ADIM I: Sanal Disk Oluşturmak

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ADIM I: Sanal Disk Oluşturmak"

Transkript

1 ADIM I: Sanal Disk Oluşturmak 1- Programı çalıştırın ve sol üstteki New(Yeni) butonuna tıklayın. 2- Next butonuna tıklayın. 3-Sanal makinenize bir isim verin ve misafir işletim sisteminiz seçeneğini, 64 bit ise Windows 8 (64 bit) seçeneğini seçin. Windows 8 32 bit ise Windows 8

2 4- Misafir işletim sisteminin kullanacağı maksimum bellek miktarını belirleyin. ( 1 GB ideal ancak 4 GB' tan fazla RAM sahibi iseniz 2 GB yapın.)

3 5- Next butonuna tıklayın... Şimdi konuk işletim sisteminin kurulacağı sanal diskin ayarlarını yapacağız. 6- VHD seçeneğini işaretleyin ve Next butonuna tıklayın Dynamically allocated seçeneğini seçin ve Next butonuna tıklayın...

4 Bunun anlamı şudur: Eğer bu seçeneği kullanırsanız siz 20 GB büyüklüğünde bir sanal disk oluştursanız dahi bu diskte 20 GB yer kaplamaz. Kullanıldıkça veri eklendikçe boyutu artar. Oysa sabit boyutu (Fixed size) seçerseniz 20 GB baştan ayrılır ve içinde hiçbir işletim sistemi kurulu olmasa dahi diskte sanal olarak 20 GB yer kaplar. 8- Şimdi sanal diskimizin boyutunu belirlemememiz gerekiyor. 32 bit kuracaksanız boyutu varsayılan büyüklük olan yapın. 20 GB olarak bırakabilirsiniz ama 64 bit kuracaksanız min. 25 GB 9- Yaptığınız ayarların bir özetini göreceksiniz. Kontrol edin ve ayarlarda bir sorun yoksa Next butonuna tıklayın...

5 10- Create butonuna tıklayarak sanal diski oluşturun. Artık diskimiz oluştu. Şimdi bu diske Windows 8'i kurabiliriz. WİNDOWS 8 KURULUMU adımdan sonra programın ana penceresi ile karşı karşıya kalacaksınız. Başlat butonuna tıklayın.

6 12- Sık sık resimdeki gibi bilgilendirme pencereleri ile karşılaşacaksınız. Okuyup kapatın. Ancak bilmeniz gereken en önemli şey ev sahibi işletim sistemi ile misafir işletim sistemi fare işaretçileri arasında geçiş yapmak için kullanacağınız klavye tuşunun Sağ Ctrl tuşu olduğu. 13- Next butonuna tıklayın Sağdaki Browse butonunu kullanarak Windows 8 medyanızı ISO, DVD yada USB gösterin.

7 15- Next butonuna tıklayın Artık Windows 8 kurulumu başlayacak. Kurulum tamamlanacak. 1- Eğer bilgisayarınızda mevcut olan Windows sürümünü muhafaza ederek Windows 8'i kurmak istiyorsanız Windows 8 'i kuracağınız minimum 20 GB büyüklüğünde 2. bir diskiniz yada bölüntünüz olması gerekiyor. Bunu 8. Adımda da yapabilirsiniz ama kullandığınız işletim sistemi üzerinden yapmanız hem daha kolay olacaktır hem de yanlış bir işlem yaparak veri kaybetmenizin önüne geçecektir. Bu yüzden başlamadan önce oluşturmanız daha iyi olur. 2- Bilgisayarınızı Windows 8 USB veya DVD' sinden önyükleyin; 3- Saat dilimi ve Klavye ayarlarını resimdeki gibi yapıp İleri butonuna tıklayın Şimdi Yükle butonuna tıklayarak kurulumu başlatın...

8 6- Lisans koşullarını kabul ediyorum kutusunu işaretleyerek lisans anlaşmasını kabul edin ve İleri butonuna tıklayın Kullanım senaryonuza bağlı olarak bu aşamada güncelleme ayarı yapmanız gerekebilir. Güncelleştirmeleri yüklemek için çevrimiçi ortama geç seçeneğini seçin. 7- Özel: Sadece Windows'u yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçin...

9 8- Eğer 1. adımda bölüntünüzü hazırladıysanız veya bilgisayarınızda müsait bir 2. disk varsa seçip İleri butonuna tıklayın ve 10. adıma atlayın. Diski burada bölümlendirecekseniz ve ya diskle ilgili yapmanız gereken başka bir işlem varsa Sürücü seçenekleri (gelişmiş) seçeneğine tıklayın. 9- Sil, Genişlet, Biçimlendir ve Yeni seçeneklerinden ihtiyacınız olanları kullanarak diskinizi şekillendirin. 1 GB'ın MB dolayısıyla Windows 8 için gerekli Minimum 20 GB disk alanının MB olduğunu unutmayın 10 - Artık kurulum başlayacak. Bu safha - DVD veya USB kullanmanıza ve sürümünüze bağlı olarak yaklaşık 5-15 dakika sürecek ve bu sırada bilgisayarınız bir kaç defa yeniden başlatılacak. Ayrıca bu sırada ekranın yanıp sönmesi normal panik yapmayın.

10

11 -

12 11-Bir bilgisayar adı belirleyin ve İleri tuşuna basın.(arkaplan rengini de değiştirebilirsiniz)

13 12- Hızlı ayarları kullan veya Özelleştir seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor. Hızlı ayarları seçtiyseniz 17. adıma atlayın. Ayarları özelleştirmeyi seçtiyseniz devam edin. 13- Paylaşım seçeneklerini seçin 14- Windows Update ve Internet Explorer güvenlik ayarlarını seçin Windows 8'in geliştirilmesine hangi konularda yardım etmek istediğinizi seçin...

14 16- Sorun çözümü ve uygulama ile ilgili ayarları dilediğiniz gibi ayarlayın Burada seçim yapmanız gerekiyor. İsterseniz bildiğiniz klasik Yerel Kullanıcı Hesabı oluşturursunuz ister Microsoft Hesabı oluşturursunuz. Eğer Yerel Kullanıcı Hesabı oluşturacaksanız Microsoft hesabı olmadan oturum açın seçeneğine tıklayın 18- Oturum ayarlarını yapın.

15 19- Bölge ve dil ayarlarını yapın ve İleri tuşuna basın. 20- Windows kurulumu şimdi yerel hesabınızı yapılandıracak. Bekleyin...

16 21- Windows 8 karşınızda Kaynak :

17 WINDOWS 8 İŞLETİM SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ,İŞLEVLERİ VE GÜVENLİĞİ

18 Windows 8'in geliştirilmesi, yaklaşık Microsoft yazılım geliştiricisi tarafından gerçekleşti. Windows 8'in bazı özellikleri; Hızlı açılış. Metro ara yüzlü başlangıç menüsü Bulut veri depolama teknolojisi. Windows 8 ile beraber anılacak olan tarayıcı ise Internet Explorer 10. Windows App Store. NFC Desteği. Dokunmatik Ekran özelliği USB 3.0 Desteği Windows 8 de Güvenlik

19 Windows 8 Minimum Sistem Gereksinimleri * 32-bit (x86) ve 64-bit (x64) için 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci * 32-bit için 1 gigabyte (GB), 64-bit için ise 2 GB RAM * 32-bit için 16 GB, 64-bit için ise 20 GB kullanılabilir hard disk alanı * DirectX 9 graphics device ile WDDM 1.0 veya daha fazlası * Dokunmatik giriş sağlayan bir donanıma sahip olmanız sizin için bir avantaj olacaktır.

20 1. HIZLI AÇILIŞ Windows 7 açılış süresi 90 saniye gibi bir süreydi. Windows 8'de bu süre tam tamına 2 katı düşüyor. Sebebi ise süzülmüş metro arayüz ve optimize edilmiş yazılım teknolojisi.

21 2. BAŞLAT MENÜSÜ Windows 8 deki Metro ara yüzünü görenler masaüstü nerde diyebilir. Korkmaya gerek yok Windows 8 de masaüstü ara yüzünü kullanabiliyorsunuz. Ayrıca başlat butonundaki içerikler aynı olmasına karşın görsel olarak farklılıklar bulunmaktadır. Klasör yapısı ve masaüstü görünümü aşağıdaki resimde görülüyor.

22 ARA : Sadece içinde bulunduğunuz uygulamanın içinde arama yapabilir (Posta uygulamasında belirli bir iletiyi bulma gibi), başka bir uygulama arayabilir (Internet'te bir şey arama) ya da bilgisayarın tamamında arama yapabilirsiniz (bir uygulama, ayar ya da dosya için). PAYLAŞIM: Kullanmakta olduğunuz uygulamadan ayrılmadan dosyaları ve bilgileri tanıdığınız insanlarla paylaşın ya da bilgileri başka bir uygulamaya gönderin. Annenize fotoğrafları e-posta ile gönderebilir, Facebook durumunuzu güncelleştirebilir veya not alma uygulamanıza bağlantı gönderebilirsiniz. BAŞLANGIÇ: Başlangıç ekranınıza ulaşın. Ya da zaten Başlangıç ekranındaysanız, bu düğmeyi son bulunduğunuz uygulamaya geri dönmek için kullanabilirsiniz.

23 CİHAZLAR: Kablolu ve kablosuz olarak bilgisayarınıza bağlı tüm cihazları kullanın. Bir uygulamadan çıktı alabilir, telefonunuzla eşitleyebilir ya da çektiğiniz en son videoyu televizyonunuzda yayınlayabilirsiniz. AYARLAR: Uygulamalarınızın ve bilgisayarınızın ayarlarını değiştirin. İçinde bulunduğunuz uygulamaya ilişkin ayarların, yardımın ve bilgilerin yanı sıra genel bilgisayar ayarlarını (ağ bağlantısı, ses düzeyi, parlaklık, bildirimler, güç ve klavye) da burada bulabilirsiniz. Windows içinde nerede olursanız olun bu bilgisayar ayarları aynıdır, ancak uygulama ayarları her uygulamada farklıdır. Ayrıca bilgisayarınızın ayarlarını değiştirmek için şu öğeyi seçin: Bilgisayar ayarlarını değiştir. Burada kilit ekranı resminizi değiştirebilir, bildirimleri yönetebilir ve başka işlemler yapabilirsiniz.

24 ARAMA'YI KULLANMAK İÇİN Tek tek görevleri veya ayarları hızlıca bulmak için Search (Arama) düğmesini kullanın. Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin ve Ara'ya dokunun. Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin, fare işaretçisini aşağı indirin ve ardından Ara'yı tıklatın. Arama kutusuna bir sözcük veya ifade yazın ve ardından soldaki sonuçlar listesinden seçin.

25 3. CEBİNİZDEKİ WİNDOWS Bulut Bilgi İşlem kavramı herhangi temel bir uygulamanın Internet üzerinden çalışılabilmesi demektir. En büyük özelliği, kullanıcıların kendi sistemlerinde herhangi bir kurulum yapmasına ve geleneksel yazılımlardaki gibi bilişim teknolojilerine fazla yatırım yapmasına gerek olmamasıdır. Bulut veri depolama teknolojisi ile bilgisayarınız ve cep telefonunuz paralel olarak senkronize olacak, cep telefonunuzu yanınıza aldığınız anda bilgisayarınızdaki son çalışmayı cep telefonunuzdan devam edebileceksiniz., Ayrıca usb belleğe yükleyeceğiniz işletim sistemi ile son çalışmanızı herhangi bir bilgisayara taktığınızda cloud teknolojisine bağlı kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğinizde anında masaüstünüze ulaşabileceksiniz.

26 4.INTERNET EXPLORER 10 Windows 8 ile birlikte, Internet Explorer 10'a da merhaba diyoruz. Internet Explorer 10, hiç kuşkusuz, Microsoft'un modern web tarayıcı devrine geçişini temsil ediyor. Oldukça yaşlanan Internet Explorer 9, özellikle son dönemlerde ihtiyaçlara tam anlamıyla karşılık veremiyordu. Internet Explorer 10 ise, HTML 5 desteği de dahil olmak üzere, tüm modern standartları destekliyor. Performans açısından da önemli bir yol kat edildiği hemen kendini belli ediyor.

27 5. WİNDOWS APP STORE Windows 8 ile entegre kolay işletim sistemi olma yolundaki en büyük özelliklerinden birisi uygulama mağazası açması. Artık zahmetsizce program indirme arayışı son bulacak, uygulama mağazasından Android ve Windows 7 uygulamalarını bilgisayarınıza indirip çalıştırabileceksiniz. Kısaca aynı Apple Store mağazası gibi uygulamaları kullanabileceksiniz.

28 6. NFC DESTEKLİ Alan iletişimi olarak adlandırılan NFC teknolojisi ile bir başka kablosuz teknoloji entegresi gelecek. NFC sistemi kimlik doğrulama teknolojisinde en çok kullanılan bir teknoloji olma yolunda ilerliyor. Özellikle banka işlemlerinde son dönemlerde entegrasyonunun hızlandığı teknolojiyi en son Samsung Galaxy Nexus'da görmüştük.

29 7. DOKUNMATİK EKRAN Bambaşka bir deneyim sunacağını söylediğimiz Windows 8, yepyeni bir kullanıcı ara yüzünü de beraberinde getiriyor Windows Phone da olduğu gibi Metro ara yüzünü sunan Windows 8, Windows 7 de de bulunan dokunmatik ekran desteğinden çok farklı Metro ara yüzü sayesinde menü derdi ortadan kalkıyor ve menülerin yerini döşemeler alıyor.

30 UYGULAMALAR ARASINDA GEÇİŞ YAPMA En son kullandığınız uygulamaya son kullandığınız uygulamaları kullanarak ya da bunlar arasında hızlıca geçiş yaparak geri dönmek isteyebilirsiniz. Son kullandığınız uygulamaya geçiş yapmak istiyorsanız, işte yöntemi: Dokunarak, sol kenardan içeri çekin. Fare ile, işaretçinizi ekranın sol üst köşesine götürün ve ardından köşeyi tıklatın. Yakın zamanda kullandığınız farklı bir uygulamaya geçiş yapmak istiyorsanız, işte yöntemi: Dokunarak, parmağınızı kaldırmadan sol kenardan içeri çekin ve ardından uygulamayı sol kenara geri itin. En son kullandığınız uygulamaları ve Başlangıç ekranını görürsünüz. İstediğiniz uygulamaya dokunun. Fare ile, işaretçinizi sol üst köşeye götürün ve ardından sol kenardan aşağıya taşıyın. En son kullandığınız uygulamaları ve Başlangıç ekranını görürsünüz. İstediğiniz uygulamayı tıklatın. Buradan ayrıca uygulamaları tutturabilir veya uygulamaları kapatabilirsiniz

31 8.USB 3.0 DESTEĞİ USB 3.0 mevcut kullanılan USB 2.0 mimarisine göre ciddi anlamda fark yaratıyor. Tabiki yapılan testte sabit disk olarak bir SSD diskin tercih edilmiş olması da çok etkili. Bilindiği gibi günümüzde satın alınan neredeyse tüm bilgisayarlarda en az 1 adet USB 3.0 portu mevcut bu da altyapımızın bu geçiş için uygun olduğunu gösteriyor.

32 WINDOWS 8 DE GÜVENLİK

33 Anti virüs yüklü olarak gelecek: Windows tarihinde ilk defa PC nizi açtığınız ilk günden itibaren zararlılardan korunacaksınız. Windows Defender ın güncel sürümüyle gelen Windows 8, hem virüslere hem de casus yazılımlara karşı sizi koruyacak. Daha hızlı, daha güvenli başlangıç: Microsoft, Windows 8 ile beraber UEFI adı verilen, yıllardır kullanılan BIOS boot sistemini geliştiren bir önyükleme sistemi kullanıyor. UEFI, daha iyi güvenlik, daha hızlı bir açılış sunuyor.

34 İki yeni parola türü: Windows 8, dört haneli PIN ve resim parolası olmak üzere iki yeni parola türüyle oturum açmanıza izin verecek. Bu yeni parola türlerini kullansanız dahi, normal bir parolanızın olması gerekecek. Ancak PIN ile daha hızlı oturum açabilecek, resim parolası ile daha eğlenceli bir biçimde sisteminize giriş yapabileceksiniz. Daha iyi indirme izleme: Windows 8 den itibaren IE nin SmartScreen filtresinin program izleme bölümü, işletim sistemi ile bütünleşecek. Bu sayede ister IE kullanın, ister Firefox, Chrome veya başka bir tarayıcı, SmartScreen indirdiğiniz dosyaları bir güvenli dosya listesiyle karşılaştırarak sizi korumaya devam edecek.

35 WINDOWS 8 VE WINDOWS 7 NİN KARŞILAŞTIRILMASI VE WINDOWS 8 İN BAZI ÖZELLİKLERİ

36 Açılış (düşük daha iyi) Kapanış (düşük daha iyi) 500 MB Dosya Grubu Kopyalama (düşük daha iyi) Büyük Tek Dosya Kopyalama (düşük daha iyi) Video Rendering (düşük daha iyi) Geekbench bit (yüksek daha iyi) Geekbench bit (yüksek daha iyi) PCMark 7 (yüksek daha iyi) Sunspider (düşük daha iyi) Google V8 (v.7) (yüksek daha iyi) Psychedelic Browsing (yüksek daha iyi) Windows 7 Utimate (64-bit) Windows 8 (64-bit) 38 sn 17 sn 12.2 sn 9.9 sn 25.2 sn 29.2 sn 46.4 sn 46.8 sn 1 dk 22 sn 1 dk 11 sn ms 144 ms

37 Başlangıç Ekranından Masaüstüne Geçiş Başlangıç ekranında tüm uygulamalar karşınızda bulunmaktadır. Bu uygulamalar içinde sol alt köşede masaüstü de bir resim olarak görünmektedir. Fare ile masaüstü resminin üzerine gelip tıkladığınızda masaüstüne ulaşacaksınız.

38 Başlangıç Ekranından Uygulamalara Nasıl Ulaşılır? Başlangıç sayfasının alt tarafında sağ tıklayarak bilgisayarınızdaki tüm uygulamalara ulaşabilirsiniz. Ya da ekranın sağ üst köşesine fareyi götürdüğünüzde sağ tarafta karşınıza çıkan ara düğmesine tıklayın ve aradığınız programın adını yazarak istediğiniz uygulamaya ulaşabilirsiniz.

39 Bilgisayar Ayarları; Kişiselleştir Seçeneği Başlangıç ekranında iken sayfanın sağ kısmındaki ayarlar düğmesine tıklatın. Bilgisayar ayarlarından kişiselleştir menüsünden başlangıç ekranının rengini, kilit ekranının resmini vs. ayarlayabilirsiniz. Ayrıca masaüstünde sağ tıklatarak yine kişiselleştir seçeneğiyle görüntü ayarlarını değiştirebilirsiniz.

40 Kullanıcılar Seçeneği Bu menüden oturum açma seçeneklerini düzenleyebilir, yerel hesabınızla ilgili işlemler yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza başka bir kullanıcı ekleyebilirsiniz.

41 Bildirimler Seçeneği Bu menüde ise açık olan uygulamalarınız ile ilgili bildirimleri düzenleyebilirsiniz. Ayrıca uygulama bildirimlerini, kilit ekranı bildirimlerini de ayarlayabilirsiniz.

42 Ara Seçeneği Buradan arama ekranında bir şeyler ararken en sık aradığınız uygulamaların ekranda en üstte görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

43 Paylaşım Seçeneği Sık kullandığınız uygulamaları ve paylaşmak için hangi uygulamaları kullanacağınızı ayarlayabilirsiniz.

44 Genel Seçeneği Bu seçenek sayesinde saat, uygulama geçişi, yazım denetimi, dil, gelişmiş başlangıç ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

45 Gizlilik Seçeneği Gizlilikle ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz.

46 Aygıtlar Seçeneği Bu seçenekten bilgisayarınıza bağlı olan aygıtlara ulaşabilir ve bilgisayarınıza yeni bir aygıt ekleyebilirsiniz.

47 Kablosuz Seçeneği Bilgisayarınızdaki kablosuz aygıtları listeler.

48 Erişim Kolaylığı Seçeneği Uygulamalara erişimle ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz.

49 Ayarlarınızı Eşitleyin Seçeneği Bu seçeneği kullanıp ayarlarınızı değiştirebilmeniz için kullanıcılar menüsüne gidin ve Microsoft hesabına geçin. Daha sonra ayarlarınızı eşitleyebilirsiniz.

50 Windows Update Seçeneği Windows ile ilgili güncelleştirmeleri yapabilirsiniz.

51 İlknur ÖKSÜZ Melek Funda AY Elif YÜCEL Hatice GÜLLEBAĞATUR

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM 3-B

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM 3-B KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FATİH EĞİTİM FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR VE ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM 3-B İŞLETİM SİSTEMLERİ VE UYGULAMALARI DERS SORUMLUSU: Alper ŞİMŞEK GRUP ÜYELERİ:

Detaylı

Karadeniz Teknik Üniversitesi 0

Karadeniz Teknik Üniversitesi 0 0 İ Çİ NDEKİ LER ORACLE VM VIRTUALBOX... 2 KURULUM VE RESİMLİ ANLATIM... 2 WINDOWS XP PROFESSIONAL KURULUMU... 4 1 ORACLE VM VIRTUALBOX Sanal işletim sistemi kurmak için ideal bir program. Sanallaştırma

Detaylı

S U N UŞ. Kitabın, bilgisayarı yakından tanımanızı sağlamanın yanı sıra, sizlere gereken bilgileri de öğrenmenize yardımcı olacağını umut ediyorum.

S U N UŞ. Kitabın, bilgisayarı yakından tanımanızı sağlamanın yanı sıra, sizlere gereken bilgileri de öğrenmenize yardımcı olacağını umut ediyorum. ANKARA 2015 S U N UŞ Bilgisayar, günümüz bilgi toplumu insanının vazgeçilmez bir parçası durumuna gelmiştir. Günlük yaşamda bilgiye kolayca ulaşabilmek, bilgiyi depolamak, internet üzerinden kimi hizmetleri

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - 1

Kullanım Kılavuzu - 1 Kullanım Kılavuzu - 1 2-2014. Tüm Hakları Saklıdır. Iconia Tab 8 Bunları kapsar: Iconia W1-810 Bu değişiklik: 10/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005

Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 Kullanım kılavuzu Xperia E1 D2004/D2005 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8 Cihazınızı şarj etme...9 Temel konuları öğrenme...10

Detaylı

Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın

Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın r r r EDİTÖRDEN Windows 7 nin potansiyelinden sonuna kadar yararlanın Daha fazla performans: Windows Vista piyasaya çıktığında, çoğu eleştirmen öncülü Windows XP den daha yavaş olduğu konusunda Vista yı

Detaylı

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015)

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015) AVG Protection Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu AVG.01 (17.09.2015) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. İçindekiler 1.

Detaylı

Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın

Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Kullanım Kılavuzu 2-2014 Tüm Hakları Saklıdır. Acer Liquid Jade S Kullanım Kılavuzu Model: S56 Bu revizyon: 12/2014 Bir Acer ID'ye kayıt olun müthiş avantajlardan yararlanın Bir Acer ID'ye kayıt olmak

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia M2 D2303/D2305/D2306

Kullanım kılavuzu. Xperia M2 D2303/D2305/D2306 Kullanım kılavuzu Xperia M2 D2303/D2305/D2306 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım Kılavuzu Hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı

Detaylı

BlackBerry 9720 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry 9720 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry 9720 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın tarihi: 2013-08-13 SWD-20130813113158212 İçindekiler Hızlı Yardım... 10 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 10 Popüler başlıklar... 29 Popüler

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206

Kullanım kılavuzu. Xperia E3 D2202/D2203/D2206 Kullanım kılavuzu Xperia E3 D2202/D2203/D2206 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia T3 D5102/D5103/D5106

Kullanım kılavuzu. Xperia T3 D5102/D5103/D5106 Kullanım kılavuzu Xperia T3 D5102/D5103/D5106 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503

Kullanım kılavuzu. Xperia Z2 D6502/D6503 Kullanım kılavuzu Xperia Z2 D6502/D6503 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...9 Cihazınızı

Detaylı

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz.

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz. Bilgisayarınıza hayat veren yeni bir Windows sürümü olan Microsoft Windows XP Professional'a hoş geldiniz! En iyiyi, Windows XP'yi yaşayın! Windows XP işini gerçekten çok iyi yapıyor! Windows XP'yi yaşamak

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KURULUMU 482BK0129

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KURULUMU 482BK0129 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMİ KURULUMU 482BK0129 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843

Kullanım kılavuzu. Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 Kullanım kılavuzu Xperia Z Ultra C6802/C6833/C6806/C6843 İçindekiler Xperia Z Ultra Kullanım kılavuzu...6 Başlarken...7 Genel bakış...7 Montaj...8 Cihazınızı ilk kez açma...10 Google hesabı neden gerekli?...11

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP311/SGP312

Kullanım kılavuzu. Xperia Tablet Z SGP311/SGP312 Kullanım kılavuzu Xperia Tablet Z SGP311/SGP312 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Cihaza Genel Bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gereklidir?...8

Detaylı

Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net

Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net Mehmet PARLAKYİĞİT www.parlakyigit.net ÖNSÖZ Merhabalar yine bir pdf kitap serisi ile devam ediyorum. Bu kitap serimizin konusu olan Windows 8.1 versiyonunu ele almış bulunmaktayım. Bugünlerde Windows

Detaylı

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu 2015.05 (22.09.2015)

AVG Protection. Kullanıcı Kılavuzu. Belge revizyonu 2015.05 (22.09.2015) AVG Protection Kullanıcı Kılavuzu Belge revizyonu 2015.05 (22.09.2015) Telif Hakkı AVG Technologies CZ, s.r.o. Tüm hakları saklıdır. Tüm diğer ticari markalar, ilgili sahiplerine aittir. İçindekiler 1.

Detaylı

Kullanım kılavuzunuz NOKIA LUMIA 720 http://tr.yourpdfguides.com/dref/5099634

Kullanım kılavuzunuz NOKIA LUMIA 720 http://tr.yourpdfguides.com/dref/5099634 Bu kullanım kılavuzunda önerileri okuyabilir, teknik kılavuz veya için kurulum kılavuzu. Bu kılavuzdaki tüm sorularınızı (bilgi, özellikler, güvenlik danışma, boyut, aksesuarlar, vb) cevaplarını bulacaksınız.

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Baskı 1.0 TR Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 İçindekiler Güvenlik 4 Başlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 Geri, başlat ve bul tuşu 5 Anten konumları 6 SIM kartı takma 6 Depolama

Detaylı

Ubuntu ile Linux Kurulumu & Kullanımı

Ubuntu ile Linux Kurulumu & Kullanımı Ubuntu ile Linux Kurulumu & Kullanımı AKİZA BİLİŞİM AKADEMİSİ LINUX TEMEL EĞİTİMİ KURS NOTLARI Bu dökümanın şu andaki ve daha yeni sürümünü http://akiza.com/kursegitimnotlar/linuxtemelnotlari.pdf Yazan:

Detaylı

Kullanım kılavuzu Windows Phone 8.1 işletim sistemli Lumia Güncelleştirme 2

Kullanım kılavuzu Windows Phone 8.1 işletim sistemli Lumia Güncelleştirme 2 Kullanım kılavuzu Windows Phone 8.1 işletim sistemli Lumia Güncelleştirme 2 Baskı 1.0 TR Bu kullanım kılavuzu hakkında Bu kılavuz, yazılım sürümünüz için kullanım kılavuzudur. Önemli: Telefonun güvenli

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653

Kullanım kılavuzu. Xperia Z3 D6603/D6653 Kullanım kılavuzu Xperia Z3 D6603/D6653 İçindekiler Başlarken...6 Bu Kullanım kılavuzu hakkında...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...9 Google hesabı neden gereklidir?...10 Cihazınızı

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906

Kullanım kılavuzu. Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 Kullanım kılavuzu Xperia Z1 C6902/C6903/C6906 İçindekiler Başlarken...6 Genel bakış...6 Montaj...7 Cihazınızı ilk kez açma...8 Google hesabı neden gerekli?...9 Cihazınızı şarj etme...10 Temel konuları

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 625 625

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 625 625 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 625 625 Baskı 4.0 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Telefonunuzda, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz ve istediğiniz zaman kullanabileceğiniz bir kullanıcı

Detaylı

PORSCHE DESIGN Smartphone P'9981. Kullanıcı Kılavuzu Sürüm: 7.0

PORSCHE DESIGN Smartphone P'9981. Kullanıcı Kılavuzu Sürüm: 7.0 PORSCHE DESIGN Smartphone P'9981 Kullanıcı Kılavuzu Sürüm: 7.0 SWD-1735726-0111104330-018 İçindekiler Hızlı Yardım... 5 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 5 Nasıl Yapılır: En İyi 10... 19 İpuçları: En İyi

Detaylı

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu

HTC ChaCha Kullanım kılavuzu HTC ChaCha Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 HTC ChaCha 8 Alt kapak 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pil 13 Gücü açma veya kapama 15 PIN'inizi girme 16 Parmak hareketleri

Detaylı

HTC Sensation Kullanım kılavuzu

HTC Sensation Kullanım kılavuzu HTC Sensation Kullanım kılavuzu 2 İçerikler İçerikler Başlangıç Kutunun İçinde 8 HTC Sensation 8 Arka kapak 10 SIM kartı 11 Bellek kartı 12 Pil 13 Gücü açma veya kapama 14 PIN'inizi girme 15 Parmak hareketleri

Detaylı

Sanal Makine VirtualBox kurulumu

Sanal Makine VirtualBox kurulumu LİNUX-PARDUS Sanal Makine VirtualBox kurulumu İnternet üzerinden indirdiğimiz VirtualBox setup'una tıklayarak kurulumu başlatıyoruz. 3 kere next dedikten sonra Install diyoruz. Bir süre sonra kuracağı

Detaylı