WIN EURASIA Automation

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "WIN EURASIA Automation"

Transkript

1 WIN EURASIA Automation KapanıĢ Raporu Uluslararası Otomasyon, Electrotech, Materials Handling, Hydraulic & Pneumatic Fuarları Mart 2015 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Ġstanbul TURKĠYE

2 1 Ġçindekiler 02 WIN EURASIA Automation 03 Katılımcı Bilgileri 04 Fuarlar ve Özel Bölümler 05 Highlights 07 Katılımcı Görüşleri 24 Ziyaretçi Bilgileri 25 Uluslararası Ziyaretçi Bilgileri 26 Ziyaretçi Görüşleri 29 Pazarlama Aktiviteleri 34 Destekleyenler 36 Galeri

3 WIN EURASIA Automation Sektörün nabzını tutmaya devam ediyor! Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen WIN Eurasia Automation, Avrasya'nın en önemli endüstri fuarı olma pozisyonunu bir kez daha pekiştirdi. Otomasyon Eurasia, Electrotech Eurasia, Materials Handling Eurasia ve Hydraulic&Pneumatic Eurasia fuarlarını bir araya getiren etkinlik; kablolardan akışkan gücü teknolojilerine, sürücü teknolojilerinden yazılımlara,robot kollarından insansız forkliftlere bir fabrika için gerekli tüm çözümleri tek çatı altında ziyaretçilerine sundu. WIN Eurasia Automation gün boyunca 77,244 ziyaretçiyi ağırladı. Bu ziyaretçilerin %88 i karar vericilerden oluşuyordu ve özellikle otomotiv, elektrik/elektronik, makine ve otomasyon sektörlerinden gelmekteydiler. Ziyaretçilerin %90 a yakın kısmı fuardan memnuniyetlerini dile getirdiler. Bir sonraki WIN Eurasia Automation Fuarı Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir. 1,581 Katılımcı 29,051 m² net alan 77,244 Profesyonel Ziyaretçi

4 3 Katılımcı Bilgileri Almanya, İtalya, ABD, Çin, İngiltere, Tayvan, Kore, Japonya, İs veç, Hollanda ve Turkiye başta olmak üzere 41 ülkeden 1,581 firma WIN EURASIA Automation Fuarında ürünlerini sergiledi. Çin, Almanya, İtalya, Japonya ve Güney Kore ülke pavilyonlarıyla temsil edildi. Uluslararası Katılımcı Ülkeleri Ġngiltere; 9% Çin; 11% ABD; 11% Ġtalya; 15% Almanya; 22% Tayvan; 6% Kore; 4% Japonya; 4% Ġsveç; 2% Hollanda; 2% Ġsviçre; 2% Fransa; 2% Ġspanya; 2% Avusturya; 1% Hindistan; 1% Diğer; 7%

5 4 WIN Fuarları ve Özel Bölümler 788 Katılımcı 241 Katılımcı 396 Katılımcı 156 Katılımcı WIN EURASIA Automation Fuarı bu yıl ana fuar kategorilerinin yanısıra Pump Plaza özel bölümü ile ön plana çıktı. Pump Plaza pompa uygulamaları için çözümler ve sistemler sunan komponentlerin bir arada sunulduğu özel bir pavilyondur. Turkiye gelişen pazarı ile Hannover Messe den sonra bu özel bölüm için seçilmiş ikinci ülke oldu.

6 5 Highlights Otomasyon Eurasia Fuarı'nda ziyaretçiler, en küçük devrelerin bile birbiriyle iletişim halinde olduğu, küçültülmüş ve inceltilmiş komponentlerle hayvan ve insan hareketleri taklit edilerek geliştirilmiş en ileri teknolojiye sahip robot ve robot kollarını görme fırsatı elde ettiler. Özellikle, gıda sektörünün en çok ihtiyaç duyduğu az zamanda daha çok ürün üretme/paketleme ve bunu yaparken ürüne zarar vermeme hedefine ulaşmak, daha esnek, ve ergonomik robotik kollarla artık daha kolay. Dünyanın en hızlı paketleme robotik kolu Otomasyon Eurasia'da sergilendi. Bir diğer önemli gelişme ise Materials Handling Eurasia fuarında ziyaretçilerle buluşturuldu. Yüksek hareket esnekliğine sahip; dar koridorlarda bile iyi bir performans sağlayan, insansız istifleme- depolama çözümleri fuarda sergilendi. Bu ürünler, bileşimlerindeki akıllı navigasyon ve sensörler sayesinde, rotalarını kolayca bulabiliyor ve engel algılıyıcılar ile kendi kendilerini kontrol edebiliyorlar.

7 6 Highlights Endüstri 4.0'ın etkisi, Electrotech Eurasia Fuarı kapsamında da kendini gösterdi. Fuar boyunca sergilenen IP numarasına sahip ve birbiriyle haberleşebilen elektronik komponentler, akıllı ve inceltilmiş emniyet röleleri gibi çeşitli ürünlerin, üretim süreçlerinin daha etkili bir şekilde kontrolüne olanak sağladığı gözlemlendi. Hidrolik&Pnömatik Eurasia katılımcıları ise otomasyon teknolojilerindeki gelişmeleri destekleyen yenilikçi akışkan gücü ürünlerini tanıttı.

8 7 Katılımcı Görüşleri GÖKHAN YÜCEL, PHOENIX CONTACT, GENEL MÜDÜR Phoenix Contact 1923 yılında Almanya nın Essen şehrinde kurulmuş bir şirket ve kendi endüstriyel otomasyon alanında dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. 17 bin üzerinde çalışanımız ve 1.8 milyara yakın ciromuz var. WIN EURASIA AUTOMATION fuarına senelerdir katılıyoruz ve sektörün en büyük fuarlarından biri olması nedeniyle bulunmak istediğimiz bir fuar. Burada 70 bin üzerinde katılımcı, 90a yakın ülkeden ürünlerimizi tanıtıp en son teknolojilerimizi görme imkanına sahip oluyorlar. Standımızda endüstriyel bağlantı teknolojileri, endüstriyel elektronik, cihaz bağlantı teknolojileri ve otomasyon alanındaki son teknolojilerimizi gösteriyoruz. Bu alanda dünyanın en ince emniyet rölesi ve kesintisiz enerji iletimi sağlayan aşırı gerilim koruma sistemleri fuarda özellikle müşterilerimizin çok ilgisini çekiyor. Önümüzdeki senelerde de WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılmayı muhakkak düşünüyoruz. Bu sene daha büyük bir stantta daha geniş bir ürün portföyüyle müşterilerimizle buluşma imkanı bulduk ve aldığımız tepkiler de oldukça olumlu bu alanda.

9 8 Katılımcı Görüşleri OSMAN TÜRÜDÜ, FESTO, GENEL MÜDÜR Festo merkezi Almanya Singen de bulunan,71 ülkede kendi şirketleriyle faaliyet gösteren,200 ülkede temsilcilikleri ile faaliyette bulunan endüstriyel otomasyon alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. Yaklaşık olarak son 15 yıldır WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılıyoruz. Bu fuarlar istediğimiz müşteri segmentine ulaşmak için çok büyük bir imkan yaratmakta bizlere. Özellikle bu yılki fuarda sergilediğimiz ürünlerde ilk önce BI12 ürünlerimiz var. Bu ürünlerimiz doğadan, canlılardan esinlenerek gerek arge faaliyetleri gerekse endüstriyel alanda canlılardan esinlenerek yapılan bu ürünlerin nasıl kullanılabileceği konusunda bir sergimiz var. Bunun haricinde şirketimizin faaliyet göstermiş olduğu temel pnömatik ürünler, process endüstrisi ürünleri ve elektrik sürücülü sistemler üzerinde faaliyetli ürünlerimizi sergilemekteyiz. Aynı zamanda didaktik ve eğitim bölümümüz de fuarımızn 2.kısmında yer almaktadır. Genel hatlarıyla fuardan oldukça memnun kaldık.bu yılki katılımcı düzeyi oldukça yüksek. Oldukça yoğun bir fuar sezonu geçiriyoruz bu açıdan baktığımızda. Özellikle Hannover Messe ye teşekkür ederiz.

10 9 Katılımcı Görüşleri PEPPERL-FUCHS, TOLGA KUTLU, SATIġ MÜDÜRÜ Türkiye de de faaliyetlerimizi yaklaşık 10 yıldır sürdürmekteyiz. Yaklaşık 9 yıldır da WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılımcı olarak iştirak etmekteyiz. Bu seneki fuarda özellikle lojistik sektörüne yönelik ürünler ön plana çıkıyor. Bunlar forklift ya da agv dediğimiz insansız araçların navigasyonu için kullanılan ürünler. 360 derece alan tarayıcı, lazer sensörler gibi ürünler fuarda önplana çıkıyor. Genellikle yurtiçi ağırlıklı olmakla birlikte yurtdışından da bizi çok ziyaret ediyorlar. Beklentilerimiz yüksek.fuardan gayet memnunuz. CUBERA, ÇĠLER ORTAÇ, SATIġ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ Cubera olarak alçak gerilim pano imal ediyoruz. 17 yıllık deneyimizde öğrendik ki biz aslında bu işi çok daha hızlı ve basit yapabiliriz. Fuara da bu büyük panomuzla geldik. Aslında tamamıyla show amaçlı bir pano,6 metre boyunda. Montajı yaklaşık 2 gün sürdü. WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına yaklaşık 7 senedir katılıyoruz.kesinlikle katılımcı sayısı açısından Türkiye coğrafyasından ve dünyadan birçok kişinin ziyaret ettiği bir fuar. Dolayısıyla inanılmaz bir geridönüş alıyoruz. Bu yüzden özellikle WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarında her sene mutlaka oluyoruz.

11 10 Katılımcı Görüşleri YASKAWA TURKEY, TURGAY HALĠMLER, GENEL MÜDÜR 3 seneden beri Türkiye deyiz ve 3 seneden beri WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katılıyoruz. WIN EURASIA AUTOMATION fuarı bizim için çok önemli. Çünkü özellikle bizim gibi sonradan Türkiye de firması olan firmaların bir çok makine ürünleri olduğundan dolayı teknik servis-teknik destek sunabilir diyebiliriz. Yaskawa Türkiye ilk defa her 3 ürün gamını robot, d.motion ve vipa yı- üçünü bir arada çözüm paketi olarak sunabilen firmalardan biri. O yüzden çözüme odaklı ürün olarak Türkiye de sunuyoruz. 3 seneden beri Türkiye deyiz ve 3 seneden beri WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katıldık, bundan sonra da katılmayı düşünüyoruz.geçen 2 seneye göre bu sene 2 kat daha büyük bir standımız var umarım seneye tekrar bunu katlayabiliriz.

12 11 Katılımcı Görüşleri SCHUNK, EMRE SÖNMEZ, GENEL MÜDÜR 2007 yılında Türkiye ye giriş yaptık yılından itibaren Hannover Messe ile beraber WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katılımımızı gerçekleştiriyoruz. Türkiye de özellikle robotlu uygulamalarla ilgili müşterilerimize çözümler sunuyoruz. Otomasyon alanında ve robot konusunda şu an dünya lideri olan bir Alman firmasıyız. Bizim için çok başarılı geçen bir fuar süreci. Her sene müşteri ziyaretlerimiz gittikçe artıyor.daha büyük fuar katılımlarıyla da fuara olan katkımızı artırıyoruz ve ülke ekonomisine katma değer katmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. WIN EURASIA AUTOMATION fuarları özellikle otomasyon alanında müşterilerimizin yoğun olarak ziyaret ettiği, hem Türkiye den hem de yurtdışından pek çok müşterilerimizi davet ettiğimiz,bizim için son derece önemli bir fuar. Bu fuarlara önümüzdeki yıllar da aynı şekilde katılmaya devam edeceğiz.

13 12 Katılımcı Görüşleri GÜRALP VĠNÇ VE MAKĠNA, MEHMET YIKILMAZ, PAZARLAMA MÜDÜRÜ Yaklaşık 10 yıldır katıldığımız WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarında çift girişli gezer köprü vinç ve zincirli kaldırma makinalarımızı sergiliyoruz. Şu anda fuarın konusu olan tüm sektörlerden birçok farklı ziyaretçileri kabul etmiş durumdayız. Oldukça verimli geçen bir fuar yaşıyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde de katılımlarımızın her iki fazda da devam edeceğini düşünüyoruz. Umuyoruz ki özellikle yabancı katılımcıların arttığı daha nice fuarları hep birlikte yaşarız.

14 13 Katılımcı Görüşleri WITTENSTEIN ALPHA, ĠSRAFĠL BĠLGĠN, SATIġ MÜHENDĠSĠ WITTENSTEIN ALPHA olarak bu sene 30.yılımızı kutluyoruz. Düşük boşluklu hassas planet redüktör ve pinyon üretiyoruz. Ortadoğu pazarında Türkiye bizim için önemli bir konum elde ediyor. Bu yüzde artık Türkiye deyiz, müşterilerimize daha yakınız. WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılım olarak bu sene 6.senemiz. Bizim için önemli bir fuar,önemli bağlantılar elde ettik. Önümüzdeki yıllarda katılımımızı ve yerimizi daha yükseltmek istiyoruz ve işlerimizin devamlı olarak başarılı gitmesini ümit ediyoruz. NEUGART, GÖKSEL TETĠK, GENEL MÜDÜR Bu sene fuarda 5.senemizdeyiz, tekrar aynı yerdeyiz. Fuar oldukça hareketli ve aktif geçmekte. Bu sene de her zamanki gibi ziyaretçi ve katılımcı sayısında bizi de memnun eden güzel rakamlar var. Neugart olarak 1928 de kurulduk. 90 seneyi aşkın bir firmayız ve bu seneki en büyük aktivitemiz 40.yılımızı kutluyoruz. 40 yıl hassas planet redüktör diye kelimeyi söyleyelim.bizim de Türkiye de 5.senemiz bunla beraber fuarlarda aktif bir şekilde müşterilerimizi karşılıyoruz.

15 14 Katılımcı Görüşleri STILL ARSER, MURAT DĠLLĠCE, FĠRMA MÜDÜRÜ Şu anda fuarın 3.günündeyiz. Still Arser Alman ortaklı bir şirket. Türkiyede 3 yıldan beri Alman ortaklığıyla beraber faaliyet yürütüyor. Forklift ve depo ekipmanları,introlojistik alanında lider markalardan,firmalardan biri. WIN EURASIA AUTOMATION fuarına sürekli iştirak ediyoruz. Burda aynı anda tüm sektör rakip firmalarımız, tüm sektörün ilgili alakalı tedarikçi müşteri profilindeki firmalarla bir araya gelme fırsatı buluyoruz. Bundan çok memnunuz. Sektörün bir arada olması açısından yeni gelişmelerden haberdar olmak açısından oldukça verimli geçiyor. WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarında otomasyon,metal gibi değişik fazların birarada olmasını avantaj olarak görüyorum. Otomasyon için gelen ziyaretçiler aynı zamanda biz onlarla da görüşme imkanı yakalama şansı buluyoruz.bizim için de o alan ayrıca ek bir alan yaratmış oluyor. Bundan sonra da tüm WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına iştirak edeceğimizi düşünüyorum.

16 15 Katılımcı Görüşleri KASTAġ, AHMET PINARLI, YURTĠÇĠ SATIġ MÜDÜRÜ Fuarların bizim için önemi ciddi derecede artmaya başladı.birçok müşterimizi burda görme, onlara yaptığımız yenilikleri anlatma fırsatı buluyorıuz. Özellikle büyüyen firmaların bir ihtiyacı bu. Çünkü bu müşterilerimizin hepsini aynı anda bütün sene içinde ziyaret etme şansımız malesef olmuyor. Ama burda firmamızın hem teknik hem satış personeli birçok bölgeden firmayı görme şansı oluyor onların isteklerini dinleme ve onlara yaptıklarımızı çok daha güzel bir şekilde anlatma şansımız oluyor. Onlarla ciddi bir bağlantı kuruyoruz ve burdaki bu bağlantılarımızı tüm yıla yayarak bunları bir gelişim fırsatı olarak kullanma şansımız oluyor. Hem Türkiyede hem dünyada bu fuarların bizim için önemi çok fazla. Onun dışında yeni müşterilerle yeni insanlarla tanışma fırsatımız oluyor; bunların bazısı hemen işe dönüşüyor bazısı projelerle beslenip geliştirip işe dönüşme fırsatı yaratıyor. Bu da Kastaş ın,firmaların büyümesinde önemli derecede rol oynuyor bu nedenle bu fuarlar devam ettiği sürece bu fuarlara katılmaya bundan da verimli ve iyi bir şekilde faydalanmaya devam edeceğiz.

17 16 Katılımcı Görüşleri MITSUBISHI, YĠĞĠT KÜNTAN, SATIġ VE PAZARLAMA MÜDÜRÜ Uzun yıllardır katıldığımız endüstriyel fuara bu yıl da güzel bir stantla katıldık yılından beri hazır olduğumuz endüstri 4.0 konseptinin muadili olan enfactory konseptini digital factory,sanal factory adıyla fuar standımızda sergiledik. Onun dışında son teknoloji üretimlerimiz olan A800 serisi frekans ve mertörlerimizi ziyaretçilerimize sunma fırsatı yakaladık. Fuar performansından memnunuz, prestijli bir stantla katıldık ve yoğun ziyaretçilerimize Mitsubishi nin gücünü gösterme fırsatı yakaladık. MAVĠLĠ ELEKTRONĠK, ĠPEK YAVUZ, PROJE VE SATIġ MÜHENDĠSĠ Biz Mavili Elektronik olarak 30 yıldır yangın ve gaz algılama sistemlerinin üretimini,satışını ve satış sonrası hizmetlerini gerçekleştirmekteyiz yılından beri ise WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarına katılıyoruz ve bundan çok memnunuz. Gerek katılımcı kitlesinin geniş olması ve çok çeşitli olması sebebiyle de gerçekten büyük bir memnuniyetle katılımımızı gerçekleştiriyoruz. Bize bu şansı sunan WIN EURASIA AUTOMATION fuarları ailesine de çok teşekkür ederiz.

18 17 Katılımcı Görüşleri EMAS GROUP, GAZANFER SANLITOP, YÖNETĠM KURULU BAġKANI Bu fuara yıllardır katılıyoruz. Aslında fuarları devreye koymakla birçok şeyi çözmüş oluyor insanlar. Çünkü biz eğer yüzlerce müşterimizi ziyaret etmek ve mallarımızı tanıtmak için ayaklarına gitmek durumunda kalsaydık bir sene yetmezdi. Halbuki burdaki 4 günde bütün müşterilerimiz geliyor bütün ürünlerimizi görüyor özelliklerimizi öğreniyor ve dostluklarla beraber görüşüp ayrılıyorlar. Bunu hiçbir şekilde başka türlü sağlayamayız o bakımdan özellikle WIN EURASIA AUTOMATION fuarları olarak çünkü biz Almanya da da senelerdir aynı fuara katılıyor ve çok iyi sonuçlar alıyoruz. Her sene de değişik ilaveler yaparak büyüyerek ve güzellikler katarak fuarları süslemeye çalışıyoruz. Ama en büyük süsleme yeni ürünlerle oluyor çünkü her yeni ürün yeni bir konu anlamına geliyor ve bu sayede oldukça başarılı ve mutlu oluyoruz. WIN EURASIA AUTOMATION fuarlarını bu yüzden değerlendiriyoruz ve bu konuda emeği geçen herkesi de kutluyoruz. Çünkü gerçekten böyle büyük bir organizasyonun böylesine rahat ve aksaksız bir şekilde işlemesi kolay bir iş değil. O bakımdan teşekkür ediyoruz hepinize,saygılar sunuyoruz.

19 18 Katılımcı Görüşleri JUNGHEINRICH, EMRE TAġÇI, SATIġ MÜDÜRÜ Bu sene 2015 yılının ilk fuarında JUNGHEINRICH olarak WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katıldık. JUNGHEINRICH olarak tüm fuarlara katılıyoruz, özellikle WIN EURASIA AUTOMATION fuarı bizim için bu yılın en güzel,en önemli fuarı.bu yıl özellikle Türkiye ye hidrostatik makinalarını tanıttık. Dünyada hidrostatik makinalar başka ülkelerde satılmasına rağmen Türkiye de ilk olarak bu yıl piyasaya çıkardık ve tüm dünyadaki hidrostatik makine kalitemizi Türkiye de müşterilerimizle buluşturmaya karar verdik. WIN EURASIA AUTOMATION fuarı bizim için bu yıl çok başarılı oldu. Yerel müşterilermiz, farklı müşterilerimiz geldi. Türkiye nin her alanından birçok müşteri geldi. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bizim için çok başarılı oldu,seneye buluşmak üzere.

20 19 Katılımcı Görüşleri FREUDENBERG, SEDAT YURDAKUL, SATIġ MÜDÜRÜ Freudenberg olarak tabiki Türkiye pazarında var olabilmek için WIN EURASIA AUTOMATION fuarı gibi fuarlara çok büyük ilgi duyuyoruz ve katılmak istiyoruz. Bu seneki aldığımız referans da çok güzeldi. Çok büyük ziyaretçilerimiz oldu önemli firmalar geldi. Dünya çapında önem arz eden, büyük firmalarla çalışan Türk firmaları geldi. Burda biz onlarla bağlantı kurabildik. Almanya daki ve Türkiye deki üretimimizle onların ilgisini çekebildik. Zaten avruupa ve dünyayla çalışmak istyiyorsanız belirli bir kaliteyi yakalamanız gerekiyor. Ve Freudenberg de innovatif çözümlerle burdaki ihtiyaçları giderebiliyor. Burda olmaktan çok mutluyuz çok güzel firmalarla tanıştık, işbirliğine girdik. Önümüzdeki seneler de WIN EURASIA AUTOMATION fuarı bizim için daima çok önemli kalacaktır.

21 20 Katılımcı Görüşleri EAE, ERDOĞAN DEMĠREL, PROJE VE SATIġ MÜDÜRÜ WIN EURASIA AUTOMATION 2015 fuarı beklentilerin ötesinde geçti. Bu fuarda daha fazla üst kullanıcı grupları ve elektrik sektörünün üst oyuncuları yerine daha fazla orta ve alt oyuncuları görmekteyiz. Bu bir anlamda iyi. Pazarda gelişme olduğunu, pazarın yaygınlaştığını da gösteriyor. Özellikle yeni gelişmekte olan mühendislik şirketleri ve müteahhitlik şirketlerini bu fuarda gördük. Bu açıdan fuarın beklentilerin karşıladığını ifade edebiliriz. Diğer taraftan pazardaki gelişmelere paralel olarak yeni üreticiler ve yeni ürünler de bu fuarda ortaya çıkmış durumda. Biz genel anlamda fuardan beklentimizi aldığımızı, farklı müşteri gruplarına ulaştığımızı, yeni teknoloji ve ürünlerimizi de yeni müşteri gruplarına anlattığımızı ifade edebilirim.

22 21 Katılımcı Görüşleri JETRO, TOMOHIRO YODEN, MÜDÜR YARDIMCISI WIN EURASIA AUTOMATION otomasyon fuarına 3 yıldır katılmaktayız. Bu yılki konseptimiz sensörlar ve ölçüm teknolojileri. Türkiye de bulunmayan Japonya da üretilmiş bileşen ve ürünleri tedarik etmeyi istiyoruz. Yani Japon şirketlerini Türk şirketlerine tedarikçi olmaları için desteklemekteyiz. WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katıldığımız için çok mutluyuz çünkü fuar sırasında faydalı iş görüşmeleri gerçekleştiren katılımcılardan güzel geri dönüşler aldık. Diğer Japon şirketlerine de WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katılmayı düşünmelerini ve dinamik Türk pazarını görmelerini tavsiye ediyoruz.

23 22 Katılımcı Görüşleri HARMONIC DRIVE AG, EKREM R. SĠRMAN, BAġKAN Biz Almanya kökenli hareket kontrol üretim şirketi Harmonic Drive AG yiz. 7. Kez İstanbul da WIN EURASIA AUTOMATION fuarına katılıyoruz. Buraya gelerek birçok başarı kazandık, çünkü bu fuar Türkiye pazarına girmemize olanak vermektedir. Bu yıl siparişlerin yenilendiğini gördük ve katıldığımız için çok mutluyuz. Ayrıca gelecek yıl da burada olma niyetindeyiz. PUMP PLAZA, MARCEL MEIJER, GENEL MÜDÜR Hollanda kökenli bir yayın şirketiyiz ve İstanbul WIN EURASIA AUTOMATION de ilk kez düzenlenen PUMP Plaza yı organize etmekteyiz. Burada olmaktan çok mutluyuz. Buraya çok güzel pompalar getirdik. Dünya nın en büyük markaları burada bizimle birlikte. Umarız 2016 da yine ziyaret edersiniz, şimdilik çok mutluyuz. Standımıza pek çok insan vardı. Yani pompalar ile bağlantı kuruyoruz. İlk kez ziyaret ediyoruz ama bu güzel trend fuarına daha fazla katılacağız. İstanbul daki organizasyonun desteği ve promosyonu ile umarım ki 2016 da yeniden görüşeceğiz. Çok teşekkür ederim.

24 23 Ziyaretçi Bilgileri WIN EURASIA Automation Fuarları 33 farklı sektörden profesyoneller tarafından ziyaret edildi. Ziyaretçilerin %77 si karar vericilerden oluģmakta Ziyaretçilerin %75 i gelecekteki sipariģleri için bilgi topladıklarını belirtti Elektrik/Elektronik Makine Otomotiv Endüstriyel Otomasyon Enerji Hidrolik-Pnömatik Gıda Demir-Çelik İnşaat Beyaz Eşya Plastik Isıtma - Soğutma Sektörü Tekstil, Hazır Giyim Ulaştırma Madencilik Kimya Bina Otomasyonu Cam / Seramik Savunma Kozmetik Aydınlatma Alüminyum Tarım Sağlık Perakende / Bayi Kuyumculuk Denizcilik Ambalaj Petrol / Doğalgaz Takım tazgahı Üreticileri Güvenlik / İş Güvenliği Dayanıklı Ürünler Ağaç / Kağıt Sektörü

25 24 Uluslararası Ziyaretçi Bilgileri WIN EURASIA Automation sadece Türkiye yi değil daha büyük bir pazar olan Avrasya ekonomik bölgesinde çok önemli bir role sahiptir. Geniş uluslararası pazarlama aktiviteleri ve mükemmel seyahat bağlantıları ile WIN EURASIA Automation Fuarları Orta Doğu ve Avrupa başta olmak üzere birçok bölgeden ziyaretçiyi ağırladı. Avrupa 38% CIS 12% Amerika 1% Afrika 11% Orta Doğu 31% Asya 7%

26 25 Ziyaretçi Görüşleri SONER SĠNOPLU, ZONGULDAK MAKĠNA MÜHENDĠSLERĠ ODASI YÖNETĠCĠSĠ Zonguldak Makina Mühendisleri odası olarak 45 kişi geldik buraya. Bunların 28 tanesi Bülent Ecevit Üniversitesi nde okuyan öğrenci arkadaşlarımız, geri kalan arkadaşlarımız ise odamıza üye makina mühendisi ve TTK çalışanı personellerimiz. Şu anda benim onlardan aldığım izlenim bu fuarın çok faydalı olduğu ve seneyede katılmak istedikleri. Umarım hep beraber tekrar seneye de burada olacağız.fuarı düzenleyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. EMRE DOĞAN, ERZURUM ELEKTRĠK MÜHENDĠSLERĠ ODASI YÖNETĠCĠSĠ Otomasyon fuarına 3. kez katılıyoruz. Bu fuara 2 otobüs getirdik. 67 katılımcımız var. Elektrik mühendisleri odası ve öğrenci arkadaşlar ağırlıkla geldik. Fuarda yeni teknolojilerle karşılaştık, öğrenci arkadaşlar staj imkanlarını değerlendirdiler ve kendilerini farklı pozisyonlarda istihdam etmek için çalışmalar yaptılar.bizler elektrik mühendisleri odası olarak bu tür etkinliklerde yer almak ve bu organizasyonları sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz.sizin de bu organizasyondaki emekleriniz için teşekkür ediyoruz.

27 26 Ziyaretçi Görüşleri Cezayir, MALEK BELHADJ MOSTEFA, BELIMTRONIC Genel Müdürü WIN EURASIA AUTOMATION 2015 uluslararası bağlantılarımızı genişletmek ve mevcut iş ilişkilerimizi güçlendirmek için ideal bir platformdu, ziyaretimiz sırasında daha fazla türk şirketiyle görüştük ve hedef ürünler belirledik. Tunus, HASSEN HADIAOUI, ( MTH ) Ste Moderne des Techniques Hydraulique Genel Müdürü Türkiye deki iş gezim yeni teknolojiler ve tedarikçilerle karşılaşmak için mükemmel bir fırsattı, uluslararası pavilyonları gezdim ve Hidrolik sektörü mükemmeldi. Mısır, TAMER TOLBA, MAS Trading Genel Müdürü Uluslararası ziyaretçiler ve katılımcılar çok iyiydi. Bu durum fuarın bu kadar popüler olmasının net bir kanıtı, ayrıca iş seyahat hizmetleri, organizatörlerce sağlanan otel ve ulaşım hizmetleri çok iyiydi.

28 27 Ziyaretçi Görüşleri Libya, Mohamed Alshamley, Libya Alhadetha (LACO) Construction & Real Estate Investment Genel Müdürü WIN EURASIA Automation 2015 de her zaman büyük sayıda katılımcı yer aldı. Türkiye deki bazı katılımcılarla ilgi çekici görüşmeler yaptık. Filistin, IHAB QARIAB, Top Tec Co. Electronics Genel Müdürü WIN EURASIA Automation da atmosfer çok iyiydi ve fuar günlerinde çok sayıda insanla görüşme fırsatı elde ettik. WIN EURASIA Automation Türkiye de önemli bir fuar olma potansiyeline sahip. Tunus, MONTASSAR ABDRABBOU, VIGNAL 2 TUNUSIE Pazarlama Müdürü İyi karşılama, uluslararası pavyonlara erişim ve elektrik & otomasyon sektöründeki şirketlerin çeşitliliği için organizatörlere ve personele teşekkür etmek bizim için bir zevk.

29 28 Tanıtım ÇalıĢmaları Reklamlar Gazeteler TV ve Radyo Seyahat Dergileri İş Dünyası Yayınları SkyLife Anadolu Jet Hürriyet, Sabah, Habertürk gibi 9 ulusal gazete ve haber portalında reklamlar CNN Türk, NTV Radyo,TRT gibi ulusal ve yerel TV ve Radyo kanalında 3764 sn reklam Havayolu Denizyolu Karayolu seyahat degilerinde reklamlar Tirajı yüksek 13 ulusal ve uluslararası iģ ve ekonomi dergisinde reklam ve ekler

30 29 Tanıtım ÇalıĢmaları Reklamlar Sosyal Mecra Toplu Taşıma Açık Alan Sosyal Metro IDO ġehiriçi mecrada Metrobüs ve Merkezi interaktif Otobüs- Feribot - Noktalarda tanıtım lerde larda Açıkhava çalıģmaları posterler posterler Reklamları

31 30 Tanıtım ÇalıĢmaları DMAG Temsilcilikleri DMAG nin 124 ülkedeki temsilciliklerinin desteğiyle WIN EURASIA Automation tanıtım faliyetleri gerçekleştirildi. Afrika Mozambik İran Cezayir Namibya İsrail Angola Nijerya Japonya Benin Ruanda Ürdün Botsvana Senegal Kazakistan Burkina Faso Güney Afrika Kuveyt Kamerun Güney Sudan Kırgızistan Kongo Sudan Malezya Mısır Svaziland Nepal Etiyopya Tanzanya Umman Gabon Togo Pakistan Gambiya Tunus Filistin Gana Uganda Çin Gine Zambiya Filipinler Fildişi Sahilleri Zimbabve Katar Kenya Asya Suudi Lesoto Ermenisten Arabistan Madagaskar Azerbaycan Singapur Malavi Gürcistan Güney Kore Mali Hong Kong Sri Lanka Fas Hindistan Suriye Morityus Endonezya Tacikistan

32 31 Tanıtım ÇalıĢmaları DMAG Temsilcilikleri Tayvan Tayland Turkmenista BAE Özbekistan Vietnam Avustralya ve Yeni Zelanda Avustralya Yeni Zelanda Avrupa Aravutluk Avusturya Belarus Belçika Bosna Hersek Bulgaristan Hırvatistan Kıbrıs Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Yunanistan Macaristan İrlanda Italya Kosova Letonya Lihtenştayn Litvanya Lüksemburg Makedonya Karadağ Hollanda Norveç Polonya Portekiz Moldova Cumhuriyeti Romanya Rusya Sırbistan Slovakya Slovenya İspanya İsveç İsviçre Ukrayna Birleşik Krallık Kuzey ve Güney Amerika Arjantin Bolivya Brezilya Kanada Şili Kolombiya Ekvador Meksika Paraguay Peru Amerika Birleşik Devletleri Uruguay Venezuela

33 Tanıtım ÇalıĢmaları Delegasyonlar 32 Uluslararası Heyetler: Ekonomi Bakanlığı nın desteğiyle Mısır, Ürdün, Irak, Lübnan, Filistin, Tunus, Yemen gibi Orta Doğu ülkelerinden alım heyetleri ağırlandı. Ayrıca Almanya nın Baden-Württemberg eyaletinden özel bir delagasyon da fuarı ziyaret ederek ikili görüşmeler yaptı. Makine, Otomasyon, Otomotiv, İnşaat ve Elektrik-Elektronik gibi sektörlerden ziyaretçileri çekmek için Arapça, İngilizce, Rusça ve Farsça davetiyeler gönderildi. Ulusal Heyetler: Ticaret Odaları ve diğer paydaşların işbirliği sayesinde, Türkiye nin 35 bölgesinden 62 tane heyet fuarı ziyaret etti.

34 Destekleyenler Sektörel Dergiler sektörel dergiden WIN EURASIA Automation fuarlarına medya desteği.

35 Destekleyenler Organizasyonlar 34

36 Galleri Fuardan Görüntüler 35

37 Galleri Fuardan Görüntüler 36

38 Galleri Fuardan Görüntüler 37

39 Galleri Fuardan Görüntüler 38

40 39 İletişim Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.ġ. Büyükdere Cad. Şarlı İş Merkezi No:103 B Blok K: Mecidiyeköy, İstanbul / Türkiye Ceyda Alp Proje Müdürü Tel Derya Arslan Proje Müdürü Tel Mart 2016 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Takviminize Ģimdiden kaydedin!

TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke

TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke TÜİK VERİLERİNE GÖRE ESKİŞEHİR'İN SON 5 YILDA YAPTIĞI İHRACATIN ÜLKELERE GÖRE DAĞILIMI (ABD DOLARI) Ülke 2008 Yılı 2009 Yılı 2010 Yılı 2011 Yılı 2012 Yılı Sayısı Ulke adı İhracat Ulke adı İhracat Ulke

Detaylı

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF)

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF) ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 1 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİ 269.665.223,68 305.580.419,69 13,32 ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 2 IRAK 155.240.675,64 92.044.938,69-40,71 ALTINDAN MAMUL

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 21 24 Nisan 2012 29. Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 4. İstanbul Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı 9. Uluslararası İstanbul İplik Fuarı Hazırlayan TEKNİK Fuarcılık

Detaylı

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Ülke TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Temsilcilik Türü Şehir Telefon Faks e-posta A.B.D. Başkonsolosluk Adana (0322) 346 62 62 (0322) 346 79 16 A.B.D. Büyükelçilik Ankara 455 55 55 467 00 19 A.B.D.

Detaylı

Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu

Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu Plast Eurasia İstanbul 2015 Fuar Sonuç Raporu 2 BAŞARI GÜVEN TECRÜBE BİLGİ TEKNOLOJİ Plast Eurasia İstanbul Avrasya Plastik Sektörünün Buluşma Noktası T 10 Salon 98.000 m2 S Avrasya nın En Büyüğü SAYISAL

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 12 17 Ocak 2016 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET

Detaylı

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF)

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF) ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 1 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİ 521.361.708,54 519.945.727,22-0,27 ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 2 IRAK 308.690.215,23 226.634.279,98-26,58 ALTINDAN MAMUL

Detaylı

TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI

TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI TÜRKİYE NİN İHTİYAÇ DUYDUĞU FUAR 3.ELECTRONIST FUARI Sektörlerindeki ürünlerin, en son teknolojik gelişmelerin, dünyadaki trendlerin ve son uygulamaların sergilendiği, 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında

Detaylı

Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017)

Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017) Uludağ Hazır Giyim Ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği İhracat Raporu (Ağustos / Ocak-Ağustos 2017) UİB Ar-Ge Şubesi 1 Eylül 2017 Sayfa 1 / 15 İÇİNDEKİLER AYLIK İHRACAT DEĞERLENDİRMESİ... AĞUSTOS 2017

Detaylı

İÇİNDEKİLER. 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları. 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları

İÇİNDEKİLER. 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları. 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları İÇİNDEKİLER 1 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İthalat Rakamları 2 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları Yassı Ürünler İhracat Rakamları 3 2007-2008-2009-2010-2011 Yılları çelik borular İthalat-İhracat

Detaylı

UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var. AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var

UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var. AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var VİZE TABLOSU Pasaport Vize Tablosu MAVİ YEŞİL GRİ KIRMIZI ÜLKE UMUMA HUSUSİ HİZMET DİPLOMATİK MAHSUS DAMGALI A.B.D Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var AFGANİSTAN Vize Var Vize Var Vize Var Vize Var ALMANYA

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 1 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET BİLGİLERİ

Detaylı

Vize Rejim Tablosu YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT. Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün)

Vize Rejim Tablosu YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT. Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Yok (90 gün) Vize Rejim Tablosu ÜLKE ÇİPLİ (UMUMA MAHSUS) PASAPORT YEŞİL (HUSUSİ) PASAPORT GRİ (HİZMET) PASAPORT LACİVERT (DİPLOMATİK) PASAPORT A.B.D AFGANİSTAN ALMANYA ANDORRA ANGOLA ANTİGUA-BARBUDA ANTİLLER ARJANTİN

Detaylı

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ

T.C. EKONOMİ BAKANLIĞI TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ TÜRK TEKNİK MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ TÜRK MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ SEKTÖRÜ YILLAR PROJE SAYISI PROJE BEDELİ ($) KÜMÜLATİF PROJE BEDELİ ($) ORTALAMA PROJE BEDELİ ($) 2002 ve Öncesi 2.425 49.709.990.160

Detaylı

2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ

2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ 2015 YILI OCAK EYLÜL DÖNEMİ EV TEKSTİLİ İHRACATI DEĞERLENDİRMESİ Ocak Eylül 2015 Dönemi Ev Tekstili Genel İhracatı 2015 Ocak - Eylül Dönemi KG M² USD EURO TL TOPLAM EV TEKSTİLİ İHRACATI 227.814.574 274.117.940

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - RUSYA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 29.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage

Yurtdışı temsilciliklerimiz - RUSYA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 29.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Son güncelleme: 29.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen

Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen Medya Kit 2015 1 HAKKINDA Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen BBM DERGISI; Dünya ekmek, makarna

Detaylı

ZĠYARETÇĠ ARAġTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 13 16 Mart 2013

ZĠYARETÇĠ ARAġTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 13 16 Mart 2013 ZĠYARETÇĠ ARAġTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 13 16 Mart 2013 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece Ġstanbul ĠÇĠNDEKĠLER SAYFA 1. ARAġTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESĠ 3 1.2. ARAġTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAġTIRMANIN

Detaylı

9. Dubai Uluslararası Gayrimenkul ve Emlak Fuarı (İPS) en yeni projemiz olan Dubai Sustainable City yi duyurmak için mükkemmel ve en doğru ortamdi.

9. Dubai Uluslararası Gayrimenkul ve Emlak Fuarı (İPS) en yeni projemiz olan Dubai Sustainable City yi duyurmak için mükkemmel ve en doğru ortamdi. 8,000 m 2 FUAR ALANI 291 KATILIMCI 77 YERLİ KATILIMCI 214 ULUSLARARASI KATILIMCI 37 MEDYA ORTAĞI 7,637 MEDYA ORTAĞI IPS (INTERNATIONAL PROPERTY SHOW) 2013, Dubai Arazi ve İskan Departmanı nın katkılarıyla

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - AVUSTURYA

Yurtdışı temsilciliklerimiz - AVUSTURYA Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ)

İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) TUZ 1 IRAK 3.665.673 4.904.225 33,79 TUZ 2 ROMANYA 882.243 1.341.776 52,09 TUZ 3 RUSYA FEDERASYONU 733.563 920.885 25,54 TUZ 4 KUZEY KIBRIS TÜRK CU 786.773 651.917-17,14 TUZ 5 MENEMEN DERİ SR.BLG. 476.010

Detaylı

smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU

smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU 2017 smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU BAŞARILARLA DOLU BİR YILI DAHA GERİDE BIRAKIRKEN ISAF MARKASI 21. 21.si düzenlenen ISAF; Güvenlik, Bilişim Güvenliği, Akıllı Bina, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Yangın,

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - HOLLANDA

Yurtdışı temsilciliklerimiz - HOLLANDA 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi Seyahat Rehberi Son güncelleme: 28.01.2015 Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi. Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi

TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi. Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi TR33 Bölgesi nin Üretim Yapısının ve Düzeyinin Tespiti ve Analizi Ek 5: Uluslararası Koşulların Analizi Sektörün genel özellikleri Kümes hayvanlarının etleri ve yenilen sakatatı Ürünler dünyada ortalama

Detaylı

WIN EURASIA Metal Working

WIN EURASIA Metal Working WIN EURASIA Metal Working Kapanış Raporu Uluslararası Makina İmalatı, Metal İşleme Teknolojileri, Birleştirme, Kaynak ve Kesme Teknolojileri Yüzey İşleme Teknolojileri Fuarı 12-15 Şubat 2015 Tüyap Fuar

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - İRAN. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage

Yurtdışı temsilciliklerimiz - İRAN. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

KURU MEYVE RAPOR (EGE)

KURU MEYVE RAPOR (EGE) Sayı : 73445262-TİM.EİB.GSK.15.1/6686 İzmir, 03/08/2015 Konu : Kuru Meyve Haftalık İhracat İstatistikleri SİRKÜLER EGE KURU MEYVE VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÜYELERİNE Sayın Üyemiz, 2014/15 sezonu

Detaylı

4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ

4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ 4. ULUSLARARASI ELECTRONIST FUARINDAN 2016 YILI İÇİN ÜMİT VADEDİCİ KAPANIŞ Elektronik yan sanayi sektörünü bir araya getiren tek organizasyon Uluslararası Electronist Fuarı yerliyabancı birçok farklı şehir

Detaylı

SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX

SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX SEKTÖRÜN BENİMSENEN FUARI ELEX 3. ELEX FUARI 25-28 EYLÜL 2014 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL FUAR MERKEZİ NDE SEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ BULUŞMASINA İMZA ATTI 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında organize edilen ve

Detaylı

YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI. ( tarihi İtibariyle) Yayımlandığı Resmi Gazete

YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI. ( tarihi İtibariyle) Yayımlandığı Resmi Gazete YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ÇİFTE VERGİLENDİRMEYİ ÖNLEME ANLAŞMALARI (21.01.2016 tarihi İtibariyle) Taraf Devlet Anlaşmanın İmza Edildiği Tarih Yayımlandığı Resmi Gazete Tarih No Yürürlük Tarihi Vergiler Açısından

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - AZERBAYCAN

Yurtdışı temsilciliklerimiz - AZERBAYCAN Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check-in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları Yurtdışı temsilciliklerimiz

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET BİLGİLERİ 4

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - BULGARİSTAN

Yurtdışı temsilciliklerimiz - BULGARİSTAN Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK Dünyada gelir dağılımındaki adaletsizliğin hangi boyutlarda olduğunu

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - FRANSA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage

Yurtdışı temsilciliklerimiz - FRANSA. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Guide_homepage Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 29 Mayıs 1 Haziran 2013 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3

Detaylı

ISTANBUL JEWELRY SHOW,

ISTANBUL JEWELRY SHOW, Dünyanın En Önemli Mücevher Fuarlarından Biri Kabul Edilen ISTANBUL JEWELRY SHOW, Mücevher Sektörünün Önde Gelen Temsilcilerini 28inci Kez İstanbul da Ağırladı 7 Nisan 2009, İstanbul Rotaforte Uluslararası

Detaylı

YURTDIŞI MARKA TESCİL MALİYETLERİ

YURTDIŞI MARKA TESCİL MALİYETLERİ YURTDIŞI MARKA TESCİL MALİYETLERİ Uluslar arası marka tescil maliyetleri şu şekilde hesaplanır: 1) WIPO ücreti: Uluslar arası Fikri Mülkiyet Örgütü merkezi İsviçre'de bulunan, uluslararası marka başvurularının

Detaylı

HALI SEKTÖRÜ. Nisan Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1

HALI SEKTÖRÜ. Nisan Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1 2017 HALI SEKTÖRÜ Nisan Ayı İhracat Bilgi Notu TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği Page 1 HALI SEKTÖRÜ 2017 NİSAN AYI İHRACAT PERFORMANSI 2017 yılı Ocak-Nisan döneminde Türkiye nin toplam

Detaylı

01/05/ /05/2016 TARİHLERİ ARASINDAKİ EŞYA TAŞIMA GEÇİŞLERİ

01/05/ /05/2016 TARİHLERİ ARASINDAKİ EŞYA TAŞIMA GEÇİŞLERİ 01/05/2016 31/05/2016 TARİHLERİ ARASINDAKİ EŞYA TAŞIMA GEÇİŞLERİ Geçici Plaka İzni Geçiş Abd Minor Outlying Adaları 03 08 03 Almanya 03 03 02 18 26 93 50 53 89 Arnavutluk 02 Avusturya 02 03 01 02 Belçika

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 9 12 Ocak 2013

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 9 12 Ocak 2013 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 9 12 Ocak 2013 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul 1 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMA KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN

Detaylı

2016 FUAR KAPANIŞ RAPORU

2016 FUAR KAPANIŞ RAPORU 2016 FUAR KAPANIŞ RAPORU BAŞARILARLA DOLU BİR YILI DAHA GERİDE BIRAKIRKEN 12. TÜRKİYE NİN AYDINLATMA VE ELEKTRİK FUARLARI LED, Aydınlatma, Elektrik ve Elektronik Yan Sanayi alanlarında dünyanın nadir fuar

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 2 7 Ekim 2012

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 2 7 Ekim 2012 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 2 7 Ekim 2012 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1.ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.2.ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK

Detaylı

HALI SEKTÖRÜ. Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1

HALI SEKTÖRÜ. Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1 2017 HALI SEKTÖRÜ Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği Page 1 HALI SEKTÖRÜ 2017 MAYIS AYI İHRACAT PERFORMANSI 2017 yılı Ocak-Mayıs döneminde Türkiye nin toplam

Detaylı

2015 HAZİRAN DIŞ TİCARET RAPORU

2015 HAZİRAN DIŞ TİCARET RAPORU 2015 HAZİRAN DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 HAZİRAN

Detaylı

DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü

DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü KONYA ÖZELİNDE YABANCI SERMAYELİ FİRMALARIN ÜLKE BAZLI ANALİZİ 06.08.2014 1 DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET BİLGİLERİ 4

Detaylı

SONUÇ RAPORU. CYF Fuarcılık A.Ş.

SONUÇ RAPORU. CYF Fuarcılık A.Ş. SONUÇ RAPORU Bitki sektörünün dev buluşması bu yılda 28 Kasım - 01 Aralık 2013 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi nde gerçekleşti. Kıtaların buluşma noktası İstanbul da 21 farklı ülkeden gelen 286

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - ÇİN. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi

Yurtdışı temsilciliklerimiz - ÇİN. Seyahat Rehberi. Son güncelleme: 28.01.2015. 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi Seyahat Rehberi Son güncelleme: 28.01.2015 Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check- in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları

Detaylı

HALI SEKTÖRÜ. Mart Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1

HALI SEKTÖRÜ. Mart Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1 2017 HALI SEKTÖRÜ Mart Ayı İhracat Bilgi Notu TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği Page 1 HALI SEKTÖRÜ 2017 MART AYI İHRACAT PERFORMANSI 2017 yılı Ocak-Mart döneminde Türkiye nin toplam ihracatı

Detaylı

2012/4 SAYILI DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMET TİCARETİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ

2012/4 SAYILI DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMET TİCARETİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ 2012/4 SAYILI DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMET TİCARETİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ SUNUM PLANI Hizmet Sektörünün Desteklenmesi Vizyonu Dünya da ve Türkiye de Sağlık Turizmi Film, Bilişim ve Eğitim Sektörlerine

Detaylı

International Cartographic Association-ICA

International Cartographic Association-ICA International Cartographic Association-ICA 1.AMAÇ: Uluslararası Kartografya Birliği (International Cartographic Association-ICA), 1959 yılında kurulmuştur. Hükümetler dışı bir kuruluş olan ICA nın ana

Detaylı

Yurtdışı temsilciliklerimiz - HOLLANDA

Yurtdışı temsilciliklerimiz - HOLLANDA Son güncelleme: 28.01.2015 1. esky.com.tr 2. Seyahat Rehberi Uçuşlar Uçak bileti Bagaj Check-in ve uçuşa hazırlık Gümrük ve vize bilgileri Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları Yurtdışı temsilciliklerimiz

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 12 15 Mart 2014 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 4 1.3. ARAŞTIRMANIN

Detaylı

MEDYA KİT. Makarna, Bisküvi ve Ekmek Sanayinin Uluslararası Nitelikteki Tek Bilgi Kaynağı. www.bbmdergisi.com

MEDYA KİT. Makarna, Bisküvi ve Ekmek Sanayinin Uluslararası Nitelikteki Tek Bilgi Kaynağı. www.bbmdergisi.com MEDYA KİT 2016 Makarna, Bisküvi ve Ekmek Sanayinin Uluslararası Nitelikteki Tek Bilgi Kaynağı www.bbmdergisi.com Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir

Detaylı

2012/4 SAYILI DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMET TİCARETİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ (SAĞLIK TURİZMİ SEKTÖRÜ)

2012/4 SAYILI DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMET TİCARETİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ (SAĞLIK TURİZMİ SEKTÖRÜ) 2012/4 SAYILI DÖVİZ KAZANDIRICI HİZMET TİCARETİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA TEBLİĞ (SAĞLIK TURİZMİ SEKTÖRÜ) DÜNYADA HİZMET TİCARETİ SAĞLIK TURİZMİ Dünya ticaret hacmi yaklaşık 100 milyar ABD Doları Her yıl

Detaylı

FUARA BAKIŞ (2015) 13.463 m 2 Sergi Alanı. 31 Ülkeden 1.008 Katılımcı. 64 Ülkeden 33.688 Ziyaretçi

FUARA BAKIŞ (2015) 13.463 m 2 Sergi Alanı. 31 Ülkeden 1.008 Katılımcı. 64 Ülkeden 33.688 Ziyaretçi Türkiye nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan TRAVEL TURKEY İZMİR Turizm Fuar ve Kongresi, 8-11 Aralık 2016 tarihlerinden kapılarını 10.kez dünya turimine açıyor. İZFAŞ ve Türkiye

Detaylı

ÖZET 1. 2015 yılı Ağustos Ayında 2014 yılı Ağustos Ayına Göre:

ÖZET 1. 2015 yılı Ağustos Ayında 2014 yılı Ağustos Ayına Göre: ÖZET 1 Toplam İthalat 2015 yılı Ocak-Ağustos Döneminde 2014 yılı Ocak-Ağustos Dönemine Göre: Ham petrol ithalatı %47,07 artarak 15.842.395 ton olarak gerçekleşmiştir. Motorin (biodizel ihtiva eden motorin

Detaylı

21. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı

21. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 27 30 Ekim 2011 21. Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1.ARAŞTIRMANIN

Detaylı

1. ELEKTRONİK KOMPONENT, GÜÇ KAYNAKLARI VE GÖMÜLÜ SİSTEMLER FUARI

1. ELEKTRONİK KOMPONENT, GÜÇ KAYNAKLARI VE GÖMÜLÜ SİSTEMLER FUARI 1. ELEKTRONİK KOMPONENT, GÜÇ KAYNAKLARI VE GÖMÜLÜ SİSTEMLER FUARI 27-30 Eylül 2012 tarihleri arasında ilk defa bu yıl organize edilen ELECTRONIST Fuarı bölgede önemli bir fuar olma yolunda ilk adımını

Detaylı

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, DÜNYADA GELİR YOKSULLUĞU VE TÜRKİYE NİN KONUMU

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, DÜNYADA GELİR YOKSULLUĞU VE TÜRKİYE NİN KONUMU C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR YOKSULLUĞU VE TÜRKİYE NİN KONUMU Dünyada yoksulluğun boyutlarını bütünsel olarak görebilmek

Detaylı

TÜRKİYE NİN EN TEKNİK ELEKTRİK FUARI: 4. ULUSLARARASI ELEX FUARI 2015 YILINDA DA HEYECAN VERDİ

TÜRKİYE NİN EN TEKNİK ELEKTRİK FUARI: 4. ULUSLARARASI ELEX FUARI 2015 YILINDA DA HEYECAN VERDİ TÜRKİYE NİN EN TEKNİK ELEKTRİK FUARI: 4. ULUSLARARASI ELEX FUARI 2015 YILINDA DA HEYECAN VERDİ 4. ULUSLARARASI ELEX FUARI 01-04 EKİM 2015 TARİHLERİ ARASINDA İSTANBUL FUAR MERKEZİ NDE SEKTÖRÜN EN ÖNEMLİ

Detaylı

2013-Aralık Un İhracat Rakamları

2013-Aralık Un İhracat Rakamları 25 Şubat 2014 2013-Aralık Un İhracat Rakamları ÜLKE İHRACAT MİKTARI (KG) İHRACAT TUTARI ($) Almanya 554 239 İngiltere 38.279 16.518 Bulgaristan 2.000 1.080 Mısır 396.000 222.948 Sudan 8.614.530 4.622.432

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI. 5 8 Aralık 2013

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI. 5 8 Aralık 2013 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 5 8 Aralık 2013 İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ ÖZET

Detaylı

DÜNYA SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ SEKTÖRÜNE GENEL BAKIŞ

DÜNYA SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ SEKTÖRÜNE GENEL BAKIŞ DÜNYA SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİ SEKTÖRÜNE GENEL BAKIŞ Hazırlayan ve Derleyen: Zehra N.ÖZBİLGİN Ar-Ge Şube Müdürlüğü Kasım 2012 DÜNYA SERAMİK KAPLAMA MALZEMELERİNDE ÜRETİM VE TÜKETİM yılında 9.546 milyon

Detaylı

2015 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU

2015 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU 2015 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 NİSAN / TÜRKİYE

Detaylı

12 15 Eylül 2013 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

12 15 Eylül 2013 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 12 15 Eylül 2013 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ VE ÖRNEK YAPISI 3 2. FUAR SONUÇ

Detaylı

Kaba doğum hızı (%) Kaba ölüm hızı (%)

Kaba doğum hızı (%) Kaba ölüm hızı (%) TABLO 5. 6. DEMOGRAFİK GÖSTERGELER Ülkeler Yıllık artıș 1970-90 1990- Kaba ölüm 1970 1970 1970 Afganistan 11437 4009 0.4 4.2 26 22 51 48 38 43 6.8 23 2.9 6.1 Arnavutluk 1069 278 2.2-0.4 8 5 33 18 67 74

Detaylı

smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU

smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU 2016 smart solutions FUAR KAPANIŞ RAPORU BAŞARILARLA DOLU BİR YILI DAHA GERİDE BIRAKIRKEN 20. ISAF MARKASI ISAF Fuarları, Security (Uluslararası Güvenlik ve RFID Fuarı) IT Security (Uluslararası Bilgi

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI KALIP AVRASYA 2014 BURSA METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI BURSA SAC İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI 2014 BELEX 2014 BURSA 5. HIRDAVAT VE İŞ GÜVENLİĞİ FUARI 2014 4 7 Aralık 2014 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

Detaylı

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü Deri ve Deri Ürünleri Sektörü Aralık Ayı İhracat Bilgi Notu TDH Ar&Ge ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği DERİ VE DERİ ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ YILI AYI İHRACAT PERFORMANSI yılı Aralık ayında, Türkiye nin

Detaylı

Alanında iddialı ve itibarlı bir yayın olmayı misyon edinen

Alanında iddialı ve itibarlı bir yayın olmayı misyon edinen Medya Kit 2015 1 HAKKINDA Alanında iddialı ve itibarlı bir yayın olmayı misyon edinen DEĞIRMENCI DERGISI; Üretim süreçlerindeki teknik konuları ele alan makale ve röportajları, Her sezon farklı ürünlerdeki

Detaylı

TÜ ROFED TÜRİ ZM BÜ LTENİ

TÜ ROFED TÜRİ ZM BÜ LTENİ TÜ ROFED TÜRİ ZM BÜ LTENİ Aralık - 2016 İÇİNDEKİLER 1. TÜRKİYE'YE VE DÖRT İLİMİZE GELEN ZİYARETÇİLERİN YILLARA VE AYLARA GÖRE DAĞILIMI... 1 1.1. TÜRKİYE'YE GELEN YABANCI ZİYARETÇİLERİN YILLARA VE AYLARA

Detaylı

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24 27 Nisan 2014 KONMAK 2014 KONELEX 2014 İSKON 2014

ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24 27 Nisan 2014 KONMAK 2014 KONELEX 2014 İSKON 2014 ARAŞTIRMA ÖZET SONUÇLARI 24 27 Nisan 2014 KONMAK 2014 Konya 11. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Delme, Kesme, Teknolojileri, Malzemeler, El Aletleri, Hidrolik ve Pnömatik Fuarı KONELEX 2014

Detaylı

PAGEV - PAGDER. Dünya Toplam PP İthalatı

PAGEV - PAGDER. Dünya Toplam PP İthalatı 1 DÜNYA ve TÜRKİYE POLİPROPİLEN ( PP ) DIŞ TİCARET ANALİZİ Barbaros Demirci ( Genel Müdür ) Neslihan Ergün ( Teknik Uzman Kimya Müh. ) PAGEV - PAGDER DÜNYA TOPLAM PP İTHALATI : Dünya toplam PP ithalatı

Detaylı

2013 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU

2013 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU 2013 NİSAN DIŞ TİCARET RAPORU A.T.S.O DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2013 NİSAN

Detaylı

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2015 Mart Ayı İhracat Bilgi Notu

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2015 Mart Ayı İhracat Bilgi Notu Deri ve Deri Ürünleri Sektörü Mart Ayı İhracat Bilgi Notu Tekstil, Deri ve Halı Şubesi İTKİB Genel Sekreterliği 04/ DERİ VE DERİ ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ YILI AYI İHRACAT PERFORMANSI yılı Mart ayında, Türkiye

Detaylı

2014 YILI İÇERİK PLANI

2014 YILI İÇERİK PLANI 2014 YILI İÇERİK PLANI OCAK ŞUBAT MART KAPAK DOSYASI: Kuru Makarna Teknolojileri ve Kuru Makarna Teknaolojilerindeki Son Gelişmeler ÜRÜN ARAŞTIRMASI: Dünya Kuru Makarna Pazarı TÜKETİM ARAŞTIRMASI: Güney

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ

Detaylı

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2016 Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu

Deri ve Deri Ürünleri Sektörü 2016 Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu Deri ve Deri Ürünleri Sektörü Mayıs Ayı İhracat Bilgi Notu TDH Ar&Ge ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği DERİ VE DERİ ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜMÜZÜN YILI MAYIS AYI İHRACAT PERFORMANSI yılı mayıs ayında, Türkiye

Detaylı

2013 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU

2013 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU 2013 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2013 ARALIK/

Detaylı

2013 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU

2013 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU 2013 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU A.T.S.O DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2013 TEMMUZ/

Detaylı

2015 MART DIŞ TİCARET RAPORU

2015 MART DIŞ TİCARET RAPORU 2015 MART DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 MART / TÜRKİYE

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ ALIMI ULUS VE ULUSLARARASI SINAVLAR ÜLKE SINAV ADI MİNİMUM PUAN

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ ALIMI ULUS VE ULUSLARARASI SINAVLAR ÜLKE SINAV ADI MİNİMUM PUAN TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ ALIMI ULUS VE ULUSLARARASI SINAVLAR ÜLKE SINAV ADI MİNİMUM PUAN Uluslararası SAT 1 1000 Uluslararası GCE (General Certificate Examination) A Level 2 courses

Detaylı

2016 MAYIS DIŞ TİCARET RAPORU

2016 MAYIS DIŞ TİCARET RAPORU 2016 MAYIS DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 MAYIS / TÜRKİYE

Detaylı

DEĞİŞEN DÜNYA-DEĞİŞEN ÜNİVERSİTE:YÜKSEKÖĞRETİMİN GELECEĞİ TÜRKİYE İÇİN BİR ÖNERİ

DEĞİŞEN DÜNYA-DEĞİŞEN ÜNİVERSİTE:YÜKSEKÖĞRETİMİN GELECEĞİ TÜRKİYE İÇİN BİR ÖNERİ DEĞİŞEN DÜNYA-DEĞİŞEN ÜNİVERSİTE:YÜKSEKÖĞRETİMİN GELECEĞİ TÜRKİYE İÇİN BİR ÖNERİ Kemal Gürüz Atılım Üniversitesi 12 Mart 2012 Yirmi beş yaş üstü nüfus içinde ortaöğrenim görmüş olanların oranı, %. 2007.

Detaylı

2015 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU

2015 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU 2015 OCAK DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 OCAK / TÜRKİYE

Detaylı

TÜ ROFED TÜRİ ZM BÜ LTENİ

TÜ ROFED TÜRİ ZM BÜ LTENİ TÜ ROFED TÜRİ ZM BÜ LTENİ Ocak - 2017 Hazırlayan: Sezin Ulusoy İÇİNDEKİLER 1. TÜRKİYE'YE VE DÖRT İLİMİZE GELEN ZİYARETÇİLERİN YILLARA VE AYLARA GÖRE DAĞILIMI... 1 1.1. TÜRKİYE'YE GELEN YABANCI ZİYARETÇİLERİN

Detaylı

ICCI ULUSLARARASI ENERJİ VE ÇEVRE FUARI & KONFERANSI Nisan Fuar Sonuç Raporu

ICCI ULUSLARARASI ENERJİ VE ÇEVRE FUARI & KONFERANSI Nisan Fuar Sonuç Raporu ICCI 2016 22. ULUSLARARASI ENERJİ VE ÇEVRE FUARI & KONFERANSI 27-28-29 Nisan 2016 KAPANIŞ İstanbul Fuar RAPORU Merkezi Fuar Sonuç Raporu KAPANIŞ RAPORU / İÇERİK 2 ICCI 2016 KÜNYESİ 3 KATILIMCI BİLGİLERİ...

Detaylı

2014 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU

2014 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU 2014 AĞUSTOS DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2014 AĞUSTOS

Detaylı

2016 KASIM DIŞ TİCARET RAPORU

2016 KASIM DIŞ TİCARET RAPORU 2016 KASIM DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 KASIM / TÜRKİYE

Detaylı

2016 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU

2016 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU 2016 ARALIK DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2016 ARALIK /

Detaylı

RAKAMLARLA DÜNYA TARIMI

RAKAMLARLA DÜNYA TARIMI KÜRESEL KRİZ VE TARIM SEKTÖRÜ RAKAMLARLA DÜNYA TARIMI İzmir Ticaret Borsası Ar-Ge Müdürlüğü Nisan 2014 İZMİR TİCARET BORSASI Sayfa 0 ÇALIŞMAYA İLİŞKİN NOTLAR Bu çalışmada yer alan istatistiklerden; Dünya

Detaylı

HALI SEKTÖRÜ. Ekim Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1

HALI SEKTÖRÜ. Ekim Ayı İhracat Bilgi Notu. TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği. Page 1 2015 HALI SEKTÖRÜ Ekim Ayı İhracat Bilgi Notu TDH AR&GE ve Mevzuat Şb. İTKİB Genel Sekreterliği Page 1 HALI SEKTÖRÜ 2015 EKİM AYI İHRACAT PERFORMANSI Ülkemizin halı ihracatı 2014 yılını % 7,3 oranında

Detaylı

İDMA 2017 SONUÇ RAPORU Mayıs Pulses & Pasta & Industry. Feed. MIllIng Milling

İDMA 2017 SONUÇ RAPORU Mayıs Pulses & Pasta & Industry. Feed. MIllIng Milling 04-07 Mayıs 2017 7. Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı MIllIng Milling RIce BIscuIt SupplIer www.idma.com.tr İDMA 2017

Detaylı

2015 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU

2015 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU 2015 ŞUBAT DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2015 ŞUBAT / TÜRKİYE

Detaylı

2017 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU

2017 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU 2017 TEMMUZ DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2017 TEMMUZ /

Detaylı

2017 MART DIŞ TİCARET RAPORU

2017 MART DIŞ TİCARET RAPORU 2017 MART DIŞ TİCARET RAPORU ATSO DIŞ TİCARET SERVİSİ *Tablo ve listeler TİM ve TUİK istatistikleri ihracat ve ithalat verilerine göre ATSO- Dış Ticaret Servisi tarafından derlenmiştir. 2017 MART / TÜRKİYE

Detaylı

BATMAN TİCARET BORSASI

BATMAN TİCARET BORSASI BATMAN TİCARET BORSASI 10-14 KASIM 2014 EURO TIER 2014 TARIM VE HAYVANCILIK FUARI & HANNOVER/ALMANYA İŞ SEYAHATİ RAPORU 1.EURO TIER 2014 TARIM VE HAYVANCILIK FUARI 1.1. FUAR İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER Euro

Detaylı

Çocukların emzirilme durumuna göre dağılımı (1995-2002*) Ek besinlerle birlikte anne sütü alanlar

Çocukların emzirilme durumuna göre dağılımı (1995-2002*) Ek besinlerle birlikte anne sütü alanlar TABLO 5. 2. DEMOGRAFİK BESLENME GÖSTERGELER, kavrukluk ve bodurluğun etkisinde olan Ülkeler ve Bölgeler Afganistan - - - - 48-25 52 84t 2 Arnavutluk 3 6 24 6 14 4 11 32-62 Cezayir 7 13 38 22 6 1 3 18-69

Detaylı