ÖZEL ASÇAY ANAOKULU YILDIZLAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ. Hazırlayan:Selma KURŞUN

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÖZEL ASÇAY ANAOKULU YILDIZLAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ. Hazırlayan:Selma KURŞUN"

Transkript

1 ÖZEL ASÇAY ANAOKULU YILDIZLAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ Hazırlayan:Selma KURŞUN

2 BU HAFTA NELER ÖĞRENDİK; Kızılay haftasını kutladık. Kızılay hakkında genel bilgiler öğrendik. Kızılay draması yaptık. 4 rakamını pekiştirici çalışmalar yaptık Deprem deneyi yaptık. Daire, Çember, Üçgen ve Kare şekillerini pekiştirecek çalışmalar yaptık. Origami saatinde doktor ve itfaiye yaptık. Arı Maya filmini merakla izledik. Mcdonalds ta yemeklerimizi afiyetle yedik OYUN ETKİNLİKLERİ Deprem oyununu eğlenerek oynadık. Kulaktan kulağa oyununu severek katıldık. Heykel oyununu oynadık. DRAMA ETKİNLİKLERİ; Kızılay dramasına eğlenerek katıldık. ŞARKILAR Kızılay adlı şarkıyı öğrendik. Kelebek adlı şarkıyı dramatize ederek öğrendik. FEN VE DOĞA ETKİNLİKLERİ: Roket deneyini eğlenerek yaptık. Yangın söndürme deneyi yaptık. SANAT ETKİNLİKLERİ Grup çalışması olarak artık materyallerden doktor, çadır ve ambulans yaparak Kızılay Merkezimizi oluşturduk. Kesme yapıştırma tekniği ile Kızılay çadırı yaptık. Kesme yapıştırma tekniği ile ambulans yaptık. Artık materyal kullanarak doktorlarımızı yaptık. Artık materyallerden çadırlarımızı oluşturduk. Serbest resim çalışmaları yaptık. Hamur çalışmaları yaptık.

3 OKUMA YAZMA HAZIRLIKLARI Çizgi çalışmalarına devam ettik. Dikkat çalışmaları yaptık. Mandala çalışması yaptık. Kızılay hakkında genel bilgi edindik. Bilmeceler öğrendik. Eksik resim tamamlama çalışması yaptık. Kızılay adlı parmak oyununu öğrendik. MATEMATİK BECERİLERİ rakamlarını pekiştirmek amacıyla fasulyelerimiz ve çubuklarımızla çalışmalar yaptık. Sarı, Kırmızı, Mavi, Yeşil, Turuncu rengi pekiştirecek çalışmalar yaptık. 2 li, 3 lü ve 4 lü gruplama çalışmaları yaptık. Örüntü çalışmalarına devam ettik. Daire, Çember, Üçgen ve Kare şekillerini pekiştirmek amacıyla fasulyelerimiz ve çubuklarımızla çalışmalar yaptık. AİLE KATILIMI * Çocuğunuzla birlikte Kızılay Merkezi ne gezi yapabilirsiniz. Çocuğunuz izlenimlerini Gezi dönüşü resme aktarabilir.

4 GÖRSEL SANATLAR: Bu hafta ki görsel sanatlar dersimizde; Ebru sanatı ile tanıştık. Çocuklarımız suyun üzerine özel boyalar damlatarak şekiller verip yüzey üzerine ilk baskılarını yaptılar. Suda erimeyen boyaların yoğunlaştırılmış su üzerine serpilerek nakışlı kağıt elde etme sanatına ebru denir. Ebru en eski Türk kağıt süsleme sanatlarındandır. Kazanımlar: * Ebru, öncelikle sabrı ve kabullenmeyi öğretir. * Ebru yaparken dikkat dağınıklığı minimum seviyededir, çünkü statik değildir, hareket vardır, sudaki renk ve desenler sürekli değişir. * Hareket eden su pozitif iyonlar yaydığından çocuklar üzerinde olumlu etkileri vardır. GÖRSEL SANATLAT ÖĞRETMENİ: Tuğçe DÖNDÜOĞLU SATRANÇ Bu hafta dersimize görselliğide katarak satranç panoları üzerinde hazırlanmış taşlarımızın hareketlerini boyama yaparak pekiştirmiş ve tekrar etmiş olduk. Satranç taşlarımızın panodaki dizilimini kolaylaştırmamıza yarayacak güzel bir şarkı öğrendik. ŞARKIMIZ Kaleleri alalım Köşelere koyalım Atlar gelsin yanına Filler komşu atlara Beyaz vezir süt içer Siyah vezir çikolata yer Şah oturmuş yanına Piyonlar önlerinde yan yana } 2 defa Sayın velilerimiz evde tekrar çok önemli bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

5 SAĞLIKLI SÜPRİZ GÜNÜ İÇİN; MEHMET TUĞRUL KILIÇ a PUZZLE GÜNÜ İÇİN; RABİA Gül SÜNBÜL e KİTAP GÜNÜ İÇİN; SENEM ONUR a SÜPRİZ GÜNÜ İÇİN; ZEYNEP VUSLAT ÖZTÜRK e SİNEMA SAATİ İÇİN; YİĞİT ARDA TUTUCU ya TEŞEKKÜR EDERİM. BUNLARI TEKRAR EDELİM!!! KIZILAY(ŞİİR) Yardım için el açan, Yoksullara koşarsın. Şefkat, merhamet saçar, Muhtaçlara sen varsın, Zengin, fakir olanlar, Sana muhtaç Kızılay KIZILAY Köyde yangın çıkmış, (İki el havaya kaldırılır.) İki ev birden yanmış. (Eller havada sallanır.) Alevler etrafı sarmış, (Kollar önde geniş halka yapılır.) İtfaiye hemen gelmiş, (Alkışlanır) Ardından Kızılay yetişmiş. (Kollar yana açılır.) Yangından çıkanları almış, (Kollarla taşıma hareketi yapılır.) Hastanelere taşımış, (Kollar yukarıdan aşağıya kaldırılıp indirilir.) Onlara kucak açmış. (Eller vücuda sarılarak kavuşturulur.) :BİLMECELER: Bayrağı beyaz, ayı kırmızı, O düşünür halkımızı. (Kızılay)

6 Çok cesur, çok kahramandır, Yangınlara koşandır Ateşten korkmayandır Felakete uğrayanları kurtarandır. (İtfaiye) KELEBEK(şarkı) Benim adım kelebektir. İşim gücüm eğlenmektir. Kanatlarım tülden ipek, Dolaşırım çiçek, çiçek Kon kon kelebek, Yaldızlı böcek. Kon işte sana bir gonca çiçek Yaz tez geçecek. Ömrün bitecek. Kon işte sana bir gonca çiçek. Bahar geldi, biliyorum. Çiçekleri seviyorum. Çık yuvandan güzel böcek, Dolaşırsın çiçek çiçek. Kon kon kelebek. Yaldızlı böcek. Kon işte sana bir gonca çiçek Yaz tez geçecek. Ömrün bitecek. Kon işte sana bir gonca çiçek.

7

8 T Bu hafta çocuklarınız, 1-20 ye kadar saymayı, Nesnelerden: star, bridge, bus, apple ve monkey, bed, head Sıfatlardan: happy and strong Ve bu sıfatları kendilerini ifade ederken kullanmayı öğrendiler. exp: I am happy/ you are happy I am strong/ you are strong Activities: Sizler de çevrenizdeki nesneleri 1 den 20 ye kadar saymaya teşvik ederek pekiştirmemize yardımcı olabilirsiniz. Saydığımız nesnelerin miktarını ifade etmek için "how many( apples) are there?" sorusunu sorup "there are ten (apples)" cevabını verdik. Önceki derslerimizde who is this? sorusuna this is my (mom) cevabını vermeyi ögrenmiştik. Bu hafta ise hem "who is s/he? sorusuna "s/he is my mom/ dad" cevabını vermeyi, hem de what is this? sorusuna this is star/ bus cevabını verdik. Yine sizler evde who, what ve "how many" sorularının farkındalığını pekiştirmek için sorular sorarak yeni öğrendikleri kelimelerle cevaplamalarını sağlayabilirsiniz.

9 Exp: A: How many (apples) are there? B: There are five apples. A: Who is this? B: This is my mom. A: Who is she? B: She is my grandma.

10 A: What is this? B: This is a monkey. Song: Bu hafta öğrenmiş olduğumuz şarkıyı sizinle paylaşıyorum. Dilerseniz şarkıyı internetten indirebilirsiniz veya flaşh yolladığınız takdirde sizin için şarkıyı yükleyebilirim. HOT POTATO One potato, two potato, three potato,four potato Five potato, six potato, seven potato, more.. ( iki elimizi yumruk şeklinde yapıp ellerimizi sırayla üst üste koyarak yediye kadar sayıyoruz. En sonunda ise yumruklarımız havada açıp moree diyerek şarkımızı bitiriyoruz.) FLASHCARD: Öğrenmeyi kalıcı hale getirmekte materyallerin önemi tartışılamaz. Bu anlamda sizlerle sayıları öğrenmek için flashcard lar paylaşıyorum. Yaratıcılığınızı kullanarak bu flascard larla dilediğiniz etkinlikleri çocuğunuzla birlikte hafta sonu yapabilirsiniz.

11 Five Six Seven Eight Copyright 2012 FasTracKids International, LTD. Copyright 2012 FasTracKids International, LTD. Copyright 2012 FasTracKids International, LTD. Copyright 2012 FasTracKids International, LTD. One Two Three Four Copyright 2012 FasTracKids International, LTD. Copyright 2012 FasTracKids International, LTD. Copyright 2012 FasTracKids International, LTD. Copyright 2012 FasTracKids International, LTD. 1 0 İNGİLİZCE ÖGRETMENİ ZEHRA GÜNEŞ

12 OKUL ÖNCESİ ÇOCUKLARIN GELİŞİM ÖZELLİKLERİ Okul öncesi dönem, ilk çocukluk dönemi de denilen, çocuğun yaşamındaki 3-6 yaşları kapsayan dönemdir. Bu dönemde çocuk, günlük yaşam becerilerinin gelişimiyle meşguldür. Seçilen ebeveynin taklit edilmesi dönemin en belirgin özelliğidir. Zamanla çevreyi keşfetmeye başladığı bu dönemde, çocuk için arkadaşlık ilişkileri önem kazanmaya başlar. Dikkatini kendine yönelik bir beceri edinmeye yönlendirir ancak dikkatini uzun süre koruyamaz. Çocuğun düşünceleri de daha çok ihtiyaçlarına yöneliktir. Bu dönemde çocuk temel alışkanlıkları (tuvalet, yemek, uyku vb.) edinmeye başlar. Okulöncesi dönem hızlı gelişmelerin yaşandığı bir dönemdir ve her yaş farklı gelişim özellikleri göstermektedir. 3 YAŞ ÖZELLİKLERİ: Hareket koordinasyonu artar. Kalem kullanmaya, çizgiler çizmeye başlar. Artık daha az bencil dir. Yaşıtlarıyla birlikte oynamaya başlar. Bitmek bilmeyen sorular sorar. Kurallara uymaktan hoşlanır. Zaman zaman kekeleyebilir, parmak emebilir, çeşitli korkuları olduğunu söyleyebilir.

13 ANNE-BABALAR İÇİN: Çocuğun daha az bencil olmaya ve başkalarını anlamaya başladığı bu dönemde annebabaların çocuğun sosyal yönünü geliştirecek bir tavır içinde olmaları önemlidir. Çocuğun anne baba ile etkin zaman geçirebilmesi ya da bir spor yapması sosyal toplumsal gelişimi açısından önemlidir. Anne babalar arkadaşlarıyla oynamaya başlayan çocuğun deneyimlerini paylaşabilecek ortamlar yaratmalıdır. Çocuğun parka götürülmesi, ya da bir okul öncesi eğitim kurumuna gönderilmesi bu konuda yararlı olacaktır. Bu dönemde çocuğun kazanmaya başladığı temel beceri tuvalet alışkanlığıdır. Unutulmaması gereken en önemli nokta, tuvalet alışkanlığının belli bir olgunluk sonucu oluştuğudur. Yeterli zihinsel ve bedensel gelişim olmadan bu alışkanlık gerçekleşmez. Bu nedenle anne babalar, çocuğun gelişiminden haberdar olmalı ve olumlu bir tutum sergilemelidir. Önemli bir husus da, çocuğun sorduğu soruların kısa, öz fakat doğru biçimde yanıtlanmasıdır. Bu, çocuğun öğrenme isteğinin kırılmaması için önemlidir. 4 YAŞ ÖZELLİKLERİ 4 yaş, ebeveynin otoritesine karşı gelme çağıdır. Çocuğun duyguları bu dönemde inişli çıkışlıdır. Kazaların en fazla rastlandığı yaş, hareketliliğin arttığı 4 yaş civarıdır. Hayal dünyası geniştir, öyküler uydurmaktan hoşlanır. ANNE BABALAR İÇİN: Hayallerden hoşlanan 4 yaş çocuğunun anlattıkları yalan olarak değerlendirilmemelidir. Çocuğa bu dönemde doğru ve yanlış kavramları verilmeye başlanmalıdır. Kurallara uymayan çocuğa basit cezalar uygulanabilir (sevdiği bir oyuncağı ile oynamasını yasaklamak ya da yemekten sonra sevdiği TV programını izlemesini engellemek gibi), ancak çocuğun bu cezayı neden aldığını bilmesi gerekir.

14 5 YAŞ ÖZELLİKLERİ: 5 yaş çocuğu, 4 yaşındakine göre daha olumludur. Anne çocuk için dünyanın merkezidir. Anneyi memnun etmek için uğraşır. Ne istediğini bilir, daha kararlıdır. Kas hâkimiyeti gelişmiştir. Kişisel ve sosyal ilişkileri artmıştır. Doğru ile yanlışı ayırabilir. Çocuğun merak ve ilgilerinde artış olur (resim, müzik vb.). 5 yaşına gelen çocuk artık yetişkine daha az ihtiyaç duyar hale gelmiştir, kendi kendine yeter. ANNE BABALAR İÇİN: Anne babalar, çocukların artan ilgilerini geliştirmesine olanak veren deneyimler sunmalı, resim malzemeleri almalı ya da değişik müzik aletleriyle tanışmasına fırsat vermelidir. Anne babanın olumlu geribildirimleri çocuğun benlik gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle ebeveyn çocuğu başkalarının yanında utandırmamaya özen göstermelidir. 6 YAŞ ÖZELLİKLERİ 6 yaş çocuğu değişmekte olan bir çocuktur. Mantıklı düşünceler üretebilir, fikir alış verişinde bulunabilir. Sorumluluk alabilir. Arkadaşlık fazlasıyla önem kazanır, sık sık akranlarıyla bir arada olmak ister. Kendini tanıma ve kanıtlama ihtiyacı hisseder. Önceki yaşlara göre anneyle daha bütünleşmiştir.

15 ANNE BABALAR İÇİN: Ebeveynin çocukla olumlu ilişkiler kurması, onun haklarına saygı duyması gerekmektedir. Bu, çocuğun kendine olan güvenini arttırır. Çocuk, arkadaş ilişkilerine eskisinden daha fazla ihtiyaç duyduğundan, ebeveyn çocuğa farklı sosyal ortamlarda bulunma fırsatı vermelidir. Çocuk, yeterliliklerini görmek ve onay almak ister. Bu nedenle anne babalar çocuğu başardığı ve çabaladığı konularda desteklemeli ve ödüllendirmelidir. Bu çocuğun olumlu yönlerini pekiştirmek açısından önem taşır.

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri KASIM ayı bülteni ile yeniden merhaba! Anasınıfımızdaki yolculuk devam ediyor. Bu ayki temalarımız: Kızılay Haftası 10 Kasım Atatürk ü Anma Günü 24 Kasım Öğretmenler Günü Ailem ve Ben Meslekler Mısır Piramitleri

Detaylı

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç)

( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) BU SAYIDA: Müdür Mektubu..3 1. sınıflar bülteni..4-19 ( Hayat Bilgisi, Türkçe, Matematik, Beden Eğitimi, Halk Oyunları, Bilişim Teknolojileri, Müzik, Bale, Görsel Sanatlar, Drama, İngilizce, Satranç) 2.

Detaylı

ÇALIġKAN ARILAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ

ÇALIġKAN ARILAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ ÖZEL ASÇAY ANAOKULU ÇALIġKAN ARILAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENĠ Hazırlayan: ZEYNEP TEKĠN ÖĞRETMENĠN MESAJI: MERHABA;10.11.2014-14.11.2014 tarihleri arasında uygulanan etkinlikleri sizlere sunmaktayım. SEVGĠLERLE

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

KASIM 2013 EĞİTİM BÜLTENİ

KASIM 2013 EĞİTİM BÜLTENİ Özel Rota Anaokulu KASIM 2013 EĞİTİM BÜLTENİ 2 OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÖZ BAKIM BECERİLERİ Ailelerin çocuklarına bağımsız bireyler olmaları için yeterli fırsatları sunması, onun sağlam bir kişilik yapısına

Detaylı

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER

ÜNİTE ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III. Öğr. Gör. Esra METİNER OYUN DAĞARCIĞI GELİŞTİRME III İÇİNDEKİLER Okul Öncesi eğitim kurumlarında etkinliklerde oyun Öğrenme Merkezlerinde Oyun Sanat Etkinliklerinde Oyun Müzik Etkinliklerinde Oyun Türkçe Etkinliklerinde Oyun

Detaylı

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ

ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK Ankara, 2013 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

Şimdi okullu olduk. Çocuk - Eğitim - Özsaygı

Şimdi okullu olduk. Çocuk - Eğitim - Özsaygı 06 2+2 kaç eder sence? Şimdi okullu olduk 03 Tığcılar Mahallesi Yeni Cami Arkası 1217. Sokak No:5 Sakarya 0 530 661 71 17 www.ozelgokkusagicocukevi.com 0-6 yaş çocuklarının uygun uyarıcılarla desteklenmesi,

Detaylı

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ

-BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ -BİLDİĞİM OYUNLAR - GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE OYUNLAR -FARKLI KÜLTÜRLERE AİT OYUNLAR -SONBAHAR -AÇ TIRTIL HİKÂYE KİTABI ETKİNLİĞİ EKİM ayı bülteni ile merhaba; Oyun temamıza, benim bildiğim oyunlar konulu beyin

Detaylı

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI

MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI MART ayı bülteni ile yeniden merhaba! Bu ayki temalarımız, BİTKİLER TOHUM HAVA NEDİR? HAVANIN VARLIĞINI NASIL HİSSEDERİZ? HAVA DENEYLERİ HAVA OLAYLARI Bu ayki temalarımızdan ilki olan BİTKİLER ünitesiyle

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

ÖN SÖZ. Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri,

ÖN SÖZ. Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, ÖN SÖZ Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, Mavi Yunus Okul Öncesi, geleceğin büyüklerinin yetiştirilmesinde üzerine düşen sorumluluğun farkında olan, bu alana hizmet etmekten mutluluk duyan yenilikçi bir

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

SİHİRLİ ELLER SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ

SİHİRLİ ELLER SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ ÖZEL ASÇAY ANAOKULU SİHİRLİ ELLER SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ Hazırlayan: Ebru BAHADIR ÖĞRETMENİN MESAJI: MERHABA; 01.12.2014-05.12.2014 tarihleri arasında uygulanan etkinliklerin özetini sizlere sunmaktayım.

Detaylı

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum

Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü. - Tohum Anasınıfları, nisan ayı bülteni ile yeniden MERHABA! Anasınıfımızdaki yolculuk başlıyor. Bu ayki temalarımız: - Gökyüzü - Tohum - Hava, Toprak, Su, Güneş - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı -

Detaylı

Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Mayıs 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Güne Başlama Zamanı Oyun Zamanı Kahvaltı - Temizlik Etkinlik Zamanı "İlk Yardım Çantamız" isimli bütünleştirilmiş Türkçe

Detaylı

İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır.

İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır. İlkokuldan üniversiteye giden eğitim yaşamının sağlam temelleri okul öncesi eğitimle atılır. ÖN SÖZ Değerli Okul Öncesi Eğitimcileri, Mavi Yunus Okul Öncesi, geleceğin büyüklerinin yetiştirilmesinde üzerine

Detaylı

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Güne Başlama Zamanı Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Çocuklar güler yüzle karşılanır. Hangi öğrenme merkezlerine geçecekleri sorulup çocuklara rehberlik

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI:

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI: MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI NİSAN AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: NİSAN YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI: AYLAR NİSAN KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya

Detaylı

Değerli Velilerimiz,

Değerli Velilerimiz, - 1 - Değerli Velilerimiz, Uzun süren ve bol emek isteyen çalışmalarımız sonucunda, Uluslararası Bakalorya Organizasyonu nun İlk Yıllar Programı nı (PYP) uygulamaya başlamış olmanın ve Bursa da tek olmanın

Detaylı

KARAKTER GELİŞİMİ VE SOSYAL BECERİ EĞİTİMİ DERS KİTABI

KARAKTER GELİŞİMİ VE SOSYAL BECERİ EĞİTİMİ DERS KİTABI KKTC MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM SINIF 3 KARAKTER GELİŞİMİ VE SOSYAL BECERİ EĞİTİMİ DERS KİTABI Yazı ve Araştırma Kurulu: Seyide Akgünlü Duygu Server Zülal Düzgün Ayşegül Bükük Bu kitap;

Detaylı

MART 2014 / 10. Sayı

MART 2014 / 10. Sayı MART 2014 / 10. Sayı 1 İçindekiler 2 İçindekiler 42 Okan Koleji Ortaokulu 3 Öğretmen-ce Paylaşımlar.. 43 Yabancı Diller 7 Okan Koleji Anaokulu 48 Sözel Bölüm 8 Tuzla Anaokulu 51 Sayısal Bölüm 10 Ataşehir

Detaylı

ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUNLARI DERLEME I. Arş. Gör. Ayşenur YAZAR

ÇOCUK VE OYUN İÇİNDEKİLER HEDEFLER OYUNLARI DERLEME I. Arş. Gör. Ayşenur YAZAR OYUNLARI DERLEME I İÇİNDEKİLER Kaynaklardan Okul Öncesi Çocuğuna Uygun Oyun Seçimi Oyunların Kaynağını Belirterek Listeleme Yaş Gruplarına Uygun Oyunları Belirleme Süt Çağı Oyunları Anaokulu/Ana Sınıfı

Detaylı

ÜSTÜN YETENEKLİ VE ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUK İLE YAŞAMAK. Prof. Dr. Ayşegül Ataman. Üstün yetenekli/zekalı çocuklar Kimdir?

ÜSTÜN YETENEKLİ VE ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUK İLE YAŞAMAK. Prof. Dr. Ayşegül Ataman. Üstün yetenekli/zekalı çocuklar Kimdir? ÜSTÜN YETENEKLİ VE ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUK İLE YAŞAMAK Prof. Dr. Ayşegül Ataman Üstün yetenekli/zekalı çocuklar Kimdir? Üstün yetenekli/zekalı çocuğa destek sağlayacak aile ortamı nasıl oluşabilir? Üstün zekalı/üstün

Detaylı

Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014

Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014 Özel Anakent Anaokulu Mart Bülteni 2014 DOĞAMIZ Bitkiler temamızda; Bitkilerin üç grupta incelendiklerini ve bunların neler olduğunu, bitkilerin yapılarını, bakımlarını, büyüme aşamalarını, bitkilerinde

Detaylı

ÖZEL ASÇAY ANAOKULU ÇALIŞKAN ARILAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ

ÖZEL ASÇAY ANAOKULU ÇALIŞKAN ARILAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ ÖZEL ASÇAY ANAOKULU ÇALIŞKAN ARILAR SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ Hazırlayan: ZEYNEP TEKİN ÖĞRETMENİN MESAJI: MERHABA;11.05.2015-15.05.2015 tarihleri arasında uygulanan etkinliklerin özetini sizlere sunmaktayım.

Detaylı

ÖZEL NAZLIM ANAOKULU. AYġE GÜLEÇ Okul Müdürü NAZLIM ANAOKULU BİR ÖMER OKUTAN EĞİTİM KURUMUDUR M A Y I S - H A Z Ġ R A N 2 0 0 8 C Ġ L T 1 S A Y I : 7

ÖZEL NAZLIM ANAOKULU. AYġE GÜLEÇ Okul Müdürü NAZLIM ANAOKULU BİR ÖMER OKUTAN EĞİTİM KURUMUDUR M A Y I S - H A Z Ġ R A N 2 0 0 8 C Ġ L T 1 S A Y I : 7 NAZLIM ANAOKULU BİR ÖMER OKUTAN EĞİTİM KURUMUDUR ÖZEL NAZLIM ANAOKULU RESĠM C Ġ L T 1 S A Y I : 7 M A Y I S - H A Z Ġ R A N 2 0 0 8 YARIġMAMIZ SONUÇLANDI... 14 HAZĠRAN OKUL TANITIM GÜNÜMÜZE VE 21 HAZĠRAN

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: MAYIS YAŞ GRUBU: 48-66 Ay ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: KASIM YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini verir.

Detaylı

AREL EĞİTİM KURUMLARI SAYI: 31 2012

AREL EĞİTİM KURUMLARI SAYI: 31 2012 AREL EĞİTİM KURUMLARI SAYI: 31 2012 İÇİNDEKİLER Index ÇOCUKLA EBEVEYNİN TEKNOLOJİ SAVAŞI 2 ERGENLİK DÖNEMİNDE STRESLE BAŞA ÇIKMA 4 ÇOCUKLARDA DUYGUSAL ZEKANIN GELİŞTİRİLMESİ 7 GELİŞİMSEL OLARAK ARKADAŞLIK

Detaylı