Önemli Güvenlik Tedbirleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Önemli Güvenlik Tedbirleri"

Transkript

1

2 Bu ürün, uluslar arasi güvenlik standartlarini karsilayacak sekilde üretilmistir. Ürünükullanmadan önce lütfen asagidaki önlemleri dikkatlice okuyunuz. Önemli Güvenlik Tedbirleri 1. Ürünün üzerine agir bir nesne koymayin. 2. Kapagi asla açmayin. Olasi elektrik çarpmalarindan dolayi ürünün içine dokunmak çok tehlikelidir. 3. Bu ürünü uzun süre kullanmayacaksaniz, lütfen elektrik kablosunu prizden çikarin. Ayrica hasarli kablolar kullanmayiniz. 4. Islak el ile elektrik kablosuna dokunmayin. Eger ürün içine sivi akarsa, yangin veya elektrik çarpmalarina neden olabileceginden hemen elektrik kablosunu prizden çikarin. 5. Ürünüiyi havalandirmali ve sicak olmayan bir yere koyun. 6. Ürünü yatay yerlestirin. Dengesiz konumlandirma, ürünün kendisine hasar vermesine sebep olabilir. 7. Ürün, anlik olarak soguk bir bölgeden sicak bir bölgeye tasindiginda, sorunlar olusabilir. Bu durumda, cihazi kapatin ve bir iki saat sonra açin. 8. Ürünü, iyi havalandirmali, uygun sicakliktaki, dogrudan günes isigi almayan, düsük nemli ve az sallantili bir yere yerlestirin. 9. Dogru açi ve yönde çanagi kurmalisiniz. Eger uydu alicisi düzgün çalismaz ise, yerel saticiniz ile baglanti kurun.

3 Talimat Isaretleri Bu isaret, alicinin arka panelinde görülür, zemine göre karsit renkte belirgin olarak çizilmistir. Dikkat Elektrik çarpma riskini azaltmak için, kapagi (veya arkayi) açmayin. Parça bakimi ve tamiri sadece yetkili kisi tarafindan yapilmalidir. Eskenar üçgen içindeki ok baslikli simsek isareti, cihazin çevresinde kisiye risk olusturacak yeterli büyüklükte izole edilmemis tehlikeli gerilim oldugunu kullaniciya belirtmek amaciyla konulmustur. Eskenar üçgen içindeki ünlem isareti, cihazla gelen kitap içindeki önemli islem ve tamir (bakim) talimatlarini göstererek kullaniciyi uyarma niteligi tasimaktadir.

4 1. Genel Bilgiler Önsöz Özellikler Ön Panel Real Panel Uzaktan Kumanda Birimi Kablo Baglantilari Hizli Kurulum Menü -TV Rehberi Program Rehberi Program Bilgisi Altyazi ve Seslendirmeler Program Ayirtilmis Programlar Kanal Listesi Favori Kanallar Radyo Kanallari Program Türü Hatirlatici Ayarlar Kanal Düzenle... 14

5 5.2 Kisisel Ayarlar Sistem Ayarlari Ses Ayarlari TV Ayarlari Sinyal Ayarlari LNB Ayari Sistem Bilgisi CA Modülü Fabrika Ayarlari Favori Kanallar Engellenenler Çocuk Kilidi Anahtar Kodu PPV Sifresi Harcama Limiti B-MAIL Erisim Bilgileri ArizaArama... 24

6 1.1 Önsöz Bu ürünü satin aldiginiz için tesekkürler. Ürünü emniyetli bir biçimde kurmak, en iyi sekilde kullanmak ve korumak için bu kullanma kilavuzunu lütfen dikkatlice okuyunuz. Kitapçigi ilerideki ihtiyaçlariniz için ürünün yaninda bulundururunuz. Bu kitapçiktaki bilgiler haber vermeksizin degistirilebilir. Not: Kitapçik içindeki talimatlar ve sekiller sadece sizin ihtiyaciniz içindir. Eger herhangi bir uyusmazlik varsa, ürün özel amaçli satin almaniza tabiidir. 1.2 Özellikler DVB-S/MPEG-2 tam uyumlu NDS(CA), Irdeto, Viaccess, Crypteworks(CI) ve benzerleri destegi Tümlesik V90 PSTN Modem Tümlesik 100/10Mb Ethernet Arayüz Universal LNB Destegi 4:3/16:9 Ekran orani Skart giris/ çikis destegi DiSEqC1.0/ DiSEqC1.1/ DiSEqC1.2 destegi Teletext (VBI) ve altyazi islevi destegi Elektronik Program Rehberi destegi Güvenilir yazilim güncelleme sistemi S/P DIF destegi

7 1.3 Ön Panel 1. MAIL LED 3. MENU TUSU Mail alindigi zaman isik Gelismis Kurulumu gösterir. yanar. 2. STANDBY TUSU 4. EXIT TUSU Aliciyi bekleme konumuna geçirir/ Mevcut pencereyi kapatir. çikarir. 5. STANDBY LED 7. NAVIGASYON TUSU Bekleme konumunda kirmizi isik Menüiçinde hareket etmenizi saglar. yanar. 6. SENSOR 8. SMART CARD Yuvasi Uzaktan kumanda algilayicisi. Bir smartcard yuvasi.

8 1.4 Arka Panel 1. LNB IN Bir uydu anten kablosuna baglanir. 2. LNB OUT Baska bir uydu alicisina baglanir. 3. VIDEO TV veya VCR a görüntüsinyali için baglanir. 4. AUDIO L/R TV veya VCR a ses sinyali için baglanir. 5. VCR SCART CR Scart kablosuna baglanir. 6. TV SCART TV Scart kablosuna baglanir. 7. RF OUT RF kablosu ile TV nin RF giris ucu cihazin RF çikis ucuna baglanir. Varsayilan UHF kanali 21 dir. 8. RFIN RF kablosu ile genel karasal anten cihazin RF giris ucuna baglanir. 9. S/PDIF Sayisal ses sinyali çikislari 10. ETHERNET Genis bantli internete baglanir. 11. MODEM Telefon hattina baglanir. 12. GüçKablosu 13.Açma/Kapama

9 1.5 Uzaktan Kumanda Birimi 1. INTERAKTIF Interaktif menüye geçis yapar. 2. TV TV moduna geçis yapar. 3. REHBER Program rehberini gösterir. 4. MOZAIK Mozaik kanalini gösterir. 5. Yön Tuslari Menüler içinde gezinmenizi saglar. 6. Mute Aliciyi sessiz konumuna getirir. 7. GERI Bir önceki ekrana geri döner. Ana ekrana geçis yapar. 8. Ses Tuslari Sesi seviyesini arttirir/ azaltir. 9. Interaktif Renkli Tuslar Menüler içinde degisik islev görürler. 10.Sayisal Tuslar Sayi tuslari 11.B-Mail D-Smart merkezi tarafindan gönderilen mesajlari görüntüler.

10 12. MENU Interaktif menüye geçis yapar Standby Aliciyi bekleme konumuna sokar. veya çikarir. 14. FAVORI Favori kanallara geçis yapar INFO Program çubugunu, ekran yardim bilgisini v.b. gösterir. 16. OK Üzerinde bulunulan noktayi seçer Program özeti ve bunun gibi ek bilgileri gös terir. 18. KANAL Tuslari Kanallari degistirir. 19. D-Smart D-Smart ortamina geçis yapar 20. YARDIM Yardim menüsünüaçar.

11 Asagidaki resim, TV ve diger elektriksel araçlar arasindaki gerekli kablo baglantilarini göstermektedir. Eger özel bir araç baglantisi için yardima ihtiyaç duyarsaniz, lütfen yerel saticiniz ile baglanti kurun. Baglantilar A ). RCA Kablosu kullanma 1. Cihazin LNB IN girisine anteni baglayin. 2. Asagidaki resimdeki gibi RCA kablosu ile TV ye baglayin.

12 B ). RF Kablosu Kullanma 1. Cihazin LNB IN girisine anteni baglayin. 2. Asagidaki resimdeki gibi RCA kablosu ile TV ye baglayin.

13 C ). Ses Sistem Baglantisi 1. Optik S/PDIF terminali ve Dijital Sinema Sistemini yüksek kalitede ses için birbirine baglayin. 2. RCA kablosu ile cihazin VIDEO ucu ile TV nin VIDEO IN ucunu baglayin. 3. RCA kablosu ile cihazin AUDIO L/R ucu ile ses siteminin AUDIO IN L/R ucunu baglayin.

14 D ) SCART Kablosu Kullanma Cihazi, VCR ve TV yi asagida resimde gösterildigi gibi baglayin.

15 ADIM1: Kablo baglantilarinin kontrolü Tüm kablolarin Kablo Baglantilari kisminda gösterildigi gibi dogru baglandigindan emin olun. ADIM2: Smart karti Yerlestirme Cihazin ön panelindeki sag kapiyi açin. Elektronik çipin oldugu yüz yukari olacak sekilde smart karti yatay tutun ve üst yuvaya yerlestirin. Not: Cihaz çalisiyorken veya açiliyorken smart karti çikarip takmaya tesebbüs etmeyin. ADIM3: Televizyonu açin ve video konumuna geçis yapin. ADIM4: Arka paneldeki anahtar ile cihazi kapatin. ADIM5: Dil seçimi Cihazi açtiktan sonra, ilk olarak dil seçimi yapmaniz gereklidir. Uygun dili seçmek için?? tuslarini kullanin. KAYDET kismina gelmek için? tusunu kullanin. AYAR KONTROL LISTESI menüsüne girmek için OK tusuna basin. ADIM6: Arama programi AYAR KONTROL LISTESI menüsünde, program arama penceresini açmak için OK tusuna basabilirsiniz. Eger arama basarisiz olursa, sistem SINYAL AYAR menüsünü gösterecktir. Sinyal Ayar menüsün ayrintili bilgileri için lütfen Sinyal Ayari bölümüne göz atin..step7: ANA menünasil gösterilir AYAR KONTROL LISTESI menüsünde, LNB AYAR menüsüne girmek için tusuna + basabilirsiniz. ANA menüyügörmek için MENU tusuna basin.

16 ANA menüasagidaki gibi bes kisimdan olusmaktadir: TV Rehberi Kullanici Ayarlari B-mail Iletisim Bilgisi Yardim Bir kisimdan digerine yukari ve asagi hareket etmek için basarak ekranda uygun alt menüyüaçabilirsiniz. tuslari kullanin. OK tusuna 4. TV Rehberi TV Rehberi menüsünde, bes alt menü yer almaktadir: Program Rehberi, Favori Rehberi, Kanal Listesi, Program Türüve Radyo Kanali. 4.1 Program Rehberi Lütfen izlemek istediginiz kanali seçmek için lütfen KANAL+/KANAL- veya Sayi (0-9) tuslarini kullaniniz. Lütfen programlara göz atmak için Kanal Listesini veya Rehberi kullanin. Lütfen sesi ayarlamak için SES+/SES-tuslari kullanin.

17 4.1.1 Program Bilgisi Bilgi çubugu yardimi ile, izlemekte oldugunuz programin ayrintili bilgisine ulasabilirsiniz. Program bilgisini almak için lütfen INFO veya + tusuna basin. NOT: Menü- Kisisel Ayarlar- Banner Süresi içinde çubugun gösterim süresini ayarlayabilirsiniz Altyazi ve Seslendirmeler Programlarin her biri birbirinden farklidir. Bazi programlar altyazi sunabilir, bazilari sunmaz. Ek altyazi ve seslendirme bilgilerini + tusuna basarak kontrol edebilirsiniz. Ek altyazi ve seslendirme mevcut ise, altyazi sembolü bilgi çubugunda otomatik olarak belirecektir. tuslarina basarak, altyazi ve seslendirme durumunu degistirebilirsiniz Program Program Rehberinde, program listesi penceresini görebilirsiniz Program Rehberi, tarih ve zamana bagli olarak tüm kanallar için program bilgilerini sunar. ve tuslari kullanarak rehber üzerinde hareket edebilirsiniz. ve tuslari ile bir program seçildiginde, Program Bilgi ekranini görüntülemek için OK tusuna basin. Programi rezerve etmek için, bir kere OK tusuna basin. + tusuna basarak ta program bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

18 4.1.4 Ayirtilmis Programlar Menü-Program Rehberi- Ayirtilis Programlar ile program akis ekranindan ayirttiginiz, TV seyrederken hatirlatilacak olan programlari listeleyebilir veya listeden çikarabilirsiniz. Iptal etmek için tuslari ile program seçin ve OK tusu ile iptal edin. 4.2 Kanal Listesi MENÜ-TV REHBERI-KANAL LISTESI, Kanal Listesi iki bölümden olusur. Ilki, Kanal Sira Numaralariyla birlikte Kanal Isimleri digeri ise küçük ekrandir. Kanal Listesinde görünen herhangi bir kanali seçebilirsiniz. Izleme modunda iken OK tuslayarak Kanal Listesini tekrar ekranda görüntüleyebilirsiniz. 4.3 Favori Kanallar MENÜ-TV REHBERI-FAVORI KANALLAR, Kumandadaki FAVORI tusu ile FAVORI Kanal ve Program Listesini görebilirsiniz. Izlemek istediginiz kanali ve programi liste içinde ve tuslariyla bulup OK basin Ayni zamanda KIRMIZI tus ile herhangi bir kanal programini FAVORI listesinden silebilirsiniz. 4.4 Radyo Kanallari MENÜ-TV REHBERI-RADYO KANALLARI, Radyo Kanallari listesinde dinlemek istediginiz kanala ile gelip OK tuslayin.

19 4.5 Program Türü MENÜ-KANAL REHBERI-PROGRAM TÜRÜ Programlar türüne göre siniflandirip seçebilirsiniz. tuslari ile program türünü seçip OK tuslayin. Program seçildigi zaman Program tür ü bilgisi ekrani belirecektir. 4.6 Hatirlatici MENÜ-KANAL REHBERI-HATIRLATICI Basarili bir Program Ayirtma isleminden sonra, Hatirlatici Listesi size ayirtma listesine almis oldugunuz kanallari isim, Program Basligi ve Baslama saatini bilgileriyle gösterir. Ayirtilmis Programin baslama saatine gelindiginde bu bilgi otomatikman ekranda görüntülenir. Izlemek için Evet seçilir. Bu listede ayirtilmis herhangi bir program KIRMIZI tus ile silinebilir. 5. Ayarlar Ayarlar menüsü su alt menülerden olusur; Kanallari Düzenleme, Kisisel Ayarlar, Sistem Ayarlari, Favori Kanallar, Engellemeler, Çocuk Kilidi, Anahtar Kodu. 5.1 Sifresiz Kanallar MENÜ-AYARLAR-KANALLARI DÜZENLE Kanal Listenize yeni kanallar ekleyebilir, liste siralamasi içinde tasiyabilir veya silebilirsiniz.

