ULTRA PURGE PET-C. Temizlik Bileşiği. Konsantre Sınıf

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ULTRA PURGE PET-C. Temizlik Bileşiği. Konsantre Sınıf"

Transkript

1 ULTRA PURGE PET-C Temizlik Bileşiği Konsantre Sınıf

2 ULTRA PURGE PET-C Konsantre Temizlik Bileşiği PET ile %10 a Kadar Karışım Oranı ULTRA PURGE PET-C, konsantre formda özel olarak üretilmiş bir temizlik bileşiğidir.vidaları, kovanları,memeleri,sıcak yollukları ve ekstrüder başlıklarını siyah noktalardan ve karbon birikimlerinden temizler. 190º C - 320º C deki çalışma koşullarında PET ile temizlik ve renk değişikliklerinde başarılı sonuçlar elde edilmiştir. ULTRA PURGE NASIL ÇALIŞIR: ULTRA PURGE, aşındırıcı bir madde değildir ve kimyasal bir reaksiyon yoluyla çalışır. Boya,siyah noktalar,yapışkan maddeler,paslar kimyasal reaksiyonla yumuşatılıp,sökülür ve dışarı atılır. ULTRA PURGE, zor temizlik koşullarda en iyi sonucu almak için geliştirilmiştir. ULTRA PURGE, temizlik işlemini PET ın işlendiği sıcaklıkta gerçekleştirir. ULTRA PURGE,enjeksiyon kalıplama makinelerinde,ekstrüderlerde ve sıcak yolluklarda kullanılması önerilir. ULTRA PURGE KULLANILDIĞINDA: Bütün renk değişikliklerinde zaman kaybı azalır ve üretim sırasındaki ortaya çıkan siyah noktaların varlığı azalır. Çoğu durumda siyah noktalar,bozulmuş renklendiricilerden ileri gelir.. Tablo 1, renk değişiklerinde kullanılması gereken Ultra Purge miktarlarını gösterir.ultra Purge miktarı daha açık renklendiricileri temizlerken azalabilir. Bozulmuş renklendiriciler,katkı maddeleri ve kirlerden ileri gelen siyah noktaları önlemek için: Sorun oluşmadan once Tablo 2 de verilen değerlere göre düzenli olarak 2 haftada bir Ultra Purge kullanılmasını öneririz. Sonuçlara gore temizleme işleminin sıklığı değişebilir. Vida sorunlarını ortadan kaldırmak için: Sıvı renkler zamanla vidaya yapışabilir ve bunun sonucunda polimerin akışkanlığı bozulabilir. Bunun için Tablo 1 deki miktarlara göre Ultra Purge kullanılır.

3 Ultra Purge PET-C nin PET ile karşımında önerilen kullanım miktarları Tablo 1 (Renk Değişimi) Ekstrüder Ø (mm) Ultra Purge (Kg).*/ PET (Kg.) 0.4 / / / / 9 (*) renklendirici kullanımı ve konsantrasyonuna gore en uygun kullanım oranı. Tablo 2 (Siyah Noktalar) Ekstrüder Ø (mm) Ultra Purge (Kg.)*/ PET (Kg.) 0.2 / / / / 5.4 (*) problemin varlığına gore en uygun kullanım oranı. Tablo 3 (Kalıp Preform) Ekstrüder Ø (mm) Ultra Purge (Kg.)*/ PET (Kg.) 0.2 / / / / 9.5 (*) problemin varlığına gore en uygun kullanım oranı. DİĞER BİLGİLER: EU gıda teması onaylıdır. Küçük miktarlar uygulama için yeterlidir. Toksik etkisi yoktur. Ürün etkisi için beklemeye gerek yoktur. Kolay kullanım ve etkili temizlik ürünüdür. Ürün ve zaman kaybını önler. Kokusuzdur,uygulama sırasında herhangi bir gaz çıkışı olmaz. Solvent içermez,bu nedenle makine parçalarına zarar vermez. Düzenli kullanıldığında,ultra Purge makineye koruyucu etki gösterir ve bir sonraki temizlik uygulaması daha kolay ve çabuk olur. Bütün bileşenler FDA tarafından GRAS onaylıdır. ÖNERİLER: Eski ve çok kullanılmış makineler için ikinci bir temizlik uygulaması gerekebilir. Ultra Purge paketi her kullanımdan sonra sıkıca kapatılmalıdır.pakette oluşabilecek yapışkan maddeler ürünün etkisini azaltmaz.

