ThurayaIP. Giriş. Paketin içindekiler

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ThurayaIP. Giriş. Paketin içindekiler"

Transkript

1 Giriş ThurayaIP ThurayaIP uydu üzerinden yüksek hızda data iletişimi sağlayan mobil bir uydu modemidir. Ofis masanızda oturuyormuş gibi 444kbits/s a kadar hızda bilgi alıp gönderebilirsiniz. ThurayaIP yi bilgisayarınıza Ethernet, USB portu veya WiFi kullanarak bağlayabiirsiniz ThurayaIP alışık olduğunuz diğer data modemlerle benzer şekilde çalışır.yalnız bilmeniz gereken bir kaç önemli nokta bu kalavuzda açıklanmaktadır. İLK KURULUM Bu bölüm ThurayaIP nin ilk kurulumu ve ayarlanması ile ilgili bilgileri kapsar. Belirtilen adımların sırasıyla atılması gerekir. İşlemlerin tamamlanmasından sonra bilgisayarınızın ve modeminizin ayarları gerçekleştirilmiş ve kullanıma hazır duruma getirilmiş olur. Paketin içindekiler ThurayaIP Uydu Modem AC güç adaptörü ve kablosu ( V AC) AC seyahat güç adaptörü Şarj edilebilir Lithium Ion Batarya Ethernet kablosu (cross-over kablo kullanmayın) USB kablo CD ROM Kullanım Kılavuzu (SIM) kartınız servis sağlayıcınız tarafından verilecektir 1

2 Yazılım Kurulumu ve Konfigürasyon Not: CD ROM Windows 2000, XP, Vista ve MAC OS10.2 için USB sürücüleri içermektedir. ThurayaIP yi USB bağlantısı ile kullanmak isterseniz CD ROM u takınız ve USB sürücüleri kurunuz MAC kullanıcıları aşağıdaki adımları takip etmelidirler. 1) USB kabloyu takınız. 2) MAC üzerinde Apple Menu->System Preferences seçiniz. 3) "Network" e gidiniz. 4) Yeni bir network portu tanınmalıdır. ^ Not: Tarayıcınızda proxy sunucu ayarlarını kullanım dışı bırakınız. Modemin ayarlanması Beş temel adımda modeminiz çalışmaya başlar: Step 1: SIM i takınız. Step 2: Güç bağlantısını yapınız Step 3: İlk GPS koordinatlarını alınız Step 4: Data bağlantıları Step 5: Uyduya yönlenme

3 ADIM 1: SIM IN TAKILMASI 1. SIM i şekilde görüldüğü gibi SIM yuvasına takınız. ADIM 2: Güç Bağlantısı ve Bataryanın Şarj Edilmesi ThurayaIP üzerinde batarya yerleştirilmiş olarak gelmektedir. Eğer değil ise bataryayı şekildeki gibi yerine yerleştiriniz. En az üç saat şarj ediniz. ADIM 3: ThurayaIP Kullanılarak GPS Bilgisi Alınması 1. ThurayaIP yi dışarda gökyüzünü açık olarak görecek şekilde yüksek binalardan ve engellerden uzak bir yerde düz bir şekilde koyunuz. 2. Power butonuna basarak modemi açınız. 3. ThurayaIP açılır, açılmaz GPS bilgisi almaya başlayacaktır ve bu işlem 5 dakika kadar sürebilir. Ekranın üzerindeki küçük GPS şekilleri kaç tane GPS uydusundan sinyal alındığını gösterecektir. 3 adet GPS uydu şekli sabit olarak görülmelidir.

4 ADIM 4: DATA BAĞLANTILARI Ethernet veya USB portu kullanılarak ThurayaIP yi bilgisayara bağlayınız. Kablosuz LAN bağlantısı da kullanılabilir. Fakat ilk seferde kablolu bağlantıyı tercih ediniz NOT Ethernet kablosu 100 m den az olmalıdır ve USB sürücüleri önceden yüklenmelidir.

5 ADIM 5: UYDUYA YÖNLENME 1. ThurayaIP bir web tarayıcı ara birimi tarafından kontrol edilir. Aktif etmek için tarayıcınızı açınız ve şu URL yi yazınız 2. SIM güvenlik kodu aktif ise PIN kodunu girmeniz istenecektir. 3. Thuraya ana sayfasından uydu yönünü ve anten açısını öğrenebilirsiniz.cihazın üzerindeki pusulayı kullanarak cihazı uydu yönüne çevirebilirsiniz. Compass 5

6 4. Cihazın üzerindeki açı ölçeri kullanarak anten açısını ayarlayabilirsiniz. Protractor 5. Cihazı saat yönünde veya diğer yönde hafifçe çevirerek ekran üzerinde en iyi sinyal seviyesini ayarlayabilirsiniz. Anten açısını da arttırıp azaltarak sinyal seviyesini optimize edebilirsiniz. 6. ThuarayaIP yeterli sinyal seviyesini elde eder etmez otomatik olarak bağlanıp bir IP veri bağlantısı kuracaktır. Ana sayfada Network Status Connected olarak gözükür.

7 immi buton yerleşimi BUTONLAR Buton Çalışma Şekli Sonuç Güç butonu Kısa Bas İşlem iptali Bağlantı butonu Uzun Bas Kısa Bas Cihaz açık / kapalı Ses açık/kapalı Menu butonu Ayar butonu Uzun Bas Kısa Bas Uzun Bas Kısa Bas Uzun Bas Bağlantı durumu bağlı/bağlı değil Yönlendirme modundan çıkış Diğer menü seçeneğine geçiş GPS alıcısını manuel başlat Diğer seçeneğe geçiş WiFi on/off

8 MENÜ EKRAN ÖZETİ Ekran Powering Off Fault {code} Too Hot Battery Hot No SIM Locked PIN Pointing GPS old Disconnected Tx{rate}/Rx{rate} Standard Açıklama ThurayaIP kapanırken gözükür. Bir donanım hata durumu. Sıcaklıktan dolayı geçici olarak kapanmak üzere. Batarya ısınmasından dolayı geçici olarak kapanmak üzere. SIM bulunamadı. Güvenlik kodunu giriniz. PIN kodunu giriniz. Yönlendirme modunda. GPS bilgisi eski. PDP bağlantısı kesildi, data transferi durdu Alınan ve verilen alma ve gönderme oranları kbps olarak Her iki yönde de en iyi servis kalitesi.

9 IMMI RSSI EKRAN LCD ekranın alt sırası RSSI (sinyal gücü) bilgisine aittir. Uydudan gelen sinyalin gücünü görmek için kullanılır. Grafiksel ve dijital olarak gösterimde bulunur. Dijital RSSI gösterimi 0 ile 99 arasında değer alır. Grafik gösterimi ise 50 elemanlı bar grafik tipindedir. RSSI ekranı uydu sinyaline ihtiyaç olduğunda 5 dakika içinde yenilenir. Batarya ile çalışırken daha az sıklıkla yenileme yapılabilir. Sesli Yönlendirme Göstergesi Sesli yönlendirme göstergesi anten yönlendirmesi sırasında sinyal seviyesinin sesli bir şekilde belirtilmesidir. Eğer uydu bulunamazsa sessizlik oluşur.

10 IMMI ŞEKİLLERİ Batarya Şekli Batarya ile çalışırken batarya şekli, kalan tahmini batarya miktarını gösterir. Güç Şekli Güç şekli harici güç bağlandığında gözükür. Harici bağlantı kesilince off durumundadır. GPS Şekli GPS şekli GPS bilgisinin durumunu gösterir. GPS bilgisi eski olduğunda şekil yanıp söner. GPS bilgisi yeni ise şekil sabittir. Uydu Şekilleri O anda cihazın gördüğü GPS uydusunun sayısını göstermektedir. GPS alıcısı kapalıysa şekiller kapalıdır. Şekiller, GPS alıcısı aktif ise yanıp sönüyordur ya da sabittir. Kablosuz (Wireless) LAN Şekli Kablosuz LAN şekli WLAN özelliğinin durumunu gösterir. WLAN aktif ise On, kapalı ise Off durumundadır. Kablosuz (Wireless) LAN Kilit Şekli WLAN özelliğinin şifreleme durumunu gösterir. Sadece WLAN açık ve şifreleme açık durumunda gözükür. Dünya Şekli Uydu ile kurulan IP bağlantısının durumunu gösterir. Off : Data trafik yok On : Data trafik için hazır.

11 Web Arayüz (WMMI) Ekranı ThurayaIP standart bir web tarayıcısının arayüzünden ulaşılabilir. Desteklenen tarayıcılar aşağıdadır.. Internet Explorer 6.0 veya daha sonraki sürümler Netscape Communicator Versiyon 7.2 Firefox 2.0 AOL Explorer Macintosh Safari

12 ANA EKRAN Ana ekran ThurayaIP hakkında özet bilgiler içerir ve ThurayaIP yönetimini için bir geçittir. Şebeke Durumu: Şebeke durumunu gösterir. Gönderim Oranı: İstenen ve gercek data transfer oranını gösterir.istenen ve gerçek data transfer oranı sistem kapasite kısıtlamalarından dolayı değişebilir Alım Oranı: : İstenen ve gercek data oranını gösterir. İstenen ve gerçek data oranı sistem kapasite kısıtlamalarından dolayı değişebilir. Sabit Oran: Sabit control oranının durumunu gösterir. İstenen bir veri oranına sahip gerçek zamanlı bağlantı yapmak için sabit veri oranı sağlar Çoklu Ortam: Çoklu ortam control durumunu sağlar. Voip ve canlı video gösterimi gibi gerçek zamanlı uygulamalarda çoklu ortamı etken hale getirir. Bağlanmak/bağlantıyı kesmek: Bu buton bağlantıyı keser veya tekrar bağlanmayı sağlar.

13 Data oranını değiştir: O andaki bağlantı için parametreleri değiştirir. Hızlı Bağlantı: Bu buton önceden yüklenmiş bağlantı profillerine erişimi sağlar. GPS: Ekran GPS alıcısının durumunu, görülebilen GPS uydularını, pusula yönünü ve anten açısını gösterir. BAĞLANTIYÖNETİM EKRANI Bağlantı yönetim ekranı ayrı olarak gönderim ve alım için servis kalite parametrelerini seçmeye yarar. 384Kbps ve 256Kbps seçimi harici anten kullanımını gerektirir. Alım ve Gönderim Oranı: Alım ve gönderim oranlarını seçmenizi sağlar. Çoklu Ortam Kontrolü: Hata kontrol protokolünü aktif ya da pasif yapmanızı sağlar. Sabit Oran Kontrolü: Sabit oran servisini aktif ya da pasif yapmanızı sağlar.

14 WLAN AYAR EKRANI WLAN özelliklerini ayarlamanızı sağlar. Açma kapama ve otomatik zamanlayıcı ayarı gibi. WLAN Power: WLAN özelliğini açıp kapama. WLAN Zaman Aşımı: Eğer pasif ise zaman aşımı yoktur, aktif ise ve WLAN aktivitesi yoksa zaman aşımından sonra WLAN kapanır WLAN SSID: WLAN şebeke kimlik bilgisi istenirse girilebilir. WLAN Region: WLAN bölgesini çoklu listeden seçebilirsiniz. (X10, X20, X30, X31, X32, X40 and X41).

15 WLAN Kanalı: WLAN kanalını listeden seçebilirsiniz (1-14). WLAN GÜVENLİK EKRANI Güvenlik parametrelerini ayarlamanızı sağlar. Network kimliğini gizlemek MAC filtrelerini ayarlamak gibi. Bu ekrana ulaşmak için WLAN Security Settings e tıklayınız.

16 Generate: Anahtar değerini elle girmek yerine generate butonuna basarak üretebilirsiniz. Hide Keys: Anahtarları ekrandan gizlemek için kullanılır. MAC Filtering: MAC filtrelemesini açma veya kapatma. 8 adete kadar MAC adresi girilebilir. ÖZELLİKLER EKRANI Özellikler ekranı o andaki iletişimin parametre ayarlarını gösterir. Ayrıca bu ekran ile : Fabrika ayarlarına geri dönme Cihazı Sıfırlama Cihazı Kapatma Modem Yazılımını Güncelleme Yapılabilir. About Restoring Factory Defaults: Bu butona tıkladığınızda onaylıyor musunuz mesajı gelir. Onayladığınızda cihaz fabrika ayarlarına geri döner. Bu işlem güvenlik kodunuz ve SIM parametrelerini değiştirmez.

17 Current Settings: O andaki iletişim parametrelerini gösterir. Yazılım Versiyonu Ara Birim Modu Genel Ağ IP Adresi Özel Uydu Modem IP Adresi Uydu Modem IMEI Numarası Uydu Modem MAC Adresi İSTATİSTİK EKRANI Tahmini kullanılan data miktarını gösterir. Data kullanımı Thuraya modemden gönderilen ve alınan paketlerdeki byte lar sayılarak bulunur. Cihaz açıldıktan itibaren ya da o güne kadar ki kullanımlar görülebilir. Not: Data kullanım rakamları tahminidir. Gerçek değerler faturada gözükendir.

18 DURUM EKRANI Ayrı bir pencerede gösterilir. Güncel bilgileri içerir. ThurayaIP nin kesin durumunu belirtir. Eğer durum penceresi açıksa her dakika bilgiler güncellenir. Network Status: Şebeke bağlantısının durmunu gösterir. Signal Quality: Uydu sinyal kalitesini gösterir. Signal Strength: Uydu sinyalinin gücünü gösterir. ^ Not: Signal Quality vs. Signal Strength: Sinyal kalitesi ve sinyal gücü farklı şeylerdir. Bunlar arasında farklılık olması normaldir ve problem değildir. Satellite Antenna Type: Kullanılan antenin hangisi olduğunu gösterir. Cihaz normal şartlarda kendi iç antenini kullanır, opsiyonel olarak dış antenler de takılabilir.

19 Battery Status: Cihaz şu an batarya ile çalışıyor, şarj ediyor ya da şarj olmuş. Battery Level: Kalan batarya şarj miktarını belirtir. Yeşil: Normal batarya seviye gösterimi. Kırmızı: Batarya hemen hemen bitmek üzere. Amber: Batarya şarj oluyor. Status: Mevcut durum kodu. AYARLAR EKRANI Aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz. Şebeke Ayarları Güvenlik Yönetim Ayarları Giriş Ayarları Gelişmiş Ayarlar NETWORK AYARLARI EKRANI

20 Bu ekran size önemli şebeke ayarlarını kontrol etmenizi sağlar. Servis sağlayıcınız tarafından DNS ve APN ayarlarınız yapılmıştır. Ancak isterseniz değiştirebilirsiniz. ^ Not: Bir değişiklik yaptığınızda SAVE ve EXIT butonlarına tıklamalısınız. Bilgisayarınızı ve modeminizi tekrardan başlatmalısınız. NET IP: Obtain Address Automatically: Bu buton seçildiyse IP adresiniz otomatik atanır. Statically Configure Address: Eğer bu buton seçildiyse modem sizing girdiğiniz static IP adresini kullanır DNS: Obtain DNS Address Automatically: Eğer bu buton seçildiyse modeminiz otomatik atanan DNS adresinizi kullanır. Statically Configure Address: Eğer bu buton seçildiyse modeminiz sizing girdiğiniz DNS adresini kullanır. APN Selection: Eğer birden fazla servis sağlayıcı kullanacaksanız APN değerinizi değiştirebilirsiniz. SAVE/CANCEL: Yeni bir değer girdiğinizde bu butona (save) basmalısınız. Cancel a bastığınızda değişiklikler iptal olur.

21 GÜVENLİK YÖNETİM EKRANI Modeminizde daha sıkı güvenlik ayarları uygulamanıza yarar. SIM PIN Disable/Enable: Eğer aktifse her modemi açtığınızda PIN numaranızı girmenizi ister. Kapalı ise PIN girişi atlanır. ^ Not: PIN numaranız 3 defa üst üste yanlış girilirse PIN numaranız bloke olur ve PUK numaranız ile açılır. Change SIM PIN: PIN numaranızı değiştirmeye yarar. Lock Upon SIM Change: Eğer aktifse SIM değiştirdiğiniz zaman güvenlik kodunuzu sorar. Restricted Administrative Access: Eğer aktifse korumalı WEB sayfalarına kullanıcı adınız, şifre olarak ta güvenlik kodu girilerek ulaşılır. Change Security Code: Güvenlik kodu başlangıçta tir. İsterseniz değiştirebilirsiniz.

22 Not: Güvenlik kodunu unuttuysanız servis sağlayıcınıza başvurunuz. GİRİŞ AYARLARI EKRANI Bu ekranı servis sağlayıcınızdan gerekli bilgileri aldıysanız kullanabilirsiniz. GELİŞMİŞ AYARLAR EKRANI Bu ekran bazı önemli çalışma parametrelerini değiştirmenize olanak tanır.

23 Satellite Search Method: Servis sağlayıcınız aksini belirtmediği sürece normal metodu kullanınız. Full metod çok daha uzun sure alır. Auto Power ON: Aktifse cihaz otomatik olarak kendini açar. Antenna Pointing: Bu menü anten yönlendirme ekranının her açılışta otomatik olarak görüntülenmesini sağlar. Eğer pasifse anten yönlendirme penceresi açılmaz. LCD Backlight Config: LCD arka ışıklandırması aktif, pasif veya otomatik olarak seçilebilir YÖNLENDİRME EKRANI Eğer bu seçenek aktifse (Antenna Pointing) cihaz şebekeye ulaşmadan önce anten yönlendirme ekranını açarak bekler. Yönlendirme ekranı sinyal seviyesini göstererek doğru yönlendirme için yardımcı olur. Mümkün olan en güçlü sinyali elde etmek maksimum bağlantı kalitesi açısından önemlidir GPS Receiver: On/Off GPS Satellites: Cihazın gördüğü uydu sayısı GPS Validity: Geçerli, hafızada ya da geçersiz değerlerini alır. Point Antenna to These Settings: Pusula yönü ve anten açısı ThurayaIP yi uyduya doğru yönlendirmek için kullanılır.

24 Signal Strength: Bu mavi gösterge sinyal güçlendikçe sağa doğru ilerler. Sağda ki dijital değer de sinyal kalitesini gösterir. Exit Pointing: Optimum sinyal kalitesine ulaşıldıktan sonra bu butona basarak yönlendirmeden çıkılır. Bu işlem sizi ana sayfaya götürür. Status: Durum kodları.

25 HATA GİDERME ThurayalP Tabloda, karşılaşabileceğiniz donanım ve yazılım sorunları ve bunların çözümlerini bulacaksınız.. Genel Hata Giderme Problem Muhtemel Sebep Yapılacaklar ThurayaIP açılmıyor ya da bataryayla çalışmıyor Bataryanın şarj edilmesi gerekiyor Batarya düzgün yerleştirilmemiş Batarya pinleri kirli veya zarar görmüş Modem batarya ile çalışırken tekrar başlatılmış Bataryayı şarj ediniz. Bataryanın ışığından şarj olup olmadığını kontrol ediniz. Bataryayı çıkarıp yeniden takınız. Batarya kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Batarya bağlantı pinlerini kontrol ediniz.gerekirse temizleyiniz, zarar gördüyse bataryayı değiştiriniz. Eğer modem batarya ile çalışırken kapanırsa tekrar elle açınız. SIM kart hatası. SIM kart veya SIM kart pinleri zarar görmüş Gözle SIM kartınızı ve pinlerini kontrol ediniz. Zarar gördüyse servis sağlayıcınıza başvurunuz. SIM kart yok. SIM kart hatalı yerleştirilmiş. Batarya kapağını açınız ve SIM kartın takılı olup olmadığından emin olunuz. SIM kartı çıkartınız ve talimatlara uygun yerleştirildiğinden emin olarak yerleştiriniz.

26 Problem Muhtemel Sebep Yapılacaklar Kullanıcı arabirimi tarayıcıdan açılamıyor SIM kart pinleri kirli olabilir. Tarayıcı ayarları bozulmuş olabilir. SIM kart pinlerini kuru bir bezle temizleyiniz. Netscape için sırasıyla Advanced Preferences - Direct connection to the Internet. Microsoft Internet Explorer için sırasıyla Tools / Internet Options / Connections / LAN Settings e tıklayınız ve Use a proxy server for your LAN yazılı kutucukta ki tiki kaldırınız. Modem LAN bağlantısı çalışmıyor. Ara birim kablosu doğru olarak yerine takılmamış. PC Windows ağı ayarları yanlış olabilir. Ara birim kablosunu bilgisayardan ve modemden çıkarıp yeniden takınız. Bilgisayarınızda ağ ayarlarından IP adresinizi otomatik tanımayı seçiniz ve bilgisayarınızı tekrar başlatınız. Bilgisayar sadece bir aktif LAN bağlantısına sahip olabilir. Modem bağlıyken aktif LAN bağlantısı modem seçilmelidir. Bütün diğer LAN bağlantılarını kapatınız ve modeminizin LAN bağlantısının aktif olduğundan emin olunuz. Pusula doğru çalışmıyor. Güvenlik kodu geçersiz. Pusula düz değil ya da bir metale yakın bulunuyor. Kod değişmiş olabilir. ThurayaIP yi düz tutunuz ve metal objelerden uzaklaştırınız. 10 defa güvenlik kodunu girdikten sonra modeminizi kapatıp açınız, tekrar 10 defa girme hakkı elde edeceksiniz. Güvenlik kodunu unuttuysanız servis sağlayıcınıza başvurunuz.

Sayfa 1 / 57. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

Sayfa 1 / 57. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com WDS-540 Kablosuz AP-Router Sayfa 1 / 57 Sayfa 2 / 57 İçindekiler Bölüm 1 Giriş... 4 1.1 Hoşgeldiniz... 4 1.2 Bu Kılavuz Hakkında... 4 1.3 Telif Hakkı Bildirisi... 4 Bölüm 2 Kablosuz Ağınızın Tasarımı...

Detaylı

ThurayaMarine. Güvenlik Uyarıları

ThurayaMarine. Güvenlik Uyarıları ThurayaMarine Güvenlik Uyarıları Mikrodalga Radyasyon Tehlikesi İletim sırasında anten mikrodalga radyasyonu yayar.eğer antene yakın bulunursa bu radyasyon insane sağlığına zararlı olabilir Çalışma sırasında

Detaylı

EchoLife HG521. Türkçe Kullanma Kılavuzu. 0710v1_09072010 HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD.

EchoLife HG521. Türkçe Kullanma Kılavuzu. 0710v1_09072010 HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD. Türkçe Kullanma Kılavuzu 0710v1_09072010 HUAWEI TECHNOLOGIES CO., LTD. Kullanma Kılavuzu 0678 EchoLife HG521 Kullanma Kılavuzu Ürünlerin kullanım ömrü 7 yıl, garanti süresi 3 yıldır. İçindekiler 1 Kutu

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem yaşam Kullanım kılavuzu Air 6271 One touch setup Simple & easy to use 7/24 people destek support hattı 0 +90 212 212 444 4440 0239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450

Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 4450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz 4-Port Router Kullanım kılavuzu Air 4450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GIRIŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri

Detaylı

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X6 K U L L A N I M K I L A V U Z U Model 5590 İçindekiler Genel Bakış...5 1. Kurulum Talimatları...6 Ürün Kutusunda Bulunanlar... 6 Başlamadan Önce... 7 X6 nın Kurulması... 8 1. Adım: Yazılımın Kurulması...

Detaylı

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 1.1 Kutu İçeriği... 1 Ön Panel ve Led Göstergeleri:... 2 2. ÜRÜNÜN KURULUMU... 3 3. İNTERNET ERİŞİMİNİN YAPILANDIRILMASI... 4 Ağ Yapılandırması... 4 3.2 AP-Router Arayüzüne

Detaylı

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G

Kablosuz yaşam. 3G Kablosuz Router. Kullanım Kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Kolay kurulum CD si. Air 4420-3G Kablosuz yaşam 3G Kablosuz Router Kullanım Kılavuzu Air 4420-3G Kolay kurulum CD si 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Ü İçindekiler 1. GİRİŞ 3 1.1 Temel Özellikler 4 Port Ayarları 18 1.2. İçerik-Paneller-Gereksinim

Detaylı

1 AirTies Wav-180 Kullanım Kılavuzu

1 AirTies Wav-180 Kullanım Kılavuzu 1 AirTies Wav-180 Kullanım Kılavuzu Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. 2 AirTies Wav-180 Kullanım Kılavuzu Kılavuza Genel

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem. Kullanım kılavuzu. One touch setup Simple & easy to use. Air 6271 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ Kablosuz Modem yaşam Kullanım kılavuzu Air 6271 One touch setup Simple & easy to use 7/24 people destek support hattı 0 +90 212 212 444 4440 0239 T L İçindekiler Kılavuza

Detaylı

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372

2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway. Kullanım kılavuzu. Air 6372 2 VoIP Portlu Kablosuz ADSL2+ / Fiber Internet Gateway Kullanım kılavuzu Air 6372 İçindekiler Kılavuza genel bakış 3 Güvenlik ve bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum sistem gereksinimleri 4 1.2 Kutu içeriği 4

Detaylı

Ağ Kullanım Kılavuzu PT-E550W

Ağ Kullanım Kılavuzu PT-E550W Ağ Kullanım Kılavuzu PT-E550W PT-E550W Bu Ağ Kullanım Kılavuzu, Brother makinenizi kullanarak Kablosuz ağ ve Wireless Direct ayarlarını yapılandırmak için kullanışlı bilgiler sunar. Desteklenen protokol

Detaylı

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U

ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U ADSL X4 K U L L A N I M K I L A V U Z U AÇIKLAMA Bu kullanım kılavuzu telif hakkı ile güvence altına alınmış bazı bilgiler içermektedir. Söz konusu kitapçık ve beraberindeki tüm donanım, yazılım ve ilgili

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Kablosuz AP Router. NetMASTER

Kullanım Kılavuzu. Kablosuz AP Router. NetMASTER Kablosuz AP Router NetMASTER Kablosuz AP Router Kullanım Kılavuzu 1 Kablosuz AP Router İçindekiler 1 Giriş...8 Özellikler...8 Sistem Gereksinimleri...9 Bu kılavuz hakkında...9 Tanımlama düzenleri...9 Dizgi

Detaylı

2011PW 1 Ethernet Port 802.11g Wireless ADSL2+ Router Modem. Kullanma Kılavuzu. Teknotel Bilişim Ürünleri Ltd.Şti.

2011PW 1 Ethernet Port 802.11g Wireless ADSL2+ Router Modem. Kullanma Kılavuzu. Teknotel Bilişim Ürünleri Ltd.Şti. 2011PW 1 Ethernet Port 802.11g Wireless ADSL2+ Router Modem Kullanma Kılavuzu Teknotel Bilişim Ürünleri Ltd.Şti. Netmaster, Teknotel Bilişim Ürünleri Ltd nin tescilli markasıdır. Tüm hakları saklıdır.

Detaylı

ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu

ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu ADSL2+ Kablosuz G Modem Yönlendirici Kullanım Kılavuzu F5D7632tu4A 2 İçindekiler 1. Giriş 1 Ürün Özellikleri 1 Ev Ağının Faydaları 3 Belkin Kablosuz Ağının Avantajları 3 2. Aşağıdakilere Sahip Olduğunuzdan

Detaylı

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239

Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Air 5340: 150 Mbps Kablosuz ADSL2+Kablosuz Modem yaşam Air 5440: 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım

Detaylı

Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem. (1 VoIP Hattı, 1 Ethernet)

Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem. (1 VoIP Hattı, 1 Ethernet) Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem (1 VoIP Hattı, 1 Ethernet) Bu doküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Kılavuza Genel Bakış Bu kılavuz

Detaylı

Kablosuz yaşam. 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 5450

Kablosuz yaşam. 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239. Air 5450 Kablosuz yaşam 300 Mbps Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu Air 5450 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum Sistem Gereksinimleri

Detaylı

Kablosuz yaşam. Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 444 0 239. Air 5341

Kablosuz yaşam. Kablosuz ADSL2+ Modem. Kullanım kılavuzu. 7/24 destek hattı 444 0 239. Air 5341 Kablosuz yaşam Kablosuz ADSL2+ Modem Kullanım kılavuzu Air 5341 7/24 destek hattı 444 0 239 İçindekiler Kılavuza Genel Bakış 3 Güvenlik Ve Bakım 3 1 GİRİŞ 4 1.1 Minimum Sistem Gereksinimleri 4 1.2 Kutu

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3+ E6553 Kullanım kılavuzu Xperia Z3+ E6553 İçindekiler Başlarken...7 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...7 Genel bakış...7 Ekranı koruma...8 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gereklidir?...10

Detaylı

NetMASTER Kablosuz AP Router

NetMASTER Kablosuz AP Router Bilgisayarlarınızın Yapılandırılması NetMASTER Kablosuz AP Router Kullanım Kılavuzu Kablosuz AP Router İçindekiler 1 Giriş...8 Özellikler...8 Sistem Gereksinimleri...9 Bu kılavuz hakkında...9 Tanımlama

Detaylı

Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem

Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem (2 VoIP Hattı, 4 Ethernet) WAV-180 Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır. Kılavuza Genel Bakış Bu

Detaylı

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g 444 11 50 P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi TEKNİK SERVİS ADRESİ: ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa

Detaylı

İÇİNDEKİLER Giriş... - 3 - Özellikler... - 3 - Cihazın Özellikleri... - 3 - Teknik Özellikler... - 3 - Gereklilikler... - 3 - Ürünü Tanıma...

İÇİNDEKİLER Giriş... - 3 - Özellikler... - 3 - Cihazın Özellikleri... - 3 - Teknik Özellikler... - 3 - Gereklilikler... - 3 - Ürünü Tanıma... İÇİNDEKİLER Giriş... - 3 - Özellikler... - 3 - Cihazın Özellikleri... - 3 - Teknik Özellikler... - 3 - Gereklilikler... - 3 - Ürünü Tanıma... - 3 - LED Göstergeleri... 4 LED Açıklamaları... 4 Tuşlar...

Detaylı

Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır

Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır Bu döküman AirTies Kablosuz İletişim Sanayi ve Dış Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanmış olup, tüm hakları saklıdır Kılavuza Genel Bakış Bu kılavuz AirTies WAV-140 Kablosuz ADSL2+ VoIP Modem cihazının kurulması

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Air4310 150 Mbps Kablosuz Erişim Noktası. Air4340 150Mbps Kablosuz Router. Kablosuz yaşam. Air 4310 / Air 4340

Kullanım Kılavuzu. Air4310 150 Mbps Kablosuz Erişim Noktası. Air4340 150Mbps Kablosuz Router. Kablosuz yaşam. Air 4310 / Air 4340 Air4310 150 Mbps Kablosuz Erişim Noktası Kablosuz yaşam Air4340 150Mbps Kablosuz Router Kullanım Kılavuzu Air 4310 / Air 4340 Kolay kurulum CD si 7/24 destek hattı 0 212 444 0 239 Üç yıl g İçindekiler

Detaylı

Kullanma Kılavuzu DSL-N17U. Kablosuz N300 ADSL/VDSL Modem Yönlendirici

Kullanma Kılavuzu DSL-N17U. Kablosuz N300 ADSL/VDSL Modem Yönlendirici Kullanma Kılavuzu DSL-N17U Kablosuz N300 ADSL/VDSL Modem Yönlendirici TR10140 Birinci Sürüm Şubat 2015 Telif Hakkı 2015 ASUSTeK COMPUTER INC. Tüm hakları saklıdır. Bu el kitabının hiçbir bölümü, onun içinde

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 5443 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 AIRTIES NETWORK ASSISTANT 1 Minimum Sistem Gereksinimleri 1 Yükleme 2 AirTies Network Assistant Uygulamasının

Detaylı

EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0

EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0 EWN-G3R (Mini 3G AP) Kullanım Kılavuzu REV:1.0 İçindekiler BÖLÜM 1 ÜRÜN BİLGİSİ... 4 1.1 TANIM... 4 1.2 ÜRÜN SPESİFİKASYONLARI... 4 1.3 PAKET LİSTESİ... 5 1.4 PANEL TANIMI... 5 BÖLÜM 2 ÜRÜN DONANIM KURULUMU...

Detaylı