Şekil 1.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.bil-sem.net Şekil 1."

Transkript

1 Değerli yöneticiler,sizler için hazırlamış olduğumuz bu sistem web tabanlı bir yazılım olup,bilim ve Sanat Merkezlerinin ihtiyacını karşılayabilecek şekilde hazırlanmıştır.sistemin bileşenleri gayet sade ve anlaşılır biçimde hazırlanmış olup,siz değerli yöneticilere birçok açıdan tasarruf sağlamanızı kolaylaştıracak şekilde hazırlanmıştır.sistemin bileşenleri bu ekte ayrıntılı olarak gösterilecektir. Şekil 1. Şekil 1.'de gösterildiği gibi sistemimizin ana panelinde birçok başlık yer almaktadır.bu panelden siz değerli yöneticiler,sınav duyuru, ödev teslim,anketler,öğretmen girişi ve bilsem yönetici girişi bölümlerinden sisteminiz üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.öğretmen girişi ve yönetici girişi bölümünden verilen kullanıcı adı ve şifre ile yönetici panellerine girebilirsiniz.yönetici panelleri sistemimizde öğretmen ve yetkili yöneticiler için yapılmış olup,bu panellere gerekli veriler girilip,istenilen veriler hızlı ve güvenilir biçimde alınabilmektedir.öğretmen ve yetkili yöneticiler için hazırlanan yönetici panellerini şekiller vasıtasıyla ayrıntılı bir şekilde anlatacağız.

2 1.BİLSEM YÖNETİCİ GİRİŞİ Bilsem yönetici girişi bölümünden yetkili kişi kullanıcı adı ve şifre vasıtasıyla yönetici paneline girip,gerekli olan önemli bilgileri sisteme girebilir.sistem için önemli bilgilerin girilmesi ve düzenlenmesi bu bölüm vasıtasıyla yapılabilmektedir. Şekil 2. Bilsem yönetici girişine girildiğinde Şekil 3. karşımıza çıkmaktadır.bu panelde kullanıcı adı ve şifre bölümü ile kurumun şube seçimi yapıldıktan sonra yönetici paneline girilir. Şekil 3.

3 Şekil 3.te verilen bilgiler girildikten sonra yönetici paneline girilir.şekil 4.te yönetici panelinde gerekli olan başlıklar belirtilecektir. Şekil 4. Yönetici panelinde sabit bilgiler,eğitmen portalları,başvurular,öğrenci işlemleri,aday işlemleri,detaylı anketler ve kullanıcı işlemleri yer almaktadır.yetkili yönetici bu bölümlerden istediği bilgileri güncelleyerek gerekli düzenlemeleri yapabilir.yönetici paneli sayesinde zaman tasarrufu sağlayarak, güvenilir bir işlem yapabilmektedir. Şekil 5. Şekil 5.'de belirtildiği gibi sabit bilgiler bölümünden genel ayarlar ve kurum bilgileri güncellenebilir.genel bilgiler bölümünde sayfa başlıkları ve site açıklaması yer almaktadır.bu bölümlerden gerekli bilgiler girilebilir.kurum bilgileri bölümündende kurumun adres ve telefon bilgileri girilebilir.

4 Şekil 6. Şekil 6.'da genel ayarlar bölümünden girilen sayfa görülmektedir.buradan gerekli bilgiler girilerek güncellemeler yapılır. Şekil 7. Şekil 7.de ise kurum bilgileri bölümünden gerekli güncellemeler yapılır. Şekil 8.'de ise eğitmen portalları bölümünden yetkili kişi,görevde bulunan öğretmenlerin listesine bakabilir ve gerekli gördüğü durumlarda liste üzerinde güncelleme yapabilir.eğitmen portalı listesinden bu güncellemeler yapılabildiği gibi,eğitmen portalı ekle bölümündende göreve

5 başlayacak öğretmenlerin verilerini sisteme girebilir.bu işlemler Şekil 8.,Şekil 9 ve Şekil 10.'da aşağıda gösterilecektir. Şekil 8. Şekil 9.

6 Şekil 10. Şekil 11. Şekil 11.'de belirtilen başvuru listesi bölümünden ise sistem üzerinden başvuru yapan öğrencilerin listesi bulunmaktadır.sisteme kaydedilen bu liste excel formatında indirilerek gerekli raporlama yapma durumlarında size zaman açısından çok büyük avantajlar sağlamaktadır.şekil 12.'de liste belirtilmiştir.

