MINI 3 KAPI. MINI 5 KAPI.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MINI 3 KAPI. MINI 5 KAPI."

Transkript

1 MINI 3 KAPI. MINI 5 KAPI.

2 KİŞİYE ÖZEL İSTEKLER. MAKSİMUM OLANAKLAR. MINI NİZ. Kişiye özel donanım çeşitliliği. Her MINI sahibine, kendi isteklerine göre bir kombinasyon oluşturabilmesine yardımcı olması için MINI olarak tüm imkanları zorladık. Sizin MINI niz nasıl olsun? Kaç kapılı olsun? Hangi model olsun, hangi renk kombinasyonuna, hangi iç tasarıma, hangi teknik donanıma sahip olsun? 16 MINI 3 Kapı. 18 MINI 5 Kapı. 20 Modeller. 22 Dış tasarım. 28 İç tasarım. 40 Teknoloji & iletişim. 52 MINI donanım paketleri. 60 MINI Orijinal Aksesuarları. 62 Güvenlik. 66 MINI Servis. MINI Finansal Hizmetler. 68 Teknik veriler. MINI standart ve opsiyonel donanımlar. Karar vermenin ne kadar zevkli bir şey olduğunu konfigürasyon seçimi sırasında hissedeceksiniz. Çünkü karar vermeniz gereken sıradan bir MINI olmayacak. Çok özel bir MINI olacak: Sizin MINI niz. Onun için seçim yaparken ne kadar geniş bir seçim yelpazesi olduğunu keşfedin ve kendi yaratıcılığınızı konuşturun. AB kanunlarınca tüm modeller için öngörülen yakıt tüketimi ve CO emisyonu hakkındaki bilgileri sayfa den itibaren teknik verilerle ilgili açıklamalarda bulabilirsiniz.

3 TRENDLER BAŞLAR. TRENDLER BİTER. İKONLAR KALICIDIR. Sir Alec Issigonis da MINI için ilk eskizleri bir peçete üzerine çizmeye başladığında devrim niteliğindeki iç mekan konsepti, değişmekte olan dünyanın aradığı cevaptı. Taslağı sadece adet en köşelere konumlandırılmış tekerlekten ve enine monte edilmiş bir motordan oluşmaktaydı. Bu sayede iç mekanda çok fazla alan kazanmış oldu. Devrim niteliğindeki MINI bir ikon olarak günümüze kadar geldi. yılı aşan MINI tarihçesine adresinden sanal olarak derecelik bir gezi ile tanıklık edebilirsiniz. MINI nin hikayesini heyecanını daha yakından yaşamak için sizi Münih teki BMW müzesine bekliyoruz. Sergiyi ve ilgili web sayfasını Ocak sonuna kadar ziyaret edebilirsiniz.

4 BEŞ KAPI. BİR Twin Power Turbo. % 100 TUTKU. Arkadaşlarla seyahat etmek MINI ile çıkılan bir seyahatin odak noktasında sürüş deneyimi vardır. MINI Kapı ile hedefe doğru giderken yoldan alınan yolcular daha önce hiç olmadığı kadar rahat ve konforlu bir şekilde otomobile binebilir. Sürüş esnasında MINI Twin Power Turbo motorun güçlü sesi, elektronik ara gazı ile birlikte tipik MINI ritmini belirler. SPORT modundayken MINI merkezi göstergenin LED halkası ise renkli devir göstergesine dönüşür ve gecenin ilk ışık şovunu sunar.

5 BAZEN TUTUMLU. BAZEN SPORTİF. DAİMA COŞKULU. Daha zamanınız var ve varış noktası menzilinizde mi? Gelin bir değişiklik yapın ve MINI Kapı'nızın sürüş modunu değiştirin. GREEN modu ile özellikle çok verimli, MID modu ile tipik çevik sürüş zevki sunulurken SPORT modu ile sportif sürüşler gerçekleştirilir. Mod düğmesinin çevrilmesi ile gaz pedalının ve direksiyonun tepkilerinden klima sistemine kadar tüm araç ayarları tercih edilen sürüş durumuna göre değişir. Nabzınızı yükseltip alçaltmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

6 HEM DÜZ HEM VİRAJLI YOLLARDA, RAYLARIN ÜZERİNDEYMİŞ GİBİ. Şehirde gerçekleştirilen gece sürüşü sırasında otomobiller için de bir şeyin geçerli olduğu anlaşılıyor: Konum. Yola olan konumda ise efsanevi go-kart hissi konusunda kimse MINI ye yaklaşamıyor. Go-kart ın kendisi hariç. Fakat bu da, MINI nin yeni dinamik süspansiyon kontrolünün yanında oldukça demode duruyor. Bu yeni kontrol sistemi ile süspansiyon da MINI sürüş modlarına göre ayarlanır. Çünkü şehrin karmaşasında kim daha iyi adapte olursa, o bir adım öndedir.

7 TEK BİR BAKIŞTA. HER ŞEYİ EKRANDA. HER ŞEY KONTROL ALTINDA. Günümüzde kusursuz bir seyahatin hedefi, sadece buluşulacak yere varmak değil, aynı zamanda oraya giderken kurulan iletişimdir. MINI merkezi gösterge sürüş sırasında da navigasyon, web radyosu, ayrıca gelen ve giden tüm bilgiler için güvenilir bir göstergedir. Bir buluşmaya giderken MINI Connected ready uygulaması Glympse sayesinde arkadaşlarınıza konumunuzu iletebilirsiniz.

8 HEDEF ARANDI. HEDEF BULUNDU. YOLA DEVAM. Bir MINI kullanmak, benzersiz, sürekli yapmak istediğiniz ve kimsenin engelleyemediği bir histir. Bu yüzden MINI Connected Online arama fonksiyonu ile kendinize yeni hedefler belirleyip bunları MINI navigasyon sistemine aktarın, vitesi takın ve tekrar yola koyulun. MINI sürüş hissi daima sizinle olsun. Yoldaki eğlenceyi bir kat daha arttırmak için MINI Connected ready uygulamalarından Spotify ya da TuneIn Radio size eşlik eder.

9 16 17 MINI 3 KAPI. MINI 3 KAPI. BİR MINI DAİMA MINI OLARAK KALMALI. MINI nin tasarımı özellikle bir şeyden ilham alır: Klasik Mini. Ama aynı zamanda opsiyonel LED farları ile de geleceğe odaklanmayı ihmal etmez. Karakteristik MINI oranları, sinyal lambaları entegre edilmiş yan ızgaralar, opsiyonel motor kaputu şeritleri ve tasarım ikonu olmuş birçok başka detay ile MINI benzersizliğini korur. BİR MINI SADECE SÜRÜŞ DİNAMİZMİ İLE ÖN PLANA ÇIKMAZ. Biraz daha fazlasını isteyenlere Chrome Line dış tasarım ile radyatör ızgarasında, bagaj kapak tutamağı ve arka sis lambalarında daha çok parlaklık sunulur. KÜÇÜK OTOMOBİLLERDE DE ÖZGÜRLÜĞE YER AYIRMAK GEREKİR. Klasik Mini de olduğu gibi, yeni MINI de de yeterince yer olmasına dikkat edilmiştir. adet geniş oturma yerinin arkasında, özgürlüğünüz için ihtiyaç duyduğunuz gereçleri kolayca barındırabilecek litrelik geniş hacimli bir bagaj bölmesini bulabilirsiniz. Klasik Mini modelinden beri standart olarak sunulan ve bir MINI nin olmazsa olmazı olan efsanevi go-kart hissi de unutulmamıştır.

10 18 19 MINI 5 KAPI. MINI 5 KAPI. DAHA ÇOK KAPI, DAHA AZ TASARIM ANLAMINA GELMEZ. MINI Kapı, ilave kapısı ile de gerçek bir MINI olunabileceğini gösteriyor. Buna hiç şaşırmamak lazım; çünkü daha ilk bakışta kapılı kardeşinin genleri kendini belli ediyor. Yine de dinamik tavan çizgisi ve belirgin arka kısmı sayesinde MINI Kapı nın da kendine özgü bir tasarımı söz konusudur. DAHA FAZLA ALAN; DAHA FAZLA FİKİR ANLAMINA GELİR. Günlük kullanım kolaylığı hiç bu kadar heyecan verici şekilde sunulmamıştı: adet koltuk ve içine MINI koleksiyonunun şık seyahat valizlerini yerleştirebileceğiniz litrelik göz alıcı bagaj hacmi, kapıdan biri üzerinden fethedilmeyi bekliyor. Arka tarafta oturanlar için ise ilave bacak boşluğu cabası. MINI KOLEKSİYON MINI BAVULLAR shop.mini.com GO-KART HİSSİ STANDART KALIR. Eğer MINI Kapı da da, yıllardır dünya çapındaki MINI sürücülerini heyecanla sürükleyen go-kart hissini sağlayamayacak olsaydık, onu asla bu boyuta getirmezdik. Peki bunu nasıl başardık? Düşük ağırlık merkezi, geniş tekerlek izi, sağlam gövde ve yürüyen aksam, elbette tutkumuz ile.

