Çağrı Yönetimi + CRM Yönetimi + Teknik Servis Yönetimi = OtelCrm.net. Çağrı Yönetimi & CRM Yönetimi & Teknik Servis Yönetimi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çağrı Yönetimi + CRM Yönetimi + Teknik Servis Yönetimi = OtelCrm.net. Çağrı Yönetimi & CRM Yönetimi & Teknik Servis Yönetimi"

Transkript

1 Çağrı Yönetimi + CRM Yönetimi + Teknik Servis Yönetimi = OtelCrm.net Çağrı Yönetimi & CRM Yönetimi & Teknik Servis Yönetimi

2 1.ADIM ÇAĞRI KAYIT YÖNETİMİ ISO Müşteri Memnuyeti Yönetim Sisteminin Uygulanması

3 Çağrı Kayıt Yönetimi Order Taker gerektirmez, çalışan sayısında azalma, iş performansında artış sağlar. Order Taker gerektirmez tüm işler çalışanlara otomatik bildirilir. Sahada çalışanlar yönlendirilen işleri bilmek için ofislerinde olmak zorunda değildir, işlerinin başında olmaları yeterlidir. Mobil teknoloji ile bulundukları her yerden bilgilendirilirler. Aynı şekilde çalışanlar mobil cihazlardan çağrı girebilirler. Kendi iş performanslarını ölçeklendirebilirler.

4 Çağrı Kayıt Yönetimi Sistem kurulur, işler belirlenir artık herşey otomatik çalışır, sahada bile ofisiniz yanınızdadır Her çağrı geldiğinde yapılacak işler hemen yönlendirilir. Telefon etmek, mail yazmak, haberdar etmek gibi eski yöntemlere gerek kalmaz. Bulunla kalmaz işin belirlenen zamanda tamamlanıp tamamlanmadığını takip eder. Eğer belirlenen süre aşılmış ise önce Departman Müdürüne daha sonra da Operasyon Müdürüne haber verir. Acil eylem planından, toplantı organizasyonuna tanımlanabilecek birçok örnek iş için gerekli bildirimleri kendi yapar. Birden fazla departmanı ilgilendiren işler için departmanlara işleri kendi gönderir. Raporları otomatik olarak her gün belirlenen kişilere gönderir sistem hakkında bilgilendirmeleri yapar. Yanlış giden işler için anında önlem almanızı sağlar.

5 Çağrı Kayıt Yönetimi Otel Sistemi ile Entegre Çalışır. Check-out işlemi yapılır yapılmaz HouseKeeping departmanına oda temizleme iş emri otomatik olarak gider Maid odayı temizlediği zaman otel sisteminde oda hemen temiz durumuna getirilir. Acil oda temizleme işlemi için Q ya alınan odalar için acil iş emri hemen ulaştırılır. Check-in işleminden sonra Guest Relation departmanına Courtesy Call işi gönderilebilir. Konaklama sırasında doğum günü olan konuklar için görevlendirme gönderilebilir. Günlük enerji tüketimleri kayıt altına alınırken, dolu oda sayısı kişi sayısı bilgileri ön büro sisteminden alınır. Çağrı kayıtları alınırken oda numarası girildiğinde oda numarasından konaklayan ismi, uyruğu, acentesi vb. bilgiler otomatik alınır. VIP, balayı müşterileri için yapılması gereken hazırlıklar ve ikramlar için gerekli departmanları hemen bilgilendirir.

6 Çağrı Kayıt Yönetimi Bu soruların cevaplarını hemen almak istemez misiniz? En çok hangi konularda şikayet alıyoruz? Hangi konulardaki işler için zaman harcıyoruz? Hangi dönemlerde hangi konularda şikayetler artıyor? Hangi cihazlar sık sık arızalanıyor? Hangi odalardan devamlı azıra bildiriliyor? Hangi departmanların iş / zaman performansı yüksek? Hangi işleri zamanında tamamlıyoruz?

7 Çağrı Kayıt Yönetimi Müşteri talep ve şikayetlerini kayıt altında tutar. Her çağrı için yapılan çalışmaların tarihini, yapan kişiyi, yapılan işi ve onay bilgilerini detaylandırır. İşletmenizin tüm departmanlarının internet üzerinden çağrı kayıtlarını toplayabilirsiniz. Çağrılar ilgili departmanlara SMS veya mail ile hemen iletilebilir. Çağrıların aciliyeti, ilgilendirdiği departman, konum, cihaz, istenilen iş, bildirilen kaynak ve çağrıyı bildiren konuk bilgileri kayıt altındadır.

8 Çağrı Kayıt Yönetimi Çalışanlar kendilerine atanan işleri daha önceden tanımlanan uyarı süresi içinde bitirmez iseler departman şefleri, alarm süresi içinde bitirmez ise müdürlerine sms veya mail ile bildirir ve oto kontrol sistemini çalıştırır. Müşteri İlişkileri departmanının işini kolaylaştırır. Her çağrının döngüsünü izlenebilir. Departman, personel performansını arttırır. Tüm yapılan işler artık kontrol altındadır.

9 Çağrı Kayıt Yönetimi Reklamasyon ödemelerini azaltır. Her şikayete yapılan işlemler ve açıklamaları takip edilebilir. Departmanların uyumlu çalışmasını sağlar. İş süreçleri yönetir. Departman, personel performansını arttırır.tüm yapılan işler artık kontrol altındadır.

10 Çağrı Kayıt Yönetimi En çok tekrarlanan arızaları raporlayabilirsiniz. En çok arıza gelen konumları raporlayabilirsiniz.

11 Çağrı Kayıt Yönetimi En çok tekrarlanan arızaları raporlayabilirsiniz. En çok hangi arızaların tekrarlandığını raporlayabilirsiniz.

12 Çağrı Kayıt Yönetimi En çok tekrarlanan arızaları raporlayabilir siniz.

13 Çağrı Kayıt Yönetimi En çok karşılaşılan sorunlar? Zamanında tamamlanamayan sorunlar nelerdir? Hangi departmanda veya personelde sorunlar birikmektedir?

14 2.ADIM CRM YÖNETİMİ Anket, yorumlar ve CRM kartları yönetimi ile Müşteri Hizmetlerinin yardımcısı

15 CRM Yönetimi Guest Relation Departmanı tüm konulardan haberdardır, 1002 Müşteri Memnuniyeti Sistemi için destek sağlar Anketler tarayıcı ile okunarak kayıt kolaylığı sağlanır. Görsel olarakda saklanan anketler sistemden kolaylıkla bulunabilir. Anket ve yorumların sonuçları özetlenir, böylece istatistiki verilere ulaşılır. Mobil cihazı yanında olan Guest Relation görevlisi tüm konuk şikayetlerinin durumundan haberdardır. Konuk yanındayken anket girebilir, yorum ve şikayetlerini anında sisteme girebilir, masasına gitmesine bile gerek yoktur.

16 CRM Yönetimi Guest relation konuk kartından tüm adres, kimlik, iletişim bilgilerine görebilirken, konuk ile ilgili istenen tüm başka özel bilgilere de ulaşır. Örneğin tercih ettiği oda, okuduğu gazete, yastık talebi vb. Eskiden bildirdiği şikayetleri, yorumları, anketleri ve konaklama bilgilerine anında ulaşır. Konuklarını ile ilgili tüm bilgileri takip edebilir, başka otelinizde kalan konuklarınızın bilgilerini tüm otellerinizden ulaşabilirsiniz. Konuklar en çok tercihlerinin bilinmesinden ve tanınmaktan duydukları memnuniyetlerini bildirmişlerdir. Başka otellerinizde konaklayan misafirlerinizin profillerini birleştirebilirsiniz.

17 CRM Yönetimi Kioks modülü ile sistem konuklarınız tarafından da kullanılır. Karekod okutarak konuklarınız cep telefonlarına, tabletlerine sistemin onlar için tasarlanmış kısmını yükleyebilir. Talep ve yorumlarını bildirebilir. Anket doldurabilir. A la Carte restoran rezervasyonu yapabilir. Otel ve çevre ile ilgili bilgileri alabilir.

18 CRM Yönetimi Bu soruların cevaplarını hemen almak istemez misiniz? Anket ve yorumlar sonunda en çok vurgulanan konular nelerdir? Anket sorularından alınan puanlar ve ortalama notlar nedir? En beğenilen ve en beğenilmeyen departmanlar hangisi? Konuklar bize neler öneriyor? Konuklar hangi çalışanlardan memnun?

19 CRM Yönetimi Müşteri memnuniyeti anketlerini tanımlayabilirsiniz. Anketler 6 ayrı dilde tanımlanabilir. Sisteme istediğiniz kadar anket tanımlayabilirsiniz.

