DHL Connect 3.3 Kullanım Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DHL Connect 3.3 Kullanım Kılavuzu"

Transkript

1 DHL Connect 3.3 Kullanım Kılavuzu DHL Bilgi Sistemleri ve Teknolojisi Departmanı

2 Programı çalıştırdığınızda karşınıza gelen bu ekrandan istediğiniz bölümlere ilgili ikonları tıklayarak giriş yapabilirsiniz. Bir gönderi yapmak ve program üzerinden konşimento hazırlamak için Gönderi Hazırlama butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

3 Karşınıza gelen bu ekranda bir gönderi yapabilmek için doldurulması gereken tüm bilgileri girebileceğiniz alanları bulacaksınız. Sol bölümde Gönderen ibaresine tıkladığınızda kayıt aşamasındaki bilgilerin gönderici olarak o alana geldiğini ve yanında kırmızı bir onay işareti olduğunu göreceksiniz. Bu işaret gerekli alanların doldurulduğunu ve bir sonraki işleme geçebileceğinizi anlatır.

4 Alıcı bölümüne geçip istenen alanları doldurmaya başladığınızda Adres defteri kutucuğunun otomatik işaretlendiğini göreceksiniz. Böylece girdiğiniz adresin otomatik olarak adres defterine kaydolması sağlanacaktır. Gönderinin zamanında ve doğru bilgilerle seyahatini sağlamak için alıcı adresinde yer alan ülke, şehir ve posta kodu alanlarının eksiksiz ve doğru girilmesi gerekir. Bu bilgilerden bir tanesinin hatalı olması halinde sistem gönderi işlemini tamamlamayacak ve hata mesajı verecektir.

5 İçerik bölümüne geldiğinizde uygun gönderi paketleme türünü seçmemiz gerekmektedir. (Döküman ise; DHL Flyer, paket(numune) ise; Other Packaging) Alt bölümde içerik tanımı kısmına gönderinin içeriğini İngilizce olarak yazınız Örn: Evrak gönderileriniz için Document) Bu bölüme giriş yaptıktan sonra içerik kısmının da onaylanacağını göreceksiniz.paket gönderi işlemleri ilerleyen bölümlerde anlatılmaktadır.

6 Seçenekler bölümü DHL in posta kodu uygun olan noktalara ekstra ücret karşılığında sunduğu 09:00 öncesi veya 12:00 öncesi dağıtım hizmetlerinin seçilebildiği ve paket gönderilerine ilişkin Poroforma/ Ticari faturanın hazırlanabildiği bölümdür.

7 Hizmetler bölümünde, eğer gönderiyi karşı taraf ödeyecekse Gönderi Ödeme Seçenekleri ndeki seçenekleri kullanıp, karşı tarafın abone numarasını girmeniz gerekecektir.(95.../96.. İle başlayan ve yurt dışına ait abone numaraları kullanılabilir) Tüm bu aşamalardan sonra bir döküman gönderisi için gerekli tüm bilgileri tamamlamış olur. Gönderiye ilişkin konşimentonun çıktısını almak için Şimdi Gönder butonunu tıklayınız

8 Paket gönderiler için gönderici ve alıcı adres bilgileri aynı döküman gönderilerinde olduğu gibi girildikten sonra İçerik Tanımı bölümünün girişi yapılır. İçerik tanımı kısmına gönderinin tam detayının İngilizce olarak yazılması gerekir.sample,gift vs gibi detaylı olmayan içerik tanımları alıcı ülke gümrüğünde problem yaratacağından detayların girilmesi gerekmektedir Gönderinin parça sayısı ve ağırlığına ilişikin bilgi girişi yine bu bölümde yapılır.

9 Seçenekler bölümünde numune gönderilerimiz için, mutlaka paket kutucuğunu tıklayınız. Gümrük Bilgisini Belirle butonu gönderinin alıcı ülke tarafından paket olarak kabul edilip edilmediğini,yada alıcı ülke tarafından konulan ksıtlama yada özel şartları öğrenebilirsiniz. Arzu ederseniz Proforma/Ticari Fatura Hazırlama butonuna tıklayarak faturanızı program üzerinden hazırlayabilirsiniz.

10 Proforma / Ticari Fatura Hazırlama Opsiyonel olarak belirtilen alanlar isteğe bağlı doldurulacak alanlardır. Fatura hazırlamak için Satır Ekle butonuna tıklayınız ve açılan pencerede gerekli alanları doldurunuz. Açıklama kısmına gönderinin içeriğinin tam detaylı yazılması,birim değer ve ağırlık bilgilerinin girilmesi gerekir.tüm bilgiler girildikten sonra Tamam butonunu tıklayınız

11 İhraç tipi: Gönderinin alıcıda kaldığı durumlada kalıcı, Gönderinin herhangi bir nedenle geri döneceği durumlarda tadilat/geri dönüşlü, Gönderinin kısa süreli kullanımı ve geri dönüşü söz konusu olduğunda geçici seçeneğini işaretleyiniz. İhraç sebebi numune gönderiler için mutlaka noncommorcial,not for resale şeklinde doldurulmalıdır.

12 Beyan edilen değer proforma faturada doldurulan değere göre otomatik olarak değişir. Gönderinin konşimento ve fatura çıktısını almak için Şimdi Gönder butonunu tıklaınız.

13 Döküman ve paket gönderileri için tüm bilgi ve girişleri yaptıktan sonra konşimento ve fatura çıkışını almak için Şimdi Gönder butonunu tıklayınız.

14 Gelen ekran kurye çağırma talebinize aittir.eğer DHL kuryesi firmanıza düzenli geliyorsa Hayır kutucuğunu işaretleyiniz. Düzenli kurye gelmiyor ve siz kurye çağırma işlemini DHL Müşteri Hizmetlerini arayarak yapıyorsanız Evet kutucuğunu işaretleyiniz VE Tamam ı tıklayınız.

15 Gelen ekran o ana kadar yapılan işlemlerinize ait durum ve özet bilgisini içerir.işlemin herhangi bir sebepten dolayı başarısız olması durumunda size bu ekranda bilgi verilecektir. Başarılı işlemler için Devam Et ile son işlem olan Print menüsüne gelinir.

16 Açılan pencerede hiçbir parametreyi değiştirmeden Yazdır a tıklayınız. Bu yazdırma sonucunda 3 adet konşimento kopyası, 1 adet sizde kalacak şekilde gönderi raporu çıkmış olacak.(gönderi Raporu isteğe bağlı olarak alınabilir) Buradaki 1 rakamı 3 adetten oluşan bir set anlamındadır. Bu rakamı 2 yaparsanız 6 adet konşimento basacaktır.bu nedenle değiştirmemeniz önerilir. Bu işlem ile birlikte bir DHL gönderisini hazırlamış ve konşimentosunu yazdırmış oluyorsunuz.gönderiniz yazdırdığınız konşimentolar ile DHL kuryesine tesliminizle birlikte operasyonel işlemler başlamış olacaktır.

17 Gönderi Kayıtları Gönderi kayıtları listesi için yandaki işaretli butonu tıklayınız. Bu bölümde o ana dek bilgisayarınızdan yapılan tüm gönderilere ulaşabilir,arzu ettiğini gönderinin üzerine gelerek sağ klik yaptığınızda da İzleme &Takip yapabilirsiniz

18 Gönderi Kayıtları İzleme &Takip bilgi ekranı

19 İzleme Sizin tarafınızda üretilememiş DHL numaralarınıda İzleme ekranından takip edebilirsiniz.bu ekranda birden fazla DHL numarasını takip etmemk mümkündür.

20 Adres Defteri Yandaki işaretli butonu tıklayarak Adres Defteri ne ulaşabilirsiniz.bu bölümde Alıcı ve Gönderici adreslerine ait tüm bilgileri düzenleyebilir, Ekle butonuyla yeni alıcı / gönderici adres bilgisi girebilirsiniz.

21 Adres Defteri İstediğimiz adresi seçerek ve Düzenle butonunu tıklayarak açılan pencerede gerekli düzenlemeleri yapabilrsiniz.

22 Raporlama DHL Connect uygulaması size yandaki başlıklarda kendinize ait raporlama yapma fırsatı verir.arzu ettiğiniz raporu almak için seçiniz ve Yazdır butonuna basınız.talep edeceğiniz gelişmiş raporlamalar için lütfen satış temsilciniz ile temasa geçiniz.

23 Ayarlar DHL den talep edeceğiniz herhangi bir malzemeyi seçip Malzeme Talep Et butonunu tıklayınız. (Hangi tür malzemeyi istiyorsanız, yanında bulunan adres sütunundaki hücreye lütfen adedi giriniz.)

24 Ayarlar Açılan pencereden adres ve telefon bilgilerini doğrulayıp Tamam ı tıklayınız.

25 Ayarlar İsterseniz Malzeme İstek Formu nu yazdırabilrsiniz.

26 Ayarlar DHL e E-Posta yolu ile ulaşmak istediğiniz ilgili alıcıyı seçerek konuyu bize iletebilirsiniz. E-Posta adresinizi, konu alanını ve mesaj metni alanını doldurunuz. Gönder butonunu tıklayarak bize konuyu ulaştırabilirsiniz.

27 DHL Connect i Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz. DHL Bilgi Sistemleri ve Teknolojisi Departmanı

DHL EMAILSHIP KULLANIM KILAVUZUNA HOŞGELDİNİZ

DHL EMAILSHIP KULLANIM KILAVUZUNA HOŞGELDİNİZ DHL EMAILSHIP KULLANIM KILAVUZUNA HOŞGELDİNİZ DHL EMAILSHIP IN KULLANIMI HIZLI VE KOLAYDIR. DHL emailship DHL Express in basit ve kullanımı kolay elektronik gönderi aracıdır. Yeniden kullanılabilen PDF

Detaylı

Kurs Otomasyonu Programı

Kurs Otomasyonu Programı Kurs Otomasyonu Kullanım Kılavuzu İçindekiler 1. Genel Bilgiler... 6 1.1. Kurs Otomasyon Programının Kurulumu... 6 1.2. Kurs Otomasyon Programının Çalıştırılması... 8 2. Tabim Kurs Otomasyonu ve Kullanım

Detaylı

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu

YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU. 4.0 Kullanıcı Kılavuzu YENİ NESİL İLETİŞİM PLATFORMU 4.0 Kullanıcı Kılavuzu Tüm hakları saklıdır 2010 1 İçindekiler 1 İÇINDEKILER... 2 2 VERSIYONLAR TARIHÇESI... 4 3 KISALTMALAR... 4 4 GENEL SISTEM ÖZELLIKLERI... 5 4.1 AYRINTILI

Detaylı

Takip Hazırlığı ve Açılması Kullanım Kılavuzu

Takip Hazırlığı ve Açılması Kullanım Kılavuzu Takip Hazırlığı ve Açılması Kullanım Kılavuzu Takip Hazırlığı ve Açılması İÇİNDEKİLER DOSYA TAKİP İŞLEMLERİ DOSYA TAKİBİ... 3 Kişiler (Borçlu ekleme, Adres Güncelleme, Karşı Yan Kaydı)... 3 TAKİBİ BAŞLAT

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.02 Tarih : 09.08.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir. Program özellikleri

Detaylı

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0

TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU. Sürüm 1.0 TEKİR TİCARİ OTOMASYON KULLANICI KILAVUZU Sürüm 1.0 1 Yazarlar Ayten Gülen Bilge Altay Hakan Uygun Lisans Bu Doküman GNU FDL ile lisanslanmıştır. 2 İçindekiler Giriş...6 Başlangıç...6 Genel Yapı...6 MENÜLER...7

Detaylı

IMPORT EXPRESS ONLINE KULLANICI KILAVUZU

IMPORT EXPRESS ONLINE KULLANICI KILAVUZU IMPORT EXPRESS ONLINE KULLANICI KILAVUZU importexpressonline.dhl.com IMPORT EXPRESS ONLINE'I KULLANARAK GÜVENLİ HESAP BİLGİLERİ VE GÖNDERİ GÖRÜNÜRLÜĞÜ SAYESİNDE GÖNDERİLERİNİZİ HIZLI VE DOĞRU BİR ŞEKİLDE

Detaylı

A. SİSTEME GİRİŞ. 3 B. BAYİ BİLGİLERİMİ GÜNCELLE. 3 C. KULLANICI İŞLEMLERİ. 6 1. 6 2. 7 D. ÜRÜNLER. 8 1. 8 2. 9 3. 9 4. & 11 E. SİPARİŞ. 12 1. 12 2.

A. SİSTEME GİRİŞ. 3 B. BAYİ BİLGİLERİMİ GÜNCELLE. 3 C. KULLANICI İŞLEMLERİ. 6 1. 6 2. 7 D. ÜRÜNLER. 8 1. 8 2. 9 3. 9 4. & 11 E. SİPARİŞ. 12 1. 12 2. Sayfa 1 / 34 A. SİSTEME GİRİŞ... 3 B. BAYİ BİLGİLERİMİ GÜNCELLE... 3 C. KULLANICI İŞLEMLERİ... 6 1. Yeni Kullanıcı... 6 2. Kullanıcı Yetki İşlemleri... 7 D. ÜRÜNLER... 8 1. Satıştaki Ürünler... 8 2. Gelecek

Detaylı

DESTEK. Müşteri Hizmetleri Servis Talep Takip Sistemi kullanma kılavuzu

DESTEK. Müşteri Hizmetleri Servis Talep Takip Sistemi kullanma kılavuzu DESTEK Müşteri Hizmetleri Servis Talep Takip Sistemi kullanma kılavuzu 1 SAYFA DİZİNİ Sayfa 3. Sisteme nasıl bağlanabilirim? 3. Nasıl Veri girişi Yapabilirm? 5. Talep Görüntüleme Sisteme Girilmiş Raporların

Detaylı

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi

Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi Kullanıcılarına web üzerinden hizmet veren DavaProWeb, Dava Karar Destek ve Süreç Yönetim Sistemi ile hukukçulara dava süreci boyunca her türlü konuda yardım sağlayan

Detaylı

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur.

BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. Değerli Acentemiz, BiletBank, % 100 kendi üretimi olan yazılım ve donanım alt tapısı ile sektöründe lider ve sadece Turizm Seyahat Acentelerine özel bir platformdur. BiletBank, 30 yıllık IATA tecrübesi

Detaylı

KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU

KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU KAMPÜS KART KULLANIM KILAVUZU Kampüs Kart, Kampüs araç giriş-çıkışlarında, kantinler ve yemekhane gibi ödeme ve kontrol noktalarında ihtiyaçların karşılanmasına yönelik hem kimlik kartı, hem de temassız

Detaylı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü. Kullanma Kılavuzu 1 GİRİŞ... 2 SİSTEME GİRİŞ... 2

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü. Kullanma Kılavuzu 1 GİRİŞ... 2 SİSTEME GİRİŞ... 2 Kullanma Kılavuzu 1 İÇİNDEKİLER GİRİŞ........................................................ 2 SİSTEME GİRİŞ.................................................. 2 BİLGİSAYAR ENVANTERİ...........................................

Detaylı

MS Excel Mesaj Gönderim Eklentisi

MS Excel Mesaj Gönderim Eklentisi MS Excel Mesaj Gönderim Eklentisi Kurulum ve Kullanım Kılavuzu Sürüm: 1.0.1 2013 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER...2 Başlangıç...3 Kurulum Yardımcısı...3 Güvenlik Uyarıları...4 MS Excel Kontrolü...5.Net Framework

Detaylı

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI AKADEMİK BİLGİ SİSTEMİ (ABİS) Otomasyon Programı TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ABİS Nedir?... 2 Sistem Gereksinimleri...

Detaylı

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU

KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS KULLANIM KILAVUZU KLUBSİS, üniversitemize internet üzerinden Yüksek Lisans ve Doktora başvurularını yapabilmeniz için tasarlanmıştır. Başvuru dönemlerinde açılacak programlara yönelik başvurularınızı

Detaylı

AKINSOFT NetDental. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT NetDental. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 29.04.2011 Sayfa-1 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ Laboratuar ile çalışan doktor kayıtları, dişler üzerinde yapılan işlemler, doktorların ödeme bilgileri,

Detaylı

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz.

Bu kitapta anlatılanları www.katipos.com sitesindeki tanıtım videoları sayfasından video olarak izleyebilirsiniz. Katipos cihazının montajı 2 Giriş 3 Kullanıcı tanımları ve yetkilendirme 3 Ürün (Stok) işlemleri 3 Stok tanımlama 4 Barkod ve raf etiketi yazdırma 4 Stok uyarı sistemi 5 Cari işlemleri 5 Cari tanımlama

Detaylı

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT

AKINSOFT E-Site. Yardım Dosyası. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010. Sayfa-1. Copyright 2010 AKINSOFT Yardım Dosyası Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 23.12.2010 Sayfa-1 Copyright 2010 1- ÇALIŞMA ŞEKLİ HAKKINDA KISA BİLGİ programı; apartmanlara, sitelere ve site yönetim şirketlerine hitap etmektedir.

Detaylı

TSN Portal. Kullanım Kılavuzu

TSN Portal. Kullanım Kılavuzu TSN Portal Kullanım Kılavuzu KAYAPORT 2012 1 İÇİNDEKİLER: A. TSN PORTAL SİSTEMİNE GİRİŞ 1. Başlarken 2. TSN Ekranına Giriş 3. TSN Portal Ara Yüzü 3.1. Menüler 3.1.1. Yeni Servis Kaydı 3.1.2. Servis Listesi

Detaylı

ESOGU AKADEMİK AÇIK ERİŞİM SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU

ESOGU AKADEMİK AÇIK ERİŞİM SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU ESOGU AKADEMİK AÇIK ERİŞİM SİSTEMİ KULLANICI KILAVUZU İçindekiler I. ESOGU Akademik Açık Erişim Sistemi Nedir? II. Gönderi Yapmak Zorunlu mu? III. Nasıl Kullanılır? IV. Nasıl Üye Olunur? V. Kimler Gönderi

Detaylı

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız.

Karşınıza aşağıdaki ekran geldiğinde Next e tıklayınız. BÖLÜM I PROGRAM KURULUMU Cihazınızla birlikte verilen CD de bulunan EceGöz_SenOku.msi ve Setup.exe dosyalarından herhangi birine çift tıklayarak EceGöz SenOku program kurulumunu başlatınız. Karşınıza aşağıdaki

Detaylı

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ

AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ AKBİM-KOÇ BİLGİSAYAR EĞİTİM HİZMETLERİ 1400 Sokak No : 9 D : 7 Alsancak - İZMİR Tel : (232) 463 21 35 Pbx Fax : 463 08 04 web adresi : www.akbimkoc.com mail adresi akbimkoc@akbimkoc.com SDDOP Programı

Detaylı

TÜRKĐYE NOTERLER BĐRLĐĞĐ

TÜRKĐYE NOTERLER BĐRLĐĞĐ NOTERLĐK BĐLGĐ SĐSTEMĐ Değişiklik Numarası: 2.5 31/01/2012 ĐÇĐNDEKĐLER 1 ŞEKĐL LĐSTESĐ... 3 TANIMLAR LĐSTESĐ... 5 KISALTMALAR LĐSTESĐ... 5 1 DEFTER ONAYLAMA ĐŞLEMLERĐ AKIŞI... 6 2 DEFTER ONAYLAMA ĐŞLEMLERĐNĐ

Detaylı

THS JADE SÜRÜCÜ KURSU OTOMASYONU. 2010 THS Teknoloji Ltd. Şti.

THS JADE SÜRÜCÜ KURSU OTOMASYONU. 2010 THS Teknoloji Ltd. Şti. THS JADE SÜRÜCÜ KURSU OTOMASYONU 2010 THS Teknoloji Ltd. Şti. THS JADE Sürücü Kursu Otomasyonu THS Teknoloj i Ltd. Şti. THS JADE Sürücü Kursu Programı, Sürücü kurslarında yapılan evrak ve kayıt işlemlerini

Detaylı

KUR 9000. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş.

KUR 9000. 2008 Mikro Yazılımevi A.Ş. 1 KUR9000 NT Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler 1 GİRİŞ... 8 2 PROGRAMI yükleme... 10 3 KUR9000 NT ye GİRİŞ VE ŞİRKET AÇMA... 12 Şirket Ortaklarının Girişi:... 14 Şirket Adreslerinin Girişi:...

Detaylı

deepvet Veteriner Klinikleri Yönetim Yazılımı Kullanıcı El Kitabı

deepvet Veteriner Klinikleri Yönetim Yazılımı Kullanıcı El Kitabı deepvet Veteriner Klinikleri Yönetim Yazılımı Kullanıcı El Kitabı Elmer Yazılım Ltd. Şti. 2005-2012 Elmer Yazılım bu dokümanın içeriğini değiştirebilir. Dokümanın güncel sürümünü www.elmer.com.tr/deepvet

Detaylı

Hukuk Parter ile SMS Yönetimi

Hukuk Parter ile SMS Yönetimi Hukuk Parter ile SMS Yönetimi Hukuk Partner ile SMS Yönetimi İÇİNDEKİLER Hukuk Partner ile SMS Yönetimi... 3 SMS Gönderimi ile ilgili Tanımlamalar... 3 SMS Gönderimine ilişkin yetkiler... 3 SMS Hesabı

Detaylı

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9

İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 İÇİNDEKİLER Programın Kurulumu... 3 Programa Giriş... 9 Programın Kullanımı... 9 Temel Form Yapısı... 9 Ayarlar... 9 Kartlar... 10 Fişler... 10 Raporlar... 10 Programın Kullanım Kolaylıkları ve Özelleştirme...10

Detaylı

Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler

Kuruluş, Parametreler ve Genel Özellikler KUR9000 1 GİRİŞ... 7 2 PROGRAMI YÜKLEME... 9 3 KUR9000 E GİRİŞ VE FİRMALARA AİT VERITABANI AÇMA... 11 4 SQL SUNUCUSUNA BAĞLANMA VE ŞİFRE ALMA... 14 5 KURULUŞ... 17 5.1 VERİ TABANI TANITIM KARTI (501100)...

Detaylı