Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır."

Transkript

1 MİKRO YAZILIMEVİ EĞİTİM CD Sİ KURULUMU Bu dökümanda Eğitim seti kurulumu için yapılması gerek işlemler konusunda hangi sıralamanın izleneceğine yönelik detaylar yer almaktadır. Programlarımızın verimli çalışabilmesi için, tavsiye edilen sistem özellikleri aşağıdadır. Pentium IV 2.0 ve üstü işlemci, Windows XP, Vista, Windows 7 işletim sistemi, (Windows XP ve üzeri işletim sistemleri önerilir) 512 MB Ram, 1 GB boş disk alanı Program kurulumuna başlamadan önce adresinden işletim sistemini güncellemeleri yapılmalıdır. Bilgisayar sistem yöneticisi (Administrators grubuna kayıtlı kullanıcı) hakkına sahip kullanıcı ismiyle açılmalıdır. Program Windows 2000 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Kurulum yapılacak bilgisayara daha önce kurulmadıysa, adresinden WindowsInstaller-KB v2-x86.exe indirilip kurulmalıdır. Eğitim CD si içinden veya adresinden indirilebilen WindowsInstaller- KB v2-x86.exe programı çalıştırılmalıdır. İleri seçeneği kullanılarak yükleme başlatılır.

2 Kabul ediyorum seçeneği seçilip ileri butonuna basılır. Son seçeneği seçilmeden önce bilgisayardaki tüm uygulamalar kapatılmalıdır. Bilgisayar yeniden başlatılacaktır.

3 Kullanılacak işletim sistemine bağlı olarak Dotnetfx.exe kurulumu yapılmayabilir. Gereklilik konusunda Dotnetfx.exe uygulamasını çalıştırdığınızda size bilgi dönecektir. SQLEXPRESS dizini içerisindeki Dotnetfx.exe uygulaması seçilip çalıştırılmalıdır. Lisans sözleşmesinin koşullarını kabul ediyorum alanının solundaki onayı fare ile ekleyip yükle butonu seçilmelidir.

4 CD içerisinde bulunan SQLEXPRESS dizinine giriniz. SQLEXPR32 programını çalıştırınız. (SQLEXPR de olabilir) Kurulum sırasında kullanılan sürüme ve seçeneklere bağlı olarak bazı ekranlar görüntülenmeyebilir. Bu aşamada SQLEXPRESS kurulum dosyalarını disk üzerinde bir alanda oluşturmaktadır.

5 Bu aşamada sözleşmeyi kabul et alanı seçilerek next butonuna basılır. Bu aşamada destekleyici bazı yazılımları yükleyecektir

6 Makine üzerinde bir kontrol gerçekleştirecek ve yetersiz disk alanı bulursa bu aşamada kurulumu bitirecektir. Kurulum sihirbazı çalışacaktır.

7 Donanım ve yazılımların yeterliliği bu aşamada kontrol edilecektir.

8 SQL Server kurulum hazırlıkları başlayacaktır.

9 Kurulum için isim ve firma bilgilerinizi ilgili alanlara tanımlayınız. Bu aşamada standart servisler seçili gelecektir. Diğer servisleri isteğe bağlı olarak seçiniz.

10 Seçiminizi yapınız. SQLSERVER in ismini bu alandan verebilirsiniz, fakat çok uzun ve * / gibi karakterler kullanmadan çok kısa ve öz bir isim kullanmanızı öneririz. Varsayılan isim SQLEXPRESS dir.

11 Windows Authentication Mode veya Mixed mod arasında seçim yapmalısınız. Windows güvenliği haricinde kullanıcılarında programları kullanabilmesi isteniyorsa Mixed mod seçilmeli ve mutlaka SA kullanıcısı için geçerli olacak şifre ve şifre doğrulama girilmeli ve next butonu seçilerek kuruluma devam edilmelidir. Seçimi varsayılan şekilde bırakınız ve Next (ileri) butonuna basınız.

12 Kurulum hazırdır, install butonunu kullanarak kuruluma devam ediniz. Collation designator and sort order penceresinde yeni açılacak veritabanları için varsayılan dilin Türkçe olması için Turkish seçeneğini seçiniz. Yeni açılacak tablolardaki alanlarda küçük ve büyük harf duyarlılığı için Case sensitive seçeneğini işaretlemelisiniz.

13 Sorunsuz kurulumda, tüm servisler çalışacaktır. Tüm servisler kurulduktan sonra kurulum başarılı bir biçimde sonlanacaktır.

14 Eğer işletim sisteminiz, Vista veya Windows 7 ise programları kullanmaya başlamadan önce, Başlat / Tüm programlar / Microsoft SQL Server 2005 / SQL Server 2005 Surface Area Configuration programını çalıştırınız. Add New Administrator butonuna basınız. Member of SQL Server SysAdmin role on. Üzerine fare ile konumlanıp, çoklu seçim >> butonuna basınız.

15 Ok butonuna basınız. Ayarları değiştirdiyseniz bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

16 Eğitim program CD si içinde aşağıdaki programların hepsi veya hizmete uygun olan bir bölümü bulunabilir. ERP programları için hazırlanmış eğitim setinde, Seri9000_v14xx_Server_Setup.exe programını çalıştırarak kurulumu başlatınız. Kurulum dilini seçiniz.

17 Series 9000 v14.xx (Server Setup) kurulum sihirbazı çalışacaktır. Kuruluma devam edebilmesi için lisans anlaşmasını kabul ederek ileri butonuna basınız.

18 Kurulum için hedef dizin olarak varsayılan olan C:\Mikro\v14xx i kullanabileceğiniz gibi, istediğiniz disk ve bölümüne de programlarımızı kurabilirsiniz. Kuracağınız disk ve disk bölümünde Mikro\v14xx alt dizinlerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Kurulum için aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanını seçiniz.

19 İlave işlemlerin seçimini yapınız. Kurulumun devam edebilmesi için kur seçeneğini seçiniz.

20 Kurulum devam ederken bekleyiniz. Yeniden yüklemelerde aşağıdaki bilgilendirmeyi dikkate alınız.

21 Sunucu kurulumu bittikten sonra, ayarların yapılması ve veritabanı oluşturmak için Series9000 v 14xx Setup ı çalıştır seçeneği işaretli olmalıdır. Programla birlikte kurulan Veritabanı uygulama programı SQL Express için varsayılan sunucu ismi Bilgisayar adı\sqlexpress dir. (HASANXP bilgisayarı için HASANXP\SQLEXPRESS olarak ayarlanmıştır.) Ağ üzerinde program kullanılmayacaksa, Kurulum için veri dizinindeki C:\Mikro\V14XX v.b. yol Veri çalışma dizinine de kopyalanmalıdır. Tamam butonu fare ile çift tuşlanmalıdır.

22 İlk kurulumda tabloların uygun kullanıcı kaynak dili ile oluşabilmesi için gerekli Kullanıcı arabirimi dilini seçiniz. Kurulum ayarlarında Türkçe için Turkish_CS_AI karakter setini seçmenizi öneririz. Veritabanı açılması ve ayarların yapılması için Kuruluş programı kullanımınıza hazırdır.

23 Yeni bir veritabanı açmak için, veri tabanı alanında EGITIM1 v.b. bir isim vermelisiniz. Kullanacağız isim içinde %, _ gibi karakterler ve boşluk olmamalıdır. Giriş şifresi alanında Enter tuşuna bastığınızda aşağıdaki seçim karşınıza gelecektir. Yeni veritabanı oluştur seçeneğini bu bölümde seçmelisiniz.

24 Karşınıza Veri tabanı tanıtım kartı gelecektir Bu bölümde veritabanı adı girilip Sakla butonu veya Alt+S tuşlarına basmalısınız. Bu işlemden sonra kuruluş programından çıkış butonunu kullanarak çıkabilirsiniz.

25 Sunucu kurulumu bittikten sonra, kurulum yapılan dizin (C:\Mikro\V14xx) içindeki Client alt dizini içindeki Seri9000_v14xx_Client_Setup.exe programını çalıştırarak istemci kurulumuna başlayabilirsiniz. Kurulum dilini seçiniz.

26 Kurulum ileri butonuna bastığınızda devam edecektir. Kuruluma devam edilebilmesi için, anlaşmayı kabul ediyorum seçeneğini seçiniz ve ileri butonuna basınız.

27 Varsayılan istemci kurulum dizini C:\Program Files\Mikro\v14xx dizinidir. Bu dizin veya tercih ettiğiniz herhangi bir başka dizine yükleyiniz.

28 Varsayılan tüm programları veya sadece seçeceğiniz bazı programları yükleyebilirsiniz.

29 İlave işlemler için tercihinizi yapınız. Kuruluma devam edilebilmesi için, Kur tercihini kullanınız.

30 İşlemler bittikten sonra eğer ilk kez programı kuruyorsanız, mutlaka Evet, bilgisayarımın yeniden başlatılmasını istiyorum seçeneğini kullanınız.

31 Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra masaüstünde bulunan Series9000 v14xx Programları dizini içindeki my-erp programını kullanarak program kullanımına başlayabilirsiniz.

32 Bilgisayarımıza SQL sunucusu olarak SQL Server 2005 Express kurmuş olduğumuz ve varsayılan bölüm (instance) SQLEXPRESS olduğu için, SQL Sunucusu alanında bilgisayar adı\sqlexpress yer alacaktır. Veri çalışma dizini data kurulum dizini olmalıdır. Aşağıdaki ekranın her program çalıştığında karşınıza gelmesini istemiyorsanız, Her açılışta sor alanındaki onayı kaldırıp, Database.ini dosyasına kaydet butonuna bastıktan sonra Tamam butonuna basınız. Kuruluş programında daha önce açmış olduğumuz EGITIM1 veritabanı ismini yazabilir veya F10 tuşuna basarak seçebilirsiniz.

33 Giriş şifresi varsayılan olarak boştur, bu nedenle giriş şifresi alanında bilgi girişi yapmadan enter tuşunu kullanarak devam ediniz. Uygulama programı olan Mye Kurumsal Kaynak Planlaması programı kullanımınıza hazırdır.

34 Muhasebe büroları için üretilmiş Buro9000 programımızı kurmak için CD içerisindeki Seri9000_v14xx_Buro9000_Setup.exe programını çalıştırınız. Kurulum dilini seçip Tamam butonuna basınız.

35 Kurulum ileri butonuna bastığınızda devam edecektir. Kuruluma devam edilebilmesi için, anlaşmayı kabul ediyorum seçeneğini seçiniz ve ileri butonuna basınız.

36 Varsayılan istemci kurulum dizini C:\Program Files\Mikro\v14xx dizinidir. Bu dizin veya tercih ettiğiniz herhangi bir başka dizine yükleyiniz. Tek program kurulumu yapılacağı için, ileri butonuna basınız.

37 İlave işlemler için tercihinizi yapınız.

38 Kuruluma devam edilebilmesi için, Kur tercihini kullanınız. İşlemler bittikten sonra eğer ilk kez programı kuruyorsanız, mutlaka Evet, bilgisayarımın yeniden başlatılmasını istiyorum seçeneğini kullanınız.

39 Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra masaüstünde bulunan Series9000 v14xx Programları dizini içindeki Buro9000 programını kullanarak program kullanımına başlayabilirsiniz.

40 Bilgisayarımıza SQL sunucusu olarak SQL Server 2005 Express kurmuş olduğumuz ve varsayılan bölüm (instance) SQLEXPRESS olduğu için, SQL Sunucusu alanında bilgisayar adı\sqlexpress yer alacaktır. Veri çalışma dizini data kurulum dizini olmalıdır. Aşağıdaki ekranın her program çalıştığında karşınıza gelmesini istemiyorsanız, Her açılışta sor alanındaki onayı kaldırıp, Database.ini dosyasına kaydet butonuna bastıktan sonra Tamam butonuna basınız. Kuruluş programında daha önce açmış olduğumuz EGITIM1 veritabanı ismini yazabilir veya F10 tuşuna basarak seçebilirsiniz. Varsayılan şifre boştur, giriş şifresi alanında enter tuşuna basarak programa girebilirsniz.

41 Muhasebe bürolarında kullanılan Buro9000 programı kullanımınıza hazırdır.

42 İşlem menülerinde kullanılan tuşlar butonuna basarak veya Ctrl+Y tuş grubunu kullanarak işlem tuşlarını öğrenebilirsiniz. İşlem detayları içinse, eğitim CD si içindeki v14xx_help_setup_tr.exe uygulamasını çalıştırınız. Kurulum dilini seçiniz.

43 Kurulumun devam etmesi için ileri butonuna basınız. Kuruluma devam edilebilmesi için, anlaşmayı kabul ediyorum seçeneğini seçiniz ve ileri butonuna basınız.

44 Dataların kurulu olduğu dizine yardım dosyalarını kurunuz. Kurulumun devam edebilmesi için kur seçeneğini seçiniz.

45 Kurulum işlemi bittikten sonra bitir i seçiniz.

46 Program işlem menülerinde F1 tuşuna basarak yardım dökümanına ulaşabilirsiniz.

V14xx Güncelleme İşlemleri

V14xx Güncelleme İşlemleri V14xx Güncelleme İşlemleri İnternet tarayıcınızdan www.mikro.com.tr web adresine giriş yapınız. Mikro web sayfasında arşivleri (exe) indirmek için MİKROCRM ikonunu mouse ise seçiniz. Açılan sayfada Kullanıcı

Detaylı

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri

Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri. Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Netsis 7.0 Kurulum İşlemleri Ürün Grubu [X] Netsis Enterprise [X] Netsis Standard [X] Entegre.NET [X] NetİKS [X] NetCRM [X] Netsis B2B Kısaltmalar SSO: Single Sign On (Netsis Merkezi Kimlik Yönetim Sistemi)

Detaylı

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Kurulum ve Kullanma Kılavuzu

DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Kurulum ve Kullanma Kılavuzu DynEd İngilizce Dil Eğitimi Sistemi Kurulum ve Kullanma Kılavuzu İçindekiler DynEd Sistem Gereksinimleri. 3 DynEd Eğitim Yazılımlarının DVD Üzerinden Bilgisayara Kurulumu. 4-5 DynEd Eğitim Yazılımlarının

Detaylı

ZWCAD 2012. İçindekiler. Önemli. Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu

ZWCAD 2012. İçindekiler. Önemli. Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu ZWCAD 2012 Tek Kullanıcı Sürümü Lisans Kodu Kullanarak Yükleme Kılavuzu İçindekiler ZWCAD 2012 Paketi İçeriği. 2 Sistem Gereksinimi... 2 ZWCAD 2012 Yüklemek ZWCAD 2012 programını Tek Kullanıcı için yüklemek...

Detaylı

Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar;

Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar; Kurulum Rehberi Bu bölümde Trend Micro Internet Security nin nasıl yüklendiği anlatılıyor. Bu bölümün içindeki başlıklar; 1) Bilgisayar Gereksinimleri 2) Yüklemeden önce Trend Micro Internet Security Yükleme

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ İŞLETİM SİSTEMLERİ GELİŞMİŞ ÖZELLİKLERİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r

TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU. WinEKG Pro. T e k n o l o j i Ü r e t i r TEPA Tıbbi ve Elektronik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. EKG Master USB KULLANIM KILAVUZU WinEKG Pro T e k n o l o j i Ü r e t i r Gersan Sitesi 656. Sok. No: 45 Ergazi, 06370 ANKARA Tel: +90 312 257 0477

Detaylı

YIL SONU DEVİR İŞLEMİ 2010-2011

YIL SONU DEVİR İŞLEMİ 2010-2011 YIL SONU DEVİR İŞLEMİ 2010-2011 1 Devir işlemlerine başlamadan önce mutlaka programınızın güncel versiyonu kurulmalıdır. Program güncellemelerini www.bilnex.com.tr adresinden takip edebilir, indirebilirsiniz,

Detaylı

DESTEK DOKÜMANI LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI)

DESTEK DOKÜMANI LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI) LOGO CONNECT TİCARİ SİSTEM ENTEGRASYONU (FDA- FİRMALAR ARASI DATA AKTARIMI) LogoConnect FDA,Tek bir ticari sistemde birden fazla firma ile çalışan kullanıcıların, ticari sistem içinde bir firmadan diğer

Detaylı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu. Tek Düzen Muhasebe Programı Ver. 1.00a TEMEL KULLANIM KİTABI

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu. Tek Düzen Muhasebe Programı Ver. 1.00a TEMEL KULLANIM KİTABI Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Tek Düzen Muhasebe Programı Ver. 1.00a TEMEL KULLANIM KİTABI Güncelleme Tarihi: 29.01.2007 Yükleme Programa ait CD-ROM u bilgisayarınızın CD-ROM ünitesine takınız.

Detaylı

GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI

GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI GİB E-FATURA PORTALI KULLANIMI Elektronik Fatura Uygulaması, önceden tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve faturaların elektronik belge olarak düzenlenmesi, muhafaza ve ibraz edilmesi ve belirlenen

Detaylı

Doğru Adaptor soket kutuplaması.

Doğru Adaptor soket kutuplaması. 1. Tanıtım Next YE-11G WiFi Bridge satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu portatif cihaz ile, IP Kamera ve internet teknolojilerini kullanan Ethernet RJ45 portlu cihazların kablosuz ağlara kolayca erişimi

Detaylı

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI

1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI 1. SQL, ORACLE VB VERİTABANI KULLANAN ÖZELLİKLE MUHASEBE PROGRAMLARI CLIENTLERDE BELLİ BİR SÜRE SONRA KİLİTLENİYOR. Çözüm: Tüm clientler de yapılması gereken ayarlar 1- Eset Nod32 Antivirus programını

Detaylı

LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1.

LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1. LİGHTKOD SETUP MAKER KULLANIMI 1- Giriş Programı yükledikten sonra Setup Maker programını açtığımızda aşağıdaki pencereyi görürüz. Burada 1. kutuya kurulum dosyasını yapacağımız programın ismini giriyoruz.

Detaylı

Yıl Sonu Devir İşlemleri

Yıl Sonu Devir İşlemleri Yıl Sonu Devir İşlemleri Devir işlemlerine başlamadan önce aşağıdaki notları ve yönergeleri lütfen dikkatle okuyarak uygulayınız. Mutlaka doğru şekilde bir yedek almanızı tavsiye ederiz. Yedek Nasıl Alınır?

Detaylı

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa

MODEL AL-2021 AL-2041 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU. Sayfa MODEL AL-0 AL-04 DİJİTAL ÇOK FONKSİYONLU SİSTEM KULLANIM KILAVUZU AL-0 Sayfa İÇİNDEKİLER... GİRİŞ... KAĞIT YÜKLEME...9 YAZILIMIN KURULMASI...4 KOPYALAMA FONKSİYONLARI...5 YAZICI İŞLEVLERİ...7 TARAYICI

Detaylı

VİDEO SİSTEMLERİ Başlangıç

VİDEO SİSTEMLERİ Başlangıç Cisco TelePresence Video Sistemleri İçindekiler Giriş Kullanıcı arayüzleri Konfigürasyon Ekler Kişiler VİDEO SİSTEMLERİ Başlangıç kılavuzu D14639.09 Video Sistemleri TC6.1, Nisan 2013. 1 Codec C SERİSİ

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473

Kullanım kılavuzunuz SHARP AL-2021/2041 http://tr.yourpdfguides.com/dref/4725473 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ

HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ HİZMET ve MASRAF YÖNETİMİ 1 HİZMET VE MASRAF YÖNETİMİ... 5 1.1 KARTLAR VE REÇETELER... 5 1.1.1 Kartlar Menüsü Yardım Tuşları... 5 1.1.2 Hizmet Tanıtım Kartı (041500)... 8 1.1.3 Hizmet Reçetesi (041700)...

Detaylı

TEBEOS Kullanım Kılavuzu

TEBEOS Kullanım Kılavuzu TEBEOS Kullanım Kılavuzu Türk Eczacıları Birliğinin Meslektaşlarına Ücretsiz Hizmetidir. TeBEoS Sayfa 1 1. Sayım İşlemleri Stok sayım işlemlerinin yapılabilmesi için tebeos programından muhasebe ve stok

Detaylı

TAKBİS-ERP YARDIM KILAVUZU

TAKBİS-ERP YARDIM KILAVUZU TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI YÖNETİM BİLGİ SİSTEMLERİ TAKBİS-ERP YARDIM KILAVUZU (KULLANICI ÖZLÜK BİLGİLERİ VE SIKÇA SORULAN SORULAR) KASIM-2011 Son Güncelleme

Detaylı

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU

OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OPEN OFFİCE KULLANIM KILAVUZU OpenOffice.org'nin Sistem Menüsünden Başlangıcı OpenOffice.org çoğu zaman işletim sisteminizin başlangıç menüsünden başlatılır. Sistem menünüz (başlangıç) birçok program için

Detaylı

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır.

Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. GİRİŞ Bölümün Amacı: Bu bölümde işletim sistemleriyle ilgili teorik konular verilerek, güncel işletim sistemleri tanıtılmıştır. Neler Öğreneceksiniz: Bu bölümü bitiren kişi: 1.İşletim sistemleriyle ilgili

Detaylı

Harici Taşınabilir. My Passport Ultra. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu

Harici Taşınabilir. My Passport Ultra. Taşınabilir Sabit Sürücü. Kullanım Kılavuzu. My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu My Passport Ultra Taşınabilir Sabit Sürücü Kullanım Kılavuzu Harici Taşınabilir My Passport Ultra Kullanım Kılavuzu WD Servis ve Desteği Bir sorunla karşılaşırsanız, lütfen bu ürünü iade etmeden önce sorunu

Detaylı

VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak)

VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak) Giriş VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak) AKBS, 4 modülden oluşmaktadır. Merkez Uygulaması, Veri Gönderme Sistemi, Veri Karşılama Sistemi ve Veri İşleme Sistemi.

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

AKINSOFT WOLVOX e-defter. Yardım Dosyası

AKINSOFT WOLVOX e-defter. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 27.05.2014 1 İçindekiler: 1- e-defter Hakkında... 3 1.1. e-defter Nedir?... 3 1.2. Hangi defterler e-defter olarak tutulabilir?... 3 1.3. Defter

Detaylı

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır.

Amway Türkiye Grup Haritası Aracı. Grup Haritası Aracı. www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. Grup Haritası Aracı www.amway.com.tr, infotr@amway.com. Her hakkı saklıdır. İçindekiler: Giriş sayfa 1 Grup Haritası Erişim sayfa 2 Grup Haritasını Görüntüleme sayfa 3 Araç Çubuğu Simgeleri sayfa 5 Sütunlar

Detaylı

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu P/N 1070712B-TR REV 1.00 ISS 18SEP12 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Sertifikasyon FCC uyumu ACMA uyumu Avrupa Birliği direktifleri 2012 UTC Fire & Security

Detaylı

Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1

Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1 Microsoft Office Kurulumu 2012-09-12 Sürüm 2.1 İÇİNDEKİLER Microsoft Office Kurulumu... 2 Kurulum Öncesİ Bİlgİsİ... 2 Microsoft Office Kurulumu... 3 Başlarken... 7 Daha Fazla Yardım mı Gerekiyor?... 7

Detaylı