20 CRM Yönetimi Müşteri memnuniyeti anketlerini sisteme girerek anket analizlerinizi alabilirsiniz. Anketlerinizi tablet bilgisayar ve internet üzerinden giriş yapabilirsiniz. Önbüro sisteminden anket dolduran müşterilerinizin kimlik ve adres bilgilerini otomatik alabilirsiniz.

21 CRM Yönetimi Müşteri yorumlarını sisteme kaydederek istatistiklerini alabilirsiniz. Müşteri yorumları tablet bilgisayardan ve internet üzerinden girilebilir. Yorumlar tanımlanabilen özet konulardan seçilerek istatistiki verilere ulaşılabilir.

22 3.ADIM TEKNİK SERVİS YÖNETİMİ Cihaz Arızaları, Periyodik Bakımlar, Alınan Servisler, Tüketim Malzemeleri

23 Teknik Servis Yönetimi Teknik Servis Departmanı İşlerin karmaşıklığı ortadan kaldırır. Konuk Memnniyeti sağlamak için, kullanılan cihazlardan beklenen maksimum verimi almak gerekir bu da bakımlarını zamanında yapmak ile olur. Periyodik bakımlar yıllık tanımlanır, günü geldiğinde hemen iş listesine aktarılır. Unutma olmaz. Bakım sözleşmeleri takip edilir, firmalar da belirlenen bakımları yaptı mı sistem tarafından kontrol edilir, hatırlatma maili gönderilir. Yapılmayan bakımlar takip edilir, departman müdürü ve operasyon müdürüne mail ile bildirilir.

24 Teknik Servis Yönetimi Kullanılan malzemeler, yedek parçalar stoğu kontrol altında! Her arıza, bakım işlemi sonrasında kullanılan malzemeler kayıt edilir, hem teknik servis stoğu tutulur hem arıza bakım giderme maliyetleri belli olur. Cihazların kullanım ve bakım talimatları resimleri ile kayıt altına alınır ve barkodlanır. Böylece cihaz stoğu tutulur. Modeli, fatura tarihi, satıcı firma, garanti ve servis tarihleri vb. tüm bilgiler elinizin altındadır. Her cihazın çıkardığı arızaları, değişen parçalarını takip edebilirsiniz.

25 Teknik Servis Yönetimi Her sayaç için enerji tüketimi kontrol altına alabilirsiniz! Elektrik, su, LPG, LNG vb. sayaçlar tanımlayıp günlük tüketim miktarlarını girebilirsiniz. Konaklama bilgileri önbüro sisteminden otomatik okunur ve kişi başı günlük tüketim miktar ve değerleri hesaplanır. Günlük teknik servis enerji tüketim, sıcaklık, su vb. değerler izlenebilir.

26 Teknik Servis Yönetimi Bu soruların cevaplarını hemen almak istemez misiniz? En çok arıza çıkaran cihazlar hangileri? Teknik servis koltuk altı deposunda ne kadar malzeme var? Hangi malzemeler daha çok tüketiliyor, neden? Periyodik bakımlar yapıldımı ve sonuçları nelerdir? Teknik servis ekiplerinin arıza giderme performansı nedir? Enerji ve kimyasal tüketimleri miktar ve bedeli ne kadardır?

27 Teknik Servis Yönetimi Tüm cihazlarınızı sisteme kaydedebilirsiniz. Cihazlarınızı barkod etiketleri ile etiketliyebilir. Anında el terminalleri kullanarak envanter dökümü çıkarabilirsiniz. Cihaz resimlerini ve kullanma talimatlarını kaydedebilirsiniz.

28 Teknik Servis Yönetimi Cihaz bakım işleri, eğitimler ve iyileştirme çalışmaları vb. hertürlü iş için planlanma ve çağrı oluşturabilirsiniz. Cihaz grupları veya her cihaz için periyodik bakım işleri oluşturabilirsiniz. Bakımlar planlandığı tarihte departmanın iş listesinde gözükecektir. Tanımlanan süreden önce sms veya mail ile görevli personel veya servis firmasına hatırlatılacaktır.

29 Teknik Servis Yönetimi Günlük enerji tüketimlerini birim fiyatları ile kayıt altına alabilirsiniz. Her teknik servis arızası için tüketilen sarf malzemelerini kaydedebilir böylece stok tutabilirsiniz. Tablet bilgisayar veya akıllı el terminalleri ile arıza döngülerinin takibini yapabilirsiniz.

30 Referanslarımızdan Bazıları;

31 Teşekkür Ederiz OtelCrm.net Programı Hakkında Detaylı Bilgi için Ofislerimizle İrtibata Geçebilirsiniz. Ankara: Antalya: İstanbul: