Donanımlar 24 Spor paketi ve dış görünüm krom paketi 24 Standart donanım 26 Özel donanımlar 27 Hafif metal jantlar 28. Orijinal aksesuarlar 29

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Donanımlar 24 Spor paketi ve dış görünüm krom paketi 24 Standart donanım 26 Özel donanımlar 27 Hafif metal jantlar 28. Orijinal aksesuarlar 29"

Transkript

1 B - Serisi.

2 İçindekiler. B - Serisi. 1 Tasarım 2 Çeviklik 6 BlueEFFICIENCY 6 ECO Start - Stop fonksiyonu 8 B 180 NGT BlueEFFICIENCY 9 B - Serisi F - CELL 10 Benzinli motorlar 12 Dizel motorlar 14 Güvenlik 16 Entegre güvenlik konsepti 16 Konfor 18 İç mekan tasarımı 18 Ses ve iletişim sistemleri 20 Işık ve görüş paketi 22 Sürücü yardımcı sistemleri 23 Donanımlar 24 Spor paketi ve dış görünüm krom paketi 24 Standart donanım 26 Özel donanımlar 27 Hafif metal jantlar 28 Orijinal aksesuarlar 29 Renkler ve malzemeler 30 Renkler 30 Döşeme, deri ve süslemeler 31 Teknik değerler 32 Servis ve hizmetler 33

3 B - Serisi 1 Sınıfında geniş iç mekanıyla ön plana çıkar. B - Serisi. Ayrıcalıklar tüm hareketin itici gücü ve olağanüstü fikirlerin nedenidir. Mümkün olduğu kadar geniş bir iç mekana sahip kompakt bir otomobili nasıl geliştirebilirsiniz? Sürüş konforu ve sportif dinamizm birbirine en ideal şekilde nasıl uyum sağlar? B - Serisi nin bu sorulara karşı coş - turan bir yanıtı vardır : Bu yanıt çeşitli konsept - lerin en iyilerini birbiriyle birleştirmektedir. Ortaya, sınıfında onu ayrıcalıklı kılan, heyecanlandıran bir tasarıma sahip ve çok yönlü bir Sports Tourer çıkmıştır.

4

5 Tasarım 3 B - Serisi zaten ideal çizgiye sahiptir. Kompakt dış ölçüsüne rağmen B - Serisi ni görmezden gelemezsiniz. Çünkü sıradışı konsepti heyecan verici bir tasarımla kendini gösterir. Motor kaputu kama şekliyle, geniş radyatör panjuruna, hava kanalları üzerinden tamponlara devam eder. Tekerlek yuvaları sportif görünümü vurgular. Büyük dış aynalar ideal şartları sunar ve standart olarak araç rengindedir.

6

7 Tasarım 5 Arka bölüm tasarımının daha estetik olmasının nedeni. B - Serisi arkasında etkileyici bir izlenim bırakır. Arka görünümde özellikle şık tasarlanmış arka tampon göze çarpar. Kısa anten de B - Serisi nin sportif tasarımına ideal şekilde uyar. Buna karşın arka lambalar parlak görünüşü ile etkileyicidir. Ve parlak bir fikir: 50 km / saat üze - rinde gerçekleşen bir acil durum frenlemesinde fren lambaları saniyede birkaç defa yanıp söner ve takip eden araçları uyarır. Otomobil en az 70 km / saat ten duracak kadar frenlendiğinde flaşör otomatik olarak devreye girer.

8 6 BlueEFFICIENCY Yenilikçi çevreci çözümler. Çevrecilik bizim için sadece sözde değildir, aynı zamanda bir gönül işidir. Zira otomobilin yaratıcısı olarak Mercedes - Benz yıllardan beri tüm gücüyle ortaya koyduğu ayrı bir sorumluluk taşımaktadır. Daha günümüzde sizlere güvenlik, konfor ve sürüş keyfinden vazgeçmek zorunda kalmadan çevreye belirgin şekilde az düzeyde zarar veren 66 model sunmaktayız. Verimlilik ile ilgili yeniliklerimizi ve en iyi duruma getirilmiş süreçleri BlueEFFICIENCY terimi altında bir araya getirdik : Onlar farklı yöntemler kullanırlar, ancak tümünün tek bir ortak hedefi vardır, o da kendilerine özel mobil olmayı mümkün olduğunca kalıcı olacak şekilde düzenlemektir. en verimli motorların her biri en iyi aerodinamik ve enerji yönetimi önlemleri ile bir araya getirilmektedir. Buna örneğin akıllıca ayarlanmış ilave agregalar, yuvarlama direnci en iyi duruma getirilmiş lastikler, ECO start - stop fonksiyonu, hafif yapı önlemleri ve aerodinamik olarak en iyi duruma getirilmiş bir karoseri tasarımı dahildir : Toplam olarak bu önlemler tüketimin ve dolayısıyla CO 2 emisyonunun % 23 e varan oranda düşürülmesine imkan tanır. Temiz dizel BlueTEC. Mercedes - Benz, BlueTEC teknolojisini, Common Rail Direct Injection ( CDI ) sistemine dayanan dizel motor için pazara getirmiştir. Bu teknoloji en iyi duruma getirilmiş bir yanmayı modüler bir egzoz gazı temizleme sistemi ile bir araya getirmektedir. Bu durum BlueTEC i çok temiz bir dizel teknolojisi yapmaktadır. Zira egzoz gazlarını % 95 oranında kurum partiküllerinden temizlemekte, aynı zamanda azotoksitler % 90 a varan oranda azaltılmaktadır. Geriye su, herhangi bir sakınca oluşturmayan azot ve çevreye daha az zarar verildiğini hissettiren güzel duygular kalır. Mercedes - Benz verimlilik paketini oluşturan BlueEFFICIENCY önlemleri. BlueEFFICIENCY önlemleri bütün olarak otomobildeki optimizasyonlar, yakıttan tasarruf edilmesi ve dolayısıyla çevreye zarar verilmemesidir. Mümkün olduğunca az yakıt tüketmek için bu modelde BlueEFFICIENCY önlemleri tüketimi ve CO 2 emisyonunu önemli ölçüde düşürür. BlueTEC, kurum partiküllerinin % 95 e varan oranda filtre eder ve azotoksitleri % 90 a varan oranda zararsız olan azota dönüştürür.

9 Çeviklik BlueEFFICIENCY 7 Benzinli motor ve elektro tahrikin akıllıca oluşturulmuş kombinasyonu HYBRID. Birbirine uyum sağlamış olanların olduğu ekipte bir çok şey daha kolaydır. Frenleme esnasında elektromotor kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek aküye verir. Bu gerektiğinde benzinli motoru hızlanma esnasında destekleyen elektro tahrike iletilir. Sürat 15 km / h nin altına düştüğünde elektronik buna ilaveten benzinli motoru kapatır. Dolayısıyla bir HYBRID, % 20 ye varan oranda daha az yakıt tüketir. Elektro tahrik ile bir araya getirilmiş temiz dizel BlueTEC HYBRID. BlueTEC HYBRID teknolojisinde hareket enerjisinin frenleme esnasında elektrik enerjisine dönüştürülmesi ve gerektiğinde tekrar kullanılması olmak üzere HYBRID teknolojisinin avantajları BlueTEC teknolojisininkiler ile bir araya getirilmektedir : Aynı zamanda BlueTEC teknolojisi egzoz gazlarını temizlemekte ve zararlı maddelerin büyük kısmını gidermektedir. Yeni yöntemler kullanan tamamen yeni tahrikler. BlueZERO F - CELL, E - CELL ve E - CELL PLUS konsepti. Yakın zamanda seri üretimi yapılabilecek BlueZERO konsepti ile birlikte enerjisini sadece aküden alan elektromotorun olduğu E - CELL, akünün ve içten yanmalı motorun ( Range Extender ) olduğu E - CELL PLUS ve akım oluşturmak için ilave yakıt hücresinin olduğu F - CELL olmak üzere Mercedes - Benz elektromotor ve enerji biriktiricisi olarak akü olan üç tahrik konsepti daha geliştirmiştir. Ancak hepsi bu değildir. Ayrıca Design for Environment terimi altında bir otomobilin planlamadan geri dönüşüme kadar olan tüm dönemini incelemekteyiz. Yeni fabrikaların kurulması ve işletmeye alınması için de aynı şey geçerlidir. Bunun dışında Mercedes - Benz alternatif yakıtların geliştirilmesine ve araştırma alt kolu biyonik bilimine satılmaktadır. Kısaca BlueEFFICIENCY sadece sizi değil, aynı zamanda çevre konusunda da ileriye götürür. HYBRID teknolojisi ile % 20 ye varan oranda daha az yakıt tüketirsiniz. BlueTEC HYBRID temiz dizel teknolojisini bir elektro tahrik ile bir araya getirmektedir ve 2012 den itibaren temin edilebilecektir.

10 8 Çeviklik ECO Start - Stop fonksiyonu Hareketsiz durumdayken bile çevreyi korursunuz. Sayısız iyileştirme önlemleri sayesinde BlueEFFICIENCY modelleri azaltılmış yakıt tüketimi ve CO 2 - emisyonu sağlar. B - Serisi modelleri B 160 BlueEFFICIENCY ve B 180 BlueEFFICIENCY çevre korumaya önemli katkıda bulunur. Her ikisi de standart olarak ECO Start - Stop fonksiyonuna sahiptir. Bu fonksiyonla ışıklarda veya sıkışık trafikte yakıttan tasarruf edersiniz ve çevreyi korursunuz. Belirli bir hız eşiğinin altında vitesi boş konuma getirirseniz ECO Start - Stop fonksiyonu motora ihti- yaç duyulmadığını algılar ve otomatik olarak motoru devreden çıkarır. Siz bir vitese taktığınızda veya ayağınızı frenden çektiğinizde motor tekrar çalışır. Tüm bunlar neredeyse fark etmeyeceğiniz kadar hızlı ve sessiz gerçekleşir. Düşük tüketim bile tek başına, otomobilinizin özel bir teknolojiye sahip olduğunu gösterir.

11 Çeviklik B 180 NGT BlueEFFICIENCY 9 Şimdi tam anlamıyla gaz verebilirsiniz. B 180 NGT BlueEFFICIENCY deki yakıt deposu göstergesi. İki parçalı yakıt deposu sistemi. Çevrecilik, şu veya bu şekilde kendisini öder. Zira yakıt olarak doğalgaz kullanarak sadece zararlı madde emisyonlarınızı değil yakıt masraflarınızı da azaltabilirsiniz. B - Serisi nin B 180 NGT BlueEFFICIENCY modelini hem benzinle hem de doğalgazla kullanabilirsiniz. İşletme türlerinin birinden öbürüne geçişi için bir düğmeye basmak yeterlidir. Bu, ekonomik ve ekolojik avantajlar sağlar : Doğalgaz, çevre için yük oluşturan bir işleme süreci gerekmeksizin yakıt olarak kullanılabilir. Doğalgazla çalışırken partikül emisyonu yoktur ve CO 2 emisyonu benzinle çalışmaya göre yaklaşık % 23 daha azdır.

12

13 Çeviklik B - Serisi F - CELL 11 Egzoz gazı pis su oluyor. Yakıt hücreli B - Serisi F-CELL. Mercedes - Benz in hedefi hiç emisyon çıkarmadan yol alan otomobillerdir. Bu hedefe çoğu kişinin düşündüğünden daha yakınız. Daha şimdiden B - Serisi F - CELL in yüzlerce prototipi, tüm dünyada 3,6 milyon kilometreden fazla yol kat etti. Bu araç hiç benzin veya dizel yakıtı gibi mineral bazlı yakıt gerekmeksizin çalışıyor. Enerji, hidrojen ile oksijen arasındaki bir tepkime ile üretiliyor. Sonuç: Egzozdan sadece su buharı çıkıyor. Daha 2010 yılında ilk araçlar müşterilere teslim edilecek ve birkaç yıl içinde B - Serisi F - CELL büyük adetlerde banttan çıkmaya başlayacak. Buna ilaveten Mercedes-Benz uzun vadede güneş, rüzgar veya biyo kütle gibi tamamen yenilenebilir kaynaklardan büyük miktarlarda hidrojen elde edebilmek için enerji ikmal sektöründeki çok sayıda kuruluş ile ve politikacılarla işbirliği yapıyor. Emisyonsuz geleceğin yakın zamanda gerçek olması için. Yüksek güçlü akü Yakıt hücresi grubu Hidrojen deposu Elektro motor 0,0 l / 100 km: Yakıt hücreli tahrikli B - Serisi F - CELL.

14

15 Çeviklik Benzinli motorlar 13 Burada yakıt daha da güçlüdür. B - Serisi yüksek çevikliği ile birlikte şaşırtıcı şekilde az miktarda yakıta ihtiyaç duyar. Bunu, öncelikle benzinli motorlarımıza borçluyuz. Güçleri sadece performansa değil, tasarruflu ve çevreye uyumlu çalışma tarzına da bağlıdır. Böylelikle örneğin düşük sürtünme kayıpları ve idealleştirilmiş yanma süreci yakıt tüketimini ve zararlı madde emisyonunu azaltır. Yakıt tüketimi ve CO 2 emisyonları ile ilgili ayrıntılı bilgiyi Sayfa 32 de bulabilirsiniz. Motor yelpazesinde en üst spor model egzoz turboşarjlı B 200 TURBO dur. Dışarıdan onu dikkat çekici çiftli egzoz borusundan, içerde ise hızlanma esnasında midenizde oluşan kıpırtıdan tanırsınız. 142 kw ( 193 HP ) güç ve 280 Nm tork ile sadece 7,6 saniyede km / h hızlanır ve 225 km / h azami hıza ulaşır. Diğer üç benzinli motor B 160 BlueEFFICIENCY, B 180 BlueEFFICIENCY ve B 200 ile sürüş keyfi kısa sürmez. B 200 TURBO Nm 142 kw Devir sayısı ( d / d ) Tork ( Nm ) Güç ( kw ) 0 Egzoz turboşarjlı B 200 TURBO, tahrik konforu ve ekonomiklik sağlar.

16 14 Çeviklik Dizel motorlar Daha çok yakıt yerine en iyisi çevreye yatırım yapın. Mühendislerimiz kelimenin tam anlamıyla dizel tahriki için temiz çözümler ile ilgili çalışmaktadır: B - Serisi nin her iki dizel motorunda yakıt Common Rail teknolojisi ile yüksek basınç altında yanma odalarına püskürtülür. Tüm devir sayısı aralığı üzerinden ve dikkatlice dozu ayarlanarak. Bu sadece yakıt tüketimini ve zararlı madde emisyonunu azaltmakla kalmaz aynı zamanda yüksek tork da sağlar: B 180 CDI da 250 Nm ye kadar ve B 200 CDI da 300 Nm ye kadar daha fazla güç ve sürüş keyfi sağlarlar. Her iki dizel motor da standart olarak bir partikül filtre ile donatılmıştır. Özel bir filtre sistemi, egzoz gazı emisyonlarının güncel talimatlara uymasını sağlamakla kalmaz, bu değerlerin altında da kalır. B 180 CDI B 200 CDI Nm 103 kw Nm 80 kw Devir sayısı ( d / d ) Tork ( Nm ) Güç ( kw ) Common Rail teknolojisi ile donatılan her iki motor düşük devir sayısında yüksek tork sunar.

17

18 16 Güvenlik Entegre güvenlik konsepti Entegre güvenlik konsepti bizim için yedinci hissi ifade eder. B - Serisi nde birçok aktif güvenlik tedbiri çarpışmaları mümkün olduğu kadar önceden önlemeye çalışır. Örneğin otomobilinizi bir hakimiyet kaybı tehlikesinde stabilize etmek için, standart elektronik stabilite programı ESP her bir tekerleği amaca uygun frenler ve gerektiğinde motor gücünü uyarlar. STEER CONTROL da aynı oranda yardımcıdır. Standart fren asistanı BAS da aktif güvenlik sistemlerine dahildir. BAS frene bastığınız hızdan bir acil durum frenlemesinin söz konusu olup olmadığını algılar. Çok hızlı bir şekilde azami fren gücünü oluşturur ve böylelikle fren yolunu azaltır. Lastik basınç kaybı ikazı ve anti patinaj kumandası ASR de standarttır. ESP : Önden kaymada fren müdahalesi. ESP : Arkadan kaymada fren müdahalesi.

19

20 18 Konfor İç mekan tasarımı Değişkenlik her zaman geçerlidir. B - Serisi ile mekan mucizeleri gerçekleşmektedir. Arka bölümde yolcular oturduğunda bile bagaj bölmesi sizi şaşırtacak kadar çok yer sunar : 89,8 santimlik bir yükleme yeri derinliği ve 544 litrelik bir bagaj hacmi ile örneğin en az 6 adet büyük içecek kasası taşınabilir. İlave komponentlerinin ve gaz tüplerinin akıllıca yerleştirilmesi suretiyle B - Serisi F - CELL otomobilde ve B 180 NGT modelinde de düz bir yükleme tabanı mevcuttur ve bagaj dikkat çekici şekilde 422 litre hacme sahiptir. Ayrıca arka koltuk sırasının üçte biri veya üçte ikisi standart olarak yatırılabilir. Arka koltuklar tamamen yatırıldığında bir çırpıda tamamen düz bir yükleme alanı elde edilir. Canınız ne ister onu yapın : B - Serisi, mükemmel çeşitliliği sayesinde her durum için uygun çözümü sunar. Özel donanım kapsamındaki EASY - VARIO sistemi ile ön yolcu koltuğu sırt dayanağı öne doğru kolaylıkla katlanabilir veya arka koltuk sırt dayanakları ve ön yolcu koltuğu tamamen çıkarılabilir. Böylelikle 2,95 metre uzunluğunda, 2245 litre yükleme hacmine sahip düz bir yükleme alanı elde edilir. Bu da yaklaşık olarak ağzına kadar dolu 18 adet alışveriş arabasına denk gelmektedir. İstek üzerine temin edilen arka orta kol dayanağını katlayabilir veya tamamen çıkartabilirsiniz. Böylelikle örneğin kayaklar gibi uzun, hacimli nesneler için ideal yükleme imkanı sunulur. Bagaj bölümündeki standart eşya gözleri küçük eşyaların kolay erişilebilecek şekilde muhafaza edilmesini sağlar. Arka bölümde, bardaklıklı, katlanabilir ve çıkarılabilir kol dayanağı.

21

22

23 Konfor Ses ve iletişim sistemleri 21 İletişimde de sollama şeridinde gidilir. B - Serisinde ses ve iletişim sistemleri olarak çok fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. Dolayısıyla isteğe bağlı donanım olarak temin edilebilen multimedya sistemi COMAND APS ile sadece radyo, CD çalar ve DVD oynatıcı kullanılmaz, aynı zamanda çok kolay cep telefonları ve entegre navigasyon sistemi COMAND APS ve istek üzerine temin edilebilen Audio 50 APS ile kullanılabilir. İsteğe bağlı donanım medya ara birimine MP3 çalarınızı, ipod unuzu veya harici sabit disklerinizi bağlayabilirsiniz. Sesli kumanda sistemi LINGUATRONIC in avantajları da kulağa oldukça hoş gelmektedir. Geliştirilmiş bir sesli kumanda ve birçok pratik fonksiyon kumanda konforunu arttırmaktadır. Özel donanım Harman Kardon Logic 7 Surround ses sisteminin yüksek performanslı 12 adet hoparlörü ile özgün bir dinleti keyfi ve mükemmel ses kalitesi garanti edilir. Sadece Stereo için değil aynı zamanda Multimedya sistemi COMAND APS, Dolby - Dijital e bağlı olarak kayıtları için de geçerlidir. Multimedya sistemi COMAND APS farklı fonksiyonları bir cihazda toplar. LINGUATRONIC sesli kumanda sistemi.

24 22 Konfor Işık ve görüş paketi Güzel bir ışık için. Arttırılmış konfora aydınlatıcı bir örnek istek üzerine temin edilen ışık ve görüş paketidir. B - Serisi nde gözlerinizin çok fazla zorlanmaması için arkada iki adet okuma lambası ve sürücü için ilave bir okuma lambası mevcuttur. Aydınlatmalı makyaj aynasına sahip güneşlikler, önde ayak bölümü aydınlatma lambaları ve ön kapılardaki iniş ve sinyal lambaları karaklığa ışık tutar. Donanım paketinin diğer önemli özellikleri: otomatik kararan dikiz aynası, yağmur sensörü, farlar, yer bulma aydınlatması. Işık ve görüş paketi. Otomatik karartmalı, yağmur sensörlü dikiz aynası.

25 Konfor Sürücü yardımcı sistemleri 23 Size yardımcınızı tanıştırabilir miyiz? B - Serisi ni yalnız kullandığınızda birçok yararlı yardımcı size eşlik eder. Örneğin park etme iş lemini özel donanım aktif park etme yardımcısı yapsın. Otomobil bir park boşluğu algılar algılamaz geri vitese takabilirsiniz ve park etme isteğinizi onaylayabilirsiniz. Ardından sadece gaz pedalı ve fren ile hızı kontrol etmeniz yeterlidir. Sistem otomatik olarak direksiyon manevralarını devralır ve kısa sürede otomobiliniz sürüş yönüne paralel olarak park edilir. Aktif park etme yardımcısının çalışma şekli. Rampalarda kalkışı kolaylaştıran ve frenden gaz pedalına geçişte otomobilin kaymasını engelleyen rampada kalkış yardımı da çok pratiktir.

26

27 Donanımlar Spor paket ve dış görünüm krom paketi 25 En yeni spor. İsteğe bağlı donanım olan spor paketi ile B - Serisinin otomobil içinde de gerçek bir sportiflik duygusu yaşanır. ARTİCO deri yan yanakları olan Bastogne döşemeli koltuklar 3 renkte temin edilebilir. Buna ilaveten beyaz rakam aydınlatmalı kombi gösterge ve alüminyum başlıklı deri vites kolu kendini belli eden görselliklerdir. Motorlu yarışlardan alınan diğer özellikler iki alüminyum kol ile parlayan deri direksiyonda görülmektedir. Pedal seti paslanmaz çelik kaplamaları ile sizi dinamik bir sürüşe çağırır. Bunun için devamlı olarak fırsatlarda sunulmaktadır, zira mükemmel uyarlanmış spor süspansiyon sürücüde daha fazlasını isteme arzusunu uyandırmaktadır. İsteğe bağlı donanım dış krom paketi ( B 200 CDI ve B 200 CDI TURBO da standart ) ile B - Serisi daha dururken parıldayan bir görsellik sunar. Şık krom bilezikleri olan sis farları, polisajlı paslanmaz çelik kaplamalı bir egzoz borusu ve dış tarafta olan paslanmaz çelikten bagaj yükleme seviyesi kenarı koruması paketin en dikkat çeken özellikleridir. Sportif şıklık ayrıca tamponlar, cam hizası ve darbeden koruma çıtalarındaki krom süs çıtalarında yansımaktadır. Ayrıca dış krom paketinde bulunanların tümü spor paketinde de mevcuttur. Öndeki yerlerde görsellik: Spor paketi. Gözleri kamaştırır: Dış görünüm krom paketi. Arka tampondaki kaliteli süslemeler.

28 26 Donanımlar Standart donanım STANDART DONANIM ( SEÇİM ) 1 / 3 : 2 / 3 oranında bölünmüş ve katlanabilir arka koltuk sırası, her iki koltuk minderleri çıkarılabilir 5 vitesli otomatik şanzıman 1 veya 6 vitesli manuel şanzıman 2 Adaptif fren lambası Anti blokaj sistemi ABS, fren asistanı BAS, elektronik stabilite programı ESP ve rampada kalkış yardımı Arkada ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemi Bagaj rulosu Çarpmada etkinleşen acil durum aydınlatması Çok fonksiyonlu direksiyon simidi ve o andaki tüketimi gösteren yol bilgisayarı Mekanik olarak ileri geri ve aşağı yukarı ayarlanan direksiyon kolonu Mekanik yükseklik ayarına sahip sürücü koltuğu Önde 2 li, alçaltma ve yükseltme kumandalı, elektrikli cam mekanizması STEER CONTROL direksiyon yardımcısı ile birlikte parametrik direksiyon Sürücü ve ön yolcu için uyarlanabilir ön hava yastıkları ve baş - göğüs- yan hava yastıkları ( Koltuk sırt dayanaklarındaki ilave baş korumalı yan hava yastıkları ) Sürüş farı yardımcısı ( otomatik sürüş farı kumandası ) Toz ve polen filtresi, devirdaim şalteri ve klimalı torpido gözü olan otomatik klima THERMATIC Yükleme bölmesi tabanı, 2 kademede ayarlanabilir İçeriden elektrikli olarak ayarlanabilir, asferik bombeli ayna camına sahip, otomobil renginde ısıtmalı sol ve sağ dış ayna Lastik basınç kaybı ikazı 1 B 160 Blue EFFICIENCY, B 180 Blue EFFICIENCY, B 180 NGT Blue EFFICIENCY ve B 200 modellerinde standart. 2 B 180 CDI, B 200 CDI ve B 200 TURBO da standart donanım. Otomatik klima THERMATIC. Arkada koltuk başlıkları. Elektrikli cam mekanizması.

29 Donanımlar Özel donanımlar 27 ÖZEL DONANIMLAR ( SEÇİM ) 5 kol tasarımlı 18 inç AMG hafif metal jantlar Aktif park yardımcısı, PARKTRONIC dahil Aktif viraj ve dönüş lambalı Bi - Xenon farlar, far temizleme tertibatı dahil EASY - VARIO PLUS SİSTEMİ, çıkarılabilir arka koltuk minderlerini ( 1 / 3 oranında ), çıkarılabilir ön yolcu koltuğunu ve öne katlanabilir ön yolcu sırt dayanağını içerir Elektrikli koltuk ayarı Entegre çocuk koltukları Harman Kardon Logic Surround ses sistemi Işık / Görüş paketi: Otomatik karartmalı dikiz aynası, yağmur sensörü, farların gecikmeli kapanması, bulma aydınlatması, sürücü için okuma lambası, arkada okuma lambası, aydınlatmalı makyaj aynası, ayak bölümü lambaları Konforlu koltuk paketi: Ön yolcu koltuğu yükseklik ayarı, koltuk minderi eğim ayarı, sürücü ve ön yolcu için bel desteği Otomatik paketi: kademesiz otomatik şanzıman ( AUTOTRONIC ) ve TEMPOMAT Önde spor koltuklar Sabit diskli harita navigasyonu, LINGUATRONIC vs. olan Multimedya - sistem COMAND APS Spor paketi Sürücü koltuğu için ergonomik sırt dayanağı B - Serisi donanımı ülke veya bölgeye göre değişebilir. Bu konuda lütfen Mercedes - Benz bayinize danışın. THERMOTRONIC konforlu otomatik klima. Lamelli panoramik sürgülü tavan. Aktif park etme yardımcısının kombine göstergedeki görüntüsü.

30 28 Donanımlar Hafif metal jantlar Bu tekerleklerle yolun üstesinden gelirsiniz. Hafif metal jantlar birçok B - Serisi sürücüsünün istek listesinin başında yer almaktadır. Jant seçenekleri yelpazesi 5 kol tasarımlı hafif metal jantlardan 10 kol tasarımlı janta ve titan gümüşü renginden kroma kadar uzanır. 16 inç ve 18 inç arasındaki jant ebatları, güçlü AMG hafif metal jantta olduğu gibi, her talepte yer almaktadır. Özel donanım: 5 çift kol tasarımlı jant, 205 / 55 R 16. Özel donanım: 5 çift kol tasarımlı jant, titan gümüşü, 215 / 45 R Özel donanım: 5 kol tasarımlı jant, parlak krom, 215 / 45 R Spor paketi ( özel donanım ): 10 kol tasarımlı jant, 215 / 45 R 17 lastiklerle. AMG: 5 kol tasarımlı jant, Titan gümüşü renginde, 215 / 40 R 18 lastiklerle 1. 1 Spor paketi ile de özel donanım olarak temin edilebilir.

31 Orijinal aksesuarlar 29 Ekstra turlarınız için. Orijinal Mercedes - Benz aksesuarları gerçek bir artıdır. B - Serisi otomobilinizle daha neler yapmak isterseniz kolayca yapabilirsiniz. Örneğin bir bisiklet turu nasıl olurdu? Piyasada satılan iki bisikleti taşıyabilen iç mekanda bisiklet taşıyıcısı ile hiç problem değil. Mercedes - Benz tavan sandıkları size ilave eşya yeri sunar. Üç farklı büyüklükte ( hacim: litre ) olan tavan sandıkları metalik titanyum, mat gümüş renginde mevcuttur. Gezilerinizde eğlencenin yolda kalmaması için B - Serisi otomobilinizde sevdiğiniz müziği çok kolay bir şekilde dinleyebilirsiniz: İster ipod, isterse başka MP3 çalarlar olsun Mercedes - Benz arabirimi vasıtasıyla müzik seçiminizi son derece kolay şekilde Audio sistemine bağlayabilirsiniz. Audio sistemi vasıtasıyla müzik çıkışını rahat ve güvenli bir şekilde seçebilir ve çok fonksiyonlu direksiyon simidinizdeki tuşlar vasıtasıyla kumanda edebilirsiniz ve ipod menünüzü kombi ekranda görebilirsiniz. B - Serisi nin dinamik karakterini öne çıkarmak isteyen sportif sürücüler, tavan spoylerini, parlak kromajlı dış ayna muhafazalarını ve aynı şekilde parlak kromajlı kapı kolu yerlerini kapacaktır. Bu konuda başka bilgileri ve daha fazla aksesuarı aksesuar kataloglarımızda bulabilirsiniz.

32 30 Renkler ve malzemeler Renkler OPAK BOYALAR 1 METALİK BOYALAR 2 B - Serisi nin boyası, Mercedes - Benz in iyi düşünülmüş korozyondan korunma sisteminin parlak finalini oluşturur. Çevrenin korunması için bu boya sadece su bazlı olarak yapılmaktadır. 589 Jüpiter kırmızısı 191 Kozmos siyahı 490 Steppen kahverengi 650 Sirrus beyazı 240 Lotus mavisi 597 Satürn kırmızısı 696 Gece siyahı 391 Ufuk mavisi 761 Kutup gümüşü 478 Delta yeşili 787 Dağ grisi 1 Standart donanım. 2 Özel donanım. 3 İsteğe bağlı donanım ve spor paketinin parçası.

33 Renkler ve malzemeler Döşeme, deri ve süslemeler 31 KUMAŞ GRONINGEN 1 SUNİ DERİ ARTICO / DERİ 2 SPOR KOLTUKLAR SUNİ DERİ SÜSLEMELER KUMAŞ BASTOGNE 3 ARTICO / KUMAŞ ZANDVOORT Siyah 721 Siyah 801 Siyah 751 Siyah Alüminyum, duman grisi, enine polisajlı Orient beji 725 Orient beji 805 Orient beji 727 Ahşap mersin ağacı Alpaka grisi 728 Alpaka grisi 808 Alpaka grisi

34 32 Teknik değerler B 180 CDI B 200 CDI B 160 BlueEFFICIENCY 4 B 180 BlueEFFICIENCY 5 B 180 NGT BlueEFFICIENCY B 200 B 200 TURBO Silindir sayısı / düzeni 4 / R 4 / R 4 / R 4 / R 4 / R 4 / R 4 / R Toplam hacim ( cm 3 ) Nominal güç 1 ( kw [ HP ] d / d da ) 80 ( 109 )/ ( 140 )/ ( 95 )/ ( 116 )/ ( 116 )/ ( 136 )/ ( 193 )/ 5000 Nominal tork 1 ( Nm d / d da ) 250 / ( 280 )/ / / / / / Sıkıştırma oranı Hızlanma km / s ( sn ) 11,3 ( 11,8 ) 9,6 ( 9,7 ) 13,2 ( 14,2 ) 11,3 ( 12,0 ) 12,4 ( 13,2 ) 10,1 ( 10,2 ) 7,6 ( 7,4 ) Azami hız yakl. ( km / h ) 183 ( 178 ) 200 ( 195 ) 174 ( 168 ) 184 ( 180 ) 184 ( 180 ) 196 ( 190 ) 225 ( 218 ) Lastik ebadı 205 / 55 R / 55 R / 65 R / 65 R / 55 R / 55 R / 55 R 16 Yakıt Dizel Dizel Süper Süper Doğalgaz Süper Süper Süper Plus Yakıt tüketimi 2 ( lt. / 100 km ) şehir içi ( otomatik şanzıman ) şehir dışı ( otomatik şanzıman ) ortalama ( otomatik şanzıman ) CO2 Emisyonları 2 ( g / km ), kombinasyonlu 6,7 ( 6,9 7,3 ) 4,4 4,5 ( 4,9 5,3 ) 5,2 5,3 ( 5,6 6,0 ) ( ) 6,6 ( 7,6 8,0 ) 4,5 4,6 ( 5,0 5,3 ) 5,2 5,3 ( 6,0 6,3 ) ( ) 8,1 8,2 ( 8,5 8,7 ) 6 5,4 5,6 ( 6,0 6,2 ) 6 6,4 6,6 ( 6,9 7,1 ) 6 8,1 8,2 ( 9,0 9,2 ) 6 5,4 5,7 ( 6,0 6,2 ) 6 6,4 6,6 ( 7,1 7,3 ) 6 6,4 ( 6,5 ) 3 4,1 ( 4,3 ) 3 4,9 ( 5,1 ) ( ) 6 ( ) 6 ( 139 ) 9,7 ( 9,8 ) 6,0 ( 6,3 ) 7,3 ( 7,6 ) 175 ( 181 ) 8,8 9,1 ( 9,5 9,7 ) 5,5 5,7 ( 6,0 6,2 ) 6,7 7,0 ( 7,3 7,5 ) ( ) 10,3 10,6 ( 10,5 10,7 ) 6,2 6,3 ( 6,7 6,8 ) 7,7 7,9 ( 8,1 8,2 ) ( ) Depo hacmi ( lt. / bundan rezerve kısmı ) 54 / 6 54 / 6 54 / 6 54 / 6 54 / 6 54 / 6 54 / 6 Doğalgaz yakıt deposu içerik ( kg / bundan rezerve kısmı ) 16 / 1,5 Boş ağırlık 7 ( kg ) ( otomatik şanzıman ) ( 1350 ) ( 1360 ) ( 1515 ) 1345 ( 1390 ) 1370 ( 1405 ) İzin verilen toplam ağırlık ( kg ) Parantez içindeki değerler otomatik şanzımanlı modeller için geçerlidir / 99 / AT metnindeki 80 / 1269 / EWG yönetmeliğine göre veriler. 2 Verilen değerler öngörülen ölçüm yöntemine ( 80 / 1268 / EWG yönetmeliğinin o an geçerli olan metnine göre ) göre belirlenmiştir. Veriler tek bir otomobil modeline dayanmamaktadır ve bir teklifin parçası değildir, aksine farklı otomobil modelleri arasında karşılaştırma yapmaya yöneliktir. 3 Bu bilgiler sadece doğalgaz kullanımı için geçerlidir 100 km. 4 Standart olarak manuel şanzıman ve ECO start - stop fonksiyonu ile. İstendiğinde B 160 olarak otomatik şanzımanla alınabilir. 5 Standart olarak manuel şanzıman ve ECO start - stop fonksiyonu ile. İstendiğinde B 180 olarak otomatik şanzımanla alınabilir. 6 7 Verilen bilgiler, benzin motorlu B 160 ve B 180 için geçerlidir. Değerler 92 / 21 / EG direktifindeki 95 / 48 / EG metnine ( şasi sürüşe hazır durumda, yakıt deposu % 90 dolu, sürücü dahil 68 kg ve bagaj 7 kg ) göre standart donanıma sahip araçlar için geçerlidir. Özel donanımlar ve aksesuarlar genel olarak bu değeri arttırır, bu nedenle taşıma kapasitesi buna uygun olarak azalır. 8 EU5 egzoz gazı normunu yerine getirir.

35 Servis ve hizmetler 33 B - Serisi ni hissetmeye ne dersiniz? Mercedes - Benz hiçbir yerde yolda olduğu kadar ikna edici olamaz. Zira bu otomobillerin eşsiz mükemmelliğinin sağladığı üstün sürüşünün verdiği duyguyu ancak orada yaşarsınız. Yakıt tüketimi düşük verimli motorları ve keyfinizi arttıracak hassas tepki veren direksiyon hareketlerini yaşayın. Gerçek konforu neyin gösterdiğini hissedin. Bir Mercedes te sürüş esnasında yaşanan ayrıcalıklı ortam sözlerle ifade edilemez. Sadece bu nedenle sizi bir deneme sürüşüne davet etmek istiyoruz. Mercedes - Benz bayiiniz sizinle memnuniyetle bir tarih kararlaştırılacaktır. - benz.com.tr adresindeki bayi arama altında size en yakın yetkili bayimizi kolaylıkla bulabilirsiniz. Sizi görmekten memnuniyet duyacağız.

36 Bu broşürde da yer alan verilerle ilgili açıklamalar : Bu baskının redaksiyonunun bitiminden sonra ( ) üründe değişiklikler yapılmış olabilir. Teslimat süresi dahilinde, konstrüksiyon ve şekil değişiklikleri, renk tonunda sapmalar ve teslimat kapsamında üretici tarafından değişiklik yapma hakkı, değişiklikler ve sapmalar, satıcının menfaatleri gözetilerek, satın alan için kabul edilebilir sınırlar dahilinde kalması şartıyla saklıdır. Satıcı veya üretici, siparişi veya sipariş edilen satın alma konusunu işaret veya numaralarla tanımlıyorsa, sadece bu husustan hiçbir hak talebi türetilemez. Resim ve çizimler, standart teslimat kapsamında bulunmayan özel donanım ve aksesuarlar da içerebilir. Renk sapmaları, baskı tekniğiyle ilgilidir. Bu katalog her ülkede sunulmayan tip ve hizmetler içerebilir. Bu basılı belge, bazı ülkelerde sunulmayan tipler ve hizmetler içerebilir. Yasal, hukuki ve vergi ile ilgili ifadeler ve etkiler sadece Almanya Federal Cumhuriyeti için ve bu broşürün redaksiyon işlemlerinin bitiş tarihi itibariyle geçerlidir. Bu nedenle bağlayıcı olan son durumu lütfen Mercedes - Benz bayiinize sorun. - benz.com.tr. Bilgi Hattı: Daimler AG, Stuttgart BC / MR / 0110 Printed in Germany

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

Hayatın ciddi yönleri de keyifli olabilir.

Hayatın ciddi yönleri de keyifli olabilir. B-Serisi. Ailenize bir kişi daha eklendiğinde, aileden biri sayılan B-Serisi ile her şeye hazırlıklı olursunuz. Yeni B-Serisi, yolun birkaç metre ilerisinde sizi ne gibi sürprizlerin beklediğini algılayabildiği

Detaylı

Mutluluğu yolda bulun.

Mutluluğu yolda bulun. E-Serisi. Sedan. Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna

Detaylı

Rüzgara yönünü gösterir.

Rüzgara yönünü gösterir. CLA-Serisi. Rüzgara yönünü gösterir. Bildiğin yol, çoğu zaman hızlı olandır. Çünkü alışılan yol güven verir. Peki harekete geçiren nedir? Yeni CLA, kendisini engelleyebilecek her şeye karşı çıkıyor. Sahip

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

Mükemmel olan var mı? Buna cevap veriyoruz.

Mükemmel olan var mı? Buna cevap veriyoruz. C-Serisi. Mükemmel olan var mı? Buna cevap veriyoruz. Yeni C-Serisi: Nereden geldiğini ve nereye gideceğini biliyor. İddiası hem ileri hem yukarı doğru yol göstermek. Teknolojisi, tasarımı, malzemesi fevkalade.

Detaylı

Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi Q5 32 Audi Q5 hybrid quattro Teknik 36 Audi ve Verimlilik 50 Yürüyen aksam, Offroad, ESC 38 Audi ultra 52 Audi

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

Audi Q7/Q7 V12 TDI quattro

Audi Q7/Q7 V12 TDI quattro Standart donanımlar 12 voltluk priz 94 2. koltuk sırasında konforlu koltuklar 88 4 bölgeli konfor otomatik klima 91 4 kollu deri direksiyon 90 Ahşap bölümlü direksiyon 90 Ahşap vites kolu 91 Alt koruma

Detaylı

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 allroad quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 allroad quattro Teknik 22 Audi ultra 30 MMI MMI Multimedya arayüzü 24 FSI /TFSI 31 Audi connect 26 TDI 32 Audi

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 A6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Teknik 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı 46 quattro /Spor difransiyelli quattro 36 MMI Multi Medya Arayüzü 48 Gece görüş

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

Audi A5 Sportback. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A5 Sportback. Audi Teknoloji ile bir adım önde A5 Audi A5 Sportback Audi Teknoloji ile bir adım önde 02 İçerik 04 06 14 Giriş Yürüyen aksam Güvenlik İç mekan 16 Tasarım Motor Sürüş keyfi Audi S5 Sportback 18 20 22 28 30 34 38 Audi exclusive, Audi exclusive

Detaylı

Yeni C-Serisi. Hissedilir derecede daha klas.

Yeni C-Serisi. Hissedilir derecede daha klas. C-Serisi. Yeni C-Serisi. Hissedilir derecede daha klas. Dirence karşı zarif manevralar yapan bir aerodinamizme sahip, gelişime adını veren üstün hafiflik. İstek üzerine, akıllı ve düzgün dozajlanmış bir

Detaylı

MINI Countryman. MINI PACEMAN.

MINI Countryman. MINI PACEMAN. MINI Countryman. MINI PACEMAN. MINI countryman. MINI paceman. MINI COUNTRYMAN VE MINI PACEMAN İÇİN DETAYLAR. 20 Modeller. 22 Renkler ve jantlar. 28 Dış tasarım ve iç tasarım. 36 Teknoloji ve ekipman. Eğlence

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

MINI Countryman. MINI PACEMAN.

MINI Countryman. MINI PACEMAN. MINI Countryman. MINI PACEMAN. 80 kadar sayfada 100.000 kadar FARKLI ÇEŞİT. Size özel tasarlanmış bir otomobile giden en hızlı yol, yıldan uzun bir süredir MINI'den geçiyor. Çünkü bir otomobil ancak bu

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

Tek bir metre yol katetmeden geleceğe ulaşacaksınız.

Tek bir metre yol katetmeden geleceğe ulaşacaksınız. S-Serisi. Tek bir metre yol katetmeden geleceğe ulaşacaksınız. Gün hala yazılmamışken yeni S-Serisi nin radyatörü, kaputunda yıldızı ile heybetli bir şekilde garajdan sabaha karşı uzanırken, yeni zamanın

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı

Orijinal-Aksesuar A-Serisi için.

Orijinal-Aksesuar A-Serisi için. Orijinal-Aksesuar A-Serisi için. İçindekiler 004 Telematik Multimedia Navigasyon Telefon modülleri 012 Dış donanım Hafif alaşımlı jantlar Lastik aksesuarları 022 MercedesSport A-Serinizi kişiselleştirin

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

SIMPLY CLEVER. Yeni ŠKODA Octavia. Octavia

SIMPLY CLEVER. Yeni ŠKODA Octavia. Octavia SIMPLY CLEVER Yeni ŠKODA Octavia Octavia Yeni Octavia modelinin tasarımı, özgün şekli, net hatları, keskin kenarları ve apaçık yüzeyleri ile ilginizi çekecek. Yeni ŠKODA tasarım dili basit, kesin ve berraktır.

Detaylı

BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Gran Turismo

BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Gran Turismo BMW Serisi Gran Turismo www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. OLAĞANÜSTÜ DIŞ TASARIMA

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı