08 seyahat 12. dekorasyon. müzeler ve ören yerlerimiz 20. teknoloji 16. Kasım 2013

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "08 seyahat 12. dekorasyon. müzeler ve ören yerlerimiz 20. teknoloji 16. Kasım 2013"

Transkript

1 moda 01 bakım 04 dekorasyon 08 seyahat 12 teknoloji 16 müzeler ve ören yerlerimiz 20 Kasım 2013

2 Moda KIRMIZI HALININ UNUTULMAZLARI Kimler geldi kimler geçti ama bazıları hafızalara kazındı.

3 Ödül törenleri, içinde seyircilerin en fazla dikkatini çeken etkinlikler arasında yer alır. Hayranı olunan sanatçıların ödül heyecanlarına ortak olmak, birbirinden keyifli sahne şovlarını izlemek bir yana kırmızı halı üzerinde arz-ı endam eyleyen ünlü isimlerin taşıdıkları kıyafetler de büyük merak uyandırmaktadır. Dünyanın önde gelen moda tasarımcılarının imza attığı bu elbiseler, neredeyse alınan ödüllerin, yapılan konuşmaların bile önüne geçmekte ve akıllarda kırmızı halıda süzülen göz kamaştırıcı kıyafetler kalmaktadır. İşte o unutulmayan elbiselerden, sizler için sayfalarımıza taşıdıklarımız Gwyneth Paltrow Gwyneth Paltrow un 2012 Oscar ödül töreni için seçtiği bu beyaz elbise moda eleştirmenlerini ikiye bölmüş olsa da büyük beğeni toplamıştı. Tom Ford imzasını taşıyan bu elbise, son derece sade olması nedeniyle sanatçının sahip olduğu şık havayı da son derece iyi bir şekilde desteklemişti. Paltrow gösterişten uzak olan bu seçimini, taşlı bir bileklik ve yüzükle tamamlamıştı. Penelope Cruz Hollywood un İspanyol güzeli Penelope Cruz, her katıldığı törende ilgiyi üzerine çekse de, özellikle 2007 yılında katıldığı Oscar töreninde öyle masalsı bir elbise tercih etmişti ki, bu seçimi ile kırmızı halı tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başardı. Atelier Versace nin elinden çıkan elbisesi hem rengi hem de masalsı görünümü ile Penelope Cruz için biçilmiş kaftandı.

4 Taylor Swift Grammy Müzik Ödülleri bu yıl da birbirinden şık kadın ve erkek sanatçıların katılımı ile renklendi. Geceye bu senenin en iyi kırmızı halı elbiselerinden biriyle damgasını vuran isim genç sanatçı Taylor Swift ti. Beyazlar içindeki Taylor Swift, askılı beyaz elbisesi ve örgülü saçları ile Helenistik bir havaya bürünmüştü. Ginnifer Goodwin 2012 yılının Emmy ödül gecesine gidiyoruz Nicole Kidman ın da aralarında olduğu pek çok güzel kadın yıldız sırayla kırmızı halıdan geçiyorlar. Ama aralarında biri var ki, ertesi gün neredeyse bütün moda eleştirmenleri tarafından gecenin en iyisi olarak seçiliyor. İşte o isim Monique Lhuillier elbisesi içindeki Ginnifer Goodwin den başkası değil. Modern ve şık görünümlü, aynı renkte ayakkabıları ile tamamladığı portakal rengindeki bu elbise kesinlikle hatırda kalmayı hak eder nitelikte. Michelle Williams Michelle Williams 2006 yılında Oscar ödül törenine kelimenin tam anlamıyla damgasını vurmuştu. Vera Wang imzalı sarı elbisesi, zarif kolyesi ve abartısız bir şekilde arkadan topladığı saçları ile tam bir asalet abidesi haline gelmişti. Sade ve şık tanımlaması için karşımıza çıkacak en iyi fotoğraflardan biri de kesinlikle bu kare.

5 Bakım KUAFÖRE GİTMEDEN SAÇINIZI ŞEKİLLENDİRMENİN KOLAY YOLLARI Bir çorap veya bir kalemle yani aklınıza gelmeyecek yöntemlerle, inanılmaz bukleler veya muhteşem topuzlar yaratabilirsiniz.

6 Hepimiz kimi zaman inkâr ediyor olsak da, dış görünüşümüze önem veririz. Dış görünüşümüz bir anlamda iç dünyamızın da yansımasıdır. Bu yansımada en büyük payı olan unsurlardan biri de saçlarımızdır. Duygusal durumumuz, hava şartları, kullandığımız kozmetik ürünleri gibi çeşitli faktörlerin etkisinde kalan, bazen bir türlü şekil veremediğimiz için bizi çıldırtan saçlarımız, aslında sandığımızdan çok daha kolay yöntemlerle şekillendirilebiliyor. Bir çorap yeter Eskiyen bir çift çorabınızı son derece kolay bir topuz yapmak için kullanabilirsiniz. Çorapların uç kısmını kesin. Bir çorabı diğerinin içinden geçirin ve rulo olacak şekilde kıvırmaya başlayın. Elinizde kalın bir halka şekline gelmiş olan çorabı bir kenara koyun. Saçlarınızı ince bir saç lastiği ile tepeden toplayın. Şimdi çorabı kullanmanın vakti geldi. En ucundan başlamak üzere, saç dibinize kadar çevirerek halka şeklinde çoraptan saçınızı geçirin. Halkayı her döndürdüğünüzde saçlarınız da içe doğru kıvrılacaktır. En dibe geldiğinizde muhteşem topuzunuz hazır bile! Bu modelin avantajlarından biri, eğer saçlarınız düz ise gece boyunca bu şekilde yatıp ve ertesi gün topuzunuzu açtığınızda saçlarınızın son derece dolgun buklelere kavuşacak olması

7 İki örgülü model Dışarıdan bakıldığında son derece zaman harcanmış algısı yaratan, aslında yapımı son derece basit olan bir diğer saç modeli de, iki örgü ile yapılandır. Bunun için saçlarınızı, başınızın arka kısmına kadar ortadan ikiye ayırmanız gerekiyor. Muntazam bir ayrım, modelin daha iyi görünmesini sağlayacaktır. Saçlarınızın sağ tarafında kalan kısmını üç eşit parçaya ayırıp örün. Örgü bittiğinde saçınızın ucundan tutarak bu örgülü kısmı, örülmemiş kısmın üzerine tel toka yardımı ile tutturun. Sonra diğer kısmı da yine üç eşit parçaya ayırarak örün. Bu defa da bu kısmı yine başınızın üzerinden diğer örgülü kısmın yanından geçirerek tel toka yardımı ile tutturun. İşte hepsi bu! Kalemle su dalgası Kısa zamanda inanılmaz bir su dalgası etkisi için size lazım olan sadece uzun bir kurşun kalem. Saçınızı istediğiniz kalınlıkta tutamlara ayırın (daha iyi bir sonuç almak için tutamların ince olmasını öneririz). Ön kısımda olan saçlarınızdan başlayarak bu tutamları teker teker kaleme dolayın. Bir süre bu şekilde bekletin. Daha kalıcı sonuç için varsa saç düzleştirme aletinizi kalemdeki kıvrımların üstüne bir süre tutabilirsiniz. Saç spreyi ile de güçlendirdikten sonra kalemi saçınızdan yavaşça çıkarın. Bu yöntemle son derece pratik bir şekilde istediğiniz su dalgalarına kavuştuğunuzu göreceksiniz.

8 Göz alıcı buklelerin sırrı kağıtta saklı Evet, yanlış okumadınız, kağıt! Diyelim ki, evinizde değilsiniz, yanınızda da saç şekillendirmek için kullanacağınız hiçbir şey yok ve ertesi gün gerçekten iyi görünmeye ihtiyacınız var. Bu durumda size tavsiyemiz hemen kolay yırtılmayan cinsten bir kağıt bulmanız olacaktır. Saçlarınızı yine tutamlara ayırın. Kağıtları bu tutamların ucundan başlayarak tıpkı bigudiye sarar gibi yuvarlayarak saç dibinize kadar sarın. En sonunda kağıdın boşta kalan iki ucunu birbirine ufak bir düğüm yardımı ile bağlayın (kağıdın biraz esnek bir yapıda olması bu aşamada yırtılmaması açısından önem taşıyor). Kağıtlar gece yattığınızda sizi rahatsız etmeyecektir. Bu nedenle gece boyunca bu saçlarınız bu şekildeyken uyuyun. Sabah kalktığınızda, kağıtları çıkardığınız zaman tıpkı bir profesyonelin elinden çıkmış, göz alıcı buklelere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

9 Dekorasyon SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE SICAK KİTAP OKUMA SAATLERİ

10 Evlere kapandığımız soğuk kış günlerinde kitaplar en yakın arkadaşlarımız haline geliyor. Eşsiz bir zevk ve alışkanlık olan kitap okumanın kötü olan tek tarafı ise kitaplarınızı yıpranmadan saklayabileceğiniz yer bulmakta zorlanmak olabilir. Bu gibi durumlarda gerek tasarımlarıyla gerekse de pratik kullanım avantajları ile kitaplıklar yardımımıza yetişiyor. Adım adım doğru tasarıma karar vermek Evinizin genel tasarımına uygun olarak farklı tasarım malzemelerinden yaralanabileceğiniz kitaplıklarda benzersiz çizimlerin hayata geçirilmesi sizin hayal gücünüzle doğru orantılı. Bir kitaplığın, bulunduğu ortamla uyumlu olmasından önce kullanılabilirliği ve pratikliği geliyor. Tasarımın göze hoş gelmesi ne kadar önemliyse elinizi attığınız yerde istediğiniz kitabı bulmak da o kadar önemli. Bu yüzden seçilen ana yapı malzemesinden önce kitaplarınızı nasıl ayırmak ve sıralamak istediğiniz planlamada birinci sırada gelmeli. Burada fazla detaya girmeden sadece yerli-yabancı kitaplar ayrımı yaparak sıralamak mümkün. Bunun çok üstünkörü bir sınıflandırma olduğunu düşünenler kitapları türlerine göre ayırabilir. Kitaplığınızın fantastik eserler bölümünde Yüzüklerin Efendisi serisiyle baş başa zaman geçirmek sizin için benzersiz bir zevk olabilir. Hayranı olduğunuz yazarlar veya şairler için ayrı ayrı bölümler oluşturmak da ayrı bir seçenek. İngiliz, Rus, Fransız veya Amerikan Edebiyatlarına ait eserleri ayrı ayrı tutmak da akılcı bir tercih olarak öne çıkıyor.

11 Tasarımda bütünlük Kitapları hangi sıraya ya da kategoriye göre ayıracağınızı kararlaştırdıktan sonra tasarımın inceliklerine yani işin en eğlenceli bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Büyük malikânelerdeki gizli geçitlerin vazgeçilmez adresi olan ağırbaşlı bir tasarımdan, ağaç gövdesinde yer alan raflarla fark yaratan bir tasarıma kadar sınırsız seçeneğiniz var. Kitaplığınızı yaratma aşamasından hemen önce dikkat edilmesi gereken bir başka önemli husus ise kitaplığın bulunduğu ortamla olan uyumu. Çağdaş ve minimal öğelerle bezenmiş bir okuma odasında kasvetli ve ağırbaşlı bir kitaplık şık durmayacağı gibi ağır olarak nitelendirebileceğimiz mobilyaların bulunduğu bir alanda da modern kitaplıklar hoş durmayacaktır. Doğru malzeme tercihinin önemi Son zamanlarda ahşap, tasarım öğeleri arasında ön plana çıkıyor. Plastik ve taş gibi soğuk hissettiren materyallerden ziyade, ağaç daha gerçek ve doğal bir seçenek halini alıyor. Bu aşamada da doğru ağacı seçmek kitaplığın ömrünü ve uyumunu etkileyen önemli faktörlerden biri oluyor. Çam ağacı gerek ekonomik olması gerekse de kolay işlenebilen bir ağaç olması nedeniyle en çok tercih edilen materyaller arasında geliyor. Renkleri üzerinde tutma açısından da kullanışlı olan çam, hafif olmasıyla da ön plana çıkıyor. Meşe ise çamın yanında daha güçlü ve sert bir görünüşle daha ağır başlı olan tasarımların gözdesi. Kızıl meşenin dingin rengi okuma odasında huzurlu ve dinlendirici bir ortam yaratarak okuma saatlerini uzatıyor. Tercih edilen bir başka ağaç ise akçaağaç. İşlenmesi gayet kolay olan ve kırmızıya kaçan kahverengi tonuyla sıcak bir atmosfer yaratan akçaağaç en uzun ömürlü ahşap çeşidi olarak ön plana çıkıyor.

12 Akılcı tasarım tercihleri Tek parça halinde hazırlanan tasarımlar kitapların sınıflandırılması için daha elverişli olsa da zaman zaman abartıya kaçan devasa boyutları sebebiyle yer sıkıntısına yol açabiliyorlar. Bulunduğu yüzeye monte edilebilen daha pratik tasarımlar ise günümüzün en çok tercih edilen kitaplıklarından. Hem minimal tasarımları hem de alan tasarrufuna olanak sağlamaları ile bu raf sistemleri akılcı bir seçenek oluyor. Son olarak tek parça halinde odanın ortasında dairesel olarak yükselen kitaplıklar ise en göz alıcı ve yaratıcı tasarımlara zemin hazırlıyor.

13 Seyahat GÜNEYDOĞU NUN MASALSI ŞEHRİ MARDİN Hititlerden Romalılara, Selçuklulardan Osmanlılara kadar tarih boyunca pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Mardin, kendine has mimarisi ile günümüzde de ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor Yedigöller

14 Kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte Mardin in geçmişinin M.Ö yıllarına kadar uzandığı düşünülmektedir. Mardin, sırasıyla Subariler, Sümerler, Hititler, Asurlular, Urartular, Romalılar, Emeviler, Abbasiler, Artukluların eline geçmiştir. Mısır seferini yapan Yavuz Sultan Selim in fethiyle de Osmanlı topraklarına katılmıştır. Taş evleri, medreseleri, camileri ve kiliseleri ile tam bir açık hava müzesi olan Mardin in sokaklarında gezmek, adeta zamanda bir yolculuğa çıkmak gibidir. Taş evlerin arasından yapılan yürüyüşler, size bambaşka bir coğrafyada olduğunuz hissini verir. Mardin i bir günde gezip görmek size yeterli gelmeyecektir. Onun için en azından 2-3 günlük bir gezi programı yapmanızı öneririz. İşte o gezi programında mutlaka uğramanız gereken noktalardan sizin için seçtiklerimiz Mardin Kalesi Kartal Yuvası olarak da adlandırılan Mardin Kalesi nin tarihi çok eskilere dayanır. 10. Yüzyıl da Hamdaniler tarafından inşa edilmiştir. Şehre sahip olan hemen hemen bütün uygarlıkların kalesi olma vazifesini görmüştür. Doğal kaya yapısı üzerine inşa edilen kale, müthiş bir şehir manzarası sunmaktadır.

15 Mardin Ulu Cami Mardin in en eski camisi olan Ulu Cami, hem konumu hem de mimarisi ile görülmeye değer yerler arasındadır. İki minaresinden biri ve revakları zamana direnememiş, yıkılmıştır. Kuzeye bakan kısmında revaklardan geriye kalan beş bölümü görmek mümkündür. Minaresi 1176 yılında Artuklu Hükümdarı Kudbeddin İlgazi zamanında inşa edilen cami Mardin in en değerli yapıları arasında yer almaktadır. Hatuniye Medresesi Asıl adıyla Sıtti Radviyye Medresesi Artuklu hükümdarı II. Kutbeddin İlgazi zamanında annesi Sıtti Radviyye tarafından 1177 yılında yaptırılmıştır. Medresenin iki önemli özelliği bulunur. Bunlardan bir tanesi Anadolu nun en erken tarihli iki katlı açık avlulu ve iki eyvanlı medresesi olarak kabul edilmesidir. Bir diğer önemli özelliği ise güney duvarında yer alan ve Hz. Muhammed e ait olduğu düşünülen ayak izinin sergileniyor oluşudur. Deyrulzafaran Manastırı Deyrulzafaran Manastırı nı ziyaret için Mardin in 4 kilometre kadar doğusuna gitmeniz gerekmektedir. Mardin Ovası na hakim bir konumda bulunan manastırın M.S. 5.yüzyılda inşa edildiği düşünülmektedir. Manastır, Süryaniler açısından büyük bir önem arz etmektedir. Bu manastır 640 yıl süresince Süryani Ortodoks patriklerine ev sahipliği yapmıştır. Üç katlı olan manastır, kubbeleri, kemerli sütunları, ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekanlardaki taş nakışları kısacası muhteşem mimarisi ile ziyaretçilerini bugün de etkilemeye devam ediyor.

16 Dara Harabeleri Mardin e gitmişken, Dara Harabeleri ni görmeden geri dönmeniz büyük kayıp olur. Nusaybin ilçesinden 30 kilometre uzaklıkta yer alan Dara Kenti İran hükümdarı Darayuvaşi tarafından kurulmuştur. Bu kentten geriye kalanlar ise geniş bir alan içindeki su sarnıçları, tiyatro, köprü, kilise, tophane gibi yapılardır. Ayrıca Mezopotamya nın ilk barajının bu bölgede inşa edildiği düşünülmektedir. Dara Harabeleri nin bir diğer önemli özelliği ise geçtiğimiz yıllarda yapılan kazılar sonucunda Türkiye de Zeugma dan sonra en büyük mozaik alanının keşfedildiği antik kent olmasıdır. Geleneksel Mardin Evleri Mardin denilince akla ilk gelecek imaj tabii ki taş evleridir. Kolay işlenebilmesi nedeniyle kalkerden yapılan bu evler genellikle iç avluya ve bahçeye sahiptirler. Kapı ve pencereleri motiflerle süslenen evlerde, taş işçiliğinin en güzel örneklerini görmek mümkündür.

