EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI"

Transkript

1

2 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 17.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:23 Sayı: Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Tatiller nedeniyle sık sık sekteye uğrayan eğitim öğretim yılına, tüm enerjimizi toplayıp en iyi şekilde devam etmemiz gerekiyor. Bunun için hepimizin çok çalışması gerekiyor. Bundan sonra öğrencilerimiz de çok yoğun bir tempo içinde olacaklar. Şubat ve Mart aylarına şöyle bir bakacak olursak; 19 Şubat ta Anaokulu velilerimize bilgilendirme toplantısı yapacağız. Okul Aile Birliği etkinlikleri kapsamında 27 Şubat Cuma öğleden sonra TEKSEM tarafından sergilenecek olan Taş Devri adlı oyunu isteyen öğrencilerimiz bilet alarak izleyebilirler. Bu oyunu özellikle belirtmemin nedeni oyunun engelli oyuncular tarafından sergilenecek olmasıdır. Öğrencilerimizin farklılıklara saygı göstermesi, başkalarının ihtiyaçlarını önemsemesi açısından bu oyunun izlenmesini önemsiyorum. Oyun öncesinde bilgilendirme öğretmenlerimiz tarafından yapılacaktır. Okul sonrası bir etkinlik olacağı için ulaşımın velilerimiz tarafından sağlanması gerekiyor. Oyun, öğrencilerimiz, görevli öğretmen ile velilerimiz için sergilenecektir. 14 Mart Deney Bilim ve Teknoloji Günü için şimdiden çok heyecanlıyız. Bu sene ilkokul düzeyinde 1. sınıflar dahil olmak üzere tüm sınıf seviyelerinin katılımı ile düzenlediğimiz etkinliğimiz için, öğrencilerimiz heyecan içinde projeleri üzerinde çalışıyorlar. Siz velilerimizin soruları olursa sınıf öğretmeni ile iletişime geçmenizi rica ederiz. 2. dönem ağırlık vereceğimiz çalışmalardan bir tanesi de çevre bilincini arttırmaya yönelik projeler olacak. Bunun için okulumuzun yeri o kadar uygun ki bundan yararlanmamak olmaz diye düşünüyorum. Neler mi yapacağız? Bahçede dikim yapacağız. Atıkları nasıl değerlendirebileceğimiz konusunda çalışmalar yapacağız. (Örneğin 2., 3 ve 4. sınıf öğrencilerimiz organik atıklardan compost gübre üretimi yapacaklar.) 4. sınıf öğrencilerimiz Barış Elçileri projesini devam ettirirken, küçük sınıflara bahçede oyunlar oynatarak grup liderliği yapacaklar. Okula geldiğinizde siz velilerimizin ve küçük öğrencilerimizin tanıyabilmesini sağlamak için turuncu yelekler temin ettik. Akademik çalışmalarımız aynı yoğunlukta devam ediyor. 3 ve 4. sınıflarda Matematik, 1 ve 2. sınıflarda okuma yazma çalışmalarına ağırlık vererek programımızı yürüteceğiz. 3 ve 4. sınıflarda başlattığımız Khan Academy Matematik uygulamaları, evde öğrencilerimizin şifrelerini girerek rahatlıkla yapabilecekleri çalışmalardır. Alışkanlık edinmeleri ve sisteme alışabilmeleri için bu dönem uygulamayı Bilgisayar Laboratuvarında da gerçekleştireceğiz. İyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim. Saygılarımla, Belma ASAM Okul Müdürü

3 Sayfa İlkokul 2.dönem veli-öğretmen görüşmeleri 23 Şubat Pazartesi günü itibariyle başlayacaktır. Türkçe ve İngilizce etütler 6 Mart 2015 Cuma günü başlayacaktır. 2.Dönem sınav takvimi web sayfamızda yayınlanmıştır. Haftalık hazırladığımız bültenler her hafta web sayfamızda da yayınlanmaktadır. Okul Aile Birliğimizin düzenlediği Tiyatro Gösterisi 27 Şubat Cuma da konferans Salonumuzda TEKSEM Engelsiz Sanatçılar Merkezi nin sahneleyeceği Taş Devri isimli oyuna tüm öğrencilerimiz katılabilirler. Biletler İlkokul Danışma Türkan Korkmaz dan 25 TL karşılığında temin edilebilir.

4 Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 Sayfa 3 4D sınıfı öğrencimiz Deniz İldeniz in, GO turnuvasına katılımından dolayı kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. Türkiye Tenis Federasyonunun düzenlemiş olduğu 10 Yaş Kış Kupası nda bayanlar ikincisi olmuştur. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz. 1. sınıf öğrencilerimiz Ladin Acarbay, Ela Tümay ve Yonca Oba yı katıldıkları kayak turnuvasında göstermiş oldukları başarılarından dolayı kutlarız.

5 Sayfa Bu hafta Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisi olarak 4.sınıflarla ÖN ERGENLİK DÖNEMİ GELİŞİM ÖZELLİKLERİ VE KAZANMAMIZ GEREKEN BECERİLER konusu, sunum yapılarak öğrencilerle tartışılmış, soruları cevaplanmaya çalışılmıştır. Üzerinde önemle durduğumuz konular; bu yaşta FİZİKSEL, DUYGUSAL, SOSYAL, BİLİŞSEL ve CİNSEL GELİŞİMLERİ hakkında paylaşımda bulunuldu. Bu yaşta kazanması gereken beceriler hep birlikte tartışıldı. Öğrenciler kendilerini değerlendirme fırsatı buldu. Kendini tanıyabilmesi, (genel ve özel yetenek, ilgi ve ihtiyaç) Geleceğiyle ilgili konuşabilmesi, Davranışları hakkında özeleştiri yapabilmesi, Verimli ders çalışma ve zamanını planlayabilmesi, Başkaları ile iyi ilişkiler kurabilmesi, Boş zamanlarını değerlendirebilmesi, Dürüst olması. BU YAŞTA: Sevilmek, beğenilmek, başarılı olmak, kendini güven altında hissetmek, yeni deneyimler kazanmak belli başlı ihtiyaçlar olduğu, tüm sınıflarda çeşitli örneklerle paylaşıldı.

6 Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 Sayfa 5 Bulut Prensesi isimli kitabımızı okuduk, anlattık, inceledik ve hikaye haritalarını çıkarttık. Şubat ayında doğan öğrencilerimizin doğum günlerini kutladık. Tatilde yazdığımız anılarımızı paylaştık.

7 Sayfa UZUNLUK NASIL ÖLÇÜLÜR? Mind Lab derslerimizde eğlenceli oyunlar öğreniyoruz.

8 Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 Sayfa 7 Matematik dersinde tahmin etme, karşılaştırma ve uygulama süreçlerini kullanarak ağırlık ölçümleri yaptık.

9 Sayfa Şarkılarla, tebriklerle ve danslarla şubat ayında doğan öğrencilerimizin doğum gününü coşkuyla kutladık. Mini Küçük Dedektif kitabımızı okumaya başladık.

10 Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 Sayfa 9 Bu hafta Çarpma İşlemi oyunlarıyla Bölme İşlemi konusuna hazırlık yaptık. İki ve üç basamaklı doğal sayıları tek basamaklı sayılara bölme çalışmaları yaptık.

11 Sayfa Şubat ayında doğan öğrencilerimizin doğum günlerini kutladık. Güne hazırlık saatlerimizde beden perküsyonu çalışmaları yaptık.

12 Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 Sayfa 11 Türkçe dersimizde Doğal Afetler konusunu işledik. Sınıf arkadaşlarımızla grup çalışmaları yaparak öğrendiklerimizi pekiştirdik.

13 Sayfa Matematik dersimizde Kesirleri Tanıyalım konusunu öğrendik. Kesir takımlarını kullanarak çalışmalar yaptık.

14 Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 Sayfa 13 İkinci dönemimizin ilk haftasında öğrencilerimizin tatil sürecinde hazırlamış oldukları video, powerpoint sunumları ve posterleri üzerinden sınıf içerisinde sunumlar yaptık. Yeni ünitemiz olan Cool Clothes isimli giyecekler ile ilgili olan konumuza başladık. En sevdiğimiz kıyafetler ve renkler hakkında konuştuk. Giyecekler ile ilgili olan kelime haznemizi geliştirirken, onları yazma ve okuma becerimizi geliştirmeye ağırlık gösterdik. Defterlerimizde resimler ile yazıları eşleştirerek çalışmalar yaptık. Skills derslerimizde ise Ch sesini öğrendik. Phonics kitabımızdaki aktiviteler ve eğlenceli videolarla derslerimizi renklendirdik, mevsimler ve mevsim değişiklikleri hakkındaki dijital kitabımızı okuduk.

15 Sayfa Tatilden döndüğümüz bu haftada çalışmalarımıza kaldığımız yerden hızla devam ettik. Okulumuz yarı yıl tatiline girmeden önce Oxford Discover kitabımızdan başladığımız Matematik, sayılar ve toplama işlemleri hakkındaki ünitemize devam ettik. Öğrencilerimiz sınıf öğretmenlerimiz ile de bu konuları yaptıkları için üniteyi kavramakta zorlanmadılar, Matematik derslerinin İngilizce olarak da işlenmesinden çok keyif aldılar. Tek sayıları ve çift sayıları tekrar eden ve toplama işleminin hayatımızdaki yerinden bahseden bir okuma parçası okuduk, hakkında çalışmalar yaptık. Kendi toplama problemlerimizi öğrendiğimiz have/has/don t have gibi kalıpları kullanarak oluşturduk, çözdük. Sınıf içinde kurduğumuz problemleri birbirimize sorduk, hızlı toplama yapma yarışması yaptık. Skills derslerimizde de Yiyecekler konusuna geçtik. Sağlıklı beslenmeden ve sağlıklı alışkanlıklardan bahsettik. English English Everywhere kitabımızdan konu hakkında aktiviteler yaptık. Yeni kelimeler öğrendik. Oxford Discover kitabımızın gelecek hafta başlayacağımız yiyecek temalı 10.ünitesi ile eş zamanlı olarak yiyecekler ünitesine devam edeceğiz.

16 Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 Sayfa 15 Kısa bir tatilin ardından bu hafta konularımıza kaldığımız yerden devam ettik. Birbirimize Nasıl Davranmalıyız? sorusunun cevabını aradığımız ünitemizi işlerken, şimdiye kadar neler öğrendiğimizi gözden geçirip sınıfımızdaki tabloya yerleştirdik. Arkadaşlarımız, ailemiz ve öğretmenlerimizle iyi ilişkiler kurmak için uymamız gereken kurallar hakkında konuştuk. Farklı yerlerde güvenliğimizi sağlayan kişilerle ilgili bir yazı okuduk. Ayrıca sınıfta iki gruba ayrılıp öğrendiğimiz yapılarla ilgili Pirate Waters isimli interaktif bir oyun oynadık. Oyun sırasındaki davranışlarımızı konumuzla ilişkilendirip öğrendiklerimizi pekiştirdik. Skills derslerimizde ise değerler konusunu işliyoruz. Birbirimizle olan ilişkilerimizde kibar ve saygılı olmanın önemi hakkında konuşarak çeşitli aktiviteler yapıyoruz. Bunun yanı sıra klasik bir çocuk hikayesi olan Üç Küçük Domuzcuk (Three Little Pigs) u değerler merceğinden ele alarak yeniden anlattık.

17 Sayfa Tatil sonrası Language Arts derslerimizde ilk haftamıza World Wonders kitabımızdan Spor konusuyla başladık. Şimdiki zamanı kullandığımız keyifli aktivitelerle konumuzu işledik. Skills derslerinde öğrencilerimiz, hazırladıkları Flat Stanley ile tatilde yaşadıkları maceraları anlatan kitapçıkları ve powerpoint sunumları arkadaşlarına sundular. Bu ödev öğrencilerimizin tatil anılarını eğlenceli ve yaratıcı bir biçimde arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağladı.

18 Yıl:5 Hafta:23 Sayı: 17 Sayfa Sınıflarımızla 3 Boyutlu Çizim Programında Çalışmaya Başladık Google Sketchup ile 3D Tasarım Bilişim Garaj Akademisi derslerimizden ikincisi olan 3 boyutlu çizim programı Google Sketchup la 3 boyutlu tasarımlarımızı yapmaya başladık. 3D Tasarımı eğitiminin amacı çocuklarımızın günlük yaşamlarında sıklıkla karşılaştıkları üç boyut kavramını ve onu oluşturan bileşenleri erken yaşlarda tanımalarını sağlamaktır. Bu yaşlarda geliştirecekleri basit merdiven, masa, sandalye, koltuk, sehpa ve dolap gibi çizimlerle çocuklarımız hayallerinde bulunan nesneleri somut olarak bilgisayar ekranına aktarabilecekler. Öğrencilerimiz Eğitim Sonunda Neler Yapabilecekler? Google Sketchup 3D tasarım eğitimi sonunda öğrencilerimiz, Perspektif kavramını anlayacaklar, İki boyutlu bir şeklin nasıl üç boyuta dönüştürüldüğünü görecekler, İki boyutlu geometrik şekillerden üç boyutlu farklı şekiller oluşturulabileceklerdir. 4. sınıf öğrencilerimizle bu hafta 3 Boyutlu Çizim Programı olan Google Sketchup programını kullanmaya başladık. Öncelikle iki boyutlu çizimler yapmayı öğrenen öğrencilerimiz çizimlerini yaparken çok keyifli vakit geçirdiler.

19 Sayfa Satranç oyunu; yüzlerce yıldır küçükten büyüğe insanların ilgisini çekmiş olan ve günümüz iletişim çağının da satranç ile oldukça iyi uyuşması nedeniyle tamamen yaygınlaşıp her ülkede zevkle oynanan faydalı bir oyundur. Satrancın tüketilemeyen eğlendirme yönü yanında öğrencilerimize başarıya mutlaka çalışarak ulaşmanın mümkün olduğunu, elindeki imkanları belli bir amaç için kullanabilmeyi, odaklanmayı, olaylara ve durumlara farklı açılardan bakabilmeyi ve hayatın içindeki daha pek çok değeri bu yaşlarda fark edip yaşamlarına yansıtabilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu sporu yapabilmek için nefesimizin gücü değil satranç sevgisi yeterlidir. Eğlenceli voleybol teması altında, bireysel top koordinasyon çalışmalarından başlayarak, temel tekniklerden en önemlisi olan parmak pasını öğrenerek mini voleybol maçları yaptık. Oyun kurallarını öğrenirken bir yandan takım çalışmasına alışma, iletişim, bir yandan da voleybola branşıyla spora yatkınlığı artırmak için toplu ve topsuz eğlenceli oyunlar oynadık. Derse katılımlarımız üst düzeydeydi. Sonraki dönemde hedefimiz erkeklerin de voleybol branşına ilgisini artırmak. Hazırlayan: Vildan TAŞTAN - İlkokul Müdür Asistanı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 18.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:25 Sayı: 18 27 Şubat 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Kar tatilleri nedeniyle, bu akademik yılda okula gelemediğimiz günler

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ TED İSTANBUL KOLEJİ 01 KASIM 2013 İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:8 Sayı: 7 01 KASIM 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ 22-23-24 Ekim tarihlerinde TED Istanbul Koleji Genel Müdür Yardımcısı ve Okul Müdürleri olarak Kıbrıs ta yapılan

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 10.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:11 Sayı: 10 21 KASIM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bu hafta 4. sınıf temsilcileri ile toplantımız vardı. Çok keyifli ve yararlı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTENİ 16.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:20 Sayı: 16 23 Ocak 2015 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Birinci dönemi bugün itibarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Tatiller nedeniyle

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 5.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:6 Sayı: 5 17 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Bahçede oynamanın keyifini çıkaran öğrencilerimizin, yağışlı havalarda da motivasyonlarının

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLK BÜLTENİ 4.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:5 Sayı: 4 10 EKİM 2014 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Henüz yağışların başlamamış olması bir açıdan bizler ve öğrencilerimiz için

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 22.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:29 Sayı: 22 27 Mart 2015 Değerli Velilerimiz, Geçen hafta NESA (Near East South Asia), Yakın Doğu Güney Asya Yurtdışı

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI

2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI 2014-2015 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI İLKOKUL BÜLTEN 23.SAYI TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:5 Hafta:30 Sayı: 23 03 Nisan 2015 Değerli Velilerimiz, Bugün bir haftalık tatilimiz başlıyor. Tatil sonrası ilk okul günümüz

Detaylı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı

HAZİRAN 2014 / 11. Sayı HAZİRAN 2014 / 11. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 43 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 44 Yabancı Diller 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 7 Tuzla Anaokulu 50 Sayısal Bölüm 9 Ataşehir

Detaylı

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA

MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA MART 2015 / 13. Sayı OKAN KOLEJİ İSPANYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 46 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 47 Okan Koleji Lisesi 6 Okan Koleji Anaokulu 48 Yabancı

Detaylı

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ

İLKOKUL BÜLTENİ DEĞERLİ VELİLERİMİZ İLKOKUL BÜLTENİ TED İSTANBUL KOLEJİ Yıl:4 Hafta:14 Sayı:13 13 ARALIK 2013 DEĞERLİ VELİLERİMİZ Soğuk hava şartlarının ve kar yağışının da etkisi ile ulaşım açısından zorlu bir hafta geçirdik. Tabii bu herkes

Detaylı

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ

BİLMEMİZ GEREKENLER SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ FEN ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında çocuklarımızla birlikte hazırlayacağımız tüm etkinliklerimizi aylık bültenimizden takip edebilirsiniz. Bültenimizde sınıf içerisinde uyguladığımız tüm

Detaylı

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr

Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir. hatemokullari.k12.tr Geleceğin Liderleri Hatem de Yetişir Türkiye nin en hızlı büyüyen eğitim kurumu. 3 Yılda 99 Okul... Türkiye nin yeni eğitim markası Özel Hatem Okulları, geleceğin liderlerini yetiştiren okul kimliğiyle

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞTİM-ÖĞRETİM YILI 1. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 Türkçe derslerinde hedefimiz öğrencilerimize Türk dilini sevdirmek, kurallarını sezdirmek, süreç içerisinde Türkçeyi bilinçle, özenle

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013

AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 AÇI OKULLARI E- Haber / Kasım 2013 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM # 3.1 İLKOKUL # 3.2 ORTAOKUL # 3.3 LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMİ 4.1 OKUL ÖNCESİ 4.2 İLKOKUL 4.3 ORTAOKUL 4.4 LİSE 5.

Detaylı

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü

H. Noyan BİNGÖL FMV Özel Ispartakule Işık ilköğretim Kurumu Müdürü Sayın Velimiz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı na başlarken birinci yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek amacıyla bu akademik bülteni hazırladık. 128 yıldır geçmişten

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI I. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 5 6 7 Türkçe öğretimi beceri kazandırmaya yönelik etkinlikler bileşkesidir. Türkçe öğretimindeki temel amacımız; dinleme, konuşma, okuma,

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

E-DERGİ YAKAMOZ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI E-DERGİ ÖZEL PEV OKULLARI KÜLTÜR YAYINI / SAYI:9 / YIL: 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI PEV Liselerinde Cumhuriyet Coşkusu Cumhuriyetimizin 90.yıldönümünde, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün açtığı aydınlık

Detaylı

2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ

2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 1 2. YARIYIL ETKİNLİK TAKVİMİ 2 3 4 2. yarıyılda Hayat Bilgisi derslerinde Okul Heyecanım, Benim Eşsiz Yuvam ve Dün, Bugün, Yarın temaları birlikte yürütülecektir. Bu temalarda; Okuldaki kaynakların neden

Detaylı

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FMV ÖZEL ISPARTAKULE IŞIK İLKÖĞRETİM KURUMU 2013 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI Sayın Velimiz, 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılına baslarken 1. yarıyıl boyunca yapacağımız akademik çalışmalar konusunda sizleri bilgilendirmek

Detaylı

AÇI OKULLARI E-HABER

AÇI OKULLARI E-HABER AÇI OKULLARI E-HABER Stratejik Plan... 2 Açı Okul Öncesi... 2 Açı İlkokulları... 3 Açı Ortaokulu... 4 Açı Lisesi... 5 Öğrenenler Topluluğu... 6 Akademik Kurul Öğrenen Okul Projesi... 6 Açı da Bilişim...

Detaylı

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim

ÖZEL BARIŞ İLKOKULU. Kütüphane. İngilizce. Müzik. Beden eğitimi. Rehberlik. Teknolojileri. Görsel sanatlar. Bilişim ÖZEL BARIŞ İLKOKULU 2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ARALIK AYI BRANŞ DERSLERİ BÜLTENİ İngilizce Müzik Beden eğitimi Kütüphane Rehberlik Görsel sanatlar Bilişim Teknolojileri Sayın Velilerimiz, Sorgulama

Detaylı

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11

Sporda Çok Yönlü Eğitim 11 19 Tübitak Matematik Olimpiyatında Büyük Başarı 10 Sporda Çok Yönlü Eğitim Modeli ni Bakırköy Fatih Uyguluyoruz İlk ve Ortaokulu 11 Müzik Eğitiminde Branşlaştık Başarılarımız Öğrencilerimizden Hasan ŞENER,

Detaylı

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL

SEV YAYINCILIK A.Ş. ŞİRKET MÜDÜRÜ EBRU ŞENOL 2014/1 5 DENİZ ALTINDA YAŞAYAN CANLILAR HAYAL GÜCÜNÜ KULLAN SEV OKULLARI'NDA KUTLAMA COŞKUSU 29 EKİM KUTLAMALARI SORUMLULUK PROJESİ YUMURTA ETKİNLİĞİ SAĞLIK VE EĞİTİM VAKFI YAYINIDIR. ŞUBAT 2014, YIL 3,

Detaylı

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014

AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 AÇI OKULLARI E- Haber Mayıs 2014 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL 2. ÖĞRETMENLER 3. AÇI AKADEMİK PROGRAM 3.1. OKUL ÖNCESİ # 3.2. İLKOKUL # 3.3. ORTAOKUL # 3.4. LİSE 4. AÇI ÖĞRENİM DENEYİMLERİ 4.1. OKUL ÖNCESİ #

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL ORTAOKULU VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı