Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette!"

Transkript

1 Sayın Üyemiz, Konu 1: Mersin-Mısır Ro-Ro Hattı 26 Nisan 2012 Tarihinde Faaliyette! Malumları olduğu üzere Ülkemiz limanları ile Mısır Limanları arasında Ro-Ro hattı oluşturulması ve söz konusu hattın ülkemizin Ortadoğu ve Körfez ülkelerine yönelik taşımalarında alternatif bir güzergâh olarak kullanılabilmesi amaçlarıyla Bakanlıklarımız nezdinde yürütülen çalışmalar neticesinde, Türk Limanları ile Mısır Limanları (İskenderiye ve Port Said Limanları) arasında Ro-Ro hattı oluşturulmuştur. Türk araçlarının Körfez Ülkelerine ve diğer Ortadoğu ülkelerine yönelik taşımalarında Mısır'ın Safaga ve Adabiya Limanlarını kullanabilmelerine, söz konusu limanlardan da Suudi Arabistan'ın Duba ve Ürdün'ün Akabe Limanına ulaşmalarına yönelik gerekli düzenlemeler yapılmış olup, ilk sefer Alcor firması tarafından 26 Nisan 2012 tarihinde gerçekleştirilecektir. Türkiye ile Mısır arasında oluşturulacak Ro-Ro hatları, sadece ikili taşımacılığın geliştirilmesine katkı sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Türk ihraç ürünlerinin Mısır üzerinden Körfez ve Kuzey Afrika Ülkelerine, Mısır ihraç ürünlerinin de Türkiye üzerinden Avrupa, Irak, İran, Orta Asya, Rusya, Ukrayna gibi Türkiye'nin doğrudan ve hızlı ulaşım hatlarına sahip olduğu ülkelere ulaşmasını temin edecektir. Alcor firmasından alınan bilgiye göre seferlerin her Salı ve her Cuma günü Mersinden, her Perşembe ve her Pazartesi günü ise Portsaid den gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Seferlere ilişkin bilgi alınmak üzere söz konusu hattı işletecek Alcor Denizcilik firmasına ve nolu telefonlardan ve firmaya ilişkin genel bilgilere ise adlı internet sitesinden ulaşılabilmektedir. Öte yandan Alcor firmasından alınan bilgiye göre; - Türkiye de yapılan mevcut trafik sigortaları Mısır da geçerli olduğu için ayrı bir sigorta yapılmasına gerek bulunmamaktadır. - Triptik Belgeleri ile ilgili olarak ise Mısır Kurumlarının sadece Mısır Geçerli Triptik Belgelerini kabul edeceğinin bilgisi alınmıştır. - Vize içinse ilk sefer gidecek araç sürücülerine Port Said Limanı girişinde 15 $ karşılığında vize verilecektir. Bu vesile ile büyük çabalarla Türk taşımacılarına Mısır, Ortadoğu ve Körfez ülkelerine alternatif bir ulaşım imkânı sağlayan başta Hükümetimiz, Ekonomi ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımıza sektörümüz adına en derin şükranlarımızı sunarız.

