Aracın hızını sınırlama fonksiyonları. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler. Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Aracın hızını sınırlama fonksiyonları. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler. Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası."

Transkript

1 Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Scania hız sınırlama için üç fonksiyon sunar. Bu fonksiyonlar, örneğin çöp kamyonları, itfaiye araçları ve ağır mallar taşıyan traktörlerle ilgili yasal gereklilikleri ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yarar. Hız sınırlayıcı standart bir fonksiyondur ve tüm araçlara takılır. Araç hız sınırlayıcısı BWS kontrol ünitesinde vardır (FPC339A). Daha eski araçlarda, bu fonksiyon EMS kontrol ünitesine dahildir (motor kontrol ünitesi). Araç hız sınırlayıcısı 3 bir müşteri opsiyonudur (FPC38A). Müşteri opsiyonu, Sabit araç hız sınırlayıcısı ve Değişken araç hız sınırlayıcısında bulunur. araç hız sınırlayıcısı veya Araç hız sınırlayıcısı 3'ü etkinleştirmek için herhangi güvenlik koşulunu karşılamay gerek yoktur. Bu fonksiyonlardan herhangi biri devrede olduğunda, motor güç sınırlama uyarı lambası gösterge bütününün sol alt köşesinde yanar (bakınız resim). Hız sınırlayıcı değerleri SDP3 ile ayarlanır (Scania Diagnos ve Programmer 3). Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası. En düşük etkinleştirilmiş hız sınırlayıcısı daima aracın maksimum hızını yönetir. Hız sınırlayıcısı değeri her zaman aracın izin verilen maksimum hızıdır. Aşağıdaki ayarlar acil durum araçları için geçerlidir: Hız sınırlayıcısı değeri, acil durum aramalarına cevap verirken aracın izin verilen maksimum hızıdır. Normal acil durum araç çalışması için maksimum hız, Araç hız sınırlayıcısı veya 3 ile ayarlanır Yayım tr-tr (5)

2 Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Etkinleştirme Hız sınırlayıcısı Araç teslim edildiğinde Hız sınırlayıcısı her zaman etkindir. Fonksiyon iptal edilemez. Çoğu araç 89 km/s olan standart ayarla teslim edilir. Bu değer bir Scania atölyesinde değiştirilebilir. Araç hız sınırlayıcısı Araç hız sınırlayıcısı aşağıdaki şekillerden birinde devreye sokulur: 4 pimini konektör C59'a topraklama Konektör C60 içindeki 6 pime +4V beslemesini keserek harici CAN ağında bir CAN mesajı ile Araç hız sınırlayıcısı 3 Araç hız sınırlayıcısı 3 aşağıdaki şekillerden birinde devreye sokulur: Sabit araç hız sınırlayıcısı: 8 pimini konektör C60'a topraklama Değişken araç hız sınırlayıcısı: Harici CAN ağında bir CAN mesajı ile Yayım tr-tr (5)

3 Şasi koşulları Şasi koşulları Araç hız sınırlayıcısı için koşullar Daha yeni araçlar Araç üretim dönemi Gereken fabrika hazırlıkları Üretim sahası Şasi numarası Seçenekler Seçenekler Varyant kodu Üst yapı kontrol ünitesi BWS Var 339A Södertälje Zwolle Gerekirse Angers Kabinden şasiye kadar üst yapı kablo tesisatı 7-pim.4B 7+7-pim 4E pim 4F Şasideki üst yapı kablo tesisatı m 3.03A 8 m 303D m 303C Yayım tr-tr 3 (5)

4 Şasi koşulları Daha eski araçlar Araç üretim dönemi Gereken fabrika hazırlıkları Üretim sahası Şasi numarası Seçenekler Seçenekler Varyant kodu Üstyapı paketi (alternatiflerden biri) Elektrikli preparat 3.06A Södertälje Arka lift hazırlığı 3.06B Zwolle Angers Enerji alma yeri hazırlığı 306C Gerekirse Şasideki üst yapı kablo tesisatı m 3.03A 8 m 303D m 303C Yayım tr-tr 4 (5)

5 Şasi koşulları Araç hız sınırlayıcısı 3 için koşullar Araç üretim dönemi Gereken fabrika hazırlıkları Üretim sahası Şasi numarası Seçenekler Alternatifler Varyant kodu Üst yapı kontrol ünitesi BWS Var 339A Södertälje Araç hızı sınırlayıcısı 3 müşteri opsiyonu Var 3.8A Zwolle Angers Gerekirse São Bernardo do Campo Kabinden şasiye kadar üst yapı kablo tesisatı 7-pim.4B 7+7-pim 4E pim 4F Şasideki üst yapı kablo tesisatı m 3.03A 8 m 303D m 303C Yayım tr-tr 5 (5)

6 Araç hız sınırlayıcısı için bağlantı alternatifi Araç hız sınırlayıcısı için bağlantı alternatifi Alternatif : Topraklamayla etkinleştirme Sinyal tipi ve İşlev etkinleştirmesi Sinyal türü C59, pim 4'ye topraklama Not Araç hız sınırlayıcısı 'yi topraklama yoluyla etkinleştirir SDP3 kullanılarak ayarlanabilen parametreler Değişken Olası değer Fabrikadan Bu etkinleştirme için Sistem Araç hız sınırlayıcısı için sinyal girişinin seçimi Aktif düşük Aktif düşük Aktif düşük BWS Aktif yüksek CAN Aracın hız sınırı Yok 30 km/s Yok BWS a a. Kasım 008'e kadar, parametre 0 50 km/s hız aralığı ile EMS kontrol ünitesine eklenir. Ayarlanabilir parametreler bölümünde parametrelerle ilgili daha fazla bilgi yer alır km/saat km/saat. Yayım tr-tr 6 (5)

7 Araç hız sınırlayıcısı için bağlantı alternatifi Parça bilgisi ve bağlantı konumları Kablo demeti Kablo kesiti,5mm minimum G5 Üstyapıcı tarafından takılmış Kabinden şasiye kadar üst yapı Fabrikada takılmış kablo tesisatı 3 Anahtar Belirlenen konumlarla kapatma 4 Şasideki üst yapı kablo tesisatı Fabrikadan tedarik edilir Üstyapıcı tarafından takılmış Bu parçalar Scania yetkili satıcılarından satın alınabilir. C59 C59 C Yayım tr-tr 7 (5)

8 Araç hız sınırlayıcısı için bağlantı alternatifi Alternatif : +4 V bağlantısının kesilmesi ile etkinleştirme Sinyal tipi ve İşlev etkinleştirmesi Sinyal türü Not C60, pim 6'ya + 4 V +4 V bağlantısını keserek Araç hız sınırlayıcısı 'yi etkinleştirir SDP3 kullanılarak ayarlanabilen parametreler Değişken Olası değer Fabrikadan Bu etkinleştirme için Sistem Araç hız sınırlayıcısı için sinyal girişinin seçimi Aktif düşük Aktif düşük Aktif yüksek BWS Aktif yüksek CAN Aracın hız sınırı Yok 30 km/s Yok BWS a a. Kasım 008'e kadar, parametre 0 50 km/s hız aralığı ile EMS kontrol ünitesine eklenir km/saat km/saat. Yayım tr-tr 8 (5)

9 Araç hız sınırlayıcısı için bağlantı alternatifi Parça bilgisi ve bağlantı konumları Sigorta 5 A a +4 V 7 Kabini için kablo tesisatı 3 Kabinden şasiye kadar üst yapı Fabrikada takılmış kablo tesisatı 4 Anahtar Belirlenen konumlarla kesme 5 Şasideki üst yapı kablo tesisatı C60 C60 C60 6 a. Bu fonksiyon ortalama 3mA kullanır. Kablo alanı en az.5 mm olmalıdır. Kabloları kaportacı takar. Bu parçalar Scania yetkili satıcılarından satın alınabilir Yayım tr-tr 9 (5)

10 Araç hız sınırlayıcısı için bağlantı alternatifi Alternatif 3: CAN yolu ile etkinleştirme Sinyal tipi ve İşlev etkinleştirmesi Sinyal türü Harici CAN Not Araç hız sınırı 'yi etkinleştiren CAN sinyali: Scania Kaporta Kumanda Mesajı. İkinci Araç Hızı Sınırlayıcısı (Hız Limiti İstendi) SDP3 kullanılarak ayarlanabilen parametreler Değişken Olası değer Fabrikadan Bu etkinleştirme için Sistem Gövdeyle CAN iletişimi Yok Hepsi J939 BWS J939 Hepsi Hepsi Araç hız sınırlayıcısı için sinyal girişinin seçimi Aktif düşük Aktif düşük Harici CAN BWS Aktif yüksek Harici CAN Aracın hız sınırı Yok 30 km/s Yok BWS a a. Kasım 008'e kadar, parametre 0 50 km/s hız aralığı ile EMS kontrol ünitesine eklenir km/saat km/saat. Yayım tr-tr 0 (5)

