MAYIS AYI BÜLTENİMİZ Çocuklar Çiçekleridir Umudumuzun Tel:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2014-2015 MAYIS AYI BÜLTENİMİZ Çocuklar Çiçekleridir Umudumuzun Tel: 252 42 46-354 62 68 www.ilkumutlar.com"

Transkript

1 T.C. M.E.B. ÖZEL İLKUMUTLAR ANAOKULLARI VE ETÜT MERKEZİ jimnastik DRAMA İNGİLİZCE MÜZİK MAYIS AYI BÜLTENİMİZ Çocuklar Çiçekleridir Umudumuzun Tel:

2 Merhaba herkese, merhaba yüreği sevgi dolu annelerimize... Tüm annelerimizin, anneleri, yavruları, ailesi ve sevdikleriyle uzun ve sağlıklı günler geçirmeleri dileklerimizle. Anneler Günü nü kutluyoruz. Bu ay çocuklarımızla eğlenerek ve yaşayarak Anneler Günü, Trafik, Hava, 19 Mayıs Atatürk ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Uzay konuları hakkında bilgileneceğiz. Sevgiyle kalın... İLKUMUTLAR AİLESİ

3 ÇOCUĞUNUZ İÇİNE KAPANIKSA Çocuğunuz arkadaşlarının arasında iken, durgun ve tutuk olabilir. Kendisini anlatmada zorluk çekebilir. Çekingen ve içe kapanık çocuklara aile desteği gereklidir. İçe kapanık çocuklar, aslında aileleri ve çevreleri tarafından keşfedilmeyi bekleyen cevherlerdir. Her çocuk farklı kişilikle doğar ve zihinsel gelişimini zaman içerisinde tamamlar. Çocukta, kişilik gelişiminin belirgin olarak başladığı 2 yaşından itibaren farklı davranışlar göstermesi doğal kabul edilmelidir. Bazı çocuklar, hareket ve davranışları ile etrafa neşe saçıp, kendinden emin davranışlar sergilerken, bazıları aile, arkadaş ve çevre ile ilişki kurmada zorluk çekebilirler. İçe kapanık çocuklara aile yaklaşımı çok önem kazanıyor. Öncelikle aileler bu durumun nedenlerini araştırmalıdır. Her bireyin başarılı olduğu alanlar vardır. Özellikle içe kapanık çocuğun bu yönü keşfedilmeli ve bu alana teşvik edilmeli, sevgiyle ödüllendirilmeli, çocuğun başarıları ve olumlu davranışları, sadece aile içinde değil, aile dışında da kendisinin duyacağı şekilde anlatılmalı ve övülmelidir. Aile, çocuğa güvendiğini, ona değer verdiğini hem sözel hem de davranışsal olarak ifade etmeli, olumsuzlukları kesinlikle başkaları ile kıyaslanmamalı, hangi yaşta olursa olsun, çocuğa sevgi, göz teması ya da dokunarak gösterilmelidir. Evde ve diğer ortamlarda yalnız kalma süresi en aza indirilmeli, özellikle grup halinde yapılan folklor, koro, sportif faaliyetler, drama, veya yaşıtlarıyla, periyodik görüşme etkinliklerine teşvik edilmeli, gurup çalışmalarına yönlendirilmelidir. Tüm Çiçeklerimizi, Umutlarımızı, Çocuklarımızı gözlerinden öpüyoruz. Hepsini çok seviyoruz.

4 BU AY ÖĞRENECEKLERİMİZDEN ÖRNEKLER TEKERLEME Nem nem annem Annem benim Bir tanem Ben annemi severim Her sözünü dinlerim ANNECİĞİM Anneciğim seni ben Çiçeklerden yemişten Sarı saçlı bebekten, Canımdan çok severim Gitme hep yanımda kal, Beni kollarına al Pembe gülden daha al Yanağından öperim. ŞİİR ANNELER GÜNÜ BİLMECELER Özü tatlı Sözü tatlı Candan daha değerli (anne) Kimdir karnında taşıyan Sonra doğuran seni? Ninni söyleyip uyutan, Süt emzirip büyüten? (anne) Bir çiçek söyle Gülüşü hiç solmasın Sevgisi güneş gibi İçimizi ısıtsın (anne) ANNEM Küçücükken başucumda Bana ninni söylerdin Sabahları uyanınca Beni okşar severdin Benim annem güzel annem Beni al kollarına Kucağında uyut beni Ninniler söyle yine Bugün hala kulağımda Çınlıyor tatlı sesin Benim annem kalbimin sen En güzel yerindesin Benim annem güzel annem Beni al kollarına Kucağında uyut beni Ninniler söyle yine PARMAK OYUNU Bir kuş varmış. Baş parmak tutmuş. (Sağ elin baş ve işaret parmağı ile sol elin baş parmağı tutulur.) İşaret parmağı kesmiş. (Aynı hareket yapılarak işaret parmağı tutulur.) Orta parmak pişirmiş. (Orta parmak tutulur, daha sonra yemek karıştırma hareketi yapılır.) Yüzük parmak yemiş. (Yüzük parmak tutulur, sonrasında yeme hareketi yapılır.) Serçe parmak gelmiş. (Serçe parmak tutularak sallanır.) Hani bana, hani bana demiş.

5 TEKERLEME Hop hop hopla Zıp zıp zıpla Yolda oyun oynama Annen çağırır duyamazsın Araba gelir göremezsin Ezilirsin büzülürsün Canın yanar üzülürsün TRAFİK BİLMECELER Çok hızlı giden Bir tırı kim durdurur (trafik polisi) Direksiyona oturana ne demişler? (şoför) Yol üstünde durur Gelene geçene buyurur (trafik polisi) ŞARKI ŞİİR TRAFİK Bir geçide varınca Dur kırmızı yanınca Sarı,hazır ol demek Bir saniye sürmez pek Ardından yeşil yanar Sana açılır yollar. Yeşil de geç karşıya Geç kalmazsın çarşıya. TRAFİK OYUNU Şapkamı takıp Düdüğümü çalıp Yayalara yolları açacağım Kim hata yaparsa Kim kuralları bozarsa Onlara ceza yazacağım. PARMAK OYUNU OTOBÜS Otobüsün tekerleri yuvarlanır (kollar öne uzatılır) Şehir sokaklarında Şoför kornasını öttürür. (Sağ elin baş parmağı,sol elin bileğine bastırılır.) Bib bib bib Otobüse koşar insanlar, Rap rap rap (eller dizlere vurulur)

6 19 MAYIS Dağ başını duman alır Gelince 19 Mayıs Gümüş dere durmaz akar Gelince 19 Mayıs Atam bir gün düşürmedi, Bu şarkıyı dilinden. Kovdu,attı düşmanları, Çok geçmeden Türk ilinden. Türk gencine bayram olan, Büyük günü unutmayız. Yürürüz sert adımlarla. Gelince 19 Mayıs. TEKERLEME HAVA GÖKTE YILDIZ Gökte yıldız sayılmaz Çiğ yumurta soyulmaz Ayşe ile Fatma, Birbirinden ayrılmaz. Ayrılmaz,ayrılmaz. ŞİİR RÜZGAR Elsiz ayaksız kapı açar. Sonra ne yapar, Nereye kaçar? Hiç yakalanmaz mı? Şu yaramaz rüzgar. BİLMECELER Finişli minişli Elinden uçtu, Karşı dağdan su içti. Biz biz idik Yüz binlerce kız idik, Gece oldu dizildik, Gün olunca silindik Kara yorgan örtündü Göz gözü görmez oldu (bulut) (yıldızlar) (gece) ŞARKI SABAH Kalk artık sabah oldu. Her taraf sesle doldu. Karanlıklar uzaklaştı, Okul vakti yaklaştı. Sütçü köşeyi döndü Bütün lambalar söndü. Karanlıklar uzaklaştı, Okul vakti yaklaştı. Sürü gitti ovaya Kuşlar uçtu havaya Uykunun da tadı kaçtı Okul vakti yaklaştı.

7 TEKERLEME UZAY GEMİSİ Yıldızlardan birinde Uzaylılarla karşılaştık Dedim ki onlara: Korkmayın uzaylılar Biz dünyadan geliyoruz Gemimizin adı gibi Size barış getiriyoruz. UZAY BİLMECELER Ne ekmek yer,ne su içer. Akşam olur ağlar gider. Sabah gelir güle,güle. (güneş) Mavi atlas,iğne batmaz Göz görür,el değmez (gökyüzü) Ay varken açarlar, Güneş varken kaçarlar. (yıldızlar) ŞİİR KARANLIK GECELERDE Karanlık gecelerde Aydınlatır etrafı Yusyuvarlak ay dede, Bazı geceler nerede? İncelir incelerde Sonra aniden çıkar, Yusyuvarlak ay dede. ŞARKI UZAYDAN GEMİ GELDİ Uzaydan bir gemi geldi, Dünyaya iniverdi. Hiç kimse görmedi onu. Kapısını açtılar. Acayip yaratıklar/2 Ne antenleri vardı. Ne uzun kulakları Çevremde toplandılar Bir şeyler anlattılar Hiçbir şeyler anlamadım/2 Çiği çiği çiği çiği Gov gov gov/2 PARMAK OYUNU UÇAN DAİRE Uçan daireyim ben... Gelin gidelim göğe... Birlikte döne döne... İnelim artık yere... Lay lay lay lay lay (çömelme) (yukarıya kalkma) (döner kollar havada) (çömelme) Ne üçgene benzerim (ellerle üçgen yapılır) Ne dikdörtgene,kareye (ellerle dikdörtgen ve kare yapılır) Sivri köşem yok benim, Öğrendin mi adım ne? D-A-İ-R-E

8 DRAMA _Ayna draması -Gülen Dünya draması -Yemek draması BU AY ÖĞRENECEĞİMİZ KAVRAMLAR -Renk kavramı (sarı,yeşil,kırmızı) -Uzak-yakın -Ağır-hafif BU AY ÖĞRENECEĞİMİZ İNGİLİZCE KELİMELER Salata:salad Çorba:soup Tavuk:chicken Makarna:spaghetti Yağ:butter Süt:milk AYIN ÖDEVİ Konumuz çiçekler,böcekler,bakalım sizden gelen çiçekler sınıfımızı nasıl süsleyecekler.(11 mayıs teslim etmenizi rica ediyorum)

9 SAĞLIK KÖŞESİ BAHARDA POLENLERE DİKKAT Uzmanlar, İlkbahar aylarında astım ve alerjik nezle olan hastaların polenlerden uzak durması gerektiğini söylüyorlar. Havaların çok ısınmaya başlamasıyla solunum yollarında bazı rahatsızlıkların yaşanabileceğini belirterek, "İlkbahar aylarında en çok dikkat edilmesi gereken hastalıklar, astım ve alerjik nezledir. Bu gibi hastalıkları olanların, özellikle polenlerden uzak durması gerekir. Polen, uçuşan bir şey olduğu için korunmak pek kolay değildir. Ancak, en azından evini havalandırmak isteyen kişiler, rüzgarlı havalarda cam açmaktan sakınarak polenlerden bir nebze korunabilirler" denmektedir. "Viral enfeksiyonlar" denilen solunum yollarına bağlı rahatsızlıkların özellikle ilkbahar aylarında çok görüldüğüne dikkati çeken uzmanlar "Bahar aylarında görülen alerjik hastalıklar hem uzun sürer hem de ağır yaşanır. Alerjik nezle ve astımı olan kişilerde yorgunluk hissi oluşabilir. Bahar aylarında insanların üzerinde bir yorgunluk hissi oluşur. Bunun sebeplerinden bir tanesi de, solunum yollarında yaşanan rahatsızlıklardır. Kişi nezle ise ya da burun tıkanıklığı yaşıyorsa, uykusunda sık sık sağ ve sola döner. Uykuda hareket eden kişinin uykusu bölüneceği için sabah dinlenememiş bir şekilde yorgun olarak uyanacaktır" diye konuşmaktadırlar. Hep birlikte sağlıklı günlere...

10 AYIN SORUSU Sence su biterse su ihtiyacımızı nasıl karşılarız? EBRAR:Bizim evde bidonda var ondan alırız. AZRA:Yağmurdan. EMRE:Bulutlardan yağmur yağar su olur. EREN:Su biterse su içemeyiz. Hasta oluruz o zaman marketten alırız. BATIN:Bakkaldan filan alırız. NİSA:Denizden su içeriz. AHMET EREN:Su biterse yara olur, ormandan buluruz. EYMEN:Çölün içindeki kumların altından su buluruz. KAYRA:Gölde vardır oradan alırız. TAHA:Marketlerden alabiliriz bir de nehirlerde vardır. BEDİRHAN:Dünyada su var buluruz. EMİR:Banyodaki bidondan alırım. KUZEY:Çınarcıkta su kavanozu var onu getiririm. KÜBRA:Çok yağmur yağarsa su olur. MİNA:Denizlerden okyanuslardan karşılarız. ECRİN:Parayla gimsadan alırız. ALİ:Denizden alırız. BORAN: Su bitince çeşmeden alırız.

11 İYİ Kİ DOĞDUNUZ EMİR,EMRE,EREN MUSLU YİĞİT DOĞA TÜRKERSÖYÜNMEZ Gözlerinizdeki parıltı,yüzünüzdeki gülücük yaşam boyu sizlerle olsun. Nice sağlıklı,başarılı ve mutlu senelere.

12 AİLE KATILIMI Okuldan eve dönerken yolda gördüklerini anlatmasını isteyiniz. Evinizin bulunduğu sokağı geziniz,evinizin karşısında solunda sağında, neler var sorunuz. Birlikte ellerinizi boyayıp el baskısı yapınız,ellerinizin benzer ve farklılıklarını konuşunuz. Evde elips şeklindeki eşyaları bulmaya çalışınız. Parmaklarınızı kullanarak eksiltme ve arttırma çalışmaları yapınız. Evdeki ip veya kurdelelerden, yerde birlikte resim yapınız. Anne ve baba olarak, çocuğunuza hissetiklerinizi söyleyiniz. Çocuğunuzla birlikte bir masal oluşturunuz. Birlikte komik şeyler yapın, gülmenin ona yakıştığını söyleyin. Evdeki boş bir kutudan, birlikte oyuncak yapın. Evde temizlik yaparken çocuğunuzdan yardım isteyin. Birlikte ip atlayın. Okulda dinlediği bir hikayeyi anlatmasını isteyin. Evdeki eşyalarla Aynı-Farklı oyunu oynayınız. Yapmak istedikleri hakkında düşüncelerini alınız. Bardakların birine su koyup diğerine boşaltma oyunu oynayınız. Evde bakması için ona bir çiçek alınız. Yapması gerekenleri yaptığı için, her defasında mutlaka teşekkür ediniz. Çiçek isimlerini sorunuz. Çevremizi nasıl koruyabileceğimiz hakkında sohbet ediniz.

EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ

EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ 1 2 İÇİNDEKİLER Öğrenciden.. Belirli Gün ve Haftalar Öğrendiklerimiz Şarkılar Öğrendik Şiirler Öğrendik Parmak Oyunları Öğrendik Oyunlar Öğrendik Sınıfımızdan

Detaylı

Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Güne Başlama Zamanı Oyun Zamanı Kahvaltı - Temizlik Etkinlik Zamanı "İlk Yardım Çantamız" isimli bütünleştirilmiş Türkçe

Detaylı

ÖZEL ASLI PİNOKYO ANAOKULU EKİM 2014 SAYI: 1

ÖZEL ASLI PİNOKYO ANAOKULU EKİM 2014 SAYI: 1 1 2012 Doğumlular KAVRAMLAR RENK KAVRAMI Sarı-Yeşil SAYI KAVRAMI 1 ZIT KAVRAMLAR Büyük-Küçük, Uzun-Kısa DOKUNMA DUYUSU Dokun, hisset, öğren kartlarımızla Yumuşak-Sert kavramı çalışması İŞİTME DUYUSU Hızlı-Yavaş

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2013 Sayı : 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

Hazırlayanlardan. Sevgili Öğrenciler, BAŞARILAR,

Hazırlayanlardan. Sevgili Öğrenciler, BAŞARILAR, Sevgili Öğrenciler, Bu yıl okula başladınız. Tüm öğretmenlerinizin, anne, babanızın ve bizim bir dileğimiz var: Kısa sürede okumayı ve yazmayı öğrenmeniz, okuduğunu anlayan, düşünen, düşündüğünü doğru

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2014 Sayı: 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2014 Sayı: 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2014 Sayı: 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014

Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014 Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014 DOĞAMIZ Bitkiler temamızda; Bitkilerin üç grupta incelendiklerini ve bunların neler olduğunu, bitkilerin yapılarını, bakımlarını, büyüme aşamalarını, bitkilerinde

Detaylı

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN. eğiten kitap 11 Eylül 2013

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN. eğiten kitap 11 Eylül 2013 5 MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun NİSAN eğiten kitap 11 Eylül 2013 YARIM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 1 Nisan 2014 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Oyun

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU

M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU EYLÜL AYI EĞİTİM PROGRAMI OKULUM Hayata ilk adım attığımız yer olan okulumuzu tanıyoruz. Okulumuzun bölümleri, çalışanları, kullandığımız araç ve gereçler, onların ne işe yaradıkları

Detaylı

6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR

6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR 6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN Amaç 1. Bedensel koordinasyon gerektiren belirli hareketleri yapabilme 8.Belli bir yüksekliğe tırmanır. 9.Tırmanılan yükseklikten

Detaylı

HİKÂYELER 1-4-2014. Etkinlik Çeşidi: Türkçe ve Drama (Bütünleştirilmiş Tüm Grup Etkinliği) Yaş Grubu: 48 + KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ DEĞERLENDİRME

HİKÂYELER 1-4-2014. Etkinlik Çeşidi: Türkçe ve Drama (Bütünleştirilmiş Tüm Grup Etkinliği) Yaş Grubu: 48 + KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ DEĞERLENDİRME HİKÂYELER 1-4-2014 Etkinlik Çeşidi: Türkçe ve Drama (Bütünleştirilmiş Tüm Grup Etkinliği) Sosyal Duygusal Gelişim: Kazanım 3. Kendini yaratıcı yollarla ifade eder. Duygu, düşünce ve hayallerini özgün yollarla

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI AYLAR ARALIK OKUL ADI: TARİH: Aralık YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini

Detaylı

ÖZEL ASLI PİNOKYO ANAOKULU NİSAN 2015 SAYI: 27

ÖZEL ASLI PİNOKYO ANAOKULU NİSAN 2015 SAYI: 27 1 2012 Doğumlular KONU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı KAVRAMLAR RENK KAVRAMI Beyaz-Siyah-Turuncu ZIT KAVRAMLAR Ön-Arka DEĞERLER EĞİTİMİ Misafirperverlik İNCE MOTOR GELİŞİMİ ÇALIŞMALARI Doğru

Detaylı

GÜNLÜK PLAN-11.GÜN. Okul Adı : Tarih DA A2:K3 DA A8:K3

GÜNLÜK PLAN-11.GÜN. Okul Adı : Tarih DA A2:K3 DA A8:K3 GÜNLÜK PLAN-11.GÜN Okul Adı : Tarih :./ /.. Yaş Grubu : Öğretmenin Adı : AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN SOSYAL DUYGUSAL DİL ALAN BİLİŞSEL ALAN ÖZBAKIM ALAN SDA A6:K2 DA A2:K3 BA A2:K1 BA A9:K1,3 BA

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI:

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI: MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI: AYLAR NİSAN KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya

Detaylı

Merhaba çocuklar, Hazırlayanlardan

Merhaba çocuklar, Hazırlayanlardan Merhaba çocuklar, Sizi gördüğümüz için sevinçliyiz. Bu yıl da kitabı zevkle okuyacağınıza inanıyoruz. Bu yıl daha meraklı daha bilgili olacaksınız. Hepiniz daha da büyümüşsünüz. Kendinize güvendiğinizi

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

ÇOCUĞUMUZA SEVGİYİ NASIL AKTARABİLİRİZ...?

ÇOCUĞUMUZA SEVGİYİ NASIL AKTARABİLİRİZ...? -1- ÇOCUĞUMUZA SEVGİYİ NASIL AKTARABİLİRİZ...? Bir çocuk için, anne-babası çok önemlidir. Anne-babası tarafından sevildiğini hisseden çocuk kendini değerli hisseder. Kendini değerli gören çocuğun özgüveni

Detaylı

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM. eğiten kitap 11 Eylül 2013

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM. eğiten kitap 11 Eylül 2013 5 MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM eğiten kitap 11 Eylül 2013 26 YARIM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 1 Ekim 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Oyun

Detaylı

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Güne Başlama Zamanı Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Çocuklar güler yüzle karşılanır. Hangi öğrenme merkezlerine geçecekleri sorulup çocuklara rehberlik

Detaylı

ÖZ DENETİM ÖZDENETİM NEDİR? Kişinin kendini, duygu ve düşüncelerini yönetme; hedef belirleme ve bu hedefe göre kendini harekete geçirmedir.

ÖZ DENETİM ÖZDENETİM NEDİR? Kişinin kendini, duygu ve düşüncelerini yönetme; hedef belirleme ve bu hedefe göre kendini harekete geçirmedir. ÖZ DENETİM ÖZDENETİM NEDİR? Kişinin kendini, duygu ve düşüncelerini yönetme; hedef belirleme ve bu hedefe göre kendini harekete geçirmedir. ÖZDENETİMİNİ SAĞLAMIŞ BİREYDE HANGİ ÖZELLİKLER VARDIR? Kendi

Detaylı

HALKEVLERİ YAZ OKULU KORO ÇALIŞMASI

HALKEVLERİ YAZ OKULU KORO ÇALIŞMASI HALKEVLERİ YAZ OKULU KORO ÇALIŞMASI için kaynak kitap (2013) HE YAZ OKULU ÇOCUK KOROSU ÇALIŞMASI Giriş Halkevi Yaz Okulu çalışması, beş yıl önce ortaya çıksa da ilhamını kuşkusuz Halkevleri'nin 80 yıllık

Detaylı

İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇIKLAYICI İFADELER. Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir.

İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇIKLAYICI İFADELER. Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir. İFADE ÇEŞİTLERİ 1. DESTEKLEYİCİ VE AÇLAYICI İFADELER Dengeli beslenmek yani her çeşit yiyecekten yeterince yemek sağlığımız için önemlidir. Ben hiç yemek ayırt etmem. Açıkçası her yemeği severek yerim.

Detaylı

ÖZEL ASLI PİNOKYO ANAOKULU MART 2015 SAYI: 26

ÖZEL ASLI PİNOKYO ANAOKULU MART 2015 SAYI: 26 1 2012 Doğumlular KONU Mevsimler KAVRAMLAR RENK KAVRAMI Siyah SAYI KAVRAMI 3 ZIT KAVRAMLAR Yukarı-Aşağı DEĞERLER EĞİTİMİ Misafirperverlik İNCE MOTOR GELİŞİMİ ÇALIŞMALARI Hamur Etkinlik Çalışması Doğru

Detaylı

Özel Anakent Anaokulu Ocak Bülteni 2014

Özel Anakent Anaokulu Ocak Bülteni 2014 Özel Anakent Anaokulu Ocak Bülteni 2014 ÖĞRENDİĞİMİZ PARMAK OYUNLARI İKİ KEDİ (Balıklar Sınıfı) Mırnav mırnav iki kedi (işaret parmaklar karşılıklı hareket ettirilir.) Biri çıkmış üst odaya (işaret parmağıyla

Detaylı

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 2 Aralık 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Dans Et isimli bütünleştirilmiş okuma-yazmaya hazırlık, oyun etkinliği Öğle

Detaylı

NİSAN 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ. Nisan2015 Bülten

NİSAN 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ. Nisan2015 Bülten NİSAN 2014/2015 ANASINIFI BÜLTENİ AYIN TEMASI: * İLKBAHAR MEVSİMİ İLE İLGİLİ KONULARIMIZ DEVAM EDİYOR. * 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI - Çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı