Doküman Adı Doküman No İMİ.KY.KV.02 HTYS KULLANICI KLAVUZU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Doküman Adı Doküman No İMİ.KY.KV.02 HTYS KULLANICI KLAVUZU"

Transkript

1 Sayfa No 1/14 KULLANICI EKRANI KULLANICI EKRANLARININ KULLANILMASI ne Giriş İçin Site Adresinin Yazılması İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yerine getirilen hizmet ve araç taleplerinin hızlı ve kolay yapılabilmesi amacıyla web sitemiz kurulmuştur. Hizmet talepleriniz için yazılı matbu talep formu doldurmadan sadece web sitemiz üzerinden talepte bulunulması yeterlidir. Bunun için internet tarayıcısında yer alan adres çubuğuna yazılarak, İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı Hizmet Talepleri Yönetim Sistemi(Hazine Müsteşarlığı için) ana sayfasına ulaşılır. Karşılama Ekranı Açıklaması

2 Sayfa No 2/14 Hoş geldiniz başlıklı karşılama ekranının (ana sayfa) alt kısmında yer alan Devam Et butonuna basılarak, Şifre Giriş Ekranına geçiş sağlanır. Şifre Giriş Ekranı Açıklaması Lütfen, size ait kullanıcı adı ve şifresi bilgilerinizi giriniz mesajı ile kullanıcı adı ve şifre istenilir. Ekran üzerinde yer alan Sicil Numaranız ve Şifreniz(*) alanlarına veri girişi yapılmasını takiben Tamam butonuna basılarak siteye giriş işlemi tamamlanır. Sisteme ilk kez giriş yapacak kullanıcılar, taraflarına duyurulan şifre bilgisi ile siteye giriş yapabilirler. Müteakip zaman içerisinde, kullanıcılar site içerisinde şifrelerini istedikleri şekilde değiştirme imkanına sahiptirler. Şifre bilinmiyor ise aynı ekranın alt kısmında yer alan Şifrenizi mi unuttunuz? butonuna basılarak, sistemde tanımlı e-posta adresinin yazılması yoluyla geçerli yeni şifrenin alınması gerçekleşmektedir. Yeni başlayan ve hiç şifre almamış personel ise, ilgili birime şahsen müracaat etmelidir.

3 Sayfa No 3/14 Kullanıcı Menüsü Genel Görünümü Yeni Talepleriniz, Önceki Talepleriniz, Diğer İşlemler ve Kullanım Esasları ana başlıklarının altlarında yer alan detay linkler vasıtasıyla talepte bulunulması, eski taleplerin incelenmesi, kullanıcı bilgilerinin güncellenmesi, hizmetlere yönelik geri bildirim sağlanması ve site ve hizmetlere yönelik esaslara ulaşım sağlanmıştır. Yeni Talepleriniz, Önceki Talepleriniz, Diğer İşlemler ve Kullanım Esasları ana başlıklarının altlarında yer alan detay linkler vasıtasıyla talepte bulunulması, eski taleplerin incelenmesi, kullanıcı bilgilerinin güncellenmesi, hizmetlere yönelik geri bildirim sağlanması ve site ve hizmetlere yönelik esaslara ulaşım sağlanmıştır. Aynı zamanda admin yetkisine sahip personel sayfa üstünde yer alan Kullanıcı Ana Sayfası ve Yönetim Ana Sayfası butonları vasıtasıyla ilgili yüzlere geçiş yapabilmektedir. İstenildiği takdirde, siteden çıkış amacıyla Oturumu Kapat butonu ile çıkış yapılır.

4 Sayfa No 4/14 Yeni Talepleriniz Ekranının Kullanılması Yapılması istenen ve üzeriden karşılanan hizmet isteklerine ait talepler bu kısımdan gerçekleştirilmektedir. Servis noktası seçimi Bu ekran birden çok noktada servisi bulunan uygulamalarda aktif halde bulunmaktadır. Personel, farklı noktalardaki hizmet vermek üzere kurulmuş ve içinde çeşitli hizmet birimlerini barındıran servis noktalarından kendisine en çabuk ve sağlıklı hizmeti sağlayabilecek nokta seçimi yapılmalıdır. Hizmet talebinde bulunma Personel, farklı noktalardaki hizmet vermek üzere kurulmuş ve içinde çeşitli hizmet birimlerini barındıran servis noktalarından kendisine en çabuk ve sağlıklı hizmeti sağlayabilecek nokta seçimi yapılmalıdır.

5 Sayfa No 5/14 Hizmet Talepleri Yönetim sistemi kullanılarak, hizmeti verilen temizlik, taşıma, teknik hizmetler ve benzeri tüm işlerle ilgili olarak servis talebinde bulunulabilecek bu bölümde, taleple ilgili olan Servis Konuları karşısında yer alan Talebiniz alanına, istenilen talep içeriğine ilişkin detaylar yazılarak Tamam, talebimi gönder butonuna basılır. Araç talebinde bulunması Hizmet Talepleri Yönetim sistemi kullanılarak, garaj hizmetlerine dair taleplerin yapıldığı bölümdür.

6 Sayfa No 6/14 Personel, farklı noktalardaki hizmet vermek üzere kurulmuş garaj birimlerinden kendisine en çabuk ve sağlıklı hizmeti sağlayabilecek nokta seçimini, Kullanacağınız Garaj? detayını seçerek yapmalıdır. Araç talebinde bulunmak için görev türüne göre Talep 1 (Gidiş) ve/veya Talep 2 (Dönüş) kısımlarında yer alan Aracı hazır istediğiniz saat?, Nereden?, Nereye?, Eklemek istediğiniz not? bilgilerini doldurduktan sonra, eğer varsa Sizin dışınızda araçta seyahat edecek kişiler? kısmına da diğer yolcuların isimleri yazıldıktan sonra Tamam butonuna basılır. Söz konusu ekranda yer alan mavi renkle işaretlenmiş linkler vasıtasıyla, Talep 1 (Gidiş) Nereye kısmındaki yer bilgisini Talep 2 (Dönüş) Nereden kısmına kopyalamak ve Talep 1 (Gidiş) Nereden - Talep 2 (Dönüş) Nereye kısmında Müsteşarlık Yerleşkesi içerindeki belirlenmiş 2 noktadan birinin seçilme kolaylığı sağlanmıştır.

7 Sayfa No 7/14 Dönüş için araç talep ediliyor ise dönüş talebinde belirtilen saatten en az yarım saat önce ekranda belirtilen telefonlardan irtibat kurularak dönüş talebi teyit edilmelidir. Herhangi bir sebepten dolayı, daha önceden yaptığınız araç talebinizi iptal ettirmek için sayfada yer alan telefonlar aranmalıdır. Salon rezervasyonu talebinde bulunma Salon Rezervasyonunda Bulunma Personel, farklı noktalarda hizmet vermek üzere kurulmuş toplantı salonlarından kendisine en çabuk ve sağlıklı hizmeti sağlayabilecek salon talebini,...detayını seçerek yapmalıdır. Yapılacak toplantının gereklerine uygun kapasite ve teknik özelliklere sahip salon belirlenir.

8 Sayfa No 8/14 Salon Bilgi Kartını Göster butonu ile, salona ait genel bilgilerin görüntülenmesi yapılabilir. Yine aynı kısımda yer alan Salon Seçme Sayfasına Dön butonu ile toplantı salonlarının listelendiği önceki ekrana dönüş yapılabilir. Toplantının yapılacağı tarih seçilir. Seçilen tarihte, Salon Rezervasyon Planı doğrultusunda doluluk durumuna göre istenilen saatler seçilir. Çifte rezervasyonun engellenmesi için daha önceden rezerve edilmiş saatlerin karşısındaki kutucuklar dolu olarak görüntülenir. Konu kısmına yapılacak toplantının konusu yazılır.

9 Sayfa No 9/14 Toplantı için talep edilecek ihtiyaçlar, Talep edilen hizmetler? alanına yazılır. Eğer boş bırakılır ise, Tamam, rezervasyonu kaydet butonuna basıldığında Hizmet istemediğinizi belirttiniz. Onaylıyor musunuz? uyarısı görüntülenir. Talep işlemine detayların doldurulmasını müteakip, Tamam, rezervasyonu kaydet butonuna basılarak salon rezervasyonu tamamlanmış olur. Yapılan Rezervasyonun İptali Toplantının iptal edilmesi halinde, Hizmet Talepleri Yönetim Sistemi üzerinde bulunan Toplantı Salonu Rezerve Etmek İstiyorum bölümü tıklanarak rezervasyon yapılmış olan salon ve tarih bilgileri seçildiğinde karşımıza gelen ekranda çarpı ile işaretlenmiş, daha önceden rezerve ettirilmiş saatlerden birine tıklanır. Karşımıza gelen ekranda, talep sahibinin adı, soyadı ve birimi şeklinde görüntülenen bilgilerin karşı tarafında yer alan Rezervasyonu iptal et butonuna basılarak iptal işlemi yapılır. İptal işlemi yapılmak istenmiyor ise Tamam, devam et butonuna basılır. Önceki Talepleriniz Ekranının Kullanılması

10 Sayfa No 10/14 Önceki hizmet taleplerinin incelenmesi ekranı Söz konusu bölümde geçmişte yapılmış hizmet taleplerine ait bilgiler bulunmaktadır. Personel, yapmış olduğu geriye dönük hizmet taleplerini bu kısımdan takip edeceklerdir. Talep Detayları kısmının üzerine gelindiğinde, ekran üzerinde talebe dair detaylar ile talep durumu, sıraya alma, işe başlama ve işi kapatma saat ve kişi bilgileri ile servis notu, talep sahibine açıklama bilgileri gösterilir. İş ve Malzeme Talep Detayları kısmının üzerine gelindiğinde, ekran üzerinde taleple görevlendirilmiş personel ve yaptığı iş ile talep için kullanılan malzemelere dair bilgiler gösterilir. Görünen hizmetlerin gerçekleşip gerçekleşmediği ve/veya göreve ait kullanılan malzeme gibi hususlarda aykırılık olup olmadığının kontrol edilerek, hata varsa düzeltilmesi için Geri bildirim mesajı göndereceğim kısmından bilgi verilmesi gerekmektedir. Önceki araç taleplerinin incelenmesi ekranı Söz konusu bölümde geçmişte yapılmış araç taleplerine ait bilgiler bulunmaktadır. Şahıslar, yapmış oldukları araç taleplerini bu kısımdan takip edeceklerdir.

11 Sayfa No 11/14 Talep Detayları kısmının üzerine gelindiğinde, ekran üzerinde talebe dair detaylar ile talep durumu, sıraya alma, işe başlama ve işi kapatma saat ve görevlendirilen araç, sürücü ve kilometre bilgileri ile servis notu, talep sahibine açıklama bilgileri gösterilir. Görünen hizmetlerin gerçekleşip gerçekleşmediği gerçekleşip gerçekleşmediği ve/veya görev kilometresi ve benzer hususlarda aykırılık olup olmadığının kontrol edilerek, hata varsa düzeltilmesi için Geri bildirim mesajı göndereceğim kısmından bilgi verilmesi gerekmektedir. Diğer İşlemler Menüsü Şifre değiştirme ekranının kullanılması Şifre değiştirmek için Şifreniz alanına var olan şifreyi, Yeni Şifreniz ve Yeni Şifreniz (Tekrar) alanlarına bu andan sonra kullanmak istediğiniz şifre girilerek Tamam butonuna basılır.

12 Sayfa No 12/14 Kişisel Bilgilerime Güncellemek İstiyorum Ekranının Kullanılması

13 Sayfa No 13/14 Adı (*), Soyadı (*), T.C. Kimlik No (*), Kullanıcı Adı (*), Sicil No (*) ve Raporlama Birimi (***), (*) kısımları haricindeki tüm alanlarda güncelleme zorunluluğu ve yetkisi Site Yönetimine aittir. Söz konusu alanların dışarısında kalan e-posta (**), Unvanı (**), Telefonu (**) ve Oda No / Görev Yeri (**) yeri alanlarının doldurulması/güncel tutulması ise, talep sahibine en kısa sürede ulaşabilmesi ve talebin sağlıklı olarak yerine getirilebilmesi için kullanıcı güncellemesine açık tutulmuştur. Güncelleme yetkisi Site Yönetiminde olan bilgilerle ilgili olarak, Hizmet talebinde bulunmak istiyorum kısmı üzerinden ilgili Bilgi Güncelleme karşısında yer alan Talebiniz alanının doldurulması yoluyla talepte bulunacaklardır. Geri Bildirim Mesajı Gönderme Ekranının Kullanılması Kullanıcı öneri, eleştiri, düşünceler ve verilmiş olan hizmetlere yönelik olarak geri bildirimin yapılacağı alandır. Bu bölüme yapılan bildirimler, sadece site üst yönetimi tarafından görüntülenmekte ve gizliliği korunmaktadır.

14 Sayfa No 14/14 Kullanım Esasları Menüsü Hizmet Talepleri Kullanım Esasları üzerinden faydalanılan teknik hizmetlerin yerine getirilme esasları ile dikkat edilmesi gereken hususlara dair bilgi ve dokümanlar bu kısımda yer alır. Ve sürekli güncel tutulur. Hizmet Araçları Kullanım Esasları üzerinden faydalanılan, garaj ve araçlara dair hizmetlerin yerine getirilme esasları ile dikkat edilmesi gereken hususlara dair bilgi ve dokümanlar bu kısımda yer alır. Ve sürekli güncel tutulur. Salon Rezervasyonu Kullanım Esasları üzerinden kullanıma açık olan toplantı salonlarından yararlanma koşullarına dair bilgi ve dokümanlar bu kısımda yer alır. Ve sürekli güncel tutulur.

BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ

BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ BİMER SİSTEMİ KULLANICI REHBERİ İÇİNDEKİLER Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı 4-5 Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı nın Görevleri 6 BİMER Nedir? 7 BİMER e nasıl başvurular? 8 Alo150 Nedir?

Detaylı

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler.

Bunun yanında ekip üyeleri de birbirlerinin konumlarını cep telefonlarından sorgulayarak öğrenebilir ve mesajlaşabilirler. 0 İçindekiler 1.EkipMobil i Tanıyalım...2 2.EkipMobil Abonelik Bilgileri...2 3.EkipMobil i Kullanmaya Başlarken...3 3.1. EkipMobil Giriş... 3 3.2. Şifremi Unuttum... 4 3.3.EkipMobil Ana Sayfa... 6 4.EkipMobil

Detaylı

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme...

2.1.2.2.3 Name Server Tanımlama... 34 2.1.2.2.4 Name Server Ekleme... 35 2.1.2.2.5 Name Server Güncelleme... 35 2.1.2.2.6 Name Server Silme... İçerik Tablosu Radore ID nedir?... 5 1. Giriş Ekranı... 5 1.1 Şifremi Unuttum... 5 1.2 Kayıt Ol... 6 1.2.1 Bireysel Müşteri Kaydı Oluşturmak... 6 1.2.2 Kurumsal Müşteri Kaydı Oluşturmak... 9 1.2.3 Üyelik

Detaylı

BAŞBAKANLIK HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI

BAŞBAKANLIK HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI BAŞBAKANLIK HALKLA İLİŞKİLER DAİRE BAŞKANLIĞI 19 Ekim 1984 tarihinde yürürlüğe giren 3056 sayılı Başbakanlık Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun ile Halkla

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2011 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

(Kullanım Kılavuzu) Kasım 2013 ANKARA. e-fatura Portalı Kullanım Kılavuzu Kasım 2013 Versiyon : 1.5 1/41

(Kullanım Kılavuzu) Kasım 2013 ANKARA. e-fatura Portalı Kullanım Kılavuzu Kasım 2013 Versiyon : 1.5 1/41 e-fatura PORTALI (Kullanım Kılavuzu) Kasım 2013 ANKARA Versiyon : 1.5 1/41 GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI Denetim ve Uyum Yönetimi Daire Başkanlığı (I) Versiyon : 1.5 2/41 İÇİNDEKİLER Tanımlar ve Kısaltmalar...

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

PTTKEP WEB MAIL KULLANICI KILAVUZU

PTTKEP WEB MAIL KULLANICI KILAVUZU PTTKEP WEB MAIL KULLANICI KILAVUZU Şehit Teğmen Kalmaz Cad.No:2 06101 Ulus/Ankara Telefon: (312) 509 51 09 Faks: (312) 311 63 75 Elektronik Ağ: www.ptt.gov.tr www.pttkep.gov.tr www.hs01.kep.tr İÇİNDEKİLER

Detaylı

CİHAZ TAKİP SİSTEMİ KULLANICI KİTABI

CİHAZ TAKİP SİSTEMİ KULLANICI KİTABI Mayıs 2014 CİHAZ TAKİP SİSTEMİ KULLANICI KİTABI Müdürlük Kolay Kullanım Kılavuzu Hazırlayan Fuat ÖNDAY TTNET MÜDÜRLÜK ÖNSÖZ Cihaz Takip Sistemi; tüm TTNET cihazlarının seri numaralı olarak, uçtan uca ve

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2014 1 A. KBS SİSTEMİNE GİRİŞ... 5 B. TAŞINIR MAL YÖNETİM SİSTEMİNDE ROLLER... 7 1. SGB TAŞINIR

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. İlk Kullanım. Yazılımın sunucu bilgisayara yüklenmesinden sonra yapılması gereken işlemler;

KULLANIM KILAVUZU. İlk Kullanım. Yazılımın sunucu bilgisayara yüklenmesinden sonra yapılması gereken işlemler; KULLANIM KILAVUZU Giriş 5018 sayılı Taşınır Mal Yönetmeliği uyarınca kaynağına ve edinme yöntemine bakılmaksızın kamu idarelerine ait taşınır malların kaydı, muhafazası ve kullanımı ile yönetim hesabının

Detaylı

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0 TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU Sürüm 1.0 1 Yazarlar Ayten Gülen Bilge Altay Hakan Uygun Lisans Bu Doküman GNU FDL ile lisanslanmıştır. 2 İçindekiler Giriş...6 Başlangıç...6 Genel Yapı...6 MENÜLER...7

Detaylı

S a y f a i. Saygılarımızla

S a y f a i. Saygılarımızla S a y f a i SUNUŞ Türkiye de pek çok alanda olduğu gibi sağlık sektörünün de kendine özgü çözüm bekleyen sorunları bulunmaktadır. Hastanelerde tutulacak düzenli kayıtlar, doğru analizler ve sistemli bir

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2012 2. TAŞINIR KAYIT VE KONTROL YETKİLİLERİ 2.1. DUYURULAR & MESAJLAR Bu menü Taşınır Kayıt Kontrol

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

PERSONEL BİLGİ SİSTEMİ 2015

PERSONEL BİLGİ SİSTEMİ 2015 PERSONEL BİLGİ SİSTEMİ 2015 PERSONEL BİLGİ SİSTEMİ http://pbs.izmirvdb.gov.tr KULLANIM KLAVUZU Hazırlayan : Ümit AKIN GİRİŞ Başkanlığımız Personel bilgilerinin sağlıklı ve güncel tutulması ve personele

Detaylı

BAYINDIRLIK ve İSKAN İL MÜDÜRLÜKLERİ KULLANIM KILAVUZU

BAYINDIRLIK ve İSKAN İL MÜDÜRLÜKLERİ KULLANIM KILAVUZU BAYINDIRLIK ve İSKAN İL MÜDÜRLÜKLERİ KULLANIM KILAVUZU , Türkiye'deki yapı denetiminde yer alan özel ve tüzel kişiliklerin kendi sorumluluklarındaki görevlerini daha kaliteli, takip edilebilir ve verimli

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR KAYIT VE YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2012 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

Firmaların E-İmza Kartı İle İnternet Üzerinden Kodlandırma Başvurusu İşlemleri

Firmaların E-İmza Kartı İle İnternet Üzerinden Kodlandırma Başvurusu İşlemleri Firmaların E-İmza Kartı İle İnternet Üzerinden Kodlandırma Başvurusu İşlemleri İÇİNDEKİLER 1.MKB ye Başvuruda Bulunulması..2 2.NCAGE Başvurusunda Bulunma..6 2.1. Firma Kodu (NCAGE) İstek Formu...15 2.2.

Detaylı

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları

Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu. TradeMasterFX Platformları. TradeMasterFX Platformları Ġġ YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.ġ. Kullanıcı Kılavuzu TradeMasterFX Platformları Ürün : TradeMasterFX Platformları Değişiklik tarihi: 23.02.2012 Versiyon: 1,0 Özet: TradeMasterFX Platformları Kullanıcı Kılavuzu

Detaylı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı

Elektronik Belge Yönetim Sistemi Eğitim Dokümanı TÜRKSAT A.Ş Belgenet ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (Standart Kullanıcı Yardım Dokümanı) Sürüm: 3.0 Hazırlayan: Kıvanç KASIMOĞLU Nisan 2013 1 İÇİNDEKİLER 1 PROGRAMA GİRİŞ... 4 Şifreli Giriş... 4 Sertifikalı

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ŞEKİL LİSTESİ... II İTİCUUEP'E GİRİŞ...1 Ayarlar Menüsüyle Çalışmak...8 İletişim Menüsünü Tanımak...10

Detaylı

KAMU İÇ DENETİM YAZILIMI (İçDen) KULLANIM KILAVUZU

KAMU İÇ DENETİM YAZILIMI (İçDen) KULLANIM KILAVUZU KAMU İÇ DENETİM YAZILIMI (İçDen) KULLANIM KILAVUZU AĞUSTOS 2014 SÜRÜM 1 İÇİNDEKİLER 1. İçDen Kamu İç Denetim Yazılımına Giriş... 3 2. Denetim Evreni... 5 2.1. Denetçi... 5 2.2. Birimler... 9 2.3. Faaliyet...

Detaylı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS)

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Bilgi Sistemi(ZOBİS) 1. Bölüm 1: Genel Kullanım... 2 1.1. Başlık (1)...3 2.1.1. Kullanıcı Adı...3 2.1.2. Panel Gizleme...3 2.2. Modüller (2)...3 2.3. AnaSayfa (3)... 4 2.3.1. Kullanılan Standart Ekran Tipleri... 4 2.4. Mesajlar

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU

BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU (14.05.2013) Bilimsel ve Eğitsel Faaliyet Toplantı Başvuru Kılavuzu BİLİMSEL VE EĞİTSEL FAALİYET TOPLANTI BAŞVURU KILAVUZU Amaç MADDE 1 - (1) Bu Kılavuzun amacı, 26/08/2011 tarihli ve 28037 sayılı Resmî

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2011 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4

1 Onay Modülü Nedir?... 4. 2 Organizasyon Tanımlama... 4 İçindekiler 1 Onay Modülü Nedir?... 4 2 Organizasyon Tanımlama... 4 2.1 Organizasyon Ekleme... 4 2.2 Şirket Ekleme... 5 2.3 Kullanıcı Ekleme... 6 2.4 İş Akışında Kullanılacak Olan Grup (Birim) ların Tanımlanması...

Detaylı

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU

TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU TC MALİYE BAKANLIĞI MUHASEBAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞINIR MALLAR YÖNETİM SİSTEMİ UYGULAMA KILAVUZU ANKARA- 2011 KBS SİSTEMİNE GİRİŞ KBS ana sayfasına internet adres çubuğuna www.kbs.gov.tr adresi yazılarak

Detaylı