Yazılım Arayüzünün Tanıtılması

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Yazılım Arayüzünün Tanıtılması"

Transkript

1

2 İçindekiler Yazılım arayüzünün tanıtılması Sunu tasarımı ilkeleri Sunu şablonlarını kullanma Slayt işlemleri (Yeni slayt ekleme, slaytı çoğaltma kopyalama taşıma, slayta metin ekleme) Slaytlar arası geçişler Özel animasyonlar Slayta çoklu ortam materyalleri ekleme ve düzenleme (Resim, ses, video vb.) Slayt gösterisi ayarlama Hazır bir sununun incelenmesi ve düzenlemesi Sunuyu farklı biçimlerde kaydetme

3 Yazılım Arayüzünün Tanıtılması Sunum programını başlatmak için sırasıyla, Başlat Tüm Programlar Microsoft Office Microsoft Powerpoint 2010 a tıklanır.

4 Sunu Tasarımı İlkeleri Sunu: Belli bir konunun resim, grafik, metin, ses ve görüntüler kullanılarak giriş, gelişme, sonuç bölümlerinden oluşan, sıralı ve düzenli bir şekilde anlatılmasına denir. Sunuyu sınıfa veya bir topluluğa sunmak için projeksiyon cihazı, bilgisayar gibi çeşitli teknolojilerden yararlanılır. Powerpoint, bir sunu hazırlama programıdır. Slayt: Sunudaki her bir sayfaya verilen isimdir. Slaytların birleşmesinden sunular oluşmaktadır. Sunu bir kitap, slaytlar ise kitabın sayfaları olarak örneklenebilir.

5 Sunu Tasarımı İlkeleri Sunumun konu ile ilgili görsel materyallerle (resim, grafik, animasyon, harita vb.) desteklenmesi sunumun etkisini artırır. Slayt sayısı sunum süresine göre ayarlanmalıdır. Slaytlarda kullanılan renklerin uyumlu olmasına ve gözü yormamasına dikkat edilmelidir. Zemin rengi ile yazı renginin birbirine zıt olan (siyah beyaz, siyah sarı) tonlardan seçilmesi okumayı kolaylaştırır. Slaytların rahatlıkla okunabilmesi için yazı boyutunun (Punto) ayarlanması gerekir. Başlıklar için 44 punto, maddeler için 32 punto, metin için ise punto uygun olarak düşünülebilir.

6 Sunu Tasarımı İlkeleri Slaytlarda kullanılan yazı tipinin okunaklı olması gerekir. Sunumlarda dilbilgisi hatası içermemesi için gerekli kontroller yapılmalıdır. Yaklaşık olarak her slaytta 6 satır ve her satırda 6 kelime olmasına dikkat edilmelidir. Üzerinde konuşulan maddeye dikkat çekmek için sadece o madde gösterilebilir. Sunumun sonuç bölümünde slaytlar tamamlandıktan sonra konuyu özetleyen bir slayt hazırlanması, konunun toparlanması için hem izleyici hem de konuşmacı açısından son derece yararlıdır.

7 Sunu Tasarımı İlkeleri Powerpoint te oluşturulan sunuları, görüntülemek için F5 tuşuna basılır. Slayt gösterisinden çıkmak için klavyeden ESC tuşuna basılır. Slayt Gösterisi Simgesi: Sunuyu görüntülemek için kullanılır. Seçilen slayttan itibaren sununun görüntülemesi sağlanır.

8 Sunu Şablonlarını Kullanma PowerPoint, aralarından seçim yapabileceğiniz bir tasarım şablonları galerisiyle birlikte gelir, bununla birlikte kendiniz de şablon oluşturabilir ve bunu Slayt Tasarımı görev bölmesine ekleyebilirsiniz. Boş bir şablonla çalışmaya başlayıp buna arka plan ve renk düzeni, yazı tipi stili, düzen ve resim gibi öğeler uygulayabilirsiniz.

9 Sunu Şablonlarını Kullanma Kendi yaptığınız şablonu kaydetmek için; Dosya menüsünde Farklı Kaydet'i tıklatın. Dosya adı kutusuna şablonunuz için bir ad yazın ve Kayıt türü kutusunda Tasarım Şablonu'nu tıklatın. Kaydet düğmesini tıklatın. Şablon, Templates klasörüne kaydedilir. (Bu, Farklı Kaydet iletişim kutusunda dosya türü olarak Tasarım Şablonu'nu seçtiğinizde PowerPoint'in varsayılan olarak kullandığı klasördür.) PowerPoint'ten çıktıktan ve programı yeniden başlattıktan sonra, şablon Slayt Tasarımı görev bölmesinde Kullanılabilir altında dosya adına göre alfabetik sırada görüntülenir. Ayrıca, şablonu bir kez uyguladıktan sonra sununuzu kaydedin ve PowerPoint'i yeniden başlatın. Şablon, Yeni Sunu görev bölmesinde (Dosya menüsü Yeni), Son kullanılan şablonlar altında görüntülenir.

10 Yeni Slayt Ekleme Powerpoint te yeni bir slayt eklemenin birkaç yolu vardır: 1. Ekranın solundaki küçük slayt resimlerine SAĞ tıklayıp YENİ SLAYT komutunu seçmek 2. Giriş sekmesinin Slaytlar grubunda, Yeni Slayt'ı tıklatmak, Yerleşim galerisinden bir slayt küçük resmini seçmek 3. Klavyeden Ctrl+ M tuşlarına basmak.

11 Slayt Çoğaltma Sunudaki varolan bir slaytın içeriğine sahip bir slayt eklemek için slaytı çoğaltabilirsiniz. Çoğaltılan slaytın içerik biçimlendirmesini korumanızı sağlayan yapıştırma kurtarma özelliğine gerek duyuyorsanız, slaytları kopyalayıp yapıştırmak istersiniz. Anahat ve Slaytlar sekmelerinin bulunduğu bölmede Slaytlar sekmesini tıklatın. Çoğaltmak istediğiniz bir veya daha çok slayt seçin. Bir veya daha çok slayt seçin. Giriş sekmesinin Slaytlar grubu nda Yeni Slayt'ı tıklatın. Yerleşim galerisinde, Seçili Slaytları Çoğalt'ı tıklatın. NOT : Çoğaltılan slaytlar doğrudan seçtiğiniz en alttaki slaytın altına eklenir.

12 Kopyalama Taşıma Anahat ve Slaytlar sekmelerinin bulunduğu bölmede Slaytlar sekmesini tıklatın. Kopyalamak istediğiniz slaytı aşağıdakilerden birini yaparak seçin: Tek bir slayt seçmek için slaytı tıklatın. Birden fazla ardışık slaytı seçmek için ilk slaytı tıklatın, ÜSTKRK tuşuna basın ve sonra seçmek istediğiniz son slaytı tıklatın. Seçili slaytlardan birini sağ tıklatın ve sonra Kopyala'yı tıklatın. Hedef sunudaki Slaytlar sekmesinde, kopyalanan slaytlarınızın önünde yer almasını istediğiniz slaytı sağ tıklatın ve ardından sağ tıklattıktan ve sonra Yapıştır'ı tıklatın. Taşıma işlemi için de Fare ile sürükle bırak işlemini kullanın. Birden fazla ardışık olmayan slaytı seçmek için CTRL tuşuna basın ve sonra seçmek istediğiniz slaytları tıklatın.

13 Slayta Metin Ekleme Slaytlara dört tür metin ekleyebilirsiniz: Yer tutuculardaki metin Resim yazısı olarak kullanılan metin kutusu WordArt metni Bir ok Otomatik Şekil'de yer alan metin

14 Slaytlar Arası Geçişler Slaytlar arasında geçiş yapılırken animasyon eklemek amacıyla kullanılır. Slayt geçiş animasyonu uygulamak için istenen slayta tıklandıktan sonra GEÇİŞLER menüsünden istenen animasyon seçilir.

15 Slaytlar Arası Geçişler Slayt geçişleri, sunu sırasında bir slayttan sonrakine geçerken Slayt Gösterisi görünümünde oluşan hareket efektleridir. Geçiş efektlerinin hızını denetleyebilir, ses ekleyebilir ve özelliklerini özelleştirebilirsiniz.

16 Özel Animasyonlar Animasyon eklenmek istenen metin ya da görsel materyal seçildikten sonra ANİMASYONLAR menüsünden istenen animasyon seçilir. Çok fazla animasyon kullanmak ilgiyi dağıtır ve sunuyu etkili olmaktan çıkarır.

17 Özel Animasyonlar

18 Resim Ekleme Slaytları daha ilgi çekici ve etkili hale getirmek için resimler ve görüntüler kullanılabilir. Slaytlara resim eklemek için Ekle menüsünden > Resim yolu kullanılır.

19 Slayta Çoklu Ortam Materyalleri Ekleme ve Düzenleme (Resim Ekleme) Küçük Resim Ekleme Dosyadan Resim Ekleme Web sayfasından Resim Ekleme işlemleri ile slaytlara resim ekleyebilirsiniz

20 Slayta Çoklu Ortam Materyalleri Ekleme ve Düzenleme (Ses Ekleme) Ses ekleme Ses eklemek istediğiniz slaydı tıklatın. Üzerinde Ekle sekmesini Medya altındaki oku tıklatın, Grup Ses. Aşağıdakilerden birini yapın: Dosyadan ses, ses dosyasını içeren klasörü bulun ve sonra da Eklemek istediğiniz dosyayı çift tıklatın Sanat ses klibi, istediğiniz ses klibini bulun Küçük Resim görev bölmesinde, ses dosyası yanındaki oku tıklatın ve sonra Ekle ye tıklatın.

21 Video Ekleme Slaytlara video eklemek için, Ekle menüsünden > Video > Dosyadan Video seçeneğine tıklanır.

22 Slayta Çoklu Ortam Materyalleri Ekleme ve Düzenleme (Video Ekleme) Sununuzdan bir video dosyasına bağlantı oluşturma Microsoft PowerPoint 2010 sununuzdan dış video veya film dosyasına bağlantı oluşturabilirsiniz. Videonuza bağlantı oluşturarak sununuzun boyutunu küçültebilirsiniz. ÖNEMLI Telif hakkıyla korunan içeriklere bağlantı oluşturmadan, bu içerikleri kullanmadan veya dağıtmadan önce sahibinin onayını aldığınızdan emin olun. PowerPoint sununuzdan videoya bağlantı eklemek için aşağıdakileri yapın: Normal görünümündeki Slaytlar sekmesinde video veya animasyonlu GIF dosyası eklemek istediğiniz slaydı tıklatın. Ekle sekmesindeki Medya grubunda Video seçeneğinin altındaki oku tıklatın. Dosyadan Video seçeneğini tıklatın, bağlantısını oluşturmak istediğiniz dosyayı bulup tıklatın. Ekle düğmesinde, aşağı oku ve Dosyaya bağla'yı tıklatın. ÖNEMLI Kesilen bağlantılarla ilgili olası sorunları önlemek için videoları sununuzla aynı klasöre kopyalamanız ve bu klasöre bağlamanız yararlı olur.

23 Slayt Gösterisi Ayarlama Sunum Zaman Ayarı Sunu yaparken zamanlama ayarı kullanılabilir. Sunu esnasında bir slayttan diğerine geciş fare tıklatması ya da klavyeden bir tuşa basma yöntemiyle olmaktadır. Bu yöntem yerine zamanlama ayarı da kullanılabilir. Her slayta belirli bir süre verilerek otomatik olarak slaytlar arası geçiş sağlanabilir.

24 Hazır Bir Sununun İncelenmesi ve Düzenlemesi İlk önce kaydedilen PowerPoint dosyası seçilir ve imleç vasıtası ile açılır. Daha sonra karşımıza çıkan ekranda, daha önceden kaydedilmiş olan sunuları sol kısımdaki panelden inceleyebilir, orta kısımda ise daha büyük bir şekilde düzenlenebilir halde görebiliriz.

25 Sunuyu Farklı Biçimlerde Kaydetme Sunuyu farklı bir şekilde kaydetmek için önce sol üst köşedeki dosya simgesi imleç yardımı ile seçilir. Daha sonra Farklı Kaydet bölmesi altında yer alan kaydetme opsiyonlarından biri seçilerek, dosyanın nereye kaydedileceği belirlenir ve Kaydet tuşu ile bu işlem sonlandırılır.

26 NAMIK KEMAL ORTAOKULU Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Fatma ÖNAL & Abdulkerim ERDEN

İÇİNDEKİLER. Sayfa ii

İÇİNDEKİLER. Sayfa ii İÇİNDEKİLER A MICROSOFT OFFICE POWERPOİNT 2007 PROGRAMI GENEL...1 Microsoft Office Powerpoint 2007 Programına Giriş...1 Powerpoint 2007 Ekranı...1 Powerpoint 2007 Ekranını Nasıl Kullanabilirim?...1 B DOSYA

Detaylı

Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp. Sunu Hazırlama Uygulaması 1

Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp. Sunu Hazırlama Uygulaması 1 Modül 5: Sunu Hazırlama Uygulaması Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp Bu konuyu bitirdiğinizde; Sunu hazırlayabilecek, Sunu belgesini çeşitli ortamlara ve farklı dosya biçimlerinde kaydedebilecek,

Detaylı

TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM. Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR

TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM. Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR İÇİNDEKİLER A ) MICROSOFT OFFICE POWERPOİNT 2007 PROGRAMI GENEL 1 Microsoft Office Powerpoint 2007 Programına Giriş.1 Powerpoint 2007 Ekranı.1

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 5 ÖĞRENME FAALİYETİ 5 5. GÖSTERİ AYARLARI

ÖĞRENME FAALİYETİ 5 ÖĞRENME FAALİYETİ 5 5. GÖSTERİ AYARLARI ÖĞRENME FAALİYETİ 5 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ 5 Bu faaliyette verilen bilgiler doğrultusunda hazırladığınız sunular için ihtiyaca uygun gösteri ayarlarını yapabileceksiniz. ARAŞTIRMA Sunum içindeki efekt

Detaylı

1.ARAYÜZ. www.yazanadam.com. www.yazanadam.com

1.ARAYÜZ. www.yazanadam.com. www.yazanadam.com 1.ARAYÜZ Arayüz, Türk Dil Kurumu nun Büyük Türkçe Sözlüğü ne göre; bilgisayar yazılımlarının kullanıcı tarafından çalıştırılmasını sağlayan, çeşitli resimlerin, grafiklerin,yazıların yer aldığı ön sayfa

Detaylı

POWERPOINT 2003. MENÜLER: PowerPoint de birçok işlem menüler kullanılarak yapılır. Şimdi bu menülerin ve seçeneklerin nasıl kullanılacağına bakalım.

POWERPOINT 2003. MENÜLER: PowerPoint de birçok işlem menüler kullanılarak yapılır. Şimdi bu menülerin ve seçeneklerin nasıl kullanılacağına bakalım. POWERPOINT 2003 Microsoft PowerPoint, bilgisayar ortamında etkili sunumlar yapmak için sunular oluşturabilen bir programdır. Sunular, slayt adı verdiğimiz sahnelerin arka arkaya gösterilmesiyle oluşturulur.

Detaylı

5. GÖSTERİ AYARLARI...35 5.1. Geçiş Efekti...35 5.2. Özel Canlandırma...36 5.3. Özel Slayt Gösterisi...40 5.4. Slayt Zamanlaması...41 5.5.

5. GÖSTERİ AYARLARI...35 5.1. Geçiş Efekti...35 5.2. Özel Canlandırma...36 5.3. Özel Slayt Gösterisi...40 5.4. Slayt Zamanlaması...41 5.5. İÇİNDEKİLER 1. BELGE İŞLEMLERİ...1 1.1. Arayüz...1 1.1.1. Giriş...1 1.1.2. Genel Görünüm...1 1.2. Sunu Görünümleri...3 1.3. Temel Sunu İşlemleri...4 1.3.1. Sunum Oluşturma...4 1.3.2. Kayıt işlemleri...5

Detaylı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi. Microsoft PowerPoint Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.com

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi. Microsoft PowerPoint Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.com Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Microsoft PowerPoint Ders Notları Doç.Dr. Yaşar SARI www.yasarsari.com Aralık-2013 I İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa No GİRİŞ... 1 A. MS-POWERPOINT İ ÇALIŞTIRMA...

Detaylı

Microsoft Office. PowerPoint 2007. Güleser Çakmak. Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu. Grafik Uygulama: Tuna Erkan. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi

Microsoft Office. PowerPoint 2007. Güleser Çakmak. Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu. Grafik Uygulama: Tuna Erkan. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Microsoft Office Güleser Çakmak Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu Grafik Uygulama: Tuna Erkan Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Copyright 2007, Bilge Adam A.Ş. Kitabın yayın hakları Bilge Adam a aittir.

Detaylı

Resim 6.1: Sunu uygulamasını açma. Resim 6.2: Mevcut sunu belgesini açma

Resim 6.1: Sunu uygulamasını açma. Resim 6.2: Mevcut sunu belgesini açma A BAŞLANGIÇ Konuya Hazırlık 1. Bildiğiniz sunu hazırlama yazılımlarının adlarını yazınız. 2. PowerPoint programında sunu ve slayt hazırlamayla ilgili bildiklerinizi sınıf ortamında paylaşınız. PowerPoint,

Detaylı

MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU

MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU Sunular toplantılar, tanıtımlar, seminerler vb. oturumlarda konuşmanın kullanacağı görsel materyalin hazırlanması, kurgulanması ve sunulması işlemlerini kapsar. Diğer bir

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK SUNU HAZIRLAMA Ankara 2005 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR...ii GİRİŞ...1 ÖĞRENME

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ MICROSOFT POWERPOINT ve MICROSOFTPOWERPOINT ÇALIŞMA SORULARI

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ MICROSOFT POWERPOINT ve MICROSOFTPOWERPOINT ÇALIŞMA SORULARI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ MICROSOFT POWERPOINT ve MICROSOFTPOWERPOINT ÇALIŞMA SORULARI 1. Powerpoint ne tür bir programdır? a) Sunu Tasarım Programıdır b) Tablo - Grafik Programıdır c) Kelime

Detaylı

MICROSOFT OFFICE WORD 2003

MICROSOFT OFFICE WORD 2003 MICROSOFT OFFICE WORD 2003 Microsoft Word, esas olarak mektup, kısa not ve rapor yazmak için kullandığımız, son derece güçlü bir sözcük işlemci programdır. Bu temel kullanım alanlarından başlayarak formlar,

Detaylı

Şekil 1- Publisher 2010 programının çalıştırılması

Şekil 1- Publisher 2010 programının çalıştırılması 1. HAFTA MICROSOFT PUBLISHER Basılı yayın hazırlama programı ile broşür, bülten, el ilanı, kartpostal, etiket, kartvizit, takvim, web sayfası ve benzerleri gibi her an lazım olabilecek birçok yayın özgün

Detaylı

Standart araç Çubuğu. Çalışma Alanı

Standart araç Çubuğu. Çalışma Alanı Bölüm 4: Kelime İşlemci Uygulaması Hazırlayan: Emine Cabı Bu konuyu bitirdiğinizde; o Kelime işlemci uygulamasını açabilecek, o Yeni belge açabilecek ve kapatabilecek, o Belgeyi kaydedebilecek, o Belgeyi

Detaylı

Microsoft Office PowerPoint 2007

Microsoft Office PowerPoint 2007 Microsoft Office PowerPoint 2007 Ders 1 Öğr.Gör. Serkan KORKMAZ Birecik - 2014 Programa Giriş Başlat Tüm Programlar Microsoft Office Microsoft Office Power Point 2 Ofis Programları -II Dosya Uzantısı 2003

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Microsoft PowerPoint 2013 önceki sürümlerden farklı görünüyor, bu nedenle en kısa sürede öğrenmenizi sağlamak için bu kılavuzu oluşturduk. Gerekenleri bulun Şeritteki herhangi

Detaylı

ÇALIŞMA SORULARI. 2) Aşağıdaki uzantılardan hangisi Power point programının uzantısıdır?

ÇALIŞMA SORULARI. 2) Aşağıdaki uzantılardan hangisi Power point programının uzantısıdır? ÇALIŞMA SORULARI 1) Power Point e yeni slayt hangi kısayol tuşu ile eklenir? a) Ctrl+N b) Ctrl+M c) Ctrl+C d) Ctrl+E 2) Aşağıdaki uzantılardan hangisi Power point programının uzantısıdır? a) Xls b) Doc

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT EXCEL 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 2103571 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI

OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Microsoft Office Word Notları 1. Word 2003 i Başlatma 1.1. Başlat Düğmesini Kullanarak Word ü Başlatma Windows XP ortamında Word 2003 i Başlatmak için

Detaylı

Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları

Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları BÖLÜM 1 ARAYÜZ(26s)... 1 BÖLÜM 2 SLAYT İŞLEMLERİ(15s)... 1 BÖLÜM 3 TASARIM(14s)... 1 BÖLÜM 4 SLAYT NESNELERİ(37s)... 1 BÖLÜM 5 GÖSTERİ AYARLARI(25s)... 1 BÖLÜM

Detaylı

Microsoft Office Word 2007

Microsoft Office Word 2007 2014 Microsoft Office Word 2007 Öğr. Gör. Serkan KORKMAZ Harran Üniversitesi Birecik Meslek Yüksekokulu İçindekiler MİCROSOFT OFFİCE WORD 2007... 7 WORD ORTAMINDA ÇALIŞMAK... 8 OFFİCE DÜĞMESİ / DOSYA MENÜSÜ

Detaylı

POWERPOINT 2010 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ II

POWERPOINT 2010 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ II ÜNİTE 1 POWERPOINT 2010 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ÖZET 10 ÜNİTE 2 POWERPOINT 2010 Giriş Sunu içeriğinin, dinleyicilere daha verimli aktarılması sununun görselliğiyle ilişkilidir. Buna bağlı olarak sunumları daha

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ 6. SINIF 2. DÖNEM 2. SINAV ÇALIŞMA NOTLARI İşletim Sisteminde Yapılan Uygulamalar Bir Bilgisayarda Hangi İşletim Sistemi Yüklü Olduğunu

Detaylı

TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ

TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ ANKARA 2005 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR...İİİ GİRİŞ... 1 ÖĞRENME FAALİYETİ-1...4

Detaylı

Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı

Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ORTAK DERSLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı 7.HAFTA Ms Word (Kelime İşlemciye İlk Adımlar ve Temel İşlemler) Öğr.Gör.

Detaylı

Microsoft Word 2007. Microsoft word ün Çalıştırılması

Microsoft Word 2007. Microsoft word ün Çalıştırılması Microsoft Word 2007 Microsoft Office Word 2007, daha önceki sürümünden farklı olarak, belgeleri yeni Microsoft Office Fluent kullanıcı arabiriminde oluşturmak ve biçimlendirmek üzere kapsamlı bir araç

Detaylı

MİCROSOFT EXCEL 2007

MİCROSOFT EXCEL 2007 MİCROSOFT EXCEL 2007 Excel Nedir? Excel, Microsoft Office paketinde yer alan ve iş hayatında en sık kullanılan programlardandır. Bilgisayara Office 2007 paketi yüklendiği zaman Excel de bilgisayara yüklenmiş

Detaylı