PÄRM 3 1 Tablo içindeki yağ lambası yanar ise ne yaparsın?

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "PÄRM 3 1 Tablo içindeki yağ lambası yanar ise ne yaparsın?"

Transkript

1 PÄRM 3 1 Tablo içindeki yağ lambası yanar ise ne yaparsın? A. Motor bozulabilir, dolayısıyla hemen dururum. B. Motor yağ ile dolu olduğumdan yoluma devam ederim.

2 PÄRM 3 2 Motoru çalıştıran kablolar iki araç arasında yanlış takılırsa ne olur? A. Akü patlar. B. Lambalar yanar. C. Her iki aracı elektrik çarpar. D. Motor ters yönde döner.

3 PÄRM 3 3 El freni çalıştığı halde frenleri bozuk bir aracın kullanılmasına izin verilir mi? A. Hayır, hatta vinç çağırmalıyım. B. Evet, ama yaya hızıyla. C. Evet, fakat en yakın tamirciye kadar. D. Hayır, başka bir araba ile çektirmeye çalışırım.

4 PÄRM 3 4 Fren filtresinin neden düzenli bir şekilde değiştirilmesi tavsiye edilir? A. Zamanla kirin sızması olasılığı kuvvetli B. Yağ, tozu içine çeker C. Yap akışı zorlanır D. Yağ içine suyu çektiği için kaynama derecesi azalır

5 PÄRM 3 5 Yuvarlak içindeki kutuda bulunan sıvı nedir? A. Su ile antifreez. B. Fren yağ. C. Servo yağ. D. Cam temizleme suyu.

6 PÄRM 3 6 Aracınız hidrolik (servo ) fren ile donatılmıştır. Arızalı olduğu için çekme halatı ile çektirmek istiyorsunuz. Bunun fren üzerindeki etkisi ne olabilir? A. Frenler çalışmaz hale gelir. B. Fren pedalı kolay ve yumuşaklaşır. C. Fren pedalı sertleşir.

7 PÄRM 3 7 ABS'siz frenlere göre ABS'li frenlerlerin özelliği nedir? A. ABS freni ile kavrama gücü artar ve kayma riski azalır. B. ABS ile fren mesafesi her zaman daha kısadır. C. ABS'li fren sistemi, bağlı olduğu için bakıma ihtiyacı yok.

8 PÄRM 3 8 ABS frenlerin iyi tarafı nedir? A. Frenlerin aşınmasını hafifletir. B. Fren pedaline fazla basmasını gerektirmez. C. Kuvvetli frende dahi aracı yönlendirme imkanını sağlar. D. Kuvvetli frenlerde, fren kilitlenebilir, bu durumda fren mesafesi kısalır.

9 PÄRM 3 9 Fren gücünün test edilmesinde Kilitlenmeyen frenler (ABS) çalışıp çalışmadığını nasıl tesbit edebilirsin? A. Lastiklerden kuvvetli ses gelir. B. Fren pedalinin titrediğini hissederim. C. Lastiklerin kilitlendiğini hissederim.

10 PÄRM 3 10 Aracınızda kış lastikleri ne zaman kullanılmalıdır? A. Hava şartları gerektirmesede 1 Aralık 31 Mart. B. Hava şartları gerektirmesede 1 Kasım 31 Mart. C. Hava şartları gerektirse bile 1 Kasım 31 Mart. D. Hava şartları gerektirse bile 1 Aralık 31 Mart.

11 PÄRM 3 11 Bir Ocakta kaygan bir yolda kamyonet kullanıyorsunuz. Kış lastiklerinin kullanılması gerekir mi? A. Evet B. Hayır C. Romorka bağlı ile evet

12 PÄRM 3 12 Ocak ayında ve yağışlı havada araba kullanıyorsunuz. Araç lastiklerindeki en az derinlik ne olmalı? A. 3.5 mm B. 1.6 mm C. 3.6 mm D. 6.0 mm

13 PÄRM 3 13 Çivili lastiklerin kullanılmasına ne zaman izin verilir? A. Aralık ayının başından Mart sonuna kadar. B. Kasım ayının başından Nisan sonuna kadar. C. Kasın ayının başından itibaren Paskalya bayramına kadar. D. Aralık ayının başından Paskalyadan sonraki Pazar gününe kadar.

14 PÄRM 3 14 Burada resimde gördüğün uyarı lambası, araba kullanırken yanması ne anlama gelir? A. Kilitlenmeyen fren sistemindeki fren sıvı seviyesinin alçaldığı. B. Kilitlenmeyen frenlerin bağlı olduğu. C. Kilitlenmeyen frenlerde bir arızanın yaşandığı.

15 PÄRM 3 15 Kar alabildiğine yağıyor, aylardan Eylül, ısı sıfırın altında, yollar hala karla kaplı, yolda çivili araba kullanmana izin verilir mi? A. Trafik idaresinden izin alarak evet. B. Polisten iizin alarak evet. C. Ekim ayından önce hayır. D. Yolun durumu gerektirdiği için evet.

16 PÄRM 3 16 Lastiğin tek yandan aşınmasının nedeni nedir? A. Hava basınıcı az. B. Lastik ayarı yalnış. C. Balans yalnış. D. Lastiği oluşturan maddeler kötü.

17 PÄRM 3 17 Kayma riskine karşı hangi lastikleri kullanırsınız? A. M S işaretli olanları. B. K T işaretli olanları. C. A B işaretli olanları. D. S F işaretli olanlar.

18 PÄRM 3 18 Yaz aylarında kullanılmasına izin verilen lastiklerdeki en az derinlik nedir? A. 1,6 mm B. 1,0 mm C. 0,6 mm D. 2,0 mm E. 3,0 mm

19 PÄRM 3 19 İstibne ile ilgili geçerli kanun nedir? A. Aracın diğer lastikleri çivili ise istibnenin araça takılması yasak. B. Lastik diğerlerinden önce yıpranır. C. Lasstikte yazılan hızdan fazla hız yapılması yasaktır. D. Lastiğin sadece kuru yollarda kullanılmasına izin verilir. E. Bu lastik ile saatte 30 km'den fazla hız yapılmasına izin verilmez.

20 PÄRM 3 20 Motor sönük durumda iken aracınızı çekme halatı ile çektirirken neye dikkat etmek gerekir? A. Vitesi aşağıya çekerim. B. Direksyonun kullanılması zorlaşır. C. Aydınlatma yok. D. Frenler hiç çalışmıyor.

21 PÄRM 3 21 Eğer çekme kablosu ortadan kırmızı işaretli değilse, uzunluğu ne kadar olmalıdır? A. 2 metre B. 3 metre C. 4 metre D. 5 metre

22 PÄRM 3 22 Çekme halatı ile çekilen bir aracın hızı yasal olarak ne olmalı? A. 30 km/saat B. 20 km/saat C. 40 km/saat

23 PÄRM 3 23 Hamulesi ile birlikte araçların azamı eni yasal olarak ne olmalıdır? A. 280 cm B. 240 cm C. 260 cm

24 PÄRM 3 24 Eni 180 cm'lik bir araç,hamulenin her iki yandan ne kadar taşmasına izin verilir? A. 20 cm B. 10 cm C. 30 cm D. 40 cm

25 PÄRM 3 25 Aracınızın eni 160 cm. Ana yolda giderken her iki taraftan 20'şer cm taşmasına izin verilir? A. Evet çünkü aracın eni 260 cm'yi geçmiyor. B. Hayır, fakat eğer araç yalnızca taşımaya mahsus ise. C. Hayır.

26 PÄRM 3 26 Karanlıkta, öne de bir hayli taşmış bir yük alarak ilerliyorsunuz. Bu durumda işaret koymlısın, işaretin şekli nedir? A. Beyaz yansıtıcı ile beyaz lamba. B. Sarı ve kırmızı yansıtıcılar. C. Yalnız kırmızı yansıtıcı. D. Kırmızı yansıtıcı ile kırmızı lamba. E. Kırmızı ve sarı flama E.

