KEMER YÖRESİ TANITIM VAKFI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KEMER YÖRESİ TANITIM VAKFI"

Transkript

1

2 KEMER YÖRESİ TANITIM VAKFI

3 KETAV 1994 Yılı Ekim ayında 19 Bölge Yatırımcısının bir araya gelmesiyle kurularak tüzel kişilik kazanmış olan KETAV sekiz yıldır bölgeye Uluslararası tanıtma anlamında hizmet vermektedir. Turizm Bakanlığının desteği ve yardımlarıyla kurulan Vakıf kemer bölgesine hizmet vermektedir. Antalya Valiliği, Kemer Kaymakamlığı, Kemer ve belde belediyelerin de üyesi olduğu KETAV Yerel Yönetimlerle de ortak çalışmalar gerçekleştirmektedir. Turizmde Yöresel Tanıtıma geçmek küçük kentlerin sorunlarına daha boyutlu yaklaşmak sonucunu doğurur ki bu, devletin yerel birimlerinin veya yöre halkının yapmakta geciktiği işlerin hızlandırılıp gerçekleşmesini sağlar. Bu tür düşünceye sahip Turistik İşletmeler ve Yerel Yönetimlerin bir araya gelip örgütlenerek kendi yörelerinin tanıtımında doğrudan ekonomik ve yönetsel sorumlulukları çerçevesinde KETAV kurulmuştur. Bölgede Turizm İşletmecisi olan 13 Kurucu ve 17 Mütevelli üyesi bulunmaktadır. Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Türkiye'de ilk kez bölgesini en iyi şekilde tanıtmak ve Kemer imajının Marka olarak akıllarda yer almasını sağlamak ilkesinden hareketle bugüne kadar çeşitli faaliyetleri organize etmiş ve mali imkanları nispetinde geniş ölçekli tanıtımlar gerçekleştirmiştir.

4 MODA FOTOĞRAF YARIŞMASI

5 SU ALTI MODA FOTOĞRAF YARIŞMASI YARIŞMA AKIŞI : 2015 yılında 14.sü düzenlenen Kemer Sualtı günlerine, yeni dahil edilen sualtı moda fotoğraf yarışması kategorisinde, 1 yada 2 firmadan temin edilen 20 kıyafet ile, 2 yada 4 model kullanılarak, 20 yarışmacı için birer kıyafetten oluşan sualtı sahnesi oluşturulur. Yarışma tespit edilen 2 ayrı su altı platosunda 4-5 Metre derinlikte gerçekleştirilir. Uygun ağırlıklarla birlikte kıyafetleri ve makyajları hazırlanan modeller su altı platolarına indirilir. Yardımcı dalgıçlar tarafından hava almaları ve kıyafetlerinin çekime uygunluğu sağlanır. Önceden belirlenen pozlar doğrultusunda yarışmacıya 10 kere 30 sn süre ile fotoğraf çekme imkanı sağlanır. Fotoğraflar ilk çekildiği Raw hali ile birlikte, istenilirse Ps benzeri programlar aracılığı ile manipüle edilerek ham ve düzenlenmiş şekli ile birlikte, organizasyon komitesine teslim edilir. Moda fotoğrafçıları tarafından değerlendirilen fotoğraflardan, birinci seçilen fotoğrafçıya 3000 TL değerinde ekipman desteği sağlanır.

6 GEREKSİNİMLER : ORGANİZASYON KOMİTESİ TARAFINDAN KARŞILANACAKLAR 10 Kişi için 5 double odada 2 gün konaklama 20 Yarışmacı ve koordinasyonunun sağlanması Kulis makyaj vb çalışmalar için yüzeyde tekne vb destek Dalış alanlarının tespiti 2 plato için 8 deneyimli dalgıç Yarışmacılardan alınacak muvafakatname SPONSOR TARAFINDAN KARŞILANACAKLAR 10 Kişi için Uçuş Şehir içi transferler Model bütçeleri Kıyafetler ve aksesuarlar Saç makyaj Birinci için ödül

7 SPONSOR FİRMAYA SUNULACAK İMKANLAR : Tüm fotoğrafların sınırsız kullanım hakkı Baskılı tüm mecralarda sponsorlar arasında yer alma Ödül töreni esnasında plaket Fuar standlarında sponsor firmalar arasında yer alma Sponsor firma ile yarışma esnasında 3 dk lık röportaj Moda fotoğraf yarışması jüri komitesinde bulunma Organizasyonla ilgili 15 dklık akış videosu Seçilen 20 fotoğrafın baskı size ında retouchlanarak teslim edilmesi Sosyal medya için fotoğraflar ve videoların uygun ölçülerde teslim edilmesi

8 KATEGORİLER

9 1. NEVİN HASSAN SUALTI MODA FOTOĞRAF YARIŞMASI : 1913 yılında doğan Hassan, kürek sporuna Galatasaray Lisesi'nde öğrenci iken (1929) başladı. İlk müsabakasında devrinin iki büyük şampiyonu olan Eftal Nogan ile Selahattin'i geçerek İstanbul şampiyonu oldu. Galatasaray yüzme takımında yer alan Nevin Hassan, 1935 yılında tahsili için gittiği Almanya da da kürek sporuyla ilgilendi ve başarılar kazandı. Yurda dönüşte antrenör olarak Galatasaray'da kürek hayatına devam etti. Milli ve şampiyon bayan yüzücü Selma Hassan'ın babası olan Nevin Hassan, 1954 yılında öldü. Bu kategori, verilen süre dahilinde, belirlenen dalış alanında profesyonel fotoğraf makinası ve aydınlatma ekipmanları kullanılarak gerçekleştirilir. Bu kategori moda fotoğrafçıları tarafından su üstünde denetlenecektir. Her türlü objektif ve filtre kullanımı serbestir. Negatif film kullanilamaz. Bellek kartlarıyla ilgili bir sınırlama yoktur. GEÇMİŞ YILLARDA DERECE ALAN FOTOĞRAFÇILARDA BU KATEGORİYE KATILABİLİRLER.

10 1. (YADA) NAİME SULTAN SUALTI MODA FOTOĞRAF YARIŞMASI : 1499 yılında Fransa Kralı XII. Louis, Brittany Düşesi Anne ile evlenmişti. Düşes Anne, düğünde beyaz giydiği kayıtlara geçmiş ilk gelindi. II. Abdülhamid de Avrupa da katıldığı bir düğünde gördü gelinin beyaz giydiğini. II. Abdülhamid in kızı Naime Sultan, 1898 de Gazi Osman Paşa nın oğlu Kemalettin Paşa ile evlenirken babasının önerisiyle beyaz gelinlik giydi. Böylece Osmanlı da beyaz gelinlik giyen ilk kadın oldu. Gelinliğini ise Padişah ın ve tüm Osmanlı nın modacısı Jean Botter yaptı. O güne kadar işlemeli, nakışlı ve genelde kırmızı renkli gelinlikler giyiliyordu. Böylece beyaz gelinlik önce Yıldız Saray ına sonra halkın yaşamına girdi. Bütün genç kızlar bu saray modasını takip etti. Bu kategori, verilen süre dahilinde, belirlenen dalış alanında profesyonel fotoğraf makinası ve aydınlatma ekipmanları kullanılarak gerçekleştirilir. Bu kategori sualtı moda fotoğrafçıları tarafından su üstünde denetlenecektir. Her türlü objektif ve filtre kullanımı serbestir. Negatif film kullanilamaz. Bellek kartlarıyla ilgili bir sınırlama yoktur. GEÇMİŞ YILLARDA DERECE ALAN FOTOĞRAFÇILARDA BU KATEGORİYE KATILABİLİRLER.

11 2. NURDOĞAN ÖZKAYA SUALTI DOĞA FOTOĞRAF YARIŞMASI : Nurdoğan Özkaya, ülkemizin ilk balıkadamlarından ve sualtı fotoğrafçılarından biridir yılında aramızdan ayrılan Özkaya, yaşamını sualtı fotoğrafcılığına ve Marmara denizinin derinliklerinde yaşayan güzelliklere adayan bir mimar ve örnek bir balıkadamdır. Bu kategori, verilen süre dahilinde, belirlenen dalış alanında her tip fotoğraf makinası kullanılarak gerçekleştirilir. Her türlü objektif ve filtre kullanımı serbesttir. Negatif film kullanilabilir. Bellek kartlarıyla ilgili bir sınırlama yoktur.

12 3. NURDOĞAN ÖZKAYA SUALTI DOĞA FOTOĞRAF YARIŞMASI, USTALAR KATEGORISI : Bu kategori, verilen süre dahilinde, belirlenen dalış alanında her tip fotoğraf makinası kullanılarak gerçekleştirilebilir. Bu yarışmada her türlü objektif ve filtre kullanımı serbesttir. Negatif film kullanılabilir. Bellek kartlarıyla ilgili bir sınırlama yoktur. Bu kategoriye katılacak yarışmacıların seçimi juri tarafından değerlendirilecektir. GEÇMİŞ YILLARDA DERECE ALAN BÜTÜN FOTOĞRAFÇILAR BU KATEGORİYE KATILABİLİRLER.

13 4. EMRE OMUR SUALTI VİDEO GÖRÜNTÜLEME YARIŞMASI : Emre Omur ülkemizde sualtı fotoğraf ve video görüntüleme konusunda ilk balıkadamlardan biridir. Dünyanın bir çok ülkesinin derinliklerinde dolaşarak çektiği görüntüleri yerli ve yabancı medya kuruluşlarında sualtı severlere yansıtan Omur, araştırmacı ruhu ve kişiliğiyle genç dalıcılara örnek olacak yüksek niteliklere sahiptir. Bu kategori, verilen süre dahilinde, belirlenen dalış alanında dijital formatta her türlü video kamera kullanılarak gerçekleştirilir. Video dalında teknik kısıtlama yoktur.

14 5. JALE İNAN SUALTI ARKEOLOJİ FOTOĞRAF YARIŞMASI : Cumhuriyet döneminin ilk arkeologlarından biri olan Prof. Dr. Jale İnan 1914 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Atatürk tarafından yurt dışına eğitim amacıyla yollanan İnan, Side ve Perge kazılarını yönetmiş, yüzlerce Türk arkeoloğunu yetiştirmiştir. Antalya ve Side Müzeleri'nin kuruluşunda da emeği geçen İnan, 2001 yılı Şubat ayında aramızdan ayrılmıştır. Kitaplarını bağışladığı Antalya Müzesi - Jale İnan kütüphanesinde bugün yüzlerce arkeoloji öğrencisi ve araştırmacı onun izinden gitmektedir. Bu kategori, verilen süre dahilinde, belirlenen dalış alanında her tip fotoğraf makinası kullanılarak gerçekleştirilir. Görüntüsü alınacak objelerin arkeolojik özellikte olması değerlendirme anındaki ana kriterdir. Görüntüleme sırasında esere dokunmak, yerini değiştirmek gibi davranışlar öncelikli diskalifiye nedenidir. Bu kategori sualtı arkelogları tarafında sualtında ve su üstünde denetlenecektir. Diapozitif materyallerin kullanılacağı yarısmada her türlü objektif ve filtre kullanımı serbestir.

15 6. JALE İNAN SUALTI ARKEOLOJİ FOTOĞRAF YARIŞMASI, USTALAR KATEGORISI : Bu kategori, verilen süre dahilinde, belirlenen dalış alanında her tip fotoğraf makinası kullanılarak gerçekleştirilir. Görüntüsü alınacak objelerin arkeolojik özellikte olması değerlendirme anındaki ana kriterdir. Görüntüleme sırasında esere dokunmak, yerini değiştirmek gibi davranışlar öncelikli diskalifiye nedenidir. Bu kategori sualtı arkelogları tarafında sualtında ve su üstünde denetlenecektir. Her türlü objektif ve filtre kullanımı serbestir. Negatif film kullanilabilir. Bellek kartlarıyla ilgili bir sınırlama yoktur. GEÇMİŞ YILLARDA DERECE ALAN BÜTÜN FOTOĞRAFÇILAR BU KATEGORİYE KATILABİLİRLER.

16 7. EKREM AKURGAL SUALTI ARKEOLOJİ VİDEO GÖRÜNTÜLEME YARIŞMASI : Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal, 1911 yılında dünyaya gelmiştir, Arkeoloji alanında dünyanın önde gelen isimlerindendir.türkiye Arkeolojisinin temel taşlarından biri olan Akurgal, yetiştirdiği öğrencilerle kurduğu ve kurulmasına öncülük ettiği eğitim kurumlarıyla, gün ışığına çıkardığı kentlerle, arkeoloji dünyasında seçkin bir yer kazanmıştır. Yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda bilim kurumunun şeref üyesi olan Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal, yazdığı çok sayıda kitap ve yetiştirdigi yerli - yabancı binlerce arkeolog ile arkeoloji dünyasında ülkemizin sahip olduğu önemli bir isimdir. Akurgal 2002 yılında aramızdan ayrılmıştır. Bu kategori, verilen süre dahilinde belirlenen dalış alanına dijital formatta her türlü video kamera kullanılarak gerçekleştirilebilir. Video dalında teknik kısıtlama yoktur. Görüntüsü alınacak objelerin arkeolojik vasıfta olması değerlendirmedeki ana kriterdir. Görüntüleme sırasında esere dokunmak,yerini değiştirmek gibi davranışlar öncelikli diskalifiye nedenidir. Bu kategori sualtı arkeologları tarafından sualtı ve su üstünde denetlenecektir.

17 8. HALUK CECAN GENÇLİK ÖDÜLLERİ : Ülkemizin yetiştirdiği en önemli sualtı film yapımcılarından olan Haluk Cecan, alanında dünyanın her tarafında kazanılmış bir çok başarının ve ödülün sahibidir. Türkiye sualtı sektörünün her türlü iç çekişmesine rağmen çok güzel film ve belgeseller gerçekleştiren Cecan, örnek insani kişiliğini her koşulda sergileyebilmiştir. Her fırsatta üniversitelerde alanında verilen eğitimleri desteklemiş, sualtına ilgi duyan herkese bilgi ve tecrübelerini aktarmaktan çekinmemiştir. Dünyanın her yerinden sevenleriyle birlikte bugün bile proje üretmeye devam etmektedir. Kemer Sualtı Günleri kapsamında düzenlenen görüntüleme yarışmalarındaki ustalar kategorileri hariç her kategori için 1 adet gençlik ödülü verilecektir. Bütün üniversite öğrencileri ile yaşı 25 in altında olan tüm yarışmacılar Haluk Cecan Gençlik ödülüne de hak kazanabilirler.

18 YARIŞMA DALLARI VE SÜRELER

19 1. Nevin Hassan yada Naime Sultan Sualtı Moda Fotoğraf Yarışması : Buluşma saati : 08:00 Hareket saati: 08:30 Başlama Saati : Süre:200 Dk. 2. Nurdoğan Özkaya Sualtı Doğa Fotoğraf Yarışmaları : Buluşma saati 08:00 Hareket saati : 08:30 Başlama Saati : Süre :120 Dk. 3. Emre Omur Sualtı Doğa Video Görüntüleme Yarışması : Buluşma saati : 08:00 Hareket saati : 08:30 Başlama Saati : Süre :120 Dk. 4. Jale İnan Sualtı Arkeoloji Fotoğraf Yarışmaları : Buluşma saati : 08:00 Hareket saati : 08:30 Başlama Saati : Süre :120 Dk. 5. Ekrem Akurgal Sualtı Arkeoloji Video Görüntüleme Yarışması : Buluşma saati : 08:00 Hareket saati: 08:30 Başlama Saati : Süre:120 Dk. * Belirtilen tarih ve sürelerin hava koşullarına değişme hakkı saklıdır

20 KURALLAR

21 FOTOĞRAF VE VİDEO DALLARINA İLİŞKİN KURALLAR : 1. Fotoğraf dalında yarışacak olanlar, Düzenleme Kurulu'nca sağlanacak olan negative filmleri ilk kareye kendi fotoğrafını çekme kaydı ile kullanılacaktır. Banyo ve baskı işlemlerinden de Düzenleme Kurulu sorumludur. Dijital fotoğraf kategorisinde aynı işlem hafıza ünitesindeki 1 numaralı kare olarak kaydedilecektir. Yarışma günü sonunda hafıza ünitesi düzenleme kuruluna teslim edilecektir. Bellek kartlarının yarışma öncesinde silinip seri numarasının hakem komitesi tarafından kayıt altına alınması zorunluluktur. Fotoğraflar juriye teslim aşamasında özel bir programla kontrol edilecek, fotoğrafların bir bölümü o makinayla o gün çekilmediği tespit edilirse yarışmacı diskalifiye edilecektir. Her yarışmacı tespit edilecek bir saatte görevliler eşliğinde seçecekleri fotoğrafların CD kayıt işlemlerini yapacaktır. Negatif filmlerin dijital görüntüleri de juri tarafından değerlendirilecektir. 2. Fotoğraf dalında yarışanlar her dalda çekmiş oldukları en fazla beş fotoğrafla yarışmaya katılabilirler. 3. Video dalında teknik bir kısıtlama yoktur. Video kasetleri Düzenleme Kurulu'nca sağlanacaktır. Yarışmacılar kullanacakları kaset tipini başvuru formunda belirtmelidirler. 4. Video dalında yarışanlar, ilk 30 sn'de yarışmacının kayıt numaralı görüntüsü ile çektikleri görüntüler arasından seçtikleri iki dakikası kesintisiz toplam dört dakikalık bölümü Düzenleme Kurulu tarafından hazırlanacak montaj setinde DVD ye aktaracaklardır. Her yarışmacıya montaj için en fazla bir saat ayrılmıştır. 5. Video kasetlerinin kopyalarını isteyen yarışmacılara Düzenleme Kurulu DVD ye aktararak teslim edecektir. 6. Yarışmacılar, bütün kategorilerde, deniz ekolojisine zarar verecek, sualtının doğal ve arkeolojik ortamını bozacak her türlü davranıştan kaçınmalıdırlar. Aksine bir davranış yarışmacının diskalifiye edilmesi ile sonuçlanacaktır. Bu konuda seçici kurul (jüri) yetkilidir. 7. Yarışmada betimleme amacıyla model dalıcı kullanmak mümkündür. 8. Yarışmada çekilen tüm fotoğrafların ve videoların her türlü kullanım hakkı, yarışmacı adının ve 7.U.K.S.G. adı ve ambleminin belirtilmesi koşulu ile eşit olarak AASAM ve KETAV'a aittir. Moda kategorisindeki fotoğrafların sınırsız olarak kullanım hakkı sponsor ile paylaşılmıştır. 9. Yarışmalar sırasında fotoğraf ya da video kategorilerinden birinde üst üste iki kez birinci ya da ikinci olan yarışmacılar bir sonraki sene USTALAR kategorisine katılabilirler.

22 DALIŞLA İLGİLİ KURALLAR : 1. Her yarışmacı, tüm dallardaki yarışmalara yanında bir dalış eşi ile katılmak zorundadır. Yurtdışından gelecek yarışmacılara dalış eşi Düzenleme Kurulu tarafından temin edilecektir. 2. Her yarışmacı ve dalış eşi, belirtilen tarih, yer ve saatte sertifika, log book ve sağlık raporlarıyla birlikte güvenlik masasına başvuracaklardır. Güvenlik kontrolü yapıldıktan sonra yarışma numaralarını alacaklardır. 3. Her yarışmacı ve dalış eşinin uluslararası dalış donatısına* sahip olması gereklidir. Bu kurala uymayan yarışmacıların yarışmaya katılımı mümkün olmayacaktır. Yurt içinden katılacak yarışmacılar kendi tüp ve ağırlık kemerleriyle katılacaklardır. Tüpler en fazla onbeş litre kapasitede veya eşit miktarda havayla dolu olacaklardır. Yurt içinden gelen katılımcılara tüp ve ağırlık kemeri verilmeyecek, kiralama konusunda yardımcı olunacaktır. Yurt dışından gelen konuklara tüp ve ağırlık kemeri Düzenleme Kurulu tarafından verilecektir. 4. Kapalı devre yada yarı-kapalı devre soluma aygıtları ile (Rebreather) yarışmaya katılamaz. Soluma gazı olarak yalnız hava kullanılabilir. 5. Dalışlarda güvenlik nedeniyle yarışmacı ve dalış eşinden oluşan takımların, kolay görülebilir renkte ve tercihen bayraklı bir şamandıra bulundurmaları gereklidir. Dalışlar sırasında yarışmacı ve dalış eşinden oluşan takımlarda, güvenlik nedeniyle en az bir bıçak bulundurulması gereklidir. 6. Dalıcılar sahip oldukları lisansların öngördüğü derinlik sınırlarına uymak zorundadırlar. Ancak, tüm dalışlar sportif dalış sınırları içinde (max. 30m) yapılacaktır. Dalıcıların donatımlarını inmeyi planladıkları derinliğe göre hazırlamaları gerekli olup, bu tümüyle kendi sorumluluklarındadır. Derinlik limiti aşımı diskalifiye nedenidir. 7. Tüm dalışlar basınç atım beklemesi gerektirmeyecek şekilde planlanmak ve uygulanmak zorundadır. Dalışlarda önlemsel güvenlik durağı yapılması önerilir. 8. Her yarışma oturumu Düzenleme Kurulu tarafından başlatılacaktır. Düzenleme Kurulu'nca ilan edilen bitiş saatinde tüm yarışmacıların dalışlarını sona erdirmiş olmaları gerekir.

23 DALIŞLA İLGİLİ KURALLAR : 9. Takımdaki dalıcılardan birisinin tankındaki hava 50 atm. basınca düştüğünde (tüm basınç atım işlemleri dahil) takımın dalışını tamamlamış olması gerekir. 30atm.den düşük tüpler diskalifıye nedenidir. 10. Dalıcıların dalışlar sırasında yeterli deneyime sahip olduklarını kanıtlamaları istenebileceğinden, sertifika ve dalış kayıt defterlerini (log-book) yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 11. Teknelerde kompresör bulunmayacağı için yarışmacılar katılacakları kategorilere göre yanlarında tüp bulundurmalıdır. Yurt dışından gelecek yarışmacılara 2 adet 12 lt kapasiteli 200 atm. tüp verilecektir. 12. Yarışmanın yapılacağı kıyı alanı, yarışma günü sabahı ilan edilecektir. Hava koşullarına göre yarışma yeri ve zamanı ile ilgili değişikler Düzenleme Kurulunun insiyatifindedir. 13. Yarışmacıların sualtındaki güvenliği ile ilgili açıklamalar her yarışma öncesi yapılacak brifingle ilan edilir. 14. Her ne kadar gerekli olan sualtı güvenlik ve sağlık hizmetleri Düzenleme Kurulu tarafından sağlanacaksa da her takım kendi güvenliğinden sorumludur. Kuralların uygulanmasında oluşacak belirsizliklerin çözümünde Düzenleme Kurulu yetkilidir. Kurallara uymayan yarışmacıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır. Tüm yarışmacılar centilmenlik kuralları içersinde; genel sualtı güvenlik kurallarına, yarışma şartnamesine, denizcilik ve dalış kurallarına ve ahlakına uymayı kabul etmiş sayılırlar. Uluslararası dalış donatısı : Dalış giysisi, maske, snorkel, ağırlıklar ve kemeri, palet, regülatör, ahtapot, denge yeleği (BCD), sualtı zaman saati, derinlik ölçer, hava basınç sayacı (manometre/spg), basınç atım cetvelleri/dalış bilgisayarı, tekli dalış tüpü (Test edilmiş, en fazla 15 lt. veya eşdeğer havaya sahip)

24 AFİŞLER

25

26 RESİMLER

27

28 YAKLAŞIMLAR

29

T.C SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014/2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

T.C SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014/2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI T.C SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014/2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEKSINAV KİTAPÇIĞI 1 İÇİNDEKİLER 1. GENEL BİLGİLER... 5 2. ÖZEL YETENEK SINAV YÖNERGESİ... 7 3. GENEL HÜKÜMLER...

Detaylı

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI BİLGİLENDİRME KILAVUZU

T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI BİLGİLENDİRME KILAVUZU T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU 2014 2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖZEL YETENEK SINAVI BİLGİLENDİRME KILAVUZU ORDU 2014 DEĞERLİ ADAYLAR! Atatürkçü düşünceyi ilke edinmiş, millî ve manevî

Detaylı

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB)

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI 2013, İstanbul 1. YARIŞMANIN AMACI İstanbul Maden İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenecek olan Doğal Taş Tasarım Yarışması

Detaylı

TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatnamesi. Serbest Dalış Teknik Kurulu SDTK

TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatnamesi. Serbest Dalış Teknik Kurulu SDTK TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatnamesi Serbest Dalış Teknik Kurulu SDTK Bu dokuman, SDTK tarafından Türkiye de yapılan Serbest Dalış yarışmalarını CMAS kuralları çerçevesinde

Detaylı

TURİZM TESİSLERİNİN BELGELENDİRİLMESİNE VE NİTELİKLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK

TURİZM TESİSLERİNİN BELGELENDİRİLMESİNE VE NİTELİKLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK ALTİD HABER HAZİRAN 2007 SAYI: 35 İçindekiler ŞİRKETİNİZİN NAKİT AKIŞINI DÜZELTMENİN YOLLARI TURİZM TESİSLERİNİN BELGELENDİRİLMESİNE VE NİTELİKLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK TURİZM İŞLETMELERİNİN BİRBİRLERİ

Detaylı

İHİB 9. HALI TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 2015 HALI, TASARIMCISINI ARIYOR

İHİB 9. HALI TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 2015 HALI, TASARIMCISINI ARIYOR İHİB 9. HALI TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ 2015 HALI, TASARIMCISINI ARIYOR İHİB, geleceğe yatırım yapmak ve ülkemizdeki yeni yeteneklere fırsat kapılarını aralamak amacıyla, Türkiye'nin en kapsamlı Halı

Detaylı

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM - ORTAÖĞRETİM VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI YÖNERGESİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM - ORTAÖĞRETİM VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI YÖNERGESİ MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI İLKÖĞRETİM - ORTAÖĞRETİM VE YAYGIN EĞİTİM KURUMLARI HALK OYUNLARI YARIŞMALARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1-(1) Bu Yönergenin amacı, Millî

Detaylı

TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012-2016 STRATEJİK PLANI TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012 2016 STRATEJİK PLANI

TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012-2016 STRATEJİK PLANI TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012 2016 STRATEJİK PLANI TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU 2012 2016 STRATEJİK PLANI ANKARA 2013 İÇİNDEKİLER GİRİŞ 1.1 BİRİMİN TANIMI VE SINIRLARININ ÇİZİLMESİ: 2.1 MEVCUT DURUM ANALİZİ 2.1.1 Türkiye Cumhuriyeti Ana Yasası 2.1.2

Detaylı

TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ TAŞI YAŞATAN TASARIMLAR DOĞAL TAŞ TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ İstanbul, 2013 1 1. YARIŞMANIN AMACI 3 2. YARIŞMANIN KONUSU 3 3. YARIŞMAYA KATILMA KOŞULLARI 4 4. YARIŞMAYA KAYIT YAPILMASI, PROJELERİN TOPLANMASI

Detaylı

Eğitimdir Ki, Bir Ulusu Ya Hür, Bağımsız, Şanlı, Yüksek Bir Toplum Halinde Yaşatır, Ya Da Bir Ulusu Esaret Ve Sefalete Terk Eder.

Eğitimdir Ki, Bir Ulusu Ya Hür, Bağımsız, Şanlı, Yüksek Bir Toplum Halinde Yaşatır, Ya Da Bir Ulusu Esaret Ve Sefalete Terk Eder. Eğitimdir Ki, Bir Ulusu Ya Hür, Bağımsız, Şanlı, Yüksek Bir Toplum Halinde Yaşatır, Ya Da Bir Ulusu Esaret Ve Sefalete Terk Eder. Anadolumuzun tam ortasında Büyük Önder in Vatanın bağımsızlığı tehlikededir.

Detaylı

i. Meslek Yüksekokulu j. Uygulama ve Araştırma Merkezi: k. Bölüm: ı. Öğretim Elemanları:

i. Meslek Yüksekokulu j. Uygulama ve Araştırma Merkezi: k. Bölüm: ı. Öğretim Elemanları: BİRİNCİ BÖLÜM Kanunun Amacı, Kapsamı ve Tanımlar Madde 0001: Amaç Bu kanunun amacı; yükseköğretimle ilgili amaç ve ilkeleri belirlemek ve bütün yükseköğretim kurumlarının ve üst kuruluşlarının teşkilatlanma,

Detaylı

2014 YARIŞMA EK DÜZENLEMELERİ 21.01.2014 2. SİGORTA

2014 YARIŞMA EK DÜZENLEMELERİ 21.01.2014 2. SİGORTA 2014 YARIŞMA EK DÜZENLEMELERİ 21.01.2014 İşbu Yarışma Ek Düzenlemeleri, TOSFED Yarışma Genel Kuralları, Ulusal Yarışma Kuralları ve diğer ek kurallara uygun olarak, 1 Ocak 2014 31 Aralık 2014 tarihleri

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEBLİĞLER DERGİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEBLİĞLER DERGİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEBLİĞLER DERGİSİ YAYIMLAR DAİRESİ BAŞKANLIĞINCA AYDA BİR ÇIKARILIR İlk Çıkış Tarihi: 09/01/1939 CİLT: 72 ARALIK 2009 SAYI: 2627 TALİM VE TERBİYE KURULU BAŞKANLIĞI Karar Sayısı

Detaylı

www.simmder.org SANCAKTEPE İLÇE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SANCAKTEPE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ

www.simmder.org SANCAKTEPE İLÇE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SANCAKTEPE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ www.simmder.org SANCAKTEPE İLÇE EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SANCAKTEPE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ 2 İÇİNDEKİLER GİRİŞ 3 YARIŞMA HAKKINDA BİLGİ 5 YARIŞMA TAKVİMİ 6 YARIŞMA ESERLERİNİN TEMİNİ ve ULAŞTIRILMASI 7 YARIŞMA KİTAPLARININ

Detaylı

TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı. Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK

TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı. Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK Bu doküman, SDTK tarafından Türkiye de yapılan Serbest Dalış yarışmalarını CMAS kuralları çerçevesinde

Detaylı

İlk baskısı 2012 yılında yapılan bu kitap, içeriğinde yer alan bazı kanun ve yönetmeliklerde yapılan değişiklikler nedeniyle www.basbakanlik.gov.

İlk baskısı 2012 yılında yapılan bu kitap, içeriğinde yer alan bazı kanun ve yönetmeliklerde yapılan değişiklikler nedeniyle www.basbakanlik.gov. İlk baskısı 2012 yılında yapılan bu kitap, içeriğinde yer alan bazı kanun ve yönetmeliklerde yapılan değişiklikler nedeniyle www.basbakanlik.gov.tr resmî İnternet sitesinin Mevzuat bölümü dikkate alınarak

Detaylı

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 2014-HALK OYUNLARI YARIŞMA TALİMATI

TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 2014-HALK OYUNLARI YARIŞMA TALİMATI Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 13.09.2013 Karar No : 45/12 1 TÜRKİYE HALK OYUNLARI FEDERASYONU 2014-HALK OYUNLARI YARIŞMA TALİMATI BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar AMAÇ Madde 1. Bu talimatın

Detaylı

YÖNETMELİK. Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK. Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ 5 Kasım 2013 SALI Resmî Gazete Sayı : 28812 YÖNETMELİK Spor Genel Müdürlüğünden: OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı,

Detaylı

TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı. Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK

TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı. Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK TSSF-Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Serbest Dalış Yarışma Talimatı Serbest Dalış Teknik Kurulu-SDTK Bu doküman, SDTK tarafından Türkiye de yapılan Serbest Dalış yarışmalarını CMAS kuralları çerçevesinde

Detaylı

TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI

TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI ĐSTANBUL BÜYÜKŞEHĐR BELEDĐYESĐ KENTSEL TASARIM MÜDÜRLÜĞÜ ĐSTANBUL ĐÇĐN TAKSĐ SĐSTEMĐ TASARIMI FĐKĐR PROJESĐ YARIŞMA ŞARTNAMESĐ 2011 ĐSTANBUL TÜRKĐYE ĐÇĐNDEKĐLER 1 YARIŞMANIN AMACI...3 2 YARIŞMANIN TÜRÜ

Detaylı

Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye Aday Başvuru Yönergesi

Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye Aday Başvuru Yönergesi Global Cleantech Innovation Programme (GCIP) Türkiye Aday Başvuru Yönergesi 1. Program Tanıtımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) için Küresel Temiz Teknolojiler Yenilik Programı (GCIP), Türkiye

Detaylı

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet teşkilatına bağlı yükseköğretim kurumlarıyla ilgili hususlar ayrı kanunlarla düzenlenir.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet teşkilatına bağlı yükseköğretim kurumlarıyla ilgili hususlar ayrı kanunlarla düzenlenir. Kanun Numarası: 2547 Kabul Tarihi: 04/11/1981 Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 06/11/1981 Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 17506 BİRİNCİ BÖLÜM: Kanunun Amacı, Kapsamı ve Tanımlar Amaç Madde 1 - Bu kanunun

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI

T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI T.C. BAŞBAKANLIK DIŞ TİCARET MÜSTEŞARLIĞI İİB OAİB AKİB EİB 2.ULUSAL M BiLYA TASARIM YARISMASI. E V O F i S M U T F A K - B A N Y O X-09 İHRACATÇI BİRLİKLERİ 2.ULUSAL MOBİLYA TASARIM YARIŞMASI X - 09 Son

Detaylı

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ TURİZM FAKÜLTESİ STAJ YÖNERGESİ

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ TURİZM FAKÜLTESİ STAJ YÖNERGESİ NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ TURİZM FAKÜLTESİ STAJ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde- 1: (1) Bu Yönergenin amacı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi nde

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM KANUNU

YÜKSEKÖĞRETİM KANUNU 5347 YÜKSEKÖĞRETİM KANUNU Kanun Numarası : 2547 Kabul Tarihi : 4/11/1981 Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 6/11/1981 Sayı : 17506 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 21 Sayfa : 3 * * * Bu Kanunun yürürlükte

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Şubat-2015 Hazırlayan: Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörlüğü Taşlıçiftlik Yerleşkesi TOKAT www.gop.edu.tr

Detaylı

OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ

OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ OKUL SPOR FAALİYETLERİ YÖNETMELİĞİ Resmî Gazete de yayım tarih ve sayısı: 5 Kasım 2013 - Sayı: 28812 Amaç BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı, Millî Eğitim

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016 Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk TÜRKİYE

Detaylı