OTO LASTİKLERİ ÜRÜN KATALOĞU 2007

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.pirelli.com.tr OTO LASTİKLERİ ÜRÜN KATALOĞU 2007"

Transkript

1 OO LASİKLERİ ÜRÜN KAALOĞU 2007

2 PİRELLİ. SÜRÜŞ UKUSU. Lastik teknolojisinde yüzyılı aşkın bir deneyime sahip olan Pirelli, maksimum düzeyde güvenlik, uzun ömür ve konfor özelliklerini ürünlerinde birleştirmiştir. eknoloji ile birlikte gelişen bugünün sürüş coşkusu ve becerisi, Pirelli mühendislerinin attığı dev adımlarla geliştirilmiştir. Pirelli otomobil lastikleri sadece üstün performans sergilemekle kalmaz, aynı zamanda da sürücünün, otomobilin tüm gücünü hissetmesini sağlar. Kısacası Pirelli, yolculuğunuzu eğlenceli ve sorunsuz bir maceraya dönüştürüyor.

3 Nitelikleri ve kullanım özellikleri dikkate alınarak, Pirelli otomobil lastikleri dört farklı kategoride sınıflandırılır. ULRA YÜKSEK Günümüzün mekanik, elektronik ve bilgi teknolojileri, üçüncü bin yılın araçlarına yönelik son derece yenilikçi çözümler geliştirmektedir. Pirelli nin ürettiği ultra yüksek performans lastikleri günümüzün önde gelen araç üreticilerinin bir lastikte aradığı tüm özelliklere yanıt veriyor. RUN FLA Run Flat lastikleri Pirelli ailesinin en yüksek teknoloji kullanılarak üst düzey lastik desen tasarımı ile pazara sunulan, lastik basıncının sıfıra inmesi durumunda bile, 80 km/saat hızla giderken 80 km. mesafeye kadar yol alabilen lastiklerdir. Yeni P Zero nun bazı ölçüleri ve Euforia lastiklerinin tamamı en ileri seviyedeki lastik tasarımı ve mükemmel üretim kalitesini sunan Pirelli patentli MIRS teknolojisi kullanılarak üretilmiştir. YÜKSEK Pirelli yüksek güvenlik koşullarına bağlı kalarak, orta ve yüksek performanslı otomobiller için yeni standartlar getirmektedir. DENGELİ Orta ve düşük güçteki otomobillerin performans ihtiyacını fazlasıyla karşılayan dengeli performans lastikleri, konfor, düşük dönme direnci ve çevreye duyarlılık gibi özellikleri ön plana çıkarılarak geliştirilmiştir.

4 P ZERO CORSA SYSEM M Pistlerde kullanılan yarış lastiklerinin yol şartlarına uyarlanmış versiyonu olan P Zero Corsa System M, yüksek performans pazarındaki lider araç üreticisi firmalar ile ortak çalışmalar doğrultusunda ön ve arka lastiklerde farklı desen özellikleriyle tasarlanmıştır. Sadece performansı artırmak ile kalmayıp aynı zamanda kendine özgü bir stil yaratan P Zero Corsa System M, son derece teknik bir konsept ile hem yol hem de pist ortamında yönel ve asimetrik dizaynı birlikte sunmaktadır. P Zero Corsa System M kendi sınıfında tartışmasız bir liderdir. ABAN DESENİ P Zero Corsa System M Asimmetrico (Asimetrik) Darbelere karşı artırılmış direnci sağlayan en üst düzeydeki teknolojik dizaynı sayesinde yüksek performans sergiler. aban izi geniştir ve yüzeye eşit temas basıncı uygular. Yapısında kullanılan özel karışımdan ötürü farklı sürüş koşullarında esnekliği ve balans kararlılığını mükemmel bir şekilde dengeler. Asimetrik ve yönlü desenin birlikte kullanımı sürücüye üstün performans sunarken, özel durumlar için asimetrik lastiklerin SAĞ ve SOL farklı desen tasarımları da mevcuttur. P Zero Corsa System M Direzionale (Yönlü) Mükemmel ıslak zemin performansı ile pist kullanımı için ön tekerleklere monte edilmek üzere dizayn edilmiştir. Yol ile sürekli temas sağlayan yönlü desen, yüksek su tahliye performansı ile suda kızaklamaya karşı yüksek direnç gösterirken arka lastiklerin geçişi için de sudan arınmış bir yüzey bırakır. Sistemin en son gelişmiş mühendislik özellikleri sayesinde virajlarda, ivmelenmede ve frenlemede mükemmel yol tutuş, yol ve pist koşullarında yüksek performans, ıslak yol şartlarında bile iki farklı desenin yarattığı mükemmel sinerji ile ön plana çıkmaktadır. ULRA YÜKSEK ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Aston Martin DB9 / V8 Vantage, BMW M6, Ferrari 575 Handling GC / 360 Challenge Stradale, Lamborghini Gallardo, Maserati MC12, Porsche 911 G2 / G3 RS, Subaru Impreza Si.

