OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ"

Transkript

1 OKULLAR HAYAT OLSUN

2

3 OKULLAR YENİ YAŞAM ALANLARIMIZ

4 Okullarımız halka açıldı Okullar eğitim-öğretim saatleri dışında; akşam saatleri, hafta sonları ve yaz aylarında halkımızın hizmetine açıldı. Derslikler, kütüphaneler, teknoloji sınıfları, çok amaçlı salonlar, konferans salonları, spor salonları ve okul bahçeleri daha etkin kullanılmaya başlandı.

5 DOĞA BAHÇELERİ Okul bahçeleri, yapılarına uygun projelendirilerek doğa bahçelerine dönüştürülmesi amaçlandı. Bu projeyle okul bahçeleri ilçeye nefes veren alanlar oldu.

6 HAYAT BOYU ÖĞRENME Okullar Hayat olsun Projesiyle okullar; öğrenciler ve yetişkinler için birer hayat boyu öğrenme merkezi haline geldi. Okullardan günün belirli saatlerinde yararlanılırken projeyle günün her saati hizmet veren kurumlar haline dönüştü.

7 HAYAT BOYU ÖĞRENME Velilerin okula aidiyetleri güçlendi. Halkın artan sosyal ve kültürel hizmet talepleri karşılanmaya başlandı. Fiziki mekanların sınırlı olduğu mahallelerde, okul ve bahçeleri alternatif sosyal alanlar oldu.

8 Okullar Hayat Olsun Projesi ve SULTANGAZİ Sultangazi deki eğitim kurumları Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında yaşam merkezine dönüştü.

9 Okullar Hayat Olsun Proje Ortakları Milli Eğitim Bakanlığı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Türkiye Belediyeler Birliği Katılımcı (Gönüllü) Belediyeler Sivil Toplum Kuruluşları Okul Bahçeleri Doğa Bahçelerine Dönüştü Okullar Hayat Olsun Projesi Kapsamında İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, TEMA Vakfı ve Sultangazi Belediyesi işbirliği ile okul bahçeleri uygun şekilde tasarlanarak Yaşam Bahçesine Dönüştürülmesi Protokolü imzalandı.

10 Sultangazi Doğa Bahçeleri Permakültür ilkelerini esas alan Doğa Bahçeleri nde okul bahçesinin uygunluğuna göre; toprak kesiti, kompost, yağmur suyu toplama, serbest oyun, nilüfer havuzu, ağaçlandırma, çim, sebze bahçesi, okuma alanları, fitness alanları, toprak oyun havuzu, perdeleme bitkileri, meyve ağaçları gibi uygulamalar yer alıyor.

11 Z-Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) Okuma kültürünün geliştirilmesi için bilgisayardan elektronik eğitim materyallerine, internetten zeka oyunlarına kadar birçok eğitsel malzemenin bulunduğu Z-kütüphane ler kuruldu. Bu kütüphanelerin kurulmasında Merter Platformu destek verdi.

12 Oyun Çizgileri Milli Eğitim Bakanlığı ve NT firması işbirliğinde gerçekleştirilen çalışma ile unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları yeniden hayat buldu. Okul bahçesinin bazı bölümleri oyun sahasına dönüştürülerek teneffüslerin daha zevkli hale gelmesi sağlandı. Mangala, sek sek, köşe kapmaca gibi oyun alanlarının oluşturulduğu çalışma ile çocuklara, dikkatli olma, hızlı ve doğru karar verme, vücut dilini kullanma yetenekleri kazandırılması amaçlandı. Ayrıca İngilizce figürler, sayı ve renkler yazılarak İngilizce dilinin daha kolay öğrenilmesi hedeflendi.

13 SULTANGAZİ de Okullar Hayat Oluyor Okullarda yapılan satranç, mangala, oyun masaları; strateji ve zeka oyunlarına olan ilgiyi artırdı. Amfi tiyatro alanları ise hem oyun hem de kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

14 SULTANGAZİ de Okullar Hayat Oluyor Öğrenciler okul bahçelerinde doğayla buluştu. Okullarda sebze bahçesi alanlarının çoğaltılması için çalışmalarımız devam ediyor.

15 SULTANGAZİ de Okullar Hayat Oluyor Okul bahçelerinin yeterli olduğu alanlara açık hava spor aletleri yerleştirildi. Okullar spor etkinliklerinin yeni adresi oldu.

16 SULTANGAZİ TRAFİK EĞİTİM PARKI Habipler Mahallesi nde hayata geçirdiğimiz Trafik Eğitim Parkı nda öğrenciler uygulamalı trafik eğitimi alıyor. Tüm okullarımızın ortak eğitim alanı haline gelen park; öğrenci, veli, öğretmenleri bir araya getirerek okullar hayat olsun projesi ne katkı sağlıyor.

17 MASAL KAHRAMANLARI PARKI Yine Belediyemiz tarafından Cumhuriyet Mahallesi nde hayata geçirilen Masal Kahramanları Parkı, çocuklarımızı masal ve çizgi kahramanları ile buluşturdu. Bu parkta çocukların hayal dünyalarını ve yeteneklerini geliştirici ortamlar sağlandı.

18 İZCİ KAMPI Sultangazi Belediyesi nin 2 yıldır devam eden İzci Kampı nın etkisi okullara yansımış durumda. Bu proje ile İzci kampına olan ilginin daha da artması bekleniliyor.

19 OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ ETKİNLİKLERİ Belediyemiz ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan kurslar: * İngilizce Dil Kursu * Arapça Dil Kursu * Bilgisayar Kursu * Evde Çocuk Bakımı Eğitim Kursu * Halk Oyunları Kursu * İlkokullarda Okuma Yazma Kursları TEMA Vakfı tarafından okullarımızda düzenlenen Doğa ve yaşam konulu eğitimler devam etmektedir.

20 OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ ETKİNLİKLERİ Okullarımız ders saatleri dışında da halkımızın hizmetinde... Belediyemiz tarafından okullarımızda sağlıktan mesleki eğitime kadar bir çok alanda seminerler düzenleniyor. Okullarımız başta tiyatro olmak üzere bir çok sanat ve kültür etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Düzenlediğimiz programlarla bir çok akademisyen, gazeteci ve yazar okullarımıza konuk oluyor. Belediyemiz tarafından tüm okul ve kamu kuruluşlarını kapsayan spor turnuvaları düzenleniyor. Futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi ve halk oyunları branşlarında yapılan bu turnuvalarda dereceye girenleri ödüllendiriyoruz. Zihinsel engellilere yönelik özel spor turnuvaları düzenliyoruz. Belediyemiz tarafından Mimar Sinan Kent Ormanı nda yapılan İzci Kampı na okullarımızdan binlerce öğrenci katılıyor. Derslerinde ve çeşitli alanlarda başarılı olan öğrenciler yurt içi ve yurt dışı gezilerle ödüllendiriyoruz.

21 Projenin Sultangazi ye Yansımaları Okul kapılarının halka açılması ile eğitim kurumlarının Duvarların arkasındaki bina imajına son vermiştir. Öğrenciler okul bahçelerinde doğayla buluştu. Bu projeyle öğrencilerle birlikte velilerde de doğa bilinci arttı. Veliler, öğrencilerle birlikte kütüphaneye gelme ve kitap okuma alışkanlığı kazandı.

22 Projenin Sultangazi ye Yansımaları Öğrenci, veli ve öğretmen kaynaşması sağlandı. Okullarda atıl durumda olan tüm mekanlar, yeni yaşam alanlarına dönüştü. Bilgi evleri okullarımıza taşındı. Bilgi evleri için yeni merkezler oluşturulması yerine tüm okullar bigi evlerine dönüştü. 50. Yıl Kültür Merkezi ilçemizde kütüphane hizmeti veren tek mekandı. Bu proje ile ilçemizde kütüphane sayısı arttı. Açık spor alanları, amfi tiyatro, kameriyeler ve doğa bahçeleri mahalle sakinlerinin yeni buluşma adresi oldu.

23 Projenin Sultangazi ye Yansımaları Velilerin çocuklarına daha ilgili olmasını ve öğretmenlerle güçlü iletişim kurmasını sağlamıştır. Doğa bahçeleri, öğrencilerin okul ve evleri arasında üçüncü adresi olmuştur. Spor, kültür ve sosyal etkinliklere yönlendirilmesiyle çocuklarımız, zararlı alışkanlıklardan korunmuştur. Okulların bünyesinde açılan kurslara katılan kursiyerlere ve eğitmenlere yeni istihdam olanağı sağlanmıştır.

24 Okullar Hayat Olsun Projesi ne katılanların görüş ve önerileri: Kitap okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması için kampanyalar şeklinde projeler üretilmesi Okullarda teknoloji sınıf sayılarının artırılması Ev hanımlarına yönelik daha fazla etkinliklerin düzenlenmesi ve sosyal içerikli projelerin üretilmesi Yapılan projenin daha geniş kitlelere duyurulması Okul Benim Evim! SULTANGAZİ BELEDİYESİ

50.YIL MAHALLESİ MAHALLESİ 50. YIL

50.YIL MAHALLESİ MAHALLESİ 50. YIL 50. YIL BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır.

Detaylı

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz

75. YIL 75. YIL 75. YIL MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

MALKOÇOĞLU MAHALLESİ

MALKOÇOĞLU MAHALLESİ BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

YUNUS EMRE YUNUS EMRE MAHALLESİ MAHALLESİ

YUNUS EMRE YUNUS EMRE MAHALLESİ MAHALLESİ BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

ESKİ HABİPLER MAHALLESİ

ESKİ HABİPLER MAHALLESİ BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

İSMETPAŞA MAHALLESİ İSMETPAŞA MAHALLESİ İSMETPAŞA MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz

İSMETPAŞA MAHALLESİ İSMETPAŞA MAHALLESİ İSMETPAŞA MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

ESENTEPE ESENTEPE ESENTEPE MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz

ESENTEPE ESENTEPE ESENTEPE MAHALLESİ MAHALLESİ MAHALLESİ ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR. Sizden Aldığımız Güçle Sultangazi için Çalışıyoruz BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

ZÜBEYDE HANIM MAHALLESİ

ZÜBEYDE HANIM MAHALLESİ BAŞKANDAN ŞEHİR HAYATI MAHALLE DE BAŞLAR Değerli hemşehrilerim! Mahalle kültürü geniş bir aile gibidir. Eğer bir mahallenin çocuğuysan, seni koruyacak, düştüğünde kaldıracak komşuların vardır. Kan bağına

Detaylı

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi

Yıl: 3 Sayı: 8. Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi Yıl: 3 Sayı: 8 Sultangazi değişiyor... Kültür ve sanatın parlayan yıldızı Hizmet anlayışında yeni vizyon Eğitim ve teknoloji hamlesi 52 62 2 DEĞİŞİMİ BİRLİKTE YAŞIYORUZ 3 4 Saygıdeğer Sultangazililer!

Detaylı

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız

Sultangazi Bülteni. Altyapı Yatırımları ve Değişim. 7 Yıldızlı Pazar Alanları. Uygulama İmar Planları. Temizlikte Öncü İlçe. Hayatın Her Alanındayız SULTANGAZİ DE Sultangazi Bülteni Sultangazi Belediyesi Kültür Hizmetidir Altyapı Yatırımları ve Değişim Vizyon Projelerin açılışına gün sayılıyor PAZAR KÜLTÜRÜNDE YENİ VİZYON 7 Yıldızlı Pazar Alanları

Detaylı

Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan iftar ve gönül sofralarında Sultangazililer bir araya geldi. Sayfa 8.

Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan iftar ve gönül sofralarında Sultangazililer bir araya geldi. Sayfa 8. Sultangazi'de Cirit Heyecanı Sultangazi Belediyesi 3. Atlı Cirit Müsabakaları'nda Türkiye'nin önde gelen cirit takımları kıyasıya mücadele etti. Sayfa 21 Onbinler Aynı Sofrada Buluştu Ramazan Ayı'nda açılan

Detaylı

BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013

BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013 BAŞARILI PROJELER 2011 2012 2013 OSMANİYE OSMANİYE 2011 2012 2013 BAŞARILI PROJELER www.dogaka.gov.tr Kerem AL Osmaniye Valisi DOĞAKA Yönetim Kurulu Başkanı Ülkemizin sosyo-ekonomik kalkınmasının hızla

Detaylı

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER

KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER KARTAL BELEDİYESİ TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇİRİLEN VE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN PROJELER STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ PROJE NO:1 PROJE ADI: YAZILIM GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI- KARTAL BELEDİYESİ

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı GENÇLİK PROGRAMI EYLEM 1.2 GENÇLİK GİRİŞİMLERİ PROJELERİNDEN ÖRNEKLER Bu çalışmada 716 adet Gençlik Girişimi

Detaylı

SOSYAL DESTEK PROGRAMI. Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller...

SOSYAL DESTEK PROGRAMI. Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller... SOSYAL DESTEK PROGRAMI Küçük Dokunuşlar, Gerçekleşen Hayaller... ÖNSÖZ Türkiye, elde ettiği makro ekonomik istikrar, yüksek büyüme oranları, ihracat rekorları ve yabancı sermayeyi de çekebilen cazip yatırım

Detaylı

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE

YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE SULTANGAZİ BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETİDİR ÇAĞRI MERKEZİ 444 23 32 SAYI: 12 www.sultangazi.bel.tr SULTANGAZi YE DEV YATIRIM YENi BELEDiYE KOMPLEKSiNDE HiZMETiNiZDEYiZ EVLİLİK ÖNCESİ EĞİTİM Sosyal Projelerle

Detaylı

ÇiÇEKLERLE DONATILIYOR

ÇiÇEKLERLE DONATILIYOR SULTANGAZi KENT ORMANLARI NDA YAZ KEYFi Yaz aylarının gelmesiyle Mimar Sinan ve Hacı Bektaş-ı Veli Kent Ormanları na ilgi de arttı. Özellikle haftasonu tatillerinde şehir stresinden uzaklaşmak ve keyifli

Detaylı

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Kütüphane TRAFİK ÇOCUK EĞİTİM PARKI Açılış; Ümraniye Belediyesi tarafından; yaşam boyu sürecek eğitim düşüncesinden hareketle, çocuklara trafik bilincini aşılamak ve kurallara uymayı bir davranış biçimi

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ

KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ FAALİYETLERİ Sempozyumlar Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. http://www.zeytinburnu.bel.tr/anasayfa.cfm?icerikid=4074 Kent Konseyi ile

Detaylı

Faaliyet Raporu 2013 1

Faaliyet Raporu 2013 1 Faaliyet Raporu 2013 1 Faaliyet Raporu 2013 2 İçindekiler 04 Başkan ın Mesajı 08 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 12 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız 20 2014-2018 Eğitim Stratejisi

Detaylı

Okşan Atilla Sanön Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim Direktörü

Okşan Atilla Sanön Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Okşan Atilla Sanön Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Mayıs 2005 ECZACIBAŞI TOPLULUĞU Sağlıklı Bir Gelecek Eczacıbaşı bugün, temel olarak ilaç, yapı malzemeleri, tüketim ürünleri üretimi alanında,

Detaylı

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK

ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK ATAŞEHİR İN DEĞERİNE DEĞER KATTIK 5 yıl önce sizlerle beraber Ataşehir de sıfırdan bir belediye kurduk. 400 bine yaklaşan nüfusu ile dört ayrı ilçe belediyesinden gelen, en az hizmet görmüş 17 mahallemizin

Detaylı

Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil!

Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil! Bülten Sayı: 2013/3 Hayata Destek, acil yardımdan kalkınmaya kadar geniş bir yelpazede projeler yürüten uluslararası bir insani yardım kuruluşudur. Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil! Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil!,

Detaylı

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM Metro 2015 te tamamlanıyor Sancaktepe Kent Konseyi nin 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı eylül ayında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Erdem, Üsküdar-Sancaktepe Metrosu hakkında bilgiler verdi...

Detaylı

içindekiler 8-9 20-21 18-19 10-11 Osmangazi Katlı Kavşağı Hizmete Açıldı 7 Yıldızlı Pazar Alanları

içindekiler 8-9 20-21 18-19 10-11 Osmangazi Katlı Kavşağı Hizmete Açıldı 7 Yıldızlı Pazar Alanları 2 Sultangazi 3 Yapıyoruz içindekiler Sultangazi de Altyapı Hamlesi Sultangazi, farklı ilçelerde yer alan mahallelerin bir araya getirilmesiyle oluşan bir ilçe. Sultangazi de yer alan mahallelerde uzun

Detaylı

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.

Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister. Battal İLGEZDİ CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı ADİL EŞİTLİKÇİ İNSANA SAYGILI DOĞA DOSTU ŞEFFAF ÜRETKEN KATILIMCI Bundan 5 yıl önce

Detaylı

MANİSA BELEDİYESİ STRATEJİK AMAÇLAR-HEDEFLER-FAALİYETLER- KRİTERLER. Belediye alacaklarının tahsilinde diğer kurum ve kuruluşlarla toplantı

MANİSA BELEDİYESİ STRATEJİK AMAÇLAR-HEDEFLER-FAALİYETLER- KRİTERLER. Belediye alacaklarının tahsilinde diğer kurum ve kuruluşlarla toplantı AMAÇ 1.1 01 MANİSA BELEDİYESİ AMAÇLAR-LER-FAALİYETLER- Mali Yapının Güçlendirilmesi Belediye Öz Gelirlerinin Artırılması 1.1.1 Belediye alacaklarının tahsilinde diğer kurum ve kuruluşlarla toplantı da

Detaylı

İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER

İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER Rektör den 5 Samsun 6 Ondokuz Mayıs Üniversitesi 8 OMÜ ye Ulaşım 11 Barınma 12 Omtel Otel-Tepe Otel 13 Burslar 14 Engelli Öğrenci Birimi-Öğrenci Butiği 15 Kütüphane-Bilişim Hizmetleri 16 Sağlık

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

Bilgievleri aynı. Hayalleri farklı, Başakşehirli çocukların 7. Bilgievi de yeni yıla yetişiyor. Başakşehir e üniversite geliyor

Bilgievleri aynı. Hayalleri farklı, Başakşehirli çocukların 7. Bilgievi de yeni yıla yetişiyor. Başakşehir e üniversite geliyor Eylül 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 42 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Hayalleri farklı, Bilgievleri aynı Başakşehirli çocukların 7. Bilgievi de yeni yıla yetişiyor Belediye den sıcak sohbet

Detaylı