BAŞVURU, KATILIM VE KUPON SATIN ALMA ŞARTLARI WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BAŞVURU, KATILIM VE KUPON SATIN ALMA ŞARTLARI WINGS FOR LIFE WORLD RUN"

Transkript

1 BAŞVURU, KATILIM VE KUPON SATIN ALMA ŞARTLARI WINGS FOR LIFE WORLD RUN Seçmiş olduğunuz Wings for Life World Run ( Etkinlik veya Koşu ) yerinin ( Yer ) yerel organizasyonu ve ev sahipliğini, kayıtlı işyeri [İçerenköy Mahallesi 34752, Ataşehir İstanbul] adresinde mukim [DSM] ( Organizatör ), Organizatörün işbirliği ortakları, aracıları ve hizmet sağlayıcıları ile birlikte üstlenmektedir. Bu Etkinlik Katılım Şartları, Kural Kitabı ve yürürlükteki diğer tüm uluslararası, federal, devlet, eyalet, yerel ve bölgesel kural ve yönetmeliklere tabidir. Bu Katılım Şartlarıyla Kural Kitabı arasında herhangi bir çelişki olması halinde, bu Katılım Şartları geçerli olacaktır. Bu Katılım Şartlarından kaynaklanan ve/veya Wings for Life World Run ile ilgili genel sorularınız için, lütfen adresindeki iletişim formunu doldurun. Seçmiş olduğunuz Wings for Life World Run'ı kaydettirerek, bu Katılım Şartlarına bağlanmayı ve aşağıdaki uygunluk şartlarının tümünü yerine getirdiğinizi beyan etmeyi kabul ediyorsunuz. 1. UYGUNLUK 1.1 Seçilen Wings for Life World Run'a katılmak ve ödüle uygun olmak için, sizin ("Katılımcı", Kayıt Sahibi veya siz ) aşağıdaki uygunluk ölçütlerini karşıladığınızı ve aşağıdaki adımları Koşu Yarışından önce tamamlayacağınızı beyan ve temin ediyorsunuz. 1.2 Koşuya katılım anında 18 yaş ve üstü olduğunuzu ve ikamet ettiğiniz yerde ve seçmiş olduğunuz Wings for Life World Run'ın gerçekleştiği yerdeki yargı alanında reşit olduğunuzu onaylıyorsunuz. İkamet ettiğiniz yerdeki yargı alanında ve yarışmak için kayıt yaptırdığınız yerdeki yargı alanında yasal reşitlik yaşının altındaysanız, bu Etkinliğe katılmanıza veya başka bir şekilde kişisel bilgilerinizi Organizatöre sunmanıza izin verilmemektedir. Yukarıdaki yaş sınırı, onaylı tekerlekli sandalyeler kullanan katılımcılar için de geçerlidir (Kural Kitabına Bağlantı). Şu anda, Quebec, Kanada'da ikamet edenler Etkinliğe kayıt yaptırmaya veya katılmaya uygun değildir. Bu konudaki herhangi bir politika değişikliği hakkında lütfen sitesindeki duyuruları takip edin.

2 1.3. Eğer Çocuk ve Genç Koşusu na katılıyorsanız, bu Koşuya bu Şartlar ve Koşulları ve Kurallar Kitabını sizin adınıza okumuş ve kabul etmiş bir anne/babanın, yasal velinin ya da başka bir kanunen sorumlu yetişkinin (bundan böyle hepsi veli olarak anılacaktır) etkin gözetimi altında katılıyorsunuzdur. Bu durumda, Veliden yazılı bir onay olmak zorunludur ve mümkün olan hallerde Katılımcının da Yazılı Onayı alınacaktır. Etkinliğe katılmaya hak kazanmak için imzalı Katılımcı Feragatnamesi formunu tam ve doğru bir şekilde doldurmanız ve Yerinde Kayıt kısmındaki Yarış Personeline vermeniz zorunludur. Katılımcının reşit olmaması halinde veliler imzalamalıdır. 1.4 Katılımcıların ulusal veya yerel yasalar nedeniyle Etkinliğe katılmaya yasal açıdan uygun olmaması halinde Red Bull'un sorumlu tutulamayacağını lütfen unutmayın. 1.5 Etkinliğe güvenli bir şekilde katılmanızı önleyecek veya bunu yaparken başkaları için risk oluşturacak hiçbir durumunuz olmadığını beyan ediyorsunuz. Ayrıca, herhangi bir nedenden ötürü Etkinliğe katılmaya başka türlü maniniz olmadığını da kabul ediyorsunuz. Katılmadan önce doktorunuza danışmanız da tavsiye edilir. 1.6 Etkinliğe katılmaya uygun olmanız için, imzalı "Katılımcı Feragatnamesi" formunu doğru şekilde doldurup Koşudan önce Etkinlik Alanında Kayıt noktasındaki Yarış Personeline sunmanız da gerekecektir. 1.7 Kişi başına sadece bir girişe/kayda izin verilmektedir.

3 1.8 Katılımcının, diğer bilgiler ve gerekliliklerin yanı sıra, hangi yardımcı araç ve desteklerin koşuda kullanılmaktan men edildiği ve bunlar gerekli ve mevcutsa hangi özel kategorinin seçileceğiyle ilgili bir açıklamayı da içeren Kural Kitabını okuyup kabul etmesi gerekmektedir. Kural Kitabı veya bu Katılım Şartlarının her türlü ihlali, Organizatörün yegane takdir yetkisinde olmak üzere, Giriş Ücreti ve/veya diğer masraflarla ilgili hiçbir iade talebi olmaksızın Etkinlikten diskalifiye edilmeye yol açabilir. 1.9 Organizatör, kendi takdirine göre, Kayıt Sahibi tarafından Organizatöre sunulan bilgilerin herhangi birini kontrol etme ve özellikle de yaş, kimlik ve sağlanan diğer ayrıntıların kanıtını isteme hakkını saklı tutar. Geçersiz e-posta adresi veya Kayıt Sahibinin yaşı veya ikamet yeriyle ilgili yanlış veri içeren kayıtlar geçersiz kabul edilecektir Organizatör, her yerel Etkinlik için toplam Katılımcı sayısını sınırlama hakkını saklı tutar. Bu limite ulaşılması halinde, Etkinlik Yerine başka Katılımcı kabul edilmeyecek ve Katılımcılar bu tür durumlar hakkında adresinde gerektiği gibi bilgilendirilecektir Özel kategori yarışlarının (örneğin, erkekler, kadınlar, erkekler veya kadınlar ve bazı yerlerde çocuklar ve gençler) mevcut olduğu yerlerde, Organizatör gerekli süre içinde adresinde çevrimiçi olarak duyurulmak üzere bir minimum ve bir maksimum Katılımcı sayısı belirleme hakkını da saklı tutar. Aşağıdaki Bölüm 2.1'de tanımlanan Kayıt Süresinin bitiminden bir hafta önce minimum Katılımcı sayısına ulaşılamaması halinde, Organizatör yerel Etkinliği veya belli yarış kategorilerini iptal etme ve söz konusu iptali adresinde duyurma hakkını saklı tutar. Bu gibi durumlarda, iptal edilen yarışlar için ödenmiş Giriş Ücretleri iade edilecektir Wings for Life World Run Organizatörün yegane takdir yetkisinde koşulacaktır. Organizatörün Wings for Life World Run ile ilgili bütün konulardaki kararı kesindir ve hiçbir tekabüliyete girilmeyecektir. 2. WINGS FOR LIFE WORLD RUN KAYIT SÜRESİ VE PROGRAMI 2.1 Wings for Life World Run kayıtları 1 Ekim 2014, saat 11:00 UTC'de başlayıp 26 Nisan 2015, saat 23:59 UTC'de sona erecektir. Bazı yerlerin yanı sıra bazı yerlerde mevcut olan çocuklar/gençler kategorileri için kayıtlar daha sonraki bir tarihte başlayabilir ve böyle bir durum adresinde duyurulacaktır. Red Bull tarafından bu Kayıt Süresi dışında alınan girişler dikkate alınmayacak ve bu Katılım Şartları uyarınca hiçbir yetkiye sahip olmayacaktır. 2.2 Organizatör, Katılımcının ilk adını yarış numarasıyla birlikte sadece kayıt 15 Mart 2015, saat 23:59 UTC'den önce gerçekleşmişse sergileyebilir. Ancak, Katılımcı ilk adını yarış numarasıyla birlikte sergileme hakkına hiçbir zaman sahip değildir.

4 2.3 Wings for Life World Run'ın uluslararası startı 3 Mayıs 2015, 11:00 UTC'de olacaktır. Lütfen seçmiş olduğunuz Wings for Life World Run'ın yerel saatini adresinden kontrol etmeyi unutmayın. Yerde Çocuklar ve Gençler kategorileri de varsa, bu Etkinlik Yerlerinin tümünde resmi start zamanı 3 Mayıs 2015, yaklaşık saat 11:40 UTC olacaktır. Bu start zamanı Organizatörün yapacağı değişikliklere tabidir. Kesin start zamanıyla ilgili güncellemeler için lütfen adresini ziyaret edin. 3. WINGS FOR LIFE WORLD RUN'A KAYIT VE KATILIM 3.1 Wings for Life World Run'a kaydolmak için, şu adımları atmanız gerekecektir: adresine gidin ve Register/ Sign up öğesine tıklayıp yarış Yerinizi seçin. Bazı yarış yerleri için, grafiksel bir genel bakış mevcuttur. Ancak, yarış parkurunun ayrıntıları Organizatörün yegane takdirine göre size haber verilmeden değiştirilebilir (bkz. aşağıdaki Bölüm 9.8 ve 9.9). Kayıt sürecinde bu noktadan sonra, aşağıda tanımlanan belli adımlar tüm yarış kategorilerindeki katılımlar için geçerli olmayabilir. Lütfen web sitesinde bu konudaki talimatları izleyin. Ardından, size uygun atlet tipini seçin: Koşucu, Tekerlekli sandalyeli Katılımcı veya seçtiğiniz Yerde varsa, Çocuk/Genç. Wings for Life World Run ile ilgili olarak sizinle iletişime geçebilmemiz için, kayıt formunu kişisel bilgilerinizle doldurun. Gerekli kişisel bilgiler şunlardır: ad, soyadı, cinsiyet, doğum tarihi, uyruğun yanı sıra iletişim bilgileriniz (sokak, kapı numarası, ülke, posta kodu, şehir, e-posta, telefon) artı koşu deneyimi/becerisi seviyeniz. Kulüp/şirket bağlantınızı belirtme seçeneğine de sahipsiniz. Bir engellilik nedeniyle herhangi bir şekilde ek yardım veya hizmet veya Koşunun politikaları, uygulamaları ve/veya prosedürlerinde değişiklik talep ediyorsanız, lütfen talebinizi sağlanmış olan iletişim formuyla birlikte sunun ve neyi neden istediğinizi açıklayan ayrıntılı bilgiler vermeyi de unutmayın. Ardından, Giriş Ücreti artı tüm geçerli vergi ve ücretleri bağlayıcı şekilde transfer etmeniz için ödeme formunu doldurmanız gerekecektir (ödeme yöntemleri ve süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi için bkz. aşağıdaki Bölüm 4). İsteğe bağlı olarak, Etkinlikle ve genel olarak projeyle ilgili güncellemeleri ve geçmiş bilgileri almak için, kayıt sayfasında belirtilen yerdeki onay kutusunu (varsa) işaretlemek suretiyle Wings for Life World Run haber bültenine abone olma olanağı da sunulacaktır. Ardından, girmiş olduğunuz verileri onaylamak için bir özet sayfasına yönlendirileceksiniz. Register Now düğmesine tıkladığınızda kaydınız bağlayıcı olacaktır.

5 3.2 Aşağıdaki kişisel bilgiler start listelerinde ve sonuçlar adresinde ve diğer medya araçlarında yayınlanacaktır. ad, soyadı, uyruk, yaş grubu, kulüp/şirket bağlantısı (belirtilmişse). ad, soyadı, uyruk, yaş grubu, kulüp/şirket bağlantısı (belirtilmişse). 3.3 Katılmaya uygun sayılabilmek için aşağıdaki adımları yerine getirmeniz gerekmektedir. (i) anlatılan kayıt sürecini tamamlamak, (ii)giriş Ücreti artı tüm geçerli vergi ve ücretlerin başarıyla ödendiğine dair bir e-posta onayı almak,, (iii) kayıt sırasında uygun onay kutularına tıklamak suretiylebu Katılım Şartlarının Bölüm 1'i ve Kural Kitabı uyarınca Koşuya katılmaya uygun olduğunuzu onaylamak ve (iv) Etkinlik Yerinde Etkinlik Alanında Kayıt işlemini tamamlamak. 3.4 Etkinliğin kendisi ve ilgili Etkinlik Yerindeki etkinlik alanında kayıtla ilgili ayrıntılı kurallar ve şartlar için, lütfen bağlayıcı nitelikteki Kural Kitabına başvurun ve adresindeki güncellemeleri kontrol edin. 3.5 Kayıtla birlikte sağladığınız iletişim bilgileri, seçmiş olduğunuz Wings for Life World Run ile ilgili her türlü güncellemeyi size bildirmek için kullanılacaktır. Lütfen bunların her zaman doğru olduğundan emin olun. 3.6 Etkinliğe katılma hakkı kişiseldir ve devredilemez. Yarış numaraları devredilemez. 3.7 Bir Katılımcının seçilmiş olan Koşu Yerindeki etkinlik alanındaki kayda Kural Kitabında söylendiği veya Organizatörden gelen bir e-posta veya sitesi yoluyla güncellendiği şekilde gelmemesi halinde, katılım hakkından feragat etmiş sayılacak ve para iadesi talep etme hakkına sahip olmayacaktır. Bu konuda hiçbir şekilde istisna kabul edilmeyecektir. 4. GİRİŞ ÜCRETİ VE ÖDEME YÖNTEMLERİ 4.1 İlgili yerel Etkinliği seçtikten sonra, Giriş Ücreti - ki koşular arasında farklılık gösterebilir- ekrana gelir. Seçilen Wings for Life World Run'a bağlı olarak, ödeme kredi kartı (çoğu yerde Visa ve MasterCard ve sadece belli yerler için JCB veya American Express) ve/veya sadece belli yerlerde önceden ödeme (banka havalesi ve/veya sadece belli yerler için PayPal yoluyla veya sadece belli yerlerde fiş koduyla) mümkündür. Giriş Ücreti artı tüm geçerli vergi ve ücretlerin toplam fiyatı kayıt tamamlanmadan önce görüntülenir ve kredi kartı ödemelerinde hemen ödenmesi gerekir. Önceden ödemelerde (banka havalesi) ise, Giriş Cüreti artı tüm geçerli vergi ve ücretlerin toplam meblağının, talimatlara uygun şekilde ilk onay e- postasında belirtilen hesaba aktarılması gerekir (ki bu da başarılı bir kaydın teyidi değildir). Organizasyon ülkesine ve kredi kartını veren bankaya bağlı olarak, Organizatörün onayladığı Giriş Ücreti artı vergi ve ücretlerin üzerine yerel ücretler de eklenebilir (örneğin, döviz kurlarıyla ilgili ücretler veya belli bankacılık ücretleri). Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için, lütfen kredi kartını veren bankanızla görüşün.

