SANCAKTEPE İLÇE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SANCAKTEPE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.simmder.org SANCAKTEPE İLÇE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SANCAKTEPE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ"

Transkript

1 SANCAKTEPE İLÇE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SANCAKTEPE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

2 2 İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 YARIŞMA HAKKINDA BİLGİ 5 YARIŞMA TAKVİMİ 6 YARIŞMA ESERLERİNİN TEMİNİ ve ULAŞTIRILMASI 7 YARIŞMA KİTAPLARININ BASIMI 7 TANITIM ve REKLAM 7 DEĞERLENDİRME 8 ÖDÜL TABLOSU 8 ÖDÜLLENDİRME 9 GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN KİTAP OKUMA YARIŞMALARI 10 GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN GENÇ GELECEK FAALİYETLERİ 13

3 3 4. UMRE ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI -GİRİŞ- SİMMDER, Sancaktepe ilçesinde yaşayan tüm gençlerimize hizmet vermek; onların ahlaki ve manevi gelişimine destek olmak üzere kurulmuştur. Çalışmalarımız küçük yaştan başlayarak düşüncelerin olgunlaştığı gençlik çağı ve daha sonrası olan hayata yön verme ekseninde yürütülmektedir. İlköğretim, lise ve ailelerden oluşan geniş bir faaliyet dünyası hedeflemekteyiz. Dünün çocukları bugünün gençleri ve yarının anne babaları olacaklardır. Ülkemizin ve ilçemizin daha güzel yarınlara kavuşa bilmesi için gençliğimizi ve ailelerimizi çağın her türlü kötülüğünden (ahlaki, dini ve manevi yozlaşmadan) korumak başlıca hedefimizdir. Dernek olarak, sosyal, kültürel ve bilimsel çalışmalar yaparak insanımızın manevi birlikteliğini sağlamak ve ahlaki değerlere bağlı olarak yetişmelerini temin etmek için; eğitim, kurs, seminer, gezi, yarışmalar vb. etkinlikler yapmaktayız eğitim öğretim yılı içersinde ortaokullar, liseler ve ilçe genelinde halkımızın da katılabileceği farklı kategorilerde 4. Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması yapılacaktır. Ayrıca derneğimizin kardeş okul olarak kabul ettiği Bosna Hersek te iki, yavru vatanımız Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti nde bir, Adıyaman (Rekabet Kurumu İHL) ve Bilecik (Söğüt İHL) olmak üzere toplam 5 İmam Hatip Lisesi öğrencileri de bu yarışmaya dahil edilecektir. Toplamda dört kademede farklı yarışmalar düzenlenecek, her kademede dereceye girenler ayrı ayrı değerlendirilecek ve ödüllendirilecektir. Yarışmalarda ortaokul ve lise öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, kelime dağarcıklarını zenginleştirmek; Türkçe yi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisini kazandırmak; bilgi, birikim ve ufuk kazandırmak; milli ve manevi değerlere olan duyarlılığı arttırmak hedeflenmektedir.

4 4 Ayrıca öğrencilerimizi yarışmalarda yanlız bırakmamak için ailelerini de etkinliklerimize dahil etmeyi düşündük. Gençlerimiz, Ailemle Birlikte Okuyorum diyecek ve hep birlikte bu yıl Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde aynı duygu ve düşünceleri paylaşmış olacaklar. Kardeş okullarımızı da etkinliklerimize katarak, dün toprak olarak birlikte olduğumuz coğrafyamızda bugün sınırlarla ayrılsak bile maddi ve manevi olarak birlikte olduğumuzu göstermek istemekteyiz. Gençlerimizin iki ülke arasında karşılıklı diyaloglar kurarak, kökleriyle birlikte olmasını ve evrensel kardeşlik ilkelerini yaşatmayı hedeflemekteyiz. Her geçen gün sanal bağımlıkların toplumumuzu zayıflattığı bir dönemde planladığımız faaliyetlerle insanımızın gerçek kimliğine ve maneviyatına sahip çıkması için SİMMDER olarak bir adım attığımızı düşünüyoruz. Gayretlerimizin sizlerin yardımlarıyla daha güzel ve daha geniş alana yayılarak gerçekleşeceği umudunu taşıyoruz. Gelin hep birlikte Yeni Bir Genç, Yeni Bir Aile Yeni Bir İlçe inşa edelim.

5 5 YARIŞMA HAKKINDA BİLGİ Yarışma 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri münasebetiyle, Sancaktepe ilçesinde üç, genel olarak dört ayrı kategoride yapılacaktır. Kategoriler ortaokullar, liseler ve halk şeklinde ayrılmıştır. Yurtdışından kardeş okullarımız dördüncü kategoriyi oluşturmaktadır. Kardeş okullarımızdan Kıbrıs, Adıyaman ve Bilecik te liselere yönelik olan yarışmanın aynısı gerçekleştirilecektir. Bosna Hersek te ise kendi içlerinde İmam Hatiplere özgü farklı yarışmalar yapılacaktır. Yarışma hakkında bilgilendirme mektupları da tüm katılımcılara ulaştırılacaktır. Yarışmacılar Sancaktepe Kaymakamlığı ve Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokole göre hazırlanan Yarışma Şartnamesi nde yazılı olan kuralları kabul etmiş sayılacaktır. Yarışma şartnamelerine web adresinden ulaşabilirsiniz. 1. KATEGORİ: ORTAOKUL YARIŞMASI Ortaokullar 6., 7. ve 8. sınıflar ile İmam Hatip Ortaokul 6. ve 7. sınıflar katılacaktır. Bu yaş grubunda ahlaki değerlerin gelecek yaşantılarını temellendirmeleri açısından verimli bir çağ olarak gördüğümüz için konu olarak ahlak merkezli bir sınav içeriği düşünülmüştür. Sınav kitabı olarak Beka Yayınları tarafından neşredilen Atıf Abdurreşit in Ahlak Dersleri adlı eserin okutulması uygun görülmüştür. Kitap öğrencilerin seviyesine uygun olarak otuz ayrı ahlaki konuyu İslam ahlakı ve evrensel ahlak çerçevesinde ayet, hadis ve kıssalar eşliğinde işlemektedir. 2. KATEGORİ: LİSE YARIŞMASI Lise kategorisinde, tüm lise türleri yarışmaya katılabilecektir. Geçen yıllarda Peygamberimiz in Hayatı üzerine yarışmalar yapıldığı için, bu yıl Peygamberimiz in ibadet hayatını tanıtmak ve bir gencin sahip olması gereken ilmihal bilgisini verebilmek için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından basılan İslam ilmihali adlı eser okutulacaktır. İlmihal içeriğinde iman, ibadet ve siyer konuları birlikte verilmektedir. 3. KATEGORİ: HALK YARIŞMASI Bu kategoride ise öğrencilerimizi yalnız bırakmamak için aileleri ile birlikte ev ortamında farklı bir atmosfer yakalamak ve genel olarak ilçemizdeki halkımızın Hz. Peygamberimiz (sav) i tanıması amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan Hz. Peygamber in İzinde adlı eseri okutmayı kararlaştırdık.

6 6 4. KATEGORİ: KARDEŞ OKULLAR (BOSNA HERSEK, KIBRIS, ADIYAMAN VE BİLECİK) Kıbrıs ta bulunan kardeş okulumuz Hala Sultan İmam Hatip Koleji, Adıyaman (Rekabet Kurumu İHL) ve Bilecik (Söğüt İHL) te ise lise kategorisinde yapılan İslam İlmihali kitabı sorumlu tutulacaktır. Diğer kardeş okullarımızdan Bosna Hersek te bulunan İmam Hatip Liseleri nde ise dil sorunundan (aynı eserlerin tercümelerinin olmaması) dolayı kendi içlerinde düzenledikleri yarışmalar şeklinde yapılacaktır. YARIŞMA TAKVİMİ 1. Yarışmanın Duyurulması :10/02/ Sayıların Alınması : 25/02/ Kitapların Dağıtımı : 01/03/ Soruların Hazırlanması : 25/03/ Yarışma Kitapçıklarının Basımı : 15/04/ Ortaokul Yarışma Günü : 21/04/ Lise Yarışma Gün : 22/04/ Halk Yarışma Gün : 26/04/ Ödül Töreni : 28/04/ Umre Ziyareti : Ödül töreninden sonra ilan edilecek. 11. Bosna Gezisi : Ödül töreninden sonra ilan edilecek.

7 7 YARIŞMA ESERLERİNİN TEMİNİ ve ULAŞTIRILMASI Yarışma için tespit edilen kitaplar yarışmaya katılacak öğrencilerin yaklaşık sayılarını çıkardıktan sonra yayın evleriyle ücret anlaşması yapılacaktır. Okutulacak kitaplar şunlardır: 1. Ortaokullar : Ahlak Dersleri (Atıf Abdurreşid-BEKA Y.) 2. Liseler : İslam İlmihali (L. Şentürk - S. Yazıcı-DİB) 3. Halk : Hz. Peygamber in İzinde (Komisyon-DİB) Kitaplar temin edildikten sonra öğrenci sayılarına göre okullara ulaştırılacak ve okullarda yarışmaya girecek öğrencilere imza karşılığı sorumlu idareci/öğretmen tarafından teslim edilecektir. Kıbrıs, Adıyaman ve Bilecik te bulunan okullara kitaplar kargo yoluyla ulaştırılacaktır. Halk yarışmasına katılanlar kitaplarını SİMMDER Dernek Merkezi, Sancaktepe Genç Gelecek den kayıt esnasında temin edebilecektir. YARIŞMA KİTAPÇIKLARININ BASIMI Her yıl olduğu gibi bu yıl da değerlendirme sınavı yapan bir kurumla anlaşma yapılarak gerçekleştirilecektir. Kitapçıklar iki farklı kitap olarak basılacak ve optik formlar belirleyeceğimiz sınav bilgisine göre hazırlanacaktır. Profesyonel olarak kitapların basımı ve optik formların okunması için en uygun yöntem olduğunu düşünmekteyiz. TANITIM ve REKLAM Yarışmanın duyurulması için tanıtım ve reklam faaliyetleri şu şekilde olacaktır: İlçemizde bulunan yerel basın yayın organlarında haber ve reklam şeklinde, Bilboardlara reklam, belirli yerlere Bez Afiş (1mx2,5m), Kağıt Afiş (50cmx70cm), Merkezi yerler ve camilerde dağıtılacak olan El İlanları ve belirli yerel internet sitelerine verilecek olan reklamlarla yapılacaktır.

8 8 DEĞERLENDİRME Yarışma değerlendirmesi her kategoride farklı olarak yapılacaktır. Birinci kategoride bulanan Ortaokullar üç ayrı bölgeye ayrılarak ortak değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her okulda katılacak öğrenci sayısı eşit olmayacağından ilçemizde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ayrılan 3 zümre bölgesi esas alınarak değerlendirme yapılacaktır. Değerlendirme sonucuna göre her bölgede ayrı başarı derecesine göre ödüllendirme yapılacaktır. Liselerde her okulun kendine ait yapısının olması öğrencilerin aynı eğitim ortamını kullandıkları için kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Yarışma hafta içi onaylanan gün ve saatte yapılacaktır. Halk ise katılımcı sayısına göre merkezi bir okulda gerçekleştirilecek olan sınav ile değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Katılımın yoğun olması halinde ikinci bir okulda aynı gün ve saatte sınav yapılacaktır. Kıbrıs, Adıyaman ve Bilecik; Sancaktepe ilçesinde sınava giren öğrencilerle aynı şartlarda değerlendirilecektir. yapacaktır. Bosna Hersek, kendi içlerinde düzenledikleri yarışmaların kriterlerine göre değerlendirme ÖDÜL TABLOSU a) Ödül Tablosu: ÖDÜL* ORTA OKUL LİSE HALK BOSNA KIBRIS TOPLAM 1. UMRE BOSNA NOTEBOOK CEP TELEFONU TABLET YARIM ALTIN BİSİKLET * Liseler için ödül sayıları tahmini olarak çıkarılmıştır. 500 ile giren 11, 750 ile giren 3 okul hesabı yapılmıştır.

9 9 ÖDÜLLENDİRME Ödüllendirme kategorilere göre farklı olacaktır. 1. Kategoride Ortaokulların Ödülleri: 3 bölgede değerlendirileceğinden ödüller şu şekilde olacaktır: Her bölgenin Birincisine : Notebook Her bölgenin İkincisine : Akıllı Telefon Her bölgenin Üçüncüsüne : Tablet 4. ve 10. arası Öğrenciye : Bisiklet 2.Kategoride Liselerin Ödülleri: Liselerde yarışmaya katılan öğrenci sayısına göre iki ayrı değerlendirme yapılacaktır. 500 öğrenci ile katılan okullar ve 750 öğrenci ile katılan okullar farklı ödüllendirilecektir. (Ödüllerin sayısı okulların durumuna göre netleşecektir.) a. 500 öğrenci ile katılan okullar: 1. Öğrenciye : Umre Ziyareti 2. Öğrenciye : Bosna Gezisi 3. Öğrenciye : Notebook 4. Öğrenciye : Akıllı Telefon 5. Öğrenciye : Yarım Altın b. 750 öğrenci ile katılan okullar: 1., 2. ve 3. Öğrenciye : Umre Ziyareti 4. ve 5. Öğrenciye : Bosna Gezisi 6. ve 7. Öğrenciye : Notebook 8., 9. ve 10. Öğrenciye : Yarım Altın 3. Kategoride Yarışmaya Giren Halk Ödülleri: İlk 5 e giren yarışmacıya : Umre Ziyareti İlk 6,7 ve 8 e giren yarışmacıya : Bosna Hersek Gezisi İlk 9 ve 10 a giren yarışmacıya : Notebook 4. Kategoride Kardeş Okulların Ödülleri: Bosna Hersek: Umre Ziyareti: 8 öğrenci ve 2 öğretmen Kıbrıs : Umre Ziyareti: 5 öğrenci ve 1 öğretmen Adıyaman : Umre Ziyareti: 1 öğrenci, 1 Notebook ve 1 Yarım Altın Bilecik : Umre Ziyareti: 1 öğrenci,1 Notebook ve 1 Yarım Altın

10 10 GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN UMRE ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMALARI 2012 YILI Derneğimiz 2012 yılında kutlu doğum haftası nedeniyle Sancaktepe ilçesinde mevcut olan 9 lise öğrencilerine yönelik Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması düzenlemiştir. Peygamberimizin Hayatı (İrfan Yücel) adlı kitaptan adet alınarak ücretsiz bir şekilde liselerdeki öğrencilere dağıtılmış olup bu kitaptan, test usulü sınav yapılmıştır. Sınava öğrenci girmiş olup okul Birinci ve ikincilerine Umre ödülü, Üçüncülere laptop,dördüncülere yarım altın,beşincilere ise çeyrek altın ödülü verilmiştir. Derneğimiz 2012 yılında kutlu kitap okuma yarışmasında toplam 18 Umre,9 adet laptop,9 Adet yarım altın,9 adet çeyrek altın vermiştir. Umre ziyareti görevli öğretmenlerimiz eşliğinde 2 Temmuz 14 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleşmiştir.

11 11 GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN UMRE ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMALARI 2013 YILI Derneğimiz 2013 yılında kutlu doğum haftası nedeniyle İmam Hatip Ortaokul Öğrencilerine, Lise Öğrencilerine ve Halka Yönelik olmak üzere üç değişik kategoride Kitap Okuma Yarışmaları düzenlemiştir. *İmam Hatip Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Kitap Okuma Yarışmasında Hz. Muhamed (S.A.V) hayatı (Mehmet Alioğlu) adlı kitaptan adet alınıp Sancaktepe ilçesindeki imam hatip ortaokul öğrencilerine ücretsiz şekilde dağıtılıp, bu kitaptan test usülü sınav yapılmıştır. Sınava 600 i.h.o. öğrenci katılmış olup Yenidoğan Kapalı Spor Salonunda yapılan ödül töreninde sınav sonucuna göre ilk dördüncü olan öğrenciye Laptop, ve 8. Olan öğrenciye Dijital fotoğraf makinesi ödülü verilmiştir. *Lise Öğrencilerine Yönelik Kitap Okuma Yarışmasında Peygamberimizin Hayatı (İrfan Yücel) kitabından adet ve Namaz ve Namaz Psikolojisi (Hüseyin Peker) adlı kitaptan Adet alınarak Sancaktepe ilçesinde bulunan 11 lise öğrencisine ücretsiz bir şekilde dağıtılıp, bu kitaplardan test usulü sınav yapılmıştır. Sınava öğrenci katılmış olup Yenidoğan Kapalı Spor Salonunda yapılan ödül töreninde,okul Birinci ve İkincilerine Umre, Üçüncülere Laptop,Dördüncülere Yarım Altın,Beşincilere ise çeyrek altın ödülü verilmiştir. *Halka Yönelik Kitap Okuma Yarışması kapsamında Sancaktepe ilçesinde ikametgah eden vatandaşlara yönelik Umre Ödüllü yarışma düzenlenmiştir. Peygamberimizin Hayatı (İrfan Yücel) adlı kitaptan yapılan test usulü sınava 800 vatandaş katılmış olup, sınav sonucunda ilk dörde giren kişilere Umre Ödülü verilmiştir. *2013 yılında yaptığımız yarışmalarda derneğimiz 26 Umre,15 Laptop, 11 yarım Altın,11 Çeyrek Altın, 4 adet Fotoğraf makinesi vermiştir. Umre ziyareti görevli öğretmenlerimizin eşliğinde 29 Haziran-14 Temmuz 2013 tarihleri arasında gerçekleşti.

12 12 GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN UMRE ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMALARI 2014 YILI Derneğimiz 2014 yılında Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ilçemizde bulunan 4 Kız lisesine yönelik Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması düzenlemiştir. Genç Kızlara Özel İlmihal (Faruk Beşer) adlı kitaptan adet alınarak ücretsiz bir şekilde öğrencilere dağıtılarak bu kitaptan test usulü sınav yapılmıştır. Sınava kız öğrenci girmiş olup okul birinci ve ikincilere Umre, Üçüncülere Laptop, Dördüncülere Yarım Altın, Beşincilere ise çeyrek altın verilmiştir. Umre ziyareti görevli öğretmenlerimizin eşliğinde 19 Haziran- 3 Temmuz 2014 tarihleri arasında gerçekleşti.

13 13 GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN GENÇ GELECEK FAALİYETLERİ 2012 YILI Genç Gelecek, alanında uzman konuklarla gençleri bir araya getirdi. Bu kapsamda programlara, Prof. Dr. Abdullah Topçuoğlu, Prof. Dr. Kemal Sayar Prof. Dr. Saadettin Ökten, Gazeteci-Yazar Ahmet Turan Alkan, Prof. Dr. Nurullah Genç, Prof. Dr. Üstün Dökmen gibi önemli isimler katılmıştır. Evliya Çelebi Gezi Kulübü dâhilinde Çanakkale, Bursa, Edirne, Nevşehir, Konya gibi yurt içi gezilerle gençler, birçok tarihi yerleri gezmiş, farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmuştur. Sinema Kulübü kapsamında lise ve üniversiteler arasında düzenlenen İstanbul Film Oluyor kısa film yarışmasına ise yüze yakın genç katılmıştır yılında Genç Gelecek gence ulaşmıştır.

14 14 GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN GENÇ GELECEK FAALİYETLERİ 2013 YILI Üniversite öğrencilerine, vizyon geliştirme ve yaşamlarında hedef koyma pratiğini kazandırmak, gençlerin benliklerinde var olan liderlik vasıflarını ortaya çıkarmak ve bu konuda farkındalık oluşturmayı hedefleyen Genç Gelecek Liderlik Akademisi eğitim programının ilki 11 Mayıs 2013 tarihinde Prof. Dr. Nabi AVCI nın katılımıyla gerçekleşti. Yrd. Doç. Dr. Mehmet TAŞTEMİR, Prof. Dr. Hikmet ÖZ- DEMİR, Yusuf Özkan ÖZBURUN, Yrd. Doç. Dr. Adnan ÇOBAN, Prof. Dr. Orhan KURAL, Prof. Dr. Ahmet ŞİMŞİRGİL, Talha DÜLGERBAKİ, Prof. Dr. Hamit OKUR, Yrd. Doç. Dr. Necla TUNAY, Prof. Dr. Hamza ATEŞ, Gazeteci-Yazar Ahmet TAŞGETİREN, Ömer Tuğrul İNANÇER, Rektörü Prof. Dr. Hamit OKUR, Doç. Dr. Nureddin TÜRKAN, Şafak KEKLİK, Özkan ŞAHİN, Gazeteci-Yazar Ekrem KIZILTAŞ, Radyo ve TV Programcısı Mehtap KAYAOĞLU, Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Genel Başkan Vekili Yavuz FET- TAHOĞLU ve Genel Başkan Danışmanı Emre METİN gibi akademisyenlerle yıl boyu ayda iki kez olacak şekilde eğitimler yapılmaya devam etti. Genç Gelecek Tiyatro Kulübünün Sarıkamış Harekâtı adlı tiyatro oyunu ile gence ulaşılmıştır. Genç Gelecek Fotoğrafçılık Kulübü kapsamında ulusal fotoğraf yarışmaları düzenlenmiştir. Kardeşlik ve Şehir ve Yaşam konuları ile Türkiye nin her yerinden yarışmaya katılım sağlanmıştır. Yarışma sonunda dereceye girenlere yarı profesyonel fotoğraf makinesi takdim edilmiştir. Müzikte Yetenek yarışması ve Satranç turnuvası ile dereceye giren gençlere ödüller verilmiştir yılında Genç Gelecek gence ulaşmıştır.

15 15 GEÇMİŞ YILLARDA YAPILAN GENÇ GELECEK FAALİYETLERİ 2014 YILI Şubat ayı içerisinde yapılan güncel medya trendlerini araştırarak öğrencilere medyaya farklı bir bakış açısı kazandırmayı, olayları tahlil edebilmeyi, geleceğe yönelik fikirler oluşturabilmeyi ve gençleri daha bilinçli bir internet kullanıcısı olması konusunda yönlendirmeyi amaçlayan Medya Paneli ne RTÜK Başkanı Davut DURSUN Ulusal ve Yerel Medyada RTÜK, Prof. Dr. Kemal SAYAR Medyanın Psikolojik Etkisi-Bağımlılara Yönelmede Alınacak Önlemler, Gazeteci -Yazar Fadime ÖZKAN Medyada Kadın Temsili ve Yeni Medya Uygulamaları, Televizyon-Radyo Programcısı Ersoy DEDE Medya Çalışmaları konusunda gençleri bilgilendirdi yılında ikincisi düzenlenen Liderlik Akademisi eğitimleri, alanında uzman akademisyen ve yazarla yıl boyu devam etti. Eğitim sonunda gençlere Liderlik sertifikaları verildi. Genç Gelecek Saray Sohbetleri projesi kapsamında gençler her ay alanında uzman isimlerle Topkapı Sarayı nı gezdi. Şu anana kadar, Sanat tarihçi ve TV programcısı Talha UĞURLUEL ve Prof. Dr. Ahmet ŞİMŞİRGİL ile başlayan eğitim gelecek yıl da devam edecek. Genç Gelecek Tiyatro Kulübü kapsamında madde bağımlılığını konu alan Beyaz Cehennem adlı tiyatro oyunu Sancaktepe genelinde 10 binlere oynanmıştır yılında Genç Gelecek gence ulaşmıştır.

16 PROJE KÜNYESİ Proje Sahibi: Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği Proje Ortağı: Genç Gelecek Proje Uygulayıcısı: Simmder Eğitim ve Kültür Komisyonu İLETİŞİM BİLGİLERİ Osmangazi Mah.Hilal Cad.No:10/7 Sancaktepe/İSTANBUL Tel: /simmder.org /Simmder SANCAKTEPE İLÇE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SANCAKTEPE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014 2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÖNCÜ İMAM HATİPLER PROJESİ

İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014 2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÖNCÜ İMAM HATİPLER PROJESİ İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2014 201 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI ÖNCÜ İMAM HATİPLER PROJESİ 1 ÖNCÜ İMAM-HATİPLER PROJESİ AMAÇ: Anadolu İmam-Hatip Liseleri ( -varsa- bünyelerindeki İmam-Hatip Ortaokulları

Detaylı

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü KÜLTÜREL ETKİNLİKLER Konferans Seminer Sempozyum Söyleşi Şiir Dinletisi Konser Anma Programı Tiyatro (Çocuk/Yetişkin) Sinema (Çocuk/Yetişkin) Sergi Okur Yazar Buluşması

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ AR-GE BÜLTENİ - I OCAK HAZİRAN 2014 İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ İl Müdürü Dr. Muammer

Detaylı

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AFYONKARAHİSAR YIL:2015 SAYI:2 İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR İmtiyaz Sahibi Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Adına Metin YALÇIN Milli Eğitim Müdürü Yayın Kurulu Yusuf Ali CANCA -

Detaylı

T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ. KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ. KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ T.C. ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ KÜLTÜR ve SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ 2011 YILI FAALİYET RAPORU 1 İÇİNDEKİLER A) MİSYON VE VİZYONU... 5 D) YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 5 a. Hizmet Araçları:... 7 a) Eğitim Hizmetleri:...

Detaylı

DİN HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

DİN HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI DİN HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI KADIN ve AİLEYE YÖNELİK ÇALIŞMALAR 2007-2009 DİN HİZMETLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI 1 Koordinatörler: Prof. Dr. İzzet ER Mehmet BEKAROĞLU Dr. Ahmet ÇEKİN Hazırlayan ve Derleyen:

Detaylı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU. Temmuz/2015. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU. Temmuz/2015. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU Temmuz/2015 Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 2 I. OCAK-HAZİRAN 2015 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI...

Detaylı

BÜLTEN Genç-Kon 3 Aylık Faaliyet Bülteni Yıl : 2 / Sayı : 5. Nitelik ve Nicelik. Resmi Temaslar, Basında Biz 2. Semerkand Gençlik 4.

BÜLTEN Genç-Kon 3 Aylık Faaliyet Bülteni Yıl : 2 / Sayı : 5. Nitelik ve Nicelik. Resmi Temaslar, Basında Biz 2. Semerkand Gençlik 4. 2 1 İçindekiler Başlarken Resmi Temaslar, Basında Biz 2 Semerkand Gençlik 4 Mostar Gençlik 8 Hizmetiçi Eğitimler 12 Fayda Koleji 14 Biltek Okulları 15 Ar-Ge ve Proje Birimi 16 Avrupa dan Haberler 18 Bayan

Detaylı

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi

4 Temmuz - Ağustos. eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi 4 Temmuz - Ağustos eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi içindekiler 3 eğitim ve teknolojinin buluştuğu dergi Mayıs - Haziran Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Dergisi HABERLER 2 İki Ayda Bir Yayımlanır

Detaylı

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü KÜLTÜREL ETKİNLİKLER» Konferans» Seminer» Sempozyum» Söyleşi» Şiir Dinletisi» Konser» Anma Programı» Tiyatro (Çocuk/Yetişkin)» Sinema (Çocuk/Yetişkin)» Özel Projeler» Sergi» Okur Yazar Buluşması FESTİVAL,

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

2008-2009 2013-2014 RAPORU

2008-2009 2013-2014 RAPORU yeni bir dünya için çalışıyoruz BEŞ YILLIK FAALİYET 2008-2009 2013-2014 RAPORU Birçok yerel ve ulusal farklı etkinlikleri gerçekleştiren Yeni Dünya Vakfı devam eden projeleriyle de daha kalıcı, köklü ve

Detaylı

Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum. Sayın Başkan, Plan ve Bütçe Komisyonunun Değerli Üyeleri, sizleri saygıyla selamlıyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı nın 2013 Yılı Bütçesini sunmak üzere huzurlarınızda bulunuyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Detaylı

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI. 2012 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI. 2012 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 2012 YILI KURUMSAL MALİ DURUM ve BEKLENTİLER RAPORU Strateji Geliştirme Başkanlığı Temmuz 2012 1 DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI 2012 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU

Detaylı

yeni kliniklerine kavuştu

yeni kliniklerine kavuştu Üniversitemiz tarafından Van Üşümesin sloganıyla düzenlenen yardım kampanyası çerçevesinde toplanan malzemeler, Van a gönderildi. Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Elsevier SciVal Platformu tarafından

Detaylı

Seslenis. Mayıs 2012 Yıl: 11 Sayı: 122 Ücretsizdir Ayda bir çıkar

Seslenis. Mayıs 2012 Yıl: 11 Sayı: 122 Ücretsizdir Ayda bir çıkar Seslenis Gençler! Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç kuşakların anlayış ve enerjisine bağlanmıştır. Mayıs 2012 Yıl: 11 Sayı: 122 Ücretsizdir Ayda bir çıkar Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü

Detaylı

Osmanlı Türkçesi Öğreniyorum Projesi

Osmanlı Türkçesi Öğreniyorum Projesi T.C. HATAY VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ Osmanlı Türkçesi Öğreniyorum Projesi Proje Uygulama Kılavuzu 2014-2015 T.C. HATAY VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE PROJE EKİBİ İçindekiler Tablosu

Detaylı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti. Sağlık yatırımları hız kesmiyor; Sancaktepe ye üç Sağlık Ocağı daha geliyor! Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi. Osmangazi Mahallesi ve Safa Mahallesi nde yapılacak sağlık ocaklarının

Detaylı

Hayrünnisa Gül. Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Çınaraltında Hoş Bir Sada. Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Hakkı Haykırış: Çanakkale

Hayrünnisa Gül. Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Çınaraltında Hoş Bir Sada. Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Hakkı Haykırış: Çanakkale ÇINAR KOLEJİ KÜLTÜR-EDEBİYAT DERGİSİ YIL 18 SAYI 18 HAZİRAN 2013 Çocuğa yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Hayrünnisa Gül Röportaj Bir Dünya Projesi Niçin Yaşam Becerileri Merkezi? Çınaraltında Hoş

Detaylı

KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU. KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ ORGANĠZASYON ġemasi

KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU. KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ ORGANĠZASYON ġemasi 327 KÜLTÜR VE SOSYAL ĠġLER MÜDÜRLÜĞÜ RAPORU Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine göre Belediyemiz idari anlamdaki yapılanmasını norm kadrosu kanununa ve mevzuat

Detaylı

23 5 2014 mevzuat.basbakanlik.gov.tr/metin.aspx?mevzuatkod=7.5.7262&mevzuatiliski=0&sourcexmlsearch=yeşilay

23 5 2014 mevzuat.basbakanlik.gov.tr/metin.aspx?mevzuatkod=7.5.7262&mevzuatiliski=0&sourcexmlsearch=yeşilay ANASAYFA MEVZUAT TÜRÜ RESMİ GAZETE SIK KULLANILAN KANUNLAR KANUNLAR FİHRİSTİ FAYDALI LİNKLER HAKKIMIZDA İLETİŞİM Mevzuat metni İlişkili mevzuat Dayandığı Mevzuat Metin içerisinde ara: yeşilay Resmi Gazete

Detaylı

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Nisan 2012 I Yıl: 3 I Sayı: 25 I Ücretsizdir Yollar Bahara Hazırlandı Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Bir sosyal merkezden de öte... Gelişim Akademisi DÜNYAYI BİLGİ

Detaylı

2014-2015. özelı. Remel Kulüp İlah yat Rehber. 2014 / Hicrî 1435. Ağustos / Zilkade. Sayı: 7 (Özel) Eğitim ve Barınma İmkânları. Burs Veren Kurumlar

2014-2015. özelı. Remel Kulüp İlah yat Rehber. 2014 / Hicrî 1435. Ağustos / Zilkade. Sayı: 7 (Özel) Eğitim ve Barınma İmkânları. Burs Veren Kurumlar 2014 / Hicrî 1435 Ağustos / Zilkade Sayı: 7 (Özel) MÜİF REMEL KULÜBÜ ÇALIŞMASIDIR özelı say 2014-2015 Remel Kulüp İlah yat Rehber Eğitim ve Barınma İmkânları Burs Veren Kurumlar Üniversiteliye Çeşitli

Detaylı

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER İŞLETME 2023 AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PAZARYERİ 10 ARALIK 2O14 KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri 2014 Metodolojisi Kurumsal

Detaylı

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143

MEZUNİYETLER 129. KONSER Türk Sanat Müziği 142 Tasavvuf Müziği 142 Piyano Resitali 142. TİYATRO OMÜTİT 19. Ulusal Tiyatro Festivali 143 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ den OMÜ Bosna Hersek te Yeni İşbirliği Anlaşmalarına İmza Attı 2 Kiev Politeknik Üniversitesi ile Eğitimde İşbirliği 4 Mevlana Değişim Programı 4 Ürdün Üniversiteleri ile Akademik

Detaylı

Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12. Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24. Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf.

Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12. Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20. Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24. Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf. mayıs 2012 sayı 26 ümraniye belediyesi aylık süreli yayını Çalıştırmayalım, Okutalım! sf.12 Yerel Yönetimler Bayramı Kutlandı sf.20 Teknoloji Bağımlılığı Kongresi sf.24 Bir Açıkhava Müzesi Mardin sf.40

Detaylı

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI

ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN. www.erciyesegitimkurumlari.com.tr ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2 ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI 2012 BÜLTEN ÖZEL ERCİYES EĞİTİM KURUMLARI Adına Sahibi : Metin BEKİŞ / GENEL MÜDÜR Yazı İşleri Müdürü : Kürşat KAYA / Nimet ÖZARABACI Tuba BAYKAL / Ahmet AKKAYA Yayın Kurulu

Detaylı

Öğrenci Kulüpleri Kuruldu. Acıbadem. Üniversitesi kütüphanesi giderek büyüyor. Acıbadem Üniversitesi ilk öğrencileriyle eğitime başladı

Öğrenci Kulüpleri Kuruldu. Acıbadem. Üniversitesi kütüphanesi giderek büyüyor. Acıbadem Üniversitesi ilk öğrencileriyle eğitime başladı haber Nisan 2010 Sayı 1 Acıbadem Üniversitesi ilk öğrencileriyle eğitime başladı Tıp fakültesi öğrencileri önlük giyme töreni Maslak Hastanemizde yapıldı Acıbadem Üniversitesinin İlk Öğrencisi: Fatma Büşra

Detaylı

Yüzünden Okuyanlar İçin Eğitim-Öğretim Takvimi İHTİYAÇ ODAKLI KUR AN KURSLARI DÖNEM VE KAYIT TARİHLERİ

Yüzünden Okuyanlar İçin Eğitim-Öğretim Takvimi İHTİYAÇ ODAKLI KUR AN KURSLARI DÖNEM VE KAYIT TARİHLERİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KUR AN KURSLARI UYGULAMA ESASLARI BAŞLIKLAR A. Eğitim-Öğretim Takvimi B. Yüzüne Eğitim Verilen Kur an Kursları 1. İhtiyaç Odaklı Kur an Kursları 2. D Grubu Kur an Kursları

Detaylı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi 1 2 İçindekiler 2 Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin İlimizdeydi 4 Çocuk Zirvesi 16. Kutlama Toplantısı İlimizde Gerçekleşti 6 Kargı-Kızılırmak HES Yatırım ve Tanıtım Töreni 8 Hitit Üniversitesi

Detaylı