DEUTZ DIESEL MOTOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DEUTZ DIESEL MOTOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA"

Transkript

1

2 TCT MAKİNE VE DEUTZ AG TCT Makine ve Motor San.Tic.Ltd.Şti ( ) olarak, dünyanın ilk motor üreticisi olan Alman Deutz A.G nin ( ) Türkiye temsilcisi olarak faaliyet göstermektedir. Temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. kurulduğu 1864 yılından bu yana, yenilenen gücü, tutkusu ve öncü olan ruhu ile faaliyet göstermektedir. İlk içten yanmalı motoru icat etiği zamandan bu yana günden güne geliştirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda DEUTZ ORJİNAL YEDEK PARÇA tedariğinide sağlamaktadır Temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. üst klasmanda, lider ve bağımsız motor tedarikçisi olarak, pazarın taleplerini karşılamak için inovasyon öncüsü olmak isteğiyle pazarda faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla müşterilerimize sadece motor sağlamak hedefiyle değil, komple çözüm ve servis verme hedefiyle yola çıkmaktayız. Dizel ve gaz motorlarımızın kullanıldığı sanayi alanları, inşaat makineleri için hareketli veya sabit motorlar, madencilik, her türlü pompa tahriği, ve kompresör uygulamaları, vinçler, sondaj ekipmanları, otomotiv, jeneratör uygulamaları, tarım makinaları hava alanı ekipmanları ve bu motorların yedek parçalarıdır. TCT Makine olarak temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. ile birlikte yarının ihtiyacı olan talepleri müşterilerimize bu günden sunmak amacıyla faaliyet göstermekteyiz. TCT MAKİNE, bunların yedek parçaları üretilen ürünlerin satış ve hizmetlerini sunmak üzere 2012 yılında kurulmuştur. TCT MAKİNE, müşteri portföyünü her geçen gün geliştirmektedir. Bu bağlamda, Türkiye deki, özel ve resmi kurumlara her türlü malzeme ve teknik destek sağlama görevini başarıyla sürdürmektedir. ÇÖZÜM ORTAĞI mottosuyla TCT MAKİNE, eğitimli, dinamik ve genç kadrosu ile kurumunuzun ihtiyaçlarını karşılamaya her zaman hazırdır. Vizyonumuz: Türkiye de ve Dünya da faaliyet gösteren kurumlar için, portföyümüz dahilin de bulunan ürünler ve hizmetler için, vazgeçilmez bir tedarikçi olmak. Misyonumuz; Türkiye de ve Dünya da faaliyet gösteren kurumların, portföyümüz dahilin de bulunan ürünler ve hizmetler ile, müşteri memnuniyetin birincil unsur kabul ederek, ihtiyaçlarını karşılamak, bu ürünlerin satış-sonrası desteğini en iyi şekilde sürdürmektir. Neden TCT Makine TCT MAKİNE; uzun zamandır Türkiye motor sanayine satış hizmeti firmalara çözüm ortaklığı ilkesiyle yola çıkmış, motor konusundaki tecrübesi dinamik kadrosu ile Türkiye pazarında saygın bir yer edinmiştir. Bu zaman esnasında DEUTZ AG Türkiye distirbütörlüğünü alarak bilgi,birikim ve de deneyimini premium segmentte Türkiye pazarına sunmuştur.diğer distirübütörlüklerimiz ile beraber Türkiye pazarının yanı sıra TCT Makine olarak Orta doğuda İRAN ve IRAK gibi ülkelerde sıcak temas ve ilişkilerde bulunmaktayız. Türkiye nin önde gelen üretici firmaların tercihi TCT Makine bu başarısını izlemiş olduğu yol ve profesyonel çözüm ortaklığından almaktadır. TCT Makine motor ve ekipmanların satışı konusunda hedefi vazgeçilmez bir tedarikçi olmaktır.

3

4 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ının güççl lü kkaal lpleerri i-- Tieerr 33 TD/TCD 2011 TCD ,9 KW / hp 2,3 ve 4 silindir emişli motorlar ve turbo ,9 KW / hp. Hava soğutmalı sıralı dizilmiş 3,4 şarj 4 silindirli sıralı motorlar. 5 ve 6 silindir emişli motorlar. 6 silindirde aynı zamanda turbo Yağ soğutmalı: opsiyonel olarak entegre soğutma sistemi mevcuttur. Su şarj, hava soğutma beslemeli turbo şarj bulunmaktadır. Gelişmiş soğutmalı: 4 silindir emişli motorda aynı zamanda turbo şarj ve hava enjeksiyon ve yanma sistemi. Dayanıklı ve aşırı iklim koşulları soğutma beslemeli turbo şarj mevcuttur. Kompakt ve güçlüdür, ses ve için son derece uygundur. egzoz emisyonu son derece düşüktür. TCD kw hp. Sıvı soğutmalı sıralı dizilmiş 4 ve 6 silindirli motorlar: Hava soğutma beslemeli turbo şarj. Silindir başına 1 litre kapasite. 2-supap teknolojisi. K ompakt tasarım ve yüksek performans yoğunluğu. DCR enjeksiyon sistemi.

5 TCD ,9 243 kw hp. Sıvı soğutmalı 4 ve 6 silindirli yüksek performans motorları: hava soğutma beslemeli turbo şarj, yüksek performans yoğunluğuna sahip güçlü, dayanıklı motorlar. DCR ile yüksek basınçlı enjeksiyon. Geniş 2 ve 4 supap teknolojisi serisi mevcuttur. TCD kw hp. Geliştirilmiş sıvı soğutmalı 6 ve 8 silindirli motorlar: hava soğutma beslemeli turbo şarj. 4 valf teknolojili 90 derecelik V dizilimli motor. Kompakt, yüksek verim, düşük emisyonlar.

6 İİnnşşaaaat İ t eekki iippmaannl llaar rı ıınnı ıınn ggüüççl llüü kkaal llpp lleer l ri ii- - TTi iieer r 44 Araa... TCD 2.9 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli motorlar, doğal emişli veya yüksek basınç Common Rail Sistemi, aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Bu kompakt motor, özellikle çok kısa ve dar makine montajları için tasarlanmış olup, motor düşük gürültülü ve düşük titreşimli problemsiz olarak çalışırken, aynı zamanda yüksek spesifik güç ve tork sunmaktadır. Güçlü yan PTO lar ve kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: Dizel Oksidasyon Katalizörü (DOC) ve Partikül Oksidasyon Katalizörü (DOC+POC) uygulamaların çoğunu kapsamaktadır; kapalı DPF (Dizel Partikül Filtresi) seçeneği de mevcuttur. TCD 3.6 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli motorlar, hava soğutmalı veya soğutmasız beslemeli turbo şarj, soğutmalı harici EGR ve yüksek basınç Common Rail Sistemi, aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Bu kompakt motor, özellikle kısa ve dar makine montajları için tasarlanmış olup, motor düşük gürültülü ve düşük titreşimli problemsiz olarak çalışırken, aynı zamanda yüksek spesifik güç ve tork sunmaktadır. İki taraflı PTO lar (bir adet 50 kw ağır hizmet seçeneği) ve kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: Partikül Oksidasyon Katalizörü (DOC+POC) uygulamaların çoğunu kapsamaktadır; kapalı DPF (Dizel Partikül Filtresi) seçeneği de mevcuttu. TCD 4.1 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Sistemi (DCR ) aktarma organlarına yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Yüksek güç yoğunluğuna sahip dayanıklı motor tasarımı. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve çok düşük tüketim. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacın en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar ve 4 CYL versiyonda kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: 130 kw den büyük dizel yakıcı oluşturmak için 130 kw den küçük havalı gaz üreten kapalı Dizel partikül filtresi (DPP).

7 TCD 6.1 L kw hp. Su soğutmalı 6 silindirli sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Yüksek güç yoğunluğuna sahip dayanıklı motor tasarımı Üstün güvenlik,uzun servis aralıkları ve çok düşük tüketim. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: 130 kw den büyük dizel yakıcı oluşturmak için 130 kw den küçük gaz üreten kapalı Dizel partikül filtresi (DPP) TCD 7.8 L6 6 silindirli sıralı motor, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, ıslak silindir gömlekleri, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Sistem (DCR ), aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Üstün güç yoğunluğuna sahip ağır hizmet için tasarlanmış motor. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve sınıfındaki en iyi yakıt tüketimi. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. TCD 7.8 ağır hizmet sanayi makinelerinin ihtiyaçları için tasarlanmış egzoz son işlem sistemi kullanmaktadır: tüm çalışma koşulları altında maksimum makine elverişliliği için aktif dizel yakıcı üretimli kapalı DPF TOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA TCD 12.0 V6 TCD 16.0 V kw / hp kw / hp. Yüksek performanslı, su soğutmalı silindirli V-sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, ıslak silindir gömlekleri, yüksek basınç Common Rail Sistem, aktarma organları yönetiminde akıllı adapte olan elektronik kontrol. Üstün güç yoğunluğuna sahip ağır hizmet için tasarlanmış motor. Kompakt V-motor tasarımı çok kısa kurulumları izin vermektedir. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve SCR teknolojisi sayesinde sınıfındaki en iyi yakıt tüketimi. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. TCD 12.0 ve 16.0 yakıt tüketiminin ilk önceliğe sahip olduğu yerler olan büyük ağır hizmet sanayi makinelerinin ihtiyaçları için tasarlanmış agzoz son işlem sistemi kullanmaktadır: maksimum makine elverişliliği ve sınıfındaki en iyi işletme maliyetleri için kanıtlanmış ağır hizmet SCR teknolojisi. i

8 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ı Güçç Arraal lığı-- Tieerr kw hp TD/TCD ,9 kw hp TCD ,9 kw hp TCD kw hp TCD V 74,9 200 kw hp TCD V kw hp TCD kw hp ISO 14396, EU Stage III A / US EPA Tier 3 Karayolu dışında kullanılan mobil makineler düzenlemesine göre oranlardır. Yukarıdaki veriler sadece bilgi amaçlı verilmiş olup bağlayıcı değer teşkil etmemektedir.

9 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ı Güçç Arraal lığı-- Tieerr 44 Arraa kw hp TCD 2.9 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 4.1 L kw hp TCD 6.1 L kw hp TCD 7.8 L kw hp TCD 12.0 V kw hp TCD 16.0 V kw hp ISO 14396, EU Stage III B / US EPA Tier 4 Ara mobil makineler düzenlemesine göre oranlardır. Yukarıdaki veriler sadece bilgi amaçlı verilmiş olup bağlayıcı değer teşkil etmemektedir.

10 TCD 2015 V8 Ladeluftleitung zum Ladeluftkühler Hava soğutucu besleme hava borusu Tubulure d'air du radiateur d'air de charge Tubería de aire de admisión al enfriador de aire de admisión Ansaugsammelrohr Emme Manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Luftpresser Hava Kompresörü Compresseur d'air Compresor de aire Einspritzventil Yakıt Enjektörü Injecteur Válvula de inyección Einzel-Zylinderkopf Tekli silindir kafası Culasse individuelle Culata individual Auspuffsammelrohr Egzoz manifoldu Collecteur d'échappement Colector de escape Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma odası hazneli piston Piston de chambre à combustion Pistón con cámara de combustión Zylinderlaufbuchse Silindir gömleği Chemise de cylindre Camisa de cilindro Ventilstößel Supap İticisi Poussoir Taqué de válvula Ladeluftleitung Besleme hava borusu Tubulure d'air Tubería de aire de admisión Einzel Einspritzpumpe Tekli yakıt enjeksiyon pompası Pompe d'injection Bomba de inyección individual Kühlmittel-Thermostat Soğutucu termostatı Thermostat de fluide réfrigérant Termostato para el líquido refrigerante Schmierölkühler Yağlama yağı soğutucu Refroidisseur d'huile de graissage Enfriador de aceite lubricante Einspritzpumpennockenwelle Yakıt enjeksiyon pompası kam mili Arbre à cames de pompe à injection Árbol de levas de la bomba de inyección Visko-Kupplung Viskoz fan kaplini Coupleur à viscosité Acoplamiento viscoso mechanischer Lüfterantrieb Mekanik fan tahriki Entraînement de ventilateur mécanique Accionamiento mecánico del ventilador Gasnockenwelle Gaz kam mli Arbre à cames de gaz Árbol de levas de gas Kurbelwellen-Schwingungsdämpfer Krank mili titreşim damperi Amortisseur de vibrations de vilebrequin Amortiguador de vibraciones del cigüeñal Schmieröldruckpumpe Yağlama yağı basınç pompası Pompe à huile de graissage Bomba de presión de aceite lubricante Best.-Nr / VP-V/08/2006

11 Order-No / 03 / 2010 / VC-CM EU Nonroad 2004/26, Stage IIIA ve US-EPA, Stage 3 e göre motorlar Motor tipi Sil. ade. D 2011 L04i TD 2011 L04 W TD 2011 L04i TCD 2012 L04 2V TCD 2012 L06 2V TCD 2013 L04 2V TCD 2013 L06 2V TCD 2015 V6 TCD 2015 V8 D 914 L03 D 914 L04 D 914 L06 TCD 914 L06 ve konfig (1) Sil. çap / Strok Deplasman Boyutlar A rl k (3) Temel de erler SAE J 1349 (4) Boy En Yüksek. (2) Tahsis Edilen Havaland rma mm inç l mm inç mm inç mm inç kg lbs kw HP rpm cfm cfm/hp cfm cfm/hp 96/ /4.9 96/ /4.9 96/ / / /5.0 6 IL 6 V 8 V 3 IL 6 IL 6 IL 101/ / / / / / / / / / / / / / / / / / MSHA USA (5) Partikül Endeksi Onay No. Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Beklemede Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir 07-ENA ENA DEUTZ AG Ottostr Cologne, Germany Phone: +49 (0) Telefax: +49 (0) Madenciilliik Makiinellerrii Ayrıntılı Teknik Veriler

12 MSHA onaylı motorlar Motor tipi Sil. ade. ve konfig (1) F 3L 912 W F 4L 912 W F 5L 912 W F 6L 912 W F 6L 413 FW F 8L 413 FW F 10L 413 FW F 12L 413 FW 3 IL 5 IL 6 IL 6 V 8 V 10 V 12 V Sil. çap / Strok Deplasman Boyutlar A rl k (3) Temel de erler Boy En Yüksek. (2) SAE J 1349 (4) Tahsis Edilen Havaland rma mm inç l mm inç mm inç mm inç kg lbs kw HP rpm cfm cfm/hp cfm cfm/hp 102/ / / / / / / / / / / / / / / / BF 6M 1015 C 6 V 132/ / BF 8M 1015 C 8 V 132/ / MSHA USA (5) Partikül Endeksi Onay No E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B009-0 EU Nonroad 97/68, Stage II ve US-EPA Tier 2 ye göre motorlar F 2L 2011, D 2011 L02i 2 IL 94/ / ENA F 3L 2011, D 2011 L03i 3 IL 94/ / ENA F 4L / / ENA BF 3L IL 94/ / ENA BF 4L / / ENA F 2M 2011, D 2011 L02 2 IL 94/ / ENA F 3M 2011, D 2011 L03 3 IL 94/ / ENA F 4M / / ENA BF 3M IL 94/ / ENA BF 4M / / ENA BF 4M / / ENA BF 4M 2012 C 101/ / ENA BF 6M 2012 C 6 IL 101/ / ENA BF 4M 1013 EC 108/ / ENA BF 4M 1013 FC 108/ / ENA ENA ENA ENA BF 6M 1013 FC 6 IL 108/ / ENA ENA F 6L IL 102/ / ENA (1) IL = S ral motor, V = V-motor (2) Standart ya karteri ile; merkezi ya haznesi. (3) VDMA ya göre kullan ma haz r motorun a rl (mar, alternatör, SAEmuhafazas, motor ya hariç) (4) Volandaki net güç, hava so utmal motorlarda ve entegre so utma sistemli motorlarda fan gücü dikkate al nmaktad r. ISO 3046 uyar nca oranlar; 1 kw = 1.36 HP. (5) MSHA: Maden Güvenli i ve Sa l k Kurulu, ABD Standart referans ko ullar: SAE J 1349: 100 kpa barometre bas nc, 298 K ortam s cakl. Güç tolerans : Tüm performans verileri çal an motorla ilgilidir (yakl.100 saat). Tüm nominal güçler için izin verilen tolerans +-%5 tir. Daha fazla bilgi için, lütfen DEUTZ AG, Köln ile veya en yak nda acente ile temasa geçiniz. Bu dosyada verilen de erler sadece bilgi amaçl olup ba lay c de ildir. Teklifte sa lanan bilgiler belirleyicidir.

13 EU Stage IIIB & IV / US EPA Tier 4 Ara ve Tier 4 Motorlar Mobil Makineler Motor Tipi Silindir ve Konfig D 2.9 L4* TD 2.9 L4* TCD 2.9 L4* TD 3.6 L4* TCD 3.6 L4 TCD 3.6 L4 Endüstriyel oranlar (1) ISO 3046/1 ve ISO Tier 3 Maks. Tork / Strok Deplasman Boyutlar (2) Boy En Yüksek. (3) kw HP rpm Nm/rpm mm I mm mm mm kg / / / / / / TCD 4.1 L / / TCD 6.1 L6 6 IL / / TCD 7.8 L6 6 IL / / TCD 12.0 V6 6 V / / TCD 16.0 V8 8 V / / /110 92/110 92/110 98/120 98/120 98/ ), kesinti olmadan fan güç tüketimleridir. ( ). Belirtilen tüm nominal güçlerindendir. ISO 3046 ve ISO 1585, 88/195/EEC, 89/491 EEC ve 97/21/EC - % 5 sapmaya izin verilmektedir. 2). 3) DIN 70020, bölüm 7A, alternatör,,. *) US EPA Tier 4 / EU Stage IIIB Standart referans : ortam barometre 100 kpa, 25 C.

14 Bestell-Nr / 03 / 2012 / VC-CM EU Stage IIIA / US EPA Tier 3 ve Tier 4 ara <56kW Motorlar Motor Tipi Silindir Endüstriyel oranlar (1) Maks / Deplas- Boyutlar (2) 1) kesinti olmadan fan güç tüketimleridir. ve Konfig ISO 3046/1 ve ISO Tier 3 Tork Strok man Boy En Yüksek. (3) ( kw HP rpm Nm/rpm mm I mm mm mm kg Belirtilen tüm nominal güçlerindendir. ISO 3046 ve ISO 1585, 88/195/EEC, D 2011 L2 2 IL / / /491 EEC ve 97/21/EC - % 5 sapmaya izin verilmektedir. D 2011 L2 I 2 IL / / D 2011 L3 3 IL / / D 2011 L3 l 3 IL / / D 2011 L4 W / / D 2011 L4 I / / TD 2011 L4 I / / TD 2011 L4 W / / TCD 2011 L4 W / / D 914 L3 3 IL / / D 914 L / / D 914 L5 5 IL / / D 914 L6 6 IL / / TCD 914 L6 6 IL / / TD 3.6 L / / TCD 3.6 L / / TCD 4.1 L / / TCD 6.1 L6 6 IL / / TCD 7.8 L6 6 IL / / TD 2012 L4 2V / / TCD 2012 L6 2V 6 IL , / / TD 2013 L4 2V / / TCD 2013 L4 2V / / TCD 2013 L6 2V 6 IL / / TCD 2013 L6 4V 6 IL / / TCD 2015 V6 6 V / / TCD 2015 V8 8 V / / ). 3) DIN 70020, bölüm 7A, alternatör, sistemi dahildir, hariçtir. Standart referans : ortam barometre 100 kpa, 25 C. Motorlar EU Stage II ve US EPA Tier 2 F 3 L 912 F 4 L 912 F 5 L 912 F 6 L 912 F 3 L 914 BF 3 L 914 F 4 L 914 BF 4 L 914 F 5 L 914 F 6 L 914 BF 6 L 914 BF 6 L 914 C F 12 L 513 BF 8 L 513 BF12 L 513 BF12 L 513 C BF 4 M 2012 BF 4 M 2012 C BF 6 M 2012 C BF 4 M 1013 FC BF 6 M 1013 FC BF 6 M 1015 BF 6 M 1015 C BF 6 M 1015 C BF 6 M 1015 CP BF 8 M 1015 BF 8 M 1015 C BF 8 M 1015 CP 3 IL 5 IL 6 IL 3 IL 3 IL 5 IL 6 IL 6 IL 6 IL 12 V 8 V 12 V 12 V 6 IL 6 IL 6 V 6 V 6 V 6 V 8 V 8 V 8 V , / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / DEUTZ AG Ottostr Cologne, Germany Phone: +49 (0) Telefax: +49 (0)

15 F4M2011 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Schmierkühleranschlüsse Lube Raccords de réfroidisseur d'huile Conexiones del refrigerador de aceite lubricante Ventil-Stößelstange Tige de culbuteur Varilla de empuje Schmieröl-Thermostat Thermostat d'huile de graissage Termostato para aceite lubricante Einzel-Einspritzpumpe Pompe d'injection individuelle Bomba individual de inyección Schmieröl-Filter Filtre à huile de graissage Filtro de aceite lubricante Heizungsanschlüsse Cab Prise de chauffage Connexiones de calefacción Regelstange Crémaillère Barra cremallera Schwungrad Volan Volante Ölwanne Carter d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Nockenwelle mit Einspritzpumpennocke Arbre à cames avec cames de pompes d'injection Arbol de levas con levas para bombas de inyecci'on Schmieöl-Peilstab Y Jauge d'huile Varilla medidora del nivel de aceite lubricante Ölpumpe für den Schmieröl- und Kühlkreislauf Pompe à huile pour les circuits d'huile de graissage et de refroidissement Bomba para aceite lubricante y refrigerante Verbrennungsluftansaugleitung Hava manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Lüfter Fan Ventilateur Ventilador Kolben mit eingezogener Brennraum-Mulde Piston avec alvéole omega Pistón con cámera de combustión Generator Alternatör Alternateur Generador Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Permanentspannrolle Galet-tendeur permanent Polea tensora permanente Zahnriemen für Motorsteuerung Motor zamanlama Courroie dentée pour la distribution Correa dentada para distribución del motor Best.-Nr /VM-V/05/2002

16 Tar m Makineleri için Motorlar

17 Gerçekler DEUTZ taraf ndan olu turulmu tur Hepsi büyük bir fikirle ba lad. Nicolaus August Otto zamanl motor ilkesini icat ederek, küresel motorlu araç toplumunun temellerini atm t r. Günümüzde dünyan n ülkesine yay lm olan den fazla sat ve servis orta m zla üst düzey e itim görm ve motivasyona sahip DEUTZ çal an yla m terilerimize yard m olmaktay z. Tar m sektöründe gerekli olan verim art devasad r. Geçti imiz yüzy l n ba nda bir çiftçi yapt i le ki iyi besleyebiliyordu. Günümüzde daha yüksek düzeydeki makinele meden dolay bu say ki iye km t r. Sadece Almanya da ülkenin toplam yüzölçümünün yüzde si tar m amaçl olarak kullan lmaktad r. DEUTZ, makine pazar ndaki yüzde lik pay yla hektar alan i lemekte ve bu alan her geçen gün

18 Motorlar EU Stage II / US EPA Tier 2 EU Stage III A / US EPA Tier 3 Yukar daki veriler sadece bilgi amaçl verilmi tir ve ba lay c de erleri temsil etmemektedir. DEUTZ bir üne sahiptir. temelinde güvenilirlikleri ve uzun hizmet ömürleri yer.. Tüm dünyadaki. D/TD/TCD kw hp FL 912 / kw hp D/TCD kw hp TCD kw hp BFM kw hp TCD kw hp BFM kw hp TCD kw hp DEUTZ ttaraff ndan ürettiillmii ttiir

19 Motorlar EU Stage III B / US EPA Tier 4 ara EU Stage IV / US EPA Tier 4 Yukar daki veriler sadece bilgi amaçl verilmi tir ve ba lay c de erleri temsil etmemektedir. Bir motor sistemi tedarikçisi olarak, karma k tahrik gereksinimlerinin çözümünde uzman olmaktan gurur duyar z. imiz mevcut gelecekteki egzoz yönetmeliklerini kar lamak ve bunlar n üstüne kmakt r. De i ken emisyon d rme teknolojisi olan DVERT ile, en güncel emisyon yönetmeliklerini etkin ve ekonomik bir ekilde yerine getirmek için yüksek standartta iste e uyarlanm çözümler geli tirmekteyiz. DEUTZ un EU Stage III B and IV / US EPA Tier 4 ara ve Tier 4 emisyon düzeyleri için kapsaml bir ürün portföyü bulunmaktad r. Yeni ürün seçimleri bu teknolojik ilerlemeyi m terilerimize net olarak sunmaktad r. TCD 4.1 L kw hp TCD 2.9 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 16.0 V kw hp TCD/TTCD 6.1 L kw hp TCD/TTCD 7.8 L kw hp TCD 12.0 V kw hp DEUTZ ttaraff ndan ürettiillmii ttiir

20 K s tl do al kaynaklar, sürdürülebilir çevre yönetimi, alternatif tahrik teknolojileri boyut küçültme gibi zorluklar n ve görünürlük için kompakt yüksek performansl motorlar. say s ve potansiyel çözüm aral çok büyüktür. Sadece y llar n tecrübesi ve m terilerimizle olan ortakl a uygulama seçeneklerini garanti etmektedir. dayanan yenilik ve teknik uzmanl k (knowhow) DEUTZ a bugün keyfini kard m z teknolojik liderli ini ve gelece e haz r olmay sa lamaktad r. Daha d k kurulum maliyetlerine sahip üstün kullan m yi konumland r lm yard mc tahrikler, geni verimli Yüksek motor yük katsay s na dayanan yüksek verimlilik sonuçlar ve d k yak t tüketimi. DEUTZ motorlu makinelerin yüksek yeniden sat de eri. Daha az Enerji, Daha fazla Verim.

21 F4L914 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Zylinderkopf Culasse Culata Luftführungshaube Hava yönlendiricisi Manche d'air Manga guia de aire Auslaß-Ventil Solupape d'échappement Válvula de escape Schwungrad Volan Volant Volante Rippenzylinder Cylindre à ailettes Cilindro de aletas Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Schmieröl-Kühler Refroidisseur d'huile Refrigerador de aceite lubricante Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma hazneli piston Piston avec alvéole de combustion Pistón con cámera de combustión Schmieröl-Filter Filtre à huile Filtro de aceite lubricante Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Schmieröl-Meßstab Jauge d'huile Varilla de medición del nivel de aceite Wahlweise mit DEUTZ- Zweistufenverbrennung für Einsätze mit extremen Anforderungen an die Abgasqualität. olan uygulamalar için opsiyonel olarak DEUTZ two-stage-combustion (iki En option, avec combstion en deux phases pour applicatons exigeant une qualité optimales des gaz d'échappement. A opción, con combustión en dos etapas sistema DEUTZ, para aplicaciones que exigen muy alta calidad de los gases de escape. Ansaugsammelrohr Emme manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Kurbelgehäuse Entlüftung (geschlossen) Desaireac. bloque Reniflard Generator Alternatör Génératrice Alternador Kühlgebläse Soufflante de refroidissement Turbina de refrigeración Einlaß-Ventil Emme Schmieröl-Wanne cuvette d'huile Kraftstoff-Förderpumpe Pompe d'alimentation en combustible Bomba de alimentación de Einspritzpumpe Pompe d'injection Schmieröl-Ansaugrohr Tube d'aspiration d'huile de graissage Tubo de aspiración de aceite Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations Schmieröl-Pumpe Pompe à huuile de graissage Soupape d'admission Válvula de admisión Cárter de aceite combustible bomba de inyección lubricante Amortiguador de vibraciones Bomba de lubricación Best.-Nr /VM-

22 914. Genset Motoru dak -1 rpm; dak -1 rpm. 914 Gen : 4 ve 6. Deplasman: 1.1 l/silindir. Münferit.. Opsiyonel elektronik (GAC). : Hizmet halinde 3.0 milyon motor... : tasarruf eder ve uygun maliyetli.. Tüm dünyadan 1000 den fazla noktada servis.. F 4L 914 Boy: mm inç En mm inç : mm inç : g lb F 6L 914 Boy: mm inç En: mm inç : mm inç : g lb

23 Güç tablosu: 914 Genset Motoru. 50 Hz Motor Tipi F 4L 914 F 6L rpm H Motor / t güçleri 1), ICN (COP) 2) W hp 41, , Birincil güç, ICN ( PRP ) 3) W hp 43, , , IFN ( LTP ) 4) W hp 45, , (COP) 5) A ( PRP ) 5) A ( LTP ) 5) A (COP) 6) 100 % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr Güç tablosu: 914. Genset Motoru. 60 Hz Motor tipi F 4L 914 F 6L rpm Fre H Motor / t güçleri 1)) S, ICN (COP) 2) W hp 48, , Birincil güç, ICN ( PRP ) 3) W hp 51, , , IFN ( LTP ) 4) W hp 53, , (COP) 5) e ( PRP ) 5) e ( LTP ) 5) e (COP) 6) 100 % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr ) geçin 2) ola 3) Birincil güç % 100, %60,. Standart motor : ola SAE 3, 8 /10 olan :, -. 4) 5) - ( 6). Bu veri mevcuttur. Filtre: : Alternatör 14, 55 A; 12, 3 motoru ile Gvernör: Me ( Motorpal ) ro ( GAC ). The engine company. E T AG E M OTO R Deutz-Mülheimer Str D Köln Phone: + 49 (0) Fax: + 49 (0) Internet: Order Number / 12 / 2003 / VM-V

24 F4L2011 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Schmierkühler Radiateur d'huile de graissage Refrigerador de aceite lubricante Ventil-Stößelstange Supap itici Tige de culbuteur Varilla de empuje Einzel-Einspritzpumpe Pompe d'injection individuelle Bomba individual de inyección Schmieröl-Filter Filtre à huile de graissage Filtro de aceite lubricante Heizungsanschlüsse Prise de chauffage Connexiones de calefacción Schwungrad Volan Volant Volante Regelstange Crémaillère Barra cremallera Ölwanne Carter d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Nockenwelle mit Einspritzpumpennocke Arbre à cames avec cames de pompes d'injection Arbol de levas con levas para bombas de inyecci'on Schmieöl-Peilstab Jauge d'huile Varilla medidora del nivel de aceite lubricante Verbrennungsluftansaugleitung Hava manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Integriertes Kühlgebläse mit Schutzgitter Ventilateur de refroidissement intégré avec grille de protection Ventilador de refrigeración integrado, con rejilla de protección Generator Alternatör Alternateur Generador Kolben mit eingezogener Brennraum-Mulde Piston avec alvéole omega Pistón con cámera de combustión Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Permanentspannrolle Daimi Galet-tendeur permanent Polea tensora permanente Zahnriemen für Motorsteuerung Courroie dentée pour la distribution Ölpumpe für den Schmieröl- und Kühlkreislauf p Pompe à huile pour les circuits d'huile de graissage et de refroidissement Bomba para aceite lubricante y refrigerante Best.-Nr /VM-V/05/2002

25 Motorlar rpm de 220 ve 322 HP (164 ve 240 kw)

26 Özelllliikllerr Modern 90 V6 ve V8 motorlar Tam monteli ve Solid-state Programlanabilir Motora monte kuru tip hava temizleyici ve Kombine (CHP), regülatörü,, Venturi mikser * SAE 1 SAE 14 volan Avanttajjllarr n z : havadan suya beslemesi manifold ve turbo Kombine ve Güç (CHP). Kompakt,.. Islak silindir gömlekleri: r ve : - Sudan Havaya Radyatör ( ) - Sudan Suya V6 ve V8 modelleri için orta turbo besleme. Mottorr Özelllliikllerrii : Motor karteri: : : Supap dizilimi/zamanlama: Turbo : Piston: : : Krank mili: Liquid cooling Islak gömlekli gri dökme demir motor karteri, vakum kontrollü, gri dökme demir,, dört supap teknolojisi, supap iticileri, itici çubuklar ve külbütö, ve merkezi kam mili ile tahrik. ve Pü Trapez piston pimi : Üç metalli yataklar Kam mili: : : : Alternatör: : Çelik kam mili Entegre, alternatör, 28 V / 55 A 24 V / 5.5 kw

27 Tekniik Verriillerr TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 Gener Veriler 6 8 Silindir dizilimi V, 90 V, 90 Emme Toplam deplasman Litre in lb kg 2, ,844 1,290 EPA ve EPA 1) Maksimum güç 2) hp kw Motor h rpm 1,800 1,900 Rölanti devri rpm rpm de azami tork 3) NM lb-ft ,032.4 etimi 4) kwh kwh btu BHPH 7,401 7,586 Gaz, minimum Metan > 70 % 1) -Motorlar) için EPA ya göre o 2) 3) Net tork Boyutlar C A B TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 A mm in 1, , B mm in C mm in 1, ,

28 TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 DEUTZ Corporation 3883 Steve Reynolds Blvd Norcross, GA Phone (770) PN - / Oct 2010

29 D 914 L6 mit Abgasrückführung (AGR) devridaim sistemli (EGR) avec recirculation des gaz d'échappement (EGR) con reducción de gases de escape (RGE) Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Zylinderkopf Culasse Culata Kurbelgehäuse Entlüftung (geschlossen) Desaireac. bloque Reniflard AGR-Zuführung EGR EGR - entrée Admisión de la RGE AGR-Ventil mit elektr. Steller Aktivatörlü EGR valfi EGR - soupape avec actuateur électrique Luftführungshaube Válvula de la RGE con regulador eléc Hava yönlendiricisi Manche d'air Manga guia de aire AGR-Kühler EGR EGR - réfrigérant Radiador de la RGE Kühlgebläse Soufflante de refroidissement Turbina de refrigeración Auslaß-Ventil Solupape d'échappement Válvula de escape Schwungrad Volan Volant Volante Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Rippenzylinder Cylindre à ailettes Cilindro de aletas Generator Alternatör Génératrice Alternador Schmieröl-Filter Filtre à huile Filtro de aceite lubricante Schmieröl-Pumpe Pompe à huuile de graissage Bomba de lubricación Schmieröl-Kühler Refroidisseur d'huile Refrigerador de aceite lubricante Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations Amortiguador de vibraciones Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma hazneli piston Piston avec alvéole de combustion Pistón con cámera de combustión Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Schmieröl-Meßstab Jauge d'huile Varilla de medición del nivel de aceite Einlaß-Ventil Emme Soupape d'admission Válvula de admisión Schmieröl-Wanne cuvette d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Förderpumpe Pompe d'alimentation en combustible Bomba de alimentación de combustible Einspritzpumpe Pompe d'injection Bomba de inyección Schmieröl-Ansaugrohr Tube d'aspiration d'huile degraissage Tubo de aspiración de aceite lubricante Best.-Nr /VP-V/08/2006

30 Mobil makineler için - dak -1 rpm de kw hp EU Stage IIIA / US EPA Tier 3 Su so utmal 4 ve 6 silindirli s ral, turbo arj ve hava so utma beslemeli motorlar. Güçlü DEUTZ Common Rail (DCR ) enjeksiyon sistemi ve aktarma organlar yönetimine ak ll adapte olan elektronik motor kontrolü (EMR3) yak tüketiminde optimum motor performans sa lamaktad r. 4 silindirle birlikte mekanik enjeksiyon sistemi de mevcuttur. ko ullar alt nda bile en iyi so uk basma özellikleri Akustik a dan optimize edilmi sayesinde gürültü emisyonuyla birlikte sorunsuz ve yüksek dayan kl l k Kompakt motor ve tahrik di lisine entegre üç PTO tahriki seçene i kurulum maliyetlerini d rmekte ve uygulama say s n artt rmaktad r. Islak silindir gömlekleri, uzun ya de i tirme aral klar ve motor s v lar n n kolay de i tirilmesi i letme ve servis maliyetlerini d rür ve makinenin elveri lilik durumu artt r r. Sa lam motor tasar m yüksek sülfürlü yak tlarda bile dünyan n her yerinde çal may mümkün k lmaktad r. Teknik veriler Motor tipi TCD 2013 L4 2V 5) TCD 2013 L4 2V TCD 2013 L6 2V TCD 2013 L6 4V Silindir say s Silindir çap /strok mm in 108/ / / / / / / /5.1 Kapasite l cu in S k t rma oran 18.1:1 18.1:1 18.1:1 18.1:1 Nominal h zlar dak -1 rpm Güç k 1) TCD 2013 L4 2V 5) TCD 2013 L4 2V TCD 2013 L6 2V TCD 2013 L6 4V ISO ya göre güç kw hp h z dak -1 rpm 2200 Azami tork Nm lb/ft ) h z dak -1 rpm Minimum rölanti h z dak -1 rpm Belirli ya tüketimi 2) g/kwh lb/hph A rl k, DIN K s m 7A 3) kg lb ) Fan kapasitesi kapasite verisidir 2) En iyi tam yüklü tüketim 15 C de kg/dm 3 60 F ta 6.96 lb/us galon yo unluktaki dizelle ilgilidir. 3) Mar /dinamo, so utucu ve s v lar hariç ancak volan ve volan muhafazas dahildir. 4) Anahtarl dahili EGR (egzoz gaz dön ) ile 1100 Nm lb-ft 5) Mekanik enjeksiyon sistemi Bu sayfadaki veriler sadece bilgi amaçl olup ba lay c de ildir. Fiyat teklifindeki veriler belirleyicidir.

31 Tork e risi TCD 2013 L4 2V kw 173 hp TCD 2013 L6 2V kw 268 hp TCD 2013 L6 4V kw hp TCD 2013 L4 2V kw 140 hp ( dak -1 rpm) Sipari No / 09 / 2011 / VC-CM TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) Boyutlar B C A A B C TCD 2013 L4 2V mm in * TCD 2013 L6 2V mm in ** TCD 2013 L6 4V mm in ** * V-kay l tahrik ** Çoklu-V kay l tahrik Not:. Motor boyutlar ve a rl klar teslimat kapsam na göre de i iklik göstermektedir. Daha fazla bilgi için lütfen DEUTZ AG Köln e veya ilgili sat temsilcisine ba vurunuz DEUTZ AG Ottostraße Köln Deutschland Telefon +49 (0) Telefax +49 (0)

32 TCD 2015 V8 Ladeluftleitung zum Ladeluftkühler Hava besleme hava borusu Tubulure d'air du radiateur d'air de charge Tubería de aire de admisión al enfriador de aire de admisión Ansaugsammelrohr Emme Manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Luftpresser Hava Kompresörü Compresseur d'air Compresor de aire Einspritzventil Injecteur Válvula de inyección Einzel-Zylinderkopf Tekli silindir Culasse individuelle Culata individual Auspuffsammelrohr Egzoz manifoldu Collecteur d'échappement Colector de escape Kolben mit Brennraum-Mulde Piston de chambre à combustion Pistón con cámara de combustión Zylinderlaufbuchse Chemise de cylindre Camisa de cilindro Ventilstößel Supap Poussoir Taqué de válvula Ladeluftleitung Besleme hava borusu Tubulure d'air Tubería de aire de admisión Einzel Einspritzpumpe Pompe d'injection Bomba de inyección individual Kühlmittel-Thermostat Thermostat de fluide réfrigérant Termostato para el líquido refrigerante Schmierölkühler Refroidisseur d'huile de graissage Enfriador de aceite lubricante Einspritzpumpennockenwelle Arbre à cames de pompe à injection Árbol de levas de la bomba de inyección Visko-Kupplung Viskoz fan kaplini Coupleur à viscosité Acoplamiento viscoso mechanischer Lüfterantrieb Mekanik fan tahriki Entraînement de ventilateur mécanique Accionamiento mecánico del ventilador Gasnockenwelle Gaz kam mli Arbre à cames de gaz Árbol de levas de gas Kurbelwellen-Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations de vilebrequin Amortiguador de vibraciones del cigüeñal Schmieröldruckpumpe Pompe à huile de graissage Bomba de presión de aceite lubricante Best.-Nr /VP-V/08/2006

Temel Motor Teknolojisi

Temel Motor Teknolojisi Temel Motor Teknolojisi İçerik Otomotiv Tarihçesi Otto Motorlarda 4 Zaman Krank Mili Kam Mili Lambda Vuruntu Motor Yerleşim Tipleri Güç ve Tork 2 Otomotiv Tarihçesi İlk Buharlı otomobil 1769.(Fransız Joseph

Detaylı

STANDBY 250 kva 400 Volt 50 Hz 1500 rpm

STANDBY 250 kva 400 Volt 50 Hz 1500 rpm 250 STANDBY 250 kva 400 Volt 50 Hz 1500 rpm TANITIM 4 ZAMANLI SU SOĞUTMALI DİZEL MOTOR,MEKANİK FANLI VE KORUYUCU KAFESLİ RADYATÖR,AKÜ İLE ÇALIŞTIRMA,AKÜ KABLOLARI VE SEHPASI,ŞARJ ALTERNATÖRÜ,MEKANİK GOVERNOR,MOTOR

Detaylı

5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Düşük Profil i Bağ-Bahçe Traktörleri

5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Düşük Profil i Bağ-Bahçe Traktörleri 5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Düşük Profilli Bağ-Bahçe Traktörleri 2 5GL Serisi Traktörler Genel Bakış 5GL Düşük Profil, Alçak Bağ-Bahçe Uygulamaları için Yeni Çözüm Yeni John Deere

Detaylı

Her işte. ISB e. Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS

Her işte. ISB e. Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS Her işte. ISB e Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS ISB e Cummins ISB e, güvenilirlik konusundaki ününü artırmaya devam ediyor. Cummins ISB e, kamyon, otobüs ve özel iş aracı kullanıcılarına Cummins ten

Detaylı

DENİZ MOTORLARI. e. Egzoz Sistemi Motor içinde yanma sonrası oluşan kirli gazların dışarı atılmasını sağlayan sistem.

DENİZ MOTORLARI. e. Egzoz Sistemi Motor içinde yanma sonrası oluşan kirli gazların dışarı atılmasını sağlayan sistem. Motorların Sınıflandırılması A. Kullandıkları Yakıta Göre; a. Benzinli b. Dizel (Mazotlu) c. Elektrikli (Akülü) B. Çalışma Prensibine Göre; a. İki Zamanlı b. Dört Zamanlı C. Soğutma Sistemine Göre; a.

Detaylı

GÜÇ MODU F (Hassas Mod) E (Ekonomik Mod) P (Güç modu) HP (Yüksek Güç Modu) Hassas haraket gerektiren hafif çalıșmalar içindir Düșük yakıt tüketimi istenen çalıșmalar içindir Genel kazı ve yükleme çalıșmaları

Detaylı

Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar

Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar P14902TR / Örjan Åslund BASIN bülteni 24 Eylül, 2014 Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar Scania'nın Euro 6 çalışmaları çerçevesinde yeni nesil motorlara yönelik

Detaylı

432F2. Caterpillar 432F2 Bekolu Yükleyici. Motor CAT C 4.4 Beygir Gücü. 74,5 kw / 101 hp Çalışma Ağırlığı

432F2. Caterpillar 432F2 Bekolu Yükleyici. Motor CAT C 4.4 Beygir Gücü. 74,5 kw / 101 hp Çalışma Ağırlığı Motor CAT C 4.4 Beygir Gücü 74,5 kw / 101 hp Çalışma Ağırlığı 8400-11086 kg Beko Kazı Derinliği Uzatmalı Stik (SAE) 4281-5274 mm 432F2 Çalışma ağırlığı ve diğer özellikler makina konfigürasyonuna göre

Detaylı

4 SİLİNDİR BENZİNLİ MOTOR COK-G.ENRJ.005

4 SİLİNDİR BENZİNLİ MOTOR COK-G.ENRJ.005 4 SİLİNDİR BENZİNLİ MOTOR COK-G.ENRJ.005 Teknik Açıklama Komple bir motor test standı olarak denet seti amaçlı tasarlanmıştır. Burada kullanılan motor kontrollü bir katalitik konvertör ile dört silindirli

Detaylı

Traktör AXION 900-800 ARION 600-500 - 400 AXOS 300

Traktör AXION 900-800 ARION 600-500 - 400 AXOS 300 Traktör AXION 900-800 ARION 600-500 - 400 AXOS 300 XERION 5000 / 4500 / 4000 TRAC / TRAC VC 2 0 7 4 8 3 5 6 9 Mercedes-Benz Motor OM 47 LA 5 Şase (XERION 5000 / 4500), maks. 530/490 bg OM 470 LA (XERION

Detaylı

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 5. Soğutma Şekline Göre Hava soğutmalı motortar: Bu motorlarda, silindir yüzeylerindeki ince metal kanatçıklar vasıtasıyla ısı transferi yüzey alanı artırılır. Motor krank milinden hareket alan bir fan

Detaylı

Soru 5) Pistonun, silindir içersinde iki ölü nokta arasında yaptığı tek bir harekete ne denir? a) Çevrim b) Vakum c) Basma d) Zaman

Soru 5) Pistonun, silindir içersinde iki ölü nokta arasında yaptığı tek bir harekete ne denir? a) Çevrim b) Vakum c) Basma d) Zaman Soru 1) Pistonun silindir içersinde yön değiştirmek üzere bir an durakladığı yere ne ad verilir? a) Silindir başı b) Silindir eteği c) Ölü nokta d) Piston durağı Soru 4) Silindir hacmi aşağıdakilerden

Detaylı

Her Yükte. ISL e. Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS

Her Yükte. ISL e. Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS Her Yükte. ISL e Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS ISL e Cummins ISL e, hafif, küçük boyutlu ve yakıtı verimli kullanan 8,9 litrelik bir motor olup yüksek düzeyde esnek güç seçenekleri sunmaktadır. Rakiplerine

Detaylı

OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER

OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER AC-MOTORLU VE POMPALI YAĞ VE HAVA SOĞUTMA SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan kuruluşumuzun

Detaylı

MAKİNE VE MOTOR DERS NOTLARI 9.HAFTA

MAKİNE VE MOTOR DERS NOTLARI 9.HAFTA MAKİNE VE MOTOR DERS NOTLARI 9.HAFTA Hazırlayan: Öğr. Gör. Tuğberk ÖNAL MALATYA 2016 SUPAP SİSTEMLERİ 1. KÜLBÜTOR MEKANİZMASI Eksantrik milinden aldığı hareketle silindirlerde emme ve egzoz zamanlarının

Detaylı

Sıvı soğutma takımları Grasso FX GC PP Soğutma gücü kw. Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1

Sıvı soğutma takımları Grasso FX GC PP Soğutma gücü kw. Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1 Soğutma gücü 260-1800 kw Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1 COPYRIGHT Tüm hakları saklıdır. Bu dokümantasyonun hiçbir bölümü, GEA Refrigeration Germany GmbH (bundan böyle Üretici olarak anılacak)

Detaylı

DPU 90. DPU90: Kumlu zeminler için yüksek frekans

DPU 90. DPU90: Kumlu zeminler için yüksek frekans DPU 90 Ters Çevrilebilir Vibrasyonlu Kompaktörler DPU90: Kumlu zeminler için yüksek frekans DPU90 vibrasyonlu kompaktör, kumlu zeminlerin sıkıştırılması için uzmandır. Alt gövde dengelidir, hafiftir ve

Detaylı

600MG Model Mercedes-Benz OM 926 LA (FAZ III A) Tip 4 zamanlı, turbo şarjlı, direk enjeksiyonlu, intercooler su soğutmalı dizel motor Silindir sayısı 6 Sıra Piston Çapı ve Stroku 106 mm x 136 mm Motor

Detaylı

METAN TEKNOLOJİ MÜHENDİSLİK SAN. VE. TİC. LTD. ŞTİ.

METAN TEKNOLOJİ MÜHENDİSLİK SAN. VE. TİC. LTD. ŞTİ. METAN TEKNOLOJİ MÜHENDİSLİK SAN. VE. TİC. LTD. ŞTİ. 1. BE BERNOULLİ HAVA KAYNAKLI ISI POMPALARI ( 2-5) 2. BH BERNOULLİ HİBRİD ISI POMPALARI ( 8-10 ) 3. BA BERNOULLİ SU KAYNAKLI ISI POMPALARI ( 11-12 )

Detaylı

DEUTZ-FAHR 4E Serisi

DEUTZ-FAHR 4E Serisi DEUTZ-FAHR 4E Serisi YENİ 4E SERİSİNİN FARK YARATAN ÖZELLİKLERİYLE TANIŞIN DAİMA DAHA FAZLASINI İSTE! 4E Serisi 4050E 4055E 4065E 4075E 4080E Maksimum Güç Hp/kW 50/36,8 62/46,2 72/53,7 82/61,1 80/59,7

Detaylı

TEKNİK VERİLER TIGER 55 (2WD) 65 (2WD)

TEKNİK VERİLER TIGER 55 (2WD) 65 (2WD) Ürün Gamı TIER III HRT yeni nesil motor 12+3 vites Sürüngen vites 540-540ECO PTO 3.000kg hidrolik kaldırma kapasitesi Kabin seçeneği Üstün manevra kabiliyeti Performans ve yakıt ekonomisi TIGER 55 65 (2WD)

Detaylı

NEW HOLLAND. TR6 Serisi

NEW HOLLAND. TR6 Serisi NEW HOLLAND TR6 Serisi New Holland markası, çiftçilerimizden aldığı desteği kendi tecrübesi ile birleştirerek yüksek teknolojiye sahip traktörler üretiyor. NEW HOLLAND TR6 Serisi TR6 Serisi 4 Silindirli

Detaylı

DD25B. VOLVO ÇİFT TAMBURLU SİLİNDİRLER 2.6 t 18.5 kw

DD25B. VOLVO ÇİFT TAMBURLU SİLİNDİRLER 2.6 t 18.5 kw DD25B VOLVO ÇİFT TAMBURLU SİLİNDİRLER 2.6 t 18.5 kw 360 görüş alanı En uygun şekilde yerleştirilmiş kızaklı koltuk, açılı silindir yatakları ve eğimli motor kaputu tasarımına sahip DD25B sektörde öncü,

Detaylı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı KOMPLE ÇÖZÜM Isıtma Soğutma Sıhhi Sıcak Su ÇEVRE DOSTU Dünyanın en yüksek COP=4,5 değerine sahip ekonomik sistemlerdir. Yenilenebilir enerji olan Hava ve Güneşten faydalanma Gaz veya yakıt ile ısıtmaya

Detaylı

5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Alçak Profil i Bağ-Bahçe Traktörleri

5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Alçak Profil i Bağ-Bahçe Traktörleri 5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Alçak Profilli Bağ-Bahçe Traktörleri 2 5GL Serisi Traktörler Genel Bakış 5GL Alçak Profil, Alçak Bağ-Bahçe Uygulamaları için Yeni Çözüm Katlanabilir Aynalar

Detaylı

NEW HOLLAND. TDS Serisi

NEW HOLLAND. TDS Serisi NEW HOLLAND TDS Serisi NEW HOLLAND TDS Serisi New Holland TDS Serisi tüm modellerinde standart olarak sunulan turbo-intercooler aspirasyon sistemine sahip motorlar sayesinde yüksek performans yakıt ekonomisi

Detaylı

NEW HOLLAND. T8 Auto Command Serisi

NEW HOLLAND. T8 Auto Command Serisi NEW HOLLAND T8 Auto Command Serisi Yeni T8 AC Serisi, Sahip olduğu yeni ve en son teknolojiye sahip Tier 4B SCR motorları ile kendi sınıfında gücün ve ekonominin simgesi olmaya devam etmektedir. T8 AC

Detaylı

VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ

VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ Prins Otogaz Dönüşüm Kiti ile Üstün Performans Yüksek Sürüş Keyfi Kıymet bilenlerin otogaz dönüşüm kiti, Prins! Kıymet Bilenlerin Otogaz Dönüşüm Kiti, Prins! Dünyada sıralı

Detaylı

Common Rail ve Intercooler teknolojisiyle bütünleşen motor. Güç Yönetim Sistemi.

Common Rail ve Intercooler teknolojisiyle bütünleşen motor. Güç Yönetim Sistemi. Common Rail ve Intercooler teknolojisiyle bütünleşen motor. 69 dba ya düşürülmüş sessiz kabin içi. Kontrol kolayl ğ sağlayan kumanda kollar. Güç Yönetim Sistemi. Tamamı yüksek verim sağlayan modelleriyle

Detaylı

HGX12e/60-4 S CO2 Motor: V Δ / V Y -3-50Hz Soğutucu: R744

HGX12e/60-4 S CO2 Motor: V Δ / V Y -3-50Hz Soğutucu: R744 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R744 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -35,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 12,02 bar Kondenzasyon sıcaklığı -5,0 C Yoğuşmalı

Detaylı

HGX8/ Motor: V Δ/YYY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HGX8/ Motor: V Δ/YYY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi uygulama talimatları sınırı Lütfen kontrol Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı 0,0 C Evaporasyon basıncı (abs.)

Detaylı

People. Passion. Performance. Seyyar Dizel Kompresörler Güvenilir Performans için Üretildi

People. Passion. Performance. Seyyar Dizel Kompresörler Güvenilir Performans için Üretildi People. Passion. Performance. Seyyar Dizel Kompresörler Güvenilir Performans için Üretildi Güç İhtiyacınız Olan Her Zaman Her Yerde Seyyar kompresörlerin tek görevi vardır: ihtiyaç olan yerde ve zamanda

Detaylı

T5 Serisi t5.95 t5.105 t5.115

T5 Serisi t5.95 t5.105 t5.115 NEW HOLLAND T5 Serisi t5.95 t5.105 t5.115 Hi-Lo & Electro Command Düşük yakıt sarfiyatı Yüksek tork Uzun ömürlü motor Çevre dostu *T5.95 sadece EC modellerinde bulunmaktadır. Comman Rail Motor ile, Daha

Detaylı

HGX22e/105-4 S CO2 Motor: 220-240V Δ / 380-420V Y -3-50Hz Soğutucu: R744

HGX22e/105-4 S CO2 Motor: 220-240V Δ / 380-420V Y -3-50Hz Soğutucu: R744 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R744 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -35,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 12,02 bar Kondenzasyon sıcaklığı -5,0 C Yoğuşmalı

Detaylı

Basınçlı Havanın Yeni Yüzü...

Basınçlı Havanın Yeni Yüzü... Basınçlı Havanın Yeni Yüzü... 2 Neden Ekosan Kompresör 3 Pazarda tecrübe edinmiş müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan dinamik ve tecrübeli kadrosu ile imalatını sürdüren EKOSAN KOMPRESÖR, Türkiye

Detaylı

YIL TAM GARANTİ. TEKSAN mini... Gücünü hafife almayın! Benzinli Jeneratörler

YIL TAM GARANTİ. TEKSAN mini... Gücünü hafife almayın! Benzinli Jeneratörler 2 YIL TAM GARANTİ TEKSAN mini... Gücünü hafife almayın! Benzinli Jeneratörler B E N Z İ N L İ T E K S A N M İ N İ J E N E R AT Ö R S E R İ S İ TJ 3200 TJ 2700 TJ 15000 TS OTM / MS OTM TJ 12000 TS Üstün

Detaylı

HGX7/ Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HGX7/ Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi uygulama talimatları sınırı Lütfen kontrol Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -2,0 C Evaporasyon basıncı (abs.)

Detaylı

HGZX7/ R404A/R507 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HGZX7/ R404A/R507 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Evaporasyon sıcaklığı -30,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 2,04 bar Kondenzasyon sıcaklığı 40,0 C Yoğuşmalı basınç (abs.)

Detaylı

HGZX7/ R404A/R507 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HGZX7/ R404A/R507 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Evaporasyon sıcaklığı -30,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 2,04 bar Kondenzasyon sıcaklığı 40,0 C Yoğuşmalı basınç (abs.)

Detaylı

HGZX7/ R404A/R507 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HGZX7/ R404A/R507 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Evaporasyon sıcaklığı -50,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 0,82 bar Kondenzasyon sıcaklığı 40,0 C Yoğuşmalı basınç (abs.)

Detaylı

HGX46/280-4 S CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744

HGX46/280-4 S CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744 Önemli bilgiler Kritik nokta üstü CO2 uygulamaları henüş geliştirme aşamasında bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar, komple yeni sistem teknolojisi ve ayarları gerektirmektedir. Bu uygulamalar, fluorlu gazların

Detaylı

HGX46/310-4 ML CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744

HGX46/310-4 ML CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744 Önemli bilgiler Kritik nokta üstü CO2 uygulamaları henüş geliştirme aşamasında bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar, komple yeni sistem teknolojisi ve ayarları gerektirmektedir. Bu uygulamalar, fluorlu gazların

Detaylı

Yeni Nesil Common Rail Motorlar Çünkü işler yarını beklemez

Yeni Nesil Common Rail Motorlar Çünkü işler yarını beklemez FARMALL C Serisi Yeni Nesil Common Rail Motorlar Çünkü işler yarını beklemez COMMON RAİL MOTORLARIN AVANTAJLARI Düşük motor devrinde maksimum performans Düşük yakıt tüketimi Düşük ses seviyesi Daha az

Detaylı

Basın Bülteni. Marmaray Projesinde Rota Teknik İmzası BD235 23.06.2014

Basın Bülteni. Marmaray Projesinde Rota Teknik İmzası BD235 23.06.2014 Marmaray Projesinde Rota Teknik İmzası Bosch Rexroth ana bayisi Rota Teknik A.Ş. ile Japon TAISEI ve ANEL firmasının ortak olarak geliştirdiği Marmaray Tünel Havalandırma Elektropnömatik Kontrol Sistemi

Detaylı

GÜÇ MODU F (Hassas Mod) E (Ekonomik Mod) P (Güç modu) HP (Yüksek Güç Modu) Hassas haraket gerektiren hafif çalıșmalar içindir Düșük yakıt tüketimi istenen çalıșmalar içindir Genel kazı ve yükleme çalıșmaları

Detaylı

Motor Gücü (Net): 202 kw ( 271 Hp) Çalışma Ağırlığı: kg ~ kg Kova ISO/SAE: 1.55 ~ 2.20 m3. The global power...

Motor Gücü (Net): 202 kw ( 271 Hp) Çalışma Ağırlığı: kg ~ kg Kova ISO/SAE: 1.55 ~ 2.20 m3. The global power... Motor Gücü (Net): 202 kw ( 271 Hp) Çalışma Ağırlığı: 34.000 kg ~ 36.500 kg Kova ISO/SAE: 1.55 ~ 2.20 m3 The global power... Yeni motor, Avrupa Birliği III A standartlarına uygun olmakla birlikte, EPA Tier

Detaylı

Yeni motor yağının eskimesini geciktirir ve uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Yeni motor yağının eskimesini geciktirir ve uzun süre temiz kalmasını sağlar. CARBON CLEAN ECONO SERİSİ ENGINE OIL CLEANER (MOTOR YAĞ ÇAMURU TEMİZLEME KİMYASALI) ÜRÜN KODU: ECO-M001 Gramaj: 250 Mililitre Konsantredir. 400 ML lik ürünlerle aynı temizleme gücüne sahiptir. Açıklama:

Detaylı

Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Hava ] [ Su ] [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı. Logatherm WPLS. Isıtma bizim işimiz

Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Hava ] [ Su ] [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı. Logatherm WPLS. Isıtma bizim işimiz [ Hava ] [ Su ] Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı Logatherm WPLS Isıtma bizim işimiz Tüm yıl boyunca konfor için yenilenebilir enerjiye yer

Detaylı

Keşke Kelimesini Unutun!

Keşke Kelimesini Unutun! OPTUM CVX Serisi Keşke Kelimesini Unutun! Yeni Case IH Optum CVX Serisi; yeni, sınıfında fark oluşturan kaporta dizaynı, farklı tasarımı, güçlü ve ekonomik motor gücü seçenekleri, her türlü koşulda etkin

Detaylı

HGX34e/255-4 S CO2 Motor: V Δ / V Y -3-50Hz Soğutucu: R744

HGX34e/255-4 S CO2 Motor: V Δ / V Y -3-50Hz Soğutucu: R744 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R744 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -35,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 12,02 bar Kondenzasyon sıcaklığı -5,0 C Yoğuşmalı

Detaylı

J-1175 J-1480 ÇENELİ MOBİL KONKASÖRLER

J-1175 J-1480 ÇENELİ MOBİL KONKASÖRLER R J-1160 J-1175 J-1480 ÇENELİ MOBİL KONKASÖRLER FINLAY J-1160 Terex Finlay J-1160 paletli mobil kırıcısı, güçlü ve agresif çeneli primer bir kırıcıdır. Ağır iş titreşimli ızgara beslemesi, entegre ön-eleği

Detaylı

MAGNUM 280 CVX. 280 HP den 380 HP ye kadar uzanan 4 farklı model seçeneğine sahip. Ekipman kullanımında sınırları kaldıran Case IH.

MAGNUM 280 CVX. 280 HP den 380 HP ye kadar uzanan 4 farklı model seçeneğine sahip. Ekipman kullanımında sınırları kaldıran Case IH. MAGNUM CVX Serisi Daha Fazla Verim Daha Fazla Güç ve Performans Daha Fazla Ekonomi MAGNUM 280 CVX MAGNUM 310 CVX MAGNUM 340 CVX MAGNUM 380 CVX Daha fazlasını isteyenlerin markası Case IH Magnum CVX Serisi

Detaylı

KD 50. Standby 50 kva DİZEL JENERATÖR GRUPLARI. 3 Phase Ratings, 50 Hz, PF 0,8. Motor: Ricardo Alternator: Katana Kontrol sistem: Datakom 309 TANITIM

KD 50. Standby 50 kva DİZEL JENERATÖR GRUPLARI. 3 Phase Ratings, 50 Hz, PF 0,8. Motor: Ricardo Alternator: Katana Kontrol sistem: Datakom 309 TANITIM TANITIM 4 ZAMANLI SU SOĞUTMALI DİZEL MOTOR,MEKANİK FANLI VE KORUYUCU KAFESLİ RADYATÖR,AKÜ İLE ÇALIŞTIRMA,AKÜ KABLOLARI VE SEHPASI,ŞARJ ALTERNATÖRÜ,MEKANİK GOVERNOR,MOTOR SUYU ISITICISI,ESNEK RADYATÖR HORTUMLARI,TİTREŞİM

Detaylı

Beklentilerinizi Yükseltmenin Zaman Geldi

Beklentilerinizi Yükseltmenin Zaman Geldi Sahip Olduðunuzla Gurur Duyacaks n z... Beklentilerinizi Yükseltmenin Zaman Geldi Farmall U ve Farmall U Pro Güç ve Konfor Bir Arada 2 ayrı beygir seçeneði bulunan Farmall U ve Farmall U Pro serisi gücün,

Detaylı

Kapalı Ürün AB Gürültü Mevzuatına Göre Test 2000/14/EC sayılı. Voltage kva kw kva kw 400/

Kapalı Ürün AB Gürültü Mevzuatına Göre Test 2000/14/EC sayılı. Voltage kva kw kva kw 400/ TANITIM 4 ZAMANLI SU SOĞUTMALI DİZEL MOTOR,MEKANİK FANLI VE KORUYUCU KAFESLİ RADYATÖR,AKÜ İLE ÇALIŞTIRMA,AKÜ KABLOLARI VE SEHPASI,ŞARJ ALTERNATÖRÜ,MEKANİK GOVERNOR,MOTOR SUYU ISITICISI,ESNEK RADYATÖR HORTUMLARI,TİTREŞİM

Detaylı

HAX6/ Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HAX6/ Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -35,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 1,66 bar Kondenzasyon sıcaklığı 40,0

Detaylı

HAX4/650-4 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HAX4/650-4 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -25,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 2,50 bar Kondenzasyon sıcaklığı 40,0

Detaylı

İÇTEN YANMALI MOTORLARIN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ DİZEL MOTORLARI

İÇTEN YANMALI MOTORLARIN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ DİZEL MOTORLARI İÇTEN YANMALI MOTORLARIN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ DİZEL MOTORLARI DİZEL MOTORLARI (Tarihçesi) İLK DİZEL MOTORU DİZEL MOTORLARI DÖRT ZAMANLI ÇEVRİM Çalışma prensibi Dizel motor, benzinli motorlardan farklı olarak

Detaylı

HGX46/345-4 S CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744

HGX46/345-4 S CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744 Önemli bilgiler Kritik nokta üstü CO2 uygulamaları henüş geliştirme aşamasında bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar, komple yeni sistem teknolojisi ve ayarları gerektirmektedir. Bu uygulamalar, fluorlu gazların

Detaylı

Modüler Hibrid Enerji İstasyonu- MOHES

Modüler Hibrid Enerji İstasyonu- MOHES Modüler Hibrid Enerji İstasyonu- MOHES Modüler Hibrit Enerji istasyonu (MOHES) Sivil ve Askeri Endüstrinin bir çok alanında şebeke elektriğinden veya petrol kaynaklı diğer enerji kaynaklarından istifade

Detaylı

937 Motorlu Testere. Yeni Nesil, Yüksek Performanslı Motorlu Testereler.

937 Motorlu Testere. Yeni Nesil, Yüksek Performanslı Motorlu Testereler. Yeni Nesil, Yüksek Performanslı Motorlu Testereler Güç, Performans ve Konforun E şsiz Birlikteliği ÜST DÜZEY PERFORMANS Kendi s n f ürünler aras nda yüksek verimi ve sanat niteli ğindeki e şsiz tasar m

Detaylı

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ Prof. Dr. Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü, Erzurum Bu hafta Buji Ateşlemeli -- Dizel (Sıkıştırma Ateşlemeli) Motorlar - Temel Motor parçaları

Detaylı

HGX44e/565-4 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HGX44e/565-4 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi uygulama talimatları sınırı Lütfen kontrol Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı 0,0 C Evaporasyon basıncı (abs.)

Detaylı

Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar. EA Serisi

Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar. EA Serisi Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar EA Serisi ETNA Norm Pompalar Tecrübe Çevre Dostu Mühendislik ETNA Norm Pompalar (DIN EN 733) İhtiyacınızın Tam Karşılığı Pompa teknolojileri alanındaki 35 yılı

Detaylı

Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar. EA Serisi

Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar. EA Serisi Yatay Tek Kademeli Santrifüj Norm Pompalar EA Serisi Tecrübe Pompa teknolojileri alanındaki 35 yılı aşkın ARGE, üretim ve uygulama deneyimi, uzman satış ve satış sonrası hizmetlerimiz ile kaliteden ödün

Detaylı

Marka, Model PERKINS Tip 1104D - 44TA dizel motor Emisyon Sınıfı Faz III - A (Tier 3) Silindir Adedi 4 adet sıra Çap x Strok 105 x 127 mm Hacim 4.400 cc Max. Güç 74,5 kw, 100 hp (2200 d/dk) Max. Tork 410

Detaylı

HGX4/555-4 CO2 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744

HGX4/555-4 CO2 Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R744 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -35,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 12,02 bar Kondenzasyon sıcaklığı -5,0 C Yoğuşmalı

Detaylı

DEN 322. Gemi Sevk Makinaları

DEN 322. Gemi Sevk Makinaları DEN 322 Gemi Sevk Makinaları Ana Makina Seçim Kriterleri gerekli beygir gücü ağırlık hacim maliyet işletme masrafları geminin elektrik ve ısı enerjisi gereksinimi güvenilirlik ve bakım gereksinimi gemiden

Detaylı

8. Silindirlerin Düzenleniş Şekline Göre

8. Silindirlerin Düzenleniş Şekline Göre 8. Silindirlerin Düzenleniş Şekline Göre 1/40 Sıra Motor 2/40 V- Motor 3/40 Ferrari V12 65 o motoru 375 kw (7000 devir/dakikada) D/H 86/75 mm 5474 cc 4/40 Boksör Motor 5/40 Yıldız Tip Motor 6/40 Karşı

Detaylı

KOJENERASYON ve TRİJENERASYON TEKNOLOJİLER

KOJENERASYON ve TRİJENERASYON TEKNOLOJİLER KOJENERASYON ve TRİJENERASYON TEKNOLOJİLER LERİ 1 Mayıs 2009 Mehmet Türkel Türkiye Kojenerasyon Derneği Kojenerasyon ve Trijenerasyon Teknolojileri Tanımlar, Tipleri ve Örnekler Yararları Çevresel Değerlendirme

Detaylı

KD 13/ KD 16/ KD 23 DİZEL JENERATÖR

KD 13/ KD 16/ KD 23 DİZEL JENERATÖR ÜRÜN KATALOĞU KD 13/ KD 16/ KD 23 DİZEL JENERATÖR Alternatör KD 13 EA3 KD 16 EA3 KD 23 EA3 Tip KA 13 KA 16 KA 23 En fazla güç KVA 13 16 22,5 Daimi güç KVA 11 14 19 Volt 400 400 400 Faz 3 3 3 Frekans 50

Detaylı

21 Hp Dizel Marin Motor

21 Hp Dizel Marin Motor 21 Hp Dizel Marin Motor 3M78 Su soğutmalı, 4 zamanlı (mm) 78 x 78,4 Toplam Silindir Hamcı (L) 1,123 Max. Güç (Hp) 21 Hp Max Devir (R.P.M) 3,000 Egzost Su Soğutmalı- Paslanmaz Yakıt Cinsi Dizel Ağırlık

Detaylı

A Product of Hard Work JCB FASTRAC 3230 XTRA

A Product of Hard Work JCB FASTRAC 3230 XTRA A Product of Hard Work JCB FASTRAC 3230 XTRA Sektörün en geniş kabini, yüksek verimli klima, maksimum konfor Traktörün ortasına yerleştirilmiş kabin Kullanımı son derece kolay kontrol paneli ve renkli

Detaylı

HGX46/345-4 SH CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744

HGX46/345-4 SH CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744 Önemli bilgiler Kritik nokta üstü CO2 uygulamaları henüş geliştirme aşamasında bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar, komple yeni sistem teknolojisi ve ayarları gerektirmektedir. Bu uygulamalar, fluorlu gazların

Detaylı

Düşük Sıcaklık Kazanı. Gaz yakıtlı ısıtıcı bacalı ve hermetik işletme için: 10,5 24 kw (9 000 20 600 kcal/h)

Düşük Sıcaklık Kazanı. Gaz yakıtlı ısıtıcı bacalı ve hermetik işletme için: 10,5 24 kw (9 000 20 600 kcal/h) VITOPEND 100-W Gaz yakıtlı kombi / ısıtıcı Bacalı veya hermetik işletme için Modülasyonlu, atmosferik brülörlü Anma ısı gücü aralığı: 10,5 30 kw (9 000 25 800 kcal/h) Düşük Sıcaklık Kazanı Vitopend 100-W,

Detaylı

powerroc T30 ve T35 İnşaat işleri, agrega ve kireç taşı ocağı işletmesi için yerüstü delme makinesi

powerroc T30 ve T35 İnşaat işleri, agrega ve kireç taşı ocağı işletmesi için yerüstü delme makinesi powerroc T30 ve T35 İnşaat işleri, agrega ve kireç taşı ocağı işletmesi için yerüstü delme makinesi Delik çapı : 64 89 mm (2 1/2" 3 1/2") : 64 115 mm (2 1/2" 4 1/2") Güç ve performans Atlas Copco nun PowerROC

Detaylı

HAX12P/60-4 Motor: V Δ / V Y -3-50Hz Soğutucu: R404A, R507

HAX12P/60-4 Motor: V Δ / V Y -3-50Hz Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -35,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 1,66 bar Kondenzasyon sıcaklığı 40,0

Detaylı

HAX12P/90-4 Motor: V Δ / V Y -3-50Hz Soğutucu: R404A, R507

HAX12P/90-4 Motor: V Δ / V Y -3-50Hz Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -25,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 2,50 bar Kondenzasyon sıcaklığı 40,0

Detaylı

HGX34/110-4 ML CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744

HGX34/110-4 ML CO2 T Motor: V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R744 Önemli bilgiler Kritik nokta üstü CO2 uygulamaları henüş geliştirme aşamasında bulunmaktadır. Bu tür uygulamalar, komple yeni sistem teknolojisi ve ayarları gerektirmektedir. Bu uygulamalar, fluorlu gazların

Detaylı

Motor Gücü : 270 kw / 367 Hp Çalışma Ağırlığı: 48.000 kg ~ 49.500 kg Kova ISO/SAE: 2.20 ~ 3.10 m3. The global power...

Motor Gücü : 270 kw / 367 Hp Çalışma Ağırlığı: 48.000 kg ~ 49.500 kg Kova ISO/SAE: 2.20 ~ 3.10 m3. The global power... Motor Gücü : 270 kw / 367 Hp Çalışma Ağırlığı: 48.000 kg ~ 49.500 kg Kova ISO/SAE: 2.20 ~ 3.10 m3 The global power... Yeni motor, Avrupa Birliği III A standartlarına uygun olmakla birlikte, EPA Tier III

Detaylı

LUPAMAT YAĞSIZ 40 BAR PET KOMPRESÖRÜ

LUPAMAT YAĞSIZ 40 BAR PET KOMPRESÖRÜ LUPAMAT YAĞSIZ 40 BAR PET KOMPRESÖRÜ LUPAMAT KOMPRESÖRÜN YENİ ÜRÜNÜ Our New Product PET Comperssor YAĞSIZ YÜKSEK BASINÇ PET KOMPRESÖRÜ LUPAMAT YAĞSIZ YÜKSEK BASINÇ PET KOMPRESÖRÜ HANGİ SEKTÖRLERDE KULLANILABİLİR

Detaylı

95 C 99 HP 105 C 107 HP 115 C 114 HP İL MOTORLARIN

95 C 99 HP 105 C 107 HP 115 C 114 HP İL MOTORLARIN FARMALL C Serisi Yeni Nesil Common Rail Motorlar Çünkü işler yarını beklemez Case IH Farmall C serisi traktörlerde sunulan silindirli F5C motorlar; yenilikçi tasarımlarıyla güç ve ekonomiyi bir araya getirmektedir.

Detaylı

JENERATÖRÜN TARİFİ VE BÖLÜMLERİ

JENERATÖRÜN TARİFİ VE BÖLÜMLERİ JENERATÖRÜN TARİFİ VE BÖLÜMLERİ Jeneratör : Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makinelardır.: Tahrik güç kaynağı MOTOR Elektrik üreticisi ALTERNATÖR Mekanik güç irtibatı KAPLİN Alt destek ŞASİ

Detaylı

DUAL FUEL SYSTEM. «Dizel araçlar için CNG Çift Yakıt Sistemleri»

DUAL FUEL SYSTEM. «Dizel araçlar için CNG Çift Yakıt Sistemleri» DUAL FUEL SYSTEM «Dizel araçlar için CNG Çift Yakıt Sistemleri» Dual Fuel System DUAL FUEL SYSTEM, dizel motorlu KAMYON, TIR, OTOBÜS, TRAKTÖR, İŞ MAKİNESİ, JENERATÖR vb. araçlarda kullanılan motorinin

Detaylı

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ Prof. Dr. Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü, Erzurum Bu hafta Motor Çevresi Soğutma Sistemi Yağlama Sistemi Hava Filtreleri Turbuşarj ve Süperşarj

Detaylı

ACM serisi hava soğutmalı soğuk su üretici gruplar küçük ve orta büyüklükteki soğuk su üretici ihtiyacını karşılamak üzere

ACM serisi hava soğutmalı soğuk su üretici gruplar küçük ve orta büyüklükteki soğuk su üretici ihtiyacını karşılamak üzere ACM ACM serisi hava soğutmalı soğuk su üretici gruplar küçük ve orta büyüklükteki soğuk su üretici ihtiyacını karşılamak üzere üretilmiştir. ACM serisi hava soğutma soğuk su üretici gruplar yalnız soğutma

Detaylı

Motor Gücü (Net): 202 kw ( 271 Hp) Çalışma Ağırlığı: kg ~ kg Kova ISO/SAE: 1.91 ~ 2.20 m3. The global power...

Motor Gücü (Net): 202 kw ( 271 Hp) Çalışma Ağırlığı: kg ~ kg Kova ISO/SAE: 1.91 ~ 2.20 m3. The global power... Motor Gücü (Net): 202 kw ( 271 Hp) Çalışma Ağırlığı: 36.100 kg ~ 38.200 kg Kova ISO/SAE: 1.91 ~ 2.20 m3 The global power... Yeni motor, Avrupa Birliği III A standartlarına uygun olmakla birlikte, EPA Tier

Detaylı

EW 100. EW100 mobil ekskavatör ile hızla yola koyulun. Tekerlekli Ekskavatörler

EW 100. EW100 mobil ekskavatör ile hızla yola koyulun. Tekerlekli Ekskavatörler EW 100 Tekerlekli Ekskavatörler EW100 mobil ekskavatör ile hızla yola koyulun 10 tonluk mobil ekskavatör EW100, güçlü bir çıkış, düşük yakıt tüketimi ve özellikle kullanıcı dostu özellikleriyle göz doldurur.

Detaylı

Ürün Hattı. Belden Kırmalı Tandem Silindir ARX 9-11 t Serisi. www.tsmglobal.com.tr

Ürün Hattı. Belden Kırmalı Tandem Silindir ARX 9-11 t Serisi. www.tsmglobal.com.tr Ürün Hattı Belden Kırmalı Tandem Silindir ARX 9-11 t Serisi www.tsmglobal.com.tr 2 Ammann yeni nesil ARX 90 ve ARX 110 belden kırmalı tandem silindirleri asfalt sıkıştırma teknolojisine farklı bir tasarım

Detaylı

BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER

BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER ENTEGRE BYPAsS VE HİDROLİK MOTORLU YAĞ-HAVA RADYATÖR SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri

Detaylı

Neden kheell Kompresör

Neden kheell Kompresör Neden kheell Kompresör Pazarda tecrübe edinmiş müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan dinamik ve tecrübeli kadrosu ile imalatını sürdüren EKOSAN KOMPRESÖR, yeni markanız Kheell ile Türkiye pazarında

Detaylı

Yeni Puma Tier 4B Serisi. Ne İstediğini Bilenlere...

Yeni Puma Tier 4B Serisi. Ne İstediğini Bilenlere... Yeni PUMA Serisi Yeni Puma Tier 4B Serisi. Ne İstediğini Bilenlere... Yeni Case IH Puma Serisi traktörlerde kullanılan yeni nesil common rail motorlar, gücü ve ekonomiyi bu güne kadar üretilmiş olan en

Detaylı

II. Bölüm HİDROLİK SİSTEMLERİN TANITIMI

II. Bölüm HİDROLİK SİSTEMLERİN TANITIMI II. Bölüm HİDROLİK SİSTEMLERİN TANITIMI 1 Güç Kaynağı AC Motor DC Motor Diesel Motor Otto Motor GÜÇ AKIŞI M i, ω i Güç transmisyon sistemi M 0, ω 0 F 0, v 0 Makina (doğrusal veya dairesel hareket) Mekanik

Detaylı

DD25B. VOLVO ÇIFT SILINDIRLI SIKIŞTIRICILAR 2.6 t 18.5 kw

DD25B. VOLVO ÇIFT SILINDIRLI SIKIŞTIRICILAR 2.6 t 18.5 kw DD25B VOLVO ÇIFT SILINDIRLI SIKIŞTIRICILAR 2.6 t 18.5 kw 360 görüş sahası En uygun şekilde yerleştirilmiş kızaklı koltuk, açılı silindir yatakları ve eğimli motor kaputu tasarımına sahip DD25B sektörde

Detaylı

Ağır tipler için BF motor parçaları MAN TGA 2866/2876

Ağır tipler için BF motor parçaları MAN TGA 2866/2876 Ağır tipler için BF motor parçaları MAN TGA 2866/2876 Dizel motorlar için geniş yedek parça programı Motorservice Grubu Tek elden kalite ve servis Motorservice Grubu, Rheinmetall Automotive şirketinin

Detaylı

GLOBAL STANDARD COOLER

GLOBAL STANDARD COOLER COOLER KİRLENMEYE YATKIN ORTAMLARA YÖNELİK RADYATÖR SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan kuruluşumuzun standart ürün serisidir.

Detaylı

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE LİDER ATLAS COPCO

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE LİDER ATLAS COPCO ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE LİDER ATLAS COPCO GÜNEYDOĞU ENERJĠ FORUMU 2015 07 Kasım 2015 M.ĠLHAN BALCI 2 KıSACA ATLAS COPCO Kuruluş Tarihi ve Merkezi 1873 Stockholm, Sweden İş Kolları Kompresör Tekniği Endüstri

Detaylı

SolaGlide / RRG - RRP -Detaylı Teknik Katalog-

SolaGlide / RRG - RRP -Detaylı Teknik Katalog- SolaGlide / RRG - RRP -Detaylı Teknik Katalog- ÇÖZÜMLERİMİZ RESTORAN & KAFE Kötü hava şartlarından dolayı dış mekanlarda müşterilerinize hizmet veremediğiniz için para mı kaybediyorsunuz? Tabi ki dışarıda

Detaylı

NEW HOLLAND T4 F/N/V Serisi

NEW HOLLAND T4 F/N/V Serisi NEW HOLLAND T4 F/N/V Serisi t4.75f/n/v t4.85f/n/v t4.95f/n/v Bağ ve bahçe uygulamaları için tasarlanmış, her biri kendi alanının uzmanı modellerimizle tanışın New Holland T4 F/N/V serisi traktörler kompakt

Detaylı

DOĞAL KOŞULLARA MEYDAN OKUYAN QES jeneratörler

DOĞAL KOŞULLARA MEYDAN OKUYAN QES jeneratörler DOĞAL KOŞULLARA MEYDAN OKUYAN QES jeneratörler DOĞAL KOŞULLARA MEYDAN OKUYAN QES JENERATÖRLER İnşaat ve genel kiralama endüstrileri için özel olarak geliştirilmiş QES serisi, kolay kullanımlıdır ve bakımı

Detaylı