Do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretiyoruz. Gelecek evinizde.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretiyoruz. Gelecek evinizde."

Transkript

1 Do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretiyoruz. Gelecek evinizde.

2 Bu broşürün basılmış olduğu kâğıt freelife tır. Bu kâğıt türü, sadece kâğıt üretimi yapılması için yetiştirilmiş özel ormanlardan elde edilmiştir. Ayrıca broşürümüzün boyutu baskıda en az fire veren ölçüdür. Siemens yaptığı tüm çalışmalarda çevreye duyarlılığını göstermektedir.

3 Çevreyi korumak, akl m za gelen en güzel fikirdi. Siemens i bir dünya devi yapan sadece yüksek teknoloji ile üretti imiz ürünlerimiz de il, aynı zamanda üretti imiz her şeyin içinde do ayı ve dünyan n gelece ini gözeten bir fikir olmas. Bugün oldu u gibi gelecekte de bu anlay şla çal şmaya ve do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretmeye devam edece iz.

4

5 Dünyan n gelece i için gelece in teknolojisi: Siemens ecoplus Siemens, Gelecek Evinizde slogan n n verdi i sorumlulukla ürünlerini enerji tasarrufu konusunda dünyaya örnek olacak şekilde geliştiriyor y l ndan beri ecoplus yaklaş m yla, günlük ihtiyacı karş layan bütün ev aletleri için her zaman optimal hizmeti, donan mı ve enerji tüketimini sa layan modern cihazlar sunuyor. Ne kadar ihtiyaç, o kadar tüketim mant yla hareket eden Siemens ecoplus; so utma, y kama, kurutma ve pişirme alanlar n n hepsinde tüketim de erlerini makul seviyeye getiren ve maksimum sonuç sa layan ürünler ile gözle görülür bir enerji tasarrufu sa l yor. ecoplus ile art k dünyam zdan daha az n alarak hayat n za daha çok şey katabilirsiniz. Neden ecoplus? Dünya sürekli gelişiyor. Çevre koşullar n n h zla yaşad bu de işim, art k enerji tasarrufunu ve do ay koruyan ürünleri kaç n lmaz hale getiriyor. Kaynaklar do ru kullanarak bu gelişimi hem çevremize hem de bireysel yaşam m za en iyi şekilde yans tabilece imizin fark nday z. Tasarım ve teknolojisiyle yenilikçiliği yaratan Siemens Ev Aletleri, elektrik ve su kullan m nda minimum tüketim ve maksimum sonucu, aynı zamanda yüksek konforu simgeleyen A dan A-%50 ye kadar enerji tüketimine sahip yeni nesil beyaz eşya modelleriyle tüketiciye sadece yeni özellikler de il, tasarrufu da sa layan bir ürün portföyü sunuyor. K sacas Siemens, ecoplus felsefesiyle dünyan n gelece i için gelece in teknolojisini bugünden evinize getiriyor.

6 Evdeki elektrik tüketiminizin %46 s beyaz eşyalar n z taraf ndan harcanmaktad r. Elektrik tüketiminizi tasarruflu ev aletleriyle düşürün. Elektrik tasarrufu önce kendi evinizde, elektriği verimli kullanan ev aletlerinin seçimiyle başlar. Çünkü evdeki elektrik tüketiminin %46 sı beyaz eşyaya aittir. Bu sadece çevreyi değil, sürekli artan elektrik maliyetleri yüzünden ev bütçenizi de etkiler. Bu yüzden, evinizdeki ev aletleri, hem elektrik tüketimini hem de elektrik maliyetini düşürmek için yüksek bir öneme sahiptir. Elektrik tüketi Siemens ile performans ve konfordan ödün vermek zorunda kalmadan, çevreyi korumaya evinizde başlamak için çok sayıdaki akılcı olanakları keşfedin. İlerleyen sayfalarda, ev aletlerinizin seçimiyle sadece çevreyi değil, cüzdanınızı da nasıl koruyabileceğinizi sunuyoruz. Elektrik Tasarrufu Buzdolabı %31,1 Çamaşır Makinesi %8,5 Bulaşık Makinesi %3,5 Kurutma Makinesi %3,2 Isıtıcılar %9,3 Televizyon %6,7 Aydınlatma %11,7 Diğer %25,3 Kaynak: / Elektrik İşleri Etüt İdaresi

7 Daha fazla performans ve daha az tüketim için fikirler: Siemens ten ecoplus. Enerji verimliliği sadece bir trend değil, çevremizi korumak için vazgeçilmez unsurdur. Siemens teknik yeniliklerle, gittikçe artan performans ve konforun yanı sıra, en verimli enerji kullanımına imkân veriyor. Son 10 yılda tüm cihaz kategorilerinde tüketim değerlerini kayda değer oranda düşürdük. Bu oran, soğutucu kombinasyonlarında %72 ye kadar çıkabilmektedir. Günümüzde Siemens Ev Aletleri, enerji sınıflandırmasında tüm gamıyla zirvedeki yerini alıyor. Bu nedenle, Siemens cihazlarının üzerinde ek olarak, minimum enerji tüketimini ve maksimum kaynak korumasını simgeleyen ecoplus işareti yer almaktadır. Bu sayede çevrenin ve cüzdanınızın iyiliği için, enerji verimliliğine sahip ev aletlerini daha kolay fark edebilirsiniz.

8

9 Buzdolapları G dalar n z so uturken dünyay s tmak istemiyoruz.

10 LED aydınlatma Siemens in tasarladığı LED lambalar buzdolabınızın her noktasına ışık tutar. Yan duvarlara yerleştirilen bu lambaların yaydığı hoş beyaz ışık, eşit şekilde dağılarak buzdolabınızda mükemmel bir aydınlanma sağlar. Kapı kapama yardımı özelliği Soğutucu ve dondurucu cihazların kapılarını tam olarak kapatamamak, her zaman başımıza gelen bir şeydir. Buna rağmen hiçbir şeyin olmayacağını bilmek iyi. Çünkü kapı kapama yardımı özelliği, kapının tamamen güvenli bir şekilde kapatılmasını ve böylece enerji kaybının olmamasını sağlar. antifingerprint antifingerprint kaplaması sayesinde, çelik yüzeylerdeki hoş olmayan parmak izlerine son. Enerji tasarrufuna yönelik ipuçları. Sadece yiyeceklerinizi değil, elektrik giderlerinizi de dondurun. Elektrik ve enerji fiyatları arttıkça artıyor. Hatta 2030 yılında bu fiyatların ikiye katlanacağını tahmin ediliyor. Siemens in enerjiyi son derece verimli kullanan ecoplus cihazları ile hem iklimin korunmasına hem de ev bütçenizin rahatlamasına katkıda bulunabilir, gelecek için güzel bir adım atabilirsiniz. Küçük önlemler de yardımcı olur. Dondurucu dolabın ideal sıcaklığı -18 C, buzdolabının ise 5 C dir. Sadece soğumuş gıdaları soğutucu ve dondurucu cihazlara koyun ve donmuş olanları buzdolabında çözün. Burada önemli olan, kapıların doğru bir şekilde kapanabilmesi için cihazınızın kapı izolasyonun eksiksiz olmasıdır. Soğutucu ve dondurucu cihazınızın konumu da elektrik tüketimini etkiler. Cihazlarınızı serin bir yere yerleştirin. Ortam sıcaklığının sadece 1 C düşürülmesi, dondurucu cihazlarda yaklaşık %3 ve soğutucu cihazlarda %6 elektrik tasarrufu sağlamaktadır. Soğutucu cihazların tüketiminin azaltılması 24 saatte 100 lt baş na enerji tüketimi* Derin Dondurucu 0.92 kwh 0.21 kwh %70 e varan 70 % Buzdolapları 0.56 kwh 0.16 kwh %72 ye varan 72 % * Dondurucu GT26MT3ONE veya Buzdolabı KD49NSZONE modellerinin standart programda elde edilen tüketim değerleriyle 2000 model benzer bir Siemens cihazının standart programdaki tüketim değerlerinin karşılaştırılması.

11 antibacteria sistemi Siemens in antibacteria sistemine sahip buzdolapları bakteri oluşumlarına ve üremelerine karşı koruma sağlıyor. Cihazlarımızın iç duvar ve kapak içi yüzeyleri inorganik gümüş yalıtımıyla sıvanmıştır. Bu katman, bakteri, mantar ve benzeri oluşumlarla temas etmiş yiyecekleri buzdolabına yerleştirseniz bile söz konusu yüzeylerde bu oluşumları ve oluşumların üremesini engeller. Silerek ya da yıkayarak çıkarılamayacak olan bu yüzey sayesinde, cihazınız ömrü boyunca antibakteriyel olacaktır. Enerji sınıfları Ev aletleriniz ne kadar iyi donatılmışlarsa, o kadar az doğal kaynak tüketirler. Ne kadar çok tasarruflu çalışırlarsa, enerji sınıflandırılmasında daha üst bir derece alma ihtimalleri o kadar çok yüksek olur. Belirlenen tüketim sınırları arasındaki fark kayda değer orandadır ve çevre bilincine sahip tüm ev aletleri kullanıcılarına ve potansiyel alıcılara yüksek tasarruf potansiyeli sunarlar. Böylece A+ enerji sınıfına sahip cihazlar, A enerji sınıfındakilere oranla %23 daha az enerji tüketirler. Hatta enerji sınıfı A++ da bu oran %45 dir. multiairflow sistemi multiairflow sistemi, soğutma alanındaki havanın eşit bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Örneğin kapı biraz fazla bir süre bile açık kalsa, sıcaklıklar sabit kalır. Sıcak gıda maddeleri dolaba yerleştirildiğinde, bunlar daha hızlı soğutulur. Sonuç olarak, gıda maddelerinin tazeliği ve kalitesi daha iyi korunur. Elektronik gösterge Sıcaklık ayarı için, göz alıcı tasarımıyla elektronik gösterge, nofrost soğutucu cihazın dış kapısına yerleştirilmiştir (modele bağlıdır). En büyük özelliği, dondurucu ve soğutucu kısmın sıcaklıklarının birbirinden bağımsız olarak ayarlanabilmesidir. Power, eco, holiday gibi farklı modlar sayesinde, örneğin tatile çıkarken seçeceğiniz holiday moduyla cihazınız minimum elektrik tüketimi sağlayacaktır. Tüm bunları cihazınıza dokunmadan göstergeye bakarak görebilir ve kontrol edebilirsiniz. Kolayca taze bir şekilde muhafaza edin: hydrofresh box Artık meyve ve sebzeler iki kat daha uzun süre boyunca tazeliğini koruyacaktır. Bir sürgü sistemiyle hydrofresh kutusunun içerisindeki nem, her an isteklerinize göre uyarlanabilir. Böylece sabit bir depolama ortamında en iyi nem seviyesi garanti edilir. Tat, taze görünüm, değerli vitaminler ve besleyici değerler iki kat daha uzun süre korunur. Elektrik tasarrufu önce kendi evinizde başlar: A++ Siemens soğutucular 10 yıl önceki benzer cihazlara göre %72 daha az elektrik tüketmektedir. Son derece etkili izolasyonlar, düşük tüketimli kompresörler ve mükemmel bir soğuk devre ile ilgili gelişmeler buna imkân vermektedir. Bu nedenle, yeni nofrost dondurucu dolapların da artık A++ enerji sınıfına ait olmaları şaşırtıcı bir şey değil.

12

13 Çamaşır Makineleri Ürünlerimiz, dünyan n suya çamaş rdan daha çok ihtiyac oldu unun fark nda!

14 Kendi kendini yıkayan değerler. Siemens ten çamaşır bakımıyla ilgili yenilikler. Yarının teknolojisini şimdiden yaşamak: yeni iqdrive motoru Yüksek performansı ve sessizliğiyle iqdrive motor, mükemmel yıkama ve enerji tasarrufu sağlıyor. Üstelik çok daha uzun ömürlü. Dünyada ilk otomatik leke çıkarma programı Her lekeye doğru işlem. En zor lekeler artık sorunsuz bir şekilde, dünyadaki ilk leke çıkarma programı sayesinde çıkartılabilmektedir. Farklı leke opsiyonlarına ait akıllı programlar, en modern Siemens teknolojileri tarafından yönlendirilmektedir. Böylece lekeler, ek olarak özel deterjanlar kullanmadan, sorunsuz bir şekilde çıkartılır. Enerji tüketiminde azla yetinenler: % 30 daha tasarruflu Siemens, enerji tasarrufu fikrinde oldukça ciddi. Bu nedenle, tüm Siemens çamaşır makinelerinin enerji sınıfı en az A dır ve bu değer ile sınır değerin (0,19 kws/kg) % 30 a kadar altında bile kalırlar (sadece 0,13 kws/kg). Üstelik performans ve konfordan ödün vermeden. Ek durulama için ek durulama tuşu. Avantajınız: Deterjan artığı içermeyen temiz çamaşırlar. Özellikle de hassas cilde sahip kişiler için ideal. Hassas, yün/ipek elde yıkama gibi programlar. Avantajınız: Aşırı hassas çamaşırlar için koruyucu bakım. Yoğun yıkama tuşu. Avantajınız: Artık inatçı sebze ve şarap lekelerini de temizleyebileceksiniz. duotronic Kurutma makinesi, içindeki nem sensörleriyle, kazan içinde oluşan nem miktar n ölçer. Kazan içindeki nem miktar seçilen programla hedeflenen orana ulaşt nda kurutma makinesi otomatik olarak kurutma işlemini bitirir. Bu teknoloji sayesinde, çamaş rlar gere inden fazla s ya maruz kalmaz ve makineden slak ç kmaz. easyclean filtre Koruyucu filtre kondenser at klardan korur. Rahatl kla ç kar l p temizlenebilen bu filtre hayat n z kolaylaşt r r ve ayn zamanda makinenizin ömrünü uzat r. Yeni filtre makinenizin performans n da art r r.

15 Özellikle yumuşak ve koruyucu: Yeni softdry tambur sistemi Dünyada benzeri olmayan softdry tambur sistemi, sürekli bir hava akımı ve sabit sıcaklık sağlıyor. Çünkü artık ters yöne dönmek, yani dönüş yönünü değiştirmek zorunda değil. Onun yerine, tambur içerisindeki yakalayıcılar sıcak havayı savuruyor ve çamaşırları daha yumuşak ve verimli bir şekilde dağıtıyor. Kalıcı tutumluluk için otomatik temizleme Her yoğuşmalı kurutucunun bir kondansatörü vardır. Fakat sadece WT 46W561 kondansatörü kendi kendini temizleyebilir. Önceden kondansatörü düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekirken, şimdi her kurutma sürecinde otomatik olarak tamamen temizlenmektedir. Böylece elektrik tüketimi azalırken, cihazınızın ömrü artar. Siemens in ilk 40 dakikalık kurutma programı: super40 super40 yıkama programıyla yıkanan çamaşırlar, iyileştirilmiş sıcaklık süreci ve uyarlanmış soğutma aşamasıyla sadece 40 dakikada kurur. Test birincisi: WT 46W560 Stiftung Warentest in (Bağımsız Alman ürün ve hizmetleri test kuruluşu) Ekim/2009 tarihli testinde tüm çamaşır kurutucuları arasında en az elektrik tüketimiyle göz doldurdu ve toplam 1,6 lık notla TEST BİRİNCİSİ oldu. Bunun yanı sıra kurutma etkisiyle ve rahat kullanımıyla da parlak değerlere sahip. Enerji tasarrufuna yönelik ipuçları. Kolayca su, elektrik ve paradan tasarruf etmek. Türkiye de yapılan bir ankete göre, kadınların %64 ü haftada 3-4 kez, %20 si ise her gün çamaşır yıkıyor. Elde yapılan yıkamalar sonucunda daha fazla su ve para harcanıyor. Çamaşır makinelerinin her koşulda daha tasarruflu olduğu artık bilinen bir gerçek. Dünyanın en tasarruflu yoğuşmalı kurutma makinesi WT 46W561, kurutma makineleri arasında kendini dünya şampiyonu olarak tanımlayabilir. En iyi enerji sınıfına göre %50* daha az elektrik tüketmektedir. Diğer ısı pompalı kurutuculardan bile bariz bir şekilde daha tasarrufludur. Bu bir dünya rekorudur. Çamaşır bakım cihazlarının tüketiminin azaltılması Çamaşır makineleri 1) 1 kg çamaşır başına tüketim (Beyazlar / Renkliler 60 C) Elektrik tüketimi* 0.26 kwh Su tüketimi* 13.0 L Kurutucu 2) Bir kilogram çamaşır başına tüketim (dolap kuruluğunda pamuklu çamaşır, dakikada 1000 devir) Elektrik tüketimi* 0.61 kwh 0.13 kwh 7.0 L 0.23 kwh Test-kalite sonucu: İYİ (1,6) Kurutma: İYİ (1,7) Elektrik tüketimi: ÇOK İYİ (1,0) Çevresel özellikleri: İYİ (2,1) Kullanım: İYİ (1,8) %50 ye varan 50% %46 ya varan 46% %62 ye varan 62% * A enerji sınıfının sınır değerine (0,48 kws/kg) göre %30 daha tasarruflu (sadece 0,23 kws/kg). * Çamaşır makinesi WM 16S742 nin 1) veya Hava yoğuşmalı kurutucu W T 46W561 in 2) standart programda elde edilen tüketim değerleriyle 1995 model benzer bir Siemens cihazının standart programdaki tüketim değerlerinin karşılaştırılması.

16

17 Bulaşık Makineleri Geleceğimiz için bir damla suyun değerini bugünden biliyoruz.

18 Yeni jetmatic kompakt Mekândan tasarruf sağlar, verimli ve üstelik esnek bir şekilde kurulabilir. Siemens in yeni jetmatic bulaşık makinesi yeni standartlar getiriyor. Mutfağın en küçük köşesine sığar ve yine de büyükleri gibi yıkar. Kapasitesi 6 kişilik yemek takımıdır (çatal, bıçak, tabak, fincan vs). Ayrıca en yeni teknoloji için de yer var. speedmatic sayesinde bulaşıklar rekor zamanda temiz ve kuru olur. Üstelik daha fazla enerji tasarruf edersiniz. Büyük kapasite: 6 kişilik Yeni jetmatic kompakt bulaşık makinesi mekândan tasarruf eder, fakat performanstan etmez. Akıllı teknoloji sayesinde yıkama kapasitesi o kadar yüksek ki, 6 kişilik yemek takımını bile yıkayabilir. Bu da bir yıkamada 66 tabak, çatal, bıçak vs demektir. Ve tüm bunlar jetmatic ile rekor sürede gerçekleşir. Kolay kullanım Başlatma tuşu dönen şaltere entegre edilmiştir. Tüm önemli fonksiyonlar doğrudan yönetilebilir. Enerji tasarrufuna yönelik ipuçları. Gerçek el işçiliği paha biçilmezdir. Özellikle de bulaşık yıkamada. Bulaşık makineleri, düşünülenin aksine, elde yıkamaya göre çok daha verimlidir. Kesinlikle daha az su ve deterjan kullanırsınız. Bir kıyaslama yapılırsa: Elde yıkamada yaklaşık 40 litre su tüketirken, Siemens in bulaşık makinesi, aynı miktardaki bulaşık için sadece 7 litre kadar su tüketmektedir. Elektrik tüketiminde de yeni bir bulaşık makinesi oldukça tasarrufludur, hem de yaklaşık % 40 oranında. Yıkama sırasında sudan ve elektrikten tasarruf: 10 litre su tüketimi Standart programda, bulaşık makinelerimizin çoğunun su tüketimini 10 litreye kadar düşürdük. Hatta auto C programında 8 litrelik değerlere ulaşılmaktadır (bulaşıkların kir durumuna bağlı olarak). Bunun anlamı: Daha az su ısıtılmaktadır. Bu ek elektrik tasarrufu sağlar. Kısa ve hızlı yıkamalar için yarım yük tuşu daha az elektrik ve su tüketimine yardımcı olur. Bulaşık makinelerinin tüketiminin azaltılması Her yıkamada, bulaşık birimi başına tüketim 1995: 12 kişilik 2010: 14 kişilik Güç tüketimi * 0.11 kwh 0.06 kwh Su tüketimi * 1.58 L 0.71 L Daha bulaşıkları yıkamadan önce su tasarruf edin. Bulaşıkları önce lavaboda durulamak bir bulaşık makinesinin tüm tasarruf avantajlarını yok etmektedir. Normal kirli bulaşıklarda bulaşık makinesinin eco 50 C programı bile yeterlidir. %43 e varan 43% %55 e varan 55% * Bulaşık makinesi SN 56M58 4EU nun standart programda elde edilen tüketim değerleriyle 1995 model benzer bir Siemens cihazının standart programdaki tüketim değerlerinin karşılaştırılması.

19 Zeolith -Kurulama Teknolojisi Doğayı korumak için onu taklit ediyoruz. Zeolith doğal bir mineraldir. Özel yüzeyi sayesinde nemi alma ve bunu ısı enerjisine dönüştürerek geri verme yeteneğine sahiptir. Zeolith minerali bulaşık makinesinin ömrü kadar dayanıklıdır. Bulaşık makinesinde bir dünya yeniliği Cihazlarımızı olabildiğince verimli kılmak için mühendislerimiz doğadan da esinlenmektedir. Yeni Zeolith -kurulamayla, yine rakipsiz bir yeniliğe imza atmış oldular. Yeni nesil bulaşık makinesi jetmatic teki mineral sizin için görünmez olabilir ama avantajları açıktır. Bu zaten, nemi alıp ısı enerjisine dönüştüren doğal ürünün kendisinden kaynaklanmaktadır. Bu özelliği ile aynı zamanda bulaşıkların hızlı ve verimli bir şekilde kurumasını sağlar. Ve bu şekilde, A enerji sınıfının sınır değerinin %20 altında bir enerji tüketimine ulaşır.* Porselenler, paslanmaz çelik tencereler ve şimdi plastik bulaşıklar için daha iyi yıkama ve kurutma sonuçları. Bu sonuçlar son derece etkileyici. Bulaşıklarınız sadece daha hızlı temizlenip kurumuyor, hatta daha da hızlı kullanıma hazır hale geliyor. Çünkü ısı kurulama aşamasının sonunda eski bulaşık makinelerinde olduğu gibi 65 C değil, sadece yaklaşık 40 C dir. Böylece onları hemen alıp kullanabilirsiniz. Hem de ellerinizi yakmadan. * Ödül almış yenilikler Stiftung Warentest (Bağımsız Alman ürün ve hizmetleri test kuruluşu) tarafından yapılan seçimde kategorisinde bir numara, Federal Çevre Ajansı tarafından verilen İklim ve Çevre İnovasyon Ödülü (IKU) ve Bavyera Enerji Ödülü nün sahibi. Siemens tarafından üretilen Zeolith -Kurulama Teknolojili bulaşık makineleri, sadece elektrik tasarrufu açısından değil, aynı zamanda yıkama, kurulama ve kullanım kolaylığında mükemmellik açısından da test edilmiş ve onaylanmış bir liderliğe sahiptir. * A enerji sınıfının sınır değerine (1,08 kws/14 kişilik takım) göre %30 daha tasarruflu (sadece 0,86 kws/ 14 kişilik takım).

20

21 Fırınlar Siz ne yiyeceğinize karar verin, dünyayı biz düşünürüz.

22 Enerji tasarrufuna yönelik ipuçları. activeclean Kendi kendini temizleme otomatiği sayesinde tek bir tuşla tüm artıklar yüksek derecelerde küle dönüşür. Kimyasal maddeler veya fırın temizleyici spreylerle uğraşmaya son. Artıkları bir bezle kolayca silebilirsiniz. Hem daha yeni, hem daha tasarruflu Neyse ki yıllar içerisinde ocakların ve fırınların sadece donanımları iyileştirilmedi, enerji verimliliği de artırıldı. Demek ki eski ve verimsiz cihazınızı değiştirmekte iki kat fayda var. Ocakta veya fırında bir şeyler pişirirken bazı tasarruf ipuçlarını dikkate alırsanız yeni fırınınız eskisine oranla %30 daha az enerji tüketir. Fırında Fırında yemeğinizi pişirmek için fırının önceden ısıtılmasına gerek yoktur. Fırının kapağını her zaman kapalı tutun. Çünkü sürekli açılması, gereksiz yere yeniden ısıtılmasına neden olacaktır. Fırının artık ısısını kullanın ve pişme süresinin son bulmasından 10 dakika önce kapatın. Ekstra büyük fırın penceresi Siz de pişirme sırasında eserinize göz atmaktan hoşlanıyor musunuz? O zaman görün! Bu amaçla fırın penceresinin görüş alanı %80 oranında büyütülmüştür. Artık sadece pişirme alanı daha aydınlık değil, tüm seviyelerdeki yemekleri görmek de daha kolay. Tam cam iç kapı Fırın kapısının iç kısmı tamamen camdır. Kolayca temizlenebilir ve ihtiyaç duyulduğunda çıkartılabilir. Aynı zamanda bir şeyleri yerleştirme alanı olarak da kullanılabilir. Her tencereye bir kapak Sadece düz bir tava veya tencere tabanı, ısıtma platformuna tamamen temas ederek, ısıyı en iyi şekilde alır. Eğer tarif izin veriyorsa, tencerenin üzerine onu iyice kapatan bir kapak takın. Böylece tencereden ısı ve enerji uçup gitmez. Bu ısı ve enerji, gıda maddelerinin pişirilmesinde kullanılarak yaklaşık %25 oranında ısıtma enerjisi tasarruf edilir. Elektronik ocaklardaki (fırınlardaki) tüketimin azaltılması DIN EN e göre güç tüketimi 1.10 kwh kwh 2010 %28 e varan 28% * Fırın HC ın standart programda elde edilen tüketim değerleriyle 1995 model benzer bir Siemens cihazının standart programdaki tüketim değerlerinin karşılaştırılması.

23 Kullanım konforu üçlüsü: 3 kat teleskopik raf Izgara ve tepsiler, 3 düzlemde öne çekilebilir. Böylece elinizi yakmadan yemeklerinizi kolayca kontrol edebilirsiniz. Hızlı ön ısıtma 20 dakika süren ısıtma süresini 5-6 dakikaya indiren hızlı ön ısıtma, pişirme zamanını kısaltırken A enerji performansından da ödün vermiyor. Siemens tarafından sunulan yenilikçi teknoloji Yanmalara karşı korur: Atıl ısı göstergesi Her bir pişirme bölgesi için ister 4 lü atıl ısı göstergesi, ister tüm alan için tekli gösterge olsun, yanlışlıkla sıcak bölgeye dokunmaya karşı görsel olarak uyarıyor ve kapatılmış pişirme bölgesini sıcak tutma platformuna dönüştürüyor. Enerji, gün geçtikçe azalan ve bununla birlikte pahalılaşan, değerli bir malzemedir. Pişirmedeki enerji verimliliği teknik yenilikler sayesinde gözle görülür bir şekilde iyileştirilmiştir. A enerji sınıfına sahip yeni bir fırın ile 1999 yılına ait benzer bir cihaza göre çok daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. cookcontrol68 ile yemek pişirmek çok kolay Parıltılı, mükemmel ve temizlik canlısı: TitanGlanz Tüm fırınların iç yüzeyi özel, parlak bir emaye ile kaplanmıştır. Bu parlak emaye üzerinde ışık daha fazla yansır ve aydınlatmanın etkisi artar. Aynı zamanda bu özel kaplama, sebze ve asit lekelerine karşı daha dayanıklıdır. İleri derecede yemek pişirme sanatı, günümüzde artık çok kolay olabilir. Siemens e ait otomatik programlar sayesinde en sevilen yemekler mükemmel şekilde pişmiş olarak önünüze gelir. Bunun nedeni, cookcontrol68 otomatik programların balık ve eti mükemmel olarak, 68 ayrı programa kadar hazırlayabilme yetisine sahip olmasıdır. Kullanım kolaylığı, programın seçilmesi, ağırlığın girilmesi ve etinizin kızarma derecesinin ayarlanması ve gerisinin fırına bırakılmasıyla mükemmellik sağlanır.

24 Klimalar Serinlemenin çok doğal bir yolu var.

25 Inverter klima çalışma prensibi Klima evdeki en fazla elektrik tüketen cihazlardan biridir. Evinizde klima kullanmak istediğinizde, haliyle sessiz çalışan ve az elektrik harcayan bir model istersiniz. İşte bu noktada inverter teknolojisi devreye girer. Klasik modellerden farklı olarak, inverter klima enerjiyi daha verimli kullanma olanağı sağlar. Elektrik frekansı 15 Hz -120 Hz arasında değiştirilerek, ısıtma/soğutma ihtiyacına göre kompresör devir değişimiyle kapasite kontrol edilir. Verimliliğin daha da artırılması için bu modellerde, geliştirilmiş kondanser, kompresör ve mikro bilgisayar kontrolünden yararlanılarak verimlilik üst düzeye çıkarılmaktadır. İstenilen ısıya daha hızlı ulaşılması ve çok seçenekli operasyon özelliklerine sahip olmasının yanı sıra, sabit hızlı klasik modellere göre enerji tüketimi %35 daha düşüktür. Bunun yanı sıra, kompresörün devreye girip çıkması sırasında çıkan sesler rahatsız edici bir hal alır. Inverter model klimalarda ise ayarlanan oda ısısını sabit tutabilmek için kompresörün devamlı devreye girip çıkmasına gerek kalmaz. Dış ünitenin içindeki kompresör, soğutucu gazın sıkıştırılma hızını değiştirerek ayarlanan ısıyı sabit tutabilir. Bu, kompresörün içindeki motorun dönüş hızı değiştirilerek sağlanır. Motorun dönüş hızı kontrolü geniş bir aralıkta gerilimin frekansı ile oynanarak gerçekleştirildiğinden, inverter kontrollü klima modelleri sadece enerjiyi verimli kullanmak ve sessiz çalışmakla kalmaz, çok hassas bir ısı kontrolünü de garantiler. Tüm DC Inverter modelleri A sınıfı olup, 9000/12000 BTU lu Super DC Inverter modeller, A+ enerji performansını karşılamaktadır.

26 Elektrikli Süpürgeler Çocuklar m za temiz bir gelecek b rakmaya kararl y z.

27 Siemens elektrikli süpürgelerin enerji tasarrufu özelli i ile sadece evinizi tertemiz yapmakla kalmaz, ayn zamanda do an n temiz kalmas na da katk da bulunursunuz. Az enerji tüketimi ve daha çok iş anlay ş ile çal şan elektrikli süpürgelerimizle çocuklar m za do al kaynaklar daha az tüketilen, temiz bir gelecek b rakman n huzurunu yaşayacaks n z. Extreme Power Daha büyük pervaneleri sayesinde, devir/dakika dönebilir ve böylece diğer motorlu süpürgelerden daha çok hava taşıyabilir. Sonuç: Hava akış miktarının en yüksek olduğu elektirikli süpürge. En yüksek doz alım kapasitesi hava debisi: 50 lt/sn, Özel XTRM motor sayesinde, %30 a kadar daha az elektrik tüketimiyle* %100 oranında emiş gücü sunar. Böylece, enerjiden tasarruf sağlanır. Efficient Air Dynamics Aerodinamik sistem sayesinde mükemmel performans: %50 daha geniş motor koruyucu filtreleme yüzeyi, %20 daha geniş hortum çapı, daha geniş bağlantı yeri, hava kontrol sistemi, %25 daha geniş egzoz filtreleme yüzeyi. Bu sayede daha iyi hava akışı sağlarken kusursuz yapısı sayesinde mükemmel toz tutar. Kompresör teknolojisi Siemens Green Power elektrikli süpürgeler için geliştirilen kompresör teknolojisi, süpürgenin gücünü belirgin şekilde artırdı. Yani özel olarak tasarlanmış motordaki 9 bıçaklı aerodinamik çarklar sayesinde 1200 Watt lık elektrik harcanırken 2400 Watt lık motordan elde edilen performans sağlanıyor. Böylece %50 den daha az elektrik tüketimiyle %100 oranında toz alınıyor. * Motor gücü 2400 Watt olan cihazlara kıyasla.

28 Evinizde enerji tasarrufu için öneriler!

29 Dünyay de iştirmek istiyorsan z, evinizden başlayabilirsiniz. Kullanaca n z ev aletlerini sat n al rken sadece fiyat olarak de il, enerji tasarrufu aç s ndan da karş laşt r n. Enerji verimlili i seviyesi yönetmeliklere uygun olarak belgelenmiş olan bir cihaza yapaca n z yat r m, maliyeti yüksek olmakla birlikte cihaz n y ll k kullan m ömrü boyunca sa layaca enerji tasarrufu ile, ödedi iniz paray size fazlas yla geri kazand racakt r. Cihaz al rken A ve A + işaretli olanlar n n en verimli olanlar oldu unu hat rlay n z. Yüksek verimli ve çok düşük verimli cihazlar aras nda %60 n üzerinde enerji tüketim fark oldu unu da unutmay n z. Siemens in üstün teknolojili ve çevreye duyarl ürünleri ürünlerinin yanı sıra evinizde kulland n z ev aletleri ile ilgili küçük tasarruf ipuçlar n de erlendirerek siz de dünyan n gelecekte daha güzel bir yer olmas na katk da bulunabilirsiniz. Yiyeceklerinizi soğuturken enerjiden tasarruf edebilirsiniz. Cihazınız için seçtiğiniz yerin, serin ve havadar olmasına, doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmamasına, kalorifer ve soba türü ısı kaynaklarından uzakta olmasına özen gösterin. Cihazın havalandırma deliklerinin hiçbir şekilde kapanmamasına dikkat edin. Sıcak yiyecekleri soğuduktan sonra cihaza yerleştirin. Dondurulmuş yiyecekleri çözülmeleri için soğutma bölmesine yerleştirin. Bu işlemle, dondurulmuş yiyeceklerin kütlesindeki soğukluktan, soğutma bölmesindeki yiyeceklerin soğuması için yararlanabilirsiniz. Dondurucu bölmesinde buz oluşması halinde eritme işlemini yapın. Yiyecek maddelerini bizzat siz donduracaksanız, yalnızca taze ve en iyi olanlarını kullanın. Yiyeceklerin lezzetini kaybetmemesi veya kurumaması için hava geçirmeyecek şekilde paketleyin. Yiyecek maddelerini paketlemek için plastik folyolar, boru şeklindeki polietilen folyolar, alüminyum folyolar veya dondurma kapları kullanın. Dondurulan yiyecek maddelerinin kalitesinin düşmesine neden olmamak için, saklama sürelerini aşmamaya dikkat edilmelidir. Saklama süreleri, yiyecek maddelerinin türüne göre değişirler. -18 derecede balık, salam ve sosis, hazır yemekler ve hamur işleri 2 aya kadar, peynir,kümes hayvanları ve et 4 aya kadar, sebze ve meyveler 6 aya kadar saklanabilirler. Çamaş r y karken ve kuruturken %37 enerji tasarrufu yapmak elinizde. Ortalama bir çamaş r makinesi y lda yaklaş k olarak 500 kg l k çamaş r y kar. Yeni geliştirilen teknolojileri ile Siemens çamaş r ve kurutma makineleri %37 daha az enerji ve % 67 daha az su tüketirler. Banyonuzda daha çok tasarruf sa lamak için: Çamaş r makinesinin kapasitesini genellikle kulland n z aral kta seçin. Beyaz ve renkliler 6 kg, sentetikler 3 kg, hassas çamaşırlar ve yünlüler 2 kg. Yük sensörü olan makineleri tercih edin. Bu sensörle y kayaca n z çamaş r n miktar na uygun su ve deterjan tüketirsiniz. Çamaş r makinenizi her zaman tam kapasitede çal şt r n. Ancak, kapasitesinin üstünde çal şmas na zorlamay n. E er makinenize az miktarda çamaş r koyuyorsan z, daha az su almas n sa layacak program seçin. Çok kirli ve lekeli çamaş rlar önceden slat n. Bu durumda çamaş r makinesine daha az iş b rak p tek y kama ile çamaş rlar n z temizlersiniz. Çamaş r makinenize el kitab nda önerilenden daha fazla ve aş r köpüren deterjan koymay n. Düşük s cakl kta y kama yapabilece iniz deterjanlar tercih edin. En h zl kurutma program n seçin. Siemens kurutma makinelerinde bulunan easyclean filtre sayesinde makinenizin performans artar. Temiz bir filtre daha sa l kl bir kurulama süreci sa lar. Çamaşırların daha temiz yıkanmaları için, yerleştirdikten sonra çamaşırla tamburun üst kısmı arasında bir karış mesafe kalmalıdır.

30 Her yıkamadan sonra kazan ve kapak lastiklerini kuru bir bezle silin, özellikle battaniye ya da yünlüleri yıkadıktan sonra filtreyi temizleyin. Çamaşır lekelendikten hemen sonra, zaman kaybetmeden lekeyi soğuk suyun altında çitilemeden akıtın. Lekeyi deterjansız sıcak su ile ıslatmayın. İlk anda tek başına sıcak su, lekenin sabitleşmesine neden olur. Beyazlar: 90 derece programı yerine, yoğun yıkama 60 derece programında yıkayın. Çamaşır yıkama süresi uzatılarak, çok daha az elektrik tüketilerek, 90 derece programında elde edilen temizlik ile kıyaslanabilecek bir temizlik sağlanır. Hassas çamaşırlar ve sentetikler: derecede kısa süreli ve hassas çamaşırlar programında yıkanmalıdır. Yünlüler: 40 derecede kısa süreli ve yünlüler programında yıkanmalıdır. Renkli pamuklular ve ketenler: derecede orta süreli ve renkliler programında yıkanmalıdır. Beyaz pamuklular ve ketenler: derecede uzun süreli ve beyazlar programında yıkanmalıdır. Az veya normal kirli çamaşırlarda ön yıkama programını kullanmayın. Bulaş k y karken %40 enerji tasarrufu mümkün. Bulaş klar n z elde y karken daha çok su ve deterjan harcars n z. Elde y karken 120 lt, bulaş k makinesi kullan ld nda su tüketimi sadece 12 lt dir. Yeni teknolojili Siemens bulaş k makineleriyle normal makinelere oranla %40 a kadar daha fazla enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Bulaş klar n z y karken daha çok tasarruf sa lamak için: Daha az su, enerji ve deterjan harcayan makineleri tercih edin. variospeed özellikli Siemens bulaş k makineleriyle zamandan %50 tasarruf edersiniz, tabii enerjiden de... Bulaş k makinenizi her zaman tam kapasitede çal şt r n. Ayr ca, kapasitenin üstünde çal şmas na zorlamay n. Az miktarda bulaş k y kamak zorundaysan z, ekonomik program tercih edin. Siemens bulaş k makinelerindeki yar yük opsiyonu, makinenizin dolmas n beklemeden uygun miktarda (di er makinelere oranla %30 daha az) su ve elektrik tüketerek bulaş klar n z y kaman z sa lar. Bulaş klar n durumuna göre yüksek s cakl kta y kama gerekmedikçe, 50-55ºC su s cakl n tercih edin. Makineye koyaca n z kirli tabaklar s cak su ve deterjan kullanarak temizlemek gereksiz bir israft r. Bu işi kirli peçeteler ve s k lm ş limon parçalar ile yaparsan z su ve enerji tasarrufu sa lars n z. Kısık ateşte pişirerek %31 daha az enerji tüketebilirsiniz. Siemens yeni nesil f r nlar ile daha çabuk yemek, daha az enerji Yemek pişirirken daha çok tasarruf sa lamak için: Pişirme işlerinde alt k sm düz olan tencere ve tava kullanmak, s nma süresini k salt r. Is göstergeli ocaklar kullan n. Siemens in at l s göstergeli ocaklar sayesinde hangi ocak gözünün hâlâ s cak oldu unu rahatl kla anlayabilir ve bu s cakl yemeklerinizi s tmak ya da s cak tutmak için kullanabilirsiniz. Büyük bir ateşin üstüne küçük kap koymay n. Enerji kayb na neden olursunuz. Yiyeceklerinizi a z aç k kaplarda pişirmeyin. Kapal kaplar içinde yemek daha çabuk pişer, dolay s yla daha az enerji harcanm ş olur. Kapaks z kapla yemek pişirirken 3 kat daha fazla enerji tüketirsiniz. Mikrodalga özelli i olan f r nlar tercih edin. Mikrodalga, yiyecekleri çok h zl bir şekilde pişirip s tan bir teknolojiye sahiptir. Bu özellik hem enerji hem de zaman tasarrufu yapman z sa lar. F r nda birden fazla yemek pişirmeye çal ş n. Düşük s cakl kta pişeni di erlerinden önce ç kar p, f r n n s cakl n düşürüp yükseltmeden daha az enerji harcay n. Yiyecekleri küçük parçalara bölerek pişirin veya s t n. Bu, pişirme sürenizi k saltacakt r. Yemekleri pişirirken çok fazla su kullanmay n. Yeme in üstünü kaplayacak kadar su yeterlidir. Fazla miktarda su kullanman z daha fazla enerji harcanmas na neden olur.

31 Tabanı kalın, düz tencere ve tava kullanmanızı tavsiye ederiz. Pürüzlü tabanlar pişirme sürelerini uzatır. Daima yemek miktarlarına göre uygun büyüklükte tencereler seçin. Çok büyük ama içindeki yemek miktarı az olan tencere çok enerji sarf ettirir. Tencere ve tavalar daima uygun bir kapakla kapatılmalıdır. Tencere tabanı ve ocak aynı veya uygun büyüklükte olduğunda en iyi sıcaklık alışverişi gerçekleşir. Elektrikli ocaklarda artan sıcaklıktan yararlanın. Uzun pişirme sürelerinde ocağı, pişirme süresinin bitiminden 5 ya da 10 dakika önce kapatabilirsiniz. Daima koyu renkte, silikon kaplı ya da emaye pasta kalıbı kullanınız, bu tür kalıplar fırın ısısını çok daha iyi çekmektedir su ve enerji tasarrufu karş laşt rma tablosu

32 Siemens Ça r Yönetim Merkezi:

Buzdolapları, Derin Dondurucular

Buzdolapları, Derin Dondurucular Neden Siemens? Siemens ev aletleri en yüksek beklentileri karşılamak için tasarlanır ve her birinde akla gelmeyecek buluşlar saklıdır. Bir Siemens ev aletine sahip olmak, en yüksek kaliteye ve tasarıma

Detaylı

Temmuz ayı boyunca ÖTV ve KDV Siemens ten!*

Temmuz ayı boyunca ÖTV ve KDV Siemens ten!* Siemens 2011 Temmuz ayı boyunca ÖTV ve KDV Siemens ten!* 4 özel fırsat paketi.** Üstelik peşin fiyatına 4 taksit! CardFinans a özel +8 taksit ya da 2012 de ödeme fırsatı!** Gelecek evinizde. *ÖTV ve KDV

Detaylı

Haziran ayı boyunca ÖT V ve KDV Siemens ten!*

Haziran ayı boyunca ÖT V ve KDV Siemens ten!* Siemens 2011 Haziran ayı boyunca ÖT V ve KDV Siemens ten!* 4 özel fırsat paketi.** Üstelik peşin fiyatına 4 taksit! Bonus a özel +8 taksit ya da Kasım 2011 de ödeme fırsatı!** Siemens ecoplus Haziran 2011

Detaylı

%40 a varan indirimler.*

%40 a varan indirimler.* Siemens 2010 S ns e co P lu ar ru f s ki fi diyen herkes için... İyi Mutfağım güzelliğiyle içimi ısıtsın me ie s rle r, büyük ta Siemens lerde %40 a varan indirimler.* Kurutma makinelerinde %50 ye varan

Detaylı

İlk fırsatta mutfağımı baştan yaratmalıyım

İlk fırsatta mutfağımı baştan yaratmalıyım Siemens 2010 İlk fırsatta mutfağımı baştan yaratmalıyım diyen herkes için... Siemens ecoplus İyi fikirler, büyük tasarruf Siemens buzdolaplarında %32, fırınlarda %24, çamaşır, kurutma ve bulaşık makinelerinde

Detaylı

% 20 indirim fırsatı.*

% 20 indirim fırsatı.* Siemens 2010 Siemens ecoplus İyi fikirler, büyük tasarruf Bahar temizliği eski beyaz eşyalardan başlıyor. Tüm Siemens lerde eski beyaz eşyasını getirene % 20 indirim fırsatı.* Üstelik peşin fiyatına 4

Detaylı

Hayalinizdeki Siemens başka bahara kalmasın. 499 TL. Mart 2013 - Solo Ürünler Fiyat Listesi

Hayalinizdeki Siemens başka bahara kalmasın. 499 TL. Mart 2013 - Solo Ürünler Fiyat Listesi Hayalinizdeki Siemens başka bahara kalmasın. Mart 2013 - Solo Ürünler Fiyat Listesi Soğutucu ve bulaşık makinelerindeki yepyeni fırsatları kaçırmayın.* *KD 56 NNW 20 N, KG 57 NVW 20 N, KD 46 NNW 20 N,

Detaylı

Sonbaharın ilk fırsatı! Yiyecekleri daha uzun süre taze tutan Siemens soğutucular, eylül ayına özel fırsatlarla sizi bekliyor.

Sonbaharın ilk fırsatı! Yiyecekleri daha uzun süre taze tutan Siemens soğutucular, eylül ayına özel fırsatlarla sizi bekliyor. Sonbaharın ilk fırsatı! Yiyecekleri daha uzun süre taze tutan Siemens soğutucular, eylül ayına özel fırsatlarla sizi bekliyor. Eylül 2014 - Solo Ürünler Fiyat Listesi Eylül ayında fırınlardaki avantajlı

Detaylı

Ağustos sıcağında içinizi serinletecek soğutucu fırsatları!

Ağustos sıcağında içinizi serinletecek soğutucu fırsatları! Ağustos sıcağında içinizi serinletecek soğutucu fırsatları! Siemens soğutucular, ağustos ayına özel fırsatlarla sizi bekliyor. Ağustos 2014 - Solo Ürünler Fiyat Listesi Ağustos ayında fırınlardaki avantajlı

Detaylı

Bu kitapta yer alan önerileri uygulayarak gelecek nesillere enerjisi tükenmemiş pırıl pırıl bir dünya armağan edebilirsiniz.

Bu kitapta yer alan önerileri uygulayarak gelecek nesillere enerjisi tükenmemiş pırıl pırıl bir dünya armağan edebilirsiniz. Her geçen gün hayatımızdaki önemi daha da artan elektrikli ev aletleri, zamandan ve iş yükünden tasarruf sağlarken diğer yandan geleceğimiz açısından da bizlere bazı sorumluluklar yüklüyor. Aslında biliyoruz

Detaylı

Geniş iç hacim, eşsiz dış tasarım.

Geniş iç hacim, eşsiz dış tasarım. Geniş iç hacim, eşsiz dış tasarım. Geniş iç hacimli yeni Siemens No-frost soğutucular yaza özel fırsatlarla sizi bekliyor. Haziran 2015 - Solo Ürünler Fiyat Listesi Ramazan sofralarını taçlandıracak yemekler

Detaylı

Fırsat ayı Ramazan! Ramazan da Siemens e gelin, hayalinizdeki ürünlere kolayca sahip olun. TB 56290 kodlu ütü

Fırsat ayı Ramazan! Ramazan da Siemens e gelin, hayalinizdeki ürünlere kolayca sahip olun. TB 56290 kodlu ütü Fırsat ayı Ramazan! Ramazan da Siemens e gelin, hayalinizdeki ürünlere kolayca sahip olun. Temmuz 2014 - Solo Ürünler Fiyat Listesi Temmuz ayında fırınlardaki avantajlı fiyatları kaçırmayın. Katalog içindeki

Detaylı

2010/11 S O L O Ü R Ü N L E R

2010/11 S O L O Ü R Ü N L E R 2010/11 S O L O Ü R Ü N L E R GİRİŞ GÜZELLİĞİN KONFORU, TEKNOLOJİNİN GÜZELLİĞİ. İKİSİ DE TASARIMDA. Kalite ve fonksiyonelliğin fark edilmeye değer olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda tasarımın çekici olması

Detaylı

Fırsat haberleri! KASIM. Bosch El Aletleri, Olivetti, Telefunken, Philips Bosch bayilerinde. ANLAŞMALI KREDİ KARTLARI

Fırsat haberleri! KASIM. Bosch El Aletleri, Olivetti, Telefunken, Philips Bosch bayilerinde. ANLAŞMALI KREDİ KARTLARI Fırsat haberleri! Bosch El Aletleri, Olivetti, Telefunken, Philips Bosch bayilerinde. ANLAŞMALI KREDİ KARTLARI Advantage ile peşin fiyatına ve 24 aya varan vade farklı taksit seçenekleri. Bonus ile 2-7

Detaylı

Ev araç ve gereçleri: Konutunuz için enerji tasarruf örnekleri.

Ev araç ve gereçleri: Konutunuz için enerji tasarruf örnekleri. Konutta verimli enerji kullanımına ilişkin sorularınız için: Hotline 08000 736 734 www.stromeffizienz.de Herausgeber: Deutsche Energie-Agentur GmbH (dena), Chausseestraße 128a, 10115 Berlin. Bilder: Giovanni

Detaylı

Şubat soğuğunda içinizi ısıtacak fırsatlar Siemens te.

Şubat soğuğunda içinizi ısıtacak fırsatlar Siemens te. Şubat soğuğunda içinizi ısıtacak fırsatlar Siemens te. Şubat 2013 - Solo Ürünler Fiyat Listesi Soğutucu ve bulaşık makinelerindeki yepyeni fırsatları kaçırmayın.* *KD 56 NNW 20 N, KG 57 NVW 20 N, KD 46

Detaylı

Yeni yılın ilk fırsatları sayesinde hayalinizdeki Siemens e kavuşun.

Yeni yılın ilk fırsatları sayesinde hayalinizdeki Siemens e kavuşun. Yeni yılın ilk fırsatları sayesinde hayalinizdeki Siemens e kavuşun. Ocak 2013 - Solo Ürünler Fiyat Listesi Soğutucu ve bulaşık makinelerindeki yepyeni fırsatları kaçırmayın.* *KD 56 NNW 20 N, KG 57 NVW

Detaylı

Tüketicimize tavsiyeler

Tüketicimize tavsiyeler Bosch ta her şey yaşam kalitenizi yükseltmek için Bosch ta her ürün, sadece bugünkü değil, gelecekteki ihtiyaçlarınıza da cevap verecek şekilde tasarlanır ve üretilir. Hayatın büyük bir bölümünün geçtiği

Detaylı

ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ

ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ ANKASTRE / SOLO ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ 2014/15 GELECEĞE YÖNELİK BİR VİZYON. GEÇMİŞTEN GELEN DENEYİM. BUGÜNÜN YARATICI ÇÖZÜMLERİ. Yenilik demek sınırların aşılması demek. Ama gerçek değeri bunun da ötesinde:

Detaylı

Ankastre Ürün Broürü. Ankastre Ürün Broşürü. Serviste mükemmellik. Gelecek evinizde.

Ankastre Ürün Broürü. Ankastre Ürün Broşürü. Serviste mükemmellik. Gelecek evinizde. Serviste mükemmellik. Siemens, ev teknolojisindeki tüm bilgi ve deneyimini kullanarak ev aletlerinin kaliteli, dayan kl ve uzun ömürlü olmalar n sa lar. Olas bir ar za halinde ise Yetkili Servislerimiz

Detaylı

Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı.

Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı. Siemens klimalarla evinizin havası hep temiz hep canlı. 2015 Klima Ürün Kataloğu siemens-home.com/tr Siemens. Gelecek evinizde. Do ay tüketmemek için ak ll fikirler üretiyoruz. Siemens i bir dünya devi

Detaylı

Bosch ankastre ürünler; teknoloji ve tasarımın mükemmel birlikteliği

Bosch ankastre ürünler; teknoloji ve tasarımın mükemmel birlikteliği Bosch ankastre ürünler; teknoloji ve tasarımın mükemmel birlikteliği Ankastre Serisi 2014-2015 www.bosch-home.com/tr Bosch Çağrı Merkezi 444 6 333 7/24 hizmetinizde BoschHomeTurkiye 2 Bosch Sadece bugünkü

Detaylı

%100 güvenebileceğiniz servis.

%100 güvenebileceğiniz servis. %100 güvenebileceğiniz servis. Bosch Servis, yaygın servis ağı ve 2 saat aralığında randevu sistemi ile haftanın 7 günü hizmetinizdedir. 444 6 333 Türkiye nin her yerinden haftanın 7 günü 24 saat Bosch

Detaylı

Su ve Enerji Verimliliği

Su ve Enerji Verimliliği HAYATIN HER NOKTASINDA Su ve Enerji Verimliliği T.C. KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İhtiyacın kadar kullanmak Bu bir dengedir. Aslında tasarruf denge demektir. Bizim

Detaylı

Eskiler, eskide kalsın: Yeni yıl tasarrufla gelsin!

Eskiler, eskide kalsın: Yeni yıl tasarrufla gelsin! Aralık kampanyaları Eskiler, eskide kalsın: Yeni yıl tasarrufla gelsin! www.bosch-home.com/tr Daha fazla bilgi için cep telefonunuz ile QR kodunu tarayabilir ya da www.bosch-home.com/tr yi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı

2014/2015 TÜRKİYE KOLEKSİYONU 1913 yılından bu yana İsviçreli lider

2014/2015 TÜRKİYE KOLEKSİYONU 1913 yılından bu yana İsviçreli lider 2014/2015 TÜRKİYE KOLEKSİYONU 1913 yılından bu yana İsviçreli lider V-ZUG ev cihazları İsviçre nin mucizesini siz de mutfak ve gururudur. V-ZUG ile İsviçre çamaşır odanızda yaşayın. İçin V-ZUG İçindekiler

Detaylı

YERLi MALI HAFTASI BiR HAFTA, FIRSATLARI ARALIK AYI BOYUNCA! Aralık ayı boyunca KDV ve ÖTV bizden!

YERLi MALI HAFTASI BiR HAFTA, FIRSATLARI ARALIK AYI BOYUNCA! Aralık ayı boyunca KDV ve ÖTV bizden! YERLi MALI HAFTASI BiR HAFTA, FIRSATLARI ARALIK AYI BOYUNCA! Aralık ayı boyunca KDV ve ÖTV bizden! Kampanyalar ve diğer tüm detaylar vestel.com.tr de. BEYAZ EŞYA ARALIK 2014 YERLi MALI HAFTASI BiR HAFTA,

Detaylı

Bosch tan Ramazan a özel fırsatlar

Bosch tan Ramazan a özel fırsatlar Haziran kampanyaları Bosch tan Ramazan a fırsatlar www.bosch-home.com/tr Bosch Çağrı Merkezi 444 6 333 7/24 hizmetinizde Daha fazla bilgi için cep telefonunuz ile QR kodunu tarayabilir ya da www.bosch-home.com/tr

Detaylı

ENERJİ TASARRUFU NEDİR?

ENERJİ TASARRUFU NEDİR? ENERJİ TASARRUFU NEDİR? Enerji tasarrufu, üretimde, konforumuzda ve iş gücümüzde herhangi bir azalma olmadan enerjiyi verimli kullanmak, israf etmemektir. Aynı işi daha az enerji kullanarak yapmaktır.

Detaylı

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ

VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ VESTEL BULAŞIK MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU BMJ-L505 GE BULAŞIK MAKİNESİ Değerli Müşterilerimiz, Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen VESTEL, modern tesislerinde özenle üretilen, titiz kalite

Detaylı