11 20 21 MODELLER. GÜÇLÜ. DAHA GÜÇLÜ. EN GÜÇLÜ. veya kapılı olması fark etmez: Twin Power Turbo teknolojisi ve, litrelik silindirli kw/ beygir gücündeki benzinli motoru ile MINI One kesinlikle güçlü bir tercih olarak karşınıza çıkar. Görsel açıdan ayırt edici özellikleri arasında mat siyah renkteki güvenlik barı, bagaj kapak tutamağı ve ayna kapakları ile parlak siyah radyatör ızgarasını sayabiliriz. Gövde rengi tavanda standart olup, dış dikiz aynaları için ise opsiyonel olarak sunulur. Bir MINI de hangi motoru tercih ettiğinize karar verdiğinizde daima bir motordan fazlasını seçmiş olursunuz. Bu yüzden burada motor versiyonlarından değil, modellerden bahsedilmektedir. MINI One modelinden MINI Cooper S modeline kadar sadece farklı güçteki motorlar değil, aynı zamanda birbirinden farklı otomobiller de söz konusudur. Eğer sportif John Cooper Works modelini seçerseniz MINI.com.tr/jcw adresinden veya MINI Yetkili Satıcınızdan bilgi alabilirsiniz. Burada da aynı kural geçerlidir: MINI Twin Power Turbo teknolojisi sayesinde hem kw/ bg gücündeki, litrelik silindirli MINI Cooper modelinde hem de kw/ bg gücündeki, litre silindir hacmine sahip MINI Cooper D modelinde, her zaman yeterli güç hazır beklemektedir. MINI nizin herkes tarafından bir MINI Cooper olarak algılanması için ise güvenlik barı, radyatör ızgarası ve bagaj kapak tutamağı parlak siyah renkte, tavan ile dış dikiz aynası kapakları istek üzerine siyah veya beyaz kontrast renklerde ve egzoz çıkış boruları ise krom kaplı olarak sunulur. MINI Kapı ve MINI Kapı nın en performanslı modelleri arasında silindirli, kw/ bg güç ve Overboost fonksiyonu sayesinde Nm tork üretebilen, litrelik MINI Twin Power Turbo motora sahip MINI Cooper S yer alıyor. Dış görünüş olarak bu modeli parlak siyah güvenlik barı ve bagaj kapak tutamağından, krom lamelli ve Cooper S etiketli delikli radyatör ızgarasından, ön alt tampondaki fren soğutmasının hava girişlerinden, motor kaputundaki hava girişinden, istek üzerine siyah veya beyaz kontrast renklerde sunulabilen tavan ve dış ayna kapaklarından, difüzörlü alt arka tampondan, adet arka sis lambasından ve ortada konumlandırılmış çift egzoz çıkısından tanıyabilirsiniz. İstenirse, burada olduğu gibi, Chrome Line dış tasarım ile birlikte sunulur.

12 22 23 DIŞ TASARIM. İLK İZLENİM. GÜÇLÜ İZLENİM. İŞTE DIŞ TASARIM.

13 24 25 DIŞ TASARIM. RENGİNİZİ BELLİ EDİN. MESELA MAVİ. YA DA KIRMIZI. YA DA METALİK YEŞİL/ BRITISH RACING GREEN. MINI nin renklerinin ne kadar parlak olduğunu en iyi MINI Yetkili Satıcıları'nda görebilirsiniz. Sayısız renk kombinasyonlarının çeşitliliğini rahatça inceleyebilmeniz için sizin için bir yardımcı araç geliştirdik: MINI web sayfasındaki MINI konfigüratör. Siz de deneyin. TAVAN & DIŞ AYNA KAPAĞI RENKLERİ. BEYAZ SİYAH GÖVDE RENGİ MINI.com.tr / configurator Modellere özgü renkler için bkz. sayfa. BEYAZ/ PEPPER WHITE TURUNCU/ VOLCANIC ORANGE METALİK GRİ/ MOONWALK GREY METALİK KIRMIZI/ BLAZING RED METALİK SİYAH/ MIDNIGHT BLACK METALİK YEŞİL/ BRITISH RACING GREEN METALİK MAVİ/ DEEP BLUE METALİK MAVİ/ ELECTRIC BLUE METALİK GRİ/ THUNDER GREY MET. KAHVERENGİ/ ICED CHOCOLATE METALİK BEYAZ/ WHITE SILVER KIRMIZI/ CHILI RED MINI YOURS MAVİ/ LAPISLUXURY BLUE

14 26 27 DIŞ TASARIM. " CONE SPOKE GÜMÜŞ " CONE SPOKE BEYAZ " ROULETTE SPOKE RENKLİ " COSMOS SPOKE SİYAH " TENTACLE SPOKE GÜMÜŞ BU KARAR AŞAMASINDA HER ŞEY TEK BİR ŞEYİN ETRAFINDA DÖNÜYOR: MINI NİZİN. " VICTORY SPOKE SİYAH " VICTORY SPOKE GÜMÜŞ " LOOP SPOKE GÜMÜŞ " HELI SPOKE GÜMÜŞ " JOHN COOPER WORKS CUP SPOKE RENKLİ " JOHN COOPER WORKS TRACK SPOKE GÜMÜŞ " JOHN COOPER WORKS TRACK SPOKE SİYAH " JOHN COOPER WORKS PRO CROSS SPOKE JET BLACK PARLATILMIŞ " MULTİSPOKE LIQUID BLACK MINI Orijinal Aksesuarları Küçük bir fark yaratmak için pek çok olasılık. Büyük fark isteyenler: " hafif metal alaşımlı jantlar MINI için artık üretimden sunulmaktadır. Tüm jantlar kesinlikle MINI nizle uyumludur. Size hangileri uyuyor? " COSMOS SPOKE GÜMÜŞ MINI.com.tr / configurator " MINI YOURS VANITY SPOKE RENKLİ

15 28 29 İÇ TASARIM. İÇ TASARIMINIZ. BENZERSİZLİĞİNİZ. MINI NİZ.

16 MEKANINIZ. OLANAKLARINIZ. TERCİHİNİZ.! "

17 BİR KLASİK. MAKSİMUM TARZ. MINI 3 KAPI. Yeni MINI ile coşmanız için birçok nedeniniz olacak. Hem de motoru çalıştırmadan çok önce: İç mekanını donatırken. #"$!%!%%!%&() )!"'!!! '+&"#''' '," "$%"# &','' #+*'#. ($"#!-)& "

18 İÇ KAPLAMA. Hava çıkışlarındaki, hoparlörlerdeki ve vites kolundaki halkalar modele ve seçilen iç tasarıma göre Piano Black, Dark Silver veya Off White renginde sunulur. Daha fazla parlaklık için hava çıkışlarının, hoparlörlerin, vites kolunun ve kapı kolunun etrafında Chrome Line iç tasarım krom kaplamlar da sunulmaktadır. İÇ KAPLAMALAR. Stilistik vurgular. Dikey sütunlar ve kapı çekme tutamakları Hazy Grey, Piano Black veya Off-White renkte sunulmaktadır. $! " # # # "

19 32 33 İÇ TASARIM. MINI YOURS DARK COTTONWOOD MINI YOURS OFF-WHITE MINI YOURS FIBRE ALLOY FIREWORK PIANO BLACK DARK SILVER BLACK CHEQUERED HAZY GREY SHADOW GREY CARBON BLACK DARK TRUFFLE SATELLITE GREY GLOWING RED ; SEKİZ YÜZEY. BEŞ COLOUR LINE. SİZİN STİLİNİZ. İÇ KAPLAMALAR. Hazy Grey den MINI Yours Dark Cottonwood a kadar: farklı iç kaplamadan birini seçmenin zor olduğunu biz de kabul ediyoruz. MINI de hep olduğu gibi, kişiliğiniz size yön gösterecektir. İÇ RENK ŞERİDİ. Glowing Red den Shadow Grey e, MINI nizin iç mekanını kendi zevkinize göre tasarlayabilmeniz için farklı renkte iç renk şeridi seçeneği mevcuttur. MINI.com.tr / configurator

20 34 35 İÇ TASARIM. RENKLER. ARTIK ARKA SIRAYI DA KAPSIYOR. MINI nizin kapısı bile en az adet kişiye özel donanım seçme olanağı tanıyor. Kapı elipsinin rengi ve yüzeyi, seçilen iç kaplamalara bağlıdır. Örneğin burada kapı elipsinin altında bulunan ve tüm renk spektrumunu kusursuz şekilde canlandıran ortam aydınlatmasının stilistik ışık bandını kapsayan MINI Yours Off-White donanımını görebilirsiniz. İç renk şeridi için ise kol dayamasında Shadow Grey rengi tercih edilmiş. Kapı iç kaplaması daima iç tasarım rengiyle aynıdır, resimdeki örnekte Carbon Black kullanılmıştır. Şık bir tasarım, arkada oturanların da hakkıdır. Bu yüzden MINI Kapı da arka kapılarda da ön kapıların renklerini ve döşemelerini bulabilirsiniz: Burada da kapı elipsi, MINI Yours Off-White renginde parlarken; ışık bandı, ortam aydınlatmasının tüm renklerde ışıldamasını sağlar. İÇ KAPLAMALAR (kapı elipsi) Piano Black İÇ RENK ŞERİDİ (kol dayama) Satellite Grey İÇ RENK Satellite Grey İÇ KAPLAMALAR (kapı elipsi) Piano Black İÇ RENK ŞERİDİ (kol dayama) Glowing Red İÇ RENK Carbon Black İÇ KAPLAMALAR (kapı elipsi) Dark Silver İÇ RENK ŞERİDİ (kol dayama) Dark Truffle İÇ RENK Satellite Grey İÇ KAPLAMALAR (kapı elipsi) Off-White İÇ RENK ŞERİDİ (kol dayama) Dark Truffle İÇ RENK Carbon Black İÇ KAPLAMALAR (kapı elipsi) Dark Silver İÇ RENK ŞERİDİ (kol dayama) Carbon Black İÇ RENK Satellite Grey İÇ KAPLAMALAR (kapı elipsi) Dark Silver İÇ RENK ŞERİDİ (kol dayama) Glowing Red İÇ RENK Carbon Black

21 36 37 İÇ TASARIM. MINI JUNIOR SEAT MINI Aksesuarlar MINI.com.tr/accessories DÜZ YOLLARDA. VİRAJLARDA. KUSURSUZ OTURMA POZİSYONU. Kumaş/suni deri, kumaş/deri kombinasyonları, deri Cross Punch, deri Lounge veya Dinamica/deri. Ancak kişiye özel seçilmiş bir döşeme ile ergonomik şekilli MINI koltuğunuz, en sevdiğiniz koltuğa dönüşür. Aynı zamanda yaptığınız bu seçim ile iç mekanın büyük bir kısmında kişisel zevkinizi yansıtmış oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için web sayfamızdaki konfigüratöre bakabilir veya MINI Yetkili Satıcılarına danışabilirsiniz. MINI.com.tr / configurator

22 STANDART KOLTUK Kumaş Firework, Carbon Black SPOR KOLTUK Kumaş/suni deri kombinasyonu Black Pearl, Carbon Black SPOR KOLTUK Kumaş/deri kombinasyonu Diamond, Satellite Grey SPOR KOLTUK Kumaş/deri kombinasyonu Diamond, Carbon Black

23 38 39 İÇ TASARIM. EŞSİZ PARÇA. YÖNÜ BELİRLEYİN. KARAR VERİN. Bir MINI de direksiyonu kimseye kaptırmak istemezsiniz, özellikle de uygun donanımın seçimi sırasında. Bu seçimde kollu direksiyondan başlayıp özel MINI Yours tasarım programına kadar devam eder. MINI Yours ile maksimum seçenek sunulurken malzemeler de özel oluşum hikayeleri ile ön plana çıkmaktadır. kollu spor deri direksiyon Opsiyonel olarak çok fonksiyonlu donanım ile birlikte sunulan spor deri direksiyon, deri yüzeyinin azami kavrama özelliği ile optimum kumanda konforunu bir arada barındırıyor. Kollarda bulunan tuşlar sayesinde eller direksiyondan ayrılmadan hız ayarı, radyo ve telefon rahatlıkla kumanda edilebiliyor. Alt kol parlak Piano Black olarak sunulur, vites topuzu deri kaplıdır. Çok fonksiyonlu donanıma sahip MINI Yours spor deri direksiyon Çok fonksiyonlu donanıma sahip MINI Yours spor deri direksiyon, kişiye özel üretimi ile kalitesini iyice belirginleştiriyor. Bunu da özellikle yumuşak napa deri yüzeyinden, elle işlenmiş kontrast dikişinden, parlak Piano Black rengindeki kolundan ve alt kol üzerine bulunan Union-Jack ambleminden fark edebilirsiniz. Çok fonksiyonlu donanıma sahip John Cooper Works deri direksiyon John Cooper Works yarış atölyesinde kollu spor deri direksiyon, perfore edilmiş deri sayesinde ele çok iyi oturuyor. Chili Red kontrast dikişleri ve John Cooper Works amblemi ile birlikte MINI nizin sportif görünümü daha da ön plana çıkıyor. Eğer bu seçenek için karar verdiyseniz vites topuzu da deri kaplı olarak sunulur. kollu standart direksiyon Standart olarak sunulan kollu direksiyon, entegre hava yastığına sahiptir. Krom bir halka içine alınmış alanın basılması ile korna tetiklenir.

24 40 41 TEKNOLOJİ & İLETİŞİM. DAHA ÇOK BİLGİ. DAHA ÇOK İLETİŞİM. DAHA ÇOK AKSİYON.

25 42 43 TEKNOLOJİ & İLETİŞİM. KAPI SAYISINDAN BAĞIMSIZ OLARAK HER MINI DE MUTLAKA OLAN ŞEY: SÜRÜŞ ZEVKİ. İnsanlar otomobil üretmeye başladığından beri sürüşler gittikçe hızlandığı gibi aynı zamanda konforu da sürekli artıyor. Motor sesleri azalıyor, titreşimler önleniyor ve yürüyen aksamlar optimize ediliyor. En yeni jenerasyon MINI için yaptığımız tüm değişikliklerin yanında tek bir şeyi bilerek değiştirmedik: Sportif sürüş zevkini. Dünyada nesiller boyunca devam eden efsanevi go-kart hissinin keyfini çıkarabilmeniz için birçok detayı da gözden geçirdik: Alçak ağırlık merkezi, iz genişliği, güçlü şasi. Bu sayede yol ile otomobil arasındaki doğrudan iletişimi ve yüksek hızları, her aktif MINI sürücüsünün hayal ettiği gibi hissedebilirsiniz. Hem de standart olarak. Çünkü sürüş zevkinin modası asla geçmez.

26 44 45 teknoloji & İLETİŞİM. GREEN VEYA SPORT? BİR MINI. İKİ KARAKTER. MINI sürüş modları. Vites kolunun etrafında bulunan küçük bir halka büyük olaylara neden oluyor. MINI nizin sürüş halini, kolayca kendi ruh halinize adapte edin. Şehri rahatça gezmek mi istiyorsunuz? Hemen GREEN moduna geçin. Bu mod ile sadece çevreyi değil kendinizi de rahatlatmış olursunuz. Gaz pedalının tepkisi artık verimli sürüşe göre ayarlanmıştır. Klima sistemi de mümkün olduğu kadar verimli çalışır. Siz bulvarları keyifle geçerken MINI merkezi göstergedeki MINIMALISM analizcisi sizi verimli sürüş tarzınız için puanlarla ödüllendirir. MINI'nizin üstün performansını ortaya çıkarmak için SPORT moduna geçmeniz yeter: MINI merkezi göstergedeki LED halka, bir devir göstergesine ve MINI'niz ise bir sporcuya dönüşür. Aynı anda ekrandaki spor göstergeler sayesinde performans ve tork verileri gözünüzün önünde durur. Daha hızlı cevap veren gaz pedalı, daha doğrudan tepki veren direksiyon ve opsiyonel dinamik süspansiyon kontrolü sayesinde viraja yolu siz gösterirsiniz.

27 HAREKET KABİLİYETİNİZ. KUSURSUZ DÜZENLENMİŞ. WIRED PAKETİNİZ. Karşınızda, MINI ile kullanıcısını birbirine daha da yaklaştıran bir donanım: Navigation Professional sistemi bulunduran Wired paketi. Bu paketi MINI merkezi göstergedeki, inç veya, cm lik ekranından tanırsınız (burada orijinal boyutu ile resmedilmiş). boyutlu harita görünümlü navigasyon sisteminde bölünmüş ekran görünümü, GB lık eğlence sunucusu ve Touchpad li MINI Controller sayesinde konforlu bir kullanım sağlanmaktadır. Wired paketinin diğer avantajları: geliştirilmiş telefon hazırlığı, çok fonksiyonlu donanıma sahip direksiyon, sesli komut sistemi ve sanal seyahat rehberi uygulaması MINI Connected XL Journey Mate. Oldukça kullanışlı bu uygulama size seyahat ile ilgili gerekli bilgiler sunar ve yaya olarak devam ettiğinizde bile size yardımcı olmaya devam eder. Journey Mate hakkında daha fazla bilgi edinmek için katlanabilir sayfayı açın. RESİMDEKİ 8,8" VEYA 22,4 CM EKRAN, ORİJİNAL BOYUTU İLE AYNIDIR. MINI Connected XL Journey Mate, Türkiye ye getirilmemektedir.

28 ROTA PLANINI AKTARMA. Saat. : Koltuğunuza geçin, MINI Orijinal Aksesuarlar da sunulan opsiyonel USB kablosunu bağlayın ve planladığınız seyahati MINI ye aktarın. MINI CONNECTED XL JOURNEY MATE. Saat. : Festivale giden en hızlı yol: Rotayı akıllı telefonunda planla. Hatırlatmaları gir: Yol üzerinde bir çadır satın al ve arkadaşını ara. Glympse uygulamasını ve yakıt uyarısını etkinleştir. HAVA DURUMU BİLGİSİ. Saat. : Varış noktasındaki hava durumunu kontrol ettikten sonra yağmurluğu evde bırak. YAKIT İSTASYONU BİLGİSİ. Saat. : Planın parçası: Yakıtın bitimine km kala Journey Mate rotanın üzerinde buluna yakıt istasyonları için seçenekler sunar ve böylece yolu dolandırmamış olursunuz. %## #$#### ### %##### ""% #"!"% $### MINI ORİJİNAL AKSESUARLAR MINI.com.tr/accessories MINI Connected XL Journey Mate, Türkiye ye getirilmemektedir.

29 ! "#$"')% &*!$"!%%$ %%!%"! ( %*'!*! "$"#&*"#!% "&""#)*.*!"&)!"&*"()'**!*-",/! *'!%!#)!***(&!!!"&$**'%"*!*.*)!* #*$"$$$! #!!*'! &%"'"$+ KUSURSUZ PARK. Saat. : Outdoor ürünleri satan mağazanın km öncesinde boş park alanları gösterilir ve son metrelerdeki yürüyüşünüze ise akıllı telefonunuzdaki Journey Mate size eşlik etmeye devam eder. DOĞRU PLAYLIST. Saat. : Hazırlıklar tamam, heyecan dorukta: TuneIn Radio, Spotify veya diğer MINI Connected ready uygulamalarından biri ile festival havasına girmeniz için doğru müzik hep yanınızda.

30 48 49 TEKNOLOJİ & İLETİŞİM. GELECEĞİ GÖRMEK İÇİN İLERİYE BAKIN. Top Gun filmini hatırlıyor musunuz? Uçuş esnasında tüm bilgiler camlara yansıtılıyordu. Hepimiz bu teknolojiye hayran değil miydik? Artık MINI nizde de bu teknolojiyi yaşayabilirsiniz. MINI Head-Up Display sayesinde hem yol hem de tüm sürüş verileri gözünüzün önünde olur. Bu veriler, görüş alanınızdaki şeffaf bir cam üzerine yansıtılır. Bu özellik sayesinde seçilen donanıma göre hız sınırlaması, navigasyon göstergesi ve radyo istasyonu gibi bilgiler daima gözünüzün önünde bulunur. ŞİMDİ DE GERİYE BAKIN. Kafamızın arkasında gözlerimizin olmaması aslında bir eksikliktir. Bu eksikliği MINI nizle giderebilirsiniz. Arka kısımda bulunan geri görüş kamerası, ideal bir arka görüş sunar ve park ederken sizi sanal çizgilerle destekler. Park etmek demişken; park yeri ararken opsiyonel park asistanı size yardımcı olur ve MINI nizi sizin yerinize park yerine yönlendirir. Siz de arkadaşlarınızı kendinize hayran bırakabilirsiniz. Tıpkı, ellerinizi bırakarak bisiklet kullanmaya başladığınız eski günlerdeki gibi. MINI KOLEKSİYON MEN S MINI WORDMARK T-SHIRT shop.mini.com

31 KARANLIĞIN GÖZLERİ PARLAYACAK. EFSANE IŞIL IŞIL. Standart halojen farları ya da LED farları seçmiş olmanız fark etmez: Modern far teknolojisi sayesinde karanlıkta nelerin gizlendiğini daima biliyor olacaksınız. LED adaptif far ise viraj boyunca yolunuzu dinamik şekilde aydınlatır. MINI Orijinal Aksesuarlar arasında bulabileceğiniz opsiyonel LED sis farları ve LED ilave farlar geceyi gündüze çevirir. Gündüzleri ise LED farlara entegre olan MINI ye özgü omega şekilli gündüz farlar ile gündüzü, gösteri zamanına çevirir. MINI ORİJİNAL AKSESUARLAR MINI.com.tr/accessories

32 52 53 MINI YOURS TASARIM PROGRAMI. TERZİ ELİ DEĞMİŞ GİBİ. ÇEKİCİ. MINI YOURS. Sanayileşme başladığı yerde bitiyor: İngiltere de. Yüksek kaliteli malzemeler ve kişiye özel olarak elde hazırlanan ürünler, essiz donanım seçenekleri denilince ön plana çıkıyor. MINI Yours Tasarım Programı nda, elde dikilen direksiyon simidi veya gerçek ahşap malzemeli iç yüzey kaplaması gibi sadece özel ürünler değil aynı zamanda oluşum hikayeleri çok özel olan ürünler de yer almaktadır. Bu kataloğun ilgili sayfalarında MINI Yours Opsiyonel Donanımları nı keşfedebilir veya daha fazla bilgi için MINI Yetkili Satıcınıza danışabilirsiniz. Yüksek kaliteli deri ürünlerin bakımı için gerekli bakım ürünlerini yine MINI Yetkili Satıcınızdan temin edebilirsiniz.

33 54 55 JOHN COOPER WORKS DONANIM PAKETLERİ. SPORTİF GÖRÜNÜM PAKETE DAHİL. JOHN COOPER WORKS DIŞ DONANIM PAKETİ. Oldukça sportif bir görünüm ile biraz daha ön plana çıkmak isteyenler için John Cooper Works dış donanım paketi yardıma koşar. " gümüş ya da siyah Track Spoke hafif metal alaşımlı jantlardan veya " Cup Spoke iki renkli hafif metal alaşımlı jantlardan, hava kanalları entegre edilmiş gövde rengi arka spoylerden, belirgin arka tampon ile ön alt tampondan ve kısmen gövde rengindeki yan marşpiyellerden oluşan John Cooper Works dış donanım paketi ile güçlü bir tasarımı her yola yansıtırsınız. JOHN COOPER WORKS İÇ TASARIM PAKETİ. John Cooper Works iç tasarım paketi ile iç mekanı da hareketlendirebilirsiniz: John Cooper Works deri direksiyon simidi ve Chili Red kontrast dikişli vites kolu, John Cooper Works antrasit renkli tavan kaplaması ve paslanmaz çelik pedal kaplamaları saf yarışçı karakterini ortaya çıkarıyor. İstenildiğinde koltuk başlıkları entegre edilmiş deri Dinamica, Carbon Black spor koltuklar her sürüşte uyum sağlar. JOHN COOPER WORKS 6 VİTESLİ STEPTRONIC SPOR ŞANZIMAN. John Cooper Works iç donanım paketi için kusursuz bir ayrıcalık! Otomatik Start Stop fonksiyonlu MINI Cooper S/SD için sunulan vitesli Steptronic spor şanzıman ile viteslerin daha sportif ve daha hızlı değiştirilmesine siz de müdahale edebilirsiniz. Manüel spor modundayken John Cooper Works deri direksiyon simidindeki vites değiştirme kulakçıkları ile de vites değiştirebilirsiniz. Spor otomatik vites kolu ise klasik spor modelini atıfta bulunuyor.

34 56 57 JOHN COOPER WORKS tuning. JOHN COOPER WORKS TUNING: SPORTİFLİKTE SON DURAK. MINI niz için daha fazla motor sporları karakteri istiyorsanız MINI Yetkili Satıcınızda, hem yeni otomobiller hem de mevcut otomobillerdeki donanım ilaveleri için opsiyonel John Cooper Works Pro aksesuarları mevcuttur: Örneğin " Cross Spoke Styling Jet Black parlatılmış hafif metal alaşımlı jantlar veya ön ve arka splitter, difüzör ve ilave arka spoyler parçalarından oluşan John Cooper Works Pro aerodinamik bileşenler ve aynı zamanda farların etrafındaki Black Line halkalar. John Cooper Works Pro kapaklı susturucudan, karbon veya krom egzoz çıkışlarından ve performans yükselticisinden oluşan John Cooper Works Pro Tuning kiti ise kulakların pasını siler. John Cooper Works Tuning

35 58 59 MINI ORİJİNAL AKSESUARLARI. MINI ORİJİNAL AKSESUARLAR. MINI niz için daha fazla MINI: Örneğin Speedwell Blue iç ve dış ayna kapakları, Speedwell Blue yan ızgaralar ve güneş korumaları. Ayrıca krom kaplı hava giriş kaplamaları ile ilave LED farlar. Şimdi de Liquid Black rengindeki " Multispoke Liquid Black hafif metal alaşımlı jantlara bir göz atın. Farların etrafındaki siyah halkalardan veya MINI yazılı opsiyonel beyaz Sport şerit çıkartmalara sahip siyah MINI portbagajdan oluşan Black Line bu jantlarla çok uyumludur. Daha fazlasını merak edenler için MINI.com.tr/accessories sayfasında tüm MINI Orijinal Aksesuarları bulunmaktadır. DİREKSİYONA GEÇİN. KEMERİNİZİ BAĞLAYIN. KEYFİNİ ÇIKARIN. Onu görmek, insanı mutlu eder. Ya onunla bir sürüşe çıkmak? Hiç vakit kaybetmeyin. Bir deneme sürüşü randevusu ayarlamak için MINI Yetkili Satıcınıza uğrayın ve efsanevi go-kart hissine tanıklık edin. Kendinize bir adrenalin dopingi yapın. MINI Kapı veya MINI Kapı nızın direksiyonuna geçin ve MINI sürüşünün ne demek olduğunu kendiniz hissedin. MINI.com.tr/ door MINI.com.tr/ door MINI KOLEKSİYON MINI KATLANIR BİSİKLET BLACK shop.mini.com MINI Orijinal Aksesuarlar MINI.com.tr/accessories

36 60 61 GÜVENLİK. GÜVENLİ TARAFA HOŞ GELDİNİZ.

37 62 63 GÜVENLİK. 1 SOS. Siz MINI ile bir kaza yaşarsanız, standart Akıllı Acil Durum Araması sistemi sayesinde MINI sizin için acil yardım ekiplerine haber verir. Oyalanmadan ve zaman geçirmeden, entegre SIM kartı sayesinde Acil Yardım Merkezine konumunuz, istikametiniz ve kazanın şiddeti hakkında bilgi iletilir. Size bu sayede daha kolay ve daha hızlı şekilde yardım ulaşır. 4 İNSAN KAFASINDA DARBE SÖNÜMLEYİCİ YOK! MINI DE VAR. 2 DİĞER MINI NİZİN DE GÜVENDE OLMASI İÇİN. MINI de bulunan yaya koruma sistemi, bir yayaya çarpılması durumunda çok hızlı şekilde motor kaputunu yükseltir ve bu sayede olası bir kafa çarpması için motor kaputun altında darbeyi sönümleyecek bir boşluk oluşturur. 3 HAVALAR KÖTÜLEŞSE DE GÖRÜŞÜNÜZ ENGELLENEMEZ. Yeni doğan bebeğinizle tam bir aile oldunuz. Onun için geliştirdiğimiz yenilikleri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. ISOFIX bazalı MINI Junior Koltuğu ile size teknolojinin son yenliklerini sunmaktayız. Örneğin kafayı hassas şekilde destekleyen ve yandan çarpmalarda yüksek koruma sağlayan patentli hava pedli koruma teknolojisi, ideal kemer yüksekliği için tek elle kontrol edilebilen göstergeli kemer yüksekliği ayarı, ayrıca noktadan bağlantılı ve manyetik kemer diline sahip konforlu emniyet kemeri sistemi. Üstelik hepsi Union Jack veya Vivid Green tasarımında sunulur. Yağmurlu, karlı ve buzlu havalar MINI nizin içinden gördüğünüz manzaranın tadını kaçırmak için fırsat kolluyor. MINI görüş paketi ile heveslerini kursaklarında bırakın. Isıtmalı ön cam, yağmur sezicisi ve otomatik far kontrolü sayesinde hiçbir hava koşulu görüşünüzü bulanıklaştıramaz. 5 İŞLER SIKIŞMAYA BAŞLADIĞINDA... MINI niz işlerinizi kolaylaştırır ve önde giden araçla aradaki mesafeyi korur. Dahili kameranın optik ve akustik uyarıları sayesinde önünüzde giden bir otomobil ve kamyon ile gerçekleşmesi olası bir çarpışmayı önlemeye yardımcı olur. Yüksek hızlarda ise ileri çarpışma uyarısı sistemi, frenlerin daha hızlı tepki vermesi için onları önceden hazırlayıp daha kısa fren mesafesinin alınmasını sağlayarak sürücüye destek olur. Eğer km/h hıza kadar olan şehir içi trafi ğinde sürücü, önde giden veya duran bir araç ile çarpışmayı önleyemiyorsa frenleme otomatik olarak başlatılır. İlave olarak önünüzden geçen yayalar da sistem tarafından algılanır ve otomatik olarak acil frenleme devreye girer. Yine de bazı şeylere dikkat etmeye devam etmelisiniz; örneğin: hız limitlerine uymak. Bu limitleri daha kolay algılayabilmeniz için Speed Limit Info sistemi ve Traffic Sign Memory sistemi tüm trafi k levhalarını algılar ve sizin hızlı olmanız durumunda sizi opsiyonel MINI Head-up Display üzerinden uyarır.

38 64 65 MINI SERVİS. mini SERVİS. HER ŞEY SİZİN İÇİN. MINI Servis uzmanları tutkularını sizinle paylaşıyor. Sizin MINI niz için özel olarak eğitilmiş olan uzmanlarımız MINI nizin her zaman iyi durumda olmasını sağlar. MINI nizi gönül rahatlığıyla elektronik, mekanik, gövde sorunu veya boyadaki en ufak izleri bile teşhis ve tamir konularında uzman olan MINI Yetkili Servislerimize teslim edebilirsiniz. Orijinal MINI parçalarının kullanılması sayesinde sürüşlerinize güvenle devam edebilirsiniz. SİZE ÖZEL. MINI Service Inclusive. Cazip hizmet paketimiz sayesinde tüm bakım ve onarım işçiliklerindeki maliyetler kontrolünüz altındadır. Paket sözleşme süresini ve kapsamını siz belirleyebilir ve gerektiğinde paketleri satış ile birlikte yeni araç sahibine devredebilirsiniz. MINI Servis Hizmetleri, dünya çapındaki MINI Yetkili Satıcılarımızda hizmetinize sunulmaktadır. MINI Garanti Uzatma paketlerimizle yasal garanti süresini uzatabilirsiniz. Gelin kendiniz görün: MINI.com.tr/serviceinclusive MINI NİZ İHTİYACI OLDUĞUNDA SİZE SESLENECEKTİR. Yolculuk sırasında her şeyi düşünmek mümkün olmadığı için MINI niz de sizinle birlikte düşünür ve Condition Based Service (CBS) (Duruma Göre Servis) sistemi sayesinde MINI merkezi gösterge üzerinden otomatik olarak size bir sonraki servis randevusunu hatırlatır. Sadece bu kadarla kalmaz. MINI Teleservis hizmetleri sayesinde en önemli araç verilerini otomatik olarak doğrudan MINI merkezine iletir. Yetkili MINI Servisi verilere erişerek gerekli durumlarda bir servis randevusu belirlemek için sizinle iletişime geçer. Bir arıza durumunda ise doğrudan MINI Acil Servis görevlilerinden yardım talep edebilirsiniz. MINI Teleservis hizmetinden faydalanabilmeniz için sadece opsiyonel akıllı acil çağrı donanımına sahip olmanız yeterlidir. Eğer ihtiyacınız yok ise MINI Teleservis hizmetini dilediğiniz zaman devre dışı bırakabilirsiniz. BİZİMLE MINI NİZ DAİMA YOLA DEVAM EDER. Yılda gün, saat MINI Acil Servisi ihtiyaç anında daima yanınızda. Özel eğitimli MINI teknisyenleri gerek telefonla, gerek yolda size özel çözümler sunar. Günün her saatinde, dünyanın her yerinde. Daha fazla bilgi için bkz.: MINI.com.tr/mobilecare

39 66 67 mini FİNANSAL HİZMETLER. mini FİNANSAL HİZMETLER. BİR MINI YE GİDEN EN HIZLI YOL. Hayalini kurmakla kalma, sahip ol. MINI Finansal Hizmetlerle gerçeğe dönüştür. Resimler harika, teknik veriler mükemmeldi. Peki şimdi? Bu harika otomobile nasıl sahip olabilirim? İster kendinizin, ister şirketinizin MINI sahibi olabilmesi için biz üzerimize düşeni yaptık ve size uygun esnek seçenekler yarattık. Bu seçenekler, sizin düşündüğünüzden de hızlı bir şekilde MINI nize sahip olmanızı sağlayacak. Göz atmak ister misiniz? Borusan Otomotiv Premium Finance hizmetleri size farklı ödeme ve kredilendirme seçenekleri sunar. Size en yakın MINI Yetkili Satıcısı nda sizleri bekleyen finansal temsilcilerimiz, en kısa sürede MINI nize ulaşmanıza yardımcı olur. MINI Yetkili Satıcıları mızda bulunan finansal temsilcilerimiz ile size en uygun, kişisel ödeme planını çıkarabilirsiniz. Örneğin; Aylara yayılmış eşit ödemeli plan Balon ödeme planı Ara ödemeli plan Size sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi için lütfen size en yakın MINI Yetkili Satıcısı na uğrayın veya web sayfamızı ziyaret edin. MINI.com.tr

