DEUTZ DIESEL MOTOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DEUTZ DIESEL MOTOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA"

Transkript

1

2 TCT MAKİNE VE DEUTZ AG TCT Makine ve Motor San.Tic.Ltd.Şti ( ) olarak, dünyanın ilk motor üreticisi olan Alman Deutz A.G nin ( ) Türkiye temsilcisi olarak faaliyet göstermektedir. Temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. kurulduğu 1864 yılından bu yana, yenilenen gücü, tutkusu ve öncü olan ruhu ile faaliyet göstermektedir. İlk içten yanmalı motoru icat etiği zamandan bu yana günden güne geliştirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda DEUTZ ORJİNAL YEDEK PARÇA tedariğinide sağlamaktadır Temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. üst klasmanda, lider ve bağımsız motor tedarikçisi olarak, pazarın taleplerini karşılamak için inovasyon öncüsü olmak isteğiyle pazarda faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla müşterilerimize sadece motor sağlamak hedefiyle değil, komple çözüm ve servis verme hedefiyle yola çıkmaktayız. Dizel ve gaz motorlarımızın kullanıldığı sanayi alanları, inşaat makineleri için hareketli veya sabit motorlar, madencilik, her türlü pompa tahriği, ve kompresör uygulamaları, vinçler, sondaj ekipmanları, otomotiv, jeneratör uygulamaları, tarım makinaları hava alanı ekipmanları ve bu motorların yedek parçalarıdır. TCT Makine olarak temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. ile birlikte yarının ihtiyacı olan talepleri müşterilerimize bu günden sunmak amacıyla faaliyet göstermekteyiz. TCT MAKİNE, bunların yedek parçaları üretilen ürünlerin satış ve hizmetlerini sunmak üzere 2012 yılında kurulmuştur. TCT MAKİNE, müşteri portföyünü her geçen gün geliştirmektedir. Bu bağlamda, Türkiye deki, özel ve resmi kurumlara her türlü malzeme ve teknik destek sağlama görevini başarıyla sürdürmektedir. ÇÖZÜM ORTAĞI mottosuyla TCT MAKİNE, eğitimli, dinamik ve genç kadrosu ile kurumunuzun ihtiyaçlarını karşılamaya her zaman hazırdır. Vizyonumuz: Türkiye de ve Dünya da faaliyet gösteren kurumlar için, portföyümüz dahilin de bulunan ürünler ve hizmetler için, vazgeçilmez bir tedarikçi olmak. Misyonumuz; Türkiye de ve Dünya da faaliyet gösteren kurumların, portföyümüz dahilin de bulunan ürünler ve hizmetler ile, müşteri memnuniyetin birincil unsur kabul ederek, ihtiyaçlarını karşılamak, bu ürünlerin satış-sonrası desteğini en iyi şekilde sürdürmektir. Neden TCT Makine TCT MAKİNE; uzun zamandır Türkiye motor sanayine satış hizmeti firmalara çözüm ortaklığı ilkesiyle yola çıkmış, motor konusundaki tecrübesi dinamik kadrosu ile Türkiye pazarında saygın bir yer edinmiştir. Bu zaman esnasında DEUTZ AG Türkiye distirbütörlüğünü alarak bilgi,birikim ve de deneyimini premium segmentte Türkiye pazarına sunmuştur.diğer distirübütörlüklerimiz ile beraber Türkiye pazarının yanı sıra TCT Makine olarak Orta doğuda İRAN ve IRAK gibi ülkelerde sıcak temas ve ilişkilerde bulunmaktayız. Türkiye nin önde gelen üretici firmaların tercihi TCT Makine bu başarısını izlemiş olduğu yol ve profesyonel çözüm ortaklığından almaktadır. TCT Makine motor ve ekipmanların satışı konusunda hedefi vazgeçilmez bir tedarikçi olmaktır.

3

4 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ının güççl lü kkaal lpleerri i-- Tieerr 33 TD/TCD 2011 TCD ,9 KW / hp 2,3 ve 4 silindir emişli motorlar ve turbo ,9 KW / hp. Hava soğutmalı sıralı dizilmiş 3,4 şarj 4 silindirli sıralı motorlar. 5 ve 6 silindir emişli motorlar. 6 silindirde aynı zamanda turbo Yağ soğutmalı: opsiyonel olarak entegre soğutma sistemi mevcuttur. Su şarj, hava soğutma beslemeli turbo şarj bulunmaktadır. Gelişmiş soğutmalı: 4 silindir emişli motorda aynı zamanda turbo şarj ve hava enjeksiyon ve yanma sistemi. Dayanıklı ve aşırı iklim koşulları soğutma beslemeli turbo şarj mevcuttur. Kompakt ve güçlüdür, ses ve için son derece uygundur. egzoz emisyonu son derece düşüktür. TCD kw hp. Sıvı soğutmalı sıralı dizilmiş 4 ve 6 silindirli motorlar: Hava soğutma beslemeli turbo şarj. Silindir başına 1 litre kapasite. 2-supap teknolojisi. K ompakt tasarım ve yüksek performans yoğunluğu. DCR enjeksiyon sistemi.

5 TCD ,9 243 kw hp. Sıvı soğutmalı 4 ve 6 silindirli yüksek performans motorları: hava soğutma beslemeli turbo şarj, yüksek performans yoğunluğuna sahip güçlü, dayanıklı motorlar. DCR ile yüksek basınçlı enjeksiyon. Geniş 2 ve 4 supap teknolojisi serisi mevcuttur. TCD kw hp. Geliştirilmiş sıvı soğutmalı 6 ve 8 silindirli motorlar: hava soğutma beslemeli turbo şarj. 4 valf teknolojili 90 derecelik V dizilimli motor. Kompakt, yüksek verim, düşük emisyonlar.

6 İİnnşşaaaat İ t eekki iippmaannl llaar rı ıınnı ıınn ggüüççl llüü kkaal llpp lleer l ri ii- - TTi iieer r 44 Araa... TCD 2.9 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli motorlar, doğal emişli veya yüksek basınç Common Rail Sistemi, aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Bu kompakt motor, özellikle çok kısa ve dar makine montajları için tasarlanmış olup, motor düşük gürültülü ve düşük titreşimli problemsiz olarak çalışırken, aynı zamanda yüksek spesifik güç ve tork sunmaktadır. Güçlü yan PTO lar ve kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: Dizel Oksidasyon Katalizörü (DOC) ve Partikül Oksidasyon Katalizörü (DOC+POC) uygulamaların çoğunu kapsamaktadır; kapalı DPF (Dizel Partikül Filtresi) seçeneği de mevcuttur. TCD 3.6 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli motorlar, hava soğutmalı veya soğutmasız beslemeli turbo şarj, soğutmalı harici EGR ve yüksek basınç Common Rail Sistemi, aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Bu kompakt motor, özellikle kısa ve dar makine montajları için tasarlanmış olup, motor düşük gürültülü ve düşük titreşimli problemsiz olarak çalışırken, aynı zamanda yüksek spesifik güç ve tork sunmaktadır. İki taraflı PTO lar (bir adet 50 kw ağır hizmet seçeneği) ve kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: Partikül Oksidasyon Katalizörü (DOC+POC) uygulamaların çoğunu kapsamaktadır; kapalı DPF (Dizel Partikül Filtresi) seçeneği de mevcuttu. TCD 4.1 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Sistemi (DCR ) aktarma organlarına yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Yüksek güç yoğunluğuna sahip dayanıklı motor tasarımı. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve çok düşük tüketim. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacın en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar ve 4 CYL versiyonda kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: 130 kw den büyük dizel yakıcı oluşturmak için 130 kw den küçük havalı gaz üreten kapalı Dizel partikül filtresi (DPP).

7 TCD 6.1 L kw hp. Su soğutmalı 6 silindirli sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Yüksek güç yoğunluğuna sahip dayanıklı motor tasarımı Üstün güvenlik,uzun servis aralıkları ve çok düşük tüketim. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: 130 kw den büyük dizel yakıcı oluşturmak için 130 kw den küçük gaz üreten kapalı Dizel partikül filtresi (DPP) TCD 7.8 L6 6 silindirli sıralı motor, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, ıslak silindir gömlekleri, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Sistem (DCR ), aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Üstün güç yoğunluğuna sahip ağır hizmet için tasarlanmış motor. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve sınıfındaki en iyi yakıt tüketimi. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. TCD 7.8 ağır hizmet sanayi makinelerinin ihtiyaçları için tasarlanmış egzoz son işlem sistemi kullanmaktadır: tüm çalışma koşulları altında maksimum makine elverişliliği için aktif dizel yakıcı üretimli kapalı DPF TOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA TCD 12.0 V6 TCD 16.0 V kw / hp kw / hp. Yüksek performanslı, su soğutmalı silindirli V-sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, ıslak silindir gömlekleri, yüksek basınç Common Rail Sistem, aktarma organları yönetiminde akıllı adapte olan elektronik kontrol. Üstün güç yoğunluğuna sahip ağır hizmet için tasarlanmış motor. Kompakt V-motor tasarımı çok kısa kurulumları izin vermektedir. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve SCR teknolojisi sayesinde sınıfındaki en iyi yakıt tüketimi. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. TCD 12.0 ve 16.0 yakıt tüketiminin ilk önceliğe sahip olduğu yerler olan büyük ağır hizmet sanayi makinelerinin ihtiyaçları için tasarlanmış agzoz son işlem sistemi kullanmaktadır: maksimum makine elverişliliği ve sınıfındaki en iyi işletme maliyetleri için kanıtlanmış ağır hizmet SCR teknolojisi. i

8 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ı Güçç Arraal lığı-- Tieerr kw hp TD/TCD ,9 kw hp TCD ,9 kw hp TCD kw hp TCD V 74,9 200 kw hp TCD V kw hp TCD kw hp ISO 14396, EU Stage III A / US EPA Tier 3 Karayolu dışında kullanılan mobil makineler düzenlemesine göre oranlardır. Yukarıdaki veriler sadece bilgi amaçlı verilmiş olup bağlayıcı değer teşkil etmemektedir.

9 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ı Güçç Arraal lığı-- Tieerr 44 Arraa kw hp TCD 2.9 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 4.1 L kw hp TCD 6.1 L kw hp TCD 7.8 L kw hp TCD 12.0 V kw hp TCD 16.0 V kw hp ISO 14396, EU Stage III B / US EPA Tier 4 Ara mobil makineler düzenlemesine göre oranlardır. Yukarıdaki veriler sadece bilgi amaçlı verilmiş olup bağlayıcı değer teşkil etmemektedir.

10 TCD 2015 V8 Ladeluftleitung zum Ladeluftkühler Hava soğutucu besleme hava borusu Tubulure d'air du radiateur d'air de charge Tubería de aire de admisión al enfriador de aire de admisión Ansaugsammelrohr Emme Manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Luftpresser Hava Kompresörü Compresseur d'air Compresor de aire Einspritzventil Yakıt Enjektörü Injecteur Válvula de inyección Einzel-Zylinderkopf Tekli silindir kafası Culasse individuelle Culata individual Auspuffsammelrohr Egzoz manifoldu Collecteur d'échappement Colector de escape Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma odası hazneli piston Piston de chambre à combustion Pistón con cámara de combustión Zylinderlaufbuchse Silindir gömleği Chemise de cylindre Camisa de cilindro Ventilstößel Supap İticisi Poussoir Taqué de válvula Ladeluftleitung Besleme hava borusu Tubulure d'air Tubería de aire de admisión Einzel Einspritzpumpe Tekli yakıt enjeksiyon pompası Pompe d'injection Bomba de inyección individual Kühlmittel-Thermostat Soğutucu termostatı Thermostat de fluide réfrigérant Termostato para el líquido refrigerante Schmierölkühler Yağlama yağı soğutucu Refroidisseur d'huile de graissage Enfriador de aceite lubricante Einspritzpumpennockenwelle Yakıt enjeksiyon pompası kam mili Arbre à cames de pompe à injection Árbol de levas de la bomba de inyección Visko-Kupplung Viskoz fan kaplini Coupleur à viscosité Acoplamiento viscoso mechanischer Lüfterantrieb Mekanik fan tahriki Entraînement de ventilateur mécanique Accionamiento mecánico del ventilador Gasnockenwelle Gaz kam mli Arbre à cames de gaz Árbol de levas de gas Kurbelwellen-Schwingungsdämpfer Krank mili titreşim damperi Amortisseur de vibrations de vilebrequin Amortiguador de vibraciones del cigüeñal Schmieröldruckpumpe Yağlama yağı basınç pompası Pompe à huile de graissage Bomba de presión de aceite lubricante Best.-Nr / VP-V/08/2006

11 Order-No / 03 / 2010 / VC-CM EU Nonroad 2004/26, Stage IIIA ve US-EPA, Stage 3 e göre motorlar Motor tipi Sil. ade. D 2011 L04i TD 2011 L04 W TD 2011 L04i TCD 2012 L04 2V TCD 2012 L06 2V TCD 2013 L04 2V TCD 2013 L06 2V TCD 2015 V6 TCD 2015 V8 D 914 L03 D 914 L04 D 914 L06 TCD 914 L06 ve konfig (1) Sil. çap / Strok Deplasman Boyutlar A rl k (3) Temel de erler SAE J 1349 (4) Boy En Yüksek. (2) Tahsis Edilen Havaland rma mm inç l mm inç mm inç mm inç kg lbs kw HP rpm cfm cfm/hp cfm cfm/hp 96/ /4.9 96/ /4.9 96/ / / /5.0 6 IL 6 V 8 V 3 IL 6 IL 6 IL 101/ / / / / / / / / / / / / / / / / / MSHA USA (5) Partikül Endeksi Onay No. Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Beklemede Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir 07-ENA ENA DEUTZ AG Ottostr Cologne, Germany Phone: +49 (0) Telefax: +49 (0) Madenciilliik Makiinellerrii Ayrıntılı Teknik Veriler

12 MSHA onaylı motorlar Motor tipi Sil. ade. ve konfig (1) F 3L 912 W F 4L 912 W F 5L 912 W F 6L 912 W F 6L 413 FW F 8L 413 FW F 10L 413 FW F 12L 413 FW 3 IL 5 IL 6 IL 6 V 8 V 10 V 12 V Sil. çap / Strok Deplasman Boyutlar A rl k (3) Temel de erler Boy En Yüksek. (2) SAE J 1349 (4) Tahsis Edilen Havaland rma mm inç l mm inç mm inç mm inç kg lbs kw HP rpm cfm cfm/hp cfm cfm/hp 102/ / / / / / / / / / / / / / / / BF 6M 1015 C 6 V 132/ / BF 8M 1015 C 8 V 132/ / MSHA USA (5) Partikül Endeksi Onay No E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B009-0 EU Nonroad 97/68, Stage II ve US-EPA Tier 2 ye göre motorlar F 2L 2011, D 2011 L02i 2 IL 94/ / ENA F 3L 2011, D 2011 L03i 3 IL 94/ / ENA F 4L / / ENA BF 3L IL 94/ / ENA BF 4L / / ENA F 2M 2011, D 2011 L02 2 IL 94/ / ENA F 3M 2011, D 2011 L03 3 IL 94/ / ENA F 4M / / ENA BF 3M IL 94/ / ENA BF 4M / / ENA BF 4M / / ENA BF 4M 2012 C 101/ / ENA BF 6M 2012 C 6 IL 101/ / ENA BF 4M 1013 EC 108/ / ENA BF 4M 1013 FC 108/ / ENA ENA ENA ENA BF 6M 1013 FC 6 IL 108/ / ENA ENA F 6L IL 102/ / ENA (1) IL = S ral motor, V = V-motor (2) Standart ya karteri ile; merkezi ya haznesi. (3) VDMA ya göre kullan ma haz r motorun a rl (mar, alternatör, SAEmuhafazas, motor ya hariç) (4) Volandaki net güç, hava so utmal motorlarda ve entegre so utma sistemli motorlarda fan gücü dikkate al nmaktad r. ISO 3046 uyar nca oranlar; 1 kw = 1.36 HP. (5) MSHA: Maden Güvenli i ve Sa l k Kurulu, ABD Standart referans ko ullar: SAE J 1349: 100 kpa barometre bas nc, 298 K ortam s cakl. Güç tolerans : Tüm performans verileri çal an motorla ilgilidir (yakl.100 saat). Tüm nominal güçler için izin verilen tolerans +-%5 tir. Daha fazla bilgi için, lütfen DEUTZ AG, Köln ile veya en yak nda acente ile temasa geçiniz. Bu dosyada verilen de erler sadece bilgi amaçl olup ba lay c de ildir. Teklifte sa lanan bilgiler belirleyicidir.

13 EU Stage IIIB & IV / US EPA Tier 4 Ara ve Tier 4 Motorlar Mobil Makineler Motor Tipi Silindir ve Konfig D 2.9 L4* TD 2.9 L4* TCD 2.9 L4* TD 3.6 L4* TCD 3.6 L4 TCD 3.6 L4 Endüstriyel oranlar (1) ISO 3046/1 ve ISO Tier 3 Maks. Tork / Strok Deplasman Boyutlar (2) Boy En Yüksek. (3) kw HP rpm Nm/rpm mm I mm mm mm kg / / / / / / TCD 4.1 L / / TCD 6.1 L6 6 IL / / TCD 7.8 L6 6 IL / / TCD 12.0 V6 6 V / / TCD 16.0 V8 8 V / / /110 92/110 92/110 98/120 98/120 98/ ), kesinti olmadan fan güç tüketimleridir. ( ). Belirtilen tüm nominal güçlerindendir. ISO 3046 ve ISO 1585, 88/195/EEC, 89/491 EEC ve 97/21/EC - % 5 sapmaya izin verilmektedir. 2). 3) DIN 70020, bölüm 7A, alternatör,,. *) US EPA Tier 4 / EU Stage IIIB Standart referans : ortam barometre 100 kpa, 25 C.

14 Bestell-Nr / 03 / 2012 / VC-CM EU Stage IIIA / US EPA Tier 3 ve Tier 4 ara <56kW Motorlar Motor Tipi Silindir Endüstriyel oranlar (1) Maks / Deplas- Boyutlar (2) 1) kesinti olmadan fan güç tüketimleridir. ve Konfig ISO 3046/1 ve ISO Tier 3 Tork Strok man Boy En Yüksek. (3) ( kw HP rpm Nm/rpm mm I mm mm mm kg Belirtilen tüm nominal güçlerindendir. ISO 3046 ve ISO 1585, 88/195/EEC, D 2011 L2 2 IL / / /491 EEC ve 97/21/EC - % 5 sapmaya izin verilmektedir. D 2011 L2 I 2 IL / / D 2011 L3 3 IL / / D 2011 L3 l 3 IL / / D 2011 L4 W / / D 2011 L4 I / / TD 2011 L4 I / / TD 2011 L4 W / / TCD 2011 L4 W / / D 914 L3 3 IL / / D 914 L / / D 914 L5 5 IL / / D 914 L6 6 IL / / TCD 914 L6 6 IL / / TD 3.6 L / / TCD 3.6 L / / TCD 4.1 L / / TCD 6.1 L6 6 IL / / TCD 7.8 L6 6 IL / / TD 2012 L4 2V / / TCD 2012 L6 2V 6 IL , / / TD 2013 L4 2V / / TCD 2013 L4 2V / / TCD 2013 L6 2V 6 IL / / TCD 2013 L6 4V 6 IL / / TCD 2015 V6 6 V / / TCD 2015 V8 8 V / / ). 3) DIN 70020, bölüm 7A, alternatör, sistemi dahildir, hariçtir. Standart referans : ortam barometre 100 kpa, 25 C. Motorlar EU Stage II ve US EPA Tier 2 F 3 L 912 F 4 L 912 F 5 L 912 F 6 L 912 F 3 L 914 BF 3 L 914 F 4 L 914 BF 4 L 914 F 5 L 914 F 6 L 914 BF 6 L 914 BF 6 L 914 C F 12 L 513 BF 8 L 513 BF12 L 513 BF12 L 513 C BF 4 M 2012 BF 4 M 2012 C BF 6 M 2012 C BF 4 M 1013 FC BF 6 M 1013 FC BF 6 M 1015 BF 6 M 1015 C BF 6 M 1015 C BF 6 M 1015 CP BF 8 M 1015 BF 8 M 1015 C BF 8 M 1015 CP 3 IL 5 IL 6 IL 3 IL 3 IL 5 IL 6 IL 6 IL 6 IL 12 V 8 V 12 V 12 V 6 IL 6 IL 6 V 6 V 6 V 6 V 8 V 8 V 8 V , / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / DEUTZ AG Ottostr Cologne, Germany Phone: +49 (0) Telefax: +49 (0)

15 F4M2011 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Schmierkühleranschlüsse Lube Raccords de réfroidisseur d'huile Conexiones del refrigerador de aceite lubricante Ventil-Stößelstange Tige de culbuteur Varilla de empuje Schmieröl-Thermostat Thermostat d'huile de graissage Termostato para aceite lubricante Einzel-Einspritzpumpe Pompe d'injection individuelle Bomba individual de inyección Schmieröl-Filter Filtre à huile de graissage Filtro de aceite lubricante Heizungsanschlüsse Cab Prise de chauffage Connexiones de calefacción Regelstange Crémaillère Barra cremallera Schwungrad Volan Volante Ölwanne Carter d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Nockenwelle mit Einspritzpumpennocke Arbre à cames avec cames de pompes d'injection Arbol de levas con levas para bombas de inyecci'on Schmieöl-Peilstab Y Jauge d'huile Varilla medidora del nivel de aceite lubricante Ölpumpe für den Schmieröl- und Kühlkreislauf Pompe à huile pour les circuits d'huile de graissage et de refroidissement Bomba para aceite lubricante y refrigerante Verbrennungsluftansaugleitung Hava manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Lüfter Fan Ventilateur Ventilador Kolben mit eingezogener Brennraum-Mulde Piston avec alvéole omega Pistón con cámera de combustión Generator Alternatör Alternateur Generador Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Permanentspannrolle Galet-tendeur permanent Polea tensora permanente Zahnriemen für Motorsteuerung Motor zamanlama Courroie dentée pour la distribution Correa dentada para distribución del motor Best.-Nr /VM-V/05/2002

16 Tar m Makineleri için Motorlar

17 Gerçekler DEUTZ taraf ndan olu turulmu tur Hepsi büyük bir fikirle ba lad. Nicolaus August Otto zamanl motor ilkesini icat ederek, küresel motorlu araç toplumunun temellerini atm t r. Günümüzde dünyan n ülkesine yay lm olan den fazla sat ve servis orta m zla üst düzey e itim görm ve motivasyona sahip DEUTZ çal an yla m terilerimize yard m olmaktay z. Tar m sektöründe gerekli olan verim art devasad r. Geçti imiz yüzy l n ba nda bir çiftçi yapt i le ki iyi besleyebiliyordu. Günümüzde daha yüksek düzeydeki makinele meden dolay bu say ki iye km t r. Sadece Almanya da ülkenin toplam yüzölçümünün yüzde si tar m amaçl olarak kullan lmaktad r. DEUTZ, makine pazar ndaki yüzde lik pay yla hektar alan i lemekte ve bu alan her geçen gün

18 Motorlar EU Stage II / US EPA Tier 2 EU Stage III A / US EPA Tier 3 Yukar daki veriler sadece bilgi amaçl verilmi tir ve ba lay c de erleri temsil etmemektedir. DEUTZ bir üne sahiptir. temelinde güvenilirlikleri ve uzun hizmet ömürleri yer.. Tüm dünyadaki. D/TD/TCD kw hp FL 912 / kw hp D/TCD kw hp TCD kw hp BFM kw hp TCD kw hp BFM kw hp TCD kw hp DEUTZ ttaraff ndan ürettiillmii ttiir

19 Motorlar EU Stage III B / US EPA Tier 4 ara EU Stage IV / US EPA Tier 4 Yukar daki veriler sadece bilgi amaçl verilmi tir ve ba lay c de erleri temsil etmemektedir. Bir motor sistemi tedarikçisi olarak, karma k tahrik gereksinimlerinin çözümünde uzman olmaktan gurur duyar z. imiz mevcut gelecekteki egzoz yönetmeliklerini kar lamak ve bunlar n üstüne kmakt r. De i ken emisyon d rme teknolojisi olan DVERT ile, en güncel emisyon yönetmeliklerini etkin ve ekonomik bir ekilde yerine getirmek için yüksek standartta iste e uyarlanm çözümler geli tirmekteyiz. DEUTZ un EU Stage III B and IV / US EPA Tier 4 ara ve Tier 4 emisyon düzeyleri için kapsaml bir ürün portföyü bulunmaktad r. Yeni ürün seçimleri bu teknolojik ilerlemeyi m terilerimize net olarak sunmaktad r. TCD 4.1 L kw hp TCD 2.9 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 16.0 V kw hp TCD/TTCD 6.1 L kw hp TCD/TTCD 7.8 L kw hp TCD 12.0 V kw hp DEUTZ ttaraff ndan ürettiillmii ttiir

20 K s tl do al kaynaklar, sürdürülebilir çevre yönetimi, alternatif tahrik teknolojileri boyut küçültme gibi zorluklar n ve görünürlük için kompakt yüksek performansl motorlar. say s ve potansiyel çözüm aral çok büyüktür. Sadece y llar n tecrübesi ve m terilerimizle olan ortakl a uygulama seçeneklerini garanti etmektedir. dayanan yenilik ve teknik uzmanl k (knowhow) DEUTZ a bugün keyfini kard m z teknolojik liderli ini ve gelece e haz r olmay sa lamaktad r. Daha d k kurulum maliyetlerine sahip üstün kullan m yi konumland r lm yard mc tahrikler, geni verimli Yüksek motor yük katsay s na dayanan yüksek verimlilik sonuçlar ve d k yak t tüketimi. DEUTZ motorlu makinelerin yüksek yeniden sat de eri. Daha az Enerji, Daha fazla Verim.

21 F4L914 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Zylinderkopf Culasse Culata Luftführungshaube Hava yönlendiricisi Manche d'air Manga guia de aire Auslaß-Ventil Solupape d'échappement Válvula de escape Schwungrad Volan Volant Volante Rippenzylinder Cylindre à ailettes Cilindro de aletas Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Schmieröl-Kühler Refroidisseur d'huile Refrigerador de aceite lubricante Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma hazneli piston Piston avec alvéole de combustion Pistón con cámera de combustión Schmieröl-Filter Filtre à huile Filtro de aceite lubricante Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Schmieröl-Meßstab Jauge d'huile Varilla de medición del nivel de aceite Wahlweise mit DEUTZ- Zweistufenverbrennung für Einsätze mit extremen Anforderungen an die Abgasqualität. olan uygulamalar için opsiyonel olarak DEUTZ two-stage-combustion (iki En option, avec combstion en deux phases pour applicatons exigeant une qualité optimales des gaz d'échappement. A opción, con combustión en dos etapas sistema DEUTZ, para aplicaciones que exigen muy alta calidad de los gases de escape. Ansaugsammelrohr Emme manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Kurbelgehäuse Entlüftung (geschlossen) Desaireac. bloque Reniflard Generator Alternatör Génératrice Alternador Kühlgebläse Soufflante de refroidissement Turbina de refrigeración Einlaß-Ventil Emme Schmieröl-Wanne cuvette d'huile Kraftstoff-Förderpumpe Pompe d'alimentation en combustible Bomba de alimentación de Einspritzpumpe Pompe d'injection Schmieröl-Ansaugrohr Tube d'aspiration d'huile de graissage Tubo de aspiración de aceite Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations Schmieröl-Pumpe Pompe à huuile de graissage Soupape d'admission Válvula de admisión Cárter de aceite combustible bomba de inyección lubricante Amortiguador de vibraciones Bomba de lubricación Best.-Nr /VM-

22 914. Genset Motoru dak -1 rpm; dak -1 rpm. 914 Gen : 4 ve 6. Deplasman: 1.1 l/silindir. Münferit.. Opsiyonel elektronik (GAC). : Hizmet halinde 3.0 milyon motor... : tasarruf eder ve uygun maliyetli.. Tüm dünyadan 1000 den fazla noktada servis.. F 4L 914 Boy: mm inç En mm inç : mm inç : g lb F 6L 914 Boy: mm inç En: mm inç : mm inç : g lb

23 Güç tablosu: 914 Genset Motoru. 50 Hz Motor Tipi F 4L 914 F 6L rpm H Motor / t güçleri 1), ICN (COP) 2) W hp 41, , Birincil güç, ICN ( PRP ) 3) W hp 43, , , IFN ( LTP ) 4) W hp 45, , (COP) 5) A ( PRP ) 5) A ( LTP ) 5) A (COP) 6) 100 % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr Güç tablosu: 914. Genset Motoru. 60 Hz Motor tipi F 4L 914 F 6L rpm Fre H Motor / t güçleri 1)) S, ICN (COP) 2) W hp 48, , Birincil güç, ICN ( PRP ) 3) W hp 51, , , IFN ( LTP ) 4) W hp 53, , (COP) 5) e ( PRP ) 5) e ( LTP ) 5) e (COP) 6) 100 % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr ) geçin 2) ola 3) Birincil güç % 100, %60,. Standart motor : ola SAE 3, 8 /10 olan :, -. 4) 5) - ( 6). Bu veri mevcuttur. Filtre: : Alternatör 14, 55 A; 12, 3 motoru ile Gvernör: Me ( Motorpal ) ro ( GAC ). The engine company. E T AG E M OTO R Deutz-Mülheimer Str D Köln Phone: + 49 (0) Fax: + 49 (0) Internet: Order Number / 12 / 2003 / VM-V

24 F4L2011 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Schmierkühler Radiateur d'huile de graissage Refrigerador de aceite lubricante Ventil-Stößelstange Supap itici Tige de culbuteur Varilla de empuje Einzel-Einspritzpumpe Pompe d'injection individuelle Bomba individual de inyección Schmieröl-Filter Filtre à huile de graissage Filtro de aceite lubricante Heizungsanschlüsse Prise de chauffage Connexiones de calefacción Schwungrad Volan Volant Volante Regelstange Crémaillère Barra cremallera Ölwanne Carter d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Nockenwelle mit Einspritzpumpennocke Arbre à cames avec cames de pompes d'injection Arbol de levas con levas para bombas de inyecci'on Schmieöl-Peilstab Jauge d'huile Varilla medidora del nivel de aceite lubricante Verbrennungsluftansaugleitung Hava manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Integriertes Kühlgebläse mit Schutzgitter Ventilateur de refroidissement intégré avec grille de protection Ventilador de refrigeración integrado, con rejilla de protección Generator Alternatör Alternateur Generador Kolben mit eingezogener Brennraum-Mulde Piston avec alvéole omega Pistón con cámera de combustión Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Permanentspannrolle Daimi Galet-tendeur permanent Polea tensora permanente Zahnriemen für Motorsteuerung Courroie dentée pour la distribution Ölpumpe für den Schmieröl- und Kühlkreislauf p Pompe à huile pour les circuits d'huile de graissage et de refroidissement Bomba para aceite lubricante y refrigerante Best.-Nr /VM-V/05/2002

25 Motorlar rpm de 220 ve 322 HP (164 ve 240 kw)

26 Özelllliikllerr Modern 90 V6 ve V8 motorlar Tam monteli ve Solid-state Programlanabilir Motora monte kuru tip hava temizleyici ve Kombine (CHP), regülatörü,, Venturi mikser * SAE 1 SAE 14 volan Avanttajjllarr n z : havadan suya beslemesi manifold ve turbo Kombine ve Güç (CHP). Kompakt,.. Islak silindir gömlekleri: r ve : - Sudan Havaya Radyatör ( ) - Sudan Suya V6 ve V8 modelleri için orta turbo besleme. Mottorr Özelllliikllerrii : Motor karteri: : : Supap dizilimi/zamanlama: Turbo : Piston: : : Krank mili: Liquid cooling Islak gömlekli gri dökme demir motor karteri, vakum kontrollü, gri dökme demir,, dört supap teknolojisi, supap iticileri, itici çubuklar ve külbütö, ve merkezi kam mili ile tahrik. ve Pü Trapez piston pimi : Üç metalli yataklar Kam mili: : : : Alternatör: : Çelik kam mili Entegre, alternatör, 28 V / 55 A 24 V / 5.5 kw

27 Tekniik Verriillerr TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 Gener Veriler 6 8 Silindir dizilimi V, 90 V, 90 Emme Toplam deplasman Litre in lb kg 2, ,844 1,290 EPA ve EPA 1) Maksimum güç 2) hp kw Motor h rpm 1,800 1,900 Rölanti devri rpm rpm de azami tork 3) NM lb-ft ,032.4 etimi 4) kwh kwh btu BHPH 7,401 7,586 Gaz, minimum Metan > 70 % 1) -Motorlar) için EPA ya göre o 2) 3) Net tork Boyutlar C A B TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 A mm in 1, , B mm in C mm in 1, ,

28 TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 DEUTZ Corporation 3883 Steve Reynolds Blvd Norcross, GA Phone (770) PN - / Oct 2010

29 D 914 L6 mit Abgasrückführung (AGR) devridaim sistemli (EGR) avec recirculation des gaz d'échappement (EGR) con reducción de gases de escape (RGE) Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Zylinderkopf Culasse Culata Kurbelgehäuse Entlüftung (geschlossen) Desaireac. bloque Reniflard AGR-Zuführung EGR EGR - entrée Admisión de la RGE AGR-Ventil mit elektr. Steller Aktivatörlü EGR valfi EGR - soupape avec actuateur électrique Luftführungshaube Válvula de la RGE con regulador eléc Hava yönlendiricisi Manche d'air Manga guia de aire AGR-Kühler EGR EGR - réfrigérant Radiador de la RGE Kühlgebläse Soufflante de refroidissement Turbina de refrigeración Auslaß-Ventil Solupape d'échappement Válvula de escape Schwungrad Volan Volant Volante Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Rippenzylinder Cylindre à ailettes Cilindro de aletas Generator Alternatör Génératrice Alternador Schmieröl-Filter Filtre à huile Filtro de aceite lubricante Schmieröl-Pumpe Pompe à huuile de graissage Bomba de lubricación Schmieröl-Kühler Refroidisseur d'huile Refrigerador de aceite lubricante Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations Amortiguador de vibraciones Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma hazneli piston Piston avec alvéole de combustion Pistón con cámera de combustión Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Schmieröl-Meßstab Jauge d'huile Varilla de medición del nivel de aceite Einlaß-Ventil Emme Soupape d'admission Válvula de admisión Schmieröl-Wanne cuvette d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Förderpumpe Pompe d'alimentation en combustible Bomba de alimentación de combustible Einspritzpumpe Pompe d'injection Bomba de inyección Schmieröl-Ansaugrohr Tube d'aspiration d'huile degraissage Tubo de aspiración de aceite lubricante Best.-Nr /VP-V/08/2006

30 Mobil makineler için - dak -1 rpm de kw hp EU Stage IIIA / US EPA Tier 3 Su so utmal 4 ve 6 silindirli s ral, turbo arj ve hava so utma beslemeli motorlar. Güçlü DEUTZ Common Rail (DCR ) enjeksiyon sistemi ve aktarma organlar yönetimine ak ll adapte olan elektronik motor kontrolü (EMR3) yak tüketiminde optimum motor performans sa lamaktad r. 4 silindirle birlikte mekanik enjeksiyon sistemi de mevcuttur. ko ullar alt nda bile en iyi so uk basma özellikleri Akustik a dan optimize edilmi sayesinde gürültü emisyonuyla birlikte sorunsuz ve yüksek dayan kl l k Kompakt motor ve tahrik di lisine entegre üç PTO tahriki seçene i kurulum maliyetlerini d rmekte ve uygulama say s n artt rmaktad r. Islak silindir gömlekleri, uzun ya de i tirme aral klar ve motor s v lar n n kolay de i tirilmesi i letme ve servis maliyetlerini d rür ve makinenin elveri lilik durumu artt r r. Sa lam motor tasar m yüksek sülfürlü yak tlarda bile dünyan n her yerinde çal may mümkün k lmaktad r. Teknik veriler Motor tipi TCD 2013 L4 2V 5) TCD 2013 L4 2V TCD 2013 L6 2V TCD 2013 L6 4V Silindir say s Silindir çap /strok mm in 108/ / / / / / / /5.1 Kapasite l cu in S k t rma oran 18.1:1 18.1:1 18.1:1 18.1:1 Nominal h zlar dak -1 rpm Güç k 1) TCD 2013 L4 2V 5) TCD 2013 L4 2V TCD 2013 L6 2V TCD 2013 L6 4V ISO ya göre güç kw hp h z dak -1 rpm 2200 Azami tork Nm lb/ft ) h z dak -1 rpm Minimum rölanti h z dak -1 rpm Belirli ya tüketimi 2) g/kwh lb/hph A rl k, DIN K s m 7A 3) kg lb ) Fan kapasitesi kapasite verisidir 2) En iyi tam yüklü tüketim 15 C de kg/dm 3 60 F ta 6.96 lb/us galon yo unluktaki dizelle ilgilidir. 3) Mar /dinamo, so utucu ve s v lar hariç ancak volan ve volan muhafazas dahildir. 4) Anahtarl dahili EGR (egzoz gaz dön ) ile 1100 Nm lb-ft 5) Mekanik enjeksiyon sistemi Bu sayfadaki veriler sadece bilgi amaçl olup ba lay c de ildir. Fiyat teklifindeki veriler belirleyicidir.

31 Tork e risi TCD 2013 L4 2V kw 173 hp TCD 2013 L6 2V kw 268 hp TCD 2013 L6 4V kw hp TCD 2013 L4 2V kw 140 hp ( dak -1 rpm) Sipari No / 09 / 2011 / VC-CM TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) Boyutlar B C A A B C TCD 2013 L4 2V mm in * TCD 2013 L6 2V mm in ** TCD 2013 L6 4V mm in ** * V-kay l tahrik ** Çoklu-V kay l tahrik Not:. Motor boyutlar ve a rl klar teslimat kapsam na göre de i iklik göstermektedir. Daha fazla bilgi için lütfen DEUTZ AG Köln e veya ilgili sat temsilcisine ba vurunuz DEUTZ AG Ottostraße Köln Deutschland Telefon +49 (0) Telefax +49 (0)

32 TCD 2015 V8 Ladeluftleitung zum Ladeluftkühler Hava besleme hava borusu Tubulure d'air du radiateur d'air de charge Tubería de aire de admisión al enfriador de aire de admisión Ansaugsammelrohr Emme Manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Luftpresser Hava Kompresörü Compresseur d'air Compresor de aire Einspritzventil Injecteur Válvula de inyección Einzel-Zylinderkopf Tekli silindir Culasse individuelle Culata individual Auspuffsammelrohr Egzoz manifoldu Collecteur d'échappement Colector de escape Kolben mit Brennraum-Mulde Piston de chambre à combustion Pistón con cámara de combustión Zylinderlaufbuchse Chemise de cylindre Camisa de cilindro Ventilstößel Supap Poussoir Taqué de válvula Ladeluftleitung Besleme hava borusu Tubulure d'air Tubería de aire de admisión Einzel Einspritzpumpe Pompe d'injection Bomba de inyección individual Kühlmittel-Thermostat Thermostat de fluide réfrigérant Termostato para el líquido refrigerante Schmierölkühler Refroidisseur d'huile de graissage Enfriador de aceite lubricante Einspritzpumpennockenwelle Arbre à cames de pompe à injection Árbol de levas de la bomba de inyección Visko-Kupplung Viskoz fan kaplini Coupleur à viscosité Acoplamiento viscoso mechanischer Lüfterantrieb Mekanik fan tahriki Entraînement de ventilateur mécanique Accionamiento mecánico del ventilador Gasnockenwelle Gaz kam mli Arbre à cames de gaz Árbol de levas de gas Kurbelwellen-Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations de vilebrequin Amortiguador de vibraciones del cigüeñal Schmieröldruckpumpe Pompe à huile de graissage Bomba de presión de aceite lubricante Best.-Nr /VP-V/08/2006

VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR

VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR VOLVO LASTİKLİ YÜKLEYİCİ F-SERİSİ - L350F VIP BROŞÜR 2 3 GÜVEN GÜVEN İbaresi: - Bir kişiye, kuruma, plana vs. tam itimat. - Dayanmak/yaslanmak. 4 5 Çoğu kişi güvenliğini Volvo ya emanet eder çünkü mühendislik

Detaylı

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri Mobil Hidrolik Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri İçindekiler Giriş Parker Hannifin Corporation...3 Global Mobil Sistemler...4 Ürün Çözümleri...6 Katma Değerli Programlar...8 Teknoloji Merkezleri...9

Detaylı

Volvo G900 Motorlu Greyder. G900 Motorlu Greyder ailesinin kökleri Volvo nun dünya çapındaki teknolojilerine ve değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır.

Volvo G900 Motorlu Greyder. G900 Motorlu Greyder ailesinin kökleri Volvo nun dünya çapındaki teknolojilerine ve değerlerine sıkı sıkıya bağlıdır. Volvo G900 Motorlu Greyder Tüm Tekerleklerden Çekişli Model G930 G940 G946 G960 G970 G976 G990 Temel işletme kg 15.800 16.400 17.300 17.550 18.900 19.800 22.100 ağırlığı yaklaşık Motor modeli / deplasman

Detaylı

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik.

Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. Artık hepsine birden sahip olabilirsiniz - daha fazla yenilik, güç ve verimlilik. 10 MW sınıfında yeni şaşırtıcı Jenbacher gaz motoru ile uzun ömürlü enerji. Daha Az Yakıt Tüketimi ve CO 2 Emisyonu ile

Detaylı

** Kep çe: Ağız bıçağı ile 3,4 m3, düz. Las tik ler: 23,5 R25 L2, stan dart kep çe ko lu

** Kep çe: Ağız bıçağı ile 3,4 m3, düz. Las tik ler: 23,5 R25 L2, stan dart kep çe ko lu 1 Volvo yarım yüzyıldan uzun süredir tekerlekli yükleyici kavramını geliştirmiştir. Yeni üretim ve servis makinaları Volvo L110F ve Volvo L120F ile güç, hız ve operatör konforu söz konusu olduğunda başka

Detaylı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı

Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu. PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı Orta Gerilim AC Sürücüleri Seçim Kılavuzu PowerFlex 7000 Direct-to-Drive Teknolojisi Hava soğutmalı Sıvı soğutmalı POWERFLEX 7000 ORTA GERILIM AC SÜRÜCÜLERI 200 bg'den 34.000 bg'ye (150 kw'den 25.400 kw'ye)

Detaylı

SERVIS NASIL OLACAK? Yarının servis dünyası ile ilgili perspektifl eri, diğerlerinin yanı sıra, sayfa 2, 3, 6, 7 ve 10 da bulabilirsiniz.

SERVIS NASIL OLACAK? Yarının servis dünyası ile ilgili perspektifl eri, diğerlerinin yanı sıra, sayfa 2, 3, 6, 7 ve 10 da bulabilirsiniz. A F T E R M A R K E T TİCARET, ATÖLYE VE MOTOR ONARIMI DERGİSİ www.mahle-aftermarket.com MAHLE Aftermarket news in bu sayısı da çözümlerle dolu. Gelecekte karşılaşılabilecek sorunlara ve araç servislerinin

Detaylı

local Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar

local Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar 01 2014 local Türkiye 14 Takviye Hidrostatik Çekiş (HTA) 34 Mimarideki Uzmanlık: Stadyumlar Geri Dönüşüm için Güvenilir Performans 20 drive İyi olan hep kazanır! Akıllı hareket alanında lider Bosch Rexroth

Detaylı

Türkiye Tar m Makineleri Sektörü Sektör Tan ve Ticari De erler (2013)

Türkiye Tar m Makineleri Sektörü Sektör Tan ve Ticari De erler (2013) Türkiye Tar m Makineleri Sektörü Sektör Tan ve Ticari De erler (2013) M. Selami leri, TARMAKB R Türk Tar m Alet ve Makinalar malatç lar Birli i May s 2013 Bölüm I: Sektörün Stratejik Önemi Bölüm II: Biz

Detaylı

Kur Savafllar. editör

Kur Savafllar. editör editör Kur Savafllar Günümüzdeki uluslararası ticaretin en önemli değişkenlerinin başında, ülkelerin paralarının birbiri karşısındaki değerini ifade eden çapraz kurlar geliyor. Sadece altın ve gümüş gibi

Detaylı

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar

Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar. Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Atlas Copco Hava Kompresörleri, Hidrolik ve Pnömatik Ekipmanlar Hidrolik ve Basınçlı Hava Makinaları Tic. ve San. Ltd. Şti. www.atlaspnomatik.com.tr

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

İş makinaları satış, kiralama ve dağıtım; madencilik ve imalat; teknik yardım ve yedek parça ana iş kollarında faaliyet göstermektedir.

İş makinaları satış, kiralama ve dağıtım; madencilik ve imalat; teknik yardım ve yedek parça ana iş kollarında faaliyet göstermektedir. VOLVO Volvo, ticari taşımacılık çözümleri sunan, Dünya Lideri markadır. Volvo Grup olarak müşterilerimiz için değer yaratırız. Uzmanlığımızı; çeşitli iş kollarında çalışmakta olan müşterilerimiz için en

Detaylı

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri

Bireysel ve Ticari Klimalar. Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Bireysel ve Ticari Klimalar Inverter Split Klimalar ve VRF Klima Sistemleri Systemair Güveni Tedarikçi olarak siparişten teslimata, dokümantasyondan satış sonrası hizmetlere kadar her aşamada verdiğimiz

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

Daha temiz motorlar için ileri teknoloji

Daha temiz motorlar için ileri teknoloji Daha temiz motorlar için ileri teknoloji aha az yakıt ve yağ ağ tüketimi CO2 emisyonlarını azaltma Daha az yakıt ve yağ tüketimi C Daha az yakıt ve yağ tüketimi CO2 emisyon Daha temiz ve daha dayanıklı

Detaylı

Schneider Electric. Servis çözümleri. Eğitim. Enerji Verimliliği. Servisler. Otomasyon Çözümleri. Elektrik Dağıtım Sistemleri

Schneider Electric. Servis çözümleri. Eğitim. Enerji Verimliliği. Servisler. Otomasyon Çözümleri. Elektrik Dağıtım Sistemleri Schneider Electric Servis çözümleri Eğitim Enerji Verimliliği Servisler Otomasyon Çözümleri Elektrik Dağıtım Sistemleri apple Dünya çapında bilgi ve deneyim Schneider Electric Servisler Departmanı ile

Detaylı

Basınçlı hava bizim işimiz, siz gerçek işinize konsantre olun. Basınçlı hava bizim işimiz, siz gerçek işinize konsantre olun.

Basınçlı hava bizim işimiz, siz gerçek işinize konsantre olun. Basınçlı hava bizim işimiz, siz gerçek işinize konsantre olun. 1996 1996 Kompresör Makinaları San. Tic. Ltd. Şti. Basınçlı hava bizim işimiz, siz gerçek işinize konsantre olun. Basınçlı hava bizim işimiz, siz gerçek işinize konsantre olun. Tel Fax E-Mail : : : +90

Detaylı

Enerji Teknolojileri ve Ürünleri

Enerji Teknolojileri ve Ürünleri A Member of Target Group of Companies Karbon Salınımı ve Sera Gazı Salınım Oranlarının Düşürülmesi, Enerji Verimliliği, Atık Isıdan Enerji Kazanımı, Düşük Yakıt Tüketimi ve Enerji Üretim Maliyetlerinin

Detaylı

Satışlarınız. için en uygun hava 1/2012. Genel Bakış

Satışlarınız. için en uygun hava 1/2012. Genel Bakış A F T E R M A R K E T TİCARET, ATÖLYE VE MOTOR ONARIMI DERGİSİ www.mahle-aftermarket.com MAHLE Aftermarket news bu sayısında, işbirliği içinde çalışmanın izlerini yansıtıyor. Somut olarak, MAHLE ve Behr

Detaylı

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme

SOĞUTMA. ticari ve konut uygulamaları için iklimlendirme emura SOĞUTMA İKLİMLENDİRME ISITMA MERKEZİ SİSTEMLER ÜRÜN KALİTESİNDE LİDER FİRMA Daikin ticari, endüstriyel ve konut uygulamaları için yüksek enerji verimliliğine ve çok geniş bir seçim aralığına sahip,

Detaylı

Her işte. ISB e. Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS

Her işte. ISB e. Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS Her işte. ISB e Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS ISB e Cummins ISB e, güvenilirlik konusundaki ününü artırmaya devam ediyor. Cummins ISB e, kamyon, otobüs ve özel iş aracı kullanıcılarına Cummins ten

Detaylı

Yeni 6M Serisi Traktörler 115 170 hp (85 125 kw) Nominal Güçte (97/68EC)

Yeni 6M Serisi Traktörler 115 170 hp (85 125 kw) Nominal Güçte (97/68EC) Yeni 6M Serisi Traktörler 115 170 hp (85 125 kw) Nominal Güçte (97/68EC) 2 6M Serisi Traktörler Giriş Her gün daha fazlasını kazanın! John Deere olarak tarımın, itina ve akıl ile beslenmesi ve geliştirilmesi

Detaylı

Havalı diyafram pompalar

Havalı diyafram pompalar Havalı diyafram pompalar Genel Bilgiler Tapflo güvenilir pompa seçiminiz TAPFLO TÜRKİYE Türkiye satış ofisi - Tapflo Makina Yapı Endüstri Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti. ünvanı ile Ocak 007 yılında kurulmuştur.

Detaylı

Güne Enerjisi Güne Enerjisi Sistemleri tek kaynaktan eksiksiz ürün

Güne Enerjisi Güne Enerjisi Sistemleri tek kaynaktan eksiksiz ürün Güne Enerjisi Güne Enerjisi Sistemleri tek kaynaktan eksiksiz ürün MÜHEND SL K... enerji dolu ya am Roth güne enerjisi sistemleri...en modern teknolojiyle güne ten faydalan n Sistemle birlikte komple

Detaylı

İNŞAAT SCANIA AVANTAJLARI UYGULAMALAR KABİNLER SERVİS VE DESTEK 34 35 TEKNİK ÖZELLİKLER 36 39. İnşaat sektörünü ileriye taşıyoruz 4 5

İNŞAAT SCANIA AVANTAJLARI UYGULAMALAR KABİNLER SERVİS VE DESTEK 34 35 TEKNİK ÖZELLİKLER 36 39. İnşaat sektörünü ileriye taşıyoruz 4 5 İnşaat SCANIA İNŞAAT İnşaat sektörü. Bu kadar kapsamlı ve zorlu bir sektör düşünemiyorum. Scania olarak bu sektörün bir parçası olmaktan gurur duyuyor ve işinizi ilerletmenizi sağlayacak kamyonlar ve hizmetler

Detaylı

Circuit Design, Inc., RoHS Uyumlu yerleflik Devreli Endüstriyel Radyo Vericisi Yeni CDP-TX-02 R / CDP-RX-02F-R nin piyasaya sunuldu unu haber veriyor Yerleflik devreli endüstriyel radyo vericisi Dar bandl

Detaylı

climate of innovation

climate of innovation Program 2013 climate of innovation Bir aile firmas olan Viessmann, üç nesil boyunca konforlu, ekonomik ve çevre dostu bir flekilde s elde etmeyi ve onu ihtiyaçlar do rultusunda kullan ma sunmay kendisine

Detaylı

BiG M 420. Kendi Yürür Çayır Biçme Makinası. www.krone.de

BiG M 420. Kendi Yürür Çayır Biçme Makinası. www.krone.de BiG M 420 Kendi Yürür Çayır Biçme Makinası www.krone.de BiG M 420 Mükemmel verimlilik Yeni ve yüksek konforlu geniş kabin Mükemmel operatör konforu için yeni joystick Yeni 420 hp MAN motor Aktif temizleme

Detaylı

Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC)

Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC) Yeni 8R Serisi Traktörler 326 409 hp (240 301 kw) Akıllı Güç Yönetimi IPM ile (97/68 EC) 2 8R Serisi Traktörler Giriş Geleceğe Doğru Yol Alın Uçsuz bucaksız gibi görünen çok büyük arazileri işlemek için

Detaylı