SEGBİS PROJESİ HATA TESPİT VE GİDERME YÖNERGESİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SEGBİS PROJESİ HATA TESPİT VE GİDERME YÖNERGESİ"

Transkript

1 SEGBİS PROJESİ HATA TESPİT VE GİDERME YÖNERGESİ Sürüm: Hazırlayanlar Can Hayat Ahmet Cemil Sabır Mehmet Akif Güzey

2 İçindekiler 1.GÖRÜNTÜ PROBLEMLERİ Görüntü Gelmeme, Bozuk Gelme ve Kopma Problemleri Cisco Yazısı Donma ve Mavi Ekran Kalması Problemleri Aramalarda Gelen Görüntüde Karelenme ve Kesilme Problemleri NETWORK PROBLEMLERİ Ana Ekranda IP Bilgisinin Gözükmeme Problemi IP Girilmesine Rağmen Cihazın Farklı IP Gösterme Problemi IP Girilmesine Rağmen Cihazda IP Görülmemesi Problemi Cihaza Bağlantı Sağlanamaması Problemi KAMERA PROBLEMLERİ Görüntünün Gelmeme Problemi Görüntünün Gidip-Gelme Problemi Kameraların Beraber Dönme Problemi Odaklama Problemi Kameraya Uzaktan Erişim Sağlanamaması Problemi Kamera Dönmeme Problemi(Bağlantıların Sorunsuz Olduğu Varsayılır) KONFİGÜRASYON PROBLEMLERİ Tc-console SSH/Telnet not available Hatası Doğru konfigürasyon atıldı mı? Konfigürasyon gitti ama cihaz konfigürasyon almadı/cihazda bir değişim olmadı Ekranda tel kameranın görüntüsü var(ekranın çoğunu kapsıyor/domine ediyor) KAYIT SİSTEMİ(TMS) PROBLEMLERİ Rehber yok Arama yapılamıyor Ana ekranda not registered(kayıtlı değil) mesajı var.... 8

3 6.MİKSER PROBLEMLERİ Faz 1 kapsamında kurulan bir salona hoparlör kurulumu yapıldı Hoparlörlerden ses gelmiyor Monitörlerden ortam sesi geliyor / Hoparlörlerden uzak uç sesi geliyor Yankı var Mikrofonlardan ses alınmıyor SES PROBLEMLERİ Mikrofonların ışıkları yanmıyorsa Mikrofon ışıkları yanıyor ancak ses gelmiyorsa Hışırtı varsa Çatırtı varsa Periyodik bir parazit varsa ( gürültü ) Periyodik olmayan değişken parazit varsa ( Çınlama ) (distorsiyon)... 10

4 1.GÖRÜNTÜ PROBLEMLERİ 1. Görüntü Gelmeme, Bozuk Gelme ve Kopma Problemleri a) Monitörlerin güç ve çalıştığından emin olunmalı. b) Hdmi kabloları, arada splitter olmadan direk kodek ve monitör arasında bağlanarak test edilir. c) Kablolarda sorun yoksa, Splitter resetlenir ve bir daha kontrol yapılır. Sorun devam ediyorsa splitter değiştirilir. Bir kaç splitterda aynı sorun devam ediyorsa (kopma vs.) splitter başka bir marka splitter ile değiştirilir. ( Splitter ve kodek serisi uyumsuz. Splitterda arıza yok.) Hdmi kablo uzunluğu >20 m için güçlendiricili hdmi kablo gerekli. 2. Cisco Yazısı Donma ve Mavi Ekran Kalması Problemleri a) Seri bağlantı üzerinden kodek cihazına factory reset atılır. Ve yeniden başlatılır. b) Devam ediyorsa kodek cihazının sürümü kontrol edilir, eski sürüm ise update edilir. 3. Aramalarda Gelen Görüntüde Karelenme ve Kesilme Problemleri a) Arama yapanın bağlantı hızıyla alakalı.

5 2.NETWORK PROBLEMLERİ 1. Ana Ekranda IP Bilgisinin Gözükmeme Problemi a) Kumandadan sistem durumu ekranını açılmalı. Sistem durumu ekranında cihazın o anda kullanmakta olduğu IP(IPv4) bilgileri yer alır. b) Çözünürlük ve en-boy oranını(aspect ratio) kurulun yönergesinde belirtilen değerlere getirilmeli. 2. IP Girilmesine Rağmen Cihazın Farklı IP Gösterme Problemi a) DHCP kapatılmalı(statik IP seçeneği seçilmeli). b) IP adresinin, gateway adresinin ve subnet maskesinin doğru girildiğini teyit edilmeli. c) Verilen IP adresinin doğru IP bloğundan olduğunu teyit edilmeli. d) Kodek cihazı yeniden başlatılmalı. 3. IP Girilmesine Rağmen Cihazda IP Görülmemesi Problemi a) Ethernet (data) kablosunun uçlarını kontrol edilmeli. Gevşeme, temassızlık, yanlış kablo sıralaması olmamalı. b) Switch portu değirilmeli. Port yanlış konfigüre edilmiş ya da fiziksel olarak hasarlı olabilir. c) Switch sağlıklı olmayabilir. Aynı switche bağlı başka cihazların durumunu kontrol edilir. d) İnternet/Ethernet bağlantısı doğrulanmalı. 4. Cihaza Bağlantı Sağlanamaması Problemi a) IP bilgilerinin doğru olarak girildiğini doğrulanır. b) Cihazın IPsine ping atılır i. Ping gidiyor ise; TTL değeri 69 dan büyükse bir başka cihazla IP çakışması var demektir. Cihazın IP si değiştirilir ya da IP nin boşaltılmasını sağlanır.

6 TTL değeri 70 ten küçükse cihazın bağlı olduğu lokasyonda izin problemi var demektir. IP adresi ve lokasyon bilgisiyle BİM network şubeye başvurulunur. ii. Ping gitmiyor ise; Sırayla zaman aşımı/cihaz erişilemiyor çıktısı geliyorsa, IP çakışması var demektir. Cihaz IP si değiştirilmeli ya da IP nin boşaltılmasını sağlanmalıdır. Sürekli/çoğunlukla zamanaşımı hatası veriyorsa internet/ethernet erişimi yok demektir. BİM le temasa geçilmeli. c) Switche ek kabloyla başka bir switch bağlı. i. Bu konfigürasyonda SEGBİS data iletişimi sağlanamaz. SEGBİS data hattını ana switch üzerine aldırılmalı. d) Cihaz IPsini traceroute komutu ile izleyin. i. Omurga üzerinden adresinden sonra cevap gelmiyor Omurgaya bağlanan router/switch kapalı. ii. Omurgadan sonra cevap gelmiyor. BİM network şube ile temasa geçin.

7 3.KAMERA PROBLEMLERİ 1. Görüntünün Gelmeme Problemi a) Kamera güç alıyor mu? b) Hdmi kablo doğru takılımı c) Sorunlar devam ediyorsa hdmi kablo kontrol edilmeli. d) Birinde görüntü var diğerinde yoksa kameralar kendi aralarında yer değiştirilerek kameralar test edilir. 2. Görüntünün Gidip-Gelme Problemi a) Hdmi kablolar kontrol edilir, gevşemiş olabilir. Sorun devam ederse değiştirilir. b) Hdmi kablo uzunluğu >20 m için güçlendiricili hdmi kablo gerekli. 3. Kameraların Beraber Dönme Problemi a) İki kamera arasındaki kontrol kablosu (daisy chain) kontrol edilir her iki ucunda renk sıralaması kurulum yönergesinde ki gibi olmalı. b) Main kameraya gelen kodek üzerine takılı olan rs-232 kablosu renk sırasına göre kontrol edilmeli (içindeki pinler atabiliyor.) Rj-45 ucu renk sırasına göre kontrol edilmeli. 4. Odaklama Problemi a) Auto focus modu açık mı? Açıksa kamera önünde odaklamayı engelleyecek cisim var mı? Sorunlar devam ediyorsa. b) Kamera resetlenir. c) Kameralar yer değiştirilir. Sorunlu kamera hala sorunluysa muhtemel kamera arızası vardır. 5. Kameraya Uzaktan Erişim Sağlanamaması Problemi a) Kamera Kodek bağlantısı olan rs-232 ve rj-45 tarafı kontrol edilir. b) İki kamera arasındaki kontrol kablosu kontrol edilir. 6. Kamera Dönmeme Problemi(Bağlantıların Sorunsuz Olduğu Varsayılır) a) Kumanda pili bitmiş veya arızalı olabilir. Başka bir kumandayla test edilmeli.

8 4.KONFİGÜRASYON PROBLEMLERİ 1. Tc-console SSH/Telnet not available Hatası a) Cihaza erişim sorunu olmadığı doğrulanmalı. b) Bir başka cihazla IP çakışması olabilir. Kodek cihazlarının web arabirimi vardır. Bir tarayıcının adres satırına kodek cihazının IPsini yazarsanız bu arabirimin açılması gerekir. Farklı arabirim gelmesi cihazın IPyi almadığını ve çakışma olduğunu gösterir. Cihaz IPsi değiştirilmeli ya da IP boşaltılmalı. c) IP bloğunun izinlerinin verilip verilmediği kontrol edilmeli. 2. Doğru konfigürasyon atıldı mı? a) Mikserli sistemlerin kodek konfigürasyonu faz 1 için de faz 2 için de aynıdır. b) Miksersiz sistemlerin kodek konfigürasyonu(mikrofon sayısı ve mahkeme yerleşim planı fark etmeksizin) aynıdır. c) Faz 1 mikserli sistemlerin mikser konfigürasyonu faz 2 mikserli sistemlerin mikser konfigürasyonundan farklıdır. d) Faz 1 mikserli sistemlere hoparlör takıldığı takdirde mikser-kodek bağlantıları faz 2 şemasına göre yeniden yapılmalı ve miksere faz 2 mikserli sistem mikser konfigürasyonu yüklenmelidir. 3. Konfigürasyon gitti ama cihaz konfigürasyon almadı/cihazda bir değişim olmadı. a) Bazen tc-console konfigürasyonu gitmiş gibi gösterse de cihaz konfigürasyonu çeşitli sebeplerden ötürü alamamış/kabul etmemiş olabilir. Bu cihazlar kodek cihazı olmamasına rağmen gelen konfigürasyonu reddetmemektedir. Bu durumda konfigürasyon tc-console üzerinden yeniden gönderilmelidir. 4. Ekranda tel kameranın görüntüsü var(ekranın çoğunu kapsıyor/domine ediyor) a) Bazen tc-console konfigürasyonu gitmiş gibi gösterse de cihaz konfigürasyonu çeşitli sebeplerden ötürü alamamış/kabul etmemiş olabilir. Bu durumda konfigürasyon tc-console ile yeniden gönderilmelidir.

9 5.KAYIT SİSTEMİ(TMS) PROBLEMLERİ 1. Rehber yok. a) TMS e cihaz kaydedilmiş mi? 2. Arama yapılamıyor. 1. Kaydedilmişse TMS üzerinden templete yollanması gerekmektedir. 2. Kaydedilmemişse cihaz TMS e kaydedilip TMS üzerinden templete yollanması gerekmektedir. a) TMS üzerinde birden fazla cihaz aynı alias ile kaydedilmişse o alias ı kullanan cihazların hiç birisi arama gerçekleştiremez. Cihaz aliaslarının ya TMS üzerinden ya da cihazın web arabirimi üzerinden doğru ve eşsiz değerlerine getirilmesi gerekir. 3. Ana ekranda not registered(kayıtlı değil) mesajı var. a) TMS üzerinde aynı alias ı kullanan başka cihaz ya da cihazlar var demektir.ihaz aliaslarının ya TMS üzerinden ya da cihazın web arabirimi üzerinden doğru ve eşsiz değerlerine getirilmesi gerekir.

10 6.MİKSER PROBLEMLERİ 1. Faz 1 kapsamında kurulan bir salona hoparlör kurulumu yapıldı. 2. Hoparlörlerden ses gelmiyor. a) Bu durumda kodek-mikser bağlantılarının faz 2 kurulum yönergesinde belirtildiği şekilde yeniden yapılması, ve miksere faz 2 konfigürasyonunun yüklenmesi gerekir. a) Faz 1 salonlar için; odek-mikser bağlantılarının faz 2 kurulum yönergesinde belirtildiği şekilde yeniden yapılması, ve miksere faz 2 konfigürasyonunun yüklenmesi gerekir. b) Uygun mikser konfigürasyonu yeniden yüklenmelidir. c) Hoparlör kablosunun mikserin doğru portuna takıldığı teyit edilmelidir. 3. Monitörlerden ortam sesi geliyor / Hoparlörlerden uzak uç sesi geliyor. 4. Yankı var. 5. Mikrofonlardan ses alınmıyor. a) Miksere uygun konfigürasyon yüklenmelidir. a) Miksere uygun konfigürasyon yüklenmelidir. b) Salonun UYAP kaydı yoksa yapıldıktan sonra UYAP üzerinden arama gerçekleştirilmelidir. a) Mikser bağlantı noktalarındaki klemensler kontrol edilmelidir. (sol baştan: kırmızı(+), siyah(-), bakır rengi(şase/toprak) b) Miksere uygun konfigürasyon yüklenmelidir. c) Katip bilgisayarı üzerinden kapatılıp kapatılmadıkları kontrol edilmelidir.

11 7.SES PROBLEMLERİ 1. Mikrofonların ışıkları yanmıyorsa. a) Xlr kablo yerlerine oturmuş mu? b) Xlr kablo lehim sırası doğru mu? c) Kopuk lehim var mı? d) Lehim akması var mı? e) Başka çalışan bir mikrofon denenerek aynı uzatma üzerinde test edilir ve sorun kaynağı uzatma kablolarında mı mikrofonda mı tespit edilmeli. 2. Mikrofon ışıkları yanıyor ancak ses gelmiyorsa a) Mikrofon başlıkları (çekirdekleri) kontrol edilmeli. Çalışan bir mikrofonla başlıkları değiştirilerek kontrolleri yapılmalı. b) Lehimler kontrol edilmeli. c) Kodek üzerinde veya mikser üzerindeki konfigrasyonlar uzak erişimle kontrol edilmeli yenisi istenmeli. 3. Hışırtı varsa 4. Çatırtı varsa a) Mikrofon başlıkları (çekirdekleri) kontrol edilmeli gevşemişse sıkılmalı. a) Bağlantılar yerlerine oturtulmalı. 5. Periyodik bir parazit varsa ( gürültü ) a) Dış etmenlerden parazit alıyor olabilir. Dış hatlardan, printerdan, florasan lambadan gibi. 6. Periyodik olmayan değişken parazit varsa ( Çınlama ) (distorsiyon) a) Xlr bağlantı sıraları pinlere doğru şekilde yapılmalı. Kurulum yönergesinden doğru sıralamaya bakılmalı. b) Doğru sıralama yapıldığı düşünülüyorsa, tek bir mikrofon uzatmasız şekilde (fabrika çıkışı) kodek arkasına tek tek takılarak ses karşı taraftan dinlenir. Bu şekilde sorun yoksa sorun kaynağı olarak uzatma kabloları kontrol edilir.

12 c) Tek mikrofon fabrika çıkışı denendiğinde sorun devam ediyorsa şebekenin toprak hattında problem olabilir. Başka enerji kaynakları kullanılmalı ve ölçümleri yapılmalı. d) Çınlama sesi duyulur seviyenin altında ama mikrofona el ile temas edildiğinde karşı tarafa giden seste çınlama artıyorsa sorun xlr pin dizilimi sırasında, lehimlerde veya şebekenin toprak hattında aranmalı.

