WIN EURASIA Automation

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "WIN EURASIA Automation"

Transkript

1 WIN EURASIA Automation KapanıĢ Raporu Uluslararası Otomasyon, Electrotech, Materials Handling, Hydraulic & Pneumatic Fuarları Mart 2015 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Ġstanbul TURKĠYE

2 1 Ġçindekiler 02 WIN EURASIA Automation 03 Katılımcı Bilgileri 04 Fuarlar ve Özel Bölümler 05 Highlights 07 Katılımcı Görüşleri 24 Ziyaretçi Bilgileri 25 Uluslararası Ziyaretçi Bilgileri 26 Ziyaretçi Görüşleri 29 Pazarlama Aktiviteleri 34 Destekleyenler 36 Galeri

3 WIN EURASIA Automation Sektörün nabzını tutmaya devam ediyor! Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen WIN Eurasia Automation, Avrasya'nın en önemli endüstri fuarı olma pozisyonunu bir kez daha pekiştirdi. Otomasyon Eurasia, Electrotech Eurasia, Materials Handling Eurasia ve Hydraulic&Pneumatic Eurasia fuarlarını bir araya getiren etkinlik; kablolardan akışkan gücü teknolojilerine, sürücü teknolojilerinden yazılımlara,robot kollarından insansız forkliftlere bir fabrika için gerekli tüm çözümleri tek çatı altında ziyaretçilerine sundu. WIN Eurasia Automation gün boyunca 77,244 ziyaretçiyi ağırladı. Bu ziyaretçilerin %88 i karar vericilerden oluşuyordu ve özellikle otomotiv, elektrik/elektronik, makine ve otomasyon sektörlerinden gelmekteydiler. Ziyaretçilerin %90 a yakın kısmı fuardan memnuniyetlerini dile getirdiler. Bir sonraki WIN Eurasia Automation Fuarı Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir. 1,581 Katılımcı 29,051 m² net alan 77,244 Profesyonel Ziyaretçi

4 3 Katılımcı Bilgileri Almanya, İtalya, ABD, Çin, İngiltere, Tayvan, Kore, Japonya, İs veç, Hollanda ve Turkiye başta olmak üzere 41 ülkeden 1,581 firma WIN EURASIA Automation Fuarında ürünlerini sergiledi. Çin, Almanya, İtalya, Japonya ve Güney Kore ülke pavilyonlarıyla temsil edildi. Uluslararası Katılımcı Ülkeleri Ġngiltere; 9% Çin; 11% ABD; 11% Ġtalya; 15% Almanya; 22% Tayvan; 6% Kore; 4% Japonya; 4% Ġsveç; 2% Hollanda; 2% Ġsviçre; 2% Fransa; 2% Ġspanya; 2% Avusturya; 1% Hindistan; 1% Diğer; 7%

5 4 WIN Fuarları ve Özel Bölümler 788 Katılımcı 241 Katılımcı 396 Katılımcı 156 Katılımcı WIN EURASIA Automation Fuarı bu yıl ana fuar kategorilerinin yanısıra Pump Plaza özel bölümü ile ön plana çıktı. Pump Plaza pompa uygulamaları için çözümler ve sistemler sunan komponentlerin bir arada sunulduğu özel bir pavilyondur. Turkiye gelişen pazarı ile Hannover Messe den sonra bu özel bölüm için seçilmiş ikinci ülke oldu.

6 5 Highlights Otomasyon Eurasia Fuarı'nda ziyaretçiler, en küçük devrelerin bile birbiriyle iletişim halinde olduğu, küçültülmüş ve inceltilmiş komponentlerle hayvan ve insan hareketleri taklit edilerek geliştirilmiş en ileri teknolojiye sahip robot ve robot kollarını görme fırsatı elde ettiler. Özellikle, gıda sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu az zamanda daha çok ürün üretme/paketleme ve bunu yaparken ürüne zarar vermeme hedefine ulaşmak, daha esnek, ve ergonomik robotik kollarla artık daha kolay. Dünyanın en hızlı paketleme robotik kolu Otomasyon Eurasia'da sergilendi. Bir diğer önemli gelişme ise Materials Handling Eurasia fuarında ziyaretçilerle buluşturuldu. Yüksek hareket esnekliğine sahip; dar koridorlarda bile iyi bir performans sağlayan, insansız istifleme- depolama çözümleri fuarda sergilendi. Bu ürünler, bileşimlerindeki akıllı navigasyon ve sensörler sayesinde, rotalarını kolayca bulabiliyor ve engel algılıyıcılar ile kendi kendilerini kontrol edebiliyorlar.

7 6 Highlights Endüstri 4.0'ın etkisi, Electrotech Eurasia Fuarı kapsamında da kendini gösterdi. Fuar boyunca sergilenen IP numarasına sahip ve birbiriyle haberleşebilen elektronik komponentler, akıllı ve inceltilmiş emniyet röleleri gibi çeşitli ürünlerin, üretim süreçlerinin daha etkili bir şekilde kontrolüne olanak sağladığı gözlemlendi. Hidrolik&Pnömatik Eurasia katılımcıları ise otomasyon teknolojilerindeki gelişmeleri destekleyen yenilikçi akışkan gücü ürünlerini tanıttı.

8 7 Katılımcı Görüşleri GÖKHAN YÜCEL, PHOENIX CONTACT, GENEL MÜDÜR Phoenix Contact 1923 yılında Almanya nın Essen şehrinde kurulmuş bir şirket ve kendi endüstriyel otomasyon alanında dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. 17 bin üzerinde çalışanımız ve 1.8 milyara yakın ciromuz var. WIN EURASIA AUTOMATION fuarına senelerdir katılıyoruz ve sektörün en büyük fuarlarından biri olması nedeniyle bulunmak istediğimiz bir fuar. Burada 70 bin üzerinde katılımcı, 90a yakın ülkeden ürünlerimizi tanıtıp en son teknolojilerimizi görme imkanına sahip oluyorlar. Standımızda endüstriyel bağlantı teknolojileri, endüstriyel elektronik, cihaz bağlantı teknolojileri ve otomasyon alanındaki son teknolojilerimizi gösteriyoruz. Bu alanda dünyanın en ince emniyet rölesi ve kesintisiz enerji iletimi sağlayan aşırı gerilim koruma sistemleri fuarda özellikle müşterilerimizin çok ilgisini çekiyor. Önümüzdeki senelerde de WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılmayı muhakkak düşünüyoruz. Bu sene daha büyük bir stantta daha geniş bir ürün portföyüyle müşterilerimizle buluşma imkanı bulduk ve aldığımız tepkiler de oldukça olumlu bu alanda.

9 8 Katılımcı Görüşleri OSMAN TÜRÜDÜ, FESTO, GENEL MÜDÜR Festo merkezi Almanya Singen de bulunan,71 ülkede kendi şirketleriyle faaliyet gösteren,200 ülkede temsilcilikleri ile faaliyette bulunan endüstriyel otomasyon alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Yaklaşık olarak son 15 yıldır WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılıyoruz. Bu fuarlar istediğimiz müşteri segmentine ulaşmak için çok büyük bir imkan yaratmakta bizlere. Özellikle bu yılki fuarda sergilediğimiz ürünlerde ilk önce BI12 ürünlerimiz var. Bu ürünlerimiz doğadan, canlılardan esinlenerek gerek arge faaliyetleri gerekse endüstriyel alanda canlılardan esinlenerek yapılan bu ürünlerin nasıl kullanılabileceği konusunda bir sergimiz var. Bunun haricinde şirketimizin faaliyet göstermiş olduğu temel pnömatik ürünler, process endüstrisi ürünleri ve elektrik sürücülü sistemler üzerinde faaliyetli ürünlerimizi sergilemekteyiz. Aynı zamanda didaktik ve eğitim bölümümüz de fuarımızn 2.kısmında yer almaktadır. Genel hatlarıyla fuardan oldukça memnun kaldık.bu yılki katılımcı düzeyi oldukça yüksek. Oldukça yoğun bir fuar sezonu geçiriyoruz bu açıdan baktığımızda. Özellikle Hannover Messe ye teşekkür ederiz.

10 9 Katılımcı Görüşleri PEPPERL-FUCHS, TOLGA KUTLU, SATIġ MÜDÜRÜ Türkiye de de faaliyetlerimizi yaklaşık 10 yıldır sürdürmekteyiz. Yaklaşık 9 yıldır da WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılımcı olarak iştirak etmekteyiz. Bu seneki fuarda özellikle lojistik sektörüne yönelik ürünler ön plana çıkıyor. Bunlar forklift ya da agv dediğimiz insansız araçların navigasyonu için kullanılan ürünler. 360 derece alan tarayıcı, lazer sensörler gibi ürünler fuarda önplana çıkıyor. Genellikle yurtiçi ağırlıklı olmakla birlikte yurtdışından da bizi çok ziyaret ediyorlar. Beklentilerimiz yüksek.fuardan gayet memnunuz. CUBERA, ÇĠLER ORTAÇ, SATIġ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ Cubera olarak alçak gerilim pano imal ediyoruz. 17 yıllık deneyimizde öğrendik ki biz aslında bu işi çok daha hızlı ve basit yapabiliriz. Fuara da bu büyük panomuzla geldik. Aslında tamamıyla show amaçlı bir pano,6 metre boyunda. Montajı yaklaşık 2 gün sürdü. WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına yaklaşık 7 senedir katılıyoruz.kesinlikle katılımcı sayısı açısından Türkiye coğrafyasından ve dünyadan birçok kişinin ziyaret ettiği bir fuar. Dolayısıyla inanılmaz bir geridönüş alıyoruz. Bu yüzden özellikle WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarında her sene mutlaka oluyoruz.

11 10 Katılımcı Görüşleri YASKAWA TURKEY, TURGAY HALĠMLER, GENEL MÜDÜR 3 seneden beri Türkiye deyiz ve 3 seneden beri WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katılıyoruz. WIN EURASIA AUTOMATION fuarı bizim için çok önemli. Çünkü özellikle bizim gibi sonradan Türkiye de firması olan firmaların bir çok makine ürünleri olduğundan dolayı teknik servis-teknik destek sunabilir diyebiliriz. Yaskawa Türkiye ilk defa her 3 ürün gamını robot, d.motion ve vipa yı- üçünü bir arada çözüm paketi olarak sunabilen firmalardan biri. O yüzden çözüme odaklı ürün olarak Türkiye de sunuyoruz. 3 seneden beri Türkiye deyiz ve 3 seneden beri WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katıldık, bundan sonra da katılmayı düşünüyoruz.geçen 2 seneye göre bu sene 2 kat daha büyük bir standımız var umarım seneye tekrar bunu katlayabiliriz.

12 11 Katılımcı Görüşleri SCHUNK, EMRE SÖNMEZ, GENEL MÜDÜR 2007 yılında Türkiye ye giriş yaptık yılından itibaren Hannover Messe ile beraber WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katılımımızı gerçekleştiriyoruz. Türkiye de özellikle robotlu uygulamalarla ilgili müşterilerimize çözümler sunuyoruz. Otomasyon alanında ve robot konusunda şu an dünya lideri olan bir Alman firmasıyız. Bizim için çok başarılı geçen bir fuar süreci. Her sene müşteri ziyaretlerimiz gittikçe artıyor.daha büyük fuar katılımlarıyla da fuara olan katkımızı artırıyoruz ve ülke ekonomisine katma değer katmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. WIN EURASIA AUTOMATION fuarları özellikle otomasyon alanında müşterilerimizin yoğun olarak ziyaret ettiği, hem Türkiye den hem de yurtdışından pek çok müşterilerimizi davet ettiğimiz,bizim için son derece önemli bir fuar. Bu fuarlara önümüzdeki yıllar da aynı şekilde katılmaya devam edeceğiz.

13 12 Katılımcı Görüşleri GÜRALP VĠNÇ VE MAKĠNA, MEHMET YIKILMAZ, PAZARLAMA MÜDÜRÜ Yaklaşık 10 yıldır katıldığımız WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarında çift girişli gezer köprü vinç ve zincirli kaldırma makinalarımızı sergiliyoruz. Şu anda fuarın konusu olan tüm sektörlerden birçok farklı ziyaretçileri kabul etmiş durumdayız. Oldukça verimli geçen bir fuar yaşıyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde de katılımlarımızın her iki fazda da devam edeceğini düşünüyoruz. Umuyoruz ki özellikle yabancı katılımcıların arttığı daha nice fuarları hep birlikte yaşarız.

14 13 Katılımcı Görüşleri WITTENSTEIN ALPHA, ĠSRAFĠL BĠLGĠN, SATIġ MÜHENDĠSĠ WITTENSTEIN ALPHA olarak bu sene 30.yılımızı kutluyoruz. Düşük boşluklu hassas planet redüktör ve pinyon üretiyoruz. Ortadoğu pazarında Türkiye bizim için önemli bir konum elde ediyor. Bu yüzde artık Türkiye deyiz, müşterilerimize daha yakınız. WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılım olarak bu sene 6.senemiz. Bizim için önemli bir fuar,önemli bağlantılar elde ettik. Önümüzdeki yıllarda katılımımızı ve yerimizi daha yükseltmek istiyoruz ve işlerimizin devamlı olarak başarılı gitmesini ümit ediyoruz. NEUGART, GÖKSEL TETĠK, GENEL MÜDÜR Bu sene fuarda 5.senemizdeyiz, tekrar aynı yerdeyiz. Fuar oldukça hareketli ve aktif geçmekte. Bu sene de her zamanki gibi ziyaretçi ve katılımcı sayısında bizi de memnun eden güzel rakamlar var. Neugart olarak 1928 de kurulduk. 90 seneyi aşkın bir firmayız ve bu seneki en büyük aktivitemiz 40.yılımızı kutluyoruz. 40 yıl hassas planet redüktör diye kelimeyi söyleyelim.bizim de Türkiye de 5.senemiz bunla beraber fuarlarda aktif bir şekilde müşterilerimizi karşılıyoruz.

15 14 Katılımcı Görüşleri STILL ARSER, MURAT DĠLLĠCE, FĠRMA MÜDÜRÜ Şu anda fuarın 3.günündeyiz. Still Arser Alman ortaklı bir şirket. Türkiyede 3 yıldan beri Alman ortaklığıyla beraber faaliyet yürütüyor. Forklift ve depo ekipmanları,introlojistik alanında lider markalardan,firmalardan biri. WIN EURASIA AUTOMATION fuarına sürekli iştirak ediyoruz. Burda aynı anda tüm sektör rakip firmalarımız, tüm sektörün ilgili alakalı tedarikçi müşteri profilindeki firmalarla bir araya gelme fırsatı buluyoruz. Bundan çok memnunuz. Sektörün bir arada olması açısından yeni gelişmelerden haberdar olmak açısından oldukça verimli geçiyor. WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarında otomasyon,metal gibi değişik fazların birarada olmasını avantaj olarak görüyorum. Otomasyon için gelen ziyaretçiler aynı zamanda biz onlarla da görüşme imkanı yakalama şansı buluyoruz.bizim için de o alan ayrıca ek bir alan yaratmış oluyor. Bundan sonra da tüm WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına iştirak edeceğimizi düşünüyorum.

16 15 Katılımcı Görüşleri KASTAġ, AHMET PINARLI, YURTĠÇĠ SATIġ MÜDÜRÜ Fuarların bizim için önemi ciddi derecede artmaya başladı.birçok müşterimizi burda görme, onlara yaptığımız yenilikleri anlatma fırsatı buluyorıuz. Özellikle büyüyen firmaların bir ihtiyacı bu. Çünkü bu müşterilerimizin hepsini aynı anda bütün sene içinde ziyaret etme şansımız malesef olmuyor. Ama burda firmamızın hem teknik hem satış personeli birçok bölgeden firmayı görme şansı oluyor onların isteklerini dinleme ve onlara yaptıklarımızı çok daha güzel bir şekilde anlatma şansımız oluyor. Onlarla ciddi bir bağlantı kuruyoruz ve burdaki bu bağlantılarımızı tüm yıla yayarak bunları bir gelişim fırsatı olarak kullanma şansımız oluyor. Hem Türkiyede hem dünyada bu fuarların bizim için önemi çok fazla. Onun dışında yeni müşterilerle yeni insanlarla tanışma fırsatımız oluyor; bunların bazısı hemen işe dönüşüyor bazısı projelerle beslenip geliştirip işe dönüşme fırsatı yaratıyor. Bu da Kastaş ın,firmaların büyümesinde önemli derecede rol oynuyor bu nedenle bu fuarlar devam ettiği sürece bu fuarlara katılmaya bundan da verimli ve iyi bir şekilde faydalanmaya devam edeceğiz.

17 16 Katılımcı Görüşleri MITSUBISHI, YĠĞĠT KÜNTAN, SATIġ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ Uzun yıllardır katıldığımız endüstriyel fuara bu yıl da güzel bir stantla katıldık yılından beri hazır olduğumuz endüstri 4.0 konseptinin muadili olan enfactory konseptini digital factory,sanal factory adıyla fuar standımızda sergiledik. Onun dışında son teknoloji üretimlerimiz olan A800 serisi frekans ve mertörlerimizi ziyaretçilerimize sunma fırsatı yakaladık. Fuar performansından memnunuz, prestijli bir stantla katıldık ve yoğun ziyaretçilerimize Mitsubishi nin gücünü gösterme fırsatı yakaladık. MAVĠLĠ ELEKTRONĠK, ĠPEK YAVUZ, PROJE VE SATIġ MÜHENDĠSĠ Biz Mavili Elektronik olarak 30 yıldır yangın ve gaz algılama sistemlerinin üretimini,satışını ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz yılından beri ise WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılıyoruz ve bundan çok memnunuz. Gerek katılımcı kitlesinin geniş olması ve çok çeşitli olması sebebiyle de gerçekten büyük bir memnuniyetle katılımımızı gerçekleştiriyoruz. Bize bu şansı sunan WIN EURASIA AUTOMATION fuarları ailesine de çok teşekkür ederiz.

18 17 Katılımcı Görüşleri EMAS GROUP, GAZANFER SANLITOP, YÖNETĠM KURULU BAġKANI Bu fuara yıllardır katılıyoruz. Aslında fuarları devreye koymakla birçok şeyi çözmüş oluyor insanlar. Çünkü biz eğer yüzlerce müşterimizi ziyaret etmek ve mallarımızı tanıtmak için ayaklarına gitmek durumunda kalsaydık bir sene yetmezdi. Halbuki burdaki 4 günde bütün müşterilerimiz geliyor bütün ürünlerimizi görüyor özelliklerimizi öğreniyor ve dostluklarla beraber görüşüp ayrılıyorlar. Bunu hiçbir şekilde başka türlü sağlayamayız o bakımdan özellikle WIN EURASIA AUTOMATION fuarları olarak çünkü biz Almanya da da senelerdir aynı fuara katılıyor ve çok iyi sonuçlar alıyoruz. Her sene de değişik ilaveler yaparak büyüyerek ve güzellikler katarak fuarları süslemeye çalışıyoruz. Ama en büyük süsleme yeni ürünlerle oluyor çünkü her yeni ürün yeni bir konu anlamına geliyor ve bu sayede oldukça başarılı ve mutlu oluyoruz. WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarını bu yüzden değerlendiriyoruz ve bu konuda emeği geçen herkesi de kutluyoruz. Çünkü gerçekten böyle büyük bir organizasyonun böylesine rahat ve aksaksız bir şekilde işlemesi kolay bir iş değil. O bakımdan teşekkür ediyoruz hepinize,saygılar sunuyoruz.

19 18 Katılımcı Görüşleri JUNGHEINRICH, EMRE TAġÇI, SATIġ MÜDÜRÜ Bu sene 2015 yılının ilk fuarında JUNGHEINRICH olarak WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katıldık. JUNGHEINRICH olarak tüm fuarlara katılıyoruz, özellikle WIN EURASIA AUTOMATION fuarı bizim için bu yılın en güzel,en önemli fuarı.bu yıl özellikle Türkiye ye hidrostatik makinalarını tanıttık. Dünyada hidrostatik makinalar başka ülkelerde satılmasına rağmen Türkiye de ilk olarak bu yıl piyasaya çıkardık ve tüm dünyadaki hidrostatik makine kalitemizi Türkiye de müşterilerimizle buluşturmaya karar verdik. WIN EURASIA AUTOMATION fuarı bizim için bu yıl çok başarılı oldu. Yerel müşterilermiz, farklı müşterilerimiz geldi. Türkiye nin her alanından birçok müşteri geldi. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bizim için çok başarılı oldu,seneye buluşmak üzere.

20 19 Katılımcı Görüşleri FREUDENBERG, SEDAT YURDAKUL, SATIġ MÜDÜRÜ Freudenberg olarak tabiki Türkiye pazarında var olabilmek için WIN EURASIA AUTOMATION fuarı gibi fuarlara çok büyük ilgi duyuyoruz ve katılmak istiyoruz. Bu seneki aldığımız referans da çok güzeldi. Çok büyük ziyaretçilerimiz oldu önemli firmalar geldi. Dünya çapında önem arz eden, büyük firmalarla çalışan Türk firmaları geldi. Burda biz onlarla bağlantı kurabildik. Almanya daki ve Türkiye deki üretimimizle onların ilgisini çekebildik. Zaten avruupa ve dünyayla çalışmak istyiyorsanız belirli bir kaliteyi yakalamanız gerekiyor. Ve Freudenberg de innovatif çözümlerle burdaki ihtiyaçları giderebiliyor. Burda olmaktan çok mutluyuz çok güzel firmalarla tanıştık, işbirliğine girdik. Önümüzdeki seneler de WIN EURASIA AUTOMATION fuarı bizim için daima çok önemli kalacaktır.

21 20 Katılımcı Görüşleri EAE, ERDOĞAN DEMĠREL, PROJE VE SATIġ MÜDÜRÜ WIN EURASIA AUTOMATION 2015 fuarı beklentilerin ötesinde geçti. Bu fuarda daha fazla üst kullanıcı grupları ve elektrik sektörünün üst oyuncuları yerine daha fazla orta ve alt oyuncuları görmekteyiz. Bu bir anlamda iyi. Pazarda gelişme olduğunu, pazarın yaygınlaştığını da gösteriyor. Özellikle yeni gelişmekte olan mühendislik şirketleri ve müteahhitlik şirketlerini bu fuarda gördük. Bu açıdan fuarın beklentilerin karşıladığını ifade edebiliriz. Diğer taraftan pazardaki gelişmelere paralel olarak yeni üreticiler ve yeni ürünler de bu fuarda ortaya çıkmış durumda. Biz genel anlamda fuardan beklentimizi aldığımızı, farklı müşteri gruplarına ulaştığımızı, yeni teknoloji ve ürünlerimizi de yeni müşteri gruplarına anlattığımızı ifade edebilirim.

22 21 Katılımcı Görüşleri JETRO, TOMOHIRO YODEN, MÜDÜR YARDIMCISI WIN EURASIA AUTOMATION otomasyon fuarına 3 yıldır katılmaktayız. Bu yılki konseptimiz sensörlar ve ölçüm teknolojileri. Türkiye de bulunmayan Japonya da üretilmiş bileşen ve ürünleri tedarik etmeyi istiyoruz. Yani Japon şirketlerini Türk şirketlerine tedarikçi olmaları için desteklemekteyiz. WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katıldığımız için çok mutluyuz çünkü fuar sırasında faydalı iş görüşmeleri gerçekleştiren katılımcılardan güzel geri dönüşler aldık. Diğer Japon şirketlerine de WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katılmayı düşünmelerini ve dinamik Türk pazarını görmelerini tavsiye ediyoruz.

23 22 Katılımcı Görüşleri HARMONIC DRIVE AG, EKREM R. SĠRMAN, BAġKAN Biz Almanya kökenli hareket kontrol üretim şirketi Harmonic Drive AG yiz. 7. Kez İstanbul da WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katılıyoruz. Buraya gelerek birçok başarı kazandık, çünkü bu fuar Türkiye pazarına girmemize olanak vermektedir. Bu yıl siparişlerin yenilendiğini gördük ve katıldığımız için çok mutluyuz. Ayrıca gelecek yıl da burada olma niyetindeyiz. PUMP PLAZA, MARCEL MEIJER, GENEL MÜDÜR Hollanda kökenli bir yayın şirketiyiz ve İstanbul WIN EURASIA AUTOMATION de ilk kez düzenlenen PUMP Plaza yı organize etmekteyiz. Burada olmaktan çok mutluyuz. Buraya çok güzel pompalar getirdik. Dünya nın en büyük markaları burada bizimle birlikte. Umarız 2016 da yine ziyaret edersiniz, şimdilik çok mutluyuz. Standımıza pek çok insan vardı. Yani pompalar ile bağlantı kuruyoruz. İlk kez ziyaret ediyoruz ama bu güzel trend fuarına daha fazla katılacağız. İstanbul daki organizasyonun desteği ve promosyonu ile umarım ki 2016 da yeniden görüşeceğiz. Çok teşekkür ederim.

24 23 Ziyaretçi Bilgileri WIN EURASIA Automation Fuarları 33 farklı sektörden profesyoneller tarafından ziyaret edildi. Ziyaretçilerin %77 si karar vericilerden oluģmakta Ziyaretçilerin %75 i gelecekteki sipariģleri için bilgi topladıklarını belirtti Elektrik/Elektronik Makine Otomotiv Endüstriyel Otomasyon Enerji Hidrolik-Pnömatik Gıda Demir-Çelik İnşaat Beyaz Eşya Plastik Isıtma - Soğutma Sektörü Tekstil, Hazır Giyim Ulaştırma Madencilik Kimya Bina Otomasyonu Cam / Seramik Savunma Kozmetik Aydınlatma Alüminyum Tarım Sağlık Perakende / Bayi Kuyumculuk Denizcilik Ambalaj Petrol / Doğalgaz Takım tazgahı Üreticileri Güvenlik / İş Güvenliği Dayanıklı Ürünler Ağaç / Kağıt Sektörü

25 24 Uluslararası Ziyaretçi Bilgileri WIN EURASIA Automation sadece Türkiye yi değil daha büyük bir pazar olan Avrasya ekonomik bölgesinde çok önemli bir role sahiptir. Geniş uluslararası pazarlama aktiviteleri ve mükemmel seyahat bağlantıları ile WIN EURASIA Automation Fuarları Orta Doğu ve Avrupa başta olmak üzere birçok bölgeden ziyaretçiyi ağırladı. Avrupa 38% CIS 12% Amerika 1% Afrika 11% Orta Doğu 31% Asya 7%

26 25 Ziyaretçi Görüşleri SONER SĠNOPLU, ZONGULDAK MAKĠNA MÜHENDĠSLERĠ ODASI YÖNETĠCĠSĠ Zonguldak Makina Mühendisleri odası olarak 45 kişi geldik buraya. Bunların 28 tanesi Bülent Ecevit Üniversitesi nde okuyan öğrenci arkadaşlarımız, geri kalan arkadaşlarımız ise odamıza üye makina mühendisi ve TTK çalışanı personellerimiz. Şu anda benim onlardan aldığım izlenim bu fuarın çok faydalı olduğu ve seneyede katılmak istedikleri. Umarım hep beraber tekrar seneye de burada olacağız.fuarı düzenleyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. EMRE DOĞAN, ERZURUM ELEKTRĠK MÜHENDĠSLERĠ ODASI YÖNETĠCĠSĠ Otomasyon fuarına 3. kez katılıyoruz. Bu fuara 2 otobüs getirdik. 67 katılımcımız var. Elektrik mühendisleri odası ve öğrenci arkadaşlar ağırlıkla geldik. Fuarda yeni teknolojilerle karşılaştık, öğrenci arkadaşlar staj imkanlarını değerlendirdiler ve kendilerini farklı pozisyonlarda istihdam etmek için çalışmalar yaptılar.bizler elektrik mühendisleri odası olarak bu tür etkinliklerde yer almak ve bu organizasyonları sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.sizin de bu organizasyondaki emekleriniz için teşekkür ediyoruz.

27 26 Ziyaretçi Görüşleri Cezayir, MALEK BELHADJ MOSTEFA, BELIMTRONIC Genel Müdürü WIN EURASIA AUTOMATION 2015 uluslararası bağlantılarımızı genişletmek ve mevcut iş ilişkilerimizi güçlendirmek için ideal bir platformdu, ziyaretimiz sırasında daha fazla türk şirketiyle görüştük ve hedef ürünler belirledik. Tunus, HASSEN HADIAOUI, ( MTH ) Ste Moderne des Techniques Hydraulique Genel Müdürü Türkiye deki iş gezim yeni teknolojiler ve tedarikçilerle karşılaşmak için mükemmel bir fırsattı, uluslararası pavilyonları gezdim ve Hidrolik sektörü mükemmeldi. Mısır, TAMER TOLBA, MAS Trading Genel Müdürü Uluslararası ziyaretçiler ve katılımcılar çok iyiydi. Bu durum fuarın bu kadar popüler olmasının net bir kanıtı, ayrıca iş seyahat hizmetleri, organizatörlerce sağlanan otel ve ulaşım hizmetleri çok iyiydi.

28 27 Ziyaretçi Görüşleri Libya, Mohamed Alshamley, Libya Alhadetha (LACO) Construction & Real Estate Investment Genel Müdürü WIN EURASIA Automation 2015 de her zaman büyük sayıda katılımcı yer aldı. Türkiye deki bazı katılımcılarla ilgi çekici görüşmeler yaptık. Filistin, IHAB QARIAB, Top Tec Co. Electronics Genel Müdürü WIN EURASIA Automation da atmosfer çok iyiydi ve fuar günlerinde çok sayıda insanla görüşme fırsatı elde ettik. WIN EURASIA Automation Türkiye de önemli bir fuar olma potansiyeline sahip. Tunus, MONTASSAR ABDRABBOU, VIGNAL 2 TUNUSIE Pazarlama Müdürü İyi karşılama, uluslararası pavyonlara erişim ve elektrik & otomasyon sektöründeki şirketlerin çeşitliliği için organizatörlere ve personele teşekkür etmek bizim için bir zevk.

29 28 Tanıtım ÇalıĢmaları Reklamlar Gazeteler TV ve Radyo Seyahat Dergileri İş Dünyası Yayınları SkyLife Anadolu Jet Hürriyet, Sabah, Habertürk gibi 9 ulusal gazete ve haber portalında reklamlar CNN Türk, NTV Radyo,TRT gibi ulusal ve yerel TV ve Radyo kanalında 3764 sn reklam Havayolu Denizyolu Karayolu seyahat degilerinde reklamlar Tirajı yüksek 13 ulusal ve uluslararası iģ ve ekonomi dergisinde reklam ve ekler

30 29 Tanıtım ÇalıĢmaları Reklamlar Sosyal Mecra Toplu Taşıma Açık Alan Sosyal Metro IDO ġehiriçi mecrada Metrobüs ve Merkezi interaktif Otobüs- Feribot - Noktalarda tanıtım lerde larda Açıkhava çalıģmaları posterler posterler Reklamları

31 30 Tanıtım ÇalıĢmaları DMAG Temsilcilikleri DMAG nin 124 ülkedeki temsilciliklerinin desteğiyle WIN EURASIA Automation tanıtım faliyetleri gerçekleştirildi. Afrika Mozambik İran Cezayir Namibya İsrail Angola Nijerya Japonya Benin Ruanda Ürdün Botsvana Senegal Kazakistan Burkina Faso Güney Afrika Kuveyt Kamerun Güney Sudan Kırgızistan Kongo Sudan Malezya Mısır Svaziland Nepal Etiyopya Tanzanya Umman Gabon Togo Pakistan Gambiya Tunus Filistin Gana Uganda Çin Gine Zambiya Filipinler Fildişi Sahilleri Zimbabve Katar Kenya Asya Suudi Lesoto Ermenisten Arabistan Madagaskar Azerbaycan Singapur Malavi Gürcistan Güney Kore Mali Hong Kong Sri Lanka Fas Hindistan Suriye Morityus Endonezya Tacikistan

32 31 Tanıtım ÇalıĢmaları DMAG Temsilcilikleri Tayvan Tayland Turkmenista BAE Özbekistan Vietnam Avustralya ve Yeni Zelanda Avustralya Yeni Zelanda Avrupa Aravutluk Avusturya Belarus Belçika Bosna Hersek Bulgaristan Hırvatistan Kıbrıs Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Yunanistan Macaristan İrlanda Italya Kosova Letonya Lihtenştayn Litvanya Lüksemburg Makedonya Karadağ Hollanda Norveç Polonya Portekiz Moldova Cumhuriyeti Romanya Rusya Sırbistan Slovakya Slovenya İspanya İsveç İsviçre Ukrayna Birleşik Krallık Kuzey ve Güney Amerika Arjantin Bolivya Brezilya Kanada Şili Kolombiya Ekvador Meksika Paraguay Peru Amerika Birleşik Devletleri Uruguay Venezuela

33 Tanıtım ÇalıĢmaları Delegasyonlar 32 Uluslararası Heyetler: Ekonomi Bakanlığı nın desteğiyle Mısır, Ürdün, Irak, Lübnan, Filistin, Tunus, Yemen gibi Orta Doğu ülkelerinden alım heyetleri ağırlandı. Ayrıca Almanya nın Baden-Württemberg eyaletinden özel bir delagasyon da fuarı ziyaret ederek ikili görüşmeler yaptı. Makine, Otomasyon, Otomotiv, İnşaat ve Elektrik-Elektronik gibi sektörlerden ziyaretçileri çekmek için Arapça, İngilizce, Rusça ve Farsça davetiyeler gönderildi. Ulusal Heyetler: Ticaret Odaları ve diğer paydaşların işbirliği sayesinde, Türkiye nin 35 bölgesinden 62 tane heyet fuarı ziyaret etti.

34 Destekleyenler Sektörel Dergiler sektörel dergiden WIN EURASIA Automation fuarlarına medya desteği.

35 Destekleyenler Organizasyonlar 34

36 Galleri Fuardan Görüntüler 35

37 Galleri Fuardan Görüntüler 36

38 Galleri Fuardan Görüntüler 37

39 Galleri Fuardan Görüntüler 38

40 39 İletişim Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.ġ. Büyükdere Cad. Şarlı İş Merkezi No:103 B Blok K: Mecidiyeköy, İstanbul / Türkiye Ceyda Alp Proje Müdürü Tel Derya Arslan Proje Müdürü Tel Mart 2016 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Takviminize Ģimdiden kaydedin!

WIN EURASIA Metal Working

WIN EURASIA Metal Working WIN EURASIA Metal Working Kapanış Raporu Uluslararası Makina İmalatı, Metal İşleme Teknolojileri, Birleştirme, Kaynak ve Kesme Teknolojileri Yüzey İşleme Teknolojileri Fuarı 12-15 Şubat 2015 Tüyap Fuar

Detaylı

WIN EURASIA METALWORKING Uluslararası Makina İmalatı, Metal İşleme Teknolojileri Birleştirme, Kaynak ve Kesme Teknolojileri Yüzey İşleme Teknolojileri

WIN EURASIA METALWORKING Uluslararası Makina İmalatı, Metal İşleme Teknolojileri Birleştirme, Kaynak ve Kesme Teknolojileri Yüzey İşleme Teknolojileri WIN EURASIA METALWORKING Uluslararası Makina İmalatı, Metal İşleme Teknolojileri Birleştirme, Kaynak ve Kesme Teknolojileri Yüzey İşleme Teknolojileri FUAR KAPANIŞ RAPORU 5 8 HAZİRAN 2014 Tüyap Fuar ve

Detaylı

GÜVENLİĞİN KALBİ ISAF TA ATMAYA DEVAM EDİYOR

GÜVENLİĞİN KALBİ ISAF TA ATMAYA DEVAM EDİYOR GÜVENLİĞİN KALBİ ISAF TA ATMAYA DEVAM EDİYOR 18-21 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞEN ISAF FUARI BU YIL DA YİNE BÜYÜK SES GETİRDİ 18-21 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi nde gerçekleşen

Detaylı

ASANSÖR SEKTÖRÜ RAPORU (2012/1)

ASANSÖR SEKTÖRÜ RAPORU (2012/1) T.C. BĠLĠM, SANAYĠ VE TEKNOLOJĠ BAKANLIĞI ASANSÖR SEKTÖRÜ RAPORU (2012/1) Sektörel Raporlar ve Analizler Serisi 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 Tablolar Listesi... 3 Şekiller Listesi... 4 Kısaltmalar Listesi...