17 Teknoloji AYDINLATMA SİSTEMLERİ AKILLANDI Tasarımları kadar pratik kullanım özellikleri ile de dikkat çeken aydınlatma sistemlerine gelişen teknolojilerin de eli değdi

18 Pratik bir yaşam sürebilmek günümüzün en önemli konularından biri. İnsanlar, yoğun iş temposuna ayak uydurmak ve 24 saate sığdırmaya çalıştıkları günler sebebiyle birçok sorunla baş etmeye çalışıyor. Bu noktada, hayatımızı kolaylaştırmak için devreye giren ileri teknoloji ürünleri hem yararlı hem de kullanışlı seçenekler sunuyor. Bu şık opsiyonların arasında ise göz kamaştıran akıllı aydınlatma sistemleri ayrı bir yerde duruyor. Enerjimiz boşa gitmesin Her alana el atan teknoloji, hayatımızı kolaylaştırma anlamında da önemli bir role sahip. Enerji tasarrufu sağlayan aynı zamanda göze de hoş gelen tasarımların önünü açan akıllı ev sistemleri arasında aydınlatma neredeyse birinci sırada geliyor. Ev otomasyon sistemleri başlığı altında ele alınabilecek akıllı ışıklandırma sistemleri bizi her an yeni bir tasarım ve kolaylıkla tanıştırıyor. Sadece bununla yetinmeyen akıllı aydınlatmalar gün ışığından yararlanarak enerji tasarrufuna da katkı da bulunuyor. Hiç zahmet gerektirmeden gün ışığını fotosellerle algılayan aydınlatma sistemleri, gün doğumu ve batımına ayarlı özel opsiyonlara otomatik olarak geçiş yapabiliyor. Fotosel sistemine güveni olmayanlar astronomik zamanlama sistemleri ile çalışan teknolojilerden yararlanabiliyor. Bu sayede bulunduğu konuma göre gün doğumu ve gün batımını otomatik olarak algılayan ürünler daha önceden ayarladığınız ışık moduna geçiş yapabiliyor. Son zamanlarda geliştirilen sistemler ise gün ışığının verimine göre aydınlatma sağlıyor. Bu sayede yerinizden kıpırdamanıza bile gerek kalmadan gün ışığı en verimli haliyle kullanılabiliyor. Akıllı aydınlatma sistemlerinin en az enerji tasarrufu kadar önemli bir diğer özelliği ise can ve mal güvenliğine yardım etmesi. Bugün kullanılan akıllı aydınlatma sistemlerinin birçoğu yangın gibi durumlarda elektrik sistemini direkt olarak kesip olası bir felaketi önlemeyi sağlıyor.

19 Hem şık hem de akıllı Enerji tasarrufunun hayati önem arz ettiği günümüzde bütün aydınlatma sistemleri tasarrufa katkıda bulunurken ürünleri birbirinden ayıran nokta ise onların tasarımı oluyor. Tasarım bazen aydınlatma öğesinin kendisiyle de göz önüne çıkabiliyor, ortam aydınlatması ile de dikkat çekiyor. Şekilli lambalar, abajurlar basit ve doğrudan amaca hizmet ederken gizli ışıklandırma sistemleri ve yerden aydınlatma uygulamaları ise dekorasyonda hileleri sevenler tarafından çokça tercih ediliyor. İster bir ev, isterse de bir eğlence ve dinlence mekânı olsun aydınlatma sistemleri bulunduğu ortama uygunluk göstermeli. Tasarımda bütünlük açısından önemli olan bu unsur sayesinde modern ve çağdaş bir ortam da, ağır başlı bir alan da şık bir aydınlatmaya sahip olabilir. Tasarımda bütünlük sağlanırken teknoloji dünyasının yeni üyeleri de aydınlatma sistemlerini etkiliyor. Akıllı telefonlar ve tabletler sayesinde dokunmatik hayata adapte olan bizler artık onlarsız yapamıyoruz. Tabletlere yüklenen sistemler sayesinde nerede olursanız olun ışık oyunları yapabiliyorsunuz. Bazı basit parmak hareketleri sayesinde isterseniz daha önceden kaydettiğiniz aydınlatma modlarına geçiş yapabiliyorsunuz. Bunun dışında loş bir film izleme seansı için ışığı istenilen derecede kısabilmek mümkün. iphone ve ipad ler için geliştirilen sistemler sayesinde uyku modu, gün ışığı modu ve daha benzeri birçok otomatik sistem sayesinde pratik bir uygulamaya sahip oluyorsunuz.

20

21 Müzeler ve Ören yerlerimiz ERZURUM TÜRK İSLAM ESERLERİ VE ETNOGRAFYA MÜZESİ YAKUTİYE MEDRESESİ Yakutiye Medresesi içinde yer alan Erzurum Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi Erzurum un tarihine ışık tutan eserler barındırıyor.

22 Erzurum Türk İslam Eserleri ve Etnografya Müzesi Yakutiye Medresesi içinde yer almaktadır. Müzede Erzurum ve çevre yörelerden bir araya getirilmiş etnografik eserlerin yanı sıra Erzurum yöresine has giysiler, takılar, el yazmaları sergilenmektedir. Madeni eserler, düz yaygılar, halı, kilim, cicim, sumak, tartılar da müzeyi ziyaret edenlerin göreceği diğer tarihi eserler arasındadır. Tarihinde Selçuklu egemenliğini de yaşamış olan Erzurum, bu dönemden kalma hem mimari hem de günlük yaşama ait eserlere sahiptir. İşte bu eserlerden olan oltu taşından tespih ve ağızlıkların yanı sıra sikkeler de müzenin on bir bölümden oluşan sergi salonlarında yer almaktadır. Bu bölümler; kadın takıları ve giysileri, savaş aletleri, erkek takı ve keyif eserleri, madeni eserler, dokumacılık, halı ve kilim, el yazması eserler, tarikat ve tartı aletleri, Selçuklu seramikleri, oltu taşı ve sikkelerinin sergilendiği alanlar olarak bölünmüştür. Müzeye ev sahipliği yapmakta olan Yakutiye Medresesi de 700 yılı aşkın varlığı ile kesinlikle görülmesi gereken yapılar arasındadır. Geleneksel Selçuklu mimarisine sahip olan medrese, dört eyvanlı kapalı avlulu medreseler grubunda yer almaktadır. Taç kapısında bulunan kitabeye göre, İlhanlı Hükümdarı Sultan Olcayto zamanında Gazanhan ve Bolugan Hatun adına, Cemaleddin Hoca Yakut Gazani tarafından 1310 yılında yaptırılmıştır. Yakutiye Medresesi ni ziyaret ettiğinizde, özellikle kapı ve minarelerdeki çini süslemeleri gözden kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Eşsiz güzellikte bu çinilere ek olarak, cephede yer alan bitkisel, geometrik motifler ve sembolik tasvirler de görülmeye değerdir. Osmanlı döneminde dökümhane daha sonrasında ise askeri depo olarak kullanılmıştır. 90 lı yıllara gelindiğindeyse Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müze olarak kullanılmasına karar verilmiştir.

SULTAN IZZETTIN KEYKAVUS TÜRBESİ, 1217, SİVAS

SULTAN IZZETTIN KEYKAVUS TÜRBESİ, 1217, SİVAS SELÇUKLU MİMARİSİ Selçuklular Orta Asya dan Anadolu ve Ön Asya ya yolculuklarında Afganistan, İran, Irak, Suriye topraklarındaki kültürlerden ve mimari yapılardan etkilenmiş, İslam dinini kabul ederek

Detaylı

YAZ 2015 SAYI: 305. şehir tanıtımı

YAZ 2015 SAYI: 305. şehir tanıtımı YAZ 2015 SAYI: 305 58 59 şehir tanıtımı Çin in fuar şehri: Guangzhou GUANGZHOU, ZİYARETÇİLERİNE HEM TİCARET HEM ZİYARET İMKANLARINI BİR ARADA SUNUYOR. BAŞAR KURTBAYRAM TUR REHBERİ şehir tanıtımı 60 61

Detaylı

AHIRIN İÇİNDEKİ SARAY 300 Ispartalı filmini hatırladınız mı?

AHIRIN İÇİNDEKİ SARAY 300 Ispartalı filmini hatırladınız mı? AHIRIN İÇİNDEKİ SARAY 300 Ispartalı filmini hatırladınız mı? Ve orada kötü kalpli olarak gösterilen Pers İmparatoru Darius u Diğer ismiyle Dara yı Tarih 300 lü yılları gösteriyor. Ama İsa henüz doğmamış.

Detaylı

KIRILL ISTOMIN in. renkli dünyası ve DEKO TASARIM

KIRILL ISTOMIN in. renkli dünyası ve DEKO TASARIM DEKO TASARIM Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr Biliyorum ki dekoratör sözcüğü bugün pek de popüler değil, hatta modası geçmiş bir ifade fakat yine de kendimi dekoratör olarak tanımlamak bana daha

Detaylı

görülen sanat görülmektedir? dallarını belirtiniz.

görülen sanat görülmektedir? dallarını belirtiniz. Karahanlılar Dönemine ait Kalyan Minaresi (Buhara) Selçuklular Döneminden kalma bir seramik tabak Selçuklulara ait "Varka ve Gülşah adlı minyatür Türkiye Selçuklu halısı, XIII. yüzyıl İlk dönemlere Türk

Detaylı

Üç Şerefeli Camii. Ahmet Usal - Edirne Vergi Dairesi Başkanlığı

Üç Şerefeli Camii. Ahmet Usal - Edirne Vergi Dairesi Başkanlığı Üç Şerefeli Camii Ahmet Usal - Edirne Vergi Dairesi Başkanlığı Aralık 25, 2006 2 İçindekiler 0.1 Üç Şerefeli Cami......................... 4 0.1.1 Osmanlı Mimarisinde Çığır Açan İlklerin Buluştuğu Cami............................

Detaylı

reward fonksiyonellik

reward fonksiyonellik evo Evo banyo dolabı, banyonuzun ihtiyaçları düşünülerek sizin için özel olarak tasarlandı. Birbirinden farklı ve fonksiyona sahip modüler bir sistemden oluşan Evo sizlere geniş bir alternatif sunuyor.

Detaylı

şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304

şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304 şehir tanıtımı İLKBAHAR 2015 SAYI: 304 56 57 Tarih, kültür ve masal şehri: Prag BU YIL 16. EFORT KONGRESİ NE ÇEK CUMHURİYETİ NİN BAŞKENTİ PRAG EV SAHİPLİĞİ YAPACAK. 27-29 MAYIS 2015 TARİHİNDE YAPILACAK

Detaylı

Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir?

Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir? Siyahın Tasarımlardaki Önemi Nedir? Asil duruşu nedeniyle bayanların kıyafetlerde tercih ettiği renklerin başında siyah gelir. Kadına zerafet ve incelik katan siyah aynı zamanda kadınları daha zayıf ve

Detaylı

ŞANLIURFA YI GEZELİM

ŞANLIURFA YI GEZELİM ŞANLIURFA YI GEZELİM 3. Gün: URFA NIN KALBİNDEN GÜNEŞİN BATIŞINA GEZİ TÜRKİYE NİN GURURU ATATÜRK BARAJI Türkiye de ki elektrik üretimini artırmak ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi ndeki 9 ili kapsayan tarım

Detaylı

Başlangıç Meridyeni ve Greenwıch - İstanbul

Başlangıç Meridyeni ve Greenwıch - İstanbul Mustafa ŞAHİN 29 Eylül 2015 Başlangıç Meridyeni ve Greenwıch - İstanbul Geçtiğimiz hafta İngiltere de Londra nın güneydoğusunda şirin bir kasaba ve üniversite şehri olan Greenwich teydik. Kasabadan adını

Detaylı

İSKENDER İN İZİ PEŞİNDEN GORDİON UN KÖRDÜĞÜMÜ Ve kılıcını kaldırdı, tüm gücüyle düğümün üzerine indirdi. Artık Philip in oğlunun Anadolu ya sahip olması için hiçbir engel kalmamıştı. Gordionlu kahinlerin

Detaylı

İş dünyasında prestijin yeni adresi

İş dünyasında prestijin yeni adresi İş dünyasında prestijin yeni adresi YENİKONAK İNŞAAT SAN.TİC. LTD. ŞTİ Proje geliştiricisi, en ince detayına kadar planlanmış projeleri ile 25 yıldır müşterilerine değerli yatırım alternatifleri sunuyor.

Detaylı

Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ

Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr YANSIMALARIN BÜYÜSÜ Londra North Yorkshire daki bu şık daire, Güney Afrika doğumlu Britanyalı iç mimar Lucia Caballero tarafından tasarlanmış. İç mekanda kullanılan

Detaylı

SANAT TARİHİ SANAT TARİHİ NEDİR? Sanat Tarihi, geçmişte varlık göstermiş uygarlıkların ortaya koyduğu her tür taşınır ve taşınmaz maddi kültür varlıklarını inceleyen bir bilim dalıdır. Güzel Sanatlar ve

Detaylı

www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 /elaresort

www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort +90 444 1 352 /elaresort +90 444 1 352 www.elaresort.com www.elavillas.com /elaresort /elaresort Zarafet ve kaliteyle zenginleşen kusursuz bir dünya... L U X U R I S M Luxurism, sadece bir kelime değil; mükemmelliğin heyecan

Detaylı

3. Mardin Bienali ile Bir Başka Mardin'i Yaşamak 17 19 Ekim 2014

3. Mardin Bienali ile Bir Başka Mardin'i Yaşamak 17 19 Ekim 2014 3. Mardin Bienali ile Bir Başka Mardin'i Yaşamak 17 19 Ekim 2014 Tur Danışmanı: Sanatatak Yazarı Meltem Cansever Mezopotamya nın Sönmeyen Güneşi Mardin Mısır dan Hindistan a kadar uzanan antik uygarlıklar

Detaylı

İtalya nın Üç Büyüğü: Roma, Floransa, Venedik.

İtalya nın Üç Büyüğü: Roma, Floransa, Venedik. Şebnem GÜZELOĞLU 21302293 TURK 102-25 İtalya nın Üç Büyüğü: Roma, Floransa, Venedik. Dünya üzerindeki insanların hepsine Yapmayı en çok istediğin şey nedir? diye sorsak, muhtemelen çoğundan alacağımız

Detaylı

METALİN SANAT İLE BULUŞMASI

METALİN SANAT İLE BULUŞMASI METALİN SANAT İLE BULUŞMASI Web : www.metadekor.com E-Posta : iletisim@metadekor.com Tel : +90 224 241 3090 Fab GSM : +90 533 739 1634 Fax : +90 224 242 9020 Adres : BTSO Organize Sanayi Bölgesi Lacivert

Detaylı

NADOL. yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com

NADOL. yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com A yaşam evleri. www.anadoluyasamevleri.com A yaşam evleri. ... SEHIRCILIK VE KONT ALGISINI YENIDEN TANIMLIYORZ Safranbolu nun en değerli ve en büyük arazileri üzerinde hayata geçireceğimiz Anadolu Yaşam

Detaylı

TTL İNTERAKTİF ZEMİN HAYATA BİZİMLE DOKUNUN! Touch To Life

TTL İNTERAKTİF ZEMİN HAYATA BİZİMLE DOKUNUN! Touch To Life TTL İNTERAKTİF ZEMİN HAYATA BİZİMLE DOKUNUN! Touch To Life Bir adımda değişir HAYAT! Touch Box interaktif zemin ve yüzey çözümü, yansıtılan görüntü ile insan vücudu hareketlerine bağlı olarak görsel efektler

Detaylı

SİVEREK'TE TARİHİ ESERLER VE CAMİLER

SİVEREK'TE TARİHİ ESERLER VE CAMİLER SİVEREK'TE TARİHİ ESERLER VE CAMİLER» Genel Bilgi» Ulu Camii» Gülabibey Camii» Sulu Camii» Haliliye Camii» Eski Hükümet Konağı ve Gazipaşa İlkokulu» Yeraltı Hamamı» Abdalağa Hamamı» Hanlar» Serap Çeşmesi...»

Detaylı

OFİS ÇÖZÜMLERİ. Hayal gücüyle yaratıcılığı birleştirir.

OFİS ÇÖZÜMLERİ. Hayal gücüyle yaratıcılığı birleştirir. OFİS MOBİLYALARI OFİS ÇÖZÜMLERİ 1986 yılından beri ofis hayatını ergonomik ürünlerle kolaylaştıran BÜROSİT, ISO standartlarında, Avrupa normlarına uygun, GS sertifkasıyla 25.000 metrekarelik bir alanda

Detaylı

Yapex 2014 Yapı ve Restorasyon Fuarı Sonuç Raporu..

Yapex 2014 Yapı ve Restorasyon Fuarı Sonuç Raporu.. Yapex 2014 Yapı ve Restorasyon Fuarı Sonuç Raporu.. Yapex 2014, 22 nci Uluslararası Yapı ve Restorasyon Fuarı, 13-16 Kasım 2014 tarihlerinde Antalya Expo Center Salonlarında büyük bir ticari başarıyla

Detaylı

Teknolojinin Buluşma Noktası...

Teknolojinin Buluşma Noktası... Teknolojinin Buluşma Noktası... Şimdi Hacettepe Teknokent içinde görkemli mimarisi, konforlu ofisleri, zengin sosyal olanakları ve ileri teknolojik altyapısı ile benzersiz bir ofis konsepti hayata geçiriliyor.

Detaylı

SULTANBEYLİ NİN YENİ CAZİBE MERKEZİYLE TANIŞMAYA, HAYATINIZI DAHA KONFORLU YAPMAYA, HAYALLERİNİZİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ?

SULTANBEYLİ NİN YENİ CAZİBE MERKEZİYLE TANIŞMAYA, HAYATINIZI DAHA KONFORLU YAPMAYA, HAYALLERİNİZİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ? SULTANBEYLİ NİN YENİ CAZİBE MERKEZİYLE TANIŞMAYA, HAYATINIZI DAHA KONFORLU YAPMAYA, HAYALLERİNİZİ YAŞAMAYA HAZIR MISINIZ? TÜM BEKLENTİLERİNİZE EN İYİ YANITLARI BULACAĞINIZ PROJE, SULTANBEYLİ EMLAK KONUTLARI;

Detaylı

MODERN YAŞAMIN TÜM ÖZELLİKLERİ, KENT HAYATININ GEREKSİNİMLERİYLE BİR ARADA...