4 Kullanım Talimatları: PET preform üretimi için Husky Enjeksiyon Makineleri kullanımında: Ekstrüder ve Film Çekme Kurutulmamış orjinal PET ile Ultra Purge PET-C i %10 oranında karıştırın.tablo 1 veya 2 de ekstrüder büyüklüğüne göre karışım miktarlarını bulabilirsiniz. Karışımı makineye yükleyip,çalıştırın.kalıp preformlarını temiz görene dek çalıştırmaya devam edin.(yaklaşık kere) Basıncı 8-10 bar arasına ayarlayın. Renk karıştırıcısını, boya kalıntılarından temizlemek için temiz bir bez ile temizleyin. Kovanı boş çalıştırmayın.ihtiyaca göre Tablo 1 ve 2 deki oranlarda Ultra Purge kullanın. *Katı renk karıştırıcıya Ultra Purge eklemeyin. Vidayı ekstrüder sıcaklığını değiştirmeden,%50 lik vida hızıyla çalıştırıp enjeksiyona başlayın. Temizlenmesi zor olan renklendiricilerde, kovanın tam olarak Ultra Purge ile dolması için 3 dakika kadar beklemek gerekebilir. *3 dakikadan fazla beklemek uygulamanın verimini daha da artırmaz. Ultra Purge tükendikten sonra makineye PET yükleyin.kovanın boş çalıştırılmaması Ultra Purge ın verimi için önemlidir. Normal üretime başlayın. Sıcak Yolluklar (Kalıp Açık) : Kurutulmamış orjinal PET ile Ultra Purge PET-C i %10 oranında karıştırın.tablo 1 veya 2 de ekstrüder büyüklüğüne göre karışım miktarlarını bulabilirsiniz. Renk dozaj ünitesini durdurun ve kalıp ünitesinden bağımsız 5 enjeksiyon yapın. 5 enjeksiyondan sonra makineyi durdurun,renk karıştırıcısını açın ve temiz bir bezle temizleyin. Tablo 1 e göre gereken miktarda Ultra Purge PET-C yükleyin ve Ultra Purge,memeden çıkana kadar enjeksiyon yapın. (Enjeksiyon ünitesi kalıptan ayrı olmalıdır.) Enjeksiyon ünitesini ileriye taşıyın,kalıba bağlayın ve sıcak yolluklar üzerinden 3 enjeksiyon yapın.her enjeksiyondan sonra Ultra Purge ı 2-3 dakika bekletin. Bu, kalıp altındaki kirleri temizlemek için önerilir. Son enjeksiyondan ve bekleme süresinden sonra, enjeksiyon ünitesini kalıptan ayırın ve kovandaki temizlik bileşiğini PET kullanarak boşaltın. Ultra Purge kovandan tamamen boşaltıldıktan sonra, enjeksiyon ünitesini kalıba bağlayın ve Ultra Purge kalıntılarını sıcak yolluklardan temizlemek için 3 kere temiz PET ile enjeksiyon yapın. PET ile yapılan 3 enjeksiyondan sonra, dişi kalıbı el ile temizleyin. 3-4 kere yarı otomatik durumda üretime başlayın daha sonra tam otomatiğe geçin. Sıcak Yolluklar (Kalıp Kapalı): Kurutulmamış orjinal PET ile Ultra Purge ı %5 oranında karıştırın.tablo 3 te ektrüder büyüklüğüne göre karışım miktarlarını bulabilirsiniz. Renk dozaj ünitesini durdurun ve temiz PET ile 5 enjeksiyon yapın. 5 enjeksiyondan sonra makineyi durdurun,renk karıştırıcısını açın ve temiz bir bezle temizleyin Tablo 3 e gore hazırlanmış PET-C / PET karşımını yükleyin ve kalıp preformuna başlayın. Yüklenen Ultra Purge kullanıldıktan sonra makineye PET yükleyin. Preformlar temiz görüldüğü zaman normal üretime başlayın.

