Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Ocak Ayı Faaliyet Raporu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Ocak Ayı Faaliyet Raporu"

Transkript

1 Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Ocak Ayı Faaliyet Raporu Yayın Sağlama ve Sipariş İşlemleri Birimi ile Görme Engelliler Birimi Sıra No 1 Kullanıcılardan gelen yabancı dildeki kitapların sipariş bilgileri tamamlanmıştır. Kullanıcılardan gelen Türkçe kitapların sipariş bilgileri tamamlanmıştır Devam Eden Faaliyetler Yeni Başlayan Faaliyetler Diğer Faaliyetler Kullanıcılardan gelen yabancı dildeki kitapların sipariş bilgilerinin kontrol edilmesi devam etmektedir. Kullanıcılardan gelen Türkçe kitapların sipariş bilgilerinin kontrol edilmesi devam etmektedir. 015 yılında yapılması planlanan doğrudan temin için kitap isteklerinin düzenlenmesine başlanmıştır. Görme Engelliler Birimi için yeni seslendirilecek eserlerin belirlenmesine başlanmıştır. Ödünç verme bankosunda nöbet tutulmuştur. Ödünç verilen kitaplar İade alınan kitaplar 4 5 Bağış ve satın alınan kitapların fiyat belirleme ve source işlemleri tamamlanmıştır. Bağış ve satın alma yoluyla gelen kitapların manyetik bantları takılmıştır. Görme Engelliler Birimi için kitap seslendirilmiştir Saat Bağış ve satın alma yoluyla gelen kitapların manyetik bantlarının takılması devam etmektedir. Bağış ve satın alınan kitapların fiyat belirleme ve source işlemlerinin yapılması devam etmektedir. Görme Engelliler Birimi için kitap seslendirme işlemlerine devam edilmektedir.

2 Satın Alma Birimi Sıra No Devam Eden Faaliyetler Yeni Başlayan Faaliyetler Diğer Faaliyetler Yılı Yatırım Programı İzleme ve Değerlendirme Raporu düzenlenerek Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına gönderilmiştir. Transmak firmasıyla 015 yılı için renkli fotokopi makinası bakım sözleşmesi imzalanmıştır. Telefon ve faks faturaları için ödeme evrakları düzenlenmiş ve evraklar Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına gönderilmiştir. Yordam firmasıyla 015 yılı için otomasyon sistemi bakım sözleşmesi imzalanmıştır. Başkanlığımız tarafından yapılan 014/5990 nolu ihalenin işlemleri tamamlandığından dolayı firmalara kesin teminat mektupları iade edilmiştir. Gemini firmasıyla 015 yılı için güvenlik sistemi bakım sözleşmesi imzalanmıştır.

3 Taşınır Kayıt ve Kontrol Birimi Sıra No Devam Eden Faaliyetler Yeni Başlayan Faaliyetler Diğer Faaliyetler yılı, Yıl sonu raporları hazırlanmıştır. Meslek Yüksek Okullarına Kitap gönderilecektir. 015 Yılı için Personel talepleri doğrultusunda belirlenen ihtiyaçlar dahilinde İdari Mali İşler Daire Başkanlığı ndan Sarf Malzeme isteği yapılmıştır. 0 Kalem 150 grubu Talep edilen 150 ve 55 grubu malzemelerin karşılanması durumunda personele dağıtımları yapılacaktır. 015 Yılı için Personel talepleri doğrultusunda belirlenen ihtiyaçlar dahilinde İdari Mali İşler Daire Başkanlığı ndan Demirbaş grubu malzeme isteği yapılmıştır. 10 kalem 55 grubu

4 Kataloglama ve Sınıflama Birimi Sıra No 1 Kitapların katalog ve tasnifi yapılmıştır. Kataloglanan kitapların kapak görüntüleri sisteme eklenmiştir Devam Eden Faaliyetler Bağış kitapların kataloglama ve fiyat tespiti devam etmektedir. Mengen Meslek Yüksekokulu kütüphanesinin düzenleme işlemleri devam etmektedir. Yeni Başlayan Faaliyetler Bağış kitapların fiyat tespiti işlemine başlanmıştır. Mengen Meslek Yüksekokulu kitaplarının kataloglama ve sınıflama işlemlerine başlanmıştır.. Diğer Faaliyetler 4 5 İşlemleri biten kitapların barkod ve etiketleri çıkartılarak yapıştırılmıştır Sesli kitapların kataloglama işlemleri yapılmıştır. Bağışlanan kitaplara ait teşekkür mektubu yazılmıştır Kitap kapak görüntülerinin sisteme aktarılması işlemi devam etmektedir. 6 7 Bağış kitapların fiyat tesbiti yapılarak, source bilgileri yazılmıştır Mengen Meslek Yüksekokulu na bağışlanan kitapların bilgileri sisteme aktarılmıştır

5 Elektronik Kaynaklar Birimi Sıra No 1 İdari bakımdan Sağlık Bakanlığına, Akademik bakımdan üniversitemize bağlı olan AİBÜ İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile AİBÜ İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin, EKUAL- Üniversiteler veritabanlarına erişim sağlayabilmeleri için, TUBİTAK ULAKBİM ile elektronik ortamda yazışmalar yapıldı. Devam Eden Faaliyetler Veritabanlarına erişimde sorun yaşayan kullanıcılara yüz yüze, e-posta ve telefon yoluyla destek verilmeye devam edilmektedir. Yeni Başlayan Faaliyetler Diğer Faaliyetler Ödünç Verme Biriminde öğle ve akşam nöbeti tutuldu. 014 yılı Elektronik Kaynaklar Birimi Faaliyet Raporu hazırlandı. 8 Veritabanı firmalarının deneme erişimi için talepleri alınmaya ve web sayfasında deneme veritabanları erişimi sağlamaya yönelik çalışmalar devam etmektedir. Danışma Kaynakları ve Süreli Yayınlar Birimine destek verildi.

6 Kütüphane web sayfamızda Abone Veritabanları (Tıp) sekmesi içinde yer alan Türkiye Atıf Dizini'ne ait metnin değiştirilmesi ve aynı ibarenin, Üniversitemiz toplu mail listesi yoluyla duyurulması için, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birimi ile elektronik ortamda yazışmalar yapıldı. Kullanıcılarımızdan gelen veritabanı üyeliği talepleri ile ilgili bilgilendirme yapılmaya devam edilmektedir. 4 5 Veritabanlarına erişimde sorun yaşayan kullanıcılara yüz yüze, e-posta ve telefon yoluyla destek verildi. Kullanıcıların, elektronik ortamda bulunan makale talepleri karşılandı. 1 Enstitülerden ve Fakültelerden gelen eğitim taleplerini karşılamak ve elektronik kaynakların kullanımını artırmak amacıyla veritabanı eğitimleri planlanmaya devam edilmektedir. Üniversite Açık Erişim ve Kurumsal Akademik Arşiv Sistemi kurulumu ve veri aktarımı ile ilgili çalışmalara devam edilmektedir. 6 Ithenticate programına kullanıcılar kayıt edildi.

7 7 Çeşitli konularda gelen mailler cevaplandırıldı Yapılması planlanan yeni kütüphane binası için donanımsal ve yazılımsal ürün kullanımı, mobilya ve dekorasyon alanlarında detaylı analiz çalışması yapıldı. AİBÜ Açık Erişim ve Kurumsal Akademik Arşiv Politikası'nın, KDDB web sayfamızda yer alan KÜTÜPHANEMİZ sekmesi altında yayınlanması için, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birimi ile elektronik ortamda yazışmalar yapıldı. Ayrıca, AİBÜ Açık Erişim ve Kurumsal Akademik Arşiv Politikası; YÖK Açık Erişim Web sayfasına eklendi.

8 Ödünç Verme Birimi Sıra No Devam Eden Faaliyetler Yeni Başlayan Faaliyetler Diğer Faaliyetler 1 Ödünç verilen kitap 1446 Ödünç verme işlemleri devam ediyor. Kısmi zamanlı çalışan öğrencilerin puantajlarının hazırlanıp, Başkanlığa gönderilmesi İade alınan kitap 51 Yeni kayıt yapılan okuyucu sayısı 9 İade alma işlemleri devam ediyor. Yeni kayıt işlemleri devam ediyor. Okuyucuya giden maillerin kontrolleri ve ayırtma kitapların kontrolleri Kısmi zamanlı çalışan öğrencilerin geliş-gidişlerinin takip edilmesi 4 Üniversitemizden çıkış alan okuyucu sayısı 81 Çıkış alma işlemleri devam ediyor. Raf düzenlemesinin kısmi zamanlı çalışan öğrencilere yaptırılması 5 ANKOS-KİTS Ödünç Verilen ve Ödünç Alınan Kitap Sayısı 4 ANKOS-KİTS Ödünç Verme ve Alma işlemleri devam ediyor. Yıpranmış kitapların takibi ve bakımı 6 Kontrollerde eksik çıkan toplam kitap sayısı 460 adet Envanter sayımı sonucunda raf tarama işlemi yapılmaktadır. Cilde gönderilen kitaplar gelmiştir, kontrolleri yapılmaktadır. 7 Sayım sonucunda bulunan ve sayım modülüne manuel olarak eklenen kitap sayısı 50 adet Geri kalan 14 kitabın işlemleri devam etmektedir. Ödünç Verme Birimi envanter sayım işlemi tamamlanmıştır, envanter kontrolü yapılmaktadır.

9 8 Daha önceki kontrollerde kayıp olarak kaydı tutulan kitap sayısı 76 adet

10 Danışma Kaynakları ve Süreli Yayınlar Birimi Sıra No Devam Eden Faaliyetler Yeni Başlayan Faaliyetler Diğer Faaliyetler 1 Enstitülerden gönderilen yüksek lisans ve doktora tezlerinin kataloglanması tamamlanmıştır. İç ödünç ve kullanım istatistikleri tutulmuştur. (18 adet) (Fotokopi : 9 adet) (Okuyucu sayısı : 9 kişi) Sistemde geçmiş yıllara ait süreli yayınların, katalog bölümündeki kayıtlarının gözden geçirilerek standart oluşturacak şekilde eksikliklerinin ve hatalarının düzeltilmesi devam etmektedir. Enstitülerden gelen tezlerin kataloğa girişinin yapılmasına devam edilmektedir. Danışma Kaynakları ve Süreli Yayınlar salonundaki ciltli dergilerin ve danışma kaynaklarının her yıl düzenli olarak yapılan sayım işlemleri tamamlanmıştır. Kataloglanan süreli yayınların içindekiler sayfası taranıp sisteme aktarılmıştır. (154 adet) Kullanıcılara araştırma yöntemleri ve katalog tarama hakkında yardımcı olunmaktadır. 4 Otomasyon sistemindeki kayıtlarının gözden geçirilmesi ve belirlenen hataların düzeltilmesinin bir kısmı tamamlanmıştır. (180 adet) Satın aldığımız ve bağış olarak gelen süreli yayınlar elektronik ortama kaydedilmeye devam edilmektedir. 5 Abonesi olduğumuz gazeteler alfabetik düzende raflara yerleştirilmiştir. (79 adet) İç ödünç ve kullanım istatistiklerinin tutulmasına devam edilmektedir. 6 Koleksiyonumuzda bulunmayan, açık erişimi olan süreli yayınlar kataloglanarak elektronik ortamı erişime açıldı. (1 adet) Süreli yayınlar dermesinin zenginleştirilmesi için yeni yayınların takibi yapılmaktadır.

11 7 Satın aldığımız ve bağış olarak gelen süreli yayınlar otomasyona kaydedilerek alfabetik düzende raflara yerleştirildi. (140 adet) Satın aldığımız ve bağış olarak sağlanan süreli yayınların eksik sayılarının tamamlanmasına devam edilmektedir. 8 Bağış ve satın alma yoluyla sağlanan süreli yayınların eksik sayıları ilgili firmalardan istenmiştir. (4 adet) Süreli Yayınlar ve Danışma Kaynakları salonunda verilen hizmetler ve kullanılan kaynaklar bağlamında tutulan istatistiklerin hazırlanması devam etmektedir. 9 Süreli Yayınlar ve Danışma Kaynakları salonunda kullanıcılara araştırmalarında yardımcı olunmaya ve fotokopi için iç ödünç işlemlerine devam edilmektedir. 10 Otomasyona kaydedilen süreli yayınların içindekiler sayfası taranıp sisteme aktarılması devam etmektedir. 11 Danışma kaynakları, süreli yayınlar ve tezlerin raf okumasının ve fiziki kontrollerinin yapılması; günlük gazetelerin tasniflenerek raflara yerleştirilmesi devam etmektedir.

12 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birimi Sıra No Devam Eden Faaliyetler Yeni Başlayan Faaliyetler Diğer Faaliyetler 1 Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı 014 yılı Faaliyet raporu tamamlanarak, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığına teslim edilmiştir. Kullanıcılara kütüphane hizmetleri, veritabanları, araştırma ve katalog tarama ile ilgili konularda bilgilendirme yapılmaya devam edilmektedir. 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri için hazırlıklar yapılmaya başlanmıştır. Ödünç verme biriminde çalışmalara yardımcı olunmuştur. Kütüphane kullanımı ve hizmetlerini değerlendirmeye yönelik Kullanıcı Memnuniyeti Anketi hazırlıkları tamamlanmıştır. Aylık birim faaliyet raporları, yeni gelen kitapların fotoğrafları ve gerekli duyurular periyodik olarak Kütüphane web sitesine eklenmeye devam edilmektedir. 014 yılına ait TÜİK Raporu hazırlıklarına başlanmıştır. Kullanıcılara e-posta yoluyla ve web sayfamız üzerinden AİBÜ Açık Erişim ve Kurumsal Akademik Arşiv Politikası hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Kütüphane kaynakları, kullanımı ve hizmetlerine ilişkin oryantasyon, eğitim ve tanıtım faaliyetlerine devam edilmektedir. Kütüphane işleyişi ve kullanım bilgilerine ait istatistikler düzenlenerek Üniversite web sitesi Kütüphane İstatistikleri bölmesine eklenmeye başlanmıştır.

13 4 Kütüphane web sitesinde abone olunan veritabanları listesi düzenlenerek gerekli güncellemeler yapılmıştır. 47 adet Sosyal medya kanallarıyla kütüphane hakkında güncel duyurular ve bilgilendirmeler yapılmaya devam edilmektedir. 5 Ocak ayı birim faaliyet raporları ve KDDB Aylık çizelgesi düzenlenerek Kütüphane web sayfasına eklenmiştir. 11 adet Danışma Kaynakları ve Süreli Yayınlar salonunda kullanıcılara araştırmalarında yardımcı olunmaya, telefon yoluyla gelen sorular yanıtlanmaya ve bilgilendirme yapılmaya devam edilmektedir. 6 Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığında Aday memur olarak görev yapan ve Temel Eğitimini tamamlayan personelin Hazırlayıcı Eğitim Sınav işlemleri tamamlanmıştır. kişi Kütüphane web sayfasında bulunan Yeni Gelen Kitaplar bölümü güncellenmiştir. 10 adet 7

14 Kütüphane web sayfasında Ocak ayı Ayın Dergisi bölümü güncellenmiştir. 8 1 adet 9 Kütüphane web sayfasında ve sosyal medya kanallarında işleyiş ve çalışmalar hakkında bilgilendirmeler ve duyurular yapılmıştır. Personel hareketlerindeki değişiklikler düzenlenerek güncellenmiştir. 10 Danışma Kaynakları ve Süreli Yayınlar salonunda kullanıcılara katalog taramada ve araştırmalarında yardımcı olunmuştur. Kütüphaneye gelen öğrencilere ve personele kütüphane hizmetleri hakkında bilgi verilmiştir.

15 11 Kütüphaneciye Sorun bağlantısına başvuran kullanıcılara gerekli bilgilendirme yapılmıştır. adet 1 İç ödünç ve fotokopi kullanım istatistikleri tutulmuştur. 18 adet 1 Halkla İlişkiler ve Tanıtım Birimi 014 yılı Faaliyet Raporu hazırlanmıştır.

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRESİ BAŞKANLIĞI 2011 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU BARTIN 1 ÖNSÖZ İnsanlarla bilgi kaynakları arasında verimli bir ilişkiyi sağlamak amacıyla

Detaylı

TC. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı Birim Görev Tanımları

TC. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı Birim Görev Tanımları Kütüphane Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı 111: Birimi Birimin Temel Görevi KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanlığı nın temel görevi; Yükseköğretim Kurumları

Detaylı

Şef PERSONEL BİRİM GÖREV VE YETKİLERİ

Şef PERSONEL BİRİM GÖREV VE YETKİLERİ Şef 1 PERSONEL BİRİM GÖREV VE YETKİLERİ Daire Başkanı 2 Oya ÖZBAY 0 (434) 222 0000-1201 oozbay@beu.edu.tr 124 sayılı Yükseköğretim Üst Kuruluşları ile Yükseköğretim Kurumlarının İdari Teşkilatı Hakkında

Detaylı

2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRESİ BAŞKANLIĞI 2014 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU 19.01.2015 BARTIN İÇİNDEKİLER Üst Yönetici Sunuşu I. GENEL BİLGİLER A. Misyon ve Vizyon

Detaylı

MERKEZ KÜTÜPHANE TARİHÇESİ (1)

MERKEZ KÜTÜPHANE TARİHÇESİ (1) MERKEZ KÜTÜPHANE TARİHÇESİ (1) Üniversitemiz, 1 Mart 2006 yılında İnönü Üniversitesi, Harran Üniversitesi ve Gaziantep Üniversitesinden ayrılarak Adıyaman Üniversitesi olarak kurulmuştur. Aynı yıl içerisinde

Detaylı

T. C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 30.12.2014 KAVAKLI KAMPÜSÜ KIRKLARELİ

T. C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 30.12.2014 KAVAKLI KAMPÜSÜ KIRKLARELİ T. C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 30.12.2014 KAVAKLI KAMPÜSÜ KIRKLARELİ 1 İÇİNDEKİLER BİRİM YÖNETİCİSİNİN SUNUŞU... 4 I- GENEL BİLGİLER...5

Detaylı

İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER. 1 STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞMALARINDA UYGULANAN YÖNTEMLER. 3 TARİHÇE. 5 MEVZUAT. 5 ORGANİZASYON ŞEMASI. 6 PAYDAŞ ANALİZİ.

İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER. 1 STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞMALARINDA UYGULANAN YÖNTEMLER. 3 TARİHÇE. 5 MEVZUAT. 5 ORGANİZASYON ŞEMASI. 6 PAYDAŞ ANALİZİ. İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞMALARINDA UYGULANAN YÖNTEMLER... 3 TARİHÇE... 5 MEVZUAT... 5 ORGANİZASYON ŞEMASI... 6 KÜTÜPHANE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI... 6 PAYDAŞ ANALİZİ...

Detaylı

T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI STRATEJİK PLANLAMA ÇALIŞMALARI (2012-2016) 11.01.2011 KAVAKLI KAMPUSU-KIRKLARELİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

Detaylı

KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI İçindekiler SUNUŞ... 2 I- GENEL BİLGİLER... 3 A. Misyon ve Vizyon... 3 1. Misyon (Özgörev);... 3 2. Vizyon (Özgörüş);... 3 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU

GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon.. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... 6 I.A. MİSYON VE VİZYON... 6 I.A.1.MİSYON... 6 I.A.2.VİZYON... 6 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 7 I.B.1. YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ GÖREVLERİ...

Detaylı

KÜTÜPHANE ve DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI FAALİYET RAPORU

KÜTÜPHANE ve DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI FAALİYET RAPORU KÜTÜPHANE ve DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2012 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I- GENEL BİLGİLER A- Misyon ve Vizyon.. B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C- İdareye İlişkin Bilgiler....

Detaylı

KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 YILI BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI FAALİYET RAPORU İçindekiler I. GENEL BİLGİLER... 1 A. MİSYON, VİZYON VE DEĞERLER... 1 A.1. Misyon... 1 A.2. Vizyon... 1 A.3.

Detaylı

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 FAALİYET RAPORU

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 FAALİYET RAPORU BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI 2014 FAALİYET RAPORU İçindekiler 1.GENEL BİLGİLER... 3 1.1 Misyon ve Vizyon:... 3 1.2 Yetki, Görev ve Sorumluluklar:... 3 1.3. Birime İlişkin Bilgiler:... 4 1.3.1 Teşkilat

Detaylı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT 2013 YILI EYLEM PLANI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT 2013 YILI EYLEM PLANI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT YILI EYLEM PLANI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI EYLEM PLANI TBMM BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI EYLEM PLANI Bir Projem Var Bir

Detaylı

E.4.2.3. Engelli İdari Personelin Hizmet Sınıflarına Göre Dağılımı... 10 E.4.2.4. İdari Personelin Eğitim durumu... 10 E.4.2.5.

E.4.2.3. Engelli İdari Personelin Hizmet Sınıflarına Göre Dağılımı... 10 E.4.2.4. İdari Personelin Eğitim durumu... 10 E.4.2.5. İçindekiler I. GENEL BİLGİLER... 1 A. MİSYON, VİZYON VE DEĞERLER... 1 A.1. Misyon... 1 A.2. Vizyon... 1 A.3. Değerler... 1 B. AMAÇ VE HEDEFLER... 2 C. TEMEL POLİTİKA VE ÖNCELİKLER... 2 D. YETKİ, GÖREV

Detaylı

T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı MERKEZ KÜTÜPHANE TANITIM BROŞÜRÜ

T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı MERKEZ KÜTÜPHANE TANITIM BROŞÜRÜ T.C. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı MERKEZ KÜTÜPHANE TANITIM BROŞÜRÜ Rektör Prof. Dr. Osman TEKİNEL Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nafi BAYTORUN (Kütüphaneden

Detaylı

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2011 FAALİYET RAPORU SUNUŞ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı 2011 Yılı Faaliyet Raporu, misyon ve vizyonumuzu paylaşmak; yetki,

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... 5 I.A. MİSYON VE VİZYON... 5 I.A.1.MİSYON... 5 I.A.2.VİZYON... 5 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 5 I.B.1. YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ GÖREVLERİ...

Detaylı

T.C. KARABAĞLAR BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. KARABAĞLAR BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ T.C. KARABAĞLAR BELEDİYESİ BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ PERSONEL DURUMU MÜDÜR(Memur) 1 MÜHENDİS(Memur) 1 İDARİ PERSONEL(Memur) 2 SÖZLEŞMELİ MEMUR 1 ŞİRKET ELEMANI 22 İŞÇİ 1 BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜNÜN GÖREV, YETKİ

Detaylı

T.C. PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ (Bu Yönerge, 16.05.2013 tarih ve 2013/03 sayılı Üniversite Senatosunda kabul edilmiştir.

T.C. PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ (Bu Yönerge, 16.05.2013 tarih ve 2013/03 sayılı Üniversite Senatosunda kabul edilmiştir. T.C. PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE YÖNERGESİ (Bu Yönerge, 16.05.2013 tarih ve 2013/03 sayılı Üniversite Senatosunda kabul edilmiştir.) BİRİNCİ BÖLÜM GENEL HÜKÜMLER Amaç MADDE 1- Bu yönerge, Piri Reis

Detaylı

T.C. DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Misyon

T.C. DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Misyon T.C. DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak, Tanımlar ve Misyon Amaç Madde 1 (1) Bu Yönergenin amacı; Dicle Üniversitesi

Detaylı

Birim. Faaliyet Raporu. Bu rapor Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı nın 2013 yılındaki faaliyetlerini kapsamaktadır.

Birim. Faaliyet Raporu. Bu rapor Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı nın 2013 yılındaki faaliyetlerini kapsamaktadır. Birim 2013 Faaliyet Raporu Bu rapor Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı nın 2013 yılındaki faaliyetlerini kapsamaktadır. KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 2013 YILI BİRİM FAALİYET RAPORU

Detaylı

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ 2004-2005 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ 2004-2005 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ 2004-2005 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU ISPARTA Şubat 2006 Derleme : Süleyman Demirel Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Bilgi Edinme Birimi ISPARTA -2-

Detaylı

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ 2011 YILI İDARE FAALİYET RAPORU Nisan 2012 I.GENEL BİLGİLER..1 A. Misyon ve Vizyon... 1 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar... 2 C. İdareye İlişkin Bilgiler... 4 1- Fiziksel

Detaylı

HARCAMA YETKİLİSİNİN SUNUŞU

HARCAMA YETKİLİSİNİN SUNUŞU HARCAMA YETKİLİSİNİN SUNUŞU Bir koro şarkıcısının nota defterini düşürerek önemli yerlerini not ettiği kâğıtların etrafa saçılması; ofis masalarının en önemli parçalarından biri haline gelen post-it fikrinin

Detaylı

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı Toplam materyal sayısı 01.02.2012 tarihine göre Kitap 51 833 Ders kitap 22 611 Tez 408 Kitap dışı materyaller - 367

Detaylı

5.KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI

5.KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI 5.KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI a) Yönetim : Daire Başkanı : Şeref AKBEN Sağlama Bölümü: Filiz KAPLAN Kütüphane Servisi: Memur Güray YILMAZ Kataloglama ve Sınıflama Bölümü : Okutman Mehmet

Detaylı

İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER...

İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... İÇİNDEKİLER I-GENEL BİLGİLER... 4 I.A. MİSYON VE VİZYON... 4 I.A.1.MİSYON... 4 I.A.2.VİZYON... 4 I.B. YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR... 5 I.B.1. YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ GÖREVLERİ... 5 I.B.2. ÜNİVERSİTE

Detaylı

2013 YILI 1.DÖNEM BİRİM FAALİYET RAPORU

2013 YILI 1.DÖNEM BİRİM FAALİYET RAPORU Bilgi İşlem Daire Başkanlığı 2013 YILI 1.DÖNEM BİRİM FAALİYET RAPORU İçindekiler I- GENEL BİLGİLER 3 A. Misyon ve Vizyon 3 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar 3 C. İdareye İlişkin Bilgiler Hata! Yer işareti

Detaylı