SIKÇA SORULAN SORULAR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SIKÇA SORULAN SORULAR"

Transkript

1 YOYO Kullan - Bırak Otomobiller SIKÇA SORULAN SORULAR 1. YOYO ne yapar? Dünyada giderek yaygınlaşan car sharing iş modelinin Türkiye deki uygulamasıdır. Bir araç kiralama modeli olup, kullanıcılarına diledikleri zaman aralıklarında ihtiyaçları kadar sürelerde, genellikle saat bazlı araç kiralama imkanı sunar.yüksek maliyetli araç bedelleri ve kullanım maliyetlerinden ötürü hem mevcut araç sahiplerine hem de araç sahibi olmayanlara son derece makul fiyatlı ulaşım çözümü sunar.internet ve mobil araçlar üzerinden son derece kullanıcı odaklı ve hızlı bir rezervasyon sistemi sunar. 2. YOYO gerçekten tasarruf sağlar mı? Ülkemizdeki araçlara uygulanan yüksek ÖTV ve Motorlu taşıtlar vergilerini, sigorta primlerini ve servis/bakım masraflarını düşündüğünüzde kullanıdığınız kadar ücret ödediğiniz YOYO ile ayda 480 TL ila 540 TL arasında tasarruf sağlayabilirsiniz. 3. YOYO arabalarını bir yerden alıp başka bir yere bırakabilir miyim? Vale servisinden yararlanırsanız, aracı istediginiz yere YOYO getirir, istediğiniz yere de bırakabilirsiniz; YOYO teslim alır. Ek bir ücret ödemek istemiyorsanız, aldığınız yere bırakmalısınız. 4. Benzini kim ödüyor? Benzini YOYO ödüyor. Kullanım sır asında benzin almanız gerekirse Shell istasyonlarındaki taşıt tanıma sistemi sayesinde hiçbir ücret ödemeden depoyu doldurabilirsiniz. 5. Sigorta var mı? Rezervasyon süresince sigorta güvencesiyle koruma altındasınız; diğer araba kiralama firmalarında ekstra ücrete tabi olan sigortalar YOYO'da standart olarak sunulmaktadır. YOYO sigorta kapsamında araç modeline göre 1000 TL ila 2000TL'ye kadar sigorta muafiyeti altındasınız. 6. Ödeme Nasıl Yapılıyor? Kredi Kartı ile... YOYO üyelik ücretiniz dilerseniz yılda bir kez, dilerseniz her ay taksitli kredi kartınızdan kesilir. Rezervasyon süresi ve yapılan mesafe(km) ücretleri kullanım sonunda otomatik olarak hesaplanır, kredi kartınızdan ödeme gerçekleştirilir ve faturalandırılır. 7. Nasıl Rezervasyon yapabilirim?

2 Internet sitemizden, YOYOMat Teslim Noktalarımızdan veya mobil uygulamamızdan 7 gün 24 saat ücretsiz olarak rezervasyon ve rezervasyon değişiklikleri yapabilirsiniz. Başvuru ve Üyelik 8. Nasıl YOYO"cu Olabilirim? İnternet sayfamızdan veya YOYOMat Teslim Noktalarımızdan kolaylıkla başvuru yapabilirsin. Üyelik başvurunuzun onaylanması ile, size özel YOYO üye kartiniz oluşturulacak ve aynı gün çalışma saatleri içerisinde YOYOMat Teslim noktalarının herhangi birinden Üye kartını teslim alabileceksin. Üye kartının teslimatı sırasında Nüfus Cüzdanı, ehliyet ve kredi kartınızı yanınızda getirmeyi unutma. 9.YOYO satış ofisleri nerde? YOYO nun satış ofisi yok; çünkü bir satış ofisi kurmak ve çalıştırmak için yapılacak tüm masraflar YOYO fiyatlarını sizler için daha ucuz hale getirmek için kullanıldı. Üniversite kampüsleri içinde ve şehir merkezindeki noktalarda yer alan YOYOMat Teslim Noktalarımızda YOYOTeam Operasyon Temsilcilerimiz bulunmaktadır. Tüm işlemlerinizi internet kullanarak kolaylıkla yapabilirsin. Problem yaşadığında veya istediğin zaman Teslim Noktalarımız 7/24 hizmetinde Üyelik Kriterleriniz nelerdir? YOYO cu olabilmeniz için öncelikle aşağıdaki kriterlere uygun olman gerekmektedir. i. En az 1 yıllık sürücü belgesine sahip olmak, ii. Türkiye'de ikamet ediyor olmak, iii. Kredi Kartı Sahibi olmak, 11. YOYO üyeliğinden nasıl ayrılabilirim? Üyelikten ayrılmak için üyelik süren dolmadan 30 gün önce yazılı olarak YOYO ya üyelikten ayrılma talebini iletmen gerekiyor. Üyelikten ayrılma durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Özel bir kampanya veya promosyon ile başlayan üyeliklerde deneme süresi uygulanmaz. 12. Üye olmayan birisi YOYO araçlarınıkullanabilir mi? Hayır. Bu ayrıcalıklar sadece YOYO üyeleri için geçerlidir. 13. Benim rezervasyonumda YOYO üyesi bir başkası arabayı kullanabilir mi? Kendi rezervasyonun süresince bir başkasına YOYO üyesi dahi olsa arabayı kullandırmamanı öneriyoruz... Kullandırman durumunda tüm sorumluluk ve ücretler yine sana ait olacaktır. 14. Yurtdışından aldığım sürücü belgesiyle üye olabilir miyim? Evet, sürücü belgesi geçerli ve 1 yılını doldurmuş herkes YOYO cu olabilir. 15. Başka ülke vatandaşları üye olabiliyor mu?

3 YES, YOU CAN :). Evet, resmi kimlik, sürücü belgesi, kredi kartı, GSM numarası, e -posta adresi ve sabit bir ikamet adresi beyan edebilen herkes YOYO cu olabilir. 16. Kurumsal hesap açılabilir mi? Evet. Üniversitelerde Bölümlere özel, şirketlerde de departmanlara özel üyelik hesapları açılmaktadır. Detaylar için lütfen iletişim formumuzu doldurun, YOYO ekibimiz sizi arasın. Maliyetler 17. Üyelik Maliyeti Nedir? Araçların kapılarını rezervasyonunuz olduğu süre içerisinde otomatik olarak açıp kapamaya yarayan YOYOKart 'ın yıllık ücreti 69TL'dir. 18. Üyeliğe neler dahil? i. Üye kartı (arabalara self servis erişim sağlar.) ii. Benzin, otopark, Kapsamlı Sigorta, bakım vb. masraflar dahil olmak üzere YOYO arabalarına 7/24 erişim. Arabaları dilediğiniz an rezerve edebileceğiniz ücretsiz Online rezervasyon sitesi. 19. Kiralama Ücreti Nedir? Kiralama ücretleri aracın modeline ve kiralama gün ve saatine göre değişmektedir. Kiralama ücretinde rezervasyon yapılan süre esas alınır. Güncel ücretleri görmek için tıklayınız. 20. Mesafe Ücreti Nedir? Mesafe ücreti, araçlarımızın yol aldıkça değer kaybını karşılamak için kilometre başına sizden alınan 0,55 TL'dir. 21. Depozito Ne İçin? Rezervasyon anında alınan depozito Toprak, Su ve Hava grubu araçlar için depozito tutarı 250TL, diğer gruplar için ise 500TL'dir. Rezervasyon bitimiyle mesafe ücreti ve diğer ek giderler hesaplanıp depositodan düşülür, bakiye depozito kredi kartınıza anında geri iade edilir. Bankaların farklı prosedürlerine bağlı olarak bu tutar kartınıza 2 ila 5 iş günü içinde iade olur. Rezervasyon 22. Rezervasyonumu uzatıp kısaltabilir miyim? Tüm rezervasyonların değişikliğini adresinden yapabilirsin. Başka bir YOYO'cunun rezervasyonunu engelleyeceğin durumlarda 10 TL ödersin. 23. Ne kadar süre için kiralama yapılabilir?

4 Kiralama süresi en az 1 saattir. Bir saate ek olarak yine birer saatlik aralıklarla tercih ettiğiniz süre için kiralama yapabilirsiniz. İhtiyaçlara yönelik farklı tarife seçenekleri ile de kiralama imkanları sunulmaktadır. Güncel fiyatları ve tarifeleri görmek için tıklayınız. 24. Üye olduğum gün araba kullanmaya başlaya bilir miyim? İmzalamış olduğun Üyelik Sözleşmesi bize ulaştığında Yıllık Üyel ik Ücreti kredi kartından çekilir, e- posta ve SMS ile üyeliğin başladığı size bildirilir. Sonrasında hemen rezervasyon yapabilir ve araçları kullanabilirsin. 25. Ne kadar süre öncesinden rezervasyon yapabilirim? En fazla 30 gün sonrası için rezervasyon yapabilirsin. Son ana bırakılan rezervasyonlarda müsait araç bulamayabileceğini göz önüne alarak önceden rezervasyon yapmak en sağlıklısı İstediğim araba başkası tarafından kiralanmışsa ne olacak? "kişilik" sahibi araçlarımız ile bir bağ kurmanızı çok iyi anlıyoruz; ancak her an alışık olduğunuz aracı bulmak mümkün olmayabilir. Rezervasyon programımız size en yakın diğer arabaları listeleyerek yardımcı olur. 27. Kiralamalarda kilometre sınırı var mı? Hayır. Günlük veya saatlik tüm kiralamalarda istediğin kadar yol yapabilirsin. Kullandığın her kilometre 50 Kuruş(KDV dâhil) olarak hesaplanır. Örneğin; 100 km kullanım olduğunda mesafe ücreti 100 km x 50 Krş = 50 TL olarak hesaplanır ve kiralama ücretine ilave edilir. 28. Araç ile şehir dışına çıkabilir miyim? Evet. Fakat gidiş ve dönüş için kat edeceğin mesafenin uzunluğu ve seyahat süreni iyi hesaplamanı tavsiye ederiz. Çünkü, kullandığın her km için 50 Kuruş (KDV dâhil) mesafe ücreti ödeyeceğini unutma! 29. Tek yöne sadece gidiş için rezervasyon yapabilir miyim? Vale servisi alarak tek yön için de rezervasyon yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, aracı bırakma lokasyonu olarak bir semt seçmek. Vale servisinin ek ücrete tabi olduğunu unutma! 30. Rezervasyonumu iptal edebilir miyim? Henüz başlamamış rezervasyonlarını veya Teslim Noktasından iptal edebilirsin. Başlamış veya süresi geçmiş rezervasyonlar için iptal yapılamaz. Önceden yapılan iptal başvurularında ise başvuru zamanına göre belirli bir tutar iade edilerek iptal gerçekleştirili r. Rezervasyon başlangıcına 48 saatte daha az süre kala yapılan başvurularda kiralama ücreti iade edilmez. 48 saatten daha uzun süre kala yapılan başvurularda kiralama ücretinin %100üi (tamamı) YOYO hesabınıza kullanım bonusu olarak yüklenir. Rezervasyon değişiklikleriniz diğer YOYOcuların programlarını etkilediğinde her rezervasyon değişikliğiniz karşılığı 10TL hizmet bedeli de alınacaktır.

5 31. Rezervasyonumu uzatabilir miyim? Senden sonra aynı araba için bir başkası rezervasyon yapmamışsa, rezervasyonunu aracın müsaitlik durumuna göre uzatabilirsin. Bunun için rezervasyon süren bitmeden bize durumu bildirmen gerekir. Aksi takdirde 50 TL geç getirme cezası uygulanır ve her rezervasyonu açan 15 dakikalık süre dilimleri için 25TL ücret talep edilir. 32. Arabayı erken teslim edersem? Arabayı rezervasyonunuz bitmeden aldığınız yere bırakabilir ve kullanımı sonlandırabilirsiniz. O saatler boyunca araç sana ayrıldığı için geri iade söz konusu değil. 33. Kullanımı/Rezervasyonu Nasıl bitiriyoruz? Kullanım sonunda arabayı aldığınız noktaya bırakmalısınız. Araba içindeki bilgisayarı kullanarak rezervasyonu sonlandırın ve araba anahtarını aldığınız yere bırakın. Arabadan çıktıktan sonra kartınızı dışarıdan okutarak arabayı kilitleyin. YOYO Üye Kartı 34. YOYO Kartı ne işe yarar? YOYO kartları çiplidir. Kartınız ile rezerve ettiğiniz arabaların kilidini açabilirsiniz. Rezervasyon sonunda yine kartınızı kullanarak arabayı kilitleyebilirsiniz. 35. YOYO kartlarını kimler kullanabilir? YOYO kartı size özeldir; sadece sizin kullanımınız içindir. Başkaları kullanamaz. Aksi durumlarda sigortalarınız geçersiz olur, yasal yaptırımlar ve cezai şartlar uygulanabilir. 36. YOYO kartı olmadan arabayı kullanabilir miyim? Hayır. Kartınızın kaybolması halinde YOYO Teslim Noktasından veya çağrı merkezimizden yardım alabilirsiniz. 37. Hesabıma ek sürücü kayıt edebilir miyim? Evet. Ek sürücü için yeni bir YOYO kartı çıkarabilir ve Ek sürücü ile hesabınızı ortak kullanabilirsiniz. Kullanım ücretleri ve mali sorumluluk esas hesap sahibine ait olacaktır. 38. Ek sürücü kaydını nasıl yapabilirim? Ek sürücü talebiniz için YOYO Teslim Noktalarına başvurunuz. 39. YOYO kartımı kaybedersem ne olur? YOYO kartlarının kaybolması halinde Teslim Noktalarımıza başvurarak ya da çağrı merkezimizi arayarak yenisini 25 TL karşılığında talep edebilirsiniz.

6 Araçlar ve Araç Kullanımı 40. YOYO"da hangi model araçlar var? YOYO'da her zaman en dinamik, still sahibi, güvenli ve donanımlı araçları bulacaksın. WEB sitemizde gördüğünüz araç ne ise, park yerinde de seni o bekliyor; kötü süprizlere yere yok! Ve unutma; yoyocuların değişen ve gelişen ihtiyaçlarına uygun marka ve modelleri her geçen gün filoya dahil ediyor olacağız - bizi takip et! 41. Araçlarda hangi tip vites var? Araçların vites tipleri genellikle otomatik olmakla birlikte, düz vites araçlar da bulunmaktadır. Araçların vites seçeneklerine internet sitesindeki her araç ile ilgili bilgilerin yer aldığı TANIŞ bölümünden ulaşabilirsin. 42. Araçlar nerelerde bulunuyor? YOYO araçları farklı üniversite kampuslerine yayılmış özel park noktalarında ve şehir merkezindeki işlek alanlarda bulunuyor. Sana en yakın park noktasını bulmak için dan park noktası haritalarımızı inceleyerek kolaylıkla araçlarımızı bulabilirsin. 43. Anahtar olmadan aracın kapılarını nasıl açıp-kapayacağım? Üye olduğunda sana verilecek olan üye kartını aracın ön camında bulunan kart okuyucuya okutman yeterli olacaktır. Rezervasyon süresince aracı her açıp kapatmak gerektiğinde üye kartını kullan. Araçtan ayrılırken kontrol ederek kapıları kilitlediğinden emin ol. 44. Araç anahtarını nasıl alacağım? Tüm anahtarlar araçların içerisindedir. Rezerve ettiğin aracın yanına gidip üye kartın ile araç kapılarını açtıktan sonra anahtarları arabanın içerisinde, torpido gözünde veya konsolda kolaylıkla bulabilirsin. Rezervasyon süren bittiğinde senden sonra rezervasyonu olanların da anahtarı kolayca bulabilmeleri için aynı yere bırakmaya dikkat et. 45. Araçla beraber kiralayabileceğim aksesuarlar var mı? Hayır - kendi ipod"unu kendin getir. 46. Araç çok kirli ise ne yapabilirim? Kirli araçlar ile ilgili bizi ara ve durumu bildir. Bazen kirliliğin aracı kullanmayı mümkün kılmadığı durumlarda, uygun araç var ise sana başka bir araç önerebiliriz veya istersen aracı temizletebilmek için size ücretsiz ilave zaman verebiliriz 47. Engellilerin kullanımına uygun arabalarınız var mı? Şu an bu tip aracımız bulunmamaktadır. Fakat yakın gelecekte bu araçları YOYO"da bulabileceksiniz. 48. Arabayı nasıl bulacağım?

7 Arabalarımızın otoparklardaki yerleri sabittir. Rezervasyon sırasında arabanın yerini haritadan görebilirsiniz. Ayrıca rezervasyon teyidi için size gönderdiğimiz epostada araba ve bulunduğu yer ile ilgili detaylı açıklamalar yer almaktadır Kullanım sırasında YOYO ile nasıl iletişim kurabilirim? Araba içindeki mini bilgisayardan veya herhangi bir telefondan Teslim Noktasını veya çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Teslim Noktasını arabadan arıyorsanız, kazalara sebebiyet vermemek için konuşma esnasında güvenli bir yerde park etmenizi rica ediyoruz. 50. Arabayı açmak ve kapatmak için her zaman YOYO kartını mı kullanmalıyım? YOYO Üye kartınızı rezervasyon başında arabayı açmak ve rezervasyon sonunda arabayı kilitlemek için kullanınız. Rezervasyonunuz süresince duraklar yapabilir arabayı bir süreliğine terk edebilirsiniz. Bu durumlarda araba anahtarını kullanabilirsiniz. Arabaya döndüğünüzde güvenlik nedeniyle tekrar kartınızı okutmanız gerekmektedir. Benzin, Temizlik ve Diğer Masraflar 51. Benzini kim ödüyor? Benzini YOYO ödüyor. Arabalarımızı sıkça kontrol ediyor ve benzin dolumu yapıyoruz. Yine de kullanım sırasında benzin almanız gerekirse Shell istasyonlarındaki taşıt tanıma sistemi sayesinde hiçbir ücret ödemeden depoyu doldurabilirsiniz. Her araç tesliminde deponun en az ¼ kadarının dolu olmasına dikkat edin yoksa bu tutar sizden tahsil edilecektir. 52. Arabayı Temizletebilir miyim? Evet. Arabanın temizliğe ihtiyacı olduğunu düşünürseniz, Teslim Noktası veya Çağrı merkezimizden onay alarak arabayı yıkatabilirsiniz. Fişini ibraz etmeniz durumunda, ayda en fazla iki kere hesabınıza saatlik araç kullanım kredisi olarak geri ödeme yapıyoruz. Ayrıca harcadığınız zamana karşılık kullanım kredisi de veriyoruz. 53. Arabayı aşırı kirletirsek ne olur? Arabayı normal kullanım ötesinde kirletirseniz rezervasyon bitmeden temizlik yaptırmalısınız. Normal temizlik ile halledilemeyen durumlar için Teslim Noktasına veya çağrı merkezimize haber veriniz. 54. Arabayı aşırı kirli bırakırsak ne olur? İlgili masraflar hesabınıza yansıtılır ve 50 TL ceza uygulanır. Hasar ve Sigorta 55. Sigorta var mı? Arabalarımızda, zorunlu trafik sigortası limitlerinin üstünde, kapsamlı 3. şahıs mali sorumluluk sigortası, muafiyetli kasko teminatı ve kapsamlı ferdi kaza sigortaları teminatı ile korunmaktasınız.

8 Diğer araba kiralama firmalarında ekstra ücrete tabi olan bazı sigortalar YOYO'te standart olarak sunulmaktadır. Sigorta detayları için YOYO sözleşmesini inceleyiniz. 56. Hasar veya hırsızlık durumunda ne yapmalıyım? Hemen Teslim Noktasını veya çağrı merkezini arayın. Sigortaların geçerli olabilmesi için polis veya jandarmadan ilgili tutanak veya rapor almalısınız. 57. Hasarı kim ödeyecek? Kusurlu olduğunuz veya kusurlu tarafın bilinmediği durumlarda araç modeline bağlı olarak hasarın ilk 1000 TL ila 2000TL arasındaki tutardan sen sorumlusun. Alkollü kullanım ya da aşırı hız gibi durumlarda ise sigortalarınız geçersiz olur ve tüm sorumluluk sana ait. Hasar süresince aracın serviste geçirdiği tamir süresi, aracin günlük kira bedeli ile çarpılıp hasara sebebiyet veren üyeden temin edilecektir. 58. Arabayı kullanmadan önce hasar olmuş ise ne olur? Rezervasyon başında, arabayı kullanmadan önce, arabanın hasarlı olup olmadığına, varsa hasarların hasar not defterinde kayıtlı ve onaylı olup olmadığına bakınız. Kayıtlı olmayan bir hasar varsa arabayı kullanmadan önce YOYO Teslim Noktasına veya çağrı merkezine haber veriniz. Haber vermediğiniz durumlarda hasarlardan sorumlu tutulabilirsiniz. VALE Servisi 59. Vale servisi nedir? Yoyocular ın araçlarını diledikleri yerden teslim almalarını ve rezervasyon bitiminde diledikleri yerde bırakmalarına imkan sağlayan, Motovale tarafından sunulan, şoförlü özel vale hizmetidir. 60. Vale servisi ücretli midir? Evet, vale servisi ek bir hizmet olduğundan ayrıca ücretlendirilir. Ücretlendirme, aracı teslim almak istediğiniz ve/veya teslim etmek istediğiniz lokasyonun, aracın mevcut park lokasyonuna olan uzaklığına bağlı olarak yapılmaktadır. Detaylı ücret listesini görüntülemek için buraya tıklayın. 61. Vale servisi aldığımda rezervasyon başlangıç saati için nelere dikkat etmeliyim? Rezervasyon başlangıç saatiniz, valenin aracınızı mevcut lokasyonundan alıp size teslim etmek üzere yola çıktığı saattir. Aracın size teslim edileceği saat, trafik ve yol durumuna ve sizin aracı teslim almak istediğiniz lokasyon ile aracın park halinde bulunduğu mevcut lokasyon arasındaki mesafeye bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Bunları göz önünde bulundurarak rezervasyon başlangıç saatini belirlemenizi önemle hatırlatırız. Force major durumlarında vale servisi geçikme hakkına sahiptir. 62. Vale servisi aldığımda rezervasyon bitiş saati için neye dikkat etmeliyim? Rezervasyon bitiş saati gelmeden size cep telefon bilgilerini vermiş olan valeyi cepten arayarak aracı teslim etmek için buluşmayı ihmal etmeyin; aksi takdirde araçtaki tüm hasarlardan sorumlu tutulursun. Rezervasyonunuzun bitiş saatinde vale aracı sizden teslim alacaktır.

9 63. Vale servisinde mesafe ücreti nasıl hesaplanır? Araçların size teslim edildiği durumlarda mesafe ücreti, araç mevcut park alanından hareket etmeye başladığı anda GPS üzerinden otomatik olarak çalıştırılmaya başlar. Aracı farklı bir lokasyona vale servisi ile teslim ettiğiniz durumlarda, mesafe ücreti aracın mevcut park alanına vale tarafından geri götürülerek park edilmesine kadar devam eder. 64. Vale servisini rezervasyonumdan kaç saat önce yapabilirim? Vale servisi, rezervasyon saatinden en erken 3 (üç) saat sonrası için yapılabilir. 65. Vale servisini kullanım sırasında isteyip aracı dilediğim lokasyona anında bırakabilir miyim? Rezervasyonunuz bitmeden 3 (üç) saat önce YOYO ile irtibata geçmeniz şartıyla bunu yapabilirsiniz. Aksi takdirde bu hizmetten faydalanamazsınız. Genel YOYO Kuralları 66. Trafik Cezaları ve Otopark Ücretleri Trafik cezaları ve otopark ücretleri üyeye aittir. Lütfen trafik kurallarına ve hız limitlerine uyunuz. Varsa ceza ve ücretlerinizi bekletmeden ve indirimli olarak ilgili kurumlara ödeyiniz. YOYO tarafından ödenen cezalar, masraf ve hizmet bedelleri eklenerek üye hesabına yansıtılacaktır. 67. Köprü ve Otoyol geçiş ücretleri. Arabalarımızda OGS cihazları takılıdır. OGS ücretleri üyeye aittir. 68. Sigara Arabada sigara içmek kesinlikle yasaktır. Hepimizin bildiği gibi sigara dumanı pencereler açık olsa dahi arabayı kalıcı olarak kirletmekte, kokutmakta ve arabadaki insanları zehirlemektedir. Kurala uymayan üye detaylı temizlik masraflarından sorumlu olur, ayrıca 50 TL ceza öder. Üyelik YOYO tarafından tek taraflı olarak sonlandırılabilir. 69. Evcil Hayvanlar YOYO olarak hayvanları sevmekle beraber bazı üyelerimizin alerjik durumları nedeniyle arabalarımızda hayvan taşınması, koku, tüy ve kirliliğe sebebiyet verecek eşya taşınması kesinlikle yasaktır. Üyelerimize gösterdiğiniz saygı ve duyarlılık için teşekkür ederiz. 70. Arızalar Arabada arıza meydana gelirse hemen YOYO Teslim Merkezini veya çağrı merkezimizi arayınız. 71. Kampanyalar Dönemsel olarak farklı kampanyalar ile üyelik ve/veya araç kullanım ücretlerinde indirimler uygulanabilir; özellikle sitemizi yakından takip etmenizde yarar var. Ama unutmayın, hiçbir zaman 2 farklı kampanya aynı anda kullanılamaz!

Araç Kiralama Sözleşmesi

Araç Kiralama Sözleşmesi Araç Kiralama Sözleşmesi 1. Tanımlar "Araba" veya "Araç", işbu Sözleşme'de belirtilen koşullara uyulması şartı ile önceden yapılan rezervasyon ile saptanan belirli bir süre için Üyelerin kullanımına sunulan

Detaylı

SEYAHATLERİNİZDE GÜVEN VE KALİTE BİR ARADA. Genel Şartlar

SEYAHATLERİNİZDE GÜVEN VE KALİTE BİR ARADA. Genel Şartlar SEYAHATLERİNİZDE GÜVEN VE KALİTE BİR ARADA Genel Şartlar KIRALIK ARABA TRANSFER GIZLILIK BEYANI A.T.R. Touristik Sadece ve sadece aracı bir taşeron firmadır. Müşterilerine Türkiye deki anlaşmaları, bağlantıları

Detaylı

ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ ARAÇ KİRALAMA SÖZLEŞMESİ İşbu "Araç Kira Sözleşmesi" (Kısaca "Sözleşme") taraflar arasında imzalanan ARAÇ TESLİM FORMU'nun (Kısaca "Form") eki ve ayrılmaz bir parçasıdır. İşbu sözleşme ile Özsümer Turizm

Detaylı

InterRail Pass Kılavuzu 2014

InterRail Pass Kılavuzu 2014 InterRail Pass Kılavuzu 2014 InterRail Rail Planner Uygulamasını indirin. Ücretsiz ve çevrimdışı çalışır. Değerli InterRail Gezgini Avrupa da seyahat etmenin mükemmel yolunu tercih ettiğiniz tren! InterRail

Detaylı

Unutmayalım +90 312 218 40 00. Türkiye ye Gelmeden Önce Kontrol Etmeyi. Pasaportunuzun ve vizelerinizin geçerlilik süresinin,

Unutmayalım +90 312 218 40 00. Türkiye ye Gelmeden Önce Kontrol Etmeyi. Pasaportunuzun ve vizelerinizin geçerlilik süresinin, Türkiye ye Gelmeden Önce Kontrol Etmeyi Unutmayalım Pasaportunuzun ve vizelerinizin geçerlilik süresinin, Oturma ve çalışma izinlerinizin süresinin, Aracınızın kasko ve sigorta poliçelerinin, Ehliyetinizin

Detaylı

EN BAŞINDAN BİRLİKTE BAŞLAYALIM!

EN BAŞINDAN BİRLİKTE BAŞLAYALIM! KULLANICI KILAVUZU EN BAŞINDAN BİRLİKTE BAŞLAYALIM! ALD Automotive olarak, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu Kullanıcı Kılavuzu, ALD Automotive in sunduğu hizmetleri geniş kapsamlı olarak

Detaylı

Üyelik Koşulları. 01/2014 1 PEM1422_SelfEnrol_TK

Üyelik Koşulları. 01/2014 1 PEM1422_SelfEnrol_TK Üyelik Koşulları 1. GİRİŞ 1.1 Bu Üyelik Koşulları, RCI a bağlı olan bir tatil planı veya tesiste («Bağlı Tesis») konaklama ünitesine sahip olmaya, oturmaya veya kullanmaya yasal hakkı («Tatil Sahipliği»)

Detaylı

Kullanım Şartları. : AKDENİZ PE-TUR TURİZM SEYAHAT ACENTASI VE TİC. A.Ş yi ifade eder. www.biletbank.com u ifade eder.

Kullanım Şartları. : AKDENİZ PE-TUR TURİZM SEYAHAT ACENTASI VE TİC. A.Ş yi ifade eder. www.biletbank.com u ifade eder. Kullanım Şartları Web Sitesi Kullanım Şartları Web Sitesi kullanım şartları, "Web Sitesi / Site" kullanırken uyulması gereken kuralları ve şartları açıklamaktadır. Kullanım Şartları dikkatli bir şekilde

Detaylı

ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN. www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu.

ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN. www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu. LUSLARARASI İSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN ULUSLARARASI GEREKLİ BİLGİLER LİSANS ÖĞRENCİLERİ İÇİN GEREKLİ BİLGİLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİ www.sehir.edu.tr iro@sehir.edu.tr facebook.com/sehir.iro twitter.com/irosehir

Detaylı

HYUNDAI KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI

HYUNDAI KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI HYUNDAI KASKO SİGORTASI ÖZEL ŞARTLARI Allianz ve Hyundai Assan işbirliğiyle oluşturulan Hyundai Kasko, 0 (sıfır) -10 yaş arası Hyundai marka otomobil, kamyonet, minibüs tipi araçlar için kapsamı ve teminatları

Detaylı

BACK UP ÜYELİKLERİNİN KULLANIM SÜRESİ NEDİR?

BACK UP ÜYELİKLERİNİN KULLANIM SÜRESİ NEDİR? Üyelik Kapsam ve Koşulları Hayatınızı kolaylaştıran numara... 1 BACK UP ÜYELİKLERİNİN KULLANIM SÜRESİ NEDİR? 4 BACK UP ÜYELİKLERİNİN KULLANIM KOŞULLARI 4 EVDEKİ YARDIMCINIZ HİZMETLERİ 4 YOLDAKİ YARDIMCINIZ

Detaylı

Trafik Sıkışıklığı Ücreti hakkında bilmeniz gerekenler

Trafik Sıkışıklığı Ücreti hakkında bilmeniz gerekenler Trafik Sıkışıklığı Ücreti hakkında bilmeniz gerekenler Geri dönüştürülmüş kâğıda basılmıştır cclondon.com Bilgiler, baskıya gidilen tarih itibariyle doğrudur. CC GEN 07/13 İçindekiler Giriş Bu broşür,

Detaylı

A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi.

A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. HSA / EK 5 :OTO KASKO POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ A. GENEL ŞARTLAR A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. Lehdar: Hizmetlerden

Detaylı

SIXT RENT A CAR. Sixt rent a car Araç Kiralama Koşulları. Araç Kiralama Talep Belgesi (*) SAYIN SELIM HELVACI

SIXT RENT A CAR. Sixt rent a car Araç Kiralama Koşulları. Araç Kiralama Talep Belgesi (*) SAYIN SELIM HELVACI SAYIN SELIM HELVACI Araç Kiralama Talep Belgesi (*) Tel: 5492046709 E-Posta: helvaci.selim@gmail.com Tarih: 20.09.2013 06:12:37 Rezervasyon Numaranız: 2009113036 Rezervasyon Kodu: RI2009113036 Alış Tarih

Detaylı

Kullanım Şartları. web.akgunler.com.tr yi ifade eder. : AKGÜNLER TURİZM LTD. e ait Web Sitesi olan

Kullanım Şartları. web.akgunler.com.tr yi ifade eder. : AKGÜNLER TURİZM LTD. e ait Web Sitesi olan Kullanım Şartları Web Sitesi Kullanım Şartları Web Sitesi kullanım şartları, "Web Sitesi/Site" kullanırken uyulması gereken kuralları ve şartları açıklamaktadır. Kullanım Şartları dikkatli bir şekilde

Detaylı

AIG Kasko Paket Poliçe Özel Şartları. Paket Kasko Sigorta (Genişletilmiş Kasko)

AIG Kasko Paket Poliçe Özel Şartları. Paket Kasko Sigorta (Genişletilmiş Kasko) AIG Kasko Paket Poliçe Özel Şartları Paket Kasko Sigorta (Genişletilmiş Kasko) ÖZEL KOSULLAR / AÇIKLAMALAR / TEMİNAT KLOZLARI Muafiyetler: Muafiyet Klozu Sigortalının poliçede belirtilen aracının BMW,

Detaylı

Uluslararası İç Denetim Enstitüsü (IIA) Sertifikasyonları

Uluslararası İç Denetim Enstitüsü (IIA) Sertifikasyonları Uluslararası İç Denetim Enstitüsü (IIA) Sertifikasyonları ÖNEMLİ NOT: Bu el kitabında yer alan bilgiler, Türkiye İç Denetim Enstitüsü Derneği (TIDE) aracılığıyla kaydolan IIA adayları için başvuru, kayıt

Detaylı

yetkisiz servis/anlaşmalı yetkili servis/özel servis veya yetkili servis e ücretsiz olarak

yetkisiz servis/anlaşmalı yetkili servis/özel servis veya yetkili servis e ücretsiz olarak OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

Detaylı

iphone BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ

iphone BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ iphone BİREYSEL AKILLI TELEFON KAMPANYA TAAHHÜTNAMESİ Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ye; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. ( TURKCELL ) tarafından 01.07.2013 tarihinden itibaren düzenlemekte olan iphone

Detaylı

1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır.

1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından sağlanmaktadır. HSA / EK 5 :OTO KASKO ASİSTANS HİZMETLER HÜKÜM VE ŞARTLARI HUSUSİ / MOTORSİKLET 1. GENEL UYGULAMALAR 1.1 Asistans Hizmetler, Ergo Sigorta A.Ş. nin anlaşmalı hizmet sağlayıcısı Asistan Şirket tarafından

Detaylı

SIXT RENT A CAR. Araç Kiralama Talep Belgesi (*) SAYIN ALI TUNçER. Tel: 5333756084 E-Posta: ali.tuncer@microsoft.com. Tarih: 27.03.

SIXT RENT A CAR. Araç Kiralama Talep Belgesi (*) SAYIN ALI TUNçER. Tel: 5333756084 E-Posta: ali.tuncer@microsoft.com. Tarih: 27.03. SAYIN ALI TUNçER Araç Kiralama Talep Belgesi (*) Tel: 5333756084 E-Posta: ali.tuncer@microsoft.com Tarih: 27.03.2013 15:05:18 Rezervasyon Numaranız: 2703034586 Rezervasyon Kodu: RI2703034586 Alış Tarih

Detaylı

İŞYERLERİ PERSONEL TOPLU TAŞIMA PROJESİ

İŞYERLERİ PERSONEL TOPLU TAŞIMA PROJESİ İŞYERLERİ PERSONEL TOPLU TAŞIMA PROJESİ Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ YAYIN NO: 2014-11 İstanbul, 2014 Copyright İTO (İstanbul Ticaret Odası) Tüm haklar saklıdır. Bu yayının hiçbir bölümü, yazarın ve İTO nun

Detaylı

Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize.

Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize. Dünyanın en önemli ekonomisine odaklanıyoruz. Sizin ekonominize. HSBC Premier e hoş geldiniz Hoş geldiniz ve HSBC Premier i seçtiğiniz için teşekkür ederiz. HSBC Premier olarak biz, bireysel ekonominizi

Detaylı

OTO SİGORTALARI KLOZLAR. Oto SigortlarıMüdürlüğü Ürünlerinde yer alan klozlar

OTO SİGORTALARI KLOZLAR. Oto SigortlarıMüdürlüğü Ürünlerinde yer alan klozlar OTO SİGORTALARI KLOZLAR Oto SigortlarıMüdürlüğü Ürünlerinde yer alan klozlar OTO KAZA TEKNİK KLOZLAR... 3 KASKO KLOZLARI... 3 Kasko Paket Sigortası Teminat Kapsamı Klozu... 3 Sigorta Konusu ve Kapsamı

Detaylı

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine

Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log toplama görevlerinin yerine Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Yeni Nesil WiFi Kullanıcı Yönetimi ve 5651 Sayılı Yasa 1 Çözümü Beta Versiyon 1.4 1 KolaySpot 5651 sayılı kanun ile ilişkili bir Internet Toplu Kullanım Sağlayıcısı nın log

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir?

İÇİNDEKİLER. Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir? İÇİNDEKİLER Önsöz Giriş Araç (filo) yönetimi nedir? Filo Stratejisi neden gereklidir? 9 14 17 19 22 24 32 36 38 1.Bölüm: Önce Filo Yönetim Birimi Araçların maliyet detayları Araç sınıfları Firmaya en uygun

Detaylı

CIA. CGAP Uluslararası Kamu Denetçisi. CCSA Uluslararası Kontrol Özdeğerlendirme Uzmanı. CFSA Uluslararası Mali Hizmetler Denetçisi

CIA. CGAP Uluslararası Kamu Denetçisi. CCSA Uluslararası Kontrol Özdeğerlendirme Uzmanı. CFSA Uluslararası Mali Hizmetler Denetçisi CIA Uluslararası Đç Denetçi CGAP Uluslararası Kamu Denetçisi CCSA Uluslararası Kontrol Özdeğerlendirme Uzmanı SERTĐFĐKASYON ADAY EL KĐTABI CFSA Uluslararası Mali Hizmetler Denetçisi ÖNEMLĐ NOT: Bu el kitabında

Detaylı

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. KREDİ KARTI ÜYELİK SÖZLEŞMESİ Madde 1: Amaç ve Kapsam Bu sözleşme, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. tarafından çıkarılan kredi kartlarının Üye ve/veya Ek Kart Hamili/ hamillerine

Detaylı

A.3 Poliçe: Sigorta Şirketi tarafından tanzim edilmiş, yürürlükte olan ve asistans firmasına bildirimi yapılmış Oto Kasko Sigorta Poliçesidir.

A.3 Poliçe: Sigorta Şirketi tarafından tanzim edilmiş, yürürlükte olan ve asistans firmasına bildirimi yapılmış Oto Kasko Sigorta Poliçesidir. HSA / EK 4 :HAFİF TİCARİ OTO KASKO POLİÇESİ ASİSTANS PROGRAMI ASİSTANS ÜRÜNÜ A. GENEL ŞARTLAR A.1. Sigortalı/lar: Sigorta sözleşmesi uyarınca teminattan yaralanma hakkı olan gerçek veya tüzel kişi. Lehdar:

Detaylı