İDV ÖZEL BİLKENT İLKOKULU 2. SINIFLAR EVİM GÜZEL EVİM SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İDV ÖZEL BİLKENT İLKOKULU 2. SINIFLAR EVİM GÜZEL EVİM SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ"

Transkript

1 İDV ÖZEL BİLKENT İLKOKULU 2. SINIFLAR EVİM GÜZEL EVİM SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ Tema: Mekan ve Zaman Ana Fikir: Zaman, iklim ve kültürün yaşadığımız evlerin oluşumu üzerinde etkisi vardır. Ünite: Evim Güzel Evim Sorgulama Hatları: 1) Geçmişten günümüze evler 2) Farklı kültürlerdeki evler 3) İklimin yaşadığımız evler üzerindeki etkisi Tarih: 28 Ekim Aralık 2013 İkinci sınıf öğrencilerimiz Zaman, iklim ve kültürün yaşadığımız evlerin oluşumu üzerinde etkisi vardır. ana fikri hakkında sorgulamalar yaparken; farklı kültürlerin evlerine ve yaşamlarına saygılı olmamızın önemini kavradıkları süreci tamamladılar. Öğrencilerimizle, Hamamönü Evleri ve Next Level Residansları na geziye gidildi. Gezi öncesinde, gezi formlarının hazırlık bölümünü yaparak sorular oluşturdular. Gidecekleri yerleri çok merak eden öğrencilerimiz daha önce Hamamönü Evleri ni gezen arkadaşlarının deneyimlerinden de faydalandılar.

2 Hamamönü ndeki tarihi hamamı da ziyaret eden öğrencilerimiz, yapılan tanıtım turu ile hamamların kültürümüzdeki yeri hakkında bilgi sahibi oldular. Eski evlerde var olan değişik bölümleri fark eden öğrencilerimiz Bu bölümler şimdiki evlerde neden yok? Gerekli mi? konusunu tartıştılar. Tarihi bir Hamamönü evinde yemek yiyerek günü bitiren öğrencilerimiz, gezi formlarını gözlemleri ile tamamlamak üzere okula döndüler. Ünitemize yaptığımız istasyon çalışması ile devam eden öğrencilerimiz farklı kültür, iklim ve zamanlardaki evleri incelemeye devam ettiler. Ünite kaynaklarını da inceleyen ve edindikleri bilgileri tartışan öğrencilerimiz bu çalışmalarda grupça çalışma ve karar verme becerilerini geliştirdiler.

3 Yapılan ön yükleme etkinliklerinden sonra Ne biliyorum? ve Ne öğrenmek istiyorum? sorularına yanıt veren öğrencilerimiz ünite boyunca öğrenmeleri için güdülendiklerini belli ettiler. Türkçe dersinde Eski Ev Yeni Ev adlı kitabı sesli ve sessiz okuma yöntemleri ile okuyan öğrencilerimiz Eski ev nasıl yeni evde dönüştü? sorusuna yaptıkları zihin haritaları ile yanıt buldular.

4 Bu etkinliğin devamında öğrenciler kitap içerisinde geçen zıt anlamlı kelimeleri listeleyerek zıt anlamlı kelimeler sözlüğü hazırladılar. Sorgulama dersinde öğrenciler geçmişe ait evlerin yapı malzemelerini, insanların yaşam biçimlerini yakından tanımaya çalıştıkları Tarihteki İlk Evler etkinliğini yaptılar. İlk olarak Çatalhöyük evlerinin içi, dışı ve bu dönemde yaşayan insanlara ait resimleri inceleyen öğrenciler, bu evlerin ne zaman inşa edildiği, evlerde kullanılan malzemelerin neler olduğuna ilişkin görüşlerini belirttiler. Daha sonra Çatalhöyük evleri ile ilgili kısa bir yazı okuyan öğrenciler, geçmişteki evlerin özelliklerini sebep-sonuç ilişkileri kurarak tartıştılar. Öğrenciler Çatalhöyük evleri ile kendi yaşadıkları evleri karşılaştırdılar ve birbirlerine sundular. Yapılan etkinlik sonucunda geçmişteki evlere karşı merak duyan öğrenciler evde kendi istekleri doğrultusunda sunum ve poster çalışmaları yaptılar.

