FUTURIST SHUFFLE 4 24 Aralık 2010 Micrsosft

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "FUTURIST SHUFFLE 4 24 Aralık 2010 Micrsosft"

Transkript

1 Fütürist Shuffle 4 Microsoft Türkiye nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 24 Aralık 2010 da gerçekleştirilen Fütürist Shuffle 4, bol kahkahalı, çok fütüristti... Fütürist Shuffle 4 e üniversitelerin fütürizm kulüplerinin yoğun ilgisi vardı.

2 İlk söz alan Fütüristler Derneği Başkanı ve M-Gen Gelecek Planlama Merkezi nin kurucusu Ufuk Tarhan oldu. Tarhan, Fütürist olmanın 2011 yılından itibaren aranılan bir özellik olacağına dikkat çekti. Tarhan mesajlarını birbiri ardına sıraladı; Yönetim kurullarında fütürist olmayanların işleri zor. Fütürist olmayana iş, eş, aş da yok. Biz geleceğin yönderlerini, siberyonerlerini ve webratörlerini, yaratmak istiyoruz diyen Tarhan, Geleceğe katlanmak değil tasarlamak için herkesi fütürist olmaya davet etti. Bütün uğraşılarımız daha çok mutlu insan yaratmak için dedi. Türkiye nin arkasından güçlü bir rüzgarın estiğine dikkat çeken Tarhan şöyle devam etti; Bu rüzgar bizi adeta fırsatlara itiyor. O rüzgârın bizi savurmadan, kontrollü bir şekilde geleceğe taşımasını yönetebilmek için fütüristlere çok iş düşüyor. Biz bu göreve hazırız ve bu inançla hareket ediyoruz dedi. Fütüristler Derneği nin başkanlığına geldiğinde derneğin 80 üyesi olduğunu bugün ise bu sayının 500 e yakın olduğunu belirten Tarhan, Eğer hepimiz istersek gelecek güzel gelecek Fütüristler Derneği ne üye olun Aidatlarınızı ödeyin Fütürist Dergisi okuyun Fütürizm Okulu nu kaçırmayın dedi.

3 Ve Tarhan ın ardından en genç konuşmacı mikrofonu aldı Fütüristler Derneği Başkanı Ferit Yücel Demirtaş Ekibini Kaliteli, potansiyele sahibiz, trend setter ız şeklinde tanımlayan Yücel Hedefimiz değer yaratmak dedi. Kulüp üyesi arkadaşlarıyla birlikte yaptıkları ve yapacakları projeleri anlatan Demirtaş, gençlik için Fütürizm in önemine dikkat çekti. Herkes her şeyi öğrenecek Fütürist Shuffle ın programı yönetirken esprileriyle de ortamın sıcaklığını koruyan Youtholding Yeni Fırsatlar Yöneticisi Doruktan Türker in kendi doğum tarihini dikkate aldığı Since 1973 başlığını taşıyan sunumu geçmişten günümüze nostalji yaşattı.

4 Doğduktan bir yıl sonra 1974 te Kıbrıs Barış Harekatı yapılan Türker, ilk bilgisayarına da büyük hayranı olduğu Elvis Presley ye de toz kondurmadı yılının bombası Wikileas ile sunumunu bitiren Türker, gelecekte insanların bildiklerini herkesin duyabileceği yerlerde söyleyeceklerine dikkat çekti. Güneş Enerjisi İhraç Edilebilir! Vodafone İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Hasan Süel in anlattıkları salonda sessizliği neden oldu. Sessizliğin neden biraz şaşkınlık biraz meraktı Vodafone tarafından hazırlanan Future Agenda 2020 geleceğe tüm yönleriyle gözler önüne serdi. Süel, Geleceği konuşmayan, geleceği planlamayan insanlar oyun dışında kalacak. Bu nedenle geleceği bugünden tartışmamız gerektiğini düşünerek gelecek 10 yıl ile ilgili Future Agenda 2020 yi hazırlamaya karar verdik dedi. 25 ülkede 50 çalıştay düzenleyerek 2 binden fazla insanın katılımıyla hazırlanan Future Agenda 2020 de 52 farklı temada öngörü buluyor. Bunun dışında online olarak 147 ülkeden 50 binden fazla kişinin katkıda bulunduğu Future Agenda 2020 nin tamamını anlatmak imkansız ama özetle sunulan öngörüler şöyle; Güç batıdan doğuya kayacak Zenginliğin Asya ya kayması bekleniyor Temel enerji kaynaklarımızla ilgili sıkıntılar bizi bekliyor Estetik operasyonlarla birlikte plastik cerrahi önümüzdeki dönemde tavan yapacak Dolar ve Euro nun dışında Asya kökenli bir para birimi dünya ticaretine girecek 2020 de her üç arabadan birisi elektrikli olacak Daha saymakla bitmeyecek onlarca öngörü

5 Süel, son olarak salondakilerin bir anda kafalarını karmakarışık eden, hayal güçlerini zorlayan bir öngörüden bahsetti. Gelecekte güneşi bol ülkeler güneşi az olan ülkelere güneş ışığı ihraç edecek. Şu anda mümkün değil ama mümkün olması için çalışılıyor İletişim kesmek mümkün değil Bu kadar şaşkınlığın üzerine şimdi hareket zamanı Microsoft Türkiye Office ve Bilgi Çalışanı Ürünleri Grup Müdürü Onur Görür ün, hem anlattıkları, hem de anlatırken ki enerjisi salonda nabzın yükselmesine neden oldu. Microsoft un yeni nesil çözümü Lync 2010 u uygulamalı olarak anlatan Görür, dinleyicileri adeta büyüledi. PC, telefon ve web üzerindeki iletişimi tek çatı altında birleştiren sistemi anlatan Görür önce outlook undan arkadaşına bağlandı. Arkadaşını telefonla aradı, bilgisayarına aktardı, sonra cep telefonun aktardı ardından salondakilerle tanıştırdı derken herkesin başı döndü. Yapılanlar biraz kafaları karıştırdı ama gelecekte bizleri nasıl bir teknolojik gelişmenin beklediğine tüm katılımcılar bugünden şahit oldu. Gelecek uzun sürer Görür ün ardından sunumuna başlayan Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi, Prof. Deniz Ülke Arıboğan ın enerjisi Görür le yarışır nitelikteydi. Tarım toplumundan sanayi toplumuna ve ardından sanayi sonrası döneme geçerken yaşadığımız değişimi, dönüşümü esprili bir dille anlatan Arıboğan kırdı geçirdi. Benim anlatacaklarım garanti teknoloji gibi hata vermez diyerek konuşmasına başlayan Arıboğan, Ben tarih uzun sürer sanırdım ama gelecek çok uzun sürer dedi.

6 Geleceği bir menü olarak yorumlayan Arıboğan, bugünden şekillendirmek gerektiğine dikkat çekti. Teknojiyle çocukluğunda anneannesinin Kızım gel düğmesine bas diyerek açtırdığı televizyon iletanıştığını anlatan Arıboğan, bugün Ipad i olduğunu söylemesiyle salonda kahkaha kopmasına neden oldu. Siz kendi düşündüğünüzü yaşadığınızı mı sanıyorsunuz? Bize sunulan, bize nakşedilen bir dünyayı yaşıyoruz diyen Arıboğan ın her cümlesi kayda değerdi. Ancak her cümleyi yazmak mümkün değilse de Arıboğan ın sosyolojik çözümlemelerinin en önemlisi Tarım toplumunda bedava olan Allah ın suyunu sanayi toplumunda şişeye koydular, kapak taktılar 3 liraya alıyorsunuz. Sanayi sonrası toplumda üzerine Armani yazacaklar 3333 liraya alacaksınız şeklindeydi. Arıboğan ın diğer tesbitleri şöyle devam etti; Bize güzel olmamız gerektiği dayatılıyor. Güzel, zayıf, Angelina Jolie gibi olmalıyız. Hepimiz buna inandık kebapları vicdan azabıyla yiyoruz. 46 yaşımdayım ama 20 yaşımda görünmek istiyorum, çünkü bu öğretiliyor Annemin selülit kavramından haberi yoktu biz savaşıyoruz Havalı hanımlar kebap yemez, yumuşak tavırlarla Nişantaşı nda salata yer Çanta artık sadece çanta değil elinize aldığınız andan itibaren markasıyla size kimlik kazandırıyor Gelecekte her şeyin bu şekilde bizlere dayatılacağına dikkat çeken Arıboğan, yepyeni bir düzenle karşı karşıya olduğumuzu ifade etti. Kadınlara bunlar dayatılırken Arıboğan ın erkeklere hep genç görünen kadınlar karşısında ölünceye kadar performanslarını korumaları gerektiğini söylemesi salonda kahkahanın tavan yaptığı an oldu.

7 Gelecek Hemen Gelsin Youtholding şirketlerinden Youth Research ün tablet bilgisayarla gerçekleştirdiği Gelecek başlıklı araştırma sonuçları aynı anda salondakilerle paylaşıldı. Araştırmaya katılanların yüzde 53 ü Gelecek hemen gelsin dedi. Yüzde 43 ü Geleceği varsa göreceği da var, yüzde 3 ü Ah keşke dünde kalsaydık, yüzde 1 i ise Gelmesin dedi. 10 yıl sonra kendimi nerede görüyorsun? sorusuna ise yüzde 78 Geziyor ve Tozuyor, yüzde kilo, yüzde 7 Tırmalıyor ve sürünüyor, yüzde 3 5 çocuklu, yüzde 5 ise hepsi cevabını verdi. Amerika nın teknolojik üstünlüğünün arkasında önemli bir kültür oluşumu var Fütüristler Derneği nin Kurucusu ve Brightwell Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas Bu akşam sizleri güldürmeyeceğim diyerek sözü aldıysa da yine güldürmeden duramadı. Zaman zaman söyledikleri zaman da üslubu katılımcıları güldürmeye yetti. Manas, TÜSİAD Fütürist Düşünce Grubu Başkanı olduğunu müjdeledi. Amerika nın son 30 yılda girişim fonları sayesinde tüm dünyada teknolojik üstünlük sağladığını anlatan Manas Türkiye deki Teknokent örneklerin bu yapıya kıyaslanamayacağını ifade etti. Türkiye de Silikon Vadisi kurmanın Silikon Vadisi Evleri projesi yapmak kadar basit bir hale getirildiğini belirten Manas, devletin bu konuya zaman ayırması ve değer vermesiyle

8 gerçekleşebileceğini anlattı. Girişimciliğin bal kovanına yatırım yapmakla olmayacağını anlatan Manas, gelecek için herkesi teknolojiye yatırım yapmaya çağırdı. Türkiye nin hızla büyüdüğü konusunda tüm konuşmacılar ile hemfikir olan Manas hayli hareketli sunumunu şöyle tamamladı. Araba üretiyoruz boğaz tokluğuna, çalışıyoruz boğaz tokluğuna. Bu büyüme hızıyla 2023 te halimize acırlar. Paraları ekonomiye sokamadığımız, teknolojiyi yurtdışında almadığımız taktirde koloni haline geleceğiz. Toplantıya 4900 fütürist online olarak katıldı Yaklaşık 200 kişinin katıldığı Fütürist Shuffle da sosyal medya da etkin olarak kullanıldı. Binlerce kişinin internetten online olarak izlediği toplantı sırasında, Twitter ve Facebook'tan yüzlerce anlık mesaj gönderildi. Fütürist Shuffle sırasında sorulan sorulara Twitter dan ilk doğru cevabı verenlere İntel den adet Netbook, Türk Telekom dan üç adet 10 CD lik özel müzik koleksiyonu, Securedrive dan beş adet İstanbul Atatürk Hava Limanı ulaşımı, Unilever den beş yeni yıl sepeti, JCI Avrasya dan 20 isme özel fidan, Nike dan ikişer adet milli takım forması ve top, Ufuk Tarhan dan beş, Yasemin Sungur dan iki ve Can Sungur dan bir adet Tablet Seminer, Binnur Zaimler den beş Astrajanda 2011, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan dan beş adet geleceğin haritası, Brightwell Holding den 10, Kora dan 5 adet The Futurist dergisi aboneliği hediye edildi. Ayrıca, tüm Futurist Shuffle katılımcılarına Vodafone, Future Agenda 2020 nin Türkçe versiyonunu, The Futurist dergisinin yayın sponsoru Aktif Yayıncılık da The Futurist in Kasım-Aralık sayısını dağıttı.

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Aralık 11 / Ocak 2012 Yıl 3 Sayı 22 Yerel Süreli Yayın

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Aralık 11 / Ocak 2012 Yıl 3 Sayı 22 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Aralık 11 / Ocak 2012 Yıl 3 Sayı 22 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet

Detaylı

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2012. Yeni çağın bakış açısı: Fütürizm

Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2012. Yeni çağın bakış açısı: Fütürizm Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Nisan-Mayıs-Haziran 2012 37 Yeni çağın bakış açısı: Fütürizm sunuş 01 Türkiye nin yarınları için çalışıyoruz Tarihi, doğası, kültür mirası ile

Detaylı

Ekonomi. Uludağ. Zirvesi. FIRSATLAR ÜLKESİ Türkiye Fırsatlar Penceresi ana temalı Uludağ Ekonomi Zirvesi 2013 ün, konuşma ve panellerinin tam metni

Ekonomi. Uludağ. Zirvesi. FIRSATLAR ÜLKESİ Türkiye Fırsatlar Penceresi ana temalı Uludağ Ekonomi Zirvesi 2013 ün, konuşma ve panellerinin tam metni Uludağ Ekonomi HAZİRAN 2013 ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ Zirvesi ARZUHAN DOĞAN YALÇINDAĞ ALİ BABACAN BÜLENT ECZACIBAŞI FIRSATLAR ÜLKESİ NOURIEL ROUBINI MUHTAR KENT Türkiye Fırsatlar Penceresi ana temalı Uludağ

Detaylı

Türkiye de Kadın Girişimcilik Paneli

Türkiye de Kadın Girişimcilik Paneli Centrum vzdel-vania manauerov İş Geliştirmede Kadın Entegrasyonu Türkiye de Kadın Girişimcilik Paneli İş Geliştirmede Kadın Entegrasyonu 1 TRANSFER Slovensko spol. s.r.o. 2 Pendik Belediyesi, Pendik Kadın

Detaylı

REKTÖR GÜNAYDIN DAN. Günaydın, Sosyal faaliyetlerin, akademisyenlerin ruhsal ve

REKTÖR GÜNAYDIN DAN. Günaydın, Sosyal faaliyetlerin, akademisyenlerin ruhsal ve GÜMÜŞHANE Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haydar Akyazı ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatandaş birinci yaşını kutlayan Gümüşhane Üniversitesi

Detaylı

kapak 01 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart Her alanda, her yerde, her zaman farklı

kapak 01 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart Her alanda, her yerde, her zaman farklı kapak 01 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Ocak-Şubat-Mart 32 Her alanda, her yerde, her zaman farklı editör 01 Hayatın farklı alanlarında değer yaratmak Zorlu Grubu olarak ekonomik

Detaylı

Bu haftanın konu başlıkları;

Bu haftanın konu başlıkları; Bu haftanın konu başlıkları; Türkiye ürettiği beyaz eşyanın yüzde 74'ünü ihraç etti İhracat inovasyonla bambu gibi büyüyecek İnovasyon stratejisi şampiyonu Arçelik İnovasyon Ligi nin lideri Vestel oldu

Detaylı

Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı

Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı Sayı 7 Haziran-Aralık 2013 EMYO HABER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ELMALI MESLEK YÜKSEKOKULU BÜLTENİ Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı Haberin Devamı Sayfa 5 EMYO HABER Elmalı Meslek Yüksekokulu

Detaylı

I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi Kongre Kararları ve Tutanağı Kitabı. 14-15 kasım 2013, istanbul

I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi Kongre Kararları ve Tutanağı Kitabı. 14-15 kasım 2013, istanbul I. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi Kongre Kararları ve Tutanağı Kitabı 14-15 kasım 2013, istanbul v Yayıma Hazırlayan Mustafa Ruhi Şirin Doç. Dr. Abdülhamit Avşar Ahmet Akçakaya Yasemin Ünal YAYINLARI

Detaylı

MUTLU, SAĞLIKLI, BAŞARILI VE BARIŞ İÇİNDE BİR YIL DİLEĞİYLE

MUTLU, SAĞLIKLI, BAŞARILI VE BARIŞ İÇİNDE BİR YIL DİLEĞİYLE İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ DERGİSİ OCAK 2015 MUTLU, SAĞLIKLI, BAŞARILI VE BARIŞ İÇİNDE BİR YIL DİLEĞİYLE İÇİNDEKİLER Umutlar ve hayaller İçimizde büyük beklenti ve ümitler var İKBU-HÜRRİYET iş birliği

Detaylı

TÜRKİYE - ÇİN BULUŞMASI: ENERJİ GÜNDEMİ

TÜRKİYE - ÇİN BULUŞMASI: ENERJİ GÜNDEMİ TÜRKİYE - ÇİN BULUŞMASI: ENERJİ GÜNDEMİ % 2,5 2011 YILINDA DÜNYA ENERJİ TÜKETİMİNİN BİR ÖNCEKİ YILA GÖRE ARTIŞ ORANI ENERJİDE TÜRKİYE- ÇİN BULUŞMASI Enerji politikaları küresel güç denkleminin belirlenmesinde

Detaylı

Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü 1 2 İstanbul Üniversitesi 2014-2015 Akademik Yılı Prof. Dr. Yunus SÖYLET İstanbul Üniversitesi Rektörü Açılış Konuşması 21 Ekim 2014 İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans

Detaylı

Yetersiz finansman, mültecileri destekten mahrum bırakıyor Türkiye Paris 2015 İklim Zirvesi ne hazırlanıyor

Yetersiz finansman, mültecileri destekten mahrum bırakıyor Türkiye Paris 2015 İklim Zirvesi ne hazırlanıyor Sayı: 115 Temmuz 2015 Kadın dostu kentler bir araya geldi Yetersiz finansman, mültecileri destekten mahrum bırakıyor Türkiye Paris 2015 İklim Zirvesi ne hazırlanıyor Yeni kalkınma hedeflerinde gönüllülerin

Detaylı

Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi

Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır ocak 2014 Kipa Kurumsal İletişim Direktörü Ellen Gladders ile söyleşi Dünyanın ilk Filantropi fakültesinin kurucu dekanı Prof. Dr.

Detaylı

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL8 SAYI: 46 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel Sekreter) Yayın Kurulu Ramazan

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ BU. Şirketlerde

ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ BU. Şirketlerde 52 ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ BU Şirketlerde 101 üniversiteden 15 bin 203 öğrenci Türkiye nin en gözde şirketlerini ve sektörlerini seçti. ve Realta Danışmanlık işbirliğiyle bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Türkiye

Detaylı

ISBN: 978-9944-60-454-3 TOBB Yayın No: 2009/86. Tasarım : www.ritm.com.tr. : www.fersaofset.com

ISBN: 978-9944-60-454-3 TOBB Yayın No: 2009/86. Tasarım : www.ritm.com.tr. : www.fersaofset.com ISBN: 978-9944-60-454-3 TOBB Yayın No: 2009/86 Tasarım : www.ritm.com.tr Baskı : www.fersaofset.com Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini, samimiyetle yazmalıdırlar. (1929) TOBB

Detaylı

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk

Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Mustafa Kemal Atatürk Bir milli eğitim programından söz ederken, eski devrin boş

Detaylı

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi

Sergi açılışı Doç. Dr. Havva Halaçeli Metlioğlu, Öğr. Gör. 4. Geleneksel Gıdalar Sempozyumu Çukurova Üniversitesi nde gerçekleştirildi Kurumsal İletişim Gazetemiz KampüsHaber 1. yılını kutladı Çukurova Üniversitesi nin önemli kurumsal iletişim araçlarından biri olan KampüsHaber Gazetesi yayın hayatının birinci yılını coşkuyla kutladı.

Detaylı

Sunuş...7. Oğuz Özcan, Değişim Sarmalında Marka...11. Bilal Arıoğlu, Reklam Mecraları ve Gelişimi...9

Sunuş...7. Oğuz Özcan, Değişim Sarmalında Marka...11. Bilal Arıoğlu, Reklam Mecraları ve Gelişimi...9 2 3 4 İÇİNDEKİLER Sunuş...7 Oğuz Özcan, Değişim Sarmalında Marka...11 Bilal Arıoğlu, Reklam Mecraları ve Gelişimi...9 Kemal Kaptaner, Yeni Dönemde Pazarlama İletişimi...13 Pelin Özkan, Yeni Marka Değeri:

Detaylı

BİMY de, BT ve sektörel etkileşim tartışıldı

BİMY de, BT ve sektörel etkileşim tartışıldı BİMY de, BT ve sektörel etkileşim tartışıldı TBD organizasyonuyla 7-10 Nisan tarihlerinde KKTC de bir araya gelen 700 BİM yöneticisi, sektördeki son gelişmeleri irdeleyip bilgi paylaşımında bulundu. Aslıhan

Detaylı

Anadolu Üniversitesi nde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu

Anadolu Üniversitesi nde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkusu www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL GAZETESİ SAYI: 724 4-24 Mayıs 2015 KENT HAYATININ DÜŞMANI GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ Şehir merkezinde duyduğumuz gürültüleri normal mi yoksa kirlilik kaynağı

Detaylı

Nihat Ergün Üniversitemizde Konferans Verdi

Nihat Ergün Üniversitemizde Konferans Verdi Hayatı Renklendirmek Lösemili çocuklar yararına düzenlenen sosyal sorumluluk projesine üniversitemiz büyük destek verdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü nün, 5 Ocak 2012 de,

Detaylı

W W W. G A G İ A D. O R G. T R

W W W. G A G İ A D. O R G. T R Sahibi GAGİAD Adına Yön. Kur. Bşk. Taner Özdurak Yazı İşleri Müdürü Durdane Bilge Türkkan Sayı:35 Basın Yayın Çalışma Grubu Bora Tezel Buket Mutafoğlu Ayça Güdemez Dilek Kaleoğlu İrem Baharoğlu Seçil Kömürcü

Detaylı

bir meslek yüksekokulu dergisi MYO Girişimcilik P Staj izlenimleri Dansı yaşatıyoruz Genç Kırmızı Yaşar a MYO Ritim e büyük

bir meslek yüksekokulu dergisi MYO Girişimcilik P Staj izlenimleri Dansı yaşatıyoruz Genç Kırmızı Yaşar a MYO Ritim e büyük Sayı: 10 Yıl: 2015 bir meslek yüksekokulu dergisi n o y i p Şam MYO Denizcili k Dosyas Girişimcilik P aneli Staj izlenimleri ı Dansı yaşatıyoruz Genç Kırmızı Yaşar a alkış MYO Ritim e büyük KAPAKTA 22

Detaylı

Düşler Akademisi engelsiz yaşam yolculuğu serüvenine devam ediyor

Düşler Akademisi engelsiz yaşam yolculuğu serüvenine devam ediyor Düşler Akademisi engelsiz yaşam yolculuğu serüvenine devam ediyor Düşler Akademisi nin 2013-2014 eğitim programı, ilk dönemini geride bıraktı. Eğitim programının ikinci dönemi 10 Şubat ta açılıyor. Ankara,

Detaylı

FOTOGRAF. www.sumed.org.tr. TARİH: Ekim-Kasım-Aralık 2011 SAYI: 27

FOTOGRAF. www.sumed.org.tr. TARİH: Ekim-Kasım-Aralık 2011 SAYI: 27 FOTOGRAF www.sumed.org.tr TARİH: SAYI: 27 EDİTÖRDEN Merhaba İdem Yalın ETKİNLİKLER +1 Lansman Partisi "parti 1" Mezunlar Buluşması/Harvard, ABD 06 Mayıs 2011 Sümed Yeni Logosuna Kavuştu 05 Haziran 2011

Detaylı

OCAK 2015 İnci Holding A.Ş. Yayınıdır

OCAK 2015 İnci Holding A.Ş. Yayınıdır OCAK 2015 İnci Holding A.Ş. Yayınıdır 4 GÜNDEM Cevdet İnci Teşvik Ödülleri ve Toplumsal Mesaj Ödülleri, Yeni Yıla Merhaba Gecesi nde Sahiplerini Buldu 36. Vodofone İstanbul Maratonu İNCİ AKÜ Türkiye nin

Detaylı