Detaylı

Hidrolik&Pnömatik. Say. www.hidrolikpnomatik.com. Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi

Hidrolik&Pnömatik. Say. www.hidrolikpnomatik.com. Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi Hidrolik&Pnömatik Mayıs - Haziran 2015 Fiyat :10 TL Say :77 ISSN 1303-6386 Ak flkan Gücü ve Kontrol Sistemleri Dergisi 77 www.hidrolikpnomatik.com Say Hidrolik&Pnömatik Sektörünün İlk Dergisi www.hidrolikpnomatik.com

Detaylı

KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ

KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ Hazırlayanlar: Hakan AKIN Kıdemli Dış Ticaret Uzmanı Nazlı ÜSTÜN KTO Etüd Araştırma Md. Yrd. Feyzullah ALTAY KTO Etüd Araştırma Uzmanı Hacı Dede Hakan KARAGÖZ KTO Etüd Araştırma

Detaylı

KARABÜK İLİ İHRACAT POTANSİYELİ YÜKSEK ÜRÜNLERE YÖNELİK HEDEF PAZAR ARAŞTIRMASI RAPORU. Bu Araştırma Raporu. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı nın

KARABÜK İLİ İHRACAT POTANSİYELİ YÜKSEK ÜRÜNLERE YÖNELİK HEDEF PAZAR ARAŞTIRMASI RAPORU. Bu Araştırma Raporu. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı nın KARABÜK İLİ İHRACAT POTANSİYELİ YÜKSEK ÜRÜNLERE YÖNELİK HEDEF PAZAR ARAŞTIRMASI RAPORU Bu Araştırma Raporu Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı nın 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Kapsamında Hazırlanmıştır.

Detaylı

ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ RAPOR ULUSLARARASI KARAYOLU TAŞIMACILIĞI SEKTÖRÜ 2007

ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ RAPOR ULUSLARARASI KARAYOLU TAŞIMACILIĞI SEKTÖRÜ 2007 ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ RAPOR ULUSLARARASI KARAYOLU TAŞIMACILIĞI SEKTÖRÜ 2007 İstanbul, Şubat 2008 1 İÇİNDEKİLER BÖLÜM 1 DÜNYA TİCARETİNE GENEL BAKIŞ.. BÖLÜM 2 TAŞIMACILIK VE LOJİSTİK ALANINDAKİ

Detaylı

başaran 6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı fuar gazetesi Kimya Sektörü nün Türkiye ve Avrasya daki

başaran 6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı fuar gazetesi Kimya Sektörü nün Türkiye ve Avrasya daki ve Bileşenleri Özel Bölümü www.chcistanbul.com 6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı 16-18 Ekim 2014 fuar gazetesi www.pharmaist.net İlaç Hammaddeleri, Bileşenleri ve Teknolojileri Hall: 9-10-11-12 Kayıt

Detaylı

8-10 Nisan 2014 Dubai International Convention & Exhibition Center

8-10 Nisan 2014 Dubai International Convention & Exhibition Center Destekleyen: 8-10 Nisan 2014 Dubai International Convention & Exhibition Center KISACA IPS (International Property Show) IPS NEDİR? IPS (International Property Show), her sene Gayrimenkul ve emlak sektöründe

Detaylı

Her şey, her proje bir

Her şey, her proje bir BAŞKANIN NOTU... www.csd.org.tr İF Expo Uluslararası İstanbul Çorap, İç Giyim Fuarı nın kısa zamanda elde ettiğimiz başarı hiç kuşkusuz tesadüf değil Değerli dostlarım, Her şey, her proje bir hayalle başlar.

Detaylı

Küresel Endekslerde Türkiye nin Rekabet Gücüne İlişkin Bir Değerlendirme. Türkiye nin Küresel Rekabet Düzeyi 2013-2014

Küresel Endekslerde Türkiye nin Rekabet Gücüne İlişkin Bir Değerlendirme. Türkiye nin Küresel Rekabet Düzeyi 2013-2014 Küresel Endekslerde Türkiye nin Rekabet Gücüne İlişkin Bir Değerlendirme Türkiye nin Küresel Rekabet Düzeyi 0-0 TÜRKİYE NİN KÜRESEL REKABET DÜZEYİ KÜRESEL ENDEKSLERDE TÜRKİYE NİN REKABET GÜCÜNE İLİŞKİN

Detaylı

ADO-CRP ROTO VEKA KALE r 12 ASC Plastik-Ascam Cam Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Çevre Mühendisi Cenk Cenkcimenoğlu Nitelikli ve Kalitesi İle Öne Çıkan Ürünlerle Pazar Payını Geliştiren Bir Firmayız

Detaylı

ZONGULDAK İLİ İHRACAT POTANSİYELİ YÜKSEK ÜRÜNLERE YÖNELİK HEDEF PAZAR ARAŞTIRMASI RAPORU. Bu Araştırma Raporu. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı nın

ZONGULDAK İLİ İHRACAT POTANSİYELİ YÜKSEK ÜRÜNLERE YÖNELİK HEDEF PAZAR ARAŞTIRMASI RAPORU. Bu Araştırma Raporu. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı nın ZONGULDAK İLİ İHRACAT POTANSİYELİ YÜKSEK ÜRÜNLERE YÖNELİK HEDEF PAZAR ARAŞTIRMASI RAPORU Bu Araştırma Raporu Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı nın 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Kapsamında Hazırlanmıştır.

Detaylı

Yatırımlar artıyor, rekabet kızışıyor

Yatırımlar artıyor, rekabet kızışıyor editör Yatırımlar artıyor, rekabet kızışıyor Makineleşmenin yeni başladığı yılları saymazsak, Türkiye de iş ve inşaat makineleri sektöründeki rekabet hep çok sert olmuştur. Ölçek olarak belki daha küçük

Detaylı

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ

Başkandan. Değerli Sektör Paydaşları, 2 AİMSADDERGİSİ Başkandan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa S. EROL Değerli Sektör Paydaşları, Derneğimizin resmi yayın organı olan AİMSAD Dergisi nin ilk sayısı

Detaylı

2014 YILI İÇERİK PLANI

2014 YILI İÇERİK PLANI 2014 YILI İÇERİK PLANI OCAK ŞUBAT KAPAK DOSYASI: Kalite, Kullanım Alanı ve Üretim Bölgelerine Göre Buğday Çeşitleri ve Özellikleri KAPAK DOSYASI: Paçallama ve Tavlama Yöntemleri ÜRÜN DOSYASI: Dünya Durum

Detaylı

Türkiye nin sektördeki cazibesi artıyor

Türkiye nin sektördeki cazibesi artıyor EDİTÖR Türkiye nin sektördeki cazibesi artıyor 2008 de başlayan ve etkileri gelişmiş ülkelerde az veya çok hala süren ekonomik kriz, dünya ekonomisindeki birçok ezberi bozdu. Gelişmiş ülkelerin küresel

Detaylı

WORLD SARTEN 2012 / 03

WORLD SARTEN 2012 / 03 SARTEN WORLD 2012 / 03 Sarten Ambalaj iç iletişim yayınıdır 4 ayda bir yayınlanır * Satın alma gücü avantaj sağlıyor * Ürdün lü Kasih in Ortadoğu planı * Sarten in 40 yıllık serüveni * Opet: Başarının

Detaylı

DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ AYLIK YAYINI

DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ AYLIK YAYINI AMBIENTE FUARI TÜRK FİRMALARINA DAR GELDİ ALÜMİNYUMUN DEVLERİ ALUEXPO 2015 TE BULUŞACAK ZÜCCACİYENİN İDEAL ADRESİ: İDEAL HOME İHRACATTA İLK SIRA ALMANYA NIN MART - NİSAN 2015 SAYI: 32 ihracatın en leri

Detaylı

eko panorama hazır giyim ve konfeksiyon

eko panorama hazır giyim ve konfeksiyon eko panaroma hazır giyim ve konfeksiyon deri ve deri mamulleri tekstil ve hammaddeleri halı değerli maden ve mücevherat taşıt araçları ve yan sanayi elektrik ve elekronik makine ve aksamları demir çelik

Detaylı

28 TEMMUZ - 01 AĞUSTOS 2015. www.wfdcongress2015.org. İş ORTAKLIĞI, SERGİ. Paketlerİ. Insan Çesitliliginin Güçlendirilmesi

28 TEMMUZ - 01 AĞUSTOS 2015. www.wfdcongress2015.org. İş ORTAKLIĞI, SERGİ. Paketlerİ. Insan Çesitliliginin Güçlendirilmesi DÜNYA SAĞIRLAR FEDERASYONU xvıı. DÜNYA KONGRESİ 28 TEMMUZ - 01 AĞUSTOS 2015 İstanbul www.wfdcongress2015.org İş ORTAKLIĞI, SERGİ ve Sponsorluk Paketlerİ Insan Çesitliliginin Güçlendirilmesi.. İÇİNDEKİLER

Detaylı

logitrans 2013 Lojistik Endüstrisindeki Yerini Pekiştirdi

logitrans 2013 Lojistik Endüstrisindeki Yerini Pekiştirdi Birinci sayfadaki haberin devamı logitrans 2013 Lojistik Endüstrisindeki Yerini Pekiştirdi AMERİKA ile Almanya nın ardından dünyanın üçüncü büyük lojistik etkinliği seçilen Uluslararası logitrans Transport

Detaylı

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 2 MHGF ADRES BAŞKAN DAN ÖNSÖZ Bir yılı geride bırakıp, yeni bir yıla hazırlandığımız bugünlerde şahsım ve MHGF Yönetim Kurulu adına gözyaşların azaldığı, insanların, çocukların

Detaylı

ZETİNYAĞINDA POTANSİYEL HEDEF PAZARLAR

ZETİNYAĞINDA POTANSİYEL HEDEF PAZARLAR 2012 AYDIN SANAYİ ODASI ZETİNYAĞINDA POTANSİYEL HEDEF PAZARLAR Bu Pazar araştırması, T.C. Güney Ege Kalkınma Ajansı nın desteklediği AYSO Üyesi Tarıma Dayalı Sanayi Sektörünün Dış Ticaret Potansiyelinin

Detaylı

S4-5 ARÜSDER DE SEÇİM S26 S29 S42. S68-69 İPRAGAZ Otomotiv Yakıtlarındaki Tüm Markaları İle Petroleum İstanbul 2015 te GOODYEAR.

S4-5 ARÜSDER DE SEÇİM S26 S29 S42. S68-69 İPRAGAZ Otomotiv Yakıtlarındaki Tüm Markaları İle Petroleum İstanbul 2015 te GOODYEAR. Yayın Sahibi HIZ MEDYA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Burhan FIRAT burhan.firat@radusdergisi.com Genel Yayın Koordinatörü S. Göktan GÜÇLÜ goktan.guclu@radusdergisi.com Reklam Koordinatörü Metin ÜNAL metin.unal@radusdergisi.com

Detaylı

KSO, Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı yapıldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün:

KSO, Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı yapıldı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün: KOCAELİ SANAYİ ODASI ODAVİZYON SAYI 87 ARALIK 2013 KSO, Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı yapıldı Kocaeli Sanayi Odası 7 nci dönem 2 nci Meslek Komiteleri Toplantısı Kartepe Green Park Otel de gerçekleştirildi.

Detaylı

Önsöz. Saygılarımla. Ahmet PELİT. Genel Yayın Yönetmeni. Yıl: 49 Sayı: 581 Ekim 2010 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Tahir BÜYÜKHELVACIGİL

Önsöz. Saygılarımla. Ahmet PELİT. Genel Yayın Yönetmeni. Yıl: 49 Sayı: 581 Ekim 2010 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Tahir BÜYÜKHELVACIGİL Önsöz Yıl: 49 Sayı: 581 Ekim 2010 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Tahir BÜYÜKHELVACIGİL Genel Yayın Yönetmeni Ahmet PELİT Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Nesrin SEVİMLİ Yayına Hazırlayanlar Funda ÖZEN

Detaylı

2013 YILI UN SANAYİ SEKTÖR RAPORU

2013 YILI UN SANAYİ SEKTÖR RAPORU 10.01.2014 TÜRKİYE UN SANAYİCİLERİ FEDERASYONU 2013 YILI UN SANAYİ SEKTÖR RAPORU 1 İÇİNDEKİLER I. DÜNYA BUĞDAY ÜRETİMİ VE PİYASALARI A. DÜNYADA VE TÜRKİYE DE BUĞDAY BİLGİLERİ 1. DÜNYA BUĞDAY ÜRETİMİ VE

Detaylı

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU The Boston Consulting Group (BCG) küresel bir danışmanlık şirketi ve dünyanın yönetim stratejileri konusunda önde gelen fikir liderlerinden biridir. BCG,

Detaylı