STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Hızlı Başlangıç Kılavuzu"

Transkript

1 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Hızlı Başlangıç Kılavuzu

2 2 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri 2015 Symbol Technologies, Inc. Bu yayının herhangi bir kısmı Zebra'nın yazılı izni olmadan elektrik ya da mekanik yöntemlerle herhangi bir şekilde çoğaltılamaz ya da kullanılamaz. Bu, fotokopi, kayıt veya bilgi depolama ve alma sistemleri gibi elektronik veya mekanik yöntemleri de içermektedir. Bu kılavuzdaki malzemeler, bildirim yapılmadan değiştirilebilir. Yazılım, olduğu gibi sağlanmaktadır. Ürünü yazılımı dahil kullanıcıya sağlanan tüm yazılımlar lisanslıdır. Zebra, kullanıcıya sağlanan her bir yazılım ya da ürün yazılımı kullanması için devredilemeyen ve özel olmayan bir lisans sağlar (lisanslı program). Aşağıda açıklandığı durumlar haricinde Zebra'nın yazılı izni olmadan bu tür bir lisans kullanıcı tarafından tahsis edilemez, alt lisansla verilemez ve başka bir şekilde devredilemez. Telif hakları yasasının izin verdiği durumlar dışında lisanslı bir programın tamamının ya da bir kısmının kopyalanması hakkı verilmemiştir. Kullanıcı, Zebra'nın yazılı izni olmadan lisanslı bir programı herhangi bir şekilde değiştiremez, başka bir programla birleştirmez ya da başka program içine dahil edemez, lisanslı bir programdan türetilmiş bir iş oluşturamaz veya lisanslı bir programı bir ağ içinde kullanamaz. Kullanıcı, burada sağlanan lisanslı programlarda Zebra nın telif hakkı bildirimini kaldırmayacağını ve kısmen ya da tamamen oluşturduğu tüm izinli kopyalara bu bildirimi dahil edeceğini kabul etmektedir. Kullanıcı, kendisine sağlanan lisanslı program ya da herhangi bir kısmı üzerinde ters mühendislik işlemi yapmamayı, yazılım derlemesini veya birleştirici kodunu açmamayı kabul etmektedir. Zebra, güvenilirlik, işlev ya da tasarım iyileştirme amacıyla herhangi bir yazılım ya da üründe değişiklikler yapma hakkını saklı tutar. Zebra, burada tanımlanan herhangi bir ürünün, devrenin ya da uygulamanın kullanılmasından veya uygulanmasından kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı hiçbir ürün sorumluluğunu kabul etmemektedir. Zebra fikri mülkiyet hakları altında hiçbir lisans açık ya da zımni olarak verilmemektedir. Zımni lisans yalnızca Zebra ürünlerinde bulunan cihazlar, devreler ve alt sistemler için söz konusudur. Zebra ve Zebra kafasının bulunduğu grafik ZIH Corp şirketinin tescilli ticari markalarıdır. Symbol logosu, bir Zebra Technologies şirketi olan Symbol Technologies, Inc. şirketinin tescilli ticari markasıdır. Garanti Tam Zebra donanım ürünü garanti bildirisi için aşağıdaki adrese gidin:

3 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 3 Giriş STB20XX kablosuz tarayıcı şarj üniteleri, MT2000 Serisi kablosuz tarayıcılar için şarj cihazı ve ana iletişim arabirimi olarak işlev görür. Şarj üniteleri, masaüstüne yerleştirilebilir, bir duvara ya da forklifte (sadece STB2000-F) monte edilebilir. Bu belge, şarj ünitesi kurulumu ve kullanımı için temel talimatları sağlamaktadır. Aksi belirtilmediği takdirde "şarj ünitesi" terimi, tek yuvalı şarj ünitesinin tüm yapılandırmaları için kullanılır. Herhangi bir bilgi iletimi konusu özellikle Bluetooth teknolojisine sahip şarj üniteleriyle ilgilidir. Yapılandırmalar Şarj Ünitesi Yapılandırması STB2000 STB2078 STB2000-F Aksesuarlar Aşağıdaki cihazlar gerekebilir: STB2000/STB2078 şarj ünitesi için: Açıklama Tek yuvalı, yalnızca şarj. Yalnızca şarj üniteleri USB konektörüne bir USB kablosu bağlayarak ActiveSync üzerinden bir bilgisayarla iletişim kurabilir (bkz. Bağlantılar, sayfa 7). Tek yuvalı, Bluetooth teknolojisine sahip çok arabirim. Bluetooth şarj üniteleri, Bluetooth radyo üzerinden veri alır ve bağlanan bir kablo üzerinden ana bilgisayara veri gönderir (bkz. Bağlantılar, sayfa 7). Forklift tek yuvalı, yalnızca şarj. Masa/duvara montaj yapılandırması için güç kaynağı (p/n KT R). Bilgi için, bkz. Güç Kaynağı, sayfa 17. Yüzeye bağlı olarak duvar montajı için varsa üç vida (Zebra tarafından sağlanmamaktadır). STB2000-F şarj ünitesi için: Montaj desteği (sağlanmamaktadır). Forklift yapılandırması için güç kaynağı (p/n R, sağlanmaktadır). Bilgi için, bkz. Güç Kaynağı, sayfa 17. Şarj ünitesini, desteğe sabitlemek için üç adet 8-32 x 1,25 inç vida (sağlanmaktadır). Desteği, montaj yüzeyine sabitlemek için dört vida (Zebra tarafından sağlanmamaktadır).

4 4 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri İlgili Belgeler MT2070/MT2090 Hızlı Başlangıç Kılavuzu (p/n xx) MT2070/MT2090 Kullanım Kılavuzu (p/n 72E xx) MT2070/MT2090 Tümleşik Kılavuz (72E xx) Kurumsal Mobilite Geliştirici Kiti (EMDK) Yardım Dosyası Belgeler adresinden edinilebilir. Ambalajdan Çıkarma Şarj ünitesinin çevresindeki tüm koruyucu malzemeyi dikkatlice çıkarın ve depolama veya nakliye için nakliye konteynırını saklayın. Cihazda hasar olup olmadığını inceleyin. Herhangi bir hasar ya da eksiklik varsa hemen yetkili bir Zebra çözümleri Destek Merkezi'ni arayın. Başvuru bilgileri için Arka kapaktaki Servis Bilgileri'ni okuyun. Aşağıda listesi verilen tüm cihazı aldığınızdan emin olun: STB2000/STB2078: Şarj ünitesi (masaya montaj kapağı takılı) Duvara montaj kapağı STB2000-F: Şarj ünitesi Montaj desteği Şarj ünitesini, desteğe sabitlemek için üç adet 8-32 x 1,25 inç vida

5 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 5 Özellikler Ön Masa Kapağı (Yatay Montaj) Montaj Anahtar deliği 2 Forklift Desteği Vida Deliği 1 Arka Forklift Destek Vida Deliği 1 Eşleştirme Barkodu (sadece STB2078) LED Mandallar Kauçuk Ayak Kablo Askısı Kapak Serbest Bırakma Mandalları Güç Bağlantı Noktası Güç Kablo Oluğu Kauçuk Ayak Ana Bilgisayar/ USB Kablo Oluğu Ana Bilgisayar/ USB Bağlantı Noktası Duvara Montaj Dönüştürme Kadranı Şarj/İletişim Kontakları Forklift Desteği Vida Deliği 1 Montaj Anahtar Deliği 2 Kauçuk Ayaklar 1 Desteği STB2000-F (forklift) şarj ünitesine sabitlemek için kullanılır. 2 STB20XX şarj ünitesini monte etmek için kullanılır. UYARI! Ana arabirim bağlantı noktasına kesinlikle bir Ethernet veya telefon kablosu bağlamayın.

6 6 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Montaj Desteği (sadece STB2000-F) Montaj desteği, şarj ünitesini bir forklifte takmak için kullanılır. Şarj ünitesi, kullanıcının erişiminde olacak şekilde desteği monte edin. Tavsiye edilen erişim mesafesi çapı, kullanıcı omzunun ön kısmından tarayıcı tutacına kadar 15 inçtir. Üç yalıtıcı, minimum sarsıntıyla güvenli bağlantı sağlar. Ünitede ana bilgisayar ve güç bağlantı noktalarına erişim için ve kabloları kablo bağlarıyla sabitlemeyi sağlayan delikler bulunmaktadır. Forklift Montaj Delikleri Montaj Destek Yalıtıcı Kablo Erişim Delik Kablo Bağlantısı Delikleri Yalıtıcı Kablo Bağlantı Delikleri Yalıtıcı Kablo Bağlantısı Delikleri Forklift Montaj Delikleri DİKKAT Dikey montaj öncesinde şarj ünitesinin arka kısmındaki Duvara Montaj Dönüştürme Kadranı'nın doğru konumda olduğundan emin olun. Doğru konumda değilse mandalları etkinleştirmek için kadranı saatin ters yönünde döndürün.

7 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 7 Bağlantılar ÖNEMLİ Tarayıcı ve şarj ünitesinin düzgün çalışmasını sağlamak için aşağıda verilen sırada USB/ana arabirim kablosunu ve güç kaynağını (gerekiyorsa) bağlayın. Bağlantılar, şarj ünitesi yapılandırmasına göre değişir. STB2000 ve STB2000-F şarj üniteleri, sadece şarj üniteleridir. Ana arabirim sadece ActiveSync bağlantısı için bir bilgisayara USB kablosu bağlamak için kullanılabilir. USB/Ana Bilgisayar Güç Bağlantı Noktası 1. USB veya ana arabirim kablosunu şarj ünitesinin USB/ana bilgisayar bağlantı noktasına takın. 2. Kablonun diğer ucunu bilgisayara bağlayın. 3. Güç kaynağına uygun kabloyu ve gerekiyorsa AC güç kaynağı bağlayın. 4. İsteğe bağlı: Güç kaynağı kablo filizini şarj ünitesinin altındaki desteğe takın ve ana bilgisayar ve güç kablolarını ilgili kablo oluklarından geçirin. Forklift şarj üniteleri için, kablolar ilgili kablo oluklarından geçirilmezlerse kabloları, şarj ünitesine bağlandıktan sonra montaj plakasına sabitlemek için kablo bağlarının kullanılması tavsiye edilir (bkz. STB2000-F'yi Forklifte monte etme). 5. Gerekirse, uygun ana bilgisayar barkodunu tarayın (otomatik olarak tespit edilmeyen arabirimler için). 6. Bluetooth şarj üniteleri için, şarj ünitesi üzerindeki Eşleştirme barkodunu tarayın. Kullanım Kılavuzu'na başvurun. Ana arabirimi değiştirme Farklı bir ana bilgisayara bağlanmak veya aynı bilgisayara farklı bir kabloyla bağlanmak için: 1. Güç kaynağının şarj ünitesiyle bağlantısını kesin. 2. Arabirim kablosunun ana bilgisayarla bağlantısını kesin. 3. Arabirim kablosunu yeni ana bilgisayara bağlayın veya yeni arabirim kablosunu mevcut anabilgisayara bağlayın.

8 8 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri 4. Gerekiyorsa güç kaynağını tekrar bağlayın. 5. Gerekirse, uygun ana bilgisayar barkodunu tarayın (otomatik olarak tespit edilmeyen arabirimler için). Kullanım Kılavuzu'na başvurun. DİKKAT Tarayıcı, ana bilgisayarı algılamazsa güç kaynağı bağlantısını kesin ve ana bilgisayar kablosunu bağladıktan sonra tekrar bağlayın. Şarj ünitesi montajı Yatay Montaj 1. Şarj ünitesi, yatay montaj masa kapağı takılı şekilde sağlanır (bkz. Özellikler, sayfa 5). Duvar kapağıyla değiştirilmişse duvar kapağını çıkarın ve masa kapağını tekrar bağlayın. 2. Masaüstü/yatay montaj için Duvara Montaj dönüştürme Kadranı'nı döndürmek için bir Phillips tornavida kullanın (bkz. Özellikler, sayfa 5). 3. Uygun kabloları bağlayın. 4. Şarj ünitesini masaya yerleştirin ve tarayıcıyı takın. Dikey Montaj Şarj ünitesini dikey bir yüzeye monte etmek için: 1. Dikey (duvar) montaj için Duvara Montaj dönüştürme Kadranı'nı döndürmek için bir Phillips tornavida kullanın (bkz. Özellikler, sayfa 5). Ön mandallar tarayıcı tutaç tabanındaki çukurlara oturacak şekilde dışa doğru uzar. 2. Resimde gösterildiği gibi şarj ünitesinin arkasındaki vidaları çıkarmak için bir Phillips tornavida kullanın ve duvar kapağını takmak için aşağıdaki adımları uygulayın. Masa kapağını çekerken kapak serbest bırakma mandallarını sıkıştırmak için parmaklarınızı kullanın. Masa kapağı Duvar Kapağı Arabirim ve güç kablolarını uygun bağlantı noktalarına bağlayın (bkz. Bağlantılar). 4. Kabloları, kablo oluklarına yerleştirin. 5. Vida deliklerinin konumunu belirlemek için MT2070/MT2090 Kullanım Kılavuzu'ndaki montaj malzemesini kullanarak şarj ünitesinin monte edileceği yüzeyi işaretleyin.

9 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 9 6. İki vida için delikleri önceden hazırlayın. 7. Şarj ünitesini yüzeye sıkı şekilde bağlayın. 8. Tarayıcıyı şarj ünitesine yerleştirin. STB2000-F'yi Forklifte monte etme 1. Tavsiye edilen 15 inç'lik erişim mesafesi dahilinde uygun bir montaj konumu belirlemek için bir çevre sağlığı ve güvenliği yöneticisine danışın. 2. Duvara Montaj Dönüştürme Kadranı'nın doğru konumda olduğundan emin olun (bkz. Dikkat, sayfa 6). 3. Ana bilgisayar ve güç kablolarını uygun bağlantı noktalarına bağlayın (bkz. Bağlantılar, sayfa 7). 4. Şarj ünitesindeki vida delikleri yalıtıcıların delikleriyle hizalanacak şekilde şarj ünitesini yerleştirin. 5. Üç 8-32 x 1,25 inç. Phillips vidayı şarj ünitesi ve yalıtıcı deliklerinden geçirerek şarj ünitesini desteğe bağlayın. 6. Montaj desteğindeki dört vida deliğine göre montaj yüzeyini işaretleyin veya vida deliklerinin konumunu belirlemek için montaj malzemesini kullanın. 7. Dört adet 1/4-20, minimum 1,0 inç uzunluğundaki Phillips vida için montaj yüzeyinde önceden delikleri açın. 8. İsterseniz desteğin her yanındaki delikler boyunca kablo olukları geçirin ve desteğin kenarları boyunca ana bilgisayar ve güç kablolarını sabitleyin. 9. Desteği, montaj yüzeyine bağlayın. 10.Tarayıcıyı şarj ünitesine yerleştirin (bkz. Tarayıcıyı Şarj Ünitesine Yerleştirme, sayfa 10). Erişim 15 inç Çap Üstten Görünüm 15 inç Çap Yandan Görünüm, Oturtulmuş 15 inç Çap Yandan Görünüm, Ayakta

10 10 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Tarayıcıyı Şarj Ünitesine Yerleştirme Tarayıcıyı şarj ünitesine yerleştirirken ilk önce tarayıcının üst kısmını takın. Yerine oturana kadar tutaca bastırın ve şarj ünitesi ve tarayıcıdaki kontakların birbirine geçmesini sağlayın Masaya Montaj Duvara Montaj Forklift Montajı Ana Bilgisayara Veri Gönderme (Sadece Bluetooth Şarj Ünitesi) Şarj ünitesi, tarayıcıdan kablosuz radyo bağlantısıyla veri alır ve bunları ana bilgisayar kablosuyla ana bilgisayara aktarır. Tarayıcı ve şarj ünitesi, başarılı kablosuz iletişim için eşleştirilmelidir. Eşleştirme (Sadece Bluetooth Şarj Ünitesi) Eşleştirme, bir tarayıcının üniteye kaydedilmesini sağlar ve böylelikle ünite ve tarayıcı bilgi alışverişi yapabilir. STB2078, iki modda çalışmaktadır: tarayıcıdan şarj ünitesine ve çoklu tarayıcıdan şarj ünitesine. Tarayıcıdan şarj ünitesine modunda tarayıcı şarj ünitesiyle şarj ünitesine takılarak (takma ile eşleştirme etkinleştirilmişse) ya da eşleştirme barkodu taranarak eşleştirilebilir. Çoklu tarayıcıdan şarj ünitesine modunda yedi adede kadar tarayıcı tek bir şarj ünitesiyle eşleştirilebilir. Bu özelliği etkinleştirmek için birden çok nokta barkodu taranmalıdır. Şarj ünitesi, hem önünde hem arkasında eşleştirme barkodlarını içermektedir. Tarayıcıyı şarj ünitesiyle eşleştirmek için bir eşleştirme barkodu tarayın. Yüksek-düşük-yüksek-düşük bir bip sekansını takip eden bir düşük-yüksek bip sekansı, başarılı eşleştirme ve uzaktaki cihaza bağlantının yapıldığını belirtir. Uzun bir düşük, uzun yüksek bip sekansı, eşleştirmenin başarısız olduğunu belirtir. Daha faza bilgi için Kullanım Kılavuzu'na başvurun.

11 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 11 Ana Bilgisayar Bağlantısı Kesintisi Taranan veriler, şarj ünitesi ana bilgisayarına aktarılmıyorsa tüm kabloların sağlam olduğunu ve varsa güç kaynağının uygun bir AC prizine takılı olduğunu kontrol edin. Taranan veriler hala ana bilgisayara aktarılmıyorsa ana bilgisayarla tekrar bağlantı kurun: 1. Güç kaynağının şarj ünitesiyle bağlantısını kesin. 2. Ana arabirim kablosunun şarj ünitesiyle bağlantısını kesin. 3. Üç saniye bekleyin. 4. Ana arabirim kablosunu şarj ünitesine tekrar bağlayın. 5. Gerekiyorsa güç kaynağını şarj ünitesine tekrar bağlayın. 6. Eşleştirme barkodunu tarayarak şarj ünitesiyle tekrar eşleştirin. Şarj Ünitesindeki Tarayıcı Pilini Şarj Etme Tarayıcı pilini şarj etmek için tarayıcı şarj ünitesine yerleştirin (bkz. Tarayıcıyı Şarj Ünitesine Yerleştirme, sayfa 10). Pil, tarayıcı LED göstergesi yeşil yanıp sönmeye başladığında şarj olmaya başlar. Tamamıyla boşalmış bir pilin tam şarj edilmesi, harici güç kullanılarak dört saate kadar ve arabirim kablosu kullanılarak 10 saate kadar sürebilir. LED Göstergeleri Kapalı Yeşil Yanıp Sönme Kırmızı Yanıp Sönme Tarayıcı LED Göstergeleri Tarayıcıya güç gelmiyor (pil boşalmış veya takılı değil); tarayıcı düşük güçte ve tarama işlemi için hazır veya pil tam şarjlı ve tarama işlemi için hazır. Tarayıcı şarj ediliyor (şarj ünitesine, harici bir güç kaynağından güç sağlandığında). Şarj sorunu veya veri aktarımı sorunu. Şarj Ünitesi LED Göstergeleri Sabit Mavi NOT Şarj ünitesine güç geliyor. Ek şarj ünitesi LED'i bilgileri: STB2000 şarj ünitesi - mavi LED, bir USB bağlantısı olduğunda ama AC güç bağlantısı olmadığında yanmaz. STB2078 şarj ünitesi - mavi LED, bir USB bağlantısı olduğunda ama AC güç bağlantısı olmadığında yanar.

12 12 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Güç Sağlamak için Ana Bilgisayar Arabirimini Kullanma Bazı ana bilgisayarlar, harici bir güç kaynağı yerine ana arabirim üzerinden şarj ünitesine güç sağlayabilir. Sorun Giderme Belirti Olası Neden İşlem Şarj ünitesi çalışmıyor Hatalı güç bağlantısı Sistem gücünü kontrol edin. Şarj ünitesinin mavi LED'i yanmıyor Gevşek kablo bağlantısı Tarayıcı hatalı takılmış Hatalı ana bilgisayar bağlantısı Şarj ünitesine güç gelmiyor Güç hatası (sadece 12 V) Sadece Duvara Monte Şarj Üniteleri Tarayıcı, sarsıntıda şarj ünitesinden düşüyor Şarj ünitesi mandalları açık Şarj ünitesi adaptörü hatalı Gevşeyen kablo bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. Tarayıcı ve/veya varsa pilin şarj ünitesi ve/veya tarayıcıya düzgün şekilde yerleştirildiğinden emin olun. Ana bilgisayar ayarlarının doğru olduğundan ve şarj ünitesinin ana bilgisayar üzerindeki uygun bağlantı noktasına bağlandığından emin olun. 12 V veya beslemenin olup olmadığını kontrol edin Hatayı kontak alanından çıkarın ve 12 V gücü tekrar çevrime sokun. Şarj ünitesini duvar montajından çıkarın; duvara montaj dönüştürme kadranı konumunun doğru olup olmadığını kontrol edin; şarj ünitesini, duvara tekrar monte edin. Duvara montaj adaptör kapağının takılmış olduğundan emin olun; masaüstü kapağının değiştirilmesi hakkında bilgi için, bkz. Kullanım Kılavuzu. NOT Ayrıntılı sorun giderme bilgisi için Kullanım Kılavuzu'na başvurun.

13 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 13 Bakım Şarj ünitesini aşırı sıcaklıklardan koruyun. Şarj ünitesini çok fazla tozlu, nemli veya ıslak yerlerde saklamayın ve kullanmayın. Şarj ünitesini temizlemek için yumuşak bir bez kullanın. Şarj ünitesi yüzeyine toprak bulaşırsa, seyreltilmiş bir pencere temizleme solüsyonu içeren hafif nemli yumuşak bir bezle temizleyin. Montaj Malzemeleri Montaj malzemeleri için, bkz. MT2070/ MT2090 Kullanım Kılavuzu (p/n 72E xx).

14 14 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Yasal Bilgiler Bu kılavuz, aşağıdaki Model Numaraları için geçerlidir: STB20XX. Tüm Zebra cihazları, satıldıkları yerlerde geçerli olan kural ve yönetmeliklere uygun olacak şekilde tasarlanmıştır ve gerektiği gibi etiketlenir. Yerel dildeki çeviriler aşağıdaki web sitesinden edinilebilir: Zebra cihazlarında, Zebra tarafından açıkça onaylanmayan değişiklik ya da düzenleme yapılması, kullanıcının cihazı kullanma iznini geçersiz kılabilir. Yalnızca Zebra tarafından onaylanan ve UL Listesinde bulunan mobil bilgisayarlarla, Zebra tarafından onaylanan ve UL Listesinde bulunan aksesuarlarla ve/veya Zebra tarafından onaylanan ve UL Listesinde bulunan pil takımlarıyla birlikte kullanmak içindir. DİKKAT Yalnızca Zebra tarafından onaylanan ve UL Listesinde bulunan aksesuarları, pil takımlarını ve pil şarj cihazlarını kullanın. Nemli/ıslak mobil bilgisayarları veya pilleri şarj etmeye ÇALIŞMAYIN. Harici güç kaynağına bağlanmadan önce tüm bileşenler kuru olmalıdır. Kablosuz Cihaz Ülke Onayları Kablosuz iletişim cihazlarının aşağıdaki ülkelerde kullanım için onaylandığını belirten onaya tabi yasal işaretler cihaza uygulanır: Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Japonya, Çin, G. Kore, Avustralya ve Avrupa 1 Diğer ülke işaretlerinin ayrıntıları için lütfen Zebra Uygunluk Bildirimi'ni (DoC) okuyun. Söz konusu bildirimi adresinden edinebilirsiniz. Not 1 : 2,4 GHz veya 5 GHz Ürünler için: Avrupa kapsamındaki ülkeler Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kıbrıs, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya ve Yunanistan'dır. DİKKAT Cihazın yasal onay olmadan kullanımı yasalara aykırıdır. Sağlık ve Güvenlik Önerileri Ergonomiye Yönelik Öneriler DİKKAT Ergonomiye bağlı yaralanma riskini ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek için aşağıdaki önerileri uygulayın. Çalışanların yaralanmasını önlemek üzere şirketinizde uygulanan güvenlik programlarına bağlı kaldığınızdan emin olmak için şirketinizin Sağlık ve Güvenlik Yöneticisi'ne danışın. Tekrarlanan hareketleri azaltın ya da yapmayın Fazla hareketten kaçının Aşırı kuvvet uygulamaktan olabildiğince kaçının Sık kullanılan nesneleri kolay ulaşılabilecek yerlere koyun Çalışma yüksekliğinizi doğru ayarlayın