5 Bi-Layer Enjeksiyon Ünitesi Kullanılan Enjeksiyon Makineleri: Kurutulmuş ya da kurutulmamış orjinal PET ile Ultra Purge PET-C i %10 oranında karıştırın.tablo 1 de ekstrüder büyüklüğüne göre karışım miktarlarını bulabilirsiniz. Enjeksiyon ünitesini ve sıcak yollukları PET ile doldurun. Enjeksiyon ünitesini kalıptan ayırın. Besleme hunisine Ultra Purge yükleyin ve temizlik bileşiği memeden çıkana kadar enjeksiyon yapın. Temizlenecek dişi kalıp hariç diğerlerini soğutun. Enjeksiyon ünitesini kalıba bağlayın ve kalıp açıkken dişi tarafı doldurmaya başlayın. En iyi sonucu almak için 2 dakika beklemeniz önerilir. Makineye, Ultra Purge I tamamen boşaltmak için PET yükleyin.dişi kalıbın dolması için enjeksiyon yapın. Bütün dişi kalıpların sıcaklığını normal koşullara getirin ve 5-10 enjeksiyon daha yapın. Normal üretime başlayın. Güvenlik için: Uygulama yüz maskesi,eldiven ve uygun giysiler ile birlikte yapılmalıdır.

6 MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU ( DÜZENLEME 16 NİSAN 2010) 1.Ürün ve Şirket Tanımı 1.1 Ürün tanımı Ultra Purge PET-C 1.2 Şirket tanımı Italya 3. Tehlikeler / Uyarı 3.1 Risk açıklaması: Erimiş plastic veya temizleme bileşiği ciddi yanıklara neden olabilir İnsan ve çevre için özel risk bilgileri: Yok 4. İlk Yardım Önlemleri (AL) M.P.I. s.r.l. Via D. Carbone, Villalvernia Ülke : Italy Telefon : Faks : Genel Bilgi 4.1 Teneffüs: Özel bir önlem gerekmemektedir. 4.2 Gözle kazara temas: Erimiş polimer ile temas halinde,derhal su ile yıkayın ve tıbbi yardım alın. Websitesi: 4.3 Ciltle kazara temas: Erimiş polimer ile temas halinde,derhal su ile yıkayın ve tıbbi yardım alın. Türkiye INOVEKS Kimya San.Tic. A.S. Namık Kemal Mah. Cemal Gürsel Cad. No: Kıraç Büyükçekmece İSTANBUL Telefon : Faks : Websitesi: 1.3 Acil Durum Bilgisi Size en yakın satış ofisi ile irtibata geçin. 2. Bileşim / İçerik Bilgileri 2.1 Kimyasal özellikler: Deterjan karışımı Ultra Purge, inorganic,asal tuzlar ve gizli tutulan başka bileşenler içerir.tüm bileşenler FDA tarafından GRAS ( Genel olarak güvenli kabul edilen) onaylıdır. 5. Yangın Söndürme Önlemleri 5.1. Uygun yangın söndürücü maddeler: Atomize su püskürtme,söndürücü toz,kum,körük,karbon dioksit 5.2 Güvenlik nedeniyle kullanılmayacak yangın söndürücüler: Yok 5.3 Madde,bileşik,yanma veya gaz emisyonundan doğabilecek tehlikeler: Polimerik maddelerde yanma meydana geldiğinde karbon monooksit buharı yayılabilir. 5.4 İtfaiyeciler için özel donanım: Havalandırılmamış alanda gaz maskesi kullanılmalıdır. 6.Kazara dökülme halindealınması gereken önlemler 6.1Kişisel önlemler: Özel bir kişisel önlem yoktur. 6.2 Çevre koruması: Yerel çevre kurallarına uyun. 6.3 Temizlik prosedürleri: Temizlik için mekanik ekipmanların kullanın. 2.2 Tehlikeli bileşenler: Yok

7 7. Kullanım ve Saklama 7.1 Kullanım: Makineye Ultra Purge uygulamadan once her zaman Ultra Purge ın kullanılacağı ürünün ilgili Güvenlik Bilgi Formu nu okuyun. 7.2 Saklama: Serin,kuru ve iyi havalandırılmış bir yerde saklayın.ultra Purge paketinin, kullanılacak gerekli miktar alındıktan sonra kapatıldığından emin olun.paket içinde yapışkan bir madde oluşabilir ancak bu ürünün etkisini etkilemeyecektir. 10.Stabilite ve Reaktivite 10.1 Genel bilgi Kullanım ve saklama talimatlara uygun şekilde gerçekleştirilirse bilinen tehlikeli bir reaksiyon yoktur Tehlikeli durumlar: Ürünü kullanım dışında 80 c üzeri sıcaklıktan kaçının.320 c sıcaklı ğını geçmeyin,daha yüksek sıcaklıklar gerektiğinde lütfen tedarikçiniz ile iletişime geçin Tehlikeli maddeler: Yok 8. Maruz Kalma Kontrolü / Kişisel Korunma 8.1 Genel önlemler: Pres ya da ekstrüderi temizlerken, makinenin çalışırken alınan önlemleri alın. 8.2 Solunum sistemi koruması: Pres ya da ekstrüderi temizlerken, makinenin çalışırken alınan önlemleri alın. 8.3 Ellerin korunması: Pres ya da ekstrüderi temizlerken, makinenin çalışırken alınan önlemleri alın. 8.4 Gözlerin korunması Pres ya da ekstrüderi temizlerken, makinenin çalışırken alınan önlemleri alın. 9.Kimyasal ve Fiziksel Özellikler Fiziksel durum: Katı granüller Koku: Kokusuz Ph: Yok Kaynama noktası: Yok Erime noktası: 70 C Parlama noktası: >300 c Tutuşma noktası: >450 c Patlayıcı özellikler: Yok Yanma özellikleri: Yok 25 c de yoğunluk: 0.70 gr/cc Çözünürlük: Suda ihmal edilebilir çözünürlük Isıl bozulma: 85 c de başlar Tehlikeli bozulma ürünleri Kullanım ve saklama talimatlara uygun şekilde gerçekleştirilirse yoktur. 11. Toksikolojil Bilgiler 11.1 Genel uygulamalar Fizyolojik olarak tolere edilebilir.ürün kanserojen veya tetanal değildir.bileşenleri FDA tarafından GRAS onaylıdır Akut toksisite Sınıflandırma için dikkate değer Ld/Lc50 değerleri Ld50/ Lc50 (oral oran): >>10,000mg/kg 12. Ekolojik Bilgiler 12.1 Biyolojik çözünürlük Polimerik elementler biyolojik olarak çözünür değildir. (PE, PS, PMMA...) Kalan kısım biyolojik olarak tamamen çözünebilir Çevresel etkiler: Yok 12.3 Toksik etki Balıklar üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmadığı tespit edilmiştir. Ürün su arıtma tesislerine nüfuz ettiğinde zararlı bir etki tespit edilmemiştir İlave ekolojik bilgiler Çevre üzerinde olumsuz etkiye neden olmamak için dikkatli ve doğru biçimde kullanın. 13 İmha ile İlgili Bilgiler 13.1 Ürün veya kalıntıların imhası: Yakma,gömme veya şehir düzenlemellerine gore imha edilmelidir Ambalaj imhası: Yakma,gömme veya şehir düzenlemellerine gore imha edilmelidir.

8 14 Nakliye Bilgileri 14.1 Nakliye şekli için herhangi bir tehlike veya sınırlama yoktur. 15 Düzenleyici Kurallar 15.1 Avrupa (CEE) düzenlemeleri ile uyumlu etiketleme: Muaf 15.2 TSCA Tüm bileşenler/içerikler TSCA (Toksik Maddeler Kontrol Yasası) envanterinde listelenmiştir ROHS ile uyumludur. açısından verilmiştir.bu verilen ve bilgilerin kullanımı, kullanıcı tarafından yürürlükte olan federal,devlet ve yerel yasa düzenlemeleri uyarınca tespit edilmelidir. Moulds Plus International bu Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Sayfası nın tüm bilgileri içerdiğini iddia etmemektedir.sadece bir kılavuz olarak kullanılacaktır. Veriler, ürün teknik özellikleri olarak değil,tipik değerler olarak verilmiştir.bu belge ile herhangi bir garanti verilmemektedir.moulds Plus International, Utra Purge ürününün taşınması,saklanması,kullanımı veya imhasından ve bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkan herhangi bir hasar,ölüm,yaralanma veya masraf için sorumlu tutulamaz Donyağı/BSE/TSE Ultra Purge üretiminde donyağı veya başka hayvansal madde kullanılmamaktadır REACH Tüm bileşenler/içerikler REACH düzenlemesine gore ön kayıtlı maddelerdir. Ayırıca ürün SVCH ( Yüksek önem arz eden maddeler) listesine ait herhangi bir madde içermez. 16. Tehlikeli Madde Tanımlama İşlemi (HMIS) Sağlık Tehlikesi 0 Minimal Reaktivite Tehlikesi 0 Minimal Parlama Tehlikesi 0 Minimal Olağandışı Yangın ve Patlama Tehlikesi Yok 17. Diğer Bilgiler Malzeme Güvenlik Bilgi Formu Sorumluluk Reddi Malzeme Güvenlik Bİlgi Formu,kimyasal madde veya kimyasal ürünün özellikleri hakkında gerekli,faydalı ve kullanışlı bilgiler içerdiği için saklanmalı ve korunmalıdır.kimyasal ürünlerle çalışmadan once parlama,koroziflik ve toksisite ile saklama ve kullanım bilgileri gibi özellikler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.ayrıca dökülme,yangın veya kimyasal madde ile fiziksel temas gibi herhangi bir acil durumda derhal Malzeme Güvenlik Bilgi Formu na başvurabilmeniz, kişisel güvenliğiniz açısından büyük önem arz etmektedir. Moulds Plus International burada verilen bilgilerin gerçekçi ve ifade edilen fikirlerin gerçekleştirilen testlerin sonuçlarına dayalı olarak nitelikli uzmanlara ait olduğuna inanmaktadır.veriler Moulds Plus International ın yasal sorumluluğu altındaki bir garanti veya temsil olarak kabul edilmemelidir.sadece bilgi,araştırma ve doğrulama

MSDS Güvenlik Bilgi Formu LPS THERMAPLEX ( HI-LOAD) Bearing Grease (Ağır Yük Gresi)

MSDS Güvenlik Bilgi Formu LPS THERMAPLEX ( HI-LOAD) Bearing Grease (Ağır Yük Gresi) Bölüm 1 Ürünün ve Firmanın Tanıtımı Ürün Adı: ( Ağır Yük Gresi) Kimyasal Grubu: Petrol Hidrokarbon Ürün Kod No.ları: Üretici Firma: LPS Laboratories Adres: 4647 Hugh Howell Road Tucker, GA 30085-5052 ABD

Detaylı

1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI

1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Sayfa: 1/7 1-MADDE/ MÜSTAHZAR ve ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Madde ve Müstahzarın tanıtımı: Ticari adı: Firmanın tanıtımı: MAITURK KIMYA SAN.TIC.LTD.STI. DOSAB M.KARAER CAD. SARMASIK Sok. No: 4 16369

Detaylı

TEHLİKELİ MADDELER VE MÜSTAHZARLARA İLİŞKİN GÜVENLİK BİLGİ FORMLARININ HAZIRLANMASI VE DAĞITILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM

TEHLİKELİ MADDELER VE MÜSTAHZARLARA İLİŞKİN GÜVENLİK BİLGİ FORMLARININ HAZIRLANMASI VE DAĞITILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM TEHLİKELİ MADDELER VE MÜSTAHZARLARA İLİŞKİN GÜVENLİK BİLGİ FORMLARININ HAZIRLANMASI VE DAĞITILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK Amaç BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1907/2006 No'lu Yönetmeliğe (AB) göre Fenol

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1907/2006 No'lu Yönetmeliğe (AB) göre Fenol 1. Madde / müstahzar ve şirket / iş sahibinin tanıtımı 1.1 Ürün adı Ticari ismi Kayıt numarası Madde adı : Phenol : 01-2119471329-32-0006, 01-2119471329-32-XXXX : fenol Madde no. : 203-632-7 1.2 Madde

Detaylı

Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193168 Hazırlama Tarihi: 13.03.2013 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 13.03.2013

Düzenleme Sayısı: 1 Form No: 193168 Hazırlama Tarihi: 13.03.2013 Yeniden Düzenlenme ve Yayın Tarihi: 13.03.2013 Sayfa No: 1/13 1. MADDE VE FİRMA TANITIMI 1.1 Madde Hakkında Bilgiler Ticari Adı Ürün Kodu/No 193168 1.2 Kullanımı/Uygulama Alanı Petro-Kimya, sabun, dokuma sanayi, kâğıt ve pek çok kimyasal işlemde ve

Detaylı

Çevre için tehlikeli N: Çevre için tehlikeli R50/53: Sucul organizmalar için çok toksik, sucul ortamda uzun süreli ters etkilere neden olabilir.

Çevre için tehlikeli N: Çevre için tehlikeli R50/53: Sucul organizmalar için çok toksik, sucul ortamda uzun süreli ters etkilere neden olabilir. 26 Aralik 2008 tarihli,27092 mükerrer sayili," T.C. Çevre ve Orman Bakanligi Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara Ðliskin Güvenlik Bilgi Formlarinin Hazirlanmasi ve Dagitilmasi Hakkinda Yönetmeligi " ne

Detaylı

Resmi Gazete Tarihi: 11.03.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24692 Çevre Bakanlığından;

Resmi Gazete Tarihi: 11.03.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24692 Çevre Bakanlığından; Resmi Gazete Tarihi: 11.03.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24692 Çevre Bakanlığından; GÜVENLİK BİLGİ FORMLARININ DÜZENLENMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR TEBLİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak ve Tanımlar

Detaylı

: Böcek ilacı, Toprak kurdu zehiri (nematisit) Sınıflandırma (27092 T.C.) Toksik T: Toksik R23/25: Solunduğunda ve yutulduğunda toksiktir.

: Böcek ilacı, Toprak kurdu zehiri (nematisit) Sınıflandırma (27092 T.C.) Toksik T: Toksik R23/25: Solunduğunda ve yutulduğunda toksiktir. 26 Aralik 2008 tarihli,27092 mükerrer sayili," T.C. Çevre ve Orman Bakanligi Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara Ðliskin Güvenlik Bilgi Formlarinin Hazirlanmasi ve Dagitilmasi Hakkinda Yönetmeligi " ne

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Sayfa No: 1/15 1. MADDE VE FİRMA TANITIMI 1.1 Madde Hakkında Bilgiler Ticari Adı CAS No 14808-60-7 EINECS No 238-878-4 EINECS Adı Kuvars Moleküler Formülü O2Si Eş Anlamlılar SiO2, "crystalline silica",

Detaylı

ULTRAMID A3W BLACK 00464 POLYAMIDE

ULTRAMID A3W BLACK 00464 POLYAMIDE Güvenlik Bilgi Formu Sayfa: 1/8 1. Madde/Müstahzar ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı ULTRAMID A3W BLACK 00464 POLYAMIDE Kullanım: polimer Firma: BASF SE 67056 Ludwigshafen GERMANY İletişim adresi: BASF Tuerk

Detaylı

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS

AL 422 T AL 423 T AL 423 TS AL 422 T AL 423 T AL 423 TS Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen üründen en iyi verimi almanızı istiyoruz. Bu nedenle,

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU ANFONİT

GÜVENLİK BİLGİ FORMU ANFONİT 1 MADDE/MÜSTAHZAR VE ŞİRKET/İŞ SAHİBİNİN TANITIMI 1.1. Madde /Karışımın kimliği Ürünün Ticari Adı ANFONİT 1.2. Madde veya karışımın belirlenmiş kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanımları Kullanım Tavsiye

Detaylı

Yönetmelik(EC) No 1272/2008 sınıflandırma, etiketleme ve maddeler ve karışımların ambalajlamasına göre

Yönetmelik(EC) No 1272/2008 sınıflandırma, etiketleme ve maddeler ve karışımların ambalajlamasına göre Güvenlik Bilgi Formu Sayfa: 1/8 1. Madde/Karışım ve Firma Bilgisi Ultramid B40 L Kimyasal adı: polyamide (PA 6) Kullanım: polimer Firma: BASF SE 67056 Ludwigshafen GERMANY İletişim adresi: BASF Tuerk Kimya

Detaylı

MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU. Gulf Super Duty CF 30

MALZEME GÜVENLİK BİLGİ FORMU. Gulf Super Duty CF 30 Sayfa no: 1 1. ÜRÜN VE FİRMA TANITIMI Ürün Adı: Viskozite Sınıfı: Ürün Kodu: Ürün Tipi: Firma Bilgileri: Telefon: E-mail: SAE 30 02105\30\1 Motor yağı. Bu yağ, bir uzman tavsiyesi olmadan motor yağı olarak

Detaylı

TIP TOP SOLVENT CF-CE Revize edildiği tarih: 17.06.2015 Revizyon No.: 2,01 Ürün kodu: 00156-0233

TIP TOP SOLVENT CF-CE Revize edildiği tarih: 17.06.2015 Revizyon No.: 2,01 Ürün kodu: 00156-0233 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması Art.-No. 514 522, 595 916, 595 9175 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı Maddenin/Karışımın kullanımı Temizleme maddesi

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1907/2006/EC numaralı EC yönergesine göre

GÜVENLİK BİLGİ FORMU 1907/2006/EC numaralı EC yönergesine göre 1. KİMYASAL MADDENİN/PREPARATIN VE ŞİRKETİN/ÜSTLENENİN KİMLİKLERİ Ürün adı Ticari ismi : Maddenin veya karışımın tanımlanan ilgili kullanma biçimleri ve kullanılması önerilmeyen durumlar Kullanımı : Poliüretan

Detaylı

Kimyasalların Güvenli Depolanması

Kimyasalların Güvenli Depolanması T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ Kimyasalların Güvenli Depolanması i T.C ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLĐK BAKANLIĞI

Detaylı

BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU

BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU AĞUSTOS 2005 ÖNSÖZ Çalışma ve Sosyal

Detaylı

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU

Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu JCU İçindekiler İçindekiler Giriş... 2 Paketi inceleyin... 2 Birimi inceleyin... 2 Güvenlik... 3 Güvenlik terminolojisi ve işaretleri... 3 Çevresel güvenlik... 4

Detaylı

CEFALOTIN SODIUM CRS Güvenlik Bilgi Formu Güvenlik bilgi formu Düzenleme (AB) No1907/2006. göre (REACH)

CEFALOTIN SODIUM CRS Güvenlik Bilgi Formu Güvenlik bilgi formu Düzenleme (AB) No1907/2006. göre (REACH) Yayın tarihi: 27/06/2013 Revizyon tarihi: 27/06/2013 Fişi değiştirin: 10/12/2009 Versiyon: 6.0 KISIM 1: Maddenin/ karışımın ve şirketin/kuruluşun tanımı 1.1. Ürün tanımlayıcı Ürünün şekli : Madde Ticari

Detaylı

DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 Versiyon 2 / TR Revize Edildiği Tarih: 11.09.2010 102000001746 Basım Tarihi: 28.12.2010

DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 Versiyon 2 / TR Revize Edildiği Tarih: 11.09.2010 102000001746 Basım Tarihi: 28.12.2010 DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU 1/8 1. MADDE / MÜSTAHZAR VE ŞİRKET / İŞ SAHİBİNİN TANITIMI Ürün hakkında bilgi Ticari ismi DFF+GIP SC 40+337,5 G U-EU Ürün Kodu (UVP) 05923883, 06424104 Kullanım amacı Yabani

Detaylı

26.12.2008/27092 Sayılı T.C. Yönetmeliğine uygun hazırlanmıştır. Koruyucu Yapıştır. Basım tarihi: 06.10.2014 Sayfa 1 nin 6

26.12.2008/27092 Sayılı T.C. Yönetmeliğine uygun hazırlanmıştır. Koruyucu Yapıştır. Basım tarihi: 06.10.2014 Sayfa 1 nin 6 Basım tarihi: 06.10.2014 Sayfa 1 nin 6 BÖLÜM 1: Madde/Müstahzar Ve Şirket/İş Sahibinin Tanıtımı 1.1. Madde/Müstahzarın tanıtılması Ürün kodu: 42,0510,0013 1.2. Madde/Müstahzarın kullanımı Maddenin/Karışımın

Detaylı

1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi

1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi Sayfa: 1/8 1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi 1.1 Ürün tanılayıcı 1.2 Madde veya karışımın tanılanan ilgili kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanım biçimleri Daha başka önemli bilgi

Detaylı

Açık kasa dizel jeneratör seti. Kullanım Kılavuzu

Açık kasa dizel jeneratör seti. Kullanım Kılavuzu Açık kasa dizel jeneratör seti Kullanım Kılavuzu Tek faz: KDE25E KDE30E KDE35E Üç faz: KDE13E3 KDE30E3 KDE45E3 KDE75E3 KDE20E3 KDE35E3 KDE60E3 KDE100E3 High speed: KDE40E3 Model yapısı(kde60e3 örnek alınmıştır)

Detaylı

EK-1 GÜVENLİK RAPORUNUN BİÇİMİ VE GENEL KURALLARI

EK-1 GÜVENLİK RAPORUNUN BİÇİMİ VE GENEL KURALLARI EK-1 GÜVENLİK RAPORUNUN BİÇİMİ VE GENEL KURALLARI 1. Genel Şekil ve Yazım Planı 1.1. Kâğıt Boyu Güvenlik raporları, A4 (21 x 29,7 cm) standardında ve birinci hamur beyaz kâğıda yazılır. 1.2. Yazı Karakteri

Detaylı

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B

Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Çamaşır Makinesi Kullanma Kılavuzu AL 161 B AL 181 B AL 181 BS AL 182 B AL 191 B Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilen

Detaylı

3M Speedglas Kaynak Güvenliği. 2010 Ürün Kataloğu. Güvenilir Kaynak için. Konforlu Koruma

3M Speedglas Kaynak Güvenliği. 2010 Ürün Kataloğu. Güvenilir Kaynak için. Konforlu Koruma 3M Speedglas Kaynak Güvenliği 2010 Ürün Kataloğu Güvenilir Kaynak için Konforlu Koruma Sürekli Kaynakçılardan ilham aldık Neredeyse otuz yıldır ürünlerimizin performansını ve sağladıkları rahatlığı sürekli

Detaylı

Güvenlik Bilgi Formu

Güvenlik Bilgi Formu Sayfa: 1/6 * 1: Madde / Müstahzar ve Şirket / İş Sahibinin Tanitimi 1.1 Ürün tanılayıcı 1.2 Madde veya karışımın tanılanan ilgili kullanımları ve tavsiye edilmeyen kullanım biçimleri Maddenin Kullanımı

Detaylı

SAKARYA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (SASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇ YÖNETMELİĞİ

SAKARYA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (SASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇ YÖNETMELİĞİ SAKARYA SU VE KANALİZASYON İDARESİ (SASKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İÇ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu İç Yönetmelik, SASKİ Genel Müdürlüğü

Detaylı

ORTHOLOC 3Di PLANTAR LAPIDUS PLAKASI 152130-0

ORTHOLOC 3Di PLANTAR LAPIDUS PLAKASI 152130-0 EN TK ORTHOLOC 3Di PLANTAR LAPIDUS PLAKASI 152130-0 Bu pakette aşağıda belirtilen diller mevcuttur: English (en) Deutsch (de) Nederlands (nl) Français (fr) Español (es) Italiano (it) Português (pt) 中 文

Detaylı