MODERN YAŞAMIN TÜM ÖZELLİKLERİ, KENT HAYATININ GEREKSİNİMLERİYLE BİR ARADA... MODERN YAŞAMIN TÜM ÖZELLİKLERİ, KENT HAYATININ GEREKSİNİMLERİYLE BİR ARADA... YAŞAM ALANINDAN ÇOK ÖTE, GERÇEK BİR KENT PROJESİ... 2 İZMİT İN MODERN YÜZÜNÜ OLUŞTURAN KÖRFEZKENT E; 1. VE 2. PROJELERİN ARDINDAN

Detaylı

h o t e l tarihi yaşatan yer

h o t e l tarihi yaşatan yer h o t e l tarihi yaşatan yer hist ory in life yaşayan tarih Matiat Matiat, Mezopotamya olarak bilinen Dicle ve Fırat nehirleri arasındaki topraklarda bulunmaktadır. Bir çok medeniyete ev sahipliği yapıp,

Detaylı

Musandıralı ev DEKORASYON. Hayat adlı seyir terası, Ortakent in yeşilliklerine açılan panoramik doğa manzarasına sahip.

Musandıralı ev DEKORASYON. Hayat adlı seyir terası, Ortakent in yeşilliklerine açılan panoramik doğa manzarasına sahip. Hayat adlı seyir terası, Ortakent in yeşilliklerine açılan panoramik doğa manzarasına sahip. Teras zemininde mozaik karolar tercih edilmiş. Ferforje yemek masası ve sandalyeler manzaraya karşı keyifli

Detaylı

BALAT TA İTALYA RÜZGARI ANGELO DAN MUHTEŞEM SANAT

BALAT TA İTALYA RÜZGARI ANGELO DAN MUHTEŞEM SANAT BALAT TA İTALYA RÜZGARI ANGELO DAN MUHTEŞEM SANAT Şeffaf altın su temizlik simgesi hamam sanatla uyumunu zenginleştirdi Küçük Mustafa Paşa Hamamı sanatla dirildi 15 Eylül - 13 Ekim 2013 tarihleri arasında

Detaylı

Q-BREAKS SİZE TÜRKİYE DE FANTASTİK TATIL SEÇENEKLERI SUNUYOR!

Q-BREAKS SİZE TÜRKİYE DE FANTASTİK TATIL SEÇENEKLERI SUNUYOR! Q-BREAKS SİZE TÜRKİYE DE FANTASTİK TATIL SEÇENEKLERI SUNUYOR! Q-breaks in sunduğu bu fantastik tatil fırsatlarıyla yolunuz plajlara düs ecek! Tatilinizi Q-breaks ayrıcalığı ve enfes deniz kenarı konaklaması

Detaylı

ANADOLU SELÇUKLU MİMARİSİ

ANADOLU SELÇUKLU MİMARİSİ ANADOLU SELÇUKLU MİMARİSİ İlk bölümde Orta Asya mimarisinin bazı unsurlarının Anadolu yu etkilediğinden söz etmiştik. Bu etkileşim İran üzerinden Erzurum-Sivas hattından Anadolu nun batısına doğru yayılır.

Detaylı

Ramazanoğlu Medresesi: 1540 yılında yapılmış klasik Osmanlı medresesidir.

Ramazanoğlu Medresesi: 1540 yılında yapılmış klasik Osmanlı medresesidir. Atatürk Müzesi Müze binası, eski Adana nın merkezi olan tarihi Tepebağ da, 19. yüzyılda yapılmış geleneksel Adana evlerindendir. İki katlı, cumbalı, kırma çatılı, kâgir bir yapıdır. Bu özellikleri nedeniyle

Detaylı

1) SÜMELA MANASTIRI 2) AYASOFYA MÜZESĠ

1) SÜMELA MANASTIRI 2) AYASOFYA MÜZESĠ 1) SÜMELA MANASTIRI Trabzon un Maçka ilçesinde yer alan, tarihiyle ve mimarisiyle dikkatleri üzerine çeken Sümela Manastırı, geniş bir alana yapılmıştır. Kesin olarak yapım tarihi bilinmese de M.S. 365-395

Detaylı

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000)

Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) Türkçe Ulusal Derlemi Sözcük Sıklıkları (ilk 1000) 14.08.2014 SIRA SIKLIK SÖZCÜK TÜR AÇIKLAMA 1 1209785 bir DT Belirleyici 2 1004455 ve CJ Bağlaç 3 625335 bu PN Adıl 4 361061 da AV Belirteç 5 352249 de

Detaylı

Mark Howorth imzasıyla

Mark Howorth imzasıyla DEKO TASARIM Senem ÖZTÜRK / senem.ozturk@alem.com.tr Mark Howorth imzasıyla CHALET SOLAIS İsviçre nin Villars bölgesindeki dağların tepesinde, vadiye hakim bir noktada bulunan Chalet Solais, ünlü İngiliz

Detaylı

Tatil ve Yöre Rehberi

Tatil ve Yöre Rehberi Tatil ve Yöre Rehberi Kalkan, Antalya ya bağlı olan çok şirin bir sahil kasabasıdır ancak bu ilin merkezinden 200 km. kadar uzaktadır. Özellikle İngiliz turistlerin ilgi gösterdiği Kalkan son yıllarda

Detaylı

Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz.

Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz. Hayatınıza değer katarak, ev sahibi olmaktan öte yeni bir deneyim sunan Seyir Konutları ile sizleri ayrıcalıklı bir yaşama davet ediyoruz. Estetik değerlere bağlı ve kullanımı kolay mekanları yaratırken

Detaylı

Sevgili Velilerimiz, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

Sevgili Velilerimiz, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER Sevgili Velilerimiz, Bizler Ocak ayında yaptığımız etkinliklerimizle çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını baz alarak planladık ve uyguladık. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemini siz değerli

Detaylı

INDEX 4-7 8-11 12-13 14-17 18-21 22-23 24 25 26-27 28-29 32-35 36-39 40-43

INDEX 4-7 8-11 12-13 14-17 18-21 22-23 24 25 26-27 28-29 32-35 36-39 40-43 INDEX Yılların tecrübesiyle mobilya sektöründe kalıcı ve sağlam bir yer edinen Perla Sofa,her geçen gün artan hizmet kalitesi ve müşteri portföyü ile faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.sahip olduğu

Detaylı

İZMİR BALÇOVA ANADOLU LİSESİ İSTANBUL ÜNİVERSİTE TANITIM VE KÜLTÜR GEZİSİ

İZMİR BALÇOVA ANADOLU LİSESİ İSTANBUL ÜNİVERSİTE TANITIM VE KÜLTÜR GEZİSİ İZMİR BALÇOVA ANADOLU LİSESİ İSTANBUL ÜNİVERSİTE TANITIM VE KÜLTÜR GEZİSİ 3 GÜN 2 GECE 23-27 NİSAN 2014 İSTANBUL "Orada, Tanrı ve insan, doğa ve sanat hep birlikte, yeryüzünde öylesine mükemmel bir yer

Detaylı

Şehirdeki DEKORASYON. Yuvarlak bronz objeler ejderha yumurtalarını anımsatıyor. eşlik eden dekoratif objeler arasında.

Şehirdeki DEKORASYON. Yuvarlak bronz objeler ejderha yumurtalarını anımsatıyor. eşlik eden dekoratif objeler arasında. Kerim Çarmıklı otoparkla arasındaki kot farkı sebebiyle eğimli olan bahçeyi basamaklar ve aydınlatmalarla süsleyerek kademeli bir Zen bahçesi elde etmiş. İç mimar ve mobilya tasarımcısı Kerim Çarmıklı,

Detaylı

YAŞAM ALANINIZ SİZE ÖZELDİR

YAŞAM ALANINIZ SİZE ÖZELDİR Konutta Altın Çağı YAŞAM ALANINIZ SİZE ÖZELDİR Çağıl İnşaat / Altınbaşak Konutları Çağıl İnşaat 1994 yılında kurulan; çok katlı yapıların tasarımı ve yapımı, yol, sanat yapıları ve köprü yapımında uzmanlaşmış

Detaylı

Genel Bakış. New York City

Genel Bakış. New York City ş Genel Bakış NEW YORK 30 Ağustos- 1 Eylül Empire State Binası Özgürlük Anıtı One World Observatory Times Square Central Park Soho/ 5th Avenue The MET/ Guggenheim New York Botanical Garden- Frida Kahlo

Detaylı

Antik Medeniyetlerin İzinde GAP Turu

Antik Medeniyetlerin İzinde GAP Turu Dünya Mirası Gezginleri Derneği ve Sultan Tur Organizasyonu (TÜRSAB A-752) ile 1 Kabul edilen 3 Aday olarak önerilen UNESCO Dünya Miraslarının görüleceği Antik Medeniyetlerin İzinde GAP Turu 17 Mayıs 2013

Detaylı

DESTEKLERİYLE. 32 nd FIAP CONGRESS 32. FIAP KONGRESİ 01-07 SEPTEMBER 2014 ANKARA - CAPPADOCIA 01-07 EYLÜL 2014 ANKARA-KAPADOKYA

DESTEKLERİYLE. 32 nd FIAP CONGRESS 32. FIAP KONGRESİ 01-07 SEPTEMBER 2014 ANKARA - CAPPADOCIA 01-07 EYLÜL 2014 ANKARA-KAPADOKYA DESTEKLERİYLE 32. FIAP KONGRESİ 01-07 EYLÜL 2014 ANKARA-KAPADOKYA www.tfsf.org.tr 32 nd FIAP CONGRESS 01-07 SEPTEMBER 2014 ANKARA - CAPPADOCIA www.fiap32congress.org 32. FIAP KONGRESİ TÜRKİYE DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Detaylı

Konuksever Mah. Gazi Bulvarı No:220 Antalya TURKEY Tel.(0242) 326 27 02 02 Fax. (0242) 248 69 99 info@aytgroup.com / www.aytgroup.