15 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 15 Titreşimleri azaltın ya da yok edin Doğrudan basıncı azaltın ya da yok edin Ayarlanabilir iş istasyonları sağlayın Yeterince açıklık bırakın Uygun bir çalışma ortamı sağlayın Çalışma süreçlerini iyileştirin Tekrarlayan bir iş sırasında mümkün oldukça el değiştirin. Tehlikeli Olabilecek Ortamlar - Sabit Kurulumlar Benzin depolarında, kimyevi maddeler içeren fabrikalarda, havaya kimyevi maddelerin ya da tohum, toz veya metal tozları gibi taneciklerin karıştığı yerlerde kablosuz iletişim cihazlarının kullanımına ilişkin kısıtlamalara uymanız gerekmektedir. Araç Kurulumu RF sinyalleri, motorlu araçlarda gerektiği gibi takılmamış veya yeterince korunmayan sistemleri (güvenlik sistemleri dahil) etkileyebilir. Aracınız için üreticiye veya üreticinin temsilcisine danışın. Ayrıca aracınıza eklenen her tür cihazın üreticisine danışmanız gerekir. Hava yastıkları büyük bir güçle şişer. Hava yastığının üzerine veya hava yastığının açılacağı alana takılı veya taşınabilir kablosuz cihaz dahil olmak üzere herhangi bir nesne koymayın. Araç içi kablosuz cihaz gerektiği gibi takılmazsa, hava yastığı şiştiğinde ciddi yaralanmalar meydana gelebilir. Cihazınızı kolayca erişebileceğiniz bir yere koyun. Cihazınız, gözlerinizi yoldan ayırmadan erişebileceğiniz bir noktada olsun. NOT Umumi yollarda arama geldiğinde kornanın çalmasını veya ışıkların yanmasını sağlayacak şekilde bir uyarı cihazıyla bağlantı kurulması yasaktır. Kablosuz Cihaz Kullanımı için Uyarılar Lütfen kablosuz cihazların kullanımıyla ilgili tüm uyarı bildirimlerine uyun. Tehlikeli Olabilecek Ortamlar Benzin depolarında, kimyevi maddeler içeren fabrikalarda, havaya kimyevi maddelerin ya da tohum, toz veya metal tozları gibi taneciklerin karıştığı yerlerde kablosuz iletişim cihazlarının kullanımına ilişkin kısıtlamalara uymanız gerekmektedir. Hastanelerde Güvenlik Kablosuz cihazlar radyo frekansı enerjisi yayar ve elektrikli tıbbi cihazları etkileyebilir. Hastanelerde, sağlık ocaklarında veya diğer sağlık binalarında sizden istendiğiniz kablosuz cihazlar kapatılmalıdır. Bu istekler hassas tıbbi cihazlarla parazit olasılığını önlemek için tasarlanmıştır. Kablosuz cihazlar radyo frekansı enerjisi yayar ve elektrikli tıbbi cihazları etkileyebilir. Diğer cihazların yakınına monte edildiğinde, diğer cihazın bundan olumsuz etkilenmediğini doğrulamanız tavsiye edilir.

16 16 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Kalp Pilleri Kalp cihazı üreticileri, kalp cihazı ile olası bir paraziti önlemek için el tipi kablosuz cihaz ile kalp cihazı arasında en az 15 cm (6 inç) bırakılmasını önermektedir. Bu öneriler, bağımsız araştırmalar ve Wireless Technology Research (Kablosuz Teknoloji Araştırması) önerileri ile de uyuşmaktadır. Kalp Cihazı Olan Kişiler Cihaz AÇIKKEN cihaz ile kalp pili arasındaki mesafenin HER ZAMAN 15 cm'den (6 inç) fazla olmasına özen göstermelidir. Cihazı gömlek cebinde taşımamalıdır. Parazit olasılığını en aza indirmek için kalp cihazının ters tarafındaki kulak kullanmalıdır. Herhangi bir nedenle parazitin meydana geldiğinden şüpheleniyorsanız, cihazınızı KAPATIN. Diğer Tıbbi Cihazlar Kablosuz ürününüzün çalışmasının tıbbi cihaz ile parazite neden olup olmayacağını öğrenmek için doktorunuza veya tıbbi cihazın üreticisine danışın. RF'na Maruz Kalma Kuralları Güvenlik Bilgisi RF'na Maruz Kalma Düzeyinin Azaltılması - Kurallara Uygun Olarak Kullanın Cihazı yalnızca talimatlar doğrultusunda kullanın. Uluslararası Cihaz, insanların kablosuz iletişim cihazlarından yayılan elektromanyetik alanlara maruz kalmasına ilişkin uluslararası standartlara uygundur. AB AB RF'na maruz kalma gereksinimlerine uymak için, uzak konumlara dışarıdan monte edilen veya benzer yapılandırmalara sahip bağımsız masaüstü bilgisayarları kullananların yakınındaki antenler ile çevresindeki insanlar arasında en az 0 cm ayırma mesafesi bulunmalıdır. İnsanların maruz kaldığı elektromanyetik alanlara ilişkin Uluslararası standartlarla ilgili daha fazla bilgi için adresindeki Zebra Uyumluluk Bildirimi'ni (DoC) okuyun. ABD ve Kanada Ortak kullanım bildirimi FCC RF'na maruz kalma uyum gereksinimleri uyarınca, bu verici için kullanılan antenin bu dosyada onay verilenler dışında bir verici/antenle bir araya yerleştirilmemesi veya birlikte kullanılmaması gerekir.

17 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 17 Uzak ve Tek Başına Anten Yapılandırmaları FCC RF'na maruz kalma gereksinimlerine uymak için, uzak konumlara dışarıdan monte edilen veya benzer yapılandırmalara sahip bağımsız masaüstü bilgisayarları kullananların yakınındaki antenler ile çevresindeki insanlar arasında en az 0 cm ayırma mesafesi bulunmalıdır. Güç Kaynağı Yalnızca BELİRTİLEN, Tip no (5-14 Vdc/1,5 A min) veya PWRS (5-14 Vdc/1,5 A min), Doğrudan Takılan Güç Kaynağı, Sınıf 2 veya LPS (IEC , SELV) işaretli olanları kullanın. Başka bir güç kaynağının kullanılması, bu cihaza verilen onayları geçersiz kılabilir ve tehlikeli olabilir. Piller Şarj Etme Mobil cihazın pillerini şarj etmek için pil ve şarj cihazı sıcaklıklarının + 32ºF ile +104ºF (0ºC ile + 40ºC) arasında olması gerekir. Şarj edilebilir pilleri atarken lütfen yerel yasalara uyun. Tayvan - Geri Dönüştürme Pil Bilgileri EPA (Çevre Koruma İdaresi), kuru pil üreten veya ithal eden şirketlerin Atık İmha Etme Yasası'nın 15. Maddesi uyarınca satışlarda, hediyelerde ve promosyonlarda kullanılan pillerde geri dönüştürme işaretlerinin kullanılmasını zorunlu kılar. Pili uygun şekilde atmak için yetkili bir Tayvan geri dönüştürme makamına başvurun. Zebra'ın şarj edilebilir pil takımları, en yüksek endüstri standartlarına göre tasarlanmış ve imal edilmiştir. Bununla birlikte, pillerin kullanım ve saklama süreleri konusunda bazı kısıtlamalar söz konusudur. Isı, soğuk, zorlu çevre koşulları ve sert yüzeylere düşürme gibi birçok etken, pillerin kullanım ömrünü etkiler. Altı (6) ayı aşkın süre kullanılmadan saklanan pillerin genel kalitesi, dönüşü olmayan şekilde bozulabilir. Kapasite kaybını, metal parçaların paslanmasını ve elektrolit sızıntısını önlemek için pilleri yarı dolu halde, kuru ve serin bir yerde saklayın. Pilleri bir yıl veya daha uzun bir süre saklayacaksanız, şarj düzeyinin en az yılda bir kez denetlenmesi ve yarısı dolacak şekilde şarj edilmesi gerekir. Çalıştırma süresinde önemli azalma olduğunda pili değiştirin. İster mobil bilgisayarla verilmiş, isterse ayrıca satın alınmış olsun; tüm Zebra pillerinin standart garanti süresi doksan (90) gündür. DİKKAT Yanlış bir pil türü takılırsa patlama riski doğabilir. Pilleri talimatlar doğrultusunda atın.

18 18 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Pil Güvenlik Yönergeleri Pillerin şarj edildiği alanda, pislik ve yanıcı veya kimyevi madde bulunmamalıdır. Cihaz ticari olmayan bir ortamda şarj edildiğinde özellikle dikkat edilmelidir. Kullanıcı kılavuzunda bulunan pili kullanma, saklama ve şarj etme yönergelerine uyun. Pillerin uygun olmayan bir şekilde kullanılması yangına, patlamaya veya başka tehlikelere yol açabilir. Mobil cihazın pillerini şarj etmek için pil ve şarj cihazı ısılarının +32ºF ile +104ºF (0ºC ile +40ºC) arasında olması gerekir Uyumlu olmayan pilleri ve şarj cihazlarını kullanmayın. Uyumlu olmayan pillerin veya şarj cihazının kullanılması yangın, patlama veya sızıntı tehlikesi veya başka bir tehlike doğurabilir. Bir pilin veya şarj cihazının uyumluluğuna ilişkin sorunuz varsa Zebra desteğine başvurun. Şarj kaynağı olarak USB bağlantı noktası kullanan cihazlarda, cihaz yalnızca USB-IF logosu olan veya USB-IF uyum programını tamamlayan ürünlere bağlanmalıdır. Pilleri sökmeyin, açmayın, ezmeyin, bükmeyin, deforme etmeyin, delmeyin veya parçalamayın. Pille çalışan cihazlar sert yüzeylere düştüğünde meydana gelen şiddetli çarpmanın etkisiyle piller aşırı derecede ısınabilir. Pile kısa devre yaptırmayın, metal veya iletken nesnelerin pil terminallerine temas etmesine engel olmayın. Pili değiştirmeyin; pilin içine yabancı nesneler sokmayı denemeyin; sudan ve başka sıvılardan, ateşten, patlamadan veya benzeri tehlikelerden koruyun. Pilleri aşırı derecede ısınabilecek alanlarda, örneğin park halindeki bir aracın içinde veya bir radyatörün ya da başka bir ısı kaynağının yanında bırakmayın veya saklamayın. Pili, mikrodalga fırına veya kurutucuya koymayın. Çocuklar, yalnızca yetişkinlerin gözetimi altında pil kullanmalıdır. Kullanılmış şarj edilebilir pilleri atarken lütfen yerel düzenlemelere uyun. Pilleri ateşe atmayın. Pilin yutulması halinde hemen bir doktora danışın. Pilin sızıntı yapması halinde sıvının cildinizle veya gözlerinizle temas etmesine izin vermeyin. Temas durumunda, etkilenen alanı bol suyla yıkayın ve doktorunuza danışın. Cihazınızın veya pilinizin zarar gördüğünden şüpheleniyorsanız incelemeleri için Zebra desteğini arayın. Kablosuz İletişim Frekansı Parazit Gereksinimleri-FCC Not: Bu cihaz test edilmiş ve FCC Şartnamesi'nin 15. Bölümü'nde belirtilen B Sınıfı dijital cihazların sınırlarına uygun olduğu belirlenmiştir. Bu sınırlar, cihazın yerleşim alanlarında kullanılmasından kaynaklanacak parazitlere karşı yeterli koruma sağlamak amacıyla saptanmıştır. Bu cihaz, radyo frekansında enerji üretir, kullanır, yayabilir ve talimatlara uygun olarak takılmadığında ya da kullanılmadığında, kablosuz iletişimde zararlı parazitlere neden olabilir. Ancak, belirli montaj koşullarında parazit olmayacağı garanti edilemez. Bu cihaz radyo ya da televizyon alıcısında zararlı parazitlere neden olursa (bu durum cihazın kapatılıp açılması sırasında fark edilir), kullanıcının, aşağıdaki işlemlerden birini ya da birkaçını yaparak paraziti ortadan kaldırması tavsiye edilir: Alıcı antenin yönünü ya da yerini değiştirme Cihaz ile alıcı arasındaki mesafeyi artırma Cihazı, alıcının bağlı olduğundan başka bir devredeki prize takma Yardım almak için satıcıya veya deneyimli bir radyo/tv teknisyenine başvurma.

19 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 19 Kablosuz İletişim Vericileri (15. Bölüm) Bu cihaz FCC Şartnamesi'nin 15. bölümüne uygundur. Çalışması aşağıdaki iki koşula bağlıdır: (1) Bu cihaz zararlı parazite neden olmayabilir, (2) Bu cihaz, istenmeyen işlemlere yol açan parazitler de dahil olmak üzere, alınan her türlü paraziti kabul etmelidir. Kablosuz İletişim Frekansı Parazit Gereksinimleri - Kanada Bu B Sınıfı dijital cihaz, Kanada ICES-003 standardına uygundur. Cet appareil numérique de la classe B est conforme à la norme NMB-003 du Canada. Kablosuz İletişim Vericileri RLAN Cihazları İçin: Kanada'da 5 GHz RLAN kullanımı, aşağıdaki kısıtlamalara tabidir: Kısıtlı Bant 5,60-5,65 GHz Bu cihaz, Industry & Science Canada'nın RSS 210 standardına uygundur. Çalışması aşağıdaki iki koşula bağlıdır: (1) Bu cihaz zararlı parazite neden olmayabilir, (2) Bu cihaz, istenmeyen işlemlere yol açan parazitler de dahil olmak üzere, alınan her türlü paraziti kabul etmelidir. Etiket İşaretleme: Kablosuz iletişim sertifikasından önce gelen IC: terimi, yalnızca Industry Canada'nın öngördüğü teknik şartların sağlandığını gösterir. İşareti ve Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) UYARI: Bu bir Sınıf A ürünüdür. Ev içi ortamında bu ürün, radyo parazitine neden olabilir ve bu durumda kullanıcının uygun önlemleri alması gerekebilir. 2,4 GHz RLAN'larının AEA ile kullanımında aşağıdaki kısıtlamalar geçerlidir: 2,400-2,4835 GHz frekans aralığında maksimum iletim gücü 100 mw EIRP. 2,4 GHz RLAN'ların AEA içinde kullanımı çeşitli kısıtlamalara tabidir; ayrıntılar için lütfen adresindeki Zebra Uygunluk Bildirimi'ni (DoC) okuyun. EEA ile Bluetooth Kablosuz Teknolojisi'nin kullanımı aşağıdaki kısıtlamalara tabidir: 2,400-2,4835 GHz frekans aralığında maksimum iletim gücü 100 mw EIRP'dir. Uygunluk Bildirisi Zebra, işbu belgeyle, bu cihazın 1995/5/AT ve 2011/65/AB yönetmeliğinin ilgili hüküm ve koşullarına uygun olduğunu bildirmektedir. Uygunluk Açıklaması şu adresten edinilebilir:

20 20 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Japonya (VCCI) - Voluntary Control Council for Interference この 装 置 は 情 報 処 理 装 置 等 電 波 障 害 自 主 規 制 協 議 会 (VCCI)の 基 準 に 基 づくクラス B 情 報 技 術 装 置 です この 装 置 は 家 庭 環 境 で 使 用 することを 目 的 としていますが この 装 置 がラジオやテレビジョン 受 信 機 に 近 接 して 使 用 されると 受 信 障 害 を 引 き 起 こすことが あります 取 扱 説 明 書 に 従 って 正 しい 取 り 扱 いをして 下 さい Bu, Bilgi Teknolojisi Cihazı İçin Gönüllü Parazit Denetleme Konseyi'nin (VCCI) standardına göre B Sınıfı bir üründür. Kapalı bir mekanda radyo veya televizyon alıcısının yakınında kullanılırsa, radyo parazitine neden olabilir. Talimat kılavuzuna göre takın ve kullanın. Diğer Ülkeler Brezilya Este equipamento opera em caráter secundário, isto é, não tem direito a proteção contra interferência prejudicial, mesmo de estações do mesmo tipo, e não pode causar interferência a sistemas operando em caráter primário. Meksika - Frekans Aralığı Kısıtlaması: GHz. Sri Lanka- Frekans Aralığı Kısıtlaması: GHz. Taiwan - 臺 灣 低 功 率 電 波 輻 射 性 電 機 管 理 辦 法 第 十 二 條 經 型 式 認 證 合 格 之 低 功 率 射 頻 電 機, 非 經 許 可, 公 司 商 號 或 使 用 者 均 不 得 擅 自 變 更 頻 率 加 大 功 率 或 變 更 原 設 計 之 特 性 及 功 能 第 十 四 條 低 功 率 射 頻 電 機 之 使 用 不 得 影 響 飛 航 安 全 及 干 擾 合 法 通 信 ; 經 發 現 有 干 擾 現 象 時, 應 立 即 停 用, 並 改 善 至 無 干 擾 時 方 得 繼 續 使 用 前 項 合 法 通 信, 指 依 電 信 規 定 作 業 之 無 線 電 通 信 低 功 率 射 頻 電 機 須 忍 受 合 法 通 信 或 工 業 科 學 及 醫 療 用 電 波 輻 射 性 電 機 設 備 之 干 擾 限 制 頻 率 範 圍 是 : GHz 最 大 發 射 功 率 : 27dBm 2.4GHz: 11 個 通 道

21 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 21 Elektrikli ve Elektronik Cihaz Atıkları (WEEE) English: For EU Customers: All products at the end of their life must be returned to Zebra for recycling. For information on how to return product, please go to: Български: За клиенти от ЕС: След края на полезния им живот всички продукти трябва да се връщат на Zebra за рециклиране. За информация относно връщането на продукти, моля отидете на адрес: Čeština: Pro zákazníky z EU: Všechny produkty je nutné po skonèení jejich životnosti vrátit spoleènosti Zebra k recyklaci. Informace o zpùsobu vrácení produktu najdete na webové stránce: Dansk: Til kunder i EU: Alle produkter skal returneres til Zebra til recirkulering, når de er udtjent. Læs oplysningerne om returnering af produkter på: Deutsch: Für Kunden innerhalb der EU: Alle Produkte müssen am Ende ihrer Lebensdauer zum Recycling an Zebra zurückgesandt werden. Informationen zur Rücksendung von Produkten finden Sie unter Ελληνικά: Για πελάτες στην Ε.Ε.: Όλα τα προϊόντα, στο τέλος της διάρκειας ζωής τους, πρέπει να επιστρέφονται στην Zebra για ανακύκλωση. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την επιστροφή ενός προϊόντος, επισκεφθείτε τη διεύθυνση στο ιαδίκτυο. Eesti: EL klientidele: kõik tooted tuleb nende eluea lõppedes tagastada taaskasutamise eesmärgil Zebra'ile. Lisainformatsiooni saamiseks toote tagastamise kohta külastage palun aadressi: Español: Para clientes en la Unión Europea: todos los productos deberán entregarse a Zebra al final de su ciclo de vida para que sean reciclados. Si desea más información sobre cómo devolver un producto, visite: Français : Clients de l'union Européenne : Tous les produits en fin de cycle de vie doivent être retournés à Zebra pour recyclage. Pour de plus amples informations sur le retour de produits, consultez : Italiano: per i clienti dell'ue: tutti i prodotti che sono giunti al termine del rispettivo ciclo di vita devono essere restituiti a Zebra al fine di consentirne il riciclaggio. Per informazioni sulle modalità di restituzione, visitare il seguente sito Web: Latviešu: ES klientiem: visi produkti pēc to kalpošanas mūža beigām ir jānogādā atpakaļ Zebra otrreizējai pārstrādei. Lai iegūtu informāciju par produktu nogādāšanu Zebra, lūdzu, skatiet: Lietuvių: ES vartotojams: visi gaminiai, pasibaigus jų eksploatacijos laikui, turi būti grąžinti utilizuoti į kompaniją Zebra. Daugiau informacijos, kaip grąžinti gaminį, rasite:

22 22 STB20XX Tek Yuvalı Şarj Üniteleri Magyar: Az EU-ban vásárlóknak: Minden tönkrement terméket a Zebra vállalathoz kell eljuttatni újrahasznosítás céljából. A termék visszajuttatásának módjával kapcsolatos tudnivalókért látogasson el a weboldalra. Malti: Għal klijenti fl-ue: il-prodotti kollha li jkunu waslu fl-aħħar tal-ħajja ta' l-użu tagħhom, iridu jiġu rritornati għand Zebra għar-riċiklaġġ. Għal aktar tagħrif dwar kif għandek tirritorna l-prodott, jekk jogħġbok żur: Nederlands: Voor klanten in de EU: alle producten dienen aan het einde van hun levensduur naar Zebra te worden teruggezonden voor recycling. Raadpleeg voor meer informatie over het terugzenden van producten. Polski: Klienci z obszaru Unii Europejskiej: Produkty wycofane z eksploatacji należy zwrócić do firmy Zebra w celu ich utylizacji. Informacje na temat zwrotu produktów znajdują siê na stronie internetowej Português: Para clientes da UE: todos os produtos no fim de vida devem ser devolvidos à Zebra para reciclagem. Para obter informações sobre como devolver o produto, visite: Românesc: Pentru clienţii din UE: Toate produsele, la sfârşitul duratei lor de funcţionare, trebuie returnate la Zebra pentru reciclare. Pentru informaţii despre returnarea produsului, accesaţi: Slovenčina: Pre zákazníkov z krajín EU: Všetky výrobky musia byť po uplynutí doby ich životnosti vrátené spoločnosti Zebra na recykláciu. Bližšie informácie o vrátení výrobkov nájdete na: Slovenski: Za kupce v EU: vsi izdelki se morajo po poteku življenjske dobe vrniti podjetju Zebra za reciklažo. Za informacije o vraèilu izdelka obišèite: Suomi: Asiakkaat Euroopan unionin alueella: Kaikki tuotteet on palautettava kierrätettäväksi Zebra-yhtiöön, kun tuotetta ei enää käytetä. Lisätietoja tuotteen palauttamisesta on osoitteessa Svenska: För kunder inom EU: Alla produkter som uppnått sin livslängd måste returneras till Zebra för återvinning. Information om hur du returnerar produkten finns på Türkçe: AB Müşterileri için: Kullanım süresi dolan tüm ürünler geri dönüştürme için Zebra'ya iade edilmelidir. Ürünlerin nasıl iade edileceği hakkında bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin:

23 Hızlı Başlangıç Kılavuzu 23

24 Servis Bilgileri Cihazınızla ilgili bir sorununuz olduğunda, bölgenizdeki Zebra Desteğiyle iletişim kurun. Bağlantı bilgileri aşağıdaki adresten alınabilir: Zebra iş ürününüzü bir Zebra iş ortağından satın aldıysanız, destek için o iş ortağıyla iletişim kurun. İletişim kurmadan önce model ve seri numaranızı hazırlayın. Sorununuz Zebra Destek merkezi tarafından çözülemezse cihazınızı servise vermeniz gerekebilir: talimatlar size iletilecektir. Onaylanan bir nakliye konteynırı kullanılmamışsa nakliye sırasında oluşabilecek hasardan Zebra sorumlu değildir. Ünitelerin uygun olmayan şekilde nakledilmesi garantinin geçersiz olmasına neden olabilir. Bu kılavuzun en son sürümü için aşağıdaki adresi ziyaret edin: Zebra Technologies Corporation Lincolnshire, IL U.S.A Zebra ve Zebra kafasının bulunduğu grafik ZIH Corp şirketinin tescilli ticari markalarıdır. Symbol logosu, bir Zebra Technologies şirketi olan Symbol Technologies, Inc. şirketinin tescilli ticari markasıdır Symbol Technologies, Inc. 72E TU - Mart Revizyon A

DS4308P DİJİTAL TARAYICI HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU

DS4308P DİJİTAL TARAYICI HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU DS4308P DİJİTAL TARAYICI HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU 2 DS4308P Dijital Tarayıcı Hızlı Başlangıç Kılavuzu Zebra; güvenilirliği, işlevselliği ya da tasarımı geliştirmek için tüm ürünlerinde her türlü değişikliği

Detaylı

AP-7562 ERİŞİM NOKTASI KURULUM KILAVUZU

AP-7562 ERİŞİM NOKTASI KURULUM KILAVUZU AP-7562 ERİŞİM NOKTASI KURULUM KILAVUZU 2 AP-7562 Erişim Noktası Zebra ve Zebra kafasının bulunduğu grafik ZIH Corp şirketinin tescilli ticari markalarıdır. Symbol logosu, bir Zebra Technologies şirketi

Detaylı

SB1 AKILLI YAKA KARTI KULLANIM KILAVUZU

SB1 AKILLI YAKA KARTI KULLANIM KILAVUZU SB1 AKILLI YAKA KARTI KULLANIM KILAVUZU SB1 AKILLI YAKA KARTI KULLANIM KILAVUZU 72E-164711-02TR Rev. A Mayıs 2015 ii SB1 Kullanım Kılavuzu Bu belgenin herhangi bir kısmı, Zebra'nın yazılı izni alınmadan

Detaylı

Güvenlik ve Ürün Bilgileri. BlackBerry Curve 9350/9360/9370 Smartphones

Güvenlik ve Ürün Bilgileri. BlackBerry Curve 9350/9360/9370 Smartphones Güvenlik ve Ürün Bilgileri BlackBerry Curve 9350/9360/9370 Smartphones %"$!)'!#'%+!"%*)!-%*""*%&)")%)&)""%*")&"*%)"&!#-')!1 MAT-51676-018 MAT-51676-018 PRINTSPEC-021 SWD-2013301-1002105549-018 RDC7xUW/RDD71UW/RDX71UW/

Detaylı

Acer Projeksiyon Cihazı. X1161/X1161A/X1161N/X1261 Serisi Kullanım Kılavuzu

Acer Projeksiyon Cihazı. X1161/X1161A/X1161N/X1261 Serisi Kullanım Kılavuzu Acer Projeksiyon Cihazı X1161/X1161A/X1161N/X1261 Serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı 2009. Acer Incorporated. Tüm Hakları Saklıdır. Acer Projeksiyon Cihazı X1161/X1161A/X1161N/X1261 Serisi Kullanım Kılavuzu

Detaylı

Güvenlik ve Ürün Bilgileri. BlackBerry Curve 9300/9330 Smartphones

Güvenlik ve Ürün Bilgileri. BlackBerry Curve 9300/9330 Smartphones Güvenlik ve Ürün Bilgileri BlackBerry Curve 9300/9330 Smartphones %"$!)'!#'%+!"%*)!-%*""*%)%)&*!)"&"%*")&"*%)"&%&&&!$')!1 MAT-51728-018 MAT-51728-018 PRINTSPEC-021 SWDT43156-696706-0712025925-018 RDA71UW/RDB71UW/

Detaylı

BlackBerry Bold 9000 Smartphone. Güvenlik ve Ürün Bilgileri

BlackBerry Bold 9000 Smartphone. Güvenlik ve Ürün Bilgileri BlackBerry Bold 9000 Smartphone Güvenlik ve Ürün Bilgileri MAT-28632-018 Rev. 002 PRINTSPEC-021 SWDT43156-696706-0928023630-018 RBT7xUW İçindekiler Önemli güvenlik tedbirleri...3 Güvenlik bilgileri...7

Detaylı

Güvenlik ve Ürün Bilgileri. BlackBerry 7130g smartphone BlackBerry 7130v smartphone

Güvenlik ve Ürün Bilgileri. BlackBerry 7130g smartphone BlackBerry 7130v smartphone Güvenlik ve Ürün Bilgileri BlackBerry 7130g smartphone BlackBerry 7130v smartphone SWDT53056-53056-1221032458-018 İçindekiler Güvenlik ve ürün bilgileri... 3 Güvenlik bilgileri... 3 Uygunluk bilgileri...

Detaylı

İçindekiler. TOSHIBA Hukuk, Yönetmelik ve Güvenlik Bilgileri. Başlarken. Genel Bakış. Cihazların İşleyişi Hakkında Temel Bilgiler

İçindekiler. TOSHIBA Hukuk, Yönetmelik ve Güvenlik Bilgileri. Başlarken. Genel Bakış. Cihazların İşleyişi Hakkında Temel Bilgiler Kullanıcı El Kitabı Satellite L50-B/L50D-B/L50t- B/L50Dt-B Satellite S50-B/S50D-B/ S50t-B/S50Dt-B Satellite C55-B/C55D-B/ C55t-B/C55Dt-B Satellite Pro L50-B/L50D-B/ L50t-B/L50Dt-B İçindekiler Bölüm 1 Bölüm

Detaylı

XEROX Phaser 3100MFP/X

XEROX Phaser 3100MFP/X TELECOM XEROX Phaser 3100MFP/X Kullanım Kitapçığı 253107569-A_TUR Sayın müşteri Güvenliğiniz ve rahatlığınız için, herhangi bir kullanımdan önce,güvenlik bölümünü dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz.

Detaylı

Güvenlik ve Ürün Bilgileri. BlackBerry Torch 9800 Smartphone

Güvenlik ve Ürün Bilgileri. BlackBerry Torch 9800 Smartphone Güvenlik ve Ürün Bilgileri BlackBerry Torch 9800 Smartphone MAT-33239-018 PRINTSPEC-021 SWDT43156-696706-0806052941-018 RCY71UW/RDG71UW İçindekiler Önemli güvenlik tedbirleri... 3 Güvenlik bilgileri...

Detaylı

İçindekiler. Türkçe. Tr-1

İçindekiler. Türkçe. Tr-1 İçindekiler Güvenlik Önlemleri...Tr-2 Kullanım Önlemleri...Tr-7 Önemli...Tr-7 Düzenleyici Bilgiler...Tr-8 Portatif Terminal Sisteminin Biçimlendirilmesi...Tr-10 Genel Kılavuz...Tr-12 Batarya Paketinin

Detaylı

BlackBerry Wireless Headset HS-300. Güvenlik ve Ürün Bilgileri

BlackBerry Wireless Headset HS-300. Güvenlik ve Ürün Bilgileri BlackBerry Wireless Headset HS-300 Güvenlik ve Ürün Bilgileri SWDT43156-1245256-0505104509-018 İçindekiler... 2 Önemli güvenlik bilgileri... 2 Güvenlik bilgileri... 3 Uygunluk bilgileri... 8 Ürün bilgileri...

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1

Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1 Kullanım kılavuzu Nokia 301 301.1 Baskı 1.4 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Microsoft Mobile Servis Koşulları ve Gizlilik poliçesi hakkında bilgi almak için, www.nokia.com/ privacy

Detaylı

Nokia için JBL PlayUp Taşınabilir Kablosuz Hoparlör, MD-51W

Nokia için JBL PlayUp Taşınabilir Kablosuz Hoparlör, MD-51W Nokia için JBL PlayUp Taşınabilir Kablosuz Hoparlör, MD-51W Baskı 1.4 2 İçindekiler Hoparlörünüz hakkında 3 Bluetooth bağlantısı hakkında 3 Başlarken 4 Tuşlar ve parçalar 4 Bataryayı şarj etme 4 Hoparlörü

Detaylı

www.htc.com Kullanım Kılavuzu

www.htc.com Kullanım Kılavuzu www.htc.com Kullanım Kılavuzu Lütfen Devam Etmeden Önce Okuyun KUTUSUNDAN ÇIKARTTIĞINIZDA PİL, ŞARJ EDİLMEMİŞ HALDEDİR. AYGITINIZ ŞARJ HALİNDEYKEN PİLİ ÇIKARTMAYIN. BU AYGITI SÖKERSENİZ YA DA SÖKMEYE ÇALIŞIRSANIZ

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 515 515

Kullanım kılavuzu Nokia 515 515 Kullanım kılavuzu Nokia 515 515 Baskı 2.1 TR Pişt... Yalnızca bu kılavuz değil, şunlar da var... Bu kullanıcı kılavuzundaki talimatlar, var olan en son yazılım sürümüne göre hazırlanmıştır. Cihazınız var

Detaylı

Sony, VAIO ve VAIO logosu Sony Corporation'ın ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin

Sony, VAIO ve VAIO logosu Sony Corporation'ın ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin Sony, VAIO ve VAIO logosu Sony Corporation'ın ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Diğer tüm ticari markalar, ilgili sahiplerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. İçindekiler

Detaylı

Güvenlik ve Garanti Kılavuzu

Güvenlik ve Garanti Kılavuzu Güvenlik ve Garanti Kılavuzu Not: Bu bilgileri ve desteklediği ürünü kullanmadan önce, aşağıdakileri okuduğunuzdan emin olun: v Bölüm 1, Önemli güvenlik bilgileri, sayfa 1 v Bölüm 3, Lenovo Uluslararası

Detaylı

içindekiler 19 19 Yazıcıya genel bakış 25 25 Donanımın ayarlanması GIRIŞ BAŞLARKEN ORIJINAL BELGELERI VE YAZDİRMA ORTAMİNİ YERLEŞTIRME İçindekiler_ 1

içindekiler 19 19 Yazıcıya genel bakış 25 25 Donanımın ayarlanması GIRIŞ BAŞLARKEN ORIJINAL BELGELERI VE YAZDİRMA ORTAMİNİ YERLEŞTIRME İçindekiler_ 1 içindekiler 6 Yeni lazer ürününüzün özellikleri 9 Güvenlik 12 Yasal Bilgiler GIRIŞ 19 19 Yazıcıya genel bakış 19 Önden görünüm 20 Kontrol paneline genel bakış 21 Status LED ini anlama 22 Menüye genel bakış

Detaylı

KX-PRX110TRW. Kullanım Kılavuzu. Dokunmatik Ekranlı Premium Tasarımlı Telefon. Model No.

KX-PRX110TRW. Kullanım Kılavuzu. Dokunmatik Ekranlı Premium Tasarımlı Telefon. Model No. Kullanım Kılavuzu Dokunmatik Ekranlı Premium Tasarımlı Telefon Model No. KX-PRX110TRW Bir Panasonic ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Lütfen bu belgeyi okuyun ve gerektiğinde başvurmak için saklayın.

Detaylı

Kendinizi güvenli ve etkili kullanıma alıştırmak için Kullanma Talimatları ve Kurulum Kılavuzunu (ayrı cilt) dikkatli bir şekilde okuyun.

Kendinizi güvenli ve etkili kullanıma alıştırmak için Kullanma Talimatları ve Kurulum Kılavuzunu (ayrı cilt) dikkatli bir şekilde okuyun. Kullanma Talimatları Renkli LCD Monitör Önemli Kendinizi güvenli ve etkili kullanıma alıştırmak için Kullanma Talimatları ve Kurulum Kılavuzunu (ayrı cilt) dikkatli bir şekilde okuyun. Monitör düzenleme

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Evrensel Tașınabilir USB Șarj Cihazı DC-18 DC-18

Kullanım kılavuzu Nokia Evrensel Tașınabilir USB Șarj Cihazı DC-18 DC-18 Kullanım kılavuzu Nokia Evrensel Tașınabilir USB Șarj Cihazı DC-18 DC-18 Baskı 1.3 TR Parçalar Tașınabilir șarj cihazınızı tanıyın. 1 Mikro USB konektörü 2 Konektör tutma yeri 3 Batarya düzeyi göstergesi

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012

Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012 Kullanım kılavuzu Nokia 225 RM-1012 Baskı 1.2 TR Kullanım kılavuzu Nokia 225 İçindekiler Güvenlik 3 Başlarken 4 Tuşlar ve parçalar 4 SIM'i, pili ve hafıza kartını takma 4 Pili şarj etme 6 Tuşları kilitleme

Detaylı

Phaser 3300MFP. Çok İşlevli Yazıcı. Phaser 3300MFP. Kullanıcı Kılavuzu

Phaser 3300MFP. Çok İşlevli Yazıcı. Phaser 3300MFP. Kullanıcı Kılavuzu Phaser 3300MFP Çok İşlevli Yazıcı Phaser 3300MFP Kullanıcı Kılavuzu 2008 Xerox Corporation. Tüm hakları saklıdır. Bu kullanım kılavuzu yalnızca bilgi vermek amacıyla oluşturulmuştur. Burada verilen tüm

Detaylı

Aspire L Series. Kullanıcı Kılavuzu

Aspire L Series. Kullanıcı Kılavuzu Aspire L Series Kullanıcı Kılavuzu Telif hakkı 2006. Acer Incorporated. Tüm Hakları Saklıdır. Aspire Series Kullanıcı Kılavuzu Orijinal Baskı: 09/2006 Bu yayında verilen bilgiler düzenli olarak değiştirilebilir

Detaylı

www.htc.com Kullanım Kılavuzu

www.htc.com Kullanım Kılavuzu www.htc.com Kullanım Kılavuzu Lütfen Devam Etmeden Önce Okuyun KUTUSUNDAN ÇIKARTTIĞINIZDA PİL ŞARJ EDİLMEMİŞ HALDEDİR. AYGITINIZ ŞARJ HALİNDEYKEN PİLİ ÇIKARTMAYIN. BU AYGITI SÖKERSENİZ YA DA SÖKMEYE ÇALIŞIRSANIZ

Detaylı

ScanFront 300/300P/330

ScanFront 300/300P/330 ScanFront 300/300P/330 TALİMATLAR Tarayıcıyı kullanmadan önce lütfen bu kılavuzu okuyun. Bu kılavuzu okumayı bitirdikten sonra, ileride başvurmak üzere güvenli bir yerde saklayın. Uluslararası ENERGY STAR

Detaylı

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu

Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu CLX-3170 Series Çok İşlevli Yazıcı Kullanıcı Kılavuzu olasılıkları hayal edin Samsung ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Tam bir hizmet almak için, lütfen ürününüzü www.samsung.com/global/register

Detaylı

Nokia 1280 Kullanım Kılavuzu

Nokia 1280 Kullanım Kılavuzu Nokia 80 Kullanım Kılavuzu Baskı. TR Tuşlar ve parçalar 7 6 5 4 Kulaklık Ekran Bitirme ve Açma/Kapama tuşu 4 Tuş takımı 5 Navi tuşu (gezinme tuşu) 6 Arama tuşu 7 im tuşları 8 9 0 8 Flaş ışığı 9 Şarj cihazı

Detaylı