Önemli Güvenlik Tedbirleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Önemli Güvenlik Tedbirleri"

Transkript

1

2 Bu ürün, uluslar arasi güvenlik standartlarini karsilayacak sekilde üretilmistir. Ürünükullanmadan önce lütfen asagidaki önlemleri dikkatlice okuyunuz. Önemli Güvenlik Tedbirleri 1. Ürünün üzerine agir bir nesne koymayin. 2. Kapagi asla açmayin. Olasi elektrik çarpmalarindan dolayi ürünün içine dokunmak çok tehlikelidir. 3. Bu ürünü uzun süre kullanmayacaksaniz, lütfen elektrik kablosunu prizden çikarin. Ayrica hasarli kablolar kullanmayiniz. 4. Islak el ile elektrik kablosuna dokunmayin. Eger ürün içine sivi akarsa, yangin veya elektrik çarpmalarina neden olabileceginden hemen elektrik kablosunu prizden çikarin. 5. Ürünüiyi havalandirmali ve sicak olmayan bir yere koyun. 6. Ürünü yatay yerlestirin. Dengesiz konumlandirma, ürünün kendisine hasar vermesine sebep olabilir. 7. Ürün, anlik olarak soguk bir bölgeden sicak bir bölgeye tasindiginda, sorunlar olusabilir. Bu durumda, cihazi kapatin ve bir iki saat sonra açin. 8. Ürünü, iyi havalandirmali, uygun sicakliktaki, dogrudan günes isigi almayan, düsük nemli ve az sallantili bir yere yerlestirin. 9. Dogru açi ve yönde çanagi kurmalisiniz. Eger uydu alicisi düzgün çalismaz ise, yerel saticiniz ile baglanti kurun.

3 Talimat Isaretleri Bu isaret, alicinin arka panelinde görülür, zemine göre karsit renkte belirgin olarak çizilmistir. Dikkat Elektrik çarpma riskini azaltmak için, kapagi (veya arkayi) açmayin. Parça bakimi ve tamiri sadece yetkili kisi tarafindan yapilmalidir. Eskenar üçgen içindeki ok baslikli simsek isareti, cihazin çevresinde kisiye risk olusturacak yeterli büyüklükte izole edilmemis tehlikeli gerilim oldugunu kullaniciya belirtmek amaciyla konulmustur. Eskenar üçgen içindeki ünlem isareti, cihazla gelen kitap içindeki önemli islem ve tamir (bakim) talimatlarini göstererek kullaniciyi uyarma niteligi tasimaktadir.

4 1. Genel Bilgiler Önsöz Özellikler Ön Panel Real Panel Uzaktan Kumanda Birimi Kablo Baglantilari Hizli Kurulum Menü -TV Rehberi Program Rehberi Program Bilgisi Altyazi ve Seslendirmeler Program Ayirtilmis Programlar Kanal Listesi Favori Kanallar Radyo Kanallari Program Türü Hatirlatici Ayarlar Kanal Düzenle... 14

5 5.2 Kisisel Ayarlar Sistem Ayarlari Ses Ayarlari TV Ayarlari Sinyal Ayarlari LNB Ayari Sistem Bilgisi CA Modülü Fabrika Ayarlari Favori Kanallar Engellenenler Çocuk Kilidi Anahtar Kodu PPV Sifresi Harcama Limiti B-MAIL Erisim Bilgileri ArizaArama... 24

6 1.1 Önsöz Bu ürünü satin aldiginiz için tesekkürler. Ürünü emniyetli bir biçimde kurmak, en iyi sekilde kullanmak ve korumak için bu kullanma kilavuzunu lütfen dikkatlice okuyunuz. Kitapçigi ilerideki ihtiyaçlariniz için ürünün yaninda bulundururunuz. Bu kitapçiktaki bilgiler haber vermeksizin degistirilebilir. Not: Kitapçik içindeki talimatlar ve sekiller sadece sizin ihtiyaciniz içindir. Eger herhangi bir uyusmazlik varsa, ürün özel amaçli satin almaniza tabiidir. 1.2 Özellikler DVB-S/MPEG-2 tam uyumlu NDS(CA), Irdeto, Viaccess, Crypteworks(CI) ve benzerleri destegi Tümlesik V90 PSTN Modem Tümlesik 100/10Mb Ethernet Arayüz Universal LNB Destegi 4:3/16:9 Ekran orani Skart giris/ çikis destegi DiSEqC1.0/ DiSEqC1.1/ DiSEqC1.2 destegi Teletext (VBI) ve altyazi islevi destegi Elektronik Program Rehberi destegi Güvenilir yazilim güncelleme sistemi S/P DIF destegi

7 1.3 Ön Panel 1. MAIL LED 3. MENU TUSU Mail alindigi zaman isik Gelismis Kurulumu gösterir. yanar. 2. STANDBY TUSU 4. EXIT TUSU Aliciyi bekleme konumuna geçirir/ Mevcut pencereyi kapatir. çikarir. 5. STANDBY LED 7. NAVIGASYON TUSU Bekleme konumunda kirmizi isik Menüiçinde hareket etmenizi saglar. yanar. 6. SENSOR 8. SMART CARD Yuvasi Uzaktan kumanda algilayicisi. Bir smartcard yuvasi.

8 1.4 Arka Panel 1. LNB IN Bir uydu anten kablosuna baglanir. 2. LNB OUT Baska bir uydu alicisina baglanir. 3. VIDEO TV veya VCR a görüntüsinyali için baglanir. 4. AUDIO L/R TV veya VCR a ses sinyali için baglanir. 5. VCR SCART CR Scart kablosuna baglanir. 6. TV SCART TV Scart kablosuna baglanir. 7. RF OUT RF kablosu ile TV nin RF giris ucu cihazin RF çikis ucuna baglanir. Varsayilan UHF kanali 21 dir. 8. RFIN RF kablosu ile genel karasal anten cihazin RF giris ucuna baglanir. 9. S/PDIF Sayisal ses sinyali çikislari 10. ETHERNET Genis bantli internete baglanir. 11. MODEM Telefon hattina baglanir. 12. GüçKablosu 13.Açma/Kapama

9 1.5 Uzaktan Kumanda Birimi 1. INTERAKTIF Interaktif menüye geçis yapar. 2. TV TV moduna geçis yapar. 3. REHBER Program rehberini gösterir. 4. MOZAIK Mozaik kanalini gösterir. 5. Yön Tuslari Menüler içinde gezinmenizi saglar. 6. Mute Aliciyi sessiz konumuna getirir. 7. GERI Bir önceki ekrana geri döner. Ana ekrana geçis yapar. 8. Ses Tuslari Sesi seviyesini arttirir/ azaltir. 9. Interaktif Renkli Tuslar Menüler içinde degisik islev görürler. 10.Sayisal Tuslar Sayi tuslari 11.B-Mail D-Smart merkezi tarafindan gönderilen mesajlari görüntüler.

10 12. MENU Interaktif menüye geçis yapar Standby Aliciyi bekleme konumuna sokar. veya çikarir. 14. FAVORI Favori kanallara geçis yapar INFO Program çubugunu, ekran yardim bilgisini v.b. gösterir. 16. OK Üzerinde bulunulan noktayi seçer Program özeti ve bunun gibi ek bilgileri gös terir. 18. KANAL Tuslari Kanallari degistirir. 19. D-Smart D-Smart ortamina geçis yapar 20. YARDIM Yardim menüsünüaçar.

11 Asagidaki resim, TV ve diger elektriksel araçlar arasindaki gerekli kablo baglantilarini göstermektedir. Eger özel bir araç baglantisi için yardima ihtiyaç duyarsaniz, lütfen yerel saticiniz ile baglanti kurun. Baglantilar A ). RCA Kablosu kullanma 1. Cihazin LNB IN girisine anteni baglayin. 2. Asagidaki resimdeki gibi RCA kablosu ile TV ye baglayin.

12 B ). RF Kablosu Kullanma 1. Cihazin LNB IN girisine anteni baglayin. 2. Asagidaki resimdeki gibi RCA kablosu ile TV ye baglayin.

13 C ). Ses Sistem Baglantisi 1. Optik S/PDIF terminali ve Dijital Sinema Sistemini yüksek kalitede ses için birbirine baglayin. 2. RCA kablosu ile cihazin VIDEO ucu ile TV nin VIDEO IN ucunu baglayin. 3. RCA kablosu ile cihazin AUDIO L/R ucu ile ses siteminin AUDIO IN L/R ucunu baglayin.

14 D ) SCART Kablosu Kullanma Cihazi, VCR ve TV yi asagida resimde gösterildigi gibi baglayin.

15 ADIM1: Kablo baglantilarinin kontrolü Tüm kablolarin Kablo Baglantilari kisminda gösterildigi gibi dogru baglandigindan emin olun. ADIM2: Smart karti Yerlestirme Cihazin ön panelindeki sag kapiyi açin. Elektronik çipin oldugu yüz yukari olacak sekilde smart karti yatay tutun ve üst yuvaya yerlestirin. Not: Cihaz çalisiyorken veya açiliyorken smart karti çikarip takmaya tesebbüs etmeyin. ADIM3: Televizyonu açin ve video konumuna geçis yapin. ADIM4: Arka paneldeki anahtar ile cihazi kapatin. ADIM5: Dil seçimi Cihazi açtiktan sonra, ilk olarak dil seçimi yapmaniz gereklidir. Uygun dili seçmek için?? tuslarini kullanin. KAYDET kismina gelmek için? tusunu kullanin. AYAR KONTROL LISTESI menüsüne girmek için OK tusuna basin. ADIM6: Arama programi AYAR KONTROL LISTESI menüsünde, program arama penceresini açmak için OK tusuna basabilirsiniz. Eger arama basarisiz olursa, sistem SINYAL AYAR menüsünü gösterecktir. Sinyal Ayar menüsün ayrintili bilgileri için lütfen Sinyal Ayari bölümüne göz atin..step7: ANA menünasil gösterilir AYAR KONTROL LISTESI menüsünde, LNB AYAR menüsüne girmek için tusuna + basabilirsiniz. ANA menüyügörmek için MENU tusuna basin.

16 ANA menüasagidaki gibi bes kisimdan olusmaktadir: TV Rehberi Kullanici Ayarlari B-mail Iletisim Bilgisi Yardim Bir kisimdan digerine yukari ve asagi hareket etmek için basarak ekranda uygun alt menüyüaçabilirsiniz. tuslari kullanin. OK tusuna 4. TV Rehberi TV Rehberi menüsünde, bes alt menü yer almaktadir: Program Rehberi, Favori Rehberi, Kanal Listesi, Program Türüve Radyo Kanali. 4.1 Program Rehberi Lütfen izlemek istediginiz kanali seçmek için lütfen KANAL+/KANAL- veya Sayi (0-9) tuslarini kullaniniz. Lütfen programlara göz atmak için Kanal Listesini veya Rehberi kullanin. Lütfen sesi ayarlamak için SES+/SES-tuslari kullanin.

17 4.1.1 Program Bilgisi Bilgi çubugu yardimi ile, izlemekte oldugunuz programin ayrintili bilgisine ulasabilirsiniz. Program bilgisini almak için lütfen INFO veya + tusuna basin. NOT: Menü- Kisisel Ayarlar- Banner Süresi içinde çubugun gösterim süresini ayarlayabilirsiniz Altyazi ve Seslendirmeler Programlarin her biri birbirinden farklidir. Bazi programlar altyazi sunabilir, bazilari sunmaz. Ek altyazi ve seslendirme bilgilerini + tusuna basarak kontrol edebilirsiniz. Ek altyazi ve seslendirme mevcut ise, altyazi sembolü bilgi çubugunda otomatik olarak belirecektir. tuslarina basarak, altyazi ve seslendirme durumunu degistirebilirsiniz Program Program Rehberinde, program listesi penceresini görebilirsiniz Program Rehberi, tarih ve zamana bagli olarak tüm kanallar için program bilgilerini sunar. ve tuslari kullanarak rehber üzerinde hareket edebilirsiniz. ve tuslari ile bir program seçildiginde, Program Bilgi ekranini görüntülemek için OK tusuna basin. Programi rezerve etmek için, bir kere OK tusuna basin. + tusuna basarak ta program bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

18 4.1.4 Ayirtilmis Programlar Menü-Program Rehberi- Ayirtilis Programlar ile program akis ekranindan ayirttiginiz, TV seyrederken hatirlatilacak olan programlari listeleyebilir veya listeden çikarabilirsiniz. Iptal etmek için tuslari ile program seçin ve OK tusu ile iptal edin. 4.2 Kanal Listesi MENÜ-TV REHBERI-KANAL LISTESI, Kanal Listesi iki bölümden olusur. Ilki, Kanal Sira Numaralariyla birlikte Kanal Isimleri digeri ise küçük ekrandir. Kanal Listesinde görünen herhangi bir kanali seçebilirsiniz. Izleme modunda iken OK tuslayarak Kanal Listesini tekrar ekranda görüntüleyebilirsiniz. 4.3 Favori Kanallar MENÜ-TV REHBERI-FAVORI KANALLAR, Kumandadaki FAVORI tusu ile FAVORI Kanal ve Program Listesini görebilirsiniz. Izlemek istediginiz kanali ve programi liste içinde ve tuslariyla bulup OK basin Ayni zamanda KIRMIZI tus ile herhangi bir kanal programini FAVORI listesinden silebilirsiniz. 4.4 Radyo Kanallari MENÜ-TV REHBERI-RADYO KANALLARI, Radyo Kanallari listesinde dinlemek istediginiz kanala ile gelip OK tuslayin.

19 4.5 Program Türü MENÜ-KANAL REHBERI-PROGRAM TÜRÜ Programlar türüne göre siniflandirip seçebilirsiniz. tuslari ile program türünü seçip OK tuslayin. Program seçildigi zaman Program tür ü bilgisi ekrani belirecektir. 4.6 Hatirlatici MENÜ-KANAL REHBERI-HATIRLATICI Basarili bir Program Ayirtma isleminden sonra, Hatirlatici Listesi size ayirtma listesine almis oldugunuz kanallari isim, Program Basligi ve Baslama saatini bilgileriyle gösterir. Ayirtilmis Programin baslama saatine gelindiginde bu bilgi otomatikman ekranda görüntülenir. Izlemek için Evet seçilir. Bu listede ayirtilmis herhangi bir program KIRMIZI tus ile silinebilir. 5. Ayarlar Ayarlar menüsü su alt menülerden olusur; Kanallari Düzenleme, Kisisel Ayarlar, Sistem Ayarlari, Favori Kanallar, Engellemeler, Çocuk Kilidi, Anahtar Kodu. 5.1 Sifresiz Kanallar MENÜ-AYARLAR-KANALLARI DÜZENLE Kanal Listenize yeni kanallar ekleyebilir, liste siralamasi içinde tasiyabilir veya silebilirsiniz.

20 Kanal Ekleme 1. Uydu: seçili uyduyu gösterir. 2.Tarama Modu: arama modu seçebilirsiniz. 3. Transponder: tercih edilen bir transponder seçebilirsiniz. 4. Frekans: transponder frekansi seçebilirsiniz. 5. Polarite: transponder polaritesini seçebilirsiniz. 6. Symbol Rate: transponder symbol rate degerini seçebilirsiniz. 7. FEC Orani: transponder FEC oranini seçebilirsiniz Yukaridaki kisimlari ayarladiktan sonra, seçili transponder altindaki kanallari otomatik olarak bulmak için YESIL tusa basin. Bulunan kanallar pencerede listelenecektir.. SARI tusa basarak bulunan kanallar listeye eklenebilir ve MAVI tusa basarak ta kanallari bir öncekilerin üzerine yazabilirsiniz. Kanallari Tasi / Sil D-Smart Kanallari disinda kaydedilmis kanallari tek tek silme ve tasima amaciyla kullanilir. D-Smart kanallari disinda kaydedilmis kanallar listelenir tuslari ile silinecek kanallarin üzerine gelinip OK tusu ile silinecek kanallar isaretlenir. SARI tus ile silme islemi gerçeklestirilir. Tüm Kanallari Sil D-Smart Kanallari disinda kaydedilmis tüm silme amaciyla kullanilir. EVET veya HAYIR seçenekleri ile isleme devam eder veya iptal edebilirsiniz.

21 5.2 Kisisel Ayarlar MENÜ-AYARLAR-KISISEL AYARLAR EPG Lisani: Ingilizce veya Türkçe olarak seçilebilir. Hatirlatici Geçisi: tuslarini kullanin. Hatirlatici Süresi: tuslarini kullanin. Ve 1,3,5,10,15,30 dakika olarak seçeneklerden birini seçin. Alt bant süresi: Kanal degistirildiginde ekranin altinda çikan bilgi bandinin (program bilgisi, kanal numarasi, ses göstergesi gibi bilgilerin göründügübant.) görünme süresi tuslariyla seçilip OK basilir.. Favoriler: Favori liste kullanimi etkinlestirilsin istiyorsaniz Açik istemiyorsaniz Kapali seçeneklerini tercih edin. Altyazilar: Altyazi kullanimi ( program ile bu servis verilebiliyorsa) etkinlestirilsin istiyorsaniz Açik istemiyorsaniz Kapali seçeneklerini tercih edin. KIRMIZI tus ile varsayilan ayarlara geri dönebilirsiniz. 5.3 Sistem Ayarlari Ses Ayarlari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-SES AYARI Ses ile ilgili parametrelerin seçimi burada yapilir. 1 ). Seslendirme Lisani En basit sekliyle tuslariyla varsayilan ses lisanini belirleyip OK tuslayiniz. 2 ). Seslendirme Lisani Izleyeceginiz kanal 1.Seslendirme Lisani ile yayin yapmiyorsa 2. Seslendirme lisan tercihiniz bu noktada etkindir ve programi mümkünse bu lisanda dinleyebileceksiniz tuslariyla ayni sekilde seçilip OK tusu ile onaylanir.

22 Altyazi Lisani Bir programda altyazi destegi olmasi halinde bu bölümde tuslari ile varsayilan altyazi lisanini seçilmis olmasi gerekiyor. Dolby Digital Encoding/Output Eger içerikte Dolby özelligi varsa, Dolby Digital Encoding / Output tuslari ile seçilebilir TV Ayarlari UHF Çikis Kanali MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-TV AYARI-UHF Çikis Kanali Eger Uydu Aliciniz TV ye RF-Kablo, ile baglanmissa temiz bir yayin alabilmeniz için UHF bandi içerisinde kanallarindan birini seçme sansina sahipsiniz. Civardaki verici istasyonlarinin kullanmadigi bir kanali seçebilirsiniz. Dikkat edilmelidir ki, bu ayari degistirdiginiz anda TV aliciniz ayni kanala ayarlanmadan geçemeyecegi için resim kaybolacaktir. SCART Ayarlari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-TV AYARI-SCART AYARLARI Üç skart çikis modu vardir. CVBS,Y/C,GRB. Yapacaginiz degisiklik TV ayarlarinizi da bu yönde degistirmenizi gerektirebilir, dolayisiyla resim bu ayar tamamlanana kadar kaybolabilir.

23 TV Standardi MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-TV AYARI-TV STANDARTI TV ekran görünümü 4:3 veya 16:9 olarak seçilebilir. Türkiye PAL G yayin sistemi ile yayin yapmaktadir Sinyal Ayarlari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-SINYAL AYARLARI tuslari ile SINYALI SEÇIN ekraninda bir sinyal giris noktasi seçilir ve OK tusu ile devam edilir. Ekranda SINYAL GÜCÜ ve SINYAL KALITESI göstergeleri görünecektir. Eger sinyal yeterliyse kilit isareti ve göstergede seviye yesil renkli olacak ve cihazin sinyale kilitlendigini gösterecek. Sistem otomatik olarak uydudan kanallari alacaktir. Kilit isaretinin kirmizi renkte kalmasi seçtiginiz uydudan sinyalin alinamadigini gösterir. Eger cihazin ayari ile ilgili yapilacak isleri bilmiyorsaniz bir teknik elemana yaptirin LNB Ayari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-LNB AYARLARI LNB Dört seçim vardir. LNB 1 Ayari: Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun birinci antenini ayarlamak için seçin. LNB 2 Ayari: Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun ikinci antenini ayarlamak için seçin. LNB 3 Ayari: Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun üçüncüantenini ayarlamak için seçin. LNB 4 Ayari: Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun dördüncüantenini ayarlamak için seçin

24 Uydu Hangi uyduya anteninizi ayarladiysaniz burada onu seçiniz. LNB TIPI Çift band/ Tek band. ( Universal LNB durumunda Çift Band seçiniz.) LNB TIPI L.O. OsilatörüAlt Frekansi/ Üst Frekansi bilgileri, Türkiye de satilmakta olan Universal LNB ler 9750MHz ve 10600MHz Local Osilatör degerlerine sahiptir dolayisiyla bu ayarlari özel bir LNB kullanmadikça degistirmeyin. Diseqc Modu Eger çoklu anten kullaniyorsaniz, gurubun birinci antenini DiseqC-A, ikinci antenini DiseqC-B, üçüncüantenini DiseqC-C, dördüncüantenini DiseqC-D seklinde ayarlayin. YESIL tusa basarak tüm ayarlari kaydedebilirsiniz. KIRMIZI tusa basma ile varsayilan ayarlar yüklenecektir Sistem Bilgisi MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-SISTEM BILGISI Cihaz hardware, software versiyon ve tarihleri ile ilgili bilgilerin bulundugu bölümdür.

25 5.3.6 CA Modülü MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-CA MODÜLÜ Modül yuvasina yerlestirilen CA Modül ile ilgili ID, Description ve Status gibi bilgilerini alabilirsiniz Fabrika Ayarlari MENÜ-AYARLAR-SISTEM AYARLARI-FABRIKA AYARLARI OK tusuna bastiginiz zaman, cihazi fabrika ayarlarina döndürmek istediginiz anlasilmaktadir. Isteginize göre EVET veya HAYIR seçebilirsiniz. Sifirlama islemi bittikten sonra, cihazinizi tekrar baslatin. 5.4 Favori Kanallar MENÜ-AYARLAR-FAVORI KANALLAR ve OK ile Favori listesinde toplamak istediginiz kanallari seçebilirsiniz. Ayni zamanda Favori Kanallari kontrol edip düzenleyebilirsiniz. Bir favori kanali seçmeniz durumunda, v isareti gösterilecektir. Favori kanalinizi iptal etmek istiyorsaniz, bu kanal üzerinde OK tusuna tekrar basin ve sonra lütfen degisiklikleri uygulayin.

26 5.5 Engellenenler Bu menüye ulasmadan önce, sifrenizi girmeniz gereklidir. Varsayilan sifre 0000 dir. Engellemeden önce, kanal v isareti ile gösterilir. Engellemek istediginiz kanali seçmek için?? tuslarini kullanin ve onay için OK tusuna basin. Engellenmis kanal? isareti ile gösterilecektir. Eger varsayilan ayarlarina dönmek istiyorsaniz, degisiklikleri uygulamak için lütfen KIRMIZI tusa basin. 5.6 Çocuk Kilidi Lütfen dogru sifreyi girin. Varsayilan sifre Çocuklarin yaslarina uygun olmayan kanallari izlemelerini engellemek amaciyla, çocuk programlarini denetlemek için Çocuk Kilidini kullanabilirsiniz. Ilk olarak anahtar kodunuzu tuslari kullanarak girmelisiniz. Seçilebilecek 5 seviye bulunmaktadir. Seviyeyi yükseltebilir veya düsürebilirsiniz. Bir, tüm yastakiler programlari izleyebilir; Iki, 7 yasindan büyükler programlari izleyebilir; Üç, 13 yasindan büyükler programlari izleyebilir; Dört, 18 yasindan büyükler programlari izleyebilir; Bes, daima sifre sorulur. 5.7 Anahtar Kodu Çocuk kilidi, kurulum kilidi v.b. sifrelerinizi degistirebilir/ ayarlayabilirsiniz. Mevcut sifrenizi girin. Ardindan yeni sifrenizi girin. Onay için, yeni sifrenizi tekrar girin.

27 5.8 PPV Sifresi PPV sifresinin durumunu ayarlayabilirsiniz ve menüye girmeden önce bir sifre girisi yapmalisiniz. Varsayilan sifre 0000 dir. Sifre girisi yapmak için sayi tuslarini kullanin ve menü girisi için OK tusuna basin?? tuslari ile AÇIK/ KAPALI seçin.? tusu ile DEGISIKLIK UYGULA kismini seçin ve onaylamak için OK tusuna basin. 5.9 Harcama Limiti Bu menü içinde harcama limiti ayarini yapabilirsiniz. Menüye girmeden önce bir sifre girisi yapmalisiniz. Varsayilan sifre 0000 dir. Sifre girisi yapmak için sayi tuslarini kullanin ve menü girisi için OK tusuna basin Sayi tuslarini kullanarak istediginiz bir degeri girin ve onaylamak için OK tusuna basin. 6. B-MAIL Mail bilgi penceresi, program saglayicisi tarafindan gönderilen tüm mailleri listeler ve cihaz içine kaydeder. Sinirli hafiza yerinden dolayi, mail kutusu doldugunda eski mailler otomatik olarak silinir. Yeni bir mail alindiginda, ekranda mektup sembolü belirir. tuslari kullanarak bir mail seçin ve okumak için OK ye basin. Silmek için kumanda üz erindeki kirmizi tusa basin.

28 7. Erisim Bilgileri Herhangi bir sorun durumunda lütfen müsteri servisini arayin.

29 Problem Olasi Neden Ne Yapilmali Ön paneldeki gösterge çalismiyor. Ses ve görüntüyok Kanal seçildiginde sinyal gelmiyor Resim var ama ses yok Ses var ama resim yok Video ve ses uyusmuyor veya anormal ses Kilit sembolü yaniyor Güçkablosu baglanmamistir. Cihaz bekleme konumundadir. Sinyal kablosu bagli degildir. Program parametreleri dogru degildir. Çanaktan sinyal gelmiyordur Ses kablosu sikica bagli degildir Siste MUTE durumundadir Ses en düsük seviyededir Ses ayari parametreleri yanlis Video kablosu sikica bagli degildir Sistem radyo modundadir Ses kanali düzgün ayarlanmamistir Güçkablosunun prize takili oldugunu kontrol edin. Çalisma moduna geçmek için ön paneldeki POWER tusuna basin. Sinyal kablosunu sikica baglayin Parametreleri ayarlayin Sinyal varsa tekrar deneyin Sikica baglayin Sesi açmak için kumanda üzerindeki MUTE tusuna basin Sesi uygun bir seviyeye yükseltin Lütfen Ses Ayari menüsüne gidin, uygun ses modunu ve uygun ses dilini seçin Video kablosunu sikica baglayin Normal Uygun ses kanalini seçin ama program Smart kart düzgün yerlestirilmemistir Dogru olarak koyun izlenemiyor Smart kart bu tür kanallari çözemiyor Normal Kanal sunucusundan sinyal yok Normal Resim durgun veya mozaikli Sinyal çok düsük Sinyal kablosunun sikica baglanmis oldugundan emin olmak için kontrol ediniz. Uzaktan çalismiyor kumanda Kumanda ön paneldeki aliciyi görmüyordur Kumandayi aliciya dogru tutun Uzaktan kumandanin pilinde yeterli güçyok Pili degistirin

1.Giriş... 5. 2. Temel Özellikler... 5. 3. Paket İçeriği... 5. 4. Genel Kullanım... 6. 5. Ön Panel... 7. 6. Arka Panel... 8. 7. Uzaktan Kumanda...

1.Giriş... 5. 2. Temel Özellikler... 5. 3. Paket İçeriği... 5. 4. Genel Kullanım... 6. 5. Ön Panel... 7. 6. Arka Panel... 8. 7. Uzaktan Kumanda... 1 Dijital Uydu Alıcısı GÜVENLİK TALİMATLARI... 3 CİHAZ ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 4 GENEL BİLGİLER... 5 1.Giriş... 5 2. Temel Özellikler... 5 3. Paket İçeriği... 5 4. Genel Kullanım... 6 5. Ön Panel...

Detaylı

Paket içeriği modele göre değişiklikler göstermektedir.

Paket içeriği modele göre değişiklikler göstermektedir. Paket içeriği modele göre değişiklikler göstermektedir. TV/AV Daily motion 5. TV veya Radyo Kanal listesinde YEŞİL renk tuşu kanal Gizleme fonksiyonunu kullanmanızı sağlar. Bu tuşa basıldığında Gizle

Detaylı

1. Kurulum. Tam ekranda iken MENU tuşuna. Başlat sekmesine gelin ve sonra [ / ] basın ve menüye girin. [ / ]

1. Kurulum. Tam ekranda iken MENU tuşuna. Başlat sekmesine gelin ve sonra [ / ] basın ve menüye girin. [ / ] 1. Kurulum Tam ekranda iken MENU tuşuna basın ve menüye girin. [ / ] tuşlarına basarak Kurulum, Kanal Düzenleme, Sistem Ayarları ve Medya Merkezi menülerine geçiş yapabilirsiniz. Kurulum menüsü altından

Detaylı

HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU

HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU HIREMCO SD WISE KULLANIM KILAVUZU MERKEZ SERVİS: 0216 435 70 48 www.merihvideo.com.tr DİKKAT EDİNİZ Bu talimatları okuyun ve saklayın.. Cihazı sudan ve ısıdan uzak yerde kullanın. Cihazı sadece kuru bir

Detaylı

PACE - DS 810XE KULLANMA KLAVUZU

PACE - DS 810XE KULLANMA KLAVUZU PACE - DS 810XE KULLANMA KLAVUZU DIGITURK Ağustos 2007 İÇERİK 1. ÖN PANEL TANITIMI... 3 2. ARKA PANEL TANITIMI... 4 3. KURULUM... 5 4. GENEL KULLANIM SIRASINDA KANAL KURULUMU... 8 5. DİĞER ÖNEMLİ MENÜLER...

Detaylı

DİJİTAL UYDU ALICISI KULLANIM KILAVUZU

DİJİTAL UYDU ALICISI KULLANIM KILAVUZU DİJİTAL UYDU ALICISI KULLANIM KILAVUZU I Güvenlik Tedbirleri Bu kılavuzdaki bilgiler üretici firma tarafından gerekli görüldüğünde değiştirilebilir. Hiçbir bölümü kopyalanamaz ya da herhangi başka bir

Detaylı

TÜRKSAT 4A UYDUSU HAKKINDA BİLGİLENDİRME

TÜRKSAT 4A UYDUSU HAKKINDA BİLGİLENDİRME Değerli Müşterilerimiz, Türksat 4A haberleşme uydusu, 17 Eylül 2014 tarihini - 18 Eylül 2014 e bağlayan gece yarısı hizmet vermeye başlayacaktır. Türksat 4A ile birlikte, Türksat 2A uydusu üzerindeki 178

Detaylı

HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU

HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU HIREMCO HD20-16 KULLANIM KILAVUZU MERKEZ SERVİS: 0216 435 70 48 www.merihvideo.com.tr DİKKAT EDİNİZ Bu talimatları okuyun ve saklayın.. Cihazı sudan ve ısıdan uzak yerde kullanın. Cihazı sadece kuru bir

Detaylı

DİJİTAL UYDU METRE KULLANMA KILAVUZU

DİJİTAL UYDU METRE KULLANMA KILAVUZU DİJİTAL UYDU METRE KULLANMA KILAVUZU 1 http://www.trimaxmeters.com/ ~ sales@trimaxmeters.com Uydu metreyi ilk kullanımdan önce lütfen kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuz içindeki açıklamalar

Detaylı

Model No: RAX UYDU ALICISI KULLANMA KILAVUZU

Model No: RAX UYDU ALICISI KULLANMA KILAVUZU GARANTİ ŞARTLARI 1. Garanti süresi, malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. 2. Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garanti kapsamındadır. 3. Malın garanti süresi içerisinde

Detaylı

Dijital Uydu Alıcısı

Dijital Uydu Alıcısı Dijital Uydu Alıcısı GÜVENLİK TALİMATLARI... 3 ALICI ÜZERİNDE KULLANILAN İŞARETLER... 4 GENEL BİLGİLER... 5 1. Ana Özellikler... 5 2. Paketi Açma... 6 3. Cihazın Genel Kullanımı... 6 4. Ön Panel... 7 5.

Detaylı

2.0 2 ADET TV 6000 64 2000 TP

2.0 2 ADET TV 6000 64 2000 TP 1. Genel Özellikler DLNA: Aynı ağa bağlı cihazlar arasında bağ kurulabilir ve iki cihaz arasında dosya paylaşımı yapılabilir. Örneğin; bilgisayarınızdaki bir filmi veya herhangi bir medya dosyasını hiçbir

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

1.1 Özellikler. Aksesuarlar: Güvenlik Talimatları, özellikler ve Aksesuarlar

1.1 Özellikler. Aksesuarlar: Güvenlik Talimatları, özellikler ve Aksesuarlar Güvenlik Talimatları, özellikler ve Aksesuarlar Alıcıyı çalıştırmadan önce bu Kullanım Kılavuzunu mutlaka okuyunuz. Kapağı asla açmayın. Olası elektrik tehlikesi nedeniyle alıcının içine dokunmak tehlikelidir.

Detaylı

ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER

ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER 1- ON/OFF Anahtarı : Cihazımızı komple kapatıp açmak için kullanılır. 2- SAT SELECT (Uydu Seçim) Tuşu : Uydu alıcılarına geçiş yapmak için kullanılır. 3- SAT SELECT (Uydu

Detaylı

FTA uydu alıcısı, kolay kullanımlı menu düzeni ve güçlü ALI. M3329 ana işlemcisi ile, şifresiz tüm TV ve radyo yayınlarını almak üzere

FTA uydu alıcısı, kolay kullanımlı menu düzeni ve güçlü ALI. M3329 ana işlemcisi ile, şifresiz tüm TV ve radyo yayınlarını almak üzere Genel Bilgiler Almış olduğunuz FTA uydu alıcısı, kolay kullanımlı menu düzeni ve güçlü ALI M3329 ana işlemcisi ile, şifresiz tüm TV ve radyo yayınlarını almak üzere tasarlanmıştır. TV alıcınızın arkasına

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU. .merihvideo.com.tr

KULLANIM KILAVUZU. .merihvideo.com.tr KULLANIM KILAVUZU.merihvideo.com.tr KURULUM HDMI / AV Kablo Bağlantısı TV Video LAudio R Adaptör ve IR Bağlantısı IR Alıcı Göz 1 [ UZAKTAN KUMANDA UZAKTAN KUMANDA UZAKTAN KUMANDA (RCU) MUTE Tuş Fonksiyon

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH2006 TH2006RF RV0356 DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli durumlarda kullanmak üzere muhafaza

Detaylı

MAGIC MOTION UZAKTAN KUMANDA

MAGIC MOTION UZAKTAN KUMANDA KULLANIM KILAVUZU MAGIC MOTION UZAKTAN KUMANDA Setinizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu lütfen dikkatle okuyun ve ileride başvurmak için saklayın. AN-MR200 Magic Motion Uzaktan Kumanda (AKB732955) Dongle

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU Üniversitemiz Webmail servisi yenilenmiş olup Roundcube webmail üzerinden servis vermeye başlamıştır. Daha önce kullanılan SquirrelMail servisi https://oldwebmail.cankaya.edu.tr/

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

DS150E Kullanıcı El Kitabı. Dangerfield June. 2009 V3.0 Delphi PSS

DS150E Kullanıcı El Kitabı. Dangerfield June. 2009 V3.0 Delphi PSS DS150E Kullanıcı El Kitabı 1 Ana bileşen...3 Kurulum talimatları...5 Bluetooth Ayarları...26 Arıza Teşhis Programı...39 Dosya...41 Ayarlar...43 Belgeler...51 Yardım...53 OBD İletişimi...56 Yazdır ve Kaydet...66

Detaylı

Kullanım Kontrolleri. ActivSound 75. (1) Güç (Power) düğmesi Cihazı açar/kapatır. (2) Güç göstergesi Cihaz AÇIK durumda olduğunda yeşil yanar.

Kullanım Kontrolleri. ActivSound 75. (1) Güç (Power) düğmesi Cihazı açar/kapatır. (2) Güç göstergesi Cihaz AÇIK durumda olduğunda yeşil yanar. ActivSound 75 (1) Güç (Power) düğmesi Cihazı açar/kapatır. () Güç göstergesi Cihaz AÇIK durumda olduğunda yeşil yanar. () Kızılötesi Mikrofon Ses Kontrolü [Öğretmen (Teacher) 1 ve ] Bu kontrol, kızılötesi

Detaylı

KURULUM KILAVUZU. Müşteri Hizmetleri: 444 0 375. Detaylı Kullanım Kılavuzu na www.tivibu.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

KURULUM KILAVUZU. Müşteri Hizmetleri: 444 0 375. Detaylı Kullanım Kılavuzu na www.tivibu.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. KURULUM KILAVUZU Müşteri Hizmetleri: 444 0 375 Detaylı Kullanım Kılavuzu na www.tivibu.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. 2014 TTNET Tüm Hakları Saklıdır. Tivibu Ev kurulumunda kullanacaklarınız: Tivibu

Detaylı

ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER

ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER 1- ON/OFF Anahtarı : Cihazımızı komple kapatıp açmak için kullanılır. 2- SAT SELECT (Uydu Seçim) TuĢu : Uydu alıcılarına geçiş yapmak için kullanılır. 3- SAT SELECT (Uydu

Detaylı

Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş. Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +)

Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş. Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +) Kullanım Uygulamaları Ön Görünüş Dijital Ekran Mode Butonu Programlama Tuşu Sıcaklık Değiştirme tuşu ( - ) Sıcaklık Değiştirme tuşu ( +) Dijital Ekran Üzerindeki Bilgiler 1.Manuel Çalışma 2.Çalışma Fonksiyonları

Detaylı

ART S602W Standalone Kart Okuyucu

ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone Kart Okuyucu ART S602W Standalone kart okuyucuya ait genel bilgiler, montaj, kablolama, programlama bilgileri ve teknik özellikleri hakkında detaylı açıklama. www.artelektronik.com

Detaylı

NEDEN MULTISWITCH?...

NEDEN MULTISWITCH?... NEDEN MULTISWITCH?... Binaların çatısında, her daire için özel olarak tahsis edilmiş, bir yada birkaç anten kurmaya elverişli yerler yok... Üstelik bazı siteler, yeriniz olsa bile, görüntü kirliliğine

Detaylı

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu 87231 Araç kamerasının tüm fonksiyonlarının daha iyi kullanımı için cihazı kullanmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatli şekilde okuyun. Dikkat 1. Lütfen hafıza kartını

Detaylı

TV-1800 PCTV Tuner Ürün Bilgileri Bağlantı. Denetim Masası

TV-1800 PCTV Tuner Ürün Bilgileri Bağlantı. Denetim Masası Ürün Bilgileri Bağlantılar Bağlantı VGA IN PC AUDIO IN VGA OUT STEREO OUT TV OUT ANTENNA DC-IN AUDIO-L IN AUDIO-R IN VIDEO IN S-VIDEO IN Tanım Bilgisayar bağlantısı (VGA kartı). Ses kartı bağlantısı. Monitör

Detaylı

D-Smart Uydu Alıcısı Kullanma K lavuzu. BS-820 Smart CI

D-Smart Uydu Alıcısı Kullanma K lavuzu. BS-820 Smart CI D-Smart Uydu Alıcısı Kullanma K lavuzu BS-820 Smart CI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! De erli Mü terimiz, Modern tesislerde üretilmi ve titiz kalite kontrol i lemlerinden geçirilmi olan ürününüzün size

Detaylı

ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi...

ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi... ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi... 3 İndirme... 3 Sunucu yazılım kurulumu... 3 Kurulum sayfası çıkacaktır...

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

VENÜS EFES PANEL KULLANIM KILAVUZU

VENÜS EFES PANEL KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Bekleme Modu...1 Daireyi Arama...1 Apartman Görevlisini Arama...1 Özel Şifreyle Kapı Açma...1 Kullanıcı Ayarlar Menüsü...2 Karşılama Ekranı-Metni Değiştirme...2 Kapı Açma Şifresi Değiştirme...2

Detaylı

Elektra Raporlama Sistemi Sunumu

Elektra Raporlama Sistemi Sunumu Elektra Raporlama Sistemi Sunumu Raporlama Araçları Açıklamaları: 1-Seçilen nesneyi raporlar. 2-Yeni boş bir rapor eklemeyi sağlar. 3-Seçilen raporları düzenlemeyi sağlar. 4-Seçilen raporu siler. 5-Seçilen

Detaylı

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU

RU1000 Kepenk Güç Kaynağı. Uzaktan Kumandalı Kepenk Güç Kaynağı KULLANIM KILAVUZU RU1000 Uzaktan Kumandalı KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TANITIM 2 GÜÇ KAYNAĞI' NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN KUMANDAYI

Detaylı

Conficy 2014. Efficy 2014 Kullanıcı Kılavuzu. Oturum Açma. Ana Ekran. Alan Ekleme. Formlar

Conficy 2014. Efficy 2014 Kullanıcı Kılavuzu. Oturum Açma. Ana Ekran. Alan Ekleme. Formlar Conficy 04 Efficy 04 Kullanıcı Kılavuzu Oturum Açma Ana Ekran Alan Ekleme 4 Formlar Oturum açma İnternet tarayıcınızı açınız ve Conficy e ait web adresini tuşlayınız. Bu adresi bilmiyorsanız, Favoriler

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. LC42A15FV İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme 1 Giriş LCD TV ürünümüzü satın aldığınız

Detaylı

Çok Kanallı AV Alıcısı. Buradan başlayın Merhaba, bu belge Hızlı Kurulum Kılavuzunuzdur

Çok Kanallı AV Alıcısı. Buradan başlayın Merhaba, bu belge Hızlı Kurulum Kılavuzunuzdur Çok Kanallı AV Alıcısı STR-DN1020 Buradan başlayın Merhaba, bu belge Hızlı Kurulum Kılavuzunuzdur 1 Hoparlörlerin ayarlanması 2 TV'nizin ve diğer cihazların bağlanması 3 Diğer bağlantılar 4 Hoparlörlerin

Detaylı

Açılan programın pencere görünümü aşağıdaki gibidir. 2. Araç Çubuğundan kaydet düğmesi ile

Açılan programın pencere görünümü aşağıdaki gibidir. 2. Araç Çubuğundan kaydet düğmesi ile POWERPOINT PROGRAMI Powerpoint bir sunu hazırlama programıdır. Belirli bir konu hakkında bilgi vermek için, derslerle ilgili bir etkinlik hazırlamak için, dinleyicilere görsel ortamda sunum yapmak için

Detaylı

2.4 GHz Kablosuz Ses/Görüntü Vericisi / Alıcısı. Kullanım Kılavuzu (Kullanımdan önce dikkatli bir şekilde okuyun!) AVS5010 011 0336!

2.4 GHz Kablosuz Ses/Görüntü Vericisi / Alıcısı. Kullanım Kılavuzu (Kullanımdan önce dikkatli bir şekilde okuyun!) AVS5010 011 0336! 2.4 GHz Kablosuz Ses/Görüntü Vericisi / Alıcısı Kullanım Kılavuzu (Kullanımdan önce dikkatli bir şekilde okuyun!) AVS5010 011 0336! Önemli Güvenlik Uyarıları Cihazın talimatlara uygun kullanımında aşağıda

Detaylı

Q-P 50 B KULLANIM KILAVUZU

Q-P 50 B KULLANIM KILAVUZU Q-P 50 B KULLANIM KILAVUZU BÖLÜM 1: ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Bu Q-P 50 B okuyucu özellikle, akıllı binalar, yerleşim alanlarındaki toplu geçişlerde, ofislerin binaların, fabrika girişlerinin kontrolü için dizayn

Detaylı

Kolay Kullanım Kılavuzu

Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım ı telefonunuzu ilk açtığınızda veya cihazınızı sıfırladığınızda yönlendirmeleri takip ederek seçebilirsiniz. Kilitli Ekran Bu ekran cihazınızın en temel fonksiyonlarına

Detaylı

Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate

Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate Pratik-CP series Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate PRATİKKART, PRATİK-CP SERİSİ Pratikkart, Pratik-CP serisi (şifre + kartlı geçiş sistemi) KGS (Kartlı Geçiş Sistemi)

Detaylı

BLUETOOTH ES ALICISI. Kullanım Kılavuzu DA-30500

BLUETOOTH ES ALICISI. Kullanım Kılavuzu DA-30500 BLUETOOTH ES ALICISI Kullanım Kılavuzu DA-30500 İçindekiler 1.0 Giriş... 2 2.0 Teknik Özellikler... 3 3.0 Ambalajın İçindekiler... 3 4.0 PANEL AÇIKLAMALARI... 4 5.0 Bağlantı ve Çalıştırma... 5 1 Bluetooth

Detaylı

Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir.

Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir. falcon m type Bu kullanma kılavuzunu Falcon M Type model FM Transmitter için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

2K-130 KULLANIM KILAVUZU

2K-130 KULLANIM KILAVUZU K- KULLANIM KILAVUZU Kablolu Dijital Zil Paneli Kart Okuyuculu Daire no. gir ve ye bas Kapı açmak için ve şifre gir Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu okuyunuz. . Bölümler ve İşlevleri Kamera Lensi

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. MODEL NO: LE82N8HA İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED TV ürünümüzü

Detaylı

-- - - KULLANIM KILAVUZU

-- - - KULLANIM KILAVUZU --- - -- - - KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER TAN itim 2 GARANTİ ŞARTLAR! 2 KGK'NIN KURULUMU 2-3 KONTROL PANELİ 3 MONTAJ ŞEKİLLERİ 4 UZAKTAN KUMANDA TANITIMI 4 UZAKTAN KUMANDAYI HAFIZAYA YÜKLEME 5 UZAKTAN

Detaylı

Smartnet PRO-W Kullanım Kılavuzu

Smartnet PRO-W Kullanım Kılavuzu Sayfa 1 / 22 Kutu Đçeriği 1-) Smartnet PRO-W Kablosuz Adsl2+ 1Port Modem 2-) Güç adaptörü 3-) Sesli görüntülü interaktif kurulum CD si 4-) Türkçe Kulanım kitapçığı ve Garanti Belgesi 5-) Ayırıcı Splitter.

Detaylı

Welcome to the World of PlayStation Hızlı Başlangıç Rehberi

Welcome to the World of PlayStation Hızlı Başlangıç Rehberi Welcome to the World of PlayStation Hızlı Başlangıç Rehberi Türkçe PCH-2016 7025575 PlayStation Vita sisteminizin ilk kez kullanılması 5 saniye basılı tutun PS Vita sisteminizi açın. Sisteminizi ilk kez

Detaylı

SATFINDER 4 SLIM KULLANIM KILAVUZU

SATFINDER 4 SLIM KULLANIM KILAVUZU SATFINDER 4 SLIM KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER : Genel Güvenlik...... 3 Temel Özellikleri.... 4 Ön Görünüm..... 5 Şarj Adaptörleri.. 6 SATFINDER4 SLIM Kullanım........ 7 Uydu Ayar Menüsü... 7 Kanal Tarama

Detaylı

ZAPPER HD PLUS KULLANIM KILAVUZU

ZAPPER HD PLUS KULLANIM KILAVUZU ZAPPER HD PLUS KULLANIM KILAVUZU ZAPPER HD PLUS KULLANIM KILAVUZU... 1 1. Genel Özellikler... 2 2. Aksesuarlar... 3 3. Temel Fonksiyonlar... 3 3.1 Ön ve Arka Panel... 3 3.2 Uzaktan Kumanda (RCU)... 4 3.3

Detaylı

AT-16000 Full HD Mini Multimedya Uydu Alıcısı

AT-16000 Full HD Mini Multimedya Uydu Alıcısı AT-16000 Full HD Mini Multimedya Uydu Alıcısı 24/10/2013 - R-00 İçindekiler Güvenlik Uyarıları Uzaktan Kumanda Bağlantı Noktaları AT-16000 Sistem Bağlantısı AT-16000 Kurulum Ayarları Detaylı Kurulum A/V

Detaylı

Đçindekiler. Paket Đçeriği

Đçindekiler. Paket Đçeriği SCSI Serisi Net DVR Kullanım Kılavuzu V2.1 Đçindekiler 1. HDD Kurulumu... 3 2. DVR Bağlantısı... 4 3. DVR ın Açılması... 6 4. DVR a Giriş... 6 5. Tarih Saat Ayarı... 7 6. IP Adres Ayarı... 7 7. HDDFormatlama...

Detaylı

DRM-D2 UYDU ALICI KULLANMA KILAVUZU PROFESYONEL KULLANIM İÇİN

DRM-D2 UYDU ALICI KULLANMA KILAVUZU PROFESYONEL KULLANIM İÇİN DRM-D2 UYDU ALICI PROFESYONEL KULLANIM İÇİN KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER Sayfa UYARILAR...1 ÖN PANEL...2 ARKA PANEL...2 ÖN PANEL KONTROLÜ...2 İLK KURULUM...2 KANAL SEÇİMİ...3 BİLGİ EKRANI...3 TELETEXT...3

Detaylı

Erişim Noktası Ayarları

Erişim Noktası Ayarları Erişim Noktası Ayarları Değerli Müşterimiz, Cihazınızı erişim noktası cihazı olarak kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Statik IP Tanımlama AirTies Kablosuz Erişim Noktası

Detaylı

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1070300-TR REV B ISS 17NOV10 Telif Hakkı 2010 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Ticari markalar ve patentler UltraView adı

Detaylı

4-1. Ön Kontrol Paneli

4-1. Ön Kontrol Paneli 4-1. Ön Kontrol Paneli 1 Açma/Kapama(ON/OFF) Düğmesi.! Fan motoru termostat kontrollü olduğu için sadece soğutma gerektiğinde çalışır.! Su soğutma ünitesi otomatik kontrollüdür, sadece gerektiğinde çalışır.

Detaylı

Yetkili Servislerimizin dikkatine;

Yetkili Servislerimizin dikkatine; Konu : CRT TV Servis Menüsüne Giriş ve Çıkış Yöntemleri Hakkında. Konu Tipi : Teknik Talimat İdari Talimat Tarih : 15./ 11./2011.. No :021 Yetkili Servislerimizin dikkatine; CRT TV lerde kullanılan şase

Detaylı

JAMESON JS-1025. 10.2 Aşağı çevrilebilen LCD Ekran KULLANIM KILAVUZU

JAMESON JS-1025. 10.2 Aşağı çevrilebilen LCD Ekran KULLANIM KILAVUZU JAMESON JS-1025 10.2 Aşağı çevrilebilen LCD Ekran KULLANIM KILAVUZU Sevgili müşterilerimiz, Öncelikle sizi,yeni mobil TFT monitörü satın aldığınız için tebrik etmek isteriz.çekici dizayn ile tam donanımlı

Detaylı

www.airties.com 7/24 destek hattı 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011

www.airties.com 7/24 destek hattı 444 0 239 Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011 www.airties.com Kolay kurulum CD si Üç yıl garanti 7/24 destek hattı 444 0 239 7/24 destek hattı 444 0 239 Üç yıl garanti YM.WR.5341.UM.TR.D01REV07062011 Kablosuz yaşam Hızlı kurulum kılavuzu Kablosuz

Detaylı

1. GİRİŞ DigiKutu Kullanım Kılavuzunuz... 7 Sistem... 8

1. GİRİŞ DigiKutu Kullanım Kılavuzunuz... 7 Sistem... 8 İÇİNDEKİLER 1. GİRİŞ DigiKutu Kullanım Kılavuzunuz........................................... 7 Sistem............................................................. 8 2. DIGIKUTU NUN TANINMASI Paketin Açılması......................................................

Detaylı

Ana Menü. Ana Menü (Main Page) İçerisindekiler;

Ana Menü. Ana Menü (Main Page) İçerisindekiler; Ana Menü Ana Menü (Main Page) İçerisindekiler; 1- Genel 2 - Disk Yönetimi 1-1) Sistem Zamanı 3 - Kayıt Oynatma 1-2) Zaman Senkronizasyon 4 - Kayıt Modu 1-3) Tarih Formatı 4-1) Sürekli Kayıt 1-4) Dil 4-2)

Detaylı

VİLLA SET BAĞLANTI ŞEMASI

VİLLA SET BAĞLANTI ŞEMASI VİLLA SET BAĞLANTI ŞEMASI VPON VİLLA SİSTEMİ BAĞLANTI DİYAGRAMI KIRMIZI MAVİ SARI BEYAZ KIRMIZI MAVİ SARI BEYAZ KANAL 1 KANAL 2 KONNEKTÖR KABLO UÇLARI BEYAZ - VİDEO SARI - +12 V MAVİ - VİDEO GND KIRMIZI

Detaylı

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu

Modem ve Yerel Ağ. Kullanıcı Kılavuzu Modem ve Yerel Ağ Kullanıcı Kılavuzu Telif Hakkı 2006 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bu belgede yer alan bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. HP ürünleri ve hizmetlerine ilişkin

Detaylı

LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE

LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE 26" LED TELEVİZYON VE MONİTÖR LE66N8HM - LE66N8HA NORDMENDE İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler

Detaylı

X-107 KULLANMA KILAVUZU

X-107 KULLANMA KILAVUZU X-107 KULLANMA KILAVUZU Ekran ölçüsü 7inç Çözünürlülük 480 X ( RGB) X 234 Parlaklık 350cd/m2 Kontrast 300 : 1 Görüntü açısı ( L/R / T / B) : 60/ 60/40/60 Güç kaynağı 8~17V ( tipik DV 12V) Güç sarfiyatı

Detaylı

300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ

300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ 300 BANT KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI YÖNLENDİRİCİ Hızlı Kurulum Kılavuzu DN-7059-2 İçindekiler Paket İçeriği... Sayfa 1 Ağ Bağlantılarını Oluşturma... Sayfa 2 Ağ Kurulumu... Sayfa 3 Paket İçeriği Bu yönlendiriciyi

Detaylı

Quick Installation Guide

Quick Installation Guide Indoor/2.6x Zoom/Dual Streams Quick Installation Guide English Français Español Deutsch Português Italiano Türkçe Polski Русский Česky Svenska PZ7131/PZ7132 This guide describes the basic functions of

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Model: 5800d-1 Nokia 5800 XpressMusic 9211345, 1. Baskı TR Tuşlar ve parçalar 9 İkincil kamera 10 Ses seviyesi/yakınlaştırma tuşu 11 Medya tuşu 12 Ekran ve tuş kilidi anahtarı

Detaylı

Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu

Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz Magic Pass cihaz cihaz bağlantı ve kullanıma yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı

Detaylı

reederiii Kullanım Kılavuzu

reederiii Kullanım Kılavuzu reederiii Kullanım Kılavuzu Cihazımızı satın aldığınız için teşekkür ederiz. Lütfen cihazı kullanmadan önce kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyun. Kullanım kılavuzu size tam ve doğru bilgi vermek için

Detaylı

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118/M118i Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42720 Bu kılavuz aşağıdakilerle ilgili yordamlar sağlar: Ekranlarda Gezinme sayfa 2 DHCP Kullanarak Ağ Ayarları sayfa 2 Statik IP Adresi

Detaylı

PHILIPS TV UYDU KANAL KURULUM VE KANAL SIRALAMA KILAVUZU

PHILIPS TV UYDU KANAL KURULUM VE KANAL SIRALAMA KILAVUZU PHILIPS TV UYDU KANAL KURULUM VE KANAL SIRALAMA KILAVUZU İÇERİK GİRİŞ... 3 2014 Model 6000-7000 Serisi... 4 2014 Model 4000-5000 Serisi... 5 2013 Model 6000-7000-8000 Serisi... 6 2013 Model 3000-4000-5000

Detaylı

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz;

Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz; Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Ethernet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

Jablatron JA-82K OASİS Kontrol paneli basit kurulum kitapçığı

Jablatron JA-82K OASİS Kontrol paneli basit kurulum kitapçığı Jablatron JA-82K OASİS Kontrol paneli basit kurulum kitapçığı Servis modu şifresi(program modu): 8080 Kullanıcı şifresi (master): 1234 Servis moduna giriş: Panel programlama Servis modu çıkış: Bakım moduna

Detaylı

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız. Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz. Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Eternet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

TR TEKNİK KILAVUZ. Ürün No. 6501 dahili kullanım kılavuzu. www.comelitgroup.com

TR TEKNİK KILAVUZ. Ürün No. 6501 dahili kullanım kılavuzu. www.comelitgroup.com TEKNİK KILAVUZ Ürün No. 6501 dahili kullanım kılavuzu www.comelitgroup.com UYARILAR Comelit Group S.pA. aygıtların uygunsuz bir şekilde kullanılmasından, başkaları tarafından herhangi bir sebep ve amaç

Detaylı

3B GÖZLÜK KULLANICI KILAVUZU. Lütfen setinizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun ve gelecekte başvurmak üzere saklayın.

3B GÖZLÜK KULLANICI KILAVUZU. Lütfen setinizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun ve gelecekte başvurmak üzere saklayın. KULLANICI KILAVUZU 3B GÖZLÜK Lütfen setinizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun ve gelecekte başvurmak üzere saklayın. AG-S100 www.lge.com 2 Dikkat Kişisel güvenliğinizi sağlamak

Detaylı

COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre

COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre COOL-US Kullanma Kılavuzu Profesyonel Anemometre Lütfen ürünü kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve ilerisi için saklayınız. İÇERİK 1. Güvenlik... 1 2. Genel Tanıtım... 2 3. Özellikler...

Detaylı

EBA Dosya Uygulaması Kullanıcı K ı lavuzu ( Mobil)

EBA Dosya Uygulaması Kullanıcı K ı lavuzu ( Mobil) EBA Dosya Uygulaması Kullanıcı K ı lavuzu ( Mobil) İçindekiler EBA Dosya nedir?... 3 Kimler kullanabilir?... 3 Uygulama Ne işe Yarar?... 4 Mobil uygulama nedir? Nereden ulaşabilirim?... 4 Mobil Uygulamayı

Detaylı

AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU

AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU Mavi ışıklı, LCD ekranlı 95 Kablosuz, 4 kablolu zonlu 6 grup telefon aramalı 10 saniye ses kayıtlı Uzaktan dinleme ve ayarlama fonksiyonu Detektörler için öğrenme

Detaylı

DCR DT 9002 DİJİTAL UYDU ALICISI KULLANMA KILAVUZU

DCR DT 9002 DİJİTAL UYDU ALICISI KULLANMA KILAVUZU DCR DT 9002 DİJİTAL UYDU ALICISI KULLANMA KILAVUZU İÇİNDEKİLER 1. GENEL ÖZELLiKLER...3 2. GÜVENLİK ÖNLEMLERİ...4 3. ÖN PANEL VE ARKA PANEL...5 3.1. ÖN PANEL...5 3.2. ARKA PANEL...5 4. HAZIRLIK...6 4.1.

Detaylı

NAVİGASYON CİHAZLARI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

NAVİGASYON CİHAZLARI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ NAVİGASYON CİHAZLARI ÇÖZÜM ÖNERİLERİ NAVİGASYON CİHAZLARINDA YAŞANAN BAŞLICA ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ EĞİTİM NAVİGASYON NASIL ÇALIŞIR? 1 Navigasyon cihazında bulunan GPS alıcısı, uydu sinyalleri aracılığıyla

Detaylı

CUBE EFES KULLANIM KILAVUZU

CUBE EFES KULLANIM KILAVUZU Lütfen öncelikle bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, MAS İnterkom ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için, bu kılavuzun tamamını ürünü

Detaylı

Yazılım Kurulum Rehberi

Yazılım Kurulum Rehberi Yazılım Kurulum Rehberi Bu kılavuzda yazılımın USB ya da ağ bağlantısı üzerinden nasıl kurulacağı açıklanmaktadır. SP 200/200S/203S/203SF/204SF modelleri için ağ bağlantısı mevcut değildir. İş akış şeması

Detaylı

ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER

ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER ÖN PANEL FONKSİYONEL ÖZELLİKLER 1- ON/OFF Anahtarı : Cihazımızı komple kapatıp açmak için kullanılır. 2- SAT SELECT (Uydu Seçim) TuĢu : Uydu alıcılarına geçiş yapmak için kullanılır. 3- SIGNAL (SĠNYAL

Detaylı

HIZLI KULLANMA KLAVUZU

HIZLI KULLANMA KLAVUZU HIZLI KULLANMA KLAVUZU 7, 10 MODELLER : HOMEPRO vivimat PRO3 HOMEPRO vivimat COMFORT HOMEPRO vivimat PRIME HOMEPRO vivimat LITE SİSTEME GİRİŞ / LOGIN Ev içerisinden kullanmak için (LAN) iç IP kutusuna

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu

Hızlı Kurulum Kılavuzu Hızlı Kurulum Kılavuzu SG-1400 ADSL2+ Router Rev:1.0.0 710903642 1. Modem i bağlama Aygıtı kurmadan önce, lütfen mevcut İnternet Servis Sağlayıcınız aracılığıyla geniş bantlı hizmetinizin sağlandığından

Detaylı

BlackRapid N+ Radyo kontrollü WLAN yönlendirici (router) Kısa kurulum kılavuzu

BlackRapid N+ Radyo kontrollü WLAN yönlendirici (router) Kısa kurulum kılavuzu BlackRapid N+ Radyo kontrollü WLAN yönlendirici (router) Kısa kurulum kılavuzu Ambalajın içindekiler... Sayfa 1 Ağ bağlantılarını oluşturmak... Sayfa 2 Ağın kurulması... Sayfa 3 Ambalajın içindekiler Bu

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Network Kameradan duman çıkıyor ya da anormal bir koku geliyorsa derhal kamerayı kapatın. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Böyle bir durumda

Detaylı

Bağımsız Geçiş Kontrol Cihazı

Bağımsız Geçiş Kontrol Cihazı Bağımsız Geçiş Kontrol Cihazı Kullanım Kılavuzu Kullanmaya başlamadan önce Kullanım Kılavuzunu lütfen dikkatlice okuyunuz. 1. Paket İçeriği; Adı Miktar Notlar Geçiş kontrol cihazı 1 Kullanım kılavuzu 1

Detaylı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNĠVERSĠTESĠ. BĠLGĠ ĠġLEM DAĠRE BAġKANLIĞI. AKADEMĠK PERSONEL KĠġĠSEL WEB SAYFASI KULLANIM KILAVUZU MUKWEB ĠÇĠNDEKĠLER TABLOSU

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNĠVERSĠTESĠ. BĠLGĠ ĠġLEM DAĠRE BAġKANLIĞI. AKADEMĠK PERSONEL KĠġĠSEL WEB SAYFASI KULLANIM KILAVUZU MUKWEB ĠÇĠNDEKĠLER TABLOSU MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNĠVERSĠTESĠ BĠLGĠ ĠġLEM DAĠRE BAġKANLIĞI AKADEMĠK PERSONEL KĠġĠSEL WEB SAYFASI KULLANIM KILAVUZU MUKWEB ĠÇĠNDEKĠLER TABLOSU 1. GENEL BĠLGĠLER... 1 2. Ana Sayfa... 4 3. MukWeb Sayfaları...

Detaylı

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR Kullanım Kılavuzu DA-10287 DIGITUS DA-10287 Super Bass Taşınabilir Bluetooth Hoparlörü satın aldığınız için teşekkür ederiz! Bu kullanım kılavuzu Bluetooth Hoparlörünüzün

Detaylı

İçindekiler. Akıllı Tahta Uygulaması (ATU) Kullanma Kılavuzu. İçindekiler. Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2

İçindekiler. Akıllı Tahta Uygulaması (ATU) Kullanma Kılavuzu. İçindekiler. Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2 İçindekiler 1 İçindekiler Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2 Bölüm 2: Akıllı Tahta Uygulamasının Yüklenmesi Akıllı Tahta Uygulaması nı yükleme 3 Akıllı Tahta Uygulaması nı kaldırma 3 Akıllı Tahta

Detaylı

ELİTE EFES KULLANIM KILAVUZU

ELİTE EFES KULLANIM KILAVUZU Lütfen öncelikle bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, MAS İnterkom ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için, bu kılavuzun tamamını ürünü

Detaylı

(50-52)-INÇ (127-132 cm) LCD EKRAN FULL HD TELEVİZYON ALICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ

(50-52)-INÇ (127-132 cm) LCD EKRAN FULL HD TELEVİZYON ALICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ (50-52)-INÇ (127-132 cm) LCD EKRAN FULL HD TELEVİZYON ALICILARI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. AMAÇ: Bu şartnamenin amacı, Kurumumuzun çeşitli birimlerinde kullanılacak olan; (50-52)- inç (127-132 cm) Full HD LCD

Detaylı

Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu

Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu Turgut Özal Üniversitesi WEB Sitesi Kullanım Kılavuzu Temmuz 2012 Turgut Özal Üniversitesi web sitesi yönetim paneline aşağıdaki link yardımıyla ulaşabiliriz. http://www.turgutozal.edu.tr/webmin/ Karşımıza

Detaylı

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu LogiLight EM0003 Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu a. Güvenlik Uyarısı Premium Enerji Ölçeri sabit ve düzgün bir prize bağlayıp kullanın. Yanlış bir yerde kullandığınızda kırılmasına

Detaylı