MART AYINDA ODAMIZ TARAFINDAN, 34 ADET KAPASİTE RAPORU, 14 ADET EKSPERTİZ RAPORU VE 8 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ DÜZENLENMİŞTİR.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MART AYINDA ODAMIZ TARAFINDAN, 34 ADET KAPASİTE RAPORU, 14 ADET EKSPERTİZ RAPORU VE 8 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ DÜZENLENMİŞTİR."

Transkript

1

2 . MART AYINDA ODAMIZ TARAFINDAN, 34 ADET KAPASİTE RAPORU, 14 ADET EKSPERTİZ RAPORU VE 8 ADET FİİLİ TÜKETİM BELGESİ DÜZENLENMİŞTİR. YİNE BU ZAMAN ZARFINDA SANAYİCİLİK VASFINI TAŞIYAN 49 FİRMANIN KAYDI YAPILMIŞTIR.

3 . 27 ŞUBAT 04 MART 2014 TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN VERGİ HAFTASI MÜNASEBETİYLE VERGİ DAİRESİ BAŞKAN VEKİLİ ABDULLAH COŞKUNER VE VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLERİ ODAMIZI ZİYARET ETTİLER.

4 . ODAMIZIN DA DESTEKLEDİĞİ BU YILIN İLK FUARLARI OLAN, KONYA-TOHUM 2014 VE KONYA HAYVANCILIK 2014 FUARLARI KTO-TÜYAP ULUSLARARASI FUAR MERKEZİNDE, MECLİS BAŞKANIMIZ TAHİR ŞAHİN İN DE BİR AÇILIŞ KONUŞMASI YAPTIĞI TÖRENLE AÇILDI.

5 . TÜMOSAN İLE VAR OLAN İLİŞKİLERİMİZİN GELİŞTİRİLMESİ VE KONYALI TEDARİKÇİ FİRMA SAYISININ ARTIRILMASI AMACIYLA, TÜMOSAN SATIN ALMA MÜDÜRÜ BÜLENT BOLAT BEY İLE BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

6 KONYA DA YAYINLANAN VİZYON DERGİSİ NİN GELENEKSEL HALE GETİRDİĞİ KONYA VİZYON ÖDÜLLERİ TÖRENİNE İŞTİRAK ETTİK. TÖRENDE BİZE DE ÜSTÜN HİZMET VE BAŞARI PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ.

7 . DÜNYA GAZETESİ YAZARLARINDAN DR.RÜŞTÜ BOZKURT, GENEL YAYIN YÖNETMEN YARDIMCISI TALİP AKTAŞ VE YAZI İŞLERİ MÜDÜR YARDIMCISI HANDAN CEYLAN IN KATILIMIYLA ÜRETEN KENTLER ANLATIYOR TOPLANTISI MART 2014 TARİHLERİNDE KONYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TOPLANTI SALONUNDA YAPILDI. ODA VE BORSA BAŞKAN VE TEMSİLCİLERİ İLE SEKTÖR TEMSİLCİLERİMİZİN İŞTİRAKİYLE YAPILAN TOPLANTIDA; KONYA SANAYİSİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE GELECEĞİ KONUŞULDU.

8 . ALMANYA AŞAĞI SAKSONYA EYALETİ BAŞBAKANI, MAYIS AYINDA İŞ ADAMLARIYLA BİRLİKTE KONYA YA GELECEKLER. BU ZİYARET ÖNCESİ ÖN GÖRÜŞMELERDE BULUNMAK ÜZERE, EYALETİN AVRUPA VE ULUSLAR ARASI İŞBİRLİĞİNDEN SORUMLU GENEL MÜDÜRÜ DR.CHRİSTOPH WİLK ODAMIZI ZİYARET ETTİ

9 BAŞBAKAN YARDIMCISI ALİ BABACAN, EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ VE KALKINMA BAKANI CEVDET YILMAZ IN KATILIMLARIYLA 4 MART 2014 TARİHİNDE TOBB DA YAPILAN 7.TÜRKİYE SEKTÖREL EKONOMİ ŞURASI NA KATILDIM.

10 ŞURADA, TÜRKİYE NİN ÜRETİM VE HİZMET ALANINDAKİ GÜCÜNÜ OLUŞTURAN 59 SEKTÖR MECLİSİ, SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ BİRİNCİ AĞIZDAN BAŞBAKAN YARDIMCISINA, BAKANLARA VE İLGİLİ BÜROKRATLARA İLETME FIRSATI BULDU.

11 5 MART TA ASKON KONYA ŞUBESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ÇARŞAMBA TOPLANTILARINA MİSAFİR OLDUK. TOPLANTIYA KATILAN ASKON ÜYELERİ İLE KONYA EKONOMİSİNDEKİ GELİŞMELERİN YANI SIRA, İŞ HAYATIMIZDAKİ TECRÜBELERİMİZİ DE PAYLAŞTIK.

12 UMMANLI İŞADAMLARINDAN OLUŞAN BİR HEYET, 05 MART 2014 TARİHİNDE YÖNETİM KURULUMUZU ZİYARET ETTİ. ZİYARETTE, KARŞILIKLI İŞBİRLİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİ VE YATIRIM İMKANLARI HAKKINDA GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK.

13 BİLDİĞİNİZ ÜZERE; AB YE KATILIM ÖNCESİ, TÜRKİYE GİBİ ADAY ÜLKELERE DEĞİŞİK KATEGORİLERDE VERİLEN IPA-1 DESTEKLERİ TAMAMLANDI. BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI NDA İSE BU DESTEKLERİN DEVAMI OLAN, YILLARINI KAPSAYACAK IPA-2 DESTEKLERİ İLE İLGİLİ BİR TOPLANTI DÜZENLENDİ. TOPLANTIYA YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ MEHMET SERİN BEY İŞTİRAK ETTİLER.

14 KONYA EĞİTİM SEKTÖRÜ NÜN DEVAM EDEN YATIRIMLARI, SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ İLE KISA, ORTA VE UZUN VADEDE NELER YAPILABİLECEĞİNİN DEĞERLENDİRİLDİĞİ, VALİMİZ MUAMMER EROL BAŞKANLIĞINDAKİ TOPLANTIYA YÖNETİM KURULU ÜYEMİZ HÜSAMETTİN SÖNMEZ BEY İŞTİRAK ETTİLER.

15 ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANIMIZ SAYIN LÜTFİ ELVAN İLE TCDD GENEL MÜDÜRÜ SAYIN SÜLEYMAN KARAMAN IN KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN KONYA-KARAMAN HIZLI TREN PROJESİ TEMEL ATMA TÖRENİ NE KATILDIK.

16 . GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI ORTA ANADOLU GÜMRÜK VE TİCARET MÜDÜRÜ SAYIN HAYRETTİN COŞKUN, 12 MART 2014 TARİHİNDE ODAMIZI ZİYARET EDEREK MECLİS BAŞKANIMIZ TAHİR ŞAHİN VE YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCIMIZ ÖMER ŞEN İLE GÜMRÜKLERLE İLGİLİ İSTİŞARELERDE BULUNDU.

17 ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN MART 2014 TARİHLERİNDE ANKARA DA YAPILAN TEHLİKELİ SEKTÖR SINIFLARI KOMİSYON TOPLANTISINA GENEL SEKRETERİMİZ SEDAT TAŞKAZAN BEY KATILARAK, ODAMIZ GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİ SUNDULAR.

18 . DEİK DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU TÜRK-ÇEK İŞ KONSEYİ VE TÜRK- SLOVAK İŞ KONSEYİ İLE ODAMIZIN MÜŞTEREKEN DÜZENLEDİKLERİ SLOVAKYA VE ÇEK CUMHURİYETİ ÜLKE TANITIM TOPLANTISI 13 MART 2014 TARİHİNDE ODAMIZDA YAPILDI.

19 . GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN; GÜMRÜK YÜKÜMLÜLÜKLERİNİ YERİNE GETİREN, KAYIT SİSTEMİ DÜZENLİ VE İZLENEBİLİR OLAN, MALİ YETERLİLİĞE SAHİP, KENDİ OTO KONTROLÜNÜ YAPABİLEN GÜVENİLİR FİRMALARA, BİR TAKIM KOLAYLIKLAR SAĞLAYAN YETKİLENDİRİLMİŞ YÜKÜMLÜ STATÜSÜ UYGULAMASI BAŞLATILMIŞTIR. ODAMIZDA DÜZENLENEN BİR TOPLANTIDA DA BU UYGULAMA HAKKINDA KONYALI SANAYİCİLERİMİZE BİLGİ VERİLMİŞTİR.

20 İSTANBUL SANAYİ ODASI TARAFINDAN DÜZENLENEN, 12.SANAYİ KONGRESİ SONUÇ BİLDİRGESİ NİN TEMELİNİ OLUŞTURACAK TÜRKİYE DE ŞİRKETLERDEKİ VASATLIKLA YÜZLEŞME VE BUNDAN ÇIKIŞ YOLLARI KONULU ÇALIŞTAYA YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCIMIZ MUSTAFA VELİ TEKELİOĞLU BEY İŞTİRAK ETTİLER.

21 ODAMIZIN KURULUŞUNUN 40 NCI YILI MÜNASEBETİYLE OLUŞTURULAN 40.YIL HATIRA ORMANI FİDAN DİKİM TÖRENİ Nİ 17 MART 2014 TARİHİNDE KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI AĞAÇ DİKİM BAHAR ETKİNLİĞİ İLE EŞ ZAMANLI OLARAK AKYOKUŞ MEVKİİ 1.KM DE TAHSİS EDİLEN ALANDA GERÇEKLEŞTİRDİK. YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE VE YAKLAŞIK 200 ÖĞRENCİNİN KATILIMIYLA FİDAN TOPRAKLA BULUŞTURULDU.

22 TURKCELL İŞ TE TEKNOLOJİ HAMLESİ TOPLANTILARININ ÜÇÜNCÜSÜ 18 MART 2014 TE KONYA DEDEMAN OTEL DE YAPTI. TOPLANTIDA BİZ DE AÇILIŞ KONUŞMASI YAPARAK GÖRÜŞLERİMİZİ İFADE ETTİK.

23 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİNİN 99.YILI KUTLAMALARI KAPSAMINDA KONYA ASKERİ ŞEHİTLİĞİNDE YAPILAN TÖRENE, ODAMIZ ADINA MECLİS BAŞKAN YARDIMCIMIZ KADİR BÜYÜKKARA BEY İŞTİRAK ETTİLER.

24 HANNOVER MESSE BİLEŞİM FUARCILIK TARAFINDAN MART 2014 TARİHLERİNDE İSTANBUL TÜYAP FUAR MERKEZİNDE DÜZENLENEN I.FAZ WiN FUARLARINA, ODAMIZ ÜYELERİNİN GELİŞEN TEKNOLOJİLERİ YAKINDAN GÖRMELERİ VE YENİ İŞBİRLİKLERİ GELİŞTİRMELERİNE KATKI SAĞLAMASI AMACIYLA İNCELEME GEZİSİ DÜZENLENMİŞTİR. 29 SANAYİCİMİZİN KATILDIĞI GEZİYE, BEN DE İSTANBUL DA İŞTİRAK EDEREK FUARDA STAND AÇAN ÜYELERİMİZİ ZİYARET ETTİM.

25 MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİMİN TANITIMI, YAYGINLAŞTIRILMASI, NİTELİĞİNİN ARTIRILMASI AMACIYLA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZLE BİR PROGRAM BAŞLATTIK. 8.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZİ, ÜYEMİZ OLAN BAZI İŞLETMELERE ZİYARETE GÖTÜREREK, KONYA SANAYİSİNİ YAKINDAN TANIMALARINI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ.

26 MESLEK KOMİTELERİMİZLE BİRLİKTE OLARAK, SEKTÖRLERİMİZİ DİNLEMEYE DEVAM EDİYORUZ. BU AY, UN VE UNLU MAMULLER SEKTÖR TEMSİLCİLERİ İLE TOPLANTI YAPARAK, SANAYİCİLERİMİZİN SORUNLARINI DİNLEDİK. SEKTÖRLE İLGİLİ İSTİŞARELERDE BULUNDUK.

27 KSO, KTO, KTB, SGK VE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN HER YIL YAPILAN KONYA EKONOMİ ÖDÜLLERİ TÖRENİNİ DIŞİŞLERİ BAKANIMIZ PROF.DR. SAYIN AHMET DAVUTOĞLU NUN TEŞRİFLERİYLE 25 MART TA GERÇEKLEŞTİRDİK.

28 TÖRENDE; 2012 YILI KURUMLAR VERGİSİ, GELİR VERGİSİ, EN FAZLA İHRACAT YAPAN, EN ÇOK İSTİHDAM OLUŞTURAN, EN ÇOK TARIMSAL TESCİL YAPTIRAN, İSO İLK 500 VE İKİNCİ 500 LİSTESİNE GİREN KONYALI FİRMALARIMIZ İLE ODAMIZDA 35 NCİ YILINI, KTO VE KTB DE 40 CI YILINI DOLDURAN ÜYELERE PLAKETLERİ TAKDİM EDİLDİ.

29 ÜYELERİMİZE YÖNELİK TOPLANTI VE SEMİNERLERE DEVAM ETTİK. BU KAPSAMDA; BİR YIL SÜRECEK VE HER AYIN SON SALI GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK AİLE ŞİRKETLERİNDE KURUMSALLIĞA GEÇİŞ EĞİTİMİNİN İLKİ 25 ŞUBAT 2014 TARİHİNDE, TSE EN ISO İÇ TETKİK EĞİTİMİ ŞUBAT 2014 TARİHLERİNDE, AİLE ŞİRKETLERİNDE KURUMSALLIĞA GEÇİŞ-2 EĞİTİMİ 25 MART 2014 TARİHİNDE, ODAMIZ EĞİTİM SALONLARINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

30 - MESLEK KOMİTELERİ KARARLARINA GELİNCE; 14.MESLEK KOMİTESİ-DÖKÜMCÜ ÜYELERİMİZ, ELEMAN SIKINTISININ GİDERİLMESİ AMACIYLA ÇEVRE İLÇELERDEN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNE ULAŞIMIN KOLAYLAŞTIRILMASI İÇİN NELER YAPILABİLECEĞİNİN ARAŞTIRILMASINI TALEP ETMİŞLERDİR. KONUYLA İLGİLİ İLÇE BELEDİYELERİ VE DİĞER İLGİLİ KURUMLARLA GÖRÜŞÜLECEK.

31 15.MESLEK KOMİTESİ ÜYELERİMİZ, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UYGULAMALARI KONUSUNDA BİR TOPLANTI DÜZENLENMESİNİ TALEP ETMİŞLERDİR. BU KONUDA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İLGİLİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TEMASA GEÇİLMİŞTİR. 02 NİSAN 2014 TARİHİNDE TOPLANTI DÜZENLENMESİNE KARAR VERİLMİŞTİ, FAKAT DAHA SONRA BAKANLIK TARAFINDAN İLERİ BİR TARİHE ERTELENDİ.

32 17,18,19 VE 20.MESLEK KOMİTELERİMİZ, TÜMOSAN A TEDARİKÇİ SAYISININ ARTIRILMASI, VAR OLAN SORUNLARIN TESPİTİ VE BENZERİ KONULARDA İSTİŞARELERDE BULUNULMASI İÇİN BİR ORGANİZASYON YAPILMASINI İSTEDİLER. ODAMIZ TARAFINDAN, TÜMOSAN NEZDİNDE GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNULMUŞTUR

33 19.MESLEK KOMİTESİ ÜYELERİNİ İLGİLENDİREN TEHLİKELİ MADDELERİN KARAYOLUYLA TAŞINMASI HAKKINDA YÖNETMELİK GEREĞİ TARİHİNDEN İTİBAREN UYGULAMAYA GİREN ADR UYGUNLUK BELGESİ HAKKINDA, GİRİŞİMLERİMİZ BAKANLIK VE TSE NEZDİNDE DEVAM ETMEKTEDİR. UYGULAMA KONUSUNDA YAPILACAKLAR HAKKINDA ULAŞTIRMA BAKANLIĞIMIZDA YAPILAN ÇALIŞMAYA ODAMIZ TEMSİLCİ GÖNDERMİŞ OLUP, KONUYLA İLGİLİ YARIN ODAMIZDA, İLGİLİ SANAYİCİLERİMİZİN KATILIMIYLA İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILACAK.

34 21.MESLEK KOMİTESİ ÜYELERİMİZ, KONYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NDEKİ FİRMALARIN, BELEDİYE TARAFINDAN İSTENEN TABELA REKLAM VERGİSİ ÖDEMEMESİ HAKKINDA GİRİŞİMDE BULUNULMASINI İSTEDİ. BU KONUYLA İLGİLİ BELEDİYE İLE GÖRÜŞÜLECEKTİR.

35

36

37 BÖLGE SANAYİCİLERİMİZE HİZMET GÖTÜRÜRKEN KULLANDIĞIMIZ ENERJİYİ GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELDE ETMEK AMACIYLA 1 MEGAWATLIK GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ KURMA İHALESİNİ TAMAMLADIK. BU, TÜRKİYE DE OSB LER ARASINDA BİR İLK.

38 OSB TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi TS EN ISO Çevre Yönetim Sistemi TS İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi TS EN ISO Enerji Yönetim Sistemi TS ISO Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi KONYA OSB *** *** *** *** *** Antalya OSB *** Ankara OSB *** Bursa OSB *** *** *** *** Çerkezköy OSB *** Denizli OSB *** İzmir Atatürk OSB *** *** Kayseri Mimar Sinan OSB *** Malatya OSB *** Tarsus OSB *** *** Manisa OSB *** *** *** İzmir Aliağa OSB *** TS ISO MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİNİ ALAN, TÜRKİYE DEKİ İLK OSB OLDUK.

39 ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZDE, SON DERECE NEZİH BİR RESTORAN OLAN KOS LEZZET SOFRASI NI HİZMETE AÇTIK.

40 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE, 2. ve 4. OSB AKSARAY YOLU ÜZERİNDEKİ KAVŞAKLARIN NASIL OLMASI GEREKTİĞİ KONUSUNDA GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİN YAPILDIĞI BİR TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

41 4. GENİŞLEME BÖLGESİ İÇME SUYU ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANMIŞTIR. BÖLGEDE BULUNAN TÜM PARSELLERE İÇMESUYU HİZMETİ VERİLEBİLECEK DURUMDADIR.

42 4. OSB DE ŞANTİYE ELEKTRİĞİ İÇİN YAKLAŞIK 15 KM ORTA GERİLİM KABLOSU ÇEKİLMİŞTİR. KABLO ÇEKİMİ TAMAMLANAN NOKTALARA ENERJİ VERİLMİŞTİR.

43 5. KISIM GENİŞLEME ALANI NDA TAHSİSİ YAPILAN PARSELLERİMİZ İÇİN ELEKTRİK HATTI ALTYAPI ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.

44 BÖLGEMİZDE YAPILMASI PLANLANAN SERA VE FİDANLIK ALANLARINA, ALTYAPI YAPILMASI İŞİ İHALESİ TAMAMLANMIŞ. YÜKLENİCİ FİRMA BİTKİSEL TOPRAK SIYIRMA İŞİNE BAŞLAMIŞTIR.

45 İÇMESUYU ARITMA TESİSİMİZİN EK BİNA İNŞAATI TAMAMLAMIŞ, EKİPMAN VE MAKİNELERİN MONTAJINA BAŞLANMIŞTIR.

46 SANAYİCİLERİMİZE AİT 10 YILINI DOLDURAN DOĞALGAZ SAYAÇLARININ KALİBRASYON ÇALIŞMALARINA BAŞLANMIŞTIR. KALİBRE EDİLEN SAYAÇLAR, ANKARA SANAYİ İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ONAYLANMAKTADIR.

47 BÖLGEMİZDE BULUNAN ÇİMLERİN SULANMASINDA VE HAVUZLARIMIZIN DOLDURULMASINDA KULLANILMAK ÜZERE, 200 METRE KÜPLÜK GÖMME SU HAVUZU YAPILMASI İŞİ BAŞLATILMIŞTIR.

48 SANAYİ BÖLGEMİZİN ÇEVRE HİZMETLERİNDE KULLANILMAK ÜZERE 1 ADET TRAKTÖR 1 ADET ÇİFT KABİNLİ ARAÇ 1 ADET MİNİ YÜKLEYİCİ 1 ADET BELDEN KIRMALI TRAKTÖRÜN SATIN ALIMI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR.

49 TEŞEKKÜRLER Memiş KÜTÜKCÜ Yönetim Kurulu Başkanı

Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748. Fiili Tüketim Belgesi

Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748. Fiili Tüketim Belgesi 1 . Kaydedilen Üye Silinen Üye TOPLAM ÜYE SAYISI 215 91 1748 Kapasite Raporu 425 Adet Ekspertiz Raporu 144 Adet Fiili Tüketim Belgesi 93 Adet 2 3 . 54 TOPLANTI, SEMİNER, PANEL VE KONFERANS DÜZENLENDİ.

Detaylı

2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 2015 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri : 16 Mart 2015 tarihinde Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri Basın

Detaylı

ANKARA SANAYİ ODASI. 2012 Yılı. Faaliyet Raporları. Ankara Sanayi Odası

ANKARA SANAYİ ODASI. 2012 Yılı. Faaliyet Raporları. Ankara Sanayi Odası ANKARA SANAYİ ODASI 2012 Yılı Faaliyet Raporları Ankara Sanayi Odası GİRİŞ Odamız 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu gereğince yapması gereken hizmetlerin yanı

Detaylı

İÇİNDEKİLER ARALIK 2013 06 KTO'NUN ÜÇÜNCÜ ÇALIŞTAYI; İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI 08 10 ULUSAL KOP BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU

İÇİNDEKİLER ARALIK 2013 06 KTO'NUN ÜÇÜNCÜ ÇALIŞTAYI; İŞ VE ÇALIŞMA HAYATI 08 10 ULUSAL KOP BÖLGESEL KALKINMA SEMPOZYUMU Dosya 1 2 Dosya Dosya 3 BAŞLARKEN 2013 yılının 3. çeyrek büyümesi açıklandı. Ülke ekonomisi yılın 3. çeyreğinde yüzde 4,4, yılın ilk 9 ayında ise yüzde 3,9 büyüdü. Beklentilerin üstünde gerçekleşen bu

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2004 2003 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5590 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

SAMSUN TSO. Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU

SAMSUN TSO. Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU SAMSUN TSO Ocak 2006 2005 FAALİYET RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, Odalar, 5174 sayılı yasadan almış olduğu görevler çerçevesinde, dünyadaki ve Türkiye deki gelişmeler ışığında bulundukları bölgenin

Detaylı

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu nun ev sahipliğinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ın da katılımıyla düzenlenen törenle aldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu nun ev sahipliğinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ın da katılımıyla düzenlenen törenle aldı. MARKA KENT BEYPAZARI NIN BEŞ YILDIZLI TICARET ODASI Odamızın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine yaptığı Akreditasyon başvurusu kabul edildi. 10. Dönem Akreditasyon başvurusuyla Üyelerine Avrupa standartlarında

Detaylı

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI

2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI 2014 FAALİYET RAPORU 2015 ÇALIŞMA PROGRAMI ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI VE BAĞLI İŞTİRAKLER Eskişehir Endüstriyel Enerji Üretim Otoprodüktör Grubu San. ve Tic. A.Ş. Eskişehir Bilişim İletişim San. ve Tic. A.Ş.

Detaylı

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry

Afyonkarahisar FAALİYET Chamber of Commerce RAPORU and Industry. Afyonkarahisar Chamber SANAYİ of Commerce ODASI and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar Chamber of Commerce and Industry Afyonkarahisar

Detaylı

BAŞLARKEN. KOBİ ağırlıklı Konya sanayisi markalaşabilmek için fason mantığını ve salt üretim endeksli anlayışı bir kenara bırakmalıdır.

BAŞLARKEN. KOBİ ağırlıklı Konya sanayisi markalaşabilmek için fason mantığını ve salt üretim endeksli anlayışı bir kenara bırakmalıdır. Dosya 1 2 Dosya BAŞLARKEN 2013 yılı ülkemiz için ekonomik kırılganlıkların ortaya çıktığı bir yıl olmuştur. Son on yılda istikrar ve güven ortamıyla ekonomide büyüme hedefinde ilerleyen ülkemiz ekonomisi;

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2013-31.12.2013 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 153 Meslek Komitesi üyesi 63 Meclis Üyesi,

Detaylı

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM Türk dilinin ana vatanı olan Karaman bizler için sadece ikamet ettiğimiz, karnımızın doyduğu yer değil, atalarımızın kanlarıyla sulayıp bizlere miras bıraktıkları, bizlerin

Detaylı

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU

KOCAELİ SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU KOCAELİ SANAYİ ODASI İÇİNDEKİLER I.BÖLÜM -2017 DÖNEMİ ORGAN SEÇİMLERİ TAMAMLANDI 9-2017 Dönemi Oda Organları Seçimleri Tamamlandı 10 II.BÖLÜM PROJELERLE 13 Doğu Marmara Sanayİ ve Teknolojİ Fuarı 14 KSO-kOcaeli

Detaylı

Dosya BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz

Dosya BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Dosya 3 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Konya Ticaret Odası olarak belirlediğimiz Konya nın 2023 vizyonu çerçevesinde projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Konya nın 2023 te 15 milyar dolar ihracat

Detaylı

MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK 2012 TEMMUZ 2012 TARİHLİ FAALİYET RAPORU

MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK 2012 TEMMUZ 2012 TARİHLİ FAALİYET RAPORU MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI OCAK 2012 TEMMUZ 2012 TARİHLİ FAALİYET RAPORU 18 OCAK 2012 BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARARAYA GELEREK YENİ HİZMET BİNAMIZ HAKKINDA BASINI BİLGİLENDİRDİK. TOPLAM MALİYET 8 MİLYON

Detaylı

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008

SAMSUN TSO 2008 FAALİYET RAPORU. Ocak 2008 SAMSUN TSO 2008 FAALİYET Ocak 2008 RAPORU 1 Değerli Meclis Üyelerimiz, 2008 yılı Ülkemiz, İlimiz ve Odamız için de hareketli ve yoğun bir yıl oldu. Ülke siyasetinde yaşanan gelişmeler, tüm dünyayı etkisi

Detaylı

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI 01.01.2012-31.12.2012 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU 1 AFYONKARAHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI HİZMETLERİ; Odamız organları 157 Meslek Komitesi üyesi 66 meclis üyesi,

Detaylı

MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI ARALIK 2012 ARALIK 2013 TARİHLİ FAALİYET RAPORU

MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI ARALIK 2012 ARALIK 2013 TARİHLİ FAALİYET RAPORU MUĞLA TİCARET VE SANAYİ ODASI ARALIK 2012 ARALIK 2013 TARİHLİ FAALİYET RAPORU 29 ARALIK 2012 CUMARTESİ KOLAY TİCARET İÇİN YEŞİL PASAPORT KAMPANYASI BAŞLATTIK. 02 OCAK 2013 ÇARŞAMBA RODOS TÜRK DİL KURSU

Detaylı

TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI

TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI TARIMIN KALBİ KONYA DA ATTI KONYA TARIM VE HAYVANCILIKTA HANGİ ALANLARDA BİRİNCİ SIRADA? ÖNEMLİ BİTKİSEL ÜRÜNLER AÇISINDAN KONYA NIN GEÇMİŞİ VE BUGÜNÜ KIDEM TAZMİNATI SORUNU VE KIDEM TAZMİNATI FONU İMTİYAZ

Detaylı

BAŞLARKEN > ve ticaret hayatlarını kolaylaştıracak, yurt dışına açılmalarını kolaylaştıracak hizmetlerimizi hayata geçirdik.

BAŞLARKEN > ve ticaret hayatlarını kolaylaştıracak, yurt dışına açılmalarını kolaylaştıracak hizmetlerimizi hayata geçirdik. BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz 2010 ve 2011 görülen yüksek büyüme rakamlarının ardından 2012 yılına ekonomide yavaşlama beklentisi ile girmiştik. Beklentimiz olduğu gibi 2012 gerçekten de ekonominin yavaşladığı

Detaylı

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU AKHİSAR TİCARET BORSASI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Tüccar, milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için eline ve zekasına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır. AKHİSAR

Detaylı

Ankara Sanayi Odası Yayınları

Ankara Sanayi Odası Yayınları Tasarım SSB Ajans (0312) 468 01 56 www.ssbajans.com Ankara - Aralık 2014 Ankara Sanayi Odası Yayınları Atatürk Bulvarı No: 193 (06680) Kavaklıdere/ANKARA Tel: (0312) 417 12 00 Faks: (0312) 417 52 05 e-mail:

Detaylı

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını Dosya 5 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Yüzde dört büyüme beklentisiyle girdiğimiz 2012 yılının tamamında % 3 ün altında bir büyüme bekliyoruz. 2012 de bir yandan ihracatta ülke ve ürün çeşitlendirmesine

Detaylı

2013 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU

2013 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU 2013 YILI MART AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları KSO-ABİGEM Pirelli Tedarikçi Geliştirme Programı : 21 Mart 2013 tarihinde, bölgemizdeki büyük,orta

Detaylı

KONYA SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI

KONYA SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI KONYA SANAYİ ODASI STRATEJİK PLANI 2014 2017 Dönemi KSO Stratejik Planlama ve Denetleme Kurulu Konya Aralık 2014 İÇİNDEKİLER I- GİRİŞ... 3 II- GENEL PROFİL... 5 1- KSO nın Kısaca Tarihi... 5 2- KSO nın

Detaylı

Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve

Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve ODADA GÜNDEM Geride bıraktığımız dönem, gerçekten çok yoğun ve verimli bir dönemdi. Merkeze ve birimlerimize ait gündemi aşağıda ayrıntılarıyla bulacaksınız. Genel Merkez Odamız için en önemli gelişmelerden

Detaylı

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ

ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ ANADOLU TURİZM İŞLETMECİLERİ DERNEĞİ 13. OLAĞAN GENEL KURUL FAALİYET RAPORU 2008-2010 1 FAALİYETLER (2008 2010) 1. Ankara Ticaret Odası, TOSYÖV, OSİAD tarafından 20 Şubat 2008 tarihinde ortaklaşa düzenlenen

Detaylı

2014 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI

2014 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI 214 YILI EKİM AYI FAALİYET RAPORU İŞ GELİŞTİRME ÇALIŞMALARI Kocaeli Sanayi Odası nda Proje Çalışmaları METİSKOP - Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı, Güvenliği ve Kalite Kültürü Oluşturma Projesi : İzmit

Detaylı

Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün

Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün Kılıç kullanan kol yorulur, nihayet kılıcı kınına koyar ve belki kılıç o kında küflenmeye, paslanmaya mahkûm olur. Fakat, saban kullanan kol, gün geçtikçe daha fazla kuvvetlenir ve daha çok kuvvetlendikçe

Detaylı

içindekiler HAZİRAN 2012 Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK İMTİYAZ SAHİBİ Özhan SAY GENEL YAYIN YÖNETMENİ Mustafa AKGÖL

içindekiler HAZİRAN 2012 Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK İMTİYAZ SAHİBİ Özhan SAY GENEL YAYIN YÖNETMENİ Mustafa AKGÖL BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Odamız faaliyetleri ile birlikte, şehir ve ülke ekonomisini ilgilendiren konular hakkında görüşlerini de bildirmektedir. Uzun bir dönemdir iş dünyası olarak ekonomik gelişmemizin

Detaylı