Konuksever Mah. Gazi Bulvarı No:220 Antalya TURKEY Tel.(0242) 326 27 02 02 Fax. (0242) 248 69 99 info@aytgroup.com / www.aytgroup. Konuksever Mah. Gazi Bulvarı No:220 Antalya TURKEY Tel.(0242) 326 27 02 02 Fax. (0242) 248 69 99 info@aytgroup.com / www.aytgroup.com PROJE ADI AYT PARK VİLALARI PROJE YERİ Döşemealtı/ Antalya KONSEPT

Detaylı

Madalyonun diğer yüzü

Madalyonun diğer yüzü Ormanın içinde bir mücevher değeri taşıyan bahçe peyzajında çeşitli hayvan figürleri kullanılmış. Kemer Country evlerinin arasında tasarlanan gölet, ev sahiplerine hem yemyeşil doğanın içinde hem de suya

Detaylı

"Nereden başlasam, nasıl anlatsam..."

Nereden başlasam, nasıl anlatsam... Bu yaz Bodrum'suz geçmez! Turgutreis Lagina Bodrum Boutique Hotel'de bir gece çift kişilik konaklama, açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği 240 TL yerine 119 TL! (15 Haziran - 27 Ağustos arasında geçerlidir.)

Detaylı

- 61 - Muhteşem Pullu

- 61 - Muhteşem Pullu Asaf Bey Çıkmazı Kabaltısı Sancak Mahallesindedir. Örtüsü sivri tonozludur. Sivri kemerle güneye ve ahşap-beton sundurmalı sivri kemerle kuzeye açılır. Üzerinde kesme ve moloz taşlardan yapılmış bir ev

Detaylı

Hayat Kurtaracak Öneriler

Hayat Kurtaracak Öneriler On5yirmi5.com Hayat Kurtaracak Öneriler Her sabah 'Ne giyeceğim' sıkıntısı mı yaşıyorsunuz? Üstelik de bir sürü giysiniz varken! Gardırobunuzu yeniden düzenlerseniz bu dertten kurtulursunuz. Yayın Tarihi

Detaylı

ELEKTRONİK MARKET FAST-FOOD MODA

ELEKTRONİK MARKET FAST-FOOD MODA 1 Karamustafa Kardeşler Ltd. Şti. ve Kayışoğlu Ltd. Şti. Yatırım Ortaklığı'nın 04 Ocak 2013 tarihinde açılışı yapılan Ordu'nun en büyük alışveriş merkezi Fatsa Cıty Avm etkileyici bir büyüklük ve benzersiz

Detaylı

Dijital Uygulamalar Rehberi. bajsrcx. www.filliboya.com.tr

Dijital Uygulamalar Rehberi. bajsrcx. www.filliboya.com.tr Dijital Uygulamalar Rehberi bajsrcx www.filliboya.com.tr QR kodları akıllı cihazınıza okutun Filli Boya yı takip edin! Facebook Youtube Twitter Google Plus Linkedin Instagram Vimeo Bukombin Filli Boya

Detaylı

Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz.

Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz. Bir evden öte; cennetten ilham almış bir köşeye hoş geldiniz. 29.000 metrekarede, 32 konutluk ilk etabını sizlerle buluşturan Aden Ballıkpınarı, toplam 78 adet özel villa ile kurgusunu tamamlayacak. 4

Detaylı

BİN YILLAR BOYU AZİZ İSTANBUL

BİN YILLAR BOYU AZİZ İSTANBUL BİN YILLAR BOYU AZİZ İSTANBUL Sana dün bir tepeden baktım Aziz İstanbul Görmedim gezmediğim, sevmediğim hiçbir yer Ömrüm oldukça gönül tahtıma keyfinle kurul Sade bir semtini sevmek bile bir ömre değer

Detaylı

SURUÇ İLÇEMİZ. Suruç Meydanı

SURUÇ İLÇEMİZ. Suruç Meydanı SURUÇ İLÇEMİZ Suruç Meydanı Şanlıurfa merkez ilçesine 43 km uzaklıkta olan ilçenin 2011 nüfus sayımına göre toplam nüfusu 100.912 kişidir. İlçe batısında Birecik, doğusunda Akçakale, kuzeyinde Bozova İlçesi,

Detaylı

FOSSATİ'NİN "AYASOFYA" ALBÜMÜ

FOSSATİ'NİN AYASOFYA ALBÜMÜ FOSSATİ'NİN "AYASOFYA" ALBÜMÜ Ayasofya, her dönem şehrin kilit dini merkezi haline gelmiştir. Doğu Roma İmparatorluğu'nun İstanbul'da inşa ettirdiği en büyük kilisedir. Aynı zamanda dönemin imparatorlarının

Detaylı

Kiralanabilir Teknokent Ofisleri

Kiralanabilir Teknokent Ofisleri Kiralanabilir Teknokent Ofisleri Teknolojinin Buluşma Noktası... Şimdi Hacettepe Teknokent içinde görkemli mimarisi, konforlu ofisleri, zengin sosyal olanakları ve ileri teknolojik altyapısı ile benzersiz

Detaylı

Makedonya Cumhuriyeti ; 1991 yılında Yugoslavya Sosyalist Federatif Cumhuriyeti nin iç savaşlara girdiği dönemde bağımsızlığını ilan etmiştir.

Makedonya Cumhuriyeti ; 1991 yılında Yugoslavya Sosyalist Federatif Cumhuriyeti nin iç savaşlara girdiği dönemde bağımsızlığını ilan etmiştir. Makedonya Cumhuriyeti ; 1991 yılında Yugoslavya Sosyalist Federatif Cumhuriyeti nin iç savaşlara girdiği dönemde bağımsızlığını ilan etmiştir. Kuzeyde Sırbistan ve Kosova batıda Arnavutluk, güneyde Yunanistan,

Detaylı

Şeb-i Arus İstanbul da: Mevlana nın vuslat gecesi bu yıl yine aşkın başkentinde!

Şeb-i Arus İstanbul da: Mevlana nın vuslat gecesi bu yıl yine aşkın başkentinde! Şeb-i Arus İstanbul da: Mevlana nın vuslat gecesi bu yıl yine aşkın başkentinde! İstanbul, bu yıl ikinci kez Mevlana Celaleddin-i Rumi nin ölüm yıldönümü olan Şeb-i Arus törenlerine ev sahipliği yapıyor.

Detaylı

İşte böylesine bir tatil isteyenler içindir Assos. Ve Assos ta yapılacak çok şey vardır:

İşte böylesine bir tatil isteyenler içindir Assos. Ve Assos ta yapılacak çok şey vardır: Assos u neden görmeliyim, oraya neden gitmeliyim? diye içinizden soruyorsanız eğer, verilecek cevapların birden fazla olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz: mesela turkuvaz rengi bir deniz, zeytin ağaçları,

Detaylı

Mağazalar için LED Aydınlatma Çözümleri Estetik çözümler, maksimum enerji tasarrufu, düşük bakım maliyetleri

Mağazalar için LED Aydınlatma Çözümleri Estetik çözümler, maksimum enerji tasarrufu, düşük bakım maliyetleri Mağazalar için LED Aydınlatma Çözümleri Estetik çözümler, maksimum enerji tasarrufu, düşük bakım maliyetleri Etkileyici Büyük yatırımlarla oluşturulan mağazalarınızda sergilediğiniz ürünlerinizin doğru

Detaylı

YAŞAMAYA BEKLERİZ! 6. KISIM

YAŞAMAYA BEKLERİZ! 6. KISIM YAŞAMAYA BEKLERİZ! Özenli tasarımıyla size özel bir yapı. Arterium 6. Kısım, butik ve modern bir proje. Az sayıda daireden oluşuyor ama büyük bir projenin tüm imkanlarını da sunuyor! Geniş iç mekanları

Detaylı

Mağusa da yaşam değişiyor... Yepyenİ bir anlayış, NorthernLand kalitesiyle birleşerek hayatımıza giriyor...

Mağusa da yaşam değişiyor... Yepyenİ bir anlayış, NorthernLand kalitesiyle birleşerek hayatımıza giriyor... Mağusa da yaşam değişiyor... Yepyenİ bir anlayış, NorthernLand kalitesiyle birleşerek hayatımıza giriyor... 0392 444 4000 www.northernlandcyprus.com www.facebook.com/northernlandcyprus info@northernlandcyprus.com

Detaylı

Şehir Güzelleştirme ve Turizm Araştırması Raporu Kasım 2012

Şehir Güzelleştirme ve Turizm Araştırması Raporu Kasım 2012 Şehir Güzelleştirme ve Turizm Araştırması Raporu Kasım 2012 AMAÇ & KAPSAM ERA Research & Consultancy tarafından gerçekleştirilen araştırmanın ana amacı, Türkiye de yaşanılan şehirlere ilişkin şehir güzelleştirme

Detaylı

Taş Kaplama. Yazar Administrator Pazar, 14 Ekim 2012 20:53 - Son Güncelleme Salı, 11 Aralık 2012 09:56

Taş Kaplama. Yazar Administrator Pazar, 14 Ekim 2012 20:53 - Son Güncelleme Salı, 11 Aralık 2012 09:56 Gelişen teknoloji, dekorasyon konusunda da pek yenilik getiriyor. Kırca Taş Doğal Taş Kaplamaları, mekanlara, eskinin, arduvaz, beton, kiremit görüntü hissini rirken, yeni teknoloji anlayışıyla üretilmiş

Detaylı

Helena Center Helena Wood Art. Elegance of The Wood

Helena Center Helena Wood Art. Elegance of The Wood Helena Center Helena Wood Art Elegance of The Wood HELENA WOOD ART. 1993 yılında sedef ve ahşap el sanatları sektörüne hizmet etmek üzere kurulmuştur. Türk el sanatlarının güzel sedef işlemelerinin en

Detaylı

Doğada ki en belirgin özelliklerine; İnsan vücudunda Deniz kabuklarında Ağaç dallarında rastlanır.

Doğada ki en belirgin özelliklerine; İnsan vücudunda Deniz kabuklarında Ağaç dallarında rastlanır. Doğada ki en belirgin özelliklerine; İnsan vücudunda Deniz kabuklarında Ağaç dallarında rastlanır. Altın oran pi (π) gibi irrasyonel bir sayıdır ve ondalık sistemde yazılışı 1.618033988749894..(Noktadan

Detaylı

Aslı Zülal Çizim: Ayşe İnan Alican

Aslı Zülal Çizim: Ayşe İnan Alican Aslı Zülal Çizim: Ayşe İnan Alican Bilim Çocuk dergisinin 158. sayısının ekidir. Yalnızca Fotoğrafları Kullanarak Bir Öykü Anlatın Yalnızca fotoğrafları kullanarak bir öykü anlatmaya ne dersiniz? Söz gelimi

Detaylı

zeytinburnu.bel.tr 444 1984 ATÖLYE ÇALIŞMALARI

zeytinburnu.bel.tr 444 1984 ATÖLYE ÇALIŞMALARI zeytinburnu.bel.tr 444 1984 ATÖLYE ÇALIŞMALARI Sevgili çocuklar, İnsan eşref-i mahlukattır. İnsanı başka canlılardan ayıran, onu canlıların en kıymetlisi ya da en zelili yapacak olan temel bilgiyi, kadim

Detaylı

ÜLKER (OKÇUOĞLU) MUNCUK MÜZESİNDE BULUNAN HAVLULARDAN ÖRNEKLER

ÜLKER (OKÇUOĞLU) MUNCUK MÜZESİNDE BULUNAN HAVLULARDAN ÖRNEKLER G.Ü. SANAT VE TASARIM FAKÜLTESİ ÜLKER (OKÇUOĞLU) MUNCUK MÜZESİNDE BULUNAN HAVLULARDAN ÖRNEKLER 1 Yrd.Doç.Nursel BAYKASOĞLU **Yrd.Doç.Dr. Tomris YALÇINKAYA Türk kültüründe temizliğe verilen önem, temizlik

Detaylı

Acilen markete gitmeniz gerek. Gardırobunuzdan çarçabuk ne seçersiniz?

Acilen markete gitmeniz gerek. Gardırobunuzdan çarçabuk ne seçersiniz? Bayanlara Özel Test Giysi Seçiminiz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor? 1-1Formun Üstü Bir iş toplantısındasınız ve tek bayan sizsiniz. a) Zekice yorumlarınızla öne çıkar, varlığınızı hissettirirsiniz. b)

Detaylı

MERAKLI KİTAPLAR Kavramlar

MERAKLI KİTAPLAR Kavramlar MERAKLI KİTAPLAR Kavramlar Bu kitabın sahibi:... Tüm zamanların insanları, bütün dünyada, her zaman içinde yaşadıkları ve barındıkları bir yaşam alanına, bir eve ihtiyaç duymuşlardır. Öncelikle, mimari,

Detaylı

Süpermarket LED Aydınlatma Çözümleri

Süpermarket LED Aydınlatma Çözümleri Süpermarket LED Aydınlatma Çözümleri Maksimum enerji tasarrufu ve satışta pozitif etki LUXAR LED Ürünlerinin Avantajları Düşük Enerji Tüketimi Düşük Enerji Tüketimi - Yüksek Verim İçerdikleri son teknoloji

Detaylı

AHŞAP BİR KÜLTÜRDÜR GRILL SİSTEM LİNEER SİSTEMLER TAVAN PANEL SİSTEMLERİ OPEN CELL SİSTEM CANOPY SİSTEMLER ÖZEL ÇÖZÜMLER PERFORASYON RENKLER

AHŞAP BİR KÜLTÜRDÜR GRILL SİSTEM LİNEER SİSTEMLER TAVAN PANEL SİSTEMLERİ OPEN CELL SİSTEM CANOPY SİSTEMLER ÖZEL ÇÖZÜMLER PERFORASYON RENKLER 04 GRILL SİSTEMLER LİNEER SİSTEMLER 08 GRILL SİSTEM 12 14 KAPALI LİNEER SİSTEM AÇIK LİNEER SİSTEM TAVAN PANEL SİSTEMLERİ 18 T-24 TAŞIYICI SİSTEM 20 22 T-24 GİZLİ SİSTEM KANALLI TAŞIYICI SİSTEM OPEN CELL

Detaylı

DÜĞÜN GÜNÜM PROGRAMI

DÜĞÜN GÜNÜM PROGRAMI DÜĞÜN GÜNÜM TV PROGRAMI HEDEF KİTLE Potansiyel Hedef Kitle 14 yaş ve üstü A,B,C,D,E özellikle kadın TV. izleyicisi Programın Hedef Kitlesi 14-65 yaş A,B,C,D,E özellikle kadın TV. izleyicisi Potansiyel

Detaylı

TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ

TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ Daİma hatırlamak İçİn Organizasyonlarınıza Kemer Country Event baksın, siz keyfinize bakın. Kemer Country Event, en güzel ve en anlamlı anlarınızı unutulmaz kılacak mekan ve

Detaylı

Neden Daha Fazla Satın Alalım?

Neden Daha Fazla Satın Alalım? Neden Daha Fazla Satın Alalım? Ana Tema Önerilen Süre Kazanımlar Öğrenciye Kazandırılacak Beceriler Yöntem ve Teknikler Araç ve Gereçler Giderek artan bilinçsiz tüketim ve üretim çevreyi olumsuz etkiliyor.

Detaylı

ÇANKIRI-ILGAZ (19-20 Şubat 2011)

ÇANKIRI-ILGAZ (19-20 Şubat 2011) ÇANKIRI-ILGAZ (19-20 Şubat 2011) 19 Şubat cumartesi sabah saat 07.30 da FSK Başkanı Ahmet Bozkurt un öncülüğünde Çankırı ve Ilgaz a gitmek için yola çıkıyoruz. Hava biraz kapalı, hafiften yağmur çiseliyor.

Detaylı

Sonsuz Mutluluğa Gerçek Bir Dokunuş...

Sonsuz Mutluluğa Gerçek Bir Dokunuş... Sonsuz Mutluluğa Gerçek Bir Dokunuş... Büyüleyici bir dünyanın kapılarını InterContinental İstanbul da aralayın... Birbirinden görkemli salonlarımızın keyifli atmosferi, dünya mutfaklarının seçkin örneklerinden

Detaylı

BAMBAŞKA BİR KONYA KONYA DAKİ ARKEOLOJİK İZLER. 6-7 Ekim 2012 / 1 Gece 2 Gün

BAMBAŞKA BİR KONYA KONYA DAKİ ARKEOLOJİK İZLER. 6-7 Ekim 2012 / 1 Gece 2 Gün BAMBAŞKA BİR KONYA KONYA DAKİ ARKEOLOJİK İZLER 6-7 Ekim 2012 / 1 Gece 2 Gün 9000 senelik bir Neolitik yerleşim olan Çatalhöyük te, yaklaşık 8 bin kadar insan bir araya gelmiş ve zamanı için oldukça karmaşık

Detaylı

Deniz Esemenli ile Üsküdar Turu 27 Ekim 2013, Pazar

Deniz Esemenli ile Üsküdar Turu 27 Ekim 2013, Pazar Deniz Esemenli ile Üsküdar Turu 27 Ekim 2013, Pazar Tur Danışmanımız: Doç. Dr. Deniz Esemenli, Sanat Tarihçisi Buluşma Noktası: Üsküdar Meydanı, III. Ahmet Çeşmesi önü Tur başlama saati: 09.00 Gezimizin

Detaylı

Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir

Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir 1 / 6 2014/11/14 17:03 Erasmus programı ile gidilebilecek en iyi 10 şehir Öykü Çetin Radikalist / 09/11/2014 Erasmus projesi her yıl yüzlerce öğrenciye farklı ülkelerde eğitim alma fırsatı sunuyor. Peki,

Detaylı

Sultanbeyli de ayrıcalıklı bir dünya...

Sultanbeyli de ayrıcalıklı bir dünya... Sultanbeyli de ayrıcalıklı bir dünya... Şehir hayatının kolaylıklarından vazgeçmeden şehrin karmaşasından uzaklaşmayı planlıyorsanız; evinize geldiğinizde huzurlu ve güvenli bir ortamda dinlenmek, sıcak

Detaylı

Haçlı Seferlerinin hızının azaldığı 13. yüzyılın ilk yarısı Anadolu Selçukluları için bir yayılma ve yerleşme dönemi olmuşken, İlhanlı vesayeti

Haçlı Seferlerinin hızının azaldığı 13. yüzyılın ilk yarısı Anadolu Selçukluları için bir yayılma ve yerleşme dönemi olmuşken, İlhanlı vesayeti Selçuklular, 1100 KAPALI MEDRESELER Haçlı Seferlerinin hızının azaldığı 13. yüzyılın ilk yarısı Anadolu Selçukluları için bir yayılma ve yerleşme dönemi olmuşken, İlhanlı vesayeti altında geçen ikinci

Detaylı

Adıyaman'ın İsmi Nereden Geliyor?

Adıyaman'ın İsmi Nereden Geliyor? ADIYAMAN Adıyaman'ın İsmi Nereden Geliyor? Rivayete göre; Adıyaman şehrini doğu, batı ve güney yönlerinde derin vadiler çevirmiştir. Bu vadilerin yamaçları zengin meyve ağaçları ile kaplı olduğu gibi,

Detaylı

DENİZ YILDIZLARI ANAOKULU MAYIS AYI 1. HAFTASINDA NELER YAPTIK?

DENİZ YILDIZLARI ANAOKULU MAYIS AYI 1. HAFTASINDA NELER YAPTIK? DENİZ YILDIZLARI ANAOKULU MAYIS AYI 1. HAFTASINDA NELER SERBEST ZAMAN YAPTIK? Çocuklara sporun önemi anlatıldı ve her sabah spor yaptırıldı. Çocuklar ilgi köşelerinde öğretmen rehberliğinde serbest oyun

Detaylı

16 18 EKİM 2014 KAPADOKYA TURU

16 18 EKİM 2014 KAPADOKYA TURU 16 18 EKİM 2014 KAPADOKYA TURU 16 EKİM 2014 Saat 20.00 de Ankara dan Kapadokya ya hareket. Otele varış ve serbest zaman. 17 EKİM 2014 TAM GÜN KAPADOKYA TURU - 08:30 17:00 GÖREME PANORAMA Turdaki ilk yer

Detaylı

Mavişehir in butik sitesi

Mavişehir in butik sitesi Mavişehir in butik sitesi Siena Evleri nin yeni etabı Siena Plus Mavişehir, nostaljik mimarisi, üst sınıf donanımı, akıllı ev teknolojileri ve ince düşünülmüş ayrıntılarıyla bölgede farklılığını bir kez

Detaylı

SORU 3 Hedef kullanıcının çocuk-genç-yetişkin olması kararı tasarımcıdan mı beklenmektedir? CEVAP 3 Kullanıcıların yetişkin olduğu düşünülmelidir.

SORU 3 Hedef kullanıcının çocuk-genç-yetişkin olması kararı tasarımcıdan mı beklenmektedir? CEVAP 3 Kullanıcıların yetişkin olduğu düşünülmelidir. KOÇTAŞ ÜRÜNLERİYLE İÇ MEKAN TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI 2014 SORU-CEVAPLAR: SORU 1 Koçtaş kataloğundan seçeceğimiz ürünlerin detay-renk ve görünüşlerinde değişiklik yapabilir miyiz? (kulp ya da kapak boyutları

Detaylı

7.Ünite: ESTETİK ve SANAT FELSEFESİ

7.Ünite: ESTETİK ve SANAT FELSEFESİ 7.Ünite: ESTETİK ve SANAT FELSEFESİ Estetik ve Sanat Felsefesi Estetiğin Temel Soruları Felsefe Açısından Sanat Sanat Eseri Estetiğin Temel Kavramları Estetiğin Temel Sorunlarına Yaklaşımlar Ortak Estetik

Detaylı

AFRİKA DAKİ AKDENİZLİ TUNUS Türk Hava Yolları ile - 3 Gece 4 Gün

AFRİKA DAKİ AKDENİZLİ TUNUS Türk Hava Yolları ile - 3 Gece 4 Gün AFRİKA DAKİ AKDENİZLİ TUNUS Türk Hava Yolları ile - 3 Gece 4 Gün 04 07 Ekim 2014 Kurban Bayramı Turu Neden Gitmeli? Hem Afrika hem de Akdeniz in havasını teneffüs edebileceğiniz, kendine has kültürü ile

Detaylı

TÜRKİYE DE MÜZECİLİK VE MÜZECİLİK TARİHİ

TÜRKİYE DE MÜZECİLİK VE MÜZECİLİK TARİHİ TÜRKİYE DE MÜZECİLİK VE MÜZECİLİK TARİHİ Müze Nedir? Sanat ve bilim eserlerinin veya sanat ve bilime yarayan nesnelerin saklandığı, halka gösterilmek için sergilendiği yer veya yapılara müze denir. Müzeler,

Detaylı

"Gerçek tasarımcı elinde firca ile doğar" iç mimar Anna Malyakina'yı tam anlamıyla tanımlayan bir ifade. Anna çizim yapmaya konuşmayı öğrenmeden

Gerçek tasarımcı elinde firca ile doğar iç mimar Anna Malyakina'yı tam anlamıyla tanımlayan bir ifade. Anna çizim yapmaya konuşmayı öğrenmeden O O LY F RT L Kİ Ş E İS PO "Gerçek tasarımcı elinde firca ile doğar" iç mimar Anna Malyakina'yı tam anlamıyla tanımlayan bir ifade. Anna çizim yapmaya konuşmayı öğrenmeden başlamıştır. Çocukluk döneminde,

Detaylı

ĐSTANBUL DOLMABAHÇE SARAYI, SAAT KULESĐ VE CAMĐĐ TEKNĐK GEZĐSĐ RAPORU

ĐSTANBUL DOLMABAHÇE SARAYI, SAAT KULESĐ VE CAMĐĐ TEKNĐK GEZĐSĐ RAPORU ĐSTANBUL DOLMABAHÇE SARAYI, SAAT KULESĐ VE CAMĐĐ TEKNĐK GEZĐSĐ RAPORU Fakültemiz lisans programında açılan MĐM 376 Anadolu Uygarlıkları Teknik Seçmeli Dersi kapsamında yapılması planlanan Đstanbul Dolmabahçe

Detaylı

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir?

Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Anneye En Güzel Hediye Olarak Ne Alınması Gerekir? Hayatımızın en değerli varlığıdır anneler. O halde onlara verdiğimiz hediyelerinde manevi bir değeri olmalıdır. Anneler için hediyenin maddi değeri değil

Detaylı

keşfetmeye hazır mısın?

keşfetmeye hazır mısın? keşfetmeye hazır mısın? Kazım Dirik Mah. 372/16 Sokak No6 Bornova - İZMİR Tel 0232 339 25 55-56 Faks 0232 339 25 57 www.mevaport.com info@mevaport.com w w w. m e v a p o r t. c o m Tarihçemiz Üç kardeşin

Detaylı

Ankara da SELÇUKLU MİRASI. Arslanhane Camii. (Ahi Şerafeddin) 58 YEDİKITA

Ankara da SELÇUKLU MİRASI. Arslanhane Camii. (Ahi Şerafeddin) 58 YEDİKITA Ankara da SELÇUKLU MİRASI Arslanhane Camii (Ahi Şerafeddin) 58 YEDİKITA Çizim: Yük. Mim. Mehmet Emin Yılmaz 11. yüzyıldan başlayarak Anadolu ya yerleşmeye başlayan Türkler, doğuda Ermeni ve Gürcü yapıları,

Detaylı

AKDENİZ İN KUCAĞINDAKİ TARİH ;MAMURE Kapıdaki gişeye yaklaşıp kaleye girmek için ücret ödemek istedim. O sırada gişede oturan hanım görevlinin

AKDENİZ İN KUCAĞINDAKİ TARİH ;MAMURE Kapıdaki gişeye yaklaşıp kaleye girmek için ücret ödemek istedim. O sırada gişede oturan hanım görevlinin AKDENİZ İN KUCAĞINDAKİ TARİH ;MAMURE Kapıdaki gişeye yaklaşıp kaleye girmek için ücret ödemek istedim. O sırada gişede oturan hanım görevlinin elindeki Posta Gazetesi ne takıldı gözüm.görevli hanımın gözü

Detaylı

Geleceği Bugünden Görmek...

Geleceği Bugünden Görmek... Geleceği Bugünden Görmek... Skycity - Pera GYO A.Ş. tarafından geliştirilmiş ve Denizli de satışa sunulmuş ticari binaların tescilli markasıdır. İş Dünyasında Yeni Bir Anlayış Skycity; Ege nin hızla gelişen

Detaylı