KANGOO RENAULT HER ZAMAN ORİJİNALİ İSTEYİN!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KANGOO RENAULT HER ZAMAN ORİJİNALİ İSTEYİN!"

Transkript

1

2 RENAULT ÉDITORIAL KANGOO HER ZAMAN ORİJİNALİ İSTEYİN! Kangoo Yaklașık 15 yıldan beri sınıfının zirvesinde yer alıyor. Tabii ki haklı gerekçelerle. Yenilikçi minivan konseptinin öncüsü Kangoo, huzur ve güven içinde yolculuklar yapmanın ve otomobilde günlük yașamı sürdürmenin yepyeni bir yolunu buldu, temelde aileye yönelik, doğası gereği paylașımcı, pratik ve akılcı bir yașam alanını keșfetti. Kangoo günümüzde de güven veren yaratıcı yeniliklerine devam ediyor. Çoğunlukla taklit edildi, buna rağmen güvenli ulașım biçiminin yolunu çizen, birlikte yolculuklar yapma olgusuna yeni bir bakıș getiren, orijinallik alanında yeni referanslar olușturan yine hep o oldu. Yeni Kangoo Extrem versiyonu, Renault R-Link multimedya sistemi, yokușta kalkıș yardımı, Extended Grip çekiș sistemi, sunulan yeniliklerin listesi uzun. Ve Kangoo, modülerliği, erișilebilirliği, çok yönlü iç mekanı ve çok sayıda saklama alanları ile sınıfında referans olmaya devam ediyor. Kangoo yeni ön yüzü, büyütülen logosu, modern görünüșü ile șimdi her zamankinden daha çok zamanına ayak uyduruyor ve algılanan kalite, enerji verimliği ve teknoloji konularında daha da ileri gidiyor. Birçok yönden göz alıcı, «made in France»* etiketiyle gurur duyan Yeni Kangoo, gerçek orijinalliğin görünüște değil özde olduğunu anlamıș olanları mutlu edecek șekilde farklı versiyonlarla tüketicinin beğenisine sunuluyor. * Yeni Kangoo, sadece Fransa nın kuzeyindeki Maubege fabrikasında üretilmektedir. FRÉDÉRIC BROQUA, KANGOO PROGRAMI DİREKTÖRÜ

3 RENAULT KANGOO Tüm Kangoo yenilikleri ir ak a s. 06 Orijinal versiyon s. 10 TARAYICI o or e enekleri e ka in e s. 16 yașamın röntgeni Tüm teknik bilgiler ve s. 20 ürün yelpazesi ena l ink eknolo i i s. 22 Siz de eko-sürücü olun! s. 26 Bir imzanın ötesinde, bir taahhüt s. 28 er e iye e kor ma s. 30 KAPAKTAKİ YENİ KANGOO FOTOĞRAFI DENİZ SAYLAN KAPAKTAKİ Yeni Kangoo Deniz Saylan

4 06 / 07 YENİ VE YİNE ORİJİNAL 15 YILDAN BERİ ORİJİNALLİĞİNİ KORUYAN RENAULT KANGOO TÜKENMEYEN YETENEKLERİYLE KENDİNİ YENİDEN YARATTI : YENİ TASARIM, DAHA DIȘA VURUMCU RENAULT KİMLİĞİ, DAHA KAPSAMLI DONANIMLAR. HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA PRATİK VE MODÜLER YENİ RENAULT KANGOO HERKESİN GÜNLÜK YAȘAMINI KOLAYLAȘTIRIYOR VE TÜM AİLENİN DAHA KEYİFLİ HAFTA SONLARI GEÇİRMESİNE OLANAK VERİYOR!

5 HER AÇIDAN Maceracı görünümü, koyu metal detayları, 15 alașımlı jantları ve özel logosu ile ilk bakıșta tanınan Extrem versiyonu, Kangoo ya yeni bir modernlik havası veriyor. 2. Logo, Renault markasının yeni marka kimliğini daha iyi ortaya koymak için parlak siyah bir fon üzerinde öne çıkıyor. 3. Düz zemin. Arka koltuk ön yolcu koltuğu ile birlikte 2,5 metrelik yükleme uzunluğu sunan düz bir zemin olușturacak șekilde tek bir hareketle ve kolayca katlanıyor. 4. Eșya yerleștirme gözleri. Her zamanki gibi akılcı ve pratik Kangoo kabininde çok sayıda saklama alanı bulunuyor. Örneğin bagaj tableti bagaj hacmini paylaștırmak için yarı yükseklikte konumlanabiliyor.

6 08 / 09 YENİLİKLERE YER AÇIN

7

8 10 / 11 ORİJİNAL VERSİYON OTANTİK, SADE, RAHAT ȘEKİLDE YAȘAMAK, HAK EDEN ȘEYLERE ÖNEM VERMEYİ BİLMEK, AKILLI VE SORUMLU SEÇİMLER YAPMAK, TEMEL ÖZELLİKLER KONUSUNDA ÖDÜN VERMEMEK VE ELBETTE TAKLİTLERİ YERİNE ORİJİNALİ TERCİH ETMEKTİR... Orijinal, samimi, rahat, Yeni Kangoo yu en iyi tanımlayan birkaç sıfat. Her zaman olduğu gibi. Hayal gücü adı verilen ve yeni çözümler, yeni fikirler ve yeni ilerlemeler sağlayan o küçük șey de cabası. Daha pratik, daha konforlu, daha kapsamlı, Yeni Kangoo dünyayı yeniden keșfetme iddiasında değil. Ancak sadece geliștirme niyetinde. Bunu bașarmak için de gerekeni yapıyor. Etkileyici iç hacmi, göz açıp kapayıncaya kadar dönüștürülebilen düz zemini ile șașırtıcı modülerliği, konforlu koltukları ve sürgülü geniș yan kapıları yolu daha güvenli, seyahatleri daha keyifli bir hale getiriyor. Çocuklar asla yanılmazlar: Kangoo da, nefes alıyorlar. Daha iyisi, eğleniyorlar! Kabinin dört köșesine dağılmıș olan çok sayıda eșya yerleștirme alanı ile saklambaç oynuyorlar; siz ileri çekiș kontrolü sayesinde bildik yolların dıșına güvenle çıkın, maceralar yașayın.

9

10 12 / 13

11

12 14 / 15

13 * Gösterilen versiyon Türkiye ürün gamında bulunmamaktadır.

14 16 / 17 YUMUȘAK ENERJİ KAZANAN İKİLİ ROB WHITE Renault Sport F1 Direktörü GASPAR GASCON Renault Motor Mühendisliği Direktörü Renault ta, teknolojik yarıș çalıșanların tutkusuyla besleniyor. Renault Sport F1 Teknik Direktörü Rob White, ekibi ile birlikte Formula 1 ekürilerinin dörtte birini donatan Renault motorlarını tasarlıyor. 35 yılı așkın süredir kazanan motorlar! On bir kez dünya șampiyonu oldular. Seri üretilen araçlar için, yeni motor gamını ekibi ile birlikte Renault Motor Mühendisliği Direktörü Gaspar Gascon geliștiriyor. Aralarında bir bağlantı yok mu? Tam tersine, gündelik yașamlarında, Rob ve Gaspar devamlı temas halindeler, birlikte görüș alıșverișinde bulunuyorlar, yeni fikirler geliștiriyorlar, her biri diğerinin deneyim ve bilgi birikiminden öncülerin sahip olduğu sürekli coșku ile yararlanıyor. Amaç: Yakıt tüketimi ve CO 2 emisyonlarını % 35 azaltmak, zorlu koșullarda araçların sağlamlığı test etmek ve gündelik yașamda Renault kullanmanın keyfini en yüksek seviyeye tașımak. Yenilik tutkunu iki mühendislik ekibi güç birliğine gittiğinde ve bilgi birikimlerini paylaștığında, dünyanın en iyileri arasındaki motorları yaratma dinamiği iki katına çıkıyor.

15 PERFORMANSLI, EKONOMİK, DİZEL VE BENZİNLİ RENAULT DİZEL MOTORLARI EN İLERİ TEKNOLOJİK GELİȘMELERDEN YARARLANIYOR. BÖYLELİKLE REKOR YAKIT TÜKETİMİ VE CO 2 EMİSYON SEVİYELERİNE ERİȘİYORLAR! TASARRUFTA DAHA ÖTESİ Canlı ivmelenmeler, dinamik yeniden hızlanmalar, tüm motor devirlerinde esneklik bunlara paralel olarak dizel motorlarının kullanım maliyetleri net düșüș gösteriyor. Sadece 4,6 l / 100 km (șehir dıșı) yakıt tüketimi sayesinde yakıt masrafınız azalıyor.

16 18 / 19

17 PRATİK ZEKA YENİ KANGOO HERKESİN YAȘAM TARZINA UYUM SAĞLIYOR. FERAH, PRATİK KABİNİ YOLCULARI, BAGAJLARINI VEYA YÜKLERİ RAHATÇA VE KONFORLU OLARAK AKILLICA TAȘIMAK İÇİN KELİMENİN TAM ANLAMIYLA TÜM İSTEKLERİNİZE KATLANIYOR. Özenli Yeni Kangoo öncülerinin bașarısını sağlayan formülü aynen korudu: Cömert yükleme kapasitesi, kabine kolay erișim (giriș ve yükleme), sürgülü ve eğimi ayarlanabilen bağımsız koltuklar ve 2 ila 5 koltuk arasında olası tüm kombinasyonlar. Kangoo modülerliği bir cazibe argümanı haline getirdi. SAYISIZ SAKLAMA ALANI - A4 dokümanların ve / veya bir diz üstü bilgisayarın saklanmasını sağlayan akıllı saklama bölmesinden tavan rafına, torpido gözünden, kapı ceplerine ve orta kolçağa kadar, ön koltuklar çok sayıda saklama alanı sunuyor. - Arkada, yolcular ön koltukların arkasındaki açılır kapanır tabletlerden yararlanıyor. PRATİK VE KONFORLU FİKİRLER - Alçak ve düz eșiği ile bagajın yüklenmesi çok kolay. - Yükünüzü daha iyi düzenlemek veya tașınan eșyaları birbirinden ayırmak ve böylelikle onları daha iyi korumak amacıyla bagaj tabletinin konumuyla oynayabilirsiniz. - 1/3-2/3 arka banket ve ön yolcu koltuğu (yolcu tarafında) düz bir zemin olușturacak șekilde katlanıyor. - Elektrikli arka camlar *yolculara daha fazla konfor sağlıyor ve sürücü bölümünden kilitlenebiliyor. - Otomatik klima *sıcaklık ve havalandırmanın otomatik olarak ayarlanmasını sağlıyor. - Yenilikçi ve özel tavan barları aletsiz olarak tavan portbagajına dönüșüyor. *Extrem ile Standart.

18 20 / 21 * Sticker opsiyondur

19

20 22 / 23 RENAULT R-LINK* İLE INTERNET BAĞLANTILI SEYAHAT TORPİDO PANELİNE ENTEGRE INTERNET BAĞLANTILI MULTİMEDYA SİSTEMİ RENAULT *R-LİNK, ON-LINE OLARAK ÇOK SAYIDA BİLGİYE ERİȘİM SAĞLIYOR: NAVİGASYON, TELEFON, MULTİMEDYA, UYGULAMALAR VE HATTA ONUNLA KONUȘMAK İSTERSENİZ, BU DA MÜMKÜN! *Extrem versiyonunda opsiyon olarak sunulur.

21 Renault yenilikler yaparak otomobili hayatınıza yaklaștırıyor. Internete bağlı kalarak hareket edin! Renault R-Link ile, telefon rehberinize, müzik içeriklerinize ve İnternet uygulamalarınıza erișin! Dokunmatik ekran veya direksiyondaki kumandalar yoluyla tüm bunlar parmaklarınızın ucunda. Hatta sezgisel R-Link Voice* sesli kumanda sayesinde bir adresi yazdırabilirsiniz, rehberinizde bulunan kișileri doğrudan arayabilirsiniz, telefon edebilir veya herhangi bir uygulamayı ekranda görüntüleyebilirsiniz. Yenilikler yaparak, araçları daha da yașanır kılıyoruz Önceden yüklenmiș uygulamalardan yararlanın (e-posta, R-Link Tweet, Renault Yardım, hava tahminleri). R-Link Store ile, çok sayıda farklı otomobil uygulamalarını keșfedin ve indirin (e-rehber, yakıt fiyatları ), haber programları, pratik (TomTom Places ), eğlenceli, kültürel veya turistik bilgiler, hava tahminlerini de unutmayalım Yenilikler yaparak, gelecekteki beklentilerinizi șimdiden karșılıyoruz Yakıt tüketiminizi gündelik olarak azaltmak Driving eco² programı ve kișiselleștirilmiș tavsiyeleri sayesinde kolay hale geliyor. * Ülkelere göre mevcuttur. 1. Kișiselleștirilebilir ana sayfalı 17 ekran. Radyo panelindeki buton veya sesli kumanda (dokunmatik ekran araç dururken aktiftir) yoluyla R-Link te çok kolay șekilde gezinin. 2. Mobil müzik. Müziğinizi dinlemek için Bluetooth ile veya Renault R-Link in USB girișinden bağlanın. 3. Telefon. Daha fazla güvenlik için, Bluetooth sayesinde eller serbest telefon edin ve bir numarayı çevirmek için veya telefon rehberinizden bir kișiyi aramak için sesli kumandayı* kullanın Araç bilgileri. Driving eco2 nin eğlenceli rehberliği sayesinde yakıt tüketiminizi azaltın. Yolculuklarınızın değerlendirmesini yapın ve kișisel akıllı tavsiyeleri inceleyin. 5. Hizmetler. Önceden yüklenmiș uygulamaları kullanın (e-posta, R-Link Tweet, Renault Yardım, hava durumu ). Renault sitesinde hesabınızı olușturun, haritaları, yazılım güncellemelerini indirmek için R-Link store mağazasına ulașın ve aynı zamanda Renault R-Link eğitim programlarını görüntüleyin. 6. Sistem. Renault R-Link ayarlarını (dil, saat, sesler, vb.) tercihleriniz doğrultusunda kolaylıkla uyarlayın.

22 24/ 25

23 GÖVDE FARKLI KALP AYNI RENAULT MOTORLARI YARIȘ PİSTLERİNDEN YOLA AYNI PERFORMANS VE GÜVENİRLİLİK ARAYIȘI Yollara çıkmadan önce, Renault unuzun motoru, size en yüksek sürüș keyfi sağlamak için eșsiz yüksek teknoloji laboratuarları yarıș pistleriyle yüz yüze geldi. 11 Dünya șampiyonluğu ve Renault un Formula 1 de egale edilemeyen bașarı listesi mükemmellik ve yeniliğin zaferleri. Renault unuzun size gündelik hayatta olağanüstü bir sürüș keyfi, güven ve enerji etkinliği sağlaması için. DRIVE THE CHANGE

24 26 / 27 SİZ DE ÇEVRECİ ECO-SÜRÜCÜ OLUN YENİ KANGOO SORUMLULUK VE ETKİNLİĞİ ÖNCELİKLERİ ARASINA VE ARAȘTIRMALARININ KALBİNE YERLEȘTİRİYOR. RENAULT UZMANLARI SİZE BUNDAN BAHSEDİYORLAR VE YAKIT TÜKETİMİ VE CO 2 EMİSYONLARI KONUSUNDA DEĞERLİ TAVSİYELERDE BULUNUYORLAR.

25 Yeni Kangoo gündelik hayatta çevreci eko-sürüșün geliștirilmesini nasıl teșvik ediyor? François GAYRAL Yatay Hizmetler Ticari Gam Direktörü Çevreci eko-sürüș reflekslerini kolaylaștırarak müșterinin yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını düșürmede aktif rol alması için kendisine basit bir takım olanaklar sağlamayı amaçlıyoruz. Bunun için, bir dizi yenilikçi teknolojileri kullanıyoruz. Her șeyden önce, vites değișim göstergeleri ve gösterge panelindeki eko sürüș bölgesi gibi kullanıcıyı bilgilendiren donanımlar geliștirdik. Ayrıca, Renault R-Link ile, sürücüler ekosürüș profillerini ölçen, yolculukları sırasında performanslarını değerlendiren ve yakıt tüketimlerini ve CO2 emisyonlarını azaltmalarında onlara yardım etmek için pratik tavsiyeler veren Driving eco2 ile en son yenilikçi hizmetlerden yararlanıyorlar. Öte yandan, bir düğme ile eko sürüș modunu devreye alabilirler ve böylece daha hesaplı bir sürüș için optimize ayarlar yapabilirler. EKO-SÜRÜȘ SAYESİNDE KENDİNİZİ YORMADAN TASARRUF EDİN Benimsenmesi ve kullanımı kolay eko-sürüș prensipleri çok hızla öğrenilebilen bazı tekniklere dayanıyor. Daha sakin, daha temiz, daha ekonomik sürüș, argümanlar çok fazla. Ve sonuçlar ortada : % 5 ila % 10 yakıt tasarrufu, CO2 atıklarının % 5 azalması ve % 20 azalan kazalar! Yeni Kangoo sürüșü yönetmeye ve optimize etmeye yönelik üç temel aracı hizmetinize sunuyor : Bir «eko-bölge» nin yer aldığı devir saati : Bir ok yakıt tasarrufunu azaltmak amacıyla vites geçișleri için ideal zamanı gösteriyor. Yakıt tüketiminin % 10 a kadar azaltılmasını sağlayan çevreye daha saygılı sürüș tarzını teșvik eden eko sürüș modu (torkun azalması, devir saati üzerinde sinyal, gaz pedalının tepkisinin değișmesi). Bu eko sürüșü devre dıșı bırakmak için gaz pedalı üzerine bir basınç uygulanması yeterli olacaktır. Renault *R-Link : Parkur ve/veya gün bazında eko-skor, yani tasarruflu ve çevreci sürüș performansı göstermek için yapılan yolculukların gözden geçirilmesini sağlıyor (hızlanmalara, vites değișimlerine göre yakıt harcama raporu, ). Böylece yakıt tüketimleri ve CO 2 emisyonlarını azaltmaya dönük, daha kısa veya daha akıcı yolları gösteriyor. *Extrem versiyonunda opsiyon olarak sunulmaktadır Gösterge paneli üzerindeki sürüșe yardım sistemleri. Sayaç üzerindeki vites değișim göstergesi yakıt tüketimini azaltmak için vites değiștirmek için en uygun zamanı gösteriyor. Devir saati üzerindeki eko bölgesi yakıt tüketimini azaltmak için ideal motor devrini gösteriyor. 2. Eko sürüș modu. Daha fazla yakıt tasarrufu için (yeni nesil dizellerde % 10 a kadar), tork değișimini kontrol ediyor: Motor kartı, vites değișimi göstergesinin görüntülenmesi (öngörü) ve gaz pedalının kartografisi. 3. Eko-navigasyon. Renault R-Link te mevcut olan bu ișlev her sürücünün eko-sürüș profilini ölçüyor ve yakıt tüketimlerinin ve CO2 emisyonlarının azaltılmasında yardımcı olmak için pratik tavsiyeler veriyor : Yolculukların değerlendirilmesi, kișiselleștirilmiș tavsiyeler

26 28 / 29 BİZİM İLK HEDEFİMİZ : SİZİN MEMNUNİYETİNİZDİR ÇEKİCİ TASARIM, KALİTE HİSSİ, SİZİN İÇİN DÜȘÜNÜLMÜȘ TEKNOLOJİ SİZE OLAĞANÜSTÜ BİR SÜRÜȘ DENEYİMİ VE OTOMOBİLDE YAȘAM KALİTESİ SUNMAK İÇİN BİR ARAYA GELİYOR. HER DETAYA GÖSTERİLEN ÖZEN SAYESİNDE, KONFORUNUZ ASLA BU KADAR YÜKSEK OLMAMIȘTI. YENİ NESİL KANGOO İLE, BİZİM BİR TEK HEDEFİMİZ VAR : SİZİN MEMNUNİYETİNİZİ DAHA DA ARTIRMAK.

27 K alite, Renault genlerinde bulunan bir gerekliliktir. Bu mükemmellik arayıșı araçlarımızın tasarımından satıș sonrası hizmetine kadar her așamada bulunuyor. Renault, bugün basın ve uzman kurulușlar tarafından binek ve ticari araç gamının güvenilirliği konusundaki performansı ile tanınıyor. Ve müșterilerine her durumda gösterdiği özen sayesinde Renault ticari șebekesi bugün satıșta ve satıș sonrasındaki hizmet kalitesi konusunda pazarın en iyileri arasında yer alıyor. «Kalite, Grup için stratejik bir öncelik ve markalarımızın imajına yönelik bir değer olmaya devam ediyor. Profesyonellik, yetkinlik, uzmanlık, titizlik ve mükemmellik arayıșı: Renault, gerek ürünlerinde gerekse hizmetlerinde müșteriye en yüksek kaliteyi sunmak ve böylece onun tam memnuniyetini sağlamak amacıyla araçlarının ekonomik ömrünün her așamasında bu değerleri göz önünde bulunduruyor.» Jean-Pierre Vallaude, Renault Grubu Kalite Direktörü. RAKAMLARLA RENAULT KALİTESİ (2011 yılında dünya çapında Renault müșterisiyle yapılan QVN yeni Araç Kalitesi Anketi.) Bu plan, 2006 yılından beri Renault șebekesindeki hizmet kalitesi yaklașımını yapılandırıyor. Renault tarafından tüm kıtalar üzerinde gerçekleștirilen testler.

28 30 / 31 MUTLAK ÖNCELİĞİMİZ : HERKES İÇİN GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK GÜVENLİK RENAULT UN TEMEL ÖNCELİKLERİ ARASINDA YER ALIYOR. KANGOO NUZUN KABİNİNDE, EN YENİLİKÇİ VE EN PERFORMANSLI PASİF VE AKTİF GÜVENLİK SİSTEMLERİNE SAHİP OLURSUNUZ.

29 ÖNLEMEK Riskleri öngörmek ve sürücüyü her durumda bilgilendirmek için Sürücüyü sorumlu kılmak ve gerçek zamanlı olarak bilgilendirmek amacıyla Renault tarafından tasarlanmıș geliștirilmiș olan teknolojiler size daha huzurlu ve daha emniyetli bir sürüș sağlıyor. DÜZELTMEK Her șeyi değiștiren ileri teknolojiler Renault kusursuz tepki sağlayan sürüșe destek sistemleri geliștirdi ve böylece trafik tehlikelerini ve sürüș hatalarını telafi etmeye katkıda bulunuyor. KORUMAK Aracın tüm yolcularını fakat aynı zamanda trafikteki diğer insanları Kaza bilimi ve herkes için yenilikçi teknolojiler konusundaki uzmanlığı sayesinde, Renault pazarın en güvenli ürün gamlarından bir tanesini sunuyor. Önceliğimiz: yașamlar kurtarmak için kaza durumunda maksimum güvenlik sağlamaktır Yolcuların korunması : Ön hava yastıkları, kafa/göğüs yan hava yastıkları*, programlı tutan aktif ön gergili ve güç limitörlü emniyet kemerleri (ön koltuklarda), kemer altından kaymayı önleyen düzenek (önde sürücü ve yolcu koltuklarında, önde katlanan koltuklar ve 2 kișilik banket hariç). 2. ABS : Tekerleklerin kilitlenmesini önleyen sistem, ve onunla eșleșen elektronik fren dağıtıcısı EBV), acil fren yardımı (AFU) ve vites düșürme fazında motor torku regülatörü (MSR) fonksiyonları. 3. Dinamik Sürüș Kontrolü ESP (Electronic Stability Control) sistemi, anti-patinaj (ASR) ve önden savrulma kontrolü (CSV) sistemleriyle, yeni nesil motorlarda zorlu sürüș koșullarında (çamur, kar, kum gibi kaygan zeminlerde) Kangoo nuzun çekișini takviye eden Grip kontrol sistemi ve yokușta kalkıș desteği fonksiyonlarıyla eșleșiyor. Yokușta kalkıș yardımı dik rampalarda kalkıș için ve inișlerde faydalı bir fonksiyon olușturuyor. 4. Hız sabitleyici sınırlayıcı. Belli bir seyir hızını (sabitleyici) veya așılmaması gereken azami hızı (sınırlayıcı) ayarlamanızı sağlıyor. Seçilen hızı ayarlamak için direksiyondan kumanda ediliyor. BİLİNÇLENDİRMEK VE KURTARMAK Herkesin güvenliği için harekete geçiyoruz Renault, insanı yaklașımının merkezine koyuyor ve okullarda çocuklar ve üniversitelerde gençler arasında ve uluslar arası kurulușlarda trafik tehlikeleri konusundaki önleme ve bilinçlendirmeye ilișkin çok sayıda toplumsal ve kurumsal sorumluk girișimlerinde yer alıyor. Marka aynı zamanda kaza ve arıza durumunda ilk yardım hizmetlerinin etkinliğini arttırmak amacıyla devamlı çalıșmalar yapıyor. RENAULT TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN EYLEM ON YILINI DESTEKLİYOR Rakamlarla Renault güvenliği *Opsiyon

30 32 / 33 JOY TOUCH EXTREM T E E 1.5 dci 90 bg 1.5 dci 90 bg 1.5 dci 90 bg Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) S S S Acil Fren Destek Sistemi S S S ESP - - S Hill Holder - - S ri ontrol Sistemi (Ak ll Anti atinaj Sistemi) - - S S r c a a ast S S S olc n a a ast S S S kseklik a arl e n er ili n emni et kemerleri S S S kseklik a arl adet arka kolt k a l S S S so i a lant s S S S Arka emni et kemerleri noktal S S S O OR E E M R kseklik a arl idrolik direksi on S S S Elektrikli ön camlar S - - Elektrikli ön camlar (s r c tara tek dok n l ) - S S Elektrikli arka camlar - - S Eco öl esi l nan öster esi S S S ites de i im öster esi S S S Eco modu S S S a a sirk las onu S S S Manuel klima + Polen filtresi O S - Otomatik klima - - S a mur sensör - - S Otomatik yanan farlar - - S ol il isayar - S S Cruise Control - S S a i asyon - - O -link nternet Ba lant Ente re a i asyon Multimedya Sistemi - - O Direksiyondan kumandal adyo-cd-mp alar m ik sistemi S S S Bluetooth S S S SB a lant noktas S S S Aksesuar ri i - S S aktan kumandal merke i kilit S S S Hareket halinde ka lar n otomatik olarak kilitlenmesi S S S a a k kl uyar sistemi S S S Farlar a k sesli uyar sistemi S S S Emniyet kemeri tak l de il kl e sesli uyar sistemi S S S Arka ka larda e ya ö leri - S S a an raf S S S n koltuklar arkas nda katlan r masa - S S Ba aj öl m ka lamas S S S Ba aj öl m ay r c file S S S Deri direksiyon simidi - - S kseklik ayarl s r c koltu u - S S Ön kol dayama S S S oyu renk i dö eme S S S atlana ilir ön yolcu koltu u - S S katlan r tam yatar arka koltuklar S S S Çakmak-küllük S S S E TET E E M R Siyah ön tampon S - S ö de ren i ön tampon - S - rom örünümlü ön alt tampon - - S Siyah yan talar S S S Siyah plastik yan aynalar S - - Parlak siyah yan aynalar - S - rom örünümlü yan aynalar - - S Siyah kap kollar S - - rom örünümlü kap kollar - S S Elektrikli yan aynalar S S S Ön sis farlar - S S Sa sür ülü kap S S S Sol sür ülü kap O S S ukar a l r caml arka kap S S S Bri antin jant S - - Aria alüminyum ala ml jant - S - Aria koyu renk alüminyum ala ml jant - - S a an ar - O S arart lm arka cam - - S

31 TE E ER 1.5 dci 90 bg MOTOR Silindir hacmi (cm 3 ) Maksimum güç kw (bg/din) 90 Maksimum güç devri (dev/dak) 4000 Maksimum tork Nm CEE 200 Dizel Emisyon normu Euro 5 60 AKTARMA ORGANLARI 5 ileri manuel PERFORMANS km/h (sn) 13,3 T KET MLER CO 2 (g/km) 130 5,7 4,6 5 ÖLÇÜLER Dingil mesafesi /2600 F1 de 2 F1

32 34/ 35 RENAULT KANGOO 15 YILDAN BERİ ORİJİNAL BÜTÜN RENAULT DÜNYASI SUR KANGOO DENEYİMİNİ UZATIN SUR

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye RENAULT KANGOO 120ZG00131 Ağustos 2014 RENAULT KANGOO RENAULT KANGOO /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye www.renault.com.tr Broşürün içeriğinin baskı tarihi itibariyle doğru

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

YENİ RENAULT TRAFIC DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT TRAFIC DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT TRAFIC DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT TRAFIC BAKIŞ S. 04-07 YAKIN PLAN S. 08-11 İNOVASYON S. 12-13 GÜVENLİK S. 14-15 CARLAB S. 16-21 PROFESYONEL HİZMETLER S. 22-23 BAKIŞ 04 / 05 GÜNLÜK HAYATI

Detaylı

RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE

RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE BAŞROLDE YENİ RENAULT FLUENCE Akıcı, ahenkli, göz alıcı... Mühendislerimizin yaratıcılığı, ekiplerimizin bilgi birikimiyle birleşti ve karşınıza Renault markasının yeni

Detaylı

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER BAKIŞ Profesyonel performans s. 06 MASTER İŞ BAŞINDA Her ihtiyaca yönelik çözümler s. 10 YAKIN PLAN Motor ve yükleme seçenekleri s. 16 GÜVENLİK

Detaylı

YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE BAKIŞ ARZUNUN ANATOMİSİ YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER IN SHOOTING BRAKE OLARAK ADLANDIRILAN ÜST SINIF COUPÉ STATION ARAÇLARDAN ESİNLENEN GÜÇLÜ KİŞİLİĞİ,

Detaylı

Harekete geçmeye cesaret et

Harekete geçmeye cesaret et Renault KADJAR Harekete geçmeye cesaret et Yola çıkmanın tam zamanı. Her zaman hayal ettiğin fakat bir türlü gerçekleştiremediğin her şey için şu an en doğru zaman. Renault Kadjar ın direksiyonuna geç

Detaylı

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız.

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Yeni Dacia Duster Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Algılanan değerin reel değer ile hiçbir ilgisinin olmadığı, bir gün moda olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Yeni Duster

Detaylı

renault MeGane SPOrt tourer drive the change

renault MeGane SPOrt tourer drive the change renault MEGANE SPORT TOURER drive the change 114 YILDAN BERİ aynı vizyonu paylaşıyoruz: ÇAĞINA AYAK UYDURMASI OTOMOBİL HER ZAMAN BİR İLERLEME, ÇEVREYe VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK SİMGESİ, COŞKU KAYNAĞI

Detaylı

Dokker. ideal bir iş ortağı.

Dokker. ideal bir iş ortağı. Dacia Dokker Dokker ideal bir iş ortağı. Dokker hem kişisel, hem de ticari kullanımlar için mükemmel bir araç. 1/3-2/3 ve portföy şeklinde katlanabilen modüler koltukları sayesinde, yükleme kapasitesi

Detaylı

TEKNOLOJİ. 5008 aynı zamanda daha fazla güvenlik ve geri vitese geçişte otomatik olarak devreye giren bir geri görüş kamerasına da sahip.

TEKNOLOJİ. 5008 aynı zamanda daha fazla güvenlik ve geri vitese geçişte otomatik olarak devreye giren bir geri görüş kamerasına da sahip. YENİ PEUGEOT 5008 TEKNOLOJİ Mesafe Uyarı Sistemi Bu donanım, önünüzdeki araç ile aranızdaki mesafe hakkında sizi bilgi vererek güvenlik mesafelerine uyma konusunda size destek oluyor. Park Alanı Ölçümü

Detaylı

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT LATITUDE BAKIȘ. 47 YAKIN PLAN. 813 İNOVAYON. 1617 CARLAB. 1822 BAKIȘ 04/05 BIRAKIN ZERAFET İZİ TAȘIIN GERÇEK ZERAFET: LATITUDE, EÇKİN VE GÜÇLÜ İLUETİ İLE

Detaylı

RENAULT. DRIVE THE CHANGE.

RENAULT. DRIVE THE CHANGE. RENAULT MASTER 114 YILDAN BERİ, ÇAĞINA UYUM GÖSTERMESİ İÇİN OTOMOBİLİN HER ZAMAN İLERLEME, ÇEVRE VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK, HERKES İÇİN KEYİF VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM ARACI OLMASI GEREKTİĞİ VİZYONUNU

Detaylı

peugeot.com.tr Bayi Kaşesi YENİ PEUGEOT PARTNER TEPEE

peugeot.com.tr Bayi Kaşesi YENİ PEUGEOT PARTNER TEPEE peugeot.com.tr Bu broşürdeki bilgi ve görüntüler, broşür basıldığında geçerli olan teknik özellikleri esas alır. Sunulan ekipmanlar versiyonlara göre standart ya da opsiyoneldir. Broşürde yer alan bazı

Detaylı

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel s.10 YIL: 11 SAYI: 197 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Piranha dan Tak- Kullan özellikli araç takip sistemi Fiat 500X Satışta s.31 Fiat 500X e, 59.900 TL den

Detaylı

renault scenic & grand scenic drive the change

renault scenic & grand scenic drive the change renault scenic & grand scenic drive the change 114 YILDAN BERİ aynı vizyonu paylaşıyoruz: OTOMOBİLler, ÇAĞA AYAK UYDURMAk İÇİN HER ZAMAN, İLERLEME ve ÇEVRE İle TOPLUMA KARŞI ORUMLULUK İMGEİ, COŞKU KAYNAĞI

Detaylı

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT LATITUDE FOCU. 47 CANNER. 813 INNOVATION BY RENAULT. 1617 CARLAB. 1822 BIRAKIN ZERAFET İZİ TAȘIIN GERÇEK ZERAFET: LATITUDE, EÇKİN VE GÜÇLÜ İLUETİ İLE GÖZ

Detaylı

508_Master SON:_ 10.02.2011 09:11 Page 1 PEUGEOT 508 / 508 SW

508_Master SON:_ 10.02.2011 09:11 Page 1 PEUGEOT 508 / 508 SW PEUGEOT 508 / 508 SW SIRA DIŞI ANLAR Peugeot nun yenilikçi tasarımı ve üst düzey donanımları Yeni Peugeot 508 de daha da anlam kazanıyor. Yeni Peugeot 508 in bir tek hedefi var: Otomobilde geçirdiğiniz

Detaylı

Yeni Dacia Sandero... Tam size göre.

Yeni Dacia Sandero... Tam size göre. Yeni Dacia Sandero Yeni Dacia Sandero... Tam size göre. Otomobilinizden ne beklersiniz? Çekici ve prestijli bir tasarım, zengin donanımlı bir iç mekân, bütün ailenize ulaşım olanağı sağlayacak geniş bir

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

Her yolculuk güvenle başlar.

Her yolculuk güvenle başlar. Toyota Corolla Her yolculuk güvenle başlar. Dikkat çekici tasarım, üstün kalite ve Toyota Optimal Drive gibi yenilikçi bir teknoloji. Toyota Corolla nın sunduğu tatmin edici sürüş deneyimi için anahtar

Detaylı

Borusan Oto, kullanılmış oto satışında yeni bir dönem. Audi de Ay a gitmek için kolları. Uygulamaya şirketin Volkswagen binek ve ticari araç,

Borusan Oto, kullanılmış oto satışında yeni bir dönem. Audi de Ay a gitmek için kolları. Uygulamaya şirketin Volkswagen binek ve ticari araç, AKAR YAKITI YÜZDE 3 İNDİRİMLE ALACAKLAR Uygulamaya şirketin Volkswagen binek ve ticari araç, Audi, Seat ve Scania markalarının bireysel kullanıcıları dahil edilmiş. Türkiye de aktif olarak kullanılan 1.3

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda.

POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore ile Polo, ios ve Android tabanlı cihazınızda. Polo POLO. BÜYÜKSÜN. Volkswagen seemore uygulaması; Volkswagen in ilanlarına, kataloglarına, broşürlerine, TV reklamlarına, hatta radyo spotlarına yerleştirdiği özel içerikleri, ios ve Android tabanlı

Detaylı

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI YIL: 11 SAYI: 146 OCAK 2014 F YATI: 5 TL www.autowritetr.com MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI 2013 ÜN SATIŞ RAKAMLARI VE ENLERİ OGD OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ nin kurulum çalışmalarına başladığımız

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr

MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE. YIL: 11 SAYI: 202 15-30 HAZİRAN 2015 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MERAKLA BEKLENEN KADJAR TÜRKİYE DE s.9 YIL: 11 SAYI: 202 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr BAŞKENT OTOMOTİVCİLER DERNEĞİ NDEN FUAR ÇIKARTMASI TÜM GÖZLER ÜSTÜNDE s.4 KARCHER BABALARI UNUTMUYOR 1.5 litre

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı