TEMEL BİLGİSAYAR. Ders Notları. Yrd. Doç. Dr. Seyit Okan KARA

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TEMEL BİLGİSAYAR. Ders Notları. Yrd. Doç. Dr. Seyit Okan KARA"

Transkript

1 TEMEL BİLGİSAYAR Ders Notları Yrd. Doç. Dr. Seyit Okan KARA

2

3 Pencerenin ortasında bulunan beyaz sayfa, slayt tasarımında kullanacağımız sayfamızdır. Sol panelde bu slayt sayfasının küçültülmüş halde bir görünümü daha vardır. Her yeni slayt sayfası eklediğinizde sol panelde bu sayfaları alt alta görebilirsiniz.

4 Slayt görünüm seçicisi ile slayt tasarımını çalıştırabilir, küçük sayfalar halinde gösterebilir ya da normal tasarım görünümüne geçebilirsiniz. Program pencere butonlarıda, programı kapatmaya, simge durumuna almaya veya ekranı kaplatmaya yarar.

5 1: Yazıtipini seçtiğimiz liste kutusu (Font) 2: Yazının boyutunu seçtiğimiz liste kutusu 3: Yazıyı kalın, italik, altı çizili ve gölgeli yapmak için kullanacağınız simgeler 4: Yazının metin kutusu içerisindeki hizalama durumu

6 5: Yazılarınızı sıra ile numaralandırmak ya da madde imleri şeklinde yazmak için kullanacağınız simgeler 6: Yazının puntosunu (yazıboyutu) artıran ve azaltan simgeler 7: Yazının rengini değiştireceğimiz liste kutusu

7 1: Slayta Otomatik şekil (çizgiler, oklar, eylem düğmeleri) eklemek için kullanılır. 2: Slayta sıra ile çizgi, ok, dikdörtgen ve daire eklemek için kullanılır. 3: Slayta Word Art nesnesi eklemek için kullanılır. 4: Slayta Diyagram veya Akış şeması eklemek için kullanılır.

8 5: Slayta küçük resim (Clipart) eklemek için kullanılır. 6: Slayta Dosyadan resim eklemek için kullanılır. 7: Slayta eklenen çizgi veya okları biçimlendirmek için kullanılır. 8: Eklenen nesnenin gölge ayarları ve 3-Boyut ayarları için kullanılır.

9 Sunu sayfalarında metin kutularına yazdığınız yazılarınızı isterseniz madde işaretleri şeklinde yazabilirsiniz.

10 Yazınızı yazdıktan sonra biçimlendirme araç çubuğundan madde imi simgesine tıklayınız. Bu işlemden sonra metin kutusu içinde her satırın başına madde imi yerleşir.

11 Yazım denetimini aşağıdaki yöntemlerden herhangi biri ile yapabilirsiniz. Araçlar menüsünden Yazım kılavuzu komutu Standart araç çubuğundaki ( ) simgesi Klavyeden F7 tuşu

12 Bu yöntemlerden herhangi biri kullanıldığında Yazım Denetimi penceresi açılır. Bu pencere tüm slaytlardaki hatalı kelimeleri size sırası ile bulur ve gösterir, ayrıca bu kelimenin yerine gelebilecek doğru kelimeleri size önerir, siz de isteğinize bağlı olarak doğru kelimeyi değiştirip diğer hatalı kelimeye geçebilirsiniz.

13 Sunuya Slayt Ekleme Yöntemleri 1. Ekranın sol kısmında bulunan Slaytlar görünümünde iken herhangi bir slaytın üzerine gelinip, klavyeden Enter tuşuna basılır. Böylece sunuda yeni bir sayfa oluşturulur.

14 Sunuya Slayt Ekleme Yöntemleri 2. Şekilde ki gibi Slaytlar bölümünden herhangi bir slayta sağ tıklanır. Açılan pencereden Yeni Slayt seçeneği seçilir.

15 Sunuya Slayt Ekleme Yöntemleri 3. Ekle menüsünden Yeni Slayt seçilerek sunuya yeni bir sayfa daha eklenir. 4. Şekilde de görüldüğü gibi klavyeden Ctrl+M tuşlarına birlikte basılarak yeni bir slayt daha eklenebilir.

16 Sunuya Slayt Ekleme Yöntemleri 5. Ekranın sağ üst köşesindeki Yeni Slayt butonuna basılarak sunuya yeni bir slayt daha eklenir.

17 Sunuya Resim Ekleme Yöntemleri 1. Sunumuza resim eklemek için resimdeki belirtilen kutucuklara tıklamamız ve çıkan ekrandan eklemek istediğimiz resmin üzerine gelip Ekle butonuna basmamız yeterli olacaktır.

18 Sunuya Resim Ekleme Yöntemleri 2. Ekle menüsünden Resim e, oradan da Dosyadan seçilir. Çıkan ekrandan resim seçilerek Ekle butonuna basılır.

19 Resim ve Yazılara Animasyon Ekleme Herhangi bir resme hareket kazandırmak için; resmin üzerine sağ tıklanır. Açılan menüden Özel Animasyon seçeneği seçilir. Ekranın sağ köşesi değişir ve Özel Animasyon başlığı altında Efekt Ekle butonu görünür.

20 Resim ve Yazılara Animasyon Ekleme Efekt Ekle butonuna basıldığında da karşımıza yandaki gibi bir ekran çıkar. Buradan resme istediğimiz efekti verebiliriz. Efekt eklendiğinde otomatikman numaralanır. Animasyon sıraları buradan kolayca değiştirilebilir. Yazıya efekt vermek için de aynı işlemler tekrarlanır.

21 Arka Plan Ekleme Yöntemleri Slaytların ön izlemesinin bulunduğu kısımdan herhangi bir slayta sağ tıklanır ve Arka Plan seçilir. Gelecek olan ekrandan pek çok şekilde sunumuza arka plan ekleyebiliriz.

22 Arka Plan Ekleme Yöntemleri Karşımızdaki pencerede bulunan renklerden birini seçerek de arka plana renk verebiliriz. Ancak daha hoş renkler elde etmek için Dolgu Efektleri ne tıklarız ve karşımızdaki yeni ekrandan işlemimize devam ederiz.

23 Arka Plan Ekleme Yöntemleri Tek Renk seçeneği tıklandığında yandaki Renk1 kısmından istediğimiz rengin ayarlamasını yapabiliriz. Daha sonra Gölgelendirme Stilleri nden herhangi biri ile arka plana şık bir görünüm kazandırılabilir. Bu işlem İki Renk ve Önceden Belirlenmiş seçenekleri ile de aynı şekilde tekrarlanabilir.

24 Arka Plan Ekleme Yöntemleri Sekmelerden Doku ve Desen den herhangi biri kullanıcının isteğine göre ayarlanıp, arka planda kullanılabilir.

25 Arka Plan Ekleme Yöntemleri Arka plana resim eklemek için Resim sekmesine gelinip, Resim Seç butonuna basılır. Açılan ekrandan bilgisayarımızdaki herhangi bir resmi seçip Ekle butonuna basarız.

26 Arka Plan Ekleme Yöntemleri Son olarak bu ekranda yaptığımız işleme onay vermemiz gerekir. Eğer Uygula butonuna basarsak, seçtiğimiz arka plan sadece o slayt için geçerli olacaktır. Tümüne Uygula butonuna basılırsa, yaptığımız işlemler bütün slaytlara uygulanacaktır.

27 Sunuya Müzik Ekleme Ekle menüsünden Film ve Sesler, oradan Dosyadan Ses seçilir. Karşımıza bilgisayarımızda bulunan dosyalarımızı gösteren bir pencere açılır. Buradan sunumuza ekleyeceğimiz müziği seçip, Ekle butonuna basarız. Karşımızda şimdi yeni bir uyarı vardır. Buradan Evet ya da Otomatik Olarak seçeneğine basılır. Bu işlem sonrasında müzik eklenir, ancak sunuda bir kez fare tıklatıldığında durur. Müziğin sununun sonuna kadar ilerlemesi için bazı ayarların yapılması gerekir.

28 Sunuya Müzik Ekleme Müziğin sunu da tüm slaytlar boyunca çalması için ekrana gelen müzik simgesine sağ tıklanarak Özel Animasyon seçilir. Eklediğimiz parçanın yanındaki oka tıklayarak yandaki pencerenin açılmasını sağlarız. Buradan Efekt Seçenekleri ni seçerek gerekli düzenlemeleri yapabileceğimiz ekrana ulaşırız.

29 Sunuya Müzik Ekleme Efekt sekmesinde bulunan Yürütmeyi Durdur seçeneğinin altındaki 3. şıkkı seçip, slayt sayımızı o hücreye yazarız. Son olarak Tamam butonuna basılır ve böylece sunuya müzik ekleme işlemi sona ermiş olur.

30 Sunuya Video Ekleme Ekle menüsünden Film ve Sesler, oradan Dosyadan Film seçilir. Eklemek istediğimiz video seçilir ve Ekle butonuna basılır. Karşımıza yandaki ekran çıkar. Burada filmin nasıl başlamasını istiyorsanız, ona uygun butona basınız. Böylece sununuza video ekleme işlemini sonlandırmış olursunuz.

TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ

TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ ANKARA 2005 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR...İİİ GİRİŞ... 1 ÖĞRENME FAALİYETİ-1...4

Detaylı

POWERPOINT 2003. MENÜLER: PowerPoint de birçok işlem menüler kullanılarak yapılır. Şimdi bu menülerin ve seçeneklerin nasıl kullanılacağına bakalım.

POWERPOINT 2003. MENÜLER: PowerPoint de birçok işlem menüler kullanılarak yapılır. Şimdi bu menülerin ve seçeneklerin nasıl kullanılacağına bakalım. POWERPOINT 2003 Microsoft PowerPoint, bilgisayar ortamında etkili sunumlar yapmak için sunular oluşturabilen bir programdır. Sunular, slayt adı verdiğimiz sahnelerin arka arkaya gösterilmesiyle oluşturulur.

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK SUNU HAZIRLAMA Ankara 2005 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR...ii GİRİŞ...1 ÖĞRENME

Detaylı

MS WORD 4.BÖLÜM. Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek.

MS WORD 4.BÖLÜM. Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek. MS WORD 4.BÖLÜM Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. Ekle sekmesini tanır. 2. Kapak sayfası oluşturabilir.

Detaylı

MICROSOFT OFFICE WORD 2003

MICROSOFT OFFICE WORD 2003 MICROSOFT OFFICE WORD 2003 Microsoft Word, esas olarak mektup, kısa not ve rapor yazmak için kullandığımız, son derece güçlü bir sözcük işlemci programdır. Bu temel kullanım alanlarından başlayarak formlar,

Detaylı

5. GÖSTERİ AYARLARI...35 5.1. Geçiş Efekti...35 5.2. Özel Canlandırma...36 5.3. Özel Slayt Gösterisi...40 5.4. Slayt Zamanlaması...41 5.5.

5. GÖSTERİ AYARLARI...35 5.1. Geçiş Efekti...35 5.2. Özel Canlandırma...36 5.3. Özel Slayt Gösterisi...40 5.4. Slayt Zamanlaması...41 5.5. İÇİNDEKİLER 1. BELGE İŞLEMLERİ...1 1.1. Arayüz...1 1.1.1. Giriş...1 1.1.2. Genel Görünüm...1 1.2. Sunu Görünümleri...3 1.3. Temel Sunu İşlemleri...4 1.3.1. Sunum Oluşturma...4 1.3.2. Kayıt işlemleri...5

Detaylı

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir;

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; Word Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; 1- Biçimlendirilmiş yazılar yazılır 2- Tablolar hazırlanır 3- Mektup ve zarf hazırlanabilir 4- Tez yazılabilir 5- Makrolar oluşturulur.

Detaylı

Impress Kullanım Kılavuzu

Impress Kullanım Kılavuzu Impress Kullanım Kılavuzu Yazan : Şenol ALDIBAŞ 2012 - Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi 1 İçindekiler LibreOffice Impress...6 LibreOffice Impress Ekranını Tanıyalım...7 Menü Çubuğu...8 Standart Araç

Detaylı

Resim 6.1: Sunu uygulamasını açma. Resim 6.2: Mevcut sunu belgesini açma

Resim 6.1: Sunu uygulamasını açma. Resim 6.2: Mevcut sunu belgesini açma A BAŞLANGIÇ Konuya Hazırlık 1. Bildiğiniz sunu hazırlama yazılımlarının adlarını yazınız. 2. PowerPoint programında sunu ve slayt hazırlamayla ilgili bildiklerinizi sınıf ortamında paylaşınız. PowerPoint,

Detaylı

Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp. Sunu Hazırlama Uygulaması 1

Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp. Sunu Hazırlama Uygulaması 1 Modül 5: Sunu Hazırlama Uygulaması Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp Bu konuyu bitirdiğinizde; Sunu hazırlayabilecek, Sunu belgesini çeşitli ortamlara ve farklı dosya biçimlerinde kaydedebilecek,

Detaylı

POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi 5.1.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi - Yeni:

POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi 5.1.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi - Yeni: 5. POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi Office 2007 ile gelen farklılıklardan bir tanesi aç, kaydet gibi özelliklerin bir menü yerine Office düğmesi altında toplanmasıdır. Powerpoint

Detaylı

Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları

Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları BÖLÜM 1 ARAYÜZ(26s)... 1 BÖLÜM 2 SLAYT İŞLEMLERİ(15s)... 1 BÖLÜM 3 TASARIM(14s)... 1 BÖLÜM 4 SLAYT NESNELERİ(37s)... 1 BÖLÜM 5 GÖSTERİ AYARLARI(25s)... 1 BÖLÜM

Detaylı

Microsoft Office. PowerPoint 2007. Güleser Çakmak. Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu. Grafik Uygulama: Tuna Erkan. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi

Microsoft Office. PowerPoint 2007. Güleser Çakmak. Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu. Grafik Uygulama: Tuna Erkan. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Microsoft Office Güleser Çakmak Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu Grafik Uygulama: Tuna Erkan Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Copyright 2007, Bilge Adam A.Ş. Kitabın yayın hakları Bilge Adam a aittir.

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

1.ARAYÜZ. www.yazanadam.com. www.yazanadam.com

1.ARAYÜZ. www.yazanadam.com. www.yazanadam.com 1.ARAYÜZ Arayüz, Türk Dil Kurumu nun Büyük Türkçe Sözlüğü ne göre; bilgisayar yazılımlarının kullanıcı tarafından çalıştırılmasını sağlayan, çeşitli resimlerin, grafiklerin,yazıların yer aldığı ön sayfa

Detaylı

Şekil 1- Publisher 2010 programının çalıştırılması

Şekil 1- Publisher 2010 programının çalıştırılması 1. HAFTA MICROSOFT PUBLISHER Basılı yayın hazırlama programı ile broşür, bülten, el ilanı, kartpostal, etiket, kartvizit, takvim, web sayfası ve benzerleri gibi her an lazım olabilecek birçok yayın özgün

Detaylı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi. Microsoft PowerPoint Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.com

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi. Microsoft PowerPoint Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.com Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Microsoft PowerPoint Ders Notları Doç.Dr. Yaşar SARI www.yasarsari.com Aralık-2013 I İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa No GİRİŞ... 1 A. MS-POWERPOINT İ ÇALIŞTIRMA...

Detaylı

MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU

MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU Sunular toplantılar, tanıtımlar, seminerler vb. oturumlarda konuşmanın kullanacağı görsel materyalin hazırlanması, kurgulanması ve sunulması işlemlerini kapsar. Diğer bir

Detaylı

:Metin kutusu. numarası. :Kenarlık :Sayfa rengi :Kes(ctrl ve x) :Alt simge :Simge ekle :Kopyala(ctrl ve c) :Üst bilgi.

:Metin kutusu. numarası. :Kenarlık :Sayfa rengi :Kes(ctrl ve x) :Alt simge :Simge ekle :Kopyala(ctrl ve c) :Üst bilgi. Word 2010 Ders Notları : Yazı tipinin değiştirildiği alan :Köprü :Alt simge : Yazı tipini büyüt :Küçük resim :Üst simge : Yazı tipini daralt :Kalın :İtalik :Altı çizgili :Metin kutusu :Resim :Satır aralığı

Detaylı

XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI

XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI XP OFFICE WORD YAZILIM PROGRAMI Word de bir doküman, tez veya kitap yazarken yapabileceğini bütün işlemleri bulabilirsiniz. Uzun bir dokümanı Word kullanarak hazırlamakla, daktilo kullanarak hazırlamak

Detaylı

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT EXCEL 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 2103571 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

MİCROSOFT EXCEL E GİRİŞ

MİCROSOFT EXCEL E GİRİŞ MICROSOFT EXCEL XP MİCROSOFT EXCEL E GİRİŞ - Excel XP ile tablolar hazırlayabilir, hazır formülleri kullanarak hesaplar yapabilir, tablo içerisinde bulunan verileri grafiklere dönüştürebilirsiniz. - Excel

Detaylı

ġekil 1 MS Word ÇalıĢma Sayfası

ġekil 1 MS Word ÇalıĢma Sayfası MS WORD 2003 GiriĢ Bu ünitede bir masaüstü yayıncılık programı olan Microsoft Word 2003 anlatılacaktır. Genel kullanım amaçları ve kelime işlemci olarak kullanım alanları sunulacaktır. Word programıyla,

Detaylı

BİL 101 - Bilişim Teknolojileri. Word 2007. http://bil.etu.edu.tr/bil101

BİL 101 - Bilişim Teknolojileri. Word 2007. http://bil.etu.edu.tr/bil101 BİL 101 - Bilişim Teknolojileri Word 2007 http://bil.etu.edu.tr/bil101 Dosya oluşturma ve kaydetme Yeni Dosya Oluşturma Microsoft Word dosyası açıldıktan sonra Office tuşuna basılır Yeni(New) seçilir Yeni

Detaylı

BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI

BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI Ders Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Engin KURŞUN İÇİNDEKİLER MİCROSOFT EXCEL 2010... 3 Excel Nasıl Başlatılır... 3 EXCEL ÇALIŞMA SAYFASINA GENEL BAKIŞ... 4 Excel

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Sayfa ii

İÇİNDEKİLER. Sayfa ii İÇİNDEKİLER A MICROSOFT OFFICE POWERPOİNT 2007 PROGRAMI GENEL...1 Microsoft Office Powerpoint 2007 Programına Giriş...1 Powerpoint 2007 Ekranı...1 Powerpoint 2007 Ekranını Nasıl Kullanabilirim?...1 B DOSYA

Detaylı

OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI

OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI OFFİCE WORD 2003 DERS NOTLARI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Microsoft Office Word Notları 1. Word 2003 i Başlatma 1.1. Başlat Düğmesini Kullanarak Word ü Başlatma Windows XP ortamında Word 2003 i Başlatmak için

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak.

MS WORD 1.BÖLÜM. Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK

MS WORD 1.BÖLÜM 3.1. MS WORD EKRANI KULLANMAK MS WORD 1.BÖLÜM Bölüm Adı: MS WORD EKRANI KULLANMAK Bölümün Amacı: MS Word ekranındaki menü, sekme, şerit, grup, düğme gibi kavramları tanıtmak. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. MS Word

Detaylı

Temel Bilgiler. Bilgisayar genel olarak iki bölümden oluşur. Bunlar; Donanım (Hardware) Yazılım (Software)

Temel Bilgiler. Bilgisayar genel olarak iki bölümden oluşur. Bunlar; Donanım (Hardware) Yazılım (Software) Temel Bilgiler Bilgisayarı Tanıyalım Bilgisayar günümüzde teknolojisinde en önemli yeri olan elektronik bir makinedir. Herkesinde bildiği gibi bilgisayar sadece kendisine verilen bilgileri bize geri verebilir.

Detaylı