TAMAMEN KAMYON/ÇEKİCİ/OTOBÜS/DORSE/HAFİF TİCARİ ARAÇLAR TÜRKÇE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TAMAMEN KAMYON/ÇEKİCİ/OTOBÜS/DORSE/HAFİF TİCARİ ARAÇLAR TÜRKÇE"

Transkript

1 KAMYON/ÇEKİCİ/OTOBÜS/DORSE/HAFİF TİCARİ ARAÇLAR TAMAMEN TÜRKÇE Mercedes Benz, Man, Scania, Iveco, Volvo, Daf, Renault, Iveco, Bova, Setra, Iveco, Ford, Bmc, Askam, Mack, Neoplan, Schmitz, Fruehauf, Serin, Kögel, Krone, Tırsan, Wabco, Halde, Knorr, Bosch JALTEST, elektronik kontrol sistemli ağır vasıta ticari araçlar için çok markalı arıza tespit cihazıdır.23 ayrı dil seçeneği ile dünyanın dört bir yanındaki modern servislerin ve nakliye firmalarının araç bakım ve servis departmanlarında kullanılmaktadır. Fren (ABS, EBS, ASR), Motor kontrol sistemleri, Elektronik vites sistemleri, Retarder, Süspansiyon, Merkezi Bilgisayar (Koordinatör), Araç Bilgisayarı, Gösterge Paneli, Yardımcı Isıtıcı, Bakım, Immobilizer ve daha fazla sistemin elektronik beyinleri ile iletişim kurar. Bu elektronik beyinlerdeki mevcut olan ve geçmişte yaşanmış olan bütün arızaları Türkçe olarak tespit ederek operatörü bilgilendirir. Aynı zamanda hataları beyinlerden silerek sıfırlama yapabilmeyi sağlamaktadır. Operatör JALTEST ile canlı değerleri okuyabilir ve sistem performans testleri (enjektör kapatma, kompresyon, enjektör çalışma testleri, pompa testleri, turbin testleri, fren modülatör testleri, motor ve egzoz fren testleri, vites testleri vs.) yaparak aracın çalışma performansını ölçebilmektedir. JALTEST V5 SETİ JALTEST EL CİHAZI DİYAGNOZ KABLOLARI (MULTİPLEXER DAHİL) JALTEST SOFT JALTEST INFO 1 YILLIK GÜNCELLEME TEKNİK DESTEK (1 günlük eğitim dahil) 2 YIL GARANTİ JALTEST V5 EL CİHAZI NEDİR? JALTEST V5 el cihazı ağır ticari araçlar, çekici, dorse ve otobüslerin arıza tespiti için kapsamlı bir çözüm sunan diyagnostik cihazdır. Geliştirilmiş ekranı ile basit ve hızlı bir yolla tek bir araç diyagnostik kablosu ile bütün fonksiyonlara ulaşabilmek mümkündür. Aynı zamanda bluetooth özelliği sayesinde her zaman PC üzerinden JALTEST SOFT (teknik dataların yüklü olduğu) ile çalışabilme imkanı bulunmaktadır. JALTEST SOFT NEDİR? JALTEST el cihazı ve PcLink ile uyumlu marketteki en geniş bilgiye sahip diyagnostik yazılımı.bu bilgisayar yazılımı ile gözlemlemeye çalıştığımız sistem çalışma değerleri grafiksel olarak da görülebilecek, aracın diyagnoz raporu oluşturulup yazıcıdan çıkartılarak yada elektronik ortamda depolanarak mevcut müşteri ve araç hakkında bir arşiv oluşturmak mümkün olacaktır. Daha çok bilgi talep eden servis ve teknisyenler için konnektör kılavuzu, veri ve grafikler.minimum donanım gereksinimi ile Windows (ayrıca Vista) ortamında diyagnoz JALTEST INFO NEDİR? Diyagnoz yazılımınızın içine entegre edilmiş gerçek bir endüstriyel araç ansiklopedisi Elektrik şemaları, veriler, komponentler ve araçta bulunan elektronik sistemlerin yerleri. Arızanın yerini öğrendikten sonra INFO içindeki bilgilerle arızalı parçayı bul ve nasıl düzelteceğini bul

2 EK BİLGİLER: a) Aynı zamanda bu bilgisayar programı vasıtasıyla araç soket yeri resimli olarak belirlenebilir ve canlı değerler grafiksel ortamlarda incelenebilmektedir. Ayrıca aracın mevcut durumu hakkındaki bilgiler de raporlama sistemi ile arşivlenebilir veya çıktısı alınarak kayıt altına alınabilmektedir. b) JALTEST arıza tespit çantası içerdiği kablolar ve çoklu uçlu konnektörler vasıtasıyla çekici / dorse / otobüs / hafif ticari araç elektronik beyinleri ile iletişim kurabilmektedir. Portatif olması bakımından yol servisi hizmetini de sunan firmalar için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. JALTEST elektrik beslemesini araçtan temin ettiği için ek bir şarj ihtiyacı yaşamamaktadır. c) JALTEST diyagnostik çözümler üretebildiği gibi aynı zamanda çok kullanışlı bir cihazdır. Örneğin Elektronik süspansiyona (ECAS) sahip araçlarda bulunan yükseklik sensörlerinin kalibrasyonunu (körük yol durumu ayarı) yapabilmektedir. d) Komponentlerin (Sistem parçalarının) çalışıp çalışmadığını kontrol edebilmekte, sıcaklık, basınç, tork gibi bir çok algılayıcı değerlerini gösterebilmektedir. e) Volvo, Man, Mercedes marka araçlarda debriyaj, gaz pedalı ve hava kurutucu tanıtmalarını yapabilmektedir. f) Gelişen teknoloji ve müşteri beklentilerini ilgiyle takip etme amacında olan JALTEST yılda 3/4 defa güncellenmektedir. Güncellemeler zorunlu olmayıp isteğe bağlı olarak yapılır ve ilk yıl güncellemeleri ücretsiz olarak tarafımızdan verilmektedir. g) Cihaz satın alma tarihinden itibaren 2 yıl garantilidir. h) JALTEST, Teknik destek ve yardım konusunda müşterilerine sonsuz hizmet vermeyi kendine ilke edinmiştir. Teknik destek hattımız size yalnızca JALTEST konusunda değil karşılaşabileceğiniz diğer araç teknik problemlerinde de dokümantasyon ve eğitim kursları temin ederek bilgi ve paylaşımlarımızla sizi JALTEST kullanıcıları sosyal ağının içine davet etmektedir.

3 JALTEST arıza tarifini şu şekilde yapmaktadır: - Arızalı parça -Arızalı parça yeri -Arızanın tipi -Arızanın mevcut veya olmadığını -Arızanın kaç kere meydana geldiği JALTEST UZMAN MODU NEDİR? Jaltest uzman modu şifresi ile dorselerde ECU parametrelerini değiştirebilirsiniz. Mesela ; - Wabco Vario C - VCS I - VCS II - EBS C - EBS DHaldex Grau ABS Modular - Haldex EB + sistemlerini istenilen konfigürasyona (4S/4M, 4S/3M, 4S/2M, 2S/2M, 2S/1M gibi) değiştirebilir aynı zamanda GIO parametrelerini (ISS / ILS otomatik dingil kaldırma, harici basınç sensörü vs.) iptal edebilir veya tekrar aktif edebilirsiniz. - Treyler ABS/EBS/ECAS /TCE beyinlerine "kopyala/yapıştır" metodu ile parametreler yüklenebilmektedir.ayrıca mevcut beyinin parametreleri JALTEST ile okunabilmektedir.(fren boş-dolu komutları, fren ve süspansiyon basınç komutları, dingil yük ağırlıkları, konfigürasyon vs.) - Dorselerde Trailer Control Electronics (TCE) ve Treyler Süspansiyon (ECAS) kalibrasyonlarını(yükseklik ayarı) uygulayabilirsiniz. - Mercedes Benz araçların fan değişimi (Viscous - Lining) ve marş motoru değişimi sonrasında parametrelendirme (tanıtma) yapabilirsiniz. - Çekici ECAS parametrelerini kopyalama ve yapıştırma metodu ile yeni beyinlere yükleme yapmak için kullanabilirsiniz. - MAN ve MERCEDES mekanik vitesli araçların debriyaj pedalı kalibrasyonu JALTEST ile yapılmaktadır. - Renault Dxi ve Volvo FH V2 araçların hava kurutucu kalibrasyonu ve I-Shift transmisyon vites kalibrasyonu yapılabilmektedir.

4 Mercedes Axor aracının motor bölümü için JALTEST ile neler yapabileceğimize dair bazı örnekler: 1- Diyagnoz (Arızaların tesbiti ve arızaları silme menüsü) 2-Ekstra Test (Canlı değerleri okuma, test işlemleri, ECU referansı ve parametreler) 1- Diyagnoz Bu bölümde aracın motor beynindeki geçmişe yönelik veya şu anki mevcut arızalar okunacaktır. Arızanın yeri, arızanın tipi, arızanın mevcut yada olmadığı, arızanın kaç kere oluştuğu, gibi mesajlar elde edilir ve en sonunda da bu hataları motor beyninden silme işlemi yapılır. 2-Ekstra Testler Bu bölümde "Ölçülen değerler", "Komponent Çalışması" ve "ECU Data" adı altında 3 ayrı menü karşımıza çıkar: i)ölçülen Değerler "Ölçülen Değerlere" girildiğinde bize motor beyninin kontrol ettiği tüm sistem/elektro valfler/sensör/switch/ Can hatları/ düğmeler/ ine ait çalışma değerlerine ulaşılır. Mesela yağ sıcaklık sensörünün max. ve minimum voltaj ve okuma değerleri, soğutucu sıvısı sıcaklık sensörünün değeri, krank mili sensörünün değeri, emme manifoldu hava giriş basıncı, gaz pedal sensörünün ve potansiyometresinin okuma değerleri, motor fren elektrovalfinin çalışma değerleri, turbo basıncı, rail (yüksek basınç) hat tındaki yakıt basıncı yada alçak/yüksek basınç pompası yakıt basınçları vs gibi sistem parçalarının mevcut çalışma değerleri okunabilmektedir. ii) Komponent Çalışması Bu bölümde sistem parçalarının ayrı ayrı tetiklenmesi sağlanarak çalıştırılır ve çeşitli testler sonunda çalışma sonuçları ve değerleri incelenebilmektedir. -Mesela "silindir kompresyon testi" uygulanarak motor silindirlerindeki sıkıştırma değerleri incelenebilir; "Enjektör Kapatma" testi uygulanarak arızalı enjektör bobini bulunabilir veya "Enjektör Çalışması Sükuneti" testi uygulanarak hem silindir hemde enjektörlerin durumu hakkında fikir edinilebilmektedir. Bunların haricinde motor freni, egzoz freni, fan kontrolü gibi bir çok test bu menün içinden uygulanabilmektedir. iii) ECU Data Bu bölümde ilgili beynin (ECU) referans numarası, versiyonu, yazılımı, tarihi gibi bilgiler yer almaktadır. Üst tarafta Motor sistemini örnekleyerek yapılabilecek işlemlerden yalnız bir kaçını vurguladık.bu tarz uygulamaları fren, şanzıman, retarder, merkezi bilgisayar, gösterge paneli vs. gibi bir çok beyinde kendilerine has metodlarla gerçekleştirmek mümkündür. Mesela bu aracın Fren sistemini test edecek olan operatör, arızaları tespit etmenin yanı sıra ABS/EBS modülatörlerini ayrı ayrı çalıştırabilecek, fren merkezinde bulunan iki adet indüktif sensörün sinyallerini gözlemleyebilcek, (EBS) ASR orantısal vaflerinin çalışmasını kontrol edebilecek, balata yıpranma ve fren basınç değerlerini okuyabilecektir (EBS), ABS uyarı ışığının çalışmasını kontrol edebilecektir.

5 MOTOR, FREN, VİTES VE SÜSPANSİYON ve JALTEST MOTOR - Silindir Kompresyon Testi -- Enjektör kapatma --Enjektör Çalışma Sükunet Değerleri -- Motor Fren Kontrolü --Soğutma Sistemi Kontrolü --Tanıtma İşlemleri --ECU değerleri (Basınç, Sıcaklık, Devir, Tork) ABS EBS -- ABS-EBS Çevrim Testi -- ASR Kontrolü -- Uyarı Lambaları Testi --ECU değerleri -Fren sinyal dönüştürücü değerleri -Fren basınç değerleri -Hız sensörleri sensör değerleri -Balata yıpranma sensör değerleri ELEKTRONİK KONTROLLÜ VİTES -- Elektro valf kontrolleri -- Tanıtma işlemler --ECU değerleri -İç strok sensörü -Debriyaj strok sensörü -Devirler -Tork ve Sıcaklıklar -- Orantısal valfi testi -- EDC, ABS ile olan bağlantı kontrolü --ECU değerleri -Mevcut tüketim -Devirler -Tork ve Sıcaklıklar RETARDER

6 JALTEST INFO İLE ARIZANIN YERİNİ BELİRLEMEK ÇOK KOLAY IVECO STRALIS EBS ECU PINOUT DİYAGRAMI

AĞIR VASITA ÇÖZÜMLERİ

AĞIR VASITA ÇÖZÜMLERİ AĞIR VASITA ÇÖZÜMLERİ For Automotive Professionals İÇİNDEKİLER Arıza teşhisi Eksoz emisyon testleri Araç klima bakım ve dolum sistemleri sayfa 4 sayfa 23 sayfa 24 2 AĞIR VASITA ÇÖZÜMLERİ DÜNYA ÇAPINDA

Detaylı

JALTEST ARIZA TESPİT CİHAZI

JALTEST ARIZA TESPİT CİHAZI MERCEDES RENAULT SCANIA VOLVO DAF MAN BMC ARAÇLAR ÇEKİCİ, KAMYON, DORSE VE OTOBÜSLERDE BULUNAN FREN, SÜSPANSİYON, MOTOR, RÖTARDER, VİTES VE DİĞER ELEKTRONİK BEYİNLERİNDEKİ TÜM ARIZALARI TESPİT EDİP BEYNİ

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ OTOMOTİV YÖNETİM SİSTEMLERİ 2 ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

Bosch Otomotiv Test Cihazları

Bosch Otomotiv Test Cihazları Bosch Otomotiv Test Cihazları Dünyada ve Türkiye'de araç parkı ile otomobil teknolojisinin sürekli olarak gelişip, elektronik uygulamaların araçlarda gitgide yaygınlaşması, test cihazlarının, her geçen

Detaylı

klima diagnostics mekanik

klima diagnostics mekanik 1 klima diagnostics mekanik 2 İÇİNDEKİLER Tester Flex 2 Tester Vision 5 Tester Logic 7 Body Tester FGA 8 OBD RoAD 8 FLEX/VISION/LOGIC/SMART Tam Araç Lisansı 10 FLEX/VISION/LOGIC/SMART Tam AĞIR VASITA LİSANSI

Detaylı

Trailer EBS D Sistem Tanımı

Trailer EBS D Sistem Tanımı Trailer EBS D Sistem Tanımı 1. Baskı Bu kitapçık Wabco haricinde üçünde kişiler tarafından değiştirilemez. Yeni versiyonları INFORM'da şu adres altında bulabilirsiniz: www.wabco-auto.com 2007 WABCO Değiştirme

Detaylı

Profesyonel Diyagnoz için Motor Test Cihazları

Profesyonel Diyagnoz için Motor Test Cihazları Profesyonel Diyagnoz için Motor Test Cihazları FSA 450, FSA 720, FSA 740, FSA 750 Bosch - Diagnostik ESI[tronic] Yazılım Test Cihazları Servis Eğitimi Teknik Telefon Desteği FSA Yeni Test Yöntemi ile arıza

Detaylı

operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de

operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de instrucciones Çalıştırma talimatları TRW Safety Kullanım

Detaylı

operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de

operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de operating instructions bedieningshandleiding manuel de l utilisateur bedienungsanweisung istruzioni per l uso instuções de utilização manuel de instrucciones Çalıştırma talimatları TRW Safety Kullanım

Detaylı

MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ

MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MOTORLU ARAÇLAR TEKNOLOJİSİ ARAÇ YÖNETİM SİSTEMLERİ 525MT0283 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer

Detaylı

Motor ve çevresi DİZEL ENJEKSİYON XHXB - XHXE - XHXF - XHXG OCAK 2005 EDITION TURQUE

Motor ve çevresi DİZEL ENJEKSİYON XHXB - XHXE - XHXF - XHXG OCAK 2005 EDITION TURQUE Motor ve çevresi XHXB - XHXE - XHXF - XHXG OCAK 2005 EDITION TURQUE "İşbu dokümanda, üretici tarafından öngörülen Onarım Metotları, dokümanın düzenlenme tarihinde yürürlükte olan teknik spesifikasyonlar

Detaylı

1 Motor ve çevresi 13B DİZEL ENJEKSİYON. EDC16 C36 Program N : 91 Vdiag No.: 44, 4C, 48, 50, 54

1 Motor ve çevresi 13B DİZEL ENJEKSİYON. EDC16 C36 Program N : 91 Vdiag No.: 44, 4C, 48, 50, 54 1 Motor ve çevresi EDC16 C36 Program N : 91 Teşhis Başlangıç - 2 Teşhis Temizlik talimatları - 8 Teşhis Aksamların listesi ve yerleri - 10 Teşhis Elemanların görevleri - 12 Teşhis Özellikler - 15 Teşhis

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

HIZ VE DAYANIKLILIK // STANDART OLARAK SUNULUYOR

HIZ VE DAYANIKLILIK // STANDART OLARAK SUNULUYOR Delphi Magazin - Otomotiv Teknisyenleri için Hazırlanmıştır // Sayı 1 BU AYKİ KONULARIMIZ: Dayanıklılık Testi Delphi Service Center Yakıt Pompası Arızası Analizi OE Oksijen Sensörleri Yeni Delphi MAF Sensörleri

Detaylı

CD 41 Şubat 2008 DİKKAT. Citroen teşhis aleti haber bülteni B Ü L T E N İ

CD 41 Şubat 2008 DİKKAT. Citroen teşhis aleti haber bülteni B Ü L T E N İ CD 41 Şubat 2008 B Ü L T E N İ Citroen teşhis aleti haber bülteni C5 Yeni Yakında bahar geliyor, Citroën bundan istifade aile için tasarlanmış bir Berlin olan yeni C5'in tanıtımını ve lansmanını yapacak!

Detaylı

ÜRÜN KATALOĞU. Ticari Araçlar İÇİN ÜRÜNLER ve ÇÖZÜMLER. Araç İmalatı için UYGULAMALAR. Tamir için ORİJİNAL KALİTE

ÜRÜN KATALOĞU. Ticari Araçlar İÇİN ÜRÜNLER ve ÇÖZÜMLER. Araç İmalatı için UYGULAMALAR. Tamir için ORİJİNAL KALİTE ÜRÜN KATALOĞU Ticari Araçlar İÇİN ÜRÜNLER ve ÇÖZÜMLER Araç İmalatı için UYGULAMALAR Tamir için ORİJİNAL KALİTE ÜRÜN KATALOĞU 2. Baskı Bu yazı herhangi bir güncellemeye tâbi değildir. Yeni versiyonları

Detaylı

TEBS E TEBS E0 DAN E4 E KADARKI SÜRÜMLE SISTEM TANIMLAMASI

TEBS E TEBS E0 DAN E4 E KADARKI SÜRÜMLE SISTEM TANIMLAMASI TEBS E TEBS E0 DAN E4 E KADARKI SÜRÜMLE SISTEM TANIMLAMASI TEBS E Treylerler İçin Elektronik Fren Sistemi (TEBS E0'dan E4'e Kadarki Sürümler) Sistem tanımlaması Yayın 7 Bu yazı herhangi bir güncellemeye

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR

VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR 2 3 GÜVEN GÜVEN İbaresi: - Bir kişiye, kuruma, plana vs. tam itimat. - Dayanmak/yaslanmak. 4 5 Çoğu kişi güvenliğini Volvo ya emanet eder çünkü mühendislik

Detaylı

EFEKTİF ARAÇ KULLANIMI TRUCKCAM ÖNDÜZEN CİHAZLARI

EFEKTİF ARAÇ KULLANIMI TRUCKCAM ÖNDÜZEN CİHAZLARI EFEKTİF ARAÇ KULLANIMI TRUCKCAM ÖNDÜZEN CİHAZLARI TRUCKCAM merkezi İSVEÇTE Katrineholm şehrinde 2001 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacı Yeni patentli kamera teknolojisi ile yenilikçi, verimli en son teknoloji

Detaylı

Önemli: Çalışma veya bu birim bakımı önce bu kılavuzunu okuyun ve özel güvenlik uyarı ve önlemler dikkat.

Önemli: Çalışma veya bu birim bakımı önce bu kılavuzunu okuyun ve özel güvenlik uyarı ve önlemler dikkat. Ticari markalar AUTEL MaxiSysTM, MaxiDAS, MaxiScan, MaxiTPMS, MaxiVideoTM, MaxiRecorder ve MaxiCheckTM AUTEL akıllı technology Co, Ltd, Çin, ABD ve diğer ülkelerde kayıtlı ticari markalarıdır. Diğer markalar

Detaylı

entbus Yeni Nesil Enerji Yönetim Yazılımı Dünyanın enerjisini izliyoruz www.enerjiizle.com pro Entbus ile Uzaktan İzleme, Veri Analizi, Talep Tahmini

entbus Yeni Nesil Enerji Yönetim Yazılımı Dünyanın enerjisini izliyoruz www.enerjiizle.com pro Entbus ile Uzaktan İzleme, Veri Analizi, Talep Tahmini THE INTERNATIONAL CERTIFICATION NETWORK Dünyanın enerjisini izliyoruz www.enerjiizle.com Teknik Destek Entes, ENTBUS yazılımı kullanıcılarına, teknik destek merkezi üzerinden veya sahada teknik destek

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET

YENİ FORD TRANSIT KAMYONET YENİ FORD TRANSIT KAMYONET 2 Omuzlarınızdaki Yükü Hafifletin Yeni Ford Transit Kamyonet, yüksek taşıma kapasitesini güvenilir performans ve düşük yakıt tüketimi ile birleştirerek, tüm ağır işlerin altından

Detaylı

ÜRÜN GÜVENLİĞİ VOLKSWAGEN BİNEK ARAÇ

ÜRÜN GÜVENLİĞİ VOLKSWAGEN BİNEK ARAÇ ÜRÜN GÜVENLİĞİ VOLKSWAGEN BİNEK ARAÇ Volkswagen Binek Araç modellerinde, yüksek verimlilik teknolojileri 2000 li yılların ortasından bu yana kullanılmaktadır. Sağlamlığı arttırılırken ağırlığı düşürülmüş

Detaylı

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar TERMO TEKNİK MERKEZİ ISITMA SİSTEMLERİ Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazanlar Evomax www.termoteknik.com İÇİNDEKİLER Termoteknik ve Ideal Sterad Group un Tanıtımı 4 Yoğuşma Teknolojisi 5 Evomax Kazanın Özellikleri

Detaylı

TIRSAN TELEMATiK SiSTEM

TIRSAN TELEMATiK SiSTEM TIRSAN TELEMATiK SiSTEM FİLONUZU GÜVENLE YÖNETİN, KAZANCINIZA KAZANÇ EKLEYİN. Tırsan Telematik, filonuzla taşıdığınız yükü daha hızlı ve güvenle teslim etme imkanı sunar. Vakitten kazanç elde etmenizi

Detaylı

Yeni 6M Serisi Traktörler 115 170 hp (85 125 kw) Nominal Güçte (97/68EC)

Yeni 6M Serisi Traktörler 115 170 hp (85 125 kw) Nominal Güçte (97/68EC) Yeni 6M Serisi Traktörler 115 170 hp (85 125 kw) Nominal Güçte (97/68EC) 2 6M Serisi Traktörler Giriş Her gün daha fazlasını kazanın! John Deere olarak tarımın, itina ve akıl ile beslenmesi ve geliştirilmesi

Detaylı

Şasi 38C ABS FREN SİSTEMİ

Şasi 38C ABS FREN SİSTEMİ Şasi BOSCH 8.0 ABS Vdiag N : 18 Teşhis - Giriş - 1 Teşhis - Sistemin çalışması - 8 Teşhis - Beyin uçlarının görevi - 9 Teşhis - Organların değiştirilmesi - 10 Teşhis - Tanıtma ve öğretme işlemleri - 11

Detaylı

TrailerGUARD SİSTEM GENEL GÖRÜNÜMÜ

TrailerGUARD SİSTEM GENEL GÖRÜNÜMÜ TrailerGUARD SİSTEM GENEL GÖRÜNÜMÜ TrailerGUARD SİSTEM GENEL GÖRÜNÜMÜ Yayın 2 Bu yazı herhangi bir güncellemeye tabii değildir. Güncel versiyona aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz http://www.wabco.info/8151401793

Detaylı

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri 01 2015 local Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri Akıllı Fabrikalar 24 RUBRIK L 2 drive & control local Kahve Mutluluğu! Modern kahve dükkânlarında sunulan ürün çeşitliliği bazen

Detaylı