2 Konu 2: Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubu Toplantısı! Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubu Toplantısı 25 Nisan 2012 Çarşamba günü saat te UND Merkez Binası Üst Kat Toplantı Salonu nda gerçekleştirilecektir. Çalışma grubumuz genel katılıma açık olup siz değerli üyelerimizin de katılımları memnuniyet verecektir. Konu 3: Macaristan Yol Kısıtlamaları Hakkında Macaristan otoyollarında 7,5 ton üzerindeki yerli ve yabancı araçlar için geçerli yol kısıtlamaları şu şekildedir; itibaren başlayan ve tarihine kadar geçerli olan: Cumartesi günleri 22:00 den Pazar günleri saat 22:00 ye kadar, tarihleri arası geçerli olacak olan: Cumartesi günleri saat 15:00 den Pazar günleri saat 22:00 ye kadar. Bu uygulama, canlı hayvan, taze ve bozulabilir/dondurulmuş gıda yüklü araçlar için geçerli değildir. Konu 4: Bulgaristan da Ağır Vasıtalar için Yürüme Yasağı Bulgaristan da kutlanan resmi tatillerde, tatilin öncesindeki son işgünü ve tatilin son günü, saat 16:00 22:00 saatleri arasında, ayrıca 20 Mayıs Eylül 2012 tarihleri arasında Cuma ve Pazar günleri de 16:00-22:00 saatleri arasında ağır vasıtaların ana transit yollara çıkmalarının yasaklandığı bildirilmiş idi. Konuyla ilgili olarak diğer detaylar şu şekildedir; 16:00-22:00 saatleri arasındaki yasak aşağıdaki günlerde uygulanmayacaktır: -13,15,20,22,29 Nisan/ 18,20 ve 25 Mayıs/ 7,28 ve 30 Eylül 16:00-22:00 saatleri arasındaki yasak aşağıdaki günlerde de geçerlidir; -12 ve 16 Nisan/ 1 ve 23 Mayıs/ 5 Eylül Bu uygulama, canlı hayvan, taze ve bozulabilir/dondurulmuş gıda yüklü araçlar için geçerli değildir. Konu 5: Ülke Sürüş Yasakları Hakkında Daha önceden de duyurduğumuz üzere, ülkelere ait sürüş yasakları/resmi tatiller adresi üzerindeki ÜLKELER klasörü içerisinde yer almaktadır. Üyelerimizin 2012 yılı için geçerli kısıtlamalara dair bilgi edinmesi rica olunur.

3 Konu 6: Saraybosna Uluslararası Yatırım Konferansı ve İş Forumu Mayıs 2012, Saraybosna Bosnia Bank International (BBI) ve İslam Kalkınma Bankası organizasyonuyla, Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı işbirliğinde, Mayıs 2012 tarihlerinde, Saraybosna da, III. Saraybosna Uluslararası Yatırım ve İş Forumu Konferansı gerçekleştirilecektir. Güneydoğu Avrupa ülkeleri arasında ekonomik ilişkileri geliştirmek, yatırım ve ticari ilişkileri artırmak amacıyla düzenlenen Konferans ın geçmiş yıllardaki katılımcıları arasında, Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Sn. Ivo Josipovic, Sırbistan Başbakanı Sn.Mirko Cvetkovic, Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Sn.Ahmet Davutoğlu,eski ABD Başkanı Sn.Bill Clinton, İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Şeyh Salih Kamil yer almaktadır. Başta altyapı, enerji (hidro enerji santralleri), ahşap sanayi, tarım, turizm ve eğitim sektörleri olmak üzere çeşitli yatırım projelerinin ele alınacağı ve iş adamları arasında ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği Konferans a, Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Karadağ ve Makedonya dan üst düzey hükümet temsilcilerinin yanı sıra bölgenin önde gelen işadamlarının katılımı beklenmektedir. Sözkonusu konferans hakkında detaylı bilgiye ve otel bilgisine adresinden ulaşabilirsiniz. Üyelerimiz, TOBB-DEİK organizasyonunda düzenlenen Türk işadamları heyetinde yer aldığı takdirde konferans katılım ücretinden muaf olacaktır. Kayıt yaptıran ve heyete dahil olmak isteyenlerin kayıt referans numaralarını DEİK e iletmeleri gerekmektedir. Heyet ziyareti kapsamında konaklama, uçak bileti, ulaşım ve yemek katılımcılar tarafından karşılanmaktadır. Bu bilgiler ışığında Saraybosna yatırım konferansına katılmak isteyen üyelerimizin adresi üzerinde ilgili haberin ekinde yer alan formu, 10 Mayıs 2012 Perşembe günü mesai bitimine kadar DEİK e Faks: ) iletmeleri rica olunur. Konu 7: Lüksemburg Networking Toplantısı ve Yemeği Türkiye de yerleşik Lüksemburglu firma temsilcileri ile Lüksemburg la halihazırda iş yapan veya yapmak isteyen üyelerimizin biraraya gelmelerini teminen 4 Mayıs 2012 Cuma günü saat arasında TOBB Plaza, İstanbul da Networking Yemeği ve Türkiye Lüksemburg ikili ekonomik ilişkilerine ilişkin brifing düzenlenecektir. Lüksemburg un Ankara Büyükelçisi Sn. Arlette Conzemius, toplantıyı onurlandırarak katılımcılara hitap edecektir. Küresel finans merkezi olarak öne çıkan Lüksemburg, 84,700 dolarlık kişi başına düşen GSMH sı ile dünyada üçüncü, Avrupa Birliği ülkeleri arasında ise ilk sırada yer almaktadır. Fransa, Belçika ve Almanya gibi ülkelere yakınlığı, düşük enflasyon ve istikrarlı büyüme oranlarıyla Lüksemburg, küçük olmasına rağmen güçlü ve yüksek gelirli bir ekonomiye sahiptir. Finansın yanı sıra çelik endüstrisi, telekomünikasyon ve turizm sektörlerinin ekonomide önemli pay sahibi olduğu Lüksemburg doğrudan yabancı yatırımlar için de elverişli bir ortam sağlamaktadır.