11 Araç hız sınırlayıcısı için bağlantı alternatifi Parça bilgisi ve bağlantı konumları Kablo demeti Kabinden şasiye kadar üst yapı Fabrikada takılmış kablo tesisatı 3 Üstyapı kablo tesisatı, şasi üzerinde 4 CAN ağına bağlantı Harici CAN kaporta ağı C59 C59 C59 0 Not: Harici CAN üstyapı ağı kabinin içinde bağlı ise, düşük CAN C59 pim 0'ye ve yüksek CAN C59 pim 'e bağlanır. 'deki CAN bağlantısı, harici CAN ağındaki diğer düğümler tarafından kullanılmıyorsa, CAN C59 ile arasındaki CAN sinyalleri için fabrikada takılmış atlatıcı sökülmelidir (CAN üstyapı ara birimi başlıklı bölüme bakınız). Kablo alanı en az.5 mm olmalıdır. Kablo tesisatı metre başına 40 tur ile çiftler halinde bükülmelidir. Kablolar üstyapıcı tarafından takılır. 5 Parçalar Scania yetkili satıcılarından satın alınabilir Yayım tr-tr (5)

12 Araç hız sınırlayıcısı 3 için bağlantı alternatifi Araç hız sınırlayıcısı 3 için bağlantı alternatifi Alternatif : Topraklamayla etkinleştirme Sinyal tipi ve İşlev etkinleştirmesi Sinyal türü C60-8'e topraklama bağlantısı Not Araç hızı sınırı 3'nin etkinleştirilmesi SDP3 kullanılarak ayarlanabilen parametreler Değişken Olası değer Fabrikadan Bu etkinleştirme için Sistem Aracın hız sınırı 3 Yok 30 km/s Yok BWS 5-50 km/saat km/saat. Yayım tr-tr (5)

13 Araç hız sınırlayıcısı 3 için bağlantı alternatifi Parça bilgisi ve bağlantı konumları Anahtar Üstyapıcı tarafından takılmış Kablo Kablo kesiti 0,75 mm minimum Üstyapıcı tarafından takılmış Bu parçalar Scania yetkili satıcılarından satın alınabilir. C60 8 G5 C Yayım tr-tr 3 (5)

14 Araç hız sınırlayıcısı 3 için bağlantı alternatifi Alternatif : CAN yolu ile etkinleştirme Sinyal tipi ve İşlev etkinleştirmesi Sinyal türü Harici CAN Not Araç hız sınırı 3'yi etkinleştiren CAN sinyali: Scania Üst Yapı Kumanda Mesajı 3. Talep Edilen Araç Hız Sınırı. SDP3 kullanılarak ayarlanabilen parametreler Değişken Olası değer Fabrikadan Bu etkinleştirme için Sistem Gövdeyle CAN iletişimi Yok Hepsi J939 BWS J939 Hepsi Hepsi Araç hız sınırı 3, Değişken araç hız sınırı Yok 30 km/s Yok BWS 5-50 km/saat km/saat. Yayım tr-tr 4 (5)

15 Araç hız sınırlayıcısı 3 için bağlantı alternatifi Parça bilgisi ve bağlantı konumları Kablo demeti C59 Kabinden şasiye kadar üst yapı kablo tesisatı Fabrikada takılmış 0 3 Üstyapı kablo tesisatı, şasi üzerinde 4 CAN ağına bağlantı Harici CAN kaporta ağı C59 Not: Harici CAN üstyapı ağı kabinin içinde bağlı ise, düşük CAN C59 pim 0'ye ve yüksek CAN C59 pim 'e bağlanır. 'deki CAN bağlantısı, harici CAN ağındaki diğer düğümler tarafından kullanılmıyorsa, CAN C59 ile arasındaki CAN sinyalleri için fabrikada takılmış atlatıcı sökülmelidir (CAN üstyapı ara birimi başlıklı bölüme bakınız). Kablo alanı en az.5 mm olmalıdır. Kablo tesisatı metre başına 40 tur ile çiftler halinde bükülmelidir. Kablolar üstyapıcı tarafından takılır Bu parçalar Scania yetkili satıcılarından satın alınabilir Yayım tr-tr 5 (5)

SIDOOR AT18 Kapı kontrol ünitesi kısa

SIDOOR AT18 Kapı kontrol ünitesi kısa SIDOOR AT18 Kapı kontrol ünitesi kısa Rev. 07, Baskı 8/2007 www.siemens.de/edm 1 Kumanda elemanlarına genel bakış AT18 Temel yapı grubu: X1: Ek modülün yassı kablo bağlantısı X3: Şebeke transformatörü

Detaylı

Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus

Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus Çok turlu aktüatörler SA 07.2 SA 16.2/SAR 07.2 SAR 16.2 Kontrol ünitesi: elektro mekanik Aktüatör kontrol ünitesi ile birlikte AUMATIC Kontrol Paralel Profibus DP Modbus Foundation Fieldbus Kullanma talimatı

Detaylı

RTD-20 Montaj Talimatları

RTD-20 Montaj Talimatları LED3 LED1 LED2 SW1 LED4 LED5 LED6 RTD-20 Montaj Talimatları 0V +V POWER 15-24VDC 0V S1 S2 S3 0V S4 S5 S6 Türkçe RTD-20 Montaj Talimatları 100.00 RTD-20 Retail Economiser realtime Control Systems 24VAC/30VDC,

Detaylı

NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU

NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU NEWTECH PRO PLUS 6-10 KVA DSP LCD 1/1 ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU Kesintisiz Güç Kaynağı Sistemi Lütfen bu kılavuzda belirtilen uyarılara ve çalıştırma talimatlarına kesinlikle uyunuz.

Detaylı

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi

Lcd Çift Eşanjörlü Kombi Lcd Çift Eşanjörlü Kombi DGK 20 HR DGK 20 BI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürünümüzün size en iyi verimi sunmasını

Detaylı

Kılavuz. TK Ek. MultiPlus Compact 12 800 35-16 230V 24 800 16-16 230V 12 1200 50-16 230V 24 1200 25-16 230V 12 1600 70-16 230V 24 1600 40-16 230V

Kılavuz. TK Ek. MultiPlus Compact 12 800 35-16 230V 24 800 16-16 230V 12 1200 50-16 230V 24 1200 25-16 230V 12 1600 70-16 230V 24 1600 40-16 230V Kılavuz TK Ek MultiPlus Compact 12 800 35-16 230V 24 800 16-16 230V 12 1200 50-16 230V 24 1200 25-16 230V 12 1600 70-16 230V 24 1600 40-16 230V Copyrights 2008 Victron Energy B.V. Her Hakkı Saklıdır Bu

Detaylı

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B

Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B Split tipi hava/su ısı pompası 6 720 648 125-78.1I 6 720 810 499 (2014/02) Kullanma Kılavuzu Logatherm WPLS 7,5/10/11/12 E/B aşağıdaki parçalardan oluşur: ODU 7,5-12t ile birlikte WPLS 7,5 veya 12IE ODU

Detaylı

Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler. Operatör Terminalleri DOP11B. Sistem El Kitabı. Baskı 11/2008 16666984 / TR

Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler. Operatör Terminalleri DOP11B. Sistem El Kitabı. Baskı 11/2008 16666984 / TR Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler Operatör Terminalleri DOP11B Baskı 11/28 Sistem El Kitabı 16666984 / TR SEW-EURODRVE Driving the world İçindekiler 1 Genel uyarılar...

Detaylı

Referans Kitapçığı. Elektrik Şebeke Koruması. Sepam seri 10

Referans Kitapçığı. Elektrik Şebeke Koruması. Sepam seri 10 Referans Kitapçığı Elektrik Şebeke Koruması Sepam seri 10 İçindekiler Güvenlik Bilgisi.....................................................7 Kitapçık Hakkında...................................................9

Detaylı

VD4 Montaj ve işleme talimatları 12... 36 kv - 630... 3150 A - 16... 50 ka

VD4 Montaj ve işleme talimatları 12... 36 kv - 630... 3150 A - 16... 50 ka Medium voltage products VD4 Montaj ve işleme talimatları 12... 36 kv - 630... 3150 A - 16... 50 ka İçindekiler I. Giriş 4 II. Çevreyi koruma programı 4 1. Ambalaj ve nakliye 4 2. Teslim alınırken kontrol

Detaylı

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 F Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

ACSM1. Yazılım Kılavuzu ACSM1 Hız ve Tork Kontrol Programı

ACSM1. Yazılım Kılavuzu ACSM1 Hız ve Tork Kontrol Programı ACSM1 Yazılım Kılavuzu ACSM1 Hız ve Tork Kontrol Programı ACSM1 Hız ve Tork Kontrol Programı Yazılım Kılavuzu 3AUA0000036013 REV G TR GEÇERLİLİK TARİHİ: 30-09-2011 2011 ABB Oy. Tüm Hakları Saklıdır. 5

Detaylı

Fronius Symo Sembol açıklaması ve yer seçimi Montaj ve bağlantı açıklamaları

Fronius Symo Sembol açıklaması ve yer seçimi Montaj ve bağlantı açıklamaları / Battery Charging Systems / Welding Technology / Solar Electronics Fronius Symo Sembol açıklaması ve yer seçimi Montaj ve bağlantı açıklamaları TR Kullanım kılavuzu Şebeke bağlantılı inverter 42,0426,0172,TR

Detaylı

Kullanım Kılavuzu. Energy Logger

Kullanım Kılavuzu. Energy Logger 1730 Energy Logger Kullanım Kılavuzu September 2013 (Turkish) 2013 Fluke Corporation. All rights reserved. Specifications are subject to change without notice. All product names are trademarks of their

Detaylı

G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu

G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu G11 Jeneratör (GEN11) Kullanım Kılavuzu 2013_1 Yazılım Versiyonu ile kullanım içindir Bu sayfa boş bırakılmalıdır. İçindekiler Genel Bilgiler 1 Kullanılan Standart Açıklamalar 1 Bölüm 1 - Genel Bilgiler

Detaylı

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ

Yeni DMX 3. 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ Yeni DMX 3 4000 A e kadar etkin koruma AÇIK TİP ŞALTERLER - ÜRÜN REHBERİ YENİ DMX 3 Açık tip şalterler 4000 A e kadar TÜM BİNA TİPLERİ İÇİN ETKİN KORUMA VE KONTROL 02 1600 A e kadar DPX kompakt şalterler

Detaylı

RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros. Siemens Schweiz AG HVAC Ürünleri. Kullanım Kılavuzu

RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros. Siemens Schweiz AG HVAC Ürünleri. Kullanım Kılavuzu RVS43-63 Kazan kontrol paneli Albatros Đçindekiler 1 Özet... 9 1.1 Özetler... 10 1.1.1 Topoloji... 10 2 Güvenlik notları... 12 2.1 Ürün sorumluluğu:... 12 3 Montaj ve Kurulum... 13 3.1 Talimatlar... 13

Detaylı

MOVIDRIVE MDX61B Mutlak değer enkoder kartları DIP11B / DEH21B

MOVIDRIVE MDX61B Mutlak değer enkoder kartları DIP11B / DEH21B Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler MOVIDRIVE MDX61B Mutlak değer enkoder kartları DIP11B / DEH21B Baskı 12/2007 11702788 / TR El Kitabı SEW-EURODRIVE Driving the world

Detaylı

Kılavuz. TR Ek. BlueSolar şarj kontrol birimi MPPT 75/15

Kılavuz. TR Ek. BlueSolar şarj kontrol birimi MPPT 75/15 Kılavuz TR Ek BlueSolar şarj kontrol birimi MPPT 75/15 1 Genel Açıklama 1.1 Ultra hızlı MPPT izleme Hızlı bir MPPT algoritması, özellikle bulutlu havalarda ve ışık şiddetinin sürekli olarak değiştiği

Detaylı

OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler

OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler OneGear MV SMC Flex Solid-State (Katı Hal) Motor Kontrol Cihazı (10 15 kv) Bültenler 7760, 7761, 7762 ve 7763 Teknik Veriler Önemli Kullanıcı Bilgileri Katı hal ekipmanları, elektromekanik ekipmanlara

Detaylı

CPG.0 ORTA GERİLİM SF 6 İZOLELİ MODÜLER HÜCRELER

CPG.0 ORTA GERİLİM SF 6 İZOLELİ MODÜLER HÜCRELER IG-123-TR Genel Bilgiler CPG.0 İZOLELİ MODÜLER HÜCRELER LIB Transformatör Binaları Primer Dağıtım Anahtarlama Cihazları Sekonder Dağıtım Anahtarlama Cihazları Koruma ve Otomasyon Alçak Gerilim Panoları

Detaylı

NEWTECH PRO 10-20 KVA (3/1) ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU

NEWTECH PRO 10-20 KVA (3/1) ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU NEWTECH PRO 10-20 KVA (3/1) ONLINE KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAĞI KULLANICI KILAVUZU Lütfen bu kılavuzda belirtilen uyarılara ve çalıştırma talimatlarına kesinlikle uyunuz. Cihazı çalıştırmadan önce bütün güvenlik

Detaylı

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu

SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu SF6 Gaz Yalıtımlı Metal Muhafazalı Kontrol ve Kumanda Sistemleri Montaj, Bakım ve İşletme Kılavuzu 12 kv, 24 kv, 36 kv (LSC2B, PM) Standard IEC 62271-200 Doğa En Değerli Ortağımızdır SF6 Gaz Yalıtımlı

Detaylı

SIMPLY CLEVER. Bilgi/eğlence sistemi Columbus Kullanma kılavuzu

SIMPLY CLEVER. Bilgi/eğlence sistemi Columbus Kullanma kılavuzu SIMPLY CLEVER Bilgi/eğlence sistemi Columbus Kullanma kılavuzu 3V0012777FA Önsöz Bu kullanma kılavuzu bilgi/eğlence ve navigasyon sistemi Columbus (bundan sonra sadece cihaz olarak adlandırılacak) içindir.

Detaylı

İşletme kılavuzu. Patlama Korumalı Üç Fazlı Motorlar, Asenkron Motorlar. Baskı 10/2008 16715373 / TU

İşletme kılavuzu. Patlama Korumalı Üç Fazlı Motorlar, Asenkron Motorlar. Baskı 10/2008 16715373 / TU Tahrik tekniği \ Sürücü otomasyonu \ Sistem entegrasyonu \ Servisler Patlama Korumalı Üç Fazlı Motorlar, Asenkron Motorlar Baskı 10/2008 16715373 / TU İşletme kılavuzu SEWEURODRIVE Driving the world İçindekiler

Detaylı

Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri

Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri ROCKWELL AUTOMATION TEDARİK ŞARTNAMESİ TEDARİK ŞARTNAMESİ Alçak Gerilim IEC Motor Kontrol Merkezleri 2500-SR002B-TR-P 1 İÇİNDEKİLER PART 1 GENEL... 3 1.01 ŞARTNAME KAPSAMI... 3 1.02 İLGİLİ KISIMLAR...

Detaylı

Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi YENİ. Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu Hunter Uzaktan Kumanda ve Solar Sync İle Uyum RUN

Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi YENİ. Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu Hunter Uzaktan Kumanda ve Solar Sync İle Uyum RUN SYSTEM OFF CURRENT TIME/DAY MANUAL-ONE STATION START TIMES SEASONAL ADJUSTMENT WATER DAYS Konutsal Sulama Kontrol Ünitesi RUN SENSOR BYPASS ACTIVE RUN TIMES YENİ Kurulum, Programlama ve Kullanım Kılavuzu

Detaylı

VESTEL KULLANIM KILAVUZU 2 YIL GARANT

VESTEL KULLANIM KILAVUZU 2 YIL GARANT VESTEL KULLANIM KILAVUZU GARANT 2 YIL İÇİNDEKİLER Önemli Güvenlik Talimatları 3 Cihaz ve Aksesuarlar 4 Teknik Özellikler ve Performans 5 Duş Ünitesinin Montajı 6 Kullanım ve Bakım 8 Elektrik Şeması 9 Servis

Detaylı

Düşük ve yüksek voltajlı üç fazlı indüksiyon motorlar

Düşük ve yüksek voltajlı üç fazlı indüksiyon motorlar Motorlar Otomasyon Enerji İletim ve Dağıtım Kaplamalar Düşük ve yüksek voltajlı üç fazlı indüksiyon motorlar M serisi - Kolektör halkası rotoru - Yatay Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Kılavuzu Kurulum, çalıştırma

Detaylı

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004

İÇİNDEKİLER KM. LL2WT.004 İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLİKLER... 4 2. TEKNİK ÖZELLİKLER... 5 3. SERTİFİKALAR... 6 3.1. Yönetmelikler ve Standartlar... 6 4. AÇIKLAMALAR... 7 4.1. Kurulum, Çalıştırma ve Bakım Sırasında Dikkat Edilecek

Detaylı