5 Bir Şehrin Öyküsü kitabını sesli, sessiz ve ikili okuyan öğrenciler dünyanın farklı iklim bölgelerinde yaşayan toplulukların evlerine konuk olarak, onların kültürel faaliyetlerini tanıma fırsatı buldular. Kitapta geçen farklı bölgelerden istediklerini seçerek kendi hazırladıkları kitapçıklarda iklim-ev ilişkisini yazılı ve görsel olarak ifade ettiler.

6 Türkçe dersinde öğrenciler noktalama işaretleri ve bu işaretlerin kullanıldığı yerleri kavramak için etkinlikler yaptılar. Noktalama işaretlerinin nerelerde kullanıldığını ilgili görseller aracılığıyla tartışan öğrenciler daha sonra öğrendiklerini kendi örneklerinin yer aldığı yazılı anlatım çalışmalarıyla ifade ettiler.

7 Öğrencilerimiz iklimin ve kültürün yaşadığımız evler üzerine olan etkilerini açıklamak üzere karşılaştırmalı metinler okudular. Okudukları bu metinlerden hareketle ilk olarak metindeki evleri zihinlerinde canlandırdılar ve resimlediler. Daha sonradan evlerin orijinal fotoğraflarını görerek kendi resimleriyle evlerin gerçekte görünümleri arasındaki ortak ve farklı yönleri kavramaya çalıştılar. Etkinliğin devamında metinler ile ilgili soruları yanıtlayan öğrenciler daha sonra bu iki metinde geçen evlerin (İki Katlı Otobüs Ev ve Kır Evi) benzer ve farklı yönlerini Venn şemasında gösterdiler.

8 Sorgulama dersinde kültür kavramını daha iyi anlamak ve kültürün evler ile olan ilişkisini öğrenebilmek amacıyla birçok farklı kültürü tanıdılar ve etkinlikler yaptılar. İlk olarak Afrika da yaşayan Himbalar ın ev yapılarını ve kültürlerini incelediler. Öğrenciler, resim ve metni ilişkilendirirken Himbaların, evlerini inşa ederken çamur ve tezek kullandıklarını öğrendiler. Bu sırada da ünitemiz kapsamında ele aldığımız Açık görüşlü profiline uygun hareket ederek bu evlerde yaşayan insanlar ve onların kültürleriyle ilgili olumsuz bir yaklaşım sergilemediler. Ayrıca metinde geçen bilmedikleri sözcüklerin anlamlarını sözlükten bularak çalışma yapraklarına yazdılar. Bir diğer kültür-ev etkinliğinde öğrenciler sayıları çok az olan ve teknoloji kullanmayan Amişler ile ilgili çalışmalar yaptılar. İlk olarak fotoğraflarla bölgede yaşayan insanların evleri hakkında görüş bildiren öğrenciler, Amişler ile ilgili metni okuduktan sonra kendi evleriyle Amişler in evlerini karşılaştırdılar. Daha sonra evlerin yapıldığı malzemeleri ve evlerde kullandıkları eşyaları sebep-sonuç ilişkileri kurarak tartıştılar. Farklı bir kültüre yönelik bakış açısı kazanan öğrenciler, kendilerini o kültürde yaşayan insanlardan birisi olarak düşünerek yaratıcı bir öykü oluşturma çalışmasıyla etkinliklerini Türkçe yle ilişkilendirdiler.

9 Son olarak Endonezya yerlileri olarak bilinen Bataklar ile ilgili çalışma yapan öğrenciler, evlerin girişlerine asılan heykellerin ve Bataklar da yaygın olarak göze çarpan kukla yapma-oynatma çalışmaları hakkında bilgi sahibi oldular. Bu çalışmadan hareketle kendi evlerinde kültürümüz ile ilgili hangi eşya ve materyallerin kullanıldığını listeleyen öğrenciler, okudukları yazı ile ilgili sorular hazırlayarak kendilerinin etkin olarak katıldıkları bir okuduğunu anlama çalışması yapmış oldular.

10 Öğrencilerimiz Evim Güzel Evim ünitesi boyunca her ders için yaptıkları çalışmalardan istediklerini seçerek ailelerine sunmak üzere portfolyo dosyalarına yerleştirdiler. Matematik derslerinde farklı sayı ve şekil örüntüleri oluşturan öğrencilerimiz örüntüde eksik bırakılan bölümleri tamamlama ve örüntünün kurallarını bulma konularında öğrendiklerini arkadaşlarının yaptıkları örüntüler üzerinde inceleme ve değerlendireme fırsatı buldular. Ayrıca sınıf içerisindeki örüntülere örnek veren öğrenciler günlük yaşamlarında örüntünün yer aldığı durumları gözlemlediler.

11 Toplama işlemine giriş yapan öğrenciler eldeli toplama işlemindeki elde kavramını ve bu eldenin neden onlar basamağına devredildiğini hazırlanan toplama işlemi şablonlarında manipülatiflerle çalışarak açıkladılar. Matematik dersinde öğrenciler ikili çalışmada çıkarma işleminde onluk bozma kavramının ne demek olduğunu ve onluğun birlik kısma nasıl eklendiğini materyaller kullanarak açıkladılar. Toplama ve çıkarma işlemlerinin yer aldığı çalışmaları tamamladılar ve sonuçları birlikte kontrol ettiler. Problem çözme basamaklarına uygun bir şekilde problem çözdüler ve kendi problemlerini kurdular. Kurdukları bu problemleri arkadaşlarına sorarak işbirliği içerisinde soruları çözümlediler.

12 İngilizce derslerinde öğrencilerimiz gruplar halinde çalışarak ev posterleri oluşturdular. Ev posterlerini oluştururken; ev ve mobilya dergilerinden ilgili resimleri bularak kestiler daha sonra bu resimleri evin odalarına yerleştirdiler ve evin odalarını etiketlediler. Son olarak hazırladıkları odaları büyük ev posterine yerleştirdiler ve there is ve there are kalıplarını kullandıkları cümleler kurdular. Bu çalışmayı yaparken de grup içinde çeşitli roller üstlendiler ve severek çalıştılar.

13 Ünitemize başlarken öğrencilerimiz hangi ev eşyalarını İngilizce olarak ifade ettiklerini beyin fırtınası yaparak ifade ettiler. Daha sonra bu kelimelere yenilerini ekleyerek ve tanıdıkları kelimeleri pekiştirmek amacıyla Bingo oyununu çok eğlenerek oynadılar. Öğrencilerimiz ev posterini tamamlamak için araştırma yaptılar ve sonuç olarak ortaya çıkan ürün bütün grupların katkısıyla oluşturuldu.

14 Öğrencilerimiz ünite süresince ev eşyalarını ve odalarını İngilizce olarak nasıl ifade edebileceklerini pekiştirdiler. Bunun için çeşitli becerilere yönelik etkinliklere katıldılar. Bu etkinliklerden iki tanesi: ev eşyaları resimleri ile kelimeleri eşleştirmek, Winnie the Witch kitabını okuyarak ve dinleyerek etkinlikleri tamamlamaktı. Winnie the Witch kitabını işlerken Winnie nin evindeki eşyalar ve eşyaların özellikleri ve odaları hakkında çalışmalar yaptılar. Kitabı tamamladıktan sonra kısa filmini eğlenerek izlediler ve izlerken de kitapla film arasındaki benzerlikleri, farklılıkları konuştular. Görsel Sanatlar dersinde sırasıyla; Çocuklar için Gaudi kitabı masal formatında kurgulanıp okul kütüphanemizde Evrim Metin tarafından sinevizyonla tanıtıldı. Daha sonra görsel sanatlar atölyemizde Hundertwasser ve Nail Çakırhan evleri gösterildi. Kültürlere göre değişkenlik gösteren yaratıcı mimarlar sayesinde küçük mimarlar da farklı evlerin olabileceğini keşfettiler. Ardından kendi yaratıcı evlerini bir mimar gibi 2 boyutlu tasarladılar. Bunları grupça köpük malzemesiyle 3 boyutlu evlere dönüştürdüler. Poster boyalarla renklendirdiler ve dev bir panoya yerleştirerek kendi koridorlarında Bu Bizim Eserimiz pozu vererek sergilediler. Çalışmaya yönelik soruların yer aldığı öz değerlendirme formunu yanıtladılar. Yanıtlarından evler ünitesine dair sorgulama sürecinden beklenenin üstünde öğrenmeyi gerçekleştirdiklerine dair geri bildirim gözlendi.