4 Üyelerimizin anılan Yemek ve Seminer e katılımını diler, katılım teyidinin adresinde yer alan katılım formu ve ödeme dekontuyla birlikte en geç 2 Mayıs 2012 Çarşamba gününe kadar DEİK e (Dilek Tuna; Faks: ; E-posta: ) iletilmesi rica olunur. Konu 8: DEİK - 'Musul ( Ninawa ) Yatırım Konferansı', 2-3 Mayıs 2012, İstanbul! DEİK/Türk-Irak İş Konseyi, Ninawa Yatırım Komisyonu işbirliğiyle, Irak Parlamentosu Başkanı Sayın Osama Al- Nujaifi nin katılımlarıyla, Mayıs 2012 tarihlerinde, Swiss Otel İstanbul da 1. Uluslararası Ninawa Yatırım Konferansı düzenlenecektir. Söz konusu seminere, Irak tan Bakan, bürokrat ve özel sektör temsilcileri de iştirak edeceklerdir. Toplantı kapsamında Musul Vilayeti nin yatırım ortamının yanı sıra, inşaat ve altyapı sektörlerindeki işbirliği fırsatları ve ihracat imkanları ele alınacaktır. Toplantıda Musul daki iş olanaklarına ve 2012 yılında inşaat ve altyapı ile ilgili açılacak devlet ihalelerine dair sunumlar yapılacaktır. Toplantı kapsamında, ikili görüşmeler de yapılacaktır. Bu çerçevede, söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin kayıtlarını internet sayfası; https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=ddu2z2fjawz5dmvnuk5qvdfclxr2v3c6ma üzerinden yapmaları ve katılım teyitlerini DEİK e ( Faks: ) iletmeleri gerekmektedir. Toplantı programı ilgili haberimizin dosya ekinde (http://www.und.org.tr/tr/haber.asp?id=3879) bilgilerinize sunulmaktadır. Konu 9: V. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu, DEİK! Mayıs 2012 tarihlerinde Kazakistan ın başkenti Astana da V. Astana Ekonomi Forumu düzenlenecektir. Kazakistan Devlet Başkanı Sayın Nursutan Nazarbayev in inisiyatifi ile kurulan ve kendisinin halen Fahri Başkanı olduğu Avrasya Bilim İnsanları Ekonomi Kulübü ve Kazakistan Cumhuriyeti Hükümetinin ortak organizasyonunda gerçekleştirilen etkinlik birçok ulusal ve uluslararası kuruluş tarafından desteklenmektedir. Yeni iş bağlantıları kurmak, mevcut iletişim ağını genişletmek ve kendi firmasının/ kurumunun tanıtımını yapmak açısından önemli imkânlar sağlayan Astana Ekonomi Forumu na birçok ülkeden binlerce katılımcı iştirak etmektedir. Bu çerçevede, etkinliğin yeni işbirliği ilişkilerinin tesisi açısından önemli bir platform olduğu değerlendirilmektedir. V. Uluslararası Astana Ekonomi Forumu nun programı ve katılımcı listesi sürekli güncellenmekte olup, söz konusu bilgiler organizasyon internet sitesinden (http://www.aef.kz/en/) takip edilebilir.

5 Etkinliğe katılmak için internet sitesinden kayıt işleminin yapılması gerekmektedir. Kaydını eksiksiz yapan katılımcılar kendi kişisel sayfaları üzerinden diğer katılımcılarla iletişim kurabilir, iştirak etmek istedikleri oturumu seçebilir ve diğer işlemleri yapabilirler. Arzu eden katılımcılara indirimli konaklama imkanı sağlanmaktadır. Foruma standart koşullarda katılım ücretsizdir. Ayrıca, kişiye özel hizmetler içeren katılım paketleri belli ücret karşılığında satın alınabilmektedir. Astana ya ulaşım ve uçak billetlerinin temin edilmesi ile ilgili işlemler katılımcılar tarafından gerçekleştirilecektir. V. Astana Ekonomi Forumu na dair ayrıntılı bilgi için DEİK e (Elnur Osmanov, Tel: , müracaat edilebilmektedir. Konu 10: Hibe Programları ve Yurtdışı Krediler Tanıtım Semineri / 26 Nisan Perşembe İşimi Geliştirmek İstiyorum Ama Param Yok Diyorsanız Bu Semineri Kaçırmayın! Hep yakınırız şu kredi var bizim haberimiz yok. Bize vermezler, alabilir miyiz acaba? İnsanoğlu bilmediğinden, emin olmadığından hep çekinir tereddüt eder. Günümüz çağı Bilgi Çağıdır ve bilgi en büyük güçtür. Çünkü bilmeyen karar veremez! Çünkü bilmeyen proje yapamaz! Bilmeden proje yapan da yol alamaz! Gelin, sektörümüzün Yaşam Boyu Eğitim Merkezimizde 26 Nisan 2012 tarihinde saatleri arasında gerçekleştireceğimiz Hibe Programları ve Yurtdışı Kredileri Tanıtım Semineri ni kaçırmayın. Firmanızı geliştirmek, profesyonelce yönetmek ve kurumsal bir yapıya kavuşturmak suretiyle başarılarınızı sağlam temellere oturtmak istiyorsanız bu davetimize kulak verin. Tanıtım seminerimize katılım kontenjan dâhilinde olup, detay bilgiye adresli web sayfamızdan veya (pbx) numaralı telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. Katılım ücretsizdir. Konu 11: ADR Eğitimi 02 Mayıs 2012 Çarşamba Günü Başlayacaktır 02 Mayıs 2012 Çarşamba günü başlayacak olan ADR Eğitimine kayıt için başvurular mevzuat gereği 27 Nisan 2012 Cuma günü Saat de sona erecektir. Gerekli Belgeler: 1 adet Fotoğraf (JPEG formatında veya orijinal hali) SRC 3 veya SRC 4 Belgesinin Fotokopisi Ehliyet fotokopisi Kimlik Fotokopisi

6 ADR Eğitimine katılacak sürücülerin SRC 3 veya SRC 4 Belgesine sahip olmaları yasa gereği zorunludur! Katılım kontenjan ile sınırlı olup, kayıtlar başvuru önceliğine göre alınacaktır Konu 12: ÜDY 3 Eğitimi 05 Mayıs 2012 Cumartesi Günü Başlayacaktır Lojistik Sektörüne Giriş Sertifika Programı olarak da bildiğimiz Üst Düzey Yönetici Eğitim Programı toplam 130 saatten ibaret olup, sektöre girmek isteyen ve sektörün içinde olup bilgisine ve donanımına artı değer katmak isteyenler için muhteşem bir eğitimdir. Taşımacılık ve Lojistik Sektörünün ana temasını içeren birçok konu başlığının yer aldığı müfredat içerik bakımından eşine az rastlanır zenginliğe sahiptir. Konusunda uzman ve sektörü yakından tanıyan eğitmen kadrosuyla verilen eğitimlerimize ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Türkiye de Uluslararası Karayolları Taşımacılığı Birliği (IRU) tarafından akredite edilen ilk eğitim kuruluşu olarak bizleri tercih eden binlerce katılımcımız, verdiğimiz IRU Sertifikaları ile iş dünyasında hep bir adım önde olmanın gururunu yaşadılar Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2012 Pazartesi

Sayı: S12 25 İstanbul, 05.06.2012

Sayı: S12 25 İstanbul, 05.06.2012 Sayı: S12 25 İstanbul, 05.06.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: Irak Taşımalarında Kalite Kontrol ve Gözetim Belgesi! Şırnak Valiliği, Habur Mülki İdare Amirliğinin Derneğimizin sektörümüzü bilgilendirmesi amacıyla