5 P ZERO M Efsane kendini aştı ve yeni bir ultra-yüksek performans standartı yarattı. Yeni P Zero M ile Pirelli, dünyanın en prestijli spor otomobillerine özel, tamamlayıcı bir mükemmellik sunuyor. Yapısındaki en ileri teknolojik özellikler, ıslak ve kuru pist ve yol koşullarında oluşan performans-konfor, ivmelenme-frenleme arasındaki dengeyi mükemmel bir şekilde korumaktadır. P Zero M nun tüm pazarlara sunumu ile sürüşte yeni bir devrim yaşanıyor. ABAN DESENİ Asimetrik dizaynı ile artırılmış emniyet seviyesi sunarken araç performansının da en üst düzeye çıkmasını sağlar. P Zero M kuru zeminde kusursuz, ıslak zeminde de üstün bir performans sergiler. Statik ve dinamik taban izi arasındaki tutarlılığı, mükemmel yol tutuşun kanıtıdır. Yüksek hızlardaki dönme gerilimini direksiyona yansıtmayan P Zero M, araç performansını en üst düzeye çıkarır. P Zero M, yapısında, lastiğin soğuk halinden ısınana kadar geçen süreç boyunca yüksek performansın devamlılığını garanti eden ortam ısısına uyumlu kauçuk bileşenleri bulundurur. Lastiğin ömrü boyunca dayanıklılığını ve üstün performansını sağlayan yeni taban deseni ile P Zero M yollara meydan okuyor. ULRA YÜKSEK ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Alfa Romeo Brera, Alfa 8C Competizione, Aston Martin DB9, Audi 58, Audi Quattro R8, Ferrari 599 GB Fiorano, Jaguar XK, Lamborghini Gellardo / Murcielago, Maserati Quattroporte, Mercedes AMG S, Mercedes AMG CLK, BMW M, Porsche.

6 P ZERO ROSSO M Ultra yüksek performans kategorisinde standartları belirleyen P Zero Rosso M, en zorlu sürüş koşullarında bile yüksek performans sergiler. Spor ve yeni nesil güçlü aile tipi otomobillerin ihtiyacı olan konfor ve sessizliği de en üst düzeyde sağlamaktadır. Bir teknoloji ve işlevsellik göstergesi olan P Zero Rosso M ultra yüksek performans kategorisindeki beklentileri fazlasıyla karşılamaktadır. ABAN DESENİ P Zero Rosso M Asimmetrico (Asimetrik) P Zero Rosso M Asimmetrico, geniş blokları, kesintisiz kanalları ve dolgun omuzlarıyla üç farklı kısımdan oluşan asimetrik bir taban desenine sahiptir. Etkin yol tutuş ve hızlı su tahliyesi ile hem ıslak hem de kuru zeminde sürücüye güven verir. P Zero Rosso M Direzionale (Yönlü) Etkileyici yönlü taban deseni ön lastiklerde kullanılır. Islak zeminde yüksek güvenlik ve üstün yönel kararlılık için tasarlanmıştır. Üst düzey performans, konfor ve düşük ses seviyesini bir arada sunan P Zero Rosso M, yapısında kullanılan özel karışım ve lastik profilinde bulunan yenilikçi bileşenler ile rakiplerinden farklılaşmaktadır. ULRA YÜKSEK ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Alfa Romeo, AMG, Audi, Bentley, Ferrari, Fiat, Jaguar, Lamborghini, Lancia, Maserati, Mercedes, Peugeot, Porsche, Saab, Seat, Volkwagen, Volvo.

7 P ZERO NERO M Motor gücü yüksek araçların performansını maksimum seviyeye ulaştıran, geniş jant seçeneklerine uygun ve ultra düşük profilli ölçü yelpazesine sahip ideal bir modifiye lastiğidir. P Zero Nero M, mükemmel yol tutuşu ve viraj hakimiyetiyle en zorlu yol koşulunda ve ıslak asfalt zeminde bile üst düzey güvenlik sağlar. 22 jant büyüklüğüne kadar ölçü yelpazesine sahip P Zero Nero M, çarpıcı görüntüsü, güçlendirilmiş omuz ve yanak yapısı ile modifiye tutkunlarının hayatını renklendiriyor. Araç üreticisi firmalar tarafından da spor otomobiller için orijinal ekipman olarak tercih ediliyor. ABAN DESENİ Geniş blokları ve kesintisiz kanalları ile asimetrik taban desenine sahip P Zero Nero M, optimize edilmiş kanalları sayesinde de mükemmel su tahliyesi sağlar. Virajda yol tutuşu ve frenlemeyi iyileştiren sürekli orta şeridi ve yüksek yanal kuvvetlere karşı maksimum tutunma sağlayan geniş ve bloklu omuz yapısına sahiptir. Yüksek teknolojiye sahip P Zero Nero M, geniş jant çapı ve düşük yanak profili ile aracın çekiş gücünü yola mükemmel bir şekilde yansıtır. Üstün teknolojisi ile ıslakta, kuruda ve virajda yola tutunmayı artırır. Ayrıca frenleme ve hızlanma sırasında ve suda kızaklamaya girişte gösterdiği dirençte de üst düzey bir performans sergilemektedir. ULRA YÜKSEK ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Alfa Romeo, Audi, Fiat, Ford, Jaguar, Lancia, Mercedes-Benz, Peugeot, Seat, Subaru.

8 P ZERO SYSEM M P Zero System M, ultra yüksek performans kategorisinde aracın özelliklerine bağlı olarak P Zero M Direzionale (ön) ve Asimmetrico nun (arka) bir bileşimi ya da sadece P Zero M Asimmetrico (ön ve arka) olarak kullanılabilir. Geniş ölçü yelpazesi ve orijinal ekipmandaki başarısı ile ön plana çıkmaktadır. ABAN DESENİ P Zero M Asimmetrico (Asimetrik) Üç farklı alan şeklinde düzenlenmiş deseni; kesintisiz devam eden orta blok, ok-biçimli iç kısım ve dışta geniş kesitli kanallar ile yol tutuş ve yanal kararlılığı artırırken, suyun da en etkin şekilde tahliyesini sağlar. P Zero M Direzionale (Yönlü) Uzunlamasına geniş kesitli kanallar ile ok biçimindeki yönlü deseni, yüksek hızlarda bile yönel kararlılık ve üstün bir yol tutuş sağlarken, suda kızaklama riskini de azaltır. Yüksek hızlarda üstün yol tutuşu sağlar ve direksiyonun her hareketine anında yanıt verir. Virajlardaki savrulmaya karşı yüksek direnç gösterirken, ıslak zeminde de göz kamaştırıcı bir tutunma sergiler. ULRA YÜKSEK ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Jaguar, Lamborghini, Lotus, Maserati, Mercedes, Porsche, Seat, Subaru, Volvo.

9 M Run Flat teknolojisiyle üretilen Euforia lastikleri, lastik basıncının sıfıra inmesi durumunda bile, 80 km mesafeye kadar yolu maksimum 80 km/saat hızla* alabilmektedir. Her türlü yol koşulunda lastiklerde yaşanabilecek ani hava kaybı durumunda, Euforia aracın hakimiyetini korur. Hiçbir zaman güvenli sürüşten ödün vermeyen Euforia ile hava basıncı kaybında bile aracınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Pirelli ye özel MIRS (Modüler Entegre Robotize Sistem) teknolojisi ile üretilmiş yenilikçi bir ürün olan Euforia en gelişmiş otomobil üreticilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. (*)Pirelli Run Flat lastiklerinin orijinal ekipman olarak kullanıldığı araçlarda, araç üreticisi firmaların kullanım kılavuzları dikkate alınmalıdır. ABAN DESENİ Simetrik taban desenine sahip Euforia, mükemmel ses konforu sağlayan beş uzunlamasına bloğu ve geniş kanalları sayesinde üstün su tahliye özelliği sergiler. Kuru ve ıslak zemin frenlemelerinde maksimum performansı sağlayan merkezi blok, yanal kararlılığı sağlayan güçlü omuz blokları ve kuru zeminlerdeki mükemmel tutunma performansı ile Euforia sınıfında gerçek bir liderdir. Yüksek hızlarda performanslı ve güvenli sürüş özelliği ile ön plana çıkan M, virajlarda mükemmel yol tutuş performansı sergiler. Minimuma indirgenmiş aşınma özellikleri sayesinde de uzun süreli sürüş konforu sağlar. RUN FLA ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER BMW, Mini, Cadillac V-series.

10 P7 M Adı performans ile eşdeğer tutulan efsanevi isim P7 M, en son nesil yüksek performans araçlar için tasarlanmıştır. Estetik ve sürüş konforundan vazgeçmeksizin yüksek performans hedeflenmiştir. Dikkat çekici asimetrik deseni ile bir ileri teknoloji ürünü olan P7 M, hem SEP (Güvenli eknik asarımlı Profil) teknolojisinden hem de Pirelli patentli ELRR (Ekstra Düşük Dönme Direnci) sisteminden yararlanılarak üretilmiştir. SEP, lastiğin yapısındaki bileşenlerin uyumunu artırırken, ELRR dönme direncini azaltır. ABAN DESENİ P7 M, asimetrik desen ve spor sürüş özelliğine sahiptir. Geniş düz blok üzerindeki dairesel ve yanal kanalları frenleme özelliğini, su tahliyesini ve sürüş konforunu en üst düzeye çıkarmaktadır. Güçlü omuzları ve dış blokları, yanal kuvvetleri yumuşatarak özellikle virajlarda üstün tutunma sağlar. P7 M, ıslak yolda ve zorlu sürüş koşullarında maksimum güvenlik sunmaktadır. Üstün performansı ile birçok otomobil üreticisi firma tarafından onaylanan P7 M, orijinal ekipman olarak da tercih edilmektedir. P7 M değişen sürüş koşullarına kolay uyum sağlayan ve performansını uzun ömrü boyunca koruyan üstün teknoloji ürünü bir lastiktir. YÜKSEK ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Alfa Romeo, Audi, BMW, Fiat, Jaguar, Mercedes, Opel, Peugeot, Volkswagen, Volvo.

11 P6 M P6 M, yeni nesil binek otomobiller için yüksek konfor sunmaktadır. P6 M, hem SEP (Güvenli eknik asarımlı Profil) teknolojisinden hem de Pirelli patentli ELRR (Ekstra Düşük Dönme Direnci) sisteminden faydalanarak üstün güvenlik sunmaktadır. SEP, lastiğin yapısındaki bileşenlerin uyumunu artırırken, ELRR dönme direncini azaltır. ABAN DESENİ Orta bölümdeki geniş blok iki farklı kısımdan oluşmaktadır; kıvrımlı kanallar daha iyi çekiş ve frenlemeyi, düz orta kısım yüksek konforu, düzenli aşınmayı, ve azaltılmış gürültü seviyesini sağlar. Çevresel kanallar ise temas yüzeyinden su tahliyesini sağlarken, kesintisiz orta blok direksiyon hakimiyetini, sürüş kararlılığını ve yol tutuşu iyileştirmektedir. P6 M, aracın sürüş kararlılığı ve kontrolünü en üst düzeyde sağlamaktadır. Üstün performansı ile birçok otomobil üreticisi firma tarafından onaylanan P6 M, orijinal ekipman olarak da tercih edilmektedir. P6 M değişen sürüş koşullarına kolay uyum sağlayan ve performansını uzun ömrü boyunca koruyan üstün teknoloji ürünü bir lastiktir. YÜKSEK ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Alfa Romeo, Audi, BMW, Fiat, Lancia, Mercedes, Peugeot, Seat, Volkswagen.

12 P6000 M /P6000 POWERGY M P6000 M, değişen yol yüzeylerine ve farklı çalışma sıcaklıklarına mükemmel bir şekilde uyum sağlayarak aracın performansını artırmaktadır. Lastik tabanının yol ile olan kesintisiz temas yüzeyi araç güvenliğini en üst seviyeye çıkarmaktadır. P6000 Powergy M, modern otomobillere üstün konfor, sürüş sessizliği, ve artırılmış kilometre performansı ile daha güvenli bir sürüş imkanı sunmaktadır. P6000 Powergy M aynı zamanda düşük dönme direnciyle yakıt tasarrufu sağlayan yüksek perfromanslı bir enerji lastiğidir. ABAN DESENİ P6000 M P6000 M in dalgalı taban deseni enlemesine açılmış oval su tahliye kanallarından oluşmaktadır. P6000 Powergy M Lastik tabanındaki uzunlamasına kanal ve dalgalı yanal kanal ile etkin su tahliyesi ve daha güvenli bir sürüş sağlayan P6000 Powergy M, artırılmış blok sayısı ile de daha üstün bir konfor ve sürüş sessizliği sunmaktadır. Hızlanma ve frenlemede üstün performansı, araç üzerinde tam kontrol kurulmasını sağlayan benzersiz manevra kabiliyeti, sürüş konforu ve yakıt tasarrufu özelliklerini bir arada sunmaktadır. YÜKSEK ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Alfa Romeo, Audi, BMW, Fiat, Ford, GM, Honda, Jaguar, Lancia, Mercedes, Peugeot, Renault, Rover, Saab, Seat, Skoda, Volkswagen, Volvo.

13 CINURAO P4 M Cinturato P4 M, Pirelli nin orta ve düşük güçteki otomobiller için geliştirdiği en yeni lastiktir. Orijinal ekipman ve değişim pazarları için tasarlanan, ve tüm sürüş koşullarına uygun çok yönlü Cinturato P4 M, performans ve çevreye duyarlılığı bir arada garanti eden öncü bir lastiktir. ABAN DESENİ Cinturato P4 M, asimetrik taban deseni sayesinde virajlarda artan çekiş gücü sağlamaktadır. aban deseninin merkezi etrafındaki çevresel kanallar sayesinde suda kızaklamaya karşı direnç gösterirken, daha sıkı omuz yapısı üst düzey sürüş kararlılığı sergilemesini sağlar. Yenilikçi asimetrik dizaynı sürüş konforunu geliştirirken yeni kauçuk karışımı da yüksek kilometre performansı ve düşük dönme direnci sağlar. Cinturato P4 M, güvenlik, konfor ve performansın bir sentezidir. Lastiğin yüzeye homojen teması her koşulda güvenli ve rahat bir sürüş keyfi sunar. DENGELİ ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Fiat, Mercedes, Peugeot, Volkswagen.

14 P3000 ENERGY M P3000 Energy M, Pirelli nin ve H hız sınıfı lastik kullanan araçlar için pazara sunduğu bir lastiktir. Farklı sürüş koşulları ve stillerine göre mükemmel uyum gösteren, çevreye duyarlı üstün ve yenilikçi bir üründür. Üstün performansı ile birçok otomobil üreticisi firma tarafından onaylanan P3000 Energy M, orijinal ekipman olarak da tercih edilmektedir. ABAN DESENİ P3000 Energy M nin kusursuz bir simetriye sahip taban deseni, ideal bir doluboş lastik oranı, geniş orta kanalın iki tarafında yer alan çapraz çevresel kanallar, sağlam omuz blokları ve dalgalı dişlerden oluşur. P3000 Energy M, yol koşullarına mükemmel bir şekilde kendini uyarlayarak, gereken üstün performansı sergiler. DENGELİ ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Fiat, Opel, Mini, Peugeot, Seat, Volkswagen, Ford, Hyundai.

15 P2500 EURO M P2500 Euro M, ve H hız sınıfı lastik kullanan orta ve düşük güçteki otomobiller için tasarlanmış yönlü bir lastiktir. M+S (Çamur ve Kar) özelliği sayesinde ıslak zeminde de kusursuz bir performans sergiler. ABAN DESENİ Ok biçimli yönlü taban deseni, ıslak zeminde yere sağlam tutunma, mükemmel kararlılık ve güvenli frenleme özelliklerini bir arada sunar. Çekici yönlü tasarımıyla P2500 Euro M, dört mevsim üstün bir hakimiyet ve konfor isteyen sürücüler için ideal seçimdir. P2500 Euro M, artan ölçü çeşitliliği ile yüksek performans teknolojisinin de yeniliklerini içerir. DENGELİ ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Orta ölçekli otomobillerin yenileme pazarı lastiği olarak kullanılır.

16 P400 AQUAMILE M P400 Aquamile M, kilometre performansı ve maliyete önem veren, dayanıklı ve konforlu bir ürün isteyen tüketicilerin talepleri dikkate alınarak üretilmiştir. hız sınıfı lastik kullanan orta ve düşük güçteki otomobillerin kullanabileceği bir lastik olan P400 Aquamile M, M+S (Çamur ve Kar) özelliği ile, dört mevsim güvenli kullanım olanağı sunan kazançlı bir seçimdir. ABAN DESENİ Artırılmış diş derinliği ve geniş temas yüzeyine sahip P400 Aquamile M, özel olarak tasarlanmış geniş omuz yapısı ve uygun blok sertliği ile ön plana çıkmaktadır. Konforlu bir sürüş olanağı sunan P400 Aquamile M, daha uzun kilometre performansı ve dayanıklılık sergiler. Hem kuruda, hem de artırılmış su tahliye kapasitesi ile ıslakta mükemmel performans gösterir. DENGELİ ORİJİNAL EKİPMAN OLARAK KULLANILDIĞI OOMOBİLLER Düşük ve orta ölçekli otomobillerin yenileme pazarı lastiği olarak kullanılır.

17 ÜRÜN - ÖLÇÜ YELPAZESİ ULRA YÜKSEK ÖLÇÜ P ZERO CORSA P ZERO M P ZERO P ZERO P ZERO SYSEM M ROSSO M NERO M SYSEM M 55 SERİ 205/55 R 16 V V Y ZR 245/55 R 17 W 50 SERİ 225/50 R 15 W 205/50 R 16 Y 225/50 R 16 Y ZR 205/50 R 17 W - ZR 215/50 R 17 Y Y 225/50 R 17 W Y 235/50 R 17 W 245/50 R 17 Y 225/50 R 18 W 235/50 R 18 Y 245/50 R 18 W 255/50 R 18 Y Y 45 SERİ 195/45 R 16 V - W 205/45 R 16 W 225/45 R 16 Y 205/45 R 17 V W 215/45 R 17 W - Y 225/45 R 17 W - Y W - W - Y - Y Y Y 235/45 R 17 Y W - W - Y - Y Y 245/45 R 17 Y - Y W - Y - Y 255/45 R 17 Y ULRA YÜKSEK ÖLÇÜ P ZERO CORSA P ZERO M P ZERO P ZERO P ZERO SYSEM M ROSSO M NERO M SYSEM M 45 SERİ 215/45 R 18 W Y 225/45 R 18 W - Y W 235/45 R 18 Y 245/45 R 18 Y - (Y) Y 255/45 R 18 Y Y 275/45 R 18 Y 285/45 R 18 Y 225/45 R 19 W 235/45 R 19 W 245/45 R 19 Y 255/45 R 19 Y 40 SERİ 195/40 R 16 W 215/40 R 16 W 195/40 R 17 W 205/40 R 17 W - W 215/40 R 17 ZR 235/40 R 17 (Y) 245/40 R 17 W - Y ZR 255/40 R 17 ZR (Y) 285/40 R 17 Y 215/40 R 18 W 225/40 R 18 Y - Y Y - (Y) - ZR (Y) Y - ZR 235/40 R 18 (Y) - ZR (Y) Y - Y - (Y) - ZR (Y) 245/40 R 18 Y - (Y) Y - Y Y Not: Ekstra Yük Kapasitesi olan ölçüler kırmızı ile belirtilmiştir. Run Flat ölçüsü; P7000 taban deseninde

18 ÜRÜN - ÖLÇÜ YELPAZESİ ULRA YÜKSEK ÖLÇÜ P ZERO CORSA P ZERO M P ZERO P ZERO P ZERO SYSEM M ROSSO M NERO M SYSEM M 40 SERİ 255/40 R 18 W - Y - Y - (Y) Y 265/40 R 18 (Y) Y 275/40 R 18 Y 285/40 R 18 (Y) 225/40 R 19 (Y) W 235/40 R 19 (Y) 245/40 R 19 (Y) Y - (Y) 255/40 R 19 ZR Y W - Y Y 275/40 R 19 Y Y - (Y) 285/40 R 19 (Y) 245/40 R 20 (Y) Y 35 SERİ 345/35 R 15 Y 215/35 R 17 W 225/35 R 17 (Y) 335/35 R 17 Y 215/35 R 18 ZR 225/35 R 18 Y 235/35 R 18 Y 245/35 R 18 (Y) Y - Y 255/35 R 18 Y - (Y) Y (Y) 265/35 R 18 (Y) Y - (Y) - ZR (Y) ZR 275/35 R 18 Y 285/35 R 18 W - Y - (Y) 295/35 R 18 Y Not: Ekstra Yük Kapasitesi olan ölçüler kırmızı ile belirtilmiştir. Run Flat ölçüsü. ULRA YÜKSEK ÖLÇÜ P ZERO CORSA P ZERO M P ZERO P ZERO P ZERO SYSEM M ROSSO M NERO M SYSEM M 35 SERİ 215/35 R 19 Y 225/35 R 19 (Y) (Y) (Y) 235/35 R 19 (Y) (Y) (Y) - (Y) (Y) 245/35 R 19 (Y) (Y) (Y) (Y) 255/35 R 19 (Y) (Y) - (Y) Y 265/35 R 19 (Y) (Y) 275/35 R 19 (Y) 285/35 R 19 (Y) - ZR (Y) 345/35 R 19 (Y) 245/35 R 20 (Y) (Y) 255/35 R 20 ZR (Y) Y 265/35 R 20 Y 275/35 R 20 ZR ZR Y 305/35 R 20 (Y) 245/35 R 21 (Y) 30 SERİ 285/30 R 18 ZR 295/30 R 18 ZR ZR ZR 315/30 R 18 ZR 335/30 R 18 (Y) Y Y 255/30 R 19 (Y) Y 265/30 R 19 (Y) (Y) (Y) 275/30 R 19 (Y) (Y) (Y) 285/30 R 19 (Y) 295/30 R 19 (Y) (Y) (Y) 305/30 R 19 (Y) - (Y)

19 ÜRÜN - ÖLÇÜ YELPAZESİ ULRA YÜKSEK ÖLÇÜ P ZERO CORSA P ZERO M P ZERO P ZERO P ZERO SYSEM M ROSSO M NERO M SYSEM M 30 SERİ 225/30 R 20 (Y) 235/30 R 20 (Y) 245/30 R 20 (Y) 255/30 R 20 (Y) 275/30 R 20 (Y) (Y) 285/30 R 20 (Y) (Y) Y 335/30 R 20 (Y) 255/30 R 21 (Y) 285/30 R 21 (Y) 245/30 R 22 (Y) 265/30 R 22 (Y) 25 SERİ 305/25 R 19 (Y) 355/25 R 19 (Y) 275/25 R 20 (Y) 285/25 R 20 (Y) 295/25 R 20 ZR 305/25 R 20 ZR 325/25 R 20 (Y) 345/25 R 20 (Y) 295/25 R 21 (Y) 355/25 R /25 R 22 (Y) 295/25 R 22 (Y) 315/25 R 22 (Y) YÜKSEK ÖLÇÜ P7 M P6 M P6000 M P6000 POWERGY M 70 SERİ 185/70 R 14 H 205/70 R 15 W 215/70 R 15 W 65 SERİ 175/65 R 14 H H 185/65 R 14 H H 195/65 R 14 H 145/65 R 15 H 185/65 R 15 H H - V 195/65 R 15 H - V - H - V - H - V - W 205/65 R 15 H - V - H H - V 215/65 R 15 H H 225/65 R 15 W 215/65 R 16 W 60 SERİ 165/60 R 14 H H 175/60 R 14 H 185/60 R 14 - H H 195/60 R 14 H 175/60 R 15 H 185/60 R 15 H 195/60 R 15 H - V H H - V 205/60 R 15 V - W H - H H - V 215/60 R 15 H V - W 225/60 R 15 V - W Not: Ekstra Yük Kapasitesi olan ölçüler kırmızı ile belirtilmiştir. P4000S taban deseni; P4000 taban deseni.

20 ÜRÜN - ÖLÇÜ YELPAZESİ YÜKSEK ÖLÇÜ P7 M P6 M P6000 M P6000 POWERGY M 60 SERİ 235/60 R 15 W 205/60 R 16 H - V - W V 215/60 R 16 H - V 225/60 R 16 W W 235/60 R 16 W 225/60 R 18 W 55 SERİ 165/55 R 13 H 185/55 R 14 H 175/55 R 15 H 185/55 R 15 H - V 195/55 R 15 H - V V H - H - V 205/55 R 15 V 185/55 R 16 H 195/55 R 16 - H - V 205/55 R 16 H - V - W H - V - W 215/55 R 16 H - V - W - W - Y H V - W 225/55 R 16 V - W H - W 215/55 R 17 W - W 225/55 R 17 W - W W 235/55 R 17 W 50 SERİ 175/50 R 13 V 175/50 R 14 V 195/50 R 15 W H - V - V YÜKSEK ÖLÇÜ P7 M P6 M P6000 M P6000 POWERGY M 50 SERİ 205/50 R 15 W V 185/50 R 16 V 195/50 R 16 H 205/50 R 16 V - W 225/50 R 16 V - W W 205/50 R 17 W W 215/50 R 17 W V 225/50 R 17 Y W 235/50 R 17 Y 235/50 R 18 W 45 SERİ 195/45 R 15 V 215/45 R 17 V 225/45 R 17 W W - Y 235/45 R 17 W Not: Ekstra Yük Kapasitesi olan ölçüler kırmızı ile belirtilmiştir. P600 taban deseni; P700-Z taban deseni; P6 All Road taban deseni; P5000 Drago taban deseni. RUN FLA ÖLÇÜ 55 SERİ 195/55 R 16 H - V 50 SERİ 205/50 R 17 V - W 45 SERİ 205/45 R 17 V 225/45 R 17 V - W - Y 255/45 R 18 Y 235/45 R 19 W 40 SERİ 255/40 R 17 V - W 245/40 R 18 Y 245/40 R 19 W 255/40 R 19 W 275/40 R 19 Y 35 SERİ 225/35 R 19 Y 245/35 R 19 Y 275/35 R 19 W 30 SERİ 255/30 R 19 Y 275/30 R 19 Y

21 ÜRÜN - ÖLÇÜ YELPAZESİ DENGELİ ÖLÇÜ CINURAO P3000 P2500 P4 M ENERGY M EURO M 80 SERİ 135/80 R /80 R /80 R /80 R 13 R - 175/80 R 14 - H 70 SERİ 145/70 R /70 R /70 R /70 R 13 - H 185/70 R /70 R /70 R /70 R 14 - H 195/70 R 14 P400 AQUAMILE M DENGELİ ÖLÇÜ CINURAO P3000 P2500 P4 M ENERGY M EURO M 65 SERİ 155/65 R /65 R /65 R /65 R /65 R /65 R /65 R 14 - H 195/65 R /65 R /65 R 15 - H 185/65 R /65 R 15 H 205/65 R SERİ 185/60 R 14 H H 175/60 R /60 R 15 H 205/60 R 15 H 55 SERİ 205/55 R 16 H P400 AQUAMILE M Not: Ekstra Yük Kapasitesi olan ölçüler kırmızı ile belirtilmiştir.! GÜVENLİK UYARISI: Yanlış kullanımı tehlike yaratabilir. Lastik üreticisi firmanın kullanım talimatlarına uyunuz. Her model için araç üreticisi firmanın lastik montaj tavsiyelerine uyunuz.

22 YANAK İŞARELERİ Yollara heyecan ve yüksek hızlarda sürüş hakimiyeti getiren PZero M dan orta ve düşük güçteki otomobiller için üretilmiş olan P400 Aquamile M a kadar tüm desenleri içeren eksiksiz bir ürün kataloğu. Pirelli Otomobil lastikleri ürün katoloğunda her ihtiyaca cevap verebilecek bir desen mutlaka vardır. Nominal kesit genişliği (mm.) Radyal yapı göstergesi Yük indeksi. Lastik başına düşen yük taşıma kapasitesini gösterir. 205/55 R H Nominal kesit yüksekliğinin nominal kesit genişliğine oranı. Pratikte bu lastiğin serisini tanımlar. Jant çapı. (inç) Hız sembolü. Lastiğin maksimum hız sınırı.

23 YANAK İŞARELERİ HIZ KAEGORİSİ Hız Hız sınırı sembolleri (km/saat) L 120 M 130 N 140 P 150 Q 160 R 170 S H 210 V 240 W 270 Y 300 (Y) 300 üzeri ZR 240 (1) üzeri 1 Üretici firma adı 2 Lastiğin iç lastiksiz (ubeless) kullanıldığını gösteren işaret. İç lastikle kullanılan lastiklerin üzerinde ube ype işareti vardır ya da hiçbir işaret yoktur. A Ürün adı (1) Yük indeksi olmayan ZR hız sembollü lastikler için lastik üreticisi firmaya başvurunuz.

24 KONROLSÜZ GÜÇ, GÜÇ DEĞİLDİR

Pirelli, dünyanın en prestijli markalarından biri

Pirelli, dünyanın en prestijli markalarından biri Yıl: 17 - Sayı: 76 - Ağustos 2013 Teknoloji konusunda hepsi hem fikir! En İyilerin Göz Bebeği TV reklam kampanyamızı Nisan-Mayıs aylarında gerçekleştirdik... 02.07.2013 15:43:4 pirelli poster.indd 1 Formula

Detaylı

Nokian WR A3 Hava tahminlerini dert etmeyin! Nokian WR D3 Hava tahminlerini dert etmeyin!

Nokian WR A3 Hava tahminlerini dert etmeyin! Nokian WR D3 Hava tahminlerini dert etmeyin! 2015 Kış Lastikleri Nokian WR A3 Hava tahminlerini dert etmeyin! Nokian WR D3 Hava tahminlerini dert etmeyin! Yüksek performanslı otomobilleri için özel olarak tasarlanmış bu çivisiz lastik yüksek hızda

Detaylı

Ekonomik Kamyon ve Otobüs Lastikleri

Ekonomik Kamyon ve Otobüs Lastikleri Ekonomik Kamyon ve Otobüs Lastikleri Ön aks lastikleri Ön aks lastikleri Kamyonlar için lastik etiketi Yeni mevzuat, ticari işletmelere lastik seçiminde yardım ediyor. 1 Kasım 2012 itibarı ile geçerli

Detaylı

Teknik kılavuz. Sürüm 02/2014

Teknik kılavuz. Sürüm 02/2014 1 Teknik kılavuz Sürüm 02/2014 2 Nokian Lastikleri Teknik kılavuz İçindekiler Önsöz... 3 Lastik üretim süreci... 5 Lastik yapımı... 6 Lastik markalama... 8 Yük ve hız belirleme...11 Patlak halde yol alabilen

Detaylı

Yeni A6 satışa sunuldu s.8. YIL: 11 SAYI: 192 15-31 OCAK 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

Yeni A6 satışa sunuldu s.8. YIL: 11 SAYI: 192 15-31 OCAK 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Yeni A6 satışa sunuldu s.8 YIL: 11 SAYI: 192 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr OTOKOÇ 2. ELDE LİDER Yeni Opel Corsa Yeni Yıla İddialı Giriş s.9 PETLAS TAN GÜVENLİ SÜRÜŞ ÖNERİLERİ Türkiye pazarına 2015

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

On yıldır sizi ileriye taşıyor.

On yıldır sizi ileriye taşıyor. On yıldır sizi ileriye taşıyor. 1 2 10. yılında Travego S yollarda. Teknolojimizin ışığında sizin için her geçen gün gelişmeye devam ediyoruz. Mercedes-Benz olarak ürettiğimiz ilk otomobilden günümüze

Detaylı

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel s.10 YIL: 11 SAYI: 197 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Piranha dan Tak- Kullan özellikli araç takip sistemi Fiat 500X Satışta s.31 Fiat 500X e, 59.900 TL den

Detaylı

Sürüş keyfi. İşte bir Subaru yu Subaru yapan budur.

Sürüş keyfi. İşte bir Subaru yu Subaru yapan budur. TRIBECA Sürüş keyfi. İşte bir Subaru yu Subaru yapan budur. Sürüş keyfinin anlamı herbirimize göre farklılık gösterir: Bu kimileri için aracın kusursuz performansı karşısında hissedilenler, kimileri içinse

Detaylı

Giriş Yeni görünüm, yeni stil, Yeni Discovery 4. Gerçek lüks Tamamen yenilenen daha kaliteli, daha premium iç mekan

Giriş Yeni görünüm, yeni stil, Yeni Discovery 4. Gerçek lüks Tamamen yenilenen daha kaliteli, daha premium iç mekan Giriş Yeni görünüm, yeni stil, Yeni Discovery 4 SAYFA 2-7 Gerçek lüks Tamamen yenilenen daha kaliteli, daha premium iç mekan SAYFA 8-11 İç Mekan Stadyum düzeni oturma alanı ve çok yönlü kabin tasarımı

Detaylı

Mart - Nisan 2013 - ISSN NO: 1308-0202 Editörden - Yaygın ve süreli yayın - Hüseyin Vatansever editor@aramedya.com Otomotivde Yeni Bakış International Publishing Advertisement And Promotion Company ARAMEDYA

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI YIL: 11 SAYI: 146 OCAK 2014 F YATI: 5 TL www.autowritetr.com MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI 2013 ÜN SATIŞ RAKAMLARI VE ENLERİ OGD OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ nin kurulum çalışmalarına başladığımız

Detaylı

Borusan Oto, kullanılmış oto satışında yeni bir dönem. Audi de Ay a gitmek için kolları. Uygulamaya şirketin Volkswagen binek ve ticari araç,

Borusan Oto, kullanılmış oto satışında yeni bir dönem. Audi de Ay a gitmek için kolları. Uygulamaya şirketin Volkswagen binek ve ticari araç, AKAR YAKITI YÜZDE 3 İNDİRİMLE ALACAKLAR Uygulamaya şirketin Volkswagen binek ve ticari araç, Audi, Seat ve Scania markalarının bireysel kullanıcıları dahil edilmiş. Türkiye de aktif olarak kullanılan 1.3

Detaylı

BUGATTI SON VEYRON U SATTI

BUGATTI SON VEYRON U SATTI B Segmenti Crossover SsangYong dan s.4 YIL: 11 SAYI: 196 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr 3 NİSANDA SİNEMALARDA HIZLI VE ÖFKELİ 7 BUGATTI SON VEYRON U SATTI s.10 Alfa Romeo nun Cenevre deki yıldızı

Detaylı

BUGATTI SON VEYRON U SATTI

BUGATTI SON VEYRON U SATTI B Segmenti Crossover SsangYong dan s.4 YIL: 11 SAYI: 196 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr 3 NİSANDA SİNEMALARDA HIZLI VE ÖFKELİ 7 BUGATTI SON VEYRON U SATTI s.10 Alfa Romeo nun Cenevre deki yıldızı

Detaylı

ADAM GELiYOR OTO AKTÜEL YENİ GOLF KIŞ LASTİĞİ İÇİN KAR YAĞMASINI BEKLEMEYİN! HAFTALIK DİJİTAL DERGİ. Subaru Forester. Audi RS 6 Avant İSOFF CHALLENGE

ADAM GELiYOR OTO AKTÜEL YENİ GOLF KIŞ LASTİĞİ İÇİN KAR YAĞMASINI BEKLEMEYİN! HAFTALIK DİJİTAL DERGİ. Subaru Forester. Audi RS 6 Avant İSOFF CHALLENGE HAFTALIK DİJİTAL DERGİ Sayı: 45 13 11 Kasım Aralık 2012 OTO AKTÜEL Fiat 500L Trekking YENİ GOLF KIŞ LASTİĞİ İÇİN KAR YAĞMASINI BEKLEMEYİN! Subaru Forester Audi RS 6 Avant 2012 İSOFF CHALLENGE ADAM GELiYOR

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

Otomobil Sektöründen Haziran Ayı Haberleri. Administrator tarafından yazıldı. Pazartesi, 07 Temmuz 2014 09:37 -

Otomobil Sektöründen Haziran Ayı Haberleri. Administrator tarafından yazıldı. Pazartesi, 07 Temmuz 2014 09:37 - Şehir içi hız limitine dikkat! Afyonkarahisar İl Trafik Komisyonu nun aldığı kararla otomobil ve panelvan türü araçlar için bazı güzergahlarda hız limitlerinde değişikliğe gidildi. Şehir içi hız limitine

Detaylı

Otomobil Sektöründen Haziran Ayı Haberleri. Administrator tarafından yazıldı. Pazartesi, 07 Temmuz 2014 09:46 -

Otomobil Sektöründen Haziran Ayı Haberleri. Administrator tarafından yazıldı. Pazartesi, 07 Temmuz 2014 09:46 - Şehir içi hız limitine dikkat! Afyonkarahisar İl Trafik Komisyonu nun aldığı kararla otomobil ve panelvan türü araçlar için bazı güzergahlarda hız limitlerinde değişikliğe gidildi. Şehir içi hız limitine

Detaylı

HIZ VE DAYANIKLILIK // STANDART OLARAK SUNULUYOR

HIZ VE DAYANIKLILIK // STANDART OLARAK SUNULUYOR Delphi Magazin - Otomotiv Teknisyenleri için Hazırlanmıştır // Sayı 1 BU AYKİ KONULARIMIZ: Dayanıklılık Testi Delphi Service Center Yakıt Pompası Arızası Analizi OE Oksijen Sensörleri Yeni Delphi MAF Sensörleri

Detaylı

Her Koşulda Güvenlik. Continental den 4 x 4 Lastikleri.

Her Koşulda Güvenlik. Continental den 4 x 4 Lastikleri. Her Koşulda Güvenlik Continental den 4 x 4 Lastikleri. Hedefe Güven ve Konforla Ulaşmak. 1871 yılında Hannover de kurulan Continental bugün tüm dünya otomotiv pazarının lider tedarikcisi konumuna gelmiştir.

Detaylı

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i BMW i Sheer Driving Pleasure YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i YENİ BMW i3 02 03 YENİ BMW i. BMW i deneyimi... İNOVASYON VE TEKNOLOJİ. Otomobil konsepti... BMW Effi cientdynamics...

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

Mercedes-Benz Türk, Yeni Sprinter 10+1 s.16 YIL: 1 SAYI: 5 www.ticariden.com 360 derece çözüm sunmaya devam edeceğiz 2014 ÜN LİDERİ DOBLò, YENİ NESLİ İLE 2015 E DAHA DA İDDİALI GİRİYOR! s.14 Mitsubishi,

Detaylı

Giriş Devrim yaratan, geliştirilmiş yeni Freelander 2. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek. Güç Motor ve vites seçenekleri

Giriş Devrim yaratan, geliştirilmiş yeni Freelander 2. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek. Güç Motor ve vites seçenekleri Giriş Devrim yaratan, geliştirilmiş yeni Freelander 2 SAYFA 2 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFA 8 Güç Motor ve vites seçenekleri SAYFA 13 Akıllı teknoloji Araç içi teknolojisi ve premium

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

Volvo G900 Motorlu Greyder. G900 Motorlu Greyder ailesinin kökleri Volvo nun dünya çapındaki teknolojilerine ve değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır.

Volvo G900 Motorlu Greyder. G900 Motorlu Greyder ailesinin kökleri Volvo nun dünya çapındaki teknolojilerine ve değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Volvo G900 Motorlu Greyder Tüm Tekerleklerden Çekişli Model G930 G940 G946 G960 G970 G976 G990 Temel işletme kg 15.800 16.400 17.300 17.550 18.900 19.800 22.100 ağırlığı yaklaşık Motor modeli / deplasman

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı