YENİ RENAULT TRAFIC PASSENGER DRIVE THE CHANGE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "YENİ RENAULT TRAFIC PASSENGER DRIVE THE CHANGE"

Transkript

1 YENİ RENAULT TRAFIC PASSENGER DRIVE THE CHANGE

2 02 / 03 YOLCULUĞA DAVET YENİ RENAULT TRAFIC PASSENGER, SİZİ BERABER YOLCULUĞA DAVET EDİYOR... SAĞLAM TASARIMI, DİNAMİK HATLARI VE FERAH İÇ HACMİ SEYAHATLERİNİZİ DAHA DA KONFORLU HALE GETİRİYOR. ARACIN SUNDUĞU MODÜLER DÜZEN SAYESİNDE İÇ MEKANI SPESİFİK İHTİYAÇLARA YA DA GÜNLÜK KULLANIMA GÖRE AYARLANABİLİYOR. GÜVENLİĞİNİZ İÇİN YENİ TEKNOLOJİLER; VERİMLİ VE PERFORMANSLI BİR MOTOR HİZMETİNİZE SUNULUYOR. ARAÇ KULLANMAK BİR ZEVK HALİNE GELİYOR.

3 İHTİYAÇLARINIZA GÖRE DÜZENLENDİ Yeni ön tasarım dinamizm ile sağlamlığı ustalıkla harmanlıyor. Geriye doğru uzanan farlar ve aracı çepeçevre saran tampon bu etkiyi tamamlıyor. 2. Trafic teki yeni motorların yakıt tüketimi rekor düzeyde 5.7 l/100 km* ve CO 2 emisyonu da 164 g seviyesinde*. 3. Ferahlık. Sahip olduğu cömert iç mekân ve akıllıca modüler hale getirilmiș koltukları sayesinde Trafic, bagajlarıyla beraber 9 yolcuya kadar alabiliyor. 4. Ön konsol. Krom detaylar, klima, navigasyon ve Bluetooth radyo ile birlikte eșsiz bir tasarım**. *Yürürlükteki yönetmeliklere göre onaylandı. **Görseldeki Media Nav entegre navigasyon sistemi opsiyonel olarak sunulmaktadır.

4 04 / 05 KONFOR VE MODERNLİĞİ BİRLEȘTİRİYOR YENİ TRAFIC, SİZE EN ÜST DÜZEYDE KONFOR SUNABİLMEK İÇİN BİR DİZİ YENİLİKÇİ ÖZELLİKLE DONATILDI. ARACIN ÖN KONSOLU, AKILLI TELEFONLARINIZI SABİTLEYEREK KULLANABİLECEĞİNİZ VE ȘARJ EDEBİLECEĞİNİZ ȘEKİLDE TASARLANDI. AYRICA NAVİGASYON GİBİ ÖZELLİKLER DE SİZE HER AN YARDIMCI OLMAYA HAZIR. ARAÇ İÇERİSİNDE EȘYALARINIZI DÜZENLEMEK VE DAİMA EL ALTINDA BULUNDURMAK İÇİN 90 LİTRELİK SAKLAMA ALANI BULUNUYOR. YENİLİKÇİ VE PRATİK YENİ TRAFIC SAYESİNDE KONFOR SÖZCÜĞÜ GERÇEK ANLAMINI BULUYOR.

5 1. AKILLI ÇÖZÜMLER Kabartmalı koltukların sunduğu konfor. Yeni Trafic in daha yoğun köpüklü ve özenle tasarlanmıș ön koltukları üst düzeyde yan koruma sağlıyor. Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, kolçaklı oltuklar ve optimize edilmiș ayar sistemi (yükseklik, bel desteği ve ileri-geri) sayesinde her kullanıcının ideal sürüș pozisyonunu bulması çok kolay oluyor. 2. Saklama. Yeni Trafic son derece akıllıca düșünülmüș ve sürücünün rahatlıkla erișebileceği çok sayıda entegre saklama gözü sunuyor. 3. Akılı telefon tutucu. Sürücünün rahatlıkla erișebileceği bir noktada yer alan bu ünite, çok çeșitli tipteki akıllı telefonlara uygun olarak tasarlandı (aksesuar).

6 06 / 07 DCI ENERGY MOTORU PERFORMANSINIZI İKİYE KATLAYIN Renault da, teknolojik inovasyon, çalıșanların tutkularından besleniyor. Renault Sport F1 Teknik Direktörü Rob White ekibi ile birlikte Formula 1 takımlarının dörtte birini donatan Renault motorlarını tasarlıyor. 35 yılı așkın süredir kazanan motorlar, 12 dünya șampiyonluğu! Seri üretilen araçlar için, yeni motor gamını ekibi ile birlikte Renault Motorları Mühendisliği Direktörü Alain Raposo geliștiriyor. Hiçbir bağlantı kuramadınız mı? Aksine, günlük hayatlarında, Rob ve Gaspar devamlı temas halindeler, görüș alıșverișinde bulunuyorlar, yeni fikirler geliștiriyorlar; her biri diğerinin deneyim ve bilgi birikiminden yararlanıyor. Amaç, yakıt tüketimi ve CO 2 emisyonlarını %35 azaltmak, zorlu koșullarda araçların sağlamlığını test etmek ve bir Renault kullanmanın keyfini en yüksek seviyeye tașımak. İnovasyon tutkunu iki mühendislik ekibi güçlerini birleștirdiğinde ve tecrübelerini paylaștığında, dünyanın en iyileri arasındaki motorları yaratma dinamiği iki katına çıkıyor.

7 RENAULT NUN FORMULA 1 DEKİ TECRÜBE VE UZMANLIĞINDAN FAYDALANAN YENİ TRAFIC SERİSİ, YAKIT EKONOMİSİ, ESNEKLİK VE PERFORMANSI BİR ARAYA GETİRİYOR. 1.6 dci MOTORLAR, SÜRÜȘ ZEVKİNDEN ASLA ÖDÜN VERMEKSİZİN YAKIT TÜKETİMİNİ 5.7 L/100 KM* YE İNDİRİYOR. Renault nun geliștirdiği en son nesil dci blok ile donatılan Yeni Trafic in motoru, modern teknolojiler sayesinde yakıt tüketimini 1 L /100 km* oranında azaltıyor. Motorda, değișken geometrili bir turboșarj (dci 115 bg) veya çift turbo (Twin Turbo dci 140 bg) yer alıyor. Sonuç olarak da çok farklı gereksinimlere hitap edilmiș oluyor. Stop & Start teknolojili Twin Turbo motoru ve yeni fren enerjisi depolama sistemi (Energy Smart Management) sayesinde yakıt tüketimi 6 L/100 km* eșiğinin altına iniyor ve bu kategorideki bir araç için rekor kırılmıș oluyor. Çift kademeli turbo șarj, seri kalkıșlara ve dinamik tepkilere imkân tanırken, yüksek hızlarda daha fazla güç sunuyor: Düșük ateletli birinci turbo, düșük devirlerde yüksek tork veriyor. Böylelikle kalkıșlarda ve yeniden çalıștırmalarda daha iyi motor tepkisi mümkün oluyor. İkinci turbo ise, yüksek devirlerde devreye giriyor ve pürüzsüz, dengeli hızlanma sağlıyor. Daha fazla tasarruf ve daha fazla keyif! Yeni Trafic ile kazanan hep siz oluyorsunuz. *Yürürlükteki yönetmelikler uyarınca onaylanan koșullar. dci 115 ENERGY dci 140 Tork (Nm) Güç (hp) rpm

8 08 / 09 CÖMERTÇE TASARLANDI HEM AİLENİZLE HEM DE İȘ İÇİN KULLANABİLECEĞİNİZ YENİ TRAFIC İN FERAH YOLCU KABİNİ, İSTEĞE GÖRE ȘEKİLLENDİRİLEBİLİYOR. KABİN, BAGAJLARIYLA BERABER 9 YOLCUYA KADAR ALABİLİYOR VE EKSİKSİZ KONFOR SUNUYOR. Yeni Trafic inovasyon ile modülerliği bașarıyla bir araya getiriyor. 9 yolcuyu bagajlarıyla beraber rahat ettirmek için bu nokta çok önemli. Arkadaki oturma alanı, yeniden tasarlanmıș koltuklarıyla beraber son derece geniș. Oldukça pratik ve modüler özellikler tașıyan Yeni Trafic te katlanır bir arka koltuk sırası yer alıyor. Böylece daha fazla bagaj tașınabiliyor. Yeni Trafic in cömertliği sizi hep șașırtacak. Katlanır arka koltuk sırası Yeni Trafic in bagajı

9

10 10 / 11 ARAÇ İÇİNDE ÇEVRİMİÇİ KALIN YENİ TRAFIC MEDIA NAV TEKNOLOJİSİ VE R & GO UYGULAMASI SAYESİNDE SİZİ HEP DOĞRU YOLDA TUTACAK. AKILLI TELEFONUNUZU VEYA TABLETİNİZİ UYGULAMAYA YÖNLENDİRİN; ÇEVRİM İÇİ VE GÜVENDE KALIN.

11 MEDIA NAV NAVİGASYON SİSTEMİ Araç içi entegre dokunmatik navigasyon sistemi Renault MEDIA NAV, size faydalı ve pratik fonksiyonlar sunar. Navigasyon, radyo Bluetooth / USB ile mobil müzik bağlantısı ve Bluetooth teknolojisi sayesinde eller serbest telefon. Renault MEDIA NAV ile tüm multimedya fonksiyonları elinizin altında Ekran üzerine tek tıklamayla harita görüntülerini 2D veya kușbakıșı 2.5D olarak kișiselleștirin, navigasyonun sesli kılavuzluk ișlevini aktive edin. 2. MEDIA NAV, standard olarak dokunmatik ekran özelliği ile sunuluyor. Gideceğiniz adresi girmek veya https://renault.naviextras.com/ sitesinden haritaları güncellemek için ekran, pratik ve sezgisel. 3. Bluetooth teknolojisi ile veya ön konsoldaki USB / Jack portlarına bağlanarak mobil müziğinizi dinleyin. 4. Bluetooth teknolojisi ile eller serbest telefon edin, telefon rehberinizde gezinin veya gelen çağrıları ekranda görüntüleyin. RENAULT R & GO Renault R & GO, mobil telefon ve tabletlerinizin Renault nuza mükemmel șekilde entegre edilmesi için geliștirilmiș olan pratik ve akılcı bir mobil uygulamadır. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi, tașıyıcı kaidesinin üzerine yerleștirin ve yepyeni bir deneyim yașamaya hazır olun. Kullanımı son derece kolay olan bu uygulama, kullanıcı dostu arayüzü ile 4 farklı fonksiyonunun kapılarını açıyor. Müziğinizi dinleyin, telefon görüșmelerinizi yapın, hassas navigasyon hizmetinden yararlanın veya yakıt tüketiminiz ile ilgili bilgileri inceleyin ve Driving eco2 fonksiyonlarını kullanın... Tüm bunlar Renault nun yeni R&GO uygulaması ile mümkün.

12 12 / 13 GÜVEN İÇİNDE SEYAHAT EDİN RENAULT AÇISINDAN YOL GÜVENLİĞİNİZİ GARANTİ ETMEK HAYATİ ÖNEM TAȘIR. TİCARİ ARAÇLARIMIZ, EN İYİ AKTİF VE PASİF GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİNİ BÜNYELERİNDE BARINDIRIYOR. STANDART OLARAK SUNULAN YENİ NESİL ESP İLE BİRLİKTE YENİ TRAFIC, TÜM YOLCULARINA BİRÇOK GÜVENLİK UNSURU VE SÜRÜȘ DESTEĞİ SUNUYOR.

13 BİLGİLENDİRME Risklerin önceden tahmin edilmesi ve sürücünün bilgilendirilmesi Yeni Trafic, tamamen güven içinde seyahat etmenize imkân veriyor. Cruise control-hız sınırlayıcı (1) sayesinde seyir hızınızı veya azami hızınızı sabitlemeniz mümkün. Direksiyon simidinde yer alan bir kumanda yardımıyla hızınızı ayarlayabilirsiniz. Arka park sensörleri (2) * ise daha güvenli manevra yapmanıza yardımcı oluyor. Lastik basıncı kontrol sistemi ise lastik basıncında azalma veya lastikte delinme varsa sizi bilgilendiriyor. DÜZELTME Kuralları yeniden yazan ileri teknoloji Yeni nesil ESP (3)* aracın stabilitesini sağlayarak, yörüngenin korunmasını garanti ediyor. Sistem șimdi de günlük kullanıma yönelik üç yeni özellikle birlikte sunuluyor: - Yol Tutuș Desteği (Extended Grip) sayesinde kum, çamur veya kar* gibi zorlu zemin koșullarında aracın yol tutușu arttırılıyor. - Yokuș Kalkıș Desteği (4) sayesinde yokușlarda kalkıș yaparken, fren basıncı otomatik olarak 2 saniye devrede kalarak aracın geriye doğru kayması engelleniyor. - Römork Savrulma Önleyici sayesinde ise, römortaki yalpayı algılayarak, düzeltilmesine destek olunuyor. KORUMA Araçta seyahat eden tüm yolcuların korunması Yeni Trafic te en ileri pasif güvenlik sistemleri (5) yer alıyor. Güçlendirilmiș iskelet, ön hava yastıkları (sürücü ve yolcu için), ön gergili ve güç limitörlü emniyet kemerleri ile birlikte çalıșıyor. Arka yolcular için de emniyet kemerleri söz standart. Çocuklar ise, ikinci ve üçüncü koltuk sırasının dıș koltuklarında bulunan Isofix bağlantıları sayesinde güvende seyahat ediyor. Ayrıca çocuklar için yolcu hava yastığının devre dıșı bırakılması opsiyonu da mevcut (6). * Temsili görüntü BİLİNÇLENDİRME VE DESTEK Herkesin güvenliği için önlem alınması Renault, insanı stratejilerinin merkezine yerleștiriyor. Gerek öğrenciler, gerekse çocuklar için uluslararası kurumlar aracalığı ile trafik risklerine karșı eğitim ve önleme konularında çok sayıda sosyal sorumluluk projesine destek veriyor. Renault, aynı zamanda ilk yardım hizmetlerinin etkinliğini arttırmak için de çalıșmalar yapıyor. RAKAMLARLA RENAULT GÜVENLİĞİ Renault'da 600'den fazla kişi, özel olarak araçların güvenliği konusunda çalışmalar yapıyor. Güvenlikle ilgili araştırma ve geliştirme için her yıl 100 Milyon yatırım yapılıyor. Her yıl 400 adet gerçek çarpışma testi ve 4000 simülasyon gerçekleştiriliyor.

14 14 / 15 RENKLER BEYAZ (OV 369)* KÖSTEBEK GRİSİ (OV KPF)* MAGMA KIRMIZI (OV NNS)* BAMBOO YEŞİL (OV DPA)* OYSTER GRİ (TE KNG)** PLATINUM GRİ (SEC D69) MIDNIGHT SİYAH (SEC D68)** PANORAMA MAVİ (SEC J43)** COPPER KAHVERENGİ (SEC CNH)** STONE (SEC HNK)** * Opak boya ** Metalik boya KARIO DÖŞEME JAVA DÖŞEME MAXI 16" JANT KAPAĞI CYCLADE 17" ALAŞIMLI JANT

15 BOYUTLAR AĞIRLIKLAR VE YÜKLER (kg) L2H1 Aracın yürür vaziyette kütlesi Azami yüklü ağırlık İstiap haddi 809 Yolcu adedi (sürücü dahil) 9 BOYUTLAR (mm) L2H1 Dıș boyutlar Toplam uzunluk Dingil mesafesi Toplam genișlik (aynalar hariç / dahil) 1.956/2.283 Toplam Yükseklik (yüksüz halde) Ön dingil uzantısı 933 Arka dingil uzantısı 968 Araç yer açıklığı 160 İç boyutlar Maksimum iç genișlik Tekerlek yuvaları arasında iç genișlik Yükleme yüksekliği Koltuk diz mesafesi (sürücü arkası 1. ve 2. sıra) 788 Koltuk diz mesafesi (3. sıra) 747 Bagaj hacmi (litre) 610 Bagaj hacmi (3. sıra koltuk katlandığında) (litre) 830 Kayar kapılar Tabandan 100 mm yükseklikte açılma genișliği Kapı yüksekliği Arka kapı Tabandan 70 mm yüksekte açılma genișliği Kapı yüksekliği Yükleme eșiği 552

16 16 / 17 TEKNİK ÖZELLİKLER 1.6 dci 115 bg 1.6 dci 140 bg Çift Turbo Passenger 8+1 Grand Confort Passenger 8+1 Elegance MOTOR TİPİ Silindir hacmi (cm 3 ) Silindir adedi 4 4 Subap adedi Maksimum güç (bg) Maksimum güç devri (dev/dak) Maksimum tork (Nm) Maksimum tork devri (dev/dak) Yakıt tipi Dizel Dizel Emisyon normu Euro 5 Euro 5 Enjeksiyon tipi Common Rail Common Rail Turboșarj AKTARMA ORGANLARI Vites tipi Manuel Manuel Vites sayısı 6 ileri 6 ileri Çekiș tipi PERFORMANS Maksimum hız (km/s) km/s hızlanma (sn) DİREKSİYON Direksiyon tipi Direksiyon tur sayısı 3.2 İki kaldırım arası dönüș çapı (m) İki duvar arası dönüș çapı (m) TÜKETİM DEĞERLERİ Yakıt deposu (l) CO 2 (g/km) 164 Yakıt tüketimi (l/100 km) Șehir içi Șehir dıșı Ortalama LASTİKLER Lastik ebatları

17 DONANIMLAR ve OPSİYONLAR Yeni Trafic Passenger 8+1 Grand Confort Passenger 8+1 Elegance 1.6 dci 115 bg 1.6 dci 140 bg Çift Turbo GÜVENLİK Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS) S S Acil Fren Destek Sistemi (AFU) S S Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) S S Elektronik Denge Programı (ESP) S S Yokuș Kalkıș Destek Sistemi S S Yol Tutuș Desteği (Extended Grip) S S Adaptif Yük Kontrolü (Devrilme Önleyici) S S Römork Savrulma Önleyici S S Sürücü ve ön yolcu hava yastığı S S Ön gergili ve güç limitörlü ön emniyet kemerleri S S Isofix bağlantı noktaları S S Arka emniyet kemerleri (3 noktalı) S S Ön ve arka viraj denge çubukları S S Ön ve arka disk frenler S S Lastik basınç izleme sistemi S S Immobilizer S S İÇ EKİPMANLAR Önden üflemeli manuel klima ve polen filtresi S S Soğutmalı torpido gözü S S Arka bölüm klima üfleyicisi S S Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar S S Elektrikli ön camlar (sürücü tarafı tek dokunușla açılan) S S 2. sıra açılır camlar S S Uzaktan kumandalı merkezi kilit S S Hareket halinde kapıların otomatik olarak kilitlenmesi S S Yol bilgisayarı S S Eco Mode fonksiyonu S S Start & Stop S Hız ayar ve sınırlayıcı (Cruise Control) S S Otomatik yanan farlar S Yağmur sensörü S Yükseklik ve derinlik ayarlı, hidrolik takviyeli direksiyon S S Deri direksiyon simidi S S Torpido gözü aydınlatması S S Sürücü ve yolcu için içecek gözü S S Yükseklik ve bel destek ayarlı, kol dayamalı sürücü koltuğu S S Tek kișilik ön yolcu koltuğu, kol dayamalı S S 2. sıra banket tipi koltuklar (2 kișilik) (Isofix bağlantılı) S S 3. sıra banket tipi koltuklar (2 kișilik) (Isofix bağlantılı) S S 4. sıra katlanabilir modüler koltuklar (3 kișilik) S S 12 V priz S S Perde S MULTİMEDYA Entegre ekranlı radyo CD MP3 çalar S S USB bağlantısı S S Bluetooth bağlantısı S S Direksiyondan kumandalı müzik sistemi S S Media Nav entegre navigasyon sistemi DIȘ EKİPMANLAR Ön sis farları S S Gündüz yanan farlar S S Renkli camlar S Karartılmıș camlar S Arka cam rezistans ve silecekleri S S Sağ sürgülü kapı S S Yukarı açılır camlı arka kapı S S Gövde rengi ön tampon S S Ön tampon üzerinde krom detaylar S Gövde rengi arka tampon S S Gövde rengi aynalar S Darbe emici yan çıtalar S S Siyah plastik yan aynalar S 16" MAXI kapaklı metal jantlar S 17" Alüminyum alașımlı jantlar S Stepne S S O: Opsiyon S: Standart

18 PROFESYONEL HİZMETLER 18 / 19 RENAULT PROFESYONEL PROFESYONEL ȘEBEKESİ SAYESİNDE RENAULT, PROFESYONELLERE KİȘİSELLEȘTİRİLMİȘ KARȘILAMA VE HİZMET SUNUYOR. SATIȘ, BAKIM, ONARIM VE DANIȘMANLIK SİZE ZAMAN KAZANDIRAN %100 PROFESYONEL DESTEK RENAULT PROFESYONEL UZMANLIĞI Renault, ticari araç müșterilerinin beklentilerini karșılamak amacıyla, Renault Profesyonel kapsamında, sadece onlara özel satıș ve satıș sonrası hizmetler sunuyor. Mesleki beklenti ve gereksinimlerinize en uygun çözümler, konusunda uzman ekipler ve özel hizmetler Renault Profesyonel de bir arada bulunuyor. Satıș ve Satıș Sonrasında Renault Profesyonel Ayrıcalığı Üst yapılı araçlar dahil tüm Renault ticari araç ürün gamını kapsayan, geniș teșhir araçları yelpazesi Ticari araçları yakından tanıma fırsatı Profesyonel müșterilere özel, esnek servis mesai saatleri 1 saat içinde arıza teșhis hizmeti Onarım kararı durumunda, ayrıntılı teklif ve araç teslim süresi temini TÜM HİZMETLER TEK NOKTADA Renault Profesyonel noktası, yeni veya 2. el aracınızın satıș ve satıș sonrasında tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek, kișiselleștirilmiș hizmetler sunuyor. Renault Profesyonel kapsamındaki yetkili satıcılarda bulunan uzman kadrolar, aracınızın seçiminden, aksesuar ve bakıma, finansman seçeneklerinden, teknik danıșmanlığa kadar size destek oluyorlar. KURUMSAL ÇÖZÜMLER Renault, küçük veya büyük ölçekteki ișletmeniz için filonuzun olușturulması ve yönetimi konusunda çözüm ortağınızdır. Kurumsal filo satıșları lideri Renault, tüm onlara özel satıș ve satıș sonrası ihtiyaçlarınızı karșılamak amacı ile üstyapılı modeller dahil, binek otomobilden ticari araçlara kadar geniș bir ürün gamı sunuyor.

19 RENAULT NUZA EN İYİ BİZ BAKARIZ! GARANTİ TRAFIC PASSENGER RENAULT ŞEBEKESİNDE SUNULAN DİĞER HİZMETLER RENAULT YARDIM Renault Yardım a RENAULT YARDIM GÜN 24 SAAT HİZMETİNİZDEYİZ. MÜȘTERİ HİZMETLERİ Renault Çağrı Merkezi : : : RENAULT MAİS Motorlu Araçlar İmal ve Satıș A.Ș. Müșteri Hizmetleri Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No: 47 Casper Plaza Ümraniye-İSTANBUL

20 YENİ RENAULT TRAFIC PASSENGER 12KDR00331 Haziran 2015 /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye (www.renault.com.tr) Broşürün içeriğinin baskı tarihi itibariyle doğru ve güncel olması için gereken tüm önlemler alınmıştır. Bu broşür ön seri veya prototiplerden hazırlanmıştır. Sürekli ürün geliştirme politikası çerçevesinde, Renault broşürde tanıtılan ve görüntülenen araç ve aksesuarların özelliklerini her an değiştirme hakkını saklı tutar. Bu değişiklikler Renault Yetkili Satıcılarına en kısa sürede bildirilir. Ticarileştirildikleri ülkelere göre, versiyonlar arasında farklılıklar olabilir, bazı donanımlar mevcut olmayabilir (standart, opsiyon ve aksesuar olarak). En yeni bilgileri almak için en yakın Renault Yetkili Satıcısına başvurunuz. Baskı tekniklerindeki sınırlar nedeniyle, broşürde yer alan renkler araçların gerçek boya veya iç döşeme renklerinden az da olsa farklı olabilir. Her hakkı mahfuzdur. Broşürün, hangi şekilde ve ne amaçla olursa olsun, Renault nun ön onayı olmaksızın, tamamen veya kısmen çoğaltılması yasaktır.

YENİ RENAULT TRAFIC DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT TRAFIC DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT TRAFIC DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT TRAFIC BAKIŞ S. 04-07 YAKIN PLAN S. 08-11 İNOVASYON S. 12-13 GÜVENLİK S. 14-15 CARLAB S. 16-21 PROFESYONEL HİZMETLER S. 22-23 BAKIŞ 04 / 05 GÜNLÜK HAYATI

Detaylı

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MASTER BAKIŞ Profesyonel performans s. 06 MASTER İŞ BAŞINDA Her ihtiyaca yönelik çözümler s. 10 YAKIN PLAN Motor ve yükleme seçenekleri s. 16 GÜVENLİK

Detaylı

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye RENAULT KANGOO 120ZG00131 Ağustos 2014 RENAULT KANGOO RENAULT KANGOO /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye www.renault.com.tr Broşürün içeriğinin baskı tarihi itibariyle doğru

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

RENAULT. DRIVE THE CHANGE.

RENAULT. DRIVE THE CHANGE. RENAULT MASTER 114 YILDAN BERİ, ÇAĞINA UYUM GÖSTERMESİ İÇİN OTOMOBİLİN HER ZAMAN İLERLEME, ÇEVRE VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK, HERKES İÇİN KEYİF VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM ARACI OLMASI GEREKTİĞİ VİZYONUNU

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız.

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Yeni Dacia Duster Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Algılanan değerin reel değer ile hiçbir ilgisinin olmadığı, bir gün moda olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Yeni Duster

Detaylı

Dokker. ideal bir iş ortağı.

Dokker. ideal bir iş ortağı. Dacia Dokker Dokker ideal bir iş ortağı. Dokker hem kişisel, hem de ticari kullanımlar için mükemmel bir araç. 1/3-2/3 ve portföy şeklinde katlanabilen modüler koltukları sayesinde, yükleme kapasitesi

Detaylı

Harekete geçmeye cesaret et

Harekete geçmeye cesaret et Renault KADJAR Harekete geçmeye cesaret et Yola çıkmanın tam zamanı. Her zaman hayal ettiğin fakat bir türlü gerçekleştiremediğin her şey için şu an en doğru zaman. Renault Kadjar ın direksiyonuna geç

Detaylı

renault MeGane SPOrt tourer drive the change

renault MeGane SPOrt tourer drive the change renault MEGANE SPORT TOURER drive the change 114 YILDAN BERİ aynı vizyonu paylaşıyoruz: ÇAĞINA AYAK UYDURMASI OTOMOBİL HER ZAMAN BİR İLERLEME, ÇEVREYe VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK SİMGESİ, COŞKU KAYNAĞI

Detaylı

Yeni Dacia Sandero... Tam size göre.

Yeni Dacia Sandero... Tam size göre. Yeni Dacia Sandero Yeni Dacia Sandero... Tam size göre. Otomobilinizden ne beklersiniz? Çekici ve prestijli bir tasarım, zengin donanımlı bir iç mekân, bütün ailenize ulaşım olanağı sağlayacak geniş bir

Detaylı

KANGOO RENAULT HER ZAMAN ORİJİNALİ İSTEYİN!

KANGOO RENAULT HER ZAMAN ORİJİNALİ İSTEYİN! RENAULT ÉDITORIAL KANGOO HER ZAMAN ORİJİNALİ İSTEYİN! Kangoo Yaklașık 15 yıldan beri sınıfının zirvesinde yer alıyor. Tabii ki haklı gerekçelerle. Yenilikçi minivan konseptinin öncüsü Kangoo, huzur ve

Detaylı

renault scenic & grand scenic drive the change

renault scenic & grand scenic drive the change renault scenic & grand scenic drive the change 114 YILDAN BERİ aynı vizyonu paylaşıyoruz: OTOMOBİLler, ÇAĞA AYAK UYDURMAk İÇİN HER ZAMAN, İLERLEME ve ÇEVRE İle TOPLUMA KARŞI ORUMLULUK İMGEİ, COŞKU KAYNAĞI

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Dacia Sandero... Tam size göre.

Dacia Sandero... Tam size göre. Dacia Sandero Dacia Sandero... Tam size göre. Otomobilinizden ne beklersiniz? Çekici ve prestijli bir tasarım, zengin donanımlı bir iç mekân, bütün ailenize ulaşım olanağı sağlayacak geniş bir alan, özenli

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE BAKIŞ ARZUNUN ANATOMİSİ YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER IN SHOOTING BRAKE OLARAK ADLANDIRILAN ÜST SINIF COUPÉ STATION ARAÇLARDAN ESİNLENEN GÜÇLÜ KİŞİLİĞİ,

Detaylı

yer var! Onda tüm projelerinize

yer var! Onda tüm projelerinize Dacia Logan pick-up Onda tüm projelerinize yer var! Çekici kompakt pick-up görünüşü arkasında, erişilebilir ve sağlam, dikkat çekici ölçüde pratiklik sunan bir araçla tanışacaksınız. Kasasının cömert boyutları

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ?

RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ? RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ? Tasarım Konfor Teknoloji Hayal Gücü RENAULT LATITUDE LÜKS DONANIMIYLA SİZE KENDİNİZİ ÇOK İYİ HİSSETTİRECEK. Dünyanın ilk 360 derece test sürüşü, www.renaultlatitude360.com

Detaylı

RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE

RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE BAŞROLDE YENİ RENAULT FLUENCE Akıcı, ahenkli, göz alıcı... Mühendislerimizin yaratıcılığı, ekiplerimizin bilgi birikimiyle birleşti ve karşınıza Renault markasının yeni

Detaylı

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN.

NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. NISSAN X-TRAIL SENİN HAYALLERİN, SENİN YOLUN. Nissan X-TRAIL ile hayalindeki yolculuğa çıkmaya hazır mısın? Çünkü sen hazırsan onun yolu, senin yolun. Bugüne

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. YENİ FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor.

İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. FORD FIESTA İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Dijital içeriğe ulaşmak için akıllı telefonunuza ya da tabletinize ücretsiz Fiesta Viewr uygulamasını yüklemeniz

Detaylı

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT LATITUDE BAKIȘ. 47 YAKIN PLAN. 813 İNOVAYON. 1617 CARLAB. 1822 BAKIȘ 04/05 BIRAKIN ZERAFET İZİ TAȘIIN GERÇEK ZERAFET: LATITUDE, EÇKİN VE GÜÇLÜ İLUETİ İLE

Detaylı

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM.

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. YENİ NISSAN QASHQAI YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. Beklediğiniz an geldi. Crossover ın öncüsü Yeni Nissan Qashqai; öngörüye sahip gelişmiş teknolojisi, dinamik sürüş keyfi ve kusursuz tasarımıyla sizin

Detaylı