Serhan TINASTEPE * Bizi daha yakından tanımanız için hazırladığımız bu katalog ile Simport la ilgili sizlerle bazı bilgileri paylaşıyor olacağız;

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Serhan TINASTEPE * Bizi daha yakından tanımanız için hazırladığımız bu katalog ile Simport la ilgili sizlerle bazı bilgileri paylaşıyor olacağız;"

Transkript

1

2 Mutlu Evler...

3

4 2 Serhan TINASTEPE * Yönetim Kurulu Başkanı Değerli Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız Bizi daha yakından tanımanız için hazırladığımız bu katalog ile Simport la ilgili sizlerle bazı bilgileri paylaşıyor olacağız; 2008 yılında temelini attığımız Simport un bugün Türkiye de Beyaz Eşya Sektörü Bayi Kanalı ndaki en büyük oyuncu olduğunu sizlerle paylaşıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm Beyaz Eşya perakendecileri (Büyük Teknoloji Marketler-Büyük Gıda Marketler ve Katlı AVM ler) arasında ise İstanbul da ilk 3 te Tüm Türkiye de ise ilk 10 da olduğumuzu bilmenizi isteriz. Hedefimiz 2015 yılında mağaza sayımızı 40 a çıkararak 120 milyon TL ciro gerçekleştiren bir şirket olmak. Yani 2015 hedefimizi gerçekleştirdiğimizde; İstanbul da satılan her 10 beyaz eşyadan birini Türkiye de ise satılan her 50 beyaz eşyadan birini biz satıyor olacağız. Kendimizi geleneksel perakendeciler arasında modern perakendeci olarak görüyoruz. Modern perakendeciliğin en önemli enstrümanlarını kullanıyoruz. Mağazalarımızın kapısından giren müşteri sayısını ölçüyoruz, geri dönüş oranlarına-sepet ortalamalarına bakıyoruz, mağazalarımızı gizli müşterilerle denetliyoruz. Müşteri memnuniyetini ölçümleyerek daha iyiye nasıl ulaşırız ve sizlere nasıl daha iyi bir hizmet veririz diye çaba sarf ediyoruz. Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olduğum Kategori Mağazacılığı Derneği nde modern perakendeciliği Türkiye de daha fazla geliştirmek için çalışıyoruz den beri bayi kanalında yapılmayanları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz; *Reklam ve Pazarlamanın her alanını kullanarak müşterilerimize en etkin şekilde ulaşmaya çalışıyoruz. *İstanbul un en seçkin Alışveriş Merkezleri nde Senetli-Sözleşmeli satışı başlatan ilk şirketiz. Artık Kredi kartı olmayan ya da kartında yeterli limiti bulunmayan tüketicilere de hizmet verebiliyoruz. *Türkiye de bir ilki gerçekleştirerek online mağazamızda da senetli-sözleşmeli satış yapmaya başladık. *Amerika nın en büyük sigorta şirketi olan AIG sigorta ile ortak geliştirdiğimiz proje kapsamında tüm ürünlerimize Simport Artı Garanti hizmetini sunuyoruz. Sizlerden aldığımız bu güç ve destekle Simport u Türkiye Beyaz Eşya sektörünün sayılı oyuncularından biri haline getirdik. İyi ki varsınız! Saygılarımla... * 1980 Erzincan doğumlu yılında ODTÜ Makina Mühendisliği bölümünden mezun oldu yılına kadar Anadolu Grubu nda Yöneticilik yaptı yılında Simport Ev Aletleri ni kurdu. Evli ve bir çocuk babası.

5 3 SİMPORT EV ALETLERİ 2008 yılında İstanbul da Beyaz Eşya perakende sektöründe ticari hayatına başlayan SİMPORT EV ALETLERİ, 2015 yılını 35 mağaza ile sürdürmektedir. Simport, günümüzde düşük fiyatlar ve kaliteli hizmet anlayışıyla dünya markalarını müşterileriyle buluşturmayı kendine görev edinmiş ve bu yolda çalışmalarına hız kesmeden devam eden, 2015 yılı sonuna kadar mağaza sayısını 40 a çıkarmaya hedefleyen Türkiye nin tüketici elektroniği ve beyaz eşya bayi sektöründeki en büyük ve en güçlü markalarından biridir. Bünyesinde bulundurduğu ve geleneksel kanalda satış faaliyetlerini sürdürdüğü Türkiye nin en büyük 5 markası SIEMENS, HOTPOINT, VESTEL, SAMSUNG ve DAIKIN yanı sıra premium elektrik süpürgeleri kategorisinde tüm Türkiye de distribütörlüğünü yaptığı THOMAS markasını da 2014 yılı sonunda bünyesine katmıştır yılında 120 Milyonluk Ciro Hedefi ile tüketici elektroniği alanında Türkiye nin 6 ncı, İstanbul un ise 3 ncü en büyük şirketidir. Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş, satış odaklı, etik değerlere sahip ve konusunda uzman 144 personeli ile İstanbul da müşterilerini lider markalar ve yüksek kalite ile buluşturmaya devam etmektedir.

6 4 MARKALARIMIZ Siemens AG (Berlin ve Münih), 165 yılı aşkın süredir mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. 200'den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarına odaklanmaktadır. Enerji ve kaynak verimli teknolojilerde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Siemens aynı zamanda, off-shore rüzgâr türbini inşası, enerji üretimi amaçlı kombine çevrim türbini tedariği ve enerji iletimi çözümlerinde lider konumda bulunmaktadır. Siemens ayrıca, altyapı çözümleri ile endüstri için otomasyon ve yazılım çözümlerinde de öncülük yapmaktadır. Alamanya nın bir numaralı ev aletleri markası Siemens, ankastre ürünler konusunda sadece Türkiye de değil, Avrupa da ve dünyada da pazar lideridir. Teknolojik üstünlükleri ve göz alıcı tasarımlarıyla Siemens ürünleri uzun yıllardır tüketicilerin, bayilerin ve mimarların gözdesidir. Medikal görüntüleme sistemlerinin (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans vb.) önde gelen tedarikçileri arasında yer alan ve laboratuvar diagnostiği ile birlikte Siemens klinik IT alanlarında da lider konumdadır mali yılında şirketin devam eden faaliyetlerden elde ettiği toplam satış geliri yaklaşık 75,9 milyar Euro'ya, devam eden faaliyetlerden net kârı ise 4,2 milyar Euro'ya ulaşmıştır. Eylül 2013 sonu itibariyle Siemens'in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı yaklaşık 362 bindir. Bünyemizde yer alan 13 ü yurtiçi 13 ü yurtdışı olmak üzere toplam 26 şirketle, tüm dünyaya tüketici elektroniği, beyaz eşya, bilgi teknolojileri ve dijital alanlarında geniş bir ürün yelpazesi sunan Vestel kendi sektörümüzde ihracat şampiyonluğunu yıllardır rakiplerine kaptırmayarak, Türkiye nin en bilinen ve itibar sahibi 10 markası arasında yer almaktadır. 3 bini aşkın çalışanı, satış noktası, 350 satış sonrası merkezi ve binlerce yan sanayi çalışanı sayesinde 30 bin kişiye gelir kaynağı yaratmaktadır. Bir günde 76 bin ürün üretme kapasitesine sahip Vestel City, Avrupa nın tek alan üzerinde kurulu en büyük üretim kompleksidir. Ar-Ge ye ayırdığı sınırsız bütçe ve 800 kişilik dev Ar-Ge mühendisleri kadrosuyla inovasyon anlamında yerli teknolojinin gururu olma başarısına sahiptir. Ayrıca dünyada en çok Ar-Ge harcaması yapan ilk 1000 firma arasında yer alan 3 Türk şirketinden biridir. Dünya standartlarındaki üretim anlayışı ve kaliteli ürünleriyle uluslararası arenada güçlü bir profil çizerek, Deloitte'un ''Tüketici Ürünleri Endüstrisinin Küresel Güçleri 2011'' raporunda, Dünyanın en büyük 250 tüketici ürünü şirketi arasında yerini alıştır. Vestel uzun vadeli, stratejik düşünen ve geleceğe oynayan bir aktör olarak sahip olduğu vizyonla sadece Türkiye de değil global arenada da pazarı yönlendiren bir oyuncu olma yönündeki kararlı duruşuyla dikkat çekiyor.

7 5 Samsung Elektronik yıllarında rekor büyüme ve kâr elde edip, dünyanın en değerli markaları sıralamasında 2. sırada yer almaktadır. Amerika ve Avrupa'da birçok ürünü tasarım teknoloji ve patent ödülleri almış ve almaktadır. Elektronik, Televizyon, Telefon, Bilgisayar, Otomotiv, Tıp, Uzay Araştırmaları gibi birçok alanda faaliyet gösteren ve Güney Korede uydu üretimini neredeyse tek başına yapan bir şirkettir. Japon şirketleri ile de Japonya için uydu yapımında ortak olmuşlardır. Elektronik sektöründe Dijital kamera, DVD, Blu-Ray, VCD, Uydu alıcısı, Dvd-Cd üretimi, Beyaz eşya (Buzdolabı, Çamaşır, Bulaşık makinası), Bina yönetim sistemleri gibi çok çeşitli alanlarda üretim yapmaktadır. Televizyon sektöründede uzun bir geçmişe sahip olan Samsung 1960'lı yıllardan beri televizyon üretimi yapmaktadır. LCD üretiminde pazar payının oldukça önemli bir bölümünü oluşturur. Birçok marka panel olarak Samsung panelleri televizyonlarında kullanmaktadır. Ayrıca Samsung 3D LED TV'nin geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Telekomünikasyon sektöründede cep telefonları ile rekabete giren Samsung 2010 yılında çıkardığı Samsung Wave cep telefonunda kendi ürettiği işletim sistemi olan "Bada"yı kullanmış ve mobil telefon sektöründe yazılım işinede girerek alanlarını daha da çok genişletmektedir yılı toplam ciro olarak 148 milyar dolarla dünyanın en büyük elektronik şirketidir yılının üç çeyreğine göre akıllı telefon pazarında Apple'ı,toplam telefon satışlarında Nokia'yı geçerek pazarın lideri durumundadır yılından beri distribütörler vasıtasıyla Türkiye de faaliyetini sürdüren Daikin, Temmuz 2011 de Türkiye iklimlendirme sektörünün en önemli oyuncularından Airfel in %100 hissesini satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir oyuncusu olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknolojiyle üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Hendek te bulunan m üzerine m² kapalı alana kurulu üretim tesislerinde Airfel markasının yanı sıra, Daikin markalı ürünlerinin üretimine de başlanmıştır. Merkez ofisi İstanbul da bulunan Daikin Türkiye altı bölge müdürlüğü (Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir, Trabzon), 170 bayi, 500 satış noktası ve 501 yetkili servisiyle Türkiye nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. İklimlendirme sektörüne yönelik sunduğu geniş ürün yelpazesi, son teknolojiyle üretim yapan tesisi, deneyimli ve uzman ekibiyle Daikin Türkiye, dünyada olduğu gibi Türkiye de de tüketicilerinin ihtiyaçlarına en uygun ve konforlu çözümleri sunmak üzere faaliyet göstermektedir. Daikin ile Türkiye Avrupa, Ortadoğu ve Afrika nın Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlandırılacak ve bölgenin en önemli iklimlendirme pazarı haline gelecektir.

8 6 Türkiye deki 20. yılını kutlayan Indesit Company, Hotpoint ve Indesit markalarıyla varlığını sürdürmekte, tüketicilere en mükemmel sonuçları garantileyen ve tasarımıyla fark yaratan akıllı ürünler sunmak için Ar-Ge çalışmalarına durmaksızın devam etmektedir. (Hotpoint - Indesit bir Whirlpool Corporation markasıdır.) Indesit Company, 1930 yılında bir aile şirketi sıfatıyla ticari hayatına başlamış Industrie Merloni nin devamı olarak, 1975 yılında kurulmuştur. Bugün İtalya, Polonya, İngiltere, Rusya ve Türkiye de toplam 15 üretim tesisi bulunan Indesit Company, dünya genelinde 16 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. Indesit Company, Avrupa da sahip olduğu yaklaşık %12 lik pazar payıyla en büyük ikinci beyaz eşya firmasıdır. Her yıl yatırımlarının üçte birini yeni ürünlerin Ar-Ge faaliyetlerine harcayan Indesit Company nin aldığı patentler yılda % 20 oranında artış göstermektedir. İnovasyona ve teknolojiye büyük önem veren Indesit Company, Ar-Ge ye ve teknolojiye yaptığı 90 milyon Euro değerinde yatırım sayesinde 2011 yılında ürün gamını % 60 oranında yenileyerek 350 adet yeni Hotpoint markalı ürün geliştirmiştir. Robert Thomas tarafından, 20.yy. ın başında Almanya da kurulan Thomas, 100 yıllık elektrik süpürgesi üretim deneyimiyle uluslararası alanda tanınan markalardan birisidir. Kurulduğu günden beri geleneklerine bağlı olan Thomas, hala dördüncü kuşak aile üyeleri tarafından, Robert Thomas ın ortaya koyduğu kalite ve yenilikçilik ilkeleri doğrultusunda çalışmaktadır. Bu doğrultuda pek çok ilki hayata geçiren Thomas ın, 1930 lu yıllarda Avrupa nın ilk elektrik motoru ile çalışan metal çamaşır makinesini üretmesi ya da buhar ve püskürtme özellikli ilk hareketli temizleme cihazı gibi süpürge ve makineleri (sıcak su sistemli veya su filtreli) de müşteri odaklı yeniliklerinden birkaçıdır yılından itibaren 3 yıl üst üste PLUS X AWARD Yenilik ve Kullanım Konforu ve 2009 ve 2011 yıllarında Üstün Kalite Ödülü ne (High Quality Award) layık görülmüştür. Gelecek nesiller için faydalı işler yapmanın gerekliliğine inanan Thomas, çevre dostu ve sürdürülebilir üretim anlayışını, tozları ve alerjenleri kökten temizleyen ürünler sunmak için kullanmaktadır. Bunun için Thomas süpürgelerin tasarım ve üretiminin her aşamasında katı test kriterleri ve emniyet direktifleri uygulanmaktadır. Türkiye de perakende denince Simport Üzerine kurulduğu değerler ile 100 yıldır bugünden geleceğin teminatı olmaya devam eden Thomas ın ürünleri Türk tüketicilerle Simport güvencesiyle buluşuyor. Simport Ev Aletleri, müşteri memnuniyeti odağında, yeniliklere açık ve pazarlarında lider markalarla çalışmayı ilke edinmiş bir şirket olarak Thomas ile aynı fikir doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Thomas markası 2015 yılında da siz değerli bayilerine sağlayacağı karlılık ve tüketicisine daha fazla yakınlaşarak Türkiye deki varlığını hızlanarak sürdürmeyi hedefliyor. Sene boyunca düzenlenecek 2 ulusal tüketici kampanyası ile mağazalarınızın içine daha fazla tüketici ziyaretini hedefleyen Thomas, belirlediği hedeflere sizleri de yanına alarak emin adımlarla ilerlemeyi hedefliyor.

9 7 MAĞAZALARIMIZ 1 Kozyatağı Carrefour AVM Vestel İçerenköy Mah. Çayır Cad. No:1/5B2-2,5B3,5B4 Kozyatağı Carrefour AVM Ataşehir/İstanbul 2 Metro Garden AVM Vestel Necip Fazıl Mah. Alemdağ Cad. No: Çekmeköy/İstanbul 3 Marmara Park AVM Vestel Güzelyurt Mah. 1. Cad. Marmarapark avm Kat:3 No:33/A 26 Esenyurt/İstanbul 4 Torium AVM Vestel Saadetdere Mah Sk. Zemin Kat No:13 Haramidere/İstanbul 5 Kale AVM Vestel Güven Mah. Eski Londra Asfaltı No:89 Zemin Kat BZ 024 Akıncılar - Güngören/İstanbul 6 Metrokent Siemens Mağazası Başak Mah. Yeşilvadi cad. Metrokent AVM no:d1/16 Başakşehir/İstanbul 7 Sefaköy Siemens Mağazası Sefaköy İnönü Mah. Maslakçeşme Cad. No:149 Küçükçekmece/İstanbul 8 Beşiktaş Siemens Mağazası Barbaros Bulvarı İBA Blokları No:34/1-3 Beşiktaş/İstanbul 9 Forum İstanbul AVM Siemens Forum İstanbul AVM kocatepe Mah. Paşa cad. no: GF42/3 Bayrampaşa/İstanbul 10 Mall Of Istanbul AVM Siemens Ziyagökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. No:7 MOI A.V.M. No: Başakşehir/İstanbul 11 Olivium AVM Siemens Prof. Muamer Aksoy cad. Olivium AVM no:5/a Zeytinburnu/İstanbul 12 Ataköy Plus AVM Siemens Ataköy Konakları Adnan Kahveci Bulvarı 6.Kısım APlus AVM No: 11/12 Bakırköy/İstanbul 13 Avcılar Siemens Mağazası Merkez Mah. Reşitpaşa cad. no:31/a Avcılar/İstanbul 14 Marmara Park AVM Siemens Güzelyurt Mah. 1. Cad. Marmarapark AVM Kat:5 No:33/A 538 Esenyurt/İstanbul 15 Airport AVM Siemens Londra Asfaltı Üzeri Atatürk Havalimanı Kavşağı Airport AVM 1.Bodrum Kat No:19 Bakırköy/İstanbul 16 Torium AVM Siemens Saadetdere Mah Sk. Haramidere San.Sit. karşısı Torium AVM D:12 Haramidere/İstanbul 17 Airport AVM Hotpoint Londra Asfaltı Üzeri Atatürk Havalimanı Kavşağı Airport AVM 1.bodrum kat no:22 Bakırköy/istanbul 18 Metro Garden AVM Hotpoint Necip Fazıl Mah. Alemdağ Cad. No:940 1B/28 Çekmeköy/İstanbul 19 Marmara Forum AVM Hotpoint Osmaniye Mah. Ekrem Kurt Bulv. E-5 Sahil Yolu M. Forum AVM S-BLK No:25/A Bakırköy/istanbul 20 Maltepe Park AVM Hotpoint Cevizli Mah. Tugay Yolu No:67 Maltepe Park AVM Zemin Kat D.073 Maltepe/İstanbul 21 Cevahir AVM Hotpoint Büyükdere Cad. Cevahir AVM No:120/22-A Mecidiyeköy-Şişli/İstanbul 22 Torium AVM Hotpoint Saadetdere Mah Sk. Haramidere San. Sit. Karşısı Torium AVM D:22 Haramidere/İstanbul 23 Beşiktaş Daikin Mağazası Barbaros Bulvarı İBA Blokları No:34/A Beşiktaş/İstanbul 24 Airport AVM Samsung Londra Asfaltı Üzeri Atatürk Havalimanı Kavşağı Airport AVM 1.bodrum Kat No:18 Bakırköy/İstanbul 25 Olivium AVM Samsung Prof. Muamer Aksoy Cad. Olivium AVM no:5/b Zeytinburnu/İstanbul 26 Mall Of Istanbul Thomas Info Center Ziyagökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. No:7 MOI A.V.M. No:66-58 İkitelli - Başakşehir/İstanbul 27 Eskici - Outlet AVM Güzelyurt Mah. 38. Sokak No:1/5 Zemin Kat F 29 Haramidere-Esenyurt/İSTANBUL 28 Capacity AVM Vestel Capacıty Avm Bodrum kat No:12 D:7 Ataköy/Bakırköy/İstanbul 29 Bahçelievler Yayla Vestel Yayla Mah. Ferit Selimpaşa cad. No 22 Bahçelievler/İstanbul 30 Üsküdar Vestel Aziz mahmut Hüdai mah. Halk cad. no 32A Üsküdar/istanbul 31 Airport Vestel Londra asfaltı üzeri Atatürk havalimanı kavşağı Airport AVM 1.bodrum kat no:28-30 Bakırköy/İstanbul 32 Venezia Siemens Viaport Venezia AVM. Eski Edirne asfaltı Metris Kavşağı B2/090 Küçükköy/İSTANBUL 33 Venezia Samsung Viaport Venezia AVM. Eski Edirne asfaltı Metris Kavşağı Küçükköy/İSTANBUL 34 Kağıthane Çeliktepe Vestel İsmet İnönü Caddesi No:27/A Çeliktepe-Kağıthane/İSTANBUL 35 Levent Sanayi Vestel Sultan Selim Mah. (Sanayi Mah.) Sultan Selim Caddesi No:21 Kağıthane/İSTANBUL 36. Mağaza çok yakında

10 8 SENETLİ SATIŞ BURADA! SATIŞ DANIŞMANLARIMIZDAN DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ SENETLİ SATIŞ İLE KOLAY ÖDEME PLANI Simport Ev Aletleri müşterilerine sunduğu Senetli Satış imkânıyla sadece İstanbul daki 35 mağazasıyla değil simport.com.tr ile Türkiye nin çoğu ilindeki müşterilerine kolay ödeme imkânları sunuyor. %100 güven ve müşteri memnuniyetini ilke edinen Simport, kredi kartı kullanmayan ve uzun vadeli ödeme imkanı arayan, Türkiye nin tüm illerindeki müşterilerine 30 aya kadar vade imkânıyla ürün hizmeti vermektedir. Simport un sunduğu ödeme seçenekleri ve senetli satış ile ilgili ayrıntılı bilgiye mağazalarımıza gelerek müşteri danışmanlarımızdan veya adresinden ulaşabilirsiniz.

11 9 İYİ FİKİR SİMPORT ARTI GARANTİ SİZİN İÇİN EN "İYİ FİKİR" SİMPORT tarafından 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 57nci maddesine dayanılarak sunulan, Üretici veya İthalatçı firma garantisi ile asgari aynı koşulları içeren ve iki (2) senelik garanti süresinden sonra geçerli olan geniş kapsamlı bir hizmet sözleşmesidir. Aynı zamanda, Simport Artı Garanti satın alan tüm müşterilere Kazaen Zarara Uğrama ve Hırsızlık Sigortası SİMPORT tarafından hediye edilmektedir. SİMPORT ARTI GARANTİ NİN ÖZELLİKLERİ Uzatılmış Garanti (İhtiyari Garanti) Üretici veya İthalatçı firma tarafından verilen iki senelik yasal garanti süresinden sonra geçerli olmakta ve üründe üretici hatasından dolayı meydana gelebilecek işçilik ve mekanik kusurlardan dolayı ürünün onarılması için gerekli işçilik ve parça giderlerini kapsamaktadır. Ayrıca, aşağıdaki hususlar da Uzatılmış Garanti kapsamında kabul edilmektedir. İpucu: Anakart, İşlemci arızaları, aşırı ısınma/soğutma problemleri, motor arızaları, ekranda renk solması, ses iletim sorunları gibi bir çok arızaya karşı koruma altındasınız. Yerinde Servis Hizmeti Sözleşme kapsamı içerisinde yer alan arızalarda 21 (inç) ekran ve üzerindeki televizyonlar ve monitörler ile üretici tarafından evde servis hizmeti verilen büyük beyaz eşyalar için yerinde servis hizmeti verilmektedir. Hediye Sigorta Kapsam Dışı Kalan Durumlar (Özet)* Ürünün çalışmasına engel olmayan işletim dışı ve yüzeysel hasarlar (çöküntüler, çizikler vb.) Mekanik hata, yazılım hatası veya veri hatasının sebep olduğu masraf ve zararlar. Yetkisiz onarım, doğal afetler, kasten zarar, batarya sızıntısı, hayvan veya her türlü haşerat istilası nedeni ile oluşacak zararlar. - Ürünleri değiştirmeye çalışma sonucu (kesme, biçme ve şekillendirme vs.) verilen zararlar. - Ürünlerin normal kullanımından doğan aşınma, yıpranma, çürüme, paslanma, oksidasyon hasarları. - Halka açık yerlerde açıkta bırakılan, unutulan ürünler. - Aşırma/Yankesicilik / Kapkaç: Kamuya açık olan ve kişiye ait ve özel olmayan alanlarda (park, otobüs, dolmuş, cafe, AVM, konser alanı, vb.) sigortalının bilgisi ve rızası olmaksızın, değişik usûl ve yöntemlerle, yanında, üzerinde, çantasında, cebinde bulunan eşyalara yapılacak hırsızlıklar. - Başkalarına satmak, profesyonel veya ticari kullanım amac ıyla satın alınan ürünler. - İmalatçı veya Tedarikçinin garantisi veya teminatı kapsamına giren giderler. - Yanlış kurulum, değişiklik veya bakımdan kaynaklanan maliyetler. - Elektronik Cihaz Sigortası ve Hırsızlık Sigortası Genel Şartlarında teminat dışında bırakılan diğer hallerden ortaya çıkan zarar ve masraflar *Diğer durumlar için lütfen sözleşmeyi inceleyiniz. Simport Artı Garanti Paketi AIG Sigorta işbirliği ile sunulmaktadır.* *Simport Artı Garanti Simport tarafından sunulmaktadır. Çağrı Merkezi

12 10 Mutlu Evler Kartı Mutlu Evler... SİMPORT MUTLU EVLER KARTI İLE BİR ADIM ÖNDESİNİZ Simport Mutlu Evler Kartı ile sınırsız seçme özgürlüğü ve sürprizlerle dolu bir hayatın tadını çıkarırken aynı zamanda kartınıza tanınan ayrıcalık ve indirim oranlarından yararlanabilirsiniz. Beklentilerinize en iyi biçimde karşılık vereceğini ve yaşam tarzınıza yeni keyifler katacağını umduğumuz Simport Mutlu Evler Kartına sahip olmak için sizleri en yakın mağazamıza bekliyoruz. Özel avantaj ve ayrıcalıklar listesini aşağıda görebilirsiniz; Eviniz için ihtiyacınız olan her şey, yeni gelen ürünler ve tercih ettiğiniz markalara dair haberlerin yanı sıra, yenilenen avantaj ve ayrıcalıklarınızdan oluşan özel haftalık Simport haberleri e-posta adresinize yollanır. Size özel belirlenen günlerde alışverişlerinizde daha yüksek oranda indirim kullanma olanağı kazanırsınız. İndirimli ürünlerden ilk önce siz haberdar olursunuz. Özel indirim günlerinde alışveriş yapma ayrıcalığına sahip olursunuz. Belirli özel günlerde yüklenen puanlar ile alışverişinizi avantaja çevirebilirsiniz. Ürün değişimi veya ürün ile ilgili memnuniyetsizlik durumlarında size özel sunduğumuz imkânlardan yararlanabilirsiniz.

13 11 ONLINE ALIŞVERİŞ RAHATLIĞI / simport.com.tr Parakende söktöründe sunduğu hizmetler ile müşterilerin güvenini kazanan Simport, 2015 yılının başında markasını internete de taşıdı. Simport.com.tr de evinizin tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla bulabilir, güvenli ve rahat alışverişin keyfini çıkartabilirsiniz. Güçlü potansiyeli, güvenli ödeme sistemi ve sıfır risk ile Türkiye nin en iyi e-ticaret sitelerinden biri olan simport.com.tr den yapacağınız tüm alışverişler Simport un bugüne kadar kazandığı deneyim ve müşteri memnuniyetini yansıtmaktadır. Bünyesinde bulundurduğu dünya markalarını cazip fiyatlar ve sahip olduğu saha deneyimi ile tüketicilerine sunan Simport.com.tr mevcut ürünlerine her gün yenilerini ekleyerek ürün yelpazesini genişletmeye devam etmektedir. Ürünlerinin tüketicilere her zaman hızlı ve sorunsuz şekilde ulaşmasını hedefleyen simport.com.tr özel kampanyalara; 9 aya varan taksit seçeneklerine ve en önemlisi online senetli satış ile müşterilerine kolay alışveriş deneyimi yaşatmaktadır. Türkiye'de internetten alışverişi güvenilir ve keyifli hale getiren simport.com.tr; kullanıcılarına hayran kalacakları deneyimler yaşatmaya devam edecek.

14 12 SİMPORT KURUMSAL SATIŞ ÇÖZÜMLERİ İLE KAZANIN Simport, vermiş olduğu hizmetlerin yanı sıra kurumsal satış projeleri ile de her zaman müşteri odaklı, güvenilir, yenilikçi ve özverili çalışmalarına devam etmektedir. Bünyesinde barındırdığı markalar ile beyaz eşya, ankastre, küçük ev aletleri, elektronik ürünler, yüksek enerji verimliliğine sahip ısıtma, soğutma sistemleri ile projelerinize özel çözümleri düşük fiyat ve müşteri memnuniyetine dayalı ekip anlayışıyla çözümleyebilen Türkiye nin lider tedarikçilerinden biridir. Simport, kurumsal ihtiyaçlarınıza göre yapılandırılmış ekibi, satış ve satış sonrası hizmetleri ile çözüm ortağınız olarak yanı başınızda. Tamamlanmış Başlıca Kurumsal Projeler: - NİSH İSTANBUL BAHÇELİEVLER - YORUM İSTANBUL BAYRAMPAŞA - DOĞAN PARK EVLERİ BEYLİKDÜZÜ - DİVAN RESIDENCE HALKALI - SOYAK PARK APARTS HALKALI - SOYAK EVOSTAR HALKALI - MALL OF İSTANBUL BAŞAKŞEHİR - NİSPETİYE ON ETİLER - THE İSTANBUL VELİEFENDİ / BAKIRKÖY

15 Mutlu Evler... Bizi Sosyal Medya hesaplarımızdan da takip edin,fırsatlardan ve indirimlerden ilk siz haberdar olun! twitter.com/simportev facebook.com/simportev instagram.com/simportev

16

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu VESTEL ELEKTRONİK 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA VESTEL ELEKTRONİK 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Vestel in Küresel Operasyonu 6 2011 Yılına Hızlı Bir Bakış 8 Bir Bakışta Zorlu Grubu DEĞERLENDİRMELER

Detaylı

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon

Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu. Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon Vestel Elektronik 2013 Faaliyet Raporu Vestel: Deneyim, Teknoloji, Vizyon İçindekiler Giriş 2 Özet Finansal ve Operasyonel Göstergeler Derecelendirme Notları 4 Vestel de 2013 Yılının Satırbaşları 6 Yönetim

Detaylı

Vestel S/1 Faaliyet Raporu 2009

Vestel S/1 Faaliyet Raporu 2009 S/1 Faaliyet Raporu 2009 Vestel Faaliyet Raporu 2009 S/2 Faaliyet Raporu 2009 İçindekiler 4 Vestel: Dünyaya ve Geleceğe Dost Teknoloji... 6 Özetle Zorlu Grubu 7 Vestel Şirketler Grubu nun yapılanması 8

Detaylı

Değerli Okurlarımız; Bu haftanın konu başlıkları;

Değerli Okurlarımız; Bu haftanın konu başlıkları; Değerli Okurlarımız; Bildiğiniz gibi; 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ile ticari iletişimi, hizmet sağlayıcı ve aracı hizmet sağlayıcıların sorumluluklarını, elektronik iletişim

Detaylı

Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu 2010

Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu 2010 Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu 2010 İçindekiler Vestel Beyaz Eşya: Konforlu Yaşam Uzmanı 1 2010 da Rakamlarla Vestel Beyaz Eşya 2 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Yönetim Kurulu 6 İcra Kurulu Başkanı

Detaylı

Vestel Faaliyet Raporu 2010

Vestel Faaliyet Raporu 2010 Vestel Faaliyet Raporu 2010 İçindekiler Kurumsal Profil 2 2010 da Rakamlarla Vestel 3 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 4 Yönetim Kurulu 6 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 8 İcra Kurulu 12 Özetle Zorlu

Detaylı

Vestel Beyaz Eşya 2013 Faaliyet Raporu. Vestel Beyaz Eşya: Geleceğe Odaklı

Vestel Beyaz Eşya 2013 Faaliyet Raporu. Vestel Beyaz Eşya: Geleceğe Odaklı Vestel Beyaz Eşya 2013 Faaliyet Raporu Vestel Beyaz Eşya: Geleceğe Odaklı İçindekiler Giriş 2 Özet Finansal ve Operasyonel Göstergeler 4 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 6 Yönetim Kurulu 8 İcra Kurulu

Detaylı

TET, BEYSAD ÜYELERİNDEN OLUŞAN UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA BREZİLYA YA TİCARET HEYETİ DÜZENLEDİ

TET, BEYSAD ÜYELERİNDEN OLUŞAN UR-GE PROJESİ KAPSAMINDA BREZİLYA YA TİCARET HEYETİ DÜZENLEDİ Bu haftanın konu başlıkları; TET, BEYSAD üyelerinden oluşan Ur-Ge Projesi kapsamında Brezilya ya ticaret heyeti düzenledi Arçelik'e "inovasyon liderliği" ödülü Çin e özel pirinç bölmeli dolap Arçelik e

Detaylı

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU

Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU Şimdi Vestel zamanı VESTEL ELEKTRONİK 2014 FAALİYET RAPORU GİRİŞ 2 ÖZET FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER- DERECELENDİRME NOTLARI 10 VESTEL DE 2014 YILININ SATIR BAŞLARI 16 VESTEL İN 2014 YILI ÖDÜLLERİ

Detaylı

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu İçİndekİler GİRİŞ 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Finansal Göstergeler 6 Vestel in Stratejisi 8 Vestel in Küresel Faaliyet Ağı 10 Kısaca Zorlu

Detaylı

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu Yenilik üstüne yenilik... VESTEL ELEKTRONİK 2012 Faaliyet raporu İçİndekİler GİRİŞ 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Finansal Göstergeler 6 Vestel in Stratejisi 8 Vestel in Küresel Faaliyet Ağı 10 Kısaca Zorlu

Detaylı

BEYAZ EŞYA YAN SANAYİCİLER DERNEĞİ

BEYAZ EŞYA YAN SANAYİCİLER DERNEĞİ ARÇELİK SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU YAYIMLADI Dünyaya saygılı dünyada saygın vizyonu doğrultusunda, kaynakların verimliliği ve sürdürülebilirliği konusundaki sorumluluğunun bilincinde olarak faaliyetlerini

Detaylı

Herkes için teknoloji

Herkes için teknoloji Herkes için teknoloji 2012 FAALİYET RAPORU BİR BAKIŞTA TEKNOSA Teknosa, teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesi ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir.

Detaylı

2010 FAALİYET RAPORU

2010 FAALİYET RAPORU 2010 FAALİYET RAPORU Farklılaşmış perakendecilik konsepti Web satışı ile zenginleştirilmiş iş modeli İşinin her alanında müşteri memnuniyetini gözeten Bimeks; bilişim teknolojileri, tüketici elektroniği,

Detaylı

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL BEYAZ EŞYA 2012 Faaliyet raporu

Yenilik üstüne yenilik... VESTEL BEYAZ EŞYA 2012 Faaliyet raporu Yenilik üstüne yenilik... VESTEL BEYAZ EŞYA 2012 Faaliyet raporu İçİndekİler GİRİŞ 2 Kısaca Vestel Beyaz Eşya 4 Finansal Göstergeler 6 Vestel Beyaz Eşya nın Stratejisi 8 Vestel in Küresel Faaliyet Ağı

Detaylı

Vestel Beyaz Eşya S/1 Faaliyet Raporu 2009

Vestel Beyaz Eşya S/1 Faaliyet Raporu 2009 S/1 Faaliyet Raporu 2009 Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu 2009 S/2 Faaliyet Raporu 2009 İçindekiler 2 Kurumsal Profil 4 Özetle Vestel City 6 Özetle Zorlu Grubu 7 Vestel Şirketler Grubu nun yapılanması

Detaylı

HERKES İÇİN TEKNOLOJİ

HERKES İÇİN TEKNOLOJİ HERKES İÇİN TEKNOLOJİ 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER 02 Bir Bakışta TeknoSA 04 Kısaca TeknoSA 07 Vizyon Misyon ve Değerler 08 2013 Gelişmeleri 12 Kilometre Taşları 14 Temel Finansal ve Operasyonel Göstergeler

Detaylı

KURUMSAL PROFİL VESTEL GLOBAL TÜKETİCİLERİN BEĞENİSİNE HİTAP EDİYOR

KURUMSAL PROFİL VESTEL GLOBAL TÜKETİCİLERİN BEĞENİSİNE HİTAP EDİYOR 2 KURUMSAL PROFİL VESTEL GLOBAL TÜKETİCİLERİN BEĞENİSİNE HİTAP EDİYOR Vestel Şirketler Grubu (Vestel), tüketici elektroniği, beyaz eşya, dijital ürün segmentlerinde, Türkiye ve uluslararası pazarların

Detaylı

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. 2013 Faalİyet Raporu. Kapılarımız size hep açık 2013 Faalİyet Raporu Kapılarımız size hep açık Kapılarımız size hep açık 1996 yılında, Türkiye de bankacılık anlayışına yepyeni bir boyut getirmek için yola çıktığımız günden bugüne 17 yıl geçti. O günden

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Ticari Araçlarda Bahar

Detaylı

MİGROS SİZE İYİ GELECEK...

MİGROS SİZE İYİ GELECEK... MİGROS SİZE İYİ GELECEK... İÇİNDEKİLER 2 FORMATLARIMIZ 4 KURUMSAL PROFİL 4 VİZYON-MİSYON-STRATEJİLER- İLKELER 5 BİR BAKIŞTA 2014 YILI 8 BAŞLICA GÖSTERGELER 10 TARİHÇE 12 BAŞKAN MESAJI 14 EKONOMİK DEĞERLENDİRME

Detaylı

2.1.6. Sermaye:... 47 2.2 KURULUŞUN TEDARİKÇİLERİ VE İLİŞKİLER... 47 2.3 TESİS YER SEÇİMİ VE YERLEŞİM PLANI... 53 3. ÜRETİM VE PLANLAMA

2.1.6. Sermaye:... 47 2.2 KURULUŞUN TEDARİKÇİLERİ VE İLİŞKİLER... 47 2.3 TESİS YER SEÇİMİ VE YERLEŞİM PLANI... 53 3. ÜRETİM VE PLANLAMA İÇİNDEKİLER BÖLÜM1 KURULUŞ HAKKINDAKİ GENEL BİLGİLER... 3 1.1 KOÇ HOLDİNG A.Ş... 3 1.2 KURULUŞUN ADI VE ADRESİ... 4 1.3 FİRMANIN TANITIMI... 5 1.4 FİRMANIN TARİHÇESİ... 7 1.5 BULAŞIK MAKİNESİ İŞLETMESİNİN

Detaylı

2YEARS POWERNOTE MOBILE MICRO 90W USB ADAPTOR YENİ. Tunçmatik ten dünyanın en küçük universal adaptörü. 72gr POWERNOTE SLIM 90W USB/LCD. Auto.

2YEARS POWERNOTE MOBILE MICRO 90W USB ADAPTOR YENİ. Tunçmatik ten dünyanın en küçük universal adaptörü. 72gr POWERNOTE SLIM 90W USB/LCD. Auto. YENİ Tunçmatik ten dünyanın en küçük universal adaptörü POWERNOTE MOBILE MICRO 90W USB ADAPTOR Auto ARAÇ İÇİ KULLANIM Boat TEKNE İÇİ KULLANIM 72gr TAM GARANTİ 2YEARS YIL FULL WARRANTY (1:1 Boyut) Artık

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Yüksek bir insan toplumu olan Türk Milletinin tarihi bir özelliği de güzel sanatları sevmek ve onunla yükselmektir. Bunun içindir ki, milletimizin yüksek karakterini, yorulmaz çalışkanlığını, doğuştan

Detaylı

www.finansbank.com.tr 2012 FAALİYET RAPORU Bölüm 1 - Sunuş Bölüm 2-2012 Faaliyetleri FİNANSBANK 2012 F

www.finansbank.com.tr 2012 FAALİYET RAPORU Bölüm 1 - Sunuş Bölüm 2-2012 Faaliyetleri FİNANSBANK 2012 F 2012 FAALİYET RAPORU İçindekiler Bölüm 1 - Sunuş 01 25 Yıldır Büyüyen Finansbank 10 Finansbank 25 Yaşında 11 Vizyonumuz, Misyonumuz ve Değerlerimiz 12 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 14 Genel Müdür ün

Detaylı

Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur...

Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur... Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur... İçindekiler Başkan ın Mesajı Akfa Holding Hakkında Vizyon ve Misyon Kilometre Taşları Yurtdışı Ofisler & Hedef Pazarlar 7 9 10 11 12 Bilgi Grubu 14 Akfa

Detaylı

L OGO Y AZILIM 2013 F A ALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU

L OGO Y AZILIM 2013 F A ALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU 2013 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER GENEL DEĞERLENDİRME 04 Kurumsal Profil 05 Daha Güçlü Sermaye Yapısı ile Büyüyen İş Modeli 06 LOGO Çözüm Ailesi 07 Misyon, Vizyon ve İlkelerimiz 08 LOGO nun 30 Yılı 09 2013

Detaylı

Kar/Zarar Tablosu (milyon TL) 2011 2012 % Değişim. Gelir 9.370,1 10.507,0 % 12,1. İtfa ve Tükenme Payları ile Amortisman (1.587,4) (1.

Kar/Zarar Tablosu (milyon TL) 2011 2012 % Değişim. Gelir 9.370,1 10.507,0 % 12,1. İtfa ve Tükenme Payları ile Amortisman (1.587,4) (1. FİNANSAL VERİLER Turkcell Grubu Finansal Özeti Kar/Zarar Tablosu (milyon TL) 2011 2012 % Değişim Gelir 9.370,1 10.507,0 % 12,1 Satışların Maliyeti 1 (5.948,8) (6.482,1) % 9,0 İtfa ve Tükenme Payları ile

Detaylı

82 2012 Konsolide Finansal İÇİNDEKİLER. Vizyonumuz / Değerlerimiz / Stratejik Önceliklerimiz. Önemli İştiraklerimiz. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı

82 2012 Konsolide Finansal İÇİNDEKİLER. Vizyonumuz / Değerlerimiz / Stratejik Önceliklerimiz. Önemli İştiraklerimiz. Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı İÇİNDEKİLER 02 Vizyonumuz / Değerlerimiz / Stratejik Önceliklerimiz 50 Önemli İştiraklerimiz 04 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 54 İnsan Kaynaklarımız 08 Genel Müdür ün Mesajı 58 Mobil İletişim Sektörü

Detaylı

İçindekiler KURUMSAL PROFIL... 3 BAŞLICA FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER... 4 BİMEKS İN ORTAKLIK VE SERMAYE YAPISI... 5 BİMEKS İN MİSYONU...

İçindekiler KURUMSAL PROFIL... 3 BAŞLICA FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER... 4 BİMEKS İN ORTAKLIK VE SERMAYE YAPISI... 5 BİMEKS İN MİSYONU... İçindekiler KURUMSAL PROFIL... 3 BAŞLICA FİNANSAL VE OPERASYONEL GÖSTERGELER... 4 BİMEKS İN ORTAKLIK VE SERMAYE YAPISI... 5 BİMEKS İN MİSYONU... 6 BİMEKS İN STRATEJİSİ... 6 BİMEKS İN GÜÇLÜ YÖNLERİ... 7

Detaylı