Detaylı

Sayı: S12 28 İstanbul, 26.06.2012

Sayı: S12 28 İstanbul, 26.06.2012 Sayı: S12 28 İstanbul, 26.06.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: UND, Üyelerine Özel Yeni Hizmet ve Avantajlar Sağlayacak DKV Şirketi ile İşbirliği Protokolü İmzaladı! Sektör maliyetlerini düşürmek ve üyelerine

Detaylı

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. Dortmund da Gerçekleştirildi

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. Dortmund da Gerçekleştirildi Haftalık Bülten Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bu sayıda: LOG4GREEN Projesi nin 3. Konsorsiyum Toplantısı Dortmund da Gerçekleşti Twinning Projesi - Akıllı Taşıma Sistemleri Eğitimi Gerçekleştirildi

Detaylı

Konu I: Schengen Vize Müracaatları Hakkında Önemli Bilgilendirme

Konu I: Schengen Vize Müracaatları Hakkında Önemli Bilgilendirme Sayı: S12 01 İstanbul, 03.01.2012 Sayın Üyemiz, Konu I: Schengen Vize Müracaatları Hakkında Önemli Bilgilendirme Bildiğiniz gibi, 13 Ekim 2011 tarihinde AB Komisyonu tarafından bir bilgilendirme yayınlanmış

Detaylı

Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012. Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı

Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012. Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı Bilindiği üzere, Derneğimiz tarafından, UBAK belgesi ile

Detaylı

Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum

Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum 11 Kasım 2011 Sayı: 513 HAFTALIK BÜLTEN ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum Bilindiği üzere Rusya transit ve ikili geçiş belgelerinin bitmek

Detaylı

Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012

Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012 Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: Rus Transit Geçiş Belgeleri Hakkında! 18.09.2012 tarihi itibarıyla geçiş belgeleri dağıtım ofislerimizde 195 adet Rusya transit geçiş belgesi, 1.060

Detaylı

Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası

Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası Uluslararası Nakliyeciler Derneği 30.11.2012 - Cuma Bu sayıda: Karadeniz, Orta Asya ve Ortadoğu Bölgelerinde Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası Konferansı Derneğimizin Katılımıyla

Detaylı

UND ve AON İşbirliği ile CMR Sigortasında Yeni Dönem: UND Aon CMR+

UND ve AON İşbirliği ile CMR Sigortasında Yeni Dönem: UND Aon CMR+ Uluslararası Nakliyeciler Derneği 07.12.2012 - Cuma Bu sayıda: UND ve AON İşbirliği ile CMR Sigortasında Yeni Dönem: UND Aon CMR+ Rusya, Kazakistan ve BDT Ülkeleri Çalışma Grubu Toplantısı! Özmal/Kiralık

Detaylı

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti Haftalık Bülten Uluslararası Nakliyeciler Derneği Sayfa: 2 Sayfa: 2 IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti Sayfa: 3 Sayfa: 4 Sayfa: 4 Sayfa: 5 Sayfa:

Detaylı

İÇİNDEKİLER KADYANDA GEZİSİ BABADAĞ`A AMBULANS NİSAN 2013 SAYI:15 İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR

İÇİNDEKİLER KADYANDA GEZİSİ BABADAĞ`A AMBULANS NİSAN 2013 SAYI:15 İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR NİSAN 2013 SAYI:15 İÇİNDEKİLER İŞKUR`DAN FETHİYE TİCARET VE SANAYİ ODASINA TEŞEKKÜR BABADAĞ`A AMBULANS KADYANDA GEZİSİ FTSO MECLİSİ SEÇİMDEN ÖNCEKİ SON OLAĞAN TOPLANTISI FTSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI AKİF

Detaylı

(2) Birinci fıkranın (a), (b) ve (c) bentlerindeki hükümler saklı kalmak kaydıyla, asgari kapasiteyi kaybedecek şekilde taşıt düşümü yapılamaz.

