2)ÇEVRE PROJELERİ. bilinçlendirme çalışmaları yapmaları ve öğrencilerin çevre konusunda duyarlılıklarının sağlanması amaçlanmaktadır.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "2)ÇEVRE PROJELERİ. bilinçlendirme çalışmaları yapmaları ve öğrencilerin çevre konusunda duyarlılıklarının sağlanması amaçlanmaktadır."

Transkript

1 2)ÇEVRE PROJELERİ a)ekolojik Çevre Projeleri PROJE KONUSU: ÇEVRE PROJE ADI: ÇEVKO VAKFI Çevre Eğitimini Yaygınlaştırma Çalışması PROJE PAYDAŞLARI: ÇEVKO Doğuş Üniversitesi İlköğretim Okulları PROJE KONTENJANI: 10 PROJE DANIŞMANLARI: Seçil AVCI PROJE SUPERVİZÖR İHTİYACI:1 PROJE HEDEFLERİ: Projede görev alacak öğrencilerin, - Çevre koruma ve geri dönüşüm hakkında bilgilendirilmeleri ve daha bilinçli olmaları, - Bireysel olarak yaşadıkları bölgeden başlayarak çevrenin korunmasına katkıda bulunmaları, - Doğanın korunması konusunda duyarlılıklarının artırılarak, sürekliliği olan bir bilinç kazanmaları amaçlanmaktadır. Hayata geçirilecek bu projeler aracılığıyla; - Bölgede bulunan ilköğretim okullarında çevre koruma ve geri dönüşüm hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapmaları ve öğrencilerin çevre konusunda duyarlılıklarının sağlanması amaçlanmaktadır. PROJE ETKİNLİKLERİ: - ÇEVKO yetkilileri tarafından öğrencilerimize eğitim verilerek çevre koruma, atıkların ayrıştırılması, geri dönüşüm bilincinin uyandırılması gibi konular vurgulanacaktır.

2 - Eğitimin ilk günü sözel ve sunum şeklinde olup, ikinci gününde arıtma tesislerine gidilerek öğrencilerin yakından gözlem yapmaları sağlanacaktır. - Eğitim sonrasında proje öğrencileri, eğitim kurumlarında verecekleri eğitimin ön çalışmasını ÇEVKO yetkililerine yaparak, bu konudaki yetkinlikleri onaylanacaktır. - Eğitimleri tamamlanan öğrencilerimiz ÇEVKO anlaşmalı yönlendirilmiş oldukları ilköğretim okulu öğrencilerine almış oldukları eğitimi aktaracaklardır. - Yürütülen bu proje kapsamın hem kendi öğrencilerimizin hem ilköğretim öğrencilerinin çevre koruma ve geri dönüşüm gibi konularda bilgilendirilerek daha duyarlı olmaları hedeflenmektedir. PROJE TAKVİMİ: TDP 101 (Güz Dönemi) - 26 Kasım-30 Kasım: Projede yer alan öğrencilerin dernek hakkında bilgilendirilmeleri - 03 Aralık- 21 Aralık: Dernek eğitimleri ve saha çalışmaları uygulaması - 24 Aralık- 28 Aralık: Ara rapor teslim Aralık- 04 Şubat: Ara Tatil TDP 102 (Bahar Dönemi) - 4 Şubat - 18 Mayıs: Saha çalışmalarına devam edilecek Mart- 22 Mart: Ara rapor teslim Nisan-04 Mayıs: Bahar Tatili - 13 Mayıs- 18 Mayıs: Final raporu teslimi.

3 PROJE KONUSU: ÇEVRE PROJE ADI: TURMEPA Deniz Temiz Derneği Mavi Çözüm Platformu Büyülü Mavi Takı Tasarım Yarışması PROJE PAYDAŞLARI: TURMEPA, Doğuş Üniversitesi M.E.B. na bağlı ilköğretim okulları PROJE KONTENJANI: 27 PROJE DANIŞMANI: Başak Cansu AKÇELİK PROJE SÜPERVİZÖR İHTİYACI: 2 Kişi PROJE HEDEFLERİ: Projede görev alacak öğrencilerin; - TURMEPA derneğinin yürüttüğü faaliyetlere destek olarak denizlerin temizlenmesi, daha fazla kirletilmesinin önlenmesi, denizlerin çevresel ve ekonomik değerinin korunmasına katkıda bulunmaları, - TURMEPA nın vereceği ekolojik içerikli eğitimleri ilköğretim okulları ve liselerdeki öğrencilere aktarmak suretiyle denizlerdeki kirlilik ve çevre sorunlarına, doğadaki canlıların korunmasına dikkat çekme konusundaki çalışmalara destek olmaları, - Bu sayede gerekli duyarlılığı kazanmaları ve üniversitemizde ileriye dönük Çevre ve Doğa Kulübü kurulması için alt yapı hazırlanması konusunda çalışma başlatmaları amaçlanmaktadır. Hayata geçirilecek bu projeler aracılığıyla; - Gönüllü öğrencilerin, ilköğretim ve lise öğrencilerine aktaracakları eğitimler ile çevre ve denizlerin temiz tutulmasına yönelik çalışmaların ve bu bağlamda gönüllülüğün yaygınlaştırılacağı, - Öğrencilerin aktif rol alacakları çeşitli aktiviteler ile denizlerin kirletilmesi nedeniyle tükenmeye yüz tutan canlı türlerine dikkat çekilerek, bu konuda bilinç düzeyinin arttırılacağı öngörülmektedir.

4 PROJE ETKİNLİKLERİ: Deniz Temiz Eğitim Gönüllülüğü Çalışması - 10 öğrenci tarafından yürütülecektir. - Projede yer alacak öğrencilerimiz, proje süresince belirli aralıklarla TURMEPA nın yürüttüğü faaliyetler konusunda genel bir eğitim alacaklardır. (Eğitimler teorik olmaktan çok uygulamaya yönelik olacaktır.) - Gönüllü öğrenciler, denizlerin ekolojik yapısı, denizlerdeki biyolojik çeşitliliğin korunması ve temiz deniz konularında aldıkları eğitimler doğrultusunda ilköğretim okulları ve liselerde eğitim gönüllülüğü çalışmalarında aktif rol üstleneceklerdir. - Eğitim gönüllüğü çalışması, öğrencilerimizin dernek yetkililerinden alacakları eğitimi, TURMEPA ve M.E.B. arasındaki protokol kapsamında belirlenen ilköğretim okulları ve liselerde vermeleri şeklinde gerçekleştirilecektir. Araştırma ve Tanıtıma Destek Çalışması - 7 öğrenci tarafından yürütülecektir. - Gezici sualtı sergilerinde ve belirli dönemlerde doğada çözünebilen ürünlerin tanıtılmasına yönelik düzenlenen, (takvimi ve yeri) TURMEPA tarafından belirlenecek fuarlarda görev alacaklardır. - Çalışmaların araştırma ayağını yürütme konusunda gönüllü olan öğrenciler, eğitim materyallerinin geliştirilmesi üzerine araştırma faaliyeti yürüteceklerdir. Bu kapsamda eğitim seminerlerinde ne gibi farklı tekniklerin (drama vb.) uygulanabileceği konularına yönelik araştırma ve geliştirme çalışmaları yapacaklardır. UNESCO standartlarının, duyuruların iletilmesi vb. konularda ofis içi çalışmalara destek vereceklerdir. - Dernek tarafından düzenlenecek çeşitli seminer ve organizasyonlarda iş takibi, teknik destek vb. konularda görev üstleneceklerdir. - Yeni medya danışmanlığı yani sosyal ağlar üzerinden hedef kitleye yönelik dernek etkinliklerinin uzaktan tanıtımı konusunda yürütülen çalışmalarda sorumluluk almak isteyen gönüllüler bu alanda da tecrübe edinme fırsatı bulabileceklerdir. Mavi Çözüm Platformu - 10 öğrenci tarafından yürütülecektir. - Turmepa nın düzenlediği Mavi Çözüm Platformunda görev alacak öğrenciler, kongreye hazırlık aşamasında yardım olacaklardır. Kongre katılımcılarıyla kontak kurma, mekânın hazırlanması ve içerik oluşturma konularında kuruma destek olacaklardır.

5 UYGULAMA ALANI: - Proje, süpervizör eşliğinde ve TURMEPA nın Nakkaştepe ofisinde, gezici sualtı sergilerinde, çeşitli fuarlarda, ilgili ilköğretim okullarında ve liselerde yürütülecektir. PROJE TAKVİMİ: TDP 101 (Güz Dönemi) - 26 Kasım-30 Kasım: Projede yer alan öğrenciler dernekten saha süreciyle ilgili bilgi alacaklar. - 3 Aralık- 21 Aralık: Dernek ile işbirliğinde saptanan yerlerde aktif saha çalışmaları yürütülecek Aralık- 28 Aralık: Ara rapor teslim Aralık- 04 Şubat: Ara Tatil TDP 102 (Bahar Dönemi) - 4 Şubat 18 Mayıs: Saha çalışmalarına devam edilecek Mart- 22 Mart: Ara rapor teslim Nisan- 04 Mayıs: Bahar Tatili - 13 Mayıs- 18 Mayıs: Final raporu teslimi.

6 b)hayvan Hakları Konulu Projeler PROJE KONUSU: ÇEVRE / HAYVAN PROJE ADI: YHS (Yaşam Hakkına Saygı, Gönüllü Hayvan Korumacılığı) PROJE PAYDAŞLARI: YHS Derneği, Ataşehir Hayvan Barınağı, Doğuş Üniversitesi PROJE KONTENJANI: 23 PROJE DANIŞMANI: ÇAĞLA UNGUN PROJE SÜPERVİZÖR İHTİYACI: 2 Kişi. PROJE HEDEFLERİ: Projede görev alacak öğrencilerin; - Hayvan hakları konusunda duyarlılık geliştirmeleri, - Modern kent ortamındaki hayvanların yaşam koşulları hakkında bilgi edinmeleri, - Tüm canlılar için yaşam hakkı konusunda farkındalık yaratılması, - Empati yeteneğinin geliştirilmesi, hedeflenmektedir. Hayata geçirilecek bu proje aracılığıyla; - Sahipsiz hayvanların yaşam koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlanması, - Barınakta kalan hayvanların rehabilitasyon sürecine destek olunması, - Barınaktaki hayvanların sahiplendirilmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır. PROJE ETKİNLİKLERİ: - 23 öğrenci tarafından yürütülecektir. - Barınak ziyareti yapılacaktır. - Barınakta kalan hayvanların rehabilitasyon sürecine destek amacıyla veteriner ve barınak gönüllülerinin denetimi/yönlendirmesi doğrultusunda hayvanların gezdirilmesi ve barınak çalışmalarına yardımda bulunulması, - Ataşehir Hayvan Barınağı nda sahiplendirilmeyi bekleyen hayvanların fotoğrafları çekilecek, barınakta bulunan veteriner yardımıyla künye bilgileri oluşturulacak ve bu bilgileri sahip sizsiniz sitesinde paylaşılması sağlanacak.

7 UYGULAMA ALANI: - Ataşehir Hayvan Barınağı, Önemli Uyarı! Hayvan tüyüne, toza (mike), bitki ve ağaçlara alerjisi bulunan, astım ve konik ya da alerjik astım hastası olan öğrencilerin bu projeye katılmamaları önemle rica olunur. PROJE TAKVİMİ: TDP 101 (Güz Dönemi) - 26 Kasım-30 Kasım: Projede yer alan öğrenciler YHS Derneği başkanı ile birlikte Ataşehir Hayvan Barınağı nı ziyarete gidecek ve oradaki gönüllüler ile tanışacaklar ve bilgi alacaklar. - 3 Aralık- 21 Aralık: Ataşehir Hayvan Barınağı nda aktif saha çalışmaları yürütülecek Aralık- 28 Aralık: Ara rapor teslim Aralık- 04 Şubat: Ara Tatil TDP 102 (Bahar Dönemi) - 4 Şubat 18 Mayıs: Saha çalışmalarına devam edilecek Mart- 22 Mart: Ara rapor teslim Nisan- 04 Mayıs: Bahar Tatili - 13 Mayıs- 18 Mayıs: Final raporu teslimi.

8 PROJE KONUSU: ÇEVRE PROJE ADI: YHS (Yaşam Hakkına Saygı) Çeviri Çalışmaları PROJE PAYDAŞLARI: YHS Derneği Doğuş Üniversitesi PROJE KONTENJANI: 6 PROJE DANIŞMANI: ÇAĞLA UNGUN PROJE SÜPERVİZÖR İHTİYACI: 1 Kişi. PROJELERİN HEDEFLERİ: Projede görev alacak öğrencilerin; - Hayvan hakları konusunda bilinçlenmesi ve duyarlılık geliştirmesi, - Hayvan hakları konusunda bilinçlendirme çalışmalarına katılması, - Empati yeteneğinin geliştirilmesi, hedeflenmektedir. Hayata geçirilecek bu projeler aracılığıyla; - Hayvan hakları konusunda farkındalık yaratılması, - Paydaşımız olan Yaşam Hakkına Saygı Derneği nin faaliyetlerine destek olunması, - Hayvanların yaşamlarını sürdürmeleri için gereksinim duydukları sağlık, ilaç, gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olunması, - Dernek başkanı tarafından verilen hayvan hakları içerikli makalelerin Türkçeye çevrilmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. PROJE ETKİNLİKLERİ: 1. YHS Çeviri Grubu - 6 öğrenci tarafından yürütülecek. - Projeyi seçen öğrencilerimiz çeviri grubu olarak, YHS nin yabancı dillerden derlediği konuyla ilgili bilgilendirici makale, haber vb. dokümanların web sitesinde yayınlanmak üzere Türkçeye çevrilmesi sürecine katkı sağlayacaklardır.

9 PROJE ÖZEL NOTU: - Çeviri projesinde yer alacak öğrencilerimizin İngilizce eğitim veren bölümlerde öğrenim görüyor olmaları gerekmektedir. PROJE TAKVİMİ: TDP 101 (Güz Dönemi) - 26 Kasım-30 Kasım: Projede yer alan öğrenciler YHS Derneği başkanı ile tanışıp, çeviri çalışmaları hakkında bilgi alacaklar bilgi alacaklar. - 3 Aralık- 21 Aralık: Dernek tarafından gönderilen makalelerin çevirisi yapılmaya başlanılacak ve aktif saha çalışmaları yürütülecek Aralık- 28 Aralık: Ara rapor teslim Aralık- 04 Şubat: Ara Tatil TDP 102 (Bahar Dönemi) - 4 Şubat 18 Mayıs: Saha çalışmalarına devam edilecek Mart- 22 Mart: Ara rapor teslim Nisan- 04 Mayıs: Bahar Tatili - 13 Mayıs- 18 Mayıs: Final raporu teslimi.

10 PROJE KONUSU: ÇEVRE PROJE ADI: YHS (Yaşam Hakkına Saygı) Eğitim Gönüllüleri PROJE PAYDAŞLARI: YHS Derneği Doğuş Üniversitesi PROJE KONTENJANI: 7 PROJE DANIŞMANI: ÇAĞLA UNGUN PROJE SÜPERVİZÖR İHTİYACI: 1 Kişi. PROJELERİN HEDEFLERİ: Projede görev alacak öğrencilerin; - Hayvan hakları konusunda bilinçlenmesi ve duyarlılık geliştirmesi, - Hayvan hakları konusunda bilinçlendirme çalışmalarına katılması, - Empati yeteneğinin geliştirilmesi, hedeflenmektedir. Hayata geçirilecek bu projeler aracılığıyla; - Hayvan hakları konusunda farkındalık yaratılması, - Paydaşımız olan Yaşam Hakkına Saygı Derneği nin faaliyetlerine destek olunması, - Dernek başkanı tarafından verilen hayvan hakları içerikli eğitimi ilkokul öğrencilerine aktarılarak bu bilincin yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. PROJE ETKİNLİKLERİ: 2. YHS Eğitim Gönüllüleri Grubu - 7 öğrenci tarafından yürütülecek. - Güz döneminde, proje grubunda yer alan öğrencilere dernek kurucusu Özgün Öztürk tarafından hayvan hakları, küçük yaşlarda hayvanlarla empati kurmayı öğrenme ve dernek çalışmaları ile ilgili eğitim verilecek, - Bahar döneminde ise bu grupta yer alan öğrencilerin TDP ofisinin anlaşmalı olduğu ilköğretim okullarında bu eğitimi yaygınlaştırmalarını sağlamak.

11 PROJE TAKVİMİ: TDP 101 (Güz Dönemi) - 26 Kasım-30 Kasım: Projede yer alan öğrenciler YHS Derneği başkanı ile tanışacaklar ve eğitim hakkında bilgi alacaklar. - 3 Aralık- 21 Aralık: YHS derneği başkanı tarafından, ilköğretim okullarındaki öğrencilere verilecek eğitimin içeriği hakkında bilgi verilecek Aralık- 28 Aralık: Ara rapor teslim Aralık- 04 Şubat: Ara Tatil TDP 102 (Bahar Dönemi) - 4 Şubat 18 Mayıs: İlköğretim okullarında Hayvan Hakları temalı eğitim verilmeye başlanılacak Mart- 22 Mart: Ara rapor teslim Nisan- 04 Mayıs: Bahar Tatili - 13 Mayıs- 18 Mayıs: Final raporu teslimi.

12 PROJE KONUSU: ÇEVRE PROJE ADI: YHS (Yaşam Hakkına Saygı) Proje Çalışmalarına Destek PROJE PAYDAŞLARI: YHS Derneği Doğuş Üniversitesi PROJE KONTENJANI: 20 PROJE DANIŞMANI: ÇAĞLA UNGUN PROJE SÜPERVİZÖR İHTİYACI: 1 Kişi. PROJELERİN HEDEFLERİ: Projede görev alacak öğrencilerin; - Hayvan hakları konusunda bilinçlenmesi ve duyarlılık geliştirmesi, - Hayvan hakları konusunda bilinçlendirme çalışmalarına katılması, - Empati yeteneğinin geliştirilmesi, hedeflenmektedir. Hayata geçirilecek bu projeler aracılığıyla; - Hayvan hakları konusunda farkındalık yaratılması, - Paydaşımız olan Yaşam Hakkına Saygı Derneği nin faaliyetlerine destek olunması, - Hayvanların yaşamlarını sürdürmeleri için gereksinim duydukları sağlık, ilaç, gibi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olunması, PROJE ETKİNLİKLERİ: 3. YHS Proje Çalışmalarına Destek Grubu a) Tutsak Yunuslar, Et Gerçeği ve Küresel Isınma Projeleri - 9 öğrenci tarafından yürütülecek. - Projede gönüllü olarak çalışacak olan öğrenciler tutsak yunuslar, et gerçeği ve küresel ısınma konuları ile ilgili yerel ve uluslar arası kaynak araştırması yapıp, edindikleri bilgileri konuyla ilgili sitelerde paylaşıp ve yaygınlaştırılmasını, - Kendi Üniversitemiz bünyesinde ve diğer üniversitelerde bu konulara dair kısa film gösterimlerinin organizasyonlarının yapılmasını sağlayacaklar. b) Ekmek Ağacı ve 1 Kap Su 1 Kap Mama Projeleri - 5 öğrenci tarafından yürütülecek

13 - Paydaşımız olan YHS Derneği tarafından bu proje için hazırlanmış olan afişlerin billboardlara asılmasını ve yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Belediyeler ile görüşmeler gerçekleştirilecek, - Bu projelerin uygulamasının/işleyişinin takibinin yapılması; -güz döneminde Belediyeler ile görüşmelerin yapılması, - bu görüşmeler doğrultusunda bahar döneminde etkinliklerin gerçekleştirilmesi olarak düşünüldü. c) İlaç Toplama Kampanyası - 6 öğrenci tarafından yürütülecek. - Projede gönüllü olarak yer alan öğrenciler, YHS tarafından başlatılan bu kampanya için barınak veterinerinin yönlendirmesi doğrultusunda, ecza depoları ve eczaneler ile görüşerek gerekli ilaçların toplanması ve barınağa iletilmesini sağlayacak. PROJE TAKVİMİ: TDP 101 (Güz Dönemi) - 26 Kasım-30 Kasım: Projede yer alan öğrenciler YHS Derneği başkanından yaptıkları ve yapmak istedikleri projeler hakkında bilgi alacaklar. - 3 Aralık- 21 Aralık: Aktif saha çalışmaları yürütülecek Aralık- 28 Aralık: Ara rapor teslim Aralık- 04 Şubat: Ara Tatil TDP 102 (Bahar Dönemi) - 4 Şubat 18 Mayıs: Saha çalışmalarına devam edilecek Mart- 22 Mart: Ara rapor teslim Nisan- 04 Mayıs: Bahar Tatili - 13 Mayıs- 18 Mayıs: Final raporu teslimi.

14 PROJE KONUSU: ÇEVRE / HAYVAN PROJE ADI: YHS (Yaşam Hakkına Saygı) Tanıtım ve Hayvan Hakları Konusunda Bilinçlendirme PROJE PAYDAŞLARI: YHS Derneği Doğuş Üniversitesi PROJE KONTENJANI: 10 PROJE DANIŞMANI: ÇAĞLA UNGUN PROJE SÜPERVİZÖR İHTİYACI: 1 Kişi. PROJELERİN HEDEFLERİ: Projede görev alacak öğrencilerin; - Hayvan hakları konusunda bilinçlenmesi ve duyarlılık geliştirmesi, - Hayvan hakları konusunda bilinçlendirme çalışmalarına katılması, - Empati yeteneğinin geliştirilmesi, hedeflenmektedir. Hayata geçirilecek bu projeler aracılığıyla; - Hayvan hakları konusunda farkındalık yaratılması, - Paydaşımız olan Yaşam Hakkına Saygı Derneği nin faaliyetlerine destek olunması, PROJE ETKİNLİKLERİ: 4. YHS Tanıtım ve Hayvan Hakları Konusunda Bilinçlendirme Grubu - 10 öğrenci tarafından yürütülecek. - Projeyi yürüten öğrenciler, Dernek tarafından belirlenen mekânlarda/stantlarda görev alarak, derneğin tanıtımının yapılmasını sağlayacaklar. Ayrıca, derneğin yürüttüğü imza kampanyalarını duyurup, bu kampanyaları yaygınlaştırmaya çalışacaklardır. - Derneğin çalışmaları doğrultusunda istatistiksel veri toplama amacıyla hazırlanan anketlerin hedef kitleye ( üniversite ve ilk-orta-lise öğrencileri) ulaştırılması ve geri bildirimlerinin yapılmasını sağlayacaklar.

15 PROJE TAKVİMİ: TDP 101 (Güz Dönemi) - 26 Kasım-30 Kasım: Projede yer alan öğrenciler YHS Derneği başkanından dernek çalışmaları hakkında bilgi alacaklar. - 3 Aralık- 21 Aralık: YHS Derneği tarafından belirtilen mekânlarda aktif saha çalışmaları yürütülecek Aralık- 28 Aralık: Ara rapor teslim Aralık 04 Şubat: Ara Tatil TDP 102 (Bahar Dönemi) - 4 Şubat 18 Mayıs: Saha çalışmalarına devam edilecek Mart- 22 Mart: Ara rapor teslim Nisan- 04 Mayıs: Bahar Tatili - 13 Mayıs- 18 Mayıs: Final raporu teslimi.

3)KADIN PROJELERİ PROJE KONUSU: KADIN. PROJE ADI: KEDV / Nahıl Dükkân PROJE PAYDAŞLARI: KEDV. Doğuş Üniversitesi. PROJE KONTENJANI: 10 Kişi

3)KADIN PROJELERİ PROJE KONUSU: KADIN. PROJE ADI: KEDV / Nahıl Dükkân PROJE PAYDAŞLARI: KEDV. Doğuş Üniversitesi. PROJE KONTENJANI: 10 Kişi 3)KADIN PROJELERİ PROJE KONUSU: KADIN PROJE ADI: KEDV / Nahıl Dükkân PROJE PAYDAŞLARI: KEDV Doğuş Üniversitesi PROJE KONTENJANI: 10 Kişi PROJE DANIŞMANI: Başak Cansu AKÇELİK PROJE SÜPERVİZÖR İHTİYACI:

Detaylı

Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi *

Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi * Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi Yönergesi * * Eğitim fakültelerinde uygulanan Topluma Hizmet Uygulamaları Dersine ilişkin Öğretmen Yetiştirme Türk Milli Komitesi tarafından uygun görülen Yönergenin eğitim

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009-2010

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009-2010 Akkök Şirketler Grubu Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2009-2010 içindekiler 02 Yönetim Kurulu Mesajı 04 Rapor Kapsamı 05 Akkök Grubu na Bakış 07 Akkök ün Sosyal Sorumluluğu 16 Akkök te İnsan

Detaylı

21 proje eğitim ve gençlik

21 proje eğitim ve gençlik T.C. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı BÖLGESEL PROJE FUARLARI AB Eğitim ve Gençlik Programları 6 E R Z U RU M KÜLTÜR MERKEZİ 27-29 MAYIS 2010 Hayatboyu Öğrenme (LLP) ve Gençlik

Detaylı

Ankara Sanayi Odası 2014 Yılı Çalışma Programı

Ankara Sanayi Odası 2014 Yılı Çalışma Programı Ankara Sanayi Odası 2014 Yılı Çalışma Programı Vizyonumuz Başkenti sanayi ve teknolojide lider yapmak. Misyonumuz Ankara sanayicisinin yüksek katma değer üretmesine, rekabet gücünün artırılmasına katkı

Detaylı

ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI

ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI ÜLKEM İÇİN PROJESİ 2015-2017 EL KİTABI Sevgili Ülkem İçin Gönüllüleri, Sınırların ortadan kalktığı günümüzde, küresel bir vatandaş olabilmek büyük önem arz ediyor. Bunu başarmanın temel gereklilikleri

Detaylı

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER

AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER İŞLETME 2023 AKILLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI ÇÖZÜMLER KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK PAZARYERİ 10 ARALIK 2O14 KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri 2014 Metodolojisi Kurumsal

Detaylı

2006/17 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ KAPSAMINDA KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE KURUM VE KURULUŞLARA AİT

2006/17 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ KAPSAMINDA KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE KURUM VE KURULUŞLARA AİT 2006/17 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ KAPSAMINDA KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ NE İLETİLEN KURUM VE KURULUŞLARA AİT İKİNCİ ÜÇ AYLIK DÖNEME İLİŞKİN FAALİYETLERİ OCAK 2007 1 BAŞBAKANLIK KADININ STATÜSÜ

Detaylı

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011)

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) TR33 (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa, Uşak) Düzey 2 Bölgesi i İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İV KISALTMALAR... Vİ SUNUŞ... Vİİ 1. GİRİŞ... 1 1.1. İNSAN

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Küresel İlkeler Sözleşmesi 3. İlerleme Bildirimi 3 Kurum : Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Adres : Acıbadem Caddesi Rauf

Detaylı

Punta Gençlik ve Spor Kulübü Derneği BİZ KİMİZ? Punta Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, kısaca PUNTA...

Punta Gençlik ve Spor Kulübü Derneği BİZ KİMİZ? Punta Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, kısaca PUNTA... BİZ KİMİZ?, kısaca PUNTA... Türkiye de aktif olarak gençlik alanında çalışan bir grup genç olarak İzmir de sivil toplum hayatında, özellikle gençlik çalışmaları kapsamında, eksiklikler gördük. Edindiğimiz

Detaylı

Final Aşaması Sonuçlandı

Final Aşaması Sonuçlandı Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması 2009, Türkiye İçindekiler Final Aşaması Sonuçlandı Yarışmanın Final Aşaması Yarışmaya Ait Bazı İstatistik- 2 6 Dünya Bankası tarafından Türkiye'de Gençlik: Geleceğimizi

Detaylı

Tarihi. Barolar Birliği, Türkiye Adalet Akademisi, TOBB, İstanbul Tahkim Merkezi

Tarihi. Barolar Birliği, Türkiye Adalet Akademisi, TOBB, İstanbul Tahkim Merkezi 1. ADALET BAKANLIĞI İSTANBUL ULUSLARARASI FİNANS MERKEZİ PROGRAMI No den Sorumlu Kuruluş le İlgili Kuruluşlar Başlangıç-Bitiş Tarihi Açıklama 26 Meslekteki ilgili hâkimler ile tahkim alanıyla ilgilenen

Detaylı

AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN DESTEKLENEN PROJELER

AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN DESTEKLENEN PROJELER AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN DESTEKLENEN PROJELER Projeler 19 "TÜRKİYE ÜREME SAĞLIĞI PROGRAMI" KAPSAMINDA YÜRÜTÜLEN PROJELER " (Bu projeler, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Üreme Sağlığı Programı kapsamında

Detaylı

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2010-2011

Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2010-2011 Akkök Şirketler Grubu Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2010-2011 02 Rapor Kapsamı 03 Yönetim Kurulu nun Mesajı 05 Akkök Grubu na Bakış 07 Akkök ün Sosyal Sorumluluğu 16 Akkök te İnsan Hakları

Detaylı

ANKARA SANAYİ ODASI. 2013 Yılı. Çalışma Programı. Ankara Sanayi Odası

ANKARA SANAYİ ODASI. 2013 Yılı. Çalışma Programı. Ankara Sanayi Odası ANKARA SANAYİ ODASI 2013 Yılı Çalışma Programı Ankara Sanayi Odası Ankara Sanayi Odası Vizyonumuz Başkenti sanayi ve teknolojide lider yapmak. Misyonumuz Ankara sanayicisinin yüksek katma değer üretmesine,

Detaylı

ÜRETİMDE VERİMLİLİĞİN ARTIRILMASI PROGRAMI EYLEM PLANI

ÜRETİMDE VERİMLİLİĞİN ARTIRILMASI PROGRAMI EYLEM PLANI Onuncu Kalkınma Planı (2014-2018) ÜRETİMDE VERİMLİLİĞİN ARTIRILMASI PROGRAMI EYLEM PLANI Program Koordinatörü Kalkınma Bakanlığı ARALIK 2014 ÜRETİMDE VERİMLİLİĞİN ARTIRILMASI PROGRAMI EYLEM PLANI 1. Programın

Detaylı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT 2013 YILI EYLEM PLANI

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT 2013 YILI EYLEM PLANI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLAT YILI EYLEM PLANI TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI EYLEM PLANI TBMM BAŞKANLIĞI İDARİ TEŞKİLATI EYLEM PLANI Bir Projem Var Bir

Detaylı

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU STRATEJİK PLANI 2009 2014

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU STRATEJİK PLANI 2009 2014 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU STRATEJİK PLANI 2009 2014 Şubat 2009 ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KUZEY KIBRIS KAMPUSU STRATEJİK PLANI 2009 2014 Şubat 2009 ii ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu

Detaylı

Hazırlayanlar: Erdem VARDAR, Elda SORTINI ve Damla AKYILDIZ tarafından Nihan YENİLMEZ ARPA, Neşe ERSÖZ yakın işbirliği ile hazırlanmıştır.

Hazırlayanlar: Erdem VARDAR, Elda SORTINI ve Damla AKYILDIZ tarafından Nihan YENİLMEZ ARPA, Neşe ERSÖZ yakın işbirliği ile hazırlanmıştır. DOĞA EĞİTİM MERKEZİ EĞİTİM STRATEJİSİ EEl lddaa SSoorrt tinnoo,, EErrddeem VVaarrddaarr,, Daaml laa Akkyyi ilddi izz Haazzi irraann 22001100 YIILDIIZ DAĞLARII BİİYOSFER PROJESİİ R RAPORLAR SERİİSİİ Yıldız

Detaylı

GMKA Çalışma Programı

GMKA Çalışma Programı 2015 GMKA Çalışma Programı 0 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİLLER... 3 TABLOLAR... 3 1 Giriş... 4 2 2015 Yılı Öncelikleri... 13 3 2015 Yılı Faaliyetleri... 18 3.1 Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...

Detaylı

STRATEJİK PLAN 2012-2015

STRATEJİK PLAN 2012-2015 STRATEJİK PLAN 2012-2015 Kanserli Çocuklara Umut Vakfı 2012-2015 Stratejik Planı, Sosyal İnovasyon Merkezi tarafından hazırlanmıştır. Proje Ekibi Suat Özçağdaş Yaprak Kaymak Özgür KANSERLİ ÇOCUKLARA UMUT

Detaylı

T.C. BAŞBAKANLIK KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. BAŞBAKANLIK KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ T.C. BAŞBAKANLIK KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2006/17 SAYILI BAŞBAKANLIK GENELGESİ KAPSAMINDA; KADININ STATÜSÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE SORUMLU/İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLAR TARAFINDAN İLETİLEN ONUNCU ÜÇ AYLIK

Detaylı

2012 YILI ÖZET ÇALIŞMA PROGRAMI

2012 YILI ÖZET ÇALIŞMA PROGRAMI T.C. TRAKYA KALKINMA AJANSI 2012 YILI ÖZET ÇALIŞMA PROGRAMI TR21 DÜZEY 2 BÖLGESİ (EDİRNE, KIRKLARELİ, TEKİRDAĞ) İÇİNDEKİLER SUNUŞ 3 1. GİRİŞ 4 2. 2012 YILI ÖNCELİKLERİ 7 3. 2012 YILI FAALİYETLERİ 9 3.1.

Detaylı

GÜNCEL HİBE DUYURULARI

GÜNCEL HİBE DUYURULARI AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI GÜNCEL HİBE DUYURULARI Avrupa Birliği Bakanlığı AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI SUNUM İÇERİĞİ o HİBE PROGRAMLARI GENEL ÇERÇEVESİ o GÜNCEL HİBE DUYURULARI o ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE DUYURULMASI

Detaylı

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ DERNEĞİ AKADEMİK İLİŞKİLER KOMİTESİ YILLIK FAALİYET RAPORU 2009 ÖNSÖZ... 2 YÖNETİCİ ÖZETİ... 3 I. AMAÇ VE KAPSAM... 6 II. STRATEJİK EYLEM PLANI... 7 III. ÇALIŞMA PRENSİPLERİ...

Detaylı

A1.H1: Gıda üretim ve yeme içme yerlerinde hijyen bilincinin arttırılması.

A1.H1: Gıda üretim ve yeme içme yerlerinde hijyen bilincinin arttırılması. 14.ÇEVRE KORUMA VE KONTROL MÜDÜRLÜĞÜ A1: Alanya da hijyen bilincini arttırmak. A1.H1: Gıda üretim ve yeme içme yerlerinde hijyen bilincinin arttırılması. Gıda üretim yerleri ve yeme içme yerlerinde çalışanların

Detaylı

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ

T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ T.C. İSTANBUL VALİLİĞİ İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ AR-GE BÜLTENİ - I OCAK HAZİRAN 2014 İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ STRATEJİ GELİŞTİRME BÖLÜMÜ İl Müdürü Dr. Muammer

Detaylı

EVÜDP HİBE PROGRAMI PROJE ÖYKÜLERİ

EVÜDP HİBE PROGRAMI PROJE ÖYKÜLERİ DTÜRKİYE DE ENERJİ VERİMLİ ÜRÜNLERİN PİYASA ÖNÜŞÜMÜ PROJESİ (EVÜDP) EVÜDP HİBE PROGRAMI PROJE ÖYKÜLERİ TÜRKİYE DE ENERJİ VERİMLİ ÜRÜNLERİN PİYASA A DÖNÜŞÜMÜ PROJESİ (EVÜDP) HİBE PROGRAMI Küresel Çevre

Detaylı

2011 Yılı. Çalışma Programı Özeti

2011 Yılı. Çalışma Programı Özeti 2011 Yılı Çalışma Programı Özeti Ankara 2011 İÇİNDEKİLER SUNUŞ...2 1.GİRİŞ...3 2. 2011 YILI ÖNCELİKLERİ...5 3. 2011 YILI FAALİYETLERİ...6 3.1. Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...6 3.1.1. Yönetim

Detaylı