40 68 69 TEKNİK VERİLER MINI 3 KAPI. TEKNİK ÇİZİMLER MINI 3 KAPI. MINI ONE MINI Cooper MINI Cooper D MINI Cooper S Motor 1, 2 Silindir/Diziliş/Valfler /Sıralı/ /Sıralı/ /Sıralı/ /Sıralı/ Silindir hacmi cm Strok/Çap mm, /, / /, / Maksimum güç/maksimum devir kw/bg/ /dak / / / / / / / / Maksimum tork/devir Nm/ /dak / / / / Sıkıştırma oranı/tavsiye edilen yakıt :, / ROZ / ROZ, /Dizel / ROZ Performans 1 Azami hız km/s [ ] [ ] [ ] [ ] km/s ivmelenme sn, [, ], [, ], [, ], [, ] km/s ivmelenme (V. vites) sn, [ ], [ ], [ ], [ ] TÜKETİM 1, 2 Şehir içi lt/ )) km,, [,, ],, [,), ],, [,,(],, [,, ] Şehir dışı lt/ )) km,),) [,,(],, [,,)],(, [,, ],, [,, ] Karma lt/ )) km,, [,, ],, [,, ],, [,, ],, [,,(] CO ( emisyonu, karma g/km ) ) [ (] ) ) [ ( ) ] ( [ ] [ ( ((] Yaklaşık depo kapasitesi lt ) ) Menzil km ) [ ] ) [ )] ( [ )] ) [ ] AĞIRLIK 1 / HACİMLER 1 Yüksüz ağırlık EU kg [ ] ) [ )] ( ) [ (( ] ( [ ( )] İzin verilen toplam ağırlık kg ) [ ))] [ ] [ )] ) [ ] İzin verilen yük kg ) ) ) ) İzin verilen aks yükü ön/arka kg / [ / ] )/ [ ))/ ] )/ [ ( / ] / [ )/ ] Bagaj hacmi lt ( ( ( ( TEKERLEKLER Lastik boyutları ön/arka / R H / R H / R H / R W Jant boyutları ön/arka, J x, J x, J x, J x Tüm veriler mm cinsinden. Cooper S için parantez içindeki değerler geçerlidir. Tüm bilgiler standart ileri vitesli manuel şanzımanlı araçlarla ilgilidir. [ ] içindeki değerler ileri vitesli Steptronic şanzımanlı araçlar için geçerlidir. ( Tüm MINI modeller EU egzoz emisyonu normunu yerine getirmektedir. Yakıt tüketim tespitinde baz olarak ECE sürüş çevrimi ( )/ ( EWG) geçerlidir. Bu, yaklaşık üçte bir oranında şehir içi ve üçte iki oranında kırsal sürüşlerden (yapılan mesafeye göre) oluşmaktadır. Yakıt tüketimine ek olarak CO ( emisyonu da ölçülür. Yakıt tüketimi, standart donanıma göre hesaplanır. Opsiyonel donanımlar (örneğin geniş lastikler) bu miktarı arttırır. Yakıt tüketimi ve CO ( emisyonu ile ilgili değerler, seçilen tekerlek ve lastik ebadına göre değişir. Belirtilen değerin içinde % ) depo doluluğu ile % kg sürücü ve kg bagaj öngörülmüştür. Boş ağırlık standart donanımlı araçlar için geçerlidir. Özel donanımlar bu değeri arttırır.

41 70 71 TEKNİK VERİLER MINI 5 KAPI. TEKNİK ÇİZİMLER MINI 5 KAPI. MINI ONE MINI Cooper MINI Cooper D MINI Cooper S Motor 1, 2 Silindir/Diziliş/Valfler /Sıralı/ /Sıralı/ /Sıralı/ /Sıralı/ Silindir hacmi cm Strok/Çap mm, /, / /, / Maksimum güç/maksimum devir kw/bg/ /dak / / / / / / / / Maksimum tork/devir Nm/ /dak / / / / Sıkıştırma oranı/tavsiye edilen yakıt :, / ROZ / ROZ, /Dizel / ROZ Performans 1 Azami hız km/s [ ] [ ] [ ] [ ] km/s ivmelenme sn, [, ], [, ], [, ], [, ] km/s ivmelenme (V. vites) sn (, [ ], [ ],( [ ], [ ] TÜKETİM 1, 2 Şehir içi lt/ )) km,), [,), ],, [,,)],, [,, ],, [,), ] Şehir dışı lt/ )) km,(,( [,, ],,) [,(, ],,( [,, ],, [,, ] Karma lt/ )) km,, [,), ],, [,, ],, [,, ],), [,, ] CO ( emisyonu, karma g/km ( [ ] ) [ ] [ )( ] [ ( ( ] Yaklaşık depo kapasitesi lt ) ) Menzil km [ ] ) [ ] (() [ )] [ ] AĞIRLIK 1 / HACİMLER 1 Yüksüz ağırlık EU kg (( [ ( )] (() [ ( )] ( [ ( )] ( [ ] İzin verilen toplam ağırlık kg ) [ ) ] ) [ ))] () [ ] ) [ )] İzin verilen yük kg ) ( ) ) İzin verilen aks yükü ön/arka kg ))/ [ ( / ] )/ [ )/ ] ( / [ )/ ] )/ ) [ )/ )] Bagaj hacmi lt ( ( ( ( TEKERLEKLER Lastik boyutları ön/arka / R H / R H / R H / R W Jant boyutları ön/arka, J x, J x, J x, J x Tüm veriler mm cinsinden. Cooper S için parantez içindeki değerler geçerlidir. Tüm bilgiler standart ileri vitesli manuel şanzımanlı araçlarla ilgilidir. [ ] içindeki değerler ileri vitesli Steptronic şanzımanlı araçlar için geçerlidir. ( Tüm MINI modelleri EU egzoz emisyonu normunu yerine getirmektedir. Yakıt tüketim tespitinde baz olarak ECE sürüş çevrimi ( )/ ( EWG) geçerlidir. Bu, yaklaşık üçte bir oranında şehir içi ve üçte iki oranında kırsal sürüşlerden (yapılan mesafeye göre) oluşmaktadır. Yakıt tüketimine ek olarak CO ( emisyonu da ölçülür. Yakıt tüketimi, standart donanıma göre hesaplanır. Opsiyonel donanımlar (örneğin geniş lastikler) bu miktarı arttırır. Yakıt tüketimi ve CO ( emisyonu ile ilgili değerler, seçilen tekerlek ve lastik ebadına göre değişir. Belirtilen değerin içinde % ) depo doluluğu ile % kg sürücü ve kg bagaj öngörülmüştür. Boş ağırlık standart donanımlı araçlar için geçerlidir. Özel donanımlar bu değeri arttırır.

42 72 73 DONANIM. MINI STANDART VE OPSİYONEL DONANIM. MINI ONE MINI COOPER/D MINI cooper S MINI ONE MINI COOPER/D MINI cooper S DIŞ TASARIM RENKLER Beyaz/Pepper B Turuncu/Volcanic B Metalik Gri/Moonwalk B Metalik Kırmızı/Blazing A Metalik Siyah/Midnight B Metalik Yeşil/British Racing B Metalik Mavi/Deep B Metalik Mavi/Electric B Metalik Gri/Thunder B Metalik Kahverengi/Iced A Metalik Beyaz/Silver Kırmızı/Chili (Gövde rengi sadece John Cooper Works dış tasarım paketi ile birlikte sunulur) C MINI Yours Mavi/Lapisluxury Beyaz Tavan ve Dış Aynalar Siyah Tavan ve Dış Aynalar Gövde rengi tavan ve dış dikiz ayna kapakları (One modelinde: Dikiz aynası kapakları siyah pütürlü) AB Gövde rengi Dış Aynalar JANTLAR " çelik jant, süs jant kapağı ile F HMJ, Heli Spoke, Gümüş, " F HMJ, Loop Spoke, Gümüş, " GY HMJ, Victory Spoke, Gümüş, " GZ HMJ, Victory Spoke, Siyah, " B HMJ, Tentacle Spoke, Gümüş, " F HMJ, Cosmos Spoke, Siyah, " F HMJ, Cosmos Spoke, Gümüş, " E HMJ, Cone Spoke, Gümüş, " E HMJ, Cone Spoke, Beyaz, " EE HMJ, MINI Yours Vanity Spoke, -Tone, " ED HMJ, Roulette Spoke, -Tone, " (sadece MINI kapı için sunulmaktadır) HV HMJ, John Cooper Works Track Spoke, Gümüş, " (Sadece John Cooper Works dış tasarım paketi ile birlikte sunulur) HW HMJ, John Cooper Works Track Spoke, Siyah, " (Sadece John Cooper Works dış tasarım paketi ile birlikte sunulur) E HMJ, John Cooper Works Cup Spoke, -Tone, " (Sadece John Cooper Works dış tasarım paketi ile birlikte sunulur) Runflat lastikler DİĞER DIŞ TASARIM DONANIMLARI Beyaz kaput şeritleri Siyah kaput şeritleri Krom dış ayna kapakları Dış Chrome Line, MINI One modelinde önde alt hava girişlerinin kenarlarını, radyatör ızgarasını, bagaj tutamağını ve arka sis lambasının kenarlarını, egzoz çıkışı kaplamasını kapsar. MINI Cooper/D modellerinde önde alt hava girişlerinin kenarlarını, radyatör ızgarasını ve bagaj tutamağını, arka sis lambasının kenarlarını kapsar. MINI Cooper S modelinde fren kanalları kaplamalarını, bagaj tutamağını ve arka alt tampon krom çerçevesini kapsar. Arka spoyler AR Arka bagaj taşıyıcı hazırlığı A LED farlar A Gelişmiş LED farlar (adaptif far) ve LED arka lambalar A LED sis farları Beyaz sinyaller Panorama cam tavan Konforlu erişim sistemi Park Mesafe Kontrol / arka Uzaktan kumandalı alarm İÇ TASARIM İÇ TASARIM RENKLERİ Carbon Black C Satellite Grey MINI.com.tr / configurator Standart Donanım MINI Modelleri Opsiyonel Donanım MINI Modelleri Standart Donanım MINI Modelleri Opsiyonel Donanım MINI Modelleri

43 74 75 DONANIM. MINI ONE MINI COOPER/D MINI cooper S MINI ONE MINI COOPER/D MINI cooper S İÇ KAPLAMALAR İç kaplama/siyah pütürlü DİREKSİYON SİMİDİ kollu standart direksiyon EP İç kaplama Hazy Grey/Hazy Grey dekor çıtalarını, siyah plastik izli kapı elipslerini, Hazy Grey yapısal bileşenlerini kapsar DC İç kaplama Black Checkered/Black Checkered dekor çıtalarını, Piano Black kapı elipslerini kapsar BD İç kaplama Piano Black/Piano Black dekor çıtalarını, Piano Black kapı elipslerini, Piano Black yapısal bileşenleri kapsar DB İç kaplama Dark Silver/Dark Silver dekor çıtalarını, Dark Silver kapı elipslerini, Piano Black yapısal bileşenleri kapsar EU İç kaplama Firework/Firework dekor çıtalarını, Piano Black kapı elipslerini, Piano Black yapısal bileşenleri kapsar ES ET ER MINI Yours İç Tasarım Style Off-White/Off-White dekor çıtalarını, Off-White kapı elipslerini, Off-White yapısal bileşenleri ve beyaz porselen dekor halkalarını kapsar MINI Yours İç Tasarım Style Dark Cottonwood/Dark Cottonwood dekor çıtalarını, Piano Black kapı elipslerini, Piano Black yapısal bileşenleri ve Piano Black dekor halkalarını kapsar MINI Yours İç Tasarım Style Fibre Alloy/Fibre Alloy dekor çıtalarını, Piano Black kapı elipslerini, Piano Black yapısal bileşenleri ve Piano Black dekor halkalarını kapsar İÇ RENK ŞERİDİ CI Carbon Black C Satellite Grey F Glowing Red F Shadow Grey D D a r ktr u f fl e DÖŞEME BGE Firework Kumaş Carbon Black (Standart koltuk) BZE Double Stripe Kumaş Carbon Black (MINI One, MINI Cooper/D modelinde spor koltuk; sadece John Cooper Works iç tasarım paketi ile birlikte sunulur) KDE Blackpearl Kumaş Deri Carbon Black (Spor koltuk) FYGK Diamond Kumaş Deri Satellite Grey (Spor koltuk) FYE Diamond Kumaş Deri Carbon Black (Spor koltuk) NEE Crosspunch Deri Carbon Black (Spor koltuk) Spor Deri Direksiyon ( kollu) XB MINI Yours Spor Deri Direksiyon XC JCW Spor Deri Direksiyon (MINI Kapı için mevcut.) Çok Fonksiyonlu Direksiyon DİĞER İÇ TASARIM DONANIMLARI İç Chrome Line, hava çıkışlarının, hoparlörlerin ve vites kolunun etrafındaki halkaları ve ayrıca MINI merkezi ekrandaki ve el freni kolundaki bileşenleri kapsar. Açık Gri Tavan Döşemesi AA Antrasit Tavan Döşemesi Velur Halı Paspaslar İç Aydınlatma Paketi, ön LED iç aydınlatmaları, LED okuma lambalarını ve ayrıca ayak bölümünde LED aydınlatmaları, kapı kaplamasında ve orta konsoldaki eşya saklama gözünde aydınlatmaları kapsar Eşya Saklama Alanları, ön yolcu ayak bölümünde eşya filesi, düz yükleme zemini, arka koltuk arkalığı için kargo pozisyonu, bagaj bölümünde Volt prizi V MINI Aydınlatma Paketi, ayak bölmesi, sürücü bölümü, kapılar ve kapı kulpu aydınlatması için ortam aydınlatması (RGB) sunar TEKNOLOJİ VE İLETİŞİM 2 FP Radio MINI Boost (temel radyo), satırlı ekrana, ipod arabirimine, USB arabirimine, AUX-In bağlantı noktasına sahip radyoyu kapsar Radio MINI Visual Boost, menü yönlendirmeli kullanım sistemi dahil ekranı (, cm ekran boyutu), ipod arabirimini, USB arabirimini, Bluetooth serbest konuşma sistemini, albüm kapağı görüntülemesini, MINI Connected ı, MINI Controller ı kapsar UM MINI navigasyon sistemi,, " (, cm ekran boyutu) ekranlı Radio MINI Visual Boost ile birlikte sunulur L Wired paket,, ekranı (, cm ekran boyutu), navigasyonu, MINI Connected XL Journey Mate i, geliştirilmiş Bluetooth cep telefonu hazırlığını ", sesli komut sistemini, Touchpad li MINI Controller ı kapsar ND Bluetooth Arayüzü " NE Gelişmiş Bluetooth Hazırlığı " NENX Crosspunch Deri Dark Truffle (Spor koltuk) T GK Lounge Deri Satellite Grey (Spor koltuk) GSE Carbon Black Dinamica/Deri kombinasyonu (John Cooper Works spor koltuk) TYE Mini Yours Lounge Deri Carbon Black (Spor koltuk) Standart Donanım MINI Modelleri Opsiyonel Donanım MINI Modelleri Deri döşeme oturma yüzeylerini (koltuk ve arkalık) ayrıca ön ile arka başlıkları kapsar. MINI One ve Cooper/D modelinde, MINI merkezi göstergedeki LED halka sadece MINI Excitement paketi, MINI Driving Modes, Hifi hoparlör sistemi harman/kardon, Radyo MINI Visual Boost veya Wired donanım paketi ile birlikte sunulur. " Ses, video veya telefon fonksiyonları için son cihazların uyumlulukları ve bilgiler için bkz.: MINI.com/connectivity Sunulan teklif ve fonksiyon kapsamı donanıma ve ülkelere özgü farklılıklar gösterebilir. MINI Connected, grafiksel değişiklik ve fonksiyonel kapsam değişikliği yapma hakkını saklı tutar. Geniş bant veri bağlantısı gerekli olduğundan, oluşacak masraflar (örneğin veri dolaşımı), mobil şebeke sağlayıcınız ile yapılan müşteri sözleşmesine göre ödenir. MINI Connected uygulaması, cihaz üreticisinin uygulama mağazası üzerinden temin edilebilir (ülkeye özgü talepler ve koşullar dikkate alınmalıdır). Güncellemeler ücretsiz yapılır. Ekler ücrete tabi olabilir. Eğer MINI Connected ile uyumlu başka uygulamalar mevcutsa bunlar işaretlenir/bildirilir. Son cihazların uyumlulukları ve MINI Connected kapsamı için bkz.: MINI.com/connectivity Standart Donanım MINI Modelleri Opsiyonel Donanım MINI Modelleri

44 76 77 DONANIM. MINI ONE MINI COOPER/D MINI cooper S MINI ONE MINI COOPER/D MINI cooper S Katlanır dış aynalar, ısıtmalı, hafızalı, otomatik olarak katlanabilen, geri vites takıldığında (ön yolcu tarafında) otomatik olarak kaldırımı gösteren dış dikiz aynalarını ve ısıtmalı yıkama fıskiyelerini kapsar MINI ORİJİNAL AKSESUARLAR Yağmur sezicisi ve otomatik far kumandası İki bölgeli otomatik klima Klima Isıtmalı ön koltuklar On-board computer VA MINI sürüş modu, ortam aydınlatmasına, gaz pedalı karakteristik eğrisine ve direksiyon tutumuna farklı etkileri olan ve radyo ekranında ya da ekranda uygun göstergeleri olan SPORT ve GREEN sürüş modları olarak sunulur. Dinamik Süspansiyon Kontrolü (MINI sürüş modları ile birlikte) Spor Süspansiyon Fren fonksiyonlu Cruise Control (sadece çok fonksiyonlu direksiyon ile birlikte) vitesli Steptronic şanzıman, start stop fonksiyonu dahil (MINI One D için mevcut değil) TB vitesli Steptronic spor şanzıman, start stop fonksiyonu dahil GÜVENLİK & SÜRÜŞ ASİSTAN SİSTEMLERİ AD MINI Head Up Display Park mesafe kontrolü (PDC), arka taraf Park mesafe kontrolü (PDC), arka ve ön taraf (sadece DP Park asistanı ile birlikte sunulur) " Multispoke hafif metal alaşımlı jant, Liquid Black Güneş koruması, Speedwell Blue İç dikiz aynası kapağı, Speedwell Blue (sadece manüel karartmalı iç dikiz aynası için sunulur) ( ( ( LED ilave farlar, krom ( ( ( Black Line dekor halkaları ( ( ( Yan ızgaralar, Speedwell Blue ( ( ( Dış dikiz aynası kapakları, Speedwell Blue ( ( ( Port bagaj, siyah ( ( ( MINI Junior Seat Grup ( ( ( JOHN COOPER WORKS TUNING " John Cooper Works Pro hafif metal alaşımlı jant, Cross Spoke Jet Black parlatılmış ( ( ( John Cooper Works Pro aerodinamik bileşenler (önde ve arkada Splitter, bagaj kapağı yan spoyleri, difüzör içerir) sadece kapılı MINI için mevcut ( ( ( John Cooper Works Pro Tuning kiti (performans yükselticisinden, kapaklı susturucudan ve karbon veya krom egzoz çıkışlarından oluşur) ( ( ( MINI KOLEKSİYON MINI Fashion Bag, MINI Rooftop valiz, MINI Rooftop kabin içi valiz, MINI Wordmark T-Shirt, MINI katlanır bisiklet ( ( ( DP Park asistanı (sadece Park mesafe kontrolü, arka ve ön taraf, ile birlikte sunulur) AG Geri sürüş kamerası (sadece Radio MINI Visual Boost ve PDC ile birlikte sunulur) Görüş paketi; tek bir düğmeye basılarak çalıştırılan ısıtmalı ön camı, yağmur sensörünü ve otomatik far kumandasını kapsar AS Sürüş asistanı; uzun far asistanını, hız limiti bilgisini, ileri çarpışma uyarısını, şehir içi frenleme fonksiyonlu yaya çarpışma korumasını ve şehir içi frenleme fonksiyonlu çarpışma korumasını içeren kamera destekli sürüş asistan sistemini kapsar. Söz konusu donanımlar sadece katalogun içeriği ile ilgilidir. Diğer donanımları MINI.com.tr/configurator sayfasında bulabilirsiniz. Donanımlar ve geçerlilikleri ile ilgili tüm veriler için değişiklik hakkı saklıdır ve taahhütsüzdür. Standart Donanım MINI Modelleri ( Opsiyonel Donanım MINI Modelleri Kamera destekli hız kontrolü AC Akıllı acil durum çağrısı John Cooper Works DONANIM PAKETİ KN KM John Cooper Works dış tasarım donanım paketinde bulunan aerodinamik kit: Arka alt spoyler, marşpiyel, ön spoyler, arka spoyler, performans kontrolü, spor yürüyen aksam (istek üzerine), beyaz sinyal lambaları, John Cooper Works marşpiyeller gümüş ya da siyah " Track Spoke hafif metal alaşımlı jantlar veya opsiyonel farklı tonda " Cup Spoke hafif metal alaşımlı jantlar John Cooper Works iç tasarım donanım paketi, çok fonksiyonlu John Cooper Works deri direksiyonu, Chili Red kontrast dikişli vites kolunu, Double Stripe kumaş spor koltukları (Cooper S/SD için standart), John Cooper Works marşpiyelleri antrasit tavan kaplamasını, paslanmaz çelik pedal kaplamalarını kapsar Standart Donanım MINI Modelleri Opsiyonel Donanım MINI Modelleri GARANTİ. Tüm MINI lerin, aşınan parçalar hariç olmak üzere yıl garantisi mevcuttur. Gövdenin paslanmasına karşı, üzerinde işlem yapılmamış olmak kaydıyla yıllık genişletilmiş bir gövde garantisi vardır. Ancak gövdedeki hasarlar, taş çarpmaları, çizikler, darbeler, kaza veya hava şartları nedeni ile oluşabileceğinden, bunların periyodik gövde kontrol dönemlerinde kontrol edilmesi, gerekiyorsa gövdede ve alt kısımda ilgili işlemlerin yapılması gerekir. Boya için yıllık garanti mevcuttur. Burada istisna, usulüne uygun yapılmayan onarımlar ile hava şartlarından kaynaklanan olumsuzluklardır. GERİ DÖNÜŞÜM. MINI niz, kapsamlı bir geri dönüşüm konseptinin unsuru. Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? Bir MINI nin daha geliştirilme aşamasında geri dönüşüm beklentileri dikkate alınıyor. Malzemeler, kaynakları koruyacak ve çevreye zarar vermeyecek şekilde seçilir.

