Odamız ile İŞ-KUR Arasında Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Odamız ile İŞ-KUR Arasında Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü"

Transkript

1 30 Agustos - Zafer Bayramınız Kutlu Olsun Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Ağustos 2015 Yıl:2 Sayı:17 e-gazete Odamız ile İŞ-KUR Arasında Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında Girişimcilik Eğitim Programı İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Rize Merkez ve Pazar ilçesinde açılacak kurslar ile 125 kişiye girişimcilik eğitimi verilmesi hedefleniyor. devamı sayfa 3 te Oda Borsa Müşterek Toplantısı Ardeşen de Gerçekleştirildi Sayfa 2 Ramazan Bayramında Hemşehriler Cumhuriyet Meydanında Buluştu Sayfa 4 Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Sayfa 5 Projesi Temmuz Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi

2 2 Ağustos 2015 RİZE TİCARET Rize İli Oda-Borsa Müşterek Toplantısı Ardeşen de Gerçekleştirildi Rize Oda-Borsa Müşterek Toplantısı 3 Temmuz 2015 te Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi. Odamızı temsilen Meclis Başkanımız Ömer Faruk Ofluoğlu nun katılımıyla gerçekleşen toplantıya Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, Çayeli TSO Başkanı Güngör Sarı, Pazar TSO Başkanı Mustafa Memoğlu, Ardeşen Tso Başkanı Recep Eksilmez ile Odamızdan Yönetim Kurulu üyeleri Hüseyin Kutlu, Murat Artan, Ramazan Aydoğan ve Odamız Genel Sekreter Yrd. Emrah Kaytaz katıldı. Toplantıda İyidere ilçemizde yapılması planlanan Doğu Karadeniz Endüstriyel Merkezi ve Samsun Sarp Demiryolu projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Projelere hız verilmesi gerektiği vurgulandı. Rize Organize Sanayi Bölgesi hakkında değerlendirmelerde bulunulan toplantıda, yapılan başvuruların ilk etapta ancak % 15 inin karşılandığı belirtildi. Ardeşen Organize Sanayi Bölgesi için de çalışmalara başlanması gerektiği vurgulandı. İlimizde kaçak olarak gerçekleştirilen akaryakıt satışı için önlem alınması gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, kaçak çay ve kaçak sigara konusunda ilgili birimlerle iletişime geçilmesi kararı alındı. Rize Artvin Havalimanı nda gelinen noktanın değerlendirildiği toplantıda Yeşilyol Projesi nin desteklenmesi gerektiği vurgulandı. Bir sonraki Oda-Borsa Müşterek Toplantısı nın Kasım ayı içerisinde Rize Ticaret ve Sanayi Odası nda yapılmasına karar verildi.

3 RİZE TİCARET Ağustos 2015 Odamız ve İŞ-KUR Arasında Girişimcilik Eğitim Programı Protokolü İmzalandı 3 Rize Ticaret ve Sanayi Odası ile Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında Girişimcilik Eğitim Programı İşbirliği Protokolü imzalandı. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ile Rize Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kiraz tarafından Odamızda düzenlenen imza töreni ile gerçekleştirilen protokol kapsamında 10 gün süreli ve 70 saatli kurslar ile girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri, iş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmaları (pazar araştırması, pazarlama planı, üretim planı, finansal plan), iş planının yazılması ve sunumun- da dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda eğitim verilmesi planlanmaktadır. Toplam 125 kişilik düzenlenecek kursların 25 er kişilik gruplar halinde gerçekleştirilmesi, 4 grubun eğitimlerinin Odamız Eğitim Salonunda, 1 grubun eğitiminin ise Pazar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Pazar Halk Eğitim Merkezinde düzenlenmesi planlanmaktadır. Protokol kapsamında Girişimcilik eğitimi kurslarına talep olması halinde yeni kursların eklenmesi imkanı da bulunmaktadır. Rize de girişimcilik anlamında başlangıçta yaşanılabilecek zorlukların ve karşılaşılabilecek sorunların aşılmasında büyük katkı sağlanması planlanan Girişimcilik Eğitimi kursları Temmuz ayı sonunda başlayıp Kasım ayına kadar devam edecektir. Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, günümüz şartlarında iş dünyasının profesyönelleşmesi gerekliliğine değinerek Rize Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu konuda iş dünyasına katkıda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Ağustos 2015 Yıl:2 Sayı:17 Rize Ticaret ve Sanayi Odası Aylık Yayın Organı Adres: Atatürk Cad. No: 359 RİZE Tel: (Pbx) Faks: E-posta: Rize Ticaret ve Sanayi Odası Adına Sahibi Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz KARAMEHMETOĞLU Genel Yayın Sorumlusu ve Yazı İşleri Müdürü Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. Hüseyin KUTLU Yayın Kurulu Başkanı Gafur KARALİ Yayın Kurulu Mısra KULAKSIZOĞLU Seher ÖKSÜZ Ahmet Tahsin YILMAZ Yayın Koordinatörü Ahmet Tahsin YILMAZ Rize Ticaret Gazetesinde yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarın kendisine aittir. Gazete yayınlarımıza ulaşmak için Kare Kodu cihazınıza okutabilirsiniz.

4 4 Ağustos 2015 RİZE TİCARET Rizeliler Ramazan Bayramında Bayramlaşma Çadırında Buluştu Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu Ramazan Bayramında Rizelilerle bir araya geldi. Cumhuriyet Meydanı nda kurulan bayramlaşma çadırında, Adalet Bakanı Kenan İpek, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Milletvekili Hikmet Ayar, Vali Ersin Yazıcı, Belediye Başkanı Reşat Kasap, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay İsmet Cansaran, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Ak Parti İl Başkanı Muhammet Avcı ve çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri vatandaşlarla bayramlaştı.

5 RİZE TİCARET Ağustos Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesi Temmuz Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesi Temmuz Ayı Toplantısı 21 Temmuz 2015 Salı günü inşaat alanında gerçekleştirildi. Proje sahibi Rize Ticaret ve Sanayi Odası nı temsilen Genel Sekreter Gafur Karali, Rize Ticaret Borsası nı temsilen Genel Sekreter İsmail Kocaman, Müşavir Firma dan (Politecnica) Proje Takım Lideri Kiril Gyoshev, Stanislav Tsvetanov, Yusuf Turan ve Ali Osman Karabayır, Müteahhit Firma dan (Tigris) Ali Yavuz ve İsmet Ulusoy ile Proje Memuru Fatma Nur İzmirli nin katıldığı toplantıda proje ile ilgili gelişmeler değerlendirildi.

6 6 Ağustos 2015 RİZE TİCARET Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Proje Durum Değerlendirme Toplantısı Rize Ticaret Borsasında Gerçekleştirildi Odamızın proje sahibi olduğu Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesi Durum Değerlendirme Toplantısı Rize Ticaret Borsası nda gerçekleştirildi. Toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, RTSO Genel Sekreteri Gafur Karali, RTB Genel Sekreteri İsmail Kocaman ile Proje memuru Fatma Nur İzmirli yer aldı. Toplantıda Çayeli ilçesi Musadağı mevkiinde yapımına devam edilen Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesinin güncel durumu ve planlanan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

7 RİZE TİCARET Ağustos Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Odamıza Veda Ziyareti Gerçekleştirdi Akçakoca Kaymakamlığına atanan Rize Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Odamıza veda ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Yönetim Kurulu Başkanımız Şaban Aziz Karamehmetoğlu ile gerçekleştirilen görüşmede Rize deki görev süresince uyumlu ve başarılı çalışmalarından dolayı Özer e teşekkür eden Karamehmetoğlu, yeni görevlerinde kendilerine başarılar diledi. Akçakoca Kaymakamlığına Atanan Özer, görev süresi boyunca Ticaret ve Sanayi Odası olarak desteklerinden dolayı Başkanımıza teşekkür etti. Proje ve Ar-Ge Komisyonu Toplantısında Atıklardan Enerji Üretimi Görüşüldü Proje ve Ar-ge Komisyonumuzun Temmuz ayında 3. Meslek Komitesi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği toplantıda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bakanlık Müsteşarı Bahattin Bozkurt ve Yüksek Ziraat Mühendisi Ali Fehmi Soygeniş; don önleme sistemi, dolu önleme, yağmur teşvik, eko gaz üretimi, sis dağıtım, yağmur şiddetini hafifletme, bio gaz sistemleri ile çay atıkları ile pelet üretimi konularında bilgilendirmelerde bulundular. Toplantıya Odamız Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Ar-Ge Komisyonu Başkanı Feruze Aykut, Ar-Ge Komisyonu Üyesi Burak Çakıroğlu, 3. Meslek Komitesi Başkanı Alaattin Fazlıoğlu ve Proje Memuru Fatma Nur İzmirli katıldı.

8 8 Ağustos 2015 RİZE TİCARET RTSO ve İş-Kur İşbirliğinde Düzenlenen Girişimcilik Eğitimi Kursları Başladı Odamız ve İş-Kur işbirliğinde yeni girişimcilerin ilimize kazandırılması hedefi ile düzenlenen Girişimcilik Kurslarından 4 grupluk bölümünün gerçekleşeceği Odamız Eğitim Salonunda ilk grubun eğitimine başlandı. Odamız Genel Sekreteri Gafur Karali ve Rize İş-Kur Şube Müdürü Halime Bayraktar kursiyerlere gelecekte gerçekleştirmek istedikleri kariyer hedefleri için Girişimcilik Kursunun önemli ölçüde katkı sağlayacağını ifade ederek geleceğin girişimcilerine kurs süreci ile başlayan girişimcilik serüvenlerinde başarılar diledi.

9 RİZE TİCARET Ağustos UMEM Beceri 10 Yürütme Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Gerçekleştirildi UMEM Beceri 10 Yürütme Kurulu Temmuz Ayı Toplantısı Odamız Genel Sekreteri Gafur Karali Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda; Rize Merkezde 15 kişilik Doğalgaz Kaynakçısı Elemanı (Doğalgaz Çelik Boru Kaynakçısı), 6 kişilik Mekanik Bakımcı Elemanı, 6 kişilik Hazır Giyim Model Makineci Elemanı, 12 kişilik Servis Elemanı ve 15 kişilik Betonarme Kalıpçısı Elemanı kurslarının açılmasına karar verildi. UMEM Beceri 10 Yürütme Kurulu Toplantısı Odamız Genel Sekreteri ve Yürütme Kurulu Başkanı Gafur Karali Başkanlığında Odamız ev sahipliğinde; Milli Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Kamacı, Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Halime Bayraktar, Hasan Kemal Yardımcı Dz. And. Meslek Lisesi Müdürü Metin Sandıkçı, Rize Ekrem Orhon Tur. Otelcilik Mes. ve Tek. Lisesi Müdürü Meriyem Turgut, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Güman, İMKB Meslek Lisesi Müdürü Abdullah Çalışkan, Çayeli TSO Genel Sekreteri Osman Doğru, Pazar TSO Genel Sekreteri Gülbahar Çakıroğlu, Ardeşen TSO Genel Sekreteri Zeynep Dalbastı Ayata ve Odamız Kalite Yönetim Temsilcisi Hakkı Şeker in katılımları ile gerçekleşti.

10 10 Ağustos 2015 RİZE TİCARET Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi Odamız 2015 Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Meclis Başkan Vekili Burak Çakıroğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Haziran Ayı Meclis Toplantısı karar tutanaklarının okunması, müzakeresi ve kabulünün ardından Haziran Ayı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun okunması, müzakeresi ve kabulü gerçekleştirildi. Daha sonra Haziran Ayı Gelir Gider Hesaplarının, Mizanın ve Bütçe İzleme Raporunun okunması, müzakeresi ve kabulü gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı mız Şaban Aziz Karamehmetoğlu söz alarak Temmuz ayı içerisindeki Odamız faaliyetlerini değerlendirdi. Ülkemizin gündemini oluşturan konulara değinen Başkanımız Birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde işadamları olarak da istikrara ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, bu istikrarın en kısa zamanda kazanımasını ümit ettiğini belirtti. Odamızın Projeleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Karamehmetoğlu Proje sahibi olduğumuz Rize Çay Araştırma ve Uygulama Merkezi Projesinde çevre düzenlemesi ve iç donanım aşamasına gelindiğini ifade etti.

11 RİZE TİCARET Ağustos İlimizde gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında değerlendirmelerde bulunan Karamehmetoğu, Havalimanı ve Doğu Karadeniz Endüstriyel Merkezi projesi konularında meclis üyelerimize bilgi verdi. Eski Öğretmenevi arazisinde yapılması planlanan 5 yıldızlı otel projesinin inşaatına başlandığı müjdesini veren Karamehmetoğlu, 685 yatak sayılı Otel projesinde tatil sezonundaki ek yatak düzenlemesi ile 1000 yatak sayısına ulaşabilen projenin ilimize turizm anlamında büyük fayda sağlayacağını ifade etti. Meclis toplantısının sonunda Odamız Personeli olarak yaklaşık 21 yıldır hizmet vermekte olan Musafa Genç in emekli olması nedeniyle kendisine bir tören düzenlendi. Törende Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve Meclis Başkan Vekili Burak Çakıroğlu ile Genel Sekreter Gafur Karali Mustafa Genç e bir plaket takdim etti. Odamız Yönetimi olarak görev süresi boyunda kendisinden memnun ve razı olduklarını ifade eden Başkan Karamehmetoğlu, bundan sonraki hayatında Mustafa Genç e başarılar diledi.

12 12 Ağustos Ağustos Pazartesi Saat Meslek Komitesi 3 Ağustos Pazartesi Saat Meslek Komitesi 3 Ağustos Pazartesi Saat Meslek Komitesi 4 Ağustos Salı Saat Meslek Komitesi 4 Ağustos Salı Saat Meslek Komitesi Ağustos Ayı Faaliyetleri RİZE TİCARET AĞUSTOS AYI FAALİYETLERİ Meslek Komiteleri Ağustos Ayı Toplantıları Genişletilmiş Proje ve Ar-Ge Komisyonu Toplantısı 4 Ağustos Salı Saat Meslek Komitesi 5 Ağustos Çarşamba Saat Meslek Komitesi 25 Ağustos Ağustos Çarşamba Saat Meslek Komitesi 5 Ağustos Çarşamba Saat Meslek Komitesi 6 Ağustos Perşembe Saat Meslek Komitesi 6 Ağustos Perşembe Saat Meslek Komitesi 6 Ağustos Perşembe Saat Meslek Komitesi 7 Ağustos Cuma Saat Meslek Komitesi 7 Ağustos Cuma Saat Meslek Komitesi 7 Ağustos Cuma Saat Meslek Komitesi 10 Ağustos Pazartesi Saat Meslek Komitesi 10 Ağustos Pazartesi Saat Meslek Komitesi 10 Ağustos Pazartesi Saat Meslek Komitesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı 27 Ağustos Ağustos Salı Saat Meslek Komitesi 11 Ağustos Salı Saat Meslek Komitesi 11 Ağustos Salı Saat Meslek Komitesi Yönetim Kurulu Ağustos Ayı Toplantıları 4 Ağustos Salı Saat Yönetim Kurulu Toplantısı 11 Ağustos Salı Saat Yönetim Kurulu Toplantısı Üniversite - Sanayi İşbirliği Toplantısı 18 Ağustos Salı Saat Yönetim Kurulu Toplantısı 25 Ağustos Salı Saat Yönetim Kurulu Toplantısı 28 Ağustos 2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize de Başkanlarımızla Görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize de Başkanlarımızla Görüştü. 29 Ekim - 4 Kasım 2014 Kızılay Haftası Vefatının 76. Yılında Saygıyla Anıyoruz 6 Kasım 2014 Dünya Şehircilik Günü Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Kasım 2014 Yıl:1 Sayı:8 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip

Detaylı

Yayla Turizminin Parlayan Yıldızı Ayder de Değerlendirme Toplantısı

Yayla Turizminin Parlayan Yıldızı Ayder de Değerlendirme Toplantısı ENGELLİLER HAFTASI BİLİŞİM HAFTASI 10-16 Mayıs 2015 1-7 Mayıs 2015 Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Mayıs 2015 Yıl:2 Sayı:14 e-gazete Yayla Turizminin Parlayan Yıldızı Ayder de Değerlendirme Toplantısı

Detaylı

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde

Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde 15-22 NİSAN TURİZM HAFTASI 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Nisan 2015 Yıl:2 Sayı:13 e-gazete Odamız Heyeti, Ankara Rize Günlerinde Valilik

Detaylı

Uluslararası Turizm Fuarı nda Rize miz Tanıtıldı

Uluslararası Turizm Fuarı nda Rize miz Tanıtıldı 2015 in İlimiz ve Ülkemiz için Bereketli Bir Yıl Olmasını Dileriz. DÜNYA GÜMRÜK GÜNÜ Rize Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı nın 2. Haftası 26 OCAK 2015 Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yayın Organı Ocak 2015

Detaylı

Ömer Faruk OFLUOĞLU RTSO Yön. Kur. Bşk.

Ömer Faruk OFLUOĞLU RTSO Yön. Kur. Bşk. SUNUŞ Geçmişi yüz yıl öncesine dayanan Rize Ticaret ve Sanayi Odası kurulduğu günden bugüne üstlendiği görev sorumlulukları üstün başarıyla gerçekleştirerek belirlemiş olduğu misyonu, vizyonu ve kalite

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI MAYIS AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI MAYIS AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ÖNSÖZ Mayıs ayı içersinde haftada bir toplanan Yönetim Kurulumuzun bu toplantılarda almış oldukları kararların tanzim ve icrasının takibi, tüm servislerin 5174 Sayılı Kanun gereğince çıkartılan tüzük ve

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI KASIM AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI KASIM AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ÖNSÖZ Kasım ayı içersinde haftada bir toplanan Yönetim Kurulumuzun bu toplantılarda almış oldukları kararların tanzim ve icrasının takibi, tüm servislerin 5174 Sayılı Kanun gereğince çıkartılan tüzük ve

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5590 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008 SAMSUN TSO 2008 FAALİYET Ocak 2008 RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, 2008 yılı Ülkemiz, İlimiz ve Odamız için de hareketli ve yoğun bir yıl oldu. Ülke siyasetinde yaşanan gelişmeler, tüm dünyayı etkisi

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI 1 İÇİNDEKİLER Meclis Başkanı Ömer Faruk Ofluoğlu Artık Çalışma Zamanı 6 Yön. Kur. Bşk. Şaban Aziz Karamehmetoğlu 2014 te Hedefler Büyüdü 8 Seçilmiş İlk Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize de STK Başkanları ile

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI EKİM AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI EKİM AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI EKİM AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI Meclis Toplantı Tarihi : 30 EKİM 2014 Toplantı Başkanı : Meclis Başkanı Ömer Faruk OFLUOĞLU Toplantıya Katılan Üyeler Toplantıya Katılmayan

Detaylı

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12

N Z P. NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı. Y l: Eylül 2013 Say : 12 N Z P T CARET ODASI Y l: Eylül 2013 Say : 12 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r NTO Başkanı Mehmet ÖZYURT Nizip Adına Bir İlke Daha İmza Attı Nizip Ticaret Odası nda Meslek Komitesi

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI MAYIS AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI MAYIS AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI MAYIS AYI MECLİS OLAĞAN TOPLANTI TUTANAĞI Meclis Toplantı Tarihi : 29 MAYIS 2014 Toplantıya Katılan Üyeler Toplantıya Katılmayan Üyeler : Meclis Başkanı Ömer Faruk OFLUOĞLU,

Detaylı

BAŞKANDAN. Saygılarımla Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Sayfa 1

BAŞKANDAN. Saygılarımla Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete Sayfa 1 BAŞKANDAN 1957 yılından beri gerek ülke gerekse bölge ekonomisinin büyümesine hizmet eden Borsamız, siz değerli üyelerimizin verdikleri destekler ile güçlenerek, başarısını arttırmaktadır. Yaptığımız faaliyetler

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

Rize Ticaret ve Sanayi Odası

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Rize Ticaret ve Sanayi Odası 1 2 Rize Ticaret ve Sanayi Odası Rize Ticaret ve Sanayi Odası 3 içindekiler 06 İlimizin öncelikli meselesi işsizlik 08 Statejik Planlama 10 Çay kültürü ve yeni projeler 12

Detaylı

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ

2009-2012 FAALİYET RAPORU. Aralık 2012 ELAZIĞ 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ Bu eser; Üyelerimize ve Elazığ ımıza hayırlı olsun... 2009-2012 FAALİYET RAPORU Aralık 2012 ELAZIĞ BAŞKANDAN SUNUŞ Ali ŞEKERDAĞ Elazığ TSO Yön. Kur. Bşk. Çok

Detaylı

Sunuş. Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter

Sunuş. Dr. H. Mustafa PALANCIOĞLU Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreter 1 Sunuş Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kurumsal Yönetim Birimi (KYB) kendi içinde Halkla İlişkiler, İdari İşler, Bilgi İşlem, Muhasebe fonksiyonlarının bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Yönetsel anlamdaki

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5174 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 157 Meslek Komitesi üyesi 66 meclis üyesi,

Detaylı

e-bülten BEYPAZARI TİCARET ODASI Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Ziyaret Ettik MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB'DA BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI

e-bülten BEYPAZARI TİCARET ODASI Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Ziyaret Ettik MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB'DA BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI Z. I TICARE T BO AS I T OD BEYPA AR BEYPAZARI TİCARET ODASI Dört Ayda Bir Yayınlanır YIL :1 SAYI : 1 e-bülten ÜCRETSİZDİR MECLİS ÜYELERİMİZ TOBB'DA BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI Meclis Üyelerimiz, 21-22-23

Detaylı

N Z P. TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı Erdoğan dan aldı. Y l: Mayıs 2015 Say : 15

N Z P. TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı Erdoğan dan aldı. Y l: Mayıs 2015 Say : 15 N Z P T CARET T CARET ODASI ODASI Y l: Mayıs 2015 Say : 15 Nizip Ticaret Odas Üyelerine Yönelik Ücretsiz Yay n d r TOBB Delegeliğinde 10.Yılını dolduran Mehmet Özyurt Hizmet Şeref Belgesini Cumhurbaşkanı

Detaylı

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI NİSAN AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

RİZE TİCARET VE SANAYİ ODASI NİSAN AYI YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU ÖNSÖZ Nisan ayı içerisinde haftada bir toplanan Yönetim Kurulumuzun bu toplantılarda almış oldukları kararların tanzim ve icrasının takibi, tüm servislerin 5174 Sayılı Kanun gereğince çıkartılan tüzük

Detaylı

TEŞVİKLER DUDAK UÇUKLATMALI...

TEŞVİKLER DUDAK UÇUKLATMALI... TEŞVİKLER DUDAK UÇUKLATMALI... Valiliğinde düzenlenen Yeni Teşvik Yasası İstişare Toplantısında bir konuşma yapan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şekerdağ, bugüne kadar verilen teşviklerin bölge illerinin

Detaylı

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU

KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU KARABÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI 2013 FAALİYET RAPORU ORMAN ÜRÜNLERİ YATIRIM ALTERNATİFLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI Odamız tarafından oluşturulan Orman Ürünlerinin Değerlendirilmesine Yönelik Yatırım Alternatifleri

Detaylı

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM Türk dilinin ana vatanı olan Karaman bizler için sadece ikamet ettiğimiz, karnımızın doyduğu yer değil, atalarımızın kanlarıyla sulayıp bizlere miras bıraktıkları, bizlerin

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

NİZİP TİCARET ODASI 2014 FAALİYET RAPORU

NİZİP TİCARET ODASI 2014 FAALİYET RAPORU NİZİP TİCARET ODASI 2014 FAALİYET RAPORU 1 Mehmet ÖZYURT Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Meclisi ve Meslek Komiteleri olarak geride dopdolu bir yılı bırakmanın

Detaylı

ANKARA SANAYİ ODASI. 2012 Yılı. Faaliyet Raporları. Ankara Sanayi Odası

ANKARA SANAYİ ODASI. 2012 Yılı. Faaliyet Raporları. Ankara Sanayi Odası ANKARA SANAYİ ODASI 2012 Yılı Faaliyet Raporları Ankara Sanayi Odası GİRİŞ Odamız 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu gereğince yapması gereken hizmetlerin yanı

Detaylı