Hayırlı Ramazanlar. lendirerek, kurtuluşumuza vesile olmasını Cenab-ı Hakk tan

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Hayırlı Ramazanlar. lendirerek, kurtuluşumuza vesile olmasını Cenab-ı Hakk tan"

Transkript

1 Hayırlı Ramazanlar Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, idrak ettiğimiz Ramazan ayı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Toru, Ramazan ayının tüm insanlık için hayırlar getirmesini temenni etti. 11 ayın sultanı Ramazan ı tüm dünyadaki Müslümanların dört gözle beklediğini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Rahmet ve bereket ayı Ramazan a kavuşmuş bulunuyoruz. Kardeşliğimizin pekişmesi için bir fırsat olanı af, mağfiret ve bereket ayı Ramazan ı en iyi şekilde değer- lendirerek, kurtuluşumuza vesile olmasını Cenab-ı Hakk tan niyaz ediyorum. İnşallah bu Ramazan, İslam coğrafyasında akan kanın durmasına vesile olur. Tüm hemşehrilerimizin Ramazanını tebrik ediyorum ifadesini kullandı. Meram Belediyesi olarak Ramazan ayına özel program- lar tertip ettiklerini söyleyen Başkan Toru, İlçemizin birçok noktasında iftar sonrası programlar düzenliyoruz. Ayrıca ilçemize yeni bağlanan mahallerde de iftar sofraları kuruyoruz. Düzenleyeceğimiz programlara tüm hemşerilerimizi bekliyoruz dedi.

2 Meclis üyeleri iftarda buluştu Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve daire müdürleriyle iftarda bir araya geldi. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru tarafından Augustus Otel de verilen iftar yemeğine AK Parti Meram İlçe Başkanı M. Ulvi Bezirci, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve daire müdürleri katıldı. İftar yemeği davetine icabet ettikleri için katılımcılara teşekkür eden Başkan Toru, Hepinizin Ramazan-ı Şerifi, hayırlı olsun. Birlik ve beraberlik içinde Meramımıza en güzel hizmetleri yapmanın gayreti içerisindeyiz. Ramazanın tüm İslam alemine huzur ve sağlık getirmesini dilerim dedi. Meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve daire müdürleri de, kendilerini iftarda bir araya getirdiği için Başkan Toru ya teşekkür ettiler.

3 Meram da fırınlara sıkı denetim Meram Belediyesi, Ramazan ayı münasebetiyle ilçede faaliyet gösteren fırınları denetledi. Zabıta ekiplerince yapılan denetime katılan Belediye Başkanı Fatma Toru, Hemşehrilerimizin Ramazan da da sağlıklı bir şekilde ekmek ve pide tüketebilmesi önceliklerimiz arasındadır. Hijyen kuralları çerçevesinde, bu üretimin olup olmadığını tespit etmek için denetimlerimizi sıklaştırdık ve Ramazan boyunca da sürecek dedi. Meram Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayında denetimlerine hız verdi. Denetimlerde gramaj kontrolü, temizlik ve hijyen şartlarına uyulup uyulmadığı, un ve kullanılan katkı maddelerinin son kullanma tarihlerinin kontrolü yapıldı. Fırınların büyük çoğunluğunda hijyen ve temizliğe dikkat edildiği tespit edildi. Eksiği olan işletmeler de uyarılarak, en kısa sürede bu eksikleri gidermeleri istendi. üretimin olup olmadığını tespit için fırınlarımızı denetliyoruz. Yaptığımız denetimlerde ekseriyetle fırınlarda bir sorun görmedik. Ekmeğin gramaj kontrolünün de standartlara uygun olduğunu tespit ettik. Tüm fırınlarımızda bu denetimlerimiz Ramazan boyunca da devam edecek. Bu vesileyle şimdiden tüm hemşehrilerimizin ve İslam dünyasının mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum diye konuştu. HALKIMIZIN SAĞLIKLI EKMEK TÜKE- TİMİNİ ÖNEMSİYORUZ On bir ayın sultanı Ramazan münasebetiyle gerekli tüm tedbirleri aldıklarını ve denetimleri sıklaştırdıklarını vurgulayan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Meramlı hemşehrilerimizin Ramazan da da daha sağlıklı bir şekilde ekmek ve pide tüketimini sağlamak üzere Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, fırın ve unlu mamul üretimi yapan işletmelere yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Açıktan ekmek ve pide satışı yapılmamasına yönelik olarak çalışmalarımız devam ediyor. Halkımızın Ramazan da da sağlıklı bir şekilde ekmek ve pide tüketebilmesi, bizim için oldukça önemli. Hijyen kuralları çerçevesinde

4 Meram da Ramazan coşkusu Meram Belediyesi tarafından organize edilen Meram da Ramazan etkinlikleri, Melikşah Mahallesi nde düzenlenen programla başladı. Birbirinden eğlenceli aktivitelerin yer aldığı programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Meram Belediyesi tarafından organize edilen Meram da Ramazan etkinlikleri Melikşah Mahallesi nde başladı. Programın başında kısa bir selamlama konuşması yapan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, tüm İslam aleminin Ramazan ayını tebrik ederek, Rahmet ve bereket ayı Ramazanın; ülkemiz, milletimiz ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum. Maalesef İslam coğrafyasının büyük bir bölümünde zulüm ve kan var. Bu zulüm ve kanın durması, huzur ve barışın gelmesi için hep birlikte dua ediyoruz dedi. ÇOCUKLARIMIZA KÜLTÜREL MİRASIMIZI ÖĞRETMELİYİZ Yerinde Tespit, Yerinde Çözüm sloganıyla çıktıkları yolda tüm mahalle muhtarlarıyla bire bir görüşerek, yapılacak hizmet ve yatırımları programladıklarını hatırlatan Başkan Toru, Hemşehrilerimize en güzel hizmetleri sunmak için gerekli çalışmalara başladık. Kültürel yozlaşmanın sonuçlarına engel olmak ve yavrularımızın, kültürel mirasımızı kavrayabilmeleri amacıyla Hacivat - Karagöz, Meddah gibi oyunların yer aldığı Ramazan etkinliklerimizi başlattık. Bu etkinlikler Ramazan ayı boyunca farklı mahallelerimizde devam edecek. Yarının şehirlerini bizim çocuklarımız kuracak. Bu nedenle onların kültürel birikimine destek olmamız gerekiyor. Çocuklarımız ve gençlerimize yönelik kültürel etkinliklerimiz devam edecek diye konuştu. PAYTAK ŞOV A ÇOCUKLARDAN BÜYÜK İLGİ Orta oyunu, meddah, tek teker bisiklet şov, Hacivat - Karagöz, davul şov ile çocuklar ve büyüklere yönelik eğlenceli yarışmaların yer aldığı etkinliğin finalinde, TRT Çocuk ekranlarından tanınan çocukların dostu Paytak, yaptığı birbirinden ilginç gösterilerle büyük alkış aldı.

5 Başkan Toru dan Gödene TOKİ ye müjde! Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Meram da Ramazan etkinlikleri, farklı mahallelerde coşkuyla devam ediyor. Yoğun teveccühün olduğu Gödene TOKİ deki programda konuşan Başkan Fatma Toru, bölgeye kazandıracakları Gençlik Merkezi nin müjdesini verdi. Meram da Ramazan etkinlikleri, Gödene TOKİ Konutları nda gerçekleştirildi. Programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, başkan yardımcıları, daire müdürleri, muhtarlar ve binlerce mahalle sakini katıldı. BAŞKAN TORU DAN GÖDENE TOKİ YE MÜJDE Gödene TOKİ denildiği zaman akla çocuklar ve gençlerin geldiğini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Burada yaklaşık 25 bin nüfus var. Sizlere önemli bir müjde vermek istiyorum. Bu bölgede çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik bir Gençlik Merkezi yapacağız. İnşallah kısa bir süre içinde ihalesini yapıp, önümüzdeki günlerde temelini atacağız. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte yapacağımız Gençlik Merkezi nde sportif alanlar da yer alacak dedi. YAZ OKULUNA KAYITLAR BAŞLIYOR Yaz döneminde yine çocukları unutmadıklarını kaydeden Başkan Toru, Belediyemizce düzenlenen Yaz Futbol Okulları nın kayıtları başladı. Yaklaşık arası yavrumuzun kaydını yapacağız. Çocuklarımızın yaz dönemini zihnen ve bedenen sağlıklı bir şekilde geçirebilmeleri ve eğitimlerini sağlayabilmeleri için inşallah sizleri Yaz Futbol Okulu na bekliyoruz diye konuştu. DUALARINIZI BEKLİYORUZ Seçimden sonraki 3 aylık zaman dilimini dolu dolu geçirdiklerini belirten Başkan Toru, Yerel seçimlerin ardından yaklaşık 3 ayı geride bıraktık. Bu üç ayda Meram ın öncelikle çözülmesi gereken konuları üzerine çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda Gödene TOKİ bölgesinin acil çözülmesi gereken alt yapı sorunlarını da çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz. Mahalle muhtarınızla yaptığımız istişare neticesinde, Hanedan Caddesi nin 2,5 kilometrelik bölümünde parke, bordür ve asfalt çalışması yaptık. Bu caddenin devamındaki 1,5 kilometrelik kısım ile ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah önümüzdeki günlerde bu bölümün sathi kaplamasını da tamamlamış olacağız. Sosyal donatı alanları, park, gençlik merkezi ve yeşil alanlar noktasında bu bölgeyle ilgili pek çok talep var. Bu ihtiyaçların en kısa sürede giderilmesi için tüm kurumlarla iş birliği halindeyiz. Sizlerin duasını ve desteğini bekliyoruz. 5 yıllık dönem sonunda inşallah bölgemiz çok daha gelişmiş olacak şeklinde konuşmasını tamamladı. Ramazanın ruhuna uygun aktivitelerle Meramlılara farklı bir Ramazan yaşatmayı ve eski Ramazanlara doğru yolculuğa çıkarmayı hedefleyen etkinlikler büyük beğeni topladı. Orta oyunu, meddah, Hacivat - Karagöz, davul şov ve ödüllü yarışmalarla doyasıya eğlenen çocuklar, TRT Çocuk ekranlarında çocukların vazgeçilmezi olan Paytak Şov u da büyük bir coşku ve heyecanla takip etti. Yoğun ilginin olduğu ve binlerce kişinin katıldığı etkinlik gece de sona erdi.

6 Kavak ta Ramazan bereketi Meram Belediyesi tarafından organize edilen Meram da Ramazan etkinliklerine ilçeye yeni bağlanan Kavak Mahallesi nde devam edildi. Mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği program sonunda iftar yemeği verildi. Çocuklara eski Ramazanlardan güzel kesitlerin sunulduğu Meram Belediyesi Ramazan Etkinlikleri; Kavak Mahallesi nde gerçekleştirildi. Programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı M. Ulvi Bezirci, AK Parti Meram İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Akince, ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar, daire müdürleri ve Kavak Mahallesi sakinleri katıldı. Meram da Ramazan etkinliği kapsamında orta oyunu, meddah, tek teker bisiklet şov, ateş adam, Hacivat - Karagöz, davul şov ve Paytak Şov büyük beğeni topladı. ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ İftar öncesinde konuşma yapan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Gerek seçim öncesi, gerekse şimdi göstermiş olduğunuz sıcak ilgiden dolayı tüm Kavaklı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Mahallelerimizin sorunlarına daha hızlı neşter vurmayı hedeflediğimiz Yerinde Tespit Yerinde Çözüm projesi kapsamında tüm muhtarlarımızla bir araya geldik. Kavak Mahalle Muhtarımızla da görüşerek, mahallenizin sorunlarını tespit ettik. Bunların çözümü noktasında Meram Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapacağız. Büyükşehir Belediyemiz ve KOSKİ yi ilgilendiren konuların da takipçisi olacağız. Tabii ki belediyecilik uzun soluklu bir iş. Bazı problemlere çözüm üretmek zaman alabilir. Bu noktada sizlerden sabır bekliyo- rum. İçinde bulunduğumuz bu kutlu zaman diliminde tüm İslam coğrafyasının huzura kavuşması için hep birlikte dua etme temennisiyle, Ramazan ayınızı tebrik ediyorum şeklinde konuştu. AK Parti Meram İlçe Başkanı Ulvi Bezirci ise, Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayını hepimize mübarek kılmasını Cenab-ı Allah tan niyaz ediyorum dedi.

7 Meram Belediyesi, Ramazan ayı içerisinde ilçenin birçok noktasında farklı etkinlikler düzenleyecek. Çocuklar için birbirinden eğlenceli aktivitelerin yer alacağı Ramazan programları kapsamında, sanatçı Mustafa Cihat da 25 Temmuz da konser verecek. Meram Belediyesi, Ramazan ayı içerisinde ilçenin birçok noktasında farklı etkinlikler düzenliyor. Çocuklar için birbirinden eğlenceli aktivitelerin yer aldığı Ramazan programları kapsamında, sanatçı Mustafa Cihat da 25 Temmuz da konser verecek. Meram Belediyesi, Ramazan ayına özel programlar tertip etti. İlçenin birçok noktasında düzenlenecek etkinliklerde, yeni bağlanan mahallelerde iftar yemeği verilecek. Programlarda çocukların eğleneceği aktiviteler de yer alacak. TRT Çocuk ekranlarından tanınan çocukların dostu Paytak, programlarda çocuklar ile bir araya gelecek. Etkinliklerde orta oyunu, meddah, illüzyon, ateş şov, tek teker bisiklet şov, Hacivat - Karagöz, Nasreddin Hoca ve maskotlar yer alacak. Sanatçı Mustafa Cihat ise 25 Temmuz Cuma günü saat da 100. Yıl Spor Salonu önünde konser verecek. İftar sonrasında düzenlenecek programlar şöyle: 10 Temmuz Perşembe / Yaylapınar Pazar Yeri Saat: 21:30 12 Temmuz Cumartesi / Arif Bilge Pazar Yeri Saat: 21:30 13 Temmuz Pazar / Harmancık Pazar Yeri saat: 21:30 YENİ BAĞLANAN MAHALLELERDE İFTAR YEMEĞİ Meram Belediyesi, iftar sonrası programlarının haricinde, ilçeye yeni bağlanan mahallelerde iftar yemeği düzenleyecek. İftar yemeği öncesinde çeşitli aktivitelerin yer alacağı programlar 18:30 da başlayacak. İftar yemeği verilecek mahalleler ise şöyle: 8 Temmuz Salı / İnlice Mah. Okul Önü 9 Temmuz Çarşamba / Kızılören Mah. Çamlık 20 Temmuz Pazar / Hatunsaray Mah. Ortaokul Bahçesi 21 Temmuz Pazartesi / Sefaköy Mah. Harman Yeri 26 Temmuz Cumartesi / Sağlık Mah. Harman Yeri

8 Meram, gül kokuyor Meram Belediyesi, Ramazan ayı münasebetiyle parkların ve sokakların daha güzel kokması için, ilçede bulunan havuzlara gül suyu bırakıyor. Uygulama Ramazan ayı boyunca devam edecek. İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı dolayısıyla Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçedeki parklarda bulunan havuzlara gül suyu bırakıyor. Uygulamaya ilçenin merkezi noktalarında bulunan Melikşah Parkı, Hoca Ahmet Fakih Parkı, İstasyon Parkı, Şelale Parkı, Anıt Havuzu ve Aydoğdu Havuzu nda başlandı. 3-4 gün aralıklarla tekrarlanacak uygulama, Ramazan ayı boyunca devam edecek.

9 YENİ HİZMET BİNASI YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Hacıisaefendi Mahallesi nde yapımı devam eden yeni belediye hizmet binasının yıl sonuna kadar tamamlanarak, hizmete açılacağını söyledi. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, başkan yardımcıları, ilgili daire müdürleri ve teknik personel ile birlikte yeni belediye hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu. FARKLI BİR MİMARİ ÇİZGİSİ VAR Yeni hizmet binasındaki çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Başkan Toru, Meram Belediyesi olarak hizmetlerimizin daha verimli bir ortamda gerçekleştirilebilmesi gayesiyle başladığımız belediye hizmet binamızın yapımı devam ediyor. Hacıisaefendi Mahallesi ndeki yeni hizmet binamız; açık ve kapalı otoparkı, sosyal donatı alanları, örnek camisi ile farklı bir mimari çizgide inşa ediliyor. İnşaat ile ilgili olarak belediyemizin teknik elemanlarının denetimleri devam ediyor dedi. 30 MİLYON TL YE MAL OLACAK Belediye hizmet binasının yaklaşık 30 milyon TL ye mal olacağını kaydeden Başkan Toru, Binamız, 40 bin metrekarelik alanda, 28 bin 500 metrekarelik bir inşaat alanına sahip. Zemin + 5 kattan oluşuyor. Yıl sonuna kadar tamamlanmasını hedefliyoruz. O bölgede bir alt merkezin oluşmasıyla ilgili şu anda planlama çalışmalarımız devam ediyor. Meram ın farklı bölgelerinde alt merkezlerin oluşması gerekiyor. İlçemizin gelişimi açısından, yeni belediye hizmet binamızın o bölgeye bir ivme kazandıracağını düşünüyoruz. İnşallah yeni belediye hizmet binamız yıl sonuna kadar tamamlanarak, hizmete açılacak ifadelerini kullandı.

10 Fen işleri çalışmaları tam gaz Meram Belediyesi, Alakova ile Yenibahçe mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan yolda soğuk asfalt çalışmalarını sürdürüyor. İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, bu iki mahallede vatandaşların beklentilerine hızlı bir şekilde çözüm ürettikleri için duyduğu memnuniyeti ifade etti. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Alakova ile Yenibahçe mahalleleri arasındaki yolda sürdürülen soğuk asfalt serimi çalışmasını yerinde inceledi. VATANDAŞLARIMIZIN BEKLENTİLERİNE HIZLI BİR ŞEKİLDE ÇÖZÜM ÜRETTİK İki mahalle arasındaki ulaşımı sağlayan yoldaki düzenleme- ler hakkında bilgi veren Başkan Toru, Yenibahçe ile Alakova mahallelerimizi birbirine bağlayan bu yolun düzenlenmesiyle ilgili uzun süredir talep vardı. Bu yolun sathi kaplamasıyla ilgili şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Toplamda 3 kilometre uzunluğundaki bu yolda ekiplerimiz soğuk asfalt çalışması yapıyor. Zemindeki sorunu inşallah bu şekilde gidermiş olacağız. Vatandaşlarımız, çalışmalardan duydukları memnuniyeti ifade ediyorlar. Çünkü 4 ila 5 yıldır bu yol ile ilgili taleplerinin yerine getirilmesini beklediklerini ilettiler. Ekiplerimiz, hızlı bir şekilde yolun sathi kaplamasını yaparak, soruna çözüm bulmuş oldu. Alakova ve Yenibahçe mahallelerimizdeki hemşehrileri- mize hayırlı olmasını diliyorum diye konuştu. MUHTARDAN BAŞKAN TORU YA TEŞEKKÜR Sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm ürettiği için Başkan Toru ve ekibine teşekkür eden Yenibahçe Mahalle Muhtarı Ahmet Kaçmaz da, Gerçekten çok sıkıntılıydık. Asfaltımız yapıldığı için çok teşekkür ediyoruz dedi.

11 Meram Belediyesi nden üniversite tercih bürosu Meram Belediyesi, üniversite adayları için Psikolojik Destek ve Aile Danışma Merkezi bünyesinde üniversite tercih bürosu oluşturdu. Gençler için üniversite tercihinin önemine dikkat çeken- Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Gençlerimizin hayatlarının dönüm noktalarından biri de hiç şüphesiz üniversite sınav sonuçları doğrultusunda yapacakları tercihlerdir. Bu noktada belediye olarak Konevi Kültür Merkezi nde hizmet veren Psikolojik Destek ve Aile Danışma Merkezi miz bünyesinde üniversite tercih bürosu oluşturduk. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uzmanımız, tercih işlemleriyle ilgili olarak 7-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında hafta içi saatleri arasında Konevi Kültür Merkezi nde hizmet verecektir. Tercihte bulunacak tüm gençlerimize başarılar dilerim dedi. Başkan Toru, tüm üniversite adaylarının bu hizmetlerden ücretsiz faydalanabileceklerini kaydetti.

12 Meram da Yaz Spor Okulları başladı Meram Belediyespor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Yaz Spor Okulları, 30 Haziran da açıldı. Cimnastik, Tekvando ve Wushu branşlarında eğitimin verildiği kurslar, Nazmiye Muslu Spor Tesisi nde gerçekleşiyor. Meram Belediyespor Kulübü Yaz Spor Okulları nda eğitimler başladı. Her yıl çok sayıda başvurunun yapıldığı ve binlerce öğrencinin spor yapmak için tercih ettiği Meram Yaz Spor Okulları nda, bu yıl 3 branşta eğitim veriliyor. 30 Haziran da başlayan eğitim 14 Eylül de sona erecek. Cimnastik, Tekvando ve Wushu branşlarında 4-15 yaş arasında bulunan öğrencilerin katılacağı Yaz Spor Okulu eğitimleri, modern ve nezih bir tesis olan Nazmiye Muslu Spor Tesisi nde veriliyor.

13 Tekvandodaki başarılarımız sürüyor Meram Belediyespor Kulübü bünyesindeki tekvandocular madalya üstüne madalya kazanıyor. İstanbul Uluslararası Boğaziçi İsmet Iraz Gençler Tekvando Turnuvası nda Milli Takım adına mücadele eden kulübümüz sporcusu Melisa Nur Uysal, bronz madalya kazandı. Konya da yapılan Minikler Konya Tekvando Şampiyonası nda ise 5 sporcumuz şampiyon oldu. Minikler Konya Tekvando Şampiyonası, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayhan Aytar Spor Salonu nda yapıldı. 12 kulüpten toplam 120 sporcunun katıldığı müsabakalara Meram Belediyesporlu tekvandocular damga vurdu. 27 kilogram erkeklerde Mustafa Yasir Öz, 40 kilogram erkeklerde Eren Yozcu, 40 kilogram bayanlarda Nisa Nur Uysal, +57 kilogram bayanlarda Fatma Nur Pekkirişci tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu. 45 kilogram erkeklerde ise Burak Taha Öz, gümüş madalya kazandı. Öte yandan Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Boğaziçi İsmet Iraz Gençler Tekvando Turnuvası, Haziran 2014 tarihleri arasında İstanbul da yapıldı. Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi nde gerçekleşen turnuvaya 11 ülkeden 200 sporcu katıldı. 59 kilogram bayanlarda Meram Belediyesporlu Melisa Nur Uysal, bronz madalya kazandı. Türkiye, turnuvada kazandığı 11 altın, 7 gümüş ve 19 bronz madalya ile takım halinde birinci oldu. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, tekvandoda farklı kategorilerde başarı elde eden tüm sporcuları tebrik ederek, İstanbul daki uluslararası turnuvada bronz madalya kazanan Melisa Nur Uysal ile Konya daki Minikler Tekvando Şampiyonası nda madalya kazanan tüm sporcularımızı kutluyorum. Belediye olarak sporcularımızın her zaman yanlarında olacağız ve desteğimiz artarak devam edecek dedi.

MERAM BELEDİYESİ nin aylık ücretsiz haber bültenidir. 22 yıllık hasret sona erdi. Augustus Oteli gün yüzüne çıkıyor

MERAM BELEDİYESİ nin aylık ücretsiz haber bültenidir. 22 yıllık hasret sona erdi. Augustus Oteli gün yüzüne çıkıyor 2 YILDA MERAM Görevi PLAN VE PROJE Son 2 yılda Meram ın çehresini değiştirecek ve modern bir görünüm sağlayacak hizmetlere imza atıldı. Serrapark ve Güvenpark hamleleriyle çok sayıda konut yapıldı. Çaybaşı

Detaylı

Bosna Hersek te Meram Sergisi

Bosna Hersek te Meram Sergisi Ana Baba okulu için kayıtlar başlıyor Meram Belediyesi ile Meram Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle organize edilen Ana Baba Okulu nun üçüncüsüne kayıtlar başladı. Son başvuru tarihi 5 Ocak 2012.

Detaylı

Bu Park Türkiye de İlk

Bu Park Türkiye de İlk Yaşasın, Türkiye - Tunus Kardeşliği Meram Belediyesi tarafından kardeş şehir ilişkileri kapsamında yaptırılan Tunus Manouba Parkı ve 25 parkın toplu açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. devamı

Detaylı

Meram a 1 milyar TL lik yatırım

Meram a 1 milyar TL lik yatırım Meram a 1 milyar TL lik yatırım Hacı İsa Efendi Mahallesi nde inşaatı hızlı bir şekilde devam eden Meram Belediyesi Yeni Hizmet Binası nın tamamlanmasıyla bölgenin çehresi değişecek. Meram Belediye Başkanı

Detaylı

Meram Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen mahalle şenlikleri başladı. Şenlikler 22 Temmuz a kadar devam edecek.

Meram Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen mahalle şenlikleri başladı. Şenlikler 22 Temmuz a kadar devam edecek. Mahallede şenlik var Meram Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen mahalle şenlikleri başladı. Şenlikler 22 Temmuz a kadar devam edecek. MAHALLEDE ŞENLİK VAR PROGRAMI 06.07.2011 Muhacir Pazarı

Detaylı

Meram Belediyesporlu cimnastikçiler Türkiye şampiyonu

Meram Belediyesporlu cimnastikçiler Türkiye şampiyonu Meram da Konya Ankara arası kadar yol açıldı Meram Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçede trafik akışını rahatlatmak için bir yandan yeni yollar açarken bir yandan da mevcut yollarda genişletme çalışmalarını

Detaylı

Manisa nın Tarihine 13,5 Milyon TL

Manisa nın Tarihine 13,5 Milyon TL Manisa Bahçeli yi Ağırlıyor MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Manisa i Belediyesi nin l i i yeni i hizmetlerinin i i açılışları l l ile yeni i projelerinin l i i temel atma törenlerine katılmak üzere Manisa

Detaylı

ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!

ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN! 1-15 TeMMUZ 2014 ÇOCUKLAR BU FIRSATI KAÇIRMAYIN! 5 ile 18 yaş aralığındaki tüm çocuklar bu haber sizin için Büyükşehir in ücretsiz yaz spor okullarına başvurular başladı. Fırsatı kaçırmayın, tatilinizi

Detaylı

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM

AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR EYLÜL 2013 SAYI:42 KiTAP FUARI'NA REKOR KATILIM Metro 2015 te tamamlanıyor Sancaktepe Kent Konseyi nin 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı eylül ayında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Erdem, Üsküdar-Sancaktepe Metrosu hakkında bilgiler verdi...

Detaylı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri'ne Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı özel olarak davet etti. Sağlık yatırımları hız kesmiyor; Sancaktepe ye üç Sağlık Ocağı daha geliyor! Sancaktepe Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesi. Osmangazi Mahallesi ve Safa Mahallesi nde yapılacak sağlık ocaklarının

Detaylı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KOCAMAZ; DEĞİŞİMDEN GÜLNAR DA PAYINI ALACAK

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KOCAMAZ; DEĞİŞİMDEN GÜLNAR DA PAYINI ALACAK KAYA Alüminyum Demir Doğrama Kapı - Pencere - Panjur - Daraba Ahmet KAYA Sineklik - Çatı - Korkuluk ve Ferforje İşleriniz İsteğinize Göre İtina ile Yapılır Gsm: 0535 845 42 41 Küçük Sanayi Sitesi / GÜLNAR

Detaylı

Yemyeşil bir Altındağ için hiç durmadan çalışan Başkan Veysel Tiryaki, 5 yeni parkın daha temelini attı.

Yemyeşil bir Altındağ için hiç durmadan çalışan Başkan Veysel Tiryaki, 5 yeni parkın daha temelini attı. SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI 7 ALTINDAĞ DA 335 KM YENİ YOL AÇILDI Altındağ Belediyesi 2014 yılında A dan Z ye tüm mahallelerde 35 km yol açtı. Böylece 2005 yılından beri açılan yolların uzunluğu 335

Detaylı

MAHALLELER SORUYOR, BAŞKAN CEVAPLIYOR!

MAHALLELER SORUYOR, BAŞKAN CEVAPLIYOR! ENGELLİLER İÇİN ENGELSİZ ULAŞIM BAŞAKŞEHİR DE KUTLU DOĞUM COŞKUSU EĞLENCEYİ TIRLA TAŞIYORUZ SAYI:2 MAYIS 2010 ÜCRETSİZDİR Altınşehir Ziya Gökalp MAHALLELER SORUYOR, BAŞKAN CEVAPLIYOR! BAŞAKŞEHİR BELEDİYE

Detaylı

Kağıthane de. Ramazan Coşkusu. Başkan Kılıç a Ödül. Türk Kızılayı ndan

Kağıthane de. Ramazan Coşkusu. Başkan Kılıç a Ödül. Türk Kızılayı ndan Türk Kızılayı ndan Başkan Kılıç a Ödül Türk Kızılayı nın kuruluşunun 186. yıl dönümünde düzenlenen programda Kızılay ın faaliyetlerine destek olan hayırseverler altın madalya ile ödüllendirildi. 126 hayırsever

Detaylı

Sancaktepeliler. meslek sahibi oluyor. Sancaktepe GSK. 3. Lig'de! 19 Mayıs heyecanı

Sancaktepeliler. meslek sahibi oluyor. Sancaktepe GSK. 3. Lig'de! 19 Mayıs heyecanı Sancaktepe GSK 3. Lig'de! Balıkesir Atatürk Stadı'nda oynanan maçta, Sancaktepe GSK Ayazağa'yı 1-0'la geçerek adını 3. Lig'e yazdırdı. 19 da AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR HAZİRAN 2010 SAYI: 3 19 Mayıs

Detaylı

Hizmetler gençliğe ve spora

Hizmetler gençliğe ve spora Toplu ulaşımda devrim Manisa Belediyesi nin Ulaşımda Dönüşüm adı altında başlattığı ve şehir içi taşımacılıkta devrim olarak nitelendirilen projenin en önemli ayaklarından bir tanesi olan araçların teslimi

Detaylı

BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİROL KAYA AMBALAJ ATIĞI TOPLAMA VE AYIRMA TESİSİ NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BELEDİYE BAŞKANIMIZ BİROL KAYA AMBALAJ ATIĞI TOPLAMA VE AYIRMA TESİSİ NDE İNCELEMELERDE BULUNDU MALKARA BELEDİYESİ ÜCRETSİZ KURABİYE KURSUNA BAŞLADI Malkara Belediyesi nin açtığı ücretsiz kurabiye kursu14 Ağustos 2013 Çarşamba günü yoğun bir katılımla başladı. Malkara Belediyesi Ek Hizmet Binasında,

Detaylı

Bilgievleri aynı. Hayalleri farklı, Başakşehirli çocukların 7. Bilgievi de yeni yıla yetişiyor. Başakşehir e üniversite geliyor

Bilgievleri aynı. Hayalleri farklı, Başakşehirli çocukların 7. Bilgievi de yeni yıla yetişiyor. Başakşehir e üniversite geliyor Eylül 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 42 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Hayalleri farklı, Bilgievleri aynı Başakşehirli çocukların 7. Bilgievi de yeni yıla yetişiyor Belediye den sıcak sohbet

Detaylı

Meram a fonksiyonel B R TES S Ertuğrul Gazi Sosyal Tesisleri hizmete aç ld

Meram a fonksiyonel B R TES S Ertuğrul Gazi Sosyal Tesisleri hizmete aç ld MERAM BELEDİYESİ 02.05.2011 22:51 Page 1 Meram Belediyesi tarafından düzenlenen ve içerisinde aile hekimliği merkezi, emekliler konağı, internet evi, muhtar odası, MERMEK eğitim merkezi ve fitness salonunun

Detaylı

Ümraniye Gemisi Ramazan a Hazır...

Ümraniye Gemisi Ramazan a Hazır... temmuz 2013 sayı 40 Ümraniye Gemisi Ramazan a Hazır... Ümraniye İstanbul un En Temiz İlçesi İstanbul Kazlıçeşme ye Sığmadı Ümraniye de Sünnet Şöleni Merhamet getirdin, iyilik getirdin, hoşgeldin Ramazan

Detaylı

BAĞCILAR. 60 bin kitap yola çıktı Evlilik Okulu başlıyor. Engelliler Akademisi açılıyor

BAĞCILAR. 60 bin kitap yola çıktı Evlilik Okulu başlıyor. Engelliler Akademisi açılıyor BAĞCILAR EYLÜL 2011 gelecek nesil için belediyecilik BAĞCILAR BELEDİYESİ HİZMET BÜLTENİ www.bagcilar.bel.tr Adnan Menderes ve arkadaşlarını andık Bağcılar Belediyesi olarak, idamlarının 50. yıldönümünde

Detaylı

2 yeni park daha! Sancaktepe de Aşıklar Şöleni. » Kar Yağışına Anında Müdahale! » Sancaktepe Belediyespor'dan gol yağmuru: 8-0

2 yeni park daha! Sancaktepe de Aşıklar Şöleni. » Kar Yağışına Anında Müdahale! » Sancaktepe Belediyespor'dan gol yağmuru: 8-0 Sancaktepe de Aşıklar Şöleni Sancaktepe Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 3. Aşıklar Şöleni ile davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı... 16 da AYLIK GELİŞİM BÜLTENİ ÜCRETSİZDİR

Detaylı

Hasta Konukevi ni Başbakan Erdoğan Hizmete Açtı

Hasta Konukevi ni Başbakan Erdoğan Hizmete Açtı Yeni Yasa İle Hizmet Kalitesi Artacak Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı, 2014 yılı mahalli seçimleriyle birlikte Meram Belediyesi nin mahallesi haline gelecek 6 beldenin belediye başkanları ve

Detaylı

Sultangazi BÜLTENİ. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Sultangazi de Toplu Açılış Törenine Katıldı

Sultangazi BÜLTENİ. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Sultangazi de Toplu Açılış Törenine Katıldı Sultangazi Sultangazi Belediyesi nin kültür hizmetidir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sultangazi de Toplu Açılış Törenine Katıldı www.sultangazi.bel.tr HAZİRAN 2015 SULTANGAZİ HÜKÜMET KONAĞI SULTANGAZİ

Detaylı

Altındağ Belediyesi zirvede!

Altındağ Belediyesi zirvede! SAYFA 01 SIYAH MAVI KIRMIZI SARI 2 ZABITADAN HURDA 16 OPERASYONU Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Altındağ daki hurdalıklarla mücadelesine kararlılıkla devam ediyor. BAŞKAN TİRYAKİ ŞANTİYELERİ DENETLEDİ

Detaylı

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU

01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU 01.04.2014 TARİHİNDE DEVİR ALDIK 1.(BİR) YILLIK İCRAATLARIMIZ VE PROJELERİMİZ BASIN BRİFİNG DOSYASI İDARİ FAALİYET RAPORU Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Bir Yıllık İcraatlarını anlattı 01.04.2014 tarihinde

Detaylı

kavuştu Başakşehir Metroya Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Türkçe Olimpiyatları na Görkemli Kapanış Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40

kavuştu Başakşehir Metroya Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Türkçe Olimpiyatları na Görkemli Kapanış Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40 Temmuz 2013 I Yıl: 4 I Sayı: 40 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Otogar-Başakşehir-Olimpiyatköy Metrosu Açıldı Başakşehir Metroya kavuştu Merhaba Ya Şehr-i Ramazan Mario Levi ile Röportaj

Detaylı

Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu

Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu ağustos 2013 sayı 41 Binlerce Ümraniyeli Birlik ve Beraberlik Sofralarında Buluştu Her Türlü Darbe Gayrimeşrudur sf. 06 Hedef: Her Yere Metro! sf. 08 Ramazan Bu Yıl da Bir Başka Yaşandı sf. 14 İstanbul

Detaylı

Meram ba ları tekrar canlanıyor

Meram ba ları tekrar canlanıyor Kentsel dönü üme örnek Meram Çevre ve ehircilik Bakanı Erdo an Bayraktar, Karadeniz Ere li de Müstakil Sanayici ve adamları Derne i nin (MÜS AD) 77. Genel dare Kurulu toplantısında son 9,5 yılda Cumhuriyet

Detaylı

İstanbulBülteni. Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Haziran 2013. İstanbul a bir metro hattı daha

İstanbulBülteni. Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Haziran 2013. İstanbul a bir metro hattı daha İstanbulBülteni Bu bülten sizindir, alabilirsiniz www.ibb.gov.tr Haziran 2013 İstanbul a bir metro hattı daha Sevgili İstanbullular İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak daha hızlı, daha konforlu ve daha

Detaylı