15

16 Müzik derslerinde öğrencilerimizle tartım çalışmaları yapıldı. Ta, Ta-te, Tafa-te-fe, bir vuruşluk sus tartım kalıplarını öğrendiler. Müzikli oyunlardan "Jelibonlar ve Canavarlar", "Just Dance Kids" oyununu oynayarak, müziği takip etme, dikkatli olma, kurallara uyma, taklit etme davranışlarını pekiştirdiler. Müzikte gürlük terimlerinden "piano, mezzo piano, mezzo forte, forte, crescendo, decrescendo" yu Hız terimlerinden de Largo, Adagio, Andante, Moderato, Allegro, Presto yu öğrendiler. "Gel Seninle", "Bakkal Tekerlemesi", "Hapşu" şarkılarını pekiştirdiler. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün önemi hakkında beyin fırtınası yaparak öğretmenlerimize "Sen Varsın Öğretmenim" şarkısını sürpriz olarak söylediler.

17 Bilişim Teknolojileri dersinde öğrencilerimiz Google Sketchup 3 boyutlu çizim programını kullanarak kendi hayallerindeki evleri tasarlayarak çizdiler. Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinde geçmişten günümüze evlerde oynanan çocuk oyunlarını oynadılar. Hem eğlendiler hem de ailelerin oynadığı oyunları öğrendiler.

3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ

3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ 3. SINIF I. SORGULAMA ÜNİTESİ BÜLTENİ TEMA Bulunduğumuz Mekan ve Zaman ÜNİTE ADI Dünyayı Keşfediyorum TARİH 9 Eylül 25 Ekim 2013 SORGULAMA HATLARI Keşifler ve Kaşifler Yön Bulma Yöntemleri Haritaların

Detaylı

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU

İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK İLKÖĞRETİM OKULU 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK 2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI PYP SORGULAMA ÜNİTELERİ RAPORU 1 SINIF İSTEK ÖZEL KEMAL ATATÜRK DUYGULARIMIZI TANIYALIM ÜNİTESİ Disiplinlerarası Tema: Biz Kimiz Anafikir: Öğrenciler

Detaylı

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school.

Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. Istanbul Coşkun Koleji PYP aday okuludur. Istanbul Coskun Koleji is a PYP candidate school. PYP NİN BEŞ TEMEL ÖĞESİ BİLGİ KAVRAMLAR TUTUMLAR BECERİLER EYLEM Kim Olduğumuz Bulunduğumuz Mekan ve Zaman Kendimizi

Detaylı

geliştirmemize yardımcı olur.

geliştirmemize yardımcı olur. 3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; PYP disiplinler üstü temaları ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz. ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Aralık 2014-23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN ve ZAMAN 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (28 EKİM -13 ARALIK 2013) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 28 Ekim 2013-13 Aralık 2013 tarihleri arasında işlediğimiz ikinci temamıza ait bilgiler,

Detaylı

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 )

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) 2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 )

1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim ÖZEL BARIŞ İLKOKULU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK AYI BRANŞ DERSLERİ BÜLTENİ İngilizce Müzik Beden eğitimi Kütüphane Rehberlik Görsel sanatlar Bilişim Teknolojileri Sayın Velilerimiz, Sorgulama

Detaylı

1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (22 Ekim-14 Aralık 2012)

1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (22 Ekim-14 Aralık 2012) 1.SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (22 Ekim-14 Aralık 2012) Sayın Velimiz, 22 Ekim 2012-14 Aralık 2012 tarihleri arasındaki ikinci temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (16 Şubat 2015-27 Mart 2015)

3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (16 Şubat 2015-27 Mart 2015) 3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (16 Şubat 2015-27 Mart 2015) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temaları ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her 6

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu

3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu 3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (17 Aralık 2012 25 Ocak 2013) Sayın Velimiz, 17 Aralık 2012 25 Ocak 2013 tarihleri arasındaki temamıza ait bilgiler bu bültende yer almaktadır. Böylece temalara bağlı düzenlediğimiz

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 )

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (30 Mart 15 Mayıs 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her 6

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU

2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM NİSAN - MAYIS - HAZİRAN 1.SINIFLAR VELİ BİLGİLENDİRME MEKTUBU Sayın Veli, 2014-2015 Eğitim - Öğretim yılı başından itibaren uyguladığımız programla ilgili olarak

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (10 EYLÜL-19 EKİM 2012) Sayın Velimiz, Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi okulumuzda PYP çalışmaları yürütülmektedir. Bu kapsamda 6 PYP disiplinler üstü teması ile ilgili

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ 4. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ (16 Aralık 2013-24 Ocak 2014) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 16 Aralık 2013-24 Ocak 2014 tarihleri arasında

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014 YAZ 6 100. GÜN KUTLAMALARI OKULA BAŞLAYALI 100 GÜN OLDU TOPLAMA İŞLEMİ YAPIYORUZ MATEMATİK ÖĞRENİYORUZ SAĞLIKLI BÜYÜYORUM BAHÇEDEN TURUNÇ REÇELİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. YAZ 2014, YIL 3,

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU (1-5.

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU (1-5. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI İLKÖĞRETİM TÜRKÇE DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI VE KILAVUZU (1-5. SINIFLAR) Devlet Kitapları Müdürlüğü Basım Evi ANKARA - 2009 TALİM VE TERBİYE KURULU

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

YURT DIŞINDAKİ TÜRK ÇOCUKLARI İÇİN TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI (1-10. SINIFLAR)

YURT DIŞINDAKİ TÜRK ÇOCUKLARI İÇİN TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI (1-10. SINIFLAR) T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı YURT DIŞINDAKİ TÜRK ÇOCUKLARI İÇİN TÜRKÇE VE TÜRK KÜLTÜRÜ DERSİ ÖĞRETİM PROGRAMI (1-10. SINIFLAR) ANKARA, 2006 TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI

Detaylı

Dönem Sonu Hesaplama & Formlar

Dönem Sonu Hesaplama & Formlar Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME Dönem Sonu Hesaplama & Formlar SAKBİLSEM YAYINLARI 2013 1 Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME Dönem Sonu Hesaplama & Formlar SAKBİLSEM

Detaylı

ÜNĠTELENDĠRĠLMĠġ YILLIK DERS PLANI BAHÇELĠEVLER ÖZEL ĠHLAS ĠLKÖĞRETĠM OKULU HAYAT BĠLGĠSĠ DERSĠ 3. SINIF

ÜNĠTELENDĠRĠLMĠġ YILLIK DERS PLANI BAHÇELĠEVLER ÖZEL ĠHLAS ĠLKÖĞRETĠM OKULU HAYAT BĠLGĠSĠ DERSĠ 3. SINIF EYLÜL 1 (19 EYLÜL 23 EYLÜL) 4 BAHÇELĠEVLER ÖZEL ĠHLAS ĠLKÖĞRETĠM OKULU HAT BĠLGĠSĠ DERSĠ 3 SINIF 1 TEMA : OKUL HEYECANIM KAZA- NIMLAR A31 Okula niçin hazırlıklı gelmesi gerektiğini açıklar A32 Öğrenciler

Detaylı