27 PÄRM 3 27 Eğer yük önden 70 cm taşar ise işaret konulmalımı dır? A. Evet, ve her zaman. B. Evet, diğerlerine net olarak gözükmüyor ise. C. Hayıt, işaretlenmesi gereksiz.

28 PÄRM 3 28 Yükü 360 kg ve 280 kg ağırlığında yolcu taşıyan bir aracı kullanmaktasınız. Daha ne kadar yük alabilirsiniz? A. 30 kg B. 80 kg C. 150 kg

29 PÄRM 3 29 Tjänstevikt, kg Maxlast, kg Totalvikt, kg Skattevikt, kg För att bilen ska få framföras med B-kör-kort får släpets totalvikt inte överstiga Bilen får inte dra ett släpfordon med högre vikt (tjänstevikt+last) än kg 1400 kg Araca ait belgeler şunlardır, Aracın brüt ağırlığı nedir? A B C. 1400

30 PÄRM 3 30 Araca ait belgeler önünüzde, içinde aracın ağırlığı ile bilgilere yer verilmiş, Bu araca 200 kg ağırlıkta yük yüklediniz? Araç hakkında bilgiler Ş: Net ağırlık Azami yük Brüt ağırlık 980 kg 390 kg 1370 kg Yükü ile birlikte aracın ağırlığı ne olur? A kg B. 390 kg C kg

31 PÄRM 3 31 Azami yükü nasıl hesaplarsınız? A. Brüt ağırlık eksi hizmet ağırlığı. B. Fiili ağırlık eksi hizmet ağırlığı. C. Hizmet ağırlığı eksi filli ağırlık. D. Hizmet ağırlığı artı brüt ağırlık.

32 PÄRM 3 32 Aşağıdaki hallerden hangisi hafif romörk sayılır? A. A halinde B. B halinde C. C halinde

33 PÄRM 3 33 Aracınıza romörk takmayı düşünüyorsunuz. EhliyetinizB. Grubundan. Aracınıza romörk takmanıza izin verilir mi? Araç bilgileri Romörk bilgileri Boş ağırlık 980 kg 570 kg Azami yük 290 kg 430 kg Brüt ağırlık 1270 kg 1000 kg A. Romörk yükü 430 kg'dan fazla değil ise evet. B. Hayır. C. Romört yüklü değil ise evet.

34 PÄRM 3 34 Tjänstevikt, kg Maxlast, kg Totalvikt, kg Skattevikt, kg För att bilen ska få framföras med B-kör-kort får släpets totalvikt inte överstiga Bilen får inte dra ett släpfordon med högre vikt (tjänstevikt+last) än kg 1500 kg B tipi ehliyetiniz ile belgeleri yukarıda gösterilen bir aracınız da var, Aracınıza romörk takarsanız neler uygulanır? A. İcmal ağırlığı 750 kg romörk takamam. B. İcmal ağırlığı 1150 kg romörk takabilirim. C. İcmal ağırlığı 1150 kg geçmeyen romörk takabilirim ancak yüklü olmaması kaydıyla. D. İcmal ağırlığı 1150 kg geçmeyen romörk takabilirim ama romörk'ün azami yük ağırlığı belgede kayıtlı olandan fazla olmaması kaydıyla.

35 PÄRM 3 35 B tipi ehliyet ile hangi araçları kullanabilrsiniz A. Hizmet ağırlığı 1300 kg ve 1200 kg icmal ağırlığında romörk çeken özel araç. B.İcmal ağırlığı 2000 kg. ve 1600 kg icmal ağırlığında romörk çeken özel araç C.Hizmet ağırlığı 1100 kg ve 1200 icmal kg ağırlığında romörk çeken özel araç. D.İcmal ağırlığı 1400 kg ve 1400 icmal kg ağırlığında romörk çeken özel araç.

36 PÄRM 3 36 Tjänstevikt, kg Maxlast, kg Totalvikt, kg Skattevikt, kg För att bilen ska få framföras med B-kör-kort får släpets totalvikt inte överstiga Bilen får inte dra ett släpfordon med högre vikt (tjänstevikt+last) än kg 1500 kg B E tipi ehliyet taiıyan bçr sürücü, belgeleri yukarıfa gösterilen aracı kullanmaktadır. Hangi romörki çekebilir? A. Boş ağırlığı 950 kg ve yükü 750 kg olan romörkü. B. İcmal ağırlığı 1760 kg olan romörkü. C. Boş ve yükü ile ağırlığı 1810 kg olan romörk. D. Boş ve yükü ile ağırlığı 1500 kg olan romörk.

37 PÄRM 3 37 Çekme levyesi üzerindeki basıncı nasıl etkileyebilirsin? A. Yükü romörk üzerinde dağıtarak. B. Yükü araç üzerinde dağıtarak. C. Çekme leviyesi üzerindeki basınç etkilenemez.

38 PÄRM 3 38 Aşağıdaki araçlardan hangisinin arkasına yansıtıcı üçgen takılmalıdır? A. Romörkler B. Kamyonlar C. Traktörler

39 PÄRM ile sona eren plakalı araçların teknik kontrolünün yapıldığı beş aylar, hangi aylardır? A. Ocak ayının başından Eylül ayının sonu. B. Ocak ayının başından Mart ayının sonu C. Şubat ayının başından Haziran ayının sonu. D. Aralık ayının başından Mart ayının sonu.

40 PÄRM ile sona eren plakalı araçların teknik kontrolünün yapıldığı beş aylar, hangi aylardır? A. Mayıs ayının başından Eylül ayının sonu B. Mart ayının başından Mayıs ayının sonu C. Mart ayının başından Temmuz ayının sonu D. Mayıs ayının başından Temmuz ayının sonu

41 PÄRM 3 41 Aracınızın kontrol edileceği yerde, yeni bir kontrolü gerektirmeyen ve tamiri sizce yapılması gereken bir arıza çıkarsa, arızayı gidermediğiniz için polis tarafından durduruldunuz sonuç ne olur? A. Aracı yeniden yerinde kontrol ettirmeme zorlar. B. Aracı kullanmama izin verilmez. C. Polis, arızanın giderilmesi için bana 3 günlük mühlet tanır, bilahere kontrol için tekrar polise gitmem gerekecek.

42 PÄRM ile sona eren plakalı araçların teknik kontrolünün yapıldığı beş aylar, hangi aylardır? A. Şubat ayının başından Haziran ayının sonu. B. Nisan ayının başından Ağustos ayının sonu. C. Temmuz ayının sonundan Şubat ayının başına.

43 PÄRM 3 43 Beş aylık dönemde kontrol yaptırmadan aracınızı kullanamayacağınızı nasıl bilirsiniz? A. Polisin Kararını beklerim. B. Trafik İdaresinin kararını beklerim. C. Aracı kullanamayacağımı kendiliğimden bilmem gerek.

44 PÄRM 3 44 Normal bir kişiden araç satın aldınız. Aracın el değiştirdiğini trafik idaresine kim bildirecek? A. Alıcı B. Satısı C. Alıcı ve satıcı.

45 PÄRM 3 45 Bir Mart tarihinde araç satın aldınız. Değitirilen mülkiyetin 1 Mart tarihinden itibaren tescil edebilmek için alım satım işlemini trafik idaresine bildirmek için tanınan süre ne kadar? A. 7 gün B. 1 gün C. 2 hafta D. 10 gün

46 PÄRM 3 46 Aracınızda trafik belgesinde gösterilen hususlara uymayan bir değişiklik yaptınız. Aracın tescil kontrolü ne zaman zorunlu olur? A. Bir hafta içinde. B. Bir ay içinde. C. Üç hafta içinde. D. İki ay içinde.

47 PÄRM 3 47 Aracın yeniden tescil kontrolü hangi hallerde zorunludur? A. Çekme ekipmanların takılması halinde. B. İlave far takılması halinde. C. Araca çocuk sandalyesi tesbit edidiği halinde.

48 PÄRM 3 48 Şoförün araç kullanabilmesi için trafik idaresine ibraz etmesi gereken sigorta nedir? A. Trafik sigortası. B. Yarım kasko. C. Kasko. D. Aracın uğradığı zararları karşılayacak sigorta.

49 PÄRM 3 49 Hayvandan kaçarken şarampole indiniz ve aracınız hasara uğradı.aracınızı çekip tamir edecek sigorta şekli nedir? A. Yarım kasko. B. Trafik sigortası. C. Full kasko. D. Ev sigortası.

50 PÄRM 3 50 Motor ısısı yükselmesi halinde soğutucunun içine hangi sıvı türü konulur? A. Glikol ve su. B. Yağ ve su. C. Damıtılmış su.

51 PÄRM 3 51 Motor yağı nereye konulur? A. A da B. B de C. C de D. D de

52 PÄRM 3 52 Çivili lastiklerle kış mevsiminde aracınızı nederede kullanırsınız, aracınıza hafif romörk takmak istiyorsunuz, romörktaki lastikler nasıl olmalı? A. Yazlık lastik. B. Çivili lastik. C. Kışlık lastik. D. Açınmayı önleyen lastikler.

53 PÄRM 3 53 Gün ışığında araba kullanıyorsunuz, yük arkadan bir metreden fazla taşmış durumda, konulacak işaret şekli nedir? A. Sarı işaret B. Kırmızı işaret C. Kırmızı ve sarı işaret

54 PÄRM 3 54 Az aşınan lastikler arkaya takılır. Neden? A. Kasadaki yük nedeniyle ağırlık daha ziyade arka lastiklere biner. B. Arkadaki lastikler daha iyi olunca lastiklerin yere yapışması sağlanır. C. Sert frenlerde yük arka lastiklere yönelir.

55 PÄRM 3 55 Aracın güvenlik kontyrolünü yaptırırken fren yağı seviyesinin alöaldığını gördünüz. Nedeni nedir? A. Yağ, kullanımdan dolatı tükenmiştir. B. Yağ, yanmıştır. C. Tüpler açınmış, fren yağıda t.plerden sızmıştır.

56 PÄRM 3 56 Arabayı kullanmadan lastiklerdeki havanın neden kontrol edilşmesi gerekir? A. Kanun gereği. B. Aracı kullanırken basıncın yüksek olmaması için. C. Yüksek basınç, ekonomik ve öevre için iyidir.

57 PÄRM 3 57 Aracınızdaki servonun çalıştığınıdan nasıl emin olabilirsiniz? A. Kontak'ı çalıştırıp fren pedalına basar ve rahat inmediğinden emin olurum. B. Kontak'ı çalıştırıp fren pedalına basar ve pedalın rahat indiğinden emin olurum. C. Fren yağının yeterli olup olmadığına bakarım. D. Fren pedaline basarken bunun lastiklere yansıydığından emin olurum. E. Fren pedaline basken bunun lastiklere yansımadığındam emin olurum.

58 PÄRM 3 58 Yaz mevsiminde çevisiz kış lastikleriyle araba kullanmanıza izin verilir mi? A. Hayır B. Evet, ama öevresel açıdan uygun değil ve aracın yere hakimiyeti azalır. C. Evet, ama geçici olarak örneğin lastik patlaması halinde istibne olarak kulanılması.

59 PÄRM 3 59 Aracınız iki turlu fren sistemi ile donatıldığı ne anlama gelir? A. Ani frenlerde bile lastikler kilitlenmez. B. Fren tüplerinden biri arızalı olsa dahi aracı frenlemek mümkün. C. Fren gücü eşit olarak her dört lastiğe dağılır. Böylece kayma tehlikesi kalkar ortadan.

60 PÄRM 3 60 Çakıl taş yüklü bir romörkün icmal ağırlığı 1500 kg. Yük ağırlığı 350 kg. Sürücü belgeniz de B tipi.romörkü hangi tip araçla çekebilirsiniz? A. Boş iken ağırlığı 1500 kg, icmal ağırlığı da 1900 kg olan araç. B. Boş iken ağırlığı 1290 kg, icmal ağırlığı da 1700 kg olan araç. C. Boş iken ağırlığı 1800 kg, icmal ağırlığı da 2400 kg olan araç.

61 PÄRM 3 61

62 PÄRM 3 62 A B C D 1 X 2 X 3 X 4 X 5 X 6 X 7 X 8 X 9 X 10 X 11 X 12 X 13 X 14 X 15 X A B C D 16 X 17 X 18 X 19 X 20 X 21 X 22 X 23 X 24 X 25 X 26 X 27 X 28 X 29 X 30 X A B C D 31 X 32 X 33 X 34 X 35 X 36 X 37 X 38 X 39 X 40 X 41 X 42 X 43 X 44 X 45 X A B C D 46 X 47 X 48 X 49 X 50 X 51 X 52 X 53 X 54 X 55 X 56 X 57 X 58 X 59 X 60 X

PRÜFUNGSFRAGENKATALOG Türkisch

PRÜFUNGSFRAGENKATALOG Türkisch PRÜFUNGSFRAGENKATALOG Türkisch Auswahl: Kategorie: Lehrbücher Alle Quelle: Druckdatum: Fragenkatalog: Copyright: ComTest Pro v8.00 05.12.2012 19.01.2013 BOS EDV GmbH & CoKG, 4550 Kremsmünster Yeni Sinav

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Rapid Ek

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Rapid Ek SIMPLY CLEVER ŠKODA Rapid Ek Ek Teknik değişiklikler 05.2013 Bu ek, Rapid modeli kullanım kılavuzunun 11.2012 baskısının tamamlayıcı ekidir. Bu ekteki bilgiler, kullanma kılavuzundaki bilgilere göre önceliğe

Detaylı

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir.

Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. ON ROAD Bu kılavuz aracın ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve araç yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde birlikte verilmelidir. Bu kılavuz ATV150U On Road modelini içermektedir.

Detaylı

ÇALIŞMA VE DİNLENME SÜRELERİ

ÇALIŞMA VE DİNLENME SÜRELERİ ÇALIŞMA VE DİNLENME SÜRELERİ 1- AETR ye göre, Dinlenme sürelerinden biri haftalık dinlenmeye eklenerek kesintisiz toplam kırkbeş saate uzatılır. Bu dinlenme süresi taşıtın veya sürücünün normal olarak

Detaylı

ÇALIŞMA VE DİNLENME SÜRELERİ

ÇALIŞMA VE DİNLENME SÜRELERİ ÇALIŞMA VE DİNLENME SÜRELERİ 1- AETR ye göre, Dinlenme sürelerinden biri haftalık dinlenmeye eklenerek kesintisiz toplam kırkbeş saate uzatılır. Bu dinlenme süresi taşıtın veya sürücünün normal olarak

Detaylı

TRAFİK VE ÇEVRE DERS NOTLARI

TRAFİK VE ÇEVRE DERS NOTLARI TRAFİK VE ÇEVRE DERS NOTLARI İÇİNDEKİLER GENEL TANIMLAR KARAYOLU İLE İLGİLİ TANIMLAR ARAÇLARA İLİŞKİN TANIMLAR KARAYOLU YAPISI VE TRAFİK İŞARETLERİNİN KORUNMASI TRAFİK İŞARETLERİ KARAYOLUNDA ARAÇ SÜRME

Detaylı

HONDA ÇİM TRAKTÖRÜ HONDA HF 2315 HONDA HF 2417 HONDA HF 2622 KULLANMA VE BAKIM EL KİTABI

HONDA ÇİM TRAKTÖRÜ HONDA HF 2315 HONDA HF 2417 HONDA HF 2622 KULLANMA VE BAKIM EL KİTABI HONDA ÇİM TRAKTÖRÜ HONDA HF 2315 HONDA HF 2417 HONDA HF 2622 KULLANMA VE BAKIM EL KİTABI İÇİNDEKİLER No Konu Sayfa Giriş 1 1 Emniyet kuralları 4 1.1 Eğitim 4 1.2 Hazırlıklar 4 1.3 Çalışma 5 1.4 Bakım

Detaylı

Kullanım ve Bakım El K tabı Xc t ng 250 R

Kullanım ve Bakım El K tabı Xc t ng 250 R Kullanım ve Bakım El K tabı Xc t ng 250 R Değerli KYMCO Scooter kullanıcıları; KYMCO scooter ı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Motosikletinizi her türlü trafik şartlarında güvenle kullanmak ve performansından

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı KİTAPÇIK TÜRÜ K T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı SERTİFİKA TÜRÜ C-D-E 4. GRUP MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı KİTAPÇIK TÜRÜ N T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı SERTİFİKA TÜRÜ C-D-E 4. GRUP MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI

Detaylı

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle Kanuni Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle birlikte verilmelidir. Bu kılavuzda, motosikleti

Detaylı

Kullanım ve Bakım El K tabı UXV 500

Kullanım ve Bakım El K tabı UXV 500 Kullanım ve Bakım El K tabı UXV 500 Değerli KYMCO UTV kullanıcıları; KYMCO UTV yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aracınızı her türlü trafik şartlarında güvenle kullanmak ve performansından tam

Detaylı

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU

APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU 1 APACHI DL-3 APACHI DL-4 KULLANMA KILAVUZU 2 BU ARAÇ KARAYOLLARINDA KULLANILMAZ BU ELEKTRİKLİ ARACIN ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR. ÖNSÖZ Elektrikli engelli aracımızı satın aldığınız için teşekkür ederiz.elektrikli

Detaylı

ŠkodaOctavia Tour KULLANIM KILAVUZU SIMPLY CLEVER

ŠkodaOctavia Tour KULLANIM KILAVUZU SIMPLY CLEVER ŠkodaOctavia Tour KULLANIM KILAVUZU SIMPLY CLEVER Giriş Kendiniz için bir Škoda 'ya karar verdiniz - Güveniniz için içtenlikle teşekkür ederiz. Škoda'nızla birlikte, en modern teknolojili bir aracı ve

Detaylı

ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU

ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU ISILDAR APACHI Model : KENT XL-D105B KULLANMA KILAVUZU 1 BOŞ SAYFA (BLANK PAGE) 2 BU ARACIN KULLANIM ÖMRÜ 10 (ON) YILDIR ÖNSÖZ Elektrikli aracımızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünümüz yapı,

Detaylı

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle Kanuni Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle birlikte verilmelidir. Bu kılavuzda, motosikleti

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı KİTAPÇIK TÜRÜ T.C. İLLÎ EĞİTİ BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİ TEKNOLOJİLERİ GENEL ÜDÜRLÜĞÜ Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı SERTİFİKA TÜRÜ C-D-E 4. GRUP OTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI

Detaylı

ELAZIĞ MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİM MERKEZİ, SRC BELGELERİ KURSU, DENEME SINAVLARI

ELAZIĞ MESLEKİ YETERLİLİK EĞİTİM MERKEZİ, SRC BELGELERİ KURSU, DENEME SINAVLARI 1 SRC 4 DENEME SINAVI 1 1) Geçiş üstünlüğüne sahip araçların giriş ve çıkış yerlerini gösteren işaret levhalarına her iki yönde kaç metre mesafede park etmek yasaktır? A) 5 B) 10 C) 15 D) 20 2) Kavşaklarda

Detaylı

MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI SORU KİTAPÇIĞI

MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI SORU KİTAPÇIĞI SERTİFİKA TÜRÜ B 200820111100 5. GRUP T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı KİTAPÇIK TÜRÜ M MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI SORU KİTAPÇIĞI

Detaylı

Önsöz. MITSUBISHI FUSO TRUCK & BUS CORPORATION 2011 Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation

Önsöz. MITSUBISHI FUSO TRUCK & BUS CORPORATION 2011 Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation Önsöz Mitsubishi Fuso CANTER satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu Kullanıcı El Kitabı'nda,aracınızı güvenli ve konforlu bir şekilde kullanmanızı sağlamak için, uygun araç kullanımı ve basit bakım uygulamaları

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI YENİLİK VE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı KİTAPÇIK TÜRÜ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKALIĞI YEİLİK VE EĞİTİM TEKOLOJİLERİ GEEL MÜDÜRLÜĞÜ Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Grup Başkanlığı SERTİFİKA TÜRÜ C-D-E 4. GRUP MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SIAVI

Detaylı

9. Tahrik tekeri 2. Üst muhafaza. 10. Ayak anahtarı 3. Kaldırma silindiri. 11. Akü arabası kilit çözme sistemi. 4. Akü deşarj göstergesi

9. Tahrik tekeri 2. Üst muhafaza. 10. Ayak anahtarı 3. Kaldırma silindiri. 11. Akü arabası kilit çözme sistemi. 4. Akü deşarj göstergesi FORKLIFT Bu bölümde günümüzde sanayinin birçok alanında kullanılması zorunlu hale gelen forkliftlerin sınıflandırılması, kullanım esasları ve bakımları incelenecektir. FORKLİFTLERİN SINIFLANDIRILMASI Forkliftler

Detaylı

VOLVO S60 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION

VOLVO S60 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION VOLVO S60 KULLaNICI EL KİtabI WEB EDITION DEĞERLİ VOLVO SAHİBİ VOLVO YU SEÇTİĞINİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER! Volvo nuzu uzun yıllar keyifle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın

Detaylı

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO YU SEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!

DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO YU SEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER! DEĞERLI VOLVO SAHIBI VOLVO YU SEÇTİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER! Volvo nuzu uzun yıllar keyifle kullanacağınızı ümit ediyoruz. Otomobiliniz, sizin ve yolcularınızın rahatı ve güvenliği dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Detaylı

MOTOR DERSI MOTOR VE ARAÇ TEKNİĞİ. Motorun tanımı

MOTOR DERSI MOTOR VE ARAÇ TEKNİĞİ. Motorun tanımı MOTOR DERSI MOTOR VE ARAÇ TEKNİĞİ Motorun tanımı Yakıttan elde ettiği ısı enerjisini mekanik enerjiye çeviren makinelere motor denir. Motor Çeşitleri Zamanlarına Göre: 1. Dört zamanlı motorlar 2. İki zamanlı

Detaylı

Teknik kılavuz. Sürüm 02/2014

Teknik kılavuz. Sürüm 02/2014 1 Teknik kılavuz Sürüm 02/2014 2 Nokian Lastikleri Teknik kılavuz İçindekiler Önsöz... 3 Lastik üretim süreci... 5 Lastik yapımı... 6 Lastik markalama... 8 Yük ve hız belirleme...11 Patlak halde yol alabilen

Detaylı

MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI SORU KİTAPÇIĞI

MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI SORU KİTAPÇIĞI SERTİFİKA TÜRÜ B 170420101100 5. GRUP T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ölçme Değerlendirme ve Açıköğretim Kurumları Daire Başkanlığı KİTAPÇIK TÜRÜ Y MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ

Detaylı

MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI SORU KİTAPÇIĞI

MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ ADAYLARI SINAVI SORU KİTAPÇIĞI SERTİFİKA TÜRÜ B 170420101100 5. GRUP T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ölçme Değerlendirme ve Açıköğretim Kurumları Daire Başkanlığı KİTAPÇIK TÜRÜ Z MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜ

Detaylı

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle

Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle DISCOVER150F Bu kılavuz motosikletin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmeli ve motosiklet yeni bir kullanıcıya satıldığında veya devredildiğinde motosikletle birlikte verilmelidir. Bu kılavuzda, motosikleti

Detaylı

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU

SIMPLY CLEVER. ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU SIMPLY CLEVER ŠKODA Octavia KULLANMA KILAVUZU Giriş Kendiniz için bir ŠKODA'ya karar verdiniz, güveniniz için içtenlikle teşekkür ederiz. ŠKODA'nızla birlikte, en modern teknolojili bir aracı ve günlük

Detaylı