ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU BİRİM İDARECİLERİ KULLANIM KILAVUZU ( )

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU BİRİM İDARECİLERİ KULLANIM KILAVUZU (01.01.2010)"

Transkript

1 ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU BİRİM İDARECİLERİ KULLANIM KILAVUZU ( ) Üniversitemizin yeni Öğrenci İşleri Otomasyon sistemi, eğitim-öğretim faaliyetleri, akademik etkinlikler ve diğer idari işlemlerin, doğru ve hızlı bir biçimde yapılabilmesine olanak sağlamak için devreye sokulmuştur. Bu doküman, sizlere Öğrenci İşleri Programını tanıtmak ve bu programdan etkin bir biçimde yararlanabilmenize olanak sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. adresi üzerinden hizmet vermekte olan Üniversitemiz web sayfasında bulunan Otomasyona Giriş linkini tıklayarak Atatürk Üniversitesi Öğrenci İşleri Otomasyon Programına ulaşabilirsiniz. Otomasyona Giriş linki sizi yan tarafta görüntülenen sayfaya ulaştıracaktır. Otomasyon programını ilk kez kullanacak olan akademik / idari personelimizin bu sayfada yer alan Kullanıcı Adı alanı ile Şifre alanlarına Üniversite Kurum Sicil Numaralarını yazmaları gerekmektedir. Akademik / İdari Personelimizin karşısına, kendilerine ait şifrelerini oluşturabilmeleri için yan taraftaki ekran gelecektir. Akademik / İdari Personelimiz tarafından yapılacak olan şifre değiştirme işleminden sonra değiştirdikleri yeni şifre ile sisteme giriş yaptıklarında karşılarına gelecek olan ekranda; Kişisel Bilgiler menüsünün altında o Bölüm Bilgileri; İdari personelin bağlı bulunduğu birim bilgilerinin, o Özlük Bilgileri; İdari personel kişisel bilgilerinin, o Şifre Değiştirme; İdari personelin şifresini değiştirmek istediğinde kullanabileceği bilgilerin yer aldığı menüler bulunmaktadır.

2 Kayıt İşlemleri menüsünün altında o Aktif Öğrenciler o Danışmanın Öğrenci Listeleri o Kayıt Analiz o Kesin Kayıt Yaptıran Öğrenciler Aktif Öğrenciler; İçinde bulunulan dönemde devamlı öğrencilere ait listelerin alınabildiği menüdür. Bölüm seçme işlemi yapıldıktan sonra listesi alınmak istenilen öğrenci grubu (Devamlı Öğrenci, Kayıt Donduran, Kayıt Sildiren vb) belirlenir. Belirlenen bu kriterler göre öğrenci listesi ekranda görüntülenebilir. Danışmanın Öğrenci Listeleri; Danışmanların öğrenci listelerinin görüntülenebildiği menüdür. Danışman sicil no, adı veya soyadı bilgilerinden sorgulanarak bulunur. Danışmanın danışmanlık yaptığı birim seçilerek öğrenci listesi açılır. Bu listeden bilgilerine bakılmak istenilen öğrenci seçildiğinde sayfanın alt kısmına o öğrenciye ait ders kayıt bilgileri görüntülenir. Kayıt Analiz; Üniversiteye kayıt yaptıran (ÖÖS, DGS, Ek Kontenjan.. vb) öğrencilere ait istatistiklerin izlenebildiği menüdür. Konu başlıkları sürüklenip bırakma metodu ile analiz programı üzerinde çeşitli alternatifler üretilerek farklı analiz bilgileri alınabilir. Öğrenci analiz ile farkı; yalnızca üniversite kayıtları ile ilgili analizler yapılabilmesidir. Başlıklar üzerinde iken sağ klik yapılarak (Hide Field List) aracılığı ile listede ki veri başlıkları artırılıp azaltılabilir. Başlıklar üzerinde iken sol klik yapılarak listede ki veriler isteğe göre düzenlenebilir. Kesin Kayıt Yaptıran Öğrenciler; Üniversiteye kayıt yaptıran (ÖÖS, DGS, Ek Kontenjan.. vb) öğrencilerin kayıt tarihleri esas alınarak hazırlanan listelerin bulunduğu menüdür.