45 Temmuz 2015 Bu katalog, BMW AG tarafından Türkiye pazarı için sunulan otomobillerin modellerini, donanım kapsamlarını ve konfigürasyon olanaklarını (standart donanım ve opsiyonel donanım) içerir. Bu katalogta tanımlanan donanım kapsamları, münferit modellerin konfigürasyonlarına göre farklılıklar içerebilir. Bölgenizdeki MINI Yetkili Satıcısından, farklı ülke versiyonları konusunda bilgi alabilirsiniz. Yapı ve donanım ile ilgili değişiklik haklarımız saklıdır. BMW AG, Münih/Almanya. Kısmen de olsa alıntı yapmak sadece BMW AG, Münih firmasının yazılı iznine tabidir. MINI hakkında ayrıntılı bilgi için: MINI.com.tr MINI İletişim Merkezi telefon numarası: MINI.com.tr facebook.com/miniturkey MINIspace.com UM. Almanya da basılmıştır.

MINI Countryman. MINI PACEMAN.

MINI Countryman. MINI PACEMAN. MINI Countryman. MINI PACEMAN. 80 kadar sayfada 100.000 kadar FARKLI ÇEŞİT. Size özel tasarlanmış bir otomobile giden en hızlı yol, yıldan uzun bir süredir MINI'den geçiyor. Çünkü bir otomobil ancak bu

Detaylı

MINI Countryman. MINI PACEMAN.

MINI Countryman. MINI PACEMAN. MINI Countryman. MINI PACEMAN. MINI countryman. MINI paceman. MINI COUNTRYMAN VE MINI PACEMAN İÇİN DETAYLAR. 20 Modeller. 22 Renkler ve jantlar. 28 Dış tasarım ve iç tasarım. 36 Teknoloji ve ekipman. Eğlence

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR. Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL.

Detaylı

BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Gran Turismo

BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Gran Turismo BMW Serisi Gran Turismo www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ GRAN TURİSMO. HACİM KAVRAMINA YENİ BİR BOYUT. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. OLAĞANÜSTÜ DIŞ TASARIMA

Detaylı

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback

Audi A7 Sportback Audi S7 Sportback Donanımlar Audi A7 Sportback/S7 Sportback HomeLink 86 İç aydınlatma 85 İç ve dış aydınlatma paketi 85 İlkyardım malzemesi 98 Isı yalıtımlı cam 87 Isıtmalı koltuklar 88 ISOFIX çocuk koltuğu bağlantısı 88

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i

BMW i. Sheer Driving Pleasure. YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i BMW i Sheer Driving Pleasure YENİ BMW i. ELEKTRİKLİ VE HEYECAN VERİCİ. www.bmw.com.tr/i YENİ BMW i3 02 03 YENİ BMW i. BMW i deneyimi... İNOVASYON VE TEKNOLOJİ. Otomobil konsepti... BMW Effi cientdynamics...

Detaylı

Keep it Mini. MINI. MINI CLUBMAN. MINI CABRIo. ORİJİNAL MINI AKSESUARLARI.

Keep it Mini. MINI. MINI CLUBMAN. MINI CABRIo. ORİJİNAL MINI AKSESUARLARI. Keep it Mini. MINI. MINI CLUBMAN. MINI CABRIo. ORİJİNAL MINI AKSESUARLARI. ORİJİNAL MINI AKSESUARLARI. DIŞ TASARIM İÇ TASARIM MÜZİK, İLETİŞİM VE TEKNOLOJİ EŞYALARINIZ VE TATİL Araç brandası 27 Aydınlatma

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 A6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 A6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Teknik 34 Alüminyum-Hybrid-Yapı tarzı 46 quattro /Spor difransiyelli quattro 36 MMI Multi Medya Arayüzü 48 Gece görüş

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 allroad quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 allroad quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 allroad quattro Teknik 22 Audi ultra 30 MMI MMI Multimedya arayüzü 24 FSI /TFSI 31 Audi connect 26 TDI 32 Audi

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor.

Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Yeni Vito Select. Yeni Vito Select, çok özel hissetmeniz için ünlü olmanız gerekmiyor. Her türlü yol şartına uygun bir şekilde tasarlanmış olan yeni Vito Select, çok yönlülüğü, konforu ve her zaman güvenilir

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Audi Q7/Q7 V12 TDI quattro

Audi Q7/Q7 V12 TDI quattro Standart donanımlar 12 voltluk priz 94 2. koltuk sırasında konforlu koltuklar 88 4 bölgeli konfor otomatik klima 91 4 kollu deri direksiyon 90 Ahşap bölümlü direksiyon 90 Ahşap vites kolu 91 Alt koruma

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan.

Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kombi, Mixto ve Panelvan. Yeni Vito. Kendi işinin patronları da terfi eder. Hafif ticari araçların uzmanı Mercedes-Benz den gerçek ticaret erbapları ve işinin uzmanları için yepyeni bir araç:

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro. Audi Teknoloji ile bir adım önde Q5 Audi Q5 Q5 hybrid quattro Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi Q5 32 Audi Q5 hybrid quattro Teknik 36 Audi ve Verimlilik 50 Yürüyen aksam, Offroad, ESC 38 Audi ultra 52 Audi

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

Giriş Çağdaş görünüm, modern stil, Discovery 4. Gerçek lüks Tamamen yenilenmiş premium iç mekan

Giriş Çağdaş görünüm, modern stil, Discovery 4. Gerçek lüks Tamamen yenilenmiş premium iç mekan Giriş Çağdaş görünüm, modern stil, Discovery 4 SAYFA 2-7 Gerçek lüks Tamamen yenilenmiş premium iç mekan SAYFA 8-11 İç mekan Stadyum düzeni oturma alanı ve çok yönlü kabin tasarımı SAYFA 12-19 Sürüş teknolojisi

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

Audi A5 Sportback. Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A5 Sportback. Audi Teknoloji ile bir adım önde A5 Audi A5 Sportback Audi Teknoloji ile bir adım önde 02 İçerik 04 06 14 Giriş Yürüyen aksam Güvenlik İç mekan 16 Tasarım Motor Sürüş keyfi Audi S5 Sportback 18 20 22 28 30 34 38 Audi exclusive, Audi exclusive

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı