POWER POINT Power Point ile Çalışmaya Başlamak

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "POWER POINT 2007. Power Point ile Çalışmaya Başlamak"

Transkript

1 POWER POINT 2007 Power Point ile Çalışmaya Başlamak PowerPoint Nedir? PowerPoint; hareketli metin, resim, grafik veya tablolar gibi nesneler içeren, slaytları hazırlayarak sunu oluşturmamızı sağlayan bir programdır. PowerPoint programı sayesinde hazırlanan sunular, eğlenceli bir şekilde dinleyicilere aktarılabilir. Herhangi bir konu hakkında etkili ve gösterişli bir sunum hazırlamak için metin, resim, grafik veya tablolar gibi nesneler eklenebilir. Eklenen metin veya nesnelere efekt verilerek hareketli sunumlar hazırlanabilir. Örneğin, bir proje üzerinde çalışıyorsunuz. Çalıştığınız projenin konusunu çalışma arkadaşlarınıza sunmanız gerekiyor. Çalışma arkadaşlarınızı etkilemek için PowerPoint in sunduğu görsel özellikler kullanılabilir. Hareketli metin veya nesneler sununuza güçlü bir destek sağlar. Ayrıca gelen katılımcılara sunu hakkında konuşmacı ve dinleyici notları da verilebilir. PowerPoint 2007 ile birlikte gelen yeniliklerle daha hızlı ve daha kaliteli sunumlar hazırlanabilir. Örneğin, geliştirilen animasyonlar sayesinde slaytlara geçiş efekti verilmeden önce canlı ön izlemesi görülebilir. PowerPoint programını açmak için Başlat -> Tüm Programlar/ Microsoft Office 2007 / Microsoft Office PowerPoint 2007 seçilir. PowerPoint ile Çalışmak PowerPoint 2007 programı başlatıldığı zaman karşınıza aşağıdaki gibi boş bir sunu penceresi gelir. PowerPoint 2007, menü ve araç çubuğu yapısı tamamen değişmiş bir şekilde yeni bir kullanıcı ara yüzü sunar. Office Düğmesi: Kaydetme, yazdırma, paketleme gibi işlemlerin yapıldığı ve PowerPoint 2007 özelliklerinin ayarlandığı bölümdür. Hızlı Erişim Araç Çubuğu: Bu araç çubuğunda sık kullanılan özelliklerin kısa yolu oluşturularak daha hızlı işlem yapılması sağlanır. Başlık Çubuğu: Programın ve sunu dosyasının adını görüntüler. Yardım Düğmesi: PowerPoint 2007 yardımını açar. Ayrıca klavyeden yardım penceresini açmak için F1 tuşu da kullanılabilir. Slaytlar/Anahat Bölmesi: Bu bölmede Slaytlar ve Anahat adında iki tane sekme vardır. Slaytlar sekmesi, sunudaki slaytların küçük resimlerini görmemizi sağlar. Anahat sekmesi ise Slayt metinlerinin ana hattını görmemizi sağlar. Durum Çubuğu: Slaytlar ve komutlar hakkında kısa bilgileri görüntüler. Slayt Bölmesi: Seçili olan slaydı, sunuda göründüğü şekilde gösterir. Notlar Bölmesi: Konuşmacı notlarının yazıldığı bölümdür. Görünüm Düğmeleri: Sunuya; Normal, Slayt Sıralayıcısı veya Slayt Gösterisi görünümlerinde bakılmasını sağlayan düğmelerdir. Yakınlaştırma Kaydırıcısı: Yakınlaştırma kaydırıcısı kaydırılarak ekrandaki görüntü yakınlaştırılabilir veya uzaklaştırılabilir.

2 PowerPoint 2007 de kullanıcı ara yüzü tamamen değişmiştir. Eski versiyonlarından çok farklı yeni bir ara yüz sunmuştur. Menüler ve araç çubuklarının yerine şerit ler gelmiştir. PowerPoint 2007 de 7 tane temel sekme vardır. Bunlar; Giriş, Ekle, Tasarım, Animasyonlar, Slayt Gösterisi, Gözden Geçir ve Görünüm sekmeleridir. Giriş: Pano işlemleri, slayt işlemleri, yazı tipi biçimlendirmeleri, paragraf ayarları ve çizim işlemlerinin yapıldığı sekmedir. Ekle: Bir sunuya; tablo, resim, diyagram, grafik, metin kutusu, ses, köprü, üst ve alt bilgi gibi nesneleri eklemek için kullanılan sekmedir.

3 Tasarım: Slaytlara; tema, yazı tipi, renk şeması veya arka plan stilleri vermek ve sayfa ayarlarını değiştirmek için kullanılan sekmedir. Animasyonlar: Animasyon efektlerinin bulunduğu sekmedir SUNUM HAZIRLAMA TEKNĐKLERĐ PowerPoint'i başlattığınızda, slayt oluşturduğunuz ve slaytlar üzerinde çalıştığınız Normal görünümü adlı görünümde açılır. 1. Slayt bölmesinde, doğrudan tek tek slaytlar üzerinde çalışabilirsiniz. 2. Noktalı sınırlar yer tutucuları belirtir; buralara metin yazabilir ya da resim, grafik ve başka nesneler ekleyebilirsiniz. 3. Slaytlar sekmesi Slayt bölmesinde gösterilen her tam boy slaytın bir küçük resim sürümünü gösterir. Başka slaytlar eklediğinizde, Slaytlar sekmesindeki bir küçük resmi tıklatarak slaytın Slayt bölmesinde görünmesini sağlayabilirsiniz. Sununuzdaki slaytları

4 yeniden düzenlemek için de küçük resimleri sürükleyebilirsiniz. Slaytlar sekmesinde ayrıca slayt ekleyebilir ve silebilirsiniz. 4. Notlar bölmesinde, geçerli slaytla ilgili notlar yazabilirsiniz. Sunumunuzu yaparken notlarınızı dinleyicilere verebilir veya Sunum görünümünde notlarınıza başvuruda bulunabilirsiniz. Power Point ekranını açtığınızda ilk slayt, kapak slaytı olarak tasarlanmalıdır. Đçeriğinde başlık ve hazırlayan kişinin isim ve soy ismi yer almalıdır. Sunum içerisinde yazılar çok olmamalı, izleyicilerin kolay anlayabileceği türden kısaltılmış notlar, şekiller ve resimler yer almalıdır. Ekranın sol bölümünde tüm slaytların küçültülmüş ön izlemeleri yer almaktadır. GĐRĐŞ sekmesindeki temel işlevler aşağıdaki resimde açıklanmıştır.

5 Bu bölümde dikkat edilmesi gereken nokta, slayt düzeni nin seçimidir. DÜZEN yazılı seçeneğe basıldığında, istenilen slayt düzenine göre uygun düzen seçilmelidir. Örneğin, solda resim sağda yazı isteniyorsa iki içerik seçeneği seçilebilir. Bir diğer önemli unsur, TASARIM bölümünden arka planımızı ve yazı karakterlerimizi renklendirecek uygun tasarımın seçilmesidir. Bir tasarımı tercih ettikten sonra, isteğe göre renk ve fon değişikliği yapmak da mümkündür.

6 Bu seçim yapıldıktan sonra ekranımızın ortasında beliren 6 simgeyi kullanmak suretiyle, küçük resim, dosyadan resim, grafik, tablo, smart art ve video klip eklemek mümkün olabilecektir. Aynı zamanda bu işlevleri EKLE sekmesinden de gerçekleştirmek mümkündür. Sunumunuzda mutlak suretle madde işaretlerinden faydalanmaktayız. Madde işaretlerini değiştirmek harf veya numara eklemek ve hatta bunların renklerini değiştirmek için GĐRĐŞ bölümündeki madde işaretleri ve numaralandırma seçeneklerini kullanmalıyız. Maddenin rengini ve büyüklüğünü değiştirmek için, madde işaetleri butonuna bastıktan sonra en alttaki madde işaretleri ve numaralandırma seçeneğini kullanabiliriz.

7 Bir sonraki slayt için yeni slayt seçeneğini kullanıyoruz. Đkinci slaydımızı ekledikten sonra ekranın ortasında yer alan 6 simgeden işimize yarayan işlevler varsa yine kullanabilmekteyiz. Örneğin grafik eklememiz gerekiyorsa üstten ortadaki grafik butonuna basıyoruz. Grafik ekleme butonuna bastığımızda, ekranın sağ kısmında bir Excel dosyası açılacaktır. Burada seri 1, 2, 3 ve kategori 1, 2, 3 şeklinde hazır bir tablo belirecektir. Yapmak istediğimiz tabloya göre bu değerleri klavyemizden değiştirerek yeni kelime ve rakamlar giriyoruz. Biz rakamları değiştirdikçe grafiğimiz de otomatik olarak değişecektir. Đşimiz bitince Excel dosyasını sağ üst köşeden kapatıyoruz. Grafiğimizin türünü değiştirmek istersek, grafiğin üzerinde sağ tuş yapıp grafik türünden farklı bir grafik türü seçebiliriz. Eğer grafikteki rakamsal değerleri değiştirmek istersek, yine grafik üzerinde sağ tuş yapıp grafik verisi seçeneğinden Excel sayfasına dönüş yapabiliriz. Diğer yandan grafiğimizin renk ayarlarını değiştirmek istersek grafik üzerinde çift tıklayarak en üstte bir barın aktif hale gelmesini sağlamamız ve buradan renk değişikliğini yapmamız gerekecektir.

8 Eğer sunumda bir diyagram veya şema eklememiz istenmişse, SMART ART seçeneğini kullanmamız gerekecektir. Yine yeni slaydımızın ortasındaki 6 simgeden üstten en sağdaki seçenek bu işlevi kısa yoldan görecektir. Açılan pencereden istediğimiz smart art seçeneğini seçip gerekli düzenlemeyi yapabiliriz. Örneğin, bizden bir kuruluş seması yapmamız istenmişse, istenilen şemayı seçtikten sonra ortaya çıkan hücrelere (solda açılan pencereden de yapılabilir) gerekli yazıları yazmamız yeterli olacaktır. Eğer bir çalışanın altına bir ast ekleyeceksek, bu çalışın hücresine sağ tıklayıp sekil ekle seçeneğinden alt ekle seçeneğini seçmemiz gerekecektir. Eğer bizden bir yardımcı eklememiz istenmişse bu sefer de yardımcı ekle seçeneğini seçmemiz gerekecektir. Şemanın rengini değiştirmek veya 3 boyutlu yapmak için, şemanın çerçevesine çift tıklayıp yukarıda açılan barı kullanabiliriz.

9 Slaydımıza son olarak animasyon eklememiz de gerekecektir. Animasyonlar sunumlara renk katan ve izleyicinin dikkat kesilmesini sağlayan unsurlardır. Bunun için yukarıdan ANĐMASYONLAR sekmesini tıklamamız gereklidir. Açılan bölümde ekranımızın hemen ortasındaki şekiller iki slayt arasındaki geçiş animasyonunu nitelemektedir. Bir de slayt içindeki yazı, resim, grafik veya tablo gibi her hangi bir unsurun hareketlendirilmesi için kullandığımız ÖZEL ANĐMASYON seçeneği bulunmaktadır. Bu butona bastığımızda sağ bölümde efekt seçenekleri ortaya çıkar. Yapmamız gereken ilk şey, hangi yazıya veya resme efekt ekleyeceksek o bölümü Mouse ile seçmek ve sonrasında sağ tarafta açılan pencereden bir efekt seçmek (örneğin, giriş kısmından). Not: eğer bir slayda efekt eklediysek sol kısımdaki ufak slaytlarımızın numaralarının altında yıldız işareti çıkacaktır. Slaydımıza SLAYT NUMARASI veya TARĐH eklemek için EKLE bölümünden ÜST BĐLGĐ VE ALT BĐLGĐ butonunu kullanabiliriz. Ayrıca yine bu bölümden resim, ses veya video da ekleyebiliriz.

Microsoft Office. PowerPoint 2007. Güleser Çakmak. Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu. Grafik Uygulama: Tuna Erkan. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi

Microsoft Office. PowerPoint 2007. Güleser Çakmak. Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu. Grafik Uygulama: Tuna Erkan. Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Microsoft Office Güleser Çakmak Düzelti: C. Banu Üçüncüoğlu Grafik Uygulama: Tuna Erkan Genel Yayın Yönetmeni: Mehmet Çömlekçi Copyright 2007, Bilge Adam A.Ş. Kitabın yayın hakları Bilge Adam a aittir.

Detaylı

Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp. Sunu Hazırlama Uygulaması 1

Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp. Sunu Hazırlama Uygulaması 1 Modül 5: Sunu Hazırlama Uygulaması Hazırlayanlar: Filiz Köse ve Serpil Yalçınalp Bu konuyu bitirdiğinizde; Sunu hazırlayabilecek, Sunu belgesini çeşitli ortamlara ve farklı dosya biçimlerinde kaydedebilecek,

Detaylı

Resim 6.1: Sunu uygulamasını açma. Resim 6.2: Mevcut sunu belgesini açma

Resim 6.1: Sunu uygulamasını açma. Resim 6.2: Mevcut sunu belgesini açma A BAŞLANGIÇ Konuya Hazırlık 1. Bildiğiniz sunu hazırlama yazılımlarının adlarını yazınız. 2. PowerPoint programında sunu ve slayt hazırlamayla ilgili bildiklerinizi sınıf ortamında paylaşınız. PowerPoint,

Detaylı

POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi 5.1.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi - Yeni:

POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi 5.1.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi - Yeni: 5. POWERPOİNT 2007 5.1. Microsoft Powerpoint Office Düğmesi Office 2007 ile gelen farklılıklardan bir tanesi aç, kaydet gibi özelliklerin bir menü yerine Office düğmesi altında toplanmasıdır. Powerpoint

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Sayfa ii

İÇİNDEKİLER. Sayfa ii İÇİNDEKİLER A MICROSOFT OFFICE POWERPOİNT 2007 PROGRAMI GENEL...1 Microsoft Office Powerpoint 2007 Programına Giriş...1 Powerpoint 2007 Ekranı...1 Powerpoint 2007 Ekranını Nasıl Kullanabilirim?...1 B DOSYA

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK SUNU HAZIRLAMA Ankara 2005 İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR...ii GİRİŞ...1 ÖĞRENME

Detaylı

MS PowerPoint ile Sunum Hazırlama

MS PowerPoint ile Sunum Hazırlama Öğretim Teknolojileri Destek Ofisi Instructional Technology Support Office MS PowerPoint ile Sunum Hazırlama NİSAN 2008 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University İletişim Bilgileri:

Detaylı

1.ARAYÜZ. www.yazanadam.com. www.yazanadam.com

1.ARAYÜZ. www.yazanadam.com. www.yazanadam.com 1.ARAYÜZ Arayüz, Türk Dil Kurumu nun Büyük Türkçe Sözlüğü ne göre; bilgisayar yazılımlarının kullanıcı tarafından çalıştırılmasını sağlayan, çeşitli resimlerin, grafiklerin,yazıların yer aldığı ön sayfa

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 5 ÖĞRENME FAALİYETİ 5 5. GÖSTERİ AYARLARI

ÖĞRENME FAALİYETİ 5 ÖĞRENME FAALİYETİ 5 5. GÖSTERİ AYARLARI ÖĞRENME FAALİYETİ 5 AMAÇ ÖĞRENME FAALİYETİ 5 Bu faaliyette verilen bilgiler doğrultusunda hazırladığınız sunular için ihtiyaca uygun gösteri ayarlarını yapabileceksiniz. ARAŞTIRMA Sunum içindeki efekt

Detaylı

MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU

MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU MICROSOFT POWERPOINT 2003 SUNU Sunular toplantılar, tanıtımlar, seminerler vb. oturumlarda konuşmanın kullanacağı görsel materyalin hazırlanması, kurgulanması ve sunulması işlemlerini kapsar. Diğer bir

Detaylı

ÇALIŞMA SORULARI. 2) Aşağıdaki uzantılardan hangisi Power point programının uzantısıdır?

ÇALIŞMA SORULARI. 2) Aşağıdaki uzantılardan hangisi Power point programının uzantısıdır? ÇALIŞMA SORULARI 1) Power Point e yeni slayt hangi kısayol tuşu ile eklenir? a) Ctrl+N b) Ctrl+M c) Ctrl+C d) Ctrl+E 2) Aşağıdaki uzantılardan hangisi Power point programının uzantısıdır? a) Xls b) Doc

Detaylı

Microsoft Office PowerPoint 2007

Microsoft Office PowerPoint 2007 Microsoft Office PowerPoint 2007 Ders 1 Öğr.Gör. Serkan KORKMAZ Birecik - 2014 Programa Giriş Başlat Tüm Programlar Microsoft Office Microsoft Office Power Point 2 Ofis Programları -II Dosya Uzantısı 2003

Detaylı

MICROSOFT OFFICE WORD 2003

MICROSOFT OFFICE WORD 2003 MICROSOFT OFFICE WORD 2003 Microsoft Word, esas olarak mektup, kısa not ve rapor yazmak için kullandığımız, son derece güçlü bir sözcük işlemci programdır. Bu temel kullanım alanlarından başlayarak formlar,

Detaylı

TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM. Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR

TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM. Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR TEMEL POWERPOİNT ÖĞRENİYORUM Esra TÜRK Halil İbrahim NACAR İÇİNDEKİLER A ) MICROSOFT OFFICE POWERPOİNT 2007 PROGRAMI GENEL 1 Microsoft Office Powerpoint 2007 Programına Giriş.1 Powerpoint 2007 Ekranı.1

Detaylı

POWERPOINT 2003. MENÜLER: PowerPoint de birçok işlem menüler kullanılarak yapılır. Şimdi bu menülerin ve seçeneklerin nasıl kullanılacağına bakalım.

POWERPOINT 2003. MENÜLER: PowerPoint de birçok işlem menüler kullanılarak yapılır. Şimdi bu menülerin ve seçeneklerin nasıl kullanılacağına bakalım. POWERPOINT 2003 Microsoft PowerPoint, bilgisayar ortamında etkili sunumlar yapmak için sunular oluşturabilen bir programdır. Sunular, slayt adı verdiğimiz sahnelerin arka arkaya gösterilmesiyle oluşturulur.

Detaylı

MS WORD 4.BÖLÜM. Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek.

MS WORD 4.BÖLÜM. Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek. MS WORD 4.BÖLÜM Bölüm Adı: NESNE EKLEME Bölümün Amacı: Belgeye nesne ekleme işlemlerini gerçekleştirmek. Neler Öğreneceksiniz? Bu bölümü bitiren kişi: 1. Ekle sekmesini tanır. 2. Kapak sayfası oluşturabilir.

Detaylı

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir;

Word. Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; Word Kelime işlemci programı olup, aşağıdaki işlemler yapılabilir; 1- Biçimlendirilmiş yazılar yazılır 2- Tablolar hazırlanır 3- Mektup ve zarf hazırlanabilir 4- Tez yazılabilir 5- Makrolar oluşturulur.

Detaylı

:Metin kutusu. numarası. :Kenarlık :Sayfa rengi :Kes(ctrl ve x) :Alt simge :Simge ekle :Kopyala(ctrl ve c) :Üst bilgi.

:Metin kutusu. numarası. :Kenarlık :Sayfa rengi :Kes(ctrl ve x) :Alt simge :Simge ekle :Kopyala(ctrl ve c) :Üst bilgi. Word 2010 Ders Notları : Yazı tipinin değiştirildiği alan :Köprü :Alt simge : Yazı tipini büyüt :Küçük resim :Üst simge : Yazı tipini daralt :Kalın :İtalik :Altı çizgili :Metin kutusu :Resim :Satır aralığı

Detaylı

5. GÖSTERİ AYARLARI...35 5.1. Geçiş Efekti...35 5.2. Özel Canlandırma...36 5.3. Özel Slayt Gösterisi...40 5.4. Slayt Zamanlaması...41 5.5.

5. GÖSTERİ AYARLARI...35 5.1. Geçiş Efekti...35 5.2. Özel Canlandırma...36 5.3. Özel Slayt Gösterisi...40 5.4. Slayt Zamanlaması...41 5.5. İÇİNDEKİLER 1. BELGE İŞLEMLERİ...1 1.1. Arayüz...1 1.1.1. Giriş...1 1.1.2. Genel Görünüm...1 1.2. Sunu Görünümleri...3 1.3. Temel Sunu İşlemleri...4 1.3.1. Sunum Oluşturma...4 1.3.2. Kayıt işlemleri...5

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 İLERİ SEVİYE EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları

Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları Powerpoint 2007 Modül 6 Çalışma Soruları BÖLÜM 1 ARAYÜZ(26s)... 1 BÖLÜM 2 SLAYT İŞLEMLERİ(15s)... 1 BÖLÜM 3 TASARIM(14s)... 1 BÖLÜM 4 SLAYT NESNELERİ(37s)... 1 BÖLÜM 5 GÖSTERİ AYARLARI(25s)... 1 BÖLÜM

Detaylı

Publisher 2010 Hazırlayan Öğr. Grv. Mahmut KANTAR

Publisher 2010 Hazırlayan Öğr. Grv. Mahmut KANTAR Publisher 2010 Hazırlayan Öğr. Grv. Mahmut KANTAR İÇİNDEKİLER 1.TEMEL PENCERE ELEMANLARI... 4 1.1. Sahne Arkası Görünümünü Tanıma... 5 1.2. Şerit İle Çalışma... 6 1.3. Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Özelleştirme...

Detaylı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi. Microsoft PowerPoint Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.com

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi. Microsoft PowerPoint Ders Notları. Doç.Dr. Yaşar SARI. www.yasarsari.com Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi Microsoft PowerPoint Ders Notları Doç.Dr. Yaşar SARI www.yasarsari.com Aralık-2013 I İ Ç İ N D E K İ L E R Sayfa No GİRİŞ... 1 A. MS-POWERPOINT İ ÇALIŞTIRMA...

Detaylı

Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı

Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı SAKARYA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR VE BİLİŞİM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ORTAK DERSLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı 7.HAFTA Ms Word (Kelime İşlemciye İlk Adımlar ve Temel İşlemler) Öğr.Gör.

Detaylı

TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ

TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ TC MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ SUNU HAZIRLAMA MODÜLÜ ANKARA 2005 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER AÇIKLAMALAR...İİİ GİRİŞ... 1 ÖĞRENME FAALİYETİ-1...4

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Microsoft PowerPoint 2013 önceki sürümlerden farklı görünüyor, bu nedenle en kısa sürede öğrenmenizi sağlamak için bu kılavuzu oluşturduk. Gerekenleri bulun Şeritteki herhangi

Detaylı

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT EXCEL 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT EXCEL 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 2103571 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI

BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI MİCROSOFT EXCEL 2010 Ders Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Engin KURŞUN İÇİNDEKİLER MİCROSOFT EXCEL 2010... 3 Excel Nasıl Başlatılır... 3 EXCEL ÇALIŞMA SAYFASINA

Detaylı

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ

MICROSOFT WORD 2010 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ EĞİTİM İÇERİĞİ Orta Doğu Teknik Üniversitesi Middle East Technical University MICROSOFT WORD 2010 Instructional Technology Support Office Web adresi: http://its.metu.edu.tr Adres: GİSAM No:9 Tel: 210 35 71 E-posta: its@metu.edu.tr

Detaylı

BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI

BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI SINIF ÖĞRETMENLİĞİ BİLGİSAYAR II DERS NOTLARI Ders Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Engin KURŞUN İÇİNDEKİLER MİCROSOFT EXCEL 2010... 3 Excel Nasıl Başlatılır... 3 EXCEL ÇALIŞMA SAYFASINA GENEL BAKIŞ... 4 Excel

Detaylı