20 Kanal Ekleme 1. Uydu: seçili uyduyu gösterir. 2.Tarama Modu: arama modu seçebilirsiniz. 3. Transponder: tercih edilen bir transponder seçebilirsiniz. 4. Frekans: transponder frekansi seçebilirsiniz. 5. Polarite: transponder polaritesini seçebilirsiniz. 6. Symbol Rate: transponder symbol rate degerini seçebilirsiniz. 7. FEC Orani: transponder FEC oranini seçebilirsiniz Yukaridaki kisimlari ayarladiktan sonra, seçili transponder altindaki kanallari otomatik olarak bulmak için YESIL tusa basin. Bulunan kanallar pencerede listelenecektir.. SARI tusa basarak bulunan kanallar listeye eklenebilir ve MAVI tusa basarak ta kanallari bir öncekilerin üzerine yazabilirsiniz. Kanallari Tasi / Sil D-Smart Kanallari disinda kaydedilmis kanallari tek tek silme ve tasima amaciyla kullanilir. D-Smart kanallari disinda kaydedilmis kanallar listelenir tuslari ile silinecek kanallarin üzerine gelinip OK tusu ile silinecek kanallar isaretlenir. SARI tus ile silme islemi gerçeklestirilir. Tüm Kanallari Sil D-Smart Kanallari disinda kaydedilmis tüm silme amaciyla kullanilir. EVET veya HAYIR seçenekleri ile isleme devam eder veya iptal edebilirsiniz.

21 5.2 Kisisel Ayarlar MENÜ-AYARLAR-KISISEL AYARLAR EPG Lisani: Ingilizce veya Türkçe olarak seçilebilir. Hatirlatici Geçisi: tuslarini kullanin. Hatirlatici Süresi: tuslarini kullanin. Ve 1,3,5,10,15,30 dakika olarak seçeneklerden birini seçin. Alt bant süresi: Kanal degistirildiginde ekranin altinda çikan bilgi bandinin (program bilgisi, kanal numarasi, ses göstergesi gibi bilgilerin göründügübant.) görünme süresi tuslariyla seçilip OK basilir.. Favoriler: Favori liste kullanimi etkinlestirilsin istiyorsaniz Açik istemiyorsaniz Kapali seçeneklerini tercih edin. Altyazilar: Altyazi kullanimi ( program ile bu servis verilebiliyorsa) etkinlestirilsin istiyorsaniz Açik istemiyorsaniz Kapali seçeneklerini tercih edin. KIRMIZI tus ile varsayilan ayarlara geri dönebilirsiniz. 5.3 Sistem Ayarlari Ses Ayarlari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-SES AYARI Ses ile ilgili parametrelerin seçimi burada yapilir. 1 ). Seslendirme Lisani En basit sekliyle tuslariyla varsayilan ses lisanini belirleyip OK tuslayiniz. 2 ). Seslendirme Lisani Izleyeceginiz kanal 1.Seslendirme Lisani ile yayin yapmiyorsa 2. Seslendirme lisan tercihiniz bu noktada etkindir ve programi mümkünse bu lisanda dinleyebileceksiniz tuslariyla ayni sekilde seçilip OK tusu ile onaylanir.

22 Altyazi Lisani Bir programda altyazi destegi olmasi halinde bu bölümde tuslari ile varsayilan altyazi lisanini seçilmis olmasi gerekiyor. Dolby Digital Encoding/Output Eger içerikte Dolby özelligi varsa, Dolby Digital Encoding / Output tuslari ile seçilebilir TV Ayarlari UHF Çikis Kanali MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-TV AYARI-UHF Çikis Kanali Eger Uydu Aliciniz TV ye RF-Kablo, ile baglanmissa temiz bir yayin alabilmeniz için UHF bandi içerisinde kanallarindan birini seçme sansina sahipsiniz. Civardaki verici istasyonlarinin kullanmadigi bir kanali seçebilirsiniz. Dikkat edilmelidir ki, bu ayari degistirdiginiz anda TV aliciniz ayni kanala ayarlanmadan geçemeyecegi için resim kaybolacaktir. SCART Ayarlari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-TV AYARI-SCART AYARLARI Üç skart çikis modu vardir. CVBS,Y/C,GRB. Yapacaginiz degisiklik TV ayarlarinizi da bu yönde degistirmenizi gerektirebilir, dolayisiyla resim bu ayar tamamlanana kadar kaybolabilir.

23 TV Standardi MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-TV AYARI-TV STANDARTI TV ekran görünümü 4:3 veya 16:9 olarak seçilebilir. Türkiye PAL G yayin sistemi ile yayin yapmaktadir Sinyal Ayarlari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-SINYAL AYARLARI tuslari ile SINYALI SEÇIN ekraninda bir sinyal giris noktasi seçilir ve OK tusu ile devam edilir. Ekranda SINYAL GÜCÜ ve SINYAL KALITESI göstergeleri görünecektir. Eger sinyal yeterliyse kilit isareti ve göstergede seviye yesil renkli olacak ve cihazin sinyale kilitlendigini gösterecek. Sistem otomatik olarak uydudan kanallari alacaktir. Kilit isaretinin kirmizi renkte kalmasi seçtiginiz uydudan sinyalin alinamadigini gösterir. Eger cihazin ayari ile ilgili yapilacak isleri bilmiyorsaniz bir teknik elemana yaptirin LNB Ayari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-LNB AYARLARI LNB Dört seçim vardir. LNB 1 Ayari: Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun birinci antenini ayarlamak için seçin. LNB 2 Ayari: Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun ikinci antenini ayarlamak için seçin. LNB 3 Ayari: Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun üçüncüantenini ayarlamak için seçin. LNB 4 Ayari: Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun dördüncüantenini ayarlamak için seçin

24 Uydu Hangi uyduya anteninizi ayarladiysaniz burada onu seçiniz. LNB TIPI Çift band/ Tek band. ( Universal LNB durumunda Çift Band seçiniz.) LNB TIPI L.O. OsilatörüAlt Frekansi/ Üst Frekansi bilgileri, Türkiye de satilmakta olan Universal LNB ler 9750MHz ve 10600MHz Local Osilatör degerlerine sahiptir dolayisiyla bu ayarlari özel bir LNB kullanmadikça degistirmeyin. Diseqc Modu Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun birinci antenini DiseqC-A, ikinci antenini DiseqC-B, üçüncüantenini DiseqC-C, dördüncüantenini DiseqC-D seklinde ayarlayin. YESIL tusa basarak tüm ayarlari kaydedebilirsiniz. KIRMIZI tusa basma ile varsayilan ayarlar yüklenecektir Sistem Bilgisi MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-SISTEM BILGISI Cihaz hardware, software versiyon ve tarihleri ile ilgili bilgilerin bulundugu bölümdür.

25 5.3.6 CA Modülü MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-CA MODÜLÜ Modül yuvasina yerlestirilen CA Modül ile ilgili ID, Description ve Status gibi bilgilerini alabilirsiniz Fabrika Ayarlari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-FABRIKA AYARLARI OK tusuna bastiginiz zaman, cihazi fabrika ayarlarina döndürmek istediginiz anlasilmaktadir. Isteginize göre EVET veya HAYIR seçebilirsiniz. Sifirlama islemi bittikten sonra, cihazinizi tekrar baslatin. 5.4 Favori Kanallar MENÜ-AYARLAR-FAVORI KANALLAR ve OK ile Favori listesinde toplamak istediginiz kanallari seçebilirsiniz. Ayni zamanda Favori Kanallari kontrol edip düzenleyebilirsiniz. Bir favori kanali seçmeniz durumunda, v isareti gösterilecektir. Favori kanalinizi iptal etmek istiyorsaniz, bu kanal üzerinde OK tusuna tekrar basin ve sonra lütfen degisiklikleri uygulayin.

26 5.5 Engellenenler Bu menüye ulasmadan önce, sifrenizi girmeniz gereklidir. Varsayilan sifre 0000 dir. Engellemeden önce, kanal v isareti ile gösterilir. Engellemek istediginiz kanali seçmek için?? tuslarini kullanin ve onay için OK tusuna basin. Engellenmis kanal? isareti ile gösterilecektir. Eger varsayilan ayarlarina dönmek istiyorsaniz, degisiklikleri uygulamak için lütfen KIRMIZI tusa basin. 5.6 Çocuk Kilidi Lütfen dogru sifreyi girin. Varsayilan sifre Çocuklarin yaslarina uygun olmayan kanallari izlemelerini engellemek amaciyla, çocuk programlarini denetlemek için Çocuk Kilidini kullanabilirsiniz. Ilk olarak anahtar kodunuzu tuslari kullanarak girmelisiniz. Seçilebilecek 5 seviye bulunmaktadir. Seviyeyi yükseltebilir veya düsürebilirsiniz. Bir, tüm yastakiler programlari izleyebilir; Iki, 7 yasindan büyükler programlari izleyebilir; Üç, 13 yasindan büyükler programlari izleyebilir; Dört, 18 yasindan büyükler programlari izleyebilir; Bes, daima sifre sorulur. 5.7 Anahtar Kodu Çocuk kilidi, kurulum kilidi v.b. sifrelerinizi degistirebilir/ ayarlayabilirsiniz. Mevcut sifrenizi girin. Ardindan yeni sifrenizi girin. Onay için, yeni sifrenizi tekrar girin.

27 5.8 PPV Sifresi PPV sifresinin durumunu ayarlayabilirsiniz ve menüye girmeden önce bir sifre girisi yapmalisiniz. Varsayilan sifre 0000 dir. Sifre girisi yapmak için sayi tuslarini kullanin ve menü girisi için OK tusuna basin?? tuslari ile AÇIK/ KAPALI seçin.? tusu ile DEGISIKLIK UYGULA kismini seçin ve onaylamak için OK tusuna basin. 5.9 Harcama Limiti Bu menü içinde harcama limiti ayarini yapabilirsiniz. Menüye girmeden önce bir sifre girisi yapmalisiniz. Varsayilan sifre 0000 dir. Sifre girisi yapmak için sayi tuslarini kullanin ve menü girisi için OK tusuna basin Sayi tuslarini kullanarak istediginiz bir degeri girin ve onaylamak için OK tusuna basin. 6. B-MAIL Mail bilgi penceresi, program saglayicisi tarafindan gönderilen tüm mailleri listeler ve cihaz içine kaydeder. Sinirli hafiza yerinden dolayi, mail kutusu doldugunda eski mailler otomatik olarak silinir. Yeni bir mail alindiginda, ekranda mektup sembolü belirir. tuslari kullanarak bir mail seçin ve okumak için OK ye basin. Silmek için kumanda üz erindeki kirmizi tusa basin.

28 7. Erisim Bilgileri Herhangi bir sorun durumunda lütfen müsteri servisini arayin.

29 Problem Olasi Neden Ne Yapilmali Ön paneldeki gösterge çalismiyor. Ses ve görüntüyok Kanal seçildiginde sinyal gelmiyor Resim var ama ses yok Ses var ama resim yok Video ve ses uyusmuyor veya anormal ses Kilit sembolü yaniyor Güçkablosu baglanmamistir. Cihaz bekleme konumundadir. Sinyal kablosu bagli degildir. Program parametreleri dogru degildir. Çanaktan sinyal gelmiyordur Ses kablosu sikica bagli degildir Siste MUTE durumundadir Ses en düsük seviyededir Ses ayari parametreleri yanlis Video kablosu sikica bagli degildir Sistem radyo modundadir Ses kanali düzgün ayarlanmamistir Güçkablosunun prize takili oldugunu kontrol edin. Çalisma moduna geçmek için ön paneldeki POWER tusuna basin. Sinyal kablosunu sikica baglayin Parametreleri ayarlayin Sinyal varsa tekrar deneyin Sikica baglayin Sesi açmak için kumanda üzerindeki MUTE tusuna basin Sesi uygun bir seviyeye yükseltin Lütfen Ses Ayari menüsüne gidin, uygun ses modunu ve uygun ses dilini seçin Video kablosunu sikica baglayin Normal Uygun ses kanalini seçin ama program Smart kart düzgün yerlestirilmemistir Dogru olarak koyun izlenemiyor Smart kart bu tür kanallari çözemiyor Normal Kanal sunucusundan sinyal yok Normal Resim durgun veya mozaikli Sinyal çok düsük Sinyal kablosunun sikica baglanmis oldugundan emin olmak için kontrol ediniz. Uzaktan çalismiyor kumanda Kumanda ön paneldeki aliciyi görmüyordur Kumandayi aliciya dogru tutun Uzaktan kumandanin pilinde yeterli güçyok Pili degistirin

1.Giriş... 5. 2. Temel Özellikler... 5. 3. Paket İçeriği... 5. 4. Genel Kullanım... 6. 5. Ön Panel... 7. 6. Arka Panel... 8. 7. Uzaktan Kumanda...

1.Giriş... 5. 2. Temel Özellikler... 5. 3. Paket İçeriği... 5. 4. Genel Kullanım... 6. 5. Ön Panel... 7. 6. Arka Panel... 8. 7. Uzaktan Kumanda... 1 Dijital Uydu Alıcısı GÜVENLİK TALİMATLARI... 3 CİHAZ ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 4 GENEL BİLGİLER... 5 1.Giriş... 5 2. Temel Özellikler... 5 3. Paket İçeriği... 5 4. Genel Kullanım... 6 5. Ön Panel...

Detaylı

Garanti Şartları Bu kılavuzda yer alan garanti şartları, suistimal nedeniyle arızalanan parçaları kapsamaz.

Garanti Şartları Bu kılavuzda yer alan garanti şartları, suistimal nedeniyle arızalanan parçaları kapsamaz. Uyarı Ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Bu ürünü korumak, güvenli bir şekilde kullanmak, güncellemeleri yüklemek ve ürünü maksimum performansta kullanmak için lütfen bu kitapçığı dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu İçindekiler

Kullanım Kılavuzu İçindekiler Kullanım Kılavuzu İçindekiler Video Girişleri:... 7 Ses Çıkışları:... 7 Cihazı açmak için,... 10 Cihazı kapatmak için... 10 Pratik Bilgiler... 10 Kanal Bilgi Penceresi... 10 Program Listesi (Kırmızı tuş)...11

Detaylı

İçindekiler. İçindekiler

İçindekiler. İçindekiler İçindekiler İçindekiler 1. GÜVENLİK UYARISI 2. DONANIM AÇIKLAMALARI 3. ALICINIZI NASIL BAĞLAYACAKSINIZ 4. MENÜ YAPISI 5. MENÜ İŞLEMLERİ 5.1. KANALLARI DÜZENLE 5.2. AYARLAR 5.3. CONAX KOŞULLU ERİŞİM 5.4.

Detaylı

Kullanım Kılavuzu HTR-1000S. HD Dijital Uydu Alıcısı. www.humaxdigital.com.tr. Varsayılan parola 0000 dır. MANUAL/HTR1000S/100TR *20000-00569*

Kullanım Kılavuzu HTR-1000S. HD Dijital Uydu Alıcısı. www.humaxdigital.com.tr. Varsayılan parola 0000 dır. MANUAL/HTR1000S/100TR *20000-00569* HD Dijital Uydu Alıcısı Kullanım Kılavuzu HTR-1000S Varsayılan parola 0000 dır. MANUAL/HTR1000S/100TR *20000-00569* 20000-00569 www.humaxdigital.com.tr Uyarı Uyarı Bir HUMAX ürününü satın aldığınız için

Detaylı

Contents. English - 1 -

Contents. English - 1 - Contents Aksesuarlar... 2 TV Bağlantısı:... 7 Video Girişleri:... 7 Ses Çıkışları:... 7 İki adet LNB Bağlantı ucu (F tipi) :... 7 Kumandanızı Kullanırken... 9 Cihazı Açma/Kapama... 9 Cihazı açmak için,...

Detaylı

TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI

TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI TÜRKSAT DÝJÝTAL HD UYDU ALICI İçindekiler Özellikler... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Uzaktan Kumandaya Genel Bakış... 4 Bağlantılar... 5 Uzaktan Kumanda... 6 TV Bağlantısı... 6 Güç Bağlantısı... 7 Açma Kapatma...

Detaylı

[SILVERMAX HD PVR KULLANIM KILAVUZU] SM 12800 HD PLUS

[SILVERMAX HD PVR KULLANIM KILAVUZU] SM 12800 HD PLUS [SILVERMAX HD PVR KULLANIM KILAVUZU] SM 12800 HD PLUS TANITIM Tek tuner HD (High-Definition),PVR (Personel Video Recording) son nesil Silvermax Dijital Uydu Alıcısını tercih ettiğiniz için Teşekkür Ederiz.Silvermax

Detaylı

Başlarken I. Kuruluma Başlarken II. Uydu Alıcısı Kurulumu 1. Çanak / Kablo bağlantıları 2. TV ile Bağlantısı 3. Cihazı Açıp Kapatma III.

Başlarken I. Kuruluma Başlarken  II. Uydu Alıcısı Kurulumu 1. Çanak / Kablo bağlantıları 2. TV ile Bağlantısı 3. Cihazı Açıp Kapatma  III. KULLANIM KILAVUZU Kurulum Başlarken I. Kuruluma Başlarken A. Kutudakiler B. Ürün Özellikleri C. Modül Girişi D. Uzaktan Kumanda E. Genel Özellikler F. Teknik Özellikler II. Uydu Alıcısı Kurulumu 1. Çanak

Detaylı

TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42FA7500 42 LED TV

TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42FA7500 42 LED TV TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42FA7500 42 LED TV İçindekiler Güvenlik Bilgileri... 1 Başlangıç... 2 Bilgiler & Özellikler & Aksesuarlar... 2 Uzaktan Kumanda... 5 Bağlantılar...

Detaylı

İçerik. Güvenlik Önlemi...3

İçerik. Güvenlik Önlemi...3 İçerik Güvenlik Önlemi...3 1. Referans 4 1.1 Genel Özellikler 4 1.2 Aksesuarlar 5 2. Ürüne Genel Bakış 6 2.1 Sağ Panel 6 2.2 Sol Panel 7.3 Uzaktan Kumanda Aleti (RCU) 8 3. Diğer Cihazlarla Bağlantı 10

Detaylı

Botech BC-9700 SERİSİ Dijital Uydu Alıcıları

Botech BC-9700 SERİSİ Dijital Uydu Alıcıları Kullanım Kılavuzu Botech BC-9700 SERİSİ Dijital Uydu Alıcıları BC 9700 BC 9700 X BC 9700 USB BC 9700 XUSB İçindekiler GÜVENLİK ÖNLEMİ 3 SÖZLÜK 4 KUTU İÇİNDEKİLER 5 ANA ÖZELLİKLER 5 ÖN / ARKA PANELLER 6

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7175 42 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7175 42 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7175 42 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Hazırlık... 1 Kullanım Amacı... 1 Güç kaynağı... 2 TV nin Konumlandırılması... 2

Detaylı

GÝRÝÞ DIGITURK PLUS A HOÞGELDÝNÝZ. Not: Servis metotları değişiklik gösterebilir.

GÝRÝÞ DIGITURK PLUS A HOÞGELDÝNÝZ. Not: Servis metotları değişiklik gösterebilir. GÝRÝÞ DIGITURK PLUS A HOÞGELDÝNÝZ Bir yayýný izlerken yayýný durdurabilir, geri alabilir ve normal yayýn akýþýna geri dönebilirsiniz DIGITURK PLUS ınızla bir kanalı izlerken istediğiniz zaman yayını durdurabilir,

Detaylı

İçerik. Güvenlik Yönergesi...2. 1. Referans 1.1 Genel Özellikler...3 1.2 Aksesuarlar...4. 2. Temel Özellikler 2.1 Ön Panel...4 2.2 Arka Panel...

İçerik. Güvenlik Yönergesi...2. 1. Referans 1.1 Genel Özellikler...3 1.2 Aksesuarlar...4. 2. Temel Özellikler 2.1 Ön Panel...4 2.2 Arka Panel... İçerik Güvenlik Yönergesi...2 1. Referans 1.1 Genel Özellikler...3 1.2 Aksesuarlar...4 2. Temel Özellikler 2.1 Ön Panel...4 2.2 Arka Panel...5 3. Kurulum ve Bağlantılar...7 4. Kurulum ve Kullanım 4.1 Kurulum...7

Detaylı

GÜVENLİK VE ÖNLEMLER

GÜVENLİK VE ÖNLEMLER GÜVENLİK VE ÖNLEMLER DİKKAT: Bu sembol, elektrik çarpması riski yaratacak tehlikeli bir voltaj seviyesinin cihazda mevcut olduğunu belirtir.. Uyarı: Elektrik çarpma riskine karşı, cihaz kapağını açmayın

Detaylı

PRO FULL HD MiNi UYDU ALICISI KULLANMA KILAVUZU

PRO FULL HD MiNi UYDU ALICISI KULLANMA KILAVUZU GARANTİ ŞARTLARI 1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. 2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garanti kapsamındadır. 3. Malın garanti süresi içerisinde

Detaylı

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Özellikler... 2 Giriş... 2 Hazırlık... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Paket İçeriği... 4 Çevresel Bilgiler... 5 Uzaktan Kumanda Tuşları... 6 LED TV ve Çalışma Tuşları...

Detaylı

LC-60UQ10E LC-60UQ10EN LC-60UQ10KN

LC-60UQ10E LC-60UQ10EN LC-60UQ10KN MODEL LC-80UQ10E LC-80UQ10EN LC-80UQ10KN LC-70UQ10E LC-70UQ10EN LC-70UQ10KN KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON LC-60UQ10E LC-60UQ10EN LC-60UQ10KN ASA CE Beyanı: SHARP Electronics, işbu belgeyle, bu

Detaylı

1 Başlamadan Önce...5 1.1 Özellikler...5 1.2 Aksesuarlar...6

1 Başlamadan Önce...5 1.1 Özellikler...5 1.2 Aksesuarlar...6 1 Başlamadan Önce....5 1.1 Özellikler...5 1.2 Aksesuarlar...6 2 Kontroller ve fonksiyonlar...7 2.1 Ön Panel...7 2.2 VFD gösterme...7 2.3 Arka Panel... 8 2.4 Uzaktan Kumanda...9 3 Bağlantılar...11 3.1 TV

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 50PF7055 50 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları

Detaylı

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Özellikler... 2 Giriş... 2 Hazırlık... 2 Güvenlik Önlemleri... 2 Paket İçeriği... 4 Çevresel Bilgiler... 5 Onarım Bilgileri... 5 Uzaktan Kumanda Tuşları... 6 LED

Detaylı

Kullanım Kılavuzu - türkisch - HDTV Uydu Alıcısı UFS 910

Kullanım Kılavuzu - türkisch - HDTV Uydu Alıcısı UFS 910 Kullanım Kılavuzu - türkisch - HDTV Uydu Alıcısı UFS 910 ÖNSÖZ Değerli Müşterimiz, bu kullanım kılavuzu, yeni HDTV uydu alıcınızın tüm fonksiyonlarını en iyi şekilde kullanabilmenize yardımcı olacak şekilde

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7050 42 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7050 42 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 42PF7050 42 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları

Detaylı

LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S

LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S MODEL LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON ASA CE Beyanı: SHARP Electronics (Europe) GmbH, işbu belgeyle, kablosuz LAN USB adaptörünün (WN8522D 7-JU)

Detaylı

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 40PF7014 40 LED TV

VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 40PF7014 40 LED TV VESTEL TELEViZYON KULLANIM KILAVUZU OPERATING INSTRUCTIONS SMART 40PF7014 40 LED TV İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları

Detaylı

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU

LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU LCD LED TV KULLANIM KILAVUZU İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 31 Çevresel Bilgi... 32 TV - Özellikler... 33 TV nin Görüntülenmesi... 33 TV Kontrol tuşları ve Çalıştırma... 33 Uzaktan kumandanın görüntülenmesi...

Detaylı

Güvenlik Önlemleri. Güç kaynağı TV yalnızca 220-240 V AC 50 Hz çıkışla çalıştırılmalıdır.

Güvenlik Önlemleri. Güç kaynağı TV yalnızca 220-240 V AC 50 Hz çıkışla çalıştırılmalıdır. İçindekiler Güvenlik Önlemleri... 1 Çevresel Bilgi... 2 TV - Özellikler... 3 TV nin Görüntülenmesi... 3 TV Kontrol tuşları ve Çalıştırma... 3 Uzaktan kumandanın görüntülenmesi... 4 Dahil olan aksesuarlar...

Detaylı

LC-60LE855E LC-60LE857E LC-60LE857RU LC-60LE858E LC-60LE855KN LC-60LE857EN

LC-60LE855E LC-60LE857E LC-60LE857RU LC-60LE858E LC-60LE855KN LC-60LE857EN MODEL LC-80LE857E LC-80LE857RU LC-80LE858E LC-80LE857EN LC-80LE857KN LC-70LE857E LC-70LE857RU LC-70LE858E LC-70LE857EN LC-70LE857KN KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON LC-60LE855E LC-60LE857E LC-60LE857RU

Detaylı

LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S

LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S MODEL LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON ASA CE Beyanı: SHARP Electronics (Europe) GmbH, işbu belgeyle, kablosuz LAN USB adaptörünün (WN8522D 7-JU)

Detaylı