6 4.2 Çevrimiçi kayıt esnasında kredi kartı bilgilerinin ne Organizatöre ne de Red Bull GmbH'ye aktarılmayacağını, sadece (i) doğrudan kredi kartı şirketine veya (ii) Visa, JCB ve MasterCard ile ödemelerde, ilgili kredi kartı şirketiyle birlikte ödemeden sorumlu olan yetkili Kredi Kartı Alıcısına (European Merchant Services B.V. veya diğer yerel şirketler) aktarılacaktır. 4.3 Giriş Ücreti vergiden düşülebilecek bir bağış değildir. Etkinlik yararına Organizatöre yapılacak başka her türlü bağış da vergiden düşülemez. 4.4 Kredi kartıyla ödemeler için "Register / Sign up" sekmesini tıklamak veya Giriş Ücreti artı geçerli ve ücretleri banka havalesi yoluyla göndermek suretiyle kayıt olup çevrimiçi kayıt formunu doldurduğunuzda, ödeme bağlayıcıdır, ertelenemez, değiştirilemez, aktarılamaz ve iade edilemez. Yerel yasalar uyarınca, Bölüm 6.4 uyarınca Organizatörün ihmali olduğu durumlar dışında bu politikada kesinlikle hiçbir koşulda istisna yapılamaz. İŞ BU BELGEDE AKSİ BELİRTİLMEDİKÇE, GİRİŞ ÜCRETİ, ORGANİZATÖRÜN HERHANGİ BİR NEDENLE VEYA NEDENSİZ OLARAK ETKİNLİĞİ İPTAL ETMESİ, ORGANİZATÖRÜN HERHANGİ BİR YEREL ETKİNLİĞİN TARİH VEYA YERİNİ DEĞİŞTİRMESİ VEYA HERHANGİ BİR NEDENLE ETKİNLİĞE KATILAMAYACAK OLMASI DA DAHİL, FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA, İADE EDİLEMEZ. 4.5 Katılımcı, ödeme başarıyla icra edildikten sonra Organizatörden onay e- postasını aldığında, Katılımcı ile Organizatör arasında, bu Katılım Şartlarına dayalı akdi bir ilişki doğrudan kurulmuş olur. Red Bull GmbH,açıkça Organizatör olarak tanımlandığı yer (Avusturya'daki Wings for Life World Run) dışında sadece aracı olarak görev yapar ve start numaralarını Organizatör adına dağıtır. 4.6 Organizatör, Kayıt Süresi sırasında Giriş Ücretini herhangi bir nedenle kendi uygun olduğunda yerel olarak ayarlama hakkını saklı tutar; ancak Giriş Ücretinde ister artış, ister azalma olsun hiçbir değişiklik, ödenmiş olan Giriş Ücretlerini etkilemez. 4.7 Giriş Ücretleri yarış organizatörü tarafından toplanacak ve Red Bull Group tarafından Wings for Life Foundation'a bağışlanacaktır. 4.8 Etkinliğe katılmak için yapılan hiçbir seyahat veya başka masrafın tazmin edilmeyeceğini lütfen unutmayın. 5. ÖDÜLLER 5.1 Giriş Ücretiyle ilgili tek husus, yarış numarası ve Koşucu Çantası da (bkz. Kural Kitabı) dahil olmak üzere Wings for Life World Run'a katılma hakkıdır.

7 5.2 Etkinliğin galipleri şöyle belirlenecektir: Bir Küresel Yarış Ödülü Galibi (her biri bir "Küresel Yarış Ödülü Galibi"): -Dünya çapında, Yarışta Catcher Car (Kural Kitabında belirtildiği üzere) kendisine ulaşmadan önce en uzun mesafeyi kat etmeyi başaran bir erkek ve bir kadın Katılımcı Küresel Yarış Ödülü Galipleri olacaktır. Toplamda bir erkek Küresel Yarış Ödülü Galibi ve bir de kadın Küresel Yarış Ödülü Galibi olacaktır. Bir Ulusal Yarış Ödülü Galibi (her biri bir "Küresel Yarış Ödülü Galibi"): Her ülke Yerinde (Birleşik Devletler ve Almanya hariç), Catcher Car (Kural Kitabında belirtildiği üzere) kendisine ulaşmadan önce en uzun mesafeyi kat etmeyi başaran bir erkek ve bir kadın Katılımcı Ulusal Yarış Ödülü Galipleri olacaktır Her ülke Yerinde (Birleşik Devletler ve Almanya hariç), Catcher Car (Kural Kitabında belirtildiği üzere) kendisine ulaşmadan önce en uzun mesafeyi kat etmeyi başaran bir erkek ve bir kadın Katılımcı Ulusal Yarış Ödülü Galipleri olacaktır. Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, Ulusal Yarış Ödülü Galibi, Almanya'da veya A.B.D.'de, Almanya'daki veya A.B.D.'deki Yerlerde Catcher Car kendisine ulaşmadan önce en uzun mesafeyi kat etmeyi başaran bir erkek ve bir kadın Katılımcı olacaktır. Şüpheye yer bırakmamak için, Almanya'da sadece bir erkek ve bir kadın Ulusal Yarış Ödülü Galibi, Amerika Birleşik Devletleri'nde de bir erkek ve bir kadın Ulusal Yarış Ödülü Galibi olacaktır. Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, bir Alman ve A.B.D.'li Yerel Yarış Ödülü Galibi (her biri bir Alman/A.B.D. Yerel Yarış Galibi): Almanya ve A.B.D.'deki her Yerde, söz konusu Alman/A.B.D. Yerinde Catcher Car kendisine ulaşmadan önce en uzun mesafeyi kat etmeyi başaran bir erkek ve bir kadın Katılımcı, söz konusu Alman/A.B.D. Yeri için Alman/A.B.D. Yerel Yarış Galipleri olacaktır. Her Alman Yerel Yarışı için bir erkek Alman Yerel Yarış Ödülü Galibi ve bir kadın Alman Yerel Yarış Ödülü Galibi olacak ve her A.B.D. Yerel Yarışı için de bir erkek A.B.D. Yerel Yarış Ödülü Galibi ve bir kadın A.B.D. Yerel Yarış Ödülü Galibi olacaktır; ANCAK, Ulusal Yarış Ödülü Galibinin yarışıp kazandığı Alman/A.B.D. Yerinde Alman/A.B.D. Yerel Yarış Ödülü Galibi (ve de Alman/A.B.D. Yerel Yarış Ödülü) OLMAYACAKTIR. 5.3 Çocuklar ve Gençler Kategorileri - Bu kategorilerin yer aldığı yerler için.

8 Yarıştan sonra adresinde her yer için ayrı sonuç listesinin yanı sıra bir küresel liste yayınlanacaktır. Bu sonuç listeleri sadece bilgilendirme amaçlı olup, ödül veremeyecektir. 5.4 İlgili galiplere ödülleri şöyle verilecektir: Küresel Yarış Ödülü ("Küresel Yarış Ödülü"), her erkek ve kadın Küresel Yarış Ödülü Galibi ve kendi seçeceği bir kişi için bir dünya seyahatinden oluşmaktadır. Dünya seyahati uçuşları içerecek, diğer ulaşım ve konaklama seçenekleri Organizatör tarafından belirlenecektir. Dünya seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri, süresi ve programının Küresel Yarış Ödülü Galibiyle birlikte Organizatör tarafından belirleneceğini, ancak 30 günü geçmeyeceğini lütfen unutmayın. Konaklamalar en az 4 yıldızlı otel denginde olacaktır. Bu ödülün toplam değeri, Organizatörün her Küresel Yarış Ödülü Galibiyle birlikte belirleyeceği yerler, Küresel Yarış Ödülü Galibinin başlangıç ve bitiş tarihleri ve rezervasyon tarihindeki masraflara bağlı olacaktır. Küresel Yarış Ödülü Galibine eşlik eden kişinin, başlangıç ve bitiş noktası da dahil olmak üzere Küresel Yarış Ödülü Galibiyle aynı seyahat programına katılması ve aynı otel odasını paylaşması gerekecektir. Her Küresel Yarış Ödülünün toplam değeri kişi başı EUR'yu (vergiler hariç) geçmeyecektir. Ulusal Yarış Ödülü ("Ulusal Yarış Ödülü"), ücretsiz nakil ve Organizatör tarafından belirlenmek üzere en az Etkinlikten önceki ve sonraki gece konaklamalar da dahil olmak üzere, müteakip Wings for Life World Run'a (dünya üzerindeki bir yer) ücretsiz katılım için iki fişten (Ulusal Yarış Ödülü Galibi artı seçeceği bir kişi) oluşacaktır. Bir sonraki Wings for Life World Run etkinliğinin tarih ve saatinin henüz belirlenmediğini lütfen unutmayın. Konaklamalar en az 4 yıldızlı otel denginde olacaktır. Bu ödülün toplam değeri, Ulusal Yarış Ödülü Galibinin seçeceği Wings for Life World Run Yerine, Ulusal Yarış Ödülü Galibinin başlangıç ve bitiş noktasına ve rezervasyon tarihindeki masraflara bağlı olacaktır. Ulusal Yarış Ödülü Galibine eşlik eden kişinin, başlangıç ve bitiş noktası da dahil olmak üzere Ulusal Yarış Ödülü Galibiyle aynı seyahat programına katılması ve aynı otel odasını paylaşması gerekecektir. Ulusal Yarış Ödülünün toplam değeri kişi/fiş başına EUR'yu (vergiler hariç) geçmeyecektir. Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde, Ulusal Yarış Ödülü Galibinin sadece Ulusal Yarış Ödülünü alabileceğini ve Ulusal Yarış Ödülü Galibinin yarışıp kazandığı Alman/A.B.D. Yerindeki Alman/A.B.D. Yerel Yarış Ödülüne uygun olmayacağını lütfen unutmayın. Her Alman ve A.B.D. Ulusal Yarış Ödülü ("Alman/A.B.D. Ulusal Yarış Ödülü"), ücretsiz nakil ve Organizatör tarafından belirlenmek üzere en az Etkinlikten önceki ve sonraki gece konaklamalar da dahil olmak üzere, müteakip Wings for Life World Run'a (dünya üzerindeki bir yer) ücretsiz katılım için iki fişten (Alman/A.B.D. Ulusal Yarış Ödülü Galibi artı seçeceği bir kişi) oluşacaktır. Bir sonraki Wings for Life World Run etkinliğinin tarih ve saatinin henüz belirlenmediğini lütfen unutmayın. Konaklamalar en az 4 yıldızlı otel denginde olacaktır. Bu ödülün toplam değeri, Ulusal Yarış Ödülü Galibinin seçeceği Wings for Life World Run Yerine, Ulusal Yarış Ödülü Galibinin başlangıç ve bitiş noktasına ve rezervasyon tarihindeki masraflara bağlı olacaktır. Ulusal Yarış Ödülü Galibine eşlik eden kişinin, başlangıç ve bitiş

9 noktası da dahil olmak üzere Ulusal Yarış Ödülü Galibiyle aynı seyahat programına katılması ve aynı otel odasını paylaşması gerekecektir. Ulusal Yarış Ödülünün toplam değeri kişi/fiş başına EUR'yu (vergiler hariç) geçmeyecektir. Ulusal Yarış Ödülünün kazanıldığı Alman/A.B.D. Yerinde Alman/A.B.D. Yerel Yarış Ödülü verilmeyecektir. 5.5 Bölüm 5.3. ve 5.4'te anlatılan ödüllerin tüm seyahat düzenlemeleri, Red Bull Group ile birlikte Organizatörün acentesi aracılığıyla yapılmalıdır. Ödülün kabulü ve kullanımıyla ilgili olup da burada özellikle belirtilmemiş olan diğer tüm masraf ve giderler (güvenlik ücretleri, hediyeler, bagaj ücretleri, yemekler ve ek ulaşım ve tesadüfi masraflar) ödül sahiplerinin sorumluluğundadır. Ödül sahiplerinin en az 6 ay geçerli bir pasaport ve varsa gerekli vizeleri alması da (ve bunların maliyetini üstlenmesi de) gerekecektir ( Seyahat sigortası ve cep harçlığı özellikle ödül sahibinin sorumluluğudur. Ödül sahipleri, yola çıkmadan önce geçerli seyahat belgeleri bulundurmak ve göstermek zorundadır (örneğin sürücü belgesi veya başka bir resmi kimlik belgesi). Her ödül sahibi ve seyahat arkadaşı, bilet alımı ve/veya seyahatten önce bir Sorumluluk/Aleniyet Feragatnamesi ve kayıt sahibine verilmiş diğer belgeleri imzalamak zorundadır. Uçak biletleri biletlendirildikten sonra, ödül sahibinin hiçbir değişiklik yapmasına izin verilmeyecektir. Organizatör, havayolu şirketi, havalimanları, uçuşlar, seyahat programı ve otelleri kendi kanaatine göre belirleyecektir. Seyahat ve konaklama kısıtlamaları, şartlar ve sınırlamalar geçerli olabilir. Organizatör, kaybedilmiş, bozulmuş veya çalınmış bilet veya seyahat fişlerini yerine koymayacaktır. 5.6 Daha fazla ve ayrıntılı bilgi adresinde verilecektir. 5.7 Red Bull, ödülleri değiştirme ve ödüllerin herhangi biri veya tümünü benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. 5.8 Geçerli yerel yasaların elverdiği ölçüde, bütün ödüller "olduğu gibi" ve açık veya zımni hiçbir teminat olmaksızın verilir (her türlü zımni tatmin edici düzeyde kalite garantisi veya belli bir amaca uygunluk da dahil olmak ve bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla). ÖDÜLLERİN ALINMASI VEYA KULLANIMIYLA İLGİLİ KDV / TÜKETİCİ VERGİLERİ DE DAHİL ÜLKE, EYALET, YEREL VERGİLER SADECE ÖDÜL SAHİBİNİN SORUMLULUĞU ALTINDADIR. Ödüller, ödülün üreticisi veya hediye kartı, bilet veya benzeri enstrümanları durumunda onları verenin öne sürdüğü kayıtlara, şartlara, son kullanım tarihlerine ve kısıtlamalara tabidir. Varsa ödüllere uygulanan federal (veya ikamet ettiğiniz yerdeki yargı yetkisinin muadili), eyalet, bölgesel, ilçesel ve yerel vergiler (KDV dahil) ve ödül kapsamında yukarıda özel olarak belirtilmemiş her türlü diğer masraf, ücret ve gider, sadece ödül sahibinin sorumluluğudur. Vergiyle ilgili formlar ve belgeler, yasanın gerektirdiği hallerde Organizatör tarafından sağlanabilir. 5.9 Nakit seçenekleri sağlanmayacak olup, ödüller devredilemez ve iade edilemez niteliktedir.

10 5.10 Ödül sahibinin ödülünü Organizatörün talimatlarına uygun şekilde ve tebliğ tarihinde Organizatör tarafından belirtilen süre içinde almaması halinde, ödülden feragat etmiş sayılacaktır ve Organizatör alternatif bir galip belirleme veya eşdeğer meblağı bağışlama hakkını saklı tutar Organizatörün Wings for Life World Run ile bağlantılı tüm ödüllerle ilgili aldığı kararlar kesindir. 6. ORGANİZATÖRÜN KATILIM ŞARTLARINI DEĞİŞTİRME VE DİSKALİFİYE ETME HAKKI 6.1 Geçerli yasalara ve/veya geçerli düzenleyici mercilerin onayına tabi olarak, Organizatör bu Katılım Şartları ve Kural Kitabını zaman zaman değiştirme hakkını saklı tutar ve bu değişiklikler adresinde yayınlanır. 6.2 Organizatörün fikri doğrultusunda, Wings for Life World Run Organizatörün kontrolü dışındaki herhangi bir olay tarafından tehlikeye girerse, Organizatör, geçerli yasa ve/veya varsa geçerli düzenleyici mercilerin onayına tabi olarak, sonuç olarak sizin veya herhangi bir üçüncü şahsın uğrayabileceği her miktarda veya türde zarardan (doğrudan veya dolaylı yoldan) hiçbir sorumluluk altına girmeden, Wings for Life World Run'ı değiştirme, sonlandırma, değişiklik yapma veya uzatma hakkını saklı tutar. 6.3 Wings for Life World Run boyunca herhangi bir zamanda, Organizatör herhangi bir Kayıt Sahibini, tamamen kendi kanaatine göre Katılım Şartları veya Kural Kitabına herhangi bir şekilde uymama veya şunlar da dahil fakat sınırlı olmamak üzere her türlü başka yasa dışı veya uygunsuz davranıştan ötürü yarıştan diskalifiye etme veya çıkarma hakkını saklı tutar: Etkinlik veya Etkinlikle ilgili aktiviteler sırasında herhangi bir zamandaki davranışının rahatsız edici olması, şahsa, mala veya Organizatörün itibarına zarar verme veya verebilecek olma, giriş formlarında yanlış bilgi verme, sportmenlik dışı davranış, resmi olmayan numara veya yarış etiketiyle yarışma, başka bir kişiye ait veya başka bir Etkinlikten gelme bir resmi numara veya yarış etiketiyle yarışma, resmi numara veya yarış etiketini başka bir kişiye aktarma veya aktarmaya çalışma veya aynısını başka bir kişiden alma veya almaya çalışma, yarış sırasında Etkinliğe girmemiş bir kişiden tempo alma ve tıbbi ve güvenlik nedenleri. Kazanan bir Kayıt Sahibinin diskalifiye edilmesi halinde, ödül iptal edilecek ve/veya alternatif bir kazanana hibe veya ödül olarak verilecektir. Diskalifiye edilen bir Katılımcıya hiçbir nedenden ötürü para iadesi yapılmayacaktır. Etkinlikten diskalifiye edilen kişiler resmi sonuçlardan da çıkarılacaktır. 6.4 Yerel yasaya tabi olmak kaydıyla ve Organizatörün ihmal veya niyeti sonucu Etkinliğin iptal edilmesi hali dışında, Giriş Ücreti ödendikten sonra hiçbir şekilde para iadesi yapılmayacaktır. Bir Etkinlik, şiddetli hava şartları veya katılımcılar, Yarış Personeli veya gönüllülerin güvenliğini tehdit eden başka faktörler de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, herhangi bir nedenle iptal edilebilir veya

11 değiştirilebilir. Bir Etkinliğin tarihi, niteliği veya formatının iptal edilmesi veya değiştirilmesi resmi daireler tarafından zorunlu kılınabilir veya Organizatörün kanaati yönünde gerçekleşebilir. Organizatör, Etkinliğin tarihi, start saati, güzergahı, mesafesi ve/veya Etkinlikle ilgili olarak sunulan ikramlar gibi ayrıntılarını değiştirme hakkını saklı tutar. 7. HAKLARIN TANINMASI 7.1 Organizatör veya onun zaman zaman yetkilendireceği üçüncü şahıslar, Etkinlikten ses kayıtları, video kayıtları ve fotoğraf alma ve adınızı, resminizi, sesinizi, görünümünüzü, performansınızı ve biyografik materyallerinizi, yerel yasaların öngördüğü sınırlamalara tabi şekilde sonsuza kadar herhangi bir amaçla (ticari, pazarlama, tanıtım, editoryal veya başka türlü olabilir) her türlü ortamda kullanma hakkına sahip olacaktır. Mevcut Katılım Şartlarını kabul ederek, Organizatöre bu tür materyalleri kullanma hakkını veriyorsunuz. 7.2 Red Bull, bu materyali radyo, televizyon, sinemalar, etkinlikler, veri taşıyıcılar ve İnternet de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir ve her türlü ortamda kullanma, yayınlama, gösterme, görüntüleme, kopyalama ve/veya halka sunma hakkına sahip olacaktır. Red Bull, materyallere her türlü değişiklik, müdahale, montaj veya başka türlü modifikasyonlar yapma ve bu değiştirilmiş materyali kısıtlama olmadan kullanma hakkına sahip olacaktır. Dahası, Red Bull, tanınmış hakları herhangi bir üçüncü şahsa devretme hakkına da sahiptir. Hiçbir materyali onaylama hakkına sahip olmayacağınızı biliyorsunuz. Etkinliğin katılımcısı olarak adlandırılamayabileceğinizi ve Etkinlikle ilgili herhangi bir materyaldeki görünümünüzden parasal kazanç sağlamayı beklemediğinizi anlıyorsunuz. 7.3 Mevcut Katılım Şartlarını kabul ederek, Organizatöre bu tür materyalleri yukarıda ayrıntılı şekilde anlatılan şartlar altında kullanma hakkını veriyorsunuz. 7.4 Bu kapsamlı görev ve hakların tanınmasının tek önemi, Wings for Life World Run'a katılma ve kazanma şansı elde etmektir. 7.5 Organizatör ve Red Bull GmbH'nin (ilgili şirketleri ve ortakları da dahil) kayıt bilgilerinizi, yerel yasaların öngördüğü kısıtlamalara tabi şekilde Wings for Life ve Wings for Life World Run ile ilgili tanıtım, ticari ve/veya pazarlama amaçları doğrultusunda kullanmasına izin verdiğinizi kabul ediyorsunuz. Bu tür yazışmalara olan aboneliğinizi, adresinden Organizatör ile iletişime geçerek iptal edebilirsiniz. 8. BİLGİ TOPLAMA VE VERİLERİN KORUNMASI 8.1 Aşağıda, "Kişisel Veriler" terimiyle adınızla bağlantılı olarak saklanan tüm veriler anlatılmaktadır.

12 8.2 İşbu belgede, Wings for Life World Run ile bağlantılı olarak girdiğiniz Kişisel Verilerin doğru ve güncel olduğunu onaylıyorsunuz. 8.3 Katılım Şartlarını kabul ederek, Red Bull'un Kişisel Verilerinizi Red Bull Group içinde veya verileri ilgili tüm veri koruma düzenlemelerine uygun şekilde kendi adına işleyecek olan harici veri işleyiciler aracılığıyla işleyebileceğini kabul ediyorsunuz. 8.4 Red Bull ve bağlı şirketleri, genel bir politika olarak, Kişisel Verileri sizin açık rızanız olmadan üçüncü şahıslara iletmeyecektir. Özellikle, Kişisel Veriler satılmayacak, kiralanmayacak veya takas edilmeyecektir. Ancak, Red Bull'un Kişisel Verileri Wings for Life World Run ile bağlantılı olarak harici bir veri işleyiciye iletmesinin gerektiği hallerde, Red Bull sadece bu Katılım Şartları altında belirtilmiş görevlerini yerine getirmesi için gereken miktarda Kişisel Veriyi iletecektir. Özellikle, Kişisel Veriler Organizatöre, onun koşunun organizasyonu ve uygulanmasında yardımcı olan ilgili ortaklarına ve Red Bull GmbH, Avusturya'ya aktarılabilir. Kişisel Veriler genelde AB içinde bulunan sunucularda tutulacaktır. Bu gibi durumlarda, Red Bull'un, ortaklarımızın tüm Kişisel Verilere gizli ve veri korumayla ilgili tüm yönetmeliklere uygun şekilde muamele etmesinin yanı sıra söz konusu Kişisel Verileri Wings for Life World Run ile bağlantılı olan belli görevler yerine getirildikten sonra derhal silmesini şart koşması ve bunu sağlaması gerekecektir. Red Bull'un bu yükümlülüğe uyulması üzerinde tam kontrol sahibi olmadığını ve Red Bull'un ortakları tarafından yasal olarak izin verilenin ötesindeki olası ihlallerinden sorumlu tutulamayacağını lütfen unutmayın. 8.5 Red Bull küresel çapta faaliyet gösterdiğinden, bu da, Red Bull'un kişisel bilgilerinizi ilgili tüm veri koruma yönetmeliklerine uygun şekilde ikamet ettiğiniz ülkenin dışındaki ülkelere aktarabileceği anlamına gelmektedir. Etkinlik web sitesi aracılığıyla bilgileri sunarak, depolama, işleme ve/veya EEA harici de dahil olmak üzere taşınmasını kabul ediyorsunuz. 8.6 Kişisel Veriler sadece Wings for Life ve Wings for Life World Run ile bağlantılı amaçlar doğrultusunda kullanılacak ve sadece Red Bull, onun bağlı şirketleri ve görevli veri işleyicileri tarafından, Wings for Life World Run ile bağlantılı olarak toplandığı ilk veya doğrudan ilgili amacı gerçekleştirmek için gereken süre boyunca tutulacaktır. Buna, Wings for Life World Run tamamlandıktan sonra, ödülleri dağıtma veya vergiyle ilgili veya başka yasal sorguları yerine getirme amaçlı bir süre de dahil olabilir. 8.7 Red Bull, bağlı şirketleri ve görevli ver işleyicileri Kişisel Verilerinizi güvenle işleyecek ve Kişisel Verileri korumak için uygun güvenlik tedbirlerini alacaktır.

