multitek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Sti.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "multitek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Sti."

Transkript

1 1 / 9 SANTRALLARI ÖZELLİKLERİ GENEL TANITIM APT-06 santralları 5 daireye kadar hizmet edebilen bir interkom santralıdır.kapı ve kapıyı açma rölesi anakart üzerinde bulunur.apt-06 santralı aynı zamanda ışıkları yakma,kapıya konulan kameraları ayırma gibi özellikleri ile bir otomasyon santralıdır.istendiği takdirde bütün bu özellikler ayrı ayrı veya hepsi birden kullanılır. APT-06 SANTRALI DAİRE BAĞLANTI UÇLARI a b a b a b a b a b a b a b a b a b a b a b a b 1 2 KP T1 T2 + OTO - AT KP ve - OTO AT Kapı diyafonu konuşma bağlantısı. Numarası * veya arasındaki daire numarası 12V modülü bağlantı uçları ( DİKKAT Buraya kamerayı bağlamayınız ). Kapı otomatiği çektirme uçları Varsa konsol telefonu data uçları 1) APT-06 SANTRALI İNTERKOM ÖZELLİKLERİ Apt-06 apartman santrallarına kapı ile konuşmak ve görüntü alabilmek için kameralı veya kamerasız diafon ve dairelere de duvar telefonu veya görüntülü telefon takılır. Telefonlar vasıtasıyla ; -daireler kapıyla konuşur ve gerekirse kapıyı açar -daireler birbirleriyle konuşur -daireler sireni çaldırma gibi güvenlikle ilgili fonksiyonları yerine getirir. KAPI ABONESİ KP klemensine takılan diafon KAPI ABONESİ olarak isimlendirilmiştir. Kapı diafonu numarası * veya 88 olarak belirlenmiştir. Çevir sesi yoktur. Tuş bloğundan daire numarası tuşlanarak daire aranır. Her durumda (aranan numara meşgul, zili çalıyor, olmayan numara çevirmiş.) yeniden başka dahili numarayı arayabilir. Örneğin aradığınız daire çalıyor ama cevap vermiyorsa veya aradığınız abone meşgulse yeni baştan bir daireyi arayabilirsiniz. Kapı abonesi ile konuşurken konuşma süresi 60 saniye olarak sınırlandırılmıştır. 60 saniye sonunda konuşma otomatik olarak kesilir. Kapı abonesi ile konuşurken # tuşuna basarak kapıyı açabilirsiniz.

2 2 / 9 Kapı abonesi diğer aboneler tarafından arandığında otomatik olarak cevap verir. Kapı abonesinden bir numara arandığında yaklaşık 8 sn telefon çalar ve sonra susar. Zil sustuktan sonra da telefonu açarsanız konuşabilirsiniz. KAPI ABONESİNİN SANTRALA BAĞLANTISI Sarı kahve uçlarını KP yazan klemenslere bağlayınız. Kapı diafonunun toprak ( - ) (yeşil kablo ) çıkışı santralın sağ tarafındaki 12V regülatöründe toprak ( - ) yazan yere bağlanır. (Veya alarm modülündeki PIR- ucuna bağlanır). Kapı diyafonunun 12V ( beyaz kablo ) çıkışı santralın sağ tarafındaki 12V regülatörün 12V (+) çıkışına bağlanır. (Veya alarm modülündeki PIR+ ucuna bağlanır). DAİRE TELEFONLARI Daire telefonları bir çift kablo ile santrala bağlanır. KAPI OTOMATİĞİ VE KAPININ AÇILMASI Kapı otomatiğini çektirmek için santralde OZR adında bir röle tahsis edilmiştir. Kapı otomatiği buraya bağlanır. Daireler kapıyı açmak isterlerse telefonlarından 71 çevirerek kapıyı açabilirler. Kapı ile konuşurken kapı otomatiğini açmak için # çevirmek yeterlidir. KAPI AÇILDIĞINDA ASANSÖRÜN ÇAĞRILMASI VE IŞIKLARIN YAKILMASI Sisteme takılmış güvenlik ve otomasyon modülü vasıtasıyla kapı açıldığında otomatik olarak asansör zemin kata çağrılır ve aydınlatma otomatikleri yanar. Bu özellik için asansörü zemin kat çağırma uçları ve aydınlatma otomatiğini çektirme uçları santral otomasyon modülündeki klemenslerine bağlanmalıdır.(güvenlik ve otomasyon modülünde RÖLE2 ve RÖLE1 çıkışları.) AYDINLATMA OTOMATİĞİNİN DAİREDEN YAKILMASI Aydınlatma otomatiğinin iki ucu santral güvenlik ve otomasyon modülündeki RÖLE1 çıkışlarına bağlanır. Herhangi bir daire telefonundan 7426 tuşlanırsa aydınlatma otomatiği çalışır. Aydınlatmanın iki kademeli olduğu apartmanlarda ikinci aydınlatma otomatiği, modülde kullanılmayan RÖLE2 gibi genel maksatlı bir röleye bağlanabilir.röle2 ye bağlanmışsa Daire telefonundan 7428 tuşlandığında ikinci aydınlatma otomatiği çalışır. DAİRELER ARASI GÖRÜŞME Daireler telefonlarından daire numarasını tuşlayarak birbirleriyle görüşebilir. İstendiği taktirde daire kendisinin aranamaması programını girerek kapı haricinde kimse tarafından aranmamasını sağlayabilir. Daire telefonundan 7449 tuşunu kodlayıp kapatırsa kapı haricinde kimse kendisini arayamaz. İptali için telefonundan 7440 tuşlamalıdır.

3 3 / 9 ZİL BUTONLU DİAFONLARIN KULLANILMASI İstendiği taktirde sisteme 5 daireye kadar zil butonlu diyafon takmak mümkündür. Zil butonuna basıldığında ilgili dairenin zili çalar. Zil butonlu diafonlar tuş takımlı diafonlar gibi santrala bağlanır. Fazladan herhangi bir bağlantıya ihtiyaç yoktur(2 adet konuşma+2 adet diafon besleme teli). ZİL BUTONUNA BASILDIĞINDA BİR ÇOK TELEFONUN ÇALMASI(ARANMASI) İstendiği taktirde zil butonuna basıldığında birden fazla telefonu çaldırılmak mümkündür. Kim telefonu önce telefonu açarsa o konuşur. Bunun için aa bb cc dd * (aa,bb,cc,dd telefonu çalacak abone numarası) programı ile telefonu çalacak numaralar tayin edilir. Ardından programı tuşlanır. (İptali için tekrar tuşlayın). NOT Bu özellik tek butonlu diafonlar için uygundur. İKİ KAPILI APARTMANLAR İki kapılı apartmanlarda iki diafon,kp ve tayin edilen başka bir numaraya bağlanır ve aa 7 programı ile diafon olarak tanımlanır. - Diafonları arama numaraları ile yapılır. (Not 1. diafonu * veya 88 ile arayabilirsiniz). - Diafonlardan istenen numara tuşlanır veya zil butonu ile arama yapılır. - Diafonla konuşurken # tuşuna basılırsa ilgili kapı açılır. - Birinci kapı otomatiği OZR rölesini, ikinci kapı otomatiğide alarm modülündeki İKİNCİ KAPI AÇMA rölesini kullanır. DİKKAT Santralda iki diafon programlandığında BAHÇE IŞIKLARI RÖLESİ özelliği kullanılmaz. NOT Üç veya daha fazla kapılı sistemlerde bağlantılar yukarıdaki gibi yapılır ancak kapı açmada otomasyon röleleri kullanılır ve kapı açma konuşma bitiminde kod çevirerek yapılır. DIŞ KAPININ ŞİFRE İLE AÇILMASI Her daire kendi telefonundan 745 ve ardından üç rakamlı şifresini girer. Kapıya geldiğinde kapı panelinden 745 ve ardından şifresini tuşlar. Eğer şifresi doğruysa kapı otomatik olarak açılır. Her daire kendi şifresini kendi telefonundan girer ve bunu sadece kendisi bilir. Şifre istediği zaman değiştirebilir. Bu özellik tuş takımlı diyafonlar için geçerlidir. İki kapılı apartmanlarda sisteme tuş bloklu iki adet diafon takıldığında şifre tuşlanan kapı otomatik açılır. BAŞKA DAİREYE BENİ İZLE YAPMA

4 4 / 9 Ziyaret için başka bir daireye gidiyorsanız size gelecek misafirlerin bulunduğunuz daireyi arama sını sağlayabilirsiniz. Bunun için telefonunuzdan 740 ardından gittiğiniz yerin daire numarasını tuşlamanız gerekir. Örnek 5 nolu daireye gidiyorsunuz. Telefonunuzdan tuşlayın. Çalıyor gibi onay tonu duyarsınız. Sizin dairenizi arayan herkes 5 nolu daireyi çaldıracaktır. BENİ RAHATSIZ ETME Örneğin çocuğunuz uyuyor, telefonunuzun çalmasını istemiyorsunuz ancak misafirlerinizde gelebilir. Bu durumda telefonunuza Beni rahatsız etme özelliği girebilirsiniz. Daireniz arandığında telefonunuz çok kısa süreli çalar ve susar. Siz açıp cevap verebilirsiniz. Beni rahatsız etme özelliği için telefonunuzu kaldırın 746 tuşlayın. İptali Telefonunuzu kaldırın ve 748 tuşlayınız. Onay olarak çalıyor sesini duyarsınız. Dikkat Her gece saat de santral otomatik olarak beni rahatsız etme özelliğini siler. ARANMAK İSTENMEYEN ABONE Kapıya gelecek kişilerin haricinde hiç kimsenin sizi aramasını istemiyorsanız telefonunuzu kaldırıp 7449 tuşlayınız. Bu durumda diğer telefonlardan arayanlar size ulaşamaz. İptali Telefonunuzu kaldırın 7440 tuşlayın. UYANDIRMA SERVİSİ Telefonunuzun sizi uyandırmasını istiyorsanız telefonunuzu kaldırın 7445 saat dakika tuşlayın. Örneğin saat 0730 da uyanmak istiyorsanız tuşlayınız. Zamanı geldiğinde telefonunuz cevap verinceye kadar veya 1 dakika süreyle çalar. İptali Telefonunuzu kaldırın ve 7425 tuşlayın. Dikkat Uyandırma servisi her gün saat 1200 de bütün aboneler için iptal edilir. Kullanmak için her gün telefonunuzu programlamalısınız. Dikkat Uyandırma servisinin düzgün çalışması için santralınızın saat ayarının doğru ve elektrik kesintisi olmaması gerekir. DAİRELER ARASI KONFERANS YAPMAK İki daire konuşurken üçüncü bir daireyi konuşmaya dahil etmek mümkündür. -Konuşma esnasında * tuşlayarak konuşmayı bekletmeye alın ve bekletmede çevir sesi duyun. -73 ardından konferansa almak istediğiniz dairenin numarasını tuşlayın. -Daireyle görüşün. -Tekrar * tuşuna basarak konferansa başlayın. -Daireler telefonlarını kapattıkça konferanstan çıkarlar.

5 5 / 9 SİRENİ TELEFONDAN ÇALDIRMA Acil durumlarda çevreyi ikaz etmek için sisteme bir siren bağlayabilirsiniz. Herhangi bir telefondan 7427 tuşlayarak sireni aktive edersiniz. Susturmak için 7429 tuşlamanız gerekir. GÖRÜNTÜLÜ TELEFONLAR ve KAMERALI DİAFON Daireye görüntülü telefon bağlandığında kapıya gelen kişiyi görmek için kameralı diafon kullanılır. Kameralı diafonların bağlantısı standart diafon gibi olup kamera görüntülü telefon arasına ilave bir koaksiyel kablo çekilir. Sisteme daire sayısı kadar görüntülü telefon bağlanabilir. Kameralı diafondan çıkan kablo bütün görüntülü telefonları seri olarak dolaşır. Son görüntülü telefonda koaksiyel kablo 75 ohm luk bir dirençle sonlandırılır. Görüntülü telefonlar kapıdan arandığında ekran otomatik açılır ve konuşma yapmadan arayan kişiyi görmek mümkün olur. İKİ KAMERALI SİSTEMLER APT-06 apartman sistemine iki adet kameralı diafon bağlamak mümkündür. Sistem hangi kameradan aranmışsa ona ait görüntüyü telefonların ekranına getirir. Kapı açma gibi diğer özellikler iki kapılı sistemlerde anlatıldığı gibidir. İki kameralı sistemde kamera bağlantısı ile ilgili yapılacaklar aşağıdadır; - KP diafonunun video canlı ucunu alarm kartında A9 klemensine, diğer diafondan gelen video canlı ucu alarm kartında A11 klemensine bağlayın. Alarm kartında A10 klemensine koaksiyel kablonun canlı ucunu bağlayın ve görüntülü telefonlara (3Y ucu) gezdirin. Bütün koaksiyel kabloların blendajlı ucunu birleştirip santral şasesine bağlayın. 2) APT-06 SANTRALI OTOMASYON ÖZELLİKLERİ APT-06 sistemi ev otomasyonunda kullanılmak üzere 6 adet röle çıkışı vardır. Bunların özellikleri aşağıda verilmektedir 1- KAPI OTOMATİĞİ RÖLESİ ( OTO ) Ana kart üzerinde olup dış kapıyı bir kodla açmada kullanılır. Bu röle kodu çevrildiğinde 1 sn süreyle kısa devre kontak verir. Bağlantı uçları Ana kart üstünde OTO a - b uçları. Aktive etme kodu 58 veya # 2- DOĞALGAZ RÖLESİ (ZAMANLAMALI RÖLE) Zaman programlı bir röle olup doğal gaz ısıtıcısı gibi zamanlamalı çalışacak cihazların

6 6 / 9 devreye verilmesinde kullanılır. Güvenlik ve otomasyon modülü üstündedir. Rölenin çekeceği ve bırakacağı zamanlar programlanır ve aktive etme kodu girilir. Zamanı geldiğinde röle otomatik çeker ve zamanı dolduğunda bırakır 10 numaralı telefondan zamanlama için aşağıdakiler tuşlanır 7441 ss dd Doğal gazı yakma başlangıç zamanı ss Saat dd Dakika 7442 ss dd Doğal gazı söndürme zamanı 7421 Devreye verme kodu 7422 Devre dışı bırakma kodu Örnek Doğal gazı 0600 da çalışmaya başlayıp saat 2330 da durdurmak isterseniz 10 nolu telefondan önce sonra kapatıp tekrar açıp tuşlayın. Aktive etmek için 10 nolu telefondan 7421 tuşlayın. Zamanı geldiğinde röle çekecektir,bittiğinde bırakacaktır. Devre dışı bırakmak istiyorsanız 10 nolu telefondan 7422 tuşlayın. Bağlantı uçları Alarm kartında A1 ve A2 klemensleri. 3- BAHÇE IŞIKLARI veya İKİNCİ KAPI OTOMATİĞİ RÖLESİ Farklı fonksiyonlar için kullanılabilen röledir. ANCAK tek bir amaç için kullanılabilir. Güvenlik ve otomasyon modülü üstündedir. - Zaman programlı röle olarak kullanımı Rölenin çekeceği ve bırakacağı zamanlar programlanır ve aktive etme kodu girilir. Zamanı geldiğinde röle otomatik çeker ve zamanı dolduğunda bırakır. 10 numaralı telefondan zamanlama için aşağıdakiler tuşlanır 7443 ss dd Bahçe ışıklarını yakma başlangıç zamanı. ss Saat dd Dakika 7444 ss dd Bahçe ışıkları sönme zamanı 7423 Devreye verme kodu 7424 Devre dışı bırakma kodu Örnek Bahçe ışıklarını da yanıp 0600 da sönmesini istiyorsanız 10 nolu telefondan tuşlayın sonra kapatıp tekrar açın ve tuşlayın Röleyi aktive etmek için 10 nolu telefondan 7423 tuşlayın. Zamanı geldiğinde röle çekecektir. Devre dışı bırakmak istediğinizde 7424 tuşlayın. İkinci kapı açma rölesi olarak kullanımı İki kapılı apartmanlarda ikinci kapıyı açmada kullanılır. Santrala ikinci bir diafon bağlanıp programlandığında sistem bu röleyi ikinci kapı açma rölesi olarak kullanır. Her hangi başka bir programa gerek yoktur. Çıkış Uçları Alarm kartında A3 ve A4 klemensleri.

7 7 / 9 4- GENEL MAKSATLI RÖLE (RÖLE1) ÖRNEK AYDINLATMA OTOMATİĞİ İÇİN KULLANILABİLİR. Güvenlik ve otomasyon modülü üstünde olup kodu çevrildiğinde 1 sn süreyle röleyi çektirir. Aktive kodu 7426 Çıkış uçları Alarm kartında A5 ve A6 klemensleri 5- GENEL MAKSATLI RÖLE(RÖLE2) ÖRNEK ASANSÖRÜ ÇAĞIRMADA KULLANILABİLİR. Güvenlik ve otomasyon modülü üstünde olup kodu çevrildiğinde 1 sn süreyle röleyi çektirir. Aktive kodu 7428 Çıkış uçları Alarm kartında A7 ve A8 klemensleri 6-İKİ KAMERA AYIRMA RÖLESİ İki kameralı diyafonun kullanıldığı yerlerde bu röle kamera ayırıcı olarak kullanılır İki kamera ayırıcı fonksiyonu önceki sayfalarda İKİ KAMERALI SİSTEMLER kısmında detaylı anlatılmaktadır. ÖNEMLİ NOT Bütün röle çıkışları kuru kontak olup herhangi bir voltaj vermez. Röle kontaklarından en fazla 0.5 A akım akıtabilirsiniz. Kesinlikle 220V şebeke gerilimini röle kontaklarına vermeyin.

8 8 / 9 İNTERKOM ve OTOMASYON PROGRAMLARI Sadece 00 numaralı telefondan programlanabilir Butona basarak birden fazla telefonun çaldırılması ve iptali Elektronik reset ( Girilmiş olan programlar silinmez.) Girilmiş olan bütün ben izle özelliklerini iptal eder Şifre girmiş abonelerin şifrelerini iptal eder Girilmiş olan bütün beni rahatsız etme özelliği programlarını iptal eder Kapı otomatiği 0,6 saniye süre ile çeker Kapı otomatiği 1,2 saniye süre ile çeker Santralın resetlenmesi (Girilmiş olan programlar silinir.) aa6 Diyafon abonesinin iptali aa7 Diyafon abonesinin tanımlanması Abone telefonu özellikleri * veya 88 Kapı ile konuşma 7426 ROLE1 Özel amaçlı role çektirme kodu # Kapıyı açma (kapıyla konuşurken) 7428 ROLE2 Özel amaçlı role çektirme kodu 71 Kapıyı açma 7449 Aranmak istemeyen abone 72 Dahili çağrı toplama 7440 Aranmak istemeyen abone iptali 73 Konferans 740 Başka daireye beni izle yapma 7427 Siren çaldırma 746 Rahatsız edilmeme 7429 Siren susturma 748 Rahatsız edilmeme iptali 7425 Uyandırma iptali 7427 Acil alarm (sireni çaldırma) 745 xyz Kapıyı sifre girerek açma ve şifre girme 7445 ss dd Uyandırma 7425 Uyandırma iptali 7441ssdd 7442ssdd 7443ssdd 7444ssdd Doğal gazı yakma başlangıç zamanı ( sssaat dddakika ) Doğal gaz sönme zamanı ( sssaat dddakika ) Bahçe ışıkları yakma başlangıç zamanı( sssaat dddakika ) Bahçe ışıkları sönme zamanı ( sssaat dddakika ) 7421 Doğal gazı aktive eder Doğal gazı devre dışı bırakır 7423 Bahçe ışıkları aktive eder Bahçe ışıkları devre dışı bırakır.

9 9 / 9 A1 A2 Doğal gaz a ( zaman programlı ) Doğal gaz b ( zaman programlı ) MPU0022.PS3 A3 Bahçe ışıkları a ( zaman programlı ) ALARM / EV OTOMASYONU KARTI BAĞLANTI UÇLARI RÖLE1 RÖLE2 DOĞALGAZ RÖLESİ İKİNCİ KAPI RÖLESİ KAMERA AYIRICI A4 A5 A6 A7 A8 A9 A10 A11 A12 İKİNCİ KAPI RÖLESİ Bahçe ışıkları b ( zaman programlı ) Röle2 a (genel maksatlı - kod 7429 ) Röle2 b (genel maksatlı - kod 7429 ) Röle1 a (genel maksatlı - kod 7427 ) (AYDINLATMA) Röle1 b (genel maksatlı - kod 7427 ) Kamera1 canlı uç (Alarmda kısa devre kontak verir). Telefon kamera bağlantısı (Alarmda kısa devre verir). Kamera2 canlı uç (Alarmda açık devre kontak verir). Duman dedektörü (ASANSÖR ÇAĞIRMA) B1 B2 B3 B4 B5 B6 B7 B8 Uzaktan kumanda anteni PIR - PIR + SİREN - Zone2 alarm Zone1 alarm Ortak zona alarm bağlantısı SİREN + AG.04.ŞK V MODÜLÜ BAĞLANTI UÇLARI 27V GND 12V GND NOT 12V modülü alarm ve otomasyon modülü olmadığında kamera beslemek için kullanılır. Santral - Santral + Kamera - Kamera + AG.04.ŞK.042

multitek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Sti.

multitek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Sti. : 1 / 12 SANTRALLARI ÖZELLİKLERİ GENEL TANITIM APT-20 santralları 19 daireye kadar hizmet edebilen bir interkom santralıdır.8 daireye kadar ana bir kart ve 12 daireye kadar çıkabilen bir ek modül kartından

Detaylı

multitek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Sti.

multitek Elektronik San. ve Tic. Ltd. Sti. : 1 / 12 STAR2-VİLLASET SANTRALLARI STAR2 Villa set santralları bir işyeri, villa gibi telefon santralı,interkom sistemi, güvenlik sistemi ve otomasyon sistemlerinin tümüne ihtiyaç duyan birimler için

Detaylı

APT160 APARTMAN SİSTEMİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU

APT160 APARTMAN SİSTEMİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU APT160 APARTMAN SİSTEMİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU APT160 APARTMAN SİSTEMİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU APT160 Apartman Santralını seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kullanma kılavuzu, APT160 santrallarının

Detaylı

Online-alarm Güvenlik Sistemleri 0232-264 18 18 pbx - GSM: 0537 515 88 05 7/24 TEKNİK SERVİS www.online-alarm.com HS 102 WTKS

Online-alarm Güvenlik Sistemleri 0232-264 18 18 pbx - GSM: 0537 515 88 05 7/24 TEKNİK SERVİS www.online-alarm.com HS 102 WTKS Online-alarm Güvenlik Sistemleri 0232-264 18 18 pbx - GSM: 0537 515 88 05 7/24 TEKNİK SERVİS www.online-alarm.com KULLANMA KILAVUZU HS 102 WTKS EV ve İŞYERİ ALARM SİSTEMİ 1 HS 102 WTKS (6 ZONE) ALARM PANELİNİN

Detaylı

CM-02NLRM2-S/B CM-02NLRM2-S/B-V CM-02NLRM2-C CM-02NLRM2-C-V SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ

CM-02NLRM2-S/B CM-02NLRM2-S/B-V CM-02NLRM2-C CM-02NLRM2-C-V SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ CM-02NLRM2-S/B CM-02NLRM2-S/B-V CM-02NLRM2-C CM-02NLRM2-C-V SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU ve GARANTĐ BELGESĐ CM-02NLRM2-C-V: 7G 01 00 0014 CM-02NLRM2-S/B: CM-02NLRM2-C: CM-02NLRM2-S/B-V:

Detaylı

www.wolf-guardalarm.com

www.wolf-guardalarm.com MODEL : EL-2301H GSM KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU Bu ürünün daha iyi anlaşılması için, kullanmadan önce bu kullanım kılavuzunu lütfen dikkatlice okuyunuz. GENEL ÖZELLİKLER 7 kablolu

Detaylı

PROSER SHEN YAN -HAMMER X7 - SY6218E/T TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KLAVUZU. 2009.v01

PROSER SHEN YAN -HAMMER X7 - SY6218E/T TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KLAVUZU. 2009.v01 PROSER SHEN YAN -HAMMER X7 - SY6218E/T TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KLAVUZU 2009.v01 ~ 1 ~ İçindekler 1. Genel özellikler... 3 2. Montaj ve kablo bağlantıları... 3 2. Kablo bağlantı metodu... 4 3. AC Güç

Detaylı

Telsam. telekomünikasyon sistemleri. Kullanım Kılavuzu. Rev. 2.1, 01/2013

Telsam. telekomünikasyon sistemleri. Kullanım Kılavuzu. Rev. 2.1, 01/2013 Telsam telekomünikasyon sistemleri Kullanım Kılavuzu Rev. 2.1, 01/2013 Telsam, bu belgede belirtilen sistem özelliklerinde önceden haber vermeden değişiklik yapabilir. Telsam Telekomünikasyon Yazılım San.

Detaylı

MS SERİSİ TELEFON SANTRALLARI

MS SERİSİ TELEFON SANTRALLARI MS SERİSİ TELEFON SANTRALLARI MS26C MS38C MS38S MS38-ISDN MS48 MS48S MS48C MS48-ISDN MS128 MS224 PROGRAMLAMA KILAVUZU MAYIS 2008 MS Sistemler Yazılım Versiyon AAB- AAH AAK - AAO AAK - AAO AAQ - AAR,

Detaylı

TEKNİK TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU REV AAC

TEKNİK TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU REV AAC 4 SATIR EKRAN TEKNİK TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU REV AAC II 4 SATIR EKRAN III TEKNİK TANITIM VE KULLANIM KILAVUZU REV AAC ARAYÜZ KRÝTERLERÝ: - TT AŞ. Tarafından Yayınlanan Arayüz Kriterlerine Uygundur.

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

electrosec DAP-06 6 BÖLGE ALARM PANELİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU Dap-06Kpl-Dap-06kplr Alarm Keypad Dap-06 Alarm Paneli Dap-06Kp Alarm Keypad

electrosec DAP-06 6 BÖLGE ALARM PANELİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU Dap-06Kpl-Dap-06kplr Alarm Keypad Dap-06 Alarm Paneli Dap-06Kp Alarm Keypad eletrose R DAP-06 6 BÖLGE ALARM PANELİ MONTAJ ve KULLANIM KILAVUZU R-06 Uzaktan Erişim Dap-06Kpl-Dap-06kplr Alarm Keypad Dap-06 Alarm Paneli Dap-06Kp Alarm Keypad Dap-06R Kart Okuyuu Ha-08 Ev Otomasyonu

Detaylı

KULLANICI KILAVUZU VERSİYON 001.25.06.2002

KULLANICI KILAVUZU VERSİYON 001.25.06.2002 KULLANICI KILAVUZU VERSİYON 001.25.06.2002 İÇİNDEKİLER DS200 KULLANIM ÖZELLİKLERİ DS200 PROGRAMLAMA ÖZELLİKLERİ DS200 KULLANIM KILAVUZU ÖLÜM A (V001.25.06.2002) ÖLÜM (V001.25.06.2002) ÖLÜM C (V003.25.06.2002)

Detaylı

Telefon Santral Sistemi. Kullanım Kılavuzu

Telefon Santral Sistemi. Kullanım Kılavuzu Telefon Santral Sistemi Kullanım Kılavuzu P1696 V.062008 İÇİNDEKİLER Bölüm 1 Sisteme Giriş... 5 1.1 Sisteme Genel Bakış... 5 1.2 İşlev Açıklaması... 6 Bölüm 2 Kurulum ve Bağlantı... 11 2.1 Teknik Parametreler...

Detaylı

GEG Serisi Alarm Sistemleri. Kullanım Kılavuzu. Yayın Tarihi: 21.08.2013. Geg 2013k BD-1/07-001

GEG Serisi Alarm Sistemleri. Kullanım Kılavuzu. Yayın Tarihi: 21.08.2013. Geg 2013k BD-1/07-001 GEG Serisi Alarm Sistemleri Kullanım Kılavuzu Yayın Tarihi: 21.08.2013 Geg 2013k BD-1/07-001 İÇİNDEKİLER 1. ÖNEMLİ UYARILAR... 3 2. GİRİŞ... 4 2.1. Kullanıcı Tipleri ve Yetkileri... 5 2.2. Sistem Yetenekleri...

Detaylı

38 S 38 ISDN 48 48 ISDN 128 224 MS SERÝSÝ ELEKTRONÝK TELEFON SANTRALLARI KULLANICI KILAVUZU

38 S 38 ISDN 48 48 ISDN 128 224 MS SERÝSÝ ELEKTRONÝK TELEFON SANTRALLARI KULLANICI KILAVUZU MS MS MS MS MS MS 38 S 38 ISDN 48 48 ISDN 128 224 MS SRÝSÝ LKTRONÝK TLON SANTRALLARI 01/2003 KULLANICI KILAVUZU KULLANICI KILAVUZU - Rev LKTRONİK TLON SANTRALLARI ÖNSÖZ u kılavuz içinde yer alan bilgiler

Detaylı

Sabit GSM Terminali KULLANIM KILAVUZU (r5)

Sabit GSM Terminali KULLANIM KILAVUZU (r5) Sabit GSM Terminali KULLANIM KILAVUZU (r5) www.teknikom.com SAYIN KULLANICI, TEKNİKOM ürünü olan TekCELL sabit GSM Terminalini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kitapçıkta cihazın kullanımı ile

Detaylı

MFS-64 FIRST ASANSÖR SANTRALİ

MFS-64 FIRST ASANSÖR SANTRALİ MFS-64 FIRST ASANSÖR SANTRALİ KULLANIM KILAVUZU MAS MEKANİK ALET ELEKTRİK ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Gümüşsuyu Cad. Litros Yolu Site Sok. No:27/32 Topkapı-Maltepe / İSTANBUL www.masmekanik.com

Detaylı

IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu

IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu IP Telefon Sistemi Kullanım Kılavuzu Hazırlayan: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Aralık, 2011 İçindekiler 1 Set Düğmeleri... 2 2 Dâhili çağrı... 3 3 Harici Çağrı... 3 4 Dışarıdan

Detaylı

İnteraktif Telekontrol Servis Bülteni

İnteraktif Telekontrol Servis Bülteni İnteraktif Telekontrol Servis Bülteni EĞİTİM NOTLARI http://www.demirdokum.com.tr Servis Yöneticiliği İÇİNDEKİLER Sayfa İNTERAKTİF TELEKONTROL CİHAZI NEDİR 1 TEKNİK ÖZELLİKLER 1 - İnteraktif Telekontrol

Detaylı

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu TDD-278 Rev.6 Harezmic Kullanma Kılavuzu Sayfa 1 / 32 MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu İÇİNDEKİLER No Bölüm Sayfa 1 Giriş 3 2 Uyarılar

Detaylı

TC70 SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU

TC70 SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU TC70 SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU - TC70 SESLĐ GÖRÜNTÜLÜ KAPI TELEFONU KULLANMA KILAVUZU Multitek TC70 interkom telefonu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Bu kullanma kılavuzu cihazınızın

Detaylı

İçindekiler. Doc: BR01TR0802-Rev1.0b www.codesectech.com Sayfa 1/61

İçindekiler. Doc: BR01TR0802-Rev1.0b www.codesectech.com Sayfa 1/61 İçindekiler 1. GİRİŞ...4 1.1. Özellikler...4 2. MONTAJ...7 2.1. Kontrol Paneli ve Keypad Yer Seçimi...7 2.2. Topraklama...7 2.3. Sistem Bağlantı Terminal Tanımları...7 2.3.1. AC Giriş...7 2.3.2. Batarya

Detaylı

SAFİR FİRST KULLANIM KILAVUZU

SAFİR FİRST KULLANIM KILAVUZU Lütfen öncelikle bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, MAS İnterkom ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için, bu kılavuzun tamamını ürünü

Detaylı

VAP Serisi Alarm Sistemleri. Kullanım Kılavuzu. Yayın Tarihi: 13.02.2007 BD-1/07-001

VAP Serisi Alarm Sistemleri. Kullanım Kılavuzu. Yayın Tarihi: 13.02.2007 BD-1/07-001 VAP Serisi Alarm Sistemleri Kullanım Kılavuzu Yayın Tarihi: 13.02.2007 BD-1/07-001 ĠÇĠNDEKĠLER 1. ÖNEMLĠ UYARILAR... 3 2. GĠRĠġ... 4 2.1. Kullanıcı Tipleri ve Yetkileri... 5 2.2. Sistem Yetenekleri...

Detaylı

KONUT KULLANIM KLAVUZU. www.kinas.com.tr

KONUT KULLANIM KLAVUZU. www.kinas.com.tr KONUT KULLANIM KLAVUZU www.kinas.com.tr Hoşgeldiniz, Kasr-ı Kınaş 7 Projemizden konut satın almak suretiyle, Şirketimize göstermiş olduğunuz güvene bir kez daha teşekkür eder; yeni yuvanızda ömür boyu,sağlık

Detaylı

GPRS TELEFON SGH-E310

GPRS TELEFON SGH-E310 GPRS TELEFON SGH-E310 World Wide Web http://www.samsungmobile.com Printed in Korea Code No.: GH68-xxxxxA Turkish. 09/2004. Rev. 1.0 İçerik Önemli güvenlik uyarıları... 7 Paketi açma... 9 Telefonunuz...

Detaylı

AVAYA IP OFFICE SAYISAL TELEFON SETİ KULLANIM KILAVUZU

AVAYA IP OFFICE SAYISAL TELEFON SETİ KULLANIM KILAVUZU AVAYA IP OFFICE SAYISAL TELEFON SETİ KULLANIM KILAVUZU Genel Bakış Aşağıdaki kılavuz Avaya IP Office ile uyumlu çalışan 5410 sayısal setin kullanımına yöneliktir. 1. Görüntü, Çağrı Görünümü ve Özellik

Detaylı

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU KS-898A Network Intelligent Alarm System İÇİNDEKİLER *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** 1- Sistem Tanıtımı 2- Ana Özellikler

Detaylı

JA-63 PROFI Alarm Sistemi Kurulum Kılavuzu

JA-63 PROFI Alarm Sistemi Kurulum Kılavuzu JA-63 PROFI Alarm Sistemi Kurulum Kılavuzu JA-63 PROFI Güvenlik Sistemi Kurulum Kılavuzu_TR_V1-1 - MGK51406 İçindekiler: 1 Kontrol panelin yapısı...3 2 Kontrol Paneli Kurulumu...4 3 Radyo Modülü İçin Anten...4

Detaylı