(2) Birinci fıkranın (a), (b) ve (c) bentlerindeki hükümler saklı kalmak kaydıyla, asgari kapasiteyi kaybedecek şekilde taşıt düşümü yapılamaz. ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ SAYI : 424 05 Şubat 2010 Cuma HAFTALIK BÜLTEN Yola Elverişlilik Muayenelerine İlişkin Önemli Gelişme Bilindiği üzere, yola elverişlilik belgesini almak isteyen araçlar

Detaylı

Antalya Ticaret Borsası nın ev sahipliğinde, geçtiğimiz yıl üçüncü düzenlenen ve kamuoyu tarafından

Antalya Ticaret Borsası nın ev sahipliğinde, geçtiğimiz yıl üçüncü düzenlenen ve kamuoyu tarafından AĞUSTOS 2013 2013 SAYI SAaYI:31 4. YÖREX 2013 - Yöresel Ürünler Fuarı Antalya Ticaret Borsası nın ev sahipliğinde, geçtiğimiz yıl üçüncü düzenlenen ve kamuoyu tarafından yoğun ilgi gören YÖREX Yöresel

Detaylı

ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI

ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI ORTA ANADOLU AGĞ AÇ MAMULLERIİ VE ORMAN UÜ RUÜ NLERIİ IİHRACATÇILARI BIİRLIİGĞ Iİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU VE 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Türkiye son yıllarda yaşanan

Detaylı

2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI

2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI MAYIS 2013 SAYI:18 2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI.05.2013 Cumartesi günü Fethiye Fatih Anadolu Lisesinde gerçekleşen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerinde 3223 oy kullanma hakkı olan seçmenin

Detaylı

İÇİNDEKİLER TURİZMDE OKUL-SEKTÖR BULUŞMASI BABADAĞIN DEĞERİ 50 MİLYON TL NİN ÜZERİNE ÇIKACAK. KOSGEB DESTEKLİ YURTDIŞI İŞ GEZİLERİ

İÇİNDEKİLER TURİZMDE OKUL-SEKTÖR BULUŞMASI BABADAĞIN DEĞERİ 50 MİLYON TL NİN ÜZERİNE ÇIKACAK. KOSGEB DESTEKLİ YURTDIŞI İŞ GEZİLERİ MART 2013 SAYI:11 İÇİNDEKİLER BABADAĞIN DEĞERİ 50 MİLYON TL NİN ÜZERİNE ÇIKACAK. TURİZMDE OKUL-SEKTÖR BULUŞMASI KOSGEB DESTEKLİ YURTDIŞI İŞ GEZİLERİ TÜRK-BELARUS İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI ODAMIZDAN İŞYERLERİNE

Detaylı

ASOBÜLTEN 2000 SAYI : 24

ASOBÜLTEN 2000 SAYI : 24 ASOBÜLTEN Ağustos ANKARA SANAYİ ODASI AYLIK HABER BÜLTENİ - Eylül 2000 SAYI : 24 Atatürk Bulvarı No:193 K.DERE - ANKARA Tel.: 417 12 00 (5 Hat) - 417 91 12 (3hat) Fax.: 417 43 70-417 52 05 E-Mail: aso@aso.org.tr

Detaylı

Türk - Türkmen İş Konseyi

Türk - Türkmen İş Konseyi Türk - Türkmen İş Konseyi TÜRKİYE TÜRKMENİSTAN TİCARİ VE EKONOMİK İLİŞKİLERİ Mart 2012 Türkmenistan, 1991'de Sovyetler Birliği'nin dağılmasından sonra bağımsızlığını kazanan bir Orta Asya Türk Cumhuriyetidir.

Detaylı

DİABült. DİABülten. 5. Büyükelçiler Konferansı. DİABülten Sayı: 2 Şubat 2013 TÜRKİYE-İSVEÇ İLİŞKİLERİ AB MÜZAKERE SÜRECİNDE YENİ GELİŞMELER.

DİABült. DİABülten. 5. Büyükelçiler Konferansı. DİABülten Sayı: 2 Şubat 2013 TÜRKİYE-İSVEÇ İLİŞKİLERİ AB MÜZAKERE SÜRECİNDE YENİ GELİŞMELER. Sayı 2 Şubat 2013 ULAŞTIRMA DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI DIŞ İLİŞKİLER VE AVRUPA BİRLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AYLIK YAYINI DİABülten DİABült TÜRKİYE-İSVEÇ İLİŞKİLERİ en AB MÜZAKERE SÜRECİNDE YENİ GELİŞMELER

Detaylı

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin ATAÇ, Odamız Yönetim

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin ATAÇ, Odamız Yönetim OCAK 2008 FAALİYETLERİ Türkiye ve İtalya Yerel Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları nın Genişletilme İşbirliği kapsamında düzenlenen çalışma ziyaretine iştirak edildi. Söz konusu ziyarette, Veneto Bölgesi Ticaret

Detaylı

ANTALYA İHRACATÇILAR BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ

ANTALYA İHRACATÇILAR BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ ANTALYA İHRACATÇILAR BİRLİĞİ GENEL SEKRETERLİĞİ Sayı : TİM.AİB.GSK. ARGE/ 530 19/02/2013 Konu : Sirküler. ANTALYA İHRACATÇILAR BİRLİĞİ ÜYELERİNE SİRKÜLER 2013 / 61 Sayın Üyemiz, 1. 5. Türkmenistan Uluslararası

Detaylı

ASOBÜLTEN. Organize Bölgelerdeki yatırımlar ve bu bölgelere yapılacak taşınma giderleri için de teşvik belgesi düzenlenebilecek.

ASOBÜLTEN. Organize Bölgelerdeki yatırımlar ve bu bölgelere yapılacak taşınma giderleri için de teşvik belgesi düzenlenebilecek. ASOBÜLTEN OCAK ANKARA SANAYİ ODASI AYLIK HABER BÜLTENİ -ŞUBAT 2001 SAYI : 27 Atatürk Bulvarı No:193 K.DERE - ANKARA Tel.: 417 12 00 (5 Hat) 417 91 12 (3Hat) Fax.: 417 43 70-417 52 05 E Mail: aso@aso.org.tr

Detaylı

Tacikistan Ülke Bülteni Mart 2012

Tacikistan Ülke Bülteni Mart 2012 Tacikistan Ülke Bülteni Mart 2012 GENEL BİLGİLER Resmi Adı : Tacikistan Yönetim Biçimi : Cumhuriyet Başkenti : Duşanbe Başlıca Kentleri : Duşanbe, Murgob, Khorugh, Tursunzade, Khojand İdari Yapı : 2 vilayet,

Detaylı

Türkiye Yatırım Danışma Konseyi İLERLEME RAPORU

Türkiye Yatırım Danışma Konseyi İLERLEME RAPORU T.C. BAŞBAKANLIK HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI Türkiye Yatırım Danışma Konseyi İLERLEME RAPORU YABANCI SERMAYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OCAK 2005 TÜRKİYE YATIRIM DANIŞMA KONSEYİ İLERLEME RAPORU YÖNETİCİ ÖZETİ Yatırım Danışma

Detaylı

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ 2012 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI BAŞKANIN MESAJI Saygıdeğer Üyelerimiz, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği olarak Türk

Detaylı

22-25 EKİM 2015 HALL B4 / B5. www.tumexpo.com İSTANBUL KONGRE MERKEZİ 22-25 EKİM 2015

22-25 EKİM 2015 HALL B4 / B5. www.tumexpo.com İSTANBUL KONGRE MERKEZİ 22-25 EKİM 2015 22-25 EKİM 2015 KOBİLER İÇİN İSLAMİ FİNANS İSTANBUL KONGRE MERKEZİ 22-25 EKİM 2015 HALL B4 / B5 TÜMSİAD ın 10. yılında; iş dünyasının değerli temsilcilerini TÜMEXPO ile eş zamanlı yapılacak uluslararası

Detaylı

TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ

TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ TÜRK YAN SANAYİ BORSASI BÜLTENİ Ağustos 2013, sayı:81 Mart 2012, sayı:72 Bu sayımızda neler var: Yan Sanayi Fuarları: *Midest Yan Sanayi Fuarı *Hannover Sanayi Fuarı Mutlaka Takip Etmelisiniz: *ASELSAN

Detaylı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ne (TOBB)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ne (TOBB) TEMMUZ 2013 SAYI:28 365 ODA ve BORSA BAŞKANI İFTARDA BULUŞTU Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ne (TOBB) bağlı 365 Oda ve Borsanın Başkanları, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Gümrük ve Ticaret

Detaylı