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar...

İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 0 İçindekiler... 1 Kutu İçeriği... 2 Fiziksel Bağlantılar... 3 Splitter Bağlantısı... 3 Modem Bağlantısı... 4 Cihaz Üzerindeki Işıklar... 5 Cihaz Yönetim Arayüzü... 6 İnternet Bağlantı Ayarları... 8 Kablosuz

Detaylı

XPEECH KURULUM KILAVUZU

XPEECH KURULUM KILAVUZU XPEECH KURULUM KILAVUZU Versiyon: V1.1 Xpeech Technologies Tarih: Aralık 2013 http://www.xpeech.com 1/17 İçerik 1. KURULUM ÖNCESİ HAZIRLIK... 4 2. DONANIM ÖZELLİKLERİ... 5 2.1 GENEL BAKIŞ... 5 2.2 LED

Detaylı

ARG SKA-2. Anonslu Ses Kayıt Sistemi KURULUM YÖNERGESİ

ARG SKA-2. Anonslu Ses Kayıt Sistemi KURULUM YÖNERGESİ 12. DiskOku.exe uygulamasını çalıştırdığımda Veritabanı dosyası bulunamadı şeklinde bir hata ile karşılaşıyorum. a. Ses kayıtlarının tutulduğu klasörlerde otomatik olarak oluşturulan dat.tmp dosyaları

Detaylı

Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler. Fieldbus Arabirimi DFE33B EtherNet/IP. El Kitabı. Baskı 04/2008 11637587 / TR

Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler. Fieldbus Arabirimi DFE33B EtherNet/IP. El Kitabı. Baskı 04/2008 11637587 / TR Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler Fieldbus Arabirimi DFE33B EtherNet/IP Baskı 04/2008 11637587 / TR El Kitabı SEW-EURODRIVE Driving the world İçindekiler 1 Genel uyarılar...

Detaylı

P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router

P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router 444 11 50 P-661HNU-F1 Çok Fonksiyonlu, Yeni Nesil Gelişmiş ADSL2+/FTTx 802.11N 300 Mbps Modem/Router Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi İçindekiler İçindekiler... 2 Ürün Bakım ve Muhafaza...

Detaylı

Çözüm Bilgisayar. Çözüm Otomatik Hasta Kayıt ve Laboratuar Sonuç Cihazı

Çözüm Bilgisayar. Çözüm Otomatik Hasta Kayıt ve Laboratuar Sonuç Cihazı Çözüm Bilgisayar Çözüm Otomatik Hasta Kayıt ve Laboratuar Sonuç Cihazı Kullanım ve Kurulum Kitapçığı Versiyon.1.4 19.12.2005 İçindekiler 1. Uyarılar 3 2. Bağlantılar ve Çalıştırma 3 2.1.1. Üst Bölüm İçin

Detaylı

Kurulum, Kullanım Klavuzu ve Garanti Belgesi. P-660HW-T1 Kablosuz 4 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g

Kurulum, Kullanım Klavuzu ve Garanti Belgesi. P-660HW-T1 Kablosuz 4 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g 0212 444 11 50 P-660HW-T1 Kablosuz 4 Port Modem ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g Kurulum, Kullanım Klavuzu ve Garanti Belgesi TEKNİK SERVİS ADRESİ: ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİNDE ARIZA VE BAKIM ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GSM TELEFONLARDA ARIZA TESPİTİ 523EO0452 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ARIZA GİDERME - 1

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ARIZA GİDERME - 1 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ARIZA GİDERME - 1 ANKARA, 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ DONANIM SORUNLARINI GİDERME Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

ETOR-4 Ethernet/Serial Gateway ETOR-4. Ethernet/Serial Gateway. Kullanım Kılavuzu

ETOR-4 Ethernet/Serial Gateway ETOR-4. Ethernet/Serial Gateway. Kullanım Kılavuzu ETOR-4 Ethernet/Serial Gateway Kullanım Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 GENEL BİLGİLER...10 BÖLÜM 2 KURULUM...13 2.1 Cihaz Üzerindeki Tanımlar...13 2.2 Cihaz Üzerindeki Ayarları Yapılandırma...14 2.3 Konfigürasyon

Detaylı

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ AĞ SORUNLARINI GİDERME Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

1 Protokol Dönüştürücü BAC100E PROTOKOL DÖNÜŞTÜRÜCÜ BAC100E. Kullanım Kılavuzu. [Rev_1.0_BAC100E]

1 Protokol Dönüştürücü BAC100E PROTOKOL DÖNÜŞTÜRÜCÜ BAC100E. Kullanım Kılavuzu. [Rev_1.0_BAC100E] 1 Protokol Dönüştürücü BAC100E PROTOKOL DÖNÜŞTÜRÜCÜ BAC100E Kullanım Kılavuzu [Rev_1.0_BAC100E] 2 Protokol Dönüştürücü BAC100E İÇİNDEKİLER 1 GENEL ÖZELLİKLER.... 4 1.1. BAC100E... 4 1.2. Bacnet MS TP

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

TVR 12HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TVR 12HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu TVR 12HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu Şekil 1: Arka panel bağlantıları 1. RS-232 cihazına bağlayın. 2. Dört alarm girişine kadar bağlayın. 3. Bir alarm çıkışını bağlayın. 4. Dört ses girişini RCA konnektöre

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. ZXV10 W300S 1 Port Kablosuz Modem ÇAĞRI MERKEZİ 0216 554 8 554 0 216 444 0 294

Kullanım Kılavuzu. ZXV10 W300S 1 Port Kablosuz Modem ÇAĞRI MERKEZİ 0216 554 8 554 0 216 444 0 294 Kullanım Kılavuzu ZXV10 W300S 1 Port Kablosuz Modem ÇAĞRI MERKEZİ 0216 554 8 554 0 216 444 0 294 SENTİM BİLİŞİM TEKN. A.Ş Adres Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No:35 Üsküdar/İstanbul Sınırlı Garanti SENTİM,

Detaylı

Programlama Kılavuzu. MS48IP IP Santrali

Programlama Kılavuzu. MS48IP IP Santrali Programlama Kılavuzu MS48IP IP Santrali İçindekiler AMAÇ...3 KARELPORT CİHAZ KAYIT İŞLEMİ...3 1. Yeni Santral Ekleme... 3 2. Santral Bilgilerinin Girilmesi... 3 3. Lisans Anahtarlarının ve Karelport Profilinin

Detaylı

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g

Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi. P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem. ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g 444 11 50 P-660W-T1 Kablosuz 1 Port Modem ADSL 2+ Kablosuz 802.11 b/g Kurulum, Kullanım Kılavuzu ve Garanti Belgesi TEKNİK SERVİS ADRESİ: ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. Kaptanpaşa Mahallesi Piyalepaşa

Detaylı

Yüz & Parmak İzi Tanıma Terminali KULLANMA KILAVUZU

Yüz & Parmak İzi Tanıma Terminali KULLANMA KILAVUZU Yüz & Parmak İzi Tanıma Terminali KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER 5-6 Bölüm 1: Başlangıç Face ID Kullanma Kılavuzu nu İnternette Okuyun Face ID Aksesuarları Face ID Dokümanları Face ID nin Etkinleştirilmesi

Detaylı

Yüz & Parmak İzi Tanıma Terminali KULLANMA KILAVUZU

Yüz & Parmak İzi Tanıma Terminali KULLANMA KILAVUZU Yüz & Parmak İzi Tanıma Terminali KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER 5-6 Bölüm 1: Başlangıç Face ID Kullanma Kılavuzu nu İnternette Okuyun Face ID Aksesuarları Face ID Dokümanları Face ID nin Etkinleştirilmesi

Detaylı

DINION IP 8000 MP NBN-80052 NBN-80122. tr Kurulum Kılavuzu

DINION IP 8000 MP NBN-80052 NBN-80122. tr Kurulum Kılavuzu DINION IP 8000 MP NBN-80052 NBN-80122 tr Kurulum Kılavuzu DINION IP 8000 MP tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 5 1.1 Güvenlik mesajı açıklaması 5 1.2 Güvenlik önlemleri 5 1.3 Önemli güvenlik talimatları 6 1.4

Detaylı

IP SIP TELEFON SETÝ KULLANIM KILAVUZU

IP SIP TELEFON SETÝ KULLANIM KILAVUZU IP SIP TELEFON SETÝ KULLANIM KILAVUZU IP SIP TELEFON SETİ KULLANIM KILAVUZU REV AAA II IP SIP TELEFON SETİ ARAYÜZ KRİTERLERİ: - NT32I Sayısal Telefon Seti, TT A.Ş. tarafından yayınlanan arayüz kriterlerine

Detaylı

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI

ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08. Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ATLAS 5000 SERİSİ 3 FAZ GİRİŞ 3 FAZ ÇIKIŞ 220/380Vac, 50Hz 10-300kVA PF:08 Kesintisiz Güç Kaynağı KULLANICI EL KİTABI ESİS ENERJİ ve ELEKTRONİK SAN. TİC. A.Ş. DUDULLU ORG. SAN. BÖLGESİ ESENKENT MAH. BATURALP

Detaylı

R2 Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. FİDELTUS - PERGO ARAÇ TAKİP SİSTEMİ Yetkili Servisler Hizmet Kılavuzu

R2 Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. FİDELTUS - PERGO ARAÇ TAKİP SİSTEMİ Yetkili Servisler Hizmet Kılavuzu R2 Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri A.Ş FİDELTUS - PERGO ARAÇ TAKİP SİSTEMİ Yetkili Servisler Hizmet Kılavuzu Yayın Tarihi: 08/01/2013 Hizmetin tanımı: R2 Yetkili Servisleri tarafından yapılan

Detaylı

Bilgisayar PC 2110 A1 GC

Bilgisayar PC 2110 A1 GC Bilgisayar PC 2110 A1 GC TR UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER

OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER OSU SERİSİ TÜM MODELLER ODT SERİSİ TÜM MODELLER ÜRETİCİ FİRMA: Uluslararası Merkez Kudüs, İsrail Tel: + 972 2 535 9666 minicom@minicom.com w w w. m i n i c o m. c o m Kuzey Amerika Merkez Linden, NJ, ABD

Detaylı

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu

MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu TDD-278 Rev.6 Harezmic Kullanma Kılavuzu Sayfa 1 / 32 MG-7200 / MG-7400 Serisi MaviGard Akıllı Analog Adresli Sistem Yangın Alarm Santralları Kullanma Kılavuzu İÇİNDEKİLER No Bölüm Sayfa 1 Giriş 3 2 Uyarılar

Detaylı

PPS SERİSİ. 3 Faz Giriş - 3 Faz Çıkışlı PARALELLENEBİLEN KGK'LAR. PPS 100-100 kva PPS 120-120 kva PPS 150-150 kva PPS 160-160 kva PPS 200-200 kva

PPS SERİSİ. 3 Faz Giriş - 3 Faz Çıkışlı PARALELLENEBİLEN KGK'LAR. PPS 100-100 kva PPS 120-120 kva PPS 150-150 kva PPS 160-160 kva PPS 200-200 kva PPS SERİSİ 3 Faz Giriş - 3 Faz Çıkışlı PARALELLENEBİLEN KGK'LAR PPS 100-100 kva PPS 120-120 kva PPS 150-150 kva PPS 160-160 kva PPS 200-200 kva KGK KULLANICI EL KİTABI İÇİNDEKİLER I. TANITIM... 2 1.1 Giriş...

Detaylı