Programlama Kılavuzu Yıkama ve Sıkma Makineleri Devir Kontrolü

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Programlama Kılavuzu Yıkama ve Sıkma Makineleri Devir Kontrolü 438 9216-01 05.17"

Transkript

1 Programlama Kılavuzu Yıkama ve Sıkma Makineleri Devir Kontrolü

2

3 İÇİNDEKİLER Genel... 1 Servis moduna ayarlama... 1 Programlama... 2 Parametre programlama... 2 İstatistikler... 6 Bozuk para değeri Hızlı başlat butonları Ekran ayarı Fabrika ayarlarına ayarlama Fiyat programı Program üzerinde fiyat İstek üzerine fiyat Fiyatın düşürülmesi Su seviyesi dönüşüm tablosu Üretici tasarım ve materyal spesifikasyonlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir Güvenlik talimatları Bu makine sadece su ile kullanılabilir. Çocukların makineyi çalıştırmasına izin vermeyin. Makineye hortumla su tutmayın veya su püskürtmeyin. Mekanik ve elektrik kurulumlar sadece yetkili personel tarafından yapılmalıdır. Kapı kilitleme cihazını açık bırakmayın. Oluşan herhangi bir arızayı ilgili teknisyene bildirin. Bakım/servis işlemleri sadece yetkili personel tarafından yapılabilir.

4

5 Genel Bu programlama kılavuzu, makinenin mevcut yıkama programlarında parametreleri ayarlama, giriş metreleri programlama, istatistikleri okuma ve belirli makine ara birimlerini kullanıcı ile programlama yetkisine sahip personel tarafından kullanılmak üzere hazırlanmıştır. Programlama, makine servis modunda iken ekrandaki menülerin kullanılması ile yapılır. Servis moduna ayarlama Servis modu, makinenin ön tarafındaki üst kapağın altında yer alan CPU panelindeki servis düğmesi kullanılarak ayarlanır. Şekil 1: 2 saniye boyunca servis butonuna basılı tutun. Şekil 2: Makinenin yazılımı servis moduna geçmeyecektir. Ekranda bu modda mevcut alt menüler görülür. Bu programlama kılavuzu aşağıdaki alt menüler için fonksiyonları ve programlama talimatlarını ekranda gösterir: PARAMETER PROGR. (PARAMETRE PROGRAMI) STATISTICS (İSTATİSTİKLER) COIN VALUE (BOZUK PARA DEĞERİ) ADJUST DISPLAY (AYAR EKRANI) QUICK START BUTTONS (HIZLI BAŞLAT BUTONU) RESET TO FACTORY (FABRİKA AYARLARINA SIFIRLA) Diğer alt menüler için servis kılavuzuna bakınız. Şekil 3: Makinenin anlık belleğinde yapılan değişiklikleri kaydetmek için, bir değişiklik yapıldığında ve menüden çıkarken otomatik olarak ekranda görülen menüden teyit edilmeleri gerekir. Programlama 1

6 Programlama 2 Programlama PARAMETRE PROGRAMLAMA Bu menüden makinenin yıkama programındaki bir çok parametreyi değiştirebilirsiniz. Bu değişiklikler kurulu tüm yıkama programlarına veya sadece bir yıkama programına uygulanabilir. Şekil 4: PARAMETER PROG sırasını seçin ve düğmeye basın. Şekil 5: Değişikliği tüm yıkama programlarında mı yoksa sadece bir yıkama programında mı yapmak istediğinizi seçin ve düğmeye basın. Şekil 6: Değişiklik sadece bir yıkama programında yapılacaksa, programı seçin ve düğmeye basın. Şekil 7: Ayarlanabilen parametreler ekranda görülür. İstediğiniz parametreyi seçin ve kontrol düğmesine basın. ADD PRERINSES TIME PREWASHES LEVEL PREWASHES TEMP. PREWASHES TIME MAIN WASHES LEVEL MAIN WASHES TEMP. MAIN WASHES ADD RINSES LEVEL RINSES SKIP SEC. LAST RINSE Şekil 8: Her parametre menüsündeki oklar ayar yapılan sütunu gösterir. Düğmeyi saat yönünde çevirerek istediğiniz değeri 0 ile 9 arasında ayarlayın. Bir sonraki sütuna geçmek için düğmeyi saat yönüne ters yönde çevirin. Düğmeyi saat yönüne ters yönde çevirin ve değeri ayarlayın, vs. Tüm sütunlar ayarlandıktan sonra onaylamak için düğmeye basın ve parametre listesinden çıkın. Tüm gerekli parametreler ayarlandıktan sonra Ana menüye dönmek için EXIT seçeneğini seçin.

7 Programlama 3 ÖN YIKAMA Şekil 9: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına eklenecek ön yıkama sayısını belirlemek için düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve düğmeye basarak onaylayın. ÖN YIKAMA SÜRESİ Şekil 10: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına uygulanacak ön yıkama süresini ayarlamak için düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Zaman dakika olarak verilir ± 20. (Bazı durumlarda değer sınırlıdır. Çok yüksek bir değer seçildiyse ekranda izin verilen maksimum değer gösterilecektir). Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın. ÖN YIKAMA SEVİYESİ Şekil 11: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına uygulanacak ön yıkama sırasında su seviyesini ayarlamak için düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Seviye ±78 ölçeği ile verilmiştir, "su seviyesinin dönüştürülmesi" adlı tablodan bakınız (Bazı durumlarda değer sınırlıdır. Çok yüksek bir değer seçildiyse ekranda izin verilen maks. değer gösterilecektir.) Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın. ÖN YIKAMA SICAKLIĞI Şekil 11: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına uygulanacak sıcaklığı ayarlamak için düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Sıcaklık C ± 20 olarak verilir, maks. 95 C. (Bazı durumlarda değer sınırlıdır. Çok yüksek bir değer seçildiyse ekranda izin verilen maks. değer gösterilecektir.) Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın.

8 Programlama 4 ANA YIKAMA SÜRESİ Şekil 13: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına uygulanacak ana yıkama süresini ayarlamak için düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Zaman ± 20 dakika olarak verilir. (Bazı durumlarda değer sınırlıdır. Çok yüksek bir değer seçildiyse ekranda izin verilen maks. değer gösterilecektir.) Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın. ANA YIKAMA SEVİYESİ Şekil 14: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına uygulanacak ana yıkama sırasında su seviyesini seçmek için düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Seviye ± 78 ölçeğinde verilmiştir, bakınız "su seviyesi dönüştürme tablosu". (Bazı durumlarda değer sınırlıdır. Çok yüksek bir değer seçildiyse ekranda izin verilen maks. değer gösterilecektir.) Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın. ANA YIKAMA SICAKLIKLARI Şekil 15: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına uygulanacak ana yıkamada sıcaklığı ayarlamak için düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Sıcaklık C ± 20 olarak verilir, maks. 95 C. (Bazı durumlarda değer sınırlıdır. Çok yüksek bir değer seçildiyse ekranda izin verilen maks. değer gösterilecektir.) Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın. EKLENECEK DURULAMA İŞLEMLERİ Şekil 16: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına uygulanacak durulama sayısını ayarlamak için düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Belirtilen durulama sayısı son normal durulamadan önce eklenecektir. Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın.

9 Programlama 5 DURULAMA SEVİYESİ Şekil 17: Seçilen yıkama programlarına veya tüm yıkama programlarına uygulanacak durulamalar için su seviyesini ayarlamak üzere düğmeyi kullanın ve düğmeye basın. Seviye ± 78 ölçeğinde verilmiştir, bakınız "su seviyesi dönüştürme tablosu". (Bazı durumlarda değer sınırlıdır. Çok yüksek bir değer seçildiyse ekranda izin verilen maks. değer gösterilecektir.) Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın. SON DURULAMA SANİYESİNİ ATLAMA Şekil 18: Normal durulamanın sona ereceği saniye yıkama programından bu menü kullanılarak çıkarılabilir. Yapılan ayarı YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak onaylayın.

10 Programlama 6 İSTATİSTİKLER Şekil 19: Bu menü çalışma süresi, tamamlanan yıkama programları ve sonlandırılan yıkama programları, giriş metre ve hata kodları hakkında bilgi içerir. İSTATİSTİKLER sırasını seçin ve düğmeye basın. Şekil 20: Ekranda mevcut istatistikleri gösteren bir alt menü görülecektir. İstediğiniz menüyü seçin ve düğmeye basın. RUN HOUR (ÇALIŞMA SÜRESİ) TRIP RUN HOURS (DEVİR ÇALIŞMA SÜRESİ) RESET TRIP RUN HOURS (DEVİR ÇALIŞMA SÜRESİNİN SIFIRLANMASI) NUMB. WASH PROG. (YIKAMA PROGRAMI SAYISI) TRIP. WASH PROG. (YIKAMA PROGRAMI DEVRİ) RESET WASH PROG. (YIKAMA PROGRAMININ SIFIRLANMASI) COIN COUNT 1 (BOZUK PARA SAYIMI 1) COIN COUNT 2 (BOZUK PARA SAYIMI 2) RESTARTS, UNBALANCE (SIFIRLAMA, DENGESİZLİK) OMITTED EXTRACTIONS (SU BOŞALTMA İŞLEMİNİN ATLANMASI) ERROR LOG 1 (HATA KAYDI 1) ERROR LOG 2 (HATA KAYDI 2) ERROR LOG MOTOR (HATA KAYDI MOTORU) WASH PROG. STATISTICS (YIKAMA PROGRAMI İSTATİSTİKLERİ) ÇALIŞMA SÜRESİ Şekil 21: Makinenin kuruluşundan ilk kullanılışına kadar geçen toplam çalışma süresini saat olarak gösterir. DEVİR ÇALIŞMA SAATLERİ Şekil 22: Çalışma süreleri en son ayarlandığı zamandan bu yana toplam çalışma saatlerini saat olarak gösterir. DEVİR ÇALIŞMA SAATLERİNİN SIFIRLANMASI Çalışma saatleri devir sayacını sıfırlar. Şekil 23: YES seçeneğini seçerek sayacın sıfırlanmasını onaylayın ve düğmeye basın.

11 Programlama 7 YIKAMA PROGRAMI SAYISI Şekil 24: Makinenin kurulmasından ilk kullanımına kadar geçen sürede toplam yıkama programı sayısını gösterir. YIKAMA PROGRAMI DEVRİ. Şekil 25: Sayacın en son sıfırlandığı zamandan sonra yapılan yıkama programı sayısını gösterir. YIKAMA PROGRAMININ SIFIRLANMASI Yıkama programı devir sayacının sıfırlanması. Şekil 26: YES tuşunu seçerek ve düğmeye basarak sayacı sıfırlayın. BOZUK PARA SAYIMI 1 ve 2 Şekil 27: Bozuk para sayımı 1, bozuk para girişine atılan toplam bozuk para sayısını gösterir. Bozuk para sayımı 2 1. sayaca girilen paraların toplamını gösterir. YENİDEN BAŞLATMA, DENGESİZLİK Şekil 28: Makinenin dengesizlikten dolayı kaç kere sıfırlanarak yeniden başladığını gösterir

12 ATLANAN SU BOŞALTMA İŞLEMİ Şekil 29: Makinenin dengesizlikten dolayı kaç kere su boşaltma işlemini atladığını gösterir. HATA KAYDI 1 Şekil 30: En son meydana gelen 20 hata kodunu ve bu hata kodu oluştuktan sonra kaç yıkama programı gerçekleştirildiğini gösterir. En son görülen hata listenin başında yer alır. Şekil 31: Bir hata kodu seçin ve düğmeye basın. Seçilen hata kodu ile ilgili aşağıdaki bilgiler görülür: Hata kodu meydana geldiğinde çalışmakta olan yıkama programı Hata meydana geldiğinde makinenin program fazı Toplam yıkama programı sayısı Toplam çalışma saati HATA KAYDI 2 Şekil 32: Tüm hata kayıtlarını ve her hata kodunun etkinleştirildiği toplam sayıyı gösterir. Şekil 33: Bir hata kodu seçin ve düğmeye basın. Seçilen hata kodu ile ilgili aşağıdaki bilgiler görülür: Hata kodunun etkinleştirilme sayısı Hata en son kez meydana geldiğinde toplam yıkama programı sayısı Son hata meydana geldiğinde makinenin çalışma süresi Programlama 8

13 Programlama 9 HATA KAYDI MOTORU Şekil 34: Motor kontrolünde hata kodlarının dahili kaydı gösterilir. YIKAMA PROGRAMI İSTATİSTİKLERİ Şekil 35: Makinede kurulu yıkama programı sayısını gösterir. Şekil 36: Bir yıkama programı seçin ve düğmeye basın. Aşağıdaki bilgiler seçilen hata kodu için verilmiştir: Yıkama programının çalıştığı süre. Seçilen yıkama programı için toplam yıkama süresi

14 Programlama 10 BOZUK PARA DEĞERİ Bozuk Para değeri menüsü 1. bozuk para yuvası ile 2. bozuk para yuvası arasındaki ilişkiyi belirtmek için kullanılmıştır. Şekil 37: BOZUK PARA DEĞERİ sırasını seçin ve düğmeye basın. Şekil 38: 1. veya 2. BOZUK PARA DEĞERİ seçin ve düğmeye basın. Bir bozuk para girişi olan bozuk para sayaçları için 1. değer kullanılır. Şekil 39: Her bozuk para girişi için istediğiniz değeri girin (0 999). Örneğin : 1. bozuk para ; 1 = 1 EURO 2. bozuk para ; 5 = 5 EURO 1. bozuk para; 50 = 50 Cent 2. bozuk para ; 100 = 1 EURO Şekil 40: Bir yıkama programının fiyatı sütunda verilirse fiyat sütunu seçeneğini seçin ve YES seçeneğine tıklayarak düğmeye basın. Örneğin: Fiyat olarak 300 girin ve "fiyat şu sütununu seçin" ekranda fiyat 3:00 olarak görülecektir. YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak seçiminizi onaylayın. Makinede bozuk para sayacı varsa, bozuk para ayarı fabrikada yapılmıştır.

15 Programlama 11 HIZLI BAŞLAT BUTONLARI Bu menü makinenin hızlı balat butonlarını ayarlamanızı sağlar (sadece 1 ve 2 olarak işaretlenen hızlı başlat butonlarına uygulanır). Şekil 41: QUICK START BUTTONS sırasını seçin ve düğmeye basın. Şekil 42: Programlanacak butonu seçin. Şekil 43: Bir program, seçenek seçin veya botunu etkisiz hale getirin. YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak seçiminizi onaylayın. Seçilen fonksiyonun yanında bir etiket ile butonu etiketleyin. Standart olarak ilk yıkama programı 1. butondadır ve bir sonraki yıkama programı 2. butondadır. EKRAN AYARI Şekil 44: Makinenin bulunduğu odadaki ışığa adapte olmak için ekranın kontrası bu menüden ayarlanabilir. Artan değer daha fazla kontrast sağlar. Şekil 45: Değeri uygun şekilde ayarlayın. YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak seçiminizi onaylayın

16 FABRİKA AYARLARINA SIFIRLAMA RESET TO FACTORY menüsünden makinenin yazılımında değiştirilen parametreler varsayılan fabrika ayarlarına sıfırlanabilir, örneğin fabrikadan ayrıldığında makinede kurulu olan ayarlar. Sıfırlama işlemi için parametreler aşağıdaki gruplara ayrılmıştır: Konfigürasyon 1 Etkinleştirilmiş Programlar Program parametreleri Etkinleştirilmiş iletişim Toplam fabrika ayarlarına sıfırlama Programlama 12 Şekil 46: RESET TO FACTORY sırasını seçin ve düğmeye basın. Şekil 47: İstediğiniz parametre grubunu girin ve düğmeye basın. Şekil 48: YES seçeneğini seçerek ve tekrar düğmeye basarak seçiminizi onaylayın

17 Programlama 13 Fiyat programlama Şekil 49: Makinede fiyatı programlayabilmek için bozuk para sayacınızın kurulu ve bağlı olması gerekir.. Bir makinede kurulduktan sonra bozuk para sayacı varsa, bozuk para sayacı fiyat ayarlanmadan önce etkinleştirilmelidir. Bozuk para kutusunu çıkarın. Fiyat programlama düğmesini etkinleştirin. Fiyat programlama menüsü ekranda görülecektir. Yıkama programları, seçenekler ve fiyatı düşürmek için fiyat ayarları yapılabilir. Program fiyatı Şekil 50: *Price on program sırasını seçin ve düğmeye basın. Şekil 51: Fiyat ayarı için yıkama programını seçin. Şekil 52: * İstediğiniz fiyatı girin ve düğmeye basın. Fiyat ayarı yıkama programı program adının yanında dikdörtgen içinde gösterilecektir.

18 Programlama 14 Seçeneklere göre fiyat Şekil 53: Price on option sırasını seçin ve düğmeye basın. Şekil 54: Fiyat ayarları için seçenekleri seçin. Şekil 55: İstediğiniz fiyatı girin ve düğmeye basın. Fiyat ayarlama seçeneği seçenek adının yanında dikdörtgen içinde gösterilecektir. Fiyatın düşürülmesi Şekil 56: Price reduction sırasını seçin ve düğmeye basın. Şekil 57: Ayarlanan fiyatın yüzdesi olarak istediğiniz fiyatı girin. Düğmeye basın. Ayarlanan fiyat düşürme oranı artık tüm yıkama program ve seçenekleri için mevcuttur

19 Su seviyesi dönüşüm tablosu W455H Programlama 15 Ölçek birimi Su hacmi (litre) Su seviyesi * (mm) Boş seviye Isıtma seviyesi Düşük seviye Orta seviye Yüksek seviye Aşırı dolum seviyesi * iç kasanın tabanından yukarı seviye /

20 ELECTROLUX LAUNDRY SYSTEMS Lundtoftegaardsvej 93A, DK-2800 Lyngby, Denmark Telefon: Faks: Internet: E-posta:

Kullanma Kılavuzu W455H

Kullanma Kılavuzu W455H Kullanma Kılavuzu W455H 438 9212-51 05.16 İçindekiler İçindekiler Genel... 5 Kontrol Paneli... 5 Kontrol düğmesi... 5 Ekran... 6 Ayar butonları... 6 Yıkama Programı... 7 Başlat Menüsü... 9 Başlat... 9

Detaylı

Simplex 6 Serisi KULLANIM KILAVUZU

Simplex 6 Serisi KULLANIM KILAVUZU 1 Simplex 6 Serisi KULLANIM KILAVUZU Simplex 5 serisi Kullanım Kılavuzu REV:0 2 İçindekiler 1. ÖZELLİKLER... 3 2. ÖN YÜZ GÖRÜNÜMÜ / TUŞ TAKIMI TANITIMI... 4 3. MENU AĞAÇ YAPISI... 5 4. ALARM LİSTESİ...

Detaylı

SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU

SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU SCP-2 / SCP-22 / SCP-23D KAZAN KONTROL PANOLARI KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Sayfa 1. GÜVENLİK UYARILARI 1.1 Güvenlik Uyarılar 1 1.2 Elektrik Bağlantısı 1 2. GENEL 2.1 SCP-2 - Standart kontrol panosu

Detaylı

SECOM 737 XL. Kullanlm Kllavuzu Baskl 1.12/03

SECOM 737 XL. Kullanlm Kllavuzu Baskl 1.12/03 SECOM 737 XL Kullanlm Kllavuzu Baskl 1.12/03 s c h e r m u l y t e x t i l e c o m p u t e r Kullanım Kılavuzu SECOM 737XL Yayın Hakkı 1998-1999 SETEX Schermuly textile computer GmbH SETEX Schermuly textile

Detaylı

TROIA F36 Parmakizi+Şifre ve PERGOMON F36D Parmakizi + Proximity Kart Okuyucu Terminalleri KULLANIM KILAVUZU

TROIA F36 Parmakizi+Şifre ve PERGOMON F36D Parmakizi + Proximity Kart Okuyucu Terminalleri KULLANIM KILAVUZU TROIA F36 Parmakizi+Şifre ve PERGOMON F36D Parmakizi + Proximity Kart Okuyucu Terminalleri KULLANIM KILAVUZU Değerli Müşterilerimiz; Parmak izi Kontrollü ve Proximity Kart Okuyuculu Polimek TROIA ve/veya

Detaylı

Manitowoc. Indigo Buz Makineleri. Kurulum. Yerleştirme Gereksinimleri. Kurulum Şartları

Manitowoc. Indigo Buz Makineleri. Kurulum. Yerleştirme Gereksinimleri. Kurulum Şartları Manitowoc Türkçe TUC086 Indigo Buz Makineleri Kurulum Yerleştirme Gereksinimleri Buz makinesinin baş kısmı için seçilen yer aşağıdaki kriterlere uymalıdır. Eğer bu kriterlerden herhangi biri karşılanamıyorsa,

Detaylı

ABB general purpose drives. Yazılım el kitabı ACS580 standart kontrol programı

ABB general purpose drives. Yazılım el kitabı ACS580 standart kontrol programı ABB general purpose drives Yazılım el kitabı ACS580 standart kontrol programı İlgili el kitapları listesi Sürücü kılavuzları Kod (İngilizce) Kod (Türkçe) ACS580 firmware manual 3AXD50000016097 3AXD50000019827

Detaylı

SUPER AMICO (CAR) Haftalık Program Saatli Dijital Uzaktan Kumanda

SUPER AMICO (CAR) Haftalık Program Saatli Dijital Uzaktan Kumanda SUPER AMICO (CAR) Haftalık Program Saatli Dijital Uzaktan Kumanda Superior Model Mikroişlemci Kontrollü Kombi/Kat Kaloriferleri İçin Tasarlanmış Dijital Uzaktan Kumanda Paneli Sayın Müşterimiz, Sağlık

Detaylı

STG5000V (STG5000) ENDÜSTRİYEL TEKSTİL VE ÇAMAŞIRHANE KONTROL SİSTEMİ

STG5000V (STG5000) ENDÜSTRİYEL TEKSTİL VE ÇAMAŞIRHANE KONTROL SİSTEMİ STG5000V (STG5000) ENDÜSTRİYEL TEKSTİL VE ÇAMAŞIRHANE KONTROL SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU V1.1 STG5000 Kullanım Kılavuzu V1.0 1/27 İÇİNDEKİLER GİRİŞ: 4 1.ÖZELLİKLER 4 1.1 TEKNİK ÖZELLİKLER 4 1.2 KULLANIM

Detaylı

ABB endüstriyel sürücüler. Yazılım el kitabı ACQ810 sürücüler için standart pompa kontrol programı

ABB endüstriyel sürücüler. Yazılım el kitabı ACQ810 sürücüler için standart pompa kontrol programı ABB endüstriyel sürücüler Yazılım el kitabı ACQ810 sürücüler için standart pompa kontrol programı İlgili el kitapları listesi Sürücü donanım el kitapları ve kılavuzları Kod (İngilizce) Kod (Türkçe) ACQ810-04

Detaylı

Bosch Recording Station Appliance. Yazılım Kurulumu El Kitabı

Bosch Recording Station Appliance. Yazılım Kurulumu El Kitabı Bosch Recording Station Appliance tr Yazılım Kurulumu El Kitabı Bosch Recording Station Appliance İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik bilgileri 6 1.1 Kullanılan güvenlik sembolleri 6 1.2 Kurulum/konfigürasyon

Detaylı

BFT10 AKÜ TEST CİHAZI*

BFT10 AKÜ TEST CİHAZI* BFT10 AKÜ TEST CİHAZI* TANITIM DÖKÜMANI *Bu dokümanda verilen resim,çizim ve diğer teknik bilgiler cihazların temel ortak özellikleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır ve modelden modele değişiklik

Detaylı

@. BÖLÜM AMB-289/IP-420 KULLANMA KILAVUZU. Çalışma bölümü. * CompactFlash(TM), bir A.B.D şirketi olan SanDisk Corporation a ait ticari bir markadır.

@. BÖLÜM AMB-289/IP-420 KULLANMA KILAVUZU. Çalışma bölümü. * CompactFlash(TM), bir A.B.D şirketi olan SanDisk Corporation a ait ticari bir markadır. @. BÖLÜM Çalışma bölümü AMB-289/IP-420 KULLANMA KILAVUZU * CompactFlash(TM), bir A.B.D şirketi olan SanDisk Corporation a ait ticari bir markadır. İÇİNDEKİLER. GİRİŞ... Ⅱ 2. ÇALIŞMA PANELİNİN HER BÖLÜMÜNÜN

Detaylı

Kullanım Kılavuzu 24849902-04_09

Kullanım Kılavuzu 24849902-04_09 24849902-04_09 İÇINDEKILER GENEL BİLGİLER.......................................................................... Sayfa 4 Teknik özellikler.....................................................................................

Detaylı

Kullanma Kılavuzu Konftel 300

Kullanma Kılavuzu Konftel 300 Kullanma Kılavuzu Konftel 300 TÜRKÇE OmniSound HD Optimum ses Patentli ses teknolojisi OmniSound full dublex sesin eklenmesiyle birlikte sesli konferanslarda çift yönlü olarak etkileyici ve kristal berraklığında

Detaylı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı

Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Kullanım Talimatları Yazıcı/Tarayıcı Referansı Güvenli ve doğru kullanım için, makineyi kullanmadan önce "Kopyalama Referansı" içindeki Güvenlik Bilgisi kısmını okuduğunuzdan emin olun. Giriş Bu kılavuz,

Detaylı

SERVİS KILAVUZU MODÜLER VE KOMPAKT KONVEYÖR TİPİ BULAŞIK YIKAMA MAKİNELERİ. Electrolux

SERVİS KILAVUZU MODÜLER VE KOMPAKT KONVEYÖR TİPİ BULAŞIK YIKAMA MAKİNELERİ. Electrolux EFS - Bulaşık Yıkama Sistemleri Platformu SERVİS KILAVUZU MODÜLER VE KOMPAKT KONVEYÖR TİPİ BULAŞIK YIKAMA MAKİNELERİ U U İÇERİK: Bu doküman, elektronik bord ların programlanmasında gerekli olan tüm parametre

Detaylı

Model C606. Kombine Dondurucu. Çalıştırma Talimatları 059714TRM

Model C606. Kombine Dondurucu. Çalıştırma Talimatları 059714TRM Model C606 Kombine Dondurucu Çalıştırma Talimatları 059714TRM 1 Ağustos 2005 Servis gerektiği zaman hızlı başvuru için lütfen bu sayfayı doldurun: Taylor Dağıtıcısı: Adres: Tel: Servis: Parçalar: Montaj

Detaylı

Kullanma Kılavuzu. İçindekiler WMD 942 ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Kullanma Kılavuzu. İçindekiler WMD 942 ÇAMAŞIR MAKİNESİ Kullanma Kılavuzu ÇAMAŞIR MAKİNESİ Türkçe,1 WMD 942 İçindekiler Montaj, 2-3 Ambalajın çıkartılması ve seviye ayarı getirilmesi Su ve elektrik bağlantıları İlk yıkama Teknik veriler Çamaşır makinesinin

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER WEB EDITION S ENSUS INFOTAINMENT DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO'YU SEÇTIĞINIZ IÇIN TEŞEKKÜRLER Volvo'nuzu uzun yıllar zevkle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve

Detaylı

Bosch Recording Station. Kurulum el kitabı

Bosch Recording Station. Kurulum el kitabı Bosch Recording Station tr Kurulum el kitabı Bosch Recording Station İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik bilgileri 6 1.1 Kullanılan güvenlik sembolleri 6 1.2 Kurulum/konfigürasyon 6 1.3 İmha Etme

Detaylı

GRUNDFOS TALİMATLARI. Multilift MD, MLD. Montaj ve kullanım kılavuzu

GRUNDFOS TALİMATLARI. Multilift MD, MLD. Montaj ve kullanım kılavuzu GRUNDFOS TALİMATLARI Multilift MD, MLD Montaj ve kullanım kılavuzu Türkçe (TR) Türkçe (TR) Montaj ve kullanım kılavuzu İngilizce orijinal metnin çevirisi. İÇINDEKILER Sayfa 1. Bu dokümanda kullanılan semboller

Detaylı

ACS850. Yazılım El Kitabı ACS850 Standart Kontrol Programı

ACS850. Yazılım El Kitabı ACS850 Standart Kontrol Programı ACS850 Yazılım El Kitabı ACS850 Standart Kontrol Programı İlgili el kitapları listesi Sürücü donanım el kitapları ve kılavuzları Kod (İngilizce) Kod (Türkçe) ACS850-04 Drive Modules (0.37 to 45 kw) Hardware

Detaylı

MICRO HiFi SYSTEM. Ovation 3 CDS 8000 ip

MICRO HiFi SYSTEM. Ovation 3 CDS 8000 ip MICRO HiFi SYSTEM Ovation 3 CDS 8000 ip TR İÇİNDEKİLER ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 KURULUM VE GÜVENLİK

Detaylı

Devreye alma kılavuzu ACQ810-04 sürücü modülleri

Devreye alma kılavuzu ACQ810-04 sürücü modülleri ABB industry specific drives for water and wastewater Devreye alma kılavuzu ACQ810-04 sürücü modülleri 3AUA0000068594 Rev C (TR) Geçerlilik Tarihi: 2014-05-30 2014 ABB Oy. Tüm hakları saklıdır. İlgili

Detaylı

Fluke 43B. Güç Kalitesi Analizörü. Uygulama Kılavuzu

Fluke 43B. Güç Kalitesi Analizörü. Uygulama Kılavuzu Fluke 43B Güç Kalitesi Analizörü TR Nisan 2008 2008 Fluke Corporation, Tüm hakları saklıdır. Hollanda'da basılmıştır. Tüm ürün adları, ilgili şirketlerin ticari markalarıdır. Fluke 43B SİPARİŞ VERME VE

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC

MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC MICRO HiFi SYSTEM UMS 4910 DEC tr İÇİNDEKİLER ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 KURULUM VE GÜVENLİK 4 GENEL

Detaylı

ACS850. Yazılım Kılavuzu ACS850 Standard Kontrol Programı

ACS850. Yazılım Kılavuzu ACS850 Standard Kontrol Programı ACS850 Yazılım Kılavuzu ACS850 Standard Kontrol Programı ACS850 sürücü kılavuzları SÜRÜCÜ DONANIM KILAVUZU* Kod (İngilizce) Kod (Türkçe) ACS850-04 Drive Modules (0.37 to 45 kw) Hardware Manual ACS850-04

Detaylı

MPR-3 SERİSİ ŞEBEKE ANALİZÖRÜ KULLANIM KILAVUZU

MPR-3 SERİSİ ŞEBEKE ANALİZÖRÜ KULLANIM KILAVUZU MPR-3 SERİSİ ŞEBEKE ANALİZÖRÜ KULLANIM KILAVUZU İçindekiler GÜVENLİK VE UYARILAR... 3 Dikkat... 3 Güvenlik... 3 Garanti... 3 İŞLETME KOŞULLARI... 4 GİRİŞ... 5 Genel Özellikler... 5 Uygulamalar... 6 MPR-3

Detaylı