Balkaya Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi. Elektrik Toptan Satış Piyasası Bilgilendirme Sunumu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Balkaya Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi. Elektrik Toptan Satış Piyasası Bilgilendirme Sunumu"

Transkript

1 Balkaya Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi Elektrik Toptan Satış Piyasası Bilgilendirme Sunumu ve

2 Balkaya Enerji Toptan Satış Anonim Şirketi Ana faaliyet alanı olarak her türlü serbest tüketicinin elektrik enerjisi talebini, en uygun şartlarda Elektrik Enerjisi Toptan Satış Mevzuatına uygun bir şekilde karşılamak amacı ile 2010 yılında, tamamı yerli sermaye ile kurulmuştur. Sahip olduğu ETS/2837-3/1727 no lu Elektrik Toptan Satış Lisansını, T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından tarihinde, 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca, 20 yıl süreyle Elektrik Enerjisi Toptan Satış faaliyeti gerçekleştirmek maksadıyla almıştır.

3 Avantajlı Fiyatlar Enerji piyasasında elektrik fiyatları, tedarikçi maliyetleri, üretim kaynakları, yöntemleri ve piyasa yapısı gibi bir çok faktörden dolayı değişiklik gösterebilir. Piyasadaki mevcut rekabet ortamını Balkaya Enerji, müşterilerinin lehine fiyat avantajına çevirmek için çalışır. Uzman ve Dinamik Kadro Enerji piyasası, ülkemizde yeni yapılanmaya başlayan genç bir piyasadır. Balkaya Enerji, bu yeni piyasanın mevcut imkan ve şartlarını; oluşabilecek fırsatları yönetebilecek tecrübeli, donanımlı, uzman kadrosuyla; tüm Serbest Tüketicilere hizmet vermeyi sürdürmektedir. Şeffaf Hizmet, Detaylı Fatura Ne kadar kullandığınızı, nasıl ölçüldüğünü ve nasıl fiyatlandırıldığını bilmeden tasarrufta en iyiye ulaşamazsınız. Balkaya Enerji, sizler için enerji piyasasında sürekli güncellenen raporlar ve üretim-tüketim tahmin senaryoları oluşturur. Enerji kullanımı ile ilgili piyasa fırsatları ve düzenleyici değişiklikleri en kısa sürede sizlere ulaştırır. Sizleri, enerji piyasasında oluşabilecek risklerden koruyacak bilgilendirme hizmetleri ile sizlerin ana faaliyet alanlarınıza odaklanmanıza imkan sağlar. Değişim Kolaylığı Balkaya Enerji, abonelik ve tedarikçi değişimi aşamalarını basit işlemlerden oluşan oldukça kısa süreçlere dönüştürmüştür. Abonelik ve tedarikçi değişimi aşamalarında kesinlikle hizmet kaybı yaşamazsınız. Enerji Yönetimi Balkaya Enerji, geriye dönük piyasa verilerini izler ve anlık verileri önemle takip eder. Böylece enerji tüketimi bilgileriniz sürekli elinizin altında bulunur. Enerji tüketiminizde yönlendirici rol oynayarak, sizlere sürekli destek olur, enerji maliyetlerinizi düşürmenize katkı sağlar.

4 EPDK tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimde bulunması veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması nedeniyle tedarikçisini seçme serbestisine sahip gerçek veya tüzel kişidir. yılı itibariyle Elektrik Enerjisi tüketimi kwh ve üzeri; Yıl ortalamasında aylık faturası 800 TL yi geçen Ticarethaneler, Yıl ortalamasında aylık faturası 700 TL yi geçen Meskenler, Yıl ortalamasında aylık faturası 650 TL yi geçen Sanayi Kuruluşları, Yurt genelinde birden fazla şubesi bulunan ve faturadaki tüzel kişilik isimleri aynı olan tüketiciler, toplamda yukarıdaki limitlere ulaşabilmeleri durumunda Talep Birleştirme yöntemi ile, elektrik enerjisi ihtiyaçlarını daha ucuza sağlamak maksadıyla elektrik tedarikçisini kendileri seçebilirler. Serbest Tüketici nin portföyümüze dahil olabilmesi için yukarıdaki limitler dışında; Anlaşma ve katılım süresince ilgili dağıtım şirketine borcunun olmaması Kullandığı sayacın, Elektrik Piyasasında Kullanılacak Sayaçlar Hakkında Tebliğ e uygun olması gerekmektedir.

5 Serbest Tüketiciler yapacakları ikili anlaşmalar ile diledikleri tedarikçiden enerji temin etme hakkına sahiptirler. Toptan Satış Şirketleri ile yapabilecekleri esnek kontratlar sayesinde belirli uzlaştırma dönemlerinde piyasada oluşacak mümkün olan en uygun ve en avantajlı fiyatlardan elektrik almaları sağlanır. Serbest Tüketiciler, her kontrat süresi sonunda tedarikçilerinin hizmet performanslarını değerlendirebilir, hizmet kaybına uğramaksızın zaman içerisinde kendileri için en uygun kontrat kapsamı ve tedarikçiyi belirleyebilir. Serbest Tüketiciler, yapacakları kontratlar ile gerçek zamanlı üretim-tüketim dengesizliğinden kaynaklanan piyasadaki belirsizliklerden tesis ve ürünlerini soyutlayarak, enerji maliyetlerini Balkaya Enerji ile çalışarak en düşük düzeyde tutabilirler.

6 Sunduğumuz teklif sonrasında karşılıklı olarak sözleşmenin imzalanması Sözleşme ve diğer belgelerin, tarafımızca hazırlanıp, Piyasa Mali Uzlaştırma Merkezine kayıt ettirilmesi Kayıt işlemini takip eden aydan itibaren indirimli elektrik enerjisi satışının başlaması Elektrik kullanımının başladığı ayın sonunda (takip eden ayın ilk günlerinde) ilgili bölgede faaliyet gösteren Dağıtım Şirketi elemanlarının sayaç okuma işlemlerini tamamlayarak, Balkaya Enerji ye endeks bilgilerini ulaştırması Tarafımızca, indirimli faturanın hazırlanması ve tüketiciye gönderilmesi, Faturanın Tüketiciye ulaşmasına müteakiben 7 iş günü içinde ödemenin yapılması. Faturalama ve ödeme görüldüğü üzere eskisi gibi devam etmektedir. Tek fark, aboneye ait faturanın Balkaya Enerji tarafından kesilmesi ve ödemenin yine tarafımıza yapılmasıdır.

7 EPDK nın 2999 ve 3002 sayılı kurul kararları doğrultusunda, hali hazırda perakende tarife birim satış fiyatı içerisinde gömülü olarak tutulan Kayıp/Kaçak Bedeli ve Sayaç Okuma Bedeli, yeri değiştirilerek Elektrik Dağıtım Şirketlerine ödenen bedeller içine yerleştirilmiştir. Bu yapılan değişiklik ile sistem içerisinden kaçak kullanılan, diğer bir deyişle çalınan elektrik enerjisi veya hatlardan kaybolan, diğer bir deyişle teknik kayba uğrayan elektrik enerjisi bedelleri, Ocak döneminden itibaren Serbest Tüketici olarak enerjisini Özel Tedarikçilerden alan tüketicilerden de alınır duruma getirilmiştir. Toplam Elektrik Enerjisi Satış Tarifesindeki dip toplam 2010 yılı ile aynı tutulmuş, alt bileşenlerde yapılan bu değişiklikler ile Aktif Elektrik Enerjisi bedelinde sanal bir azaltma uygulanmıştır. Bu değişiklikler bir sonraki sayfada incelenmiştir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından Tarihinde alınan 3065 Sayılı kurul kararı uyarınca*; nihai tüketiciye elektrik enerjisi satışı yapan lisans sahibi tüzel kişiler tarafından; İletim, Dağıtım, Sayaç Okuma ve Kayıp Kaçak Bedelleri hariç olmak üzere, Net Enerji ve Perakende Satış Hizmet Bedelleri toplamının TRT Payının hesaplanmasında dikkate alınmasına karar verilmiştir. *

8 Ticarethane Tarifesi Dönem Karşılaştırması Bedel Adı Ocak - Nisan Nisan - Haziran 2010 Yılı Perakende Tek Zamanlı 0, , ,18035 Perakende Gündüz Üç Zamanlı 0, , ,16590 Perakende Puant Üç Zamanlı 0, , ,28272 Perakende Gece Üç Zamanlı 0, , ,08188 Kayıp Kaçak Bedeli , ,02850 Dağıtım Bedeli 0, , ,03163 PSH Bedeli 0, , ,00362 Sayaç Okuma Bedeli , ,00104 İletim Bedeli 0, , ,00724 Bedeller Toplamı 0, , ,25238 Mesken Tarifesi Dönem Karşılaştırması Bedel Adı Ocak - Nisan Nisan - Haziran 2010 Yılı Perakende Tek Zamanlı 0, , ,14886 Perakende Gündüz Üç Zamanlı 0, , ,13612 Perakende Puant Üç Zamanlı 0, , ,25360 Perakende Gece Üç Zamanlı 0, , ,05163 Kayıp Kaçak Bedeli , ,02330 Dağıtım Bedeli 0, , ,03253 PSH Bedeli 0, , ,00362 Sayaç Okuma Bedeli , ,00104 İletim Bedeli 0, , ,00724 Bedeller Toplamı 0, , ,21659 Sanayi Tek Terimli Alçak Gerilim Tarifesi Dönem Karşılaştırması Bedel Adı Ocak - Nisan Yılı Nisan Haziran Perakende Tek Zamanlı 0, , ,13693 Perakende Gündüz Üç Zamanlı 0, , ,13596 Perakende Puant Üç Zamanlı 0, , ,24699 Perakende Gece Üç Zamanlı 0, , ,05610 Kayıp Kaçak Bedeli , ,02099 Dağıtım Bedeli 0, , ,02539 PSH Bedeli 0, , ,00362 Sayaç Okuma Bedeli , ,00104 İletim Bedeli 0, , ,00724 Bedeller Toplamı 0, , ,19522 Sanayi Tek Terimli Orta Gerilim Tarifesi Dönem Karşılaştırması Bedel Adı Ocak - Nisan Yılı Nisan Haziran Perakende Tek Zamanlı 0, , ,13464 Perakende Gündüz Üç Zamanlı 0, , ,13366 Perakende Puant Üç Zamanlı 0, , ,24469 Perakende Gece Üç Zamanlı 0, , ,05381 Kayıp Kaçak Bedeli , ,02154 Dağıtım Bedeli 0, , ,01626 PSH Bedeli 0, , ,00362 Sayaç Okuma Bedeli , ,00104 İletim Bedeli 0, , ,00724 Bedeller Toplamı 0, , ,18434

9 Her bir sayacın son gelen elektrik faturası, Her bir sayaca ait bir yıllık Tüketim Profili, İmza Sirküleri, Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi (fotokopi olacaktır.) Enerji Alım-Satım Bildirim Formu, (Balkaya Enerji tarafından sağlanacaktır.) Elektrik Enerjisi Satış Sözleşmesi (Balkaya Enerji tarafından sağlanacaktır.) Elektrik kesintisi, arıza, bakım, onarım gibi iletim ve dağıtım sisteminden dolayı yaşanabilecek tüm aksaklıklar, o bölgede faaliyet gösteren Dağıtım Şirketi nin sorumluluğu ve güvencesi altındadır. Bu gibi aksaklıklar yaşandığında doğrudan ilgili Dağıtım Şirketi ile temasa geçmek, sorunun en kısa sürede sonuçlanmasını sağlamakla birlikte; Balkaya Enerji nin de süreçten haberdar edilmesi sürecin en az zararla ve en hızlı şekilde düzeltilmesini sağlayacaktır.

10 DAĞITIM ŞİRKETİ'NDEN BALKAYA ENERJİ'YE YAPILAN GEÇİŞLER KAYIT TARİHİ ARALIĞI ELEKTRİK ENERJİSİ TEDARİĞİNE BAŞLAMA TARİHİ 2 Eylül - 1 Aralık 1 Ocak 2 Aralık - 1 Mart 1 Nisan 2 Mart - 1 Haziran 1 Temmuz 2 Haziran - 1 Eylül 1 Ekim ÖZEL TEDARİKÇİLERDEN BALKAYA ENERJİ'YE YAPILAN GEÇİŞLER KAYIT TARİHİ ARALIĞI ELEKTRİK ENERJİSİ TEDARİĞİNE BAŞLAMA TARİHİ 2 Kasım - 1 Aralık 1 Ocak 2 Aralık - 1 Ocak 1 Şubat 2 Ocak - 1 Şubat 1 Mart 2 Şubat - 1 Mart 1 Nisan 2 Mart - 1 Nisan 1 Mayıs 2 Nisan - 1 Mayıs 1 Haziran 2 Mayıs - 1 Haziran 1 Temmuz 2 Haziran - 1 Temmuz 1 Ağustos 2 Temmuz - 1 Ağustos 1 Eylül 2 Ağustos - 1 Eylül 1 Ekim 2 Eylül - 1 Ekim 1 Kasım 2 Ekim - 1 Kasım 1 Aralık

11 Özel Hastane ve Poliklinikler Özel Üniversiteler, Okullar Akaryakıt İstasyonları HiperMarketler ve Market Zincirleri Alışveriş Merkezleri Otel ve Tatil Köyleri Resmi Daire ve Sosyal Tesisler Dinlenme Tesisleri Lokantalar Pastaneler Kafe ve Barlar Öğretmen, Polis, Ordu Evleri Eğlence Merkezleri Spor Merkezleri İş Merkezleri Medya Merkezleri Araç Muayene Merkezleri Soğuk Hava Depoları Lojistik Depoları Şantiyeler * Elektrik Faturasında Tarife Grubu Ticarethane ve Mesken olan tüm işletmelere İndirimli Elektrik Enerjisi tedariği sağlanılabilir.

12 Adres Bilgileri: Balkaya Enerji Toptan Satış A.Ş. Bahçeşehir 1. Kısım Mah. Çınar 07 No:09 (TÜİK Kapı No:19) Başakşehir, İstanbul, TÜRKİYE Genel İletişim Bilgileri t: +90 (212) ( BL KY) f: +90 (212) w: e: Blog ve Bilgilendirme Sitelerimiz elektriktoptansatis.com indirimlielektriksatisi.com Gülpaşa Kılınç Satış ve Operasyon Yönetici Hüseyin Şahin Satış ve Operasyon Yönetici Sezer Bekar Elektrik Ticaret Uzmanı Eray Balkaya Elektrik Satış Sorumlusu

Hakan Pulsever. 1 Her hakkı saklıdır. İzinsiz çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve amacı dışında kullanılamaz. Copyright 2014 Pulsever Enerji

Hakan Pulsever. 1 Her hakkı saklıdır. İzinsiz çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve amacı dışında kullanılamaz. Copyright 2014 Pulsever Enerji Bayi Kitabı Elektrik Enerjisi, sadece çevremizdeki işletmelerin değil, aynı zamanda doğan her bir bireyin tıpkı ismi, lakabı, gölgesi veya kaderi gibi ilk nefesiyle üstüne bindirilmiş bir maliyettir. Bu

Detaylı

www.turcas.com.tr www.turcaselektrik.com.tr Düşük maliyet, kesintisiz hizmet

www.turcas.com.tr www.turcaselektrik.com.tr Düşük maliyet, kesintisiz hizmet www.turcas.com.tr www.turcaselektrik.com.tr Düşük maliyet, kesintisiz hizmet Turcas Elektrik Toptan Satış A.Ş. Türkiye elektrik sektöründe bir öncü Turcas Elektrik Toptan Satış A.Ş. Sanayi tesisleri ve

Detaylı

8 Mayıs 2014 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 28994 YÖNETMELİK

8 Mayıs 2014 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 28994 YÖNETMELİK 8 Mayıs 2014 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 28994 YÖNETMELİK Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: ELEKTRİK PİYASASI TÜKETİCİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE

Detaylı

ELEKTRĐK PĐYASASI MÜŞTERĐ HĐZMETLERĐ YÖNETMELĐĞĐ. BĐRĐNCĐ KISIM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar

ELEKTRĐK PĐYASASI MÜŞTERĐ HĐZMETLERĐ YÖNETMELĐĞĐ. BĐRĐNCĐ KISIM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar ELEKTRĐK PĐYASASI MÜŞTERĐ HĐZMETLERĐ YÖNETMELĐĞĐ BĐRĐNCĐ KISIM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; dağıtım sistemine bağlanmak isteyen veya bağlı

Detaylı

Elektrik Piyasası İthalat ve İhracat Yönetmeliği

Elektrik Piyasası İthalat ve İhracat Yönetmeliği 7 Eylül 2005 tarihli ve 25929 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. Elektrik Piyasası İthalat ve İhracat Yönetmeliği BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin

Detaylı

ELEKTRĠK PĠYASASI MÜġTERĠ HĠZMETLERĠ YÖNETMELĠĞĠ. BĠRĠNCĠ KISIM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar

ELEKTRĠK PĠYASASI MÜġTERĠ HĠZMETLERĠ YÖNETMELĠĞĠ. BĠRĠNCĠ KISIM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar ELEKTRĠK PĠYASASI MÜġTERĠ HĠZMETLERĠ YÖNETMELĠĞĠ BĠRĠNCĠ KISIM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; dağıtım sistemine bağlanmak isteyen veya bağlı

Detaylı

Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği

Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği Elektrik Piyasası Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin amacı; dağıtım sistemine bağlanmak isteyen veya bağlı olan

Detaylı

Resmi Gazete Tarihi: 25.09.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24887 ELEKTRİK PİYASASI MÜŞTERİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 25.09.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24887 ELEKTRİK PİYASASI MÜŞTERİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 25.09.2002 Resmi Gazete Sayısı: 24887 ELEKTRİK PİYASASI MÜŞTERİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ KISIM Amaç, Kapsam, Hukuki Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin

Detaylı

ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU ELEKTRİK PİYASASI UYGULAMA EL KİTABI

ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU ELEKTRİK PİYASASI UYGULAMA EL KİTABI ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU ELEKTRİK PİYASASI UYGULAMA EL KİTABI Nisan 2003 1 PİYASA YAPISI... 1 1.1 AMAÇLAR... 1 1.2 PİYASA YAPISINA GENEL BAKIŞ... 2 1.3 PİYASA FAALİYETLERİ VE PİYASAYA GİRİŞ...

Detaylı

ELEKTRİK ENERJİSİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

ELEKTRİK ENERJİSİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ ELEKTRİK ENERJİSİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ MESKEN ADI SOYADI: TARİH: ESS15-V2 ELEKTRİK ENERJİSİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ (MESKEN GRUBU) MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI İşbu Sözleşme Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Selvi Çıkmazı

Detaylı

GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPORU

GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPORU GEDİZ ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPORU Bu rapor; 24.11.1994 tarih ve 4046 sayılı Kanun ile 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiştir. Denetlenen kuruluşun ; Unvanı :

Detaylı

YÖNETMELİK ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ

YÖNETMELİK ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ 17 Mayıs 2014 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29003 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: YÖNETMELİK ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç

Detaylı

Resmi Gazete Tarihi: 01.06.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27951 ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 01.06.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27951 ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ Resmi Gazete Tarihi: 01.06.2011 Resmi Gazete Sayısı: 27951 ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin

Detaylı

YÖNETMELİK. MADDE 3 (1) Bu Yönetmelik; 14/3/2013 tarihli ve 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 12 nci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

YÖNETMELİK. MADDE 3 (1) Bu Yönetmelik; 14/3/2013 tarihli ve 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 12 nci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. 17 Mayıs 2014 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29003 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: YÖNETMELİK ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETM ELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç

Detaylı

ELEKTRİK SATIŞ EĞİTİMİ

ELEKTRİK SATIŞ EĞİTİMİ ELEKTRİK SATIŞ EĞİTİMİ İÇERİK BİZ KİMİZ? SERBEST TÜKETİCİ SATIŞ SÜRECİ SORULAR BİZ KİMİZ? HAKKIMIZDA Üretime verdiği önem, yüksek ihracat hacmi ve sağladığı yüksek istihdam ile Türkiye ekonomisine büyük

Detaylı

YÖNETMELİK. ç) Dağıtım: Elektrik enerjisinin 36 kv ve altındaki hatlar üzerinden naklini,

YÖNETMELİK. ç) Dağıtım: Elektrik enerjisinin 36 kv ve altındaki hatlar üzerinden naklini, 17 Mayıs 2014 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29003 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: YÖNETMELİK ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç

Detaylı

YÖNETMELİK ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

YÖNETMELİK ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar YÖNETMELİK Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı, elektrik piyasasında;

Detaylı

Kesin zaruret olmadıkça, piyasalara karışılmaz; bununla beraber, hiçbir piyasa da başıboş değildir.

Kesin zaruret olmadıkça, piyasalara karışılmaz; bununla beraber, hiçbir piyasa da başıboş değildir. Faaliyet Raporu Kesin zaruret olmadıkça, piyasalara karışılmaz; bununla beraber, hiçbir piyasa da başıboş değildir. Kurul Başkanı ve Üyeleri 4 5 6 7 8 9 4 5 6 7 8 9 Ahmet Çağrı ÇİÇEK ( Üye ) Abdullah TANCAN

Detaylı

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU ARAS ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU Bu rapor, 24.11.1994 tarih ve 4046 sayılı Kanun ile 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiştir. Kuruluşun adı Merkezi Bağlı olduğu kuruluş

Detaylı

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN KATILIMCILARINA UYGULAYACAĞI ELEKTRİK DAĞITIM BEDELLERİ İLE BU BEDELLERİN BELİRLENMESİNE İLİŞKİN EL KİTABI

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN KATILIMCILARINA UYGULAYACAĞI ELEKTRİK DAĞITIM BEDELLERİ İLE BU BEDELLERİN BELİRLENMESİNE İLİŞKİN EL KİTABI Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN KATILIMCILARINA UYGULAYACAĞI ELEKTRİK DAĞITIM BEDELLERİ İLE BU BEDELLERİN BELİRLENMESİNE İLİŞKİN EL KİTABI İlgili Mevzuat Kurumumuzdan

Detaylı

İSTANBUL ANADOLU YAKASI ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU

İSTANBUL ANADOLU YAKASI ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU İSTANBUL ANADOLU YAKASI ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. 2011 YILI RAPORU Bu rapor; 24.11.1994 tarih ve 4046 sayılı Kanun ile 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiştir. Denetlenen Kuruluşun ;

Detaylı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: 20 DAĞITIM ŞİRKETİNİN İLK UYGULAMA DÖNEMİNE İLİŞKİN GELİR DÜZENLEMESİ HAKKINDA TEBLİĞ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: 20 DAĞITIM ŞİRKETİNİN İLK UYGULAMA DÖNEMİNE İLİŞKİN GELİR DÜZENLEMESİ HAKKINDA TEBLİĞ Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: 20 DAĞITIM ŞİRKETİNİN İLK UYGULAMA DÖNEMİNE İLİŞKİN GELİR DÜZENLEMESİ HAKKINDA TEBLİĞ Amaç ve kapsam Madde 1- (1) Bu Tebliğ, 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun

Detaylı

Elektrik Abonelik Sözleşmesi

Elektrik Abonelik Sözleşmesi Elektrik Abonelik Sözleşmesi 1- TARAFLAR İşbu Elektrik Abonelik Sözleşmesi ( Sözleşme ), bir taraftan Kısıklı Caddesi Caddesi Sarkuysan-Ak İş Merkezi No:4 A Blok Kat:1 Altunizade, Üsküdar, İstanbul adresinde

Detaylı

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU 2011

ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU 2011 ELEKTRİK PİYASASI SEKTÖR RAPORU 2011 Ankara, 2012 ENERJİ PİYASASI DÜZENLEME KURUMU ELEKTRİK PİYASASI DAİRESİ BAŞKANLIĞI ÖNSÖZ 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu (Kanun); elektriğin yeterli, kaliteli,

Detaylı

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPOR

ARAS ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPOR ARAS ELEKTRİK DAĞITIM ANONİM ŞİRKETİ 2012 YILI RAPOR Bu rapor, 24.11.1994 tarih ve 4046 sayılı Kanun ile 03.12.2010 tarih ve 6085 sayılı Kanun uyarınca düzenlenmiştir. Kuruluşun adı : Aras Elektrik Dağıtım

Detaylı

DİCLE ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş.

DİCLE ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş. DİCLE ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ A.Ş. DEPSAŞ ÇALIŞMA ALANLARI DİYARBAKIR BATMAN ŞANLIURFA SİİRT MARDİN ŞIRNAK 3 GENEL MÜDÜRLÜK BİNASI DEPSAŞ GENEL MÜDÜRÜ Değerli Paydaşlarımız, Özelleşme ile birlikte yoğun

Detaylı

TBMM DĠLEKÇE KOMĠSYONU GENEL KURUL KARAR CETVELĠ

TBMM DĠLEKÇE KOMĠSYONU GENEL KURUL KARAR CETVELĠ DÖNEM: 24 YASAMA YILI: 2 TBMM DĠLEKÇE KOMĠSYONU GENEL KURUL KARAR CETVELĠ SAYI: 6 YAYIM TARİHİ 02/03/2012 1 TÜRKĠYE BÜYÜK MĠLLET MECLĠSĠ Dilekçe Komisyonu Genel Kurulu Kararı Karar No: 6 Tarih: 22/02/2012

Detaylı

Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2006 Resmi Gazete Sayısı: 26391 ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN ELEKTRİK PİYASASI FAALİYETLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK

Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2006 Resmi Gazete Sayısı: 26391 ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN ELEKTRİK PİYASASI FAALİYETLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK Resmi Gazete Tarihi: 29.12.2006 Resmi Gazete Sayısı: 26391 ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİNİN ELEKTRİK PİYASASI FAALİYETLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar

Detaylı

KAMU İSTİŞARESİNDEN SONRA DEĞİŞTİRİLMİŞ ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BÖLÜM 1. Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar

KAMU İSTİŞARESİNDEN SONRA DEĞİŞTİRİLMİŞ ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BÖLÜM 1. Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan: KAMU İSTİŞARESİNDEN SONRA DEĞİŞTİRİLMİŞ ELEKTRİK PİYASASI İTHALAT VE İHRACAT YÖNETMELİĞİ BÖLÜM 1 Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar MADDE 1 Amaç (1) Bu

Detaylı

ELEKTRĠK PĠYASASI ĠTHALAT VE ĠHRACAT YÖNETMELĠĞĠ (TASLAK) BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar

ELEKTRĠK PĠYASASI ĠTHALAT VE ĠHRACAT YÖNETMELĠĞĠ (TASLAK) BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar ELEKTRĠK PĠYASASI ĠTHALAT VE ĠHRACAT YÖNETMELĠĞĠ (TASLAK) BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Kısaltmalar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı, elektrik piyasasında; elektrik enerjisi ithalatı

Detaylı