3 Öğrenci menüsünün altında o Ders Alma Listesi o Detaylı Kayıt Arama o Dönem Dersleri Görüntüleme o Not Kartı Son Durum o Öğrenci Analiz o Öğrenci Durumu (Genel Akademik Durum) o Öğrenci Görüntüleme (Sicil İletişim) Ders Alma Listesi; İçinde bulunulan dönemde öğrencinin kayıt yaptırdığı derslere ait ders kayıt fişinin görüntülenip, çıktısının alınabildiği menüdür. Detaylı Kayıt Arama; İstenilen kriterlere göre öğrenci bilgileri esaslı aramanın yapılabildiği menüdür. Dönem Dersleri Görüntüleme; İçinde bulunulan dönemde öğrencinin kayıt yaptırdığı derslere ait bilgilerin görüntülenebildiği menüdür. Öğrenci, öğrenci no, adı veya soyadı kriterlerine göre bulunur. Öğrencinin almış olduğu herhangi bir dersin üzerine tıklandığında sayfanın alt kısmında o derse ait ders detay bilgileri ile o derse ait danışman yorumu görüntülenir. Not Kartı Son Durum; Öğrencinin başarı notlarına bağlı olarak başarı durumunun son halinin görüntülenebildiği menüdür. Öğrenci, öğrenci no, adı veya soyadı kriterlerine göre bulunur. Öğrencinin AGNOsu ile derslerin başarı notları harf veya dörtlük olarak görüntülenebilir. Öğrenci Analiz; Birimde (Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu) öğrenim gören veya herhangi bir nedenle ayrılmış olan öğrencilere ait istatistiklerin izlenebildiği menüdür. Konu başlıkları sürüklenip bırakma metodu ile analiz programı üzerinde çeşitli alternatifler üretilerek farklı analiz bilgileri alınabilir. Kayıt analiz ile farkı bu analizde tüm öğrenciler için analiz yapılabilmesidir. Başlıklar üzerinde iken sağ klik yapılarak (Hide Field List) aracılığı ile listede ki veri başlıkları artırılıp azaltılabilir. Başlıklar üzerinde iken sol klik yapılarak listede ki veriler isteğe göre düzenlenebilir.

4 Öğrenci Durumu (Genel Akademik Durum); Öğrencinin genel akademik bilgilerinin görüntülendiği menüdür. Öğrenci, öğrenci no, adı veya soyadı kriterlerine göre bulunarak Öğrencinin bilgileri (Not Kartı, Geçmiş Notları, Dönem Dersleri, Ders Programı, Danışman Bilgileri) görüntülenir. Öğrenci Görüntüleme (Sicil İletişim); Öğrenciye ait kişisel bilgiler ile kayıtlı olduğu bölüm/program bilgilerinin görüntülendiği menüdür. Öğrenci, öğrenci no, adı veya soyadı kriterlerine göre bulunarak Öğrencinin bilgileri (Not Kartı, Geçmiş Notları, Dönem Dersleri, Ders Programı, Danışman Bilgileri) görüntülenir. Akademik Tanım menüsünün altında o Ders Görüntüle Ders Görüntüle; Herhangi bir akademik yılda açılan ders bilgilerinin görüntülenebildiği menüdür. Birim/Program araması yapılarak derslerin görüntülenmek istendiği akademik yıl ve dönemi seçilir. Listelenen dersler içersinde bilgisine ulaşılmak istenen ders tıklanarak açılan sayfada bu derse ait bilgilere ulaşılır. Sınav menüsünün altında o Başarı Durumu İzleme (İlan Edilmiş Not Görme) o Sınav Sonuçları İzleme o Sınav Sonuçları İlan Edilmemiş Sınavlar o Sınav Sonuçları İlan Edilmiş Sınavlar Başarı Durumu İzleme (İlan Edilmiş Not Görme); Vize ve final sınav sonuçlarına göre ilan edilen başarı notları izlenebilir. Dersin kodu veya adı üzerinden arama yapılır. Sınav Sonuçları İzleme; İlan edilen sınavların izlendiği menüdür. Dersin kodu veya adı üzerinden arama yapılır. Açılan sayfada izlenmek istenen sınavın (ara sınavı, final sınavı..vb) üzerine tıklanarak sınav bilgilerine ulaşılabilir.

5 Sınav Sonuçları İlan Edilmemiş Sınavlar; Sonuçları ilan edilmemiş sınavların izlendiği menüdür. Dersin kodu veya adı üzerinden arama yapılır. Sınav Sonuçları İlan Edilmiş Sınavlar Sonuçları ilan edilmiş sınavların izlendiği menüdür. Dersin kodu veya adı üzerinden arama yapılır. Dersin üzerine tıklandığında detaylı bilgiye ulaşılabilir. Akademik Yıl menüsünün altında o Dersi Alan Öğrenci Listesi o Müfredat Görüntüle o Dersi Alan Öğrenci Listesi; İçinde bulunulan dönemde ilgili birim tarafından açılan ve öğrencilerin kayıt yaptırdığı derslere ait listelerin görüntülenebildiği menüdür. Dersin kodu veya adı üzerinden arama yapılır. Dersin kesit kayıtlı olup olmadığı izlenebilir. Ayrıca dersi alan öğrenci bilileri görüntülenebilir. Müfredat Görüntüle; Birim öğrenci işleri tarafından her akademik yıl için ayrı ayrı oluşturulan müfredatların görüntülenebildiği menüdür. Öğrencilerin ders kayıt işlemlerini sorunsuz olarak yapabilmeleri için burada bulunan bilgilerin doğru ve düzenli olması gerekir. Ders ilişkileri, ders intibakları ile müfredat kuralları bilgilerine de buradan ulaşılabilir. Anket - Duyuru menüsünün altında o Duyuru Ekleme o Duyuru Güncelleme o Duyurular ve Anketler Duyuru Ekleme; Biriminizle ilgili her hangi bir konuda duyuru yapmak için kullanılabilecek menüdür. Burada, duyurunun başlangıç ve bitiş tarihleri, yayınlama yeri (web veya ) konusu, içeriği ve bazında kimlere gönderileceği belirlenebilmektedir. Duyuru Güncelleme; Daha önce yapılan duyuru üzerinde gerekli düzenlemelerin yapıldığı menüdür. Burada duyuruyu birim bazlı olarak gönderme seçeneği de bulunmaktadır.

6 Duyurular ve Anketler; Yapılan anket ve duyuruların kullanıcılara iletildiği menüdür. Kullanıcı sisteme girdiğinde ilk önce yapılmış duyuru ekranı ile karşılaşmaktadır. Ön Büro menüsünün altında o Belge Talepleri Belge Talepleri; Öğrencilerin online olarak talep ettikleri belgelerin prosedür aşamalarının (İşleme Alınacak, Yazdırılacak, Teslim Edilecek, İşlemi Reddedilecek) görüntülenebildiği menüdür. Rapor menüsünün altında o Bölüm Derslikleri Ders Programı o Danışman Öğrencileri o Ders Alma Sayıları (Bölüm Bazlı) o Dersi Alan Öğrenci Listesi o Devam Listesi o Harç Yatırmayan Öğrenciler o Kayıt Yaptıran Öğrenciler o Öğrenci Ders Alma Zamanları o Öğrenci Sınav Tutanak Listesi o Öğrenci Sicil Bilgileri o Öğretim Elemanı Sınav Programı o Sınav Sonuç Listesi Bölüm Derslikleri Ders Programı; İçinde bulunulan yarıyılda derslik bazlı ders programının alınabildiği menüdür. Danışman Öğrencileri; Danışmanlar bazında öğrenci listelerinin alınabildiği menüdür. Ders Alma Sayıları (Bölüm Bazlı); Bir dersin kaç öğrenci tarafından alındığını sayılarla gösteren menüdür. Dersi Alan Öğrenci Listesi; Derse kayıt yaptıran öğrencilerin görüntülenebildiği menüdür.

7 Devam Listesi; Öğretim elemanları için hazırlanmış olan 15 haftalık ders devam çizelgesinin alınabildiği menüdür. Harç Yatırmayan Öğrenciler; Yarıyıllara göre harç yatırmayan öğrenci listelerinin alınabildiği menüdür. Arama program bazlı yapılmalıdır. Kayıt Yaptıran Öğrenciler; Üniversite kayıtları ile ilgili olarak kayıt yaptıran öğrencilerin tarih bazlı listelerinin alınabildiği menüdür. Öğrenci Ders Alma Zamanları; Öğrencilerin ders için yaptıkları kayıt için tarih/saat esaslı olarak listelerin alınabildiği menüdür. Öğrenci Sınav Tutanak Listesi; Sınava giren öğrencilerin imza atmaları için hazırlanan imza tutanak listesinin görüntülendiği menüdür. Bu menünün çalışabilmesi için sınav tanımlama menüsünde istenilen bilgilerin tam ve doğru olması gerekmektedir. Öğrenci Sicil Bilgileri; Öğrenci sicil (özlük) bilgilerinin matbu form olarak çıktısının alınabileceği menüdür. Öğretim Elemanı Sınav Programı; Öğretim elemanı sınav programının idare tarafından ilgiliye gönderilmek istenilmesi durumunda düzenlenen matbu formdur. (Resmi antetli yazı) Burada yer alan bilgilerin doğruluğu sınav bilgi girişindeki veri girişinin doğruluğuna bağlıdır. Sınav Sonuç Listesi; Sınav sonuç listelerinin çıktı olarak alınabileceği menüdür. İstek - Yorum menüsünün altında o Cevaplar o İstek Yorum Ekle o Yorumlar

8 Cevaplar; Yapılan istek veya yoruma ilgili birim yetkilisi tarafından verilen cevabın izlenebildiği menüdür. Yorumlarınız başlığı altında yapılmış olan yoruma tıklandığında sayfanın ortasında yer alan Cevaplarınız başlığı altıda yorum veya istek için verilen cevap, veriliş tarihi ve cevabı veren kişi bilgileriyle birlikte görüntülenir. İstek Yorum Ekle; Öğretim elemanlarımızın program ile her hangi bir konu hakkındaki istek ve yorumlarını bildirebileceği bir menüdür. İstek veya yorum yazıldıktan sonra Gönder sekmesi tıklayarak işlem bitirilmiş olur. Yorumlar; Yapılan istek ve yorumlar için verilen cevapların izlenebildiği menüdür. Yanıtlar sekmesi tıklanarak ilgili yorum için verilmiş olan cevap görüntülenebilir. Yardım menüsünün altında o Birim Öğrenci İşleri Personeli Kullanım Kitapçığı o Birim Yöneticileri Kullanım Kitapçığı o Kullanım Kitapçığı o Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Personeli Kullanım Kitapçığı o Öğrenci Kullanım Kitapçığı o Öğretim Elemanı Kullanım Kitapçığı

Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273

Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273 Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Sayfa 1 / 273 Atılım Üniversitesi Bilgi & İletişim Teknolojileri Müdürlüğü Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi (ÖİBS - Student Information System - SIS 2.0) LİSANS & ÖN

Detaylı

Otomasyon Erişimi. Menüler ve İçerikleri. Ana Ekran Unsurları. Sorular. Çıkış

Otomasyon Erişimi. Menüler ve İçerikleri. Ana Ekran Unsurları. Sorular. Çıkış Otomasyon Erişimi Menüler ve İçerikleri Ana Ekran Unsurları Sorular Çıkış Otomasyona nasıl ulaşılabilir? Kullanıcı Adı İlk Şifre Oluşturma Otomasyon Sistemi Otomasyon Sistemine nasıl ulaşılabilir? Üniversitemiz

Detaylı

BEZMĠALEM ÜNĠVERSĠTESĠ ÖĞRENCĠ ĠġLERĠ OTOMASYONU ÖĞRENCĠ DERS ALMA / KAYIT YENĠLEME KILAVUZU

BEZMĠALEM ÜNĠVERSĠTESĠ ÖĞRENCĠ ĠġLERĠ OTOMASYONU ÖĞRENCĠ DERS ALMA / KAYIT YENĠLEME KILAVUZU BEZMĠALEM ÜNĠVERSĠTESĠ ÖĞRENCĠ ĠġLERĠ OTOMASYONU ÖĞRENCĠ DERS ALMA / KAYIT YENĠLEME KILAVUZU Sevgili Öğrencilerimiz, 2011 2012 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı ders alma / kayıt yenileme işleminiz 19-23

Detaylı

Akademik Takvim Görüntüleme Giriş. Görüntüleme

Akademik Takvim Görüntüleme Giriş. Görüntüleme Akademik Takvim Görüntüleme Giriş Organizasyon yapısından Üst Birim Birim Alt Birim seçilerek, istenilen Program bulunur ve seçilir. Yıl bilgisi de seçilerek "Görüntüle" butonuna tıklanarak aktivite listesi

Detaylı

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ T.C. İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM PLATFORMU KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... ŞEKİL LİSTESİ... II İTİCUUEP'E GİRİŞ...1 Ayarlar Menüsüyle Çalışmak...8 İletişim Menüsünü Tanımak...10

Detaylı

T.C. KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ BİLGİ SİSTEMİ BÖLÜM SEKRETERLERİ KULLANMA KILAVUZU

T.C. KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ BİLGİ SİSTEMİ BÖLÜM SEKRETERLERİ KULLANMA KILAVUZU T.C. KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ BİLGİ SİSTEMİ BÖLÜM SEKRETERLERİ KULLANMA KILAVUZU Bu kılavuz Kırıkkale Üniversitesi bünyesindeki Fakülte, Merkez, Bölüm ve Meslek yüksek okullarında görevli

Detaylı

Öğretim Elemanı El Kitapçığı

Öğretim Elemanı El Kitapçığı Öğretim Elemanı El Kitapçığı Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi Bu doküman, Peoplesoft Öğrenci Otomasyon Sistemi ile ilgili kullanım bilgilerini içeren öğretim elemanı el kitapçığıdır. 27.03.2015 İçindekiler

Detaylı

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ

T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ T.C. ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM YÖNETİM SİSTEMİ (UEYS) ÖĞRENCİ KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... II ŞEKİL LİSTESİ... III SIK SORULAN SORULAR (SSS)...1 Ders Uygulama Usulleri...6

Detaylı

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ OTOMASYON SİSTEMİ ÖĞRENCİ DERS ALMA / KAYIT YENİLEME KILAVUZU

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ OTOMASYON SİSTEMİ ÖĞRENCİ DERS ALMA / KAYIT YENİLEME KILAVUZU İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ OTOMASYON SİSTEMİ ÖĞRENCİ DERS ALMA / KAYIT YENİLEME KILAVUZU Sevgili Öğrencilerimiz, 2011 2012 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı ders alma / kayıt yenileme işleminiz 01

Detaylı

Öğretim Elemanı. Kullanım Kılavuzu

Öğretim Elemanı. Kullanım Kılavuzu Öğretim Elemanı Kullanım Kılavuzu Otomasyon Giriş Ekranı Giriş yapıldıktan sonra ana menü ekranı açılır, Akademik Takvim Bu bölümde üniversite genelinde tanımlanmış olan akademik takvimi görebilirsiniz.

Detaylı

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU ÖĞRENCİ KAYIT YENİLEME/DERS SEÇME (DERS ALMA) KILAVUZU

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU ÖĞRENCİ KAYIT YENİLEME/DERS SEÇME (DERS ALMA) KILAVUZU İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ OTOMASYONU ÖĞRENCİ KAYIT YENİLEME/DERS SEÇME (DERS ALMA) KILAVUZU Sevgili Öğrencilerimiz, Üniversitemiz, öğrenciliğiniz süresince akademik etkinliklerle diğer idari

Detaylı

Dersler, organizasyona bağlı olarak ders kataloğunda tanımlanır. Bu sayfanın amacı ders kataloğuna ders kaydı gerçekleştirmektir.

Dersler, organizasyona bağlı olarak ders kataloğunda tanımlanır. Bu sayfanın amacı ders kataloğuna ders kaydı gerçekleştirmektir. DERS KATALOĞU Dersler, organizasyona bağlı olarak ders kataloğunda tanımlanır. Bu sayfanın amacı ders kataloğuna ders kaydı gerçekleştirmektir. Ders Kataloğu: Ders Kataloğu sayfasında sol üst köşede yer

Detaylı

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI AKADEMİK BİLGİ SİSTEMİ (ABİS) Otomasyon Programı TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ABİS Nedir?... 2 Sistem Gereksinimleri...

Detaylı

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu

Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu 1 Enocta Eğitim Platformu Eğitim Yöneticisi Kullanım Kılavuzu enocta Profilo İş Merkezi, Cemal Şahir Sok. No:26-28 34394 Mecidiyeköy / İstanbul T 0 212 356 13 00 F 0 212 356 13 09 www.enocta.com 2 İÇİNDEKİLER

Detaylı

Akademik Takvim Görüntüleme. Görüntüleme

Akademik Takvim Görüntüleme. Görüntüleme Akademik Takvim Görüntüleme Giriş Organizasyon yapısından Üst Birim Birim Alt Birim seçilerek, istenilen Program bulunur ve seçilir. Yıl bilgisi de seçilerek "Görüntüle" butonuna tıklanarak aktivite listesi

Detaylı

idealpms Kullanıcı Kullanım Kılavuzu

idealpms Kullanıcı Kullanım Kılavuzu idealpms Kullanıcı Kullanım Kılavuzu Giriş Sayfası (Login)... 4 Sisteme Giriş... 4 Şifre Hatırlatma... 4 Kullanıcı Bilgileri... 4 Şifre Değiştirme... 6 Anasayfa... 6 e-eğitimlerim... 7 Özet Rapor... 7

Detaylı

Bilgi Ekranı... 3-5. Ders Teklifi... 6-11. Alanımdaki Dersler(Alan Koordinatörü)... 11-13. Koordinatörlüğümdeki Dersler(Ders Koordinatörü)...

Bilgi Ekranı... 3-5. Ders Teklifi... 6-11. Alanımdaki Dersler(Alan Koordinatörü)... 11-13. Koordinatörlüğümdeki Dersler(Ders Koordinatörü)... İçindekiler Bilgi Ekranı... 3-5 Ders Teklifi... 6-11 Alanımdaki Dersler(Alan Koordinatörü)... 11-13 Koordinatörlüğümdeki Dersler(Ders Koordinatörü)... 14-15 Koordinatörlüğümdeki Programlar (Program Koordinatörü)...

Detaylı

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları

MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları MODÜ L 2: Başkent Ü niversitesi ne O zel Bilişim Konuları Hazırlayan: H.Hakan Çetinkaya Bu konu bittiğinde; Başkent Üniversitesi web sayfası hakkında bilgi edinebilecek, Başkent Üniversitesi E-posta Servisi

Detaylı

MUDES Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Öğrenci Kılavuzu

MUDES Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Öğrenci Kılavuzu MUDES Maltepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi Öğrenci Kılavuzu Sayfa 1 1 Giriş... 3 1.1 Sistem Gereksinimleri... 3 1.2 MUDES Ana Sayfası... 4 1.3 MUDES Sistemine Giriş Yapma... 5 2 Ana Sayfa... 6 2.1

Detaylı

İKÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Oryantasyon Programı 19.Eylül.2011 Araş.Gör.Edip SEÇKİN

İKÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Oryantasyon Programı 19.Eylül.2011 Araş.Gör.Edip SEÇKİN Nokta Sistemine ilk defa giriş yaparken kullanıcı adı: Öğrenci No ŞİFRE: kultur Sisteme ilk girdiğinizde anket ve duyurular penceresi açılır. Bu pencerede listelenen duyuruları takip etmeniz gerekir. Kişisel

Detaylı

T.C. MALİYE BAKANLIĞI

T.C. MALİYE BAKANLIĞI T.C. MALİYE BAKANLIĞI ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) KULLANICI KILAVUZU 2014 Kasım i İçindekiler GİRİŞ SAYFASI...1 EVRAK ANA SAYFA...2 1.1. Birim Yetkileri...2 1.2. Görevler...3 1.3. Bildirimler...3

Detaylı

DERS ALMA İŞLEMLERİ. Öğretim Planlarında Yer Alan Derslere İlişkin Açıklamalar:

DERS ALMA İŞLEMLERİ. Öğretim Planlarında Yer Alan Derslere İlişkin Açıklamalar: DERS ALMA İŞLEMLERİ 1- Üniversitemiz 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Ders Alma işlemleri 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. 2- Bülent Ecevit Üniversitesi nde kullanılan Öğrenci

Detaylı

ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU

ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU ÖĞRENCİ İNTERNET MODÜLÜ KULLANIM KLAVUZU Otomasyona Giriş Otomasyona ilk giriş sırasında standart olarak; Kullanıcı Adı: Öğrenci Numarası Şifre: T.C. Kimlik numaranızın ilk 5 hanesi olarak belirlenir.

Detaylı

T.C. PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ

T.C. PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ T.C. PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU UZAKTAN ÖĞRETİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ Amaç Madde 1- Bu Yönergenin amacı, Plato Meslek Yüksekokulu nda açılan Uzaktan Öğretim ve Karma Öğretim müfredat programlarında yer alan

Detaylı

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011

Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 Kullanım Bilgileri LOGO KASIM 2011 içindekiler Yönetici Konsolu... 3 Sık Kullanılan Raporlara Kolay Ulaşım... 4 Farklı Tema Kullanımı... 5 Menü Kullanımı... 6 Geliştirilmiş CTRL+F Arama Kriterleri... 7

Detaylı

T.C. MALĠYE BAKANLIĞI

T.C. MALĠYE BAKANLIĞI T.C. MALĠYE BAKANLIĞI ELEKTRONĠK BELGE YÖNETĠM SĠSTEMĠ KULLANICI KILAVUZU 2014 1 Ġçindekiler EVRAK ANA SAYFA... 4 1.1. Birim Yetkileri... 4 1.2. Görevler... 5 1.3. Bildirimler... 5 1.4. Uyarılar... 5 GİDEN

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU

MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU MARMARA ÜNİVERSİTESİ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI ÖSYS YENİ KAYIT KILAVUZU ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI http://oidb.marmara.edu.tr/ Sevgili Öğrenciler, Üniversite yaşamına ilk adımınızı attığınız bu

Detaylı

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI...

1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. AMAÇ... 5 1.2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ KURULUMU... 5 2. SİTE OTOMASYONU PROGRAMININ ÇALIŞTIRILMASI... 6 2.1. YENİ SİTE OLUŞTURULMASI VE SİTE İŞLEMLERİ... 7 2.2. PROGRAMA

Detaylı

Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011

Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011 Sicil Yönetimi LOGO Kasım 2011 içindekiler Sicil Yönetimi... 5 Sicil Kartları... 6 Sicil Bilgileri... 8 Ana Bilgiler... 8 Ödeme Bilgileri... 11 Bordro Bilgileri... 13 Diğer Bilgiler... 14 Muafiyetler...

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. İlk Kullanım. Yazılımın sunucu bilgisayara yüklenmesinden sonra yapılması gereken işlemler;

KULLANIM KILAVUZU. İlk Kullanım. Yazılımın sunucu bilgisayara yüklenmesinden sonra yapılması gereken işlemler; KULLANIM KILAVUZU Giriş 5018 sayılı Taşınır Mal Yönetmeliği uyarınca kaynağına ve edinme yöntemine bakılmaksızın kamu idarelerine ait taşınır malların kaydı, muhafazası ve kullanımı ile yönetim hesabının

Detaylı