DEUTZ DIESEL MOTOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DEUTZ DIESEL MOTOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA"

Transkript

1

2 TCT MAKİNE VE DEUTZ AG TCT Makine ve Motor San.Tic.Ltd.Şti ( ) olarak, dünyanın ilk motor üreticisi olan Alman Deutz A.G nin ( ) Türkiye temsilcisi olarak faaliyet göstermektedir. Temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. kurulduğu 1864 yılından bu yana, yenilenen gücü, tutkusu ve öncü olan ruhu ile faaliyet göstermektedir. İlk içten yanmalı motoru icat etiği zamandan bu yana günden güne geliştirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda DEUTZ ORJİNAL YEDEK PARÇA tedariğinide sağlamaktadır Temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. üst klasmanda, lider ve bağımsız motor tedarikçisi olarak, pazarın taleplerini karşılamak için inovasyon öncüsü olmak isteğiyle pazarda faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla müşterilerimize sadece motor sağlamak hedefiyle değil, komple çözüm ve servis verme hedefiyle yola çıkmaktayız. Dizel ve gaz motorlarımızın kullanıldığı sanayi alanları, inşaat makineleri için hareketli veya sabit motorlar, madencilik, her türlü pompa tahriği, ve kompresör uygulamaları, vinçler, sondaj ekipmanları, otomotiv, jeneratör uygulamaları, tarım makinaları hava alanı ekipmanları ve bu motorların yedek parçalarıdır. TCT Makine olarak temsilcisi olduğumuz Deutz A.G. ile birlikte yarının ihtiyacı olan talepleri müşterilerimize bu günden sunmak amacıyla faaliyet göstermekteyiz. TCT MAKİNE, bunların yedek parçaları üretilen ürünlerin satış ve hizmetlerini sunmak üzere 2012 yılında kurulmuştur. TCT MAKİNE, müşteri portföyünü her geçen gün geliştirmektedir. Bu bağlamda, Türkiye deki, özel ve resmi kurumlara her türlü malzeme ve teknik destek sağlama görevini başarıyla sürdürmektedir. ÇÖZÜM ORTAĞI mottosuyla TCT MAKİNE, eğitimli, dinamik ve genç kadrosu ile kurumunuzun ihtiyaçlarını karşılamaya her zaman hazırdır. Vizyonumuz: Türkiye de ve Dünya da faaliyet gösteren kurumlar için, portföyümüz dahilin de bulunan ürünler ve hizmetler için, vazgeçilmez bir tedarikçi olmak. Misyonumuz; Türkiye de ve Dünya da faaliyet gösteren kurumların, portföyümüz dahilin de bulunan ürünler ve hizmetler ile, müşteri memnuniyetin birincil unsur kabul ederek, ihtiyaçlarını karşılamak, bu ürünlerin satış-sonrası desteğini en iyi şekilde sürdürmektir. Neden TCT Makine TCT MAKİNE; uzun zamandır Türkiye motor sanayine satış hizmeti firmalara çözüm ortaklığı ilkesiyle yola çıkmış, motor konusundaki tecrübesi dinamik kadrosu ile Türkiye pazarında saygın bir yer edinmiştir. Bu zaman esnasında DEUTZ AG Türkiye distirbütörlüğünü alarak bilgi,birikim ve de deneyimini premium segmentte Türkiye pazarına sunmuştur.diğer distirübütörlüklerimiz ile beraber Türkiye pazarının yanı sıra TCT Makine olarak Orta doğuda İRAN ve IRAK gibi ülkelerde sıcak temas ve ilişkilerde bulunmaktayız. Türkiye nin önde gelen üretici firmaların tercihi TCT Makine bu başarısını izlemiş olduğu yol ve profesyonel çözüm ortaklığından almaktadır. TCT Makine motor ve ekipmanların satışı konusunda hedefi vazgeçilmez bir tedarikçi olmaktır.

3

4 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ının güççl lü kkaal lpleerri i-- Tieerr 33 TD/TCD 2011 TCD ,9 KW / hp 2,3 ve 4 silindir emişli motorlar ve turbo ,9 KW / hp. Hava soğutmalı sıralı dizilmiş 3,4 şarj 4 silindirli sıralı motorlar. 5 ve 6 silindir emişli motorlar. 6 silindirde aynı zamanda turbo Yağ soğutmalı: opsiyonel olarak entegre soğutma sistemi mevcuttur. Su şarj, hava soğutma beslemeli turbo şarj bulunmaktadır. Gelişmiş soğutmalı: 4 silindir emişli motorda aynı zamanda turbo şarj ve hava enjeksiyon ve yanma sistemi. Dayanıklı ve aşırı iklim koşulları soğutma beslemeli turbo şarj mevcuttur. Kompakt ve güçlüdür, ses ve için son derece uygundur. egzoz emisyonu son derece düşüktür. TCD kw hp. Sıvı soğutmalı sıralı dizilmiş 4 ve 6 silindirli motorlar: Hava soğutma beslemeli turbo şarj. Silindir başına 1 litre kapasite. 2-supap teknolojisi. K ompakt tasarım ve yüksek performans yoğunluğu. DCR enjeksiyon sistemi.

5 TCD ,9 243 kw hp. Sıvı soğutmalı 4 ve 6 silindirli yüksek performans motorları: hava soğutma beslemeli turbo şarj, yüksek performans yoğunluğuna sahip güçlü, dayanıklı motorlar. DCR ile yüksek basınçlı enjeksiyon. Geniş 2 ve 4 supap teknolojisi serisi mevcuttur. TCD kw hp. Geliştirilmiş sıvı soğutmalı 6 ve 8 silindirli motorlar: hava soğutma beslemeli turbo şarj. 4 valf teknolojili 90 derecelik V dizilimli motor. Kompakt, yüksek verim, düşük emisyonlar.

6 İİnnşşaaaat İ t eekki iippmaannl llaar rı ıınnı ıınn ggüüççl llüü kkaal llpp lleer l ri ii- - TTi iieer r 44 Araa... TCD 2.9 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli motorlar, doğal emişli veya yüksek basınç Common Rail Sistemi, aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Bu kompakt motor, özellikle çok kısa ve dar makine montajları için tasarlanmış olup, motor düşük gürültülü ve düşük titreşimli problemsiz olarak çalışırken, aynı zamanda yüksek spesifik güç ve tork sunmaktadır. Güçlü yan PTO lar ve kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: Dizel Oksidasyon Katalizörü (DOC) ve Partikül Oksidasyon Katalizörü (DOC+POC) uygulamaların çoğunu kapsamaktadır; kapalı DPF (Dizel Partikül Filtresi) seçeneği de mevcuttur. TCD 3.6 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli motorlar, hava soğutmalı veya soğutmasız beslemeli turbo şarj, soğutmalı harici EGR ve yüksek basınç Common Rail Sistemi, aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Bu kompakt motor, özellikle kısa ve dar makine montajları için tasarlanmış olup, motor düşük gürültülü ve düşük titreşimli problemsiz olarak çalışırken, aynı zamanda yüksek spesifik güç ve tork sunmaktadır. İki taraflı PTO lar (bir adet 50 kw ağır hizmet seçeneği) ve kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: Partikül Oksidasyon Katalizörü (DOC+POC) uygulamaların çoğunu kapsamaktadır; kapalı DPF (Dizel Partikül Filtresi) seçeneği de mevcuttu. TCD 4.1 L kw hp. Su soğutmalı 4 silindirli sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Sistemi (DCR ) aktarma organlarına yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Yüksek güç yoğunluğuna sahip dayanıklı motor tasarımı. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve çok düşük tüketim. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacın en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar ve 4 CYL versiyonda kütle dengeleyiciler gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: 130 kw den büyük dizel yakıcı oluşturmak için 130 kw den küçük havalı gaz üreten kapalı Dizel partikül filtresi (DPP).

7 TCD 6.1 L kw hp. Su soğutmalı 6 silindirli sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Yüksek güç yoğunluğuna sahip dayanıklı motor tasarımı Üstün güvenlik,uzun servis aralıkları ve çok düşük tüketim. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. Modüler egzoz son işlem sistemi, kompakt kurulum ve rekabetçi fiyatla ilgili olarak endüstriyel ekipmanların gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır: 130 kw den büyük dizel yakıcı oluşturmak için 130 kw den küçük gaz üreten kapalı Dizel partikül filtresi (DPP) TCD 7.8 L6 6 silindirli sıralı motor, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, soğutmalı harici EGR, ıslak silindir gömlekleri, yüksek basınç DEUTZ Common Rail Sistem (DCR ), aktarma organları yönetimine akıllı adapte olan elektronik kontrol. Üstün güç yoğunluğuna sahip ağır hizmet için tasarlanmış motor. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve sınıfındaki en iyi yakıt tüketimi. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. TCD 7.8 ağır hizmet sanayi makinelerinin ihtiyaçları için tasarlanmış egzoz son işlem sistemi kullanmaktadır: tüm çalışma koşulları altında maksimum makine elverişliliği için aktif dizel yakıcı üretimli kapalı DPF TOR VE ORJİNAL YEDEK PARÇA TCD 12.0 V6 TCD 16.0 V kw / hp kw / hp. Yüksek performanslı, su soğutmalı silindirli V-sıralı motorlar, turbo şarj ve hava soğutmalı beslemeli, ıslak silindir gömlekleri, yüksek basınç Common Rail Sistem, aktarma organları yönetiminde akıllı adapte olan elektronik kontrol. Üstün güç yoğunluğuna sahip ağır hizmet için tasarlanmış motor. Kompakt V-motor tasarımı çok kısa kurulumları izin vermektedir. Üstün güvenilirlik, uzun servis aralıkları ve SCR teknolojisi sayesinde sınıfındaki en iyi yakıt tüketimi. Çok düşük gürültü emisyonları, maliyetli ilave izolasyon ihtiyacını en aza indirmektedir. Güçlü yan PTO lar gibi tüm isteğe göre uyarlanmış seçenekleri mevcuttur. TCD 12.0 ve 16.0 yakıt tüketiminin ilk önceliğe sahip olduğu yerler olan büyük ağır hizmet sanayi makinelerinin ihtiyaçları için tasarlanmış agzoz son işlem sistemi kullanmaktadır: maksimum makine elverişliliği ve sınıfındaki en iyi işletme maliyetleri için kanıtlanmış ağır hizmet SCR teknolojisi. i

8 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ı Güçç Arraal lığı-- Tieerr kw hp TD/TCD ,9 kw hp TCD ,9 kw hp TCD kw hp TCD V 74,9 200 kw hp TCD V kw hp TCD kw hp ISO 14396, EU Stage III A / US EPA Tier 3 Karayolu dışında kullanılan mobil makineler düzenlemesine göre oranlardır. Yukarıdaki veriler sadece bilgi amaçlı verilmiş olup bağlayıcı değer teşkil etmemektedir.

9 İnşşaaaatt İ eekki ipmaanl laarrı ı Güçç Arraal lığı-- Tieerr 44 Arraa kw hp TCD 2.9 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 4.1 L kw hp TCD 6.1 L kw hp TCD 7.8 L kw hp TCD 12.0 V kw hp TCD 16.0 V kw hp ISO 14396, EU Stage III B / US EPA Tier 4 Ara mobil makineler düzenlemesine göre oranlardır. Yukarıdaki veriler sadece bilgi amaçlı verilmiş olup bağlayıcı değer teşkil etmemektedir.

10 TCD 2015 V8 Ladeluftleitung zum Ladeluftkühler Hava soğutucu besleme hava borusu Tubulure d'air du radiateur d'air de charge Tubería de aire de admisión al enfriador de aire de admisión Ansaugsammelrohr Emme Manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Luftpresser Hava Kompresörü Compresseur d'air Compresor de aire Einspritzventil Yakıt Enjektörü Injecteur Válvula de inyección Einzel-Zylinderkopf Tekli silindir kafası Culasse individuelle Culata individual Auspuffsammelrohr Egzoz manifoldu Collecteur d'échappement Colector de escape Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma odası hazneli piston Piston de chambre à combustion Pistón con cámara de combustión Zylinderlaufbuchse Silindir gömleği Chemise de cylindre Camisa de cilindro Ventilstößel Supap İticisi Poussoir Taqué de válvula Ladeluftleitung Besleme hava borusu Tubulure d'air Tubería de aire de admisión Einzel Einspritzpumpe Tekli yakıt enjeksiyon pompası Pompe d'injection Bomba de inyección individual Kühlmittel-Thermostat Soğutucu termostatı Thermostat de fluide réfrigérant Termostato para el líquido refrigerante Schmierölkühler Yağlama yağı soğutucu Refroidisseur d'huile de graissage Enfriador de aceite lubricante Einspritzpumpennockenwelle Yakıt enjeksiyon pompası kam mili Arbre à cames de pompe à injection Árbol de levas de la bomba de inyección Visko-Kupplung Viskoz fan kaplini Coupleur à viscosité Acoplamiento viscoso mechanischer Lüfterantrieb Mekanik fan tahriki Entraînement de ventilateur mécanique Accionamiento mecánico del ventilador Gasnockenwelle Gaz kam mli Arbre à cames de gaz Árbol de levas de gas Kurbelwellen-Schwingungsdämpfer Krank mili titreşim damperi Amortisseur de vibrations de vilebrequin Amortiguador de vibraciones del cigüeñal Schmieröldruckpumpe Yağlama yağı basınç pompası Pompe à huile de graissage Bomba de presión de aceite lubricante Best.-Nr / VP-V/08/2006

11 Order-No / 03 / 2010 / VC-CM EU Nonroad 2004/26, Stage IIIA ve US-EPA, Stage 3 e göre motorlar Motor tipi Sil. ade. D 2011 L04i TD 2011 L04 W TD 2011 L04i TCD 2012 L04 2V TCD 2012 L06 2V TCD 2013 L04 2V TCD 2013 L06 2V TCD 2015 V6 TCD 2015 V8 D 914 L03 D 914 L04 D 914 L06 TCD 914 L06 ve konfig (1) Sil. çap / Strok Deplasman Boyutlar A rl k (3) Temel de erler SAE J 1349 (4) Boy En Yüksek. (2) Tahsis Edilen Havaland rma mm inç l mm inç mm inç mm inç kg lbs kw HP rpm cfm cfm/hp cfm cfm/hp 96/ /4.9 96/ /4.9 96/ / / /5.0 6 IL 6 V 8 V 3 IL 6 IL 6 IL 101/ / / / / / / / / / / / / / / / / / MSHA USA (5) Partikül Endeksi Onay No. Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Beklemede Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir Onay Beklenmektedir 07-ENA ENA DEUTZ AG Ottostr Cologne, Germany Phone: +49 (0) Telefax: +49 (0) Madenciilliik Makiinellerrii Ayrıntılı Teknik Veriler

12 MSHA onaylı motorlar Motor tipi Sil. ade. ve konfig (1) F 3L 912 W F 4L 912 W F 5L 912 W F 6L 912 W F 6L 413 FW F 8L 413 FW F 10L 413 FW F 12L 413 FW 3 IL 5 IL 6 IL 6 V 8 V 10 V 12 V Sil. çap / Strok Deplasman Boyutlar A rl k (3) Temel de erler Boy En Yüksek. (2) SAE J 1349 (4) Tahsis Edilen Havaland rma mm inç l mm inç mm inç mm inç kg lbs kw HP rpm cfm cfm/hp cfm cfm/hp 102/ / / / / / / / / / / / / / / / BF 6M 1015 C 6 V 132/ / BF 8M 1015 C 8 V 132/ / MSHA USA (5) Partikül Endeksi Onay No E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B E-B009-0 EU Nonroad 97/68, Stage II ve US-EPA Tier 2 ye göre motorlar F 2L 2011, D 2011 L02i 2 IL 94/ / ENA F 3L 2011, D 2011 L03i 3 IL 94/ / ENA F 4L / / ENA BF 3L IL 94/ / ENA BF 4L / / ENA F 2M 2011, D 2011 L02 2 IL 94/ / ENA F 3M 2011, D 2011 L03 3 IL 94/ / ENA F 4M / / ENA BF 3M IL 94/ / ENA BF 4M / / ENA BF 4M / / ENA BF 4M 2012 C 101/ / ENA BF 6M 2012 C 6 IL 101/ / ENA BF 4M 1013 EC 108/ / ENA BF 4M 1013 FC 108/ / ENA ENA ENA ENA BF 6M 1013 FC 6 IL 108/ / ENA ENA F 6L IL 102/ / ENA (1) IL = S ral motor, V = V-motor (2) Standart ya karteri ile; merkezi ya haznesi. (3) VDMA ya göre kullan ma haz r motorun a rl (mar, alternatör, SAEmuhafazas, motor ya hariç) (4) Volandaki net güç, hava so utmal motorlarda ve entegre so utma sistemli motorlarda fan gücü dikkate al nmaktad r. ISO 3046 uyar nca oranlar; 1 kw = 1.36 HP. (5) MSHA: Maden Güvenli i ve Sa l k Kurulu, ABD Standart referans ko ullar: SAE J 1349: 100 kpa barometre bas nc, 298 K ortam s cakl. Güç tolerans : Tüm performans verileri çal an motorla ilgilidir (yakl.100 saat). Tüm nominal güçler için izin verilen tolerans +-%5 tir. Daha fazla bilgi için, lütfen DEUTZ AG, Köln ile veya en yak nda acente ile temasa geçiniz. Bu dosyada verilen de erler sadece bilgi amaçl olup ba lay c de ildir. Teklifte sa lanan bilgiler belirleyicidir.

13 EU Stage IIIB & IV / US EPA Tier 4 Ara ve Tier 4 Motorlar Mobil Makineler Motor Tipi Silindir ve Konfig D 2.9 L4* TD 2.9 L4* TCD 2.9 L4* TD 3.6 L4* TCD 3.6 L4 TCD 3.6 L4 Endüstriyel oranlar (1) ISO 3046/1 ve ISO Tier 3 Maks. Tork / Strok Deplasman Boyutlar (2) Boy En Yüksek. (3) kw HP rpm Nm/rpm mm I mm mm mm kg / / / / / / TCD 4.1 L / / TCD 6.1 L6 6 IL / / TCD 7.8 L6 6 IL / / TCD 12.0 V6 6 V / / TCD 16.0 V8 8 V / / /110 92/110 92/110 98/120 98/120 98/ ), kesinti olmadan fan güç tüketimleridir. ( ). Belirtilen tüm nominal güçlerindendir. ISO 3046 ve ISO 1585, 88/195/EEC, 89/491 EEC ve 97/21/EC - % 5 sapmaya izin verilmektedir. 2). 3) DIN 70020, bölüm 7A, alternatör,,. *) US EPA Tier 4 / EU Stage IIIB Standart referans : ortam barometre 100 kpa, 25 C.

14 Bestell-Nr / 03 / 2012 / VC-CM EU Stage IIIA / US EPA Tier 3 ve Tier 4 ara <56kW Motorlar Motor Tipi Silindir Endüstriyel oranlar (1) Maks / Deplas- Boyutlar (2) 1) kesinti olmadan fan güç tüketimleridir. ve Konfig ISO 3046/1 ve ISO Tier 3 Tork Strok man Boy En Yüksek. (3) ( kw HP rpm Nm/rpm mm I mm mm mm kg Belirtilen tüm nominal güçlerindendir. ISO 3046 ve ISO 1585, 88/195/EEC, D 2011 L2 2 IL / / /491 EEC ve 97/21/EC - % 5 sapmaya izin verilmektedir. D 2011 L2 I 2 IL / / D 2011 L3 3 IL / / D 2011 L3 l 3 IL / / D 2011 L4 W / / D 2011 L4 I / / TD 2011 L4 I / / TD 2011 L4 W / / TCD 2011 L4 W / / D 914 L3 3 IL / / D 914 L / / D 914 L5 5 IL / / D 914 L6 6 IL / / TCD 914 L6 6 IL / / TD 3.6 L / / TCD 3.6 L / / TCD 4.1 L / / TCD 6.1 L6 6 IL / / TCD 7.8 L6 6 IL / / TD 2012 L4 2V / / TCD 2012 L6 2V 6 IL , / / TD 2013 L4 2V / / TCD 2013 L4 2V / / TCD 2013 L6 2V 6 IL / / TCD 2013 L6 4V 6 IL / / TCD 2015 V6 6 V / / TCD 2015 V8 8 V / / ). 3) DIN 70020, bölüm 7A, alternatör, sistemi dahildir, hariçtir. Standart referans : ortam barometre 100 kpa, 25 C. Motorlar EU Stage II ve US EPA Tier 2 F 3 L 912 F 4 L 912 F 5 L 912 F 6 L 912 F 3 L 914 BF 3 L 914 F 4 L 914 BF 4 L 914 F 5 L 914 F 6 L 914 BF 6 L 914 BF 6 L 914 C F 12 L 513 BF 8 L 513 BF12 L 513 BF12 L 513 C BF 4 M 2012 BF 4 M 2012 C BF 6 M 2012 C BF 4 M 1013 FC BF 6 M 1013 FC BF 6 M 1015 BF 6 M 1015 C BF 6 M 1015 C BF 6 M 1015 CP BF 8 M 1015 BF 8 M 1015 C BF 8 M 1015 CP 3 IL 5 IL 6 IL 3 IL 3 IL 5 IL 6 IL 6 IL 6 IL 12 V 8 V 12 V 12 V 6 IL 6 IL 6 V 6 V 6 V 6 V 8 V 8 V 8 V , / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / DEUTZ AG Ottostr Cologne, Germany Phone: +49 (0) Telefax: +49 (0)

15 F4M2011 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Schmierkühleranschlüsse Lube Raccords de réfroidisseur d'huile Conexiones del refrigerador de aceite lubricante Ventil-Stößelstange Tige de culbuteur Varilla de empuje Schmieröl-Thermostat Thermostat d'huile de graissage Termostato para aceite lubricante Einzel-Einspritzpumpe Pompe d'injection individuelle Bomba individual de inyección Schmieröl-Filter Filtre à huile de graissage Filtro de aceite lubricante Heizungsanschlüsse Cab Prise de chauffage Connexiones de calefacción Regelstange Crémaillère Barra cremallera Schwungrad Volan Volante Ölwanne Carter d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Nockenwelle mit Einspritzpumpennocke Arbre à cames avec cames de pompes d'injection Arbol de levas con levas para bombas de inyecci'on Schmieöl-Peilstab Y Jauge d'huile Varilla medidora del nivel de aceite lubricante Ölpumpe für den Schmieröl- und Kühlkreislauf Pompe à huile pour les circuits d'huile de graissage et de refroidissement Bomba para aceite lubricante y refrigerante Verbrennungsluftansaugleitung Hava manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Lüfter Fan Ventilateur Ventilador Kolben mit eingezogener Brennraum-Mulde Piston avec alvéole omega Pistón con cámera de combustión Generator Alternatör Alternateur Generador Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Permanentspannrolle Galet-tendeur permanent Polea tensora permanente Zahnriemen für Motorsteuerung Motor zamanlama Courroie dentée pour la distribution Correa dentada para distribución del motor Best.-Nr /VM-V/05/2002

16 Tar m Makineleri için Motorlar

17 Gerçekler DEUTZ taraf ndan olu turulmu tur Hepsi büyük bir fikirle ba lad. Nicolaus August Otto zamanl motor ilkesini icat ederek, küresel motorlu araç toplumunun temellerini atm t r. Günümüzde dünyan n ülkesine yay lm olan den fazla sat ve servis orta m zla üst düzey e itim görm ve motivasyona sahip DEUTZ çal an yla m terilerimize yard m olmaktay z. Tar m sektöründe gerekli olan verim art devasad r. Geçti imiz yüzy l n ba nda bir çiftçi yapt i le ki iyi besleyebiliyordu. Günümüzde daha yüksek düzeydeki makinele meden dolay bu say ki iye km t r. Sadece Almanya da ülkenin toplam yüzölçümünün yüzde si tar m amaçl olarak kullan lmaktad r. DEUTZ, makine pazar ndaki yüzde lik pay yla hektar alan i lemekte ve bu alan her geçen gün

18 Motorlar EU Stage II / US EPA Tier 2 EU Stage III A / US EPA Tier 3 Yukar daki veriler sadece bilgi amaçl verilmi tir ve ba lay c de erleri temsil etmemektedir. DEUTZ bir üne sahiptir. temelinde güvenilirlikleri ve uzun hizmet ömürleri yer.. Tüm dünyadaki. D/TD/TCD kw hp FL 912 / kw hp D/TCD kw hp TCD kw hp BFM kw hp TCD kw hp BFM kw hp TCD kw hp DEUTZ ttaraff ndan ürettiillmii ttiir

19 Motorlar EU Stage III B / US EPA Tier 4 ara EU Stage IV / US EPA Tier 4 Yukar daki veriler sadece bilgi amaçl verilmi tir ve ba lay c de erleri temsil etmemektedir. Bir motor sistemi tedarikçisi olarak, karma k tahrik gereksinimlerinin çözümünde uzman olmaktan gurur duyar z. imiz mevcut gelecekteki egzoz yönetmeliklerini kar lamak ve bunlar n üstüne kmakt r. De i ken emisyon d rme teknolojisi olan DVERT ile, en güncel emisyon yönetmeliklerini etkin ve ekonomik bir ekilde yerine getirmek için yüksek standartta iste e uyarlanm çözümler geli tirmekteyiz. DEUTZ un EU Stage III B and IV / US EPA Tier 4 ara ve Tier 4 emisyon düzeyleri için kapsaml bir ürün portföyü bulunmaktad r. Yeni ürün seçimleri bu teknolojik ilerlemeyi m terilerimize net olarak sunmaktad r. TCD 4.1 L kw hp TCD 2.9 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 3.6 L kw hp TCD 16.0 V kw hp TCD/TTCD 6.1 L kw hp TCD/TTCD 7.8 L kw hp TCD 12.0 V kw hp DEUTZ ttaraff ndan ürettiillmii ttiir

20 K s tl do al kaynaklar, sürdürülebilir çevre yönetimi, alternatif tahrik teknolojileri boyut küçültme gibi zorluklar n ve görünürlük için kompakt yüksek performansl motorlar. say s ve potansiyel çözüm aral çok büyüktür. Sadece y llar n tecrübesi ve m terilerimizle olan ortakl a uygulama seçeneklerini garanti etmektedir. dayanan yenilik ve teknik uzmanl k (knowhow) DEUTZ a bugün keyfini kard m z teknolojik liderli ini ve gelece e haz r olmay sa lamaktad r. Daha d k kurulum maliyetlerine sahip üstün kullan m yi konumland r lm yard mc tahrikler, geni verimli Yüksek motor yük katsay s na dayanan yüksek verimlilik sonuçlar ve d k yak t tüketimi. DEUTZ motorlu makinelerin yüksek yeniden sat de eri. Daha az Enerji, Daha fazla Verim.

21 F4L914 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Zylinderkopf Culasse Culata Luftführungshaube Hava yönlendiricisi Manche d'air Manga guia de aire Auslaß-Ventil Solupape d'échappement Válvula de escape Schwungrad Volan Volant Volante Rippenzylinder Cylindre à ailettes Cilindro de aletas Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Schmieröl-Kühler Refroidisseur d'huile Refrigerador de aceite lubricante Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma hazneli piston Piston avec alvéole de combustion Pistón con cámera de combustión Schmieröl-Filter Filtre à huile Filtro de aceite lubricante Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Schmieröl-Meßstab Jauge d'huile Varilla de medición del nivel de aceite Wahlweise mit DEUTZ- Zweistufenverbrennung für Einsätze mit extremen Anforderungen an die Abgasqualität. olan uygulamalar için opsiyonel olarak DEUTZ two-stage-combustion (iki En option, avec combstion en deux phases pour applicatons exigeant une qualité optimales des gaz d'échappement. A opción, con combustión en dos etapas sistema DEUTZ, para aplicaciones que exigen muy alta calidad de los gases de escape. Ansaugsammelrohr Emme manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Kurbelgehäuse Entlüftung (geschlossen) Desaireac. bloque Reniflard Generator Alternatör Génératrice Alternador Kühlgebläse Soufflante de refroidissement Turbina de refrigeración Einlaß-Ventil Emme Schmieröl-Wanne cuvette d'huile Kraftstoff-Förderpumpe Pompe d'alimentation en combustible Bomba de alimentación de Einspritzpumpe Pompe d'injection Schmieröl-Ansaugrohr Tube d'aspiration d'huile de graissage Tubo de aspiración de aceite Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations Schmieröl-Pumpe Pompe à huuile de graissage Soupape d'admission Válvula de admisión Cárter de aceite combustible bomba de inyección lubricante Amortiguador de vibraciones Bomba de lubricación Best.-Nr /VM-

22 914. Genset Motoru dak -1 rpm; dak -1 rpm. 914 Gen : 4 ve 6. Deplasman: 1.1 l/silindir. Münferit.. Opsiyonel elektronik (GAC). : Hizmet halinde 3.0 milyon motor... : tasarruf eder ve uygun maliyetli.. Tüm dünyadan 1000 den fazla noktada servis.. F 4L 914 Boy: mm inç En mm inç : mm inç : g lb F 6L 914 Boy: mm inç En: mm inç : mm inç : g lb

23 Güç tablosu: 914 Genset Motoru. 50 Hz Motor Tipi F 4L 914 F 6L rpm H Motor / t güçleri 1), ICN (COP) 2) W hp 41, , Birincil güç, ICN ( PRP ) 3) W hp 43, , , IFN ( LTP ) 4) W hp 45, , (COP) 5) A ( PRP ) 5) A ( LTP ) 5) A (COP) 6) 100 % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr Güç tablosu: 914. Genset Motoru. 60 Hz Motor tipi F 4L 914 F 6L rpm Fre H Motor / t güçleri 1)) S, ICN (COP) 2) W hp 48, , Birincil güç, ICN ( PRP ) 3) W hp 51, , , IFN ( LTP ) 4) W hp 53, , (COP) 5) e ( PRP ) 5) e ( LTP ) 5) e (COP) 6) 100 % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr % g h lb/hp-hr ) geçin 2) ola 3) Birincil güç % 100, %60,. Standart motor : ola SAE 3, 8 /10 olan :, -. 4) 5) - ( 6). Bu veri mevcuttur. Filtre: : Alternatör 14, 55 A; 12, 3 motoru ile Gvernör: Me ( Motorpal ) ro ( GAC ). The engine company. E T AG E M OTO R Deutz-Mülheimer Str D Köln Phone: + 49 (0) Fax: + 49 (0) Internet: Order Number / 12 / 2003 / VM-V

24 F4L2011 Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Schmierkühler Radiateur d'huile de graissage Refrigerador de aceite lubricante Ventil-Stößelstange Supap itici Tige de culbuteur Varilla de empuje Einzel-Einspritzpumpe Pompe d'injection individuelle Bomba individual de inyección Schmieröl-Filter Filtre à huile de graissage Filtro de aceite lubricante Heizungsanschlüsse Prise de chauffage Connexiones de calefacción Schwungrad Volan Volant Volante Regelstange Crémaillère Barra cremallera Ölwanne Carter d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Nockenwelle mit Einspritzpumpennocke Arbre à cames avec cames de pompes d'injection Arbol de levas con levas para bombas de inyecci'on Schmieöl-Peilstab Jauge d'huile Varilla medidora del nivel de aceite lubricante Verbrennungsluftansaugleitung Hava manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Integriertes Kühlgebläse mit Schutzgitter Ventilateur de refroidissement intégré avec grille de protection Ventilador de refrigeración integrado, con rejilla de protección Generator Alternatör Alternateur Generador Kolben mit eingezogener Brennraum-Mulde Piston avec alvéole omega Pistón con cámera de combustión Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Permanentspannrolle Daimi Galet-tendeur permanent Polea tensora permanente Zahnriemen für Motorsteuerung Courroie dentée pour la distribution Ölpumpe für den Schmieröl- und Kühlkreislauf p Pompe à huile pour les circuits d'huile de graissage et de refroidissement Bomba para aceite lubricante y refrigerante Best.-Nr /VM-V/05/2002

25 Motorlar rpm de 220 ve 322 HP (164 ve 240 kw)

26 Özelllliikllerr Modern 90 V6 ve V8 motorlar Tam monteli ve Solid-state Programlanabilir Motora monte kuru tip hava temizleyici ve Kombine (CHP), regülatörü,, Venturi mikser * SAE 1 SAE 14 volan Avanttajjllarr n z : havadan suya beslemesi manifold ve turbo Kombine ve Güç (CHP). Kompakt,.. Islak silindir gömlekleri: r ve : - Sudan Havaya Radyatör ( ) - Sudan Suya V6 ve V8 modelleri için orta turbo besleme. Mottorr Özelllliikllerrii : Motor karteri: : : Supap dizilimi/zamanlama: Turbo : Piston: : : Krank mili: Liquid cooling Islak gömlekli gri dökme demir motor karteri, vakum kontrollü, gri dökme demir,, dört supap teknolojisi, supap iticileri, itici çubuklar ve külbütö, ve merkezi kam mili ile tahrik. ve Pü Trapez piston pimi : Üç metalli yataklar Kam mili: : : : Alternatör: : Çelik kam mili Entegre, alternatör, 28 V / 55 A 24 V / 5.5 kw

27 Tekniik Verriillerr TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 Gener Veriler 6 8 Silindir dizilimi V, 90 V, 90 Emme Toplam deplasman Litre in lb kg 2, ,844 1,290 EPA ve EPA 1) Maksimum güç 2) hp kw Motor h rpm 1,800 1,900 Rölanti devri rpm rpm de azami tork 3) NM lb-ft ,032.4 etimi 4) kwh kwh btu BHPH 7,401 7,586 Gaz, minimum Metan > 70 % 1) -Motorlar) için EPA ya göre o 2) 3) Net tork Boyutlar C A B TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 A mm in 1, , B mm in C mm in 1, ,

28 TCG 2015 V6 TCG 2015 V8 DEUTZ Corporation 3883 Steve Reynolds Blvd Norcross, GA Phone (770) PN - / Oct 2010

29 D 914 L6 mit Abgasrückführung (AGR) devridaim sistemli (EGR) avec recirculation des gaz d'échappement (EGR) con reducción de gases de escape (RGE) Einspritzventil Enjektör Injecteur Inyector Zylinderkopf Culasse Culata Kurbelgehäuse Entlüftung (geschlossen) Desaireac. bloque Reniflard AGR-Zuführung EGR EGR - entrée Admisión de la RGE AGR-Ventil mit elektr. Steller Aktivatörlü EGR valfi EGR - soupape avec actuateur électrique Luftführungshaube Válvula de la RGE con regulador eléc Hava yönlendiricisi Manche d'air Manga guia de aire AGR-Kühler EGR EGR - réfrigérant Radiador de la RGE Kühlgebläse Soufflante de refroidissement Turbina de refrigeración Auslaß-Ventil Solupape d'échappement Válvula de escape Schwungrad Volan Volant Volante Kraftstoff-Filter Filtre à combustible Filtro de combustible Rippenzylinder Cylindre à ailettes Cilindro de aletas Generator Alternatör Génératrice Alternador Schmieröl-Filter Filtre à huile Filtro de aceite lubricante Schmieröl-Pumpe Pompe à huuile de graissage Bomba de lubricación Schmieröl-Kühler Refroidisseur d'huile Refrigerador de aceite lubricante Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations Amortiguador de vibraciones Kolben mit Brennraum-Mulde Yanma hazneli piston Piston avec alvéole de combustion Pistón con cámera de combustión Drehzahlregler Devir guvernörü Régulateur de vitesse Regulador de velocidad Schmieröl-Meßstab Jauge d'huile Varilla de medición del nivel de aceite Einlaß-Ventil Emme Soupape d'admission Válvula de admisión Schmieröl-Wanne cuvette d'huile Cárter de aceite Kraftstoff-Förderpumpe Pompe d'alimentation en combustible Bomba de alimentación de combustible Einspritzpumpe Pompe d'injection Bomba de inyección Schmieröl-Ansaugrohr Tube d'aspiration d'huile degraissage Tubo de aspiración de aceite lubricante Best.-Nr /VP-V/08/2006

30 Mobil makineler için - dak -1 rpm de kw hp EU Stage IIIA / US EPA Tier 3 Su so utmal 4 ve 6 silindirli s ral, turbo arj ve hava so utma beslemeli motorlar. Güçlü DEUTZ Common Rail (DCR ) enjeksiyon sistemi ve aktarma organlar yönetimine ak ll adapte olan elektronik motor kontrolü (EMR3) yak tüketiminde optimum motor performans sa lamaktad r. 4 silindirle birlikte mekanik enjeksiyon sistemi de mevcuttur. ko ullar alt nda bile en iyi so uk basma özellikleri Akustik a dan optimize edilmi sayesinde gürültü emisyonuyla birlikte sorunsuz ve yüksek dayan kl l k Kompakt motor ve tahrik di lisine entegre üç PTO tahriki seçene i kurulum maliyetlerini d rmekte ve uygulama say s n artt rmaktad r. Islak silindir gömlekleri, uzun ya de i tirme aral klar ve motor s v lar n n kolay de i tirilmesi i letme ve servis maliyetlerini d rür ve makinenin elveri lilik durumu artt r r. Sa lam motor tasar m yüksek sülfürlü yak tlarda bile dünyan n her yerinde çal may mümkün k lmaktad r. Teknik veriler Motor tipi TCD 2013 L4 2V 5) TCD 2013 L4 2V TCD 2013 L6 2V TCD 2013 L6 4V Silindir say s Silindir çap /strok mm in 108/ / / / / / / /5.1 Kapasite l cu in S k t rma oran 18.1:1 18.1:1 18.1:1 18.1:1 Nominal h zlar dak -1 rpm Güç k 1) TCD 2013 L4 2V 5) TCD 2013 L4 2V TCD 2013 L6 2V TCD 2013 L6 4V ISO ya göre güç kw hp h z dak -1 rpm 2200 Azami tork Nm lb/ft ) h z dak -1 rpm Minimum rölanti h z dak -1 rpm Belirli ya tüketimi 2) g/kwh lb/hph A rl k, DIN K s m 7A 3) kg lb ) Fan kapasitesi kapasite verisidir 2) En iyi tam yüklü tüketim 15 C de kg/dm 3 60 F ta 6.96 lb/us galon yo unluktaki dizelle ilgilidir. 3) Mar /dinamo, so utucu ve s v lar hariç ancak volan ve volan muhafazas dahildir. 4) Anahtarl dahili EGR (egzoz gaz dön ) ile 1100 Nm lb-ft 5) Mekanik enjeksiyon sistemi Bu sayfadaki veriler sadece bilgi amaçl olup ba lay c de ildir. Fiyat teklifindeki veriler belirleyicidir.

31 Tork e risi TCD 2013 L4 2V kw 173 hp TCD 2013 L6 2V kw 268 hp TCD 2013 L6 4V kw hp TCD 2013 L4 2V kw 140 hp ( dak -1 rpm) Sipari No / 09 / 2011 / VC-CM TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) TORK (Nm/lb-ft) GÜÇ (kw/hp) Boyutlar B C A A B C TCD 2013 L4 2V mm in * TCD 2013 L6 2V mm in ** TCD 2013 L6 4V mm in ** * V-kay l tahrik ** Çoklu-V kay l tahrik Not:. Motor boyutlar ve a rl klar teslimat kapsam na göre de i iklik göstermektedir. Daha fazla bilgi için lütfen DEUTZ AG Köln e veya ilgili sat temsilcisine ba vurunuz DEUTZ AG Ottostraße Köln Deutschland Telefon +49 (0) Telefax +49 (0)

32 TCD 2015 V8 Ladeluftleitung zum Ladeluftkühler Hava besleme hava borusu Tubulure d'air du radiateur d'air de charge Tubería de aire de admisión al enfriador de aire de admisión Ansaugsammelrohr Emme Manifoldu Collecteur d'admission Colector de admisión Luftpresser Hava Kompresörü Compresseur d'air Compresor de aire Einspritzventil Injecteur Válvula de inyección Einzel-Zylinderkopf Tekli silindir Culasse individuelle Culata individual Auspuffsammelrohr Egzoz manifoldu Collecteur d'échappement Colector de escape Kolben mit Brennraum-Mulde Piston de chambre à combustion Pistón con cámara de combustión Zylinderlaufbuchse Chemise de cylindre Camisa de cilindro Ventilstößel Supap Poussoir Taqué de válvula Ladeluftleitung Besleme hava borusu Tubulure d'air Tubería de aire de admisión Einzel Einspritzpumpe Pompe d'injection Bomba de inyección individual Kühlmittel-Thermostat Thermostat de fluide réfrigérant Termostato para el líquido refrigerante Schmierölkühler Refroidisseur d'huile de graissage Enfriador de aceite lubricante Einspritzpumpennockenwelle Arbre à cames de pompe à injection Árbol de levas de la bomba de inyección Visko-Kupplung Viskoz fan kaplini Coupleur à viscosité Acoplamiento viscoso mechanischer Lüfterantrieb Mekanik fan tahriki Entraînement de ventilateur mécanique Accionamiento mecánico del ventilador Gasnockenwelle Gaz kam mli Arbre à cames de gaz Árbol de levas de gas Kurbelwellen-Schwingungsdämpfer damperi Amortisseur de vibrations de vilebrequin Amortiguador de vibraciones del cigüeñal Schmieröldruckpumpe Pompe à huile de graissage Bomba de presión de aceite lubricante Best.-Nr /VP-V/08/2006

STANDBY 250 kva 400 Volt 50 Hz 1500 rpm

STANDBY 250 kva 400 Volt 50 Hz 1500 rpm 250 STANDBY 250 kva 400 Volt 50 Hz 1500 rpm TANITIM 4 ZAMANLI SU SOĞUTMALI DİZEL MOTOR,MEKANİK FANLI VE KORUYUCU KAFESLİ RADYATÖR,AKÜ İLE ÇALIŞTIRMA,AKÜ KABLOLARI VE SEHPASI,ŞARJ ALTERNATÖRÜ,MEKANİK GOVERNOR,MOTOR

Detaylı

Her işte. ISB e. Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS

Her işte. ISB e. Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS Her işte. ISB e Avrupa Otomotiv Motorları 140-300PS ISB e Cummins ISB e, güvenilirlik konusundaki ününü artırmaya devam ediyor. Cummins ISB e, kamyon, otobüs ve özel iş aracı kullanıcılarına Cummins ten

Detaylı

GÜÇ MODU F (Hassas Mod) E (Ekonomik Mod) P (Güç modu) HP (Yüksek Güç Modu) Hassas haraket gerektiren hafif çalıșmalar içindir Düșük yakıt tüketimi istenen çalıșmalar içindir Genel kazı ve yükleme çalıșmaları

Detaylı

Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar

Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar P14902TR / Örjan Åslund BASIN bülteni 24 Eylül, 2014 Scania'nın modüler Euro 6 serisi: Her ihtiyacı karşılayan yüksek torklu motorlar Scania'nın Euro 6 çalışmaları çerçevesinde yeni nesil motorlara yönelik

Detaylı

DENİZ MOTORLARI. e. Egzoz Sistemi Motor içinde yanma sonrası oluşan kirli gazların dışarı atılmasını sağlayan sistem.

DENİZ MOTORLARI. e. Egzoz Sistemi Motor içinde yanma sonrası oluşan kirli gazların dışarı atılmasını sağlayan sistem. Motorların Sınıflandırılması A. Kullandıkları Yakıta Göre; a. Benzinli b. Dizel (Mazotlu) c. Elektrikli (Akülü) B. Çalışma Prensibine Göre; a. İki Zamanlı b. Dört Zamanlı C. Soğutma Sistemine Göre; a.

Detaylı

OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER

OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER OFFLINE SERIES GLOBAL STANDARD COOLER AC-MOTORLU VE POMPALI YAĞ VE HAVA SOĞUTMA SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan kuruluşumuzun

Detaylı

4 SİLİNDİR BENZİNLİ MOTOR COK-G.ENRJ.005

4 SİLİNDİR BENZİNLİ MOTOR COK-G.ENRJ.005 4 SİLİNDİR BENZİNLİ MOTOR COK-G.ENRJ.005 Teknik Açıklama Komple bir motor test standı olarak denet seti amaçlı tasarlanmıştır. Burada kullanılan motor kontrollü bir katalitik konvertör ile dört silindirli

Detaylı

Her Yükte. ISL e. Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS

Her Yükte. ISL e. Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS Her Yükte. ISL e Avrupa Otomotiv Motorları 280-400PS ISL e Cummins ISL e, hafif, küçük boyutlu ve yakıtı verimli kullanan 8,9 litrelik bir motor olup yüksek düzeyde esnek güç seçenekleri sunmaktadır. Rakiplerine

Detaylı

Traktör AXION 900-800 ARION 600-500 - 400 AXOS 300

Traktör AXION 900-800 ARION 600-500 - 400 AXOS 300 Traktör AXION 900-800 ARION 600-500 - 400 AXOS 300 XERION 5000 / 4500 / 4000 TRAC / TRAC VC 2 0 7 4 8 3 5 6 9 Mercedes-Benz Motor OM 47 LA 5 Şase (XERION 5000 / 4500), maks. 530/490 bg OM 470 LA (XERION

Detaylı

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ 5. Soğutma Şekline Göre Hava soğutmalı motortar: Bu motorlarda, silindir yüzeylerindeki ince metal kanatçıklar vasıtasıyla ısı transferi yüzey alanı artırılır. Motor krank milinden hareket alan bir fan

Detaylı

432F2. Caterpillar 432F2 Bekolu Yükleyici. Motor CAT C 4.4 Beygir Gücü. 74,5 kw / 101 hp Çalışma Ağırlığı

432F2. Caterpillar 432F2 Bekolu Yükleyici. Motor CAT C 4.4 Beygir Gücü. 74,5 kw / 101 hp Çalışma Ağırlığı Motor CAT C 4.4 Beygir Gücü 74,5 kw / 101 hp Çalışma Ağırlığı 8400-11086 kg Beko Kazı Derinliği Uzatmalı Stik (SAE) 4281-5274 mm 432F2 Çalışma ağırlığı ve diğer özellikler makina konfigürasyonuna göre

Detaylı

Sıvı soğutma takımları Grasso FX GC PP Soğutma gücü kw. Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1

Sıvı soğutma takımları Grasso FX GC PP Soğutma gücü kw. Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1 Soğutma gücü 260-1800 kw Bakım kitabı (Orijinal metnin Çeviri) L_202523_1 COPYRIGHT Tüm hakları saklıdır. Bu dokümantasyonun hiçbir bölümü, GEA Refrigeration Germany GmbH (bundan böyle Üretici olarak anılacak)

Detaylı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı

KOMPLE ÇÖZÜM ÇEVRE DOSTU ESNEK ÇÖZÜM. Tekli Uygulama. İkili Uygulama. Montaj Kolaylığı KOMPLE ÇÖZÜM Isıtma Soğutma Sıhhi Sıcak Su ÇEVRE DOSTU Dünyanın en yüksek COP=4,5 değerine sahip ekonomik sistemlerdir. Yenilenebilir enerji olan Hava ve Güneşten faydalanma Gaz veya yakıt ile ısıtmaya

Detaylı

Soru 5) Pistonun, silindir içersinde iki ölü nokta arasında yaptığı tek bir harekete ne denir? a) Çevrim b) Vakum c) Basma d) Zaman

Soru 5) Pistonun, silindir içersinde iki ölü nokta arasında yaptığı tek bir harekete ne denir? a) Çevrim b) Vakum c) Basma d) Zaman Soru 1) Pistonun silindir içersinde yön değiştirmek üzere bir an durakladığı yere ne ad verilir? a) Silindir başı b) Silindir eteği c) Ölü nokta d) Piston durağı Soru 4) Silindir hacmi aşağıdakilerden

Detaylı

NEW HOLLAND. T8 Auto Command Serisi

NEW HOLLAND. T8 Auto Command Serisi NEW HOLLAND T8 Auto Command Serisi Yeni T8 AC Serisi, Sahip olduğu yeni ve en son teknolojiye sahip Tier 4B SCR motorları ile kendi sınıfında gücün ve ekonominin simgesi olmaya devam etmektedir. T8 AC

Detaylı

5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Alçak Profil i Bağ-Bahçe Traktörleri

5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Alçak Profil i Bağ-Bahçe Traktörleri 5GL Serisi 57 kw (75 HP) 65 kw (85 HP) (97/68 EC) Alçak Profilli Bağ-Bahçe Traktörleri 2 5GL Serisi Traktörler Genel Bakış 5GL Alçak Profil, Alçak Bağ-Bahçe Uygulamaları için Yeni Çözüm Katlanabilir Aynalar

Detaylı

MAKİNE VE MOTOR DERS NOTLARI 9.HAFTA

MAKİNE VE MOTOR DERS NOTLARI 9.HAFTA MAKİNE VE MOTOR DERS NOTLARI 9.HAFTA Hazırlayan: Öğr. Gör. Tuğberk ÖNAL MALATYA 2016 SUPAP SİSTEMLERİ 1. KÜLBÜTOR MEKANİZMASI Eksantrik milinden aldığı hareketle silindirlerde emme ve egzoz zamanlarının

Detaylı

NEW HOLLAND. TR6 Serisi

NEW HOLLAND. TR6 Serisi NEW HOLLAND TR6 Serisi New Holland markası, çiftçilerimizden aldığı desteği kendi tecrübesi ile birleştirerek yüksek teknolojiye sahip traktörler üretiyor. NEW HOLLAND TR6 Serisi TR6 Serisi 4 Silindirli

Detaylı

VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ

VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ VSI-2.0 OTOGAZ DÖNÜŞÜM KİTİ Prins Otogaz Dönüşüm Kiti ile Üstün Performans Yüksek Sürüş Keyfi Kıymet bilenlerin otogaz dönüşüm kiti, Prins! Kıymet Bilenlerin Otogaz Dönüşüm Kiti, Prins! Dünyada sıralı

Detaylı

People. Passion. Performance. Seyyar Dizel Kompresörler Güvenilir Performans için Üretildi

People. Passion. Performance. Seyyar Dizel Kompresörler Güvenilir Performans için Üretildi People. Passion. Performance. Seyyar Dizel Kompresörler Güvenilir Performans için Üretildi Güç İhtiyacınız Olan Her Zaman Her Yerde Seyyar kompresörlerin tek görevi vardır: ihtiyaç olan yerde ve zamanda

Detaylı

Basın Bülteni. Marmaray Projesinde Rota Teknik İmzası BD235 23.06.2014

Basın Bülteni. Marmaray Projesinde Rota Teknik İmzası BD235 23.06.2014 Marmaray Projesinde Rota Teknik İmzası Bosch Rexroth ana bayisi Rota Teknik A.Ş. ile Japon TAISEI ve ANEL firmasının ortak olarak geliştirdiği Marmaray Tünel Havalandırma Elektropnömatik Kontrol Sistemi

Detaylı

powerroc T30 ve T35 İnşaat işleri, agrega ve kireç taşı ocağı işletmesi için yerüstü delme makinesi

powerroc T30 ve T35 İnşaat işleri, agrega ve kireç taşı ocağı işletmesi için yerüstü delme makinesi powerroc T30 ve T35 İnşaat işleri, agrega ve kireç taşı ocağı işletmesi için yerüstü delme makinesi Delik çapı : 64 89 mm (2 1/2" 3 1/2") : 64 115 mm (2 1/2" 4 1/2") Güç ve performans Atlas Copco nun PowerROC

Detaylı

GÜÇ MODU F (Hassas Mod) E (Ekonomik Mod) P (Güç modu) HP (Yüksek Güç Modu) Hassas haraket gerektiren hafif çalıșmalar içindir Düșük yakıt tüketimi istenen çalıșmalar içindir Genel kazı ve yükleme çalıșmaları

Detaylı

Basınçlı Havanın Yeni Yüzü...

Basınçlı Havanın Yeni Yüzü... Basınçlı Havanın Yeni Yüzü... 2 Neden Ekosan Kompresör 3 Pazarda tecrübe edinmiş müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutan dinamik ve tecrübeli kadrosu ile imalatını sürdüren EKOSAN KOMPRESÖR, Türkiye

Detaylı

A Product of Hard Work JCB FASTRAC 3230 XTRA

A Product of Hard Work JCB FASTRAC 3230 XTRA A Product of Hard Work JCB FASTRAC 3230 XTRA Sektörün en geniş kabini, yüksek verimli klima, maksimum konfor Traktörün ortasına yerleştirilmiş kabin Kullanımı son derece kolay kontrol paneli ve renkli

Detaylı

HGX22e/105-4 S CO2 Motor: 220-240V Δ / 380-420V Y -3-50Hz Soğutucu: R744

HGX22e/105-4 S CO2 Motor: 220-240V Δ / 380-420V Y -3-50Hz Soğutucu: R744 Kapasite verisi Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R744 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -35,0 C Evaporasyon basıncı (abs.) 12,02 bar Kondenzasyon sıcaklığı -5,0 C Yoğuşmalı

Detaylı

YIL TAM GARANTİ. TEKSAN mini... Gücünü hafife almayın! Benzinli Jeneratörler

YIL TAM GARANTİ. TEKSAN mini... Gücünü hafife almayın! Benzinli Jeneratörler 2 YIL TAM GARANTİ TEKSAN mini... Gücünü hafife almayın! Benzinli Jeneratörler B E N Z İ N L İ T E K S A N M İ N İ J E N E R AT Ö R S E R İ S İ TJ 3200 TJ 2700 TJ 15000 TS OTM / MS OTM TJ 12000 TS Üstün

Detaylı

Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Hava ] [ Su ] [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı. Logatherm WPLS. Isıtma bizim işimiz

Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Hava ] [ Su ] [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı. Logatherm WPLS. Isıtma bizim işimiz [ Hava ] [ Su ] Havadan Suya Isı Pompası (Split Tip) [ Toprak ] [ Buderus ] Kışın sıcaklığı ve yazın ferahlığı Logatherm WPLS Isıtma bizim işimiz Tüm yıl boyunca konfor için yenilenebilir enerjiye yer

Detaylı

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ Prof. Dr. Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü, Erzurum Bu hafta Buji Ateşlemeli -- Dizel (Sıkıştırma Ateşlemeli) Motorlar - Temel Motor parçaları

Detaylı

Motor Gücü : 270 kw / 367 Hp Çalışma Ağırlığı: 48.000 kg ~ 49.500 kg Kova ISO/SAE: 2.20 ~ 3.10 m3. The global power...

Motor Gücü : 270 kw / 367 Hp Çalışma Ağırlığı: 48.000 kg ~ 49.500 kg Kova ISO/SAE: 2.20 ~ 3.10 m3. The global power... Motor Gücü : 270 kw / 367 Hp Çalışma Ağırlığı: 48.000 kg ~ 49.500 kg Kova ISO/SAE: 2.20 ~ 3.10 m3 The global power... Yeni motor, Avrupa Birliği III A standartlarına uygun olmakla birlikte, EPA Tier III

Detaylı

Modüler Hibrid Enerji İstasyonu- MOHES

Modüler Hibrid Enerji İstasyonu- MOHES Modüler Hibrid Enerji İstasyonu- MOHES Modüler Hibrit Enerji istasyonu (MOHES) Sivil ve Askeri Endüstrinin bir çok alanında şebeke elektriğinden veya petrol kaynaklı diğer enerji kaynaklarından istifade

Detaylı

LUPAMAT YAĞSIZ 40 BAR PET KOMPRESÖRÜ

LUPAMAT YAĞSIZ 40 BAR PET KOMPRESÖRÜ LUPAMAT YAĞSIZ 40 BAR PET KOMPRESÖRÜ LUPAMAT KOMPRESÖRÜN YENİ ÜRÜNÜ Our New Product PET Comperssor YAĞSIZ YÜKSEK BASINÇ PET KOMPRESÖRÜ LUPAMAT YAĞSIZ YÜKSEK BASINÇ PET KOMPRESÖRÜ HANGİ SEKTÖRLERDE KULLANILABİLİR

Detaylı

DD25B. VOLVO ÇİFT TAMBURLU SİLİNDİRLER 2.6 t 18.5 kw

DD25B. VOLVO ÇİFT TAMBURLU SİLİNDİRLER 2.6 t 18.5 kw DD25B VOLVO ÇİFT TAMBURLU SİLİNDİRLER 2.6 t 18.5 kw 360 görüş alanı En uygun şekilde yerleştirilmiş kızaklı koltuk, açılı silindir yatakları ve eğimli motor kaputu tasarımına sahip DD25B sektörde öncü,

Detaylı

Beklentilerinizi Yükseltmenin Zaman Geldi

Beklentilerinizi Yükseltmenin Zaman Geldi Sahip Olduðunuzla Gurur Duyacaks n z... Beklentilerinizi Yükseltmenin Zaman Geldi Farmall U ve Farmall U Pro Güç ve Konfor Bir Arada 2 ayrı beygir seçeneði bulunan Farmall U ve Farmall U Pro serisi gücün,

Detaylı

J-1175 J-1480 ÇENELİ MOBİL KONKASÖRLER

J-1175 J-1480 ÇENELİ MOBİL KONKASÖRLER R J-1160 J-1175 J-1480 ÇENELİ MOBİL KONKASÖRLER FINLAY J-1160 Terex Finlay J-1160 paletli mobil kırıcısı, güçlü ve agresif çeneli primer bir kırıcıdır. Ağır iş titreşimli ızgara beslemesi, entegre ön-eleği

Detaylı

KD 13/ KD 16/ KD 23 DİZEL JENERATÖR

KD 13/ KD 16/ KD 23 DİZEL JENERATÖR ÜRÜN KATALOĞU KD 13/ KD 16/ KD 23 DİZEL JENERATÖR Alternatör KD 13 EA3 KD 16 EA3 KD 23 EA3 Tip KA 13 KA 16 KA 23 En fazla güç KVA 13 16 22,5 Daimi güç KVA 11 14 19 Volt 400 400 400 Faz 3 3 3 Frekans 50

Detaylı

KOJENERASYON ve TRİJENERASYON TEKNOLOJİLER

KOJENERASYON ve TRİJENERASYON TEKNOLOJİLER KOJENERASYON ve TRİJENERASYON TEKNOLOJİLER LERİ 1 Mayıs 2009 Mehmet Türkel Türkiye Kojenerasyon Derneği Kojenerasyon ve Trijenerasyon Teknolojileri Tanımlar, Tipleri ve Örnekler Yararları Çevresel Değerlendirme

Detaylı

JENERATÖRÜN TARİFİ VE BÖLÜMLERİ

JENERATÖRÜN TARİFİ VE BÖLÜMLERİ JENERATÖRÜN TARİFİ VE BÖLÜMLERİ Jeneratör : Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makinelardır.: Tahrik güç kaynağı MOTOR Elektrik üreticisi ALTERNATÖR Mekanik güç irtibatı KAPLİN Alt destek ŞASİ

Detaylı

İÇTEN YANMALI MOTORLARIN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ DİZEL MOTORLARI

İÇTEN YANMALI MOTORLARIN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ DİZEL MOTORLARI İÇTEN YANMALI MOTORLARIN ÇALIŞMA PRENSİPLERİ DİZEL MOTORLARI DİZEL MOTORLARI (Tarihçesi) İLK DİZEL MOTORU DİZEL MOTORLARI DÖRT ZAMANLI ÇEVRİM Çalışma prensibi Dizel motor, benzinli motorlardan farklı olarak

Detaylı

BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER

BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER ENTEGRE BYPAsS VE HİDROLİK MOTORLU YAĞ-HAVA RADYATÖR SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri

Detaylı

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ

OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ Prof. Dr. Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü, Erzurum Bu hafta Motor Çevresi Soğutma Sistemi Yağlama Sistemi Hava Filtreleri Turbuşarj ve Süperşarj

Detaylı

II. Bölüm HİDROLİK SİSTEMLERİN TANITIMI

II. Bölüm HİDROLİK SİSTEMLERİN TANITIMI II. Bölüm HİDROLİK SİSTEMLERİN TANITIMI 1 Güç Kaynağı AC Motor DC Motor Diesel Motor Otto Motor GÜÇ AKIŞI M i, ω i Güç transmisyon sistemi M 0, ω 0 F 0, v 0 Makina (doğrusal veya dairesel hareket) Mekanik

Detaylı

GLOBAL STANDARD COOLER

GLOBAL STANDARD COOLER COOLER KİRLENMEYE YATKIN ORTAMLARA YÖNELİK RADYATÖR SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan kuruluşumuzun standart ürün serisidir.

Detaylı

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE LİDER ATLAS COPCO

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE LİDER ATLAS COPCO ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE LİDER ATLAS COPCO GÜNEYDOĞU ENERJĠ FORUMU 2015 07 Kasım 2015 M.ĠLHAN BALCI 2 KıSACA ATLAS COPCO Kuruluş Tarihi ve Merkezi 1873 Stockholm, Sweden İş Kolları Kompresör Tekniği Endüstri

Detaylı

Yeni motor yağının eskimesini geciktirir ve uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Yeni motor yağının eskimesini geciktirir ve uzun süre temiz kalmasını sağlar. CARBON CLEAN ECONO SERİSİ ENGINE OIL CLEANER (MOTOR YAĞ ÇAMURU TEMİZLEME KİMYASALI) ÜRÜN KODU: ECO-M001 Gramaj: 250 Mililitre Konsantredir. 400 ML lik ürünlerle aynı temizleme gücüne sahiptir. Açıklama:

Detaylı

Fan coil üniteleri. Teknik Veri

Fan coil üniteleri. Teknik Veri Fan coil üniteleri Teknik Veri F a n c o i l ü n i t e l e r i E E D T R 1 1-4 0 0 Fan coil üniteleri Teknik Veri F a n c o i l ü n i t e l e r i E E D T R 1 1-4 0 0 çindekiler Ç NDEK LER TABLOSU 3 Dairesel

Detaylı

TEKNİK BÜLTEN. VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya. 14 MW Toplam Kurulu Soğutma Kapasitesi

TEKNİK BÜLTEN. VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya. 14 MW Toplam Kurulu Soğutma Kapasitesi Hava Koşullandırma Haber Bülteni / Sayı 91 Ocak 2015 / Sayı 72 TEKNİK BÜLTEN VERİ MERKEZİ Alabushevo/Rusya Yüksek Enerji Tasarrufu Yüksek Güvenilirlik Yeşil Bir Veri Merkezi İçin Modern Çözüm 14 MW Toplam

Detaylı

Düşük Sıcaklık Kazanı. Gaz yakıtlı ısıtıcı bacalı ve hermetik işletme için: 10,5 24 kw (9 000 20 600 kcal/h)

Düşük Sıcaklık Kazanı. Gaz yakıtlı ısıtıcı bacalı ve hermetik işletme için: 10,5 24 kw (9 000 20 600 kcal/h) VITOPEND 100-W Gaz yakıtlı kombi / ısıtıcı Bacalı veya hermetik işletme için Modülasyonlu, atmosferik brülörlü Anma ısı gücü aralığı: 10,5 30 kw (9 000 25 800 kcal/h) Düşük Sıcaklık Kazanı Vitopend 100-W,

Detaylı

DD25B. VOLVO ÇIFT SILINDIRLI SIKIŞTIRICILAR 2.6 t 18.5 kw

DD25B. VOLVO ÇIFT SILINDIRLI SIKIŞTIRICILAR 2.6 t 18.5 kw DD25B VOLVO ÇIFT SILINDIRLI SIKIŞTIRICILAR 2.6 t 18.5 kw 360 görüş sahası En uygun şekilde yerleştirilmiş kızaklı koltuk, açılı silindir yatakları ve eğimli motor kaputu tasarımına sahip DD25B sektörde

Detaylı

Precision Cooling for Business-Critical Continuity. Liebert HPC-S. Küçük Veri Merkezlerinin Verimli Biçimde Soğutulması İçin Tasarlanmıştır

Precision Cooling for Business-Critical Continuity. Liebert HPC-S. Küçük Veri Merkezlerinin Verimli Biçimde Soğutulması İçin Tasarlanmıştır Precision Cooling for Business-Critical Continuity Liebert HPC-S Küçük Veri Merkezlerinin Verimli Biçimde Soğutulması İçin Tasarlanmıştır Liebert HPC-S: FreeCooling Soğutucu ile Daha Fazla Verimlilik Daha

Detaylı

BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER

BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER ENTEGRE Bypass VE AC MOTORLU YAĞ VE HAVA SOĞUTMA SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri

Detaylı

GLOBAL STANDARD COOLER

GLOBAL STANDARD COOLER COOLER İDROLİK MOTORLU YAĞ-AVA SOĞUTMA SİSTEMLERİ Product Information AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan kuruluşumuzun standart ürün serisidir.

Detaylı

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU

AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU AYTEK COOLING SYSTEMS SU SOĞUTMALI CHILLER + TCU www.ayteksogutma.com CT SERİSİ SOĞUTMA CT serisi chiller cihazları sayesinde her enjeksiyon makinesinin kalıbında ayrı ayrı su sıcaklıkları ile çalışılabilir.

Detaylı

Yeni 5GF Serisi Bağ-Bahçe Traktörleri 80 100 hp (59-74 kw) Nominal Güçte (97/68 EC)

Yeni 5GF Serisi Bağ-Bahçe Traktörleri 80 100 hp (59-74 kw) Nominal Güçte (97/68 EC) Yeni 80 100 hp (59-74 kw) Nominal Güçte (97/68 EC) 2 - Giriş 3 Her türlü zorlu arazinin hakimi siz olun! Çok amaçlı bağ ve bahçe traktörü Eğer kaliteden ve performanstan hoşlanıyorsanız yeni 5GF modellerinden

Detaylı

1- Hidrolik Aksesuar Ekipmanları

1- Hidrolik Aksesuar Ekipmanları 1- Hidrolik Aksesuar Ekipmanları Hidrolik vibrasyon kazıcıları, hidrolik ekskavatörlerinizin uygulama menzilini uzatır ve yeni operasyon alanları açar. Sürücüler üniversal mafsal ile vinç koluna eklenir

Detaylı

Ürün Hattı. Belden Kırmalı Tandem Silindir ARX 9-11 t Serisi. www.tsmglobal.com.tr

Ürün Hattı. Belden Kırmalı Tandem Silindir ARX 9-11 t Serisi. www.tsmglobal.com.tr Ürün Hattı Belden Kırmalı Tandem Silindir ARX 9-11 t Serisi www.tsmglobal.com.tr 2 Ammann yeni nesil ARX 90 ve ARX 110 belden kırmalı tandem silindirleri asfalt sıkıştırma teknolojisine farklı bir tasarım

Detaylı

GÜÇ MODU F (Hassas Mod) E (Ekonomik Mod) P (Güç modu) HP (Yüksek Güç Modu) Hassas haraket gerektiren hafif çalıșmalar içindir Düșük yakıt tüketimi istenen çalıșmalar içindir Genel kazı ve yükleme çalıșmaları

Detaylı

Henkel Çözüm Sağlayıcınız

Henkel Çözüm Sağlayıcınız Henkel Çözüm Sağlayıcınız Henkel Otomotiv sanayinin ortağı Henkel, yenilikçi kimya çözümlerine ve üretim yöntemleri ile ilgili teknik bilgisine dayanarak, üreticilerin sorunsuz ve verimli bir üretim sürecinde

Detaylı

Daha fazla seçenek için daha iyi motorlar

Daha fazla seçenek için daha iyi motorlar Daha fazla seçenek için daha iyi motorlar Kollmorgen, Universal Robots'un daha hafif ve daha güçlü olmasını sağlıyor Altı eksenli robotlar; örneğin, işleme ve üretim tesislerinde kullanılmaktadır. Bu robotlar,

Detaylı

HGX7/1620-4 Motor: 380-420V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507

HGX7/1620-4 Motor: 380-420V Y/YY -3-50Hz PW Soğutucu: R404A, R507 Kapasite verisi uygulama talimatları sınırı Lütfen kontrol Uygulama: Soğutma & AC Soğutucu R404A, R507 Güç kaynağı 50 Hz, 400 V Besleme frekansı 50 Hz Evaporasyon sıcaklığı -2,0 C Evaporasyon basıncı (abs.)

Detaylı

Hidrolik Montaj Sistemleri

Hidrolik Montaj Sistemleri MONTAJ SİSTEMLERİ DELTA TECHNIK Filtersysteme GmbH Hidrolik Montaj Sistemleri Teknik Veriler Birim Veya Esas C 150 ES C 500 ES C 750 ES C 1000 ES Elemanı Elemanı Elemanı Elemanı C 150 6132 C 500 6334 C

Detaylı

SCANIA RAMAZANI ve BAYRAMI ERKEN KUTLUYOR. YAKIT ENJEKTÖRÜ KAMPANYASI

SCANIA RAMAZANI ve BAYRAMI ERKEN KUTLUYOR. YAKIT ENJEKTÖRÜ KAMPANYASI SCANIA RAMAZANI ve BAYRAMI ERKEN KUTLUYOR. YAKIT ENJEKTÖRÜ KAMPANYASI Scania yakıt sisteminin en önemli parçalarından olan enjektörlerde yeni bir kampanya başlattı. Stoklarla sınırlı olan kampanya kapsamında,

Detaylı

SolaGlide / RRG - RRP -Detaylı Teknik Katalog-

SolaGlide / RRG - RRP -Detaylı Teknik Katalog- SolaGlide / RRG - RRP -Detaylı Teknik Katalog- ÇÖZÜMLERİMİZ RESTORAN & KAFE Kötü hava şartlarından dolayı dış mekanlarda müşterilerinize hizmet veremediğiniz için para mı kaybediyorsunuz? Tabi ki dışarıda

Detaylı

Tork aralığı dahilinde maksimum yük (Nm)

Tork aralığı dahilinde maksimum yük (Nm) Sipariş hakkında genel bilgiler Sipariş hakkında genel bilgiler PTO'ları ve PTO'lar için elektrikli tertibatı doğrudan fabrikadan sipariş edin. Parça ekleme oldukça maliyetli olacaktır. Tavsiye edilen

Detaylı

Tam korumalı fan, fan tahriği ve şarj alternatörü Tasarım özellikleri fabrikada %100 yükte test

Tam korumalı fan, fan tahriği ve şarj alternatörü Tasarım özellikleri fabrikada %100 yükte test D İ Z E L J E N E R A T Ö R S E T İ GEP13.5-2 (3 - Faz) 50 HZ STANDBY 13.8 / 11.0 PRIME 12.5 / 10.0 60 HZ STANDBY 16.2 / 13.0 PRIME 15.0 / 12.0 ÖZELLİKLER JENERATÖR SETİ SOĞUTMA SİSTEMİ Tüm sistem ISO9001

Detaylı

En üst düzey verimlilik

En üst düzey verimlilik En üst düzey verimlilik Yüksek kaliteli ısı pompaları EcoTouch COP 5,1 değerine kadar EcoTouch yeni bir boyut getiriyor Performans ve tasarım En temiz ve en ekonomik enerji kaynağı olan ısı yeraltında,

Detaylı

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi

YUTAKI YUTAKI. Eviniz için konforlu ısıtma sistemi YUTAKI Eviniz için konforlu ısıtma sistemi SICAKLIK Isı pompası TÜKETİM GAZLI ISITMA YAKITLI ISITMA ELEKTRİKLİ ISITMA YUTAKI Bilinmesi gerekenler Bir ısı pompası nasıl çalışır? Bir ısıtma pompası, enerjiyi

Detaylı

Ponta Yatay Besleme Sistemi Tıbbi Destek Üniteleri

Ponta Yatay Besleme Sistemi Tıbbi Destek Üniteleri Ponta Yatay Besleme Sistemi Tıbbi Destek Üniteleri Geniş bir yelpazede yatay ünite uzunluğu, kolon tipi ve iş istasyonu opsiyonlarına sahip çok yönlü Dräger Ponta, daha iyi bir çalışma alanı verimliliği

Detaylı

YM6500LQE3 YM6500LQE

YM6500LQE3 YM6500LQE YM3000LQ Maksimum Çıkış 3 kva - 2.5 kw Tam Bakır Sargılı Alternatör SH 200, 6.5 HP, 4 Zamanlı, Hava Soğutmalı, Benzinli Motor AVR (Otomatik Voltaj Regülatörü) Düşük Yağ Basıncında Otomatik Durdurucu Sistem

Detaylı

Enjektörler. Düşük Yakıt Tüketimi. Motora %100 uyum Doğru basınç ve miktar ile yakıt püskürtme Yüksek tork ve motor performansı 1-2

Enjektörler. Düşük Yakıt Tüketimi. Motora %100 uyum Doğru basınç ve miktar ile yakıt püskürtme Yüksek tork ve motor performansı 1-2 Enjektörler Motora %100 uyum Doğru basınç ve miktar ile yakıt püskürtme Yüksek tork ve motor performansı Düşük Yakıt Tüketimi 1846351 Birim Enjektör HPI 2.103 TL 1.349 TL 1943974 Birim Enjektör PDE 2.292

Detaylı

ACM serisi hava soğutmalı soğuk su üretici gruplar küçük ve orta büyüklükteki soğuk su üretici ihtiyacını karşılamak üzere

ACM serisi hava soğutmalı soğuk su üretici gruplar küçük ve orta büyüklükteki soğuk su üretici ihtiyacını karşılamak üzere ACM ACM serisi hava soğutmalı soğuk su üretici gruplar küçük ve orta büyüklükteki soğuk su üretici ihtiyacını karşılamak üzere üretilmiştir. ACM serisi hava soğutma soğuk su üretici gruplar yalnız soğutma

Detaylı

BlueEFFICIENCY teknolojisinin özellikleri:

BlueEFFICIENCY teknolojisinin özellikleri: BlueEFFICIENCY teknolojisinin özellikleri: Yeni motor nesli, ihtiyaca göre ayarlanan, elektrik destekli hidrolik direksiyon ve vites değiştirme göstergesi, ekonomik sürüşün temelleridir. BlueEFFICIENCY

Detaylı

YEDİEL ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ HAYATİ YEDİEL

YEDİEL ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ HAYATİ YEDİEL DOĞU DOĞU ANADOLU ve İÇ ANADOLU BÖLGE SATIŞ DİSTRİBÜTÖRÜ YEDİEL ISITMA SOĞUTMA SİSTEMLERİ HAYATİ YEDİEL www.yedielgrup.com AKŞEMŞETTİN MAH. ÇAĞLAYAN CAD. NO: 21/ A 06934 Sincan \ ANKARA \ TURKEY TELEFON:

Detaylı

MOTOR BĐLGĐLERĐ. *Karbüratörde avans, rolanti ayarı (büyük vida ve küçük vida ile yapılır)

MOTOR BĐLGĐLERĐ. *Karbüratörde avans, rolanti ayarı (büyük vida ve küçük vida ile yapılır) MOTOR BĐLGĐLERĐ *Karbüratörde avans, rolanti ayarı (büyük vida ve küçük vida ile yapılır) *Đtici (süpap itici), horoz veya manivela, yarım ay şeklindeki parçalar *Eksantrik kayışı (Triger kayışı) *Üst

Detaylı

NEW HOLLAND TT4 Serisi

NEW HOLLAND TT4 Serisi NEW HOLLAND TT4 Serisi tt4.50 tt4.55 tt4.65 Gelişmiş özellikler ve seçkin konforun yeni temsilcisi TT4 Serisi Geniş ve klimalı kabini, modern görünümü, güçlü transmisyonu, powershuttle opsiyonu, sürüngen

Detaylı

YTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Hidromekanik ve Hidrolik Makinalar Anabilim Dalı Özel Laboratuvar Dersi Kompresör Deneyi Çalışma Notu

YTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Hidromekanik ve Hidrolik Makinalar Anabilim Dalı Özel Laboratuvar Dersi Kompresör Deneyi Çalışma Notu YTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Hidromekanik ve Hidrolik Makinalar Anabilim Dalı Özel Laboratuvar Dersi Kompresör Deneyi Çalışma Notu Laboratuar Yeri: E1 Blok Hidromekanik ve Hidrolik Makinalar Laboratuvarı

Detaylı

...Turboşarj uzmanı Holset

...Turboşarj uzmanı Holset Holset Turboşarj ...Turboşarj uzmanı Holset Holset Turboşarj Holset Turboşarjlar, dünyanın dört bir yanında turbo makine ve hava işleme konularında mükemmelligi simgelemektedir. Cummins Turbo Technologies

Detaylı

BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER

BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER BYPASS SERIES GLOBAL STANDARD COOLER ENTEGRE BYPASs MOBİL HİDROLİK YAĞ-HAVA RAATÖR SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan

Detaylı

KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ

KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ KÜP ŞEKER MAKİNALARINDA LİDER KURULUŞ Teknikeller Makina tam otomatik ve yarı otomatik küp şeker makineleri, küp şeker sarım makineleri ve tüp dolum makineleri üretmektedir. Üretim ihtiyaçlarınız doğrultusunda

Detaylı

İplik hazırlık SB-D 11 cer makinası. SB-D 11 Cer makinası. Mükemmel fiyat/performans oranına sahip tek kafalı kompakt cer makinası

İplik hazırlık SB-D 11 cer makinası. SB-D 11 Cer makinası. Mükemmel fiyat/performans oranına sahip tek kafalı kompakt cer makinası İplik hazırlık SB-D 11 cer makinası SB-D 11 Cer makinası Mükemmel fiyat/performans oranına sahip tek kafalı kompakt cer makinası 2 Rieter. SB-D 11 Cer makinası Rieter. SB-D 11 Cer makinası 3 RIETER SPUN

Detaylı

Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas

Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas Yüksek verimli gaz yakıtlı çelik kazan CompactGas Patentli alufer teknolojisi ile yüksek verim, düşük emisyon 1 CompactGas ın (1000-2800) avantajları Hoval CompactGas; konfor,ekonomi, güvenilirlik ve teknik

Detaylı

BASIN BÜLTENİ FORD UN YENİ ECONETIC TEKNOLOJİSİ YAKIT TÜKETİMİ VE CO2 EMİSYON DEĞERLERİNDE İYİLEŞMELER SAĞLIYOR

BASIN BÜLTENİ FORD UN YENİ ECONETIC TEKNOLOJİSİ YAKIT TÜKETİMİ VE CO2 EMİSYON DEĞERLERİNDE İYİLEŞMELER SAĞLIYOR BASIN BÜLTENİ FORD UN YENİ ECONETIC TEKNOLOJİSİ YAKIT TÜKETİMİ VE CO2 EMİSYON DEĞERLERİNDE İYİLEŞMELER SAĞLIYOR Yeni Ford Mondeo ECOnetic modelinin CO 2 emisyonu 115 g/km Ford Ka araçlarda Ford Otomatik

Detaylı

Ürün Hattı. Vibrasyonlu Silindirler ARX 1.5-4.5 t. www.tsmglobal.com.tr

Ürün Hattı. Vibrasyonlu Silindirler ARX 1.5-4.5 t. www.tsmglobal.com.tr Ürün Hattı Vibrasyonlu Silindirler ARX 1.5-4.5 t www.tsmglobal.com.tr 2 Tek Konsept 13 Model 3 Platform - 8 Farklı Model 13 Versiyon ARX serisi vibrasyonlu silindirler 8 modele ait 13 farklı versiyonda

Detaylı

Soğutma kompresörlerini aşağıdaki şekilde sınıflandırmak mümkündür. 5. Santrifüj (Turbo) Kompresörler( günümüzde pek kullanılmamaktadırlar)

Soğutma kompresörlerini aşağıdaki şekilde sınıflandırmak mümkündür. 5. Santrifüj (Turbo) Kompresörler( günümüzde pek kullanılmamaktadırlar) 4. KOMPRESÖRLER Soğutucu akışkanın çevrim boyunca dolaştırılarak soğuk kaynaktan sıcak kaynağa ısı iletilmesi kompresörler yardımıyla meydana gelir.yani kompresörler, soğutma devrelerinde buharlaştırıcıda

Detaylı

3-Geçişli Sıvı/Gaz Yakıtlı Kazanlar Uno-3 Max-3 THW-I NTE. Sıcak Su Kazanları

3-Geçişli Sıvı/Gaz Yakıtlı Kazanlar Uno-3 Max-3 THW-I NTE. Sıcak Su Kazanları 3-Geçişli Sıvı/Gaz Yakıtlı Kazanlar Uno-3 Max-3 THW-I NTE Sıcak Su Kazanları 1 Hoval 3-geçişli sıvı/gaz yakıtlı sıcak su kazanlarının avantajları Ürünlerimiz teknolojinin son örneğini temsil ederken, yaratıcı

Detaylı

D16K motor euro 6. Net motor gücü: EC 582/2011 D16K750 D16K650 D16K550 D16K550. Motor hızı dev/dak

D16K motor euro 6. Net motor gücü: EC 582/2011 D16K750 D16K650 D16K550 D16K550. Motor hızı dev/dak D13k motor euro 6 D16K motor euro 6 Güç/Tork Güç/Tork Net motor gücü: EC 582/2011 Net motor gücü: EC 582/2011 Güç hp Tork Nm Güç hp Tork Nm 950 560 530 850 500 3200 470 3000 750 440 2800 3600 410 2600

Detaylı

* Sağ el 1/8 1/4 -19 -28 -19 1/8 3/8 1/4. Nominal Boru Boyutu - Inch Başına Diş - 27 - 18 - 18

* Sağ el 1/8 1/4 -19 -28 -19 1/8 3/8 1/4. Nominal Boru Boyutu - Inch Başına Diş - 27 - 18 - 18 El Paftaları Kat. Model Açıklama Kalıplar Ağırlık Fiyat 13083 11-R - 1 El Paftası (Set Halinde) BSPT 13,3 365 13088 11-R - 2 El Paftası (Set Halinde) BSPT 17,5 630 37777 Sap ve Cırcır - 2.4 115 Ağır Tip

Detaylı

Gaz Yakıtlı Brülörler

Gaz Yakıtlı Brülörler Gaz Yakıtlı Brülörler Vectron Modeller 14,5 2.100 kw kapasite aralığında, kolay erişebilirlik ve servis imkanı, kompakt, hafif, farklı namlu uzunlukları seçenekleri ile küp formasyonunda brülör sökülmeden

Detaylı

HP - 1 Gres için HP - 2 Sývý yað için EL KUMANDALI POMPALAR TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU VERSÝYON 1.01

HP - 1 Gres için HP - 2 Sývý yað için EL KUMANDALI POMPALAR TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU VERSÝYON 1.01 HP - 1 Gres için HP - 2 Sývý yað için EL KUMANDALI POMPALAR TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU VERSÝYON 1.01 GÝRÝÞ Tüm makineler, ekipmanlar ve araçlar yýpratýcý çalýþma koþullarý altýnda uzun süre çalýþtýklarý

Detaylı

ÇAPA MAKİNALARI. 52 cc 1.5 Kw. 52 cc 1.5 Kw. 52 cc 1.5 Kw. 52 cc 1.5 Kw Budama Aparatı ile birlikte

ÇAPA MAKİNALARI. 52 cc 1.5 Kw. 52 cc 1.5 Kw. 52 cc 1.5 Kw. 52 cc 1.5 Kw Budama Aparatı ile birlikte 203 ÇAPA MAKİNALARI 1125.$ Motor: 6,5 Hp Benzinli / Honda GX200 4 Zamanlı Hava Soğutmalı OHV Motor Hareket Tipi: Şanzıman 2 ileri + 1 geri Şaft Sayısı: 1 Çalışma Genişliği: 80-100 cm Çalışma Derinliği:

Detaylı

Harekete daha fazlasını katıyoruz. Yüksek verimli su temini pompaları.

Harekete daha fazlasını katıyoruz. Yüksek verimli su temini pompaları. Harekete daha fazlasını katıyoruz. Yüksek verimli su temini pompaları. Daha verimli ve daha yüksek basınçlı su temini için çalışıyoruz. Bu, 25 bar ın üzerine çıkılması anlamına geliyor. Wilo nun pompa

Detaylı

GLOBAL STANDARD COOLER

GLOBAL STANDARD COOLER GLOBAL STANDD COOLER GLOBAL STANDD KİRLENMEYE YATKIN ORTAMLA UYGUN RADYATÖR SİSTEMLERİ Product Information AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan

Detaylı

Konfor, ferahlık ve rahatlık

Konfor, ferahlık ve rahatlık Konfor, ferahlık ve rahatlık Pratik kapılar yana kayıp açıldığında geniş bir çalışma alanı sizi bekliyor. Geniş mesafe dolayısıyla rahat biniş-iniş ve esnek koltuk kapasitesi seçenekleri. 540mm Sınıfının

Detaylı

Lider Kontrol Teknolojisine Sahip Su Soğutma Grupları Yüksek Performanslı Binalar İçin Yüksek Verimli Soğutma Grupları

Lider Kontrol Teknolojisine Sahip Su Soğutma Grupları Yüksek Performanslı Binalar İçin Yüksek Verimli Soğutma Grupları Lider Kontrol Teknolojisine Sahip Su Soğutma Grupları Yüksek Performanslı Binalar İçin Yüksek Verimli Soğutma Grupları HVAC Deneyiminizi Benzersiz Performans, Konfor ve Tasarruf Seviyesine Ulaştırır Yüksek

Detaylı

Bühler Technologies Yetkili Türkiye Distribütörü AKIŞKAN KONTROLÜ

Bühler Technologies Yetkili Türkiye Distribütörü AKIŞKAN KONTROLÜ Bühler Technologies Yetkili Türkiye Distribütörü AKIŞKAN KONTROLÜ SEVİYE VE SICAKLIK KOMBİNE KONTROLÜ VE ŞALTERLERİ NTM G3/4" 4 ayrı seviye kontakt noktası 3 ayrı seviye kontakt noktası ve Sıcaklık göstergesi

Detaylı

Yer Tipi Kendinden Yoğuşmalı Kazan UltraGas

Yer Tipi Kendinden Yoğuşmalı Kazan UltraGas Yer Tipi Kendinden Yoğuşmalı Kazan UltraGas 15-2000 kw Kapasite Aralığı 1 Neden UltraGas? Patentli Alufer ısı eşanjörü teknolojisi ile UltraGas yoğuşmalı kazanlar, yüksek verimlilik ve uygun maliyetli

Detaylı

DİZEL MOTOR YAKIT SİSTEMLERİ

DİZEL MOTOR YAKIT SİSTEMLERİ DİZEL MOTOR YAKIT SİSTEMLERİ Dersin Modülleri Dizel Motorları Yakıt Sistemleri 1 Dizel Motorları Yakıt Sistemleri 2 Kazandırılan Yeterlikler Dizel motorları yakıt sistemlerinin bakım ve onarımını Dizel

Detaylı

Yarışma Sınavı. 4 Aralarında 90 derece açı bulunan F 1 = 3 N ve F 2 = 4 N şiddetinde ve bir noktada kesişen iki kuvvetin bileşkesi kaç newtondur?

Yarışma Sınavı. 4 Aralarında 90 derece açı bulunan F 1 = 3 N ve F 2 = 4 N şiddetinde ve bir noktada kesişen iki kuvvetin bileşkesi kaç newtondur? 1 Benzin motorlarında bir iş çevriminde emme zamanı hangi zaman sonrası yapılır? ) İş B ) teşleme C ) Sıkıştırma D ) Egzoz E ) Genişleme 4 ralarında 90 derece açı bulunan F 1 = 3 N ve F 2 = 4 N şiddetinde

Detaylı

GLOBAL STANDARD COOLER

GLOBAL STANDARD COOLER GLOBAL STANAR COOLER GLOBAL STANAR MOBİL HİROLİK YAĞ-HAVA SOĞUTMA SİSTEMLERİ ÜRÜN BİLGİLERİ AKG-Line, yüksek performanslı endüstriyel alüminyum radyatör sistemlerinde piyasa lideri olan kuruluşumuzun standart

Detaylı

MIKRO EKSKAVATÖR SV08-1AS. Motor Net Güç Çalışma ağırlığı Kazma kuvveti (kepçe) 2TE67L-BV3 10,2 HP 1035 kg 9,95 kn

MIKRO EKSKAVATÖR SV08-1AS. Motor Net Güç Çalışma ağırlığı Kazma kuvveti (kepçe) 2TE67L-BV3 10,2 HP 1035 kg 9,95 kn MIKRO EKSKAVATÖR Motor Net Güç Çalışma ağırlığı Kazma kuvveti (kepçe) 2TE67L-BV3 10,2 HP 1035 kg 9,95 kn KOMPAKTLIK İşte, kapalı alanlarda basit ve verimli çalışma için uygun şekil., konut temelleri, iç

Detaylı