Oxford University Press: Kütüphaneniz için Temel Online Kaynaklar. ANKOSLINK 25 Nisan 2013, Antalya. Zeynep Niksarlı Ataman EaZy Solutions

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Oxford University Press: Kütüphaneniz için Temel Online Kaynaklar. ANKOSLINK 25 Nisan 2013, Antalya. Zeynep Niksarlı Ataman EaZy Solutions"

Transkript

1 Oxford University Press: 3 Kütüphaneniz için Temel Online Kaynaklar ANKOSLINK 25 Nisan 2013, Antalya Zeynep Niksarlı Ataman EaZy Solutions

2 OUP a 3 Hoşgeldiniz! OUP a giriş OUP un Online Yayımcılık Programı Temel Online Kaynaklar University Press Scholarship Online (Online Kitaplar) Oxford Handbooks Online (Bilimsel İncelemeler) Oxford Islamic Studies Online (Referans) Oxford English Dictionaries Oxford Dictionaries Pro Ek bilgiler Abonelik Seçenekleri, Fiyatlar & Teknik Destekt Librarian Resource Centre Sorular?

3 Oxford University Press e Hoşgeldiniz! 3 Oxford University Press in temeli, 15.yy daki bilgi teknolojileri devrimine dayanmaktadır. Oxford da ilk kitap 1478 te, 500 yılı aşkın bir süre önce yayımlanmıştır! Yayımlanan her başlık, 12 Oxford akademisyeninden oluşan kuruldan geçmek zorundadır. Yüzyıllardır bu şekilde uygulanmaktadır. OUP Online Lisanslama departmanı, Oxford University Press in Akademik Bölümü nün bir parçasıdır. Oxford Üniversitesi nin bir departmanı olan OUP, dünya çapında yayım yaparak Üniversite nin "araştırma, bilim ve eğitimde mükemmellik" hedefini daha ileriye taşır. OUP her yıl den fazla yeni kitap yayımlar.

4 Oxford University Press e Hoşgeldiniz! OUP Online Yayımcılık Programı 3 Tüm dünyada kütüphanelere ve bireylere online bilgi sağlayan öncü bir yayınevidir. Kar amacı gütmeyen bir kuruluştur elde edilen tüm gelir, burslar ve eğitim programları yoluyla tekrar akademik dünyaya yatırılmaktadır. 250 derginin yanında koleksiyonu ayrıca 30 dan fazla kaynak sayısına ulaşmıştır ve gelişmeye devam etmektedir. Her online kaynağın tamamen taranabilir içeriği bulunmakta, kullanım istatistikleri ve başka pek çok önemli özellikleri yer almaktadır. Son teknoloji ile birlikte geleneksel kalite ve hizmet değerlerini birleştirir.

5 University Press Scholarship Online (UPSO) tüm dünyadan en iyi bilimsel yayımları bir araya getirir, benzersiz çalışmaları kolay erişebilinir, keşfedilebilinir ve tek platform üzerinden çapraz-taranabilinir kılar.

6 UPSO içeriğinin kaynakları: Oxford University Press American University in Cairo Press University of California Press University of Chicago Press Edinburgh University Press University Press of Florida Fordham University Press Hong Kong University Press University Press of Kentucky Manchester University Press Policy Press 2013 te! Stanford University Press The MIT Press Liverpool University Press Dünya çapındaki yazarlardan geniş bir konu yelpazesine sahip in üzerinde başlığa sınırsız, tam-metin erişim. En güncel bilimsel içerik için sık güncellemeler. Konu, alt-konu veya tek tek içerdiği Press ler bazında esnek satın alma ve abonelik modelleri.

7 Oxford Handbooks Online, 14 konu alanındaki en iyi elkitaplarından oluşan seçkin bir koleksiyondur. Oxford Handbooks serileri, dünyanın önde gelen bilim insanlarını, alanlarındaki güncel bilimsel durumu araştıran makaleler yazmaları için bir araya getirir. Makaleler, anahtar konuları inceler, orijinal tartışma ve kavramları ortaya çıkarır ve yeni araştırmalar için gündem belirler.

8 Çoğu, basılı versiyonunun yayım tarihinden önce olmak üzere tüm Elkitapları online olarak mevcuttur. Editör ve Yayın Kurulu, online-only makalelerdeki içerik kapsamındaki eksikliklere değinerek araştırmayı en güncel, ileri konularda geliştirir. Oxford un Bilimsel Yayımcılığı nın en prestijli ve başarılı aşamalarından biridir.

9 Oxford Islamic Studies Online, öğrenciler, bilim insanları, resmi görevliler ve topluluklar tarafından İslam dünyasının daha doğru ve bilinçli anlaşılması için alandaki en güncel bilgileri bir araya getirir. İçeriği, tanınmış bilim insanları tarafından yazılan, seçilen ve yorumlanan bu kaynak, Editör John L. Esposito rehberliğinde düzenli olarak güncellenmektedir.

10 Oxford un saygın çalışmaları arasından den fazla makale, ayrıca 250 adet birincil kaynak, 800 ün üzerinde harita ve görsel, Kuran ın iki adet İngilizce tercümesi ile Hanna E. Kassis in A Concordance of the Qur an ın ilk ve tek online versiyonunu içeren, bu ek materyalin özenle seçilmiş editöryel programı; Oxford Islamic Studies Online ı İslam çalışmaları içinde en güçlü ve içerik bakımından en zengin kaynak yapmaktadır. Kuran ın iki adet İngilizce çevirisi yan yana görüntülenerek daha etkin incelenebilir. İslami terimler ve kavramlar sözlüğü ile daha hızlı çalışma araştırma olanağı sağlar. Önde gelen İslami bilim insanları tarafından yazılmış tematik rehberler, erişilebilir bir şekilde konuları ana hatlarıyla belirtirken okuyucuların da araştırma makaleleri, biyografiler ve birincil kaynaklar gibi destekleyici kaynaklara bağlantı kurmalarını sağlarlar.

11 Oxford English Dictionary, kelimelerinin kullanım evrimlerinin izini süren, İngiliz dilinin en güvenilir ve kapsamlı kaydı olduğu kabul edilmektedir. Oxford English Dictionary Online, Oxford English Dictionary nin en güncel içeriğinin yanında ayrıca gelmiş geçmiş en derin ve geniş Tarihi Eşanlamlılar Sözlüğü nü sunar.

12 den fazla sözcük anlamı ve 3 milyon un üzerinde kullanım örneği ile sözcüklerin tüm İngiliz dili tarihi boyunca nasıl kullanıldığını gösterir. Historical Thesaurus of the Oxford English Dictionary, kullanıcıların konu, anlam ve fikirleri keşfetmesini sağlar. İngiliz İngilizcesi, Amerikan İngilizcesi ve global İngilizce nin tüm çeşitleri ile resmiden argoya kadar tüm kullanım türlerini kapsar. Yılda dört kez binlerce yeni anlam eklenerek güncellenir. Dijital yararları güçlü ve esnek tarama seçenekleri ile OED de yeni gezinme yöntemlerini (tarih cetvelinden Historical Thesaurs of the OED ye kadar) içerir. My OED ile kişiselleştirme özelliği tarama ve girişleri ileride tekrar kullanmak üzere kaydeder.

13 Oxford un dünya çapında tanınmış dil araştırmalarını baz alan güncel online sözlükler, eşanlamlılar sözlükleri ve referans içerikleri ile Oxford Dictionaries Pro, kapsamlı, bütünleşik, akıllı-bağıntılı (smartlinked) İngiliz dili kaynağıdır. Biçim, kullanım, gramer ve imla ile hukuki ve teknik yazımda uzman rehberler ile kelimelerin tanımlarını, cümleleri ve deyimleri hızlı-tarama olanağı sağlar.

14 den fazla kayıt ve tanım ve in üzerinde eş ve zıt anlamlar ile eşsiz bir içerik. Kullanıcının İngiliz dilindeki nüansları anlamasına yardımcı olan 1,9 milyon gerçek kullanım örneği ile cümle bankası. En güncel anlamlar ve en yeni sözcükler ile yılda dört kez güncellenir. Dijital yararları, Amerikan ve İngiliz İngilizcesinde işitsel telaffuz ile çapraz bulmaca ve anagram bulmacaları içerir. Beşeri ve fen bilimlerindeki editörler için uzmanlık sözlükleri ve ayrıca hukuk profesyonelleri için Garner s Legal Usage. Sofistike araştırma ve göz gezdirme seçenekleri, araştırma sürecini kolaylaştırır. In-library desteği, yerinde ve uzaktan eğitim seçenekleri, promosyonel materyaller ve dahası. Pratik yazım yardımı, iş başvurusundan özgeçmişinizi en iyi hale getirmeye, iş yerindeki yazım becerilerinizi geliştirmeye ve genel yazışmalara kadar pek çok durum için rehberlik sağlar.

15 Oxford University Press Abonelik, Fiyat Seçenekleri & Teknik Destek 3 Esnek fiyat modelleri ve ANKOS konsorsiyum anlaşması ile fiyatlama. Tüm kaynaklar 12 aylık abonelik için uygundur ve erişim kullanıcı sayısına göre değişebilir (1 kullanıcı, 3 kullanıcı, 6 kullanıcı, sınırsız kullanıcı). OUP kaynaklarının çoğu tek seferlik satın alma modeline de uygundur. Lütfen daha fazla bilgi için ANKOS ile veya EaZy Solutions ile iletişime geçin. Abonelik yapmadan önce karar vericilere yardımcı olması açısından istek üzerine ücretsiz 1 aylık deneme seçeneği. Kampüsten erişim IP doğrulaması Uzaktan Erişim Proxy IP Kullanıcı adı/şifre Library Card Kullanıcılar kütüphane kartlarını sisteme tanıtabilirler. Sonrasında kütüphane kart numaralarının önünde bulunan kodu girerek diledikleri yerden erişim sağlayabilirler.

16 Oxford University Press Librarian Resource Centre 3 Hem içerik hem de işlevsellik üzerinde yapılan düzenli güncellemeler, kaynakların ilgili ve güvenilir kalmasını sağlar. Detaylı kullanım istatistikleri, kullanıcılarınızın ne sıklıkla kaynaklarınıza eriştiklerini takip etmenizi sağlar. MARC kayıtları, kataloglama ve keşfedilebilirliğe yardımcı olmak için ücretsiz olarak indirmeye hazırdır. Eğitim desteği eğitimler için adanmış bir ekip. Online veya kurumunuzda. Daha fazla bilgi için EaZy Solutions ile iletişime geçin. Teknik destek Promosyonel materyaller, kütüphane kullanıcılarına kaynakları tanıtmak için yardımcı.

17 3 Sorular? Teşekkürler!

BÜLTEN. Thieme Tıp E-Dergileri Hakkında SAGE Knowledge ekitapları için ANKOS Üyelerine Özel Fiyatlar!

BÜLTEN. Thieme Tıp E-Dergileri Hakkında SAGE Knowledge ekitapları için ANKOS Üyelerine Özel Fiyatlar! Thieme Tıp E-Dergileri Hakkında SAGE Knowledge ekitapları için ANKOS Üyelerine Özel Fiyatlar! Thieme Tıp E-Dergileri akademik kurumlar, tıp fakülteleri, hastaneler, araştırma tesisleri ve sağlık hizmeti

Detaylı

Kapsamlı ve Uygun Maliyetli Bir Dijital Koleksiyon İçin İşbirliği İçinde Çalışma

Kapsamlı ve Uygun Maliyetli Bir Dijital Koleksiyon İçin İşbirliği İçinde Çalışma Wiley Online Library Dergiler Dergi Arşivleri Online Kitaplar ve Kitap Serileri Online Referans Çalışmaları Wiley Interdisciplinary Reviews Blackwell Reference Online Global Clinical Solutions Veritabanları

Detaylı

MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANESİ. kutuphane.meliksah.edu.tr

MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANESİ. kutuphane.meliksah.edu.tr kutuphane.meliksah.edu.tr MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANESİ Veritabanlarımız 31 Academic Search Complete Applied Science & Business 32 Applied Science & Technology Source Business Source Complete 33 Cambridge

Detaylı

SAGE Digital Products 2015

SAGE Digital Products 2015 SAGE Digital Products 2015 SAGE ve Adam Matthew'den Ödüllü Kütüphane Ürünleri sagepub.co.uk SAGE 50. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutluyor! SAGE 50 yıl boyunca, yenilikçi ve yüksek kaliteli araştırma ve öğretim

Detaylı

Konsorsiyumlarda Elektronik Kitap Sağlama Modelleri ve Türkiye Örneği: ebrary

Konsorsiyumlarda Elektronik Kitap Sağlama Modelleri ve Türkiye Örneği: ebrary inet-tr 06 - XI. "Türkiye'de İnternet" Konferansı Bildirileri 21-23 Aralık 2006 TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Ankara Konsorsiyumlarda Elektronik Kitap Sağlama Modelleri ve Türkiye Örneği: ebrary

Detaylı

Son Kullanıcı Kataloglama ve E-Kitap Servisi

Son Kullanıcı Kataloglama ve E-Kitap Servisi Son Kullanıcı Kataloglama ve E-Kitap Servisi Nick RAWSON * OCLC, 1967 yılında kurulmuş, 86 ülke ve bölgede 43.559 kütüphaneye hizmet veren kâr amacı gütmeyen bir üyelik organizasyonudur. OCLC nin misyonu,

Detaylı

Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu. The OpenAIRE Guide for Research Institutions

Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu. The OpenAIRE Guide for Research Institutions Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu The OpenAIRE Guide for Research Institutions Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu, uygulanabilir açık erişim politikaları ve prosedürlerini hayata geçirmede

Detaylı

Literatür Taraması Nasıl Yapılır?

Literatür Taraması Nasıl Yapılır? GRUP 8 2.Bölüm KONU:Problemi Tanımlama Literatür Taraması Nasıl Yapılır? Prof Dr Ramis ÇOLAK 24.03.2012 SAMSUN Literatür Literatür, edebiyat ya da yazın anlamına gelmektedir. Aynı zamanda yazılmış kitaplar

Detaylı

Çeviri Yazılar / Translations

Çeviri Yazılar / Translations Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu / The OpenAIRE Türk Guide Kütüphaneciliği for Research Institutions 26, 2 (2012), 416-438 Çeviri Yazılar / Translations Araştırma Kurumları İçin OpenAIRE Kılavuzu

Detaylı

Yönetim araştırmalarında öncü kütüphane

Yönetim araştırmalarında öncü kütüphane ejournals Yönetim araştırmalarında öncü kütüphane Yönetim ve tamamlayıcı uzmanlık konularında kapsamlı içerik 2015 www.emeraldgrouppublishing.com/tk/ejournals Emerald a hoş geldiniz Emerald, size hakem

Detaylı

Yeni Abone Olunan Veritabanları Listesi 1- 2- 3- 4- 5- 6-7- 8-9- 10- 11- Tüm Veritabanlarımızın Listesi ve Açıklama Bilgileri 1-ABI Inform Global

Yeni Abone Olunan Veritabanları Listesi 1- 2- 3- 4- 5- 6-7- 8-9- 10- 11- Tüm Veritabanlarımızın Listesi ve Açıklama Bilgileri 1-ABI Inform Global Yeni Abone Olunan Veritabanları Listesi 1- Country Report (Economist Intelligence Unit) 2- Directory of Open Access Journals (DOAJ) (FREE) 3- Kazancı İçtihat Bilgi Bankası 4- PECYA Türkçe Dijital Bilgi

Detaylı

2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ( Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ) 2012 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİRİM YÖNETİCİSİNİN SUNUŞU...1 I. GENEL BİLGİLER...2 I.A MİSYON VE VİZYON...

Detaylı

2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ (Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı) 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİRİM YÖNETİCİSİNİN SUNUŞU...1 I. GENEL BİLGİLER...2 I.A. MİSYON VE VİZYON...

Detaylı

Yükseköğretim için Bilgi Okuryazarlığı Yetkinlik Standartları

Yükseköğretim için Bilgi Okuryazarlığı Yetkinlik Standartları Yükseköğretim için Bilgi Okuryazarlığı Yetkinlik Standartları 1 * Bu metin, Yaratıcı Kütüphane Girişimleri Grubu (ILIPG) nun İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde yürüttüğü "Bilgi Okuryazarlığı

Detaylı

Kullanım İstatistikleri ve online davranış (2)

Kullanım İstatistikleri ve online davranış (2) E Kaynaklar Yönetimi El Kitabı UKSG Kullanım İstatistikleri ve online davranış (2) ANGELA CONYERS Uzman Araştırma Üyesi, Evidence Base Birmingham City Universites Gözden geçirilmiş bu bölümde kullanım

Detaylı

Uzm.Vet.Het. Ebru SOYUYUCE, Uzm.Ecz. Tugba HÜNKAR, Uzm.Kut.Sibel TABANLIOGLU

Uzm.Vet.Het. Ebru SOYUYUCE, Uzm.Ecz. Tugba HÜNKAR, Uzm.Kut.Sibel TABANLIOGLU Veri Tabanı Nedir? Veri Tabanının Oluşum Süreci: Uzm.Vet.Het. Ebru SOYUYUCE, Uzm.Ecz. Tugba HÜNKAR, Uzm.Kut.Sibel TABANLIOGLU Veri tabanı, en geniş anlamıyla; birbiriyle ilişkili verilerin tekrara yer

Detaylı

Nitelikli Bilimsel Makale Yazımı

Nitelikli Bilimsel Makale Yazımı Nitelikli Bilimsel Makale Yazımı Editör ve Yazar 3.Eğitim Semineri 6 Nisan 2015 Akdeniz Üniversitesi Sunucu: Uğurcan Özkan uozkan@ebsco.com +90 532 698 21 93 EBSCO Information Services Sr.Training Specialist

Detaylı

2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ (Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı) 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİRİM YÖNETİCİSİNİN SUNUŞU... 1 I. GENEL BİLGİLER... 2 I.A. MİSYON VE VİZYON...

Detaylı

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ. Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ. Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE OKUMAK İSTİYORSANIZ KİTAP - 2 Yüksek Lisans ve Mesleki Eğitim ve Araştırma Bu kitapta bir web sitesinin veya yayımın yer alması, sadece bilgi amaçlı olup A.B.D. Dışişleri

Detaylı

İçindekiler Hakkımızda Neden Kensington Academy London Eğitim Sistemimiz Eğitimde Kalite Güvencesi Genel İngilizce Seviyeler Hazırlık Sınıfı

İçindekiler Hakkımızda Neden Kensington Academy London Eğitim Sistemimiz Eğitimde Kalite Güvencesi Genel İngilizce Seviyeler Hazırlık Sınıfı İçindekiler Hakkımızda 5 Neden Kensington Academy London 7 Eğitim Sistemimiz 8 Eğitimde Kalite Güvencesi 9 Genel İngilizce 10 Seviyeler 11 Hazırlık Sınıfı 12 Sınavlara Hazırlık Eğitimleri 13 İş İngilizcesi

Detaylı

Güvenilir Açık Erişim Kaynakları ve Yararlanma Yolları

Güvenilir Açık Erişim Kaynakları ve Yararlanma Yolları Güvenilir Açık Erişim Kaynakları ve Yararlanma Yolları Hazırlayanlar : Gültekin Gürdal İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Dr. Burcu Bulut İpek Üniversitesi Gönül Kafalı İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Açık

Detaylı

Dünya Çapında Dil Eğitimi

Dünya Çapında Dil Eğitimi Dünya Çapında Dil Eğitimi 2013 Boston New York San Diego San Francisco Los Angeles Miami Montreal Toronto Vancouver London Cambridge Oxford Brighton Bristol Malta Cape Town İçindekiler EC Hakkında 4 Gideceğiniz

Detaylı

T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE HİZMETLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM

T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE HİZMETLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM T.C. IĞDIR ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE HİZMETLERİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu Yönergenin amacı, Iğdır Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NING WWW.NİNG.COM TANıM Ning (Çince de barış anlamına gelir) eğitmenler arasında oldukça popülerdir ve istikrarlı, özellikler bakımından zengin bir iletişim platformudur. Dünya genelinden yüz binlerce

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2013 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoş geldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

TIP VE SAĞLIK BİLİMLERİ ALANINDA TÜRKİYE'DE YAYINLANAN AKADEMİK SÜRELİ YAYINLARDA NİTELİĞİ ETKİLEYEN NEDENLER VE KALİTEYİ YÜKSELTME

TIP VE SAĞLIK BİLİMLERİ ALANINDA TÜRKİYE'DE YAYINLANAN AKADEMİK SÜRELİ YAYINLARDA NİTELİĞİ ETKİLEYEN NEDENLER VE KALİTEYİ YÜKSELTME T.C. ANKARA ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI TIP VE SAĞLIK BİLİMLERİ ALANINDA TÜRKİYE'DE YAYINLANAN AKADEMİK SÜRELİ YAYINLARDA NİTELİĞİ ETKİLEYEN NEDENLER

Detaylı

Budapeşte Açık Erişim Girişimi nden bu yana on yıl: Açık Erişim için düzenleme

Budapeşte Açık Erişim Girişimi nden bu yana on yıl: Açık Erişim için düzenleme Budapeşte Açık Erişim Girişimi nden bu yana on yıl: Açık Erişim için düzenleme Çevirenler: Sönmez ÇELİK (1), Nihan ERTÜRK (2) (1)Doğuş Üniversitesi Kütüphanesi, (2) TÜBİTAK ULAKBİM (1)snmzclk@gmail.com,

Detaylı

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu

ELS INTERNATIONAL PATHWAYS. ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu ELS INTERNATIONAL PATHWAYS ABD l KANADA l AVRUPA l AVUSTRALYA l ÇİN l MALEZYA SEÇİMİNİZİ YAPIN. 2014 Turkish Edition ELS.edu Günümüz global iş piyasasına katılmak için, İngilizce uzmanlığı, başarmanızı

Detaylı

www.pearson.com.tr Pearson Türkiye

www.pearson.com.tr Pearson Türkiye Pearson Türkiye Pearson Türkiye, dünyanın önde gelen eğitim markalarını bir araya getirerek her tür öğrenme şekli için başarısı kanıtlanmış, ihtiyaca yönelik eğitim çözümleri sağlar. İnanıyoruz ki eğitim,

Detaylı