2013 Eylül Şubat Katalogu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2013 Eylül - 2014 Şubat Katalogu"

Transkript

1 2013 Eylül Şubat Katalogu Perpa Tic. Mer. B Blok Kat:9 No:1521 Şişli / İstanbul Tel:

2 Sitelerimiz - Robotik Malzemeleri - Türk Robot Portalı F irmamız Türkiyenin otomasyon ve robotik alanında eksik ve aranan malzemelerinin boşluğunu doldurmak amacıyla kurulmuştur. Perpa Ticaret merkezinde yer alan mağazamızda birçok kaliteli malzemeye ulaşabilirsiniz. Yüksek çeşitlilikte robotik ve otomasyon ürünlerimizle projelerinizde en iyi çalışmayı ortaya çıkartabilirsiniz. Ürünlerle ilgili bilgi almak ve bizlerle tanışmak için bugün bizi ziyaret edin. Ya da arayın, telefonumuz:

3 Sensörler - 1 Tüm sensör çeşitlerimiz için: Kod: QTR1A QTR1A En yaygın kullanılan kontrast sensörü devresidir. Kod: QRDKİT QRD1114 Kit Kontrast sensörü devreleridir. Demonte 4'lü set olarak satışa sunulmaktadır. Kod: QTR8A QTR8A Kod: OMRON Omron Cisim Sensörleri Hızlı Çizgi İzleyen Robotların vazgeçilmez sensörüdür. Sumo Robotlara ve özel projelere yönelik cisim sensörlerimiz. Kod: KEYENCE Kod: CSENS Keyence Cisim Sensörleri Cıvalı Kontakt Sensörleri Sumo Robotlara ve özel projelere yönelik cisim sensörlerimiz. Basit projelerde denge sensörü olarak kullanılmaktadır. Devreli Sensörler Alev Sensörü, Akım Sensörü, İvme Ölçer, Nem Sensörü, Gyro Sensör, Işık Sensörü... Projelerinize uygun bir çok özel sensör çeşidi de stoklarımızdadır. Satışını yaptığımız UV alev sensörü İTÜROda bir çok robotta kullanılmıştır.

4 Sensörler - 2 Tüm sensör çeşitlerimiz için: Kod:HTS1 HTS İnfrared Engel Sensörü 1m Menzil, kolay kullanım Kod:QRD1 QRD1114 Optoküplör Kaliteli kontrast sensörü Kod:CNY1 CNY70 Optoküplör En yaygın kullanılan kontrast sensörüdür. Kod:MZ80 Kod:Pir Pir Hareket Sensörü Uzun menzilli hareket sensörü, kolay kullanımlı Mz80 Endüstriyel İnfrared Sensör En başarılı robotlarda kullanılan Ekonomik Cisim Sensörü!!! Derece alan onlarca projede kullanılmaktadır. Kod:ULTS3M Uzun Menzilli Ultrasonik Sensör Sensörün çevresi standart M18 vida yivlidir, kolay montaj yapılabilir. Mz80 sensörlerin tepki süresini ölçebilmek için elinizi olabilidğince hızlı şekilde sensör önünde sallayınız. En basit bir kaçırma, gecikme yapmayacaktır. Yüksek algılama hızı isteyen tüm projeler için (sumo robot, sayıcı otomasyon sistemleri...) idealdir. Robot projelerine yönelik en çok satışını yaptığımız endüstriyel sensör türüdür. 3 metre menzili pratik, dijital sensörümüz. Örnek picbasic programlama kodlarıyla.

5 Elektronik - 1 Tüm elektronik çeşitlerimiz için: Kod:PRO877 Kod:Çizkon PRO877 Kontrolör 16F877 Geliştirme Kartımız. Sumo Robotlar için de uygundur! Kod:Rokart Rokart Ver 3.2 Çizkon Ver.1 Ekonomik 3'lü Çizgi Sensörü Kod:PRO4550-USB Robotikte en çok kullanılan kontrol kartıdır. Kod:G3 PRO4550 Minisumo Kartı G3 Pan/Tilt Kumandası 18F4550 kullanan gelişmiş kartımız. Özel projeler için uygundur. Jimmy Jiblere özel tasarlanmış %100 yerli Jimmy Jib kumandamız. Kod: ARDUINO Arduino UNO, MEGA kontrolör kartları ve shieldleri için sitemizi ziyaret ediniz. Arduino Kartları ile projenizde sınırları kaldırın!

6 Elektronik - 2 Tüm elektronik çeşitlerimiz için: Kod:MTMXX3 Kod:MNYTKPCB Manyetik Sumo PCB Japon stili manyetik sumo robotlarda kullanabileceğiniz ana devrenin baskı devre kartıdır. Elektronik komponentsiz gönderilmektedir. Motor hızının tek yönde kontrolü için maksimum 3 Amperlik hız kontrol devresidir. Kod:MXN50/5 Kod:MTMXX15 Kod:MTMXX30 Maxon ADS50/5 Motor hızının tek yönde kontrolü için maksimum 15 Amperlik hız kontrol devresidir. Motor hızının tek yönde kontrolü için maksimum 30 Amperlik hız kontrol devresidir. İsviçre üretimi hassas hız kontrol cihazımız. Kod:JS2D Kod:JS3D 2D Joystick 3D Twist Joystick 2 eksenli X - Y hareketli joystick modelimiz. 3 eksenli X - Y ve twist hareketli joystick modelimiz. Kod:MJS1 Mini Joystick 2 eksenli ve butonlu joystick modelimiz.

7 Motorlar - 1 Tüm motor çeşitlerimiz için: Kod:KRONOS Kronos Motor Serisi Minisumo robotlarda dereceler kazandıran motorumuz Rpm hızlarındadır. Kod:TİTAN Kod:HEL1 TİTAN Motor Serisi Helios Dc Motor 37mm çaplı güçlü motor serimiz. Sumo Robotlar için uygundur. Kod:PROFAST Yüksek hızlı (24.500Rpm) 7.2V motor modelimiz. Kod:GM1 PROFAST Serisi RPM 12V 38 Rpm Motor Standart çizgi izleyen robot motorlarına göre 4 kat daha torklu, yüksek hızlı çizgi izleyen motorumuz ve 2000 Rpm Hızlarındadır. En iyi çizgi izleyen motorudur. Yüksek torklu, 12Vda 38 devir dakika (rpm) motor hızı verebilen motorumuzdur. Kod:STEP Kod:MXN2 Özel Step Motorlar Maxon Motorlar Bir çok çeşitte step motor için sitemizi ziyaret ediniz. 90 wattlık İsviçre malı özel üretim dc motorlar. 6mm motor milleri mevcuttur. Kod:FAUL1 Faulhaber Motorlar Alman malı kaliteli redüktörlü motorlar, yüksek tork isteyen projeler için uygun.

8 Motorlar - 2 Tüm motor çeşitlerimiz için: Kod:MITSUMI Yüksek çözünürlüklü encodera sahip redüktörlü dc motorumuz. Kod:JPNSC Kod:CM110 - CM60 Yüksek güç gerektiren projeler için 90 derece şaft çıkışlı dc motorumuz. Kod:PRTN1 Japan ServoCo Motor Optik encoderlı 12V 92 Rpm redüktörlü motorlar, uygun fiyatlı. Kod:KİNGPİN Proton Dc Motorlar Katalogumuzda yer alan en güçlü dc motor modelimizdir. Düşürme Oranları: - 23:1 (660 Rpm) - 13:1 (1000 Rpm) Uçtan uca uzunluk 12cm, çap 37mm'dir. Motor ağırlığı 333gr'dır. 6mm kesit çapında şaftı (motor mili) mevcuttur. Çalışma akımı 2 amper, zorlanma akımı 20 amperdir. Dc motor 100 watt gücündedir. Proton'un motor kısmında matkaplarda da kullanılan Mabuchi 550'lik motor kullanılmıştır. Kingpin Dc Motor 90 Derece çıkışlı dc motorumuz. RPM:

9 Tekerlekler Tüm tekerlek çeşitlerimiz için: Kod: NİTRO Kod:BLYT1 Kod:OMNİ1 NİTRO Tekerlek Çifti Mini sumo ve Çizgi izleyenler için uygundur.31mm çapında 2cm genişliğindedir. Kod: ARAT2 Arazi Tekerlekleği (Kaplinli) Büyük projeler için uygun, kendinden kaplinli kaliteli yumuşak lastiğe sahip arazi tekerleği. Kod: GROT 40mm Robot Tekerleği 3mm milli motorlara doğrudan bağlanabilir. Kaliteli yumuşak 30 shoreluk lastiğe sahip basit robot tekerleklerimiz. Bilya Tekerlek Hareketli projeler için destek tekerlekleri. Gövde 30mm çaplıdır.. Omni Tekerlekler Özel robot projelerinde kullanılmak için çok uygundur. Kod: SLT20-P Silikon Tekerlekler Maksimum sürtünmeye sahiptir. Derece alan bir çok robot projesinde bu tekerlekler kullanılmaktadır. Minisumo ve çizgi izleyen robotlar için ürettiğimiz robot tekerlekleridir. Lastik malzemesi shore 20 sertliğinde silikondur. İç Delik çapı 3mm dir. Tekerlek motor miline setuskul vidasıyla mekanik olarak bağlanmaktadır. Dış çap: 31 mm, Genişlik: 21mm Ağırlık: 60 gr (Lastik: 8 gr, Jant: 52 gr) 60Gr lık ağırlığıyla özellikle iki motorlu minisumo robotlar için mükemmel bir seçimdir. Bu tekerleğe uygun motor modellerimiz aşağıda yer almaktadır. (3 mm motor mili olan tüm modeller uygundur).türkiyede yalnızca bizde bulunan bir tekerlektir. Kullanım alanları Mini Sumo Robotlar Çizgi İzleyen Robotlar

10 Gövdeler Tüm gövde çeşitlerimiz için: Kod:XDRO Kod:FLINE XDRO Çizgi Gövdesi FLINE Çizgi Gövdesi Hızlı Çizgi İzleyenler içindir. Hızlı Çizgi İzleyenler içindir. Kod:MGOV Küçük projeler için uygun robot gövdemizdir. Basit projelerde kullanılabilir. Kod:OTTO OTTO Robot Gövdesi Yangın söndüren robotlar için yuvarlak gövdemiz. Özel Sumo Robot Tasarımları Pleksiglas ya da metalden CNC ve lazer kesim kullanarak size özel sumo robot gövdeleri tasarlayalım.iletişime geçiniz. Kod:REM GÖVDE REM Mini Sumo Gövdesi 3 Eksen CNCde işlenmiş özel robot gövdemiz. En yüksek kalitede mini sumo robotlar içindir. Kod:M1 GÖVDE M1 Mini Sumo Gövdesi Lazer Kesim üretim Metal Mini Sumo Gövdesi. Katlı tasarımlara uygundur. Sensör ve motor yerleri önceden delinmiştir.

11 Mekanik Tüm mekanik çeşitlerimiz için: Kod:MZ80AP Mz80 Sensöre uygun bağlantı aparatımız. Kod:AP12 Kod:KAPLİN 4mm ve 6mm delikli modellerimiz mevcuttur. Kod:AP25 12mm çaplı mikro motorları bu aparatla bağlayabilirsiniz. 25mm çaplı mikro motorları bu aparatla bağlayabilirsiniz. Kod:RLMN Değişik ebatlarda rulman ve mil tutucular için lütfen iletişime geçiniz. Kod:AP37 37mm çaplı mikro motorları bu aparatla bağlayabilirsiniz. Kod:Dişliler Sumo robot ya da özel projelerde kullanabileceğiniz hassas üretim 1 Modül bir çok dişli stoklarımızda mevcuttur. Sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

12 Robot Kitlerimiz Tüm robot kitlerimiz için: Kod:PREX Kod:CİGOR Kod:ICOX Engelden Kaçan Robot Kiti Çizgi İzleyen Robot Kiti Montajı basit, tüm malzemeleriyle çizgi izleyen robot seti. Montajı basit, tüm malzemeleriyle çizgi izleyen robot seti. ICOX Böcek Robot Küçük ve orta robot projeleri için uygun geliştirme kartı. Program desteği mevcuttur. Kod:FROG M inisumo robotlar için başlangıç düzeyindeki kitimiz. İlkokul öğrencileri için de uygun ve zevkli bir robot türü olan mini sumo robotlara Frog! kitiyle başlayabilirsiniz. Kit ile birlikte de montaj kılavuzu gönderilmektedir. Montaj aşamasında tornavida ve havya dışında hiç bir alet gerekmiyor ve montaj oldukça kısa sürüyor. Frog! Kitinden toplu alım için iletişime geçebilirsiniz. KOD:FLINEKIT Özel Kitler? Arduinolu Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kiti Arduino denetleyici ve özel malzemeler kullanan hızlı çizgi izleyen robot kitimiz. Proje ihtiyaçlarınıza göre bir çok özel kit hazırlayabilmekteyiz. İletişime geçiniz.

13 Notlar Diğer Çalışmalarımız Robotus firmamızda ürün satışı dışında bir çok farklı konuda da çalışmalar yapmaktayız. Kamera Kontrolü Reklam Çalışmaları Robotik Workshopları Özel Robot Projeleri Devre Tasarımı Mekanizma Tasarımı Otomasyon Projeleri Robotik Eğitimleri Referanslarımız Hacettepe Üniv. Odtü Robot Topluluğu Fırat Üniv. Kocaeli Üniv. Akdeniz Üni. İnönü Üniv. Bilkent Sdü Teknoloji Kulübü Bulut Elektromekanik Ltd. Gölcük EML YTÜROK Çanakkale 18 Mart Üni. İYTE İdilLAB Makina San. Arma Filtre Ltd. Şanlıurfa EML Best Tavukçuluk Ltd. Keskinler Elektronik Karabük Üniv. İTÜ Robotik Kulübü Gaziantep Üni. Tokat EML Kırklareli Üni. Adil Karaağaç EML Meteksan Ltd. Sakarya Üniversitesi Erzincan Üni. Aksaray Teknik ve EML Karabük Üniversitesi Zile EML Balıkesir EML. SANKO Vakfı Okulları Celal Bayar Üni. Düzce Üniv. İstanbul Üni. TED Okulları Creaore Creative Şarık Tara EML

14 Bize Ulaşın Size nasıl ulaşabilirim? Yerimiz İstanbul, Perpa Ticaret Merkezinde bulunmaktadır. Toplu taşıma ile gelmek isterseniz Metrobüsle Darülaceze durağında (Mecidiyeköyden sonraki 3. durak) inmeniz gerekmektedir. İndiğinizde solunuzda yer alan büyük bina Perpa Ticaret Merkezidir. Şişli İlçesinde yer almaktadır. Mağazamız 9. Katta bulunmaktadır. Özel aracınızla da gelebilirsiniz. Açık otopark mevcuttur. Teknik Destek Bu katalogda yer alan tüm ürünler hakkında tüm ayrıntılarıyla teknik bilgilere sahibiz ve ürünlerimizin arkasındayız. Elektronik kısımlar, programla ve mekanik hakkında herhangi bir teknik sorun için aramaktan çekinmeyiniz. Özel projeleriniz için de arayabilir ya da atabilirsiniz.. İletişim Adresimiz: Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:9 No:1521 Şişli - İstanbul Telefon:

Robotus ile Robotik Eğitimi

Robotus ile Robotik Eğitimi Robotik eğitimlerimizde amaç öğrencilerinizin robotiğe ilgilerini uyandırmak ve bilime yönelik çalışmalarını arttırmaktadır. Robotus ile Robotik Eğitimi www.robotus.net 2013 1 Robotus ile Robotik Eğitimi

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

Çizgi izleyen robotlar

Çizgi izleyen robotlar Çizgi izleyen robotlar Fırat Faris DEDE Önsöz-cük. Bu e-kitabı 2005 senesine yazmaya başladım. İlk planladığım somut bir kitap olarak raflara yerini almasıydı ama sonraki 5 sene boyunca yeterli önemi gösterip

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ MONTAJI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

Çizgi İzleyen Robot Tasarımı

Çizgi İzleyen Robot Tasarımı 04.08.2014 Teknoloji Fakültesi Çizgi İzleyen Robot Tasarımı Hazırlayan: Araş. Gör. Okan UYAR İçindekiler 1. Uygulamanın İçeriği... 1 2. Uygulamanın Hedefi... 1 3. Ön Bilgi... 1 3.1. Çalışma Prensibi...

Detaylı

ROBOT (SUMO, ÇİZGİ İZLEYEN, ALTI AYAKLI) MONTAJ KILAVUZU. ALTAŞ YAYINCILIK ve ELEKTRONİK TİC. LTD. ŞTİ.

ROBOT (SUMO, ÇİZGİ İZLEYEN, ALTI AYAKLI) MONTAJ KILAVUZU. ALTAŞ YAYINCILIK ve ELEKTRONİK TİC. LTD. ŞTİ. ROBOT (SUMO, ÇİZGİ İZLEYEN, ALTI AYAKLI) MONTAJ KILAVUZU ALTAŞ YAYINCILIK ve ELEKTRONİK TİC. LTD. ŞTİ. İnönü Cad. Faikbey Sokak No:11/B MALTEPE / İSTANBUL İnternet sitesi: www.altaskitap.com e-posta :

Detaylı

T.C. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ROBOT KOLU DENETİMİ

T.C. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi. Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ROBOT KOLU DENETİMİ T.C. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ROBOT KOLU DENETİMİ 210197 Abdullah YARIMBAŞ 210283 Ali ŞİMŞEK Doç. Dr. H. İbrahim OKUMUŞ Mayıs 2013 TRABZON

Detaylı

KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TASARIM ÇALIŞMASI

KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TASARIM ÇALIŞMASI KARADENIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TASARIM ÇALIŞMASI ÇİZGİ İZLEYEN ROBOT YUNUS EMRE BİÇER SEÇİL NUR SUCU 229066 243986 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALİ TRABZON BAHAR 2014 KARADENIZ

Detaylı

PLC KONTROLLÜ ASANSÖR EĞİTİM SETİ TASARIMI VE UYGULAMASI ÖZET DESIGN AND APPLICATION OF A PLC CONTROLLED ELEVATOR EDUCATION SET ABSTRACT

PLC KONTROLLÜ ASANSÖR EĞİTİM SETİ TASARIMI VE UYGULAMASI ÖZET DESIGN AND APPLICATION OF A PLC CONTROLLED ELEVATOR EDUCATION SET ABSTRACT Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi 23 (1-2) 86-94 (2007) http://fbe.erciyes.edu.tr/ ISSN 1012-2354 PLC KONTROLLÜ ASANSÖR EĞİTİM SETİ TASARIMI VE UYGULAMASI İlhami ÇOLAK a,*, Ramazan BAYINDIR

Detaylı

Uzaktan Robotik El Kontrolü

Uzaktan Robotik El Kontrolü T.C. KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Uzaktan Robotik El Kontrolü 228574 Hilal ALTUN 228598 Fulya AKDENİZ 228600 Neşe ÜNVER Yrd. Doç. Dr. Kadir

Detaylı

ÇĐZGĐ ĐZLEYEN OTONOM ĐSTĐFLEME ROBOTU LINE FOLLOWER WITH AUTONOMOUS HANDLING ROBOT

ÇĐZGĐ ĐZLEYEN OTONOM ĐSTĐFLEME ROBOTU LINE FOLLOWER WITH AUTONOMOUS HANDLING ROBOT ÇĐZGĐ ĐZLEYEN OTONOM ĐSTĐFLEME ROBOTU LINE FOLLOWER WITH AUTONOMOUS HANDLING ROBOT Taner AKKAN, Hakan ÇELĐK, Tolga OLCAY, Çağlar YILDIRIM, Hüseyin GÖKTÜRK, Orçun KALYONCU Dokuz Eylül Üniversitesi MYO,

Detaylı

Çizgi İzleyen Robot Yapımı ve Teknik Bilgiler

Çizgi İzleyen Robot Yapımı ve Teknik Bilgiler Çizgi İzleyen Robot Yapımı ve Teknik Bilgiler ÇİZGİ İZLEYEN ROBOT NEDİR? Çizgi izleyen robot belirli bir yolu otonom olarak takip edebilen robottur. Bu yol siyah zemin üzerinde beyaz renkte ya da beyaz

Detaylı

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası

BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası BiG X 600 / 700 / 850 / 1100 Kendi Yürür Silaj Makinası www.krone.de BiG X 1100 Dünyanın en güçlü silaj makinası Geniş görüş açılı konforlu kabin Mükemmel operatör konforu için joystick 1,078 hp ye kadar

Detaylı

Rıza GÜRBÜZ Çankırı Karatekin Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu rizagurbuz@karatekin.edu.tr

Rıza GÜRBÜZ Çankırı Karatekin Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu rizagurbuz@karatekin.edu.tr MEKATRONİK NEDİR VE TÜRKİYE DE MEKATRONİK EĞİTİMİ Rıza GÜRBÜZ Çankırı Karatekin Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu rizagurbuz@karatekin.edu.tr ÖZET Mekatronik eğitimi dünyada olduğu gibi ülkemizde de her

Detaylı

ürün haberi WIN2 Fuarında Ekstra Dağıtım 4. Salon A 190 No lu Standdayız

ürün haberi WIN2 Fuarında Ekstra Dağıtım 4. Salon A 190 No lu Standdayız ISSN 1307-3397 ŞUBAT 2010 YIL 4 SAYI 23 FABRİKA OTOMASYONU MOTOR VE SÜRÜCÜLER TEST VE ÖLÇÜM SENSÖRLER VE VERİCİLER HİDROLİK VE PNÖMATİK ENDÜSTRİYEL ELEKTRİK VE ELEKTRONİK VERİ EDİNİM PROSES VE KONTROL

Detaylı

Ditec Yüksek hızlı pvc kapılar. www.ditecentrematic.com

Ditec Yüksek hızlı pvc kapılar. www.ditecentrematic.com Ditec Yüksek hızlı pvc kapılar TR www.ditecentrematic.com Ditec hızlı esnek kapılar: bütün ihtiyaçları karşılayan eksiksiz bir Kendi kendini tamir edebilen yekpare brandalı kapılar Hızlı sarmal kapılar

Detaylı

TEZMAKSAN.COM DA MOBİL UYGULAMA BAŞLIYOR TEZMAK A.Ş., HAVACILIK SEKTÖRÜ LİDERİ MITSUI SEIKI NİN TİTANYUM İŞLEME SEMİNERİNE KATILDI DAHLİH TEN

TEZMAKSAN.COM DA MOBİL UYGULAMA BAŞLIYOR TEZMAK A.Ş., HAVACILIK SEKTÖRÜ LİDERİ MITSUI SEIKI NİN TİTANYUM İŞLEME SEMİNERİNE KATILDI DAHLİH TEN TEZMAKSAN.COM DA MOBİL UYGULAMA BAŞLIYOR TEZMAK A.Ş., HAVACILIK SEKTÖRÜ LİDERİ MITSUI SEIKI NİN TİTANYUM İŞLEME SEMİNERİNE KATILDI DAHLİH TEN MÜKEMMEL ÇÖZÜM: YENİ 5 EKSENLİ İŞLEME MERKEZİ DMX-320 Mustafa

Detaylı

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri

Mobil Hidrolik. Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri Mobil Hidrolik Yenilikçi Ürünler ve Sistem Çözümleri İçindekiler Giriş Parker Hannifin Corporation...3 Global Mobil Sistemler...4 Ürün Çözümleri...6 Katma Değerli Programlar...8 Teknoloji Merkezleri...9

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Türkiye de sanayi sektörüne teknoloji anlamında destek olan ürün arayışlarımız devam etmekle birlikte, satışı yapılmış olan tezgahlara

Detaylı

Ürünlere Genel Bakış 2013 / 2014

Ürünlere Genel Bakış 2013 / 2014 Ürünlere Genel Bakış 2013 / 2014 ÜRÜNLERE AİT BİLGİLER Sitemizi ziyaret edebilirsiniz ŞİMDİ YENİ www.leuze.com Şimdi online olarak kolayca Bilgileri keşfedin! www.leuze.com web sitemizde birkaç tıklama

Detaylı

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi

Clasimat. Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Otomatik Dikey (Asansörlü) Depolama Sistemi Clasimat; bir mekik ve ayırıcı / kaldırıcı bir mekanizma sayesinde ürünlerin giriş ve çıkışının otomatik

Detaylı

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr

www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr www.acpyapi.com.tr acp@acpyapi.com.tr VİZYON ACP YAPI ELEMANLARI on beş yılı aşkın sektör tecrübesi ile çağdaş yapı malzemeleri ve otomasyon sistemleri konusunda CE belgesi ve ISO sertifikalarına sahip

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Takım tezgahları, sanayi üretiminin temelidir. Bu sebeple ekonomik ömrü ortalama 20 yıl olan tezgahların verimli kullanılabilmesi tüm

Detaylı

KALITEDE ÖNCÜ LIDER KURULUŞ

KALITEDE ÖNCÜ LIDER KURULUŞ KALITEDE ÖNCÜ LIDER KURULUŞ 35 yıllık tecrübe GENEL KATALOG Otomasyon Sektöründe Lider Markalar Ramsey İmaj Teknik Elektrik Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. 1980 yılında İstanbul da Karaköy Şair Ziya

Detaylı

CNC TAKIM TEZGAHLARI ve CNC PROGRAMLAMA BALIKESİR 2012 ÖNSÖZ Balıkesir Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde verilmekte olan CNC tezgahlar dersi içeriğine uygun olarak hazırlanan bu ders notlarında

Detaylı

HIGHLIGHTS 2014. Başarıya götüren yenilikler

HIGHLIGHTS 2014. Başarıya götüren yenilikler HIGHLIGHTS 2014 Başarıya götüren yenilikler 2014'ÜN YILDIZLARI Başarıya götüren yenilikler Misyonumuz yenilikçi ve ilham veren çözümlerle gelişim sağlamaktır. Phoenix Contact ın yeni lojik röle sistemi

Detaylı

Saygıdeğer Sanayici Dostlarım, Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı

Saygıdeğer Sanayici Dostlarım, Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım, Sektör olarak otuz yılı aşkın süredir sizlerle beraber birçok zorlukları aşarak bugünlere geldik. Bundan sonra da tüm sektör

Detaylı

kalitede öncü kuruluş 32 yıllık tecrübe ravioli ürün grupları hokuyo ürün grupları tamagawa ürün grupları MERCOTAC ürün grupları Kbt ürün grupları

kalitede öncü kuruluş 32 yıllık tecrübe ravioli ürün grupları hokuyo ürün grupları tamagawa ürün grupları MERCOTAC ürün grupları Kbt ürün grupları kalitede öncü lider kuruluş 32 yıllık tecrübe Ramsey katalog 2012 ravioli ürün grupları hokuyo ürün grupları tamagawa ürün grupları MERCOTAC ürün grupları LTN ürün grupları marathon ürün grupları NİPPON

Detaylı

Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma

Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma Hänel Rotomat endüstriyel karuseller: Verimli depolama, optimize erişim zamanları, ergonomik malzeme taşıma Dünyayı harekete geçiren fikirler 2 13 1 15 9 8 12 11 16 7 10 5 14 6 3 4 Hänel Rotomat endüstriyel

Detaylı