7 Şekil 12. Şekil 13.'de ise öğrenci işlemleri bölümü yer almaktadır.bu bölümde öğrenci ekle,öğrenci listesi,öğrenci sil ve öğrenci ekleme excelleri yer almaktadır.öğrenci verilerinin girişi ile ilgli önemli yer kaplayan bu bölümde,öğrenci ile ilgili kayıtlar,raporlamalar gibi önemli veriler yer almaktadır. Şekil 13.

8 Şekil 14. Şekil 14.'te belirtildiği gibi öğrencinin verileri sisteme kaydedilir.veriler sisteme eklendikten sonra excel dosyası seçildikten sonra bu veriler excel dosyasına otomatik olarak kaydedilir.excel dosyaları öğrenci ekleme excel leri bölümünde belirtilecektir.şekil 15.'te ise öğrenci listesi bölümüne giriş yapıldığında tüm listelerin excel dosyasında yüklü olarak verileceği bilgisi verilmektedir.

9 Şekil 15. Okla belirtilen yazıda öğrenci listeleri için tıkladığınızda liste excel formatında otomatik olarak yüklenecektir.bu durum siz değerli yöneticilerimize çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Şekil 16. Şekil 16.'da ise yetkili yönetici öğrenci listesinden silme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilir. Şekil 17.

10 Şekil 17.'de ise öğrenci ekleme formları bulunmaktadır.bu formlar öğrenci ekleme formu,1.tanılama sonucu düzenleme formu ve bireysel değerlendirme ilan düzenleme formundan oluşmaktadır. Şekil 18. Şekil 18.'de öğrenci ekleme formu bulunmaktadır.bu form ile öğrenclerinizi topluca öğrenci ekle menüsünden topluca yükleyebilirsiniz.öğrence ekleme formuna milli eğitim bakanlığında yöneticinin bağlı olduğu kurumun web sitesinde e-bilsem bölümündeki bilsem e başvuru bölümündende başvurabilir.bu başvurular otomatik olarak sistemdeki başvuru listesine yüklenecektir.şekil 19.ve Şekil 20.'de gösterilecektir.

11 Şekil 19. Şekil 20. Şekil 21. Şekil 21.'de 1.tanılama sonucu ilan formu gösterilmiştir.bu form sayesinde öğrencinin başarı durumu ve sonraki süreçte değerlendireleceği yer ve zaman belirtilmiştir.

12 Şekil 22. Şekil 22.'de ise bireysel değerlendirme düzenleme formu gösterilmiştir.bu form sayesinde bireysel değerlendirme sonuçlarını ve kayıt hakkı kazanan öğrencileri toplu olarak duyurabilirsiniz. Şekil.23.'de ise sınav işlemleri menüsü yer almaktadır.bu bölümde sınav duyuruları ve tanılama sonuçları yer almaktadır.şekil 23. aşağıda gösterilmiştir.

13 Şekil 23. Şekil 24. Şekil 24.'de ise bilgisayara indirilmiş olan excel dosyalarını sisteme yükleyerek duyurular bölümünden sonuçları açıklayabilirsiniz.7 sütunlu excel dosyası sisteme yüklenir.şekil 25.'de ise bireysel değerlendirme ve kayıt duyurusu sisteme yüklenmesi gösterilmiştir.4 sütunlu excel dosyasından bu bilgiler yüklenir.şekil 25.'de aşağıda gösterilmiştir.

14 Şekil 25. Şekil 26. Şekil 26.'da ise menüden başarı durumu girilen öğrenclerin kimlik numaraları ile sorgulanabilmesi için gereken işlem yer almaktadır.şekil 27.'de ise duyuru durumu seçilerek istenen duyurular sistemden yayınlanabilir.şekil.27 ise aşağıda gösterilecektir.bu menüden sınav duyurusu,birinci tanım sonucu ve bireysel değerlendirme sonuçları duyuru sekmesine basılmasıyla sistemden duyurulmaktadır.

15 Şekil 27. Şekil 28. Şekil 28.'de ise detaylı anketler bölümünden anket ekleyebilir ve anket listesi ve sonuçları sistemden yayınlayabilirsiniz.şekil 29.'da ise menüden anket ekleyebilirsiniz.şekil 29. aşağıda belirtilmiştir.

16 Şekil 29. Şekil 30.'da ise anket listesi ve sonuçlarını sistemden kontrol edebilirsiniz. Şekil 30. Şekil 31.'de ise kullanıcı işlemleri menüsünden sistemin yönetici panelini kullanmakla yetkili kişilerin eklenmesi ve gerekli bilgi değişikliklerinin güncellenmesi yapılmaktadır.şekil 31. aşağıda gösterilmiştir.

17 Şekil 31. Şekil 32. ve Şekil 33.'de ise kullanıcı işlemleri menüsünden yapılan işlemler gösterilmiştir. Şekil 32.

18 Şekil BİLSEM ÖĞRETMEN GİRİŞİ Şekil 34. Öğretmen girişi bölümünden öğretmen paneline girilerek,panelden gerekli güncellemeler yapılabilir.her öğretmen için sistem kişisel bir web sayfası düzenlemiştir.siz değerli öğretmenlerimiz için size özel web sayfasından her türlü düzenlemeleri yapabileceğiniz bir yöntem bilsem otomasyon sisteminde mevcuttur.

19 Şekil 35. Şekil 35.'de ise öğretmen paneline giriş aşaması gösterilmiştir.siz değerli öğretmenlerimize vermiş olduğumuz kullanıcı adı,şifre ve bağlı olduğunuz kurum girildikten sonra panele girişi yapabilirsiniz.şekil 36.'da ise öğretmen paneli gösterilmiştir.10 tane menüden oluşmaktadır. Şekil 36.

20 Şekil 37. Şekil 37.'de ise kategori sayfa bölümü yer almaktadır.bu menüde kategori ekle,kategori listesi,sayfa ekle ve sayfa listesi yer almaktadır.kategori ve sayfalarla alakalı her türlü güncelleme bu menüden yapılmaktadır.şekil 38.'de kategori ekle,şekil 39.'da kategori listesi,şekil 40.'da sayfa ekle ve Şekil 41.'de ise sayfa listesi belirtilecektir.bu menüde kategori oluşturulduktan sonra sayfa ekle bölümünden gerekli güncellemeler yapılabilir.şekiller aşağıda belirtilecektir. Şekil 38.

21 Şekil 39. Şekil 40.

22 Şekil 41. Şekil 41.'de haber&duyuru menüsü yer almaktadır.bu menüde yetkili kişi,sistemin kendine vermiş olduğu kişisel web sitesinden gerekli olan haber,yorum ve duyuru listelerinde gerekli güncellemeler yapabilmektedir.şekil 42.'de haber ekle,şekil 43.'de haber listesi,şekil 44.'de yorum listesi,şekil 45. ve Şekil 46.'da duyuru ekle ve duyuru listesi modülleri yer almaktadır. Şekil 42.

23 Şekil 43. Şekil 44. Şekil 45.

24 Şekil 46. Şekil 47. Şekil 47.'de ise görsel işlemler menüsü belirtilmiştir.bu menüden logo ekleme işlemleri ile arkaplandan resim ekleme işlemleri yapılabilir.şekil 48.'de logo ekle ve Şekil 49.'da arkaplandan resim ekleme modülleri belirtilmiştir.

25 Şekil 48. Şekil 49. Şekil 50.

26 Şekil 50.'de fotogaleri ve slayt menüsü yer almaktadır.bu menüde galeri ve slaytla alakalı yetkili kişi sistemde kendi adına açılmış olan siteden gerekli güncellemeleri yapabilir.şekil 51.'de galeri listesi,şekil 52.'de galeri ekle,şekil 53.'de küçük slayt ekle ve Şekil 54.'te ise büyük slayt ekle modülleri yer almaktadır.şekiller aşağıda belirtilmiştir. Şekil 51. Şekil 52. Şekil 53.

27 Şekil 54. Şekil 55. Şekil 55.de ise etkinlik takvimi ve anketler bölümü belirtilmiştir.bu menüden yetkili kişi etkinlik ve anketlerle ilgili sistemin kendine vermiş olduğu kişisel sitesinden gerekli gördüğü güncellemeleri yapabilir. Şekil 56.ve Şekil 57.'de etkinlik ekle ve etkinlik listesindeki modüller aşağıda belirtilmiştir.

28 Şekil 56. Şekil 57. Şekil 58.

29 Şekil 58.'de ise döküman arşivi ihtiyaç duyulan ve yetkili kişinin kişisel sitesinde yayınlayacağı döküman ve oluşturduğu gruplar ile ilgili modüller yer almaktadır.şekil 59.'da sayfada yayınlanmasına onay ve onay verilmeyenler almaktadır.şekil 60.'da ise döküman ekle modülünden eklemler yapılabilir.şekil 61.'de ise döküman grupları modülleri yer almaktadır.dökümanlar gruplara ayrılarak daha düzenli bir şekilde sisteme yüklenmektedir.şekil 62.'de ise döküman gruplarının listeleri yer almaktadır.şekiller aşağıda gösterilmiştir. Şekil 59. Şekil 60.

30 Şekil 61. Şekil 62. Şekil 63.

31 Şekil 63.'de ise proje işlemleri menüsü yer almaktadır.bu bölümde yetkili herhangi proje isteği durumunda bu bölümden projelerle alakalı güncellemeler yapabilecektir.şekil 64. ve Şekil 65.'te proje listesi ve yeni proje ekle modülleri belirtilmiştir. Şekil 64. Şekil 65.

32 Şekil 66. Şekil 66.'da ise deneme sınavları menüsü yer almaktadır.yetkili kişi bu menüden sistem tarafından kendisine verilen kişisel web sitesine ders ve sınavlarla ilgili güncellemeler yapabilir.şekil 67.'de ders listesi,şekil 68.'de ders ekle,şekil 69.da sınav listesi ve Şekil 70.'de sınav ekle modülleri yer almaktadır.şekiller aşağıda belirtilmiştir. Şekil 67.

33 Şekil 68. Şekil 69.

34 Şekil 70. Şekil 71. Şekil 71.'de ise diğer menüler modülü yer almaktadır.bu bölümde yetkili kişi öğrencilerin sorularını site üzerinden cevaplayarak,öğrencilerle interaktif bir iletişim kurabilmektedir.şekil 72.'de ise soru cevap modülü görülmektedir. Şekil 72.

35 Şekil 73. Şekil 73.'de ise kullanıcı işlemleri menüsü yer almaktadır.bu menüden yetkili kişi şifre değişikliği yaparak panelin güvenliği konusunda güncellemeler yapabilir.

36

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) EĞİTİCİ KULLANICI EĞİTİM DOKÜMANI İÇİNDEKİLER 1 İÇİNDEKİLER... 2 1.1. KURUM İÇİ GİDEN EVRAK SÜRECİ... 3 1.2. KURUM DIŞI GİDEN EVRAK SÜRECİ... 15 1.3. OLUR EVRAK

Detaylı

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL

KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL KOBERZ BİLİŞİM www.koberz.com KOBERZ BARO WEB SİSTEMİ BAROLARA ÖZEL Referanslar: Diyarbakır Barosu 2011 Yazılım ve Tasarım: Adres: Koberz Bilişim Bilgisayar Teknik Sistem Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri

Detaylı

DENETÇİ KULLANIM KILAVUZU

DENETÇİ KULLANIM KILAVUZU KULLANIM KILAVUZU , Türkiye'deki yapı denetiminde yer alan özel ve tüzel kişiliklerin kendi sorumluluklarındaki görevlerini daha kaliteli, takip edilebilir ve verimli bir biçimde yerine getirebilmelerini

Detaylı

TTR BİLİŞİM HİZMETLERİ MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) KULLANIM KILAVUZU

TTR BİLİŞİM HİZMETLERİ MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) KULLANIM KILAVUZU MERKEZİ VERİ TABANI HİZMETİ (MTHS) 1 İÇİNDEKİLER 1. Sunuş 3 2. Mths Sistemine Erişim.... 4 3. Mths Sistemi Anasayfa...... 5 4. Mths Sistemine Giriş....... 6 5. Mths Sistemi Genel.... 7 6. Firma Bilgileri

Detaylı

EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU

EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU EĞİTMENLER İÇİN ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ KULLANMA KILAVUZU ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİ MOODLE Öğrenme Yönetim Sistemleri, ağ üzerinden eş zamanlı olmayan öğrenme materyali sunma, sunulan öğrenme materyalini

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

ULAK ÖZEL KALEM İLETİŞİM YÖNETİMİ YAZILIMI. TANITIM ve YARDIM DOKÜMANI

ULAK ÖZEL KALEM İLETİŞİM YÖNETİMİ YAZILIMI. TANITIM ve YARDIM DOKÜMANI ULAK ÖZEL KALEM İLETİŞİM YÖNETİMİ YAZILIMI TANITIM ve YARDIM DOKÜMANI 1-Tanım: Özel Kalem Birimleri hizmetinde kullanılmak üzere geliştirilmiş olan Bilgi Akış Otomasyon Programı, Özel Kalem Müdürlüğü,

Detaylı

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI

İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme Nasıl Girilir? İNSAN KAYNAKLARI BİLGİ SİSTEMİ TAŞRA KULLANICILARI MODÜLÜ KULLANICI EL KİTABI Sisteme girmek için Kurum Portal/Intranet sayfasından Kurumsal Uygulamalar İnsan Kaynakları Bilgi Sistemi

Detaylı

GO Plus Sistem Yönetmeni

GO Plus Sistem Yönetmeni GO Plus Sistem Yönetmeni LOGO Mart 2012 İçindekiler İçindekiler...2 Sistem Yönetmeni...4 Yönetim...5 Terminaller...6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi...7 Gruplar...8 Kullanıcılar...9

Detaylı

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS, üniversitemize internet üzerinden Yüksek Lisans ve Doktora başvurularını yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Başvuru dönemlerinde açılacak programlara yönelik başvurularınızı

Detaylı

Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu

Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu Sistem Yöneticisi Konfigürasyon Klavuzu ABAKUS 360 T-Panel T-CRM 2006, IPera İletişim Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İçindekiler A- Programın Yapısı:... 4 1- Ana Bileşenler... 4 1.a BUKET

Detaylı

20. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 23. Ulusal Bilim Olimpiyatları Sınavı (Öğrenci Kılavuzu)

20. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 23. Ulusal Bilim Olimpiyatları Sınavı (Öğrenci Kılavuzu) 20. Ulusal Ortaokul Matematik Olimpiyatı ve 23. Ulusal Bilim Olimpiyatları Sınavı (Öğrenci Kılavuzu) F. +90 212 44 000 45 http://tubitak.istanbul.edu.tr tubitaksinav@auzef.istanbul.edu.tr İçindekiler I.

Detaylı

ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU

ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU ELEKTRONİK PROVİZYON SİSTEMİ (E-PRO) KULLANIM KLAVUZU Sürüm 1.0 Ocak 2011 İÇİNDEKİLER 1. Sisteme Giriş Ve Program Kullanımı 2. Provizyon Süreci 3. Paket Oluşturma ve Fatura Gönderim Süreçleri 1 1. Sisteme

Detaylı

VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak)

VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak) Giriş VERİ GÖNDERME PROGRAMI KULLANMA KILAVUZU (Tesisler tarafından kullanılacak) AKBS, 4 modülden oluşmaktadır. Merkez Uygulaması, Veri Gönderme Sistemi, Veri Karşılama Sistemi ve Veri İşleme Sistemi.

Detaylı

LKS2. Sistem İşletmeni

LKS2. Sistem İşletmeni LKS2 Sistem İşletmeni LOGO Ocak 2007 İçindekiler Sistem Yönetmeni... 4 Yönetim... 5 Terminaller... 6 Grup ve kullanıcılara ait terminallerin belirlenmesi... 6 Gruplar... 7 Kullanıcılar... 8 Kullanıcının

Detaylı

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU

YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU YAPI KREDİ POS KULLANIM KILAVUZU 2 Değerli Üye İşyerimiz, Değerli Üye İşyerimiz, Türkiye'nin en yenilikçi ve yaygın üye işyeri ağı olan Yapı Kredi Üye İşyeri Müşteri Hizmetleri'ni seçtiğiniz için teşekkür

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KULLANIMI Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

Moodle Eğitim Yönetim Sistemi İle Örnek Bir Dersin Uzaktan Eğitim Uygulaması

Moodle Eğitim Yönetim Sistemi İle Örnek Bir Dersin Uzaktan Eğitim Uygulaması BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ, CİLT: 1, SAYI: 2, MAYIS 2008 53 Moodle Eğitim Yönetim Sistemi İle Örnek Bir Dersin Uzaktan Eğitim Uygulaması Çetin ELMAS 1, Nurettin DOĞAN 2, Serdar BİROĞUL 3, Mehmet Sena

Detaylı

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU T.C. BAŞBAKANLIK Diyanet İşleri Başkanlığı TAŞINMAZ BİLGİ SİSTEMİ PROGRAMI GİRİŞ 5018 sayılı Kamu Mali Yönetim ve Kontrol Kanun un 44, 45 ve 60 ıncı maddelerine

Detaylı

4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları

4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları 4006 Bilim Fuarı Proje ve Sonuç Bilgileri Aşaması Başvuru Adımları ADIM 1: Ana Sayfadayken sol sekmede bulunan Başvuru sekmesine tıklayınız. Projelerinizi ve Sonuç Bilgilerinizi girmek için karşınıza çıkan

Detaylı

YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU

YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU YENİ MOBILSAHA KULLANIM KILAVUZU 1 Document History Document Location Revision History Date of this revision: 09/07/2013 Date of next revision Revision Number Revision Date Summary of Changes 1 09/07/2013

Detaylı

MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM

MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ÇAĞRI SİSTEMİ UYGULAMASI GENEL TANITIM Muhasebat Genel Müdürlüğü Çağrı Sistemi uygulamasıyla Kimlik Yönetimi Sorunları Say 2000i Yetkilendirme Sorunları KBS Yetkilendirme Sorunları

Detaylı

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler

Ö ZEL PAZAR REHBERİ. İçindekiler Ö ZEL PAZAR REHBERİ İçindekiler 1. Giriş... 3 2. Özel Pazar İnternet Adresi ve Ana Sayfası... 3 3. Kullanıcı Kaydı ve Girişi... 5 3.1. Kullanıcı Kaydı... 5 3.2. Kullanıcı Girişi... 7 3.3. Kullanıcı Ana

Detaylı

DURUMDA OLAN ÖĞRENCİLER KAYITLI OLDUĞU OKULDAN SİLİNEREK GİTTİĞİ OKUL TARAFINDAN YENİDEN KAYDEDİLMELİDİR.

DURUMDA OLAN ÖĞRENCİLER KAYITLI OLDUĞU OKULDAN SİLİNEREK GİTTİĞİ OKUL TARAFINDAN YENİDEN KAYDEDİLMELİDİR. NAKİL İŞLEMLERİ Nakil işlemleri, öğrencilerin e-okul sistemine kaydedildikleri okul dışında başka bir okula gitmek istediklerinde kullanılacaktır. Nakil geriye dönük değil, sistemin kullanılmaya başladığı

Detaylı

NETSİS UYARLANABİLİR VERİTABANI SİSTEMİ

NETSİS UYARLANABİLİR VERİTABANI SİSTEMİ SİSTEM MODÜLÜ Amaç ve Fayda Yayın Tarihi Kategori Ürün Grubu Modül Versiyon Önkoşulu Yükleme ve Gereken Dosyalar Yükleme Sonrası İşlemler Uygulama Bu doküman ile, Netsis İnsan Kaynakları Paketinin temel

Detaylı

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi

Harcama Yönetim Sistemi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu. Ocak-2013. Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Ödeme Emri Belgesi (Manuel) Düzenleme Kılavuzu Ocak-2013 Uygulama Geliştirme ve Destek Şubesi Kılavuzun Adı Güncelleme Tarihi Ödeme Emri Belgesi Düzenleme Kılavuzu 1.0 Nisan 2010 Ödeme Emri Belgesi Düzenleme

Detaylı

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası

AKINSOFT Tarı Medika. Yardım Dosyası AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.02.01 Tarih : 05.08.2014 1 1- PROGRAM HAKKINDA KISA BİLGİ AKINSOFT programı zirai tarım ilaçları satan firmalara hitap etmektedir. Zirai ilaç kayıtları, formülasyon,

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2012 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU

VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU VADELİ İŞLEM VE OPSİYON PİYASASI (VİOP) TEMSİLCİ EKRANI KULLANIM KILAVUZU İstanbul, Mayıs 2013 İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ... 8 1.1 KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA... 8 2 BORSA İSTANBUL-VİOP İŞLEM SİSTEMİ TEMSİLCİ

Detaylı