13 8.8 Katılımcılardan, Wings for Life ile ilgili ve/veya Wings for Life World Run ile ilgili makul tanıtım faaliyetlerinde yer almaları istenebilir. Kazananlardan, Wings for Life ile ilgili ve/veya Wings for Life World Run ile ilgili daha başka makul tanıtım faaliyetlerinde yer almaları istenebilir. 8.9 Girilen Kişisel Veriler her zaman doğru olacaktır. Red Bull'un size seçmiş olduğunuz Wings for Life World Run ile ilgili haberleri verebilmesi için, verilerinizi güncel tutunuz. Red Bull, doğru olmadığını bildiğimiz verilerinizin kullanılmamasını sağlayacaktır Red Bull ve üstlenicileri, Wings for Life World Run ile ilgili olarak e-posta, telefon veya başka yollardan sizinle temasa geçebilirler Herhangi bir zamanda, Kişisel Verilerinizin tamamen veya kısmen değiştirilmesi ve/veya silinmesini talep etme olanağına sahipsiniz. Böyle bir durumda, Red Bull söz konusu verilerin uygun olduğu anda silinmesini sağlayacaktır Herhangi bir zamanda, tutmakta olduğumuz Kişisel Veriler hakkında bilgi talep etme hakkına da sahipsiniz Kişisel verilerinizin değiştirilmesi ve/veya silinmesi de dahil olmak üzere, gizlilikle ilgili sorularınız hakkında Red Bull ile şuradan bağlantı kurabilirsiniz: 9. SORUMLULUK VE GARANTİ 9.1 WINGS FOR LIFE WORLD RUN'A KATILIRKEN DİKKATLİ VE SAĞDUYULU OLUN. KENDİNİZİN VE BAŞKALARININ GÜVENLİĞİNE SAYGILI OLUN VE KORUYUN. KİMSENİN ÖZEL MÜLKÜNE İZİNSİZ GİRMEYİN. 9.2 Red Bull, Wings for Life World Run Web Sitesinin donanım ve yazılım açısından yeterli hizmeti görmesini sağlama yönünde makul çabayı göstermektedir ve şunlardan sorumlu tutulamaz: gecikmiş, kayıp, ertelenmiş, yanlış yönlendirilmiş, eksik, okunaksız veya anlamsız girişler, telefon, elektronik, donanım veya yazılım programı, ağ, İnternet veya bilgisayar arızaları, bozukluklar, gecikmeler veya güçlükler, iletim hataları, denenmiş ama teslim alınmamış ödül bildirim teslimatları, girişin kaybedilmiş, sunulmamış, yanlış işlenmiş veya kazanmamasından bağımsız olarak, Etkinliğe giren veya girmeye ve/veya katılmaya kalkışan herhangi birinin uğradığı zarar. 9.3 Organizatör, adil bir rekabet açısından şeffaflık sağlama sorumluluğunu da üstlenmektedir ve servis sağlayıcılarıyla birlikte Etkinliğin güvenliği ve sorunsuz şekilde icrasını sağlama yönünde gayret gösterecektir.

14 9.4 Gecikmiş girişler kabul edilmeyecektir. Kayıp girişler için hiçbir sorumluluk kabul edilemez. 9.5 Diskalifiye olursanız, Red Bull bu gerçeği yayınlama yönünde hiçbir sorumluluk altında değildir. 9.6 Katılımcı, yegane sorumluluğu altında, Wings for Life World Run'a katılımı açısından fiziksel zindeliğini belirlemelidir ve Katılımcının hiçbir tıbbi durumundan Organizatör sorumlu tutulamaz. 9.7 İlgili kategoriler mevcut ise ve olduğunda, katılacağı yarış kategorisini belirleme sorumluluğu da sadece Katılımcıya aittir. Bir kez bir kategori seçtikten sonra, Organizatör kayıttan sonra Katılımcıyı başka bir kategoriye geçiremez. Bu gibi durumlarda hiçbir para iadesi yapılmayacaktır. 9.8 Koşmak istediği Yeri seçmek tamamen Katılımcıya kalmıştır. Red Bull tüm yarış parkurlarında kıyaslanabilir şartlar sağlama yönünde elinden gelen çabayı gösterecek olsa da, ilgili yarış parkurları arasında inkar edilemez farklılıklar olacaktır (örneğin gündüz / gece, zemin, sıcaklık ve eğim). 9.9 Kayıt Süresi sırasında, Organizatör yeni yarış parkurları çıkarma, mevcut parkurlarda değişiklik yapma ve parkurlarla ilgili yeni bilgiler yayınlama hakkını saklı tutar. Organizatörün parkurlar hakkında sağladığı her türlü ve tüm bilgi, sadece bilgilendirme amaçlı olup, Organizatör üzerinde herhangi bir bağlayıcı etkiye sahip değildir. Bu konudaki her türlü talep dışlanır ve Katılımcı çevrimiçi kayıt tamamlandıktan sonra yarış parkurlarını değiştiremez Red Bull, bir Katılımcının tanımlanan görevlerin herhangi biri veya tümünü başarıyla gerçekleştirmeye fiziksel veya zihinsel olarak yetkin olmamasından sorumlu değildir; Wings for Life World Run'a katılım yönünde hiçbir şekilde yasal hak söz konusu değildir. Red Bull, bir Katılımcının seçmiş olduğu Wings for Life World Run kapsamındaki eylemleri gerçekleştirirken kendisini yaralamasından sorumlu değildir. Bir Etkinlik görevlisinin herhangi bir Etkinliği güvenle tamamlama becerinizle ilgili her türlü kararına uymayı kabul ediyorsunuz Etkinliklerin tıbbi personeli veya onların görevlendirdiği kişilere, hastane veya başka bir tıp merkezine naklinizi ayarlamak da dahil, fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Etkinliklere katılımınızın sonucu olarak gerekli veya uygun gördükleri her türlü tıbbi yardımı uygulama veya ayarlama izni veriyorsunuz. Bu kişilere ayrıca, tıbbi kayıtlarınız ve doktorlarınızın yanı sıra Etkinliklere katılımınızın sonucu olarak söz konusu tıp merkezinde size uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili diğer bilgilere de erişim hakkı veriyorsunuz Organizasyonla ilgili tedbirler, Katılımcılara Etkinlik öncesi ve sırasında Organizatör tarafından duyurulur. Organizatör ve onun uygun şekilde tanımladığı

15 Yarış Personeli üyelerinin talimatlarına uymak zorunludur. Etkinliğin sorunsuz seyrini bozan veya Katılımcıların güvenliğini tehlikeye atan riayetsizlik durumunda, Organizatör ilgili kişiyi herhangi bir zamanda Etkinlikten men etme ve/veya diskalifiye etmeye yetkilidir. Organizatör tarafından bu amaç için yetkilendirilmiş kişiler tarafından, Katılımcılar hakkında yasal açıdan bağlayıcı iddialar öne sürülebilir. Bu kişilere, sağlık görevlilerinin yarıştan sorumlu olan ve ilgili tıbbi belirtilerin ortaya çıkması halinde bir katılımcıyı korumak için katılımcıyı Etkinliğe katılmaktan veya katılmaya devam etmekten alıkoyma yetkisine sahip üyeleri de dahildir Katılımınızın bir dereceye kadar risk içerdiğini anlıyor ve düşme, diğer katılımcılar, izleyiciler ve başkalarıyla veya araç veya başka trafikle temas, ısı ve/veya nem, rüzgar da dahil hava şartlarının etkileri, karanlıkta koşma veya egzersizle ilgili tehlikeler, soğuk hava ve ıslak veya buzlu yüzeyler, düşen ağaç dalları veya başka yüksek nesneler, trafik ve parkurun kalabalıklığı ve diğer koşulları da dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, söz konusu katılımla ilgili tüm riskleri, söz konusu riskler tarafınızdan bilinmek ve takdir edilmek suretiyle isteyerek varsayıyorsunuz. Yaralandığınız takdirde ne Organizatörün, ne bağlı şirketlerinin herhangi birinin ne de Yarış Personeli veya işbirliği ortaklarının sorumluluk almayacağını onaylıyorsunuz (aşağıdaki Bölüm 9.15'e tabi). Geçerli bir ferdi mesuliyet sigortasına ve katılımınızı kapsayan kişisel kaza / sağlık sigortasına sahipsiniz. Etkinliğe katılımınızdan kaynaklanan, onunla bağlantısı veya onun bir sonucu olan hasara neden olursanız, tüm sorumluluk size ait olacak ve Organizatör ve bağlı şirketlerinden herhangi birinin bu konuda hiçbir zarar görmediğinden emin olacaksınız Organizatörün yarış ve güvenlik kurallarına kendinizin ve başkalarının iyiliği için uymayı kabul ediyorsunuz. Malzemelerinizin iyi durumda, düzgün bakımlı ve etkinliğe uygun olduğunu kontrol ettiniz ve ancak olumlu bir saha tetkiki ve/veya güvenlik kontrolü sonrasında katılmaya izin verileceğinin farkındasınız. Katılımınız, herhangi bir zamanda Organizatör veya Yarış Personeli tarafından reddedilebilir Organizatör, geçerli yasa uyarınca sadece (a) Organizatörün ihmali sonucu yaşama ve/veya sağlığa gelen zarardan kaynaklanan hasarlardan, (b) kasıt durumunda, (c) Kayıt Sahibi yürürlükteki tüketiciyi koruma yasasına göre bir tüketiciyse ağır ihmal durumunda ve/veya (d) Organizatörün ürün mesuliyetiyle (varsa) ilgili yasal düzenlemelerin gereklerini ihlal etmesi durumunda sorumludur Yukarıdaki hükümleri sınırlamaksızın, Organizatör sadece bu belgede belirtilen maddi sözleşme mesuliyetinin ihlalinde hafif ihmalden sorumlu tutulabilir. Bu gibi durumlarda, sorumluluk tipik ve öngörülebilir zararlarla sınırlı olacaktır, diğer hallerde Organizatör hafif ihmalden sorumlu tutulmayacaktır Organizatör ve Red Bull Group, Wings for life World Run'a katılımınızla bağlantılı olarak uğradığınız her türlü gelir kaybı, kazanç kaybı, iyi niyet kaybı, veri

16 kaybı, fırsat kaybı (her durumda doğrudan veya dolaylı olarak) ve her türlü dolaylı veya tesadüfi kayıp ve hasarlar için size karşı sorumluluktan hariç tutulmaktadır Hiçbir etkinlikte, Organizatör bu Katılım Şartları kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmesinde, grevler, iş durdurmalar, kazalar veya ilahi olaylar ve kesintiler, temel hizmetler, iletişim veya bilgisayar (yazılım veya donanım) hizmetleri de dahil fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla makul kontrolü dışındaki unsurların doğrudan veya dolaylı olarak yol açtığı ve kaynak olduğu hiçbir başarısızlık veya gecikmeden sorumlu tutulamaz Organizatör, kendi kanaati uyarınca Etkinlik sınırları dahilinde otopark, depolama, giyinme ve/veya sıhhi tesisler sağlayabilir. Ancak, söz konusu tesislerin kullanımı tamamen Katılımcının sorumluluğunda olup, Organizatör bu tesislerin kullanımından kaynaklanan hiçbir kayıp veya hasardan sorumlu tutulamaz Yasanın izin verdiği en yüksek ölçüde, Wings for Life World Run için hiçbir koşul, garanti veya başka şart geçerli değildir Bu Katılım Şartlarının inşası, geçerliği, yorumlanması ve uygulanabilirliği veya katılımcılar veya Organizatörün Etkinlikle ilgili hak ve yükümlülükleriyle ilgili tüm soru ve sorunlar, katıldığınız yerel Etkinliğin gerçekleştiği ülkenin yasaları geçerli ve hakim olacak ve her türlü anlaşmazlık o ülkenin mahkemelerinin yargı yetkisine tabi olacaktır. Güncelleme tarihi: Eylül 2014 ***

{RBTJ0018 V1} KURALLAR KITABI GENEL KATEGORI

{RBTJ0018 V1} KURALLAR KITABI GENEL KATEGORI {RBTJ0018 V1} KURALLAR KITABI GENEL KATEGORI İÇİNDEKİLER 1. Kısım - Temel Düzenlemeler 1.1. Etkinliğin Tanımı (Genel Yarış) Sayfa 03 1.2. Parkurun Tanımı Sayfa 03 1.3. Katılım / Minimum Yaş Sayfa 03 1.4.

Detaylı

Üyelik Koşulları. 01/2014 1 PEM1422_SelfEnrol_TK

Üyelik Koşulları. 01/2014 1 PEM1422_SelfEnrol_TK Üyelik Koşulları 1. GİRİŞ 1.1 Bu Üyelik Koşulları, RCI a bağlı olan bir tatil planı veya tesiste («Bağlı Tesis») konaklama ünitesine sahip olmaya, oturmaya veya kullanmaya yasal hakkı («Tatil Sahipliği»)

Detaylı

İçindekiler: Giriş. Giriş 2. Tanımlar 3. Bir ASG olmak 4. ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 6

İçindekiler: Giriş. Giriş 2. Tanımlar 3. Bir ASG olmak 4. ASG'lerin Genel Sorumlulukları ve Yükümlülükleri 6 Z İ N D E YA Ş A M EV G Ü Z E L L İ K S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z EV G Ü Z E L L İ K Z İ N D E YA Ş A M S İ Z İ N İ Ş İ N İ Z EV G Ü Z E L L İ K AMWAY İŞ KURALLARI Z İ N D E YA Ş A M İçindekiler:

Detaylı

VisitDenmark BoConcept. Güzel tasarımdan ötesi, bu bir konsept 2014 Çekilişi Resmi Kuralları

VisitDenmark BoConcept. Güzel tasarımdan ötesi, bu bir konsept 2014 Çekilişi Resmi Kuralları VisitDenmark BoConcept. Güzel tasarımdan ötesi, bu bir konsept 2014 Çekilişi Resmi Kuralları Çekilişler sadece Türkiye'den katılım için tasarlanmıştır, Türkiye tarafından özel olarak yönetilecek ve yorumlanacaktır.

Detaylı

Seyahat sigortanızın kapsamı sigorta sertifikanız üzerinde belirtilmiştir. Seyahat sigortası poliçenizin detaylarını lütfen dikkatlice okuyunuz.

Seyahat sigortanızın kapsamı sigorta sertifikanız üzerinde belirtilmiştir. Seyahat sigortası poliçenizin detaylarını lütfen dikkatlice okuyunuz. Seyahat sigortası poliçeniz hakkında; Tüm sigorta poliçeleri bazı sınırlamalar ve muafiyet ihtiva etmektedir. Teminatların ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan lütfen emin olunuz. İşbu poliçe T.C.Vatandaşları

Detaylı

Bu Hükümler hem sizin Web sitesini kullanmanız hem de Web sitesini ziyaret eden tüm İnternet trafiği için geçerlidir.

Bu Hükümler hem sizin Web sitesini kullanmanız hem de Web sitesini ziyaret eden tüm İnternet trafiği için geçerlidir. SİZ VE RCI EUROPE ARASINDAKİ ANLAŞMA Bu Web sitesi RCI Europe ("RCI", "biz", "bizim") tarafından size sunulmaktadır. Bu Web sitesini kullanmanız ve bu Web sitesinde yayımlanan hükümleri, koşulları ve bildirimleri

Detaylı

IBM Makine Hizmetleri Dahil Hizmet Sözleşmesi

IBM Makine Hizmetleri Dahil Hizmet Sözleşmesi Önemli not: Bu Sözleşme, örnek niteliğinde bir Çerçeve Sözleşmelerdir ve bilgilendirme amaçlı olarak sunulmuştur. İmzalanmadığı müddetçe herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. İşleminize uygun Çerçeve Sözleşme

Detaylı

Seyahat sigortası poliçeniz hakkında; Tüm sigorta poliçeleri bazı sınırlamalar ve muafiyet ihtiva etmektedir. Teminatların ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan lütfen emin olunuz. Seyahat sigortası temel özellikleri;

Detaylı

İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU

İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU İKİNCİ EL ARAÇLARIN GARANTİ FİLO İKİNCİ EL WEB SİTESİ ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMASINA İLİŞKİN ONLİNE SATIŞ SÖZLEŞMESİ ÖN BİLGİ FORMU Önemli Açıklama: Ekte bir örneği yer alan İkinci El Araçların Garanti Filo

Detaylı

TRAVEL GUARD YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI POLİÇE ÖZEL ŞARTLARI AIG Sigorta A.Ş. bu sigorta poliçesinde anılan sigortayı prim ödemesi karşılığında ve bu poliçenin genel ve özel şartlarına uyulmak kaydıyla

Detaylı

SON KULLANICI LISANS SÖZLEŞMESI

SON KULLANICI LISANS SÖZLEŞMESI SON KULLANICI LISANS SÖZLEŞMESI BU YAZILIMI YÜKLEYEREK, KURARAK, KOPYALAYARAK, KULLANARAK VEYA BU YAZILIMA ERİŞEREK BU SÖZLEŞME KOŞULLARINI KABUL ETMİŞ OLURSUNUZ. BU KOŞULLARI BAŞKA BİR KİŞİ, ŞİRKET VEYA

Detaylı

ALANTRON.COM ALAN ADI KAYIT SÖZLEŞMESİ

ALANTRON.COM ALAN ADI KAYIT SÖZLEŞMESİ ALANTRON.COM ALAN ADI KAYIT SÖZLEŞMESİ I. SÖZLEŞME TEMELLERİ Bu alanadı sözleşmesinde ( sözleşme ), siz ve sizin ile müşterimiz ( müşteri ) ve biz, bizim, yazman ile Alantron (Alantron) firması kastedilmektedir.

Detaylı

GENEL ŞARTLAR MADDE II.1 YARARLANICILARIN GENEL YÜKÜMLÜLÜKLERİ VE ROLLERİ

GENEL ŞARTLAR MADDE II.1 YARARLANICILARIN GENEL YÜKÜMLÜLÜKLERİ VE ROLLERİ GENEL ŞARTLAR BÖLÜM A HUKUKİ VE İDARİ HÜKÜMLER MADDE II.1 YARARLANICILARIN GENEL YÜKÜMLÜLÜKLERİ VE ROLLERİ II.1.1 Yararlanıcıların genel yükümlülükleri ve rolleri Yararlanıcılar: (b) (c) Projenin Sözleşmenin

Detaylı

DAVRANIŞ VE ETİK KURALLARI. Güven inşa etmek

DAVRANIŞ VE ETİK KURALLARI. Güven inşa etmek DAVRANIŞ VE ETİK KURALLARI Güven inşa etmek Mütevelli Heyeti Başkanı ndan Mesaj İstanbul Bilgi Üniversitesi olarak, dürüstlüğümüz ve etik hareket tarzımız sayesinde sahip olduğumuz itibardan gurur duymaktayız.

Detaylı

KÜÇÜK GİRİŞİMCİLİĞİN DESTEKLENMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI

KÜÇÜK GİRİŞİMCİLİĞİN DESTEKLENMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI KÜÇÜK GİRİŞİMCİLİĞİN DESTEKLENMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI 05 STAGE ZANAATKARLAR KADIN GİRİŞİMCİLER AR - GE ENGELLİLER 2015 YILI TEKLiF ÇAĞRISI BAŞVURU REHBERi Son Çevrimiçi Başvuru Tarihi 18 Ağustos 2015

Detaylı

TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ

TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ TURK ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME SİSTEMLERİ A.Ş. GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLARI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ TURK ELEKTRONİK PARA ve ÖDEME HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ SÜREKLİ ÖDEME İLİŞKİLERİ GENEL ŞARTLAR VE KOŞULLAR ÇERÇEVE

Detaylı

GENEL ŞARTLAR ve KOŞULLAR

GENEL ŞARTLAR ve KOŞULLAR GENEL ŞARTLAR ve KOŞULLAR 1. Giriş SPOTZER MEDIA GROUP B.V. MERKEZ AMSTERDAM HOLLANDA İSTANBUL MERKEZİ ŞUBESİ ( Spotzer ) küçük ve yerel işletmeler için dijital reklam ürünleri, dijital reklam hizmetleri

Detaylı

İş Etiği ve Davranış Kuralları için Standartlar

İş Etiği ve Davranış Kuralları için Standartlar İş Etiği ve Davranış Kuralları için Standartlar İçindekiler Mesaj 1 İş etiği İlkeleri 3 İş etiği Modeli 4 Bu kitapçik 5 İşleriMizin YürütülMesi 7 kamu Müşterileri ve kamu Görevlileri ile çalişma 11 Başkalari

Detaylı

CEO umuzun Mesajı... i. Davranış Kuralları ve Yasalar... 1. Uyumlu ve Dürüst Çalışma İlkesi... 4. Kişisel Sorumluluk... 7. İşyeri Davranışları...

CEO umuzun Mesajı... i. Davranış Kuralları ve Yasalar... 1. Uyumlu ve Dürüst Çalışma İlkesi... 4. Kişisel Sorumluluk... 7. İşyeri Davranışları... Davranış Kuralları Bu Davranış Kuralları boyunca MetLife ve Şirketimiz kelimeleri, MetLife Inc. ve tüm iştiraklerini ifade etmektedir. İştirak, bir veya daha fazla aracı vasıtasıyla MetLife Inc. şirketinin

Detaylı

Xerox İş Ahlakı Tüzüğü. İş Ahlakı Tüzüğü: Temel Değerlerimize Bağlılık

Xerox İş Ahlakı Tüzüğü. İş Ahlakı Tüzüğü: Temel Değerlerimize Bağlılık Xerox İş Ahlakı Tüzüğü İş Ahlakı Tüzüğü: Temel Değerlerimize Bağlılık İş Ahlakı Tüzüğümüz bütünlüğe yönelik taahhüdümüzü kapsar ve destekler ve ayrıca etik ve uyumluluk sorunlarımızı temel değerlerimizle

Detaylı

Yatırım Kuruluşlarının internet sitesinde yer verilmesi gerekenler;

Yatırım Kuruluşlarının internet sitesinde yer verilmesi gerekenler; Yatırım Kuruluşlarının internet sitesinde yer verilmesi gerekenler; a) Hangi tür hizmetleri sunmaya yetkili oldukları HSBC Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 23/12/1996 tarihinde kurulmuştur. Ödenmiş sermayesi

Detaylı

TEKLİF DOSYASI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TEKLİF DOSYASI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TEKLİF DOSYASI Bölüm A: İsteklilere Talimatlar Kalkınma Ajansları Tarafından Mali Destek Sağlanan Projeler Kapsamındaki İhaleler için İSTEKLİLERE TALİMATLAR İhaleye katılacak olan isteklilerin aşağıda

Detaylı

İŞ ETİĞİ KURALLARI (KORDSA GLOBAL ETİK)

İŞ ETİĞİ KURALLARI (KORDSA GLOBAL ETİK) İŞ ETİĞİ KURALLARI (KORDSA GLOBAL ETİK) Versiyon : 2 Onaylayan : Kordsa Global Yönetim Kurulu Onay Tarihi : 15 Eylül 2009 NOT: Bu el kitabı Kordsa Global çalışanlarının bilmesi gereken önemli politikaları,

Detaylı

SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI

SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI CIA Sertifikalı Ġç Denetçi CCSA CFSA CGAP Sertifikalı Özkontrol Değerlendirme Uzmanı Sertifikalı Mali Hizmetler Denetçisi Sertifikalı Kamu Denetçisi SERTĠFĠKASYON ADAY EL KĠTABI Ġç Denetim Enstitüsü (IIA)

Detaylı

İş Ahlakına Dair Davranış Kuralları

İş Ahlakına Dair Davranış Kuralları İş Ahlakına Dair Davranış Kuralları 2011 Sayın Citi Çalışanları: 200. kuruluş yıldönümümüze yaklaştığımız bugünler, iş yapma şekillerimizi gözden geçirmemiz ve davranış biçimlerimizin en yüksek standartlara

Detaylı

2012 İŞ İDARESİ ETİK VE STANDARTLARI KURALLARIMIZ VE DEĞERLERĠMĠZ İLE DÜRÜSTLÜKLE ÖNCÜLÜK ETMEK

2012 İŞ İDARESİ ETİK VE STANDARTLARI KURALLARIMIZ VE DEĞERLERĠMĠZ İLE DÜRÜSTLÜKLE ÖNCÜLÜK ETMEK 2012 İŞ İDARESİ ETİK VE STANDARTLARI KURALLARIMIZ VE DEĞERLERĠMĠZ İLE DÜRÜSTLÜKLE ÖNCÜLÜK ETMEK BRISTOL-MYERS SQUIBB MİSYONU VE HEDEFİ Şirketimizin misyonu, hastaların ciddi hastalıkları yenmelerine yardımcı

Detaylı

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01

Kayıt ve Sözleşmenin Tamamlanması. Önemli Tarihlere Genel Bir Bakış. 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 2016 if TASARIM ÖDÜLLERİ Katılım Koşulları 01 if TASARIM ÖDÜLLERİ if International Forum Design GmbH (bundan böyle if olarak anılacaktır) tarafından düzenlenmektedir. Katılım Koşulları if TASARIM ÖDÜLLERİ

Detaylı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Tarafından Finanse Edilen Destek Sözleşmeleri Đçin Geçerli Genel Koşullar ĐÇĐNDEKĐLER

Karacadağ Kalkınma Ajansı Tarafından Finanse Edilen Destek Sözleşmeleri Đçin Geçerli Genel Koşullar ĐÇĐNDEKĐLER Karacadağ Kalkınma Ajansı Tarafından Finanse Edilen Destek Sözleşmeleri Đçin Geçerli Genel Koşullar ĐÇĐNDEKĐLER GENEL VE ĐDARĐ HÜKÜMLER 2 MADDE 1 - GENEL YÜKÜMLÜLÜKLER 2 MADDE 2 - BĐLGĐ VE RAPOR SAĞLAMA

Detaylı