Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu"

Transkript

1 Windows 8.1 Güncelleştirmesi Adım Adım Kılavuzu

2 Windows 8.1 Yükleme ve Güncelleştirme BIOS yazılımını, uygulamaları, sürücüleri güncelleştirme ve Windows Update'i çalıştırma Yükleme türünü seçme Windows 8.1'i yükleme Samsung Güncelleştirme Destek Web Sitesi'ni ziyaret etme Uygulamaları, sürücüleri güncelleştirme ve Windows Update'i çalıştırma İnternet üzerinden (Güncelleştirmeler için) windows81update DVD kullanılarak (Temiz Yükleme için) İnternet üzerinden yükleme: Windows 8.1'in Windows Mağazası'ndan nasıl indirileceğini ve nasıl yükleneceğini açıklar. Bu kılavuz yalnızca İnternet üzerinden nasıl yükleme yapılacağını ve DVD kullanılarak Windows 8.1 temiz yüklemesinin nasıl gerçekleştirileceğini açıklar. Samsung Güncelleştirme Destek Web Sitesi: Windows 8.1'in nasıl güncelleştirileceğini açıklar ve yeni işletim sisteminin özelliklerini tanıtır.

3 İnternet üzerinden güncelleştirme

4 İnternet üzerinden güncelleştirme İnternet üzerinden güncelleştirme Windows 8.1 Kurulum DVD'sini kullanmak yerine, sisteminizi güncelleştirmek için Windows Mağazası'ndan ücretsiz Windows 8.1 Update programını indirin. Mevcut Windows ayarlarınız, kişisel dosyalarınız ve bazı uygulamalar saklanır. Güncelleştirmeden önce önemli verileri harici bir sabit sürücüde yedeklediğinizden emin olun. Windows Mağazası'ndan Windows 8.1 Update uygulamasının indirilmesine ve yüklenmesine ilişkin daha fazla bilgi ve bunun web sitesi uyumluluk sorunları ile ilgili bilgi edinmek için lütfen şirketin resmi web sitesindeki bilgilerde yer alan Microsoft müşteri merkezine başvurun. Bu kılavuzda kullanılan ekran görüntülerinde, asıl işletim sistemi ekranındakilerden farklı görüntüler, metinler ve seçenekler yer alabilir.

5 İnternet üzerinden güncelleştirme Windows 8.1 Update'i yüklemeden önce BIOS yazılımınızı, uygulamalarınızı ve sürücülerinizi en yeni sürümleriyle güncelleştirin ve ardından Windows Update'i çalıştırın. BIOS yazılımınızı, uygulamalarınızı ve sürücülerinizi en yeni sürümleriyle güncelleştirmek için SW Update'i çalıştırın. En yeni Windows güncelleştirmelerini yükleyerek Windows 8 bilgisayarınızın güncel olduğundan emin olun. Windows Update'te güncelleştirmeleri kontrol etmek için 1. Denetim Masası'nda Windows Update uygulamasını açmak için ekranın sağ kenarından içeri doğru kaydırın, Ara'ya dokunun (fare kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesine götürün, fare işaretçisini aşağı sürükleyin, ardından Ara'yı tıklayın), arama kutusuna Windows Update yazın, Ayarlar'a dokunun veya tıklayın, ardından Güncelleştirmeleri yükle'ye dokunun veya tıklayın. 2. Sol bölmede Güncelleştirmeleri denetle'ye dokunun veya tıklayın ve bilgisayarınız için en yeni Windows güncelleştirmelerinin listelenmesini bekleyin. 3. Güncelleştirmeler bulunursa Güncelleştirmeleri yükle'ye dokunun veya tıklayın. Bu işlem, Windows 8.1'in yüklenmesi ve kullanılması için gerekli güncelleştirmelerin yüklenmesi için yapılır. Lütfen bu işlemi atlamayın.

6 İnternet üzerinden güncelleştirme Windows Mağazası'nı açın ve Windows 8.1'e güncelleştir kutucuğunu seçin veya Windows 8.1'e güncelleştir bildirimini görüyorsanız Mağaza'ya Git düğmesini de seçebilirsiniz. Windows 8.1 güncelleştirmesini Windows Mağazası'ndan yüklemek için 1. Windows 8.1 ürün sayfasından İndir'i seçin. Windows 8.1 için indirme ve yükleme işlemleri 1-2 saat sürebilir ancak indirme sırasında bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. 2. İşlem yapmanız istenirse ekrandaki talimatları uygulayın. 3. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istendiğinde Şimdi yeniden başlat düğmesini seçin veya Windows'un otomatik olarak yeniden başlatmasını bekleyin. 4. Windows yeniden başlatıldıktan sonra ekrandaki talimatları uygulayın ve Windows 8.1 oturumu açın. Windows 8.1 e hoş geldiniz. Daha fazla bilgi almak için burayı tıklayın.

7 İnternet üzerinden güncelleştirme Windows 8.1 Update yüklemesi tamamlandıktan sonra sisteminizi güncelleyin. SW Update'i çalıştırın ve ardından uygulamaları ve sürücüleri en yeni sürümlere güncelleştirin. Sisteminiz güncelleştirme gerektirmiyorsa indirme listesi boş görünür. Windows 8.1 Update'i yüklemeden önce yaptığınız için Windows Update'i çalıştırın. Bu işlem, Windows 8.1'in kullanılması için gerekli güncelleştirmelerin yüklenmesi için yapılır. Lütfen bu işlemi atlamayın.

8 DVD'yi Kullanarak Temiz Yükleme

9 DVD'yi kullanarak temiz yükleme Windows 8.1 Kurulum DVD'sini kullanarak temiz yükleme Windows 8'i Windows 8.1'e güncelleştirmek için Microsoft web sitesinden veya bir perakende mağazasından satın aldığınız Windows 8.1 Kurulum DVD'sini kullanın. Tüm uygulamalarınız ve dosyalarınız silinir. Windows 8'de kullanılan bazı veri dosyaları C:\Windows.old folder konumuna kaydedilir. Disk alanını boşaltmak için bu klasörü silebilirsiniz. Yüklemeden önce önemli verileri harici bir sabit sürücüde yedeklediğinizden emin olun. Samsung Electronics DVD'yi sağlamamakta veya satışını yapmamaktadır.

10 DVD'yi kullanarak temiz yükleme Windows 8.1 Kurulum DVD'sini yerleştirin. DVD, otomatik olarak çalışana kadar bekleyin. DVD otomatik olarak çalışmıyorsa setup.exe'yi çift tıklayın. Güncelleştirmeleri yüklemek için çevrimiçi ortama geç (önerilir) seçeneğini belirleyin ve İleri'ye basın. DVD'de yer alan ürün anahtarını girin ve İleri'ye basın. Son Kullanıcı Yazılım Lisans Sözleşmesi'ni okuyun. Kabul ediyorum seçeneğini işaretleyin ve İleri'ye basın. Hiçbir şeyi saklama seçeneğini belirleyin ve Windows 8.1 yüklemesini başlatın. Yükleme tamamlandıktan ve sisteminiz yeniden başlatıldıktan sonra ekranda görüntülenen talimatları uygulayın. Ardından Windows 8.1'de oturum açın. SW Update programını indirin ve gerekli sürücüleri ve uygulamaları yükleyin.

11 Windows 8.1 Güncelleştirmesiyle ilgili SSS S: Windows 8.1 güncelleştirmesi sırasında sistem Windows 8'e geri dönüyor. C: Sisteminizi Windows 8.1'e yükseltmeden önce lütfen Windows Update'i çalıştırın ve uygulamaları ve sürücüleri en yeni sürümlerine güncelleyin. S: Bazı programlar Windows 8.1 güncelleştirmesinden sonra düzgün çalışmaz. C: Lütfen sorunlu uygulamaların yüklemesini kaldırın ve tümünü Windows 8.1'de yeniden yükleyin. Samsung yazılımıyla, yükleme için SW Update'i kullanabilirsiniz. Windows 8.1'in uyumluluğuyla ilgili bilgi edinmek için adresini ziyaret edin. S: Microsoft hesabı yerine yerel bir kullanıcı hesabı kaydetmek istiyorum. C: Bir ağa bağlı olduğunuzda MS hesabı sorunu meydana gelir. Bu seçeneği atla metin menüsünü seçerek yerel bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. S: Hangi cihaz için Windows 8.1 sürücüsünün gerekli olduğunu nasıl kontrol edebilirim? C: Windows Tuşu + X Aygıt Yöneticisi Ünlem işaretli öğeler (Sarı işaret olarak da bilinir) S: Sistemimde SW Update yüklü değil. C: SW Update'in en yeni sürümünü indirmek için adresini ziyaret edin. S: Windows 8'e geri dönmek istiyorum. C: Düğme çubuğunu çalıştırın. Ayarlar Bilgisayar ayarlarını değiştir Güncelleştirme ve Kurtarma Kurtarma Her şeyi kaldırın ve Windows'u yeniden yükleyin Başlarken İleri Yalnızca dosyalarımı kaldır Sıfırla seçeneğini belirleyin.

12 Teşekkürler

Windows 8.1 Yükseltme Kılavuzu

Windows 8.1 Yükseltme Kılavuzu Windows 8.1 Yükseltme Kılavuzu Gereksinimler Windows 8 işletim sisteminizin en son güncelleştirmelerinin yapılmış olması gerekmektedir. İnternet Bağlantısı olması gerekmektedir. Windows 8.1 işletim sistemi

Detaylı

Başlarken. İş Amaçlı HP Bilgisayarlar

Başlarken. İş Amaçlı HP Bilgisayarlar Başlarken İş Amaçlı HP Bilgisayarlar Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Buradaki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun

Detaylı

Windows 10 Yükseltmesi Adım Adım Kılavuzu

Windows 10 Yükseltmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 10 Yükseltmesi Adım Adım Kılavuzu Windows 10'u Yüklemeden/Yükseltmeden Ö nce Kontrol Edilecekler Windows 10'u Yükleme/Yükseltme Internet'ten Yükleme (Samsung Electronics Internet yüklemesini önerir.)

Detaylı

Yazılım Güncelleştirmesi, Yedekleme ve Kurtarma

Yazılım Güncelleştirmesi, Yedekleme ve Kurtarma Yazılım Güncelleştirmesi, Yedekleme ve Kurtarma Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft ve Windows, Microsoft Corporation kuruluşunun ABD'de tescilli ticari

Detaylı

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Yazdırma

Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery. Yazdırma Xerox EX C60/C70 Print Server Powered by Fiery / Xerox EX-i C60/C70 Print Server Powered by Fiery Yazdırma 2014 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal

Detaylı

Scanner Central Admin 4.4 Kullanıcı Kılavuzu

Scanner Central Admin 4.4 Kullanıcı Kılavuzu P2WW-2814-01TRZ0 Admin 4.4 Kullanıcı Kılavuzu Bu bölümde özellikleri, ana işlevleri ve sistem yapılandırması anlatılır. Bu bölümde yüklenmesi anlatılır. Bu bölümde Admin Server'ı kullanarak gerçekleştirilebilecek

Detaylı

Yazdırma TUR. Fiery Yazılımını İçerir

Yazdırma TUR. Fiery Yazılımını İçerir Fiery Yazılımını İçerir Bu ürünü çalıştırmadan önce lütfen bu kılavuzu okuyun. Bu kılavuzu okuduktan sonra, gelecekte başvuruda bulunmak üzere güvenli bir yerde saklayın. TUR 2014 Electronics For Imaging.

Detaylı

Kurtarma ve Sorun Giderme Kılavuzu. Lütfen kurulumdan hemen sonra kurtarma disklerinizi oluşturun.

Kurtarma ve Sorun Giderme Kılavuzu. Lütfen kurulumdan hemen sonra kurtarma disklerinizi oluşturun. Kurtarma ve Sorun Giderme Kılavuzu Lütfen kurulumdan hemen sonra kurtarma disklerinizi oluşturun. İçindekiler Yapılacakları belirleme...3 Kurtarma ve yedekleme...4 Kurtarma ve yedekleme nedir?... 4 Kurtarma

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır. Google,

Detaylı

Scanner Central Admin 4.6 Kullanıcı Kılavuzu

Scanner Central Admin 4.6 Kullanıcı Kılavuzu P2WW-2816-01TRZ0 Admin 4.6 Kullanıcı Kılavuzu Bu bölümde özellikleri, ana işlevleri ve sistem yapılandırması anlatılır. Bu bölümde yüklenmesi anlatılır. Bu bölümde Admin Server'ı kullanarak gerçekleştirilebilecek

Detaylı

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç Motorola Phone Tools Hızlı Başlangıç İçerik Minimum Gereksinimler... 2 Motorola Phone Tools Yüklemeden Önce... 3 Yükleme Motorola Phone Tools... 4 Cep Telefonu Cihazını Yükleme ve Yapılandırma... 5 Çevrimiçi

Detaylı

Scanner Central Admin 4.2 Kullanıcı Kılavuzu

Scanner Central Admin 4.2 Kullanıcı Kılavuzu P2WW-2812-02TRZ0 Admin 4.2 Kullanıcı Kılavuzu Bu bölümde özellikleri, ana işlevleri ve sistem yapılandırması anlatılır. Bu bölümde yüklenmesi anlatılır. Bu bölümde Admin Server'ı kullanarak gerçekleştirilebilecek

Detaylı

Scanner Central Admin 4.3 Kullanıcı Kılavuzu

Scanner Central Admin 4.3 Kullanıcı Kılavuzu P2WW-2813-02TRZ0 Admin 4.3 Kullanıcı Kılavuzu Bu bölümde özellikleri, ana işlevleri ve sistem yapılandırması anlatılır. Bu bölümde yüklenmesi anlatılır. Bu bölümde Admin Server'ı kullanarak gerçekleştirilebilecek

Detaylı

Kurtarma, Yedekleme ve Sorun Giderme Kılavuzu. Lütfen kurulumdan hemen sonra Kurtarma Ortamınızı oluşturun.

Kurtarma, Yedekleme ve Sorun Giderme Kılavuzu. Lütfen kurulumdan hemen sonra Kurtarma Ortamınızı oluşturun. Kurtarma, Yedekleme ve Sorun Giderme Kılavuzu Lütfen kurulumdan hemen sonra Kurtarma Ortamınızı oluşturun. İçindekiler Giriş... 3 Kurtarma hakkında...3 Yedekleme hakkında...4 Kurtarma Ortamı oluşturma...

Detaylı

AVG Anti-Virus Business Edition 2012

AVG Anti-Virus Business Edition 2012 AVG Anti-Virus Business Edition 2012 Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2012.07 (3/1/2012) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar ilgili sahiplerine aittir.

Detaylı

Dell PowerEdge 12 Gbps SAS HBA Kullanım Kılavuzu

Dell PowerEdge 12 Gbps SAS HBA Kullanım Kılavuzu Dell PowerEdge 12 Gbps SAS HBA Kullanım Kılavuzu Resmi Model: UCSE 900 Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı sağlayan önemli bilgileri anlatır. DİKKAT:

Detaylı

Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6

Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6 Yükleme kılavuzu Fiery Extended Applications 4.2 ile Command WorkStation 5.6 Fiery Extended Applications Package (FEA) v4.2 Fiery Server ile ilişkili görevleri gerçekleştirmek için Fiery uygulamalarını

Detaylı

BlackBerry Desktop Software. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Desktop Software. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Desktop Software Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-06-05 SWD-20120605131316967 İçindekiler Temel özellikler... 7 Hakkında BlackBerry Desktop Software... 7 Akıllı telefonunuzu şununla

Detaylı

Norton Security. Ürün Kılavuzu

Norton Security. Ürün Kılavuzu Norton Security Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır. Google,

Detaylı

Windows için BlackBerry Link. Sürüm: 1.2.1. Kullanıcı Kılavuzu

Windows için BlackBerry Link. Sürüm: 1.2.1. Kullanıcı Kılavuzu Windows için BlackBerry Link Sürüm: 1.2.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın tarihi: 2013-11-08 SWD-20131108092336435 İçindekiler Başlarken... 5 BlackBerry Link Hakkında... 5 BlackBerry Link uygulamasını tanıma...

Detaylı

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2013 için

Kurulum ve Başlangıç Kılavuzu. DataPage+ 2013 için DataPage+ 2013 için En Son Güncellenme Tarihi: 25 Temmuz 2013 İçindekiler Tablosu Önkoşul Olan Bileşenleri Yükleme... 1 Genel Bakış... 1 Adım 1: Setup.exe'yi Çalıştırın ve Sihirbazı Başlatın... 1 Adım

Detaylı

Norton Security with Backup

Norton Security with Backup TM Norton Security with Backup Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü

Detaylı

HIZLI KULLANIM KILAVUZU NOKIA PC SUITE 5.17 1/19. Telif Hakkı 2002, 2003 Nokia. Tüm hakları mahfuzdur.

HIZLI KULLANIM KILAVUZU NOKIA PC SUITE 5.17 1/19. Telif Hakkı 2002, 2003 Nokia. Tüm hakları mahfuzdur. HIZLI KULLANIM KILAVUZU NOKIA PC SUITE 5.17 1/19 Telif Hakkı 2002, 2003 Nokia. Tüm hakları mahfuzdur. İçindekiler 1. GİRİŞ...4 2. SİSTEM GEREKSİNİMLERİ...5 3. UYUMLU BİR TELEFONU UYUMLU BİR PC YE BAĞLAMA...6

Detaylı

Capture Pro Software. Başlarken. A-61640_tr

Capture Pro Software. Başlarken. A-61640_tr Capture Pro Software Başlarken A-61640_tr Kodak Capture Pro Software ve Capture Pro Limited Edition - Başlangıç Yazılımı yükleme: Kodak Capture Pro Software ve Network Edition... 1 Yazılımı yükleme: Kodak

Detaylı

Yardımcı Uygulamalar TUR. Fiery Yazılımını İçerir

Yardımcı Uygulamalar TUR. Fiery Yazılımını İçerir Fiery Yazılımını İçerir Bu ürünü çalıştırmadan önce lütfen bu kılavuzu okuyun. Bu kılavuzu okuduktan sonra, gelecekte başvuruda bulunmak üzere güvenli bir yerde saklayın. TUR 2014 Electronics For Imaging.

Detaylı

1. IRISCard tarayıcının kullanılması

1. IRISCard tarayıcının kullanılması Bu Hızlı Kullanım Kılavuzu IRISCard Anywhere 5 ve IRISCard Corporate 5 tarayıcıları kurmanıza ve başlamanıza yardımcı olmak içindir. Bu tarayıcı ile verilen yazılım: - Cardiris Pro 5 ve Cardiris Corporate

Detaylı

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz.

Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Kullanım Kılavuzu. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Kullanım Kılavuzu Hızlı kurulum için arka kapağa bakın. Çevrimiçi tehditlere karşı dünyada en çok insanı biz koruyoruz. Çevremizi koruyalım, Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2012, 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır.

Detaylı

Norton. AntiVirus. Ürün Kılavuzu

Norton. AntiVirus. Ürün Kılavuzu Norton TM AntiVirus Ürün Kılavuzu Çevremizi koruyalım, 'Doğru olan bu. Symantec, ürünlerimizin çevreye verebileceği zararı azaltmak için bu el kitabının kapağını çıkardı. Bu kılavuz geri